Založení stavby a zdění na pěnu

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 лют 2019
  • V tomto videu jsem se snažil zachytit naše zkušenosti ze založením zdiva a zděním na pěnu. Předtím, než se rozhodnete jestli zdít na pěnu nebo tenkovrstvé lepidlo to dobře prokonzultujte i se svým projektantem. kromě jednoduchosti stavby to má i vliv na výběr omítek. Záleží jestli budete nebo nebudete zateplovat, ale třeba pokud nezateplujete tak je s ohledem na různé chování cihel spojených na tyto dva systémy potřeba počítat i s rozdílnou cenou finálních omítek.
    Nejdůležitější je samotné založení stavby a tam jsem rád, že jsem využil službu pomoci při založení protože díky tomu jsme pak neměli žádné problémy až po věnce pod štítem. Ono se vám to vrátí pak v celé stavbě protože před pár dny ze stavby odešla firma co montovala okna a pochvalovali si že v patře seděly všechny otvory na milimetr což jim zase pomohlo s přesnou montáží.
    Moje asi nejdůležitější rada založená na vlastní zkušenosti je, abyste si předem objednali od všeho trochu víc. Jakmile se něco rozbije nebo to pokazíte a musíte opravovat tak se to v sezoně špatně shání. Třeba zakládací termoizolační malta je v sezoně naprosto nedostatkové zboží. Tady mám zase dva tipy - buď ji zkuste sehnat přímo v cihelně pokud máte nějakou poblíž a nebo třeba u firmy Maxit, která ji konkrétně pro Heluz vyrábí kousek od Berouna.
    Tak ať se vám stavba daří!
    www.hustejvercajk.cz
    #stavba
    #zdeni
    #cihly
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 123

  • @ludeksova6507
    @ludeksova6507 5 років тому +9

    Cement,vápno,písek....jednoduchý jako facka.👋"Pěna" tak max. v kávě 😉

    • @marcusaurelius1511
      @marcusaurelius1511 5 років тому +4

      Přesně. Stará dobrá klasika, která nikdy nezklame a drží.

    • @barbusthecompany9265
      @barbusthecompany9265 5 років тому +1

      Luděk Sova Presne tak súhlasím stebou kámo ako my na praxe 1996

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому +3

      Njn, jenže dřív se termomosty neřešily.... dnes je to problém a celkem velký a navíc tak “funkčnost” je opravdu někde jinde

  • @matejsedivy7925
    @matejsedivy7925 5 років тому +3

    Super stavba a obdiv že jdeš na to sám... pár výtek bych tam měl ale celkové hodnocení ( pouze co vidím na videu ) je tak za 1.., 1-....
    pořád lepší než si to udělat od firmy která to vojebe kde se dá a za rok můžeš opravovat 👍

  • @pavelstross9145
    @pavelstross9145 5 років тому +3

    Ahoj, to Ti věřím, že se těšíš až budeš bydlet a zatopíš si. Bydlíme v baráčku cca 12 let a je to pohoda být ve svým. Sice to stavěl developer tzv. na klíč ale je to naše. Hodně detailů co člověk v době stavby řeší pak už nevidí a nevnímá. Není to to hlavní. Tak Ti přeju ať brzy a spokojeně bydlíte.

  • @MrRadgo
    @MrRadgo 3 роки тому +2

    Protirecis si. Dole sa oplatilo zalozit firmou hore sa oplatilo investovat peniaze do pozicania vybavenia ... :)

    • @petrnastoupil2504
      @petrnastoupil2504 2 роки тому

      však říkal že dole když to neznal pozval profíka, a když se člověk nejmenuje Radoslav a třeba mu i něco dojde, domyslí si že když už to jednou viděl, podruhé profíka nepotřebuje a zvládne to sám.

    • @MrRadgo
      @MrRadgo 2 роки тому

      @@petrnastoupil2504 skoda slov.

  • @menosobota552
    @menosobota552 4 роки тому +1

    Mě fascinuje ta kvalita a přesnost s jakou se dnes staví. Ty nové baráky tady budou snad půl tisíciletí. Já bydlím v cca 50 let starém baráku. Sice taky ve zděném s betonovými stropy ale ta kvalita :D. Malta mezi cihlami to je písek slepený s cukrem :). Křivé zdi. V nejhorších místech 5cm na metr. Pár let zpátky jsem na "betonovou" podlahu v patře rozléval samonivelečku. A když jsem testoval tvrdost té betonové podlahy tak jsem do ni dost snadno zaryl šroubovák. A i přes to pořád stojí. Takže z mého pohledu ty vaše baráky jsou nesmrtelné. Jediné u čeho by mohl být dost problém a v budoucnu by se dost blbě rekonstruovalo tak to jsou odpady vedené v základové desce. Jaké pak asi mají takové odpady životnost? Až popraskají tak jsou dle mého prakticky neopravitelné, nevyměnitelné. Já mám sklep takže mám vše přístupné.

  • @RomanoRomaker
    @RomanoRomaker 5 років тому +1

    Tehla je lepšia než pórobetón, ale len keď je to plná pálená tehla a nie voštinová. Už som dodatočne zatepľoval omietnuté domy z brúsenej tehly, lebo tam bolo zima. 15cm polystyrén to radikálne zlepšil.

  • @baueroldrich
    @baueroldrich 4 роки тому +1

    Dobrý den, nešel by ten manuál od Heluz sharovat pls? :-) Jen pro zajímavost. Díky předem

  • @tomaskonopac9431
    @tomaskonopac9431 5 років тому +1

    Paráda já stavěl v podstatě ze všeho co se dalo sehnat levně železo ze sběru cihly z bouračky beton jsme si míchali z písku a cementu žádný mixy ani pytlovaný ani zavadli z náklaďáku hezky ručně - jedině kde jsem použil mix byly základy desky 6 m3. Stropy íčka a do toho hurdisky 120 cm a z hora kari sítě .K tomu v patře Hebl zateplení 100mm polystyrén perlinka a mrazu vzdor lepidlo . Okna stavební bazar Harfa jo už bych nechtěl stavět znovu .

    • @barbusthecompany9265
      @barbusthecompany9265 5 років тому

      Tomas Konopac Alebo heraklit, pletivo zajačie, miako, hurdisky pamätam si to. Perlit betón

  • @MrOmarBomba
    @MrOmarBomba 5 років тому +3

    Už jsem viděl broušené cihly nepřesné o více než 15 mm v tloušťce. Zdění na pěnu? Už i výrobci cihel od toho upouští... je to sice jednodušší, ale to je tak všechno. Malta je a bude nejlepší, lepidlo taky v pořádku, ale pěnu nikdy... promiň, ale měl sis zavolat někoho, kdo se trochu vyzná. Hydroizolace a výsledná práce vyzdění solidní prasárna už jen z videa...

  • @HonzaH1987
    @HonzaH1987 5 років тому +5

    Nebudu hodnotit pevnost malta vs. pěna, ale při volbě pěny by si člověk měl uvědomit, že pokud zdí na "větrné hůrce" tak ta pěna lítá. Což silně stěžuje práci.

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      HonzaH1987 ani náhadou... už sem sní stavěl.. a co se pevnosti týče.... slepíte 4x helux famili 40cm - (uz se bavime o vaze kterou ne kazdy zvedne) tak ta pena je udrzi pohromade... to ani malta neda- vevnost v tahu

    • @HonzaH1987
      @HonzaH1987 5 років тому +1

      @@matejsedivy7925 To nepopírám. Spíš mi neni příliš po chuti styk dvou cihel na sucho resp. na pěnu. Zcela logicky je styk dvou broušenych cihel v případě pěny bodový. Neboť při použití malty a broušené cihly se případné nedokonalosti obou broušených ploch "srovnají". A styčná plocha a rozložení tlaku je lepší.

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      HonzaH1987 to ano... proto musi byt prvni řádka naprosto rovně založena... pokud by byla špatně založena, pěnu výžete rovnou vrátit a vzít maltu... co se týče vlastností pěny pokud je dobře zhotovena první řádka, nemá žádnou konkurenci

    • @HonzaH1987
      @HonzaH1987 5 років тому

      @@matejsedivy7925 Perfektně to musí být zalozeno i v případě použití lepidla. Lepidlo nic nesrovná. Pokud je špatně založeno. Celá investice do broušené cihly je zbytečná. Jediné v čem pěna nemá konkurenci je dle mě rychlost a menší pracnost a možnost zdit do -5°C což v připade tenkovrstvého lepidla nejde. Jen ten vítr nesmí být moc silný v době zdění. Ale i přesto jsem zastánce lepidla.

  • @paveldusek1690
    @paveldusek1690 2 роки тому

    Na videu je vidět že 1-2 řada obvodových cihel je doplňková N(snížená),jakým způsobem se napojují (výškově)vnitřní příčky.

  • @radovanpriecko175
    @radovanpriecko175 5 років тому +23

    Kvalita broušených cihel je rok od roku horší, v každé paletě je min. 5 kusů, které jsou rozměrově rozdílné i o 2cm, to už není přesné zdění. Zdít na pěnu? Tomu nefandím. Minulý rok jsme bourali dům, který byl vyzděn na pěnu a cihly šly od sebe jako kostičky z Lega. Založit na maltu, zdít na lepidlo ;-).

    • @MrRadgo
      @MrRadgo 3 роки тому

      Susedovi zalozili na maltu a tehly nedrzali. Dolezite je asi chladne pocasie lebo v lete to tvrdne ako blesk

    • @janpolach6464
      @janpolach6464 3 роки тому +2

      Taky nezaznelo ze zdeni na penu ma o polovinu nizsi staticke vlastnosti.

    • @janbica639
      @janbica639 Рік тому

      Tak to by mě zajímalo, který výrobce má rozdíl v broušených cihlách 2cm a proč je rozdíl o polovinu ve statice 😉

  • @vojtabursa5193
    @vojtabursa5193 5 років тому

    Super video! Bude video i z omítání?to by bylo taky super...

  • @SeekerMA
    @SeekerMA 4 роки тому +2

    0:32 hááá, ta vodováha je pro srandu, koupil jsem ji v Hornbachu na špinavou práci, abych si nezas*al tu mnohem dražší a musím říct, že to je vážně strašný :-P

  • @Jarda698
    @Jarda698 5 місяців тому

    Čím nebo, jak si to dořezával ty cihly? Díky. Budu rekonstruovat, zdít sice z Heluz Family 25. Ale vesměs to stejné. Obyčejný porobeton uřízneš pilkou, tohle se řeže čím? Neříkejte mi, že si budu muset kupovat nějakou spešl řezačku ještě.. Díky za odpověď.

  • @porky5169
    @porky5169 Рік тому

    Zdravím mezery se daji zadelat pur penou?Misto pěny na zdeni?

  • @ivanzaludek6307
    @ivanzaludek6307 5 років тому +1

    No tak Hustej vercajk není vodováha od Vorla (nej čínský šit) , ale jinak fandím, všem co chtějí sami zvládnout úkol a něco se naučit. Dobře vy!

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      Ivan Žaludek to bude stanley... vypada uplne stejně ale je to elita... predpokladam ze vy fandite horizont a jejich reKLAMAM na vodovaze... horizost za 3 000 mi vydrzela cca 1 mesic prace pak uz sidi, zlata stenley nebo bosch digital

  • @josefbartos2705
    @josefbartos2705 3 роки тому

    Presne, zaplatil jsem si mistra od Porothermu, stejnem model jako Heluz. Prijel manik, vsechno zalozil a udelal to blbe. Na kazdych dvou radach jsem musel zdivo uskakovat. Vsude zuby. Zatepleni me z toho duvodu stalo vic a jeste neslo udelat moc dobre. A vyjadreni od vyrobce? Pry to je normalni ze to je krive, rucime jenza to, ze bude zdivo v ose.

  • @radavacatko6117
    @radavacatko6117 5 років тому +29

    ty cihly naproste presne zbroušený teda nejsou v zadnym pripade

  • @ludeksova6507
    @ludeksova6507 5 років тому

    Ale jaképak "termomosty"...65cm tlustá zeď, a 5 cm polystyrenu a je to!😉Ve špaletách u oken z každé strany(vnitřní) 5cm styroduru+parotěsná zábrana.Jinak zase spolehlivé Písek +Cement + Vápno!!!Četl jsem že v Německu od toho už ustupují. A mě to přišlo jako blbost od začátku!!!Za 100let nezbude z pěny ani "pára".🤣😁😎👍

    • @jirisvoboda9289
      @jirisvoboda9289 4 роки тому

      od pěny se ustupuje protože právě i když jsou cihly broušené může vzniknout kdejaka nerovnost, kterou pena v zivotě nevyrovna narozdil od lepidla ktere to zvladne, prakticky jde o to že jdou cihly tzv. do stříšky a styčná plocha neni 100% a pak vznikají praskliny na omitce ale to je na delsí povídaní

  • @vladimirsacha5230
    @vladimirsacha5230 5 років тому +3

    Já vím, pěna se jaksi proslavila, ale já prostě nevím no, malta je stará stovky možná tisíce let a je osvědčená, že když se dobře namíchá, tak drží další desítky až stovky let. Ta pěna je rychlá, malta se tradičně dělá cca 2 šáry a musí se počkat, protože nemože se naštosovat celá zeď na sebe za jedno odpoledne, jinač by malta sklesla a sedla by si zeď, protože malta by nebyla ztvdlá dost, aby se už nepohla.

    • @petrnastoupil2504
      @petrnastoupil2504 2 роки тому +3

      my teda když něco zdíme na pěnu, ať jsou to cihly, ztracené bednění, okrasné betonové ploty atd, tak ta pojivost na pěnu je neskutečná, daleko větší než na nějaké lepidlo či maltu, to pomalu člověk rozmlátí cihlu ale v tom spoji to prostě drží. asi má každý svoje zkušenosti a dělá s čím je mu nejpříjemnější, každopádně bych pěnu nehanil, kdyby se mělo používat pořád to co před stovkami let, tak tu jezdíme na koních a posíláme poštovní holuby, protože to fungovalo taky.

  • @vladimirondrasik9926
    @vladimirondrasik9926 4 роки тому +2

    Tehly dať na penu ?
    Skúste to lepiť sopľom, určite to bude lepšie držať.

  • @matejsedivy7925
    @matejsedivy7925 5 років тому

    Musím se připomenout... jako krbař, na konci říkáš že chceš krb... má externí vzduch natahanej v základním betonu? Jestly ne tak na kvalitní krb který bude “fungovat” rovnou zapomeň... jasně, nějakej louda ti to postaví, ale budeš brečet až budeš mít vlhké okna, očouzené zdi a stropy a hlavně podtlak a bůh ví zda to vůbec bude dobře hořet 🤔🙃😊

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +1

      Mam komin se samostatnym prisavanim. Heluz isostat duo

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      Hustej Vercajk takže krbová vložka bude plynová? Protože kdyby ne tak v komíně jsou jiné teploty ( plynovka nepálí komín ) které by bránily prostupu přisávání do krbu

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому +1

      Hustej Vercajk jo tuhle... keramiku,hmm, nooo... docela sázka tvl 🥴... tam může být problém právě v tepelné výměně mezi komínem a vzduchem a může ( nemusí ) to dopadnout tak že při ohřátí komínu od vložky na tuhá paliva se vzduch přestane přisávat a začne to krb tahat z místnosti, což by znamenalo že při každém přiložení by si krb nepatrně čmoudnul- to poznáš třeba až po roce až bude očouzený strop....
      Takže tady bych spíše volil vložku buď HOXTER ( jsou drahé ale má to svůj důvod ) nebo plynovou KALFIRE

  • @janvintr
    @janvintr 5 років тому +10

    Když už se musí někde dávat malta do styčných spar, tak je vhodné okolní tvárnice zakrýt a neplnit jejich dutiny, už tak má tento nešťastný systém nehorázné množství tepelných mostů. A zdění na pěnu je sice super rychlé, ale určitě není srovnatelné s maltou co se týká pevnosti. Osobně nechápu proč z těch voštin dnes ještě někdo zdí.

    • @tjersak
      @tjersak 5 років тому +7

      u tohodle videa jsem se utvrdil že autor videa je naprostý amatér a dělá videa po prvním setkání s nějakým nářadím....
      co se týka zdění s těchto keramických střepu alias cihel tak jsem stejného názoru

    • @ThePoklopkolo
      @ThePoklopkolo 5 років тому

      @@tjersak A co je na tom tak špatnýho ? Já s tím nemám žádnou zkušenost, jen mě to zajímá. Švagr staví z porfixu a z toho bych já stavět nechtěl teda...

    • @tjersak
      @tjersak 5 років тому +5

      @@ThePoklopkolo špatná opracovatelnost, velice nasákavé a těžko vysušitelné, izolační vlastnosti jen z jednoho směru, ve zdivu se točí vzduch takže to ani nemá papirové parametry, spoustu tepelných mostu jako rohy domu, překlady, pata zdiva. veškeré instalace, i blbé hmoždinky na sádrokarton jsou otrava. cihlu bez izolace ani zadarmo. na termokameře svítí jak vánoční stromek.
      porobeton je skvěly materiál, porfix ho má v horší kvalitě ale taky to jde... lepší než toto.

    • @ThePoklopkolo
      @ThePoklopkolo 5 років тому +1

      @@tjersak naprosto laicky uvažuju nahlas: ta cihla splňuje vlastnosti pasivního domu jak uvádí prodejce a já se pro ni rozhodnu a chci si postavit pasivní dům. Když tedy dům dokončím, následně potřebuji zkoušku jestli to odpovídá pasivnímu domu, kdyby to svítilo jak vánoční stromeček, tak to asi nebude pasivní ne ?.

    • @tjersak
      @tjersak 5 років тому +2

      @@ThePoklopkolo žádné takové zkoušky se nedělají dům máš pasivní papírově

  • @michalrudy9124
    @michalrudy9124 5 років тому

    na kolik Vás vyjde stavba?

  • @matej8801
    @matej8801 4 роки тому

    Zdravim, idem stavat tiez z 50ky. Pozeram, ze Vam dali asi tiez prvy rad 44ku ( mna to prekvapilo vo vykaze, nevedel som, ze ss to tak robi). Preco ste si nedali tu 44ku plnenu polystyrenom ? Mne ju tam navrhli.
    Ako ste riesili tu dosku? Pozeram, ze Vam to pekne vyslo, ze vrch dosky je v rovine s terenom. Presne tak to chcem spravit aj ja, viete mi povedat zhruba ako ste postupovali ?
    Dakujem.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 роки тому +1

      Ja mam zatepleni systemove napojene na ty tvarovky Termo. Bude k tomu video, uz ho striham. Co se tyka vysky domu tak ja to mel dane uradem protoze to byla v realu rekonstrukce. Pokud bych mel volbu zvednul bych to alespon o 10 cm. Zbytecne si prodrazujete vsechny okolni prace jako chodniky atd. Ale zalezi co vlastne okolo domu planujete.

    • @matej8801
      @matej8801 4 роки тому +1

      @@HustejVercajk Ďakujem, teším sa na video. Ale teda ten prvý rad je 44 ka ? Ja chcem dosku zarovno terénu, pretože samotná podlaha spraví cca 25 cm a teda by nemal byť s chodníkmi ani s nejakým spádom na odtok vody problém, tých 20 cm by malo stačiť.

  • @markymark36963
    @markymark36963 5 років тому +3

    V Rakousku,Německu atd.. je už prý zakázány zdit na pěnu

    •  5 років тому

      Proč?

    • @jumpyman92
      @jumpyman92 5 років тому +2

      @ protože časem ztrací svoje vlastnosti :D

    • @SupFromCz
      @SupFromCz 5 років тому +2

      Prosím o nějaký zdroj. Dík...

    • @121RSE
      @121RSE 5 років тому +1

      já sem zase slyšel že to není zakázaný ..ale není to povolený takže to je rozdíl ;-)

    • @JohnAngeloCZ
      @JohnAngeloCZ 5 років тому +7

      u zdění na pěnu je základní problém v několika bodech. 1. nikdo ještě přesně neví jak se bude pěna po čase chovat a jestli časem nevyprchá. 2. spojení na pěnu u jednotlivých cihel je pouze v místech kde je pěna nanesena a při pokládání se v podstatě natlačí do dutin a cihly jako takové leží takzvaně na střepu. pěna je tudíž fixuje jen v místech kde je ale ze statického hlediska můžou střepy po sobě klouzat. 3. zdění na pěnu se dá použít jen u rodinných domů do určité velikosti většinou 2 podlaží protože při více podlaží již zdění na pěnu neodpovídá požadovanému statickému zatížení a právě pro to že pěna fixuje cihly jen lokálně nedochází k dostatečnému procházení skrz celou stěnu a mohlo by se stát že by při vyšším zatížení mohli cihly vzájemně ujet i když to se stává i u zdění na lepidlo.

  • @jariuskorbelius9485
    @jariuskorbelius9485 5 років тому

    Proč to první patro je užší? Díky

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +1

      Je to stavebni detail kterej je doporucenej pro to moje ztracene bedneni. Ten vykus se z venku jeste bude vyplnovat XPS vlepenym hydroizolacni sterkou. Mozna to ma i nejaky staticky duvod, ale to ti nedokazu takto rict.

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      prostě sokl ktery se provadi na VŠECH stavbach... fasadu prece nikdo nema dotazenou az k terenu 🙂

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +1

      @@matejsedivy7925 ahoj, to se velice pletes. Fasada dotazena az na teren je dnes Bezbe navizena varianta. Samozrejme to neni jen tao bejaka fasada a ma to presne danou skladbu, ale muj dum bude presne takto resen. Me osobne se klasicky sokl nelibi a prijde mi ze to patri do devadesatejch let. Taky kdyz se projdes kolem zateplenejch baraku po par letech tak spousta z nich ma ty soklovy marmolity ci jiny kaminkovy upravy uplne odfouknuty nebo opadany.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому

      @@matejsedivy7925 ahoj, to se s tou fasadou pletes. Fasada dotazena az na teren je dnes bezne nabizena varianta. Samozrejme to neni jen tak "nejaka" fasada a ma to presne danou skladbu, ale muj dum bude presne takto resen. Me osobne se totiz klasicky sokl nelibi a prijde mi ze to patri do devadesatejch let. Taky kdyz se projdes kolem zateplenejch baraku po par letech tak spousta z nich ma ty soklovy marmolity ci jiny kaminkovy upravy uplne odfouknuty nebo opadany.

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      Hustej Vercajk asi oba myslíme jiné sokly 😆... já tím myslím že odskok doplníš dodatkovou hydroizolací a můžeš ( dle tebe ) ho klidně zarovnat s celou stavbou avšak pořád už jinou finální úpravou ( např marmolit ) jinak by to praskalo 🙂

  • @cryptogrow
    @cryptogrow 5 років тому +2

    Pena sa po rokoch rozpadne neostane tam nic.profici to este nemaju tak vyskusane dlhodobo je to novinka pre rychle murovanie pre firmy ktore rychle bohatnu..jed stavias dom sebe kasli na penu.. a dalsia vec hlodavce maju radi penu ked sa ti pustia do domu vyzeru ta..

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +4

      Ahoj Stando, mas pro toto tvoje tvrzeni nejaky zdroj nebo studii? Ja jen ze na penu se v Nemecku a Rakousku zdi uz X desitek let takze zadna horka novinka to neni. Aby ti penu kterou jsou slepene dva bloky cihel vyzrali hlodavci je preci uplnej nesmysl. Jak se k te pene ten hlodavec skrz tu sihlu prokouse? To ze pena po case "zmizi" je take mytus. To by se treba okna ktera se uz desitky let usazuji a fixuji penou davno rozpadla a kazdej druhej dum by se opravoval. Za prve ta pena je urcena pro zdeni, neni to jen tak bezna montazni pena a za druhe ve chvili kdy neni vystavena UV zareni a vnejsim vlivum tak si troufnu odhadnout ze jeji degradace bude minimalne ve stovkach let. Neco jinyho je kdyz PU penu pouzijes prasacky na dopenovani pejakyho oplasteni nebo jako "nahradu" jineho materialu nez kdyz ji pouzijes jako "pojivo" v cihle. Jiste ze ma zdeni na penu jine staticke vlastnosti nez na tenkovrstve lepidlo nebo maltu, ale to uz je vec statika a konkretniho zdiva a toho jestli si clovek uvedomuje i to ze pak musi zvolik vhodnou omitku atd.

    • @ivanzaludek6307
      @ivanzaludek6307 5 років тому

      :-D :-D Tak určitě ! :-D

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      Standa Com-Nabuchodonozor jaka novinka? Pracuju stim uz dobrych 8 let... a ano rozpadne coz je prave ta VYHODA protoze mezi zdivem nebude probyhat most

  • @Snycosezijou
    @Snycosezijou 4 роки тому

    Ano firmy plní pouze název broušené, ale jak to už na obal nepíšou😂😂👍💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩💩Ytong!

  • @davidkratochvil5588
    @davidkratochvil5588 5 років тому

    Zajimavy, ze se nedavaly cihly rovnou do zakladaci malty, ale az pak pres lepidlo. Takhle je to ofico od Heluzu? Vidim to prvne, vzdy kladli rovnou do zakladaci, nez vyschla.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому

      Je tam nekolik variant a vsechny ma Heluz nejak oficialne popsane vcetne vyhod a nevyhod. V podsrate se to da udelat primo do malty nebo na lepidlo a nebo i na penu. Na to lepidlo je vyhoda ze clovek neni odkazanej na to jake je pocasi a silu vrstvy zakladacky. Ona ta termoizolacka zavada dost pomalu. Proste jeden den zalozi maltu a druhej v pohode v zdivo. Takhle nam to doporucil technik co pomahal se zakladanim a osvedcilo se nam to.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому

      Ja jsem tu vrstvu zakladacku po cca trech hodinach navlhko jeste uhladil hladitkem a doplnil mezery po zakladaci sade. Ona preci jen trosku vysyhanim uprostred propadne tak se to tim srovna a pri zakladani cihel uz clovek jede presne na "zub" a v podstate nehrozi ze by se mu nekde nejakej roh cihly treba propadnul.

    • @davidkratochvil5588
      @davidkratochvil5588 5 років тому

      @@HustejVercajk Na to lepidlo se mi to libi a vypada to, ze by to mohlo byt o neco lehci na udrzeni roviny. Asi to tak prubnu.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +1

      Ja jsem tu vrstvu zakladacku po cca trech hodinach navlhko jeste uhladil hladitkem a doplnil mezery po zakladaci sade. Ona preci jen trosku vysyhanim uprostred propadne tak se to tim srovna a pri zakladani cihel uz clovek jede presne na "zub" a v podstate nehrozi ze by se mu nekde nejakej roh cihly treba propadnul a je t v dokonale rovine.

  • @janhonza61
    @janhonza61 4 роки тому

    lepislo je věčný ta pěna je časem v prd..i

  • @grandcanyon8833
    @grandcanyon8833 4 роки тому

    Lepení pěnou je pěkné, čisté, ale zajimalo by me co z toho zbyde třeba po 10 letech

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 роки тому +2

      V Rakousku to pouzivaj uz asi 30let a nic jim tam nepada. Jestl8 jste bekdy boural treba stoletej barak tak tam z vapna a cementu uz take moc nezbylo a ta hlina jterou to je slepene to take "drzi" pokupe. Pokud stavite na rovine z cihel jako ja 50cm tak to v podstate drzi samo o sobe vahou a omitkama. Pokud budu stavet v nestandardnich podminkach zvolim pojivo dle doporuceni statika.

    • @grandcanyon8833
      @grandcanyon8833 4 роки тому +1

      Hustej Vercajk dobře, děkuji

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 роки тому +1

      @@grandcanyon8833 jinak Heluz letos predstavil uplne novy zpusob "lepeni" rikaji tomu tusim STI a to je vlastne tenkovrstve lepidlo, ale da se nanaset uplne jednoduse valeckem. Smysl je aby to zvladnul uplne kazdy bez zkusenosti a specialniho naradi a znalosti jak lepidl9 michat a pripravovat.

    • @grandcanyon8833
      @grandcanyon8833 4 роки тому +1

      Hustej Vercajk chtěl bych si taky postavit dům víceméně svépomocí. Vy mi hodně pomáháte, děkuji

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 роки тому

      Drzim palce, ale pokud s tim nemate vetsi zkusenosti urcite si zaplatte kvalitni technicky dozor a nesnazte se setrit na konzultacuch s nim. Na stavbe je strasne moc detailu, ktere maji dalsi navaznost v pokrocilejsich fazich a tam je dobre kdyz mate k ruce nekoho zkuseneho kdo vam to pomuze ohlidat a usetri tak obcas velke penize za opravy a predelavky. Stavbe zdar!

  • @LiborOndrusek
    @LiborOndrusek 5 років тому +3

    Co na tu pěnu statika? Pěna snižuje charakteristickou pevnost zdiva a proti smykovým silám ve zdivu není taky nic moc.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +1

      50tka cihla je slusna plocha. Ale mas pravdu statika je treba resit predevsim s ohledem na omitky. Proto dneska vyrobci omitek maji specificky definovane materialy a postupy presne podle dniva a druhu pojiva. Vse ma sve pro a proti. Pena je jednoducha a rychla, temer nezavisla na pocasi. Tenkovrstva malta ma lepsi staticke vlastnosti ale zase delat s tim nanasecim valcem vyzaduje cyssi naroky na zkusenost zednika. Takze vse ma sve pro a proti a je treba o nich vedet aby se clovek mohl kvalifikovane rozhodnout.

  • @radavacatko6117
    @radavacatko6117 5 років тому +9

    není nad poradnou maltu !

    • @matejsedivy7925
      @matejsedivy7925 5 років тому

      Rada Vacátko malta nema ani 1/10 tech vlastnosti včetně finální pevnosti

  • @michalv2739
    @michalv2739 5 років тому

    Proč se pěna nanáší jen na vodorovné plochy? Na svislých je drážkování co do sebe zapadá, ale určitě ne vzduchotěsně. Proč jste nedali pěnu i na tyhle drážky. Z videa vidím, že jste to někde dopěnovali, ale všude jste to nedělali. Proč?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому

      Boky se propenuji jen v rozich. Zamky vytvori po omitnuti uzavrenou dutinu podobnou jako samotny stred cihly. No ale abych odpovedel na otazku "proc"... Protoze to je tak predepsane v pracovnim navodu. 😊 Vymejslel to vyrobce cihel tak se toho drzim a verim ze vedi proc to tak predepisuji.

  • @vitsmejkal208
    @vitsmejkal208 3 роки тому

    Trápí Vás vlhké zdi a plíseň ? Pomůže Vám Dried Box.

  • @SlobiPatrik
    @SlobiPatrik 5 років тому +1

    Su nepresne, krehké, zle sa rezu.... Pena keď fúka odletava, to snáď robíš reklamu

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +1

      Tak ja nevim, asi jsem mel nejake jine cihly z jine planety ci co. S presnosti v tom brousenem rozmeru jsem nemel problem ani u jedine cihly. Krehke ... nevim priste normalni duta cihla. Popraskalo jich par pri preprave vetsinou kdyz do toho dopravce mlasknul vidlema od ruky. Navic mi vse rozbite vyreklamovali a nahradili. Jak ze se spatne rezou? Alligatorem uplne v pohode, diamantem naprosto bez problemu a platkem do ocasky taky uplne v klidu. Vyzkousel jsem vsechny zpusoby.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому

      No a co se tyka peny tak urcite lita kdyz fouka. Ja mel asi kliku a za necele tri tejdny zdeni nefoukalo asi tolik aby mi neco nekam litalo. To mi prijde takovej argument jako kdybys chtel rict ze zdeni na maltu je na prd protoze se neda zdit kdyz mrzne.

    • @SlobiPatrik
      @SlobiPatrik 5 років тому

      Dá se zdit kdyz mrzne :D nerikam že pena nemá zmysel, je to rýchle šikovné, čisté, nrvime životnosť a neverím ze vydrží 50 roku...
      Inak na garáž a podobne bycj to použil hneď, ale asik bycj isel do itongu

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 років тому +1

      @@SlobiPatrik Kdybych zdil jako svepomocnej stavebnik kterej chce TOP kvalitu ale vazi si sveho casu asi bych hodne premyslel o tech suchejch maltovejch destickach. To je za me aktualne nejkomfortnejsi a nejlepsi varianta na trhu. Ale neco to stoji 🙄

    • @radeksindelar4165
      @radeksindelar4165 4 роки тому

      @@HustejVercajk sucha maltova desticka je co??