Nevím kde jste ty ceny kalkulovali, ale je třeba počítat cenu vždy na konci kdy je strop hotový a pak teprve říci co je levnější. Když k tomuto systému přičtete te fůru práce kterou je třeba zaplatit tak ten strop jen nejen pracný, ale i drahý.
Ahoj, mal som podobnu dilemu a po zhodnoteni som isiel do 15cm hrubeho monolitu, robil som to svojpomocne a cenovo to bolo naopak najlacnejsie riesenie. Ak by pri tomto rieseni odpadavali mokre procesy, mozno by som sa nakoniec rozhodol inac. 👍
Zdar chlape.Fajn videjka a díky za ně. Jen bych chtěl trochu rozporovat cenu monolitu. Řešil jsem stejnej problém jako ty. Nakonec jsem z důvodu různých komplikací s možností pokládky panelů zvolil cestu monolitu, který jsem měl také v původním projektu. Strop jsem si bednil s pomocí táty a známeho, následně jsem si ho dle projektu vyarmoval sám a pak jsem to s pomocí kamaráda vylil. Pravda armování mi zabralo skoro měsíc práce, ale cenově jsem skončil pod cenou nabídnutých panelů i miaka
Ahoj, ono s tou cenou to je vzdycky hodne sporne. Jde prave o ten mesic prace. Prace je vetsinou to nejdrazsi nebo casto odpovida cene materialu. To je moje praxe. Takze pokud si to udelas sam a nepocitas svuj cas je jasne ze hodne usertis a pak je to stejne u miaka, panelu, mnolitu a vlastne cehokoli. Ale kdyz by si clovek rekl ze si svego casu ceni rekneme na 150 az 200 korun na hodinu uz by to s tou usporou tak slavne asi nebylo. Ale to je model, kdy jdes do prace a vydelas si tam vic nebo proste chces ten cas venovat rodine nebo sobe. Urcite palec nahoru, stavet to uplne vlastnima rukama je vzdycky skvelej pocit, ale ja na ty penize koukam optikou ze nechci aby mi dva roky stavby treba narusily rodinnej zivot. Ale to je hrizne individualni, tyka se to mohi zivotni situace a pro jine lidi to treba vubec nemusi hrat roli.
@@HustejVercajk Jasne no. Samozrejme, ze to ma sva negativa. Svuj cas do ceny pochopitelne nepocitam. Ale s tim jsme do te stavby sli. Proste delam vsechno sam, obcas padam na hubu, abych vsechno sladil i se soukromym zivotem, ale tak je to se vsim. Konec koncu, clovek si to muze nechat udelat cely a bude uplne v klidu. Ja se zkratka rozhodl, ze tomu ty dva roky castecne podridim. Ale jak rikam videjka pekny a na rozdil ode me jsi schopnej svoje poznatky predat dal.
@@TUCNAACEK mam k tomu velkej obdiv to komplet delat sam, ale trosku me desilo ze znam docela dost lidi kterejm ta stavba prave zivot rozhodila tak, ze dostaveli barak a zustalu v nem sami. Druhej extrem je pak ze to lidi stavej treba deset let. Ja jdu takovou cestou na pul. Stavbe zdar a at se dari. 😊
@@HustejVercajk Monolit je bezvadnej strop, ale půjčení toho veškerého příslušenství k postavení stojí tolik peněz, že se to díky tomu hodně prodraží... Kdyby šlo jen o beton a nějaké to armování tak je to ok... ale to lešení a desky na měsíc tak za to chtějí půjčovny slušný ranec.
Já právě rekonstruuji dům. Je postaven ve 20. letech ale další místnosti se přistavovali v roce 1960 a teď jsme taky řešili nový strop a nejlíp nám vycházel monolit. Celý dům se tím stáhl a cenově to vycházelo velmi podobně. Nevím přesně kolik to bylo metrů betonu ale byly tam 2 cisterny a za 2 hodiny už bylo hotovo. Stejně by se u miaka muselo dělat armování a betonáž takže když si to počítáš i s prací tak to bylo stejně a míň pracný.
Ahoj Tomáši, neznám detaily tvé rekonstrukce ale mezi Miakem a monolitem jsou minimálně dvě věci, které to dost cenově odlišují. Možná ve finále vyjde nastejno jestli tam dáš keramické vložky a nosníky a nebo tu masu "nahradíš betonem". Ale u monolitu musíš vybednit celou plochu stropu a mnohem hustěji podepřít. Druhá věc je ocel. U miak kromě průvlaků a věnce dáváš kari sítě v jedné vrstvě u monolitu se to většinou váže z prutů ve dvou vrstvách. A většinou si to necháváš předpřipravit v armovně. No a to bednění a ocel ti pak udělá zásadní rozdíl v cenně. Mluvím o běžném stropu na stavbě, kdy to děláš z gruntu na postaveném patře, ne o rekonstrukci, kdy třeba ponecháš částečně původní stropní konstrukci a tu nějak doplňuješ. A také mluvím o tom, že si bednění půjčíš, ne že to člověk bastlí z nějakých OSB desek co kde sežene.
@@HustejVercajk je pravda že takhle jak to popisujete by to bylo dražší. Vypomáhá mi u toho jako konzultant kamarád a majitel stavební firmy co u mě dělají odborné práce na co si netroufnu a dali jsme bednění z OSB desek plus staré trámy, a armování je z kari sítí. Asi to není přesně dle klasického postupu ale udělali jsme to levněji a dle vyjádření statika co nám to kontroloval tak říkal že to je v pořádku.
@HustejVercajk Mohu se zeptat jak jste řešily uchycení podhledu SDK do miako stropu? Řeším jak ty závěsné dráty uchytit. Zda jen do nosníků, nebo je na to nějaký jiný fígl?
Zdravím podla vlastných skúseností monolit je najlacnejší jednoduchý a veľmi silný strop riešil som aj skladany ale to by ma vyšlo o veľa drahšie a strašne vela robity veď tá jedna tvarnica stojí cez 7€ treba vam ich tam stovky + nosníky armatura kari sieť a zaliať betónom čiže nemôže byť lacnejší. Su aj skladane stropy bez betonáže len spáry a na okolo sa vyplní betónom ale to mi prišlo slabé na poschodový dom na bungalov ok ale tiež prácne. Riešil som aj stropné panely SPIROLL je to najdrahšie ako všetky možnosti ale bez roboty položia panely vyplnia sa betónom 5 cm spáry a na okolo ide tam malo betónu a je hotovo robili sme to na kamarotovom dome pompry kávičke úplne super rovne len ta cena ale ked nato niekto ma není čo riešiť. Ale ja som aj tak zvolil monolit robili sme to 2 ludia šalovanie armatura kari siet pohoda pri betonáži sme bolí 4. Dom som staval svojpomocne okrem bager elektrika voda kúrenie a plyn na stavbe nikto cudzí nebol 2 maximalne 4 ludia sme postavili jak nič celý dom
vzhledem k rozponu 8 a 11m jsem takovy veci nemohl, ani filigrany, takze mam Spiroll 250mm. Ma to svoje omezeni, ale jsem spokojenej. Nemam zadny pruvlak, ten jsem nahradil 12m HEB300 :)
Na svůj RD jsem taky před sedmi lety zvažoval keramický strop Porotherm, nicméně nakonec jsem se rozhodl pro ŽB monolitický strop o síle 25 cm. Mám bungalov s plochou strechou a vnitřním odvodem vody. Je to asi nejdražšší varianta, ale jak říkáš, nejluxusnější. Zkušenost s keramickým stropem mám taky a jak popisuješ, pracuje se s tím dobře, manuipulace je dobrá, akorát je třeba sem tam něco přiříznout, podbednit. Ještě bych podotknul, že keramický strop je třeba při podbednění trámy ve středu místnosti lehce předepnout, aspoň o 1-2 cm nahoru proti směru tlaku při sedání při betonáži.
Je to jak pises, jen s tim nadvysovanim to plati az od urciteho rozponu. Heluz na to ma tabulku, kde je to rozepsane o kolik pri jake sile stropu a jakem rozponu. V mem pripade to nebylo pri rozponu 4m zapotrebi. Chtel jsem to udelatpro sichr alespon o centak, ale ty nosniky se neprohnuly a houpaly se na stredovem tramu i po zatizeni vlozkama. Tak jsem to pustil zase dolu do roviny a je to i po betonazi rovne jak strela.
Já dělal taky miako, akorát betonové a podle mě daleko lepší. Bylo to dost levnější a hlavně se do toho o dost líp a jednodušeji kotví závěs pro sdk rošt. Stačí vrtnout bez příklepu a šoupnout tam rozevírací hmoždinku, u cihlového miaka bych nějakému velkému kotvení moc nevěřil.
nie je univerzálna pravda že monolit je drahší než montované stropy. Praveže často vychádza lacnejšie. Min. čo sa týka ceny materiálu pri štandardnom nenáročnom strope bez konzol a pod.
@@ridicznakladaku2267 nebylo vynechano :-D pri rozmistovani nosniku se vzdy par vlozek da nakraj kvuli rozteci :-) nekdy se jich da vic. Vlozky to unese, cloveka ne
Teď to dělám a za mě už nikdy, tolik skrytých vícenákladů a všechno 4x vzít do ruky…středověk, spiroly si dával otec, za 3 hodiny je tohoto, odjezd a už ti tam neprší, máš to pochozí a jedeš dál…..
asi 10 let zpatky sem byl pomocnik na stavbe u sestrenky - neni lepsi si vzit toho matrose vic a radsi vratit pokud to jde nez v sobotu behat a hledat stavebniny s urcitym materialem ??
Ono by to bylo lepsi, jenze vyrobce ti udela vypocet podle nejakeho projektu. Tech doplnkovejch specialnich tam mas z X set nebo tisic kusu treba jen dvacet. Tak jich vezmes o 5 navic coz je o 25%. Jedna praskne pri preprave tri zlomis pri rezani a dve ti pusti pomocnik omylem z patra. No a uz ti jedna chybi. To je hned ani nevis jak. Na druhou stranu mi treba Tondach spocital krytinu a paleta a pul mi tam zbyla. No tak ono se rekne tak nam ji privezte zpatky. Ale jak asi. Takze abych si zaplatil za 2000 auto s rukou a vezl jim to zpet. Tak to ale proste na stavbe chodi a je to normalni. 😊
@@HustejVercajk Tak zrovna tašky se neztratí - ať už se rozlámou při přepravě nebo vítr nějaké odnese ze střechy, vyplatí se mít nějaké v zásobě (třeba i kvůli odstínu, který při výrobě za x let nikdy nebude stejný...)
A o kolik že by vás vyšel monolit navíc oproti Miaku? Třeba v případě keramických cihel, co máte Vy, by mě Miako nevadily (keramika ke keramice :)), ale např. u VPC, ze kterých budu stavět, se mi zdá monolit téměř nutností a těch 100 tisíc si prostě připlatím a raději ušetřím na jiných částech domu... Mezi námi, ono to vůbec nemusí být o sto taců navíc - dost záleží totiž na tom, jestli má firma svoje vlastní bednění. Pak to prej vychází s Miakem srovnatelně.
Je to stavba od stavby. U me to vychazelo slozite diky venci, kde by se musel bednit takovej slozitej zub. Taky zalezi na tvaru domu a konstrukcich uvnitr. Od toho se odviji taky treba kolik zeleza tam budes muset nacpat.
Máme monolit a ani nešlo nic moc jiného, cihly VPC 17,5cm, čili ztužení bylo nutné, síla 20cm, výztuže jak hovado, současně máte i věnec, beton C30/37, cena necelých 2500,-/m2, Vše na klíč. Rovinnost +-0,5cm. Neměnil bych. Jen si člověk musí předem natahat elektriku :-D A ano, cena je vysoká, ale je to jako bunkr :-D
Neznate souvislosti. Ja nestavim novy dum ale repliku puvodniho a s tim souvisi cela rada restrikci a anomalii. Jedna z nich je ze kdyz mate dodrzet napriklad puvodni rozmery nebo vysky okapove hrany tak mate problem napasovat se do beznych stavebnich systemu. Projekt byl udelan dobre, jenze projektanti proste nemusi resit detaily rozpoctu. No a ve finale jejich nakresleny detail vence a stropu byl spravny a funkcni jen proste drahy. Resenim bylo pouzit jine doplnkove polovicni cihly a pak jle pouzit levnejsi reseni. Pokud jste investor tak resite vzdy pomer cena a funkcnost.
na kolik ti to vyšlo ? běžné děláme monolit a teď jsme prvně kamosovi dělali miako... ale opravdu to vyšlo spis levněji z betonu... ono nesmis zapomínat, ze každá manipulace je Prace a peníze... spousta věci se musí armovat a salovat normálně z vazniku.... takže jsem byl zklamán, rychle to schne, zavibrovat nic moc ... no hroznej nesmysl a pevnost a tuhost bude o hodne horší... nápojeni na schodiště, atd.. no proste fakt blby a rekl bych za komplet to je dražší. dobry ponaučení a nikdy vic. tu je špatný, ze beton často dělají firmy, co jsou zednici a ne betonáři a armaturcici a pak tam sázejí strasny ceny..
ještě vlastně vencovky a věnec ... museli jsme komplet obsalovavat , hodne zesilovat a prkno dat, jinak by normální vibrátor ty vencovky naházeli na zem... s4 konzistence a vibrovat listou aspoň... a tolik zalívaní keramiky ,aby nevyschnulo, to je šílený..... no hrozny, byla to levna varianta, když člověk nepočítá svoji práci... pak asi levnější, ale jinak nikdy nebrat.. je to fakt hrozny a myslím, ze většina betonu nebude mít díky vysychání deklarována vlastnosti a většina lidi to nezvibruje.
Rychlejsi urcite o tom zadna. Ale je treba si uvedomit ze je treba take pod to vybetonovat venec. Vyhoda monolitu ale take toho skladaneho stropu ve v tom ze mas ori jednom svazany barak v urovni stropu. Vubec by me neprekvapilo kdyby az clovek zapocita veskere naklady na panely i venec to pak vyslo velmi podobne. Druha vec je ze jsem vyrustal v panelaku a betonove spirolove stropy bych nechtel z duvodu akustiky i praskani.
@@HustejVercajk mam spirol panely venec pod nema nebyl problem, hlavne strop byl polozen za 2hodiny a mohlo se stavet dal ja ani nic jineho pouzit nemohl delka panelu byla 11m 😁 ale super prijel jerab dva tahaci supsup a bylo hned mi hodil nahoru vsechny tvarnice a druhy den se pokracovalo dal po roce ani prasklinka na stropu takze za mne spirol.
Kamaradovi sem delal podobnej dum za 60 000 i s jerabem. Nevim na kolik vyjde tohle. Nevim jak se montovali komunicticky panelaky. Ale ten kamarad si na nic nestezuje ale soudit nemuzu ja je nad hlavou nemam. Ono je to v podstate jedno hlavne at to nespadne :-D . Neber to jako rypani mam tvuj porad rad.
Nevím kde jste ty ceny kalkulovali, ale je třeba počítat cenu vždy na konci kdy je strop hotový a pak teprve říci co je levnější. Když k tomuto systému přičtete te fůru práce kterou je třeba zaplatit tak ten strop jen nejen pracný, ale i drahý.
Ahoj, mal som podobnu dilemu a po zhodnoteni som isiel do 15cm hrubeho monolitu, robil som to svojpomocne a cenovo to bolo naopak najlacnejsie riesenie. Ak by pri tomto rieseni odpadavali mokre procesy, mozno by som sa nakoniec rozhodol inac. 👍
svepomoci? to jsi stihl vybetonovat cely strop za jeden den?
@@jumpyman92 samozrejme, odlieva sa to v jednom kuse a samotna betonaz trvala cca. 3.5 hodinky aj s cakanim na dalsi mix, spolu to bolo 21m3 betonu.
@@pettydrac2265 a beton ke kteremu do dolival cerstvy byl mokry nebo suchy?
Spravny pristup. Dnes sa pod svojpomocne mysli svojpomocne najst firmu, zarobit peniaze a zaplatit tu firmu :)
Za mna tiez jednoznacne monolit
Zdar chlape.Fajn videjka a díky za ně. Jen bych chtěl trochu rozporovat cenu monolitu. Řešil jsem stejnej problém jako ty. Nakonec jsem z důvodu různých komplikací s možností pokládky panelů zvolil cestu monolitu, který jsem měl také v původním projektu. Strop jsem si bednil s pomocí táty a známeho, následně jsem si ho dle projektu vyarmoval sám a pak jsem to s pomocí kamaráda vylil. Pravda armování mi zabralo skoro měsíc práce, ale cenově jsem skončil pod cenou nabídnutých panelů i miaka
Ahoj, ono s tou cenou to je vzdycky hodne sporne. Jde prave o ten mesic prace. Prace je vetsinou to nejdrazsi nebo casto odpovida cene materialu. To je moje praxe. Takze pokud si to udelas sam a nepocitas svuj cas je jasne ze hodne usertis a pak je to stejne u miaka, panelu, mnolitu a vlastne cehokoli. Ale kdyz by si clovek rekl ze si svego casu ceni rekneme na 150 az 200 korun na hodinu uz by to s tou usporou tak slavne asi nebylo. Ale to je model, kdy jdes do prace a vydelas si tam vic nebo proste chces ten cas venovat rodine nebo sobe. Urcite palec nahoru, stavet to uplne vlastnima rukama je vzdycky skvelej pocit, ale ja na ty penize koukam optikou ze nechci aby mi dva roky stavby treba narusily rodinnej zivot. Ale to je hrizne individualni, tyka se to mohi zivotni situace a pro jine lidi to treba vubec nemusi hrat roli.
@@HustejVercajk Jasne no. Samozrejme, ze to ma sva negativa. Svuj cas do ceny pochopitelne nepocitam. Ale s tim jsme do te stavby sli. Proste delam vsechno sam, obcas padam na hubu, abych vsechno sladil i se soukromym zivotem, ale tak je to se vsim. Konec koncu, clovek si to muze nechat udelat cely a bude uplne v klidu. Ja se zkratka rozhodl, ze tomu ty dva roky castecne podridim. Ale jak rikam videjka pekny a na rozdil ode me jsi schopnej svoje poznatky predat dal.
@@TUCNAACEK mam k tomu velkej obdiv to komplet delat sam, ale trosku me desilo ze znam docela dost lidi kterejm ta stavba prave zivot rozhodila tak, ze dostaveli barak a zustalu v nem sami. Druhej extrem je pak ze to lidi stavej treba deset let. Ja jdu takovou cestou na pul. Stavbe zdar a at se dari. 😊
@@HustejVercajk Monolit je bezvadnej strop, ale půjčení toho veškerého příslušenství k postavení stojí tolik peněz, že se to díky tomu hodně prodraží... Kdyby šlo jen o beton a nějaké to armování tak je to ok... ale to lešení a desky na měsíc tak za to chtějí půjčovny slušný ranec.
Já právě rekonstruuji dům. Je postaven ve 20. letech ale další místnosti se přistavovali v roce 1960 a teď jsme taky řešili nový strop a nejlíp nám vycházel monolit. Celý dům se tím stáhl a cenově to vycházelo velmi podobně. Nevím přesně kolik to bylo metrů betonu ale byly tam 2 cisterny a za 2 hodiny už bylo hotovo. Stejně by se u miaka muselo dělat armování a betonáž takže když si to počítáš i s prací tak to bylo stejně a míň pracný.
Ahoj Tomáši, neznám detaily tvé rekonstrukce ale mezi Miakem a monolitem jsou minimálně dvě věci, které to dost cenově odlišují. Možná ve finále vyjde nastejno jestli tam dáš keramické vložky a nosníky a nebo tu masu "nahradíš betonem". Ale u monolitu musíš vybednit celou plochu stropu a mnohem hustěji podepřít. Druhá věc je ocel. U miak kromě průvlaků a věnce dáváš kari sítě v jedné vrstvě u monolitu se to většinou váže z prutů ve dvou vrstvách. A většinou si to necháváš předpřipravit v armovně. No a to bednění a ocel ti pak udělá zásadní rozdíl v cenně. Mluvím o běžném stropu na stavbě, kdy to děláš z gruntu na postaveném patře, ne o rekonstrukci, kdy třeba ponecháš částečně původní stropní konstrukci a tu nějak doplňuješ. A také mluvím o tom, že si bednění půjčíš, ne že to člověk bastlí z nějakých OSB desek co kde sežene.
@@HustejVercajk je pravda že takhle jak to popisujete by to bylo dražší. Vypomáhá mi u toho jako konzultant kamarád a majitel stavební firmy co u mě dělají odborné práce na co si netroufnu a dali jsme bednění z OSB desek plus staré trámy, a armování je z kari sítí. Asi to není přesně dle klasického postupu ale udělali jsme to levněji a dle vyjádření statika co nám to kontroloval tak říkal že to je v pořádku.
@@HustejVercajk to bohuzel tak není, monolit je levnější
@HustejVercajk Mohu se zeptat jak jste řešily uchycení podhledu SDK do miako stropu? Řeším jak ty závěsné dráty uchytit. Zda jen do nosníků, nebo je na to nějaký jiný fígl?
Podhledy se kotví normálně na hmoždinky do miaka. Ono se to v tté ploše roznese. Není třeba u běžného podhledu nějaké speciální kotvení.
Zdravím podla vlastných skúseností monolit je najlacnejší jednoduchý a veľmi silný strop riešil som aj skladany ale to by ma vyšlo o veľa drahšie a strašne vela robity veď tá jedna tvarnica stojí cez 7€ treba vam ich tam stovky + nosníky armatura kari sieť a zaliať betónom čiže nemôže byť lacnejší. Su aj skladane stropy bez betonáže len spáry a na okolo sa vyplní betónom ale to mi prišlo slabé na poschodový dom na bungalov ok ale tiež prácne. Riešil som aj stropné panely SPIROLL je to najdrahšie ako všetky možnosti ale bez roboty položia panely vyplnia sa betónom 5 cm spáry a na okolo ide tam malo betónu a je hotovo robili sme to na kamarotovom dome pompry kávičke úplne super rovne len ta cena ale ked nato niekto ma není čo riešiť. Ale ja som aj tak zvolil monolit robili sme to 2 ludia šalovanie armatura kari siet pohoda pri betonáži sme bolí 4. Dom som staval svojpomocne okrem bager elektrika voda kúrenie a plyn na stavbe nikto cudzí nebol 2 maximalne 4 ludia sme postavili jak nič celý dom
Ja mam Spiroly a jedina nevyhoda je, ze venec ubira zatepleni, jinak Spiroly jsou naprosto skvele.
vzhledem k rozponu 8 a 11m jsem takovy veci nemohl, ani filigrany, takze mam Spiroll 250mm. Ma to svoje omezeni, ale jsem spokojenej. Nemam zadny pruvlak, ten jsem nahradil 12m HEB300 :)
jaké omezení prosím ??
@@marektichy5794 Prostupy stropem treba. A taky dalsi jiny (vetsi) zatizeni podlahy mimo nosny zdi.
Už to tu nědo psal ale ukazovat video na skládaný stropy a neukázat podepření a nezmínit převýšení je tragédie
Nic vám nebrání se sebrat a zo video natočit tak jak se to má dělat správně.Mimochodem níže uvádí, že na to má extra video.
Nemohu si pomoci, ale jste jak Rimmer z Červeného trpaslíka s tou kšiltovkou :D :D
Mám na to i vlastní direktivu co se ksiltovky týká. :)
Na svůj RD jsem taky před sedmi lety zvažoval keramický strop Porotherm, nicméně nakonec jsem se rozhodl pro ŽB monolitický strop o síle 25 cm. Mám bungalov s plochou strechou a vnitřním odvodem vody. Je to asi nejdražšší varianta, ale jak říkáš, nejluxusnější.
Zkušenost s keramickým stropem mám taky a jak popisuješ, pracuje se s tím dobře, manuipulace je dobrá, akorát je třeba sem tam něco přiříznout, podbednit.
Ještě bych podotknul, že keramický strop je třeba při podbednění trámy ve středu místnosti lehce předepnout, aspoň o 1-2 cm nahoru proti směru tlaku při sedání při betonáži.
Je to jak pises, jen s tim nadvysovanim to plati az od urciteho rozponu. Heluz na to ma tabulku, kde je to rozepsane o kolik pri jake sile stropu a jakem rozponu. V mem pripade to nebylo pri rozponu 4m zapotrebi. Chtel jsem to udelatpro sichr alespon o centak, ale ty nosniky se neprohnuly a houpaly se na stredovem tramu i po zatizeni vlozkama. Tak jsem to pustil zase dolu do roviny a je to i po betonazi rovne jak strela.
Já dělal taky miako, akorát betonové a podle mě daleko lepší. Bylo to dost levnější a hlavně se do toho o dost líp a jednodušeji kotví závěs pro sdk rošt. Stačí vrtnout bez příklepu a šoupnout tam rozevírací hmoždinku, u cihlového miaka bych nějakému velkému kotvení moc nevěřil.
nie je univerzálna pravda že monolit je drahší než montované stropy. Praveže často vychádza lacnejšie. Min. čo sa týka ceny materiálu pri štandardnom nenáročnom strope bez konzol a pod.
Jakou máte zkušenost s nářadím Cedima?
Môže byť robil som stým v pohode krásna robotička
Vy jste před betonáží nepodpíraly stropy?
Samozrejme ze ano mam na to samostatne video.
Pane kolego, kdyby nepozily podpery, tak na ty nosniky ani nevlezou, bo se zlomi :-D
@@Shakyrass Proto mi bylo divný, že když se mluvilo o tom co vše museli udělat před betonáží, tak proč důležité podepření bylo vynecháno.
@@ridicznakladaku2267 nebylo vynechano :-D pri rozmistovani nosniku se vzdy par vlozek da nakraj kvuli rozteci :-) nekdy se jich da vic. Vlozky to unese, cloveka ne
A MY AKO sa rozhodneme?
Teď to dělám a za mě už nikdy, tolik skrytých vícenákladů a všechno 4x vzít do ruky…středověk, spiroly si dával otec, za 3 hodiny je tohoto, odjezd a už ti tam neprší, máš to pochozí a jedeš dál…..
podle cenový nabídky vyjdou celé panely levnějc a je to rychlejší ovšem musí tam být místo pro kamion plus jeřáb
Taky mi to takto vyšlo. Tenhle prezentovaný strop mi příjde skoro jako nejhorší varianta a to hlavně díky te šílené práci a lidí co to musí dělat.
Doplňkový miako vložky :D bych mohl vyprávět. Nakonec jsme vyrobili dvě vložky ze ztracenýho bednění ;), je to stejný rozměr.
bal bych se reklamace.. ale ne ted, treba za 10 let.
asi 10 let zpatky sem byl pomocnik na stavbe u sestrenky - neni lepsi si vzit toho matrose vic a radsi vratit pokud to jde nez v sobotu behat a hledat stavebniny s urcitym materialem ??
Ono by to bylo lepsi, jenze vyrobce ti udela vypocet podle nejakeho projektu. Tech doplnkovejch specialnich tam mas z X set nebo tisic kusu treba jen dvacet. Tak jich vezmes o 5 navic coz je o 25%. Jedna praskne pri preprave tri zlomis pri rezani a dve ti pusti pomocnik omylem z patra. No a uz ti jedna chybi. To je hned ani nevis jak. Na druhou stranu mi treba Tondach spocital krytinu a paleta a pul mi tam zbyla. No tak ono se rekne tak nam ji privezte zpatky. Ale jak asi. Takze abych si zaplatil za 2000 auto s rukou a vezl jim to zpet. Tak to ale proste na stavbe chodi a je to normalni. 😊
@@HustejVercajk Tak zrovna tašky se neztratí - ať už se rozlámou při přepravě nebo vítr nějaké odnese ze střechy, vyplatí se mít nějaké v zásobě (třeba i kvůli odstínu, který při výrobě za x let nikdy nebude stejný...)
Nějaké si určitě nechám, ale paleta a půl je asi tak 600 tašek... to je na můj vkus moc velká rezerva :)
@@HustejVercajk tak ještě to můžeš rozprodat nebo hodit na bazar a prodat😉
A o kolik že by vás vyšel monolit navíc oproti Miaku? Třeba v případě keramických cihel, co máte Vy, by mě Miako nevadily (keramika ke keramice :)), ale např. u VPC, ze kterých budu stavět, se mi zdá monolit téměř nutností a těch 100 tisíc si prostě připlatím a raději ušetřím na jiných částech domu... Mezi námi, ono to vůbec nemusí být o sto taců navíc - dost záleží totiž na tom, jestli má firma svoje vlastní bednění. Pak to prej vychází s Miakem srovnatelně.
Je to stavba od stavby. U me to vychazelo slozite diky venci, kde by se musel bednit takovej slozitej zub. Taky zalezi na tvaru domu a konstrukcich uvnitr. Od toho se odviji taky treba kolik zeleza tam budes muset nacpat.
Ja som robil monolit a lacnejšie ako mikako keď si to robíš sam
Máme monolit a ani nešlo nic moc jiného, cihly VPC 17,5cm, čili ztužení bylo nutné, síla 20cm, výztuže jak hovado, současně máte i věnec, beton C30/37, cena necelých 2500,-/m2, Vše na klíč. Rovinnost +-0,5cm. Neměnil bych. Jen si člověk musí předem natahat elektriku :-D A ano, cena je vysoká, ale je to jako bunkr :-D
Miako na VPC 17,5 cm a pohoda. Joo ale monolit by byl hezčí a mohl by zůstat pohledový.
20 cm fuu v pohode staci 13-15cm
@@Jony-xf3lg ale to přece záleží na rozponu stropu! Na 6 m by se 13 cm deska prohnula jak baldachyn !
Děláte to úplně obráceně. Místo toho, abyste udělal kloudnej projekt, tak na něm šetříte a pak řešíte věci za pochodu. Úplná blbost
Neznate souvislosti. Ja nestavim novy dum ale repliku puvodniho a s tim souvisi cela rada restrikci a anomalii. Jedna z nich je ze kdyz mate dodrzet napriklad puvodni rozmery nebo vysky okapove hrany tak mate problem napasovat se do beznych stavebnich systemu. Projekt byl udelan dobre, jenze projektanti proste nemusi resit detaily rozpoctu. No a ve finale jejich nakresleny detail vence a stropu byl spravny a funkcni jen proste drahy. Resenim bylo pouzit jine doplnkove polovicni cihly a pak jle pouzit levnejsi reseni. Pokud jste investor tak resite vzdy pomer cena a funkcnost.
Polovičaté provázání rohů
Otřesný komentář
Tramy 20 na 24.
😂 mohli ste si to urobiť sám
na kolik ti to vyšlo ? běžné děláme monolit a teď jsme prvně kamosovi dělali miako... ale opravdu to vyšlo spis levněji z betonu... ono nesmis zapomínat, ze každá manipulace je Prace a peníze... spousta věci se musí armovat a salovat normálně z vazniku.... takže jsem byl zklamán, rychle to schne, zavibrovat nic moc ... no hroznej nesmysl a pevnost a tuhost bude o hodne horší... nápojeni na schodiště, atd.. no proste fakt blby a rekl bych za komplet to je dražší. dobry ponaučení a nikdy vic. tu je špatný, ze beton často dělají firmy, co jsou zednici a ne betonáři a armaturcici a pak tam sázejí strasny ceny..
nekdo chce ale nahozeny a keramiku zespoda.... tak pak se nedá nic delat..
Vence ... to je snad sranda. to není fakt věnec, no bída.
ještě vlastně vencovky a věnec ... museli jsme komplet obsalovavat , hodne zesilovat a prkno dat, jinak by normální vibrátor ty vencovky naházeli na zem... s4 konzistence a vibrovat listou aspoň... a tolik zalívaní keramiky ,aby nevyschnulo, to je šílený..... no hrozny, byla to levna varianta, když člověk nepočítá svoji práci... pak asi levnější, ale jinak nikdy nebrat.. je to fakt hrozny a myslím, ze většina betonu nebude mít díky vysychání deklarována vlastnosti a většina lidi to nezvibruje.
Ja ti nevim me prijde nejrychlejsi a nejlevnejsi tohle. A co se unosnosti tyce taky super. ua-cam.com/video/93TxzEKeX4M/v-deo.html
Rychlejsi urcite o tom zadna. Ale je treba si uvedomit ze je treba take pod to vybetonovat venec. Vyhoda monolitu ale take toho skladaneho stropu ve v tom ze mas ori jednom svazany barak v urovni stropu. Vubec by me neprekvapilo kdyby az clovek zapocita veskere naklady na panely i venec to pak vyslo velmi podobne. Druha vec je ze jsem vyrustal v panelaku a betonove spirolove stropy bych nechtel z duvodu akustiky i praskani.
@@HustejVercajk mam spirol panely venec pod nema nebyl problem, hlavne strop byl polozen za 2hodiny a mohlo se stavet dal ja ani nic jineho pouzit nemohl delka panelu byla 11m 😁 ale super prijel jerab dva tahaci supsup a bylo hned mi hodil nahoru vsechny tvarnice a druhy den se pokracovalo dal po roce ani prasklinka na stropu takze za mne spirol.
Kamaradovi sem delal podobnej dum za 60 000 i s jerabem. Nevim na kolik vyjde tohle. Nevim jak se montovali komunicticky panelaky. Ale ten kamarad si na nic nestezuje ale soudit nemuzu ja je nad hlavou nemam. Ono je to v podstate jedno hlavne at to nespadne :-D . Neber to jako rypani mam tvuj porad rad.