Hej , pytanie od żółtodzioba. Czym smarujesz wewnętrzne mechanizmy broni i oś bębna ? Używasz smaru stałego czy tylko olejków ? Jakie polecasz mazidła?
Nie polecam syntetycznych smarów, do tego typu broni.. np: typu tafot itp.. Osobiście, do mechanizmów wewnętrznych używam Lightning 1. Moim zdaniem, jest on odpowiednio gęsty, i nie rozpuszcza się.. nawet przy wysokich naważkach prochu - gdy bęben staje się gorący - daje radę. Używam go nawet zima. Chociaż nie twierdzę, że jest najlepszy. Kiedyś może zrobię filmik gdzie najlepiej "podsmarować" rewolwer. Jak masz dobrej klasy olej do broni CP (gęsty) może zdałby egzamin. Ale tutaj się nie wypowiem. Myślę że olej może być odrobinę za rzadki. Ja używam w całym rewolwerze w.wspomniany Lightning 1 i zalecam smarowanie osi bębna. Tam jest taki rezerwuar na smar - od spodu Rzadkie smary z tamtad odparowują. I mamy zacięcie bębna niemal pewne. Pozdrawiam
@@hygjyhutiui A jeszcze taka mała sugestia. Jeżeli Lightning 1 wydaje się za gęsty - I jest problem z jego rozprowadzeniem. Co może być zależne od daty prod. czy partii. To wystarczy go przeskrobać ostrym nożem. Wtenczas mamy łatwą w rozprowadzaniu maź. I daje radę nawet zimą.
Super. Czekam na następne filmy. Pozdrawiam
👍
Hej , pytanie od żółtodzioba. Czym smarujesz wewnętrzne mechanizmy broni i oś bębna ? Używasz smaru stałego czy tylko olejków ? Jakie polecasz mazidła?
Nie polecam syntetycznych smarów, do tego typu broni.. np: typu tafot itp..
Osobiście, do mechanizmów wewnętrznych używam Lightning 1.
Moim zdaniem, jest on odpowiednio gęsty, i nie rozpuszcza się.. nawet przy wysokich naważkach prochu - gdy bęben staje się gorący - daje radę.
Używam go nawet zima. Chociaż nie twierdzę, że jest najlepszy.
Kiedyś może zrobię filmik gdzie najlepiej "podsmarować" rewolwer.
Jak masz dobrej klasy olej do broni CP (gęsty) może zdałby egzamin.
Ale tutaj się nie wypowiem. Myślę że olej może być odrobinę za rzadki.
Ja używam w całym rewolwerze w.wspomniany Lightning 1 i zalecam smarowanie osi bębna. Tam jest taki rezerwuar na smar - od spodu
Rzadkie smary z tamtad odparowują. I mamy zacięcie bębna niemal pewne.
Pozdrawiam
@@ivymike10mt Dzięki .
@@hygjyhutiui A jeszcze taka mała sugestia. Jeżeli Lightning 1 wydaje się za gęsty - I jest problem z jego rozprowadzeniem.
Co może być zależne od daty prod. czy partii. To wystarczy go przeskrobać ostrym nożem.
Wtenczas mamy łatwą w rozprowadzaniu maź. I daje radę nawet zimą.