Kedves László! Nagyon köszönöm ezt a jól összeszedett gondolatsort. Nagyon tetszett a video. Jómagam az összes kerti gépembe - legyen az két, vagy négyütemű - csak és kizárólag 100-as üzemanyagot használok. Bátran merem ajánlani mindenkinek aki kerti gépekkel dolgozik. Amikor az első gépemet megvettem - az egy láncfűrész volt - ott ajánlották, hogy ha tehetem 100-as üzemanyagot töltsek bele. Miután láttam a benzinkúton a két üzemanyag közötti különbséget, úgy döntöttem, hogy 300-400 Forint árkülönbség nem lehet akadálya a hosszútávú stabil működésnek. További munkájához jó egészséget kívánok.
Van itt egy ember, aki a tapasztalatait a tőle telhető legtöbbet, önzetlenül próbálja megosztani. Erre folyamatosan, kritizáljuk, kiigazítjuk, helyretesszük... Könyörgöm, örüljünk neki, hogy van magyar nyelven ilyen fajta csatorna. Ne pedig akadékoskodjunk és próbáljuk elvenni a feltöltő kedvét!
Nagyon köszönöm ezt a hozzászólást! Az igazat megvallva korábban nagyon rosszul estek a negatív kommentek. Sokszor meg is fordult a fejemben, hogy törlöm a fenébe az egészet. :-) Ám sokkal fontosabb, hogy egyre többen vagytok, akik értik miről szól ez a csatorna. :-) Laikusoknak szól egy laikustól. Hiába videóznék le pl. egy profi műhelyben egy profival készült tökéletes hegesztési varratot, ha mi laikus felhasználók visszük haza a hegesztőt és mi fogjuk használni a rozsdás kerítés meghegesztéséhez, egy létrán egyensúlyozva. Ez nem egy szakmai csatorna, ahol valamihez nagyon értek és azt a szűk szegmenst megmutatom. Az a célom, hogy hozzám hasonló, széles látáskörű emberekből legyen sok a világban. Az otthoni munkákhoz nem kell profinak lenni mindenben, ez nem is értem miért elvárás egyesek felől. Ám jó, ha sok mindenhez ért az ember és nem jön zavarba, ha valamit meg kell javítani, fel kell újítani otthon. :-) Na ez az élet iskolája. Jó, hogy itt vagytok! Jó, hogy sokan már értitek, hogy ez egy egymást támogató, egymás tudását építő közösség. Amíg az erőmből telik, én itt leszek és videózok! :-) LL
Ez igy jó ahogy van! Ezt igy kell elmondani ! Aki ért hozzá az minek nézi meg. Aki meg nem ért hozzá annak meg kevés lenne 3 percben elmondani. Aki meg kritizál az meg csináljon jobbat,és tegye ide,hogy viszonyithassunk.
Köszönöm! Nagyon hasznos videó. A berántó szerkezetet egyébnként nem lehet "elmozgatni". Csak akkor kapcsolódik össze a motorral amikor megrántjuk a berántókart. Utána a rugó visszahúzza az eredeti helyére.
Hasznos, gyakorlatias, precíz és praktikus: ezért szeretem ezeket a videókat. Egyébként hasonló a mentalitásunk, vigyázok a felszereléseimre, karbantartom, hogy ami lehet az évekig vagy évtizedekig működjön, méghozzá jól. A fűnyíróm pl 1994-es briggs motoros husqvarna :)
Én minden fűnyírás után lemosom, a fűnyíró test műanyagból van,nagy előny. Ősszel magasnyomásúval leveretem majd higitott hidegzsiroldoval lefujom kicsit várok aztán ismét magasnyomàsú. Mint új korában olyan tiszta lesz. Majd wd 40 a mozgó alkatreszekre. Egy tipp. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Üdv László! Nagyon jó videó lett! Én is elég rendesen benne vagyok a fűnyírókba,de tanultam egy-két új dolgot :D Én is rendszeresen mosom a fűnyírómat,nagynyomású mosóval szoktam mindig elmosni(általában 2 havonta),utána szappanos vízzel áttörlöm az egész gépet,majd műszerfalápolóval lefújom a műanyag részeket :) Olyankor az alját is lemosom nagynyomásúval. De amúgy minden fűnyírás után eltakarítom az alját spaklival. Én is hátra döntöm mindig. Bár most nagyon úgy néz ki,hogy elég rendesen eszi az olajat :/ De 10 évet kibírt,és Kínai gép. Ment a feliratkozás :)
Szia,azért nincs a karburátorban primer pumpa (amit te szivatónak hívtál)mivel ez ejő tankos rendszerű (én is ugyan ilyet használok csak fűgyűojtős és nem oldal kidobós kivitelben) a szivató pedig nekünk bal oldalt van a gázkar alatt
1. Olajat fel kell kicsit melegíteni. Nem kell hogy tűzforró legyen csak ne a hideg olajat akarjuk leengedni. Meg kell járatni a gépet, vagy használat után megvárni míg lehűl kicsit. Az utóbbi talán még jobb is mivel ilyenkor az olajnak van ideje lefolyni a motorblokk aljára. 2. Olajbetöltő nyílás tetejét lecsavarni. 3. Olajleengedő csavart kitekerni. Amint kint van már folyik is ki szóval óvatosan. Ez a motor alján van ha van! Van az a fajta gép ahol nincs leeresztő csavar ott a betöltőn kell kiönteni vagy ami még jobb ha van kézi olajszivattyú azzal kell leszívni. 4. Olajleeresztő csavart visszatekerni ha már nem folyik az olaj. 5. A megfelelő olajat és a megfelelő mennyiségű olajat visszatölteni. Lehet kapni kifejezetten fűnyíróba való olajat. A mennyiség változhat. Olyan 6 decivel lehet számolni minimum. De az olajbetöltő nyílás fedelén van mérce általában. Minimum és Maximum jelzés. Az sem jó ha sok van benne de a kevés még rosszabb talán. A lényeg hogy a két jelzés között kell hogy legyen. 6. Olajbetöltő tetejét visszacsavarni. +1 Tipp: Használat előtt ellenőrizzük az olajszintet. Megéri rászánni azt a pár másodpercet. Főleg ha már öregebb gépről beszélünk. Remélem nem gond hogy én válaszoltam. :-D
Meg kell keresni a leengedő csavart az alján (ha nem megy akkor ott a használati utasítás, ha az sincs, internet - géptípus beír , használati letölt, örül ) majd meleg motornál olajat leenged. Csavart vissza csavar és CSAK ezután tölti be a friss olajat, különben sokkal több kell belőle ! ( ja, és nem napraforgó olaj, hanem hozzávaló kenőolaj ):-
Én biztos nem indítanám be a motort úgy, hogy nincs szűrő előtte. Lehet szokás kérdése, de ha nagyon agyon van tisztítva csak elkopik, eltörik a kis rögzítő és egyéb kallantyúk, a portalanító lefújás ok. Használat előtt zárt benzin mellett ajánlott párat húzni az indítón, hogy a kenést felcsapja.
De igen, ha külön szétszedve a műanyag alkatrészeket lemossuk. Egyben a gépet én nem mosnám nagynyomásúval. Legközelebb egyébként én is azzal veretem majd le. :-)
Folyamatosan minden alkalommal magasnyomasuval nyomatom le. Aztan a szivacsot kiszedem a legszurobol benzinnel atmosom olajsprayvel fujom visszatesuem es pocc roff
Üdv! Kérdésem lenne! Tavaly vettem új benzines fűnyírót, 4 üteműt. Kb 10 órát használtam, kis területen. Most nem sikerül beindítani. Berántás után felberreg, aztán lefullad. Néha elindul de csak szivatóval megy. Mi lehet a baj?
Nos szerintem a benzin a probléma. Talán mert a régi benne maradt. Le kellene engedni egészen a karburátorból is. Jól átöblíteni a tank felől friss benzinnel, majd friss benzinnel megpróbálni. Én így vettem az én gépemet Ausztriában egy bolhapiacon. Novemberben, szezon után esőben és nem indult az eladónak, hiába öntött bele benzint. :-) Így persze jó áron elhoztam, otthon megvizsgálva ez is kb. 1 évet ment, olyan 10 órát. No én azzal kezdtem , hogy karbiból csavar ki, benzinnel átöblít, majd új benzin. Pöc-röf indult is. :-)
A kiegyensúlyozásról találtam egy videót , íme a link >> ua-cam.com/video/aYUuRxcbpLA/v-deo.html Nekem is ez volt a problémám egy elektromos fűnyíróval. Hamar túlmelegedett, ettől elvesztette az erejét ( talán ezért >> Curie-hőmérséklet - Wikipédia ) Sokáig azt hittem kondenzátor probléma. üdv.
Én magasnyomású mosóval át szoktam mosni amikor hideg a motor! Olyan szennyezödéseket is eltávolít ami nemhez nem lehet hozzáférni az olajos reszeket pedig a brigéciollal!
Hali! Mivel 4 ütemű a szerkezet, nem pedig 2, így nem tud elkokszolódni a katalizátor, mivel nem a benzinben van elkeverve a kenőolaj hanem ugye a " kartelban" van. A kétütemű is csak akkor tud elkokszolódni,olajosodni ha sokat " tötymörögtetjük" alapjáraton, vgy kis fordulatszámon. Megtanultuk annó ugye a 2 ütemű NDK csodákon, hogy sok városi használat után 1 idő mulva " ellustultak" és egy jó kis huzamosabb meghajtás, húzatás, "kiégetés" csodát tett velük!
Ez igaz, ám ezt is el lehet kokszosítani, rossz vagy romlott üzemanyaggal és ha nem megfelelően átjárható a légszűrő pl. :-) Ilyenkor rosszul ég el a benzin és lerakodik a korom. Szerintem.
Bár a 2 ütemű motor az erős motor, a 4 ütemű az inkább gyors mint erős, eddig nem is tudtam hogy 4 ütemű motorja van, ráadásúl a 4 ütemű motor vezérmű tengelyének elkészítése annyira nehéz hogy ott jól oda kell figyelni, a 2 ütemű motor konstrukciója az egyszerűbb
Szakszerű tisztítást végeztél , az ilyen nagy területeken használt fűnyírót 2 havonta érdemes teljesen áttisztítani , ahogy csináltad. Ha esetleg szeretnél majd elektromos fűnyírót, akkor elmondom , hogy a féktisztító folyadékkal nem ajánlott áttisztítani. A kompresszoros tisztítás praktikus , és hasznos is. Nagyon jól elmondtad amit el kell, bővebben utána olvasni wikipédián lehet , ha valaki szeretne pl: fűkaszát tisztítani , mert annak egyszerűbb , mégis komplikáltabb a tisztítása , és szükségesebb is.
Jó kérdés. :-) Lehet túl szívta magát és a sok üzemanyag egyszerre gyulladt be. van olyan is, hogy a karbiban döglött a benzin, rángatja az ember és csak dadogva éppen beindul, majd mikor elkapja a friss benzint, na az már rendesen dolgozik.
Még két apróság tavaszi első indítás előtt, hogy ne kezdjük a szerelőnél: Karburátor pillangószelep tengely átmozgatása 50-100 alkalommal. Ezzel átmozgatjuk a regulátor szabályzó mechanikáját is. A szénacél csapok nem rozsdamentesek, télen picit oxidálódnak. És természetesen a gyertyapipa átmozgatása :)
Szia! Én most indítottam volna egy fűnyíró amit pumpálni kell. 2 óráig próbáltam elindítani de nem sikerült. Nem tudom mi lehet a gond a gyertyát nem tudtam megnézni.
@@davidsarkozi4798 Szóval, ne is mond, ugyanúgy jártam. Én is hiába pumpáltam és rángattam, nem indult be, pedig kivülről olyan jól néz ki. :) A szűrőjét megtisztitottam. Gondoltam a gyertyát is megnézem. De fogalmam sem volt hol találom. Na hát a karburátorról nem is beszélek, mert ahhoz halvány gőzöm. Nos megrendeltem egy újat, remélem még a héten kihozzák, mert már lassan fél méteres a fű. :)
A felső részt megnagyolta kedves László, de az alja siralmas állapotban van a fűnyírónak. Ha a mulcs beleszárad, akkor nagyon nehezen jön le és a festéket is leszedi, aztán meg rozsdázni fog. Tehát minden használat után , mielőtt beleszáradna, ki kell mosni egy kerti tömlővel, nem is kell magas nyomás. Ha így tele van alul, nem is működik rendesen, nem tudja normálisan kidobni a füvet, sőt, el is tömődhet, ha sűrű, vizes füvet vágunk. Olyankor kézzel kell kiszedni a nagyját kaszálás közben.. Mondom, mert nekem 12 éve van egy hasonló.
Keresztkérdés: az önjáró fűnyíróknál ki lehet kapcsolni a meghajtást? Mi van ha a kert egy része homogén, kb. gyep, másik része viszont fákkal, tárgyakkal tűzdelt? ez nem derült ki még számomra specifikációkból..
Palást tisztítás. Aplikálni kell rá egy slaghoz való gyorscsatit. Slag rá, beindít, csap megnyit, járatni igy 1-2 percig, utána kivül kicsit leslagolod kész tiszta. Az üzemi hő meg mgszáritja. Fedet helyen tárolni!
Karburátor csavarokat kellene ellenőrizni, lehet hogy a rázkódástól kilazultak és fals levegőt szív a motor. Vagy ha sok indítási kísérlet volt, megszívhatja magát benzinnel , ilyenkor gyertya ki , szellőztetés, majd gyertya vissza. Persze gyertya ellenőrzés előtte. ( színe , szaga , íze )
@@Gricoful Gyertyát még nem kóstoltam. De szegény anyukám mikor már kicsit elment az esze, volt itthon finom illatos gyertya, azt hitte, valamiféle édesség. Kicsit lefaragott belőle és megkóstolta. Valószínű nem izlett neki, mert csak egy kicsi hiányzott belőle.
Jó tippjeid vannak, de ez a takaritás az elektromos fűnyíróra is igaz szerintem (főleg a tekercsnél a melegedés miatt és a pengénél körbe takaritani ahogy mondtad is)
Igaz, de nagynyomásúval csak abban az esetben, ha garantáltam csont szárazra van szárítva a motor belseje is, mert ha a tekercsben víz marad, akkor annak annyi lesz nagy eséllyel azon kívül hogy baleset veszélyes . Nem ajánlanám tiszta szívvel, hacsak nem ütésálló vagy villanyreszelő az illető :)
Üdvözletem! Én azért kiegészíteném pár dologgal. Már a vásárláskor meg kellene nézni mit vesz az ember. Itt nem csak a gép teljesítményére gondolok vagy minőségére. Szerintem nagyon kevés ember van aki megnézné hogy mennyire magas a tolója. Roppant kényelmetlen tud lenni egy rossz magasságú. Fárasztóbb is tolni. Én belefutottam ebbe. 180 centimmel le kellett hajolni ahhoz hogy tolni tudjam és egy olyan szögben tartani a hátam ami a derekamat meg tudta viselni. Ezt igazából akkor tudtam meg mikor vettünk egy másikat amin magasabb volt és kényelmesebb is volt tolni. A kés élezésével kapcsolatban is van pár dolog. Az emberek szeretik kihegyezni. Ilyenkor a kés egyre kisebb lesz. Kisebb kés = kisebb elfogható szélesség. Szerintem így még több üzemanyag is kell egy területhez. Ami még fontos az a késen lévő kis fül. Ha gyárilag van ilyen rajta. Ez segíti kidobni a füvet. Ha ez nincs akkor csak keni a füvet a fűnyíró aljára. Illetve a fűnyíró tolási sebességének a megfelelő megválasztásával üzemanyagot lehet spórolni. Ha túl lassan toljuk csak fogy az üzemanyag és nem nyírunk. Ha túl gyorsan haladunk nem vágjuk le rendesen. Persze tudom ez sok mindentől függhet (pl.: kortól, egességtől). Amit ideírtam mind saját tapasztalat.
Köszönjük a hasznos kiegészítéseket! Igen még van sok-sok infó, ami kimaradt. De majd lesz szó ezekről, ha lesz egy Hecht tesztgép. Van egy csúcsmodelljük önindítóval, 5 funkcióval, ami önjáró. annak szerintem már állítható a tolókar felső részével a magasság is. Az tud oldalkidobós lenni, fűgyűjtős, mulcsolhatjuk is a füvet vele, önjárni is tud, plusz 3 kerekű, így befér sok szűk helyre is, meg jól elfordul a kanyarokban. :-)
Megnéztem melyik az. Nekem az mar luxus kategória a tolósok között. Hiányozna a négy kerék. Egész pontosan a jobb első. Ahhoz igazítom a vágás szélességét. :-D Szeretem az egyszerű dolgokat. Kevesebb a meghibásodási lehetőség. Az is benne van hogy sokszor meglepő egy egyszerű gép mit kibír. Egy olcsó MTD 10 évet kibírt nálunk probléma nélkül. Pedig volt használva rendesen. Egy fűnyírás minimum 1 óra max egy tankolás beiktatva kettő fűnyíróval. Az idő függ persze a fű nagyságától és sűrűségétől erősen. És ezt kb 2 hetente. Persze volt ettől bőven rosszabb is. Most adtuk fel a küzdelmet a tolóssal és vettünk egy fűnyírótraktort.
Igen, ebben teljesen igazad van. Minél egyszerűbb, annál jobb. Valóban minél több extrája van, annál nagyobb a meghibásodási lehetőség is. Ám ekkora területen az önjárós sokkal kényelmesebb. Amikor elektromos fűnyírót használtam, akkor pont ezért volt kettő belőle, mint az elektromos láncfűrészből is, hogy amíg a egyikkel dolgoztam addig a másik pihent és fordítva. Így folyamatosan tudtam dolgozni. :-) Nálam is a fűnyírótraktor lesz a végső megoldás. :-) Csak még gyűjteni kell reá.
A féktisztító legtöbbször isopropanol/isopropil alkohol ami erősen szárít. Ha egy földes homokos részt lefújsz vele még a maradék vizet is elvonja belőle és csak jobban rá fog száradni.
Először is megnézném a biztonsági kart, amit behúzva kell tartani, nos ennek a kis mikrokapcsolojat, amit behúz. Itt lehet esetleg érintkező probléma. Ha nem akkor valahol a gyűjtő rendszer hibája okozza. Az már szerintem szerviz.
Köszi a hozzászólást, ám én másként tudom, íme egy féktisztító adatlapja: www.gunk.hu/userfiles/termek/876/3fcd3c5a2e3393474958a2fbf836051f.pdf Összetevők: Benzin (nyersolaj), hidrogénezett könnyű. A 648/2004/EK (mosó- és tisztítószer) rendelet szerinti összetevők: 30% és ennél több alifás szénhidrogének.
Lukács László A Prevent-ben és sok másik féktisztítóban van kisebb mennyiségben alkohol származék is: www.medikemia.hu/files/tiny_mce/FTP/BTA/TE00710.pdf
De sok okos ember a net előtt. Nem mindegy, hogy mi van benne alkohol, szénhidrogén ect. Ez a legfontossabb csak, hogy bele lehessen valamibe kötni. Sok értelmes és értékes hozzászolás.
Szia Laci! Ismét egy hasznos videó! Csak annyit szeretnék hozzá fűzni,hogy én ezt a 2-Takt nevezetű készre kevert benzint használom a gépeimhez.Egy picivel drágább mint ha kevergetném,de igazi gépkimélő és környezetbarát./ nem füstöl,és nincs benzinfüst szag.Ha nem használja valaki sokat a gépeit ,szerintem megéri.Négyütemű gépekhez is lehet kapni /4 Takt/
Négyüteműhöz teljesen felesleges megvenni, mert az gyakorlatilag tiszta benzin, kivéve persze a 4MIX motorokat, azoknak szintén keverék üzemanyagra van szükségük. Ha egy mezei négyüteműnek jót akarsz, vegyél 100-as benzint. Az előkevert benzin azért nem füstöl mert valami jobb anyaggal keverik, ha pl. Stihl HP Super olajat használnál a keveréshez, hidd el az sem füstölne akárcsak az előkeverted, ellenben olcsóbban jönnél ki még akkor is ha valamilyen emelt oktánszámú benzinből kevernéd.
Lukács László - Az élet iskolája Üdv Laci! Most próbálom kutatni,hogy hol lehet kapni Magyarországon,de sajnos idáig még nem találtam.Én régebben Ausztriából hoztam amig ott dolgoztam . Obi , Bauhaus , Zgonc , Hornbach ,ezekben az üzletekben lehet megvásárolni. Aspen 2Takt vagy 4Takt a neve 5-literes kiszerelésben lehet kapni.De vittem már az új munkahelyemről is haza ,Svájcból itt Oeco fuel 2-4Tact a neve és még olcsóbb is. Majd azért még utánna járok ,hogy hol lehetne ezt beszerezni, érdemes lenne ezt kipróbálnod.
Nekem is van egy szinte ugyanilyen barkács fűnyíróm, jó vastag lemezből van hegesztve, a súlya kb 50 kg. Azért vettem meg 1000 Ft-ért mert kellett róla a villanymotor (220V 500W 3000 fordulatú motor volt rajta)
Nemrég vettem stihl profi kannát, amiben van lánckenőolaj és benzin kanna is egymás mellett és vettem hozzá két túltöltés gátlót is összesen 20 000 Ft volt, mert a kanna 9990 Ft és a túltöltésgátók darabja 5000 Ft körül van. Viszont nem igaz, hogy így nem tölt túl, mert nekem így folyt kis egy csomó benzin a múlthéten, ahogy vágtam a fát és töltöttem bele, mert majdnem tele volt a tank és én gondoltam még töltök bele és ennek következében egy csomó benzin kifolyt és a láncfűrészem is totál benzines lett. csoda hogy nem robbant fel vagy nem gyulladt be. Ezen azért még dolgozhatna a stihl, hogy ilyen méregdrágán adja és mégis kifolyik ennek ellenére...nagyon ideges lettem...
A fűnyíró kést gyakorlatilag nem kell élezni. Amiért mégis kell, az nem az élesség ,(nem fogja pengébben elvágni a zöldet) hanem a felverödött kavics stb. okozta deformáció miatt. Ami viszont azért fontos mert úgy kiegyensúlyozatlan lesz a kés.
Talán mégis kell, mert ha nagyon tompa, roncsolja a fűszálakat, csúnya a vágás széle, ami nem biztos hogy serkenti a növekedést (pázsitról beszélek, nem méteres gazról - annak mindegy) Üdv.
A Suzuki WagonR is elmegy 120-150 ezer kilométert olajcsere nélkül. Le lett tesztelve. :-) Igaz az olajat spaklival lehetett kaparni. Saját szememmel láttam benzinkúton új fajta Suzuki Swiftet, amiben 90.000 km volt és még nem volt soha szervizben és olaj sem volt benne cserélve. Azért öntöttünk bele 1,5 liter olajat, mert már a kanyarban bekopogott a motor. Ja és ez az autó egy vezető pozícióban lévő úriemberé volt. Szerintem azóta sincs olaj cserélve benne és ezt az autót majd megveszi valaki kevés kilométerrel. :-( Persze nem feltétlenül áll be a motor, de hogy ez nem tesz jót neki, az kétségtelen. :-) Volt olyan ember, aki azt mondta drágább az olajcsere, mint a motorcsere 120-ezrenként. :-) na erre most mit is mondhatnék ... :-)
Na tőled sem vennék autót, és egyéb mást sem.:) Legalább minden 2. szezonban egyszer azért ráfért volna. Pedig ilyen igénybevétel mellett szezononként azt a 0.6 dl olajat megérdemelte volna :)
Annyit hozzá fűznék, hogy amikor sűrített levegővel takarítod akkor az ott lévő esetleges forgó alkatrészekhez dugj be egy eszközt, hogy még véletlenül se tégy benne kárt. Mindezt nem kötekedés képp írtam, hanem tapasztalatból, jó tanácsként, de ez nem Lukács László kabátja...
Nagy biznisz a fünyiró is. 1 éve vettem és most halt meg, pedig alig volt használva. Vagy a gyújtógyertya túl kormos, vagy a karburátor tömődött el. Nekem kell megcsinálnom, holott még életemben nem csináltam ilyet. A ChatGPT többet segit, mint bármelyik ember a környezetemben. :( Emberre nem biznám, mert csak lehúz anyagilag. Ez a videó nesze semmi fogd meg jól.
Hááát. Azért minden videóban van hasznos információ. Sok sikert a ChatGPT-hez. :-) Nekem olyan faszságokat rajzolt, hogy öröm volt nézni, 10 ezer Ft-os előfizetésért. Szóval inkább ne feszegessük ezt az ember AI témát.
Ismét sikerült egy félórás videót összehozni egy három perces témáról. Ha valaki szóbeli vizsgára készül és lusta rá tanulni, akár hasznos is lehet néhány ilyen videót megnézni.
két ötlet a vékony műa kerekekre autógumibelsőből megfelelő méretű karikákat húzok kb 4 helyen drótozom a légszűrőt porszívógégecsővel felvezetem a foganytyúig ne szívja alulról a port
Talán annyit fűznék hozzá,a munka végeztével-miután lehűlt a szerkezet-az armatúra élettartamának növelése érdekében érdemes alaposan,nagy nyomású vízzel kimosni a bent ragadt füvet.Nem fog bent penészedni,rohadni.Sajnos erre csak későn jöttem rá,meg is lett az eredménye.
Igen, ezt én is említem a videóban, talán nem volt elég határozott ezek szerint. :-) Én sem szoktam így hagyni, csak mivel esőben nyírtam az utolsó pár percet, nem akartam szakadó esőben még nekiállni tisztogatni. :-) Hamar elrohad a lemez palást, ha nem tartjuk tisztán.
Ezzel a visszahűlés dologgal nem értek egyet, szerintem fizikálisan lehetetlen, hogy egy gép leállítás után melegebb legyen, mint használat közben, bár lehet hogy tévedek. Ezek a kerti gépek, legyen 2 vagy 4 üteműek többnyire kényszer hűtésűek és igazad van abban, hogy leállítás után megszűnik a hűtés. Viszont: egy belső égésű motorban a hőt az elégő üzemanyag és a különböző alkatrészek súrlódása termeli. Vagyis ha leállítjuk a gépet, leáll a hőtermelés is, nincs mi tovább melegítse a gépet, ez egyszerű fizika. Legnagyobb hőterhelésnek részterhelésen van kitéve a motor, vagyis akkor, amikor terhelés közben ömlik bele a benzin, de még nem pörgött fel, vagyis nincs meg a maximális hűtés. Ezért ezeket a motorokat -tudtommal- úgy kell leállítani, hogy alapjáraton kell fél-egy percig járatni, ilyenkor visszahűl (beáll) arra a hőfokra, ahol az alapjáraton elégő üzemanyag által termelt hő és az alapjáraton pörgő ventilátor hűtő hatása kiegyenlítik egymást. Ezt követően nyugodtan le lehet állítani a gépet, mert ahogy írtam, ha nincs hőtermelés, már nem tud melegedni a gép, csak hűlni! Minden esetre elkérem a haverom hőkameráját és meglesem, mik a valós hőfokok...
Kedves Tamás! Nos értem, amit mondasz, ám nézzük egy másik megközelítésből. A külső felszínét a hengernek hűti menet közben a ventilátor, mikor megáll a motor, megszűnik ez a hűtés és a nagy hő a burkolatok miatt nem tud jól áramolni, mint eddig. hanem a motor belsejében lévő, jóval melegebb alkatrészek azonnal elkezdik ezt a magasabb hőt átadni a felszín felé. Na ezért lesz magasabb a felszíni hőmérséklet, mivel nincs aktív hűtés már, bár igaz elvileg a hőtermelés is megszűnt. :-) Ám, ha ez még nem is lenne igaz, a gépeket akkor is pihentetni kell és nem elég 10 perc. Tehát ezen ez semmit sem változtat. Egy barátom szerint autóknál is lenne a célszerű, amikor beindítjuk hidegen, hogy picit járatjuk, majd leállítjuk a hideg motort, hogy egyenletesen szétoszolhasson a közben termelődött hő, így minden szépen át tud melegedni, az olaj is többek között. Majd másodjára beindítva már járni hagyjuk és indulhatunk is vele. Végeztem infrás méréseket autónál. :-) Érdekes dolgok derültek ám ki. lehet nem lett végül belőle videó, aszem.
Ez így ebben a formában nem igaz. Az eddig hűtött részek (hűtőborda) átveszi a hőt a motor hűtetlen részéből, mivel ugyebár a fém vezeti a hőt. Vagyis amennyivel nő az addig hűtött alkatrészek hőmérséklete, annyival csökken a belső, közvetlenül nem hűtött alkatrészek hőmérséklete., de összességében a motor nem tud már melegedni, csak a különböző hőmérsékletű alkatrészek hőmérséklet különbsége egyenlítődik ki. Vagyis leállítás után a belső részek (dugó, gyűrű, henger, főtengely, csapágyak) hőmérséklete csökken, a motor eddig hűtött felülete, amely ezeknél hűvösebb volt, pedig átveszi a hőt. Ezért gondolhatod, hogy melegszik, ami félig igaz is, meg nem is.
Bár ha nincs meghúzva a biztonsági retesz akkor hijába ránt be az ember mert hogy nem indul be a motor, ez biztosítja hogy a kis gyermekek vagy házi állatok nem tudnak vele játszani, és a biztonsági kar elengedése elveszi a motortol a gyujtást
Igen, ám a benzint nem ajánlatos beszipákolni, sőt a bőrre sem jó ha odakerül. Némi közöm van a témához, oktattam is benzinkútkezelő tanfolyamon. :-) Nem is maga a benzin a veszélyes, hanem a benne lévő adalékanyagok. :-( nagyon rákkeltőek sajnos, míg el nem égnek. Mindenkit lebeszélnék, arról, hogy érintkezzen vele bármilyen formában is. A benzinkutasoknak elvileg még a munkaruházatukat sem szabadna hazavinniük pontosan emiatt.
@@nepazarolj Jó ez az oldal! Igaz, hogy már legalább félórája olvasom. Elég sok mindent megtudtam. De még nem mindent. De talán, ha végigolvasom, még okosabb leszek. :) Lehet, hogy nem is kellett volna megrendelnem az új fűnyírót? Na majd holnap nekiállok szerelni. Mert este 9-kor már nincs hozzá kedvem. :))))) Ja,.. a filmet is végignéztem, jobb mint egy krimi! Köszi! :)
@@nepazarolj az ördög sosem alszik és az is csak egy "ha jol működik", az újjakat vissza nem varjak es az csak 1 mozdulat amivel megelőzhető a baj, amikor megvettük az első 4 ütrmű fűkaszánkat akkor az eladó maris evvel kezdte, mivel az olajleengedő csavar az alján volt, hogy a gyertyárol a pipát minden esetbe vegyétek le ha az alján matattok.
Macerás, zajos, büdös, légszennyező. Nem jobb egy villany fűnyíró (kábeles v. akkus)? Jó, lehet, hogy erősebb egy benzines. De ha idejében elvégezzük a nyírást, akkor talán elég a villany is.
Kedves László ne töröld az egészet mert ezeknek a gépeknek a karbija gyújtása mindene örök talány........ MZ-TRABI-VARTBURG-gyújtásban viszont jó vagyok!!!!😁😁😁
Kedves László! Nagyon köszönöm ezt a jól összeszedett gondolatsort. Nagyon tetszett a video. Jómagam az összes kerti gépembe - legyen az két, vagy négyütemű - csak és kizárólag 100-as üzemanyagot használok. Bátran merem ajánlani mindenkinek aki kerti gépekkel dolgozik. Amikor az első gépemet megvettem - az egy láncfűrész volt - ott ajánlották, hogy ha tehetem 100-as üzemanyagot töltsek bele. Miután láttam a benzinkúton a két üzemanyag közötti különbséget, úgy döntöttem, hogy 300-400 Forint árkülönbség nem lehet akadálya a hosszútávú stabil működésnek. További munkájához jó egészséget kívánok.
Köszi a videót !!! Közel 40 éves gépet segített beindítani ! 👍
Van itt egy ember, aki a tapasztalatait a tőle telhető legtöbbet, önzetlenül próbálja megosztani.
Erre folyamatosan, kritizáljuk, kiigazítjuk, helyretesszük...
Könyörgöm, örüljünk neki, hogy van magyar nyelven ilyen fajta csatorna.
Ne pedig akadékoskodjunk és próbáljuk elvenni a feltöltő kedvét!
Nagyon köszönöm ezt a hozzászólást! Az igazat megvallva korábban nagyon rosszul estek a negatív kommentek. Sokszor meg is fordult a fejemben, hogy törlöm a fenébe az egészet. :-) Ám sokkal fontosabb, hogy egyre többen vagytok, akik értik miről szól ez a csatorna. :-) Laikusoknak szól egy laikustól. Hiába videóznék le pl. egy profi műhelyben egy profival készült tökéletes hegesztési varratot, ha mi laikus felhasználók visszük haza a hegesztőt és mi fogjuk használni a rozsdás kerítés meghegesztéséhez, egy létrán egyensúlyozva. Ez nem egy szakmai csatorna, ahol valamihez nagyon értek és azt a szűk szegmenst megmutatom.
Az a célom, hogy hozzám hasonló, széles látáskörű emberekből legyen sok a világban. Az otthoni munkákhoz nem kell profinak lenni mindenben, ez nem is értem miért elvárás egyesek felől. Ám jó, ha sok mindenhez ért az ember és nem jön zavarba, ha valamit meg kell javítani, fel kell újítani otthon. :-) Na ez az élet iskolája.
Jó, hogy itt vagytok! Jó, hogy sokan már értitek, hogy ez egy egymást támogató, egymás tudását építő közösség. Amíg az erőmből telik, én itt leszek és videózok! :-)
LL
@@nepazarolj nos aki kritizál akkor tegye ha Ő jobbat tud produkálni !!!!!!!!!!!!!!!!! 👍
@@nepazarolj én nagyon örülök a csatornádnak. most költöztem Kertesbe, és ide járok lesni.Nagyon hasznos!!!!
Köszönöm!
Ez igy jó ahogy van! Ezt igy kell elmondani ! Aki ért hozzá az minek nézi meg. Aki meg nem ért hozzá annak meg kevés lenne 3 percben elmondani. Aki meg kritizál az meg csináljon jobbat,és tegye ide,hogy viszonyithassunk.
Teljesen egyet értek veled! Köszi!
Köszönöm! Nagyon hasznos videó.
A berántó szerkezetet egyébnként nem lehet "elmozgatni". Csak akkor kapcsolódik össze a motorral amikor megrántjuk a berántókart. Utána a rugó visszahúzza az eredeti helyére.
Hasznos, gyakorlatias, precíz és praktikus: ezért szeretem ezeket a videókat. Egyébként hasonló a mentalitásunk, vigyázok a felszereléseimre, karbantartom, hogy ami lehet az évekig vagy évtizedekig működjön, méghozzá jól. A fűnyíróm pl 1994-es briggs motoros husqvarna :)
Igen meghálálják a gépek a karbantartást, törődést.
Remek videó! Sokat segítettél köszi a fel töltést! 👍❤️
Ismét egy sokakat érdeklő, érintő, jól összeszedett, átgondolt, mindenre kiterjedő videó, gratulálok!
Köszi a fáradozásod, mindannyiunkért! :)
Örülök! Én is köszönöm, hogy időt szántok a videóimra! :-)
Tényleg tanulságos a videó, szinte egy előadás a benzinesről és annak takarításáról. Egy kérdés: megvan még a gép?
Nekem ugyanilyen van.
Én minden fűnyírás után lemosom, a fűnyíró test műanyagból van,nagy előny. Ősszel magasnyomásúval leveretem majd higitott hidegzsiroldoval lefujom kicsit várok aztán ismét magasnyomàsú. Mint új korában olyan tiszta lesz. Majd wd 40 a mozgó alkatreszekre. Egy tipp. Mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
Nagyon pontosan elmagyaráztál mindent László! Csak így tovább. Kamázom a videóid! :)
Köszönö a pozitív visszajelzést! Ezért érdemes dolgozni a videókkal! :-)
Üdv László! Nagyon jó videó lett! Én is elég rendesen benne vagyok a fűnyírókba,de tanultam egy-két új dolgot :D Én is rendszeresen mosom a fűnyírómat,nagynyomású mosóval szoktam mindig elmosni(általában 2 havonta),utána szappanos vízzel áttörlöm az egész gépet,majd műszerfalápolóval lefújom a műanyag részeket :) Olyankor az alját is lemosom nagynyomásúval. De amúgy minden fűnyírás után eltakarítom az alját spaklival. Én is hátra döntöm mindig. Bár most nagyon úgy néz ki,hogy elég rendesen eszi az olajat :/ De 10 évet kibírt,és Kínai gép. Ment a feliratkozás :)
Köszi Bence! :-) A műszerfalápoló jó ötlet! köszi!
Nívópálcát nem úgy nézünk, hogy letöröljük visszadugjuk és uána nézzük meg a szintet rajt?
De igen úgy illik. :-)
Ez most tökmindegy
@@nessslime8747 Hát.. nem.
Szerintem azért nem mondta mert ezt még a hülye is tudja
@@nessslime8747 Nézd meg a videót, és rájössz, miért kérdeztem....
Szia,azért nincs a karburátorban primer pumpa (amit te szivatónak hívtál)mivel ez ejő tankos rendszerű (én is ugyan ilyet használok csak fűgyűojtős és nem oldal kidobós kivitelben) a szivató pedig nekünk bal oldalt van a gázkar alatt
Tanulságos a video.Megy a LiKe:)
Szia! Mekkora nyomáson érdemes lefújni? Hogy ne tegyen benne kárt.
Ez a pisztolytól is függ, amivel fújod. Ha kicsi a fúvóka keresztmetszete, akkor megnő a nyomás. Érdemes távolról fújni, az a biztos.
Jó napot, az olajat hogy kell lecserélni?
1. Olajat fel kell kicsit melegíteni. Nem kell hogy tűzforró legyen csak ne a hideg olajat akarjuk leengedni. Meg kell járatni a gépet, vagy használat után megvárni míg lehűl kicsit. Az utóbbi talán még jobb is mivel ilyenkor az olajnak van ideje lefolyni a motorblokk aljára.
2. Olajbetöltő nyílás tetejét lecsavarni.
3. Olajleengedő csavart kitekerni. Amint kint van már folyik is ki szóval óvatosan. Ez a motor alján van ha van! Van az a fajta gép ahol nincs leeresztő csavar ott a betöltőn kell kiönteni vagy ami még jobb ha van kézi olajszivattyú azzal kell leszívni.
4. Olajleeresztő csavart visszatekerni ha már nem folyik az olaj.
5. A megfelelő olajat és a megfelelő mennyiségű olajat visszatölteni. Lehet kapni kifejezetten fűnyíróba való olajat. A mennyiség változhat. Olyan 6 decivel lehet számolni minimum. De az olajbetöltő nyílás fedelén van mérce általában. Minimum és Maximum jelzés. Az sem jó ha sok van benne de a kevés még rosszabb talán. A lényeg hogy a két jelzés között kell hogy legyen.
6. Olajbetöltő tetejét visszacsavarni.
+1 Tipp: Használat előtt ellenőrizzük az olajszintet. Megéri rászánni azt a pár másodpercet. Főleg ha már öregebb gépről beszélünk.
Remélem nem gond hogy én válaszoltam. :-D
Bartlebihun Nem, nagyon szépen köszönöm.
Meg kell keresni a leengedő csavart az alján (ha nem megy akkor ott a használati utasítás, ha az sincs, internet - géptípus beír , használati letölt, örül ) majd meleg motornál olajat leenged. Csavart vissza csavar és CSAK ezután tölti be a friss olajat, különben sokkal több kell belőle ! ( ja, és nem napraforgó olaj, hanem hozzávaló kenőolaj ):-
Bartlebihun sokkal jobban leírta és nem viccelt.
Csak később vettem észre, na mind1ggy.... :))
Leírták helyettem, de majd lesz erről is videó, egy másik módszerről. :-)
Szép napot! Az a bizonyos kar baloldalon mire szolgál?
Én biztos nem indítanám be a motort úgy, hogy nincs szűrő előtte. Lehet szokás kérdése, de ha nagyon agyon van tisztítva csak elkopik, eltörik a kis rögzítő és egyéb kallantyúk, a portalanító lefújás ok. Használat előtt zárt benzin mellett ajánlott párat húzni az indítón, hogy a kenést felcsapja.
Nem úgy indítottam, hogy nem volt szűrő előtte. :-) Benne volt az, sőt kicsit megtömve. :-)
Ezt az egészet nem lehet nagynyomású mosóval lepucolni?
De igen, ha külön szétszedve a műanyag alkatrészeket lemossuk. Egyben a gépet én nem mosnám nagynyomásúval. Legközelebb egyébként én is azzal veretem majd le. :-)
Nyugodtan. Ha ésszel csinálod nem lesz baja. Megszárad és mehet tovább a meló.
Szerintem DE !
Folyamatosan minden alkalommal magasnyomasuval nyomatom le. Aztan a szivacsot kiszedem a legszurobol benzinnel atmosom olajsprayvel fujom visszatesuem es pocc roff
Üdv! Kérdésem lenne! Tavaly vettem új benzines fűnyírót, 4 üteműt. Kb 10 órát használtam, kis területen. Most nem sikerül beindítani. Berántás után felberreg, aztán lefullad. Néha elindul de csak szivatóval megy. Mi lehet a baj?
Nos szerintem a benzin a probléma. Talán mert a régi benne maradt. Le kellene engedni egészen a karburátorból is. Jól átöblíteni a tank felől friss benzinnel, majd friss benzinnel megpróbálni. Én így vettem az én gépemet Ausztriában egy bolhapiacon. Novemberben, szezon után esőben és nem indult az eladónak, hiába öntött bele benzint. :-) Így persze jó áron elhoztam, otthon megvizsgálva ez is kb. 1 évet ment, olyan 10 órát. No én azzal kezdtem , hogy karbiból csavar ki, benzinnel átöblít, majd új benzin. Pöc-röf indult is. :-)
Köszönöm, megpróbálom, lehet, hogy télre maradt benne valamennyi benzin. Későn néztem utána a karbantartásnak.
Válaszom mellé ment, nem baj, majd G mészi csodálkozik picit :)
A kiegyensúlyozásról találtam egy videót , íme a link >> ua-cam.com/video/aYUuRxcbpLA/v-deo.html Nekem is ez volt a problémám egy elektromos fűnyíróval. Hamar túlmelegedett, ettől elvesztette az erejét ( talán ezért >> Curie-hőmérséklet - Wikipédia ) Sokáig azt hittem kondenzátor probléma. üdv.
Köszönöm László! Sokat tanultam ebből a videódból is!
Örülök! :-)
Én magasnyomású mosóval át szoktam mosni amikor hideg a motor! Olyan szennyezödéseket is eltávolít ami nemhez nem lehet hozzáférni az olajos reszeket pedig a brigéciollal!
Meg egyébként még annyit hogy ezek a fűnyirók autómata szivatóval vannak ellátva!
Igen, tudom. :-) Csak győzd kivárni míg hosszabb állás után beindul. :-) Ha van a karbiban benzin, akkor működik, csak, ha nincs akkor van gond.
Hali! Mivel 4 ütemű a szerkezet, nem pedig 2, így nem tud elkokszolódni a katalizátor, mivel nem a benzinben van elkeverve a kenőolaj hanem ugye a " kartelban" van. A kétütemű is csak akkor tud elkokszolódni,olajosodni ha sokat " tötymörögtetjük" alapjáraton, vgy kis fordulatszámon. Megtanultuk annó ugye a 2 ütemű NDK csodákon, hogy sok városi használat után 1 idő mulva " ellustultak" és egy jó kis huzamosabb meghajtás, húzatás, "kiégetés" csodát tett velük!
Ez igaz, ám ezt is el lehet kokszosítani, rossz vagy romlott üzemanyaggal és ha nem megfelelően átjárható a légszűrő pl. :-) Ilyenkor rosszul ég el a benzin és lerakodik a korom. Szerintem.
Bár a 2 ütemű motor az erős motor, a 4 ütemű az inkább gyors mint erős, eddig nem is tudtam hogy 4 ütemű motorja van, ráadásúl a 4 ütemű motor vezérmű tengelyének elkészítése annyira nehéz hogy ott jól oda kell figyelni, a 2 ütemű motor konstrukciója az egyszerűbb
Szuper az orgánumod! Mintha Tv műsort néznék ;)
👍
Szakszerű tisztítást végeztél , az ilyen nagy területeken használt fűnyírót 2 havonta érdemes teljesen áttisztítani , ahogy csináltad. Ha esetleg szeretnél majd elektromos fűnyírót, akkor elmondom , hogy a féktisztító folyadékkal nem ajánlott áttisztítani. A kompresszoros tisztítás praktikus , és hasznos is. Nagyon jól elmondtad amit el kell, bővebben utána olvasni wikipédián lehet , ha valaki szeretne pl: fűkaszát tisztítani , mert annak egyszerűbb , mégis komplikáltabb a tisztítása , és szükségesebb is.
Köszi! :-) A wikin fenn van az elektromos tisztítása? nem semmi.
"egyszerűbb , mégis komplikáltabb" - ja, így már értem ! Lógaki ...izé...lógika :) pedig tudom, hogy tudja
A tisztitáshoz való tisztító eszközöket nehezebb beszerezni , de 10 percig sem tart a tisztítás. Elnézést , hogy rosszul fogalmaztam.
A mi fűnyírónk darál mint az állat volt olyan hogy beakartam indítani és pukkant egyet a kipufogója mitől lehet ez a válaszodat előre is köszönöm!😇😇
Jó kérdés. :-) Lehet túl szívta magát és a sok üzemanyag egyszerre gyulladt be. van olyan is, hogy a karbiban döglött a benzin, rángatja az ember és csak dadogva éppen beindul, majd mikor elkapja a friss benzint, na az már rendesen dolgozik.
Akkor ez történhetett, a sok üzemanyag berobbant, csak lehet, hogy a kipufogóban a benzingőz. Vagy öngyulladással csak rossz ütemben.
Lukács László - Az élet iskolája Köszönöm a sok hasznos információt!😄😄
János Andó Valószínűleg utógyujtása van.
Még két apróság
tavaszi első indítás előtt, hogy ne kezdjük a szerelőnél:
Karburátor pillangószelep tengely átmozgatása 50-100 alkalommal. Ezzel átmozgatjuk a regulátor szabályzó mechanikáját is. A szénacél csapok nem rozsdamentesek, télen picit oxidálódnak.
És természetesen a gyertyapipa átmozgatása :)
Köszi az infokat!
Szia! Én most indítottam volna egy fűnyíró amit pumpálni kell. 2 óráig próbáltam elindítani de nem sikerült.
Nem tudom mi lehet a gond a gyertyát nem tudtam megnézni.
@@davidsarkozi4798 Szóval, ne is mond, ugyanúgy jártam. Én is hiába pumpáltam és rángattam, nem indult be, pedig kivülről olyan jól néz ki. :) A szűrőjét megtisztitottam. Gondoltam a gyertyát is megnézem. De fogalmam sem volt hol találom. Na hát a karburátorról nem is beszélek, mert ahhoz halvány gőzöm. Nos megrendeltem egy újat, remélem még a héten kihozzák, mert már lassan fél méteres a fű. :)
Szia. Nagyon jó videó lett. Sokan nem takarítják le. De csodálkoznak hogy nem megy. Sok ijen videót. Köszi.
Rendben lesz még a terveim szerint.
A felső részt megnagyolta kedves László, de az alja siralmas állapotban van a fűnyírónak. Ha a mulcs beleszárad, akkor nagyon nehezen jön le és a festéket is leszedi, aztán meg rozsdázni fog. Tehát minden használat után , mielőtt beleszáradna, ki kell mosni egy kerti tömlővel, nem is kell magas nyomás. Ha így tele van alul, nem is működik rendesen, nem tudja normálisan kidobni a füvet, sőt, el is tömődhet, ha sűrű, vizes füvet vágunk. Olyankor kézzel kell kiszedni a nagyját kaszálás közben.. Mondom, mert nekem 12 éve van egy hasonló.
Keresztkérdés: az önjáró fűnyíróknál ki lehet kapcsolni a meghajtást? Mi van ha a kert egy része homogén, kb. gyep, másik része viszont fákkal, tárgyakkal tűzdelt? ez nem derült ki még számomra specifikációkból..
Elengeded azönjáró kart és szabadon gurul
Palást tisztítás. Aplikálni kell rá egy slaghoz való gyorscsatit. Slag rá, beindít, csap megnyit, járatni igy 1-2 percig, utána kivül kicsit leslagolod kész tiszta. Az üzemi hő meg mgszáritja. Fedet helyen tárolni!
Karburátor csavarokat kellene ellenőrizni, lehet hogy a rázkódástól kilazultak és fals levegőt szív a motor. Vagy ha sok indítási kísérlet volt, megszívhatja magát benzinnel , ilyenkor gyertya ki , szellőztetés, majd gyertya vissza. Persze gyertya ellenőrzés előtte. ( színe , szaga , íze )
@@Gricoful Gyertyát még nem kóstoltam. De szegény anyukám mikor már kicsit elment az esze, volt itthon finom illatos gyertya, azt hitte, valamiféle édesség. Kicsit lefaragott belőle és megkóstolta. Valószínű nem izlett neki, mert csak egy kicsi hiányzott belőle.
Jó tippjeid vannak, de ez a takaritás az elektromos fűnyíróra is igaz szerintem (főleg a tekercsnél a melegedés miatt és a pengénél körbe takaritani ahogy mondtad is)
Így igaz, nem csak ennél a gépnél igaz.
Igaz, de nagynyomásúval csak abban az esetben, ha garantáltam csont szárazra van szárítva a motor belseje is, mert ha a tekercsben víz marad, akkor annak annyi lesz nagy eséllyel azon kívül hogy baleset veszélyes . Nem ajánlanám tiszta szívvel, hacsak nem ütésálló vagy villanyreszelő az illető :)
Szivacsos levegőszűrőt szoktam tiszta benzinben jól kimosni először majd egy kis 2T keverékbenzinbe áztatom kicsit, megszárad mehet :D
Bár lehet nincs is benne olyan alkatrész
A szerelők azt mondják 20-25 üzemóránként kell motorolajat cserélni.
Apicsába,én 7 éve cseréltem utoljára olajat!
Üdvözletem! Én azért kiegészíteném pár dologgal. Már a vásárláskor meg kellene nézni mit vesz az ember. Itt nem csak a gép teljesítményére gondolok vagy minőségére. Szerintem nagyon kevés ember van aki megnézné hogy mennyire magas a tolója. Roppant kényelmetlen tud lenni egy rossz magasságú. Fárasztóbb is tolni. Én belefutottam ebbe. 180 centimmel le kellett hajolni ahhoz hogy tolni tudjam és egy olyan szögben tartani a hátam ami a derekamat meg tudta viselni. Ezt igazából akkor tudtam meg mikor vettünk egy másikat amin magasabb volt és kényelmesebb is volt tolni. A kés élezésével kapcsolatban is van pár dolog. Az emberek szeretik kihegyezni. Ilyenkor a kés egyre kisebb lesz. Kisebb kés = kisebb elfogható szélesség. Szerintem így még több üzemanyag is kell egy területhez. Ami még fontos az a késen lévő kis fül. Ha gyárilag van ilyen rajta. Ez segíti kidobni a füvet. Ha ez nincs akkor csak keni a füvet a fűnyíró aljára. Illetve a fűnyíró tolási sebességének a megfelelő megválasztásával üzemanyagot lehet spórolni. Ha túl lassan toljuk csak fogy az üzemanyag és nem nyírunk. Ha túl gyorsan haladunk nem vágjuk le rendesen. Persze tudom ez sok mindentől függhet (pl.: kortól, egességtől). Amit ideírtam mind saját tapasztalat.
Köszönjük a hasznos kiegészítéseket! Igen még van sok-sok infó, ami kimaradt. De majd lesz szó ezekről, ha lesz egy Hecht tesztgép. Van egy csúcsmodelljük önindítóval, 5 funkcióval, ami önjáró. annak szerintem már állítható a tolókar felső részével a magasság is. Az tud oldalkidobós lenni, fűgyűjtős, mulcsolhatjuk is a füvet vele, önjárni is tud, plusz 3 kerekű, így befér sok szűk helyre is, meg jól elfordul a kanyarokban. :-)
Megnéztem melyik az. Nekem az mar luxus kategória a tolósok között. Hiányozna a négy kerék. Egész pontosan a jobb első. Ahhoz igazítom a vágás szélességét. :-D Szeretem az egyszerű dolgokat. Kevesebb a meghibásodási lehetőség. Az is benne van hogy sokszor meglepő egy egyszerű gép mit kibír. Egy olcsó MTD 10 évet kibírt nálunk probléma nélkül. Pedig volt használva rendesen. Egy fűnyírás minimum 1 óra max egy tankolás beiktatva kettő fűnyíróval. Az idő függ persze a fű nagyságától és sűrűségétől erősen. És ezt kb 2 hetente. Persze volt ettől bőven rosszabb is. Most adtuk fel a küzdelmet a tolóssal és vettünk egy fűnyírótraktort.
Igen, ebben teljesen igazad van. Minél egyszerűbb, annál jobb. Valóban minél több extrája van, annál nagyobb a meghibásodási lehetőség is. Ám ekkora területen az önjárós sokkal kényelmesebb.
Amikor elektromos fűnyírót használtam, akkor pont ezért volt kettő belőle, mint az elektromos láncfűrészből is, hogy amíg a egyikkel dolgoztam addig a másik pihent és fordítva. Így folyamatosan tudtam dolgozni. :-)
Nálam is a fűnyírótraktor lesz a végső megoldás. :-) Csak még gyűjteni kell reá.
Üdv.!
Ebben a gépben is Briggs olaj van?
Hogy teszed bele a sprays flakonba? Xxxxxd
na azt nem is gondolnád hogyan! XxxxD
A féktisztító legtöbbször isopropanol/isopropil alkohol ami erősen szárít. Ha egy földes homokos részt lefújsz vele még a maradék vizet is elvonja belőle és csak jobban rá fog száradni.
Szia van egy olyan proglémám mtd thorx 35 ohv funyirom nem ad szikrát milehet agond előre is köszonom
Először is megnézném a biztonsági kart, amit behúzva kell tartani, nos ennek a kis mikrokapcsolojat, amit behúz. Itt lehet esetleg érintkező probléma. Ha nem akkor valahol a gyűjtő rendszer hibája okozza. Az már szerintem szerviz.
A féktisztió az alkohol tartalmú és nem szénhidrogén alapu.
Köszi a hozzászólást, ám én másként tudom, íme egy féktisztító adatlapja: www.gunk.hu/userfiles/termek/876/3fcd3c5a2e3393474958a2fbf836051f.pdf
Összetevők:
Benzin (nyersolaj), hidrogénezett könnyű.
A 648/2004/EK (mosó- és tisztítószer) rendelet szerinti összetevők:
30% és ennél több alifás szénhidrogének.
Lukács László A Prevent-ben és sok másik féktisztítóban van kisebb mennyiségben alkohol származék is:
www.medikemia.hu/files/tiny_mce/FTP/BTA/TE00710.pdf
Bocsánat hogy bele kötök de az alkohol is egyfajta szénhidrogén
Mivel -OH (hidroxil) csoport is van az alkoholokban így nem nevezhetjük szénhidrogén származéknak.
De sok okos ember a net előtt. Nem mindegy, hogy mi van benne alkohol, szénhidrogén ect.
Ez a legfontossabb csak, hogy bele lehessen valamibe kötni.
Sok értelmes és értékes hozzászolás.
Szia Laci! Ismét egy hasznos videó! Csak annyit szeretnék hozzá fűzni,hogy én ezt a 2-Takt nevezetű készre kevert benzint használom a gépeimhez.Egy picivel drágább mint ha kevergetném,de igazi gépkimélő és környezetbarát./ nem füstöl,és nincs benzinfüst szag.Ha nem használja valaki sokat a gépeit ,szerintem megéri.Négyütemű gépekhez is lehet kapni /4 Takt/
Szia Zoli! Köszi az infót! Hol lehet ezt megvásárolni?
Négyüteműhöz teljesen felesleges megvenni, mert az gyakorlatilag tiszta benzin, kivéve persze a 4MIX motorokat, azoknak szintén keverék üzemanyagra van szükségük. Ha egy mezei négyüteműnek jót akarsz, vegyél 100-as benzint. Az előkevert benzin azért nem füstöl mert valami jobb anyaggal keverik, ha pl. Stihl HP Super olajat használnál a keveréshez, hidd el az sem füstölne akárcsak az előkeverted, ellenben olcsóbban jönnél ki még akkor is ha valamilyen emelt oktánszámú benzinből kevernéd.
Lukács László - Az élet iskolája
Üdv Laci! Most próbálom kutatni,hogy hol lehet kapni Magyarországon,de sajnos idáig még nem találtam.Én régebben Ausztriából hoztam amig ott dolgoztam . Obi , Bauhaus , Zgonc , Hornbach ,ezekben az üzletekben lehet megvásárolni. Aspen 2Takt vagy 4Takt a neve 5-literes kiszerelésben lehet kapni.De vittem már az új munkahelyemről is haza ,Svájcból itt Oeco fuel 2-4Tact a neve és még olcsóbb is. Majd azért még utánna járok ,hogy hol lehetne ezt beszerezni, érdemes lenne ezt kipróbálnod.
de ez automata szivatós
nem kell azt csinálni
Csak azért kell, mert amíg nem szívja tele a karbit, addig megette a fene az automata szívatót.
Nekem is van egy szinte ugyanilyen barkács fűnyíróm, jó vastag lemezből van hegesztve, a súlya kb 50 kg. Azért vettem meg 1000 Ft-ért mert kellett róla a villanymotor (220V 500W 3000 fordulatú motor volt rajta)
Nemrég vettem stihl profi kannát, amiben van lánckenőolaj és benzin kanna is egymás mellett és vettem hozzá két túltöltés gátlót is összesen 20 000 Ft volt, mert a kanna 9990 Ft és a túltöltésgátók darabja 5000 Ft körül van. Viszont nem igaz, hogy így nem tölt túl, mert nekem így folyt kis egy csomó benzin a múlthéten, ahogy vágtam a fát és töltöttem bele, mert majdnem tele volt a tank és én gondoltam még töltök bele és ennek következében egy csomó benzin kifolyt és a láncfűrészem is totál benzines lett. csoda hogy nem robbant fel vagy nem gyulladt be. Ezen azért még dolgozhatna a stihl, hogy ilyen méregdrágán adja és mégis kifolyik ennek ellenére...nagyon ideges lettem...
Hát ez érdekes tapasztalat. Akkor nem is ruházok be. :-)
Kompresszor nélkül lehet élni, de nem érdemes...
:-)
A fűnyíró kést gyakorlatilag nem kell élezni. Amiért mégis kell, az nem az élesség ,(nem fogja pengébben elvágni a zöldet) hanem a felverödött kavics stb. okozta deformáció miatt. Ami viszont azért fontos mert úgy kiegyensúlyozatlan lesz a kés.
Attila Nagy De kell élezni.Az életlen kés nem vágja hanem tépi a füvet,amitől az besárgul.
Talán mégis kell, mert ha nagyon tompa, roncsolja a fűszálakat,
csúnya a vágás széle, ami nem biztos hogy serkenti a növekedést
(pázsitról beszélek, nem méteres gazról - annak mindegy) Üdv.
Attila Nagy
Én aki 5éve nem cserélt olajat, nem pucolta ki a szűrőt és egy huzamban nyír 3 órát 💀😅
8 éves a briggs. egyszer cseréltem olajat. :) 1-2 hetente nyírok 900 m2-t. a ház előbb tönkremegy ,mint a motor.
A Suzuki WagonR is elmegy 120-150 ezer kilométert olajcsere nélkül. Le lett tesztelve. :-) Igaz az olajat spaklival lehetett kaparni. Saját szememmel láttam benzinkúton új fajta Suzuki Swiftet, amiben 90.000 km volt és még nem volt soha szervizben és olaj sem volt benne cserélve. Azért öntöttünk bele 1,5 liter olajat, mert már a kanyarban bekopogott a motor. Ja és ez az autó egy vezető pozícióban lévő úriemberé volt. Szerintem azóta sincs olaj cserélve benne és ezt az autót majd megveszi valaki kevés kilométerrel. :-( Persze nem feltétlenül áll be a motor, de hogy ez nem tesz jót neki, az kétségtelen. :-)
Volt olyan ember, aki azt mondta drágább az olajcsere, mint a motorcsere 120-ezrenként. :-) na erre most mit is mondhatnék ... :-)
Na tőled sem vennék autót, és egyéb mást sem.:) Legalább minden 2. szezonban egyszer azért ráfért volna. Pedig ilyen igénybevétel mellett szezononként azt a 0.6 dl olajat megérdemelte volna :)
Annyit hozzá fűznék, hogy amikor sűrített levegővel takarítod akkor az ott lévő esetleges forgó alkatrészekhez dugj be egy eszközt, hogy még véletlenül se tégy benne kárt. Mindezt nem kötekedés képp írtam, hanem tapasztalatból, jó tanácsként, de ez nem Lukács László kabátja...
100-as benzinben is van 5% etanol.
ETBE van benne, nem ugyanaz az etanol, mint a sima 95-ben.
Nagy biznisz a fünyiró is. 1 éve vettem és most halt meg, pedig alig volt használva. Vagy a gyújtógyertya túl kormos, vagy a karburátor tömődött el. Nekem kell megcsinálnom, holott még életemben nem csináltam ilyet. A ChatGPT többet segit, mint bármelyik ember a környezetemben. :( Emberre nem biznám, mert csak lehúz anyagilag. Ez a videó nesze semmi fogd meg jól.
Hááát. Azért minden videóban van hasznos információ. Sok sikert a ChatGPT-hez. :-) Nekem olyan faszságokat rajzolt, hogy öröm volt nézni, 10 ezer Ft-os előfizetésért. Szóval inkább ne feszegessük ezt az ember AI témát.
Hát a videó alapján én most indítottam be egy közel 40 éves gepet. Viszont a te videóid és hozzászólásod legalább megfoghatatlan semmi !
most már működik a fűnyírom😁😁😁😁😁😁
Ismét sikerült egy félórás videót összehozni egy három perces témáról. Ha valaki szóbeli vizsgára készül és lusta rá tanulni, akár hasznos is lehet néhány ilyen videót megnézni.
Az elektromos fűnyírót biztos kipróbálnád a boschtól ami akksis
Azt szívesen kipróbálnám igen. :-)
Kéne hozzá egy kis baksis !
két ötlet a vékony műa kerekekre autógumibelsőből megfelelő méretű karikákat húzok kb 4 helyen drótozom a légszűrőt porszívógégecsővel felvezetem a foganytyúig ne szívja alulról a port
Az hogy venzines annyit kel tudni
A cipő ha kitágul utána nem zsugorodik vissza?
Elvileg nem.
Én például mikor végzek, megvárom míg lehűl a motor és egy nagyobb nyomású szivattyút használva vízzel oldom meg a komplett burkolat tisztítást.
Talán annyit fűznék hozzá,a munka végeztével-miután lehűlt a szerkezet-az armatúra élettartamának növelése érdekében érdemes alaposan,nagy nyomású vízzel kimosni a bent ragadt füvet.Nem fog bent penészedni,rohadni.Sajnos erre csak későn jöttem rá,meg is lett az eredménye.
Igen, ezt én is említem a videóban, talán nem volt elég határozott ezek szerint. :-) Én sem szoktam így hagyni, csak mivel esőben nyírtam az utolsó pár percet, nem akartam szakadó esőben még nekiállni tisztogatni. :-) Hamar elrohad a lemez palást, ha nem tartjuk tisztán.
Az olajnívót először meg töröljük és utána nézünk olajszintet . És ez a fűnyíró nem membrámos hanem úszós karburátorral van
Köszi a hozzászólást! A fűkaszák nem, azok membránosak és itt mindkét fűnyíróról szó van. :-) A nívót igen, töröljük le úgy nézzük meg.
Ezzel a visszahűlés dologgal nem értek egyet, szerintem fizikálisan lehetetlen, hogy egy gép leállítás után melegebb legyen, mint használat közben, bár lehet hogy tévedek. Ezek a kerti gépek, legyen 2 vagy 4 üteműek többnyire kényszer hűtésűek és igazad van abban, hogy leállítás után megszűnik a hűtés. Viszont: egy belső égésű motorban a hőt az elégő üzemanyag és a különböző alkatrészek súrlódása termeli. Vagyis ha leállítjuk a gépet, leáll a hőtermelés is, nincs mi tovább melegítse a gépet, ez egyszerű fizika. Legnagyobb hőterhelésnek részterhelésen van kitéve a motor, vagyis akkor, amikor terhelés közben ömlik bele a benzin, de még nem pörgött fel, vagyis nincs meg a maximális hűtés. Ezért ezeket a motorokat -tudtommal- úgy kell leállítani, hogy alapjáraton kell fél-egy percig járatni, ilyenkor visszahűl (beáll) arra a hőfokra, ahol az alapjáraton elégő üzemanyag által termelt hő és az alapjáraton pörgő ventilátor hűtő hatása kiegyenlítik egymást. Ezt követően nyugodtan le lehet állítani a gépet, mert ahogy írtam, ha nincs hőtermelés, már nem tud melegedni a gép, csak hűlni! Minden esetre elkérem a haverom hőkameráját és meglesem, mik a valós hőfokok...
Kedves Tamás! Nos értem, amit mondasz, ám nézzük egy másik megközelítésből. A külső felszínét a hengernek hűti menet közben a ventilátor, mikor megáll a motor, megszűnik ez a hűtés és a nagy hő a burkolatok miatt nem tud jól áramolni, mint eddig. hanem a motor belsejében lévő, jóval melegebb alkatrészek azonnal elkezdik ezt a magasabb hőt átadni a felszín felé. Na ezért lesz magasabb a felszíni hőmérséklet, mivel nincs aktív hűtés már, bár igaz elvileg a hőtermelés is megszűnt. :-)
Ám, ha ez még nem is lenne igaz, a gépeket akkor is pihentetni kell és nem elég 10 perc. Tehát ezen ez semmit sem változtat.
Egy barátom szerint autóknál is lenne a célszerű, amikor beindítjuk hidegen, hogy picit járatjuk, majd leállítjuk a hideg motort, hogy egyenletesen szétoszolhasson a közben termelődött hő, így minden szépen át tud melegedni, az olaj is többek között. Majd másodjára beindítva már járni hagyjuk és indulhatunk is vele.
Végeztem infrás méréseket autónál. :-) Érdekes dolgok derültek ám ki. lehet nem lett végül belőle videó, aszem.
Tamás Ilyés Üzem közben hűtés van.Ha leállsz vele az megszűnve fölmelegszik a motor.
Ez így ebben a formában nem igaz. Az eddig hűtött részek (hűtőborda) átveszi a hőt a motor hűtetlen részéből, mivel ugyebár a fém vezeti a hőt. Vagyis amennyivel nő az addig hűtött alkatrészek hőmérséklete, annyival csökken a belső, közvetlenül nem hűtött alkatrészek hőmérséklete., de összességében a motor nem tud már melegedni, csak a különböző hőmérsékletű alkatrészek hőmérséklet különbsége egyenlítődik ki. Vagyis leállítás után a belső részek (dugó, gyűrű, henger, főtengely, csapágyak) hőmérséklete csökken, a motor eddig hűtött felülete, amely ezeknél hűvösebb volt, pedig átveszi a hőt. Ezért gondolhatod, hogy melegszik, ami félig igaz is, meg nem is.
Sterimó???
Óvatosan igen.
Bár ha nincs meghúzva a biztonsági retesz akkor hijába ránt be az ember mert hogy nem indul be a motor, ez biztosítja hogy a kis gyermekek vagy házi állatok nem tudnak vele játszani, és a biztonsági kar elengedése elveszi a motortol a gyujtást
Én 7243 m2 területen vágok füvet :)
Nem irigyellek! :-)
És még önjárósnak sem önjárós a gép.
Honda gcv 190 már öt éve hajtom.
A csavarlazító tartalmaz petróleumot
sima benzin tálkába, plussz ecset. az a legolcsóbb :D
Igen, ám a benzint nem ajánlatos beszipákolni, sőt a bőrre sem jó ha odakerül. Némi közöm van a témához, oktattam is benzinkútkezelő tanfolyamon. :-) Nem is maga a benzin a veszélyes, hanem a benne lévő adalékanyagok. :-( nagyon rákkeltőek sajnos, míg el nem égnek. Mindenkit lebeszélnék, arról, hogy érintkezzen vele bármilyen formában is. A benzinkutasoknak elvileg még a munkaruházatukat sem szabadna hazavinniük pontosan emiatt.
Lukács László - Az élet iskolája jókor tudom meg, en benzinnel mosok kezet, sőt imadom az illatát szóval sokszor szagolgatom. Na fasza! :D
@@nepazarolj Jó ez az oldal! Igaz, hogy már legalább félórája olvasom. Elég sok mindent megtudtam. De még nem mindent. De talán, ha végigolvasom, még okosabb leszek. :) Lehet, hogy nem is kellett volna megrendelnem az új fűnyírót? Na majd holnap nekiállok szerelni. Mert este 9-kor már nincs hozzá kedvem. :))))) Ja,.. a filmet is végignéztem, jobb mint egy krimi! Köszi! :)
Az aljat ha nezegeted nyulkalsz a kes kornyeken akkor erdemes levenni a gyertyarol a pipát
Jogos, bár ha jól működik az a kapcsoló, ami "fék" mellet volt a videóban, akkor elvileg nem indulhat be.
@@nepazarolj az ördög sosem alszik és az is csak egy "ha jol működik", az újjakat vissza nem varjak es az csak 1 mozdulat amivel megelőzhető a baj, amikor megvettük az első 4 ütrmű fűkaszánkat akkor az eladó maris evvel kezdte, mivel az olajleengedő csavar az alján volt, hogy a gyertyárol a pipát minden esetbe vegyétek le ha az alján matattok.
Azt a ventilátort lendkeréknek hivjak
Csinálhatnál egy videot amiben simson schwalbett pucolsz nehéz lesz
Macerás, zajos, büdös, légszennyező.
Nem jobb egy villany fűnyíró (kábeles v. akkus)?
Jó, lehet, hogy erősebb egy benzines. De ha idejében elvégezzük a nyírást, akkor talán elég a villany is.
Az a jó, hogy Lukács László mindenhez...IS...ért......
Kedves László ne töröld az egészet mert ezeknek a gépeknek a karbija gyújtása mindene örök talány........ MZ-TRABI-VARTBURG-gyújtásban viszont jó vagyok!!!!😁😁😁
ugyanitt wartburg fűnyíró eladó