A víz édes ízét a videód ajánlása alapján olvastam. Jó döntés volt! Külön köszönet Orvos-Tóth Noémi miatt. Egyik kedvenc podcast-em a Beszélnünk kell D. Tóth Krisztával.
@@trumpet_gabo Örülök, hogy neked is ennyire elnyerte a tetszésedet ‘A víz édes íze’. Orvos-Tóth Noémi munkásságába pedig jobban bele szeretnem magamat vetni majd, nagyon érdekes és szimpatikus számomra, ahogyan megközeliti a temakat.
Ha lehet ilyet, én nem korlátozódnék 5 db könyvre, hanem inkább több kötetes "sorozatokat" ajánlanék. 1. Az első Ken Follett évszázad triógiája. Irtózatosan jól és részletesen leírja a világháborús eseményeket, előzményeket, utóhatásokat, az egyszerű emberek szemszögéből. Az is megérti és sokat tanulhat, aki, mint én, utálja a történelmet. És ami nagyon fontos, hogy több nemzet szemszögéből is bemutatja ugyan azt a korszakot, így megértjük, hogy nem lehet szidni az egyik vagy másik nemzetet, mert mindenki ugyan annyira szenvedett. 2. Ha már Ken Follett, akkor a katedrális sorozat: fantasztikus részletes betekintést kapunk a középkori életbe, főleg Angliában. Számomra lenyűgöző volt belelátni, hogy hogyan is éltek akkoriban. Aztán jöjjenek a magyar írók. 3. Fábián Janka az utolsó boszorkány trilógia. Az 1700-as évek Magyarországába kapunk betekintést, valamint az akkori boszorkányüldözésbe. Manapság olyan vicces dolognak tűnik a boszorkányüldözés, de ha elolvasod ezt a könyvet, megérted mit is takart ez valójában. 4. Karády Anna: A Füredi lány sorozat: Picit sci fi-sen kezdődik egy időutazással, de aztán nem követi ezt a vonalat a könyv. Az író a balatonfüredi jegyző, aki nagyon komoly kutatómunkát végzett Balatonfüred múltjáról, így igen részletes leírást tud adni az 1700-as évekről. Számomra nagyon érdekes volt olvasni az akkori világról, hogy mennyit változott máig az ország, a táj, az állatvilág, de még az időjárás is. Az ötödiken sokat gondolkoztam, és úgy döntöttem, hogy egy nagyon régi kedvencemet fogom ajánlani. Dallos Sándor Munkáchy életéről szóló két kötetes művét: A nap szerelmese és Az aranyecset. Nagyon olvasmányos és emészthető módon írja meg egy ízig-vérig művész életét.
A víz édes ízét a videód ajánlása alapján olvastam. Jó döntés volt! Külön köszönet Orvos-Tóth Noémi miatt. Egyik kedvenc podcast-em a Beszélnünk kell D. Tóth Krisztával.
@@trumpet_gabo Örülök, hogy neked is ennyire elnyerte a tetszésedet ‘A víz édes íze’. Orvos-Tóth Noémi munkásságába pedig jobban bele szeretnem magamat vetni majd, nagyon érdekes és szimpatikus számomra, ahogyan megközeliti a temakat.
Ha lehet ilyet, én nem korlátozódnék 5 db könyvre, hanem inkább több kötetes "sorozatokat" ajánlanék. 1. Az első Ken Follett évszázad triógiája. Irtózatosan jól és részletesen leírja a világháborús eseményeket, előzményeket, utóhatásokat, az egyszerű emberek szemszögéből. Az is megérti és sokat tanulhat, aki, mint én, utálja a történelmet. És ami nagyon fontos, hogy több nemzet szemszögéből is bemutatja ugyan azt a korszakot, így megértjük, hogy nem lehet szidni az egyik vagy másik nemzetet, mert mindenki ugyan annyira szenvedett.
2. Ha már Ken Follett, akkor a katedrális sorozat: fantasztikus részletes betekintést kapunk a középkori életbe, főleg Angliában. Számomra lenyűgöző volt belelátni, hogy hogyan is éltek akkoriban.
Aztán jöjjenek a magyar írók. 3. Fábián Janka az utolsó boszorkány trilógia. Az 1700-as évek Magyarországába kapunk betekintést, valamint az akkori boszorkányüldözésbe. Manapság olyan vicces dolognak tűnik a boszorkányüldözés, de ha elolvasod ezt a könyvet, megérted mit is takart ez valójában.
4. Karády Anna: A Füredi lány sorozat: Picit sci fi-sen kezdődik egy időutazással, de aztán nem követi ezt a vonalat a könyv. Az író a balatonfüredi jegyző, aki nagyon komoly kutatómunkát végzett Balatonfüred múltjáról, így igen részletes leírást tud adni az 1700-as évekről. Számomra nagyon érdekes volt olvasni az akkori világról, hogy mennyit változott máig az ország, a táj, az állatvilág, de még az időjárás is.
Az ötödiken sokat gondolkoztam, és úgy döntöttem, hogy egy nagyon régi kedvencemet fogom ajánlani. Dallos Sándor Munkáchy életéről szóló két kötetes művét: A nap szerelmese és Az aranyecset. Nagyon olvasmányos és emészthető módon írja meg egy ízig-vérig művész életét.
Persze, így is lehet nézni. Ken Folletet nekem is folytatnom kéne mert egyszer elkezdtem. Nagyon jó sorozatokat ajánlottal!