Kifejezetten szeretek linuxos videókat nézegetni annak ellenére hogy már túl sok újat nem mondanak benne. Örülök hogyha minél többen készítenek videót róla hogy minél több ember ismerhese meg. Mákos bejgli
Az én gyenge gépemen a Debian stable verziója, ami most jelenleg a Debian 11, fut gyönyörűen. Rajta van az Ubuntu 22.04-es is, szeretem mindkettőt, de nekem valahogy a Debian az amit legtöbbször használok, mondhatni állandóan. Hiszen az ő alapjaira épűl nagyon sok linuxos oprendszer, a fent emlitett Zorin amely az Ubuntura épűl, amelynek a tőkélye a Debian. Ugyanígy a Linux Mint, is Ubuntura épülő, de az alapjai Debian és még sorolhatnék nagyon sok disztrót, ami a Debian - ra épűl. Kifinomúlt, letisztúlt, egyszerűen mindenre használható és ami a legfontosabb, valóban stabíl. Talán csak a dinamit tudja szétverni, vagy a használója tudatosan avagy tudatlanúl. Egy valódi igásló. Nálam legyen az internet, médialejátszás, szövegszerkesztés, játék, amelyben a Windows - os játékokat is is értem, gyönyörűen kezeli viszi, egy pár segédprogrammal, egy kis rátanulással. Jó-JÓ hasonlítson már a Windowsra ez a Linux féle macera. De minek. Akit egy kicsit is édekel, az átállás Linuxra, a Debianból olyan személyreszabott oprendszert rak össze, amilyet csak éppen akar és elfelejtheti a win10 mindenféle brutalitását. Na persze nagyon sokmindenre rá kell tanúlni-érdeklődni, amely azután kamatoztatja magát miután megismerted, be tudod állítani, a csomagjait használni. Mindezek után rájössz hogy van egy brutáljó oprendszered, minden segédprogrammal full ingyen, (nem kell kalózkodni, crackelni), és arra használod amire éppen csak akarod.
Nagyon nagy köszönet ezért .!! Tudod nekem csak pár doktora kellett egy egyszerű gép . Nem volt értelme drága gépet venni. Acŕegi gépem így jól fog mükődni . Egy lenovo thinkpad x61s 2007😂
2 роки тому+4
Diós beigli, mert azt jobban szeretem. :) Lényegre törő voltál és ez tetszik! :)
Jobban táltosithatsz ha SSD re cseréled ki a HDDt. Tegyél bele még memóriát és telepitsd fel a Primocache HDD/SSD gyorsitót. Ez a lényeg. Ezután tegyél fel amit akarsz, mert minden jelentösen frissebben fog lüktetni. 10+db laptopon megcsináltam már ezt. ZIPMAGIC el, meg 4 (négy) szerezheted a HDD/SSD kapacitását. Nem csak az OS on múlik a dinamikája tehát. Amúgy, a leptop sebességére nem hat ki annak életkora, hanem az igények nönek, ami miatt egyre lassabbnak tünnek. Ez a laptop valamikor valakinek gyorsnak számitott.
Hiába linux, ha ugyan azt az internetet használod amit a windows osok. Ez egy divatos tévhit, hogy "a linuxal nem lesznek bajaid". A bajok nem az OS tól függenek, hanem a környezet jellemzöje. Eszem ágában nincs szarakodni win helyett más osszal, mikor mindne jól megy még a ma gyengének számitó PC ken is.
Sajnos nem tudom még. Találnom kell egy újabb témát, ami több embert érdekelhet. Te milyen videókat látnál még szívesen? - Xubuntu vagy Lubuntu és a szuper kis disztrók használata? - Linux Mint vagy Pop_OS! erősebb gépen és a Linux teljes körű asztali rendszerként való használata: Játék, funkciók, beállítások, driverek, előnyök/ hátrányok a Windows-al szemben? - Disztrók bemutatása pár percben - Windows optimalizálás vagy számítógép javítás/gyorsítás/ tesztelés/pasztázás.
Amúgy az asusnál ez a zsanér probléma szerintem a "tervezett elavulás" mert már javítottam hasonló laptopon zsanért és a felső része ami hajlik olyan fura ötvözetből van ami idővel megreped aztán ha egy kicsit is megszorul a csavar a zsanérba akkor el is törik. Kettő zsanért vágtam haza saját kezüleg úgy hogy használtam a gépet "normálisan" (nem ütöttem, vertem vagy csaptam le a kijelzőt de azért nem is volt minden nap gondozva, olajozva és pucolva). Csak egy tanács ha rendelsz bele új zsanért. A csavart lazísd meg hogy könnyebben mozogjon a kijelző így jelentős mértékbe lecsökken a zsanérra mért terhelés. Ja és 2 évente érdemes bezsírozni vagy olajozni.
Ez elég sok dologtól függ. Asztali felhasználásra legalább: 2x2 GHz CPU, 2GB RAM - ez egy kb. 10-18 éves laptop. Otthoni szervernek vagy NAS-nak akár gyengébb is elég lehet. A PC-k erősebbek, ezért azokból hasonló tudású darabok akár 20 év körüliek is lehetnek.
@@MinerkTech Köszönöm a választ :) Csak azért kérdeztem, mert tervezek egy hackintosh-t csinálni, khm khm akarom mondani olcsó használt macet. Ha ez nem jön be egy NAS-t csinálnék belőle. Ebben a témában mennyire vagy otthon? A PC hardvere: Intel Desktop Board 2 Pentium g860 Intel HD 3000, de ha kell van még itthon egy radeon hd 5450 lp 4GB ram, de 16 Gigát is tud kezelni (ilyen gépe van édesapámnak is azért tudom) 200 Gigás 7200rpm HDD Előre is köszönöm :)
Mac OS-el nincs tapasztalatom, mert szerintem ugyan úgy mint a Chrome OS-nek, csakis cél hardveren a tökéletes használata, ezért nem is foglalkoztam vele PC-n. NAS-t viszont már többet is csináltam. A gép szerintem nem lenne rossz ilyen célra, viszont a HDD mérete szerintem kicsi lesz NAS-nak, hamar be fog telni filmekkel. A fogyasztását is érdemes az elején figyelni, nehogy megdobja a villanyszámlát. A legegyszerűbb Open Media Vault rendszert rakni rá: kis gépigényű, könnyen használható és elég sokat tud. Driveres gondok lehetnek, de nem gyakori. A FreeNAS, újabban TrueNAS egy nagy gépigényű, de szebb kezelőfelületet és talán nagyobb tudást kínálórendszer. Még nem volt vele tapasztalatom. Lehet akár egy nyers debian, Ubuntu sever vagy bármilyen distrora is felrakni a szükséges programokat (általában: Samba, Plex, qBittorrent, ownCloud vagy NextCloud) és már kész is a NAS. Jelenleg itthon egy kipucolt Windows 10-es mini PC dolgozik NAS-ként, ami egyben egy folyton menő munkaállomás is. Futnak a háttérben a szükséges programok, megmozdítod az egeret és lehet is használni mint egy sima PC-t. Így két feladatot is el tud látni ugyan az a gép.
Mákosbejgli! Bioszban csak ezt a 2dolgot kell bealitani a sata uefi mode es az mbrt -gtpre mas semmit,hogy alkalmas legyen linux a leptoppra telepitesre?koszi
Az útmutató szerint akartam feltölteni a Zorin OS-t, Linux Mint-t és Linux Lite-t. SSD-re olyan gépen amin W7 futott. Mindegyik Linux verzió ugyan ott fagyott le - Error 5 - : CD/DVD olvasó sebessége vagy irása miatt vagy koszos lencse miatt a telepítő összeomlott. USB-ről töltöttem fel CD/DVD kihagyva. Mind a 3 Linux ugyan azt az üzenetet küldte. SSD-t cseréltem...nem történt változás. Most feladom, ha csak nincs valamilyen használható ötlete valakinek a hiba megszüntetésére! Köszönöm, ha valaki elolvassa és válaszol!
Én köszönöm hogy megnézted. Régebben foglalkoztam Android X86 alapú rendszerekkel, de nekem nem jöttek be. A gondom az volt, hogy SSD nélkül lassúak voltak, SSD-vel meg már a Windows is működne egy emulátorral. Teszek majd vele egy próbát, mert nagyon impozánsnak tűnik: skamilinux.hu/feltamadt-hamvaibol-a-primeos-projekt-primeos-05/ Próbáltad már?
@@MinerkTech Szia! régi gépnél nem gond az illesztőprogram? Illetve annak hiánya? Lehet párhuzamosan felrakni pl Windows mellé? Mondjuk egy másik SSD-re a gépben?
T41: Debian, Slackware T61: Debian, Slackware, megint csak, vagy Lubuntu vagy Trisqueel. T41 azt hiszem 2005-ös, a T61 meg 2006-os vas. Ezen felül van egy Compaq deskpro-m amibe tettem egy tualatin cpu-t, az is szintén slacky vagy debian.
Ha Linux-ot teszel rá nem lesz gyorsabb. Sőt egy grafikus felülettel rendelkező linuxnak nagyobb a rendszerigénye mint például egy Windows 7-nek. Sokkal látványosabb gyorsulást érsz el, ha SSD-t teszel a laptopba.
Szia Megcsináltam a telepítő pendrive-ot Teljesen jó De egyszerűen nem bírom elindítani A boot menü teljesen máshogy néz ki Ugyan atsikerult állítani hogy pendriverol bootoljon, de hiába inditom el mindig csak a Windows indul el vagy valami teljesen más többször újra próbáltam de semmi haszna Esetleg tudsz segíteni?
3.11 óta vagyok windows-os, 2002 környékén próbáltam a suse linuxot + kde de nem igazán jött be, még külön az egér típusokat is fel kellett telepíteni, szóval macerás volt. Aztán 6évvel ezelőtt jött a linux mint és azóta heroltom van a rohadt windows-tól, a windows 10 még úgy ahogy de a 11 egy szemét egy szar. Csak pár video szerkesztő program miatt használom a windows-t meg néhány játék, de jó lenne ha a fejlesztők elgondolkodnának a wondows egyeduralmának a megtöréséről.
Elvileg a 11 jobban optimalizált mint a 10. Nekem inkább az undorító bloarwaretól van herótom ami miatt a windows olcsóbbnak hat mint a linux. Ránézésre pont azt gondolná az ember hogy a windows az ingyenes, a linu mintx pedig a feizetős rendszer. Én a linuxot azért "utálom" mert elszigetelik magukat egy olyan hazogság buborékba hogy a windows utolsó szar a linux meg tökéletes és nem hallgatnak az átlagfelhasználókra pedig akkor népszerűbb lehetne a rendszer. Minden héten jön egy új disztró, de a hibajavítások nagyon lassúak. Meg kellene állapodni 2-3 népszerűbb disztrónál és azokat normálisan lefejleszteni, hogy legalább a grafikus felületen ne legyenek bugok illetve az teljesen ki legyen dolgozva, sokkal nagyobb legyen a népszerű disztrók hardvertámogatása. Így ezek működési minőségükben és stabilitásulban elérnék a windows-t és kitörnének a hobbi operációs rendszer szerepből.
Részemről már évek óta szemezgetek a linux op. rendszerekkel. Jó pár évvel ezelőtt ki is próbáltam az ubuntut, csak a játékok miatt visszatértem a windowshoz. Viszont most már egyre jobban érik bennem a váltás a Microsoft hülye, idegesítő húzásai miatt. Mindent rá akar erőltetni a felhasználókra, a sok elcs.... frissítéseiről nem is beszélve.
Nos összességében végig néztem a videót és hát picit hozzá értő és tapasztalt linux betanító (embereknek tanítom használni ha a hardver win-hez gyenge) nem éppenséggel a ZorinOS-t javasolnám. Ennek több oka is van. A ZorinOS leginkább azoknak van akik minimális linux hozzá értéssel rendelkeznek mert oké az előre telepített appok nagy része és pár szoftver áruházas dolog elindul rajta de több a negatív tapasztalat erre remek példa hogy a VLC ami átlag embernek igény az nem képes elfutni rajta. A teljesítmény se a legjobb hisz Ubuntu Linux a teljes alapja név átírással és egy minimális felület átszabással. A felkapott/gyakori linux rendszerek nem véletlenül gyakoriak. Egy Linux Mint bármelyik kezelő felülettel Windows szerű és sokkal jobban optimalizált rendszer a Zorin-nál és az megint nem egy hátrány hogy a Linux Mint ki szedett a rendszeréből sok olyan dolgot ami az Ubuntu adatgyűjtéshez kapcsolódik (ami meg az MS hez kapcsolódik) Mac felhasználók számára most még az Elementary OS-t ajánlanám (van már fejlesztés alatt egy olyan os ami az apple specifikus dolgokat leszámítva OSX klón) viszont egyik esetben se a Zorin-t jánlanám kezdőknek teljesítmény vagy egyszerűség terén.
azt felejted el, hogy ebben a videóban nem elsősorban kezdőknek szóló javaslat a Zorin, hanem a gyenge géphez. A Mint azért nagyobb rendszerigényű, mint Zorin.
Mindenkinek az az egyszerű, ami legjobban hasonlít egy win. op. rendszerre. A felhasználók 99%-a ilyen, mert nem használ Linuxot!!! Tehát ez így korrekt ahogy a videóban látható.
Sajnos nem tudom még. Találnom kell egy újabb témát, ami több embert érdekelhet. Te milyen videókat látnál még szívesen? - Xubuntu vagy Lubuntu és a szuper kis disztrók használata? - Linux Mint vagy Pop_OS! erősebb gépen és a Linux teljes körű asztali rendszerként való használata: Játék, funkciók, beállítások, driverek, előnyök/ hátrányok a Windows-al szemben?
@@MinerkTech szia! Nekem az a kerdesem lenne ,hogy az ilyen usb-s kabelek mint a nyomtatohoz vannak ,illesztoprogramok magatol feltelepul ha bedgom a gepbe mint a win-nel vagy azt kulon telepitteni kell valahonnan?
@@zsoltpako2857 Sajnos elég kevés nyomtatóhoz adtak ki hívatalos Linux driver-t. Ha a közösség készített hozzá driver-t, lehet használni Linux-al is, ha nem sajnos nem. Utánna kell nézni, volt e már valaki aki próbálta az adott modelt Linux-on.
windows 10et kell rárakni +belerakni egy 120gb os ssd-t ami már 4600ft-ól lehet kapni. Nálam ez egy alap dolog ha laptopot veszek. a hdd borzalmasan lassú.
Ennek a laptopnak semmi baja, jelenleg is zökkenőmentesen fut rajta full. hd -ben is a youtube. win 10 alatt is tökéletes, win7-el is. egy titka van, csakis a win 10 által talált, illetve beépített drivereket kell használni. Feláll a rendszer vele, minden megy, hang, wifi, teljes felbontás, stb. Nem kell ráuszítani egyik driverkereső programot sem, ennyi a titka!!! Nekem 3 böngésző van megnyitva, mindegyiken egyenként. 8-15 oldal, és megy normálisan.
Nem SSD van véletlen a gépedben? - alapvetően az volt a szűk keresztmetszet az enyémben. A RAM és a proci még lehetett volna elfogadható sebességű, de a lassú HDD visszafogta az egész rendszert.
Melyik XP -vel? 1.6ghz,500mb ram-on ,My Pal,Kamèleon böngèszővel is belassúl az Xp prof sp3 sajnos. SSD- vel megpróbálnám ,csak IDE -s csatlakozós nem kapható. A dvd helyère beèpítő keret a terv.
Olyan embernek mint Te vagy nincs szüksége erre a videóra......az olyannak mint Én aki csak böngészésre ,film nézésre,levelezésre használom ,vagyis csak használom nem értek hozzá!!....annak egy elhadart tudományos videó.
Én felraktam lubuntut zorint is folyton crashel a chrome a firefox videok alapján meg csináltam amit néztem hogy fixálják nekem mást ír ki terminálba fos minden csak kurva UA-cam-hoz lassan quantum gép kell faszom
Örülök, hogy van aki végig tudta nézni a videót. :) Igyekszem majd csinálni még tartalmat ilyen témában. Addig is itt találsz jókat: ua-cam.com/users/LinuxMind
Kifejezetten szeretek linuxos videókat nézegetni annak ellenére hogy már túl sok újat nem mondanak benne. Örülök hogyha minél többen készítenek videót róla hogy minél több ember ismerhese meg. Mákos bejgli
Jó videó lett sokat segitett mert van egy 14 éves laptopom és win 10 el nagyon lassu volt
Az én gyenge gépemen a Debian stable verziója, ami most jelenleg a Debian 11, fut gyönyörűen. Rajta van az Ubuntu 22.04-es is, szeretem mindkettőt, de nekem valahogy a Debian az amit legtöbbször használok, mondhatni állandóan. Hiszen az ő alapjaira épűl nagyon sok linuxos oprendszer, a fent emlitett Zorin amely az Ubuntura épűl, amelynek a tőkélye a Debian. Ugyanígy a Linux Mint, is Ubuntura épülő, de az alapjai Debian és még sorolhatnék nagyon sok disztrót, ami a Debian - ra épűl. Kifinomúlt, letisztúlt, egyszerűen mindenre használható és ami a legfontosabb, valóban stabíl. Talán csak a dinamit tudja szétverni, vagy a használója tudatosan avagy tudatlanúl. Egy valódi igásló. Nálam legyen az internet, médialejátszás, szövegszerkesztés, játék, amelyben a Windows - os játékokat is is értem, gyönyörűen kezeli viszi, egy pár segédprogrammal, egy kis rátanulással. Jó-JÓ hasonlítson már a Windowsra ez a Linux féle macera. De minek. Akit egy kicsit is édekel, az átállás Linuxra, a Debianból olyan személyreszabott oprendszert rak össze, amilyet csak éppen akar és elfelejtheti a win10 mindenféle brutalitását.
Na persze nagyon sokmindenre rá kell tanúlni-érdeklődni, amely azután kamatoztatja magát miután megismerted, be tudod állítani, a csomagjait használni. Mindezek után rájössz hogy van egy brutáljó oprendszered, minden segédprogrammal full ingyen, (nem kell kalózkodni, crackelni), és arra használod amire éppen csak akarod.
Hát durva saccolással a disztróknak majdnem a fele debian ág. Debian a favorit nálam is.
Végre nem egy túl tolt (én mindenhez is értek) videó! Jól összeszedett, érthető!
Nagyon nagy köszönet ezért .!! Tudod nekem csak pár doktora kellett egy egyszerű gép . Nem volt értelme drága gépet venni. Acŕegi gépem így jól fog mükődni . Egy lenovo thinkpad x61s 2007😂
Diós beigli, mert azt jobban szeretem. :) Lényegre törő voltál és ez tetszik! :)
Nagyon szép múnka gratúlálok egy jó tanácsot adtál nekem köszi A videot mákosbejgli
Mákos bejgli
Szia a Pop!_OS Linux rendszertől a Lite gyorsabb ? Köszönöm
Jobban táltosithatsz ha SSD re cseréled ki a HDDt. Tegyél bele még memóriát és telepitsd fel a Primocache HDD/SSD gyorsitót. Ez a lényeg. Ezután tegyél fel amit akarsz, mert minden jelentösen frissebben fog lüktetni. 10+db laptopon megcsináltam már ezt. ZIPMAGIC el, meg 4 (négy) szerezheted a HDD/SSD kapacitását. Nem csak az OS on múlik a dinamikája tehát. Amúgy, a leptop sebességére nem hat ki annak életkora, hanem az igények nönek, ami miatt egyre lassabbnak tünnek. Ez a laptop valamikor valakinek gyorsnak számitott.
Hiába linux, ha ugyan azt az internetet használod amit a windows osok. Ez egy divatos tévhit, hogy "a linuxal nem lesznek bajaid". A bajok nem az OS tól függenek, hanem a környezet jellemzöje. Eszem ágában nincs szarakodni win helyett más osszal, mikor mindne jól megy még a ma gyengének számitó PC ken is.
Te hülyének született vagy, édes istenem ez a vegyé bele, meg tegyél fel kamut ami gyorsít... szégyen vagy fijam meg még ostoba is.
Nagyon pacek videó lett ‼️😀
Sajnos nem tudom még. Találnom kell egy újabb témát, ami több embert érdekelhet.
Te milyen videókat látnál még szívesen?
- Xubuntu vagy Lubuntu és a szuper kis disztrók használata?
- Linux Mint vagy Pop_OS! erősebb gépen és a Linux teljes körű asztali rendszerként való használata: Játék, funkciók, beállítások, driverek, előnyök/ hátrányok a Windows-al szemben?
- Disztrók bemutatása pár percben
- Windows optimalizálás vagy számítógép javítás/gyorsítás/ tesztelés/pasztázás.
Nekem telepítés után levette a felbontást és nem tudom visszaállítani.😐
Amúgy az asusnál ez a zsanér probléma szerintem a "tervezett elavulás" mert már javítottam hasonló laptopon zsanért és a felső része ami hajlik olyan fura ötvözetből van ami idővel megreped aztán ha egy kicsit is megszorul a csavar a zsanérba akkor el is törik. Kettő zsanért vágtam haza saját kezüleg úgy hogy használtam a gépet "normálisan" (nem ütöttem, vertem vagy csaptam le a kijelzőt de azért nem is volt minden nap gondozva, olajozva és pucolva).
Csak egy tanács ha rendelsz bele új zsanért. A csavart lazísd meg hogy könnyebben mozogjon a kijelző így jelentős mértékbe lecsökken a zsanérra mért terhelés. Ja és 2 évente érdemes bezsírozni vagy olajozni.
Szia! Szerinted egy laptop hány éves korig számít használhatónak?
Ez elég sok dologtól függ.
Asztali felhasználásra legalább: 2x2 GHz CPU, 2GB RAM - ez egy kb. 10-18 éves laptop.
Otthoni szervernek vagy NAS-nak akár gyengébb is elég lehet.
A PC-k erősebbek, ezért azokból hasonló tudású darabok akár 20 év körüliek is lehetnek.
@@MinerkTech Köszönöm a választ :) Csak azért kérdeztem, mert tervezek egy hackintosh-t csinálni, khm khm akarom mondani olcsó használt macet. Ha ez nem jön be egy NAS-t csinálnék belőle. Ebben a témában mennyire vagy otthon?
A PC hardvere:
Intel Desktop Board 2
Pentium g860
Intel HD 3000, de ha kell van még itthon egy radeon hd 5450 lp
4GB ram, de 16 Gigát is tud kezelni (ilyen gépe van édesapámnak is azért tudom)
200 Gigás 7200rpm HDD
Előre is köszönöm :)
Mac OS-el nincs tapasztalatom, mert szerintem ugyan úgy mint a Chrome OS-nek, csakis cél hardveren a tökéletes használata, ezért nem is foglalkoztam vele PC-n.
NAS-t viszont már többet is csináltam.
A gép szerintem nem lenne rossz ilyen célra, viszont a HDD mérete szerintem kicsi lesz NAS-nak, hamar be fog telni filmekkel. A fogyasztását is érdemes az elején figyelni, nehogy megdobja a villanyszámlát.
A legegyszerűbb Open Media Vault rendszert rakni rá: kis gépigényű, könnyen használható és elég sokat tud. Driveres gondok lehetnek, de nem gyakori.
A FreeNAS, újabban TrueNAS egy nagy gépigényű, de szebb kezelőfelületet és talán nagyobb tudást kínálórendszer. Még nem volt vele tapasztalatom.
Lehet akár egy nyers debian, Ubuntu sever vagy bármilyen distrora is felrakni a szükséges programokat (általában: Samba, Plex, qBittorrent, ownCloud vagy NextCloud) és már kész is a NAS.
Jelenleg itthon egy kipucolt Windows 10-es mini PC dolgozik NAS-ként, ami egyben egy folyton menő munkaállomás is. Futnak a háttérben a szükséges programok, megmozdítod az egeret és lehet is használni mint egy sima PC-t. Így két feladatot is el tud látni ugyan az a gép.
@@MinerkTech Köszönöm szépen a tippeket :) Jó éjt és BÚÉK!
Mákosbejgli! Bioszban csak ezt a 2dolgot kell bealitani a sata uefi mode es az mbrt -gtpre mas semmit,hogy alkalmas legyen linux a leptoppra telepitesre?koszi
32bites laptopon is működik??
Az útmutató szerint akartam feltölteni a Zorin OS-t, Linux Mint-t és Linux Lite-t. SSD-re olyan gépen amin W7 futott.
Mindegyik Linux verzió ugyan ott fagyott le - Error 5 - : CD/DVD olvasó sebessége vagy irása miatt vagy koszos lencse miatt a telepítő összeomlott. USB-ről töltöttem fel CD/DVD kihagyva. Mind a 3 Linux ugyan azt az üzenetet küldte. SSD-t cseréltem...nem történt változás. Most feladom, ha csak nincs valamilyen használható ötlete valakinek a hiba megszüntetésére! Köszönöm, ha valaki elolvassa és válaszol!
Helló. A mákos bejgli kiváló. Köszi a bemutatót. Kipróbálhatnád és bemutathatnád a PrimeOS-t is! Előre is köszi.
Én köszönöm hogy megnézted.
Régebben foglalkoztam Android X86 alapú rendszerekkel, de nekem nem jöttek be. A gondom az volt, hogy SSD nélkül lassúak voltak, SSD-vel meg már a Windows is működne egy emulátorral.
Teszek majd vele egy próbát, mert nagyon impozánsnak tűnik: skamilinux.hu/feltamadt-hamvaibol-a-primeos-projekt-primeos-05/
Próbáltad már?
@@MinerkTech Szia! régi gépnél nem gond az illesztőprogram? Illetve annak hiánya? Lehet párhuzamosan felrakni pl Windows mellé? Mondjuk egy másik SSD-re a gépben?
T41: Debian, Slackware
T61: Debian, Slackware, megint csak, vagy Lubuntu vagy Trisqueel.
T41 azt hiszem 2005-ös, a T61 meg 2006-os vas.
Ezen felül van egy Compaq deskpro-m amibe tettem egy tualatin cpu-t, az is szintén slacky vagy debian.
Ha Linux-ot teszel rá nem lesz gyorsabb. Sőt egy grafikus felülettel rendelkező linuxnak nagyobb a rendszerigénye mint például egy Windows 7-nek. Sokkal látványosabb gyorsulást érsz el, ha SSD-t teszel a laptopba.
Sziasztok segitene valaki telepitettem ezt az op rendszert de wifi adaptert kér de a laptop alapbol wifis
Mákos bejgli:-) De közben kijött a Diós bejgli 22.1.2. LTS is🙂
Miután konfigurálom a telepítőt és elindult a telepítés a hardver keresése után a telepítő összeomlik.
Légyszi valaki segítsen!
Szia
Megcsináltam a telepítő pendrive-ot
Teljesen jó
De egyszerűen nem bírom elindítani
A boot menü teljesen máshogy néz ki
Ugyan atsikerult állítani hogy pendriverol bootoljon, de hiába inditom el mindig csak a Windows indul el vagy valami teljesen más többször újra próbáltam de semmi haszna
Esetleg tudsz segíteni?
+ez egy toshiba laptop elég régi
Nekem sem indít el semmit. egyik laptop sem látja a pendrive-ot.
Ott a Vine. Ezt ha telepítjük, lehet windows programokat még futtatni.
3.11 óta vagyok windows-os, 2002 környékén próbáltam a suse linuxot + kde de nem igazán jött be, még külön az egér típusokat is fel kellett telepíteni, szóval macerás volt. Aztán 6évvel ezelőtt jött a linux mint és azóta heroltom van a rohadt windows-tól, a windows 10 még úgy ahogy de a 11 egy szemét egy szar. Csak pár video szerkesztő program miatt használom a windows-t meg néhány játék, de jó lenne ha a fejlesztők elgondolkodnának a wondows egyeduralmának a megtöréséről.
Elvileg a 11 jobban optimalizált mint a 10.
Nekem inkább az undorító bloarwaretól van herótom ami miatt a windows olcsóbbnak hat mint a linux. Ránézésre pont azt gondolná az ember hogy a windows az ingyenes, a linu mintx pedig a feizetős rendszer.
Én a linuxot azért "utálom" mert elszigetelik magukat egy olyan hazogság buborékba hogy a windows utolsó szar a linux meg tökéletes és nem hallgatnak az átlagfelhasználókra pedig akkor népszerűbb lehetne a rendszer. Minden héten jön egy új disztró, de a hibajavítások nagyon lassúak. Meg kellene állapodni 2-3 népszerűbb disztrónál és azokat normálisan lefejleszteni, hogy legalább a grafikus felületen ne legyenek bugok illetve az teljesen ki legyen dolgozva, sokkal nagyobb legyen a népszerű disztrók hardvertámogatása. Így ezek működési minőségükben és stabilitásulban elérnék a windows-t és kitörnének a hobbi operációs rendszer szerepből.
Mi köze van ehhez a fejlesztőknek?
Pedig most aktuális mert 4000ft a legolcsóbb 120gb ssd és fillérekért lehet bele több ramot venni
én régen ezt hazsnáltam , de most linux mint és windows 10 dualboot van. :)
Részemről már évek óta szemezgetek a linux op. rendszerekkel. Jó pár évvel ezelőtt ki is próbáltam az ubuntut, csak a játékok miatt visszatértem a windowshoz. Viszont most már egyre jobban érik bennem a váltás a Microsoft hülye, idegesítő húzásai miatt. Mindent rá akar erőltetni a felhasználókra, a sok elcs.... frissítéseiről nem is beszélve.
Mikor lesz új videó ❓🙂kb
pont a lényegnél...boot kiválasztás úgy darálod, hogy követhetetlen 1 laikus számára...
laptop gyorsítása linux előtt- (HDD csere SSDre + RAM bővítés. utána mehet a linux, szerintem!
Nos összességében végig néztem a videót és hát picit hozzá értő és tapasztalt linux betanító (embereknek tanítom használni ha a hardver win-hez gyenge) nem éppenséggel a ZorinOS-t javasolnám. Ennek több oka is van. A ZorinOS leginkább azoknak van akik minimális linux hozzá értéssel rendelkeznek mert oké az előre telepített appok nagy része és pár szoftver áruházas dolog elindul rajta de több a negatív tapasztalat erre remek példa hogy a VLC ami átlag embernek igény az nem képes elfutni rajta. A teljesítmény se a legjobb hisz Ubuntu Linux a teljes alapja név átírással és egy minimális felület átszabással. A felkapott/gyakori linux rendszerek nem véletlenül gyakoriak. Egy Linux Mint bármelyik kezelő felülettel Windows szerű és sokkal jobban optimalizált rendszer a Zorin-nál és az megint nem egy hátrány hogy a Linux Mint ki szedett a rendszeréből sok olyan dolgot ami az Ubuntu adatgyűjtéshez kapcsolódik (ami meg az MS hez kapcsolódik) Mac felhasználók számára most még az Elementary OS-t ajánlanám (van már fejlesztés alatt egy olyan os ami az apple specifikus dolgokat leszámítva OSX klón) viszont egyik esetben se a Zorin-t jánlanám kezdőknek teljesítmény vagy egyszerűség terén.
azt felejted el, hogy ebben a videóban nem elsősorban kezdőknek szóló javaslat a Zorin, hanem a gyenge géphez. A Mint azért nagyobb rendszerigényű, mint Zorin.
Mindenkinek az az egyszerű, ami legjobban hasonlít egy win. op. rendszerre. A felhasználók 99%-a ilyen, mert nem használ Linuxot!!! Tehát ez így korrekt ahogy a videóban látható.
Mabox linuxhoz mit szólsz? Egy egyszerű de amúgy tök jó netbookot nem szeretném kidobni, és jó lenne rá valami :) Köszi
Szia! Androidot lehet tenni Windowsos tabletre?
Ha kitudod rootolni igen
@@user-tn4zv5jm7t azok régi PDA-k voltak ha jól emlékszem
Mákos bejgli mikor lesz folytatás?
Sajnos nem tudom még. Találnom kell egy újabb témát, ami több embert érdekelhet.
Te milyen videókat látnál még szívesen?
- Xubuntu vagy Lubuntu és a szuper kis disztrók használata?
- Linux Mint vagy Pop_OS! erősebb gépen és a Linux teljes körű asztali rendszerként való használata: Játék, funkciók, beállítások, driverek, előnyök/ hátrányok a Windows-al szemben?
Vagy nézzünk meg disztrókat 2 percben?
@@MinerkTech szia! Nekem az a kerdesem lenne ,hogy az ilyen usb-s kabelek mint a nyomtatohoz vannak ,illesztoprogramok magatol feltelepul ha bedgom a gepbe mint a win-nel vagy azt kulon telepitteni kell valahonnan?
@@zsoltpako2857 Sajnos elég kevés nyomtatóhoz adtak ki hívatalos Linux driver-t. Ha a közösség készített hozzá driver-t, lehet használni Linux-al is, ha nem sajnos nem. Utánna kell nézni, volt e már valaki aki próbálta az adott modelt Linux-on.
@@MinerkTech Hp nyomtatom van es azt irja ,hogy vannak drivereik hivatalos forrasbol es ,hogy alapbol majdnem az osszes disztribucio tartalmazza
Mákosbejgli!
windows 10et kell rárakni +belerakni egy 120gb os ssd-t ami már 4600ft-ól lehet kapni. Nálam ez egy alap dolog ha laptopot veszek. a hdd borzalmasan lassú.
ha a proci már régi, az ssd sem sokat segít.
Ha elképzelem, hogy beszélhetnél érthetően is... - hát, - nem tudom.
Na ezt fel is tolom anyám laptopjára.
Ennek a laptopnak semmi baja, jelenleg is zökkenőmentesen fut rajta full. hd -ben is a youtube. win 10 alatt is tökéletes, win7-el is. egy titka van, csakis a win 10 által talált, illetve beépített drivereket kell használni. Feláll a rendszer vele, minden megy, hang, wifi, teljes felbontás, stb. Nem kell ráuszítani egyik driverkereső programot sem, ennyi a titka!!! Nekem 3 böngésző van megnyitva, mindegyiken egyenként. 8-15 oldal, és megy normálisan.
Nem SSD van véletlen a gépedben? - alapvetően az volt a szűk keresztmetszet az enyémben. A RAM és a proci még lehetett volna elfogadható sebességű, de a lassú HDD visszafogta az egész rendszert.
na jo ott elaladtam h biosban betoltsem a pendrive-ot😅
Milyen laptopod van? - Találsz valószínűleg a neten az adott laptophoz videót erről.
Mákos bejgli😀
én nekem egy hp 250 g6 os laptopom van és én is linuxot használok pontosabban pop!_os t
Avast miatt volt lassú win7nél
Mákos bejgli😋
Mákos bejgli
mákos bejgli
Mákos... bejgli..
.
Mákos bejgli.
Mákos bejgli, kakós csiga :)
29 USD hogy lenne ingyen?
Görgess lentebb kicsivel. Csak a Pro verzió fizetős, az alap ingyenes verziós is bőven elegendő alap felhasználásra.
Mákosbejgli
mákosbeigli
makosbejgli
Win Xp-vel száguld még az 1 magos, 1gb ram-os gép is.
Melyik XP -vel? 1.6ghz,500mb ram-on ,My Pal,Kamèleon böngèszővel is belassúl az Xp prof sp3 sajnos. SSD- vel megpróbálnám ,csak IDE -s csatlakozós nem kapható. A dvd helyère beèpítő keret a terv.
Olyan embernek mint Te vagy nincs szüksége erre a videóra......az olyannak mint Én aki csak böngészésre ,film nézésre,levelezésre használom ,vagyis csak használom nem értek hozzá!!....annak egy elhadart tudományos videó.
Én felraktam lubuntut zorint is folyton crashel a chrome a firefox videok alapján meg csináltam amit néztem hogy fixálják nekem mást ír ki terminálba fos minden csak kurva UA-cam-hoz lassan quantum gép kell faszom
Mákos bejgli
Mákos bejgli
Örülök, hogy van aki végig tudta nézni a videót. :)
Igyekszem majd csinálni még tartalmat ilyen témában. Addig is itt találsz jókat: ua-cam.com/users/LinuxMind
Mákos bejgli