5 forintért nem adom az áramot! Ha tavasztól őszig megterem a havi szükséglet, lekapcsolom az invertert. Ezt meg úgy fogom hívni, hogy élettartam hosszabbítás! :) Még egy észrevétel: Kiegyenlítő gázturbinás erőművekre nem költenek, mert... , ámde az akku gyáraknak az igényére hármat is!!! KÖZPÉNZBŐL!!!
Helyes döntés teszel,tenni fogsz. Én a nap elemekben akartam be fektetni de inkább a hő szivattyús megoldást választom hosszú távra. Lokálisan nekem jobb. Azért hozták létre ezt a szar kormányzati döntést. Ebből is pénzt vesznek ki az emberek zsebéből is. A többi csak "be etetés" volt,van,lesz az emberek felé /is/. Amennyiben nem látják a helyzetet előre is. Nem küldik az EU-s nagy pénzeket /nem véletlenül/. Mutassák meg a kormány országgyűlési képviselői, hogy a nélkül is "dübörög a gazdaság".
@@SalaKaland miért gondolod, hogy annak aki esetleg mást akar ő lenne az alternatíva? (mondjuk nem igen tudok olyat modani akinek tényleg tudnék örülni)
Nem az számít ki van vagy ki lesz! Hanem az, hogy ezt a témát felszinen tartsuk, Mi KÁROSULTAK, mert így van esély arra, hogy megváltoztassák (pl. Lengyelország 10-15 évig éves szaldó az EU-ban!) vagy visszavonják, mint az internetadót!
Akár közpénzből, akár spanyol befektetők pénzéből épült, ott van távszabályozás. A déli órákban nagyon sokszor lekapcsolják. Bizony, ez a statisztikát is meghamisítja: a beépített maximális napelem kapacitás nem jelenti azt, hogy azt ki is használjuk.
@@quecksilberhochdruckdampfl7429 Háztartásiaknál is megvalósul a lekapcsolódás az inverterek működési elvéből következően. Nem fog nagyobb feszültséget leadni a megengedettnél, azaz túltermelés esetén lekapcsol.
Azok általában nem háztartási fogyasztók trafókörezeten belül vannak és középfeszültségre termelnek általában NEGYEDÓRÁS átvételi elszámolással. Mi a bajod velük? De gond ott is, hogy jön ez ide? Ha releváns kritikát akarsz megfogalmazni ki kell jönni a zsírhülye kategóriából és némi tudást felszedni.
Mindenki a maga problemajat latja. Attol, h nem lat moge a rendszernek meg nem hulye, csupan nincs a szukseges info a birtokaban. Azt gondolja ezzel szemben, h azok a napelem parkok is ugyanolyan modon mukodnek, de hozzaszolasod alapjan nem. Ennyi.
@@kendtamasa legtöbb ember mindenféle alaptudás nélkül él és osztja az észt. Ezért tudnak félelmetesen ostoba döntéseket hozni. Semmi gond ha valaki nem tud valamit, kérdezzen. De itt rögtön már vádaskodás van és a sugalmazása annak, hogy működik az csak titkolják. A megoldás meg a valóság nem is érdekli.
Én már régóta tudodom (2018) hogy ez lesz. Ezért nem telepítettem rendszert, csak olyat amit helyben feltudok hasznalni, maradékot meg a hálózatról használom. Van még egy kis sziget ami router es egyéb 12V rendszer működik. Utóirat: nincs ingyen ebéd! Azaz nem kell felülni a kedvezményes dolgoknak.
Ha bevezetik az azért lesz mert nincs pénz az Államkasszában és így havonta juthatnak hozzá ahhoz, amit máskülönben évente kapnának kézhez. Nagyon remélem tényleg meggondolják magukat az uccsó pillanatban és nem vezetik majd be. Amúgy meg a bruttó elszámolás jó dolog lenne, ha nem lenne itthon monopol helyzetben az akinek eladhatom, hiszen más EU tagállamokban a bruttónál a szolgáltatók az áraikkal versenyeznek, hogy minél jobb áron tudjuk eladni a megtermelt energiát és eldönthetjük kivel kötünk szerződést nyilván azzal aki számunkra a legjobb konstrukciót kínálja. Míg itthon az elmúlt évek központosítási törekvései megszüntették az igazi versenyt az energia szektorban.
ha a hazátlanok nem jártak volna hazudozni prüsszelbe' akkor most ez se lenne. nincs pénz. a fidesz meg nem elég tökös hogy midnen befizetést felfüggesszen amíg a visszatartott pénzek nem érkeznek meg. örülj neki ha a h-tarifa megmarad, mert már arról is hallani, hogy limites lesz.
Nem csak annyiról van szó, hogy sűrűbben kapsz elszámolót. A gyakorlatban télen fizetni fogsz valamiért, amiért eddig nem, nyáron pedig fillérekért veszik majd tőled át az áramot, amit majd többszörös áron adnak tovább.
Esetleg a külföldi tulajdonú szolgáltatók akik 30-éve egy kanyi vasat nem fejlesztettek az áramhálózaton,csak hordták ki a profitot az országból vagonszámra,a rezsi árakat 5-szörösre lőtték,a paksi bővítést pedig megfúrták Brüsszelben,talán őket kellene elővenni esetleg.......
Elsosorban kis kormanyunkat kellene elovenni. Aztan ha itt levagtal par fejet, elokerulnenek a kozpenzek es nem lenne szarban a haza. Tehat eloszor a sajat portankon kellene sepregetni (ez megvan?).
Legyen havi elszámolás, de akinek beruházott a megújuló energia termelésbe az nyilván nulla forint veszteséggel kéne hogy tudjon elszámolni. Mert ha bruttó elszámolásban vagyunk akkor elbírja a hálózat a betermelt energiát !? Kit néznek hülyének?
A brutto melle már érdemes lesz akkut tenni így az valamit javit a pocsek hálózaton (más kérdés, hogy nem a fogyasztó dolga lenne az elhanyagolt hálózat tákolása), de a havi szaldó semmit sem változtat, ez csak pénz beszédes mert üres a kassza. Mellesleg szokásos előre gondolkodás nélkül… a havi szaldó miatt bejön majd vagy 10 milliárd, de az elmaradó új telepítések mennyi ÁFA hiányt okoznak? /szocske
A bruttó elszámolással nem akkora ráfizetés az energiaszolgáltatónak a rengeteg napelem. Ennyi a történet. Télen meg este drágább az áram, nappal, nyáron sokszor lekapcsolják a napelemparkokat mert senkinek sem kell az energia annyi van, van amikor a termelő fizet hogy átvegyék ha ezt valami miatt nem tudják megtenni.
@@bucbuc472 A HMKE nem tud energiát betáplálni a hálózatba, ha nem használják azt el azonnal a környékben, mert megemelkedik a hálózatban a feszültség és emiatt automatikusan leáll az inverter. A napelemparkokat nem szokták lekapcsolni, mert az termeli a legolcsóbb áramot. Negatív áramár a HMKE miatt nem tud kialakulni, mert előbb leáll az inverter, ha nincs fogyasztás a környékben. Ne keverjük már az erőművek áramtermelésével!
A napelemparkokat távszabályozzák és negyedórás átvételi ár van tőlük. Túltermelésnél lekapcsolják őket, mert nyáron sokszor nem tudnak mit kezdeni a felesleggel és még fizetni kellene érte, hogy valaki átvegye. Mit szerettél volna mondani azon kívül, hogy tudatlan vagy a témában?
@@bucbuc472Ilyen esetben miert nem adja at az energiat ingyen pl lakossagi igenyek kielegitesere? (nyaron napkozben biztos nagyobb az energia igeny). Jobb lehetne mint egyszeruen lekapcsolni az energia termelest.
Kedves Magyar Emberek, nekem mindig is az volt a megérzésem, hogy az energia előállító cégek a magán emberek pénzéből építtetik ki az új energia előállító rendszert. Tessék, be is jött. Mindig a megérzéseimre hallgatok. Még lesz egy kis huzavona ezzel kapcsolatban, de a vége ez lesz.
Tudsz hatékonyan klímával fűteni, ha passzívházad van. Ebben az esetben, ha napokig nincs áram, az se gond. A passzívház lényege nem az, hogy mindig tudj fűteni, hanem, hogy ne kelljen fűteni, max temperálni. Erre a klíma egy jó választás.
Még -10 fokban is hatékonyabb a hőszivattyú, mint a fűtőszál, szóval mihez képest nem éri meg azzal fűteni? A lényeg azonban a jó hőszigetelés, így ha hőszivattyúval elég nappal fűteni, mert másnap délelőttig nem fog kihűlni a ház, akkor egyrészt a napelemes termeléssel egyidőben kell működtetni a fűtést, másrészt kisebb lesz a hőlépcső, mert általában délben melegebb van, mint éjfélkor. /szocske
A fűtőszálnál nem kunszt gyenge COP-val jobbnak lenni, mert a fűtőszál a legrosszabb. De például jobb a faelgázosító kazán, pellet kályha, de még a kandalló is olyan szempontból, hogy fa tárolható.
Ha paradicsomot termelsz nyáron, és alacsony áron eladod, télen, mikor drága akár import paradicsom van a polcokon, akkor ingyen kapod? El kell fogadni végre hogy nincs ingyen télen a drága import áram azért, mert nyáron termelt a napelem, amikor is pedig az erőműveket kell leterhelni a többlettermelés miatt.
Szerintem ott rontotta el a telepítő cég, hogy nagyobb rendszert tervezett mint amire szüksége van a lakásnak. Mert szerintem az a logikus ha annyi napelemünk van amit el is fogyasztunk. Ügye a rendszernek sajnos vannak korlátai, a téli időszakok amit sajnos be kell vállalni. Kisebb rendszer ,gyorsabb megtérülés, nincs betermelés ezáltal nem okoz hálózati gondot és mindenki boldog.
Arról meg senki nem beszél, (az újabb mérők fázisonként mérik a teljesítmény áramlást) hogy a napelemes inverterek többsége három fázisra termel. Ha valakinek van egy 3kW-os rendszere, és éppen leadja azt a hálózat felé, viszont van egy 3kW-os fogyasztója egy fázison (boyler, vagy EV töltő), akkor 3kWh-t vesz fel 38/70Ft-ért, és 2kWh-t termel óránként 5Ft-ért a hálózat felé.
8:21. "Nem bírja el a hálózat" 1: A fogyasztók biztosítói megakadályoznák, ha valaki többet akarna leadni mint amit a hálózat nem bír el. Ha fogyasztóként elbírtja akkor miért ne bírná el termelőként, sőt az esetek többségében a termelt energiát már a szomszédok felhasználják, még a kisfeszültségű trafókig sem jutnak el. 2: Az inverterek leszabályoznak mielőtt az előállított feszültség elérné a megengedhető max feszültséget
A biztosítékok csak a túláramot figyelik mást nem, így semmi másra nem alkalmasak, még arra sem amit feltételezel róla. Sem a feszűltséggel, sem a frekvenciával, és még egy csomó mindennel nem számolsz.
@@tamasdenem7892 Akkor meséld el légy szíves, hogyan tudod a felszerelt biztosítékodon keresztül túlterhelni a hálózatot. Csak nem megpatkoltad? Ha végig gondoltat volna eszedbe sem juthatott volna a hálózattól eltérő frekvencia. A csomó mindennel mint a koszinus fi meg a powerfaktor nem nekem kell számolni, elintézi azt az inverter elektronikája. A feszültség azért érdekes mert csak akkor tudsz a hálózat felé áramot leadni, ha az invertered által termel feszültség nagyobb mint a hálózaté. Ugyanakkor az inverter szabályzó egysége nem fogja megengedni neki hogy a megengedettnél nagyobbat állítson elő. A többi adódik magától. Ismerkedj meg Kirchoff bácsival, ha nekem nem hiszel.
@@nanvas7374 Ha többet akarsz kivenni a hálózatból mint ami ott van akkor egyértelmű, hogy az össze fog omlani. Ha szakember lennél ezt megértenéd, hogy nem egy fogyasztási helyet kell ilyenkor nézni.
@@tamasdenem7892 Nem tudok sem többet kivenni a hálózatból, sem többet leadni a hálózat felé, mint amit a felszerelt biztosítékom megenged. A személyeskedésedhez annyit, nem krumplipucolással keresem a kenyerem.
Uraim! Illene ismerni a magyarországi villamosenergia rendszert, ahhoz, hogy arról egyáltalán beszélni tudjatok. "Nem bírja a hálózat", nem nem bírja, nincs éppen akkor fogyasztás, ezt kellene végre megérteni. Akkor kell fogyasztást generálni, amikor termel az erőműved. Teljesen más egy HMKE és egy több MW-os park, más feszültségszintre dolgozik, ahol másak a hálózati viszonyok. Azt, hogy a jelenlegi elosztó hálózatot "akkumulátorként" használjuk, ezt be kell látni, hogy tarthatatlan állapot (ráadásul ingyen). Illetve ismerni kellene a "napi terhelési görbét" ahhoz, hogy megértsétek, hogy miként hat a napelem őrület a hálózatra. Abban egyet értünk, hogy ilyen módon megváltoztatni az elszámolást etikailag nem helyénvaló. A több MW-os parkok létesítését pedig lehetett volna a lakosságnak átadni, de csak akkora mértékben, hogy az épület jelenlegi fogyasztását fedezni tudja.
Esetleg ha a tízedik perctől meghallgatnád akkor ekkora butaságot nem írnál! Alant a video alatt ott vannak a linkek ahol valóságos Brüsszeli ajánlásokat, szabályozásokat olvashatod!
Tisztelt Ernő! Meghallgattam a tizedik perctől is... Még mindig nem látod a teljes képet. Az, hogy mi a brüsszeli ajánlás, annak semmi köze a villamosenergia hálózathoz, a termelés és fogyasztás kiegyenlítéséhez. Jelenleg a termelt és fogyasztott energia kiegyenlítése még éppenhogy megoldható. Az egyre több telepített HMKE ezt az egyenletet felborítja az egyik oldal felé. Ezt a szabályozást azért hozzák meg, ha meghozzák, hogy a HMKE telepítésektől elvegyék a lakosság kedvét. A több MW-os erőműveket pedig bármikor vissza tudják szabályozni, ellentétben a HMKE-kel. A kommunikációs felületet is ezért fogják bevezetni az invertereken, ha már be nem vezették, hogy a szolgáltató a HMKE-ket le tudja szabályozni. Brüsszel azt mond amit akar, semmit nem tud a magyar villamos energetikáról, meg másról sem, ezt meg már bebizonyították számtalanszor.
Mi az hogy nem bírja? Ha a hálózati feszültség eléri a 230+10%-ot, azaz a max 250V-ot akkor az inverter leszabályoz, passzív lesz, nem ad le teljesítményt. PONT. Ezzel a trükkel a szolgáltató sok helyen már visszaél, Süt a nap de nem tudsz a hálózat felé táplálni. De a háztartási napelemesek elleni propagandára jól hangzó propaganda. Vajon hogy járnak el a több holdas napelemes parkok esetében ahol sokkal inkább garantált a helyi túltermelés és nincs a közelben szomszéd aki éppen felhasználja a termelt áramodat?
@@norbertbajusz2354 fájdalmas olvasni azt amit írsz, egyrészt azért, mert nyilván látod, hogy mi történik a hálózattal, de közben meg a jelenlegi állapotot jellmezed és közben meg a magas lóról beszélsz. nyugodtan lehet valós kritikát megfogalmazni anélkül is, hogy láttad volna az összes földkábelt lefektetés előtt vagy ismernéd a görbét. mutatom is: magasról teszek arra milyen állapotban van jelenleg a hálózat, mert nekem tökmindegy. kérdezem, kinek a hibája ez? ki kapja azért a fizetését, hogy ne így legyen? kinek volt erre lessan 14 éve, hogy foglalkozzon vele? tényleg a minisztériumi herevakarásnak én fizessem meg az árát? de kérdezek még, hogyan lehet, hogy más országokban ezt tisztességesen le lehet zavarni és ott a hálózat is folyamatosan fejlődik közben? nagyon könnyű a válasz: tehetségtelen tolvaj káderek vezetik az országot, és az összes hibájukért mi fizetünk. nem érdekel a görbe, Norbert. ez egyáltalán nem szakmai kérdés. és azt is értem, hogy most már ezen a ponton muszáj behúzni a féket, rendben, de semmi nem történik annak érdekében, hogy javuljon a helyzet. szégyen ez az egész.
7000kW-ot termel évente a rendszerem. Nyáron 3000kW összejön. Azt mibe tároljam el? Én is elektromos fűtéshez terveztem a rendszert, pont a gáz levállás miatt.
A leválasztásnál gond, ha át kell kapcsolnod hálózatra, no meg a legtöbb telepített inverter nem képes hálózati feszültség szinkronizáló jele nélkül működni
5 forintért nem adom az áramot! Ha tavasztól őszig megterem a havi szükséglet, lekapcsolom az invertert. Ezt meg úgy fogom hívni, hogy élettartam hosszabbítás! :)
Még egy észrevétel: Kiegyenlítő gázturbinás erőművekre nem költenek, mert... , ámde az akku gyáraknak az igényére hármat is!!! KÖZPÉNZBŐL!!!
Ne add, nyáron, nappal kvára nem hiányzik senkinek.
@@bucbuc472oh, dehogynem…. Helyben a cégek elhasznaljak, akiknek 98 Ft-ért adja az MVM
Helyes döntés teszel,tenni fogsz. Én a nap elemekben akartam be fektetni de inkább a hő szivattyús megoldást választom hosszú távra. Lokálisan nekem jobb. Azért hozták létre ezt a szar kormányzati döntést. Ebből is pénzt vesznek ki az emberek zsebéből is. A többi csak "be etetés" volt,van,lesz az emberek felé /is/. Amennyiben nem látják a helyzetet előre is. Nem küldik az EU-s nagy pénzeket /nem véletlenül/. Mutassák meg a kormány országgyűlési képviselői, hogy a nélkül is "dübörög a gazdaság".
Nagy segítség ez a magyar családoknak…. Köszönjük szépen…. 😂😂😂
hát kurvavicces vagy minden videó alatt.
@@Jeti0924s nem a nagy családbarát kormány a “kurvavicces” ? 🫣
Ezzel a húzással elégették a megtakarításomat, amiket a napelemes rendszerre költöttem. Remélem kormányváltás után mind így járnak!
kormányváltás után ? Hamarabb fog megtérülni a napelemed még így is mire itt bármilyen változás lesz.
S ki lesz? Gyurcsòtàny?
@@SalaKaland miért gondolod, hogy annak aki esetleg mást akar ő lenne az alternatíva? (mondjuk nem igen tudok olyat modani akinek tényleg tudnék örülni)
@@takacsi Aert,mert így van meg játszva. Ez a két mocsok nem létezhet egymás nélkül.
A kezeket,akik mozgatják a bábokat,meg nem nagyon lehet cserélni.
Nem az számít ki van vagy ki lesz! Hanem az, hogy ezt a témát felszinen tartsuk, Mi KÁROSULTAK, mert így van esély arra, hogy megváltoztassák (pl. Lengyelország 10-15 évig éves szaldó az EU-ban!) vagy visszavonják, mint az internetadót!
Másképpen Lölönek nem lesz meg a nagyobb hajó.
Mi a helyzet a több holdas napelem parkokkal, amik többségét közpénzes támogatásokból építettek? Ott nem gond ha éjszaka van vagy tél?
Akár közpénzből, akár spanyol befektetők pénzéből épült, ott van távszabályozás. A déli órákban nagyon sokszor lekapcsolják. Bizony, ez a statisztikát is meghamisítja: a beépített maximális napelem kapacitás nem jelenti azt, hogy azt ki is használjuk.
@@quecksilberhochdruckdampfl7429 Háztartásiaknál is megvalósul a lekapcsolódás az inverterek működési elvéből következően. Nem fog nagyobb feszültséget leadni a megengedettnél, azaz túltermelés esetén lekapcsol.
Azok általában nem háztartási fogyasztók trafókörezeten belül vannak és középfeszültségre termelnek általában NEGYEDÓRÁS átvételi elszámolással.
Mi a bajod velük?
De gond ott is, hogy jön ez ide?
Ha releváns kritikát akarsz megfogalmazni ki kell jönni a zsírhülye kategóriából és némi tudást felszedni.
Mindenki a maga problemajat latja. Attol, h nem lat moge a rendszernek meg nem hulye, csupan nincs a szukseges info a birtokaban.
Azt gondolja ezzel szemben, h azok a napelem parkok is ugyanolyan modon mukodnek, de hozzaszolasod alapjan nem.
Ennyi.
@@kendtamasa legtöbb ember mindenféle alaptudás nélkül él és osztja az észt.
Ezért tudnak félelmetesen ostoba döntéseket hozni.
Semmi gond ha valaki nem tud valamit, kérdezzen. De itt rögtön már vádaskodás van és a sugalmazása annak, hogy működik az csak titkolják.
A megoldás meg a valóság nem is érdekli.
Én már régóta tudodom (2018) hogy ez lesz. Ezért nem telepítettem rendszert, csak olyat amit helyben feltudok hasznalni, maradékot meg a hálózatról használom. Van még egy kis sziget ami router es egyéb 12V rendszer működik.
Utóirat: nincs ingyen ebéd!
Azaz nem kell felülni a kedvezményes dolgoknak.
Pontosan. Ugyanez volt a vegyél tecslát,aztán ingyen tudod tölteni kérdés is. Persze,egy darabig,…de aztán szembe jön a valóság.
Ha bevezetik az azért lesz mert nincs pénz az Államkasszában és így havonta juthatnak hozzá ahhoz, amit máskülönben évente kapnának kézhez. Nagyon remélem tényleg meggondolják magukat az uccsó pillanatban és nem vezetik majd be. Amúgy meg a bruttó elszámolás jó dolog lenne, ha nem lenne itthon monopol helyzetben az akinek eladhatom, hiszen más EU tagállamokban a bruttónál a szolgáltatók az áraikkal versenyeznek, hogy minél jobb áron tudjuk eladni a megtermelt energiát és eldönthetjük kivel kötünk szerződést nyilván azzal aki számunkra a legjobb konstrukciót kínálja. Míg itthon az elmúlt évek központosítási törekvései megszüntették az igazi versenyt az energia szektorban.
Vagy azért mert már 2022 ben elkezdték, és még a média is elmondta.
ha a hazátlanok nem jártak volna hazudozni prüsszelbe' akkor most ez se lenne. nincs pénz. a fidesz meg nem elég tökös hogy midnen befizetést felfüggesszen amíg a visszatartott pénzek nem érkeznek meg.
örülj neki ha a h-tarifa megmarad, mert már arról is hallani, hogy limites lesz.
Nem vagy elég idős, hogy még hiszel az átverős "rendszerváltó" bagázsnak!
Nem csak annyiról van szó, hogy sűrűbben kapsz elszámolót. A gyakorlatban télen fizetni fogsz valamiért, amiért eddig nem, nyáron pedig fillérekért veszik majd tőled át az áramot, amit majd többszörös áron adnak tovább.
@@zoltantalmacsi3361 ez nem hitkérdés egyébként. az eu csődben van. magyaroszág is padlózni fog. csak idő kérdése.
Az ücsörgés és a beszélgetés helyett a tettek mezejére illene lépni.
Szemét kormány!
omfg, az oszt igen.
a szemetet pedig el kell takarítani
Esetleg a külföldi tulajdonú szolgáltatók akik 30-éve egy kanyi vasat nem fejlesztettek az áramhálózaton,csak hordták ki a profitot az országból vagonszámra,a rezsi árakat 5-szörösre lőtték,a paksi bővítést pedig megfúrták Brüsszelben,talán őket kellene elővenni esetleg.......
Elsosorban kis kormanyunkat kellene elovenni. Aztan ha itt levagtal par fejet, elokerulnenek a kozpenzek es nem lenne szarban a haza.
Tehat eloszor a sajat portankon kellene sepregetni (ez megvan?).
Legyen havi elszámolás, de akinek beruházott a megújuló energia termelésbe az nyilván nulla forint veszteséggel kéne hogy tudjon elszámolni. Mert ha bruttó elszámolásban vagyunk akkor elbírja a hálózat a betermelt energiát !? Kit néznek hülyének?
A brutto melle már érdemes lesz akkut tenni így az valamit javit a pocsek hálózaton (más kérdés, hogy nem a fogyasztó dolga lenne az elhanyagolt hálózat tákolása), de a havi szaldó semmit sem változtat, ez csak pénz beszédes mert üres a kassza.
Mellesleg szokásos előre gondolkodás nélkül… a havi szaldó miatt bejön majd vagy 10 milliárd, de az elmaradó új telepítések mennyi ÁFA hiányt okoznak? /szocske
@@villanyautosokNem lesz érdemes akkut tenni, sohasem térül meg normál esetben.
A bruttó elszámolással nem akkora ráfizetés az energiaszolgáltatónak a rengeteg napelem.
Ennyi a történet.
Télen meg este drágább az áram, nappal, nyáron sokszor lekapcsolják a napelemparkokat mert senkinek sem kell az energia annyi van, van amikor a termelő fizet hogy átvegyék ha ezt valami miatt nem tudják megtenni.
@@bucbuc472 A HMKE nem tud energiát betáplálni a hálózatba, ha nem használják azt el azonnal a környékben, mert megemelkedik a hálózatban a feszültség és emiatt automatikusan leáll az inverter.
A napelemparkokat nem szokták lekapcsolni, mert az termeli a legolcsóbb áramot.
Negatív áramár a HMKE miatt nem tud kialakulni, mert előbb leáll az inverter, ha nincs fogyasztás a környékben. Ne keverjük már az erőművek áramtermelésével!
Retkes brigád, Tik-Tok on kell ezt bejelenteni?
A hatvan pusztai 150db-s napelem park is rafizet? 😮
Ahhoz aksik is vannak, több évre is betárolnak.
Az fizet rá aki ki is vesz a parkok nem mert eladnak és nem vesznek ki.
@@fonix68Ekkora baromságot.
A napelemparkokat távszabályozzák és negyedórás átvételi ár van tőlük. Túltermelésnél lekapcsolják őket, mert nyáron sokszor nem tudnak mit kezdeni a felesleggel és még fizetni kellene érte, hogy valaki átvegye.
Mit szerettél volna mondani azon kívül, hogy tudatlan vagy a témában?
@@bucbuc472Ilyen esetben miert nem adja at az energiat ingyen pl lakossagi igenyek kielegitesere? (nyaron napkozben biztos nagyobb az energia igeny).
Jobb lehetne mint egyszeruen lekapcsolni az energia termelest.
A videó elején az egy jég által elvert napelemek fotója?
Igen, úgy éreztem a tiktok videós bejelentesrol szóló cikk írásakor múlt szombat éjjel, hogy ez egy oda illő cimlapkép :) /szocske
Kedves Magyar Emberek,
nekem mindig is az volt a megérzésem, hogy az energia előállító cégek a magán emberek pénzéből építtetik ki az új energia előállító rendszert. Tessék, be is jött. Mindig a megérzéseimre hallgatok.
Még lesz egy kis huzavona ezzel kapcsolatban, de a vége ez lesz.
Remélem 2026 -ban minden napelem tudjdonos tudja majd hogy hová kell tenni azt az X-et
Addigra a fidesz kijön valami borzalmasabb dologgal, mint a gyerekek átműtése. 4/5 lesz.
És szerinted hová? Komolyan kérdezem.
@@zoltantalmacsi3361az is opció, hogy ha nem szavazol. Nem kötelező Stockholm-szindrómásnak lenni. 😉
Én is kíváncsi vagyok.
Azt hogy hová kell tenni azt nem tudom csak azt hogy hová nem. Mondjuk ez már 2 választással ezelőtt is világos volt.
Tél közepén, a nagy hőlépcső miatt, nem érdemes légkondival fűteni. Egyébként is kell alternatív fűtés is áramszünet esetére.
Tudsz hatékonyan klímával fűteni, ha passzívházad van. Ebben az esetben, ha napokig nincs áram, az se gond.
A passzívház lényege nem az, hogy mindig tudj fűteni, hanem, hogy ne kelljen fűteni, max temperálni. Erre a klíma egy jó választás.
Még -10 fokban is hatékonyabb a hőszivattyú, mint a fűtőszál, szóval mihez képest nem éri meg azzal fűteni?
A lényeg azonban a jó hőszigetelés, így ha hőszivattyúval elég nappal fűteni, mert másnap délelőttig nem fog kihűlni a ház, akkor egyrészt a napelemes termeléssel egyidőben kell működtetni a fűtést, másrészt kisebb lesz a hőlépcső, mert általában délben melegebb van, mint éjfélkor. /szocske
A fűtőszálnál nem kunszt gyenge COP-val jobbnak lenni, mert a fűtőszál a legrosszabb. De például jobb a faelgázosító kazán, pellet kályha, de még a kandalló is olyan szempontból, hogy fa tárolható.
Az ezzel a probléma, hogy ez a lépés semmilyen műszaki problémát nem old meg.
Jogszabály? Visszamenőleges hatály? Jogállam? Nem! Feudális abszolutizmus!
Mert azokat is érinti, akik az előző 9 évben telepítettek napelemet és akkor kötöttek szerződést. /szocske
@@villanyautosok Igen, de nem visszamenőleg érinti, mert nem pl 2018tól él a jogszabály.
Ha paradicsomot termelsz nyáron, és alacsony áron eladod, télen, mikor drága akár import paradicsom van a polcokon, akkor ingyen kapod?
El kell fogadni végre hogy nincs ingyen télen a drága import áram azért, mert nyáron termelt a napelem, amikor is pedig az erőműveket kell leterhelni a többlettermelés miatt.
Ez nem errol szol, EU-s penzek NER-es lenyulasa, es ebben Lorincek is benne vannak. Nem a 22M-el, hanem az MVM-en keresztul.
Én mindig mondtam , a milliókat inkább elfűtöm ,igazam lett 🤣
Ennek pont annyi a haszna mintha a tized áron értékesítő végrehajtók érkezése előtt felgyújtanád a házadat.
Bízz a fideszben! A javadat akarják. :-)
Nem értem miért gondolta bárki is, hogy örökre megmarad az éves szaldó elszámolás. Le volt írva a szerződésben bárhova is?????
igen, a kormány oldalán le volt írva
tavaly novemberben született meg ez a döntés
napi szaldót vagy óránkéntit :(
Ne adj tippeket, még az lehet a következő lépés.
Na akkor most jól pofára estetek 😂
A mai események alapján úgy tűnik a Fidesz esett pofára. /szocske
Szerintem ott rontotta el a telepítő cég, hogy nagyobb rendszert tervezett mint amire szüksége van a lakásnak. Mert szerintem az a logikus ha annyi napelemünk van amit el is fogyasztunk. Ügye a rendszernek sajnos vannak korlátai, a téli időszakok amit sajnos be kell vállalni. Kisebb rendszer ,gyorsabb megtérülés, nincs betermelés ezáltal nem okoz hálózati gondot és mindenki boldog.
Ha nincs visszatáplálás akkor lassabb a megtérűlés.
mondjuk... ha nem lesz éves szaldó akkor télre jócskán túl kell méretezni... pláne ha fűteni is akarsz vele.
Inkább vettél volna fagyit.
Arról meg senki nem beszél, (az újabb mérők fázisonként mérik a teljesítmény áramlást) hogy a napelemes inverterek többsége három fázisra termel. Ha valakinek van egy 3kW-os rendszere, és éppen leadja azt a hálózat felé, viszont van egy 3kW-os fogyasztója egy fázison (boyler, vagy EV töltő), akkor 3kWh-t vesz fel 38/70Ft-ért, és 2kWh-t termel óránként 5Ft-ért a hálózat felé.
De csak a bruttó elszámolásban.
Normális, jogállami viszonyok között ez nem átvihető. De Magyarországon vagyunk.
8:21. "Nem bírja el a hálózat"
1: A fogyasztók biztosítói megakadályoznák, ha valaki többet akarna leadni mint amit a hálózat nem bír el. Ha fogyasztóként elbírtja akkor miért ne bírná el termelőként, sőt az esetek többségében a termelt energiát már a szomszédok felhasználják, még a kisfeszültségű trafókig sem jutnak el.
2: Az inverterek leszabályoznak mielőtt az előállított feszültség elérné a megengedhető max feszültséget
A biztosítékok csak a túláramot figyelik mást nem, így semmi másra nem alkalmasak, még arra sem amit feltételezel róla. Sem a feszűltséggel, sem a frekvenciával, és még egy csomó mindennel nem számolsz.
@@tamasdenem7892 Akkor meséld el légy szíves, hogyan tudod a felszerelt biztosítékodon keresztül túlterhelni a hálózatot. Csak nem megpatkoltad?
Ha végig gondoltat volna eszedbe sem juthatott volna a hálózattól eltérő frekvencia.
A csomó mindennel mint a koszinus fi meg a powerfaktor nem nekem kell számolni, elintézi azt az inverter elektronikája.
A feszültség azért érdekes mert csak akkor tudsz a hálózat felé áramot leadni, ha az invertered által termel feszültség nagyobb mint a hálózaté. Ugyanakkor az inverter szabályzó egysége nem fogja megengedni neki hogy a megengedettnél nagyobbat állítson elő. A többi adódik magától.
Ismerkedj meg Kirchoff bácsival, ha nekem nem hiszel.
@@nanvas7374 Ha többet akarsz kivenni a hálózatból mint ami ott van akkor egyértelmű, hogy az össze fog omlani. Ha szakember lennél ezt megértenéd, hogy nem egy fogyasztási helyet kell ilyenkor nézni.
@@tamasdenem7892 Nem tudok sem többet kivenni a hálózatból, sem többet leadni a hálózat felé, mint amit a felszerelt biztosítékom megenged. A személyeskedésedhez annyit, nem krumplipucolással keresem a kenyerem.
@@nanvas7374már bocs, de tényleg bámulatos magabiztossággal állítasz óriási butaságokat, miközben az alapproblémát sem értetted meg. 🤷♂️
a szemétség az hogy mások pénzén telepitettek ingyen a haverok .
A fidesz ezzel elbukta a választást.........
Uraim! Illene ismerni a magyarországi villamosenergia rendszert, ahhoz, hogy arról egyáltalán beszélni tudjatok. "Nem bírja a hálózat", nem nem bírja, nincs éppen akkor fogyasztás, ezt kellene végre megérteni. Akkor kell fogyasztást generálni, amikor termel az erőműved. Teljesen más egy HMKE és egy több MW-os park, más feszültségszintre dolgozik, ahol másak a hálózati viszonyok. Azt, hogy a jelenlegi elosztó hálózatot "akkumulátorként" használjuk, ezt be kell látni, hogy tarthatatlan állapot (ráadásul ingyen). Illetve ismerni kellene a "napi terhelési görbét" ahhoz, hogy megértsétek, hogy miként hat a napelem őrület a hálózatra. Abban egyet értünk, hogy ilyen módon megváltoztatni az elszámolást etikailag nem helyénvaló. A több MW-os parkok létesítését pedig lehetett volna a lakosságnak átadni, de csak akkora mértékben, hogy az épület jelenlegi fogyasztását fedezni tudja.
Esetleg ha a tízedik perctől meghallgatnád akkor ekkora butaságot nem írnál! Alant a video alatt ott vannak a linkek ahol valóságos Brüsszeli ajánlásokat, szabályozásokat olvashatod!
Tisztelt Ernő! Meghallgattam a tizedik perctől is... Még mindig nem látod a teljes képet. Az, hogy mi a brüsszeli ajánlás, annak semmi köze a villamosenergia hálózathoz, a termelés és fogyasztás kiegyenlítéséhez. Jelenleg a termelt és fogyasztott energia kiegyenlítése még éppenhogy megoldható. Az egyre több telepített HMKE ezt az egyenletet felborítja az egyik oldal felé. Ezt a szabályozást azért hozzák meg, ha meghozzák, hogy a HMKE telepítésektől elvegyék a lakosság kedvét. A több MW-os erőműveket pedig bármikor vissza tudják szabályozni, ellentétben a HMKE-kel. A kommunikációs felületet is ezért fogják bevezetni az invertereken, ha már be nem vezették, hogy a szolgáltató a HMKE-ket le tudja szabályozni. Brüsszel azt mond amit akar, semmit nem tud a magyar villamos energetikáról, meg másról sem, ezt meg már bebizonyították számtalanszor.
Mi az hogy nem bírja? Ha a hálózati feszültség eléri a 230+10%-ot, azaz a max 250V-ot akkor az inverter leszabályoz, passzív lesz, nem ad le teljesítményt. PONT.
Ezzel a trükkel a szolgáltató sok helyen már visszaél, Süt a nap de nem tudsz a hálózat felé táplálni. De a háztartási napelemesek elleni propagandára jól hangzó propaganda.
Vajon hogy járnak el a több holdas napelemes parkok esetében ahol sokkal inkább garantált a helyi túltermelés és nincs a közelben szomszéd aki éppen felhasználja a termelt áramodat?
A biztosítékok meg a vezetékek keresztmetszetei amúgy is összehangoltan vannak méretezve, aminél többet ha akarnál sem tudnál betáplálni.
@@norbertbajusz2354 fájdalmas olvasni azt amit írsz, egyrészt azért, mert nyilván látod, hogy mi történik a hálózattal, de közben meg a jelenlegi állapotot jellmezed és közben meg a magas lóról beszélsz. nyugodtan lehet valós kritikát megfogalmazni anélkül is, hogy láttad volna az összes földkábelt lefektetés előtt vagy ismernéd a görbét. mutatom is: magasról teszek arra milyen állapotban van jelenleg a hálózat, mert nekem tökmindegy. kérdezem, kinek a hibája ez? ki kapja azért a fizetését, hogy ne így legyen? kinek volt erre lessan 14 éve, hogy foglalkozzon vele? tényleg a minisztériumi herevakarásnak én fizessem meg az árát? de kérdezek még, hogyan lehet, hogy más országokban ezt tisztességesen le lehet zavarni és ott a hálózat is folyamatosan fejlődik közben? nagyon könnyű a válasz: tehetségtelen tolvaj káderek vezetik az országot, és az összes hibájukért mi fizetünk. nem érdekel a görbe, Norbert. ez egyáltalán nem szakmai kérdés. és azt is értem, hogy most már ezen a ponton muszáj behúzni a féket, rendben, de semmi nem történik annak érdekében, hogy javuljon a helyzet. szégyen ez az egész.
0:26 SZAKÉRTŐ ha pl. 10 évvel ezelőtt megmondják..... Na ettől a pillanattól nincs SEMMI ÉRTELME meghallgatni! 😠
Jé, most úgy tűnik a sztori vége épp az lett, hogy 10 évre előre szólnak. /szocske
Akkupakkit kell telepiteni otthonra,lecsatlakozni a hálózstról,ezt kell csinálni
Késő ősztől kora tavaszig, mivel nem termel a napelem szart se, üresek lesznek az akku telepeid Te ostoba :)
@@SzViktor Nagy tévedésben vagy, az utolsó szavad pontosan jellemez téged. Csak az a kérdés miért érzel kényszert, hogy ezt mindenkinek elmond?
7000kW-ot termel évente a rendszerem. Nyáron 3000kW összejön. Azt mibe tároljam el?
Én is elektromos fűtéshez terveztem a rendszert, pont a gáz levállás miatt.
Igen, és hogy tárolod , befőttes üvegben ?@@peterkurucz3583
A leválasztásnál gond, ha át kell kapcsolnod hálózatra, no meg a legtöbb telepített inverter nem képes hálózati feszültség szinkronizáló jele nélkül működni