@@AlenaBrugioni sleduji víc obsah éček na obalech,snažím se sám více vařit,nakupuji u místních a jezdím také do Polska,mám to 6 kilometrů na hranici...mají potraviny čistější a i levnější jelikož si dám i maso,tam je lepší a i mléčné výrobky,které miluji...jejich jogurt teče,né jako tady v Penny,kterým se dají lepit kachličky😁
Mám zvýšený cholesterol už léta. A mám moc nízký HDL cholesterol. Jak ho jde zvýšit? A taky vidím, že některé chyby v jídle opravdu dělám... Budu pozornější k tomu, co jím.
Dobrý den, děkuji za otázku 🙂 Kdybychom měli zapracovat na HDL cholesterolu, tak se bude pracovat na celém lipidovém profilu (celkový cholesterol, LDL cholesterol a triacylglyceroly) 🙂 Na zvýšení HDL cholesterolu funguje příjem omega-3 mastných kyselin. Lze je čerpat jak z doplňků stravy, tak i z pestré stravy, do které musí patřit mořské ryby, mořské plody, tresčí játra, avokádo, lněná semínka, chia semínka, vlašské ořechy, rostlinné oleje a také takové superpotraviny, jako chlorella, mladý ječmen a spirulina: vitalplanet.cz/superpotraviny/ Dále je důležité snižovat váhu, zařadit pohyb a omezit zlozvyky. Vaše zdraví je odrazem Vašeho životního stylu.
@@AlenaBrugioniOsobne bych z rostl. oleju doporucil jen par (typicky olivovy), ktere NEobsahuji pro-zanetlive omega6 (typicky slunecnicovy, kukuricny, sojovy, repkovy atd.). Chceme-li zvysovat HDL vyuzitim omg3, pak si to nekazme omg6.. Jejich prijem je stejne nekontrolovane vysoky z bezne civilizacni stravy, takze absolutne netreba cilene doplnovat omg6. Ad lenene seminka: rovnez bych doporucil jen par NEpreslechtenych druhu - tyto jsou slechtenim opet zbavene ALA (rostlinna omg3). Odrudy hnedeho lnu jako Natural, Recital, Baladin, Libra jsou na tom jeste dobre, ale clovek si opravdu musi dat tu praci a sehnat si to sam.
@@AlenaBrugioni Zajímal by mě vliv těchto produktů na zdraví člověka coby konzumenta. Tedy jsou-li nějaké zásadnější rozdíly v těch klíčových složkách lipid. spektra u zmíněných zvířat a ještě i s ohledem na jejich typ stravy, který jsem zjednodušeně rozdělil na grass a grain -fed. Přirozeně by asi každý rozumný člověk sáhl po grass-fed mléku/mase, a asi by skutečně udělal správně pro své zdraví. Neznám však hlubší podstatu tohoto dopadu na zdraví, na což by právě měla být odpověď v onom rozdílném lipid. spektru, kde by v případě grain-fed měly být nějaké rizikové složky (např. nějaký nezdravý typ cholesterolu nebo omega 6 apod.), zatímco v grass-fed bych čekal nějaké prospěšné tuky. Ale neznám nevím podrobnosti, tak proto jsem položil otázku.. Za mě osobně je to velmi důležitá vědomost, neboť maso a mléčné výrobky jsou téměř absolutně každodenní základ stravy jistě více než 90% “západní” populace.
náhle mi stoupl cholesterol...doktor zareagoval léky,po kterých jsem měl exémy...změnil jsem stravu,přidal zeleninu a lék nebral a testy jsou okej
Většina nemocí a zdravotních neduhů je spojena se stravou 🙂
@@AlenaBrugioni sleduji víc obsah éček na obalech,snažím se sám více vařit,nakupuji u místních a jezdím také do Polska,mám to 6 kilometrů na hranici...mají potraviny čistější a i levnější jelikož si dám i maso,tam je lepší a i mléčné výrobky,které miluji...jejich jogurt teče,né jako tady v Penny,kterým se dají lepit kachličky😁
Ještě, než vidím Alenku, dávám like !! 😁😁😁
Děkuji 😍
Super videa,díky za ně.😊
Děkuji 🙂
Alenka ďakujem za super video ❤
Dekuji
Ďakujem✌️🍀❤️
Mám zvýšený cholesterol už léta. A mám moc nízký HDL cholesterol. Jak ho jde zvýšit?
A taky vidím, že některé chyby v jídle opravdu dělám... Budu pozornější k tomu, co jím.
Dobrý den, děkuji za otázku 🙂
Kdybychom měli zapracovat na HDL cholesterolu, tak se bude pracovat na celém lipidovém profilu (celkový cholesterol, LDL cholesterol a triacylglyceroly) 🙂
Na zvýšení HDL cholesterolu funguje příjem omega-3 mastných kyselin. Lze je čerpat jak z doplňků stravy, tak i z pestré stravy, do které musí patřit mořské ryby, mořské plody, tresčí játra, avokádo, lněná semínka, chia semínka, vlašské ořechy, rostlinné oleje a také takové superpotraviny, jako chlorella, mladý ječmen a spirulina: vitalplanet.cz/superpotraviny/
Dále je důležité snižovat váhu, zařadit pohyb a omezit zlozvyky. Vaše zdraví je odrazem Vašeho životního stylu.
@@AlenaBrugioniOsobne bych z rostl. oleju doporucil jen par (typicky olivovy), ktere NEobsahuji pro-zanetlive omega6 (typicky slunecnicovy, kukuricny, sojovy, repkovy atd.). Chceme-li zvysovat HDL vyuzitim omg3, pak si to nekazme omg6.. Jejich prijem je stejne nekontrolovane vysoky z bezne civilizacni stravy, takze absolutne netreba cilene doplnovat omg6.
Ad lenene seminka: rovnez bych doporucil jen par NEpreslechtenych druhu - tyto jsou slechtenim opet zbavene ALA (rostlinna omg3). Odrudy hnedeho lnu jako Natural, Recital, Baladin, Libra jsou na tom jeste dobre, ale clovek si opravdu musi dat tu praci a sehnat si to sam.
Ad zdravy cholesterol: nevite prosim jak je to s jeho "kvalitou" v grass vs grain -fed mlecnych potravinach (krava vs koza vs ovce)?
Ptáte se na obsah v těchto výrobcích nebo jaký mají vliv na hladinu cholesterolu v organismu?
@@AlenaBrugioni Zajímal by mě vliv těchto produktů na zdraví člověka coby konzumenta. Tedy jsou-li nějaké zásadnější rozdíly v těch klíčových složkách lipid. spektra u zmíněných zvířat a ještě i s ohledem na jejich typ stravy, který jsem zjednodušeně rozdělil na grass a grain -fed.
Přirozeně by asi každý rozumný člověk sáhl po grass-fed mléku/mase, a asi by skutečně udělal správně pro své zdraví. Neznám však hlubší podstatu tohoto dopadu na zdraví, na což by právě měla být odpověď v onom rozdílném lipid. spektru, kde by v případě grain-fed měly být nějaké rizikové složky (např. nějaký nezdravý typ cholesterolu nebo omega 6 apod.), zatímco v grass-fed bych čekal nějaké prospěšné tuky. Ale neznám nevím podrobnosti, tak proto jsem položil otázku..
Za mě osobně je to velmi důležitá vědomost, neboť maso a mléčné výrobky jsou téměř absolutně každodenní základ stravy jistě více než 90% “západní” populace.