Плану нема 3. Зонінг і ДПТ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 вер 2024
  • Містобудівне планування дійсно дуже складна сфера, якою треба розбиратися по черзі. В цьому відео ми продовжимо розбирати всі недоліки чинного законодавства. Впродовж циклу цих відео ви доступною мовою зрозумієте, чому чинне законодавство погане і те, що нам пропонують ще гірше. Також зробимо висновки, чому генплани наших міст у теперішньому вигляді не працювали, не працюють і не будуть працювати вже ніколи.
    CТАВАЙТЕ ПАТРОНОМ КАНАЛУ
    Patreon: / chaplinskyvlog
    Telegram: t.me/Chaplinsk...
    Instagram: / chaplinsky_vlog
    Facebook: / chaplinskyvlog
    #Chaplinsky_vlog #архітектура #містобудування

КОМЕНТАРІ • 39

  • @tevolodymyr
    @tevolodymyr 2 роки тому +12

    Яка біда, з такими законами, наше майбутнє хаотичне і дурнувате

  • @TheEcoman2009
    @TheEcoman2009 Рік тому +1

    дякую, що продовжуєте цю серію і лайк за відео

  • @joncarter8896
    @joncarter8896 Рік тому +2

    Так треба акцентувати на тому, що ці нелюдські плани вони надто дорогі, що це економічно не вигідно.

  • @lytskij
    @lytskij Рік тому +2

    Після перегляду цього відео, виникло нестерпне бажання покарати когось, а особливо ДІАМ. Я так розумію, що нажаль не тільки путлєр винен в галімій інфраструктурі.

  • @ВіталійСавченко-ч5г

    Поки люди будуть масово купляти "квадратні метри", а не "комфортний простір для життя", не буде ніякого руху в законодавстві.

  • @joncarter8896
    @joncarter8896 Рік тому +1

    Гроші штовхають до того, що наземне пркування мають заборонити, бо перший поверх буде під комерцією - це економічно вигідно і урбаністично правельно.

  • @ОлесяДолуда
    @ОлесяДолуда Рік тому +1

    Візуалізація з магістраллю "Формули 1", численними розв'язками, а також мостами для переходу дороги - просто жахливенний проєкт... Не доведи нам ніколи і ніде такого збудувати! Щоправда, це дещо нагадало мені Позняки-Осокорки у Києві - дуже негуманне середовище, що слугує антиприкладом від можливого повторення. На щастя, ця "феєрична" радість для автомобіліста надто дорога для втілення, тож сподіваюся, що хоч це "врятує" наші міста від таких горе-проєктів

  • @vitoldmysholov9401
    @vitoldmysholov9401 Рік тому +3

    "Астанавітесь!")) Якщо хтось знає цього 3д візуалізатора космічних проектів - відберіть в нього монітор)))

  • @Menqkazu
    @Menqkazu Рік тому

    Дякую

  • @zahardyablo
    @zahardyablo 2 роки тому +6

    дякую за відео, немає поганого, щоб не вийшло на добре. Я за децентралізацію, щоб міста вибирали вектор руху

  • @ukrvideo7777
    @ukrvideo7777 Рік тому +3

    будемо перемагати

  • @annaviazovska1380
    @annaviazovska1380 Рік тому +1

    Потрібне стратегічне бачення розвитку територій, щоб кожне місто мало стратегію розвитку не у вигляді генплану, а у вигляді програмного документу, що заснований на певних цінностях, на цілях, яких місто хоче досягти в певній перспективі, з огляду на наявні у міста ресурси, ну і звісно у звізку зі стратегією розвитку крупнішіх територій

  • @ksjeixsk
    @ksjeixsk Рік тому +5

    Закликаю кожного написати коментар для просування відео. Дякую за працю, Юліане! Слава Україні!

    • @mrlaifhak4134
      @mrlaifhak4134 Рік тому +3

      Закликаю підтримати закликання до написання коментарів

    • @dipr5011
      @dipr5011 Рік тому

      за закликом партії на новий трудовий подвиг

  • @ОлесяДолуда
    @ОлесяДолуда Рік тому +1

    Дякую Вам, Юліане, за грунтовне пояснення закондавчих норм і містобудівельної документації, її негараздів, що і чому не працює, та за рекомендації для виправлення ситуації. Змістовна серія випусків, яку слід подивитися всім свідомим громадянам, і привладним особам, зокрема.

  • @joncarter8896
    @joncarter8896 Рік тому +1

    Ну є один позитивний хоча малопомітний факт, вже навіть проектувальники які люблять 2D і розвязки навіть вже вони почали піднімати пішоходів над машинами, навіть вже їм стало зрозуміло, що автомобільну і пішохідну інфраструктуру потрібно розділяти. Економіка, гроші їх штовхають до того, що площа віданна під торгові центри принесе більше прибутку ніж площа відданна під дороги. Пройде ще ена кількість час і вони прийдуть, до того, що автомобілі потрібно загнати під землю, навіть на їх презентації, подивіться які довгі "тунелі" для авто вони роблять.

  • @ОлесяДолуда
    @ОлесяДолуда Рік тому

    Як би хотілося, аби післявоєнна відбудова здійснювалася за Вашими озвученими принципами і рекомендаціями

  • @damnumliga396
    @damnumliga396 Рік тому +2

    Лайк за корисний український контент

  • @mrlaifhak4134
    @mrlaifhak4134 Рік тому +1

    Ви молодець! Дуже молодець класний ! Ви круті, поважаю!

  • @ОлесяДолуда
    @ОлесяДолуда Рік тому

    Відбудова наших має здійснюватися на засадах децентралізації (з наданням більшої частини податків до місцевих бюджетів, а також більш широких повноважень місцевої влади щодо містобудівних вимог і обмежень до забудовників та контролю та їх дотриманням замість ДІАМ), на засадах партисипативності та людиноцентричності. Має грунтуватися на розроблених інтегрованих концепціях розвитку, концепціях сталої мобільності та сталого розвитку (у т.ч. екологічної безпеки: поводження з відходами, водою в місті, озеленення, зелена енергетика, тепло- й енергоефективність тощо). А також на концепції міста коротких відстаней, активних перших поверхів, відкритих просторів житлових кварталів із дворами без авто. Обов'язковим є повсюдне забезпечення інклюзивності та велоінфраструктури, виділених смуг громадського транспорту, а також забезпечення паркомісць (підземних, багаторівневих або наземних - із чергуванням з озелененням) - на виключно платній основі. Обов'язковим є всебічний захист і збереження архітектурної спадщини та врахування місцевих історичних особливостей і колориту міст. Міста мають бути без мафів та стихійної торгівлі, з охайною зовнішньою рекламою та єдиним дизайн-кодом для кожного міста чи регіону. Мають бути численні громадські простори, з різноманітним озелененням для затінення і затишку та якісними сучасними мистецькими об'єктами

  • @ОлесяДолуда
    @ОлесяДолуда Рік тому

    ЖК Малоголосківсикі пагорби є, безперечно, одним із найгарніших комплексів у Львові. Особливо, ті окремі будинки, що гармонійно вписані в рельєф. Там дуже приємне середовище

  • @genyklemberg
    @genyklemberg 2 роки тому +4

    хочуть з України Стамбул зробити, без парків і всі один в одного на голові живуть.

  • @olehmorhun1931
    @olehmorhun1931 Рік тому +2

    Дякую за відео! Також підтримую децентралізацію та надання більше прав та впливу, щоб міста могли самостійно обирати які вимоги до забудови, в якому районі вони мають, перевіряти їх і звісно якісні конкурси. Про документацію також підтримую думку, що все має бути переведено в електронний вигляд, з можливістю бачити як окремі будівлі та їх документацію, в 3d, так і всю Україну.

  • @Expres79000
    @Expres79000 Рік тому +2

    на вул. Китайській на території ОДНОПОВЕРХОВОГО дачного корпоративу будуть будувати ЧОТИРИ ДЕВ'ЯТИПОВЕРХОВИХ БУДИНКИ.
    і це буде відбуватись можна сказати на території винниківського ЛІСУ.
    звичайно я проти, бо територій для забудови повно, а от паркова частина та лісосмуга постійно скорочується.
    Тому, поки немає затверджених меж парку/лісу, поки на місці одноповерхових дач будують девятиповерхові, поки новобудови не будуть рахуватись з архітектурою і плануванням забудови, всі ці плани до дупи!!

  • @ukrvideo7777
    @ukrvideo7777 Рік тому +1

    будьмо!

  • @khrystynadmytrakh926
    @khrystynadmytrakh926 Рік тому +2

    Думаю ці люди які зараз думають лише за квадратні метри, а не за розвиток навколо..просто стикнуться із тим що попит зникне. А він зникне однозначно. Але не хочеться чекати так довго..

  • @vovixs.567
    @vovixs.567 Рік тому +1

    Навіть у совкових 70-х у Вільнюсі побудували район Лаздінай (у перекладі - Ліщини), зеленіший і прогресивніший за оцю симуляцію. Там теж є розв'язки, але винесені на периферію, а по району проходить кільцева дорога суто для внутрішніх потреб. І там немає добудованих ТЦ (вистачило модернізації передбачених планом) і взагалі жодної "додаткової" забудови (бачимо хіба новий критий басейн, але там або був подібний об'єкт, або його планували) - тим більше над дорогами. Натомість над зовнішньою трасою (на зразок окружної) є навіть зелена зона - можливо, екоперехід для тварин. Там з одного боку ліс і з другого якийсь лісопарк на районі, дуже схоже на північ Львова. І це 1970-ті, там знімали фільм про Електроніка. Правда, в новітній час вліпили ще якісь Lazdynėliai (так ніби "Ліщиночки") за "окружною", то це вже більш схоже на ущільнювальну забудову центру села посеред лісу; але її там не так багато.

  • @survivelikehoneybadger
    @survivelikehoneybadger Рік тому +1

    Шановний пане Чаплінський,
    хотів би запитати пораду щодо ситуації яка склалась.
    Я придбав квартиру в новобудові у Львові. І тут близько міcяця тому, на маленькому клаптику ділянки напроти моїх вікон десь за метрів 15, планують збудувати ще один 8 поверховий ЖК на 46 квартир, на який там реально місця обмаль! Я вже боюсь уявити де ці всі люди будуть паркуватись, оскільки самої території ледь вистачає на сам будинок.
    Як можна перевірити правомірність такої забудови та завчасно попередити її?
    ЖК називається SOLOWAY

  • @4olovik
    @4olovik Рік тому +1

    Децентралізації так. Тупо коли центральна влада робить розв'язки в селах.

  • @vzhemotion_
    @vzhemotion_ Рік тому +4

    Ця 3Д анімація ДПТ ніби хтось в Cities Skylines грається)

    • @NEK0
      @NEK0 Рік тому

      рілі

  • @FleaVo1
    @FleaVo1 Рік тому

    15:52 чимось нагадує Позняки і Осокорки розрізані проспектом Бажана у Києві. Тільки гірше

  • @TheEcoman2009
    @TheEcoman2009 Рік тому

    коли робили проліт, то нагадало дорогу з аеропорту Стамбула (азійського) до паромної переправи на Каракої!

  • @TheEcoman2009
    @TheEcoman2009 Рік тому

    Що я б запропонував - а чи є в нас якась асоціація, яка б могла розробити правильні норми, та просувати їх затвердження?

  • @dariiadub2587
    @dariiadub2587 Рік тому +3

    Боже який жахливий план візуалізовано в 3д анімації😢 Я втекла з Києва від цих висоток і 6 смугових магістралей а мені пропонують зробити таке у Львові. Надіюсь це ніколи не буде реалізовано

  • @МихайлоЧаплінський-э7б

    Не дуже преємно, змін нема, плюс до того ВР прийняла закон про післявоєнну відбудову наших міст типовими багатоповерхвками (майбутніми хрущівками). Пояснення - для здешевлення будівництва. Таким чином про архітектурні конкурси не ідеться, а жаль. Наслідки від цього відомі вже зараз..

  • @whatislove127
    @whatislove127 2 роки тому +2

    дякую за відео! цікаво, які є законні інструменти впливу на забудовника, щоб робив згідно проекту і не затягував здачу проекту?