Mivel kezdjünk, ha napelem rendszert szeretnénk?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 сер 2024
  • Ebben a videónkban szeretnénk kitérni azokra a dolgokra, amit tudnunk érdemes, ha laikusként szeretnénk egy Napelemes Rendszert kiviteleztetni. Kitérünk a részegységekre és, hogy ezeknél mire érdemes figyelnünk. Szó lesz benne a kivitelezők kiválasztásáról, beszélünk még a szükséges papírmunkákról, engedélyekről. Bemutatjuk még a már elvégzett kivitelezés után, hogy néz ki egy felszerelt napelem tábla, inverter és a végső elem az ad-vesz óra, illetve ezeknél szintén mit érdemes tudni.
    Bár maga a videó kissé hosszúra sikeredett, de még így sem sikerült valószínűleg minden kérdésre választ adni.
    Ennek tudatában természetesen bármilyen felmerülő kérdésre, szívesen válaszolunk az alábbi komment szekcióban.
    További tech és egyéb érdekes videókért iratkozzatok fel UA-cam csatornánkra: bit.ly/autosnavi
    További csatornáink:
    Web: autosnavi.hu
    Facebook: / autosnavi
    Instagram: / autosnavi.hu
    UA-cam: www.youtube.co....

КОМЕНТАРІ • 12

  • @gyenisattila1069
    @gyenisattila1069 3 роки тому +12

    2013 óta van napelemes rendszerem, elég úttörő voltam még akkor, először csak 8 db napelem volt fent, apránként bővítettem, most már 30 db 245W os panel van, déli tetőn, és 50 db régi 50W os vékony réteg napelem (2.5Kw) nyugati tetőn. Már a 30 db panelnél (7.35Kw) önellátó voltam , fűtés tekintetében is. (140 m2 régi de szigetelt családi ház, hőszivattyúval, padló és radiátor fűtés 34 fokos vízzel, és + 2db klímával, persze a radiátorok csak temperálnak, de jó nagyok túl méretezettek)
    Nekem megérte ez a beruházás. Viszonylag olcsón hoztam ki, magam építettem, az inverter 12Kw os az első 8 db utáni napelem, nagy része használt beszerzés volt. Az 50w os panelek nevetséges árban voltak.A tartó szerkezet is nagyon jó áras volt.(Ebből még 100 db -ot felteszek majd, úgy hogy egyben ez lesz a tető fedés is a garázson) Előtte fagázas kazánnal fűtöttem, de drága lett a fa, és munkaigényes a kezelése, ezért már csak vész tartalékban van, nem használom. Még -12 -15 fokban is elboldogult a az olcsó Kínai Meeting Md 30 hőszivattyú és a 2db 3.5Kw os Gree u-crown klíma. Ezek a klímák-30 ig bírják.

    • @laszloblue3611
      @laszloblue3611 Рік тому

      Akku pakkod is van?
      Én most arra gyűjtők rá. Fogyasztó alig van, egyenlőre borult időben is elég egy db 420W panel.
      Birtok alján, a pincébe építem, hűtő, kávéfőző, és kerti gépek akku töltése a prioritás.
      De lassan egy kis faházat is tud fűteni C/20-al. 😊

  • @aronp.3260
    @aronp.3260 3 роки тому +2

    Hasznos, érdekes videó volt. Köszönöm 👍

  • @jozsefnebrandt3266
    @jozsefnebrandt3266 2 роки тому

    Koszonom szepen a reszletes tajekoztatast!!😀
    Nyilvan lesznek meg kerdeseim, eloszor azonban at kell gondoljam mi az, amit egy ilyen rendszer kiepitesevel szeretnek uzemeltetni valamint a bekerulesi ktsg. hogyan akakul ?!…..
    Hany ev utan terulne meg…..

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 роки тому +1

      Érdemes megnézni a jelenlegi (eddigi) villanyszámlákat havi és évi kiadás tekintetében, és ezek alapján már látható lesz, hogy milyen méretű rendszer látná el az ingatlant. Ezt a kapott értéket érdemes egy 20%-al magasabbra venni, és a beépítendő inverterből is érdemes a pillanatnyilag szükségesnél nagyobb teljesítményűt választani, a későbbi esetleges bővítési lehetőség végett. A megtérülés nagyon relatív több tényezőtől is függ, de kiszámolhatja a bekerülési költség és a jelenleg fizetett villanyszámla adatok alapján. Ha magas a jelenlegi számlája, akkor az új rezsi támogatási rendszer alapján jóval gyorsabb lesz a megtérülése egy ilyen rendszernek.

    • @jozsefnebrandt3266
      @jozsefnebrandt3266 2 роки тому

      @@Autosnavi Igy fogok/fogunk tenni!!
      megegyszer koszon !!

  • @laszlototh9382
    @laszlototh9382 4 роки тому

    Mondta a videóban, hogy évszakoktól függően másképp termel a rendszer. Ha tavasszal vagy ősszel esetleg télen esős borús vagy sötét az idő, akkor nem termel semmit, nyáron meg nagyon? Mia tapasztalat ezzel kapcsolatban?

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  4 роки тому +2

      A napelem rendszer termelése valóban változó, de nagyjából március és október vége között hozza a legmagasabb napi termelést. A bemutatott jelenleg max 5,4kWh-s rendszer napsütéses időben átlag napi 30-40kW termelést tud teljesíteni, míg borús időben ez 5-15kW közé tehető, tehát már szűrt fény esetén is működik a rendszer, de nyilván kisebb termelést biztosít. Télen amennyiben hó fedi a napelem táblát és vékony rétegű a beérkező napfény beindítja a rendszert és leolvasztja a vékony havat. A vastag hóréteget azonban manuálisan kell eltávolítanunk, vagy itt valóban az elolvadásig nem termel a rendszer semmit. Összességében elmondható, hogy a nyári időszámítás alapján tavasz és ősz között, amíg a nap magasan jár a termelés maximális lehet, míg az őszi téli időszakban visszaesik, mivel jellemzően a kevesebb napos óra és a nap is alacsonyabban jár, de nem nullázódik!

    • @laszlototh9382
      @laszlototh9382 4 роки тому +1

      @@Autosnavi köszönöm a választ

  • @csabacs8757
    @csabacs8757 2 роки тому

    érdekes videó de nem 100% minden benne.

    • @Autosnavi
      @Autosnavi  2 роки тому

      Hát közel két év alatt azért változott néhány dolog.😉