Дякую друже за якісний контент. Твій досвід та книжковоПрактичні знання збережуть життя багатьом українцям. Бережи себе та викладай для нас свої уроки.
Дуже Велика Вдячність за контент! Як би не було, але подача Максимально зрозуміла і без зайвої води. Дуже Важлива інформація в наш час як для військових, так і для майбутніх комбатантів! Дякую Вам за пасіонарність в донесенні такої Важливої інформвції! Слава Україні
Дякую за інформативне відео.!Нажаль зараз горе-інструкторів стільки в інеті і їх дивиться хрінова купа людей, в той час як канали із реальним інфо мають мало переглядів.
Дякую, дуже системно та обргунтовано. Але дозвольте ремарку по 1-й Світовій від "копаря" по тому періоду. Тим більше історія, курва, повернулася і штурмовиками, і окопами....Дійсно, були і 5-ти метрові трашнеї, було і більше. І "лисяча нора" на рамах (привіт шахтерам з копанок...) починалася з дна окопа і йшла під брустрер на глибину +3-12 метрів. Тобто верхня товща доходила до 20 метрів легко. Впиралися у грунтові води дуже часто, і часто межею було саме це. Водовідведення то окрема тема, там насоси шахтні використовували. Тобто ніші, "лисячі нори" (вони ж підбрустверні укриття) і укриття заглиблені нижче дня окопа у вигляді П-подібної галереї то корисна до застосування річ саме з досвіду ПСВ.Тим більше, що тепер техніка трошки може допомогти. Але з окопами та їх глибиною я бачу іншу проблему: навіть з використанням одягу крутостей з плетеної лози, дошок або колод (останнє, на жаль, за межею мрії, як мабуть, і профнастил...), на глибокому окопі ширина окопа зверху стає більше метра (а часто більше двох - котлован же дай Боже!). А у ПСВ і арта стріляла не дуже влучно з низки причин, і дронів не було. Саме тому міномет і з'явився на світ, щоб у такі окопи закидати подарунки. От тому і цікаво, як балансувати між піздєцом у мілких окопах (дякую, що "статутні" сантиметри критикуєте як недостатні!) та піздєцом в окопі з "легким доступом зверху". За "поради молодому командиру" - особливо дякую. Ніби все логічно та зрозуміло, але зібране разом дуже корисно.
дякую за вашу роботу, так як ви маєте можливість робити і розповсюджувати відео, то будьте добрі зробіть науку як правильно використовувати рельєф для позицій, а то часто сидитьпіхота в низині серед переломаних дерев і курить...
Дякую за контент, пізнавально та колоритно) А ще про intrenching варто б почитати американські FM - Field Manual. 5-15(Fortification) за 68-й рік, та доповнення FM 5-103 за 85-й У американців взагалі дуже велика ставка не на суцільну траншею, а на позиції для двох солдатів, з накриттям над головою від уламків, проти-гранатними ямами, укріпленням стінок листами профнастила. Могли б багато почерпнути, якщо вже йдемо до НАТО
По своїй практиці - відколи зняв відео, зрозумів що ніхто не читає книжки. Але. Якщо і читають книжки - то сприймають їх якось настільки буквально, що не можуть це застосувати на практиці через відсутність особового складу чи тому що не все виходить підігнати під рельєф місцевості і так далі.
Збільшенню рівня здатності застосувати сприяє наявність прикладів: попросити толкових командирів, за можливості знімати місцевість, куди приїхали, потім, коли зробили ячейки потім наступний етап і наступний.... І потім Вам ці відео коментувати, чому справа від дерева, а не зліва, що отам струмок, тому туди не пішли....
Іван Хом'як (його акаунт легко знаходиться на фейсбуці) - еколог, воює, планує окопи з урахуванням місцевості, так, що їх не заливає і взагалі круті. В нього б інтерв'ю взяти з фото правильних окопів
Так про окопи все було зказано і написано у І і ІІ світові. Але цей досвід дуже не релевантний для сьогодення. Бо, у зв'язку з тими чи іншими відомими обставинами, зараз не можливо накопичети в окопі таку килькість людей, якаб дозволила рити окопи тих стандартів. Тільки заздалегідь поки позиція знаходиться у тилу. Також ці інструкції не враховує особливість грунту, десь пісок копаєш воно одразу обвалюється, десь закам'янила глина що і відбійним молотком не здолаєш....
Піщаний/супіщаний глибиною 1.70 що вмістить двох я викопував за півтори години. Не лежачи. Але це найлегший грунт який мені за все життя траплявся. Як тільки є хоч трохи крупних каменів - то це триндець. І корені погана річ, треба напилок щоб лопату гострити (чи наклепати чимось)
@@grigoriimarch5871 згадав як довелось утрьох корчувати пень. Просто-напросто немає на руках інструментів корчування (може тільки у кількадесят професійних арбористів на всю країну). Сокирою щоб пройти вниз півметра - треба година, а то і три.
@grigoriimarch5871 а, точно, часто і пружинять... Мені тепер ясніше для чого пилочки в вікторіноксах :) я думав це для модників-бушкрафтерів, а насправді вони піхоту мають виручати
Це не легка піхота? Це важка піхота! Бо саме вони в окопах тримають основний удар ворожих військ,поки всяка дисантура чи ссо там бігає по полю активно переміщається! Неправильна орієнтація вірніше концепція! А саме якщо ти важка піхота то має бути максимальний комплект захисту бронижелету,а не якась там плитоноска...Друге зброя має відповідати завданням! А це гранатомети і міномети різних калібрів ,свого роду артилерія для піхоти! І достатня кількість кулеметів і мін! Ось концепція окопноі піхоти....
18:40: це ж ТРО. Якщо капає ІТ-шнік, який зроду спортом не займався, то очевидно, що швидко не викопає. Думаю що збільшення часу нормативу відповідає зменшенню фізичної підготовки.
У вас якесь стереотипне бачення «ІТшніка» який може ходити в зал, чи займатись будь яким видом спорту бо працює з дому має багато вільного часу добре висипається і тд 😊
Интеесует применяется ли пластид!?.в чистом виде Инекоторый пластид он не существует и без щуток одна направленого дейссвия жуйка решит некоторые проблеми.
Дядько, ота канава до 2 м, що ти показуєш ніби то німецький окоп, є також і у нас, бо то траншея намальована у розрізі, яка з'єднує окопи. Туди у той рівчачок, що нижче, вода стікає, щоб у багнюці солдати не стояли і не ходили. В іншому випадку приблизно так роблять відхоже місце. Окоп 5 м (скоріше рів) захистить від розльоту осколків, однак не дасть можливості для активної оборони. Щось ти не дочитав, не додивився та не зрозумів, коли вивчав цей матеріал. Читав коменти: жалко дописувачів, яких ти збив з пантелику. Висновок: мордою в соптир - саме бкзпечне місце в окопі.
Spectator, дякую за відео. Цікаво було б послухати твою думку з приводу захисту від кацапських дронів-камікадзе Ланцет. Чи може гриль-ришітка на бронетехніці, така яку ставили на свої танки рашисти, допомогти?
Від твердого гриля як раз їбане (скоріше за все). Грилі ставили ще від байрактарів та джевелінів і т. ін, від всього, але сильно допомогло? Наприклад, над 777 натягують сітки, і та сітка ефективно ловить дрони та бпла камікадзе. Я би робив щось таке, якщо ми про безпеку чогось стаціонарного.
@@sptua я не експерт звичайно, але ж решіткі давно використовують на бронетранспортерах, як захист від РПГ, мух та інших камулятивних снарядів. То цікаво було б шось таке і зверху над бронетехнікою ставити. В попередніх війнах загроз таких зверху не було, тому ніхто не парився. Тверда решітка по логіці може і не врятувати, але має знизити рівень пошкоджень, та врятувати екіпаж.
Нажаль більшість пончо в основному зроблені з поліестру, а він зазвичай світиться у пнб білою плямою і не менш легко пропалюєтся чим завгодно бо температура плавлення поліестру всього 100 градусів набагато краще нейлон, він хоча і плавиться але вже при 240-260 і він вже частіше може не світитись у пнб з поліестром таке теж буває , але дуже рідко..
Перекинулися словами у коментах - то згадав про пристосування проти коренів, свого роду зубило/долото/сікач: приварюємо до труби сокиру (зняту з топорища, звичайно). І щоб хоч одна така штука на відділення.
Написане не завжди легко сприйняти. Ваші пояснення доходять значно краще. Дякую!
Вміння. - Вчить.
Це - Талант.!!!
Вам потрібно
Вчить - Нас !!!
❤
ніколи б не подумав що буду з зацікавленням дивитися як копати окоп. Дякую.
Дякую друже за якісний контент. Твій досвід та книжковоПрактичні знання збережуть життя багатьом українцям. Бережи себе та викладай для нас свої уроки.
Дуже Велика Вдячність за контент!
Як би не було, але подача Максимально зрозуміла і без зайвої води.
Дуже Важлива інформація в наш час як для військових, так і для майбутніх комбатантів!
Дякую Вам за пасіонарність в донесенні такої Важливої інформвції!
Слава Україні
Ахаха, "ті проєбали, а у вас вже є"😂 Друже, не знаю, хто Ти, Але дуже радий, що мені трапився саме твій канал. Дякую тобі.
Ну судячи з кількості «бля», то не нижче майора, а то і цілий підполковник. Від себе велика подяка за корисні відео
Для мене - теж коронний момент.😂😂👍
@@eugene8390прапора' також не матюкаються. Вони матом розмовляють.
Такі уроки треба проводити в сесійних радах дедутатів всих рівнів.
Дай Бог вам та вашій родині здоров'я
Автор з Харизматичним голосом, інколи додає чарівне слово бл...😊
Ну так, бл, а як?
М..ля самі дєльні совєти в усьому інеті! Дякувати непередякувати! + Лайк і довічна підписка 😉
Круто,інформативно та легко засвоїти,мрію щоб ти став нашим викладачем з захисту України
Дякую за інформативне відео.!Нажаль зараз горе-інструкторів стільки в інеті і їх дивиться хрінова купа людей, в той час як канали із реальним інфо мають мало переглядів.
Дякую, дуже системно та обргунтовано.
Але дозвольте ремарку по 1-й Світовій від "копаря" по тому періоду. Тим більше історія, курва, повернулася і штурмовиками, і окопами....Дійсно, були і 5-ти метрові трашнеї, було і більше. І "лисяча нора" на рамах (привіт шахтерам з копанок...) починалася з дна окопа і йшла під брустрер на глибину +3-12 метрів. Тобто верхня товща доходила до 20 метрів легко. Впиралися у грунтові води дуже часто, і часто межею було саме це. Водовідведення то окрема тема, там насоси шахтні використовували. Тобто ніші, "лисячі нори" (вони ж підбрустверні укриття) і укриття заглиблені нижче дня окопа у вигляді П-подібної галереї то корисна до застосування річ саме з досвіду ПСВ.Тим більше, що тепер техніка трошки може допомогти.
Але з окопами та їх глибиною я бачу іншу проблему: навіть з використанням одягу крутостей з плетеної лози, дошок або колод (останнє, на жаль, за межею мрії, як мабуть, і профнастил...), на глибокому окопі ширина окопа зверху стає більше метра (а часто більше двох - котлован же дай Боже!). А у ПСВ і арта стріляла не дуже влучно з низки причин, і дронів не було. Саме тому міномет і з'явився на світ, щоб у такі окопи закидати подарунки. От тому і цікаво, як балансувати між піздєцом у мілких окопах (дякую, що "статутні" сантиметри критикуєте як недостатні!) та піздєцом в окопі з "легким доступом зверху".
За "поради молодому командиру" - особливо дякую. Ніби все логічно та зрозуміло, але зібране разом дуже корисно.
Головне на війні пережити день, пережити ніч. Робота на сто відсотків робить день коротше... Все вірно сказав. Слава Україні.
Дякую за ваші пояснення і науку! Мля)! 😁🙏😉 Зробіть відео про міномети, 82, 120, ну можливо і 60, дякую). 👍😌
Хочеш жить,будеш копать,спасибо за видео.
Дуже Вам дякую за цю лекцію! 👍Дуже інформативно та зрозуміло!
Ваша подача материала одно умиление) Благодарю за информацию!
Очень полезная информация, а подача информации, просто супер!!!! Дякую
Коментар який підтримує україномовний контент навіть попри супротив ютуба
Дуже гарно викладено. Висновок: чим глубше - тим надійніше...
дякую за вашу роботу, так як ви маєте можливість робити і розповсюджувати відео, то будьте добрі зробіть науку як правильно використовувати рельєф для позицій, а то часто сидитьпіхота в низині серед переломаних дерев і курить...
Дуже дякую дядько
51:24 - Дякую за Армійський Юмор
Дякую за лекцію! Пане Майор, мені здається майор...
Дякую за огляд!
Очень доходчиво объясняете 👍👍👍👍БЛЯДЬ😂😂😂
Коментар на підтримку каналу, дякую за роботу.
Топ відео,вдячний за вашу роботу!а про роботу ви праві вкінці, це ще за практики мого діда!
Дякую Вам за Вашу працю!!!
Дякую за контент, пізнавально та колоритно)
А ще про intrenching варто б почитати американські FM - Field Manual. 5-15(Fortification) за 68-й рік, та доповнення FM 5-103 за 85-й
У американців взагалі дуже велика ставка не на суцільну траншею, а на позиції для двох солдатів, з накриттям над головою від уламків, проти-гранатними ямами, укріпленням стінок листами профнастила. Могли б багато почерпнути, якщо вже йдемо до НАТО
Нікужи не йдемо. Вільна й незалежна держава
5:16 у РА, по зальоту копали окоп для стрільби стоя з коня. Попався пісок, викопали за декілька годин
Клас!Дякую!Все доходчево,навіть я зрозуміла!
скрепна МСЛ...))) ЦЕ ТОП!!! дякую Вам!
Дуже дякую за безціну інформацію.
Спамибо огромное,скачал весь архив
Дякую
Дякую за якісний контент
По своїй практиці - відколи зняв відео, зрозумів що ніхто не читає книжки.
Але. Якщо і читають книжки - то сприймають їх якось настільки буквально, що не можуть це застосувати на практиці через відсутність особового складу чи тому що не все виходить підігнати під рельєф місцевості і так далі.
Викладачі знають про ступені засвоєння матеріалу: здатність переказати - низький рівень, здатність застосовувати - вище.
Збільшенню рівня здатності застосувати сприяє наявність прикладів: попросити толкових командирів, за можливості знімати місцевість, куди приїхали, потім, коли зробили ячейки потім наступний етап і наступний.... І потім Вам ці відео коментувати, чому справа від дерева, а не зліва, що отам струмок, тому туди не пішли....
Іван Хом'як (його акаунт легко знаходиться на фейсбуці) - еколог, воює, планує окопи з урахуванням місцевості, так, що їх не заливає і взагалі круті. В нього б інтерв'ю взяти з фото правильних окопів
Як завжди- чітко, лаконічно, по суті
Все максимально зрозуміло!!! Ну озвучка просто бомба)
Все дуже доходчиво і зрозуміло))))
Спасібі!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Супер.
Слава Україні побільше таких украйнцив❤❤❤
Катигорична вподобайка для підтримки каналу.
Автор - супер!😁👍
Солдатський пот економить солдатську кров. Земля найкращий бронежелет.
реально круто та логічно
Так про окопи все було зказано і написано у І і ІІ світові. Але цей досвід дуже не релевантний для сьогодення. Бо, у зв'язку з тими чи іншими відомими обставинами, зараз не можливо накопичети в окопі таку килькість людей, якаб дозволила рити окопи тих стандартів. Тільки заздалегідь поки позиція знаходиться у тилу. Також ці інструкції не враховує особливість грунту, десь пісок копаєш воно одразу обвалюється, десь закам'янила глина що і відбійним молотком не здолаєш....
Подякував.
Про працю і задні думки попадання в 10!!!😂
Жодного разу не бачив, щоб хоч хтось в реальній ситуації копав з швидкістю норматива, реально виходе набагато повільніше.
Піщаний/супіщаний глибиною 1.70 що вмістить двох я викопував за півтори години. Не лежачи. Але це найлегший грунт який мені за все життя траплявся. Як тільки є хоч трохи крупних каменів - то це триндець. І корені погана річ, треба напилок щоб лопату гострити (чи наклепати чимось)
@@1vengoкорни хуже всего
@@grigoriimarch5871 згадав як довелось утрьох корчувати пень. Просто-напросто немає на руках інструментів корчування (може тільки у кількадесят професійних арбористів на всю країну).
Сокирою щоб пройти вниз півметра - треба година, а то і три.
@@1vengo подпиливать надо, топор не берет, пружинят корни. Лучше всего взрывать динамитом😂
@grigoriimarch5871 а, точно, часто і пружинять... Мені тепер ясніше для чого пилочки в вікторіноксах :) я думав це для модників-бушкрафтерів, а насправді вони піхоту мають виручати
Лайк!
Дяка. Нам это пытались донести дети лейтяхи кто ни одного окопа руками не вырыл,не говоря о том,чтоб в том окопе пожить
Интересует как роботать с с-4 пластид ну розвовмидность
Дуже корисна інформація! Дякую! Коли копаєш, то і час швидше йде
Камрад, дякую за корисне відео, а де ж посилання на німецькі копанки?
Все знайдете отут drive.google.com/drive/u/2/folders/1PZpQCcYtQp-JyMkJQ0uLxQp8HEUPv3Qp
і навіть більше.
It's Good!
50:25 - адреналін...там, при страхє в крові твориться я їбу...куча всякой хімії плаває... 😂
Купа вподобайок!
Люстрація
Cмepть ворогам
Чисто теоретически
Можно буро взрывными?
Обурить сверлом и подорвать малым зарядом?
Ну вроде бы это 3 минуты
Можна, якщо вони є в наявності у бригади
Еще дымы поставить, вполне можно развернуться прям в условиях боя
Це не легка піхота? Це важка піхота! Бо саме вони в окопах тримають основний удар ворожих військ,поки всяка дисантура чи ссо там бігає по полю активно переміщається! Неправильна орієнтація вірніше концепція! А саме якщо ти важка піхота то має бути максимальний комплект захисту бронижелету,а не якась там плитоноска...Друге зброя має відповідати завданням! А це гранатомети і міномети різних калібрів ,свого роду артилерія для піхоти! І достатня кількість кулеметів і мін! Ось концепція окопноі піхоти....
Клас піхоти оприділяється наявністю мех.броні в батальйонах, та засобів вогневої підтримки, а не індивідуального захисту.
Включайте швидкість відео х2... Не дякуйте.
👍👍👍👍👍👍👍👍
СЛАВА Україні СЛАВА ЗСУ ❤
👍🇺🇦💪
Ще треба вміти читати
18:40: це ж ТРО. Якщо капає ІТ-шнік, який зроду спортом не займався, то очевидно, що швидко не викопає. Думаю що збільшення часу нормативу відповідає зменшенню фізичної підготовки.
У вас якесь стереотипне бачення «ІТшніка» який може ходити в зал, чи займатись будь яким видом спорту бо працює з дому має багато вільного часу добре висипається і тд 😊
Шо може бути гірше догани? - заводити танки з толкача)
Чистити сортири
👍🇺🇦
Интеесует применяется ли пластид!?.в чистом виде
Инекоторый пластид он не существует и без щуток одна направленого дейссвия жуйка решит некоторые проблеми.
Такі речі треба вже зараз викладати дітям з 5класу
Озвучка😂 це щось😂
А шо по дронах? Є якісь рекомендації як від них ховатись?
Дядько, ота канава до 2 м, що ти показуєш ніби то німецький окоп, є також і у нас, бо то траншея намальована у розрізі, яка з'єднує окопи. Туди у той рівчачок, що нижче, вода стікає, щоб у багнюці солдати не стояли і не ходили. В іншому випадку приблизно так роблять відхоже місце. Окоп 5 м (скоріше рів) захистить від розльоту осколків, однак не дасть можливості для активної оборони. Щось ти не дочитав, не додивився та не зрозумів, коли вивчав цей матеріал. Читав коменти: жалко дописувачів, яких ти збив з пантелику. Висновок: мордою в соптир - саме бкзпечне місце в окопі.
Spectator, дякую за відео. Цікаво було б послухати твою думку з приводу захисту від кацапських дронів-камікадзе Ланцет. Чи може гриль-ришітка на бронетехніці, така яку ставили на свої танки рашисти, допомогти?
Від твердого гриля як раз їбане (скоріше за все). Грилі ставили ще від байрактарів та джевелінів і т. ін, від всього, але сильно допомогло? Наприклад, над 777 натягують сітки, і та сітка ефективно ловить дрони та бпла камікадзе. Я би робив щось таке, якщо ми про безпеку чогось стаціонарного.
@@sptua я не експерт звичайно, але ж решіткі давно використовують на бронетранспортерах, як захист від РПГ, мух та інших камулятивних снарядів. То цікаво було б шось таке і зверху над бронетехнікою ставити. В попередніх війнах загроз таких зверху не було, тому ніхто не парився. Тверда решітка по логіці може і не врятувати, але має знизити рівень пошкоджень, та врятувати екіпаж.
Захист техніки то трохи інше та інші вимоги до того, від скида боєприпасу на голову - може допомогти та дрів з гівна, але не більше
на арматуру або інший еластичний каркас натягують сітки - ловить !!!
Пару жовтеньких автобусів)))ахахах)))
Чим глибше тим краще . Бажано ,,лисяча нора .
"Піт економить кров, краще два метри окопу, ніж два метри могили". Еріх фон Манштейн(с)
😂😂😂 «Якщо все на дизелі то треба запас бензину» 😂😂😂
Соляри
Бензин для пил или Бензогенератра
Працюйте. Записуйте
Нам. Це. Потрібно ! ❤
"Хоть и написано все, но никто нахер не читает" - мужик, прям порвал😂😂
Як самому зробити ТР?
Дяденька, в Ви за Клещіївкой у озер були? Ось там як раз все це і приміните, після марштрута в 6км
35:35 😄
Дякую дядько!
Нажаль більшість пончо в основному зроблені з поліестру, а він зазвичай світиться у пнб білою плямою і не менш легко пропалюєтся чим завгодно бо температура плавлення поліестру всього 100 градусів набагато краще нейлон, він хоча і плавиться але вже при 240-260 і він вже частіше може не світитись у пнб з поліестром таке теж буває , але дуже рідко..
Перекинулися словами у коментах - то згадав про пристосування проти коренів, свого роду зубило/долото/сікач: приварюємо до труби сокиру (зняту з топорища, звичайно). І щоб хоч одна така штука на відділення.
Я якщо дощ залива ,на дні окопу,ще повинен бути дренаж і пару стволів дерев,для сухості про це підручник пише?
А якщо закласти боєприпас і рванути,то норматив буде 1хв,потім під чистити і яма готова.
як правильно копати, описано в бойовому статуті частина 2, "Взвод, відділення, екіпаж танку"
Дуже повільний ти
1,25 вирішує
🇺🇦👍😉
Дайте будь-ласка назву літератури по цій темі. Дякую
в пешу чергу бойовий статут сухопутних військ частина 3 та частина 2
Кажуть що найперше треба копати сральник))
Саме так. Можна й не вирити окоп де закопають. Але екскременто відводник-потрібно перше рити
А як можна отримати доступ до файлів на диску?
drive.google.com/drive/folders/1PZpQCcYtQp-JyMkJQ0uLxQp8HEUPv3Qp
Все чудово, крім російських матюків..
Лес с собой сразу надо везти,скобы, какой блиндаж нора на одного максимум двоих
цежбуловже
Скажіть будьласка як правильно обрати презедента щоб не копати окоп😊
Уже пізно, уже який є. Тепер тільки окопи копати😅