Сімейство ручних гранат РКГ-3, PWM-1, РКГ-3Е, РКГ-3ЕМ

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 січ 2024
  • У цьому інформативному відео ми поглибимося в історію та характеристики сімейства ручних гранат РКГ-3. Ви дізнаєтеся про різні модифікації цих противотанкових гранат, їхні технічні характеристики та особливості застосування. Відео також надасть цікаві факти про розвиток цього виду озброєння, його використання у різних військових конфліктах та вплив на тактику піхотних боїв. Експерт з саперної справи поділяться знаннями про конструкцію гранат РКГ-3 та продемонструє, як ці озброєння змінилися з часом. Цей матеріал є незамінним ресурсом для всіх, хто цікавиться військовою історією та озброєнням.
    Panzerwurfmine (PWM-1) - Німецька ручна кумулятивна протитанкова граната яку використовували наземні частини Люфтваффе під час Другої світової війни.
    РКГ-3 - радянська ручна кумулятивна граната, призначена для ураження танків, самохідних установок та інших броньованих машин, а також для руйнування оборонних споруд.
    При влучанні в ціль відбувається миттєвий вибух і кумулятивний струмінь пробиває броню товщиною до 150 мм (при підльоті гранати до цілі під кутом 30° від нормалі. При зменшенні цього кута бронепробивність збільшується, а при збільшенні кута - зменшується).
    В польоті граната стабілізується і летить донною частиною вперед, для цього під час польоту розкривається тканинний стабілізатор у формі конуса. Середня дальність кидка становить 18-20 метрів. Якщо солдат знаходився в окопі і танк йшов на нього, рекомендувалося лягти на дно окопу, пропустити танк над собою і метнути гранату в корму.
    Під час російсько-української війни, що триває з 2014 року, українська сторона використовує РКГ-3 та її модифікацію РКГ-1600 як боєприпаси для ураження противника з дрона R18.
    РКГ-3Е - бронепробивність збільшена до 170 мм при підході гранати до цілі під кутом 30° від нормалі. Кумулятивна воронка зроблена зі сталі. Прийнята на озброєння в середині 1950-х років.
    РКГ-3ЕМ - бронепробивність збільшено до 220 мм при підході гранати до цілі під кутом 30° від нормалі. Кумулятивна воронка зроблена з міді. Прийнята на озброєння в середині 1950-х років.
    РКГ-1600 - українська модифікація для бомбометання з дронів, розроблена ПАТ «Завод «Маяк» у 2020 році. Замість тканинного стабілізатора граната отримала пластикове оперення в районі руків'я, що значно покращило аеродинамічні характеристики боєприпасу.
    РКГ-3 та її модифікації зарекомендували себе як надійна, безвідмовна та безпечна в обігу зброя. Для боротьби з сучасними танками, оснащеними динамічним захистом, вони вже мало придатні, але з БМП, БТР та іншими бронемашинами ці гранати легко справляються.
    У 1970-х роках в радянській армії гранати сімейства РКГ-3 були замінені реактивною гранатою РПГ-18
    Не забудьте підписатися на наш канал для отримання ще більше цікавої та важливої інформації про військову справу!
    Література - drive.google.com/drive/folder...
    Підтримка - / @sptua
    USDT [trc20] TWXSDY3Gu8pcxPSDw2Yb4WjjZLwiKSSXsF
    ETH 0xa18d74c4ab3f3bb5aacd279cdfd143fab4a1efba
    BTC 1MVzT4KYkVke1H31kqUpSNqk3XxBwJunpR
    Binance ID: 859067852
    #військовасправа #міннабезпека #міни #спектатор #spectator #гранати

КОМЕНТАРІ • 123

  • @sptua
    @sptua   +1

    Підтримка -

  • @serhii7662

    Балдію від подачі матеріалів, став лютим фанатом...

  • @serhii.hrynenko

    Стріляли по танку з арти, вони ішли в таступ по дорозі в лісі. Не попали, але почало приходити в 70-80 метрах, і танкісти вирішили шо треба розвертатися. Ну ми вже зворачували лавочку, аж тут танк підірвався на міні. Вирішили додивитися, там почали якісь люди бігати. Через 15 хв екіпаж здриснув, наша піхота підійшла ближче і одна людина почала закидувати гранатами (я думаю шо то була РКГ) по ітогу ніуя не вийшло. Вони відійшли в посадку і стрільнули Матадором, танк згорів.

  • @user-zz6xm5jm4x

    Дякуємо за науку! Слава Україні! Що би ми без вас робили?

  • @user-yg8zp6ei2l

    Дякую, Ліснику за науку вклоняюсь. Я в навчальному центрі почав розмовляти Його мовою. Але це мені врятувало життя не раз за 7 місяців у ''столиці Бахмут ''. Ще раз Дякую Вам. Слава Україні 💪

  • @user-ir9db5oi2h

    У школі я вчився у 70-ті. Ніякі гранати ми на НВП не кидали, але у піонертаборі на "Зарниці" було. Ті гранати точно були схожі на гранату системи Рдултовського часів ПСВ. Звісно ніхто там не показував як їх кидати і чому саме вони такі. Про РКГ-3 я дізнався тільки коли вчився в інституті на ВК (1982-84). Та й там нам про неї небагато чого розповідали. І ось тільки зараз, через 40 років я мав змогу подробно з нею ознайомитись. Дякую, пане Спрстерігачу!

  • @user-vladimirzubrr1983
    @user-vladimirzubrr1983 День тому

    Лісник - ТОП , дякую Вам !!!

  • @victorsimirenco4037

    "Обкатка танком " по легенді з'явилась у совку після одноі арабо-ізраільскоі війни, війни, як виявилось арабські солдати дуже боялися ізраільских танків, і в совку було прийняти рішення лікувати танкобоязнь так званою " обкаткою. "

  • @imhotep5174

    "Чучело гранати" 😂 класно звучить!👍

  • @alexandrseliscev7188

    Щиро дякую за важливу та невтомну працю.

  • @user-yz5ff8zw7w

    Як завжди лайк. На швидкості 2.0 добре заходить.

  • @user-pu6gn5sd7u

    Дякую що не припиняєте робити, дуже важливу справу. Слава ЗСУ

  • @grev201
    @grev201  +10

    За моїх шкільних років в нас був такий намаханий вчитель і ми кидали такі дерев'яні калатушки в макет амбразури танка, памятаю, що важка була штука, скільки метрів було хз вже, але типу норматив майже всі здали

  • @user-is5ct5qq4n

    Усі держави на той час мали гранатомети і тільки у совку замість гранатомету біг солдат з кумулятивною гранатою

  • @user-qv5nq7ck5r

    Дякую Чьоловіче.

  • @75Dangel

    Дякую за відео, дуже цікаво.Лісник просто кладезь знань! Бажаю міцного здоров'я. Слава Захисникам України.

  • @user-de8is3ji1c

    Бажаю міцного здоровʼя. Вклоняюсь перед Вами за добрі та змістовні настанови.

  • @user-dd6id9bn1e

    Начало видео хорошее - видно что автор старается не материться , но ближе к восьмой минуте силы иссякают и …🤣👍🏻

  • @user-gx3vv7jp7l

    Вітаю ! Це я добре зайшов , бо до цього я у Сашка Святова дивився .

  • @user-wp4cl3pf6l

    Дякую вам за вашу працю