Aktuálně jsem připravil velkou slevovou akci ve svém Survival Shopu Vlkodlak.cz Zvýhodněné nabídky najdeš na odkazu: www.vlkodlak.cz/special Akce je časově omezená jen na několik příštích dní! Kamaráde, uznáš-li má videa za prospěšná, zvaž prosím možnost mě podpořit nebo se stát členem tohoto kanálu: ua-cam.com/channels/aasMPW8rSQYvxoLE0jtIBA.htmljoin Podpora v ceně byť jedné kávy měsíčně mi daruje více časové svobody pro další tvorbu. Pokorné díky, budeš-li o tom do budoucna alespoň přemýšlet. Dago Bankovní účet pro podporu: 2400091756 / 2010 Zpráva pro příjemce: DAR IBAN: CZ3220100000002400091756 , BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX , BITCOIN adresa: 3MB6dU8EFv2K3qh8LM43qic6kELqL5cURg Marek Chlíbek PayPal: vlkodlak@vlkodlak.cz
Tohle jsem nedávno řešil a nic přenosného s lepším poměrem cena/výkon jsem nenašel, ale teď si to zkouším postavit... Pro mne to má hlavní nevýhodu, že baterie vydrží jen 500 cyklů, než kapacita spadne na 80% což nevadí pokud to člověk použije jednou za týden, ale když by to bylo připojené na stálo, tak to za rok a půl už bude poznat. Navic to má pro mne nízký výkon, protože to musí utáhnout čerpadlo u studny. A nabíjení buď ze zásuvky, nebo dva normální panely na vozíku, co se po nabití, zase schovají. Obecně bych se už asi vyhnul bateriím s olovem a jestli to jde, tak se pridrzel LiFePO4 baterií. Na rozdíl od olova vydrží i přes 2000 cyklů (olovo tak 500), jdou vybít téměř komplet (olovo maximálně na 50%) a nehrozí u nich degradace, pokud se hned nedobiji na plnou kapacitu jako u olova. Baterie s NCM chemií (ty jsou v tomhle zařízení) sice váží méně než LiFePO4 při stejné kapacitě, ale vydrží méně cyklů a když do nich uděláte díru tak mají tendenci hodně prudce hořet, což LiFePO4 spíš tak plápolají. No a tím jsem vyčerpal svoje vědomosti a jdu zas jen sledovat :).
u ecoflow stoji za to jit snad jen do delta pro kde je pravě už lifepo4 jinak co vim tak všechy ty levnějsi modely obsahuji 18650 baterie tak jako baterie do elektorokola nedivil bych se ze to jev podstatě hodně podobné .jenže delta pro stoji 100 litru a za tu cenu bych očekaval že se stim nidky nic nestane a bude sloužit pomalu desitky let jinak by se to co se tyče nejaky navratnosti nidky nevypaltilo pokud by v dobe kdy by se navratnost vyplatecela třeba po 10 letech by už byla na 50 = kapacity tak to nema cenu.Protože kdybych vzal 100 tisic a dal je bokem na elektřinu inkasa tak by to zaplatilo třeba 3 roky dopredu a to jedna delta pro by barak neutahla a to nepočitam panely takze k tomu by musely byt panely a 1 - 2 externi baterie a už to je přes 200 tisic :P
Ahoj asi zmíním jednu velkou nevýhodu pokud by jsi to chtěl připojit k věštím pevným panelům které jsi zmiňoval. Toto zařízení má omezení ve vstupním napětí a proudu které může panel dodávat, takže velký panel který znáš z FVE na to nepůjde připojit ani jeden natož více. Klasicky panel o velikosti 2m x 1m který dává okolo 400-450Wp pracuje s napětím přes 35V a 10A. Toto zařízení umožňuje připojení panelu s max 25V a 10A takze je to opravdu vhodné pouze na přenosné menší panely okolo 160W nebo pevné s tímto výkonem. Další pravdou je použití ne úplně vhodných baterií na každodenní používání třeba doma jak to plánuješ. Použitá baterie má málo cyklů a za rok a půl by jsi při každodenním používání mohl měnit baterii. Jelikož to vypadá jako přenosná technologie je to opravdu určené k přenášení a občasnému použití proto jsou tam zvolené tyto technologie. Já si stavím něco méně přenosného ale více vhodného právě pro každodenní použití v případě energetické krize. Další nevýhodu vidím ve výstupu max 600W pro přežití by takové zařízení mělo mít výkon přes 1000W aby to utáhlo většinu ponorných čerpadel ve studních nebo vrtech protože se určitě shodneme ze voda je to nejnutnější. Rád ti poradím nejvhodnější komponenty skvělý poměr cena výkon pro tzv off grid ostrovní systém. Zdar a díky za videa Tomáš
Z rok a pul by nemusel měnit baterii ,ale bohužel z puvodnich třeba 700Wh by mel třeba už jen 500. Podle me to bude hoodne podobne jako u elektrokola a ja mam jednu baterii lion na ketoru jezdim už od roku 2017 ale už s ni ujedu misto 120 km tak 25 :D ale pořad funguje.Horší ale je kdyz klesne kapacita tak by človek očekaval kratši dobu nabijení ale to to se neděje a nabijite stale stejne dlouho takze v tom je pak docela problem že nabijim ty 2 - 3 hodiny a nic stim neujedu jakože ne tolik ajko kdyz byla nová a mela stejou dobu nabijeni .A nabiječka dava pořad stejně. Budete pak do toho tlačit ze zasuvky ale ta energie se do toho nejspiše neuloži v tom množství což jako sám nechapu ale kdyz se vam 15 Ah baterka po 6 letech stane třeba 5ah baterkou tak pořad nabijite klidně i 3 hodiny .Buhvi kde mizi ta energie kterou to do toho dava .
Ahoj Marku, přesně tuhle stanici mám (jen v základu teda), víc jak rok (od doby co vyšla). Perfektní věc, svítím s ní v garáži, kde nemám elektřinu, dokáže pohánět běžné nástroje jako je rozbruska, vrtačka (měl jsem tam obavy kvůli velkému náběhovému proudu, ale bez problémů), teploty do -10 zvládá bez výkyvů v kapacitě. Myslím, že jsi neudělal krok vedle. Zvládá to velké proudové rázy a úbytek kapacity jsem ještě nezaznamenal. Malý tip: stáhni si jejich aplikaci, můžeš si tam pak nastavit více parametrů, které nejdou jen tlačítky nastavit - například rychlost nabíjení je standardně nastavená na "rychle" - tzn. baterie se více zahřívá, ale máš ji nabitou za 2 hodiny. Já si nastavil pomalé nabíjení, sice to trvá 3 hodiny, ale šetříš články.
Nabíjení z autozásuvky lze provádět pouze za jízdy, když je v provozu alternátor, a zcela jistě se to tímto způsobem nedá dobít za "hodinku". Stačí si porovnat příkon, který lze získat z 2A zásuvky při napětí 12V a kapacity tohoto záložního zdroje. Odhaduji čas nabíjení 12-16 hodin, možná déle (z autobaterie při nastartovaném motoru = nesmysl). LiFePo lze vybíjet až na 5-10% narozdíl od gelovek (trakčních), které se mají vybíjet jenom na 50%. Tím máte vlastně dvojnásobnou kapacitu při poloviční hmotnosti. Udržovat v suchu, chlad (nikoliv mráz) tolik nevadí. Osobně nejsem příznivcem těchto chytrých "udělátek" typu "vše v jednom", protože vyjdou draho. Schopnost dobít solarem spíše spočívá v tom, jak kvalitní je integrovaný booster. Problém totiž spočívá v tom, že nabíjet LiFePo články se musí dvěma režimy (střídá se režim stálého proudu a stálého napětí - zajišťuje automatika) Napětí musí být nejenom stálé, ale poměrně vyšší, tj. alespoň 14V. Napětí na solárech však klesá dle intenzity osvícení panelu. Je potřeba mít tedy regulátor, který je schopen udržet, resp. měnit nabíjecí napětí. Více byste se měl dočíst v návodu k tomuto zařízení. I z tohoto důvodu je vhodnější si takový sytém sestavit individuálně. Obvykle se nabízejí solární sety k nimž je dle kapacity panelu zvolen vhodný regulační systém, (který je součástí dodávky) a dle velikosti se potom volí kapacita LeFePo4 akumulátoru. Postupuje se tedy spíše obráceně, tedy od výběru panelu. Spíše než ušetřit pár stovek na slevě požádejte o zapůjčení a vyzkoušení některých panelů. Ostatně při nákupech na internetu máte 14 dní na vrácení. Můžete tedy vyzkoušet různé panely a nechat si jenom jeden. Není v tom problém, jen dbejte, abyste panely nepoškrábal. Tohle zařízení je uvnitř Čína, ale je to relativně solidní Čína, takže pro mobilitu určitě vhodné. Rychlodobíjení ze sítě 230V je skvělé, dobíjení z auta spíše sporné, cena velká - co se týče poměru ceny za jednotku kapacity ve Whod. Vaše videa jsou skvělá. Myslím, že tohle udělátko má ještě jednu zajímavou vlastnost - při přetížení dokáže snížit napětí až na 110V, což je vhodné např. pro vařiče. Sice vaří déle, ale nevyhodí to pojistku. Snížení napětí odporovým spotřebičům nevadí. Jaro
Parádní k zamyšlení, určitě to vypadá zajímavě a myslím že nebudu mluvit jen za sebe ale budeme rádi za pozdější reakce a zkušenosti s konkrétně tímto zařízením. 👍
V datasheetu k té River věci se píše solar input 25 V MAX a běžné panely, co se dávají na střechy, mají výstupní napětí v zátěži kolem 33 V a naprázdno i 40 V. Takže napřímo bych je k tomu nepřipojoval.
Nebude to mít totiž mppt regulaci a tak bude napětí ořezávat. Bohužel ty hobby panely pro 12 nebo 24v systémy jsou takový šidítka oproti profi výrobkům.
Mám z Aliexpressu 100 W flexibilní panel i s regulátorem a kabely za 1400 Kč. Trakční baterie 1600 Kč. Za 3000 Kč svítím v celém bytě, nabíjím všechno na USB a ještě na tom mám malý kompresor. Všechno to utáhne a ještě mám obrovskou rezervu 👌
Marečku..Ty si moja verná kópia👍.Tiež žijem sám na chatke v prírode,s 250W solar.panelom na streche..a tiež mám záujem o ECOFLOW centrálu..ale vyššiu radu-Delta..
Děkuji moc za recenzi. Mám v plánu v předjaří pořídit i s jejich solárním panelem pro cestování v autě a dobíjení pracovního notebooku :) Snad poslouží.
Nedovedu si představit tohle tahat do přírody. Obyčejná powerbanka s kapacitou 30 Ah vydrží na nabíjení mobilu, nebo vysílačky i 2 týdny, je o 90% levnější a váží cca 500g. Na stabilní používání bych zase volil trakční baterii, která má srovnatelný počet nabíjecích cyklů s cenou kolem 5000,- nebo přímo baterii pro fotovoltaiku s kapacitou 2,4 kWh, cenou 20 - 24000,- ale 6000 nabíjecími cykly.
Ostrovní systém mám v dodávce. Takova krabička jako máš ty má několik nevýhod. První co se mi líbilo, ale pak si nejsem jistý zda je zrovna použitelné je výstup AC 220V. Nebude to mít čistý sinus. Hrozně tím trpí spotřebiče. A druhá nevýhoda je, že až odejde byť by jen jedna součást, tak je to nepoužitelné jako celek. Líbí se mi, ale to, že to je fakt na prenaseni. Doporučuji lifepo4 baterku. Např 100ah. K tomu solary na auto nebo domek polykrystal 2x cca 200ah. K tomu regulátor mppt. 20 nebo 30A. Pak měnič na 220, ale doporučuju čistý sinus ať si v krizi neodpalite elektroniku za pár hodin provozu. Bohužel, to co píšu já je bytelnejsi a trvanlivejsi, ale o hodně větší a těžší. K baterkam. Gelové ne. Buď kvalitní AGM(olovo ve vate). Ale opravdové agm K solarum (většinou se zavitama). Nebo lifepo4. Výhoda lifepo4 je v tom, že jde vycucat 90procent kapacity a neklesá napětí. Agm je těžké, a klesá při vybíjení napětí. K panelum... Nedivat se na značku. Nebrat běžné ohebné, nevydrží! Nejlépe pevný v rámu, není tak choulostivý jak se zdá. To co střecha nevydrží, panel dá bez problémů a to je navíc na plocho (třeba kroupy, nebo okraj moravskeho tornáda...). Mám s tím zkušenosti, klidně ti pomůžu vybrat a mám i velkoobchodní ceny z prestaveb aut na obytné. Komplet, stačí napsat nebo zavolat, ale číslo napíšu až do zprávy z důvodu různých lidí na netu. Nejedná se o hlavní část příjmu, mam to jako koníček. Mám i castecny přístup k použitým solárum. (Sam je mám teď na autě). Stačí je změřit v zatížení přes mppt a hned člověk ví kolik dávají. Výhoda je v ceně okolo 1000 - 1500.
Chvili jsem to googlil a hledal, ale nenašel jsem nikde na netu tu informaci a když vezmu v potaz, že samotný měnič na čistý sinus stojí na 1500W 5tis, tak kde by byl zaplacený ten zbytek. Má zvládnout až 1200W jsem se dočetl. Otázka je jak dlouho, zda to není jen špička před přetížením. Ono je spíše k zamyšlení co potřebujete na AC napájet. V autech to lidi mají na nabíjení ntb kvůli práci, ale tam je to pěkná blbost. Protože z dc12V uděláte 220V AC, které následně zase musíte předělat na 19V DC. To je hrozne plýtvání ve ztrátách. To je lepší step-up měnič DC-DC 12-19V. Samozřejmě, kdy si partnerka chce vyfenovat nebo vyzehlit vlasy na dovolené, tak je potřeba měnič DC-AC :)
Polykrystalický panel je dražší a jeho účinnost při zatažené obloze jen o pár procent vyšší, ale na přímém slunci zase o několik procent nižší, než monokrystal a jsou tedy ekonomicky nesmyslné. A panely se neurčují podle kapacity v Ah, ale výkonu v kWp
@@frantisekhiml8196 solary prostě mají nějaký svůj výkon. Je jedno, zda ho vyjádřite ve watech nebo amperech. Konečného uživatele prostě zajímá kolik amper do baterie natriska. Poly jsou o něco dražší a jak jsem už psal někam do odpovědi pod toto video. Je to skoro jedno, ale pro uživatele je v našem podnebnem pasu hlavní účinnost za špatných podmínek a to nejlépe i při špatném natočení proti slunci. Ze zjusenosti vím, že na autech fungují oba dobře. Poly však dovolí o něco horší podmínky příjmu (plocha instalace). V létě je to jedno, to vyrobí dostatek elektriky i amorfni panel. Ale ty nedoporucuju a nechci o nich psát. Pokud je sestava dobře vymyšlená a není poddimenzovana, tak jsou obě stejně funkční. Pokud však váháte mezi mono a poly a jsou cenově podobné, tak určitě Poly. PS: vše výše uvedené je podmíněno mppt regulátorem. Žádný pwm hračky.
Je super Dago co pro nás děláš, ale spousta lidí si to nemůže finančně dovolit. Já osobně si nemůžu dovolit takovou vychytávku, asi bych si v postapo pořídil solární panel, těch bude okolo nás spousty, potom mi asi bude muset pomoci kamarád elektrikář. Roman
Ahoj, diky za video, vychytavky na sobestacnost jsou super tema. Bohuzel ne vzdy uplne levna zalezitost. Bylo by super dat treba po pulroce pouzivani nejaky update, jestli to splnilo tva ocekavani apod. Pokud bych do neceho investoval, na duveryhodnou zpetnou vazbu od tebe bych hodne dal.
Dako je to krásný příspěvek, ovšem u těchto tipu zařízení bych preferoval výkon před mobilitou. Určitě se hodí mit po ruce zařizeni, které utáhne třeba vrtačku apod. Takže doporučil bych generator s výkonem od cca 1000W. Ty se dají sehnat s váhou cca 10kg. Jinak ostrov bych tvoril s koncepcí panelu mobilniho pro "únik" a panelu výkonneho s montáži např. na altán...Zdraví Alexej
Koukal jsi na vertikální větrné minielektrárny ? Při šesti lopatkách dodávají elektrickou energii už při rychlosti větru 0,6 m/s a vítr jak známo fouká i v noci 😉 Pokud máš studnu je za 25 tis . I větrné čerpadlo od pana Floriše . Pro mě je solár dost omezená možnost vzhledem životnosti sol. panelů .
@@lucieeidler2789 linky jsem hodil už tři , všechny youtube ihned blokuje . Holt si budete muset vše najít sami , vyhledávaný výraz “ malá vertikální větrná elektrárna “ . Ps . hnusná nedemokratická a vše cenzurující síť . Není to youtube , ale jejich tube.
Čo som o tom pozeral videá tak nie je to až tak jednoduché. Potrebuje to byť relatívne vysoko aby tam bolo stále prúdenie vzduchu = stožiar, kotvenie, povolenia a má to slabý výkon do 1kW. Vo väčšom okruhu niekoľko desiatok metrov (nepamätám si presne) nesmie mať prekážky.... Pri zaťažení určite nebude stačiť udávaná sila vetra, hlavne ak chceme dosiahnuť aspoň výkon okolo 1kW. Je jedno CZ video o tom ako to riešil pán na svojej záhrade. Určite sa da dohľadať. Solárne panely majú "životnosť" 25 rokov. Lepšie povedané potom je ich výrobná sila oslabená ale stále by mali mať výkon 80% z pôvodnej hodnoty. Vydrží veterná turbína tiež toľko s porovnateľnou udržbou? Určite nie.
Vůbec to nemusí stát tolik peněz. Asi Markovi napíšu mail příští týden a třeba to použije do video jako navod pro ostatní. Bohužel je v tomto odvětví moc prodejců, co chtějí prodat za draho a kolikrát zbytečnosti.
Pre moje potreby outdoor solar panel 28W a powerbanky 70 Ah. Na zimu plánujem kúpiť o.s. panel 60W, na leto stačia 2 p. banky 30 Ah. Ako bonus mám od f. Biolite drievkáč a konvicu na výrobu elektriny v lese. Ale je to veľké, ťažké a prácne s malým výkonom.
Ahoj ja mam 100ah cyklycku bateriu, solarna bateria, a menic prudu na 220v 150w s usb, aj s nabijackov na agm ci litiove baterie tiez ale rozmyslam nad panelmi ale hlavne aby sa to zmestilo do pivnice do zalohy! Bolo dobre vedet co kupit,co funguje a nestoji majetok!
Já osobně kupuji 60Wp panely. Je to kompromis mezi výkonem a rozměry. Dají se poskládat na sebe, zaberou relativně málo místa a dobře se přenáší. Na místě je jenom rozložím, paralelně pospojuji a nabjíjím s tím přes takový malý rozvaděč s regulátorem baterie, co potřebuji.
Ahoj Dago. Pokračuje tvůj autonomní systém nějak? U nějakého jiného videa jsem zahlédl, že na zahradě ecoflow panel(y) máš, jaké máš zkušenosti? Díky 🙂
Pěkná mašinka, zrovna jsem na ně taky koukal a nejlepší mi pro ně přišly ty slabší ohebný panely. Jsou různé, ale jsou nejodolnější a nejlehčí jak se mohou ohnout, pověsit za oka a doma bych je dal určitě na nějakou desku. Lehký konstrukce zase nejsou odolný větru a kolemjdoucím :-) PS: Lednice vydrží i delší dobu, protože spíná třeba jen na pár minut jednou za 2 hodiny. Proto je má každý na kempování místo autoledniček, které běží pořád a neuchladí nic.
Ahoj Marku. Je možnost to použít i pro startování auta s vybitou baterií? V zimě na nakopnutí motoru. Jestli je v příslušenství, nebo se k tomu dá přikoupit i něco jako startovací kabely. Díky a pěkný den přeju.
Na toto bych doporučil start jumpery co se prodávají. Fungují i jako powerbanky a opravdu pomůžou auto nakopnout. Je ale potřeba si uvědomit, že to ta baterce vyloženě zkracuje životnost. Ono jde startovat i na trakční baterku... jen některé to zvládnou jen jednou. Takže doporucuju koupit za litr nějaký spotrebak,taky to tak pouzivam.
Ok súhlasím -je to dobrá batéria. Problém je ako z čoho do nej dostať energiu. Mne príde najjednoduchšie starý generátor čo spaľuje hocičo aj dedovu pálenku.
Zdravým vás pán Chlibek. chcem sa opýtať či ešte urobíte nejaké video s tou elektro centrálou Ecco flow. Napríklad za aký čas sa to nabije zo siete,za aký čas z panelu. Lebo tiež chcem niečo také kúpiť. Na trhu sú ešte dve značky čo by som šiel do nich (jackery,Viking) no Eco flow je taká asi najznámejšia. chcem to len na nabíjanie malej elektroniky a sem tam možno niečo na 220/230 takže mi bude stačiť nejaká 300uka stanica. Sledujem Česko slovenskú stránku ktorá predáva značku Viking a skoro všetko je vypredané, asi kvôli tej situácii s dráhou elektrinou u vás v Čechách. Určite toho máte veľa, no keby ste si na to našiel čas,určite by som nebol jediný čo by bol vďačný. s pozdravom Marek .
Na chatce chci provozovat také hlavně internet, ntb, světlo. Poté co jsem zjistil, že nové Macbooky s M1 sežerou 90W na plné nabití a z něho jedou až 15 hodin... ten ntb tedy sežere 90W za den a svícení LEDkama žere tak 5-10W. Wifi hotspot do 5W. Tak jsem dospěl k tomu, že je to vlastně směšně nízká spotřeba za den - cca 200W. V ten moment mi dává smysl něco jako je v tomto videu, nebo cokoli samodomo - vyřazené panely za polovic, vyřazené autobaterie za cenu ve výkupu, PWM regulátor a levný měnič.
Tiez mam solar panel a nevyhodou olovenych b je mala ucinnost nabijania 80%-60% a pri gelovych vysoky pokles kapacity a zivotnost pri vysokej zatazi (bateria 45 a 12v zataz cez 200w) Litiove maju ucinnost nabijania cez 90%.
ahoj, budu kupovat take tuto možná verzi PRO ještě uvidím. Nabíjení ze sloraru proč nechceš ty rozbalovaci ? na přesu idealní přeci než tahat cely panel?
Jo ten nabíjecí výkon 1800W je brutální. Já mám takovou starou zgarbu co zvládá maximálně přístroje do 200W. :D Ale mě to na ty základní věci pořád stačí taky je váha někde jinde.
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli byste někdy udělal video o výstroj specnaz teď se tomu chci věnovat airsoftové variantě ale nikdy nejsou pořádné videa nebo obrázky co vlastně mají
Jeste bych si k tomu dovyrobil redukci primo na autobaterii. V postapu asi lepsi pak baterii odnyst nekam do rosti nez to davat na ulici… hodi se ten kabel se zasuvkou do auta co tam mas a k tomu bych dal proti zasuvku - par metru kabelu a na konec nejaky svorky :) jen takovej napad…
Servus kamaráde. Elektrobanka super, môj brat má asi 10 tých malých občas si jednu požičiam, ale treba aj takúto porádnú. Šetrným na elektrocentrálu ,len neviem či v kríze bude aj palivo...drevo je, keď bude veľmi zle. Napadlo ma destilovat.etanol. Zdar bojovníci.
Nebude palivo, popř enormně drahé, pálení dříví bude zakázáno kvůli karbonové stopě. Finanční systém padne, nebudou klasické penize, ale digitální. Vše co potrebujete nakupujte teď, naradi, dily, součástky, semena zeleniny atd.
Pozdravujem, presne tento problem riesim. Zhanam panel k tejto nabijacke ale hlavne pre sebestacnost v byte ked nebude elektrika. V prirode to stale nabijete bud z auta bud solarnym panelom, chcem to tak aby som to vyuzil hlavne doma ked nam vypnu elktriku. Su panely na balkony, su odolne voci agresivnemu pocasiu, no neviem ci sa daju napojit na taku elektrocentralu aku ste ukazal. Dakujem ze to riesite a budem vas sledovat. Ak budem nieco nove vediet, napisem vam. Lubos
Ku takej stanici by podľa mňa boli najlepšie tie flexibilné panely. Výkon majú 100-150W. Max vstup do týchto "powerbaniek" je dosť limitovaný - napätie a aj prúd spolu len do 500W. Také panely som videl aj na aliexpresse. Niektorí predajcovia ich mali za super ceny. Jeden váži cca 2kg a keď idú viacerí ľudia nieje problém ich dať na batoh a rozložiť tak váhu.
7,7kg a že v pohode sa to dá nosiť v batohu dobré no... ja keby že si ku tomu dám ešte svoje náradie a čo bežne nosím do prírody tak by ma asi zlomilo a to som si myslel že toho nosím dosť veľa
Neviem ci oznacenie euro zasuvka je spravne ked tam vidim nemecku schuko zasuvku bez zemiaceho kolika. Niektore starsie ceskoslovenske zastrcky nemaju drazku pre taketo zasuvku a tym padom sa tam nedaju zasunut.
Pokud pro tebe neni dulezita mobilita. Tak jsi mohl koupit panel 410W za 1800, regulator za 300, měnič za 1800W za 600, a starou autobaterii 80ah od souseda za 4kila případně novou za litr. Celkova cena do cca 4000 by ses vlezl a mas nasobne vetsi vykon že utahnes lednicku, konvici, microvlnku, telku, a běžny spotrebice co jsi popsal pocitac, světla, nabíječky atd..Klidne vrtačku v garáži, flexu atd... Samozřejmě ne vse naráz.. Ale davat 18k za neco jen proto že je to černý a v kufříku je vazne masakr 🤦. Pritom udelat si to sam je vazne jen svatebnice a zvladne to úplně kazdy... 🤷.
Solarni panel flefibilni a skladaci pocitej s polovicnim vykonem takze koupis 100w a vykon je pouze 50w potrbujes jeste regulator nabijeni ten koupis v Číně kolem 200Kc + baterie. Je celkem jedno jestli koupis polikrystal nebo monokrystal jeden nabiji trochu rychleji ale zase nema takovo degradaci v čase. Ja mam na zahradach mam na to napojeny ventylatory do pergoly, svetla, gril na kuře nad oheň, vyhrev prkynka na kadibudku, cerpadla na bazenek.
@@uziui576 k tomuto jepotrebujes ziadny regulator vsetko to ma v sebe dokonca aj BMSku, kupis dva staré panely 100W za 20€ pripojis to ktomu a mastis 😉
A nabíjím to solárem také od Jackery 100 W, který reálně dává 70 W. Mám to hlavně pro digitální piáno a repro mimo dosah elektřiny, což má příkon kolem 60 W.
Gelový baterie na soláry příliš nedoporučuji. Skládací panely nebrat. Jednak je zdroj problémů ohýbání vodičů a pak ty skládací mívají plastové krycí "sklo" které brzy ztrácí propustnost. 8000Kč za 100Wp je vysloveně zlodějna. Já kupuji 280Wp za 2500Kč a i ten jde sehnat levněji.
Ahoj Marku, konečně trochu vím jak to funguje. Pro mě drahá nabíječka na mobil. Centrála na plyn a benzin napojená na celý dům je pro mě zatím nepřekonatelná. Díky Karel 46 let.
za cenu 16 000Kč máš 1,5kWh v LiFePO4 akumulátorech. Tohle má výhodu akorát v mobilitě. Všechny ty zásuvky, displej a měniče, co to má jsou v Číně desetikorunové položky. Osobně bych toto nekoupil, jsou to vyhozené peníze.
Aktuálně jsem připravil velkou slevovou akci ve svém Survival Shopu Vlkodlak.cz Zvýhodněné nabídky najdeš na odkazu: www.vlkodlak.cz/special Akce je časově omezená jen na několik příštích dní!
Kamaráde, uznáš-li má videa za prospěšná, zvaž prosím možnost mě podpořit nebo se stát členem tohoto kanálu: ua-cam.com/channels/aasMPW8rSQYvxoLE0jtIBA.htmljoin
Podpora v ceně byť jedné kávy měsíčně mi daruje více časové svobody pro další tvorbu.
Pokorné díky, budeš-li o tom do budoucna alespoň přemýšlet.
Dago
Bankovní účet pro podporu: 2400091756 / 2010
Zpráva pro příjemce: DAR
IBAN: CZ3220100000002400091756 ,
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX ,
BITCOIN adresa: 3MB6dU8EFv2K3qh8LM43qic6kELqL5cURg
Marek Chlíbek PayPal: vlkodlak@vlkodlak.cz
Nazdar,, napadlo ma; ako zabezpečiť barák? Keď mám tak sa ho len tak nevzdám. Našiel som pár nápadov na nete -také čo si viem spraviť sám.
Najväčšim nepriateľom každého štátu je energeticky nezávislý človek
Tohle jsem nedávno řešil a nic přenosného s lepším poměrem cena/výkon jsem nenašel, ale teď si to zkouším postavit... Pro mne to má hlavní nevýhodu, že baterie vydrží jen 500 cyklů, než kapacita spadne na 80% což nevadí pokud to člověk použije jednou za týden, ale když by to bylo připojené na stálo, tak to za rok a půl už bude poznat. Navic to má pro mne nízký výkon, protože to musí utáhnout čerpadlo u studny. A nabíjení buď ze zásuvky, nebo dva normální panely na vozíku, co se po nabití, zase schovají.
Obecně bych se už asi vyhnul bateriím s olovem a jestli to jde, tak se pridrzel LiFePO4 baterií. Na rozdíl od olova vydrží i přes 2000 cyklů (olovo tak 500), jdou vybít téměř komplet (olovo maximálně na 50%) a nehrozí u nich degradace, pokud se hned nedobiji na plnou kapacitu jako u olova. Baterie s NCM chemií (ty jsou v tomhle zařízení) sice váží méně než LiFePO4 při stejné kapacitě, ale vydrží méně cyklů a když do nich uděláte díru tak mají tendenci hodně prudce hořet, což LiFePO4 spíš tak plápolají. No a tím jsem vyčerpal svoje vědomosti a jdu zas jen sledovat :).
Nazdar miniocz a vedel by si poradit co by si teda terz kupil ty?
u ecoflow stoji za to jit snad jen do delta pro kde je pravě už lifepo4 jinak co vim tak všechy ty levnějsi modely obsahuji 18650 baterie tak jako baterie do elektorokola nedivil bych se ze to jev podstatě hodně podobné .jenže delta pro stoji 100 litru a za tu cenu bych očekaval že se stim nidky nic nestane a bude sloužit pomalu desitky let jinak by se to co se tyče nejaky navratnosti nidky nevypaltilo pokud by v dobe kdy by se navratnost vyplatecela třeba po 10 letech by už byla na 50 = kapacity tak to nema cenu.Protože kdybych vzal 100 tisic a dal je bokem na elektřinu inkasa tak by to zaplatilo třeba 3 roky dopredu a to jedna delta pro by barak neutahla a to nepočitam panely takze k tomu by musely byt panely a 1 - 2 externi baterie a už to je přes 200 tisic :P
Ahoj asi zmíním jednu velkou nevýhodu pokud by jsi to chtěl připojit k věštím pevným panelům které jsi zmiňoval. Toto zařízení má omezení ve vstupním napětí a proudu které může panel dodávat, takže velký panel který znáš z FVE na to nepůjde připojit ani jeden natož více. Klasicky panel o velikosti 2m x 1m který dává okolo 400-450Wp pracuje s napětím přes 35V a 10A. Toto zařízení umožňuje připojení panelu s max 25V a 10A takze je to opravdu vhodné pouze na přenosné menší panely okolo 160W nebo pevné s tímto výkonem. Další pravdou je použití ne úplně vhodných baterií na každodenní používání třeba doma jak to plánuješ. Použitá baterie má málo cyklů a za rok a půl by jsi při každodenním používání mohl měnit baterii. Jelikož to vypadá jako přenosná technologie je to opravdu určené k přenášení a občasnému použití proto jsou tam zvolené tyto technologie. Já si stavím něco méně přenosného ale více vhodného právě pro každodenní použití v případě energetické krize. Další nevýhodu vidím ve výstupu max 600W pro přežití by takové zařízení mělo mít výkon přes 1000W aby to utáhlo většinu ponorných čerpadel ve studních nebo vrtech protože se určitě shodneme ze voda je to nejnutnější. Rád ti poradím nejvhodnější komponenty skvělý poměr cena výkon pro tzv off grid ostrovní systém. Zdar a díky za videa Tomáš
Z rok a pul by nemusel měnit baterii ,ale bohužel z puvodnich třeba 700Wh by mel třeba už jen 500. Podle me to bude hoodne podobne jako u elektrokola a ja mam jednu baterii lion na ketoru jezdim už od roku 2017 ale už s ni ujedu misto 120 km tak 25 :D ale pořad funguje.Horší ale je kdyz klesne kapacita tak by človek očekaval kratši dobu nabijení ale to to se neděje a nabijite stale stejne dlouho takze v tom je pak docela problem že nabijim ty 2 - 3 hodiny a nic stim neujedu jakože ne tolik ajko kdyz byla nová a mela stejou dobu nabijeni .A nabiječka dava pořad stejně. Budete pak do toho tlačit ze zasuvky ale ta energie se do toho nejspiše neuloži v tom množství což jako sám nechapu ale kdyz se vam 15 Ah baterka po 6 letech stane třeba 5ah baterkou tak pořad nabijite klidně i 3 hodiny .Buhvi kde mizi ta energie kterou to do toho dava .
Děkuji moc za video, zrovna o tom to přemýšlím asi týden a jsem rád za každou informaci.
Koupil jste to nakonec? A spokojenost?
Určitě tahej vše co se ti zdá zajimavé mě tyhle videa baví a určitě nejsem sám :-)
Jinak varnou konvici by to asi neutáhlo ale ta spešl do auta na 12v tu jo
Ahoj Marku, přesně tuhle stanici mám (jen v základu teda), víc jak rok (od doby co vyšla). Perfektní věc, svítím s ní v garáži, kde nemám elektřinu, dokáže pohánět běžné nástroje jako je rozbruska, vrtačka (měl jsem tam obavy kvůli velkému náběhovému proudu, ale bez problémů), teploty do -10 zvládá bez výkyvů v kapacitě. Myslím, že jsi neudělal krok vedle. Zvládá to velké proudové rázy a úbytek kapacity jsem ještě nezaznamenal. Malý tip: stáhni si jejich aplikaci, můžeš si tam pak nastavit více parametrů, které nejdou jen tlačítky nastavit - například rychlost nabíjení je standardně nastavená na "rychle" - tzn. baterie se více zahřívá, ale máš ji nabitou za 2 hodiny. Já si nastavil pomalé nabíjení, sice to trvá 3 hodiny, ale šetříš články.
A pres solarni panel za jak dlouho se to nabiji?
Asi 5-10 hodin pres 160W panel.
@@romanplacek9425 děkuji.
Nabíjení z autozásuvky lze provádět pouze za jízdy, když je v provozu alternátor, a zcela jistě se to tímto způsobem nedá dobít za "hodinku". Stačí si porovnat příkon, který lze získat z 2A zásuvky při napětí 12V a kapacity tohoto záložního zdroje. Odhaduji čas nabíjení 12-16 hodin, možná déle (z autobaterie při nastartovaném motoru = nesmysl). LiFePo lze vybíjet až na 5-10% narozdíl od gelovek (trakčních), které se mají vybíjet jenom na 50%. Tím máte vlastně dvojnásobnou kapacitu při poloviční hmotnosti. Udržovat v suchu, chlad (nikoliv mráz) tolik nevadí. Osobně nejsem příznivcem těchto chytrých "udělátek" typu "vše v jednom", protože vyjdou draho. Schopnost dobít solarem spíše spočívá v tom, jak kvalitní je integrovaný booster. Problém totiž spočívá v tom, že nabíjet LiFePo články se musí dvěma režimy (střídá se režim stálého proudu a stálého napětí - zajišťuje automatika) Napětí musí být nejenom stálé, ale poměrně vyšší, tj. alespoň 14V. Napětí na solárech však klesá dle intenzity osvícení panelu. Je potřeba mít tedy regulátor, který je schopen udržet, resp. měnit nabíjecí napětí. Více byste se měl dočíst v návodu k tomuto zařízení. I z tohoto důvodu je vhodnější si takový sytém sestavit individuálně. Obvykle se nabízejí solární sety k nimž je dle kapacity panelu zvolen vhodný regulační systém, (který je součástí dodávky) a dle velikosti se potom volí kapacita LeFePo4 akumulátoru. Postupuje se tedy spíše obráceně, tedy od výběru panelu. Spíše než ušetřit pár stovek na slevě požádejte o zapůjčení a vyzkoušení některých panelů. Ostatně při nákupech na internetu máte 14 dní na vrácení. Můžete tedy vyzkoušet různé panely a nechat si jenom jeden. Není v tom problém, jen dbejte, abyste panely nepoškrábal. Tohle zařízení je uvnitř Čína, ale je to relativně solidní Čína, takže pro mobilitu určitě vhodné. Rychlodobíjení ze sítě 230V je skvělé, dobíjení z auta spíše sporné, cena velká - co se týče poměru ceny za jednotku kapacity ve Whod. Vaše videa jsou skvělá. Myslím, že tohle udělátko má ještě jednu zajímavou vlastnost - při přetížení dokáže snížit napětí až na 110V, což je vhodné např. pro vařiče. Sice vaří déle, ale nevyhodí to pojistku. Snížení napětí odporovým spotřebičům nevadí. Jaro
Áno. Super nápad točiť o tejto téme videa. Myslím že v dnešnej dobe to veľa ľudí odceni. :)
Parádní k zamyšlení, určitě to vypadá zajímavě a myslím že nebudu mluvit jen za sebe ale budeme rádi za pozdější reakce a zkušenosti s konkrétně tímto zařízením. 👍
V datasheetu k té River věci se píše solar input 25 V MAX a běžné panely, co se dávají na střechy, mají výstupní napětí v zátěži kolem 33 V a naprázdno i 40 V. Takže napřímo bych je k tomu nepřipojoval.
Nebude to mít totiž mppt regulaci a tak bude napětí ořezávat. Bohužel ty hobby panely pro 12 nebo 24v systémy jsou takový šidítka oproti profi výrobkům.
Dago, díky za toto video. Téma mě konsternuje a tak se těším na další díly.
Super Marku .konecne .som sa divil preco si sa tak dolezitej teme dokazal tak dlho vyhybat . Dufam vo vela pokracovaní :)
Mám z Aliexpressu 100 W flexibilní panel i s regulátorem a kabely za 1400 Kč. Trakční baterie 1600 Kč. Za 3000 Kč svítím v celém bytě, nabíjím všechno na USB a ještě na tom mám malý kompresor. Všechno to utáhne a ještě mám obrovskou rezervu 👌
Perfektní!
Zdravím a děkuji za skvělý materiál 👍👍👍👍
Dago, díky za video, pořídil jsi parádní věc, bude se mi také hodit. Budu rád za podobná videa, ať se daři :)
Na fotovoltaiku je odbornik youtuber Amperak. Tento tyzden mal zaujimave video.
Marečku..Ty si moja verná kópia👍.Tiež žijem sám na chatke v prírode,s 250W solar.panelom na streche..a tiež mám záujem o ECOFLOW centrálu..ale vyššiu radu-Delta..
Ten skladací panel od ECOFLOW na 150W Tí bude bohaté stačiť na nabíjanie😅👍💯
Znova super video 👍
Parádní video.
Děkuji moc za recenzi. Mám v plánu v předjaří pořídit i s jejich solárním panelem pro cestování v autě a dobíjení pracovního notebooku :) Snad poslouží.
Nedovedu si představit tohle tahat do přírody. Obyčejná powerbanka s kapacitou 30 Ah vydrží na nabíjení mobilu, nebo vysílačky i 2 týdny, je o 90% levnější a váží cca 500g. Na stabilní používání bych zase volil trakční baterii, která má srovnatelný počet nabíjecích cyklů s cenou kolem 5000,- nebo přímo baterii pro fotovoltaiku s kapacitou 2,4 kWh, cenou 20 - 24000,- ale 6000 nabíjecími cykly.
30 čínských ampérhodin, jinak u běžné powerbanky taková reálná kapacita nehrozí.
Powerbanka o kapacitě 30Ah? Víš jak by byla veliká...?
Výborné video a zajímavý koncept určitě natoc vic věcí co si plánuješ koupit nebo sis koupil
Děkuji za recenzi.
Ano, prosím o videa na tato témata.
Ať se daří 😉
Výborne sa to počúva do pozadia k čítaniu
Ostrovní systém mám v dodávce. Takova krabička jako máš ty má několik nevýhod. První co se mi líbilo, ale pak si nejsem jistý zda je zrovna použitelné je výstup AC 220V. Nebude to mít čistý sinus. Hrozně tím trpí spotřebiče. A druhá nevýhoda je, že až odejde byť by jen jedna součást, tak je to nepoužitelné jako celek. Líbí se mi, ale to, že to je fakt na prenaseni.
Doporučuji lifepo4 baterku. Např 100ah. K tomu solary na auto nebo domek polykrystal 2x cca 200ah. K tomu regulátor mppt. 20 nebo 30A. Pak měnič na 220, ale doporučuju čistý sinus ať si v krizi neodpalite elektroniku za pár hodin provozu. Bohužel, to co píšu já je bytelnejsi a trvanlivejsi, ale o hodně větší a těžší.
K baterkam. Gelové ne. Buď kvalitní AGM(olovo ve vate). Ale opravdové agm K solarum (většinou se zavitama). Nebo lifepo4. Výhoda lifepo4 je v tom, že jde vycucat 90procent kapacity a neklesá napětí. Agm je těžké, a klesá při vybíjení napětí.
K panelum... Nedivat se na značku. Nebrat běžné ohebné, nevydrží! Nejlépe pevný v rámu, není tak choulostivý jak se zdá. To co střecha nevydrží, panel dá bez problémů a to je navíc na plocho (třeba kroupy, nebo okraj moravskeho tornáda...).
Mám s tím zkušenosti, klidně ti pomůžu vybrat a mám i velkoobchodní ceny z prestaveb aut na obytné. Komplet, stačí napsat nebo zavolat, ale číslo napíšu až do zprávy z důvodu různých lidí na netu. Nejedná se o hlavní část příjmu, mam to jako koníček.
Mám i castecny přístup k použitým solárum. (Sam je mám teď na autě). Stačí je změřit v zatížení přes mppt a hned člověk ví kolik dávají. Výhoda je v ceně okolo 1000 - 1500.
Tohle by mělo mít čistý sinus.
Chvili jsem to googlil a hledal, ale nenašel jsem nikde na netu tu informaci a když vezmu v potaz, že samotný měnič na čistý sinus stojí na 1500W 5tis, tak kde by byl zaplacený ten zbytek. Má zvládnout až 1200W jsem se dočetl. Otázka je jak dlouho, zda to není jen špička před přetížením.
Ono je spíše k zamyšlení co potřebujete na AC napájet. V autech to lidi mají na nabíjení ntb kvůli práci, ale tam je to pěkná blbost. Protože z dc12V uděláte 220V AC, které následně zase musíte předělat na 19V DC. To je hrozne plýtvání ve ztrátách. To je lepší step-up měnič DC-DC 12-19V. Samozřejmě, kdy si partnerka chce vyfenovat nebo vyzehlit vlasy na dovolené, tak je potřeba měnič DC-AC :)
Polykrystalický panel je dražší a jeho účinnost při zatažené obloze jen o pár procent vyšší, ale na přímém slunci zase o několik procent nižší, než monokrystal a jsou tedy ekonomicky nesmyslné. A panely se neurčují podle kapacity v Ah, ale výkonu v kWp
@@frantisekhiml8196 solary prostě mají nějaký svůj výkon. Je jedno, zda ho vyjádřite ve watech nebo amperech. Konečného uživatele prostě zajímá kolik amper do baterie natriska. Poly jsou o něco dražší a jak jsem už psal někam do odpovědi pod toto video. Je to skoro jedno, ale pro uživatele je v našem podnebnem pasu hlavní účinnost za špatných podmínek a to nejlépe i při špatném natočení proti slunci. Ze zjusenosti vím, že na autech fungují oba dobře. Poly však dovolí o něco horší podmínky příjmu (plocha instalace). V létě je to jedno, to vyrobí dostatek elektriky i amorfni panel. Ale ty nedoporucuju a nechci o nich psát. Pokud je sestava dobře vymyšlená a není poddimenzovana, tak jsou obě stejně funkční. Pokud však váháte mezi mono a poly a jsou cenově podobné, tak určitě Poly.
PS: vše výše uvedené je podmíněno mppt regulátorem. Žádný pwm hračky.
Dobrý příspěvky, ale jedna věc - Ecoflow mají čistý sinus.
Zajímají mne taková videa. Děkuji.
Ohledně solár panelů sháníme přesně tyto info. Hlavně ať to jde sbalit a odvézt. Též těch energií nepotřebujeme přehršel. Určitě ne teď za tyhle ceny.
Je super Dago co pro nás děláš, ale spousta lidí si to nemůže finančně dovolit. Já osobně si nemůžu dovolit takovou vychytávku, asi bych si v postapo pořídil solární panel, těch bude okolo nás spousty, potom mi asi bude muset pomoci kamarád elektrikář. Roman
Ahoj, diky za video, vychytavky na sobestacnost jsou super tema. Bohuzel ne vzdy uplne levna zalezitost. Bylo by super dat treba po pulroce pouzivani nejaky update, jestli to splnilo tva ocekavani apod. Pokud bych do neceho investoval, na duveryhodnou zpetnou vazbu od tebe bych hodne dal.
Dako je to krásný příspěvek, ovšem u těchto tipu zařízení bych preferoval výkon před mobilitou. Určitě se hodí mit po ruce zařizeni, které utáhne třeba vrtačku apod. Takže doporučil bych generator s výkonem od cca 1000W. Ty se dají sehnat s váhou cca 10kg. Jinak ostrov bych tvoril s koncepcí panelu mobilniho pro "únik" a panelu výkonneho s montáži např. na altán...Zdraví Alexej
Díky
Ahoj, také zrovna řešíme. Klidně napíšu, že jako ženská tomu vůbec nerozumím, takže každá rada dobrá :-)
Pěkné téma, jsem pro více takových :)
Koukal jsi na vertikální větrné minielektrárny ? Při šesti lopatkách dodávají elektrickou energii už při rychlosti větru 0,6 m/s a vítr jak známo fouká i v noci 😉
Pokud máš studnu je za 25 tis . I větrné čerpadlo od pana Floriše .
Pro mě je solár dost omezená možnost vzhledem životnosti sol. panelů .
To si myslím je velice dobrá připomínka. 👍
jakou mate na mysli? mohl byste sem dat link? diky :)
Prosím o link
@@lucieeidler2789 linky jsem hodil už tři , všechny youtube ihned blokuje .
Holt si budete muset vše najít sami , vyhledávaný výraz “ malá vertikální větrná elektrárna “ .
Ps . hnusná nedemokratická a vše cenzurující síť . Není to youtube , ale jejich tube.
Čo som o tom pozeral videá tak nie je to až tak jednoduché. Potrebuje to byť relatívne vysoko aby tam bolo stále prúdenie vzduchu = stožiar, kotvenie, povolenia a má to slabý výkon do 1kW. Vo väčšom okruhu niekoľko desiatok metrov (nepamätám si presne) nesmie mať prekážky.... Pri zaťažení určite nebude stačiť udávaná sila vetra, hlavne ak chceme dosiahnuť aspoň výkon okolo 1kW. Je jedno CZ video o tom ako to riešil pán na svojej záhrade. Určite sa da dohľadať.
Solárne panely majú "životnosť" 25 rokov. Lepšie povedané potom je ich výrobná sila oslabená ale stále by mali mať výkon 80% z pôvodnej hodnoty. Vydrží veterná turbína tiež toľko s porovnateľnou udržbou? Určite nie.
Ahoj Dago, zajímá mě to všechno. Bohužel pro mě finančně nedostupné.... Toč dál i podobná videa. Díky 👍🏼
Vůbec to nemusí stát tolik peněz. Asi Markovi napíšu mail příští týden a třeba to použije do video jako navod pro ostatní. Bohužel je v tomto odvětví moc prodejců, co chtějí prodat za draho a kolikrát zbytečnosti.
@@marekbukac458 To by bylo skvělé. Budu se těšit 👍
Pre moje potreby outdoor solar panel 28W a powerbanky 70 Ah. Na zimu plánujem kúpiť o.s. panel 60W, na leto stačia 2 p. banky 30 Ah. Ako bonus mám od f. Biolite drievkáč a konvicu na výrobu elektriny v lese. Ale je to veľké, ťažké a prácne s malým výkonom.
Jenže ty seš magor, on je normálný, pochop
Jinak mám 2x 10500 mah power banku a i když sem tři dny pryč, nemám problém. Samo nenatacim jak vy to je fakt
Zajímal by mě ten drivkac co vyrábí elektriku. Jaké s tím máte zkušenosti? Uvažoval jsem o něm, ale idel jsem tk jen na videu. Kolik to dává?
Ahoj ja mam 100ah cyklycku bateriu, solarna bateria, a menic prudu na 220v 150w s usb, aj s nabijackov na agm ci litiove baterie tiez ale rozmyslam nad panelmi ale hlavne aby sa to zmestilo do pivnice do zalohy! Bolo dobre vedet co kupit,co funguje a nestoji majetok!
Dago je to super a chcel by som ti o tom povedat viac ale na písanie je toho velmi vela
Já osobně kupuji 60Wp panely. Je to kompromis mezi výkonem a rozměry. Dají se poskládat na sebe, zaberou relativně málo místa a dobře se přenáší. Na místě je jenom rozložím, paralelně pospojuji a nabjíjím s tím přes takový malý rozvaděč s regulátorem baterie, co potřebuji.
Dobry den, mohu rict ze mate fakt pekna poicna videa, me treba manzelka kdyz si delam zasoby na kraji nouz rika ze jsem pako a obraci oci vsloup 😀😀
Vidím tam jen 1f schuko zásuvky. Dělají to taky v 3f provedení ?
Ahoj Dago. Pokračuje tvůj autonomní systém nějak? U nějakého jiného videa jsem zahlédl, že na zahradě ecoflow panel(y) máš, jaké máš zkušenosti? Díky 🙂
Pěkná mašinka, zrovna jsem na ně taky koukal a nejlepší mi pro ně přišly ty slabší ohebný panely. Jsou různé, ale jsou nejodolnější a nejlehčí jak se mohou ohnout, pověsit za oka a doma bych je dal určitě na nějakou desku. Lehký konstrukce zase nejsou odolný větru a kolemjdoucím :-)
PS: Lednice vydrží i delší dobu, protože spíná třeba jen na pár minut jednou za 2 hodiny. Proto je má každý na kempování místo autoledniček, které běží pořád a neuchladí nic.
Ahoj Marku. Je možnost to použít i pro startování auta s vybitou baterií? V zimě na nakopnutí motoru. Jestli je v příslušenství, nebo se k tomu dá přikoupit i něco jako startovací kabely. Díky a pěkný den přeju.
Na toto bych doporučil start jumpery co se prodávají. Fungují i jako powerbanky a opravdu pomůžou auto nakopnout. Je ale potřeba si uvědomit, že to ta baterce vyloženě zkracuje životnost. Ono jde startovat i na trakční baterku... jen některé to zvládnou jen jednou. Takže doporucuju koupit za litr nějaký spotrebak,taky to tak pouzivam.
@@marekbukac458 Startování to neumí. Ale dobije to baterku napřímo z té cigaretové zástrčky.
@@omantomar9297 Nedobije. Na to tam je pouze 12.5V. Ale dalo by se přes 230V + nabíječku do toho.
Ok súhlasím -je to dobrá batéria. Problém je ako z čoho do nej dostať energiu. Mne príde najjednoduchšie starý generátor čo spaľuje hocičo aj dedovu pálenku.
Mam ji taky tu samou co ty a nouzově je schopna napajet rychlovarnou konvici a ještě v praci jsme na to skoušeli zapojit bouraci kladivo hilti 700avr
🇸🇰🤝🇨🇿
Zdar 🍁 Dago. Paráda, hodíš do batohu a máš Mobil s výdrží baterie na půl roku. 🤣😂😆😁
Zdravým vás pán Chlibek. chcem sa opýtať či ešte urobíte nejaké video s tou elektro centrálou Ecco flow. Napríklad za aký čas sa to nabije zo siete,za aký čas z panelu. Lebo tiež chcem niečo také kúpiť. Na trhu sú ešte dve značky čo by som šiel do nich (jackery,Viking) no Eco flow je taká asi najznámejšia. chcem to len na nabíjanie malej elektroniky a sem tam možno niečo na 220/230 takže mi bude stačiť nejaká 300uka stanica. Sledujem Česko slovenskú stránku ktorá predáva značku Viking a skoro všetko je vypredané, asi kvôli tej situácii s dráhou elektrinou u vás v Čechách. Určite toho máte veľa, no keby ste si na to našiel čas,určite by som nebol jediný čo by bol vďačný. s pozdravom Marek .
Ahoj. To blikání je opravdu SOS
Nezvyklé oblečení dnes :-)
Ta RZ na autě je krásná 😂 Jinak super řeším právě stejný projekt. 👍
👍👏
Na chatce chci provozovat také hlavně internet, ntb, světlo. Poté co jsem zjistil, že nové Macbooky s M1 sežerou 90W na plné nabití a z něho jedou až 15 hodin... ten ntb tedy sežere 90W za den a svícení LEDkama žere tak 5-10W. Wifi hotspot do 5W. Tak jsem dospěl k tomu, že je to vlastně směšně nízká spotřeba za den - cca 200W. V ten moment mi dává smysl něco jako je v tomto videu, nebo cokoli samodomo - vyřazené panely za polovic, vyřazené autobaterie za cenu ve výkupu, PWM regulátor a levný měnič.
Hezká mašinka, cena v pohodě. Mě se líbí ta největší Delta Pro tam je cena vyšší. 100.000,- :-)
Tiez mam solar panel a nevyhodou olovenych b je mala ucinnost nabijania 80%-60% a pri gelovych vysoky pokles kapacity a zivotnost pri vysokej zatazi (bateria 45 a 12v zataz cez 200w) Litiove maju ucinnost nabijania cez 90%.
😎👌
ahoj, budu kupovat take tuto možná verzi PRO ještě uvidím. Nabíjení ze sloraru proč nechceš ty rozbalovaci ? na přesu idealní přeci než tahat cely panel?
Jo ten nabíjecí výkon 1800W je brutální. Já mám takovou starou zgarbu co zvládá maximálně přístroje do 200W. :D Ale mě to na ty základní věci pořád stačí taky je váha někde jinde.
Ahoj zdravím děkuji za info.. Miluška filipcova
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli byste někdy udělal video o výstroj specnaz teď se tomu chci věnovat airsoftové variantě ale nikdy nejsou pořádné videa nebo obrázky co vlastně mají
Ahoj mam len jednu otazku oplati sa skor vacsi generator ako mas ty alebo napr dva mensie? Vdaka
Tak taký by mě to zajímalo.. 😂 Logické se přikláním k variantě mit dva mensi než jeden velkokapacitní.
Jeste bych si k tomu dovyrobil redukci primo na autobaterii. V postapu asi lepsi pak baterii odnyst nekam do rosti nez to davat na ulici… hodi se ten kabel se zasuvkou do auta co tam mas a k tomu bych dal proti zasuvku - par metru kabelu a na konec nejaky svorky :) jen takovej napad…
Ahoj, máš v pláne do budúcna aj slovenskú lokalizáciu tvojho eshpou ?
Mam tu istu kombinaciu River max a 160w panel od EF, na vylete viem vyuzit aj dobijanie z auta
Fajn video. Jenom trochu k zamyšlení. Není lepší žít, než přemýšlet co kdyby?
Super kup ještě k tomu jednu baterii. Salut pak dej i panel.
Krásná powerbanka.
Oranžové prvky se dají přetřít černou/zelenou.
Servus kamaráde. Elektrobanka super, môj brat má asi 10 tých malých občas si jednu požičiam, ale treba aj takúto porádnú. Šetrným na elektrocentrálu ,len neviem či v kríze bude aj palivo...drevo je, keď bude veľmi zle. Napadlo ma destilovat.etanol. Zdar bojovníci.
Jaj a pozdravujem Helču fajn baba, keď ťa vie rozosmiať...
El.centralu benzin a zozeň karburator na LPG.a mas aj aj.
Nebude palivo, popř enormně drahé, pálení dříví bude zakázáno kvůli karbonové stopě. Finanční systém padne, nebudou klasické penize, ale digitální. Vše co potrebujete nakupujte teď, naradi, dily, součástky, semena zeleniny atd.
Jenom pozor z autozasuvky se to bude nabíjet déle než jednu hodinu a musí být auto v pohybu, aby nedošlo k vybití autobaterie
Pozdravujem, presne tento problem riesim. Zhanam panel k tejto nabijacke ale hlavne pre sebestacnost v byte ked nebude elektrika.
V prirode to stale nabijete bud z auta bud solarnym panelom, chcem to tak aby som to vyuzil hlavne doma ked nam vypnu elktriku.
Su panely na balkony, su odolne voci agresivnemu pocasiu, no neviem ci sa daju napojit na taku elektrocentralu aku ste ukazal.
Dakujem ze to riesite a budem vas sledovat. Ak budem nieco nove vediet, napisem vam.
Lubos
Ku takej stanici by podľa mňa boli najlepšie tie flexibilné panely. Výkon majú 100-150W. Max vstup do týchto "powerbaniek" je dosť limitovaný - napätie a aj prúd spolu len do 500W. Také panely som videl aj na aliexpresse. Niektorí predajcovia ich mali za super ceny. Jeden váži cca 2kg a keď idú viacerí ľudia nieje problém ich dať na batoh a rozložiť tak váhu.
Ahoj, je to hezká hračka, ale chtěl jsem se zeptat, zda jde vytvořit něco ve stylu potok-koleso-dynamo? Byť jen na osvětlení. To je také postapo, ne?
Normální dynamo z kola je v použití s malou lfp baterií na svícení ledkama stoprocentně dostačující.
Ahoj. Prosím napiš, nebo vydej po čase zkušenosti.
7,7kg a že v pohode sa to dá nosiť v batohu dobré no... ja keby že si ku tomu dám ešte svoje náradie a čo bežne nosím do prírody tak by ma asi zlomilo a to som si myslel že toho nosím dosť veľa
@@Danny_t_cz však viem ale bežne to zo sebou brať??? To chce dosť dobrú fyzičku nie... 😕
@@shadowmczlorian "dá se v nouzi nést i v batohu"
@@-Miroslav viem už si asi 2-3 čo mi to píše ;)
Ta funkce ovládání na dálku přes wifi zní zajímavě. (čas videa 19:10...)
Neviem ci oznacenie euro zasuvka je spravne ked tam vidim nemecku schuko zasuvku bez zemiaceho kolika. Niektore starsie ceskoslovenske zastrcky nemaju drazku pre taketo zasuvku a tym padom sa tam nedaju zasunut.
Ahoj. Též jsem něco takového zvažoval. Ale zatím jsem se nerozhodl. A občas pokukuju.
Lepší je koupit měnič 9000W a trakční baterii a jsem na stejné ceně s mnohem vyšším výkonem
My dali životy, vy dejte lásku zas ...
WATAHA
Pokud pro tebe neni dulezita mobilita. Tak jsi mohl koupit panel 410W za 1800, regulator za 300, měnič za 1800W za 600, a starou autobaterii 80ah od souseda za 4kila případně novou za litr. Celkova cena do cca 4000 by ses vlezl a mas nasobne vetsi vykon že utahnes lednicku, konvici, microvlnku, telku, a běžny spotrebice co jsi popsal pocitac, světla, nabíječky atd..Klidne vrtačku v garáži, flexu atd... Samozřejmě ne vse naráz.. Ale davat 18k za neco jen proto že je to černý a v kufříku je vazne masakr 🤦. Pritom udelat si to sam je vazne jen svatebnice a zvladne to úplně kazdy... 🤷.
Solarni panel flefibilni a skladaci pocitej s polovicnim vykonem takze koupis 100w a vykon je pouze 50w potrbujes jeste regulator nabijeni ten koupis v Číně kolem 200Kc + baterie. Je celkem jedno jestli koupis polikrystal nebo monokrystal jeden nabiji trochu rychleji ale zase nema takovo degradaci v čase. Ja mam na zahradach mam na to napojeny ventylatory do pergoly, svetla, gril na kuře nad oheň, vyhrev prkynka na kadibudku, cerpadla na bazenek.
@@uziui576 k tomuto jepotrebujes ziadny regulator vsetko to ma v sebe dokonca aj BMSku, kupis dva staré panely 100W za 20€ pripojis to ktomu a mastis 😉
Panely jsou za dobrou cenu na Tipa eu.
mam gelovky do UPS a 3 menice
Já mám Jackery Explorer 500 a stála mě 12 litrů.
A nabíjím to solárem také od Jackery 100 W, který reálně dává 70 W. Mám to hlavně pro digitální piáno a repro mimo dosah elektřiny, což má příkon kolem 60 W.
Gelový baterie na soláry příliš nedoporučuji. Skládací panely nebrat. Jednak je zdroj problémů ohýbání vodičů a pak ty skládací mívají plastové krycí "sklo" které brzy ztrácí propustnost. 8000Kč za 100Wp je vysloveně zlodějna. Já kupuji 280Wp za 2500Kč a i ten jde sehnat levněji.
Ahoj Marku, konečně trochu vím jak to funguje. Pro mě drahá nabíječka na mobil. Centrála na plyn a benzin napojená na celý dům je pro mě zatím nepřekonatelná. Díky Karel 46 let.
Blbost. 😂
Už tě nemaj za blázna 😆😆
Aspoň to pipanie si mohol vypnúť....
Frst blud pyrszy krok
Zajímavý přístroj, ale vůbech nechápu, proč Datart nemá na stránkách technologii akumulátorů uvnitř. Amatéři ! Našel jsem to až na Alza.
Vypada to jako velka baterka pro elektorokola nabijena solárně a ti co maji elektokola ví že ta kapacita nebude večná .
za cenu 16 000Kč máš 1,5kWh v LiFePO4 akumulátorech. Tohle má výhodu akorát v mobilitě. Všechny ty zásuvky, displej a měniče, co to má jsou v Číně desetikorunové položky. Osobně bych toto nekoupil, jsou to vyhozené peníze.
Davaji k temhle stanicim panely DOKIO 220W Portable Solar Panel
Potřebuješ mou pomoc? Nebo já tvou?
Jsi li psychiatr tak já tvou
@@grandfatherandfatmanparkou3486 soustružník, a bylo to myšleno pro Daga.
575 kWh ??? Kde se ten pokrok zastaví ...
ua-cam.com/video/eS7Ave5tcVE/v-deo.html
Moje hloupá chyba a trapné přeřeknutí. Snad to ostatním příliš neublíží. Děkuji, že jsi na tu mou chybu upozornil.
Hochu hochu, ty nejsi moc velkej "myslivec".
vyhozené peníze