Дякую братику! Я зараз їду до дому з Варшави. Буду із задоволенням дивитися цей відос. Наперед знаю, що відео дуже класне! Ще раз щиро вдячний! Буду у Львові, наберу!
Все очень правильно и понятно сказано, но я бы на вопрос "почему нельзя шабрить болгаркой" добавил бы: потому что на зачистных кругах для болгарок зерно крупное, предназначенное для быстрого снятия металла. И именно это зерно оставляет глубокие риски, про которые и говорит ДМ. Ну и до кучи хотелось бы добавить, что никто и никогда не сможет держа болгарку на весу вышлифовать плоскость настолько ровно, как это делает плоскошлиф даже если запастись огромным разнообразием лепестковых шлифкругов и обложиться кучей поверочных линеек. Все равно будут ямы, завалы плоскостей и в итоге "грязевые ванны".
@@Anon7476 в принципе да. Но я вот от бедности реставрировал станочные чугунные тиски на 200 мм при помощи болгарки. Тиски для не ответственных работ и не на станке. В принципе мне удалось компенсировать износ и тиски начали нормально работать на всю ширину раскрытия губок. И то я откровенно заманался прикладывать линейку и вычесывать десятки. Но то тиски, а не станок.
То Максе як будеш давати відповіді на питання то скажи чи не перегорає страсть до тої роботи, чи робиш усю роботу з задоволенням чи стиснувши зуби, досить довго займаєшся однією справою може просто набриднути, де береш мотивацію на всі подвиги?
Немаю ніякого відношення до металообробки, але БЛЯХА!!! Як же цікаво дивитися за роботою толкового майстра. Всього тобі найкращого Дядьку, міцного здоров'я тобі і твоїм близьким!
Ну то просто пі...ц,Макс ти якийсь інопланетян в інженерії і механіці,даєш фору всім нашим інженерним вишам і докторам наук..... Років 50,Респект,Велика Повага Вам, і надія ,що такі знаючі люди як Ви,донесуть хоча б 1% тим людям,які тим цікавляться і Живуть!Слава Україні!
Спасибо тибе ДМ!!у меня 675п работал в колхозе стол убитый за станком не следили особо я так понял.а вот Шабровка присутствует .и тут я после твоего видео понел что это заводская зделана по технологии иначе уже давно стерласьбы.
Большое спасибо, с удовольствием осмотрел. Я самодельщик и станков нет, делаю токарный з рельс. Я думаю вы, если прочитали, улыбнулись. Я не шабрил призмы болгаркой. Я выфрезировал призмы и плоскость задней бабки на столе от заточного для ножей фуганка самодельным шпинделем. И доводил на этом столе шкуркой под 2 микронный индикатор. Так как станка нужного и нужной точностью нет, то ямы есть. Но нет шероховатости. Наждачка 100, 160 потом 400 кажись сделало зеркало. Впереди шабровка под не пойми какую линейку. На видио я соточным мерял, гуляло в две сотки, двухмикронный конечно больше. В ручную лучше не сделаешь. Болгаркой я поперечку сверху с низу из железа типа шабрил. Но тут ньюанс. Можно шабрить лепестковыми дисками с разной зернистостью. Проверить мне нечем и негде, но напильника или терки нет. На вид не зеркально но почти. Плиты нет и впереди шаброска шабером под зеркало. И именно по этому шабрил лепестковыми - иначе зеркало царапает (если отрезным драть)и не видно где шабрить. Вы такое допускаете как для самоделки? Или тоже будет грязь забиваться?
@@yalta9752 3 плиты 400ки, мост, уровень линейки ут, не много места занимают .... и если набросится то и не так долго оказалось делать .... Плюс постигается дзен и магия пятнышек
@@IvanIvanov-wh8td может быть и есть. По измерительному да, только стоит он не дешего. Потихоньку обростаю. Я имело ввиду станки негде ставить. Выкрали место того токарнику будущему. Сарайчик 2.5х2.5
Вибачте, але 10:26 сук'а навіть фабрика такої якості не дає. Ну хіба що японці.. Просто знімаю капелюха. Побільше б таких майстрів. Дякую Вам, дядько Максиме, за гарне відево! ) 💙💛
Gracias amigo por tus videos, hace muchos años que veo tu canal, tengo un medio hermano que esta en el frente de batalla en esta absurda guerra y me duele mucho que dos pueblo eslavos se esten matando por intereses de un tercero pais. Un fuerte abrazo y que se pare ya la guerra, stop war
@@belazbox no voy a entrar en polémicas usted con sus ideas y yo con las mías, y ese tercer país haciendo negocios con esta guerra. Suerte y feliz año nuevo
@@LOLODECEUTA "Гарних свят та безкінечного щастя" - саме так хотів сказати мій 22 річний сусід своєї дівчині. Але, нажаль, позавчора він був вбит на війні. На війні, яку почала ОДНА певна країна проти МОЄЇ рідної країни. Де тут третій і до чого тут "полеміка"? До-речі, перекладіть це слово із грецької ;) То ж закінчу своє повідомлення простою аналогією: коли вас вбивають - ви чітко бачите хто це робить! Бажаю вам у новому році зберегти свою географічну дистанцію від цієї війни. Дистанція серця - на вашій совісті.
Я шабрую болгаркою і різними кругами, особливо коли потрібно зняти великий шар. Доступу до станків нема, або площина невелика, та шабріння не займає багато часу. Якщо потрібно точніше(з мікронами справу не маю), то дошабрюю шабером. Але є одне але: я не вирівнюю пари ковзання, всі ті поверхні прикручується одна до другої, або до іншої шліфованої на заводі деталі.
насправді якщо так нормально подумати і помедитувати за чашкою чаю то доходиш до висновку що це супер очевидні речі. Дякую ДМ за терпіння і таке детальне пояснення таких простих і очевидних речей.
Таки вірно казав колись мені мій дід - ""Не все те рівне, що блищить"" ...( дід працював машиністом паровоза, а на пенсії - слюсарем з ремонту цих самих паровозів)
Яби припустив болгарку якщо выробітка 1мм та біььше але шабером знімати всі ями від болгарки. Але це хто дуже хоче та немає вибору. У мене був другий верстат 1а616 з металобрухту. Так зроблений і вдпрацював 4 роки по 10 годин майже без вихідних. Болти гайки та багато грубої роботи і весь чавун що потрапляв до мене. Працювали на ньому виключно наймані працівники і навіть не токарі. Після чого був проданий з конусністю точіння 0.15 на 200мм від патрону і мене цей ремонт повністю влаштував (дешево й сердито) А перший верстат 1а616 працював 8 років з конусністю в 0.04 на 200мм від патрону без змін без ремонтів. Його до мене ще не ремонтували і я бережу. Останні 9 місяців стоїть і чекає на мене.....
Походу, шпіндель після шліфовки доводився розрізним притиром. (Хто в темі, то це не є секретом). Найкраще, це сірий чавун. Можна і бронзою. У свій час у нас в інструментальному цеху так доводились калібри. 13-14 клас чистоти. Тільки розрізним притиром можна досягнути правильної округлості. Правильно Максим наголосив, що ніякі шкурки, бруски і тд не годяться. Блистіти буде, а правильної геометрії не буде. Колись довелось так довести робочі валки ювелірних вальців для розкатування золота, чи срібла. Результат просто бомба. Якщо плаский медальйон, то майже полірувати не потрібно було. Заготовка блищала, як після якісної поліровки.
@@IvanIvanov-wh8td я використовував електрокорунд білий (оксид алюмінію) Калібри у нас доводили алмазною пастою. Діаметри невеликі - від 6мм до 12. Декілька притирів на різну зернистість пасти. В деталь (калібр) вона не шаржується через велику твердість. Вальці я доводив ел. корундом, бо він не такий твердий і можна одним притиром переходити на різне зерно. Корунд подрібнюється і не дає глибоких рисок при переході на мілкіше зерно (М14, М10, М7, м5) Добре промивати і прочищати. Скажімо, ф55-60 не наробишся окремих притирів. Це розрізана, гарно розточена в розмір чавунна труба, , стягував звичайними хомутами по чуть-чуть. З керосином, стеарином, добавляючи абразив, на малих обертах спокійно все доводиться і доволі контрольовано.
@@Bohdan_Zahvotskyi бажано, щоб вали були однакові в розмірі і правильної геометрії. Тоді пластина вальцується рівно і без скручування. Якщо різні діаметри, то кутова швидкість різна (в малих значеннях), але цього достатньо, щоб заготовку гнуло і не давало рівної пластини. Це вже професійні нюанси, які полегшують роботу ювеліра і менше металу іде в стружку і в угар.
@@ВладимирРоманюк-ф9о як же важко вас без автопереводу читать ..... Так а если чугунная труба притир имеет дефект на поверхности (например бочку) то она и на деталь перейдет
Нарешті я почув що давно хотів всім розповісти, в своєму досвіду який маю на хонінгованні і заміру профілогрофом. Дякую за відео. Якщо треба коректні обміри поверхні, зроблю с задоволенням.
Гарний відос. Вимір шорсткості методом порівння із зразкам поверхні, то такий собі метод, за Гостом похибка виміру для класів до 7 включно складає 50%, а для вищих досягая й 75% й це для спеціально навчених. тобто легко вважати що це 10 клас а насправді 8, і при цьому зразки повинні буквально викупані в спирті протерті виключно замшею, без царапок і т.д.. Цей метод був спеціально вигадно в ссеррії, бо профілометри робити не вміли й вони більше ламалася чи показували щось там (наприклад мод 251 яку здерли з Тaylor Hobson, але електроніка шкультигала на всі чотири ноги). А підготовка болгаркою під шабровку поверхні, то смішно бо це аналог операції опилювання напильником, тобто операція перед шліфуванням. І накінець термін "клас чистоти" відміненно ще в 1975 р.!!! замість нього спеціально вводилися числові значення параметрів шорсткості, саме для того щоб підняти якість металообробки, а народ до сих пір ними користуюється.
Бачив десь в Ютубі, що тип перевіряє фінішну доводку в мікроскоп; навіть простий, що підключається через USB до комп'ютера, дуже добре показує структуру поверхні. А якщо хтось питає "почему нельзя шабрить болгаркой", то такому якраз можна це робити.
Видал как-то токарник со станиной отболгаренной. Вроде кашка это была. Очень красиво! Равномерный чёткий рисунок как из под торцевой шлифовки. Прям видно, что у болгарщика рука набита... ...на этом плюсы, собственно, заканчиваются. =)) Станина кривущая, её даже не пытались выровнять, только рисунок сверху набили перед продажей, да краску обновили.
В первую очередь станину (и патрон) уносит пыль абразива от наждачки, точила возле станка и осыпающийся с рукавов абразив, если точило далеко от станка... При этом каленая станина улетает в разы быстрее чем мягкая станина погрызаная шаберами как рашпиль Харьковскими умельцами, возле которой здоровенное точило и абразив летит... Как так? - Абразив внедряется и в мягкую станину и в мягкий суппорт... Замечено на многих станках с не каленой станиной и наждачниками.
З великим задоволенням подивився це відео. І в пам‘яті спливли заняття в технікумі і предмет Допуски и посадки, мерительный инструмент. Але тоді яке то доволі нудне було заняття. І тільки з роками праці на металообробних станках доходить, яка то була молода дурь в голові.
Дядьку, розкажіть, будь ласка, як виставляли перпендикуляр на хрестовому супорті? Буду собі шліфувати, думаю як краще зробити. Думав покласти на 4 призми, одну з призм висунути трохи під УЛЦ, до УЛЦ приліпити ШД і по ній вже виставляти. Як ви робили?
"Цікава річ" так дід казав теж з Львівської області Жидачівський район село чи то Стріличі чи то Ходорів точно не скажу жакую тільки що не з'їздив з ним на його Батьківщину була можливість , дурень був. Макс респект.
Я не спеціаліст по металообробці і тим більше не бухгалтер і з болгарку використовував лише в побутових умовах і я не розумію як можна нею щось точно робити. Болгарка має масу а відповідно інерційність а вкупі з гіроскопічним ефектом це дає непервершений результат, крім того болгарка, як високоточний інструмент, має люфти а також всі диски і кружки до неї також мають "високий" клас точності. А саме головне, я впевнений, що після роботи в металі залишається мікро абразив, тому що диск його буде просто туди впечатувати на високій швидкості і під мікроскопом поверхня виглядатиме як каблучка з інкрустованим камінням. Але це так, думки з дивану ) Всіх з наступаючими святами!
Все верно, обработка металла начинается с подборки и настройки инструмента. Забавно, но в РФ о таких простых вещах *СЛЫХОМ НЕ СЛЫХИВАЛИ)))* Попробуйте среди российских токарей или фрезеровщиков найти хотя бы одного, способного станок класса *В* самостоятельно настроить хотя бы до уровня станка класса *П.* ps. А потом удивляются, почему у них вместо мерседеса паровоз получается))) Учитесь, рукожопы)))
@@Егор-л5в5т В смысле давно ли я был в России? Лет 10-15 назад... А ты думаешь с тех пор у этих тупоголовых рукожопов что то изменилось? Возможно ЧСВ подросло))) Забавно, но у меня в цеху какой нибудь сириец, имеющий 5-7 классов образования осваивает станок в десятки раз быстрее руZZкого Ваньки с дипломом инженера-технолога. ps. Может у них с рождения руки под йух заточены???
Кому не ліньки, поясніть, будь-ласка, у двох словах, як той шпіндель буде триматись у внутрішній обіймі підшипника, коли після шліфовки його діаметр став трохи меншим. Чи там одразу конічні роліки по ньому котяться?
Совершенно справедливое указание на возможные дефекты возникающие при шабрении болгаркой которых нужно стараться избегать, но остальные рассуждения на эту тему просто демагогия. Каждый исходит из своих возможностей и на вопрос , что лучше - работать на станке с выработкой скажем 0,5мм на станине и поперечке или с помощью болгарки и шабера уменьшить это до 0,03 мм, при этом третьего варианта не дано, то ответ думаю очевиден. А шабрение, как технологический процесс, пришло из Америки и там на него смотрят не так, как описано с советской технической литературе людьми, которые сами этим ни когда не занимались.
НУ похоже наконец открыт секрет 3г71 почему у многих шпинделя дрожат . все просто шпиндель надо шлифовать и доводить притирами по чертежу в не ниже 12 класса . В чертеже это указано просто на заводах так не делали не хотели заморачиваться . На более грубой поверхности видимо масляный клин разрывался из за этого были колебания шпинделя . Из за чего камень рисовал волны на обработанной поверхности .
@@Dyadko.Maksym , а на своём 3г71 много лет назад также шлифовкой и доводкой шпинделя проблему исправил ? С вкладышами ничего не делал ? Помню была беда: "шифер на деталях".
Верстат має заробляти гроші , на гівні заробиш гуль на голові , шурупи можна крутити і дрелькою і бетон замішувати кубами в кориті сапкою . Тре робити як книжка пише , усе хоче свого , за той час що мучились з кутошліфувальною машинкою можна завезти пошліфувати так як треба , воно в кінці вийде дешевше ,чому ніхто не рахує вартість часу власного життя , а присрать приліпить то краще не чіпати .
Вітання з міста героя Охтирки, захоплююся Вашим професіоналізмом. Як можна з Вами зв'язатися на рахунок реставрації постілів розподільчого валу в ГБЦ москвіч 412?
Добрый день, ДМ. Единственное, что не совсем понятно - как удалось сохранить соосность шеек с конусным концом шпинделя? Или конец шпинделя тоже был прошлифован?
@@Dyadko.Maksym Я смотрю "одна установка" - это вообще золотое правило в токарке. Бербраер, когда ещё показывал токарку, неустанно про это повторял. Про шабрение рассказано и показано - просто шикарно !
Вывод: болгарской снимать примерно не более двух третей - трех четвертей материала до низа выработки, а остальное только шабером, для полного устранения ямок и рисок от болгарки. Стоит только отметить, что с кривыми руками/глазами - миссия не выполнима.
@@Dyadko.Maksym Ну, тогда олдспайс не поможет!) Теоретически можно сделать, практически - ХЗ. Если только на спор или ради принципа, или от лютой безысходности вместе с неуёмным стремлением к совершенству. А вообще: тоненький отрезной диск с сработанной под углом кромкой при слабом-слабом нажиме прямыми руками даёт на каленом чугуне очень мелкие риски. Негода отмечал это когда делал свой 1а616. Опять-таки, нужно иметь соответствующее терпение и навыки. Задача выполнима, но мало для кого.
@@Dyadko.Maksym О, шпиндель я ни в коем случае не имел ввиду. Я про станины. Не думаю, что там ямки в две сотки (а две сотки надо хорошо так на шабер нажать) будут так уж страшны.
Здравствуйте, ни когда не понимал болгарообдирщиков как у них удаётся контролировать хотя бы призму? Ладно станину, но суппорт то можно весь на Фрезер отдать где будут всё плоскости за одну установку и потом всё это пришабрить ни каких проблем,
@@olegplisiuk4687 ну машиностроение не только на дм держится, пара человек в городе найдётся чтобы исполнить то что от них хотят , а так да в основном только штакетники и фрезеруют
@@olegplisiuk4687, качественное не может быть дешевым... а ручной труд ещё дороже машинного... а у нас всё наоборот :)))))))) руками впахивают за копейки, а на станках за 5-10 минут месячную зарплату учителя/воспитателя поднимают...
@@olegplisiuk4687 , соглашусь и не соглашусь :))) качество и массовость совместимы до определённой степени. После которой, если уходить в количество падает качество и наоборот. Тут важен баланс. И массовое производство по определению не может быть качественным. Там "качество" - результат компромиссов. Сравни мебель с икеи и мебель от самобытных мастеров в нескольких поколениях. Экслюзив только добавляет стоимости к индивидуальному подходу.
@@olegplisiuk4687 , так и знал, что в подобные области уйдёт общение. Я имел в виду те области, которые конкурируют с ручным трудом. То есть одни и те же вещи можно сделать и руками, и на станках. В тех областях, где без станков и высокотехнологичных процессов никак не обойтись совсем другой разговор. И некачественная в этом случае не обязательно нерабочая! Может быть глючная. И эти глюки могут быть несистемными или зависеть от нескольких факторов.
Дякую братику! Я зараз їду до дому з Варшави. Буду із задоволенням дивитися цей відос. Наперед знаю, що відео дуже класне! Ще раз щиро вдячний! Буду у Львові, наберу!
Все очень правильно и понятно сказано, но я бы на вопрос "почему нельзя шабрить болгаркой" добавил бы: потому что на зачистных кругах для болгарок зерно крупное, предназначенное для быстрого снятия металла. И именно это зерно оставляет глубокие риски, про которые и говорит ДМ. Ну и до кучи хотелось бы добавить, что никто и никогда не сможет держа болгарку на весу вышлифовать плоскость настолько ровно, как это делает плоскошлиф даже если запастись огромным разнообразием лепестковых шлифкругов и обложиться кучей поверочных линеек. Все равно будут ямы, завалы плоскостей и в итоге "грязевые ванны".
@@Anon7476 в принципе да. Но я вот от бедности реставрировал станочные чугунные тиски на 200 мм при помощи болгарки. Тиски для не ответственных работ и не на станке. В принципе мне удалось компенсировать износ и тиски начали нормально работать на всю ширину раскрытия губок. И то я откровенно заманался прикладывать линейку и вычесывать десятки. Но то тиски, а не станок.
Большое спасибо за науку. Привет из Казахстана.
Merry christmas from Cezch republic !
Я хоть и токарю , лишние знания не помешают, в будущем💯👍👍👍
Посоветуйте Максиму хорошего токаря, ручку на электрошкаф выточить 😉
На моменті з 25 п'ятен на асфальті - ржав в голос :))) То виходить, що шабровка - то трохи складніше ніж шоркати твердосплавом по чавуну
ага, саме так.
Шабровка- це деталі до жигуля підгонити))
То Максе як будеш давати відповіді на питання то скажи чи не перегорає страсть до тої роботи, чи робиш усю роботу з задоволенням чи стиснувши зуби, досить довго займаєшся однією справою може просто набриднути, де береш мотивацію на всі подвиги?
@@МаріяМороз-в1з станок то не жінка - мозги не ..бе :))
Тепер все ясно, чому асфальт так швидко зношується. Перешліть дане відео у верховну раду, щоб нарешті дійшло
Дядька, спасибо! Сердце разрывается, мир!
Чётко и понятно объяснил
Немаю ніякого відношення до металообробки, але БЛЯХА!!! Як же цікаво дивитися за роботою толкового майстра.
Всього тобі найкращого Дядьку, міцного здоров'я тобі і твоїм близьким!
Я коли починав дивитись канал, то теж не мав відношення. Так що вважайте😅
Дякую за прекрасне розяснення, дуже корисна інформація без лишніх повторювань. Поважаю.
Велика дяка Д.МАКСИМУ за роботу, відео,волонтерство та інше! Лайк, підтримка каналу, привіт із Жмеринки.
Ну то просто пі...ц,Макс ти якийсь інопланетян в інженерії і механіці,даєш фору всім нашим інженерним вишам і докторам наук..... Років 50,Респект,Велика Повага Вам, і надія ,що такі знаючі люди як Ви,донесуть хоча б 1% тим людям,які тим цікавляться і Живуть!Слава Україні!
Привіт ДМ, Ти Шедевр нашого часу!!!Дай Боже Тобі Здоров'я. І нехай Всі Святі бережуть Тебе. З повагою.!!!
Усё зразумел,пайшов асфальтоваць сваю станiну,бо нiякiм iншым чынам, я не змагу зрабiть на сваём станкi 25 пятен . :)
Спасибо тибе ДМ!!у меня 675п работал в колхозе стол убитый за станком не следили особо я так понял.а вот Шабровка присутствует .и тут я после твоего видео понел что это заводская зделана по технологии иначе уже давно стерласьбы.
Базована база від базованого майстра! дякую!
Большое спасибо, с удовольствием осмотрел. Я самодельщик и станков нет, делаю токарный з рельс. Я думаю вы, если прочитали, улыбнулись. Я не шабрил призмы болгаркой. Я выфрезировал призмы и плоскость задней бабки на столе от заточного для ножей фуганка самодельным шпинделем. И доводил на этом столе шкуркой под 2 микронный индикатор. Так как станка нужного и нужной точностью нет, то ямы есть. Но нет шероховатости. Наждачка 100, 160 потом 400 кажись сделало зеркало. Впереди шабровка под не пойми какую линейку. На видио я соточным мерял, гуляло в две сотки, двухмикронный конечно больше. В ручную лучше не сделаешь. Болгаркой я поперечку сверху с низу из железа типа шабрил. Но тут ньюанс. Можно шабрить лепестковыми дисками с разной зернистостью. Проверить мне нечем и негде, но напильника или терки нет. На вид не зеркально но почти. Плиты нет и впереди шаброска шабером под зеркало. И именно по этому шабрил лепестковыми - иначе зеркало царапает (если отрезным драть)и не видно где шабрить. Вы такое допускаете как для самоделки? Или тоже будет грязь забиваться?
Смотря как выходишь .....
Но начать стоило с инструмента
@@IvanIvanov-wh8td понял. Но нет места где ставить, и в Ялте нет таких мастеров как вы. Лентяи всё - курортники. Спасибо.
@@yalta9752 3 плиты 400ки, мост, уровень линейки ут, не много места занимают .... и если набросится то и не так долго оказалось делать ....
Плюс постигается дзен и магия пятнышек
@@yalta9752 мастера есть
Просто вы о них не знаете ....
@@IvanIvanov-wh8td может быть и есть. По измерительному да, только стоит он не дешего. Потихоньку обростаю. Я имело ввиду станки негде ставить. Выкрали место того токарнику будущему. Сарайчик 2.5х2.5
Товарищ Максим, спасибо что открыл глаза! Да благословит тебя наш пролетарский Аллах)
Вибачте, але 10:26 сук'а навіть фабрика такої якості не дає. Ну хіба що японці.. Просто знімаю капелюха. Побільше б таких майстрів. Дякую Вам, дядько Максиме, за гарне відево! ) 💙💛
Gracias amigo por tus videos, hace muchos años que veo tu canal, tengo un medio hermano que esta en el frente de batalla en esta absurda guerra y me duele mucho que dos pueblo eslavos se esten matando por intereses de un tercero pais.
Un fuerte abrazo y que se pare ya la guerra, stop war
Ви безкінечно далекі і не тільки географічно.
@@belazbox no voy a entrar en polémicas usted con sus ideas y yo con las mías, y ese tercer país haciendo negocios con esta guerra.
Suerte y feliz año nuevo
@@LOLODECEUTA "Гарних свят та безкінечного щастя" - саме так хотів сказати мій 22 річний сусід своєї дівчині. Але, нажаль, позавчора він був вбит на війні. На війні, яку почала ОДНА певна країна проти МОЄЇ рідної країни. Де тут третій і до чого тут "полеміка"? До-речі, перекладіть це слово із грецької ;) То ж закінчу своє повідомлення простою аналогією: коли вас вбивають - ви чітко бачите хто це робить! Бажаю вам у новому році зберегти свою географічну дистанцію від цієї війни. Дистанція серця - на вашій совісті.
Я шабрую болгаркою і різними кругами, особливо коли потрібно зняти великий шар. Доступу до станків нема, або площина невелика, та шабріння не займає багато часу.
Якщо потрібно точніше(з мікронами справу не маю), то дошабрюю шабером.
Але є одне але:
я не вирівнюю пари ковзання,
всі ті поверхні прикручується одна до другої, або до іншої шліфованої на заводі деталі.
Це міняє докорінно завдання. Ми говоримо про супортні групи і пари тертя-ковзання
насправді якщо так нормально подумати і помедитувати за чашкою чаю то доходиш до висновку що це супер очевидні речі.
Дякую ДМ за терпіння і таке детальне пояснення таких простих і очевидних речей.
Привіт Дядько Максим
Дякую за відео
Мабудь, найцікавіше відео за останній час. Дякую, Дядько!
Йой, Максиме, ото в тебе підгоріло, рішив зробити так добротно, щоб у всіх болгарочників тепер на ракетний тязі можна було ракети запускати (:
Таки вірно казав колись мені мій дід - ""Не все те рівне, що блищить"" ...( дід працював машиністом паровоза, а на пенсії - слюсарем з ремонту цих самих паровозів)
Дивлюсь Дядька Максима вже декілька років, багато чого зрозумів в тонкощах металообробці . Якось гріє , бо ПРОФІ у нас є ! 👍
Яби припустив болгарку якщо выробітка 1мм та біььше але шабером знімати всі ями від болгарки. Але це хто дуже хоче та немає вибору. У мене був другий верстат 1а616 з металобрухту. Так зроблений і вдпрацював 4 роки по 10 годин майже без вихідних. Болти гайки та багато грубої роботи і весь чавун що потрапляв до мене. Працювали на ньому виключно наймані працівники і навіть не токарі. Після чого був проданий з конусністю точіння 0.15 на 200мм від патрону і мене цей ремонт повністю влаштував (дешево й сердито) А перший верстат 1а616 працював 8 років з конусністю в 0.04 на 200мм від патрону без змін без ремонтів. Його до мене ще не ремонтували і я бережу. Останні 9 місяців стоїть і чекає на мене.....
Bardzo dziękuję. Super
Шабрение болгаркой -це коли ти вирішив поголитися кухонним ножем.
А потім ще сходив на лікування до шамана)
Чотко, внатурі клас!
Ну нарешті як я довго цього чекав, хоч хтось пояснив більшості Майстрів як вони працюють!😁
Походу, шпіндель після шліфовки доводився розрізним притиром. (Хто в темі, то це не є секретом). Найкраще, це сірий чавун. Можна і бронзою. У свій час у нас в інструментальному цеху так доводились калібри. 13-14 клас чистоти. Тільки розрізним притиром можна досягнути правильної округлості. Правильно Максим наголосив, що ніякі шкурки, бруски і тд не годяться. Блистіти буде, а правильної геометрії не буде.
Колись довелось так довести робочі валки ювелірних вальців для розкатування золота, чи срібла. Результат просто бомба. Якщо плаский медальйон, то майже полірувати не потрібно було. Заготовка блищала, як після якісної поліровки.
А каким образом этот разрезной притир делается ?
Что используется абразивом ?
А ювелірні вальці чому не можна абразивна полірнути? Там ж допусків в 2 мікрона здається не треба.
@@IvanIvanov-wh8td я використовував електрокорунд білий (оксид алюмінію) Калібри у нас доводили алмазною пастою. Діаметри невеликі - від 6мм до 12. Декілька притирів на різну зернистість пасти. В деталь (калібр) вона не шаржується через велику твердість.
Вальці я доводив ел. корундом, бо він не такий твердий і можна одним притиром переходити на різне зерно. Корунд подрібнюється і не дає глибоких рисок при переході на мілкіше зерно (М14, М10, М7, м5) Добре промивати і прочищати. Скажімо, ф55-60 не наробишся окремих притирів. Це розрізана, гарно розточена в розмір чавунна труба, , стягував звичайними хомутами по чуть-чуть.
З керосином, стеарином, добавляючи абразив, на малих обертах спокійно все доводиться і доволі контрольовано.
@@Bohdan_Zahvotskyi бажано, щоб вали були однакові в розмірі і правильної геометрії. Тоді пластина вальцується рівно і без скручування. Якщо різні діаметри, то кутова швидкість різна (в малих значеннях), але цього достатньо, щоб заготовку гнуло і не давало рівної пластини. Це вже професійні нюанси, які полегшують роботу ювеліра і менше металу іде в стружку і в угар.
@@ВладимирРоманюк-ф9о як же важко вас без автопереводу читать .....
Так а если чугунная труба притир имеет дефект на поверхности (например бочку) то она и на деталь перейдет
Нарешті я почув що давно хотів всім розповісти, в своєму досвіду який маю на хонінгованні і заміру профілогрофом. Дякую за відео. Якщо треба коректні обміри поверхні, зроблю с задоволенням.
Особисто я Вам довіряю) Ви надихаєте робити руками та думати головою!
Гарний відос. Вимір шорсткості методом порівння із зразкам поверхні, то такий собі метод, за Гостом похибка виміру для класів до 7 включно складає 50%, а для вищих досягая й 75% й це для спеціально навчених. тобто легко вважати що це 10 клас а насправді 8, і при цьому зразки повинні буквально викупані в спирті протерті виключно замшею, без царапок і т.д.. Цей метод був спеціально вигадно в ссеррії, бо профілометри робити не вміли й вони більше ламалася чи показували щось там (наприклад мод 251 яку здерли з Тaylor Hobson, але електроніка шкультигала на всі чотири ноги). А підготовка болгаркою під шабровку поверхні, то смішно бо це аналог операції опилювання напильником, тобто операція перед шліфуванням.
І накінець термін "клас чистоти" відміненно ще в 1975 р.!!! замість нього спеціально вводилися числові значення параметрів шорсткості, саме для того щоб підняти якість металообробки, а народ до сих пір ними користуюється.
Бачив десь в Ютубі, що тип перевіряє фінішну доводку в мікроскоп; навіть простий, що підключається через USB до комп'ютера, дуже добре показує структуру поверхні. А якщо хтось питає "почему нельзя шабрить болгаркой", то такому якраз можна це робити.
Хоч би раз зробив правильно і щупи під передню бабку попідкладав :)))
Как всегда классная работа,лайк! Можно узнать,какой метод доводки шпинделя применили?
Доводка притирами
@@Dyadko.Maksym От би відео по циліндричних притірах. Це ж наче не виробнича таємниця.
@@Dyadko.Maksym було б цікаво побачити
А це дітки вам на Новий Рік )))
Дякуєм, бо в вас то густо то пусто, і коли пусто то починаєш вже хвилюватись.
Дякую, дуже пізнавально
Браво Макс!
Видал как-то токарник со станиной отболгаренной. Вроде кашка это была.
Очень красиво! Равномерный чёткий рисунок как из под торцевой шлифовки. Прям видно, что у болгарщика рука набита...
...на этом плюсы, собственно, заканчиваются. =))
Станина кривущая, её даже не пытались выровнять, только рисунок сверху набили перед продажей, да краску обновили.
Нарешті відос
Цілий тиждень оновлюю ютуб бо нема шо дивитись😂
В первую очередь станину (и патрон) уносит пыль абразива от наждачки, точила возле станка и осыпающийся с рукавов абразив, если точило далеко от станка... При этом каленая станина улетает в разы быстрее чем мягкая станина погрызаная шаберами как рашпиль Харьковскими умельцами, возле которой здоровенное точило и абразив летит... Как так? - Абразив внедряется и в мягкую станину и в мягкий суппорт... Замечено на многих станках с не каленой станиной и наждачниками.
З великим задоволенням подивився це відео. І в пам‘яті спливли заняття в технікумі і предмет Допуски и посадки, мерительный инструмент. Але тоді яке то доволі нудне було заняття. І тільки з роками праці на металообробних станках доходить, яка то була молода дурь в голові.
Дядько Максим. Дякую за корисну інформацію. Другу половину відео краще було б окремо викласти, а то загубиться. Або хоча б тайм коди.
Не завжди дивлюсь "теоретичну частину", але саме ось ця - сподобалась. Заскочила як конус в бабку.
Цікаво якого класу доводки дизельна апаратура плунжера розпилювачі форсунки ??????
Дякую за цікаву лекцію на тему "а чо після болгарки малий ресурс?".
Коллег с чермету очень выгодно мать, всегда когда интересные ништяки появляются то говорять
Це Гефест !!!!!! Бог Українського металу !
Файно
Короче,пришабривание зэдекса к напильнику,контрпродуктивно!😀
нарешті шабрєніє болгарой на каналі ☺️
Дядьку, розкажіть, будь ласка, як виставляли перпендикуляр на хрестовому супорті? Буду собі шліфувати, думаю як краще зробити. Думав покласти на 4 призми, одну з призм висунути трохи під УЛЦ, до УЛЦ приліпити ШД і по ній вже виставляти. Як ви робили?
Может ли кто посоветовать книгу про шлифовку и шлифовальные станки?
Очень буду благодарен!
"Цікава річ" так дід казав теж з Львівської області Жидачівський район село чи то Стріличі чи то Ходорів точно не скажу жакую тільки що не з'їздив з ним на його Батьківщину була можливість , дурень був. Макс респект.
Подяка вам за вашу працю і контент
Я не спеціаліст по металообробці і тим більше не бухгалтер і з болгарку використовував лише в побутових умовах і я не розумію як можна нею щось точно робити. Болгарка має масу а відповідно інерційність а вкупі з гіроскопічним ефектом це дає непервершений результат, крім того болгарка, як високоточний інструмент, має люфти а також всі диски і кружки до неї також мають "високий" клас точності. А саме головне, я впевнений, що після роботи в металі залишається мікро абразив, тому що диск його буде просто туди впечатувати на високій швидкості і під мікроскопом поверхня виглядатиме як каблучка з інкрустованим камінням. Але це так, думки з дивану )
Всіх з наступаючими святами!
Плюс до всього болгарочний диск чудово збалансований😆
@@БогданКлюс-ф8д і я ж про те, "висока" точність виготовлення.
Действительно с дивана
Там обратная связь идет
Все верно, обработка металла начинается с подборки и настройки инструмента.
Забавно, но в РФ о таких простых вещах *СЛЫХОМ НЕ СЛЫХИВАЛИ)))* Попробуйте среди российских токарей или фрезеровщиков найти хотя бы одного, способного станок класса *В* самостоятельно настроить хотя бы до уровня станка класса *П.*
ps. А потом удивляются, почему у них вместо мерседеса паровоз получается))) Учитесь, рукожопы)))
Херню порешь.
@@Егор-л5в5т В смысле давно ли я был в России? Лет 10-15 назад... А ты думаешь с тех пор у этих тупоголовых рукожопов что то изменилось? Возможно ЧСВ подросло))) Забавно, но у меня в цеху какой нибудь сириец, имеющий 5-7 классов образования осваивает станок в десятки раз быстрее руZZкого Ваньки с дипломом инженера-технолога.
ps. Может у них с рождения руки под йух заточены???
може навпаки? (Маю на увазі букви В і П)
Якщо носатий - це майстер терміст, то яка спеціалізація у вусатого?
Поки практикант
@@Dyadko.Maksym ученік)
Дятьку добрий день вмене є станок токарний іж 611 я хочу його відреставрувати ви би затаку роботу взялися і скільки таке удовольствія коштує
Можу пошліфувати станину
Сільки коштує
@@МірАвто dyadko.maksym@gmail.com
Добрий ранок
Мій Вчитель, після "аж шуба загортається" додавав: "та чавунні праски гнуться, коли ту шубу потім намагаємося прасувати".
Та ні в болгарці просто потрібно відбалансувати круг)))і довше виходжувати поверхню)
Доброго вечора Максим! Як з вами можна зв’язатися? Телефон можливо можете дати?😊
🤓🤓🤓👍👍👍
👍
Кому не ліньки, поясніть, будь-ласка, у двох словах, як той шпіндель буде триматись у внутрішній обіймі підшипника, коли після шліфовки його діаметр став трохи меншим. Чи там одразу конічні роліки по ньому котяться?
Там бронзові вкладиші
Совершенно справедливое указание на возможные дефекты возникающие при шабрении болгаркой которых нужно стараться избегать, но остальные рассуждения на эту тему просто демагогия. Каждый исходит из своих возможностей и на вопрос , что лучше - работать на станке с выработкой скажем 0,5мм на станине и поперечке или с помощью болгарки и шабера уменьшить это до 0,03 мм, при этом третьего варианта не дано, то ответ думаю очевиден. А шабрение, как технологический процесс, пришло из Америки и там на него смотрят не так, как описано с советской технической литературе людьми, которые сами этим ни когда не занимались.
Прикол в тому, що до ремонту станок пропрацював 10000 годин і зносився на 0.5 А після ремонту пропрацює 1000 годин і зноситься на тих самих 0.5
@@Dyadko.Maksym Если сожрет наделки, то их поменять не слишком сложно, и направляющие заодно можно подправить шабером.
а чем доводили шпиндель?
Притири + пасти
@@Dyadko.Maksym , а мог бы подробней рассказать ? Видеолекция была бы весьма кстати. ;)
До водка есть класс, а после водка де?
НУ похоже наконец открыт секрет 3г71 почему у многих шпинделя дрожат . все просто шпиндель надо шлифовать и доводить притирами по чертежу в не ниже 12 класса . В чертеже это указано просто на заводах так не делали не хотели заморачиваться . На более грубой поверхности видимо масляный клин разрывался из за этого были колебания шпинделя . Из за чего камень рисовал волны на обработанной поверхности .
Вірно
@@Dyadko.Maksym 6 или 7 лет ты этот секрет от всех в тайне держал . Даже что то там запатентовал . Зачем сейчас попросту слил секрет?
@@АртемНешатаев патент на шпіндель 372б, а не 3г71
"Коля, кажу, дєлай усе по чертєжу, шоб не було потім πιζδεжу ..."(ц) Орест Лютий.
@@Dyadko.Maksym , а на своём 3г71 много лет назад также шлифовкой и доводкой шпинделя проблему исправил ? С вкладышами ничего не делал ? Помню была беда: "шифер на деталях".
Гы... А я даже знаю, в чей огород полетел камешек :) вернее булыжничек :)
Верстат має заробляти гроші , на гівні заробиш гуль на голові , шурупи можна крутити і дрелькою і бетон замішувати кубами в кориті сапкою . Тре робити як книжка пише , усе хоче свого , за той час що мучились з кутошліфувальною машинкою можна завезти пошліфувати так як треба , воно в кінці вийде дешевше ,чому ніхто не рахує вартість часу власного життя , а присрать приліпить то краще не чіпати .
Так а шабоовкой перекрыть все те ямы что от болгарки остались не судьба ?
Ага, по станині твердістю 60нрс і попасти в 7-9 класс:)
@@Dyadko.Maksym станины твердостью 60 едениц еще не царапал, но не вижу большой проблемы ....
Вітання з міста героя Охтирки, захоплююся Вашим професіоналізмом.
Як можна з Вами зв'язатися на рахунок реставрації постілів розподільчого валу в ГБЦ москвіч 412?
Black Force Garage, хлопці з Чернігова в мсквичах розбираються. Для Максима то нерентабельно мабуть
Який клас шороховатості торцевої сітки? Камера передає що це напильник.
Подивіться відео Висота торгової сітки. Там менше мікрона
Таи не высота, там впадины
В кінці було цікаво відчуття що гріхи відпустив .
🤣👍🤝💙💛🌲
diakui za info ,cekavo
Ты им сперва поясни что такое ГОСТ!!!! Они родились и выросли в условиях ТУ!!! =)))))
Добрый день, ДМ. Единственное, что не совсем понятно - как удалось сохранить соосность шеек с конусным концом шпинделя? Или конец шпинделя тоже был прошлифован?
Все за 1 установку
@@Dyadko.Maksym Я смотрю "одна установка" - это вообще золотое правило в токарке. Бербраер, когда ещё показывал токарку, неустанно про это повторял. Про шабрение рассказано и показано - просто шикарно !
Можно и 5 пятен иметь, 4 по углам и одно в центре, и пробел между ними с яйцо комарика, а можно и одно размером 25,4 на 25,4 😊 .
Одно ой как не просто сделать ....
Пан Максім пэу́на ня бачыу́ як пакістанскія "классные пацаны" з нуля вырабляюць АК74!...у якіх умовах і на якіх верстатах😁
Привет Дядько!Отвечай болгарщикам™ "лично Тебе можно"
Подивився в підручник загальний курс слюсарної справи,про шабровку болгаркою не написано,а то що Максим каже все є
Коментар на підтримку каналу 👍
Все буде добре 💙💛
Слава Україні ✌️🇺🇦
Вывод: болгарской снимать примерно не более двух третей - трех четвертей материала до низа выработки, а остальное только шабером, для полного устранения ямок и рисок от болгарки. Стоит только отметить, что с кривыми руками/глазами - миссия не выполнима.
Угу, а якщо твердість 60?:)
@@Dyadko.Maksym Ну, тогда олдспайс не поможет!) Теоретически можно сделать, практически - ХЗ. Если только на спор или ради принципа, или от лютой безысходности вместе с неуёмным стремлением к совершенству. А вообще: тоненький отрезной диск с сработанной под углом кромкой при слабом-слабом нажиме прямыми руками даёт на каленом чугуне очень мелкие риски. Негода отмечал это когда делал свой 1а616. Опять-таки, нужно иметь соответствующее терпение и навыки. Задача выполнима, но мало для кого.
А, ну ещё электрошабер частично может решить проблему, а к нему несколько сменных пластин, что бы быстро менять и перетачивать сразу набором.
@@NiksonHD якщо при обкатці поверхні будуть ямки в 0.02 то до одного місця та робота
@@Dyadko.Maksym О, шпиндель я ни в коем случае не имел ввиду. Я про станины. Не думаю, что там ямки в две сотки (а две сотки надо хорошо так на шабер нажать) будут так уж страшны.
Треба виплачувати пенсію людям які кажуть "какая разніца"
Треба в них пенсію забирати.
По інвалідності
Хоть я тут ні при чому. Але відчуття наче мене насварив учитель на уроці за якусь мою херню)
+
Здравствуйте, ни когда не понимал болгарообдирщиков как у них удаётся контролировать хотя бы призму? Ладно станину, но суппорт то можно весь на Фрезер отдать где будут всё плоскости за одну установку и потом всё это пришабрить ни каких проблем,
Инструментально
@@olegplisiuk4687 ну машиностроение не только на дм держится, пара человек в городе найдётся чтобы исполнить то что от них хотят , а так да в основном только штакетники и фрезеруют
@@olegplisiuk4687, качественное не может быть дешевым... а ручной труд ещё дороже машинного... а у нас всё наоборот :)))))))) руками впахивают за копейки, а на станках за 5-10 минут месячную зарплату учителя/воспитателя поднимают...
@@olegplisiuk4687 , соглашусь и не соглашусь :))) качество и массовость совместимы до определённой степени. После которой, если уходить в количество падает качество и наоборот. Тут важен баланс. И массовое производство по определению не может быть качественным. Там "качество" - результат компромиссов. Сравни мебель с икеи и мебель от самобытных мастеров в нескольких поколениях. Экслюзив только добавляет стоимости к индивидуальному подходу.
@@olegplisiuk4687 , так и знал, что в подобные области уйдёт общение. Я имел в виду те области, которые конкурируют с ручным трудом. То есть одни и те же вещи можно сделать и руками, и на станках. В тех областях, где без станков и высокотехнологичных процессов никак не обойтись совсем другой разговор. И некачественная в этом случае не обязательно нерабочая! Может быть глючная. И эти глюки могут быть несистемными или зависеть от нескольких факторов.
хахаххаахахаххахахаахх 18:27 хахахахаахах їбаа аххахахаха
Боже, той кронштейн від зозульки так досі і не знайшов свого власника(
Шановний Дядько Максим вітаю Вас із прийдешніми святами в цей не легкий для України 2022 рік
Залив за шкуру шабровщикам )))
Нове відео дожив.