Polonez FSO w polskim filmie część 1: 1979-1985
Вставка
- Опубліковано 10 лют 2025
- Polonez pojawił się w wielu polskich filmach. W materiale użyłem fragmentów następujących filmów polskich (wg daty premiery):
0:03 Dorota - 1979
0:50 Wściekły - 1980
1:40 Miś - 1981
3:04 Fik Mik - 1982
4:54 Klakier - 1983
5:20 Co dzień bliżej nieba - 1984
5:48 Smażalnia Story - 1985
ciąg dalszy nastąpi :)
Super kolor Poloneza w filmie "Dorota".
Na znaczku Poczty Polskiej,był chyba w tym samym kolorze.
Aż miło było popatrzeć dziekuje😊
Faktycznie - "Dorota" (ale też "Justyna" z tego samego dyptyku) to były pierwsze odnotowane przeze mnie Polonezy na ekranie. 👌
2:54 - nie zdziwię się, jeżeli to auto prezesa Ochódzkiego, w którym zmieniono tablice na milicyjne i dołożono koguta.
W końcu w PRL brakowało wszystkiego (zwłaszcza własnych produktów). 😉
Wiesz, że też przyszło mi to do głowy.
Prawdopodobnie tak było
Choć teraz widzę, że milicyjny zielony nie ma świateł przeciwmgielnych. Jeżeli mimo wszystko to ten sam pojazd to albo tak bardzo im się chciało odróżnić, że po ujęciach z Ochódzkim zdemontowali, albo scenę z milicją kręcili przed doposażeniem dla Ochódzkiego. 😉
Miło popatrzeć mając sentyment do Poloneza :-)
Świetna robota takie zestawienie. Brakowało takiego czegoś na youtubie.
Zabrakło: "07 zgłoś się", "7 życzeń" i "Sezon na bażanty".
Seria dotyczy filmu, nie seriali. Dlatego nie ma tych tytułów, ale dzięki za komentarz.
Ten trzeci to film.@@ParkingPolska
@@motoryzacjawaldka9597 Tak, Polonez jest tam głównym aktorem. Będzie w cz. 2.
Jeszcze byly fajne sceny z Polonezem w filmie "Bez miłości" i "Jesli się odnajdziemy"
Udźwiękowienie w Polskich filmach to jak widać od zawsze taki dramat. Dobrze to widać w pokazanym tu Misiu, gdzie bardzo wyraźnie słychać, że dialogi są nagrywane w studiu i przez to całość tak sztucznie brzmi.
Nie było wtedy mikrofonów, które dobrze nagrywałyby mowę aktorów, bez szumu i gwaru otoczenia, więc wiele dialogów i dźwięków dodawano w postprodukcji. Inna sprawa, że Bareja to taki Walaszek PRL-u, lubił śmieszkować, ale technicznie czy pod względem kunsztu sztuki filmowej te filmy nie brylowały.
@@Cnodax1 Ciekawe jest to, że Czterej Pancerni jeszcze przed rekonstrukcją mieli doskonałe udźwiękowienie.
W serialu pt."Białe tango" w tle wystepuje Polonez long
Super 🙂👌👍
Zauważyłem też poloneza jamnika w serialu "Trapez". Poza tym: Siedem Życzeń, Zmiennicy, W piątą stronę świata, Piłkarski poker, Prywatne śledztwo,
Dzięki za rekomendację! 😉 skorzystam.
Gra rolę drugoplanową w serialu"Białe tango"
W filmie "Dorota" Polonez miał stare tablice rejestracyjne wydane przed 1977 rokiem...jeszcze przed zmianą wojewòdztw. Pierwsze wozy wyszły w 1978. Być może na potrzeby filmu.
Tablice "gierkowskie" wprowadzono w 1976 r. - reforma była 1 czerwca 1975 r. i łatwo zapamiętać, że na nowe tablice w Polsce zwykle potrzeba roku. Obecny system w końcu wszedł w 2000 r. - też rok po reformie z 16 województwami w miejsce 49.
A na dodatek miał znaczek "licencja fiat" na przednim prawym błotniku, co wskazuje na to, że był egzemplarzem z serii przedprodukcyjnej z 1977r.
@@Baklaz360pl I nie zdziwię się, jeżeli na pokrywie bagażnika miał roboczy emblemat "Polski" zamiast "Polonez" - plebiscyt na nazwę modelu miał miejsce w 1978 r.
@@TVholub dziwne, nazwa Polski była tylko chwilową, a później eksportową na Francję. Centro Stile Fiat nazwało tak 3 prototypowe egzemplarze. Wbrew temu co mówią niektóre źródła, nazwa Polonez została już ustalona w 1976 (lub wcześniej), a przynajmniej z tego roku pochodzą pierwsze rysunki tehniczne znaczków na tylną klapę "Polonez 1600" oraz 1800. plebiscyt miał tylko budzić w społeczeństwie poczucie wpływu ich głosu. Nie rozumiem więc czemu ten egzemplarz miałby mieć ten znaczek, chyba że to była jakaś przymiarka na rynki zachodnie, a wraz z tym testowanie różnych nazw i znaczków.
Tez w filmie "Po upadku czyli sceny z życia nomenklatury"