Link do filmu z porównania CMATIC i HEXASHIFT: ua-cam.com/video/nLP1IsMzrMY/v-deo.html Jeśli odcinek się Wam spodobał to koniecznie pamiętajcie zostawić pod nim łapkę w górę oraz subskrypcję z dzwoneczkiem aby mieć pewność, że nie przegapicie żadnego kolejnego materiału na moim kanale!☺ Dołączajcie też do naszej grupy na FB Mechanizatorzy Matheo780: bit.ly/MechanizatorzyMatheo780
Jakoś tak nie jesteś zbytnio wiarygodny. Mam wrażenie, że zachwyt nad tą skrzynią nie pochodzi z przekonania do tego typu rozwiązań a z profitu za ten film
@@uniaturvario zgadza się tak było z korbankiem jak miał współpracę z nimi teraz jest tak z claasem czyli za pieniądze powie to co mu napisali więc to normalne u niego taki internetowy przedstawiciel handlowy
Uwaga będzie wywód! Jako użytkownik Fendtów na skrzyniach Vario. W zeszłym roku miałem przyjemność, dzięki uprzejmości firmy Świerkot przetestować dwa ciągniki Claas na skrzyni Cmatic (870 i 960). Moje wnioski są takie. Cmatic to skrzynia bardzo dobra ale do Vario trochę jej jednak brakuje. Mimo, że jest to skrzynia bezstpniowa w pewnych momentach wyraźnie czuć i słychać zmiany zakresów. A najgorsze jest to, że w pewnych sytuacjach skrzynia nie wie na którym zakresie chce jechać i potrafi co chwilę go zmieniać. Bardzo możliwe, że jest to kwestia ustawień. Uciąg ciągnika na naszych sporych górkach bardzo dobry. Spalanie Axiona 870 w trybie Eco odrobinę większe niż Fendta 828 przy talerzówce 6m. Mój wniosek jest taki, że gdybym wcześniej nie jeździł Fendtem na Vario pewnie byłbym skrzynią Cmatic zachwycony.
Mateo pomału tracisz wiarygodność w oczach widzów. Kiedyś oglądało się z przyjemnością Twoje filmy, teraz to już tylko nawijanie makaronu na uszy za profit
2x DF jeden 7250 a drugi 9340 i w DF nie można kupić ze zwykłą skrzynią tylko TTV ale one tak działają że każdy następny ciągnik tylko z taką skrzynią a niekoniecznie DF, w klasie bezstopniowa też działa bdb
Filip Grobelny rozglądam się za Claas Axion 820 planowany był fendt 718 ale są starsze i bardziej wyciorane, powiedz mi polecasz Claas Axion 820 2008r z przebiegiem ok 8 tyś mth czy to jest już za dużo na ten ciągnik ?
@@uniaturvario ja mam ponad 8 tyś i wszystko działa tak jak powinno. Widziałem egzemplarze po 10 tyś mht w pełni sprawne. Więc nie powinno być problemu.
Nadałbyś się na redaktora jakiegoś czasopisma z technika rolnicza, albo utworzyć swoje czasopismo, na pewno by się sprzedawało 👍 bo mało jakie czasopismo jest zapraszane prze tyle marek.
Nie wierzę w braki utraty mocy i niższe spalanie 😉 jeździłem testowałem dwie skrzynie dwa traktory ta samą moc w transporcie powershift pałowany automat na 1600obr i co powershift spalił mniej o 3l dodatkowo praca w pełnym zakresie pracy automatycznej skrzyni czyli sama dobiera obroty itd okej fajnie 😉 ale gydromotor i tuleje na których pracuje dostają ostro po dupie później objawia się to szarpaniem😉
Niestety tak szybko wyszedł zakup ciągnika, ze względu na rosnące ceny, że nie zdążyłem potestować. Mam dwusprzęgłową więc napęd 100% mechaniczny ale na cvt komfort już w ogóle petarda musi być. Systemy automatyki są bardzo fajne, nie trzeba pilnować obrotomierza i ciągnik zejdzie na równym nawet na 1250-1300 obr./min. Paliwa zostawi co potwierdzają moje testy spalania, aczkolwiek w stopniowej skrzyni trzeba to dobrze ustawić bo te przerzucanie odbywa się czasami w nieodpowiednim momencie, po czym zaraz zrzuca bieg - sprzęgła szarpią przeciążenia idą, na żywotność na pewno to ma wpływ.
@@adikpl1 nie mam zielonego pojęcia, tamta skrzynia w ogóle nie była brana pod uwagę, papiery złożone na T155, ale ceny tak poszły, że niebieski okazał się dobry, w zasadzie ten konkretny T6 to jest dzięki życzliwości kolegi który z niego zrezygnował.
Hahahaha. Skomplikowane? Skomplikowana to jest zwykłą skrzynia, ewentualnie bezstopniowa w jd. Vario jest banalnie prosta, a cmatic jest niemalże jej kopią.
Ciekawy materiał. Fakt. Ale mity i fakty można potwierdzać i obalać na podstawie doświadczeń ze skrzynią po jakimś czasie. Piszę tak na podstawie 10 lat ze skrzynią CVX w Case Puma. Przebieg 3200 godzin u mnie od nowości. Skrzynia bardzo dobra i przyjemna w użytkowaniu. Przełączanie płynne, redukuje zużycie paliwa, naprawdę reklamy tej skrzyni nie kłamią.Prawie. To samo jest w New Holland. Handlowcy zaprzeczą ale są produkowane na tej samej linii w Belgii. Ale do rzeczy. Reklamy nie mówią o trwałości i jakości. U po 2 tysiącach zaczęła inaczej pracować. Mało zauważalnie na początku, później coraz bardziej. W zakresie 6-7 km/godz coraz większe szarpnięcie. Silnik na 1650-1700 obr. Więc serwis itd. Kalibracje nic nie dają. Przebiegają płynnie bez błędów. Akumulator sprawny, olej czysty.wymieniany na właściwy w terminie. Soft skrzyni nowy. Nic. Opinie mechaników to może elektrozawory, Może coś w skrzyni ,może hydrostat. Ostatnio jeden twierdzi że to norma w tych latach. Przyczyna jest w hydrostacie.CHN podobno nawet wydało publikację serwisową dotyczącą tego problemu. Zobaczymy. Czyli w skócie. Czy drogie? W zakupie niekoniecznie ale nieco droższe. W eksploatacji zaoszczędzą paliwa, czasu, iśą przyjemne. Ale jak się ich dni skończą to naprawa będzie bolała, ale nie tak mocno gdyż wielu użytkowników skrzyń jak im się wydaje mechanicznych nie wyda tak wiele mniej.Czy awaryjne? Tu jest loteria. Te same skrzynie czasem przechodzą tysiące godzin i nic. Ale to chyba modele które debiut miały kilka lat wcześniej. Zostały po prostu dopracowane. Czy skomplikowane w naprawie? Oprócz specyfiki konkretnego rozwiązania to nie. Mechanicy nieco się boją bo tu chodzi o duże pieniądze, spore ryzyko czy efekt będzie właściwy, a i po co jak można bez problemu zarobić te same pieniądze łatwiej. Może niech użytkownicy tych skrzyń się sami wypowiedzą.W miarę szczerze. Jeśli ktoś ma z tym problem niech się skupi tylko na czytaniu. Wybaczcie tyle tekstu, i pozdrawiam czytających i oczywiście Matheo780. Filmy o tych starszych maszynach masz świetne!
@@adikpl1 Jeśli masz na myśli Case to u mnie właśnie jest dwusprzęgłowa. Wtedy w 2011 wchodziła na rynek. Jeśli mowa o Claas to też jest dwusprzęgłowa. Ale bliżej jej do skrzyni Fendt. MF ma skrzynie Fendt ale nieco starszej generacji. Hexashift to przecież Dyna 6 MF-a. Jakie będą te skrzynie Claas to się dopiero okaże. Suche sprzęgła, smarowanie kół zębatych nie kąpielą a magistralą olejową jakoś nie wróżą tysięcy godzin. DSG miały podobną kampanię przy wejściu na rynek. A jak jest dzisiaj to wielu użytkowników wie już za dobrze.
@@adikpl1 No tak. One są w tych mniejszych seriach do max chyba 180KM. Miałem okazję zapoznać się z nią. Cóż , nowe fajne. Ogólnie to kolejny Powershift. Trwałość to się okaże. Licytowanie się która skrzynia jest gorsza jest bez sensu. Prawdę może powiedzieć mechanik. Które skrzynie naprawia częściej. Ale też nie wprost ale trzeba wziąć poprawkę na popularność modelu. Jeśli przypadnie 15 modeli np NH na 1 JD to trudno mówić o super skrzyni JD. Dzisiaj wszystkie skrzynie są jak samochody. Wprowadzane szybko, trwałość nie jest priorytetem. I w gruncie rzeczy najważniejsza jest sprzedaż czyli zysk koncernu. Rolnik jest narzędziem w biznesie.
Czemu w tej reklamie jest mowa tylko o cematic z ariona? Czemu nie ma mowy o pożal się Boże ZF z Axionów? Skrzynia tragiczna, jakiś powershift udający bezstopniówke - awaryjny i drogi w naprawie.
@@AaaAaa-cs9qw hydrostaty, tarczki - 4000h. Przeglądy robione tak, jak każe instrukcja. Warto jeszcze dodać, że ZF nie produkuje skrzyń bezstopniowych, tylko takie które udają bezstopniówki. Są to jakieś śmieszne powershifty z hydrostatem, który tłumi wszystkie zmiany zakresów, biegów etc. co czuć nawet podczas pracy. I tak jeszcze poza przypierdalaniem się do ZF, jak to jest że każdy producent oprócz grupy Agco robi ciągnik ze skrzynią bezstopniową i bez osobnego układu hydraulicznego. Przecież to jest jakaś pomyłka, trzeba być chyba upośledzonym żeby zastosować coś takiego w przypadku skrzyni bezstopniowej ( z resztą, osobny układ hydrauliczny powinien być zawsze, z każdą skrzynią - niestety żaden producent nie jest na tyle dobry jak Fendt)
Skrzynia bezstopniowa jest ok, jeśli ma idealne warunki pracy, najmniejsze zabrudzenia, problemy z pracą ukladu mogą spowodować konieczność naprawy lub wymiany. Na ciągnikach sie nie znam, ale w samochodzie te skrzynie sa nierozbieralne. Koszt naprawy = koszt nowej skrzyni (drogo) plus robocizna. Wiec pytanie do Claas - czy skrzynia jest rozbieralna.
W Claas'ach C-Matic na przekładni ZF seria 900 i 800 oraz Claas EQ w serii 600 i 500 jest oddzielony układ hydrauliczny skrzyni od obwodu zewnętrznego?
@@adikpl1 a skąd ten syf z zewnątrz ma się wziąć ? Rozumiem ze gdy kupujesz nowy traktor (jaki by on nie był) to bez obaw podłączasz go do starych ruskich przyczep? Kultura dbania o ciągniki w Polsce się bardzo poprawiła, rzadko kiedy ktoś podłącza przypadkowe maszyny. Skrzynia posiada specjalny dodatkowy układ filtracyjny który dodatkowo chroni przekładnię- na wszelki wypadek.
@@krzysztofgomolla5960 może i tak ale to nie to samo co osobny zbiornik, co jeśli mamy kilka ciągników lub pożyczamy np. przyczepy i Mieciu ursusem przyjedzie pożyczać to lipa co osobny to osobny jak w fendzie
Jedyną słuszną skrzynią bezstopniową w ciągnikach rolniczych jest vario ml, która siedzi w fendt i massey, reszta to konstrukcje zf-a na której jadą pozostałe marki. Skrzynie te niby są bezstopniowe i przyjemnie się na nich pracuje, ale do vario ml dużo im brakuje, agco dobrze o tym wie i nie bez powodu każe sobie słono dopłacać za nią w masseyu.
Czego np brakuje w ZF? Wiesz np w ZF jak jedziesz do tylu to skrzynia pracuje tak samo jakby jechała do przodu? Dzieje się tak dlatego, ze skrzynia posiada dodatkowe sprzęgło rewersu, a np w Fendt jazda na wstecznym jest tylko na mocy hydraulicznej. Teraz odpowiedz sobie na pytanie- który ciągnik będzie wydajniejszy podczas pracy na pryzmie?
@@krzysztofgomolla5960 Największym minusem jest brak oddzielnego układu hydraulicznego w ciągnikach w których jest instalowana. Następna sprawa to brak precyzji w ustawieniu prędkości roboczej przy stałej prędkości obrotowej silnika, nie da sie zmienić jej o 0.1km/h ani nawet 0.5km/h tylko leci po ponad 1.5 km/h coś jak powerschift w automacie, zupełnie jak nie bezstopniówka. Odnośnie jazdy na wstecznym przy vario ml to jakoś nie odczułem niższej wydajności. Skoro jazda do tyłu miała by być nie efektywna to fendt chyba by nie wydawał wersji RUFA.
Taaaa firmowe show! Każdy wie ze te Skrzynnie to gówno! noo chyba ze co 500 godzin wymieniasz olej to przeżyje troszkę dłużej! Przedstawiciel mówi aby upchnąć towar
@@Niewiemnic masa, wielkość, koszty i przede wszystkim to bez sensu żaden quad nie potrzebuje takiego uciągu. W Audi to było na łańcuchu tylko koła były miękkie.
Link do filmu z porównania CMATIC i HEXASHIFT: ua-cam.com/video/nLP1IsMzrMY/v-deo.html
Jeśli odcinek się Wam spodobał to koniecznie pamiętajcie zostawić pod nim łapkę w górę oraz subskrypcję z dzwoneczkiem aby mieć pewność, że nie przegapicie żadnego kolejnego materiału na moim kanale!☺ Dołączajcie też do naszej grupy na FB Mechanizatorzy Matheo780: bit.ly/MechanizatorzyMatheo780
Wiadomo, przedstawiciel zawsze powie ci to co chcesz uslyszec
Audycja zawierała lokowanie produktu🤣
Jakoś tak nie jesteś zbytnio wiarygodny. Mam wrażenie, że zachwyt nad tą skrzynią nie pochodzi z przekonania do tego typu rozwiązań a z profitu za ten film
potwierdzam to co usłyszeliśmy to tak jak by przeczytał co mu claas napisał
@@uniaturvario zgadza się tak było z korbankiem jak miał współpracę z nimi teraz jest tak z claasem czyli za pieniądze powie to co mu napisali więc to normalne u niego taki internetowy przedstawiciel handlowy
Film bardzo fajny ale brakuje mi jednej rzeczy. Mnie interesuje jak taka skrzynia bezstopniowa w Classie się popsuje to ile wyniesie naprawa.
Wiedza zbyt ogólna i czuć mocno reklame.
A teraz moze jakies badania podparte testami ? Bo same superlatywy i zero konkretow a firma niezależna zrobi to dokładnie i rzetelnie
Uwaga będzie wywód! Jako użytkownik Fendtów na skrzyniach Vario. W zeszłym roku miałem przyjemność, dzięki uprzejmości firmy Świerkot przetestować dwa ciągniki Claas na skrzyni Cmatic (870 i 960). Moje wnioski są takie. Cmatic to skrzynia bardzo dobra ale do Vario trochę jej jednak brakuje. Mimo, że jest to skrzynia bezstpniowa w pewnych momentach wyraźnie czuć i słychać zmiany zakresów. A najgorsze jest to, że w pewnych sytuacjach skrzynia nie wie na którym zakresie chce jechać i potrafi co chwilę go zmieniać. Bardzo możliwe, że jest to kwestia ustawień. Uciąg ciągnika na naszych sporych górkach bardzo dobry. Spalanie Axiona 870 w trybie Eco odrobinę większe niż Fendta 828 przy talerzówce 6m. Mój wniosek jest taki, że gdybym wcześniej nie jeździł Fendtem na Vario pewnie byłbym skrzynią Cmatic zachwycony.
To są te same skrzynie co Massey Dyna z tego co się orientuję to tylko w xerionie i tym z gasoenniami są inne skrzynie
@@paweswynar743 Claas serii 800 i 900 mają przekładnie bezstopniowe ZF Terramatic a Fendt i MF mają przekładnie bezstopniowe Fendt ML
@@paweswynar743Nie są
Nie mam nic do przekładni CVT ale film sponsorowany nie jest zbyt wiarygodny
Mateo pomału tracisz wiarygodność w oczach widzów. Kiedyś oglądało się z przyjemnością Twoje filmy, teraz to już tylko nawijanie makaronu na uszy za profit
Matheo ten nowy kombajn na przyszły sezon to chyba z zniżka dostaniesz od Classa;)
Obniżka-50%
Sznajder majtki już zdejmuje
Kiedy film o ursusie v8 lub ursus 1414s
Więcej rzetelnej prawdy dowiesz się na grupie lub na forum niżeli z materiału
2x DF jeden 7250 a drugi 9340 i w DF nie można kupić ze zwykłą skrzynią tylko TTV ale one tak działają że każdy następny ciągnik tylko z taką skrzynią a niekoniecznie DF, w klasie bezstopniowa też działa bdb
Posiadam claas axion 820 cmatic i skrzynia jest cudowna. Planuję wszystkie z 3 ciągników wymienić na takie z skrzynią cmatic
Filip Grobelny rozglądam się za Claas Axion 820 planowany był fendt 718 ale są starsze i bardziej wyciorane, powiedz mi polecasz Claas Axion 820 2008r z przebiegiem ok 8 tyś mth czy to jest już za dużo na ten ciągnik ?
@@uniaturvario ja mam ponad 8 tyś i wszystko działa tak jak powinno. Widziałem egzemplarze po 10 tyś mht w pełni sprawne. Więc nie powinno być problemu.
taki FENDT 40 lat temu
Nadałbyś się na redaktora jakiegoś czasopisma z technika rolnicza, albo utworzyć swoje czasopismo, na pewno by się sprzedawało 👍 bo mało jakie czasopismo jest zapraszane prze tyle marek.
XD
Nie wierzę w braki utraty mocy i niższe spalanie 😉 jeździłem testowałem dwie skrzynie dwa traktory ta samą moc w transporcie powershift pałowany automat na 1600obr i co powershift spalił mniej o 3l dodatkowo praca w pełnym zakresie pracy automatycznej skrzyni czyli sama dobiera obroty itd okej fajnie 😉 ale gydromotor i tuleje na których pracuje dostają ostro po dupie później objawia się to szarpaniem😉
Niestety tak szybko wyszedł zakup ciągnika, ze względu na rosnące ceny, że nie zdążyłem potestować. Mam dwusprzęgłową więc napęd 100% mechaniczny ale na cvt komfort już w ogóle petarda musi być. Systemy automatyki są bardzo fajne, nie trzeba pilnować obrotomierza i ciągnik zejdzie na równym nawet na 1250-1300 obr./min. Paliwa zostawi co potwierdzają moje testy spalania, aczkolwiek w stopniowej skrzyni trzeba to dobrze ustawić bo te przerzucanie odbywa się czasami w nieodpowiednim momencie, po czym zaraz zrzuca bieg - sprzęgła szarpią przeciążenia idą, na żywotność na pewno to ma wpływ.
W testach DLG Profi ciągniki grupy CNH z przekładniami dwysprzęgłowymi wypadały lepiej pod względem zużycia paliwa od tych z bezstopniowymi.
@@adikpl1 na spalanie absolutnie nie narzekam:)
@@zelmapwfk ile dopłaty za Dynamiccommand w stosunku do Electrocommanda?
@@adikpl1 nie mam zielonego pojęcia, tamta skrzynia w ogóle nie była brana pod uwagę, papiery złożone na T155, ale ceny tak poszły, że niebieski okazał się dobry, w zasadzie ten konkretny T6 to jest dzięki życzliwości kolegi który z niego zrezygnował.
Zapomniałeś oznaczyć materiał jako reklamę.
Matheo to co nam opowiadasz to tak jak by Claas dał by ci ściągę do przeczytania nic od siebie nic o minusach a są, stajesz się marionetką przekupną
już dawno się stal
I tak nie macie podlotu do Vario
😂
Czuć reklamę
i to jeszcze jak 😂
Czuć piniądz
Nagraj odc o stoll kombajny do cykorii i buraków
Siemanko zrób odcinek o marce fortschritt 😀
Jakos ciągniki claas mnie nie przekonują, nie wiem czemu. Najzwyczajniej mi się nie podobają
Czy możesz nagrać film o hamulcach górski ciągniku rolniczym?
Tak skrzynie CVT s askomplikowane i drogie w naprawę dodajmy do tego ustate mocy na przekladni z 230 mamy 200 koni na kołach
Hahahaha. Skomplikowane? Skomplikowana to jest zwykłą skrzynia, ewentualnie bezstopniowa w jd. Vario jest banalnie prosta, a cmatic jest niemalże jej kopią.
@@MrAngry1986 Ja wiem jak one działają. I nie są zbyt skomplikowane. Powiedz "mechanikom" że są proste w naprawie
Krótki film
Ciekawy materiał. Fakt. Ale mity i fakty można potwierdzać i obalać na podstawie doświadczeń ze skrzynią po jakimś czasie. Piszę tak na podstawie 10 lat ze skrzynią CVX w Case Puma. Przebieg 3200 godzin u mnie od nowości. Skrzynia bardzo dobra i przyjemna w użytkowaniu. Przełączanie płynne, redukuje zużycie paliwa, naprawdę reklamy tej skrzyni nie kłamią.Prawie. To samo jest w New Holland. Handlowcy zaprzeczą ale są produkowane na tej samej linii w Belgii. Ale do rzeczy. Reklamy nie mówią o trwałości i jakości. U po 2 tysiącach zaczęła inaczej pracować. Mało zauważalnie na początku, później coraz bardziej. W zakresie 6-7 km/godz coraz większe szarpnięcie. Silnik na 1650-1700 obr. Więc serwis itd. Kalibracje nic nie dają. Przebiegają płynnie bez błędów. Akumulator sprawny, olej czysty.wymieniany na właściwy w terminie. Soft skrzyni nowy. Nic. Opinie mechaników to może elektrozawory, Może coś w skrzyni ,może hydrostat. Ostatnio jeden twierdzi że to norma w tych latach. Przyczyna jest w hydrostacie.CHN podobno nawet wydało publikację serwisową dotyczącą tego problemu. Zobaczymy.
Czyli w skócie. Czy drogie? W zakupie niekoniecznie ale nieco droższe. W eksploatacji zaoszczędzą paliwa, czasu, iśą przyjemne. Ale jak się ich dni skończą to naprawa będzie bolała, ale nie tak mocno gdyż wielu użytkowników skrzyń jak im się wydaje mechanicznych nie wyda tak wiele mniej.Czy awaryjne? Tu jest loteria. Te same skrzynie czasem przechodzą tysiące godzin i nic. Ale to chyba modele które debiut miały kilka lat wcześniej. Zostały po prostu dopracowane. Czy skomplikowane w naprawie? Oprócz specyfiki konkretnego rozwiązania to nie. Mechanicy nieco się boją bo tu chodzi o duże pieniądze, spore ryzyko czy efekt będzie właściwy, a i po co jak można bez problemu zarobić te same pieniądze łatwiej. Może niech użytkownicy tych skrzyń się sami wypowiedzą.W miarę szczerze. Jeśli ktoś ma z tym problem niech się skupi tylko na czytaniu. Wybaczcie tyle tekstu, i pozdrawiam czytających i oczywiście Matheo780. Filmy o tych starszych maszynach masz świetne!
Mam nadzieję, że również w tej serii ciągników wprowadzą przekładnie dwusprzęgłowe.
@@adikpl1 Jeśli masz na myśli Case to u mnie właśnie jest dwusprzęgłowa. Wtedy w 2011 wchodziła na rynek. Jeśli mowa o Claas to też jest dwusprzęgłowa. Ale bliżej jej do skrzyni Fendt. MF ma skrzynie Fendt ale nieco starszej generacji. Hexashift to przecież Dyna 6 MF-a. Jakie będą te skrzynie Claas to się dopiero okaże. Suche sprzęgła, smarowanie kół zębatych nie kąpielą a magistralą olejową jakoś nie wróżą tysięcy godzin.
DSG miały podobną kampanię przy wejściu na rynek. A jak jest dzisiaj to wielu użytkowników wie już za dobrze.
@@wiesawstanisaw7005 chodziło mi o ActiveDrive 8 / DynamicCommand
@@adikpl1 No tak. One są w tych mniejszych seriach do max chyba 180KM. Miałem okazję zapoznać się z nią. Cóż , nowe fajne. Ogólnie to kolejny Powershift. Trwałość to się okaże. Licytowanie się która skrzynia jest gorsza jest bez sensu. Prawdę może powiedzieć mechanik. Które skrzynie naprawia częściej. Ale też nie wprost ale trzeba wziąć poprawkę na popularność modelu. Jeśli przypadnie 15 modeli np NH na 1 JD to trudno mówić o super skrzyni JD. Dzisiaj wszystkie skrzynie są jak samochody. Wprowadzane szybko, trwałość nie jest priorytetem. I w gruncie rzeczy najważniejsza jest sprzedaż czyli zysk koncernu. Rolnik jest narzędziem w biznesie.
Szarpie podczas zmiany kierunku jazdy czy podczas zmiany przełożeń?
A może by tak historia meprozet Kościan?
Tylko Vario! 😄
Ja w takim ciągniku nawet nie wiedziałem 😅
Ciekawy materiał. Pozdrawiam
Czemu w tej reklamie jest mowa tylko o cematic z ariona? Czemu nie ma mowy o pożal się Boże ZF z Axionów? Skrzynia tragiczna, jakiś powershift udający bezstopniówke - awaryjny i drogi w naprawie.
Bo to jest reklama
Jeśli zarzucasz, że jest awaryjny i drogi w naprawie to podaj jakiś konkret. Co się psuje, po jakim przebiegu, jak były wykonywane przeglądy????
@@AaaAaa-cs9qw hydrostaty, tarczki - 4000h. Przeglądy robione tak, jak każe instrukcja.
Warto jeszcze dodać, że ZF nie produkuje skrzyń bezstopniowych, tylko takie które udają bezstopniówki. Są to jakieś śmieszne powershifty z hydrostatem, który tłumi wszystkie zmiany zakresów, biegów etc. co czuć nawet podczas pracy.
I tak jeszcze poza przypierdalaniem się do ZF, jak to jest że każdy producent oprócz grupy Agco robi ciągnik ze skrzynią bezstopniową i bez osobnego układu hydraulicznego. Przecież to jest jakaś pomyłka, trzeba być chyba upośledzonym żeby zastosować coś takiego w przypadku skrzyni bezstopniowej ( z resztą, osobny układ hydrauliczny powinien być zawsze, z każdą skrzynią - niestety żaden producent nie jest na tyle dobry jak Fendt)
@@jdorka7149 kiedyś ZF robił S-Matica do np. Starego Case CVX z oddzielnym układem
@@jdorka7149 potwierdzam to osobny zbiornik to moim zdaniem podstawa
Zrobisz film o marce Lely
Witam. Powiedz dlaczego w Axionie serii 900 jest skrzynia produkcji ZF ?
W serii 800 i XERION również jest ZF
Nie tylko w 900
Kiedy zrobisz film o firmie agro masz
Skrzynia bezstopniowa jest ok, jeśli ma idealne warunki pracy, najmniejsze zabrudzenia, problemy z pracą ukladu mogą spowodować konieczność naprawy lub wymiany. Na ciągnikach sie nie znam, ale w samochodzie te skrzynie sa nierozbieralne. Koszt naprawy = koszt nowej skrzyni (drogo) plus robocizna. Wiec pytanie do Claas - czy skrzynia jest rozbieralna.
W Claas'ach C-Matic na przekładni ZF seria 900 i 800 oraz Claas EQ w serii 600 i 500 jest oddzielony układ hydrauliczny skrzyni od obwodu zewnętrznego?
W serii 600/500 również jest wspólny obieg oleju. W sumie jest 110l z czego 65l może zostać wysłane do zewnetrznego odbiornika 👍
@@krzysztofgomolla5960 no to lipa. Będzie się mieszał syf z zewnątrz i robił kocioł w skrzyni.
@@adikpl1 a skąd ten syf z zewnątrz ma się wziąć ? Rozumiem ze gdy kupujesz nowy traktor (jaki by on nie był) to bez obaw podłączasz go do starych ruskich przyczep? Kultura dbania o ciągniki w Polsce się bardzo poprawiła, rzadko kiedy ktoś podłącza przypadkowe maszyny. Skrzynia posiada specjalny dodatkowy układ filtracyjny który dodatkowo chroni przekładnię- na wszelki wypadek.
@@krzysztofgomolla5960 może i tak ale to nie to samo co osobny zbiornik, co jeśli mamy kilka ciągników lub pożyczamy np. przyczepy i Mieciu ursusem przyjedzie pożyczać to lipa co osobny to osobny jak w fendzie
@@uniaturvario też tak uważam.
Jedyną słuszną skrzynią bezstopniową w ciągnikach rolniczych jest vario ml, która siedzi w fendt i massey, reszta to konstrukcje zf-a na której jadą pozostałe marki. Skrzynie te niby są bezstopniowe i przyjemnie się na nich pracuje, ale do vario ml dużo im brakuje, agco dobrze o tym wie i nie bez powodu każe sobie słono dopłacać za nią w masseyu.
Czego np brakuje w ZF? Wiesz np w ZF jak jedziesz do tylu to skrzynia pracuje tak samo jakby jechała do przodu? Dzieje się tak dlatego, ze skrzynia posiada dodatkowe sprzęgło rewersu, a np w Fendt jazda na wstecznym jest tylko na mocy hydraulicznej. Teraz odpowiedz sobie na pytanie- który ciągnik będzie wydajniejszy podczas pracy na pryzmie?
@@krzysztofgomolla5960 Największym minusem jest brak oddzielnego układu hydraulicznego w ciągnikach w których jest instalowana. Następna sprawa to brak precyzji w ustawieniu prędkości roboczej przy stałej prędkości obrotowej silnika, nie da sie zmienić jej o 0.1km/h ani nawet 0.5km/h tylko leci po ponad 1.5 km/h coś jak powerschift w automacie, zupełnie jak nie bezstopniówka. Odnośnie jazdy na wstecznym przy vario ml to jakoś nie odczułem niższej wydajności. Skoro jazda do tyłu miała by być nie efektywna to fendt chyba by nie wydawał wersji RUFA.
Mam jedno i drugie. Różnica nie jest aż tak duża
Bel video. Bravo! Bei mezzi.
👍👍👋👋💪💪🚜🔝🇮🇹
Vario najlepsze
osobny zbiornik to na plus
Możesz rozwinąć wypowiedź? Jakieś argumenty?
@@krzysztofgomolla5960 ten film to aby reklama cmatic
Taaaa firmowe show! Każdy wie ze te Skrzynnie to gówno! noo chyba ze co 500 godzin wymieniasz olej to przeżyje troszkę dłużej! Przedstawiciel mówi aby upchnąć towar
Gówno to masz pomiędzy uszami. Jak dbasz tak masz.
Dużo dostałeś za tą reklame?
Zrub historie gudner proszę mój wuja ma takiego
Zrup*😂
Strup
Zbyt krótko, zbyt mało szczegółowo.
Szkoda że w quadach czy takim Audi skrzynia CVT jest taka słaba
Bo korzysta z wariatorów a nie z hydrauliki
@@krzysztofgomolla5960 to powiedz dlaczego w quadach tak nie robią chodzi o cenę? Waga wzrośnie czy o co?
@@Niewiemnic masa, wielkość, koszty i przede wszystkim to bez sensu żaden quad nie potrzebuje takiego uciągu. W Audi to było na łańcuchu tylko koła były miękkie.
Cematic tak ale tylko od nowości
Czemu
Mechaniczna skrzynia naprawa 40tys.... Auto ponad 100tys to w john Deere...