drbartek.pl - tu znajdziesz moje gotowe diety (np. przeciwzapalną i niskowęglowodanową) oraz poradniki (np. o sposobach na chorobę refluksową przełyku i podwyższone trójglicerydy).
widac ze macie zero pojecia o miodzie tylko to co ktos wam powie albo filmiki obejrzyce a prawda jest taka ze kazdy pszczellarz zawsze cos od siebie tam dodaje by zarobic a sie nie narobic zwłaszcza weza wmieszane w pszczelarstwie z ukrainy ropopochodna był projekt pl ze pszczelarze dostali z urzedu darmowa weza i te mło...y to wie...y do uli w ca;lum pl i zniszczyli nasza rodzima weze bo to wszyscy wymieszali chandlujac woskiem pycha miodzik macie własnie taki ekox na wasze potrzebt nie wspomniec o ulach ze styrodórów mafbami malowane itp oraz porzytkach zasyfiałych przez rolników itp i pszczoły zbieraja porzytki z butelek opakowan po sporzywce ze smietników które są wszech obecne i wszedzie wywalane sa papierki od słodyczy nawet w lasach przy drogachze samochodów a pszczoły lubieja słodkie to po co ma meczuc sie na jakiejs roslinie jak lepiej wylizac gotowcasłodkiego snikersa marsa grzesia itp jogurcika mniam mniam sa filmy na ten temat w necie
Dziękuję za ciekawy materiał. Sam staram się edukować na temat produktów pszczelich. Dobrze, że tak wartościowe materiały znajdują coraz większe grono odbiorców.
@@adamberger7738Mamuśka to najbardziej podrabiany miód. Każdy.miod jest bio jeżeli jest prawdziwy nie podgrzewany, posiadający aktywne enzymy. Takiego w markecie nie stety nie znajdziesz...
Znam wiele pasiek które charakteryzują się tą samą miłością do pszczółek nie potrzeba tu żadnej reklamy 😉 uważam że warto jest tutaj wymieniać się niezbędnymi informacjami :) a nie reklamami ❤
Super materiały. Często gdy słyszę o szkodliwości jakiegoś produktu to potem wchodzę na ten kanał i patrze czy jest omówienie. Tak było przed kilkoma chwilami o energetykach. Bardzo chętnie z wiarygodnego źródła dowiedziałbym się o szkodliwości e-papierosów oraz iqosów. O dymie z olejków do tych papierosów, nikotynowych i bez nikotyny.
Ja niedawno kupiłem od zaufanego pszczelarza miód faceliowy. Prawdziwy, pachnący i zdrowy. Również od tego pana zamówiony już miód pitny oraz pyłek pszczeli.
Zamiast pytać pod szurskim filmem o niepotwierdzonych naukowo właściwościach miodu, radzę zapytać lekarza diabetologa. Zainteresować się IG miodu i przede wszystkim monitorować poziom glukozy we krwi. Miód to w ~80% syrop glukozowo-fruktozowy.
No a co to jest miód manuka i zawartość metyloglyaxolu w tym miodzie. Nooo ,tym miodem Końdziu sobie wyleczył gnijącą ranę po operacji, jak lekarz usłyszał to był wyraźnie sfrustrowany.
Niczym to ten sam związek chemiczny i ma taki sam wzór chemiczny jak glukoza i dlatego piszą w składzie produktów syrop glukozowo-fruktozowy, gdyż praktycznie w zwykłym laboratorium odróżnienie ich jest niemożliwe. Lecz pomimo tego warto jeść miód, ponieważ zawiera wiele innych cennych substancji chemicznych jak chociażby bioaktywne hormony produkowane przez pszczoły o korzystnym działaniu na zdrowie człowieka.
Najbardziej smacznym i zdrowym jest miód Manuka i także najdroższym, który czasami u mnie gości na stole. Tak na co dzień to najczęściej jadamy miód akacjowy i lipowy i nie wyobrażam sobie bym w ciągu tygodnia nie zjadł kilku bułek z białym serkiem śmietankowym wspaniale tłustym polanym miodem. Oczywiście także polecam miody pitne dwójniak i trójniak, gdyż półtorak jest jak na mój gust zbyt słodki i nie obejdzie się popijania go czystą wodą mineralną. Zapewne miody ciemne są bardziej zdrowe, ale nie przepadam za nimi, ponieważ są zbyt intensywne w smaku i gryzą mnie jak też spadziowy po języku.
Ziołomiód, niefortunna nazwa, ponieważ powstaje on z syropu cukrowego (nie z nektaru) z dodatkiem soku lub wywaru rośliny zielarskiej. Taka gotowa mieszanka jest przerabiana przez pszczoły.
@@elizabethbacon6151 Teraz do ciebie kieruję wpis i będziesz miała niewiedząca wtedy wpis z przodu mego wpisu że do ciebie był kierowany. Uświadom sobie że wpisy umieszczone pod głównym wpisem pojawiają się u wszystkich, którzy dali wpisy pod głównym wpisem, zrozumiałaś? czy mam tobie to jeszcze bardziej łopatologicznie wyjaśnić.
Nie wspomina Pan o miodzie z Facelii, Od kilku lat codziennie rano jem łyżkę miodu. Życzę każdemu mieć takie zdrowie w wieku 74 lata. Ostatnio lekarz powiedział że nie mam co u pana leczyć. Nie spożywam cukru, słodyczy, ciasteczek.
Dla nas wegetarian miód jest drogocennym jedzeniem, ale oczywiście jedzonym bez podgrzewania w temperaturze pokojowej, gdyż jego podgrzewanie, gotowanie, smażenie czy piecznie powoduje rozkład aktywnych biologicznie enzymów jakie produkują pszczoły. Najbardziej lubię bułkę posmarowaną cudownie tłustym serkiem śmietankowym polanym miodem i choć to takie proste danie, a jak smaczne, wręcz istna ambrozja, amryta w ustach.
Witaj dobre podejście ludzie coraz bardzie są świadomi tego co może miód, jako pszczelarz muszę tylko przypomnieć, że miód w formie płynnej czyli patoka występuje tylko jakiś czas po wydobyciu go z ramek pszczelich, każdy naturalny miód krystalizuje i finalnie jest w postaci krupca, każdy miód krystalizuje w innym tempie od tygodnia do nawet pół roku, wyjątkiem jest miód akacjowy, który potrafi zachować formę płynną/żelową nawet do roku, dlatego też jeżeli zakupiony miód jest stale płynny uważałbym na taki produkt, miód może być płynny jeżeli zostanie poddany procesowi dekrystalizacji i jeżeli proces ten zostanie wykonany prawidłowo miód zachowuje swoje właściwości, natomiast bardzo często miód podczas tego procesu jest przegżewany przez co traci swoje właściwości.
Podzielę się moją obserwacją. Mam 28 lat, odkąd zaczęłam każdy dzień rozpoczynać i kończyć herbatką z miodem (Już od jakiś 5 miesięcy) zauważyłam ekstremalną różnicę gołym okiem - paznokcie przestały mi się łamać. Malując pazury lakierem hybrydowym nie muszę używać żadnych przedłużaczy. To zmiana widoczna gołym okiem nr 1. Paznokcie są jakby grubsze i bardzo twarde. Zmiana nr2. tak się przyzwyczaiłam do smaku miodu - że zaczęło mnie odrzucać od tradycyjnego cukru. Wcześniej korzystałam z brązowego cukru. Teraz jeżeli cokolwiek mam posłodzić- robię to tylko miodem. Automatycznie też zaczęło mnie odrzucać od słodyczy- bo czułam ten jakby sztuczny podrabiany smak cukru.. naturalna fruktoza i glukoza wyczuwalna w miodzie (zwłaszcza w miodzie typu z spadzi iglastej czy miodu lipowego) ma tak cudowny smak - że wszystko inne przy tym jest już przez moje zmysły sensoryczne smaku odrzucane jako gorsze. Nie ustawiałam się tak w ten sposób. Było to nieoczekiwanym skutkiem stosowania miodu już po kilku tygodniach. Kiedyś lubiałam sięgać po czekoladę np. oreo, żelki ...teraz mi to nie smakuje. Nie planowanie poszło to o krok dalej ogólnie też wolę teraz jeść naturalne produkty niż przetworzone. Zmiana Nr3. zniknęły mi dolegliwości żołądkowe. Często miewałam uczucie, że boli mnie brzuch. Od czasu regularnego picia herbatki i coraz częstrzego sięgania po nieprzetworzona żywność- nie mam już tego problemu. Nie mam nagle uczucia kłucia w żołądku czy jakiś jelitowych rewolucji xD Nr4. Badania krwi wykonane po pół roku się poprawiły. Teraz są ,,książkowe". Nr.5 o skórę zawsze dbałam dobrymi kosmetykami ale myślę że miód dodatkowo rozpromienia skórę. Nie jest ona szara/zmęczona ma ładny koloryt i jest promienna. Akurat przy tym nie jestem pewna czy to efekt regularnego stosowania miodu. Ale napewno odstawienie sztucznych słodyczy z sklepu na rzecz herbatki z miodem sprawił że mniejsza ilość cukru w krwi - nie niszczy mi kolagenu. Bo cukier niszczy kolagen to akurat fakt naukowy. Więc to kolejna zaleta,moja skóra jest w lepszej kondycji. Pół roku temu też była w dobrej ale teraz już nie pojawiają mi się nawet okazjonalnie jakieś wypryski. Jest idealnie gładka :) Nr6. Mam naczynioruchiwy nieżyt nosa plus alergie na wszystko po trochu. Mam wrażenie że zeszłą wiosnę zniosłam łagodniej z swoją alergią od kąd pije miód. Ogólnie kiedyś nie było u mnie dnia bez husteczki do nosa. 365 dni z husteczką do nosa. (Nie brałam nigdy leków, nie chciałam) no i latem prawie wogole nie korzystałam z husteczek do nosa nie było tego problemu, a wiosną jak już napisałam miałam wrażenie że zniosłam najłagodniej od kąd pamiętam tą swoją dolegliwość. 🤔 Wymieniłam tylko te obserwacje które dostrzegam gołym okiem. Tych których nie widzę, pewnie jest więcej zgodnie z filmikiem. Także od swojej strony polecam miód. Same zalety ❤
Doprawdy nie lubisz? Nie wyobrażam sobie bym w ciągu tygodnia nie zjadł kilku bułek z białym serkiem śmietankowym wspaniale tłustym i polanym miodem u mnie ostatnio akacjowy i lipowym.
Za co przepraszasz? ja tego nie neguję, gdyż nigdy nie miałem okazji go spróbować i raczej nie będę, ponieważ mieszkam na zachodzie Polski. Może być najzdrowszym, gdyż u was nie było i nie ma przemysłu ciężkiego, dlatego przyroda jest mało skażona i to jest waszym lokalnym skarbem. Gdyby był dostępny przez net tak jak sery z rancza Frontiera na Mazurach niedaleko Mrągowa to bym go zamówił i spróbował. Ciesz się smakiem i jedz miód który zawsze był i jest rarytasem pomimo zmieniających się mód. Z mód najbardziej lubię modę na miód :D.
Ja kupuję miód grecki wrzosowy z Krety pod nazwą AORITIKO. Naturalny, ekologiczny, bez żadnych dodatków cukru z dużymi wartościami zdrowotnymi. Miód ten otrzymał złoty medal w roku 2022. Miód ten na jest ciemno brązowy i nigdy się nie scukrza poza tym ma wspaniały smak. Produkowany jest przez rodzinę- Fragiadakis. Polecam!
Szkoda, że mając znikome pojęcie o właściwościach miodów miesza Pan ludziom w głowach. Najcenniejsze w miodzie jest nie wiadomo co i taki jest stan wiedzy na dzisiaj. Regularne jedzenie miodu w małych dawkach, łyżka stołowa dziennie lub ewentualnie 2x dziennie wpływa regenerująco i leczniczo na człowieka - stan wiedzy. Właściwości regenerujące, lecznicze i odtruwające miodu wzrastają wielokrotnie po rozpuszczeniu go w wodzie lub mleku na kilka godzin (min. 4) przed spożyciem - stan wiedzy. Miód posiada właściwości odtruwające, w szczególności oczyszczania z metali ciężkich organizmu - stan wiedzy, badania w Polsce. Miód to mieszanina cukrów prostych - glukozy i fruktozy, oraz małych ilości cukrów złożonych, w tym sacharozy plus niewielkie domieszki innych substancji. Poza tym w skład miodu wchodzi mieszanina przeróżnych substancji, w tym enzymów pszczelich, kwasów organicznych - stan wiedzy - do dziś nie oznaczonych i w zmiennych proporcjach. Miód posiada właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze, ale nie są one silne. Miód posiada właściwości konserwujące, prawdopodobnie przez wysokie stężenie cukrów głównie. Miód dostarcza łatwej do pozyskania przez człowieka energii przez glukozę i fruktozę w nim zawartą. Warto jeść miód, ale nie ma sensu tworzyć legend o jego niestworzonych właściwościach. MIÓD NALEŻY KUPOWAĆ WYŁĄCZNIE BEZPOŚREDNIO OD ZAUFANYCH PSZCZELARZY O WYSOKIM POZIOMIE MORALNYM, gdyż miód bardzo łatwo jest sfałszować, zepsuć w trakcie pozyskiwania, lub pozyskać zanieczyszczony.. Warto wspomnieć również o unikalnej właściwości pszczół, które oczyszczają miód w trakcie tworzenia w swoich organizmach, które wyciągają z miodu szkodliwe substancje kosztem własnego zdrowia i życia - brzmi nieprawdopodobnie, ale zostało zbadane wielokrotnie. Nie ma w zasadzie czystych miodów odmianowych, zawsze jest to mieszanina jedynie z dominującą jedną rośliną lub bez - wtedy miód zwą wielokwiatowym. Co do właściwości, to wydaje się, że rodzaj miodu ma drugorzędne znaczenie i najlepszy powinien być miód WIELOKWIATOWY. Niestety utarło się przekonanie o rozlicznych właściwościach przypisywanych miodom odmianowym. Zapewne mają różne właściwości, ale jest to wyolbrzymiane. Ziołomiody. Ziołomiodów nie produkują pszczelarze, bo się boją posądzenia o fałszowanie miodu. Ziołomiody to nazwa zakazana i myląca. Bo nie są to miody. Robi się na dwa sposoby. Dając pszczołom syrop z cukru zaprawiony wyciągiem z ziół, a te wzbogacają je enzymami i wszystkim co normalny miód, w wyniku czego powstaje mieszanina formalnie sfałszowanego miodu z ziołami. To coś ma o dziwo bardzo dobre właściwości zdrowotne, a nawet lecznicze. Np. takie coś zrobione z wyciągu pędów sosny leczy pięknie przeziębienia i regeneruje płuca. Drugi sposób, to podanie pszczołom miodu zaprawionego wyciągami, jak poprzednio. Który pszczoły przerabiają powtórnie, w wyniku czego tworzony jest ziołomiód. Coś takiego musiałoby kosztować przynajmniej 3-4 razy tyle co miód. Tego sposobu praktycznie się nie stosuje na większą skalę. I chyba nie ma większego sensu. A polifenole nie są żadną istotną właściwością miodu w porównaniu z jego właściwościami. O miodach wrzosowych nie chcę pisać, ale warto dowiedzieć się z jakich obszarów są zbierane przez pszczoły. Bo nie koniecznie z czystych lasów. I znów - KUPIĆ OD ZAUFANEGO PSZCZELARZA, KTÓRY POWIE SKĄD TEN MIÓD POZYSKUJE i nie będzie np. taił, że nie ze zwykłego czystego lasu. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dziś, kiedy strzela się ćwiczebnie amunicją ze zubożonym uranem.
No tak, odrobina polifenoli i do tego tona cukru, genialne połączenie. Czyż nie ma źródeł polifenoli, które nie zawierają cukru? Ale muszę przyznać, że robot czytający tekst jest całkiem niezły, momentami brzmi prawie jak prawdziwy człowiek.
Miód to nie tylko cukier i polifenole, ale też aktywne biologicznie bardzo zdrowe hormony produkowane przez pszczoły i jak każdy produkt zawierający węglowodany powinien być używany rozważnie bez obżerania się. Dla nas wegetarian miód jest bardzo ważnym pożywieniem dodającym naturalnej słodkości. Nie ma to jak bułka z cudownie tłustym serkiem śmietankowym polanym miodem same pyszności ambrozja, amryta :D.
@@MahatmaGanjas11Ta bułka to oczywiście z wysoko przetworzonej pszenicy, czyli białej mąki; zaiste, bardzo zdrowe. A co do miodu, konieczny jest zwykły rachunek zysków i strat. Czy korzyści ze spożycia owych hormonów faktycznie przewyższają straty z powodu spożycia węglowodanów? Wątpię.
@@jacekszczecinski2766 Nie, są z mąki orkiszowej z otrębami, czyli orkiszowe grahamki, gdyż nie jadamy żytniej, ponieważ nie lubimy. Jestem wegetarianinem i dla nas miód jest istotnym naturalnym źródłem nie tylko tych hormonów i polifenoli ale i cukrów, wszak trzeba sobie to życie czyś osłodzić i jeżeli już to miodem i słodkimi owocami, czyli naturalnie.
@@jacekszczecinski2766 Jestem Polakiem wegetarianinem od już 36-ciu lat i tobie także go polecam i dzięki czemu pomimo wieku uniknąłem raka, a moi koledzy i koleżanki mięsożercy już kwiatki z jego powodu wąchają od spodu. Wegetarianizm nie jest kwestią polityczną, ani gospodarczą, lecz fizjologiczną i anatomiczną człowieka który jest wielożernym wegetarianinem i choć może to nie powinien jeść mięsa, co najwyżej jedynie wtedy kiedy nic innego nie będzie do jedzenia w razie głodu. Człowiek nie jest mięsożercą nie ma ani odpowiedniego uzębienia gdyż te kły jakie ludzie posiadają to tak jak i je posiadające małpy służą do rozrywania grubych skórek owoców, a nie zwierzęcego mięsa. Do tego tak jak i roślinożercy możemy poruszać szczękami na boki by rozcierać roślinny błonnik. Także ważną cechą odróżniającą roślinożerców od mięsożerców jest rozpoczynający się rozkład węglowodanów przez amylazę zawartą w ślinie w jamie ustnej co nie zachodzi u mięsożerców, stąd podstawą wyżywienia człowieka powinny być węglowodany złożone, warzywa, owoce, orzechy i dopiero na drugim miejscu nabiał w postaci jajek i sera. Do tego nie możemy jeść tak jak mięsożercy padliny, ponieważ szybko zatrulibyśmy się śmiertelnie trupim jadem, mięsożercy mają o wiele silniejsze soki trawienne od roślinożernego człowieka. Jedząc mięso umrzecie na raka, u kobiet najczęściej piersi, u mężczyzn rak jelita grubego. Tylko wegetarianizm was ochroni przed dną moczanową, miażdżycą, chorobami układu krążenia, serca i wysokim ciśnieniem, cukrzycą, i także już wymienionym wcześniej przeze mnie rakiem jelita grubego i rakiem piersi spowodowanymi jedzeniem mięsa. Dodatkowo jedzenie czerwonego mięsa (wołowiny, wieprzowiny, baraniny, dziczyzny) podnosi poziom N-tlenku trimetyloaminy (TMAO), związku, który ma ogromny wpływ na odkładanie się płytki miażdżycowej w krwioobiegu, co prowadzi do wielu chorób serca. TMAO powstaje w jelitach podczas trawienia L-karnityny zawartej w czerwonym mięsie. Przyczyną większości chorób jest także obróbka termiczna żywności głównie mięsa w wyniku której powstają w mięsie przy smażeniu, pieczeniu, grillowaniu ale też długim gotowaniu na rosół rakotwórcze heterocykliczne aminy aromatyczne i to właśnie one nadają ten aromat i smak smażonym mięsom, tygrysy jedzą je na surowo i dlatego na raka nie chorują. Do kompletu jeszcze homocysteina, smacznego.
Miod jest zdrowy szczególnie ten co produkują pszczoły dokarmiane białym cukrem z biedronki. ,,Pszczelarze,, kupuja go bez opamietania i karmia pszczoly bo nie chce im się wywozić pasiek w teren.
Nie znasz się na pszczelarstwie, gdyż inaczej wiedziałbyś że w ten sposób pszczoły są dokarmiane, kiedy jeszcze brakuje nektaru by po zimie jak najszybciej doszły do zdrowej formy.
Najlepszy do zimowli jest właśnie cukier. Zimowanie na miodzie jest nie ekonomiczne dla pszczelarza i może być śmiertelne dla pszczół zwłaszcza dla pasiek bogatych w pożytki spadziowe. Na spadzi się nie zimuje że względu na przedwczesne przepełnienie jelita u pszczół prowadzące do śmierci pszczoły w czasie zimy.
Lekarz pozwolil mi używać miodu chociaż.mam.cukrzyce. używam go z wodą i cytryną odstany 10 godzin. Badania mam wzorowe. Polecam bo witamin i minerałów brakuje w ziemi i ciężko uzupełnić cokolwiek w warzywach i owocach. Miod wchlania sie prawie w 100% i uzupelnia tego co nam.brakuje
A jakie to witaminy powinna mieć ziemia według ciebie . A gdyby były w ziemi to trzeba by było tą ziemie jeść żeby dostarczyć ziemistych witamin. To że miód należy rozpuszczać i pozostawiać na ileś godz to ta teoria została dawno obalona . Miód je się bezpośrednio ponieważ to co najcenniejsze , lecznicze osadza się na ściankach naczynia ,a do wypicia pozostaje jedynie słodki spozywczy napój . Co znaczy wchłania się w 100 % i brakuje wszystkiego co nam brakuje ? Nie miód się wchłania tylko to co w nim się znajduje . A czy w 100 % ,skąd ta pewność.
@@mathew679 Moja mama jest lekarzem specjalistą diabetologiem. Wiem wszystko co chciałbym wiedzieć o cukrzycy i sprawach z nią związanych. Więcej od ciebie. To mi wystarcza. Nie mam cukrzycy. Bredni się magicznych mocach miodu nie potrzebuję słuchać ani czytać.
Chciałem was przestrzec prEd zakupem miodow z marketów bo to szkodliwa mieszanka. Nie podajcie nigdy jej dzieciom! Zaopatrujcie sie tylko od zaufanych pszczelarzy
Filmiki Pana doktora są adresowane tylko dla garstki znudzonych celebrytów i "nawiedzonych zielonych". Normalny polski "Kowalski" idzie na zakupy do dyskonta i kupuje najtańsze żarcie (o miodzie prawdziwym może pomarzyć) A w sobotę, raz w tygodniu, kupuje kości na zupę, oraz skrawki wędlin niby "dla pieska". Taka jest polska prawda! 😢
Takich "Kowalskich" o których piszesz jest najwięcej na wschodzie Polski szczególnie na "zapupiach" podkarpackim i podlaskim, a większość Polaków porządnie pracuje i ma pieniądze i niestety objada się mięsem, które powoduje u wielożernego roślinożercy człowieka wiele chorób takich jak rak jelita grubego, rak piersi u kobiet, dnę moczanową, miażdżycę, nadciśnienie, otyłość i także choroby układu krążenia i serca. Lepszy "nawiedzony zielony" niż "nawiedzony katolik" :D.
drbartek.pl - tu znajdziesz moje gotowe diety (np. przeciwzapalną i niskowęglowodanową) oraz poradniki (np. o sposobach na chorobę refluksową przełyku i podwyższone trójglicerydy).
widac ze macie zero pojecia o miodzie tylko to co ktos wam powie albo filmiki obejrzyce a prawda jest taka ze kazdy pszczellarz zawsze cos od siebie tam dodaje by zarobic a sie nie narobic zwłaszcza weza wmieszane w pszczelarstwie z ukrainy ropopochodna był projekt pl ze pszczelarze dostali z urzedu darmowa weza i te mło...y to wie...y do uli w ca;lum pl i zniszczyli nasza rodzima weze bo to wszyscy wymieszali chandlujac woskiem pycha miodzik macie własnie taki ekox na wasze potrzebt nie wspomniec o ulach ze styrodórów mafbami malowane itp oraz porzytkach zasyfiałych przez rolników itp i pszczoły zbieraja porzytki z butelek opakowan po sporzywce ze smietników które są wszech obecne i wszedzie wywalane sa papierki od słodyczy nawet w lasach przy drogachze samochodów a pszczoły lubieja słodkie to po co ma meczuc sie na jakiejs roslinie jak lepiej wylizac gotowcasłodkiego snikersa marsa grzesia itp jogurcika mniam mniam sa filmy na ten temat w necie
Słyszałam że miód nawłociowy jest bardzo zdrowy, jest też smaczny aksamitny i ciut kwaskowaty w porównaniu do rzepakowego
co z tego jak są zasyfiałe ule od sentetyków rakorwurczych z dziupli nikt miodu nie jada takie czasy @@rychna6467
Jako pszczelarz dziękuję za tak wartościowy materiał!
Jako pszczelarz gorąco popieram taką edukację.🐝
Dziękuję za ciekawy materiał. Sam staram się edukować na temat produktów pszczelich. Dobrze, że tak wartościowe materiały znajdują coraz większe grono odbiorców.
Świetny materiał, warto uświadamiać ludzi na temat właściwości zdrowotnych produktów pszczelich. Dziękuję i pozdrawiam!
Pszczoły to nie tylko miód, ale także bardzo zdrowe aktywne biologicznie takie produkty jak pierzga, wosk, mleczko pszczele i pyłek.
SERDECZNIE dziękuję za bezcenną wiedzę 🇵🇱
Miód dla mnie istnieje od 2o lat zawsze ze sprawdzonej pasieki w różnych gatunkach 👍
Ja kupuje miod lesny BIO jest ciemny , zdrowy i smaczny.pozdrawiam naszego dr. Bartusia.💕
I chyba ten miód jest najlepszy w Polsce, a z zagranicy to Manuka
@@adamberger7738Mamuśka to najbardziej podrabiany miód. Każdy.miod jest bio jeżeli jest prawdziwy nie podgrzewany, posiadający aktywne enzymy. Takiego w markecie nie stety nie znajdziesz...
też lubię miód spadziowy (nawet bardziej ze względu na smak niż własciwości zdrowotne, bo gryczany jest chyba zdrowszy,ale tak mi nie smakuje🍯😋)
Beekeepr na youtube
Tu cala prawda o miodach
Dziękuję doktorze Bartku za kolejny odcinek. Pozdrawiam 👍
Dziękuję panie dr Bartku bezcenna wiedza 👍🤝
Jeszcze warto wspomnieć o miodzie faceliowym. Rzadko spotykany.
Pasieka Bronowinka zaprasza ❤❤❤❤... Bo moja miłość do pszczółek jest nie do opisania❤ cudowności❤❤❤🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝🐝
Znam wiele pasiek które charakteryzują się tą samą miłością do pszczółek nie potrzeba tu żadnej reklamy 😉 uważam że warto jest tutaj wymieniać się niezbędnymi informacjami :) a nie reklamami ❤
wiele pasiek też charakt.sie miłością i sprzedaja badziewie, a dobre miody powinny sie reklamowaćbo temat miodowy@@AmeliaAmelia-ij2qr
zaraz do Was zajrze jesli miodzio pachnący, skrystalizowany, cukrowo nie oszukany 😉
Dziękuję wszystkim którzy mają pasieki życzę zdrowia i satysfakcji z pracy oraz zysku i spełnianie swoich mażeń
@@mirateo7548
Beekeepr na youtube
Tu prawda o miodach🥸
Bardzo ciekawy odcinek. Dziękuję.
Ja uwielbiam miód gryczany.
U mnie BIOTAD PLUS robi robote💪💪
U mnie też gryczany 🧡
Jest smaczny i także go jadam, ale nie mam swojego ulubionego i różne jadam oprócz tych najtańszych wielkokwiatowych.
@@ukash-jf4dw U ciebie już do cna zrył on tobie beret :D.
Dziękuję za obszerny wykład 🙂 mam swój miodek i doceniam jego właściwości i nadal sięgam po niego w racjonalny sposób
Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam 😊❤
Bardzo lubię miód gryczany, pychotka.
Bardzo wartościowy materiał 👍
Dziękuję panie dr za następny wykład.
Wrzosowy, mój ulubiony. A jak wypada na przykład miód tymiankowy?
Super materiały. Często gdy słyszę o szkodliwości jakiegoś produktu to potem wchodzę na ten kanał i patrze czy jest omówienie. Tak było przed kilkoma chwilami o energetykach. Bardzo chętnie z wiarygodnego źródła dowiedziałbym się o szkodliwości e-papierosów oraz iqosów. O dymie z olejków do tych papierosów, nikotynowych i bez nikotyny.
Dziekuje Dr. Pozdrawiam Serdecznie❤❤❤
Tylko krupiec - skrystalizowany 👍
Najlepiej jakiś leśny, to co na polach to pryskają na potęgę ☹
o cholercia no racja
Dziękuję za cenną wiedzę
Panie doktorze czy są sposoby na podniesienie niskiego pulsu, czy mógłby Pan naświetlić temat.
Pozdrawiam
A nawłociowy miód ?
Ma największe właściwości antybiotyczne
❤❤❤❤❤dziekujemy ❤️❤️❤️❤️
Dziękujemy.
Ja niedawno kupiłem od zaufanego pszczelarza miód faceliowy. Prawdziwy, pachnący i zdrowy. Również od tego pana zamówiony już miód pitny oraz pyłek pszczeli.
Gdyby nie pszczoly nie byloby ludzi
Też nieraz słyszałam,że jak "zginie ostatnia pszczoła🐝to wyginie też cała ludzkość🌎😮,ale myślałam,że to jakaś " teoria spiskowa",lol.😉
To prawda
a co z miodem nawłociowym?
Witam jako cukrzyk typu 2 spożywam pyłek kwiatowy razem z miodem akacjowym czy to dobre dla cukrzyka typu 2 .
Może ci tylko pomóc
Zamiast pytać pod szurskim filmem o niepotwierdzonych naukowo właściwościach miodu, radzę zapytać lekarza diabetologa. Zainteresować się IG miodu i przede wszystkim monitorować poziom glukozy we krwi. Miód to w ~80% syrop glukozowo-fruktozowy.
Uwielbiam miód, piję z pyłkiem od października do maja.Mniam,mniam🌹🌻🏵️💮🌸🌷🌺💐🌼
Najlepszy miód można zakupić od SKARBY ROZTOCZA. POZDRAWIAM SERDECZNIE.
Dobry miod to ren ze spadzi iglastej
Panie Doktorze....mam takie nietypowe pytanie czy przeterminowane paski do glukometru zawyżają wynik czy zaniżają.........
No a co to jest miód manuka i zawartość metyloglyaxolu w tym miodzie. Nooo ,tym miodem Końdziu sobie wyleczył gnijącą ranę po operacji, jak lekarz usłyszał to był wyraźnie sfrustrowany.
Miod jest dobry na przeziebienie
Korporacje farmaceutyczne mówił miód szkodzi a zapraszają do apteki leki kupić. 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dzisiaj z rana owsianka z rodzynkami, figami, daktylami na mleku z dodatkiem po przestygnięciu łyżeczki miodu i było pysznie.
Dzięki
Pięknie Dziękuję!
a miôd eukaliptusowy które miejsce w rankingu by zajął?
Dla mnie najlepszy jest nawłociowy
Czym się różni fruktoza z miodu od fruktozy z sacharozy?
Niczym to ten sam związek chemiczny i ma taki sam wzór chemiczny jak glukoza i dlatego piszą w składzie produktów syrop glukozowo-fruktozowy, gdyż praktycznie w zwykłym laboratorium odróżnienie ich jest niemożliwe. Lecz pomimo tego warto jeść miód, ponieważ zawiera wiele innych cennych substancji chemicznych jak chociażby bioaktywne hormony produkowane przez pszczoły o korzystnym działaniu na zdrowie człowieka.
Niczym. Natomiast jeżeli jesteś zdrowy i szczupły nic złego fruktoza Ci nie zrobi.
👍 Niechaj Ci się darzy Bartku
Panie doktorze proszę również o powiedzieć coś na temat pylku pszczelego., jaki ma i który miód na heliko baktr pyroli? Uwielbiam Pana wykłady!!! 😊
Miód akacjowy i propolis 😊
Najbardziej smacznym i zdrowym jest miód Manuka i także najdroższym, który czasami u mnie gości na stole. Tak na co dzień to najczęściej jadamy miód akacjowy i lipowy i nie wyobrażam sobie bym w ciągu tygodnia nie zjadł kilku bułek z białym serkiem śmietankowym wspaniale tłustym polanym miodem. Oczywiście także polecam miody pitne dwójniak i trójniak, gdyż półtorak jest jak na mój gust zbyt słodki i nie obejdzie się popijania go czystą wodą mineralną. Zapewne miody ciemne są bardziej zdrowe, ale nie przepadam za nimi, ponieważ są zbyt intensywne w smaku i gryzą mnie jak też spadziowy po języku.
Ziołomiód, niefortunna nazwa, ponieważ powstaje on z syropu cukrowego (nie z nektaru) z dodatkiem soku lub wywaru rośliny zielarskiej. Taka gotowa mieszanka jest przerabiana przez pszczoły.
a co z miodem manuka?
Był za często fałszowany, tak że nie miał wartości zdrowotnych.
Kupować tylko z certyfikatem w sklepach bio-eko ze zdrową żywnością dla wegetarian. a nie w dyskontach!
@@MahatmaGanjas11
Do kogo ty piszesz swoją odpowiedź?
Dlaczego Kulczyński kieruje twoją odpowiedź do mnie???
Widocznie tak mu jest wygodnie!!!
@@elizabethbacon6151 Teraz do ciebie kieruję wpis i będziesz miała niewiedząca wtedy wpis z przodu mego wpisu że do ciebie był kierowany. Uświadom sobie że wpisy umieszczone pod głównym wpisem pojawiają się u wszystkich, którzy dali wpisy pod głównym wpisem, zrozumiałaś? czy mam tobie to jeszcze bardziej łopatologicznie wyjaśnić.
@@MahatmaGanjas11Zgadza się, ale to pytanie było dla pana bartka, i racze jchodzi mi o to dlaczeg ow tym zestawieniu nie ma miodu manuka
Nie wspomina Pan o miodzie z Facelii, Od kilku lat codziennie rano jem łyżkę miodu. Życzę każdemu mieć takie zdrowie w wieku 74 lata. Ostatnio lekarz powiedział że nie mam co u pana leczyć. Nie spożywam cukru, słodyczy, ciasteczek.
Należy dodać ranking zawartości cukrów. Tu najlepszy jest spadziowy.
Jestem zawiedziona🙂. Kupuję miód leśny, z pasieki. Nie ma go w rankingu. To znaczy, że posiada tylko walory smakowe?😏
Ależ skąd. Myślę, że leśny to wielokwiatowy (z kwiatów leśnych).
A pyłek pszczeli ?
Dla nas wegetarian miód jest drogocennym jedzeniem, ale oczywiście jedzonym bez podgrzewania w temperaturze pokojowej, gdyż jego podgrzewanie, gotowanie, smażenie czy piecznie powoduje rozkład aktywnych biologicznie enzymów jakie produkują pszczoły. Najbardziej lubię bułkę posmarowaną cudownie tłustym serkiem śmietankowym polanym miodem i choć to takie proste danie, a jak smaczne, wręcz istna ambrozja, amryta w ustach.
Witaj dobre podejście ludzie coraz bardzie są świadomi tego co może miód, jako pszczelarz muszę tylko przypomnieć, że miód w formie płynnej czyli patoka występuje tylko jakiś czas po wydobyciu go z ramek pszczelich, każdy naturalny miód krystalizuje i finalnie jest w postaci krupca, każdy miód krystalizuje w innym tempie od tygodnia do nawet pół roku, wyjątkiem jest miód akacjowy, który potrafi zachować formę płynną/żelową nawet do roku, dlatego też jeżeli zakupiony miód jest stale płynny uważałbym na taki produkt, miód może być płynny jeżeli zostanie poddany procesowi dekrystalizacji i jeżeli proces ten zostanie wykonany prawidłowo miód zachowuje swoje właściwości, natomiast bardzo często miód podczas tego procesu jest przegżewany przez co traci swoje właściwości.
Ooooo, jest i drugi kanał?😯 AVE DR. BARTEK!!!🙌🏻
Podzielę się moją obserwacją. Mam 28 lat, odkąd zaczęłam każdy dzień rozpoczynać i kończyć herbatką z miodem (Już od jakiś 5 miesięcy) zauważyłam ekstremalną różnicę gołym okiem - paznokcie przestały mi się łamać. Malując pazury lakierem hybrydowym nie muszę używać żadnych przedłużaczy. To zmiana widoczna gołym okiem nr 1. Paznokcie są jakby grubsze i bardzo twarde.
Zmiana nr2. tak się przyzwyczaiłam do smaku miodu - że zaczęło mnie odrzucać od tradycyjnego cukru. Wcześniej korzystałam z brązowego cukru. Teraz jeżeli cokolwiek mam posłodzić- robię to tylko miodem. Automatycznie też zaczęło mnie odrzucać od słodyczy- bo czułam ten jakby sztuczny podrabiany smak cukru.. naturalna fruktoza i glukoza wyczuwalna w miodzie (zwłaszcza w miodzie typu z spadzi iglastej czy miodu lipowego) ma tak cudowny smak - że wszystko inne przy tym jest już przez moje zmysły sensoryczne smaku odrzucane jako gorsze. Nie ustawiałam się tak w ten sposób. Było to nieoczekiwanym skutkiem stosowania miodu już po kilku tygodniach. Kiedyś lubiałam sięgać po czekoladę np. oreo, żelki ...teraz mi to nie smakuje.
Nie planowanie poszło to o krok dalej ogólnie też wolę teraz jeść naturalne produkty niż przetworzone.
Zmiana Nr3. zniknęły mi dolegliwości żołądkowe. Często miewałam uczucie, że boli mnie brzuch. Od czasu regularnego picia herbatki i coraz częstrzego sięgania po nieprzetworzona żywność- nie mam już tego problemu. Nie mam nagle uczucia kłucia w żołądku czy jakiś jelitowych rewolucji xD
Nr4. Badania krwi wykonane po pół roku się poprawiły. Teraz są ,,książkowe".
Nr.5 o skórę zawsze dbałam dobrymi kosmetykami ale myślę że miód dodatkowo rozpromienia skórę. Nie jest ona szara/zmęczona ma ładny koloryt i jest promienna. Akurat przy tym nie jestem pewna czy to efekt regularnego stosowania miodu. Ale napewno odstawienie sztucznych słodyczy z sklepu na rzecz herbatki z miodem sprawił że mniejsza ilość cukru w krwi - nie niszczy mi kolagenu. Bo cukier niszczy kolagen to akurat fakt naukowy. Więc to kolejna zaleta,moja skóra jest w lepszej kondycji. Pół roku temu też była w dobrej ale teraz już nie pojawiają mi się nawet okazjonalnie jakieś wypryski. Jest idealnie gładka :)
Nr6. Mam naczynioruchiwy nieżyt nosa plus alergie na wszystko po trochu. Mam wrażenie że zeszłą wiosnę zniosłam łagodniej z swoją alergią od kąd pije miód. Ogólnie kiedyś nie było u mnie dnia bez husteczki do nosa. 365 dni z husteczką do nosa. (Nie brałam nigdy leków, nie chciałam) no i latem prawie wogole nie korzystałam z husteczek do nosa nie było tego problemu, a wiosną jak już napisałam miałam wrażenie że zniosłam najłagodniej od kąd pamiętam tą swoją dolegliwość. 🤔
Wymieniłam tylko te obserwacje które dostrzegam gołym okiem. Tych których nie widzę, pewnie jest więcej zgodnie z filmikiem.
Także od swojej strony polecam miód. Same zalety ❤
A gdzie miód z nawłoci???
Nie lubie miodu , od dziecka nie lubilem i chyba juz nie polubie . Zazdroscilem rodzeństwu, kiedy jedli pajdy z masłem i miodem.
Doprawdy nie lubisz? Nie wyobrażam sobie bym w ciągu tygodnia nie zjadł kilku bułek z białym serkiem śmietankowym wspaniale tłustym i polanym miodem u mnie ostatnio akacjowy i lipowym.
Beekeepr
Na youtube
Tu cala prawda o miodach
Daj pewne źródla miodu
Thanks for the video. It definitely took some time to make, great job!
Dzisiaj miód i kobity to nic z naturą nie mają.
Taj jak można znaleźć naturalny miód tak i naturalną kobietę :) Pozdrawiam ;)
😂
Najzdrowszy jest ludzki miód z ul. Szkolnej w Białymstoku. 😂😅 Przepraszam, ze tak powiedzialem.
Za co przepraszasz? ja tego nie neguję, gdyż nigdy nie miałem okazji go spróbować i raczej nie będę, ponieważ mieszkam na zachodzie Polski. Może być najzdrowszym, gdyż u was nie było i nie ma przemysłu ciężkiego, dlatego przyroda jest mało skażona i to jest waszym lokalnym skarbem. Gdyby był dostępny przez net tak jak sery z rancza Frontiera na Mazurach niedaleko Mrągowa to bym go zamówił i spróbował. Ciesz się smakiem i jedz miód który zawsze był i jest rarytasem pomimo zmieniających się mód. Z mód najbardziej lubię modę na miód :D.
Najczesciej falszowany produkt!
Ja kupuję miód grecki wrzosowy z Krety pod nazwą AORITIKO.
Naturalny, ekologiczny, bez żadnych dodatków cukru z dużymi wartościami zdrowotnymi.
Miód ten otrzymał złoty medal w roku
2022. Miód ten na jest ciemno brązowy i nigdy się nie scukrza poza tym ma wspaniały smak.
Produkowany jest przez rodzinę-
Fragiadakis.
Polecam!
❤
miód jakikolwiek jes zakazany dla cukrzyków tak powiedziała moja diabetolog
Taaaa miodu nie, ale ciasteczko i cukierek albo kawałek ciasta od czasu do czasu to już tak ;p
Zmień lekarza na bardziej wyedukowanego.
🍯🐝
Szkoda, że mając znikome pojęcie o właściwościach miodów miesza Pan ludziom w głowach.
Najcenniejsze w miodzie jest nie wiadomo co i taki jest stan wiedzy na dzisiaj.
Regularne jedzenie miodu w małych dawkach, łyżka stołowa dziennie lub ewentualnie 2x dziennie wpływa regenerująco i leczniczo na człowieka - stan wiedzy.
Właściwości regenerujące, lecznicze i odtruwające miodu wzrastają wielokrotnie po rozpuszczeniu go w wodzie lub mleku na kilka godzin (min. 4) przed spożyciem - stan wiedzy.
Miód posiada właściwości odtruwające, w szczególności oczyszczania z metali ciężkich organizmu - stan wiedzy, badania w Polsce.
Miód to mieszanina cukrów prostych - glukozy i fruktozy, oraz małych ilości cukrów złożonych, w tym sacharozy plus niewielkie domieszki innych substancji.
Poza tym w skład miodu wchodzi mieszanina przeróżnych substancji, w tym enzymów pszczelich, kwasów organicznych - stan wiedzy - do dziś nie oznaczonych i w zmiennych proporcjach.
Miód posiada właściwości bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze, ale nie są one silne.
Miód posiada właściwości konserwujące, prawdopodobnie przez wysokie stężenie cukrów głównie.
Miód dostarcza łatwej do pozyskania przez człowieka energii przez glukozę i fruktozę w nim zawartą.
Warto jeść miód, ale nie ma sensu tworzyć legend o jego niestworzonych właściwościach.
MIÓD NALEŻY KUPOWAĆ WYŁĄCZNIE BEZPOŚREDNIO OD ZAUFANYCH PSZCZELARZY O WYSOKIM POZIOMIE MORALNYM,
gdyż miód bardzo łatwo jest sfałszować, zepsuć w trakcie pozyskiwania, lub pozyskać zanieczyszczony..
Warto wspomnieć również o unikalnej właściwości pszczół, które oczyszczają miód w trakcie tworzenia w swoich organizmach,
które wyciągają z miodu szkodliwe substancje kosztem własnego zdrowia i życia - brzmi nieprawdopodobnie, ale zostało zbadane wielokrotnie.
Nie ma w zasadzie czystych miodów odmianowych, zawsze jest to mieszanina jedynie z dominującą jedną rośliną lub bez - wtedy miód zwą wielokwiatowym.
Co do właściwości, to wydaje się, że rodzaj miodu ma drugorzędne znaczenie i najlepszy powinien być miód WIELOKWIATOWY.
Niestety utarło się przekonanie o rozlicznych właściwościach przypisywanych miodom odmianowym.
Zapewne mają różne właściwości, ale jest to wyolbrzymiane.
Ziołomiody.
Ziołomiodów nie produkują pszczelarze, bo się boją posądzenia o fałszowanie miodu.
Ziołomiody to nazwa zakazana i myląca. Bo nie są to miody.
Robi się na dwa sposoby.
Dając pszczołom syrop z cukru zaprawiony wyciągiem z ziół,
a te wzbogacają je enzymami i wszystkim co normalny miód,
w wyniku czego powstaje mieszanina formalnie sfałszowanego miodu z ziołami.
To coś ma o dziwo bardzo dobre właściwości zdrowotne, a nawet lecznicze.
Np. takie coś zrobione z wyciągu pędów sosny leczy pięknie przeziębienia i regeneruje płuca.
Drugi sposób, to podanie pszczołom miodu zaprawionego wyciągami, jak poprzednio.
Który pszczoły przerabiają powtórnie, w wyniku czego tworzony jest ziołomiód.
Coś takiego musiałoby kosztować przynajmniej 3-4 razy tyle co miód.
Tego sposobu praktycznie się nie stosuje na większą skalę.
I chyba nie ma większego sensu.
A polifenole nie są żadną istotną właściwością miodu w porównaniu z jego właściwościami.
O miodach wrzosowych nie chcę pisać, ale warto dowiedzieć się z jakich obszarów są zbierane przez pszczoły.
Bo nie koniecznie z czystych lasów.
I znów - KUPIĆ OD ZAUFANEGO PSZCZELARZA, KTÓRY POWIE SKĄD TEN MIÓD POZYSKUJE i nie będzie np. taił, że nie ze zwykłego czystego lasu.
Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dziś, kiedy strzela się ćwiczebnie amunicją ze zubożonym uranem.
Jedyny rozsądny i merytoryczny komentarz w zalewie tych szurskich zachwytów nad miodem.
Bio miód to ściema
Miod zawiera paleczki listeria
No tak, odrobina polifenoli i do tego tona cukru, genialne połączenie. Czyż nie ma źródeł polifenoli, które nie zawierają cukru? Ale muszę przyznać, że robot czytający tekst jest całkiem niezły, momentami brzmi prawie jak prawdziwy człowiek.
Miód to nie tylko cukier i polifenole, ale też aktywne biologicznie bardzo zdrowe hormony produkowane przez pszczoły i jak każdy produkt zawierający węglowodany powinien być używany rozważnie bez obżerania się. Dla nas wegetarian miód jest bardzo ważnym pożywieniem dodającym naturalnej słodkości. Nie ma to jak bułka z cudownie tłustym serkiem śmietankowym polanym miodem same pyszności ambrozja, amryta :D.
@@MahatmaGanjas11Ta bułka to oczywiście z wysoko przetworzonej pszenicy, czyli białej mąki; zaiste, bardzo zdrowe. A co do miodu, konieczny jest zwykły rachunek zysków i strat. Czy korzyści ze spożycia owych hormonów faktycznie przewyższają straty z powodu spożycia węglowodanów? Wątpię.
@@jacekszczecinski2766 Nie, są z mąki orkiszowej z otrębami, czyli orkiszowe grahamki, gdyż nie jadamy żytniej, ponieważ nie lubimy. Jestem wegetarianinem i dla nas miód jest istotnym naturalnym źródłem nie tylko tych hormonów i polifenoli ale i cukrów, wszak trzeba sobie to życie czyś osłodzić i jeżeli już to miodem i słodkimi owocami, czyli naturalnie.
@@jacekszczecinski2766 Jestem Polakiem wegetarianinem od już 36-ciu lat i tobie także go polecam i dzięki czemu pomimo wieku uniknąłem raka, a moi koledzy i koleżanki mięsożercy już kwiatki z jego powodu wąchają od spodu. Wegetarianizm nie jest kwestią polityczną, ani gospodarczą, lecz fizjologiczną i anatomiczną człowieka który jest wielożernym wegetarianinem i choć może to nie powinien jeść mięsa, co najwyżej jedynie wtedy kiedy nic innego nie będzie do jedzenia w razie głodu. Człowiek nie jest mięsożercą nie ma ani odpowiedniego uzębienia gdyż te kły jakie ludzie posiadają to tak jak i je posiadające małpy służą do rozrywania grubych skórek owoców, a nie zwierzęcego mięsa. Do tego tak jak i roślinożercy możemy poruszać szczękami na boki by rozcierać roślinny błonnik. Także ważną cechą odróżniającą roślinożerców od mięsożerców jest rozpoczynający się rozkład węglowodanów przez amylazę zawartą w ślinie w jamie ustnej co nie zachodzi u mięsożerców, stąd podstawą wyżywienia człowieka powinny być węglowodany złożone, warzywa, owoce, orzechy i dopiero na drugim miejscu nabiał w postaci jajek i sera. Do tego nie możemy jeść tak jak mięsożercy padliny, ponieważ szybko zatrulibyśmy się śmiertelnie trupim jadem, mięsożercy mają o wiele silniejsze soki trawienne od roślinożernego człowieka. Jedząc mięso umrzecie na raka, u kobiet najczęściej piersi, u mężczyzn rak jelita grubego. Tylko wegetarianizm was ochroni przed dną moczanową, miażdżycą, chorobami układu krążenia, serca i wysokim ciśnieniem, cukrzycą, i także już wymienionym wcześniej przeze mnie rakiem jelita grubego i rakiem piersi spowodowanymi jedzeniem mięsa. Dodatkowo jedzenie czerwonego mięsa (wołowiny, wieprzowiny, baraniny, dziczyzny) podnosi poziom N-tlenku trimetyloaminy (TMAO), związku, który ma ogromny wpływ na odkładanie się płytki miażdżycowej w krwioobiegu, co prowadzi do wielu chorób serca. TMAO powstaje w jelitach podczas trawienia L-karnityny zawartej w czerwonym mięsie. Przyczyną większości chorób jest także obróbka termiczna żywności głównie mięsa w wyniku której powstają w mięsie przy smażeniu, pieczeniu, grillowaniu ale też długim gotowaniu na rosół rakotwórcze heterocykliczne aminy aromatyczne i to właśnie one nadają ten aromat i smak smażonym mięsom, tygrysy jedzą je na surowo i dlatego na raka nie chorują. Do kompletu jeszcze homocysteina, smacznego.
Oj, tak. Ten głos zmieniony jest straszny... Też ciężko mi się tego słucha...
Krócej mówiąc: 1 wrzosowy, 2 gryczany, 3 nektarowo-spadziowy i spadziowy ze spadzi iglastej, 4 mniszkowy, 5 wielokwiatowy, 6 lipowy, 7 rzepakowy, 8 akacjowy, 9 rzepakowo-mniszkowy. Proszę.
Z dziesięć lat temu widziałem jak pszczółeczki z ochotą wysysały wiosną soki z rozmiękłej psiej kupy i od tego czasu nie jadam miodku.
Miod jest zdrowy szczególnie ten co produkują pszczoły dokarmiane białym cukrem z biedronki. ,,Pszczelarze,, kupuja go bez opamietania i karmia pszczoly bo nie chce im się wywozić pasiek w teren.
Nie znasz się na pszczelarstwie, gdyż inaczej wiedziałbyś że w ten sposób pszczoły są dokarmiane, kiedy jeszcze brakuje nektaru by po zimie jak najszybciej doszły do zdrowej formy.
@@MahatmaGanjas11 są jeszcze dokarmiane po tym, gdy pszczelarz zabierze im z ula ostatni w sezonie miód. Z głodu by umarły gdyby nie dostały pokarmu
Najlepszy do zimowli jest właśnie cukier. Zimowanie na miodzie jest nie ekonomiczne dla pszczelarza i może być śmiertelne dla pszczół zwłaszcza dla pasiek bogatych w pożytki spadziowe. Na spadzi się nie zimuje że względu na przedwczesne przepełnienie jelita u pszczół prowadzące do śmierci pszczoły w czasie zimy.
Proponuję Ci najpierw zgłębić trochę wiedzy czemu pszczelerze kupują ten cukier i w jakim okresie się go podaje a potem się wypowiadać.
Gdyby tak było to by nie przeżyły zimy.
A "dziki" miód? Ja mieszkam za miedzą i kupuję w biosklepie "Wildhonig". Jest jeszcze ciemniejszy, niż wrzosowy.
Lekarz pozwolil mi używać miodu chociaż.mam.cukrzyce. używam go z wodą i cytryną odstany 10 godzin. Badania mam wzorowe. Polecam bo witamin i minerałów brakuje w ziemi i ciężko uzupełnić cokolwiek w warzywach i owocach. Miod wchlania sie prawie w 100% i uzupelnia tego co nam.brakuje
No i dobrze, cukrzycy nie dostaje się od zjadanego cukru (węglowodanów).
A jakie to witaminy powinna mieć ziemia według ciebie .
A gdyby były w ziemi to trzeba by było tą ziemie jeść żeby dostarczyć ziemistych witamin.
To że miód należy rozpuszczać i pozostawiać na ileś godz to ta teoria została dawno obalona .
Miód je się bezpośrednio ponieważ to co najcenniejsze , lecznicze osadza się na ściankach naczynia ,a do wypicia pozostaje jedynie słodki spozywczy napój . Co znaczy wchłania się w 100 % i brakuje wszystkiego co nam brakuje ? Nie miód się wchłania tylko to co w nim się znajduje .
A czy w 100 % ,skąd ta pewność.
Miód zawiera śladowe ilości witamin i minerałów. W ilościach bez znaczenia dla organizmu człowieka.
@@lukaszj78x Posłuchaj Panią doktor.hab pochorecką ona zdecydowanie ma większą wiedzę od ciebie na pewno.
@@mathew679 Moja mama jest lekarzem specjalistą diabetologiem. Wiem wszystko co chciałbym wiedzieć o cukrzycy i sprawach z nią związanych. Więcej od ciebie. To mi wystarcza. Nie mam cukrzycy. Bredni się magicznych mocach miodu nie potrzebuję słuchać ani czytać.
Chciałem was przestrzec prEd zakupem miodow z marketów bo to szkodliwa mieszanka. Nie podajcie nigdy jej dzieciom! Zaopatrujcie sie tylko od zaufanych pszczelarzy
Ȧ Miód fasolowy?!
Zaczynając to powinien Pan doktor zacząć od słów ś.p prof Ryszarda Czarneckiego wszystkie miody jeśli są prawdziwe i od pszczelarzy a nie partacza !
Ja kupuje miod w biedronce i jest bardzo zdrowy i smaczny, polecam ❤ 🫢
Również polecam jeśli ktoś lubi syrop glukozowo fruktozowy z dodatkiem aromatów.
Filmiki Pana doktora są adresowane tylko dla garstki znudzonych celebrytów i "nawiedzonych zielonych". Normalny polski "Kowalski" idzie na zakupy do dyskonta i kupuje najtańsze żarcie (o miodzie prawdziwym może pomarzyć) A w sobotę, raz w tygodniu, kupuje kości na zupę, oraz skrawki wędlin niby "dla pieska". Taka jest polska prawda! 😢
Takich "Kowalskich" o których piszesz jest najwięcej na wschodzie Polski szczególnie na "zapupiach" podkarpackim i podlaskim, a większość Polaków porządnie pracuje i ma pieniądze i niestety objada się mięsem, które powoduje u wielożernego roślinożercy człowieka wiele chorób takich jak rak jelita grubego, rak piersi u kobiet, dnę moczanową, miażdżycę, nadciśnienie, otyłość i także choroby układu krążenia i serca. Lepszy "nawiedzony zielony" niż "nawiedzony katolik" :D.