Мозок та психічне здоров’я з погляду нейробіології

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 22 бер 2022
  • У людському мозку багато звивин, вони існують для того, щоб збільшити площу сірої речовини в невеликому об’ємі нашої черепної коробки. Усі люди народжуються з приблизно однаковою кількістю як звивин, так і нейронів. Проте залежать інтелектуальні здібності зовсім не від кількості звивин, а від кількості зв’язків, що утворилися між нейронами - синапсів. Так от: що більше в мозку утворено зв’язків між нейронами, то розумнішою є людина. Як працює наш мозок і від чого залежить його розвиток, фізичне та психічне здоров'я? Чи є чарівні методики покращення його роботи? Чому людина витрачає третину життя на сон і чим небезпечний хронічний стрес. Обговоримо ці питання під час лекції.
    Лекцію читає Євгеній Шеремет - к.б.н., науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця, методист кафедри біомедицини і нейронаук Київського академічного університету.
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 10

  • @user-et3sh6tp7q
    @user-et3sh6tp7q Рік тому +7

    Хочу запитати: звідки такі припущення чи, навіть висновки (це 5 хв цієї лекції), що людина з вагою мозку менше 900 гм (цікаво, як можна його зважити взагалі) може вважатися з вадами розвитку?? Хоча лектор говорить, що загалом мозок людини важить 2 % її всієї маси тіла. Не всі люди в зрілому віці мають велику вагу тіла, є більші з надлишком ваги, а є менші з недостатньою вагою тіла, в яких цих 2% буде менше 900 гм, але самі вони не мають ознак розумової відсталості. Як це розуміти? Дякую.

    • @nnn-kh6cr
      @nnn-kh6cr 9 місяців тому +1

      2% це середній показник, тому нічого дивного, що він може не підходити деяким людям. Оскільки середня вага мозку 1350г, то можна припусти, що 900г-це не повноцінний мозок, який може не мати деяких ділянок або його структура не відповідає нормі як в здорової людини, тому скоріше всього такий мозок не зможе виконувати свої функції так як це робить мозок середньої ваги(+-1350г)

    • @user-et3sh6tp7q
      @user-et3sh6tp7q 9 місяців тому +4

      @@nnn-kh6cr "можна припустити" - це серйозний аргумент...

    • @nnn-kh6cr
      @nnn-kh6cr 9 місяців тому

      @@user-et3sh6tp7q це ж не математика де все точно, є різні випадки, але в основному говорять про те що більш розповсюджено

    • @victorkolot
      @victorkolot 8 місяців тому +4

      Перепрошую паночка.. Але він просто дебіл переросток. Я про аФтора цього відео. 😆

    • @victorkolot
      @victorkolot 8 місяців тому +4

      @@nnn-kh6cr Якраз про структура та її відповідність - це пальцем у НЕБО. 😆 У кашалотів (Physeter macrocephalus) найбільша відома маса мозку серед усіх існуючих тварин: у середньому 7,8 кг у дорослих самців.😎 ТОБТО ЯКРАЗ СТРУКТУРА мізків і дозволяє людям з мізками вагою у 1100 грам бути геніальними. Перед тим як писати коменти у інтернеті / вивчіть матчасть.

  • @user-mp4li3ny4p
    @user-mp4li3ny4p 9 місяців тому

    Як дрібні вогнища гліозу ГМ впливаютт на якість життя,які прогнози????

  • @michaelbessmertny8257
    @michaelbessmertny8257 9 місяців тому +2

    НЕ-А, У ЛЮДИНИ КОЖЕН ОРГАН НАЙВАЖЛИВІШИЙ,ТОМУ ЩО ОРГАНІЗМ САМОРЕГУЛЮЧА СИСТЕМА
    І ПРИ ПОЛОМЦІ БУДЬ-ЯКОГО ОРГАНА,
    ВІН ПРИПИНЯЄ СВОЮ РОБОТУ...

  • @user-wr7wp9jl1y
    @user-wr7wp9jl1y 5 місяців тому

    Як дрібні кісти в шишкоподібній залозі впливають на якість життя?
    Діагноз аутизм