Вибачте товариство, що замінив пісню "Туман яром, туман долиною". Цю чудову народну пісню довелося замінити, оскільки виявилося, що у неї є власник. Щиро вдячний, товариство, за ваші підписки, перегляд та вподобайки! Також буду дуже радий читати ваші коментарі. Чекаємо на перемогу! Слава Україні!🇺🇦
Коли слухаю ці пісні, оживає душа, бо відчуває, що то своє, рідне! Зростаючи в селі, на Київщині, чула всі ці пісні. А як же гарно їх співали!!! Працювали важко, а пісні співали, бо то співає душа нашої рідної України!!! Дякую автору відео.
На світлинах, ціла історія, яка показує нам, як люди важко і наполегливо працювали, починаючи з малого віку. Незважаючи на всі тяготи , що припали на їхнє життя, змогли зберегти свою ідентичність, традиції і передати їх нам. Якби вони не були такими, то не було б і нас
Це - все наше, все рідне, все українське. Україна була, Україна є, Україна буде - бо в Україні є українці, в яких є своя земля, своя мова, своя історія, своя релігія і культура.
Наша Україна ,це дуже гарний край .а які люди працьовиті,співучі гостині.а наші хлопці як леви боронять нашу святу землю .здоров'я їм.слава богу.героям слава.
Ця пісня(за туманом...) нагадала моє дитинство😢 коли я з татом в селі на коняці далеченько від дому їздили заготовляти траву на сіно. Тато завжди її гарно співав, а я малим засинав у підводі на скошеній траві. Зараз я змушений їздити в місто працювати, завжди коли їду в село серце кров'ю обливається коли бачу як занепадають села, люди виїзжджають в міста, хати кинуті валяться. Дякую чудове відео 👍
@@МарияАндриянова-д6з Кожний народ має свій ген . Проживання багатьма поколіннями на одних і тих самих теренах, спільні історичні випробування, спільні набуті навички, спільна культура і естетика, стиль життя, менталітет, клімат, природа, кровна спорідненість в багатьох поколіннях, формують геном народу. Звичайно стерильні етноси можуть бути, тільки в повній ізоляції. "Домішки" є у всіх народів, та це тільки додаткові приправи до основної "страви", які роблять її ще кращою. Геном, це фундамент і хребет, несуча конструкція, на якій тримається все. Зараз Україну боронять люди різних національностей, багато з яких народились в незалежній Україні. Ми захищаємо наше право жити , як ми хочемо , наш спосіб життя, який є толерантним до різних культур. Це теж каже про рівень розвитку і мораль народу. Ми всі -- Україна !
52роки тому їздила з бабусею до її рідного села Сари на Полтавщині і всі її подруги носили спідницю, керсетку темненькі, а сорочки світлі, а ще тапочки увсіх однакові, бо чоловік бабусиної сестри був швець, шив усім жінкам з околишніх сіл ті тапки. Я вже й не знаю з чого, але такі ловкі, так вони казали, так мило і любо це згадувати! Дякую вам!
Дякую вам за фотографії тих часів, а я скажу, що у селах дуже працьовиті люди і не завжди мали змогу бо було багато роботи, не те що в місті. А взагалі люди гарні, головне не зневажати село і селян, у селах багато розумних людей, які вміють забезпечити себе і ще возили продавати
Вітаю!Як завжди прекрасне відео. Чудовий задум,щоб заглибитись в життя наших предків. Дякую за відео! Чекаю на наступне втілення ваших задумів у цікавий сюжет.
Вибачте пане копач але немає слів щоб передати ту насолоду від українського солов'їного співу який мені доводилося не раз чути в живу на святах у власній великій родині коли я був ще дитиною і трохи пізніше . Світлини це зовсім щось ! Гадаю їх мають бачити всі українці бо вони передають життя наших пращурів про яке мають знати наступні покоління українців . Знову стверджую і навіть наголошую на тому , щоб ви пане копач робили саме такі пізнавальні для розвитку української людини відео . Які б згодом вам можна було навіть висунути на суд критиків кіномистетства у царині етнографії . А чому б і ні пане копач 🤔?! Якщо ваші відео це безперебільшення справжні шедеври 🤗 ! Красно дякую вам за вашу вкрай важливу працю , наснаги , терпіння і козацької вдачі ! А ще вам та вашій родині Божого захисту та доброго здоров'я ! Донбас 💛💙 Україна .
@@KopAgent87 Все що я написав правда , хочу щоб ви до цього так і ставилися . Ваша праця має здобути гідну оцінку тому що вона цього варта 🤗 . На все добре , до нових відео шедеврів ! Слава Україні ✌️!
Дуже цікаві фото!!! Дякую за вашу працю!!! Але, дивлячись фото,якась така туга на серці,це наша історія,все в минулому,якби можна було оживити всіх людей на фото!
Супер підбірка ! Процвітання каналу !!! Яке ж невимовно тяжке життя було у наших предків . Сучасна людина і на день не побажала б опинитися на їх місці .
В наш час якісні, за всіма правилами виготовлені і протипожежно оброблені очеретяні і солом'яні стріхи вже дуже дороге задоволення на десятки тисяч доларів! І не лише в Україні, але і в світі, зокрема, в Європі! Такі собі архітектурні перлини! Добрих майстрів мало! Дякуємо автору сюжету за колорит, настрій і підібраний музичний супровід!
Будь ласка!🙂 Так дійсно, це зараз дорого. І що цікаво, що в Європі очерет для таких еко хат закупляють в Україні. Колись бачив, що його заготовляють в Одеській області.
Українське село почало втрачати свою культурну ідентичність не в 19-му столітті, і не у 18-му тимбільш! Це почалося на початку 20-го століття з приходом совєтів((
Дякую за працю. Мені все це довелось бачити 60 років тому у моєму рідному селі. Сльози на очах від пісень, бо так виводила моя бабуся. Хіба можна не любити свою рідну землю?
Всі стрункі та худі. Періодичне голодування відбувалося само собою, а кардіо навантаження заміняла домашня робота.Ніхто не знав таких слів як кето дієта, пальмова олія, глютен, веганство, шкідлива молочка, холестерин в жовтках яєць, та інші страшилки сучасності. Їли що було, голодали іноді , постили і вджобували.
Дитяча смертність була надзвичайно високою... Але ті що виживали і проходили природний відбір, жили дуже довго не заморачуючись з харчуванням і поганими звичками. Були й такі що курили до старості люльки, но ніхто не задумується яка в них потужна генетика.
Моя бабуся (1888 р.н) говорила, що за 5 копійок купувала тканину на юбку. Думаю, чи 80 карбованців були достатніми грошами на потреби сім'ї. В бабусі було вісім дітей. Тож вона ходила боса і взимку.
Життя було важке. Більша частина заробітної плати йшла на податки. Селянам лишалося те, що вони виростять на власній землі. Але якщо порівнювати з життям за сталіна, то за царя жилося досить непогано.
@@KopAgent87 Можливо. Бо саме за Сталіна мого діда признали "куркулем", забрали землю в Таврійських степах, яку йому дали за царя, та відправили в Гулаг. І вісім дітей лишилося
На не салонних фото люди виглядають старшими за свій вік, зморені обличчя, "ніженьки босі ," та все одно більшість посміхається. Згадала враження і описи європейців, і не тільки, про Україну козацької доби. Українські селяни виглядали здоровими, всі, незалежно від віку зубасті, а як що зуба не вистачало, був втрачений в "бою". Ще їх дивували вибілені побутові (не святкові) сорочки, і босими люди не ходили. Українські жінки полюбляли сап'янові чобітки (в основному з Туреччини). Так жили не багаті люди. Після знищення Січі настала "Руїна", про "черевички" тільки в творі Гоголя.
як же боляче дивитись. Боже мій Боже. все життя у злиднях і рабській праці заради триклятого царя. нас завжди мали за ніщо. дай нам Бог Перемогу над клятим ворогом
Моя прабабця Варварка ходила в Бассарабію сапати за день заробляла на туфлики тканину на спідницю і хустку а дідусь сушив сливки збиралась молодь на толоку помогали а потім ставили гойдалку і веселились і все життя з піснею а останнього кожуха забрала червона голота був в селі пияк став агітатором в голодовку четверо дітей померло
Яка насолода для очей, сльози від такої краси, але три фото були не з українських сіл, там одразу до очей культура інша бачиться, буває. Дуже чітко можно побачити добрий одяг на жінках та чоловіках, так скромний, але добре зроблений. Білі сорочки, верхній одяг добрий, як що є обув то одразу бачимо повноцінне взуття. Хоча одне фото було не з України, самі зрозумієте по бранню людей. Хатинки здивували, так прості, але всі вони з чіткими контурами, добрими вікнами та побілені. Вгутрішньо вони мають гарну та рівну штукатурку, все просте але зроблено ретельно. Дах зі соломи, але дах високий. Що є особливість є, хати білі та чітко зроблені за контуром, але вмі однокімнатні, а біля ще одна маленька хатинка. Напевно здебільшого були однокімнатні великі хатини, котрі доповнювалися ще однієї меньшої, конструкція двору така та ще пару господарських сараїв.
Якщо Ви про ті кілька фото, про які я думаю, то вони з Українського Полісся. Я й сам здивувався. Але дійсно, там людей на вигляд можна легко зплутати з московитами.
Чому ви робите акцент тільки на бідних українців тих часів? Були різні селяни, деякі мали свої хутори, землі.Вони мали різний одяг, різні прикраси і різні фото.Чи ви таких просто не маєте? Моя прабабуся- селянка, вона могла дозволити собі подорож, наприклад,до Греції, і на бал в місто.Їй належав хутор, шмат лісу.Ми стали бідними тільки з приходом радянської влади! Українці це не тільки гопота!
На фото в моєму відео не тільки бідні люди а й середняки, які мали своє господарство, волів та коней. І таких була абсолютна більшість. Життя таких людей мені набагато цікавіше ніж тих землевласників для яких "гопотою" (як ви сказали), були всі хто нижчі за них по статусу.
@@KopAgent87селянство був до революції в Україні потужним матеріально незалежним класом, тому сталін і знищив його в 1933 р. Навіть кріпаки були не такими вже й бідними, як описує їх радянська література.А гопота була і серед інших класів.Ви хочете показати що українці були біднимі і нещасними завжди? Це далеко не так!
А чому ви думаєте , що на фото , як пишете ," гопота" ?! То як раз середній клас , досить небідні по тим часам люди . Але вони не їздили у подорожі , а мали працювати , щоб бути тим самим середнім класом , який ви так зневажили . Працювали разом з найманими робітниками . Усі , і малі , і дорослі . З ранку до пізнього вечора . Це я вам пишу , бо з перших вуст знаю ( моя бабця 1900 р.н. розповідала ). Ви , по всьому видно , людина зарозуміла і зверхня . Можна лише пошкодувати , що називаєте себе українкою .
@@ТетянаБратковськаШкода , що немає машину часу , щоб вам попасти у ті часи . Ви були б дуже здивовані . Найперше тим , як працювали тяжко і як одягалися ( про середній клас пишу!!!) . Моя бабця (1900 р.н.) розповідала , що одна і та ж спідниця носилася трьома поколіннями , допоки геть не стане благенькою . А вона була з заможнього роду , мали землю , худобу . Ви , видно , української класичної літератури не читали зроду . Знаєте скільки давали у придане дочці священика ( а це далеко не бідна людина , як що не сказати досить багата)?! Сто рублів !!! І це вважалися гарні гроші .
@@valentynak.9599я звичайно для вас не авторитет, зверніться до класиків, наприклад Улас Самчук " Ост".Серед селян були художники, лікарі, вчені. Вони могли дозволити собі і подорожі а не тільки працювати! Цей клас приймав активну участь у політичному, економічному, культурному житті російської імперії. Дивлячись на ці світлини ловлю себе на думці, що це десь 1934 р.
Вітаю! На початку 20 століття до 1917року, правильно "фотографія". Так писалося на всіх рекламах фотографів того часу. Це зараз слово фотографія ми використовуємо для назви знімку, а тоді так звали фотостудії.
11мин.37сек.фото. Что горит у них в доме!!! Это не камин! Это не свеча! Это не лампа! Многие дома без дымарей. А где есть дымари они не закапченые. Боженька! Мы ничего не знаем о прошлом. А такое свечение в доме я увидела впервые. Много фото пересмотрела такого не видела
На фото горить лучина. Це деревяні тріски що горіли на спеціальній залізній підставці, над нею така собі труба з полотна, яка обмащена глиною. Ця конструкція називалася світоч. Так раніше освітлювали хати.
Спасибо большое за объяснение. Но все равно у меня сомнения, уж больно ярко она горит. А мельницы в чистом поле рядом стоящие( и к ним нет ни тропы ни дороги). Очень интересная подборка. Верю только фотографиям.
Перш ніж вказувати комусь, заглядайте до словників. Бажано - укладених академічними науковцями, де цитуються слововживання наших лексем нашими ж далекими і ближчими класиками. І - привіт представникам секти Пономаріва та Адаменка. Ще з двадцять таких , вибачте, мовників - і половини лексем позбудеться українська мова. Для примітивних мовнопокрученців наводжу приклад лише з одного зі словників (а їх, словників, укладено-таки чимало). Як-то мовиться - "учітє матчасть", нешановна . Щоб не мати вигляду безпардонної дурепи, а виглядати на мудру українку. ВИГЛЯДА́ТИ а́ю, а́єш, недок., ким, чим, як, на кого - що і без дод. Мати певний зовнішній вигляд. Приклади Виглядала вона [Одарка] старою бабусею, а їй усього було літ за тридцять.... (Панас Мирний) - Занепав ти, Льово, на мокру курку виглядаєш. (В. Підмогильний) Вадим виглядав чорно. (М. Хвильовий) Хатинка виглядала досить привітно. (М. Трублаїні) Теперішня будова [церкви] походить з 1644 р. Збудована з каменю, виглядає на кріпку твердиню з високою вежею. (І. Крип'якевич)
.@@МаріяГаман-Янушевичне треба обзивати когось дурепою. Виглядати,це калька з "язика", який насильно насаджувався в Україні після жовтневого перевороту 17 року. Трублаїні творив теж в ті часи . І як хатина може виглядати? 😂😂А помилятися можуть всі,навіть укладники словників ,а ще якщо над ними був цензор із "братнього народу" .
Цікаві фото!Одне: чи то справді українці у одязі,картузах на російський манір та деякі ще й з бородами?!Чи то українці,але після служби у царській російській армії?)
Вітаю! На тих світлинах зображені поліщуки - жителі українського полісся. Але бороди та картузи іноді носили і в південніших регіонах. Така була в той час мода, що йшла від московських окупантів.
Не було в Украіні кацапськоі моди. То фото не Украінців. Люди всю інформацію потрібно перевіряти. Бо ці словоблуди фарисеі, за срібняки, вам нарозповідають, по методичках московщини.
@@bogdanalyulko4943 а на Чернігівщині носили. У нас склався стереотип, що українці ніколи не носили борід, що це ознака московита. Дійсно, московити всі носили бороди. А от в Україні була вільна чоловіча мода в усі часи, як і в Європі. Наприклад бородатими були Грушевський, Дорошенко, Сагайдачний, Острозькі та навіть Шевченко в один з періодів життя.
Вибачте товариство, що замінив пісню "Туман яром, туман долиною". Цю чудову народну пісню довелося замінити, оскільки виявилося, що у неї є власник. Щиро вдячний, товариство, за ваші підписки, перегляд та вподобайки! Також буду дуже радий читати ваші коментарі. Чекаємо на перемогу! Слава Україні!🇺🇦
Героям Слава. Навіки Слава
Коли слухаю ці пісні, оживає душа, бо відчуває, що то своє, рідне! Зростаючи в селі, на Київщині, чула всі ці пісні. А як же гарно їх співали!!! Працювали важко, а пісні співали, бо то співає душа нашої рідної України!!! Дякую автору відео.
Будь ласка!) Радий, що відео Вам сподобалося!🙂
Мова,традиції,одяг,віра-найперші і найважливіші речі історії народу та його ідентичності!
Люблю свою Україну, люблю її минуле і бачу, що віками ми берегли свою ідентичність.А яке безкрає море наших народних пісень... Дякую Вам за працю.❤❤❤
Вдячний Вам за підтримку!
Наші пісні, то наше життя! Дякую.
Боже милосердний, бережи Україну і її захисників!
На світлинах, ціла історія, яка показує нам, як люди важко і наполегливо працювали, починаючи з малого віку. Незважаючи на всі тяготи , що припали на їхнє життя, змогли зберегти свою ідентичність, традиції і передати їх нам. Якби вони не були такими, то не було б і нас
Гарні та правильні слова!)
Це - все наше, все рідне, все українське. Україна була, Україна є, Україна буде - бо в Україні є українці, в яких є своя земля, своя мова, своя історія, своя релігія і культура.
Наша Україна ,це дуже гарний край .а які люди працьовиті,співучі гостині.а наші хлопці як леви боронять нашу святу землю .здоров'я їм.слава богу.героям слава.
Chwile zatrzymane w czasie. Piękne fotografie. Piękna Ukraina. Pozdrawiam.
Dziękuję!)
Вітаю! Як завжди цікаве відео! Історія пронизана суцільною тугою , яка передається через фото.
Привіт! Дякую друже!🙂🤝
Ця пісня(за туманом...) нагадала моє дитинство😢 коли я з татом в селі на коняці далеченько від дому їздили заготовляти траву на сіно. Тато завжди її гарно співав, а я малим засинав у підводі на скошеній траві.
Зараз я змушений їздити в місто працювати, завжди коли їду в село серце кров'ю обливається коли бачу як занепадають села, люди виїзжджають в міста, хати кинуті валяться.
Дякую чудове відео 👍
Дякую Вам за ці спогади!
Моя бабуся 1906 р. На. Навчила мене цієї пісні... "За туманом нічого не видно".
Дякую Вам дуже за фото, пісні, історію української нації. ❤
Вдячний Вам за підтримку!
Це наша глибинна історія,наш ген . Дякую.
Який ген?що ти морозиш.якщо кожен українець здасть генний аналіз,то жодного чистокровного українця не знайдеш.українцем не народжуються,ним стають
Маха, для початку навчися писати без помилок, а потім будеш просторікувати про гени. Про ''чистокровних''-- це твоя убога вигадка.
@@МарияАндриянова-д6з Кожний народ має свій ген . Проживання багатьма поколіннями на одних і тих самих теренах, спільні історичні випробування, спільні набуті навички, спільна культура і естетика, стиль життя, менталітет, клімат, природа, кровна спорідненість в багатьох поколіннях, формують геном народу. Звичайно стерильні етноси можуть бути, тільки в повній ізоляції. "Домішки" є у всіх народів, та це тільки додаткові приправи до основної "страви", які роблять її ще кращою. Геном, це фундамент і хребет, несуча конструкція, на якій тримається все. Зараз Україну боронять люди різних національностей, багато з яких народились в незалежній Україні. Ми захищаємо наше право жити , як ми хочемо , наш спосіб життя, який є толерантним до різних культур. Це теж каже про рівень розвитку і мораль народу.
Ми всі -- Україна !
52роки тому їздила з бабусею до її рідного села Сари на Полтавщині і всі її подруги носили спідницю, керсетку темненькі, а сорочки світлі, а ще тапочки увсіх однакові, бо чоловік бабусиної сестри був швець, шив усім жінкам з околишніх сіл ті тапки. Я вже й не знаю з чого, але такі ловкі, так вони казали, так мило і любо це згадувати! Дякую вам!
Будь ласка! Дякую Вам за ці спогади.
Щиро дякую Вам за світлини,а ще більше за пісні.😊
Дякую вам за фотографії тих часів, а я скажу, що у селах дуже працьовиті люди і не завжди мали змогу бо було багато роботи, не те що в місті. А взагалі люди гарні, головне не зневажати село і селян, у селах багато розумних людей, які вміють забезпечити себе і ще возили продавати
Повністю з вами згоден!) Дякую за перегляд😉.
Зневажати село, можуть тільки убогі люди, яким Бог не дав клепки. Село це основа будь-якоі націі.
Як почула "Туман яром" , аж волосинки на руках дибки стали, бо я застала і пісню, і хату під соломою, і спориш під призьбою.
Дякую за цей випуск.
Будь ласка! Дякую за підтримку!)
ДУЖЕ ДЯКУЮ ВАМ ЗА ЦЮ СТРІЧКУ !!! СВІТЛАНИ ДУЖЕ ПОТРІБНИ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА !!! ІСТОРИЧНІ СВІТЛИНИ БІСЦ НИМИ ДІАМАНТАМИ ЗАРАЗ ЯВЛЯЮТЬСЯ !!! СПАСИБІ !!!❤❤❤
Будь ласка!) Вдячний Вам за підтримку!🙂
Дякуємо за україномовний контент💛💙
Дякую за підтримку!😉
Дякую дуже було цікаво побачити,як жили наші предки.
Дякую за реальні побутові, не прикрашені фотографії простих українців.Дуже файні.
Вітаю!Як завжди прекрасне відео. Чудовий задум,щоб заглибитись в життя наших предків. Дякую за відео! Чекаю на наступне втілення ваших задумів у цікавий сюжет.
Щиро дякую! Буду працювати над новим сюжетом😉.
Щира подяка!!!
Вибачте пане копач але немає слів щоб передати ту насолоду від українського солов'їного співу який мені доводилося не раз чути в живу на святах у власній великій родині коли я був ще дитиною і трохи пізніше . Світлини це зовсім щось ! Гадаю їх мають бачити всі українці бо вони передають життя наших пращурів про яке мають знати наступні покоління українців . Знову стверджую і навіть наголошую на тому , щоб ви пане копач робили саме такі пізнавальні для розвитку української людини відео . Які б згодом вам можна було навіть висунути на суд критиків кіномистетства у царині етнографії . А чому б і ні пане копач 🤔?! Якщо ваші відео це безперебільшення справжні шедеври 🤗 ! Красно дякую вам за вашу вкрай важливу працю , наснаги , терпіння і козацької вдачі ! А ще вам та вашій родині Божого захисту та доброго здоров'я ! Донбас 💛💙 Україна .
Щиро Вам вдячний за ці слова🤗! Звісно буду продовжувати робити такі відео далі🙂. Миру нам всім та нашій Україні🇺🇦
@@KopAgent87 Все що я написав правда , хочу щоб ви до цього так і ставилися . Ваша праця має здобути гідну оцінку тому що вона цього варта 🤗 . На все добре , до нових відео шедеврів ! Слава Україні ✌️!
@@thor3356 Героям Слава!!!🙂
Дуже цікавий фотоальбом давноминулих років. Дякую за пізнавальний відеоконтент👍
Дякую за підтримку!😉
Дуже цікаві фото!!! Дякую за вашу працю!!! Але, дивлячись фото,якась така туга на серці,це наша історія,все в минулому,якби можна було оживити всіх людей на фото!
Вдячний за підтримку! У мене теж схожі відчуття коли вдивляюся в очі людей на цих світлинах.
Дані фотографії необхідно показувати при вивченні історії України просто чудово,дякую засновникам.
Гарні світлини. Працьовитий народ. Жодного з ожирінням не побачила . І пісні вдало підібрані доповнюють колорит. Дякую.
Дякую за підтримку каналу!🙂
Супер підбірка ! Процвітання каналу !!!
Яке ж невимовно тяжке життя було у наших предків . Сучасна людина і на день не побажала б опинитися на їх місці .
Щиро дякую!😉 Якби не війна, то зараз був би найкращий час для життя за всю історію України.
Вітаю друже. Дякую за кіно. Знаю село на Полтавщині де досі хати під соломяною стріхою.
Привіт! Дякую за перегляд). Солом'яна стріха це вже величезна рідкість.
В наш час якісні, за всіма правилами виготовлені і протипожежно оброблені очеретяні і солом'яні стріхи вже дуже дороге задоволення на десятки тисяч доларів!
І не лише в Україні, але і в світі, зокрема, в Європі! Такі собі архітектурні перлини!
Добрих майстрів мало!
Дякуємо автору сюжету за колорит, настрій і підібраний музичний супровід!
Будь ласка!🙂 Так дійсно, це зараз дорого. І що цікаво, що в Європі очерет для таких еко хат закупляють в Україні. Колись бачив, що його заготовляють в Одеській області.
Українське село почало втрачати свою культурну ідентичність не в 19-му столітті, і не у 18-му тимбільш! Це почалося на початку 20-го століття з приходом совєтів((
Чудово! Дуже дякую! 💙
💛
Будь ласка!😉
Дуже багато всього в Україні(свідомо чи несвідомо )змішаного з московитами, і це згубно впливає на нашу ідентичність та нашу культуру!
Сотні років окупації не могли пройти безслідно.
Дуже цікаво
Дуже вдячна!❤❤
Дивлю з захопленням,що у одязі і в побуті превалює білий колір.
Гарна робота,лайкосик👍🤝
Дякую!🤝😉
Дякую. Це було дуже цікаво😊
Будь ласка! Дякую за перегляд!)
Ніби побував в ті роки в бабусі .Спасибі вам за цікаві фото
Господи,яка насолода.Серце співало і щеміло
Дякую за працю. Мені все це довелось бачити 60 років тому у моєму рідному селі. Сльози на очах від пісень, бо так виводила моя бабуся. Хіба можна не любити свою рідну землю?
Будь ласка!🙂
Дякую
Величезна подяка! Але ще б дуже хотілося, - Ви казали, що то фото з різних регіонів України, - щоб були підписи, з яких саме.
Навить япам,ятаю писню " За туманом ничого не видно", В дмтинстви за столом спивали,❤❤❤🎉😅😅😊
З завмиранням серця слухала співи
Дивилась на Руслана Стефанчука і дивувалась, як маючи такий багатий український генофонду, вводився Коливан.
Всі стрункі та худі. Періодичне голодування відбувалося само собою, а кардіо навантаження заміняла домашня робота.Ніхто не знав таких слів як кето дієта, пальмова олія, глютен, веганство, шкідлива молочка, холестерин в жовтках яєць, та інші страшилки сучасності. Їли що було, голодали іноді , постили і вджобували.
Так, і були всі здорові та жили до 100 років. Правда в дитячому віці виживали не всі. Природній добір😟.
Дитяча смертність була надзвичайно високою... Але ті що виживали і проходили природний відбір, жили дуже довго не заморачуючись з харчуванням і поганими звичками. Були й такі що курили до старості люльки, но ніхто не задумується яка в них потужна генетика.
В селі так і є по собі знаю як вийшов з хати, роботи купа забуваєш і поїсти, шкура та кістки, які там діє😊
Не всі жили 100 років. Мій дідусь 1896 року був одинадцятою дитиною. Вижило шестеро. Троє померли в 89-90 років, а троє в 76,77.@@KopAgent87
Затужила трохи🥲. За дитинством, за рідними, що пішли, за бабцьою та її хатою під очеретом. Це вже ніколи не повернеться(
Моя бабуся (1888 р.н) говорила, що за 5 копійок купувала тканину на юбку. Думаю, чи 80 карбованців були достатніми грошами на потреби сім'ї. В бабусі було вісім дітей. Тож вона ходила боса і взимку.
Життя було важке. Більша частина заробітної плати йшла на податки. Селянам лишалося те, що вони виростять на власній землі. Але якщо порівнювати з життям за сталіна, то за царя жилося досить непогано.
@@KopAgent87 Можливо. Бо саме за Сталіна мого діда признали "куркулем", забрали землю в Таврійських степах, яку йому дали за царя, та відправили в Гулаг. І вісім дітей лишилося
Деякі світлини неможливо індитифікувати як жителів України для чого потрібна ця передача пісні українські озвучити вони чудові казково мелодійні
На не салонних фото люди виглядають старшими за свій вік, зморені обличчя, "ніженьки босі ," та все одно більшість посміхається. Згадала враження і описи європейців, і не тільки, про Україну козацької доби. Українські селяни виглядали здоровими, всі, незалежно від віку зубасті, а як що зуба не вистачало, був втрачений в "бою". Ще їх дивували вибілені побутові (не святкові) сорочки, і босими люди не ходили. Українські жінки полюбляли сап'янові чобітки (в основному з Туреччини). Так жили не багаті люди. Після знищення Січі настала "Руїна", про "черевички" тільки в творі Гоголя.
як же боляче дивитись. Боже мій Боже. все життя у злиднях і рабській праці заради триклятого царя. нас завжди мали за ніщо. дай нам Бог Перемогу над клятим ворогом
Ой так все як бабця розказувала 😢😢😢
Ага коли пришли красноштні і все порушилось ненавиджу їх до останнюї краплв
Відразу - підписка і вподобайка !!!
Дякую!)
Моя прабабця Варварка ходила в Бассарабію сапати за день заробляла на туфлики тканину на спідницю і хустку а дідусь сушив сливки збиралась молодь на толоку помогали а потім ставили гойдалку і веселились і все життя з піснею а останнього кожуха забрала червона голота був в селі пияк став агітатором в голодовку четверо дітей померло
Дякую Вам за цікавий коментар!
Яка насолода для очей, сльози від такої краси, але три фото були не з українських сіл, там одразу до очей культура інша бачиться, буває. Дуже чітко можно побачити добрий одяг на жінках та чоловіках, так скромний, але добре зроблений. Білі сорочки, верхній одяг добрий, як що є обув то одразу бачимо повноцінне взуття. Хоча одне фото було не з України, самі зрозумієте по бранню людей. Хатинки здивували, так прості, але всі вони з чіткими контурами, добрими вікнами та побілені. Вгутрішньо вони мають гарну та рівну штукатурку, все просте але зроблено ретельно. Дах зі соломи, але дах високий. Що є особливість є, хати білі та чітко зроблені за контуром, але вмі однокімнатні, а біля ще одна маленька хатинка. Напевно здебільшого були однокімнатні великі хатини, котрі доповнювалися ще однієї меньшої, конструкція двору така та ще пару господарських сараїв.
Якщо Ви про ті кілька фото, про які я думаю, то вони з Українського Полісся. Я й сам здивувався. Але дійсно, там людей на вигляд можна легко зплутати з московитами.
Вітаю шановний автор. Я Ваший новий підписник. Багато маємо спільного. Хочу запитати Вас, з якої Ви області нашої чудової Країни?
Вітаю! Я родом з черкаської області.
@@KopAgent87 Можливо ми тоді навідь знайомі колего. Я сам із Черкас. Шукаю вже 25 років, багато де був, багато шо і кого знаю. З повагою.
Логос и мудростт божеисвиток лепестки книги
Як я любю країну не передати
👍👍👍🌱🕊️🌐🕊️🕊️🕊️🌻🌻🌻
Чому ви робите акцент тільки на бідних українців тих часів? Були різні селяни, деякі мали свої хутори, землі.Вони мали різний одяг, різні прикраси і різні фото.Чи ви таких просто не маєте? Моя прабабуся- селянка, вона могла дозволити собі подорож, наприклад,до Греції, і на бал в місто.Їй належав хутор, шмат лісу.Ми стали бідними тільки з приходом радянської влади! Українці це не тільки гопота!
На фото в моєму відео не тільки бідні люди а й середняки, які мали своє господарство, волів та коней. І таких була абсолютна більшість. Життя таких людей мені набагато цікавіше ніж тих землевласників для яких "гопотою" (як ви сказали), були всі хто нижчі за них по статусу.
@@KopAgent87селянство був до революції в Україні потужним матеріально незалежним класом, тому сталін і знищив його в 1933 р. Навіть кріпаки були не такими вже й бідними, як описує їх радянська література.А гопота була і серед інших класів.Ви хочете показати що українці були біднимі і нещасними завжди? Це далеко не так!
А чому ви думаєте , що на фото , як пишете ," гопота" ?! То як раз середній клас , досить небідні по тим часам люди . Але вони не їздили у подорожі , а мали працювати , щоб бути тим самим середнім класом , який ви так зневажили . Працювали разом з найманими робітниками . Усі , і малі , і дорослі . З ранку до пізнього вечора .
Це я вам пишу , бо з перших вуст знаю ( моя бабця 1900 р.н. розповідала ).
Ви , по всьому видно , людина зарозуміла і зверхня . Можна лише пошкодувати , що називаєте себе українкою .
@@ТетянаБратковськаШкода , що немає машину часу , щоб вам попасти у ті часи . Ви були б дуже здивовані . Найперше тим , як працювали тяжко і як одягалися ( про середній клас пишу!!!) .
Моя бабця (1900 р.н.) розповідала , що одна і та ж спідниця носилася трьома поколіннями , допоки геть не стане благенькою . А вона була з заможнього роду , мали землю , худобу .
Ви , видно , української класичної літератури не читали зроду . Знаєте скільки давали у придане дочці священика ( а це далеко не бідна людина , як що не сказати досить багата)?! Сто рублів !!! І це вважалися гарні гроші .
@@valentynak.9599я звичайно для вас не авторитет, зверніться до класиків, наприклад Улас Самчук " Ост".Серед селян були художники, лікарі, вчені. Вони могли дозволити собі і подорожі а не тільки працювати! Цей клас приймав активну участь у політичному, економічному, культурному житті російської імперії. Дивлячись на ці світлини ловлю себе на думці, що це десь 1934 р.
🌻🌻🌻🌻🌻
Зрозуміло, злато та срібло марно шукаємо. Скількі коштували чоботи за тих часів ?
Ну чому ж марно. В селах були і заможні паничі. А чоботи коштували близько 5 рублів.
@@KopAgent87 Отож 5 руб то золото як раз і є 😁
Про перемогу? Як варіант, щоб не боялися іти на мобілізацію. Працює.
✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊✊
Дякуємо автору за роботу! А підкажить, будь ласка, а як правильно до 1917 року: фотостудія чи фотоательє .
1.6.2024
Вітаю! На початку 20 століття до 1917року, правильно "фотографія". Так писалося на всіх рекламах фотографів того часу. Це зараз слово фотографія ми використовуємо для назви знімку, а тоді так звали фотостудії.
11мин.37сек.фото. Что горит у них в доме!!! Это не камин! Это не свеча! Это не лампа! Многие дома без дымарей. А где есть дымари они не закапченые. Боженька! Мы ничего не знаем о прошлом. А такое свечение в доме я увидела впервые. Много фото пересмотрела такого не видела
На фото горить лучина. Це деревяні тріски що горіли на спеціальній залізній підставці, над нею така собі труба з полотна, яка обмащена глиною. Ця конструкція називалася світоч. Так раніше освітлювали хати.
Спасибо большое за объяснение. Но все равно у меня сомнения, уж больно ярко она горит. А мельницы в чистом поле рядом стоящие( и к ним нет ни тропы ни дороги). Очень интересная подборка. Верю только фотографиям.
Не виглядати,а МАТИ ВИГЛЯД.
Перш ніж вказувати комусь, заглядайте до словників. Бажано - укладених академічними науковцями, де цитуються слововживання наших лексем нашими ж далекими і ближчими класиками.
І - привіт представникам секти Пономаріва та Адаменка. Ще з двадцять таких , вибачте, мовників - і половини лексем позбудеться українська мова. Для примітивних мовнопокрученців наводжу приклад лише з одного зі словників (а їх, словників, укладено-таки чимало). Як-то мовиться - "учітє матчасть", нешановна . Щоб не мати вигляду безпардонної дурепи, а виглядати на мудру українку.
ВИГЛЯДА́ТИ а́ю, а́єш, недок., ким, чим, як, на кого - що і без дод.
Мати певний зовнішній вигляд. Приклади
Виглядала вона [Одарка] старою бабусею, а їй усього було літ за тридцять.... (Панас Мирний)
- Занепав ти, Льово, на мокру курку виглядаєш. (В. Підмогильний)
Вадим виглядав чорно. (М. Хвильовий)
Хатинка виглядала досить привітно. (М. Трублаїні)
Теперішня будова [церкви] походить з 1644 р. Збудована з каменю, виглядає на кріпку твердиню з високою вежею. (І. Крип'якевич)
.@@МаріяГаман-Янушевичне треба обзивати когось дурепою. Виглядати,це калька з "язика", який насильно насаджувався в Україні після жовтневого перевороту 17 року. Трублаїні творив теж в ті часи . І як хатина може виглядати? 😂😂А помилятися можуть всі,навіть укладники словників ,а ще якщо над ними був цензор із "братнього народу" .
Цікаві фото!Одне: чи то справді українці у одязі,картузах на російський манір та деякі ще й з бородами?!Чи то українці,але після служби у царській російській армії?)
Вітаю! На тих світлинах зображені поліщуки - жителі українського полісся. Але бороди та картузи іноді носили і в південніших регіонах. Така була в той час мода, що йшла від московських окупантів.
Не було в Украіні кацапськоі моди. То фото не Украінців. Люди всю інформацію потрібно перевіряти. Бо ці словоблуди фарисеі, за срібняки, вам нарозповідають, по методичках московщини.
Якдщо людина працює на городі то не одягає св'яткове вбрання це елементарно тоді про що говірка цього блогера
Хіба українські чоловіки носили бороди і картузи?
Носили. Особливо поліщуки - жителі українського полісся. В південніших регіонах бороди носили менше. А щодо картузів, так тоді була така мода.
@@KopAgent87 На Кииївському Поліссі чоловіки бороди не носили, хіба, подекуди, геть старі діди. Картузи зустрічалися .
@@bogdanalyulko4943 а на Чернігівщині носили. У нас склався стереотип, що українці ніколи не носили борід, що це ознака московита. Дійсно, московити всі носили бороди. А от в Україні була вільна чоловіча мода в усі часи, як і в Європі. Наприклад бородатими були Грушевський, Дорошенко, Сагайдачний, Острозькі та навіть Шевченко в один з періодів життя.
Носили.
так а зараз наші вояки усі з бородами! ВСУ.. у кацапів жидка тоща борідка була, як у цапа або татарина. А з бородою, це славянські крові,.
👍👏👏👏👏! 🇺🇦-💪💪💪💪!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Дякую