Czy "Kubeł Zimnej Wody" Działa Motywująco? Krytykowanie pracownika

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 12 лют 2024
  • Krytykujesz pracowników - wylewasz kubeł zimnej wody na głowę licząc, że to ich zmotywuje? Przestań! Zobacz, jak krytykowanie pracowników wpływa na ich skuteczność oraz co musisz zrobić, by odzyskać ich motywację.
    Zdobądź narzędzia, z którymi zbudujesz system motywowania pracowników
    🚀 KURS MOTYWUJĄCY LIDER
    bit.ly/3SBRI1C
    Chcesz zwiększyć motywację i zaangażowanie w Twoim zespole?
    📧 UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ:
    bit.ly/4bBevmL
    ________________________________________
    🔔 Subskrybuj kanał
    Kliknij dzwoneczek, aby dostawać powiadomienia o nowych filmach
    Magdalena Wojtkowiak
    ► Subskrybuj: bit.ly/subMW
    ► Dołącz do społeczności FB: / wojtkowiakcoaching
    ► Obserwuj Instagram: / magdalenawojtkowiak_pl
    ► Dodaj do kontaktów LinkedIn: / magdalena-wojtkowiak-f...
    ► Kursy i więcej o mnie: www.magdalenawojtkowiak.pl
    ► Szkolenia dla firm Future Skills: www.futureskills.pl
    ________________________________________
    📌 W tym wideo:
    Najlepsza metoda na zmotywowanie pracownika to wylać kubeł zimnej wody na głowę i powiedzieć prosto z mostu co się o nim myśli… No niestety jeśli tak uważasz, to możesz się szybko zdziwić, dlaczego ludzie uciekają z Twojej firmy albo są zdemotywowani, odmawiają angażowania się w cokolwiek i robią swoją robotę na „minimalne minimum”.
    Taka krytyka, czy też kąśliwe sarkastyczne uwagi i wbijanie przysłowiowych szpileczek, działa motywująco tylko na osoby o bardzo wysokiej odporności psychicznej - a to są JEDNOSTKI, zaledwie 14-16% populacji.
    Na całą resztę takie zachowanie wpływa demotywująco i wprowadza popłoch przed szefem oraz niechęć do firmy.
    Krytyka personalna upokarza ludzi i powoduje, że stają się zamknięci, niechętni, obrażeni i mało efektywni.
    Zobacz to wideo szczególnie jeśli uważasz, że chwalenie pracowników i udzielanie pozytywnych informacji zwrotnych sprawia, że ludzie obrastają w piórka i cytując niektórych uczestników szkoleń: „w dupach im się poprzewraca”.
    📧 biuro@magdalenawojtkowiak.pl
    #zarządzanie #motywowanie #biznes #firma #coach

КОМЕНТАРІ • 13

  • @juliawewroclawiu
    @juliawewroclawiu 26 днів тому +1

    Ja też jestem zdania, że "kubek zimnej wody" nie działa, więc chwaliłam pracowników i później to dało super efekty, zespół był bardzo samodzielny, a do tego też zaczął brać na siebie więcej odpowiedzialności :) Także zgadzam się z Panią w 100% :)

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  25 днів тому +1

      Bardzo mnie to cieszy bo więcej osób pisze tylko negatywnie o pracownikach. Dziękuję za ten komentarz 😄

  • @Justine_Warsaw
    @Justine_Warsaw 5 місяців тому +4

    Nie nie działa. działa tak, że uciekamy do inteligentniejszego emocjonalnie pracodawcy.

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  5 місяців тому +1

      Dokładnie tak a potem rekrutacja goni rekrutacje i płacz bo nie ma kogo zatrudnić i po 3 mc odchodzą. Pytanie dlaczego😂

  • @rafa3667
    @rafa3667 5 місяців тому +1

    Na mnie pracodawca wylał kubeł zimnej wody, po tym miałem sam się zmotywować, po czym nie dostając wskazówek do poprawy, zostałem zwolniony :)

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  5 місяців тому

      Niestety nie o to chodzi w konstruktywnej krytyce, a to ona jest potrzebna do zmiany zachowania czy rozwoju. A najlepiej stosować komunikację rozwojową np. GROW. Jak nie daje rezultatów to kanapka dialogu a kubeł zimnej wody to niech ten menadżer najpierw sobie wyleje na głowę i ostudzi emocje. Ta metoda jest potrzebna, ale dopiero na pewnym etapie jak nic nie działa i do niej robi się plan naprawczy😊

  • @matbor87wroc
    @matbor87wroc 5 місяців тому +1

    Mnie zawsze zastanawiało to, jakim kryterium kierują się ludzie, którzy czynią liderami osoby, które nie umieją rozmawiać z podwładnymi.

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  5 місяців тому

      Prosta odpowiedź - najlepszy specjalista, pracuje od 10 lat to zna firmę, zna produkt najlepiej np. w sprzedaży, zaufany człowiek - nie "obcy", towarzyski ekstrawertyk (to się wydaje że z ludźmi sobie poradzi), tyle czasu pracuje to wypadałoby go awansować bo się upomina, kolega prezesa który razem z nim zakładał firmę...

  • @user-lv3er3of2v
    @user-lv3er3of2v 5 місяців тому +1

    Krytykowanie sprwawia ze sie boja ato nie jest dobre tylko dobre wychowanie w szkole jako dzieci nie ponizac juz znamy z histori ze ponizanie wzmacnia nienawisc wewneczna

  • @user-yu6uy5eg4j
    @user-yu6uy5eg4j 5 місяців тому

    Świetny odcinek 🙂
    Pani Magdo , poprosimy odcinek co lepiej działa na kobiety i mężczyzn.

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  5 місяців тому

      Jeśli chodzi o motywację to zależy ona bardziej od indywidualnych motywatorów - polecam obejrzeć playlistę na tym kanale 16 motywatorów życiowych. Są oczywiście statystyki co bardziej motywuje kobiet i mężczyzn, ale to bardziej ciekawostka i generalizowanie, bo nie każdy pracownik będzie tak miał ☺

  • @gracjanchudziak4755
    @gracjanchudziak4755 5 місяців тому

    Wielu "liderów" sobie wyłącznie racjonalizuje swoje podejście do pracowników, często ich stosunek do podwładnych wynika z ubogich zasobów emocjonalnych i poczucia władzy. Eksperyment więzienny Zimbardo pokazuje jak się zachowują jednostki przeciętne gdy dostaną trochę władzy. Polska jest jeszcze pod wieloma względami wschodem zamiast zachodem, takie prymitywne myślenie w kategoriach kija i marchewki (szczególnie kija) wciąż dominuje. Dobry lider to taki który ma autorytet i wobec którego pracownicy czują że są osądzani sprawiedliwie i nie muszą na każdym kroku się martwić o swoją ocenę tylko wiedzą na czym stoją i są przez to w stanie efektywnie działać. Brakuje metod pomiaru jakości kierowników, stąd podtrzymuje się wiele mitów.

    • @MagdalenaWojtkowiak
      @MagdalenaWojtkowiak  5 місяців тому

      Niestety wielu liderów to osoby, które awansowały bo były np. najlepszym pracownikiem w zespole. Takiego pracownika rzuca się na głęboką wodę, nie szkoli z zarządzania ludźmi w żaden sposób i potem wychodzą jego braki umiejętności w tych trudnych momentach, kiedy zespół sobie nie radzi, albo kiedy musi dać podwładnemu negatywny feedback. Tylko wtedy może być już za późno, bo szkody się zadziały i zespół jest zdemotywowany i nastawiony negatywnie do lidera.
      W eksperymencie Zimbardo mówimy jednak o zamkniętym środowisku i warunkach ekstremalnych emocjonalnie. W prawdziwym życiu efektem będzie to, że ludzie zaczną odchodzić z firmy i szukać pracy gdzie indziej.