Podłączenie agregatu. Zasilanie awaryjne domu. Honda EU22i

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 вер 2023
  • Jak podłączyć agregat jednofazowy do całego domu. Czysty sinus, stała faza, solidne i praktyczne zabezpieczenie domu przed utratą zasilania.
    ***
    [słowa kluczowe]
    honda eu22i test, generator, zasilanie awaryjne domu, honda eu22i recenzja, agregat prądotwórczy, sinusoida, blackout, zasilanie zapasowe, jak podłączyć, jaki agregat do domu, spalanie, volt polska, druk 3d, honda eu10i, honda eu32i, fogo, proton, akmel, awarie energetyczne, awaria prądu, brak prądu, elektrownia domowa, zasilacz sinus pro, akumulator agm, generator eu, sound, test, jaki agregat do kotłowni, jaki agregat do pieca, zasilanie awaryjne CO,
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 69

  • @pippil8653
    @pippil8653 5 місяців тому +2

    Podreślam! Wykrzyknik ! Zapamiętać ! - widać, że kolega to w wojsku chyba kapralem był

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  5 місяців тому +1

      tak, tak, gdyby jeszcze dwie k dołożyć byłoby należycie🤣

  • @grzegorzwatrobski4532
    @grzegorzwatrobski4532 6 місяців тому +1

    Jesli mam zamontowany fr 3 polowy to wymieniając go na przełącznik siec-agregat muszę przez niego przepuścić przewod PEN. Dodam że sieć TN-C. Pewnie niektórzy stwierdzą że to błąd bo nie wolno przerywac PEN do miejsca jego podziału ale chyba nie ma innej opcji, dobrze myślę?

  • @pawew3071
    @pawew3071 8 місяців тому +1

    Witam. Mam pytanie. Czy oganicznik przepięć jest podpięty po przełaczniku ogregat sieć czy przed. Chodzi mi oto czy tylko działa w przypadku napięcia z sieci czy z agregatu też. Pozdrawiam.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  8 місяців тому +1

      Witam. Ogranicznik po przełączniku sieć agregat, bo chodzi o ochronę (po stronie) domu, w każdym przypadku. Ogranicznik musi działać nawet gdy Pan wyłączy zasilanie główne np. podczas burzy. Natomiast przy okazji powiem; widziałem szkody wyrządzone przez piorun i z tego powodu w czasie burzy ja wstrzymuje się od poboru prądu z jakiegokolwiek źródła. Nie ma 100% zabezpieczenia.

  • @leszekmakowski8154
    @leszekmakowski8154 7 місяців тому +3

    Witam. Jak się ma sprawa z zasilaniem płyty indukcyjnej która zasilana jest poprzez 2 fazy? Czy taka instalacja z tym generatorem umożliwi korzystanie z chociaż jednego pola na płycie indukcyjnej ? Może kilka słów o EU30i lub EU32i? Też biorę pod uwagę ponieważ korzystam często latem w plenerze i 22i czasami jest przeciążony (zaświeca się czerwona kontrolka podczas rozruchu niektórych urządzeń).

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому +3

      Witam Panie Leszku. Większość(!) płyt indukcyjnych choć podłączana jest do dwóch faz tak naprawdę korzysta z 230V. Najczęściej prawa strona płyty na jednej fazie, a lewa strona na drugiej fazie, ( bo jeden bezpiecznik mógłby nie wytrzymać ;) Daje to możliwość zasilania płyty również z agregatu 1f. Po uruchomieniu w domu zasilania z agregatu, za pomocą watomierza testujemy naszym Klientom do jakiego poziomu mogą nastawiać swoją płytę. Najczęściej jest to poziom 1-8/10. Lub na dwóch polach można grzać np. do poziomu 4-5. Tak czy siak obiad się ugotuje.
      Drugi temat. Honda EU22i zaświeca przeciążenie przy 2350Watt. Jeżeli to za mało, być może lepiej połączyć dwie EU22i niż kupować EU32i, bo ceny zakupu będą jednakowe ;) Dodatkowo 2x EU22i będą elektrycznie mocniejsze: 3600W - 4400W. Gdy będzie mniejsze zapotrzebowanie, zostawić uruchomioną jedną Honde EU22i, która zużyje prawie nic paliwa.
      p.s. Prędzej czy później nagram też film o EU32i.Pozdrawiam

    • @profesor1016
      @profesor1016 2 місяці тому

      @@nmpserwis Witam serdecznie i pozdrawiam jak bym cię poprosił o zrobienie takiej instalacji do 6KW jaka była by cena .

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  2 місяці тому

      @@profesor1016 Witam, a właśnie w tym tygodniu robimy instalację z agregatem Honda EU70is - jest moc ;) W kwestiach indywidualnych proszę o kontakt mejlowy na początek nmpserwis@gmail.com

  • @quadowy3029
    @quadowy3029 5 місяців тому +1

    Witam gdzie podlaczone sa lampki kontrolne? Jedna lampka bezposrednio pod zlacza sieci na przelaczniku a druga pod zlacza agregatu na przelaczniku?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  5 місяців тому

      tak. Lampki dajemy sobie tam, gdzie chcemy wiedzieć czy jest napięcie. Na filmie podłączone są na wejściach przełącznika sieć agregat

  • @krajes
    @krajes 6 місяців тому +1

    Na allegro widzę przełączniki sieć-agregat 3P i 4P - kiedy stosuje się 3 polowy a kiedy cztero?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  6 місяців тому

      Witam. Zdecydowana większość przyłączy z sieci energetycznej do domu wykonana jest na 4 przewodach, faza1 faza2 faza3 oraz N. Przy uruchamianiu jakiegokolwiek źródła awaryjnego należy je rozłączyć

  • @Stefatabor
    @Stefatabor 6 місяців тому +1

    Czy nie za mała moc tego agregatu na dom jednorodzinny .
    Mam agregat Fogo 5,6 kW jednofazowy AVR
    To co powinno pracować non stop u mnie pobiera 1200 W .
    W instrukcji agregatu jest napisane jak dobrać agregat do odbiorników .
    Ta honda 2,2 kW zasiliła by mój dom i koniec .
    Nie mógłbym ani zmywarki ani ekspresu ani pralki podłączyć nie mówiąc już o kuchni indukcyjnej czy piekarnika .
    Poprzez falownik 230V/400V mogę podłączyć maszyny z silnikami trójfazowymi .
    Troche za mały ten agregat podczas zdjęcia obciążenia z 90% na 50 % potrafią agregaty podbić napięcie o kilkanaście V.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  6 місяців тому +3

      Moc agregatu oczywiście należy dobrać do swoich potrzeb. W zdecydowanej większości przypadków ten agregat wystarczy. Przed zakupem agregatu często mierzymy watomierzami pobory mocy i dopiero decydujemy jaki generator jest potrzebny w konkretnym domu.
      Agregaty inwerterowe utrzymują należyte napięcie i sinusoidę niezależnie od obrotów silnika, tu zachęcam do obejrzenia mojego pierwszego filmu..
      Wygląda na to, że dla Pana domu agregat Honda EU70iS byłby idealny 😃 . Pozdrawiam Panie Sławku, dziękuje za sensowny komentarz.
      P.S. W ramach ciekawostki. Moc konieczna dla mojego domu to 700Watt (tak, tylko siedemset wat). Zasilam 9 ledowych żarówek, dwie lodówki, kocioł centralnego ogrzewania z trzema pompami grundfos, sprzęt audio, router, 2 laptopy, ładowarki, bramę garażową lub pojedynczo rolety okienne. Dlatego ja prywatnie w swoim domu awaryjnie uruchamiam najmniejszy inwerterowy generator Hondy czyli Eu10i. Na 10 godzin pracy zużywam... 7 litrów paliwa, a nie 30. To jest dla mnie ważne.

  • @MrAdi1100
    @MrAdi1100 Місяць тому +1

    Jeśli mam w agregacie wyjście jednofazowe ,mogę podłączyć się się bezpośrednio do gniazdka ,oczywiście odłączając inne zasilanie?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  Місяць тому +1

      Nie, nie wolno. Choć urządzenia na tej linii gniazdek działałyby, problem tkwi w "odłączając inne"; Wyłącznik główny 3 polowy odłącza tylko przewody fazowe idące od licznika. Agregat może natomiast podać fazę również na przewód N, w tym momencie faza z agregatu wyjdzie poza dom zagrażając serwisantom linii energetycznych. Dlatego w rozdzielnicy montujemy PRZEŁACZNIKI źródeł zasilania, obejmujące przewód N.

  • @adamg4215
    @adamg4215 7 місяців тому

    Witam wykonałem takie awaryjne przyłącze na bezpieczniku SIEĆ AGREGAT. Mam pytanie czy Pan montuje jeszcze jakieś zabezpieczenie do tego przełącznika? Czy już normalnie z agregatu idzie przez rozdzielnię wykorzystując wszystkie zabezpieczenia istniejące? Ja posiadam agregat 3fazowy Einchell STU 5500 Z 2007 roku. Po podłączeniu do domu wszystko działa. Na fazach z agregatu Po 229v . Pytanie czy podłączanie takiego agregatu jest bezpieczne dla urządzeń w domu czy lepiej tylko podłączać niezbędne urzadzenia?
    Ps. Agregat muszę mieć 3fazowy że względu na pompę wody starą grudziądzką . Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому

      Witam, po kolei za tekstem odpowiem krótko. Przełącznik nie jest bezpiecznikiem. Tak, dodatkowe źródło powinno się dobezpieczyć. Zabezpieczenia nadprądowe w rozdzielni będą działać, automat różnicowy już nie koniecznie - sprawa wymaga zrozumienia pracy układu.
      Od 20 lat stosujemy agregaty inwerterowe, droższe bo wytwarzające przebieg sinusoidalny. Bez najmniejszych obaw możemy zasilać każdy sprzęt domowy, a nawet cenny sprzęt medyczny. Nie pozostawiamy klienta z zakazami co może, a czego lepiej nie podłączać. Tym bardziej, że cennych urządzeń elektrycznych przybywa w domach z biegiem lat.
      p.s. Firma Volt produkująca przetwornice sinusoidalne pisze o temacie w ten sposób:
      "Cechą odróżniającą przetwornice sinus od klasycznych prostych przetwornic AC/DC, jest wytwarzanie na wyjściu napięcia przemiennego o przebiegu sinusoidalnym, identycznego jak to w sieci energetycznej. Umożliwia to zasilanie urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne i transformatory, takich jak elektronarzędzia, pompy i sprzęt AGD małej mocy.
      Proste, tanie przetwornice wytwarzają w rzeczywistości napięcie o przebiegu prostokątnym, nazywane czasami błędnie "sinusoidą modyfikowaną". Napięcie takie nie nadaje się do zasilania urządzeń o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym i może (po czasie) spowodować ich uszkodzenie".

    • @adamg4215
      @adamg4215 7 місяців тому

      @@nmpserwis bardzo dziękuję za odpowiedź. Proszę o podanie dodatkowego zabezpieczenia które powinno jeszcze być zastosowane? Rozumiem całkowicie zastosowanie agregatu inwertorowego tylko jak rozwiązać zasilenie pompy wody trójfazowej?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому

      @@adamg4215 Można rozważyć zabezpieczenie RCBO. Prace w rozdzielni tylko dla uprawnionych elektryków! 3-fazowa pompa to 3-fazowe zasilanie, niestety wspomniany agregat w internetowych opisach nie ma nawet AVR. Na spokojnie zastanowić się nad tematem. Powodzenia.

    • @adamg4215
      @adamg4215 7 місяців тому

      @@nmpserwis a co Pan myśli o agregatach Fogo trójfazowych z AVR? To też dobra firma. W innym przypadku wychodzi kupić agregat inwertorowy a tego obecnego mieć poza siecią do zasilania tylko pompy. Trochę gimnastyki ale na tą chwilę jedyne rozwiązanie chyba.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому

      @@adamg4215 " w innym przypadku" - pewnie tak bym zrobił u siebie.
      Jak nie Honda to Fogo (inwerterowe lub minimum z cyfrowym AVR )

  • @robertacki5007
    @robertacki5007 9 місяців тому +1

    Mam pytanie jedną feze mostkujesz we ftyczce siłowej a drugą wpinasz w zero ten agregat ma dwie fazy czy jest ważne którą faze się mostkuje a którą wpina w zero

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  9 місяців тому +4

      Witaj. Niestety po treści pytania wnioskuję i sugeruję; nie rób tego sam, lepiej nie mieć prądu niż dać mu się zabić. Ale dopowiadam i porządkuję wiedzę;
      Poprawnie zmontowane gniazdko w domu lub w agregacie jednofazowym ma 3 styki. Faza w lewej dziurze najczęściej kabel brązowy, zero neutral w prawej dziurze najczęściej kabel niebieski i uziemienie na bolcu kabel żółtozielony, tak jest poprawnie. Zamiana brązowej fazy z niebieskim zerem nie zrobi różnicy większości urządzeń domowych, ponieważ mowa o prądzie przemiennym. Ale jeżeli urządzenie domowe ma już wtyczkę z uziemieniem, dobrze by było mieć podłączone poprawnie tak jak wyżej napisane. Np. kotły gazowe, ich sterowniki mogą wyrzucać błędy gdy faza jest zamieniona z zerem.
      A teraz o przyłączu awaryjnym. Kabel 1-fazowy 3 żyłowy wychodzący z agregatu wchodzi w gniazdo 3-fazowe 5-cio stykowe. W tym to gnieździe 3-fazowym, na pierwszą faze dajemy brązową i jedyną fazę z agregatu. Z tej pierwszej fazy mostkujemy do drugiej fazy i z tej drugiej fazy mostkujemy do trzeciej fazy w tymże gnieździe. Innymi słowy, 3 fazy w 3-fazowym gnieździe są ze sobą zwarte i do nich doprowadziliśmy fazę z agregatu. Następnie Neutralny niebieski z agregatu dajemy do neutralnego styku gniazda 3 fazowego i dalej, żółtozielone uziemienie z agregatu dajemy do styku uziemienia gniazda 3-fazowego.
      Więc teraz już mamy zasilanie w 3-fazowym, 5-cio żyłowym kablu awaryjnym. Ten kabel wjeżdża w rozdzielnie do PRZEŁĄCZNIKA, którym decydujesz jakie zasilanie ma podawać na rozdzielnie. Przy okazji, przełącznik separuje zasilanie awaryjne od głównego i to jest baaaardzo ważne. Jeżeli wybierasz takie zasilanie awaryjne - odłączasz w domu wszystkie urządzenia 3 fazowe! W razie pytań możesz zadzwonić 506033543. Małopolskie ogarniam ;)

    • @modelarski
      @modelarski 8 місяців тому +2

      Bo widzisz, ten agregat ma widocznie jeden przewód przewidziany na N , a drugi na fazę. Dzieje się tak po uziemieniu, o którym mówi autor od 6:00. Wtedy powstaje N i faza. Bez uziemienia, z tego co wiem fazy są na obydwu przewodach. Ale jak realizować to uziemienie to dokładnie nie wiem, to chyba zależy od układu sieci w domu Tn-c, tn-s.

    • @dladam7434
      @dladam7434 7 місяців тому +3

      Przecież 3 fazy to nie jest jedna i ta sama faza na 3 przewodach. 400v powstaje z tzw przesunięcia fazowego pomiędzy 3 różnymi fazami. To co robisz to zamieszanie w głowach tych, którzy nie mają pojęcia o elektryce. Poza tym 2000 w z tego generatora nie pociągnie wszystkich odbiorników. Lepiej zrobić osobna instalacje tylko na kluczowe odbiorniki jak lodówka, piec od centralnego i router WiFi a niw wpuszczać na cały dom.

    • @modelarski
      @modelarski 7 місяців тому +2

      @@dladam7434 Ależ tam zamieszanie... Przy generatorach to częsta praktyka, by mieć w sytuacji awaryjnej prąd na różnych obwodach.
      A właśnie zastanawiałem się gdzie to najlepiej zmostkować. Wiadomo, typowe urządzenia na 3F nie będą działały, można to podkreślić.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому +5

      ​@@dladam7434 Rozumiem Pana, ale co z oświetleniem które jest potrzebne wszędzie?
      Odnośnie 400V: To rozwiązanie nie jest dla urządzeń 3-fazowych co zawsze tłumaczę. Natomiast 99,99% DOMÓW nie ma urządzeń 3 fazowych, a jeżeli by takie w domu było - odłącza się je w rozdzielni przed zmianą źródła. Natomiast w 100% domów i regionów, może się zdarzyć awaria zasilania. W takim czasie wystarczy Agregat 2000W który połączony z domem pozwala normalnie żyć, OŚWIETLAĆ wszędzie, ogrzewać, podnosić rolety, używać lodówek nawet kilku. Należy tyko rozdzielać używanie urządzeń z grzałką; raz pralka, raz zmywarka, raz bojler. Temu agregatowi przy pełnym obciążeniu 10 litrów paliwa wystarczy na 10 godzin pracy lub więcej. To jest właśnie najprostsze rozwiązanie dla Właścicieli domów, którzy nie maja czasu na studia elektryczne: podłączyć agregat do ściany, szarpnąć linką, przełączyć jeden pstryk w rozdzielni. I już nie trzeba po ciemku wyprowadzać się z dziećmi do teściowej w bloku ;)
      ŻADEN Klient po latach, nie zgłosił zastrzeżeń do prostych rozwiązań.
      Dodatkowa instalacja do kilku odbiorników - też fajnie , ale gdy ktoś jest na etapie budowy. Można dorzucić jeszcze 12-24V dla samego oświetlenia prosto z magazynu, można dorzucić inwerter Off-grid w trybie UPS.
      Typ instalacji awaryjnej uzgadniamy zawsze z Klientem według jego potrzeb, wykonałbym dla Pana taką, jaką Pan sobie życzy. Dziękuje za komentarz.

  • @kbraniewski
    @kbraniewski Місяць тому

    Czy lampki kontrolne sieci są podłączone bez użycia bezpiecznika w rozdzielni?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  Місяць тому +1

      tak, ponieważ chcemy, by bezpośrednio pokazywały stan na sieci.

  • @dawidolszewski6262
    @dawidolszewski6262 7 місяців тому +1

    Posiadam przelacznik 3 polowy sieć-0-agregat z agregatu pezposrednio przewód do zacisku N czy to poprawne????? Proszę o pomoc

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому

      3polowy 3 fazowy? Poproszę foto elementu na nmpserwis@gmail.com

    • @ortalionowywiesaw9455
      @ortalionowywiesaw9455 4 місяці тому +2

      @@nmpserwis weź coś popraw albo dograj materiał na ten temat bo pozostawiłeś niedomówienia (zresztą nie tylko Ty). Ludzie rzeźbią jakieś instalacje na bazie rozłączników izolacyjnych 3P, czy przełączników zasilania 3P bez rozłączania N. Spadnie porażony majster ze słupa podczas naprawy i tyle z tego będzie. Naprawdę trzeba było to i ze dwa razy z naciskiem zaznaczyć że N musi być rozłączony przełącznikiem 3P+N bo może pojawić się prąd na neutralu który pójdzie w sieć. Zwróć uwagę że ilość pytań o to w komentarzach dowodzi że temat N nie został wyczerpany. Tak, wiem że jak ktoś jest mało kumaty że nie zrozumiał w pełni nagrania w momencie 1:24 to powinien zlecić to zlecić elektrykowi, ale wiesz jakie jest życie. Polak zna się na wszystkim i za wszystko się bierze. :)
      Pozdrawiam.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  3 місяці тому +1

      @@ortalionowywiesaw9455 Witam. Dziękuje za komentarze rzeczowe. Filmy nie są i nie będą instrukcją wykonywania prac elektrycznych. Obrazują jedynie, że nie wiele trzeba, by podczas awarii prądu dom nie stawał się pułapką. Natomiast prace elektryczne mogą wykonywać tylko osoby uprawnione! Znające przepisy i rozróżniające różne układy zasilania. (Lepiej nie mieć prądu niż dać mu się zabić).

  • @brado0469
    @brado0469 6 місяців тому

    czyli w tym przypadku w miejsce wlacznika glownego zostal zamontowany przelacznik agregat/siec??

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  6 місяців тому

      sieć/zero/agregat

  • @ukaszsynak2120
    @ukaszsynak2120 6 місяців тому

    A co jeżeli obrocisz tą wtyczkę w agregacie to faza nie będzie na netralu w rozdzielin.?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  6 місяців тому +1

      Honda z legalnego źródła (przeznaczona na nasz rynek) ma gniazdo z bolcem. Nie ma możliwości obrócenia wtyczki w agregacie.

  • @jakubskowronski3016
    @jakubskowronski3016 7 місяців тому

    A co z zerowaniem bieguna neutralnego? Co z rozdziałem PEN i separacją od sieci?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому

      do rozważenia, układ TN-S, RCBO i minimum SFT440. Rozwiązania muszą być dobierane każdorazowo.

    • @jakubskowronski3016
      @jakubskowronski3016 7 місяців тому +1

      @@nmpserwis Może jakiś film z uzupełnieniem / komentarzem w tym zakresie?

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  7 місяців тому

      @@jakubskowronski3016 niestety ani filmy, ani komentarze nie mogą być instrukcją. Uprawnieni elektrycy ich nie potrzebują. Filmy zachęcają do przemyślenia tematu zasilania awaryjnego, bo domy w każdym obszarze są teraz uzależnione od prądu.

  • @dudzik5230
    @dudzik5230 8 місяців тому +1

    Mam pytanie agregat mam i przewód mam i teraz pytanie wtyczka do agregatu to jak mam wiedzieć gdzie faza a gdzie zero ja mogę wiedzieć ale np. Dziadek nie koniecznie i co z tym fantem

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  8 місяців тому +1

      Witam. Gniazdo w agregacie ma bolec uziemiający, więc wtyczki nie da się podłączyć inaczej jak tylko poprawnie. W razie innych pytań prosze pisać na nmpserwis@gmail.com Pomożemy 😃

  • @mirek23e
    @mirek23e 9 місяців тому +7

    ten przelacznik ,,elektrownia ---off---agregat ,, to tak naprawde przelacznik nie nadający się do tego typu zastosowań jeśli nie jesteście elektrykami i nie siedzicie w tym proszę nie podejmować się tego typu modyfikacji , zleccie to facetowi z uprawnieniami

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  9 місяців тому

      tak, to jest temat dla elektryków uprawnionych, takich jak gość na filmie. Sposób jest bardzo prosty i dobry by mieć prąd w każdym miejscu w sytuacji awaryjnej.

    • @piotrantos6061
      @piotrantos6061 9 місяців тому +3

      Tak? Ma pojęcie? A niech przełączy kilkukrotnie przełącznik między siecią i agregatem i sprawdzi czy nie spaliło mu jakiejś elektroniki etc?

    • @axel-one
      @axel-one 9 місяців тому +1

      @piotrantos6061, ale przecież przechodzisz przez zero, więc co może się stać? Czym ta sytuacja jest inna od po prostu wyciągnięcia wtyczki ze ściany od elektroniki/ komputera?

    • @modelarski
      @modelarski 8 місяців тому +3

      Tak, są przełączniki wyboru za 100zł i za 500zł. Niektórzy twierdzą, ze te tańsze się nie nadają, ale zazwyczaj stosuje się te tańsze. Prawdopodobnie te droższe lepiej separują styki.
      Jest jeszcze kwestia rozłączania toru N z opóźnieniem, ale te drogie przełączniki tez nie zawsze to mają. No i nie zawsze N się rozłącza.
      Można tez przed przełączaniem zasilania zawsze wyłączać wyłącznik główny.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  8 місяців тому +3

      Tak, lepszy jest Hager SF463 gdy jest miejsce. Awaryjnie można tak potraktować tor N; Przed przełączeniem na agregat można wyłączyć po kolei wszystkie bezpieczniki (czyli fazy). Następnie przełączyć na agregat (który jest podłączony i już pracuje). Następnie po kolei załączać bezpieczniki tych obwodów, które potrzebujemy.
      Przy okazji chronimy inwerter, który nie dostanie nagłego obciążenia z całego domu, tylko będzie obciążany stopniowo.

  • @darek6372
    @darek6372 9 місяців тому +2

    Pokaż jak podłączyć ten bezpiecznik

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  9 місяців тому +1

      Rozumiem że pytasz o przełącznik (włącznik) główny. A więc sprawa wymaga pracy z kablem głównego zasilania - należy wpiąć go w pierwsze wejścia przełącznika, po kolei faza1, faza2, faza3, neutral. Ale by móc w ogóle dotknąć ten kabel w rozdzielni, należy odłączyć zasilanie do budynku czyli przy liczniku. Bez uprawnionego elektryka się nie obejdzie.
      Kabel od zasilania awaryjnego wprowadzamy do rozdzielni i wpinamy tak samo po kolei w wejścia nr 2 przełącznika. Drogi Darku, majstrowanie w rozdzieli pod prądem grozi śmiercią dlatego nie będzie filmu z montażem przewodów, żeby kogoś nie podkusiło jeżeli nie ma uprawnień - ten jeden raz trzeba wezwać elektryka.

  • @MarcinWawrzyniak-mu7kw
    @MarcinWawrzyniak-mu7kw 3 місяці тому

    Jak się można z panem skontaktować

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  3 місяці тому

      nmpserwis@gmail.com Najpierw email, potem się zdzwonimy :)

  • @andrzejswiety5935
    @andrzejswiety5935 6 місяців тому +1

    o.k.

  • @ArkadyiArek
    @ArkadyiArek 8 місяців тому

    jaki koszt agregatu

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  8 місяців тому

      Witam. Moje ogłoszenie pazdziernik 2023: www.olx.pl/d/oferta/zobacz-film-najtaniej-nowy-generator-agregat-honda-eu22i-sinus-fv-CID628-IDSXLzY.html
      lub Oficjalna cena polskiego dystrybutora: www.mojahonda.pl/agregaty-z-silnikami-benzynowymi/agregaty-pradotworcze-jednofazowe-230v/agregat-honda-eu22i-detail

  • @Pyroguide_wiki
    @Pyroguide_wiki 6 місяців тому

    Nawet instrukcja tej Hondy mówi że uziemienie za pomocą dedykowanego miejsca jest niezbędne.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  6 місяців тому

      tak, ale najprościej mówiąc, ta sama instrukcja w schemacie elektrycznym urządzania, pokazuje jasno, skąd wychodzi dedykowane miejsce 😊

  • @IGOR-rw2bl
    @IGOR-rw2bl 2 місяці тому

    Komar fiuta nie wsadzi tak upchane w tej RG... Szkoda, że nie zamontowano w niej wszystkiego od domofonu.

  • @majorsas9156
    @majorsas9156 6 місяців тому

    Rozdzielnica, nie rozdzielnia.

    • @nmpserwis
      @nmpserwis  6 місяців тому

      He he, tak, tak, nie moge się odkleić od rozdzielni 😃

    • @majorsas9156
      @majorsas9156 6 місяців тому

      @@nmpserwis 👍