Как да си изберем тиган

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 бер 2019
  • Ако ви предстои смяна на тиган или друг кухненски съд, това видео е точно за вас! В него си говорим за модерните тенденции в производството на съдове, за гаранциите за тяхната безопасност и затова как да изберем продукт, който ще ни служи в просължение на години, а няма да се наложи да го подменяме отново след няколко месеца!
    ***
    Ако решите да пазарувате от онлайн магазина на Cook&Home може да го направите тук www.vip-giftshop.com/ с код COOK15 за 15% отстъпка.
    *********
    За да не изпускате рецепта, абонирайте се за канала ми тук: / magipashova .
    ********
    ☺ BLOG ‣ magipashova.com
    ☺ FACEBOOK ‣ / naturelita
    ☺ INSTAGRAM ‣ / magi.pashova
    ☺ Автоматичен генератор за рецепти - m.me/Naturelita?ref=recipes

КОМЕНТАРІ • 9

  • @dianachristovam
    @dianachristovam 5 років тому +1

    много полезно видео. Благодаря!

  • @vanyasimeonova
    @vanyasimeonova 5 років тому

    Благодаря ти

  • @elenadimitrova8493
    @elenadimitrova8493 5 років тому +1

    Маги,
    баба ми има чугунена тенджера, която ползваме от години вече няколко поколения.Почти не използваме и други съдове за готвене въпреки,че на пазара има толкова много.Но в тази тенджера ястията стават много вкусни и не само.Тя е лесна за поддръжка, мисля също,че е здравословна като начин на приготвяне на храната - нищо не загаря и не залепва.
    Поздрави !

    • @MagiPashovaKitchen
      @MagiPashovaKitchen  5 років тому

      Супер звучи, Елена! Чудно ми е как е направена и с какво е различна от днешните, които определено залепват....

    • @elenadimitrova8493
      @elenadimitrova8493 5 років тому

      Маги,
      подобна тенджера видях наскоро в Румъния.Беше в една вила където отседнахме и имахме възможност сами да си приготвим храната.Но си личеше,че също като нашата тенджера е от години, стара е и ползвана явно поколения наред.Не знам какъв е материала от който са ги правили навремето - явно е чугун в смес с друг материал, но наистина храната става вкусна и се готви много практично.Почистването също е лесно.Явно тези тенджери са били внос в България от Румъния, защото Добруджа е била в Румъния.Моята баба навремето е ходила на румънско училище.
      Поздрави сърдечни !

    • @zlatkopetrov2744
      @zlatkopetrov2744 2 роки тому

      Не Добруџа е била во Ромунија а само јужниот дел на Добруџа !!!!!

  • @petartodorov1002
    @petartodorov1002 Рік тому

    SKK и AMT са перфектни брандове за качество.

  • @krastavichki
    @krastavichki Рік тому

    Здравейте, сега попаднах на видеото докато дебатираме вкъщи по темата за тиганите. В този момент ua-cam.com/video/bvObI_jddSI/v-deo.html г-н Тододор твърди, че чугунените тигани са забранени в Европа. Знаете ли източник ,който да подкрепи това твърдение - аз лично не намерих? Също виждам производители в Германия и Англия, които само такива съдове произвеждат и продават.

    • @npocToBaT
      @npocToBaT 11 місяців тому +1

      Ползвайте си го със здраве и препоръчайте на приятелски семейства, ако биха го ползвали редовно. Ако нещо е забранено в Европа, то същото нито би се произвеждало в най-белите европейски държави, където законодателството се спазва, нито рекламирало, нито продавало свободно. Имам два неемайлирани тигана - плосък и грил, две емайлирани чугунени тенджери 3.4 литра и другата към 6. По-нататък дори бих взел неемайлирана тенджера с капак тип " холандска фурна ", които могат да се слагат директно върху жар и с едри въглени върху капака. Има клипове на американци. Такова готвене е страхотно за селски двор или в природата на огнище. Вкусът е съвсем различен, а споделен с приятели е запомнящ се. Откакто ползвам чугунените съдове вече 2 години, се чувствам още по-добре. Домашният хляб в тенджера може да се докара до този от селска старовременна фурна. При индукционен котлон се повишава енергийната ефективност допълнително порадите по-добрите магнитни качества на чугуна, дебелото му дъно и готвенето в дълбочина, а във фурна можете да свалите градусите с около 20, включително да я изключите до 20 минути преди окончателното приключване на готвене. Ако печете в тава е достатъчно да изключвате фурната всеки път 10 минути по-рано. Като готвите с чугунен тиган, степента/градусите също обикновено се свалят в сравнение с алуминиев или стоманен тиган, което означава и подобрена екология. При рециклирането не оставяте своя вреден отпечатък както при алуминиев тефлонов тиган...