Wniosek do sądu o pytania do biegłych OZSS

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 вер 2024
  • 🆕 Poradnik "𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐛𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐰 𝐎𝐙𝐒𝐒 - 𝐭𝐞𝐨𝐫𝐢𝐚 𝐢 𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐜́𝐰𝐢𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚" już dostępny!
    📌 Znajdziesz go tutaj: https: sklep.magdalen...
    💡 Im szybciej zaczniesz przygotowania do badania OZSS, tym bardziej zwiększysz swoje szanse na dobrą opinię wydaną przez biegłych i specjalistów OZSS.
    📘 E-book jest efektem analizy kilkuset opinii wydanych w postępowaniach sądowych w sprawach rodzinnych i ponad 10 lat prowadzonych konsultacji psychologicznych.
    _________________________________
    📒 Zadaj odpowiednie pytania biegłym i specjalistom OZSS, zwróć uwagę na najważniejsze aspekty Twojej sprawy. Przedstaw im swoją realną sytuację zadając konkretne pytania dopasowane do Twojej sytuacji rodzinnej. Skorzystaj z ponad 190 gotowych pytań do biegłych:
    📌 sklep.magdalen...
    ________________________________
    🎦 Jeśli jesteś przed, w trakcie lub po rozwodzie i masz dzieci, bądź świadomym rodzicem i dołącz do opracowanego przeze mnie kursu „Rozwód a dzieci”: rozwodadzieci.pl
    Przygotowałam go z myślą o dobrostanie psychicznym dzieci rozstających się rodziców i ich przyszłości. Kurs "rozwód a dzieci" zawiera materiały wideo, poradniki i gotowe schematy postępowania, jak powiedzieć dziecku o rozwodzie i jak rozmawiać z dzieckiem o rozwodzie. To kompleksowe opracowanie, które umożliwi rodzicowi przeprowadzenie dziecka przez rozwód i rozstanie, krok po kroku.
    ________________________________
    🔹 𝗞𝗮𝗻𝗰𝗲𝗹𝗮𝗿𝗶𝗮 𝗽𝗿𝗮𝘄𝗻𝗼 - 𝗽𝘀𝘆𝗰𝗵𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗮 𝗖𝗲𝗻𝘁𝗿𝘂𝗺 𝗦𝗽𝗿𝗮𝘄 𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼𝗱𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵
    Razem z moim zespołem mecenasów łączymy w postępowaniach sądowych prawo z wiedzą i praktyką psychologiczną. Prowadzimy postępowania oraz konsultacje prawne, konsultacje psychologiczne i konsultacje prawno - psychologiczne.
    🔹Analizuję/konsultuję opinie psychologiczne wydane przez OZSS i biegłych psychologów w postępowaniach rodzinnych. Przygotowuję zastrzeżenia i zarzuty do opinii.
    𝗞𝗼𝗻𝘁𝗮𝗸𝘁:
    e-mail: biuro@centrumsprawrozwodowych.pl
    tel.: +48 724 271 288
    𝗔𝗱𝗿𝗲𝘀:
    ⓵ Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 2-4, Arkady Wrocławskie, 4 piętro
    ⓶ Warszawa, al. Jana Pawła II 22, Biurowiec Q22, 4 piętro
    🔹 Dzielę się swoją praktyką prawnika i psychologa:
    ⓵ Blog: magdalenabajsa...
    ⓶ Facebook: / bajsarowiczmagdalena
    ⓷ Instagram: / psychologia_rozstania
    Serdecznie zapraszam do kontaktu!
    Magdalena Bajsarowicz
    Prawnik & Psycholog sądowy

КОМЕНТАРІ • 22

  • @MagdalenaBajsarowicz
    @MagdalenaBajsarowicz  Рік тому

    📌 Czy wiesz, że możesz przygotować się do badania? Wykorzystaj wiedzę z mojego bestsellerowego poradnika „𝐉𝐚𝐤 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐛𝐚𝐝𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐎𝐙𝐒𝐒. 𝐓𝐞𝐨𝐫𝐢𝐚. 𝐏𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐜́𝐰𝐢𝐜𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚".
    📕 Przestań obawiać się badania, poznaj jego tajemnice i daj sobie szansę na dobrą opinię: sklep.magdalenabajsarowicz.pl/produkt/poradniki/jak-przygotowac-sie-do-badania-ozss-teoria-praktyczne-cwiczenia/

  • @piotrw1676
    @piotrw1676 3 роки тому +1

    Bardzo dobry materiał. Ważne jest złożenie wniosku do sądu z pytaniami i tezami do OZSS.

  • @ERNI10000
    @ERNI10000 4 роки тому +6

    Bardzo dobry materiał 👌☘

  • @barbarawawrzyniak1762
    @barbarawawrzyniak1762 3 роки тому +1

    💕🌹Dziekuje bardzo 🏆❤️🌹

  • @emimi1446
    @emimi1446 2 роки тому +1

    Co w przypadku kiedy wniosek z pytaniami został wysłany do sądu,Sąd przesłał je do OZSS a ten ich nie uwzglednił?

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  2 роки тому +1

      Badanie powinno zostać uzupełnione. Powinien odbyć się kolejny termin badania.

  • @barbarasliwinska9122
    @barbarasliwinska9122 7 місяців тому

    Jak w praktyce wygląda kwestia zadawania pytań? Czy piszę do Sądu np. na podstawie skierowania na badanie OZSS proszę o zadanie konkretnych pytań rodzicowi bądź biegłym? Nie bardzo rozumiem kiedy, gdzie i jak się to robi. Proszę o odpowiedź.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  7 місяців тому

      Wniosek z pytaniami które sąd ma zadać ozss/ biegłym składa się do sądu. Najlepiej zrobić to zanim zostanie wydane skierowanie na badanie przez sąd. Gotowe pytania znajdzie Pani w ebooku
      sklep.magdalenabajsarowicz.pl/produkt/e-booki/kluczowe-pytania-do-badania-ozss/

  • @krzysiiek333
    @krzysiiek333 Рік тому

    Czy rodzic może wnioskować o badanie w trakcie trwania sprawy o ustalenie kontaktów?

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  Рік тому

      Odpowiedziałam pod innym filmem, tutaj jeśli ktoś potrzebowałby tej informacji
      Tak można złożyć wniosek o badanie w trakcie trwania postępowca. Warto pamiętać, że w treści wniosku można zadać psychologom własne pytania. Wskazać na jaką okoliczność ma być przeprowadzone badanie.

  • @bronisawwilamowski9689
    @bronisawwilamowski9689 3 роки тому +1

    Czy to jest instrukcja dla sądu? Czy ja jako badany ojciec mam te pytanie zadawać w OZSS? Niebawem mam mieć takie badania. Półtora roku nie mam kontaktu z alienowaną córką ur w 2009. Boję się, że w OZSS spotkam się z córką, która na mój widok ucieknie lub zacznie płakać.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  3 роки тому

      Specjaliści z ozss odpowiadają na pytania, które są w postanowieniu sądu, żeby znalazły sie w nim Pana pytania, trzeba złożyć do sądu wniosek z własnymi pytaniami. Kiedy zadana Pan pytania bezpośrednio w ozss, specjaliści nie będą mogli na nie odpowiedzieć.

    • @Damianek89
      @Damianek89 3 роки тому

      @@MagdalenaBajsarowicz mam podobną sytuację jak Kolega wyżej. Do sądu złożyłem następujące pytania.
      1. Czy przyjmuje się, że opinie specjalistów są absolutnie bezbłędne? Jeśli nie, to jak je zweryfikować i podważyć w skuteczny sposób?
      2. W jaki sposób weryfikowane jest w OZSS doskonalenie kompetencji zawodowych przez specjalistów przez specjalistów tam zatrudnionych?
      3. Czy OZSS ma dostęp do wyników walidacji i standardowych błędów metod którymi się posługuje?
      4. W Jaki sposób weryfikowany jest obiektywizm stawianych diagnoz w konkretnym OZSS i konkretnego specjalistę?
      5. Czy bada się ten obiektywizm za pomocą narzędzi statystycznych?
      6. Jaki sens mają badania w OZSS - esie w sytuacji , gdy w wyniku postanowienia sądu stosunek czasu spędzonego dziecka z ojcem do czasu spędzonego z matką wynosi 1:23 ( Gdzie w rzeczywistości z powodu alienowania rodzicielskiego wynosi zaledwie1:50)

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  3 роки тому +2

      Pytania dotyczące organizacji Opiniodawczych Zespołów powinno kierować się do Ministra Sprawiedliwości bo to on zarządzeniem powołał je do funkcjonowania. Na podobne pytania w swoich raportach odpowiadał NIK.

    • @Damianek89
      @Damianek89 3 роки тому

      @@MagdalenaBajsarowicz a Minister sprawiedliwości ma to gdzieś i nawet nie odpowie. To zbyt trudne. Jest jasne, że jesli odpowie racjonalnie, będzie wiazalo sie to z przyznaniem siw do błędów w prawie rodzinnym.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  3 роки тому +1

      @@Damianek89 Rozumiem, jednak kiedy chcemy prowadzić merytoryczną polemikę i złożyć skuteczne zastrzeżenia to pytania powinny odnosić się do opinii a nie funkcjonowania systemu.

  •  3 роки тому

    Bardzo dobry materiał. Szkoda tylko, że jak opinia zostanie wydana, to OZSS i tak odmówi na udzielenie odpowiedzi na pytania w opini uzupełniającej. A tzw. Biegli z OZSS np. napiszą - że do "alienacji" dochodzi tylko w trakcie sytuacji okołorozwodowej. Jakość badań pozostawia wiele do życzenia, szczególnie jeżeli przed badaniem kontakty zostają urwane na 9 miesięcy. A biegłe nie potrafią odróżnić konfliktu pomiędzy stronami a konfliktem lojalnościowym, w które syn został wtłoczony przez rodzica pierwszoplanowego.

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  3 роки тому

      Specjaliści OZSS mają obowiązek odpowiedzi na pytania, kiedy sąd wyda zobowiązanie. Warto zadbać o dobre pytania przed badaniem w kierunku alienacji. Składając adekwatne i merytoryczne zarzuty, możliwe jest też powtórzenie badania. Wielu rodziców w tym kierunku zgłasza się o pomoc. Pozdrawiam, Magdalena Bajsarowicz

    • @MagdalenaBajsarowicz
      @MagdalenaBajsarowicz  3 роки тому +2

      Dla uściślenia: koncepcja Gardnera to syndrom oddzielenia od opiekuna z ang. PAS, z kolei termin ,,alienacja rodzicielska” został wprowadzony do międzynarodowej statystycznej klasyfikacji chorób i problemów zdrowotnych tzw. ICD-11. PAS i alienacja rodzicielska to oddzielne terminy. Poruszam się w granicach stanowiska WHO. Cieszę się z merytorycznej dyskusji Pozdrawiam, Magdalena Bajsarowicz Prawnik & psycholog sądowy

    • @babssand642
      @babssand642 2 роки тому

      @@mamymowiadosc dokladnie tatusiowe niektorzy narzekaja, a dzieci odwiedzaja raz na 2 lata i ja tez bylam oskarzona o utrudnianie kontakow z dziecmi.