védőgázas fogyóelektródás MIG MAG CO hegesztés kezdőknek - mivel, hogyan, miért

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 вер 2021
  • Végre összállt a gázos rendszer, úgyhogy ebben a videóban elmondom és megmutatom mi kell hozzá, hogy kell csinálni és miért jobb a védőgázas hegesztés a többi eljáráshoz képest.
    A videó alatt a "Köszönet" gombra kattintva közvetlenül is támogathatsz, hogy még jobb videókat készíthessek. Köszi előre is!
    Kapcsolat és egyebek a honlapon: rackaandroll.hu/
  • Навчання та стиль

КОМЕНТАРІ • 114

  • @garashan
    @garashan 2 роки тому +12

    Én a gáznak a csövére tettem egy levegős gyorscsatlakozót. Így, ha mozgatni kell a gépet, akkor nem kell a bilinccsel szórakozni. Egy darabig féltem, hogy a Co2 tartalom kikezdi a tömítést, de 3 év alatt se kezdett szivárogni. Én nap végén el szoktam zárni a palackot és a reduktorról is leengedem azt. Azt is könnyű megoldani a gyorscsatlakozóval.
    A huzal befűzéshez van egy nyomógomb az én Iweld gépemben az előtoló szerkezet felett. Az csak az előtolót működteti, a gáz szelepet nem nyitja meg, mint a pisztolyon lévő. Ennek csak akkor van jelentősége, ha rá van engedve a gáz a gépre.
    A bontott porbeles tekercset érdemes beletenni egy hermetikusan záródó dobozba és mellé dobni egy-két szilika gél párnát. Akkor nem szívja meg magát a levegő páratartalmával.
    Ha a későbbiekben sokat fogsz hegeszteni és marad ez a gép "fixen" letelepítve, akkor van egy trükk, hogy rá menjen a 15 kg-os dob is. Az enyémnek a hátulján van egy csavar az alja felé, ami pont szembe van az előtoló szerkezettel. Így annak a furatán be lehet fűzni a huzalt és a dobot pedig egy külső tárolón tartani. Csak arra kell figyelni, hogy ne törjön meg a huzal. Erre a célra érdemes egy kocsit gyártani, amin elfér a palack, a gép és a külső dob tartó is. A csavar eredeti funkciója a gép egyenpotenciálra hozása, de otthoni körülmények között az esetek legnagyobb részében ezt a funkciót megfelelően ellátja a hálózati csatlakozó védő vezetője is.
    Az én Iweld Aluflux 195-ös gépemre az 1kg-os tekercs se megy fel, mert túl nagy neki a tengely, de a furaton azt is be lehet szépen vezetni a külső dob tartóról.

    • @garashan
      @garashan 2 роки тому +4

      @@To_Pal Köszönöm. Még az előtt vettem pont, hogy megszüntették volna a forgalmazását. Előtte sokat gondolkodtam, hogy milyet vegyek. Szó szerint hónapokig olvastam teszteket, véleményeket.
      Nem adnám oda semmi pénzért egyik utód modellért sem.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +3

      Köszönöm! Elzártam én is a palackot. Az a tuti. Azért egyelőre annyit nem hegesztek, hogy kelljen a 15 kg-os dob, de jó az ötlet.

    • @Glasser710
      @Glasser710 2 роки тому +5

      Az Iweld 195- re felmegy a kilos huzal, vedd le a müanyag tengelybetétet, és csak a fém tengelyre tedd fel.

  • @Delo0214
    @Delo0214 2 роки тому +9

    Szia! Gratulálok a videókhoz! Szerintem nagyon jók. Én ( mivel kezdő hegesztő vagyok) többször hívtam segítségül a videóidat , ha valamit nem tudtam. Olyan Gorrila Iweld pocketmig gépet vettem mint amit te is. Én a porbeles huzallal nehezen boldogultam, vagy nem olvadt be rendesen és túl púpos lett a varrat vagy kb 5 centi varrat után átfújtam az anyagot. Szóval míg co2 védőgázzal be tudtam állítani egy gépet addig porbelessel sokat küszködtem. Viszont bevont elektródával vegy àlom a Gorilla. Én régi rendszervàltáskorabeli házi készítésű trafón tanultam .. 2.5 Esab rutill cellulózos elektródàval. Nem tudni a gép teljesítményét. Se fokozat vàltó , se kapcsoló. Csak bedugod az aljzatba és hegesztel.Az ívet baromi nehéz felvenni .. folyton letapad az elektróda.. viszont ha felveszi akkor a 8-10 anyagot szereti.. az alatt szétfúj mindent. Főleg függő varratnál. Ehhez képest a Gorilla .. 😃 kicsit meghajlítom az elektródát, meg ívelem , oda koppintom és már veszi is az ívet és úgy hegesztel ahogyan az asszonyok varrják a matyó hímzést. Ezt a videódat a reduktor beàllítàs miatt néztem meg. Mivel a Gorilla gép mellé vettem egy Awi gépet, Argon palackot és reduktort. Így nekem ismét hasznos volt a videót. 🙂 Míg a porbeles hegesztéssel nem sok sikerélményem volt, most az awinál már van. Még annyit hozzátennék a reduktor felszereléshez.. mondtad hogy nem kell agyon tépni a hollandert .. én is így csinàltam. Na mikor rányitottam a palackot kifújt. Már aggódtam. Mire fater mondta hogy nagyon rideg ez a tömítés. Jobban meg kell húzni. Na azóta semmi gond. Az meg hogy szét ugrott neked a porbeles huzaldob.. na bumm .. más is járt már így . Semmi gond! Szóval köszönjük a videóidat. Nekem is sokat segítettél és szerintem más vállalkozó szellemű emberkéknek is. 🙂 További sok sikert kívánok!

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +3

      Szia! Köszönöm! Persze meg kell húzni a csavarokat rendesen, csak nem annyira hogy sérüljön a menet vagy a tömítés. Erre értettem, hogy nem nagyon. :-) Ha legalább pár embernek segítettem a videókkal, hogy bele merjenek vágni a hegesztésbe, már megérte.

  • @thejunges35
    @thejunges35 2 роки тому +4

    Tetszik a videó . Egy gondolat én mindig használok pisztoly öszzeszerelésnél a be égés gátló spray t . Érdemes nem ég el a szálvezető és kevésbé ég be a gázterelő és simább az áram átvitele. Ez saját tapasztalat így egy puha rongyal törlöm és újra befujom .,sose használok drót kefét.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      Szia! Ilyen spray-t még nem próbáltam. Nekem a beégéssel a porbeles huzalnál volt csak gondom (pár naponta kellett cserélni az áramátadót), de ez védőgázzal nálam nagyon ritka.

  • @richardvamosi1500
    @richardvamosi1500 2 роки тому +5

    Szia! 15 éve voltam egy hegesztő tanfolyamon, azóta sem hegesztettem, csak mostanában. Köszi a videót, nagyon tetszett, hogy a " bénázásodat " is benne hagytad. Kommentelők is nagyon jó szakmai kommenteket írtak. Nekem még azok is hasznosak voltak. Köszönöm nekik is. :) Üdv.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +2

      Szia! Örülök, ha segített valamiben a videó.

  • @vasok64
    @vasok64 2 роки тому +5

    Nagyon szuper volt, esetleg a palack és nyomáscsökkentő áráról is szólhattál volna. Csak így tovább, nagyon jók a videók.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +3

      Köszönöm! Ez a nyomáscsökkentő, amit vettem (Iweld Omnireg) 13-14 ezer Ft. A palackról egy korábbi videóban részletesen beszéltem.

    • @danielnemeth4649
      @danielnemeth4649 2 роки тому +2

      C18 corgon palack a cserelheto 40 literes most tele kb 75 ezerer megy a reduktor 14-15 ezer kb

  • @MrMATT0627
    @MrMATT0627 2 роки тому +10

    Egy kis segítség. Ezek az inverteres gépek néhány liter gázmennyiséggel is szépen dolgoznak. Felesleges a 12-13 liter/perc elég 4-5 is. De egyébként próbálgasd te is nyugodtan. Dolgoztam ennek a gépnek pl. a kisebb verziójával is és 0,5 literen is lehet vele hegeszteni. Nyilván nem biztos hogy jót tesz a varratnak ha kevés a gáz mennyisége de azért 4-5 literen vígan perecel a gép.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      Szia! Köszönöm! Azóta már én is levettem 8 literre, és valóban jó úgy is. De akkor lehet, hogy kipróbálom még kisebb gázmennyiséggel is...

    • @MrMATT0627
      @MrMATT0627 2 роки тому +6

      @@rackaandroll ha szeretnél spórolni akkor mindenképpen vedd kisebbre. Én csak akkor csavarok neki oda ha a szabadban hegesztek akkor muszáj mert könnyen elfújja a szél a védőgázt. A kevert gáz meg alapból érzékeny mindenre koszra szélre szinte mindenre. Egyébként a te géped szépen tud dolgozni co2-vel is már próbáltam. Szinte fröcskölés mentesen 150 amper körül. Nyilván ehhez megfelelő gépbeállítás szükséges. Meg ügyes kéz és tiszta munkadarab. Ezt csak azért ajánlom ha nem annyira fontos a túlzottan minőségi munka és szeretnél spórolni akkor a co2 is bőven elegendő hobbi szinten. Én azért használok kevert gázt mert utálom azt is mikor a fröcskölést le kell takarítani. Na meg azért mert szeretek precízen dolgozni és sok munkám megköveteli de otthoni barkács munkálatokhoz bőven elég a co2.

  • @S.Andras
    @S.Andras 6 місяців тому

    Köszi a videót, hasznos volt számomra.
    Viszont hiányolom a kezdőknek szánt hegesztős videókból a villamos biztonsági felvilágosítást.
    Sokan úgy tartják az igazán kezdők közül a pisztolyokat vagy pálcát, mintha egy hímes tojást fognának, ami nemsoká robban.
    Félnek az áramtól, és jól is teszik.
    Érdemes lenne elmagyarázni, hogy milyen ilyenkor az áram folyása, útvonala, milyen cipő, kesztyű ajánlott, illetve hova kell fogatni a csipeszt, továbbá hova lehet nyúlni hegesztési ütem közben és hova nem.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  6 місяців тому +1

      Köszi! Ha van rendes kesztyű, akkor nem kell félni. Meg amúgy is, a hegesztés közben alacsony a feszültség. Amúgy pl. a hegesztő kesztyűkről is van videóm. Keress rá.

  • @htotgabor
    @htotgabor 2 роки тому +1

    Tetszett a szakirodalom bevonása is! Látszik, hogy készültél 🙂
    Szeretném megkérdezni a géped márkáját, típusát.
    Gondolkodom én is a váltáson, de még keresem az igazit! 😁

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      Szia! Iweld Pocketmig 205. Eddig jó, de nem próbáltam más típust, szóval lehet, hogy van jobb...

    • @htotgabor
      @htotgabor 2 роки тому +1

      @@rackaandroll köszönöm szépen a választ

  • @orosz022
    @orosz022 2 роки тому +6

    tapasztalat a dobot "kellene" -et" volna vissza felé tekerni a görgö odása után . és a pisztoly elektróda áram vezetője letekerése után ..

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +4

      Igaz. Úgy a pisztoly tömlőjében lévő huzalt is vissza tekerhettem volna a dobra, és meg sem lazult volna az egész. Leközelebb már én is tudni fogom.

    • @orosz022
      @orosz022 2 роки тому +2

      @@rackaandroll a befüzésnél is lefuthat én isigy jártam

  • @robertkirsch2207
    @robertkirsch2207 2 роки тому +1

    Hegesztő vagyok, nekem co gázom van, de köszönöm a felvilágosítást, régen tanultam, de ennek a videónak köszönhetően újra megtanultam a rég tanultakat. A gázokról még annyit, hogy. Co gáz erősebbé teszi a varratot mint a corgon, nagyobb lesz a hegesztési kötés szakító szilárdsága, de tényleg pocsék a varrat szén dioxidnál 😅

    • @karolymajlath9761
      @karolymajlath9761 2 роки тому

      A CO az szénmonoxid!!!Argon-Co2 keverékes,Ferroline mix az inkább ajánlott,Mig-Mag eljárásnal!

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому

      Szia! Nekem a corgon bevált.

  • @szabolcsbalogh6830
    @szabolcsbalogh6830 2 роки тому +1

    Üdv én egy Vizor 4000 Air/3 sisakot választottam . Ajánlom szívesen .

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Köszönöm. Jónak tűnik az is.

  • @korongosmelozik6199
    @korongosmelozik6199 2 роки тому

    Szia! Köszi a bemutatást a hegesztésről, gépről. Esetleg ezt a megemlített előtetődet ( ua-cam.com/video/amkfm3ejzzg/v-deo.html )
    is bemutathatnád, nagyon érdekelne a téma, kíváncsi lennék mások milyeneket hoznak össze, hasonló, otthoni feltételek mellett. Köszönettel:Árpád

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      Szia! Még nincs teljesen kész, mert közben egy külső hőszigetelés is készült, aminek a végén a falfestés a hidegek miatt a tavaszra tolódott, és a tető végszerelése majd az után jön...

    • @korongosmelozik6199
      @korongosmelozik6199 2 роки тому +1

      @@rackaandroll köszi a választ,ez érthető.
      Azért ha később elkészül és érdemes lesz a bemutatásra, szívesen megnézném,mert elég combos alkatrészeknek tűntek. Üdv.:Árpád

  • @angyalangyal5424
    @angyalangyal5424 2 роки тому

    A videó érthető és korrekt. Ezért az lenne a kérdésem,hozzáteszem amatőrként,hogy ha hosszabb hegesztési felület van,mint pl csónak esetében. Akkor milyen módon érdemes hozzáfogni,hogy a melegedésből és hülésből fakadó erők révén ne deformálódjon a felület? Köszönöm.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      Szia! Érdemes előszür néhány "pöttyintéssel" összefogni a teljes hosszon a két anyagot. Ezután pedig nem folyamatosan egy irányból végig haladni a varrattal, hanem inkább rövidebb szakaszokban, egymástól távolabb (ha olyan a szerkezet, akkor egymással szemközti, átellenes helyeken) csinálni a hegesztést. Igy helyileg mindig kevesebb lesz a bevitt hő, és ezáltal a deformálódás is. Nincs tökéletes recept, sokszor ez is gyakorlet és ráérzés kérdése, hogy mennyire sikerül.

    • @angyalangyal5424
      @angyalangyal5424 2 роки тому

      @@rackaandroll ,igen csak a kérdés oka pont az volt,hogy ugye pl csónaknál fontos a varrat vizállósága. Vagyis a legjobb az lenne ,ha egyben végig tudnám hegeszteni. Tudom,ez nem kezdő kérdés,elnézést.

    • @istvankugli8896
      @istvankugli8896 4 місяці тому

      Helló! Én 5 évvel ezelőtt vettem egy porbeles gépet és full kezdőkènt neki álltam egy horgász csónak hegesztèsènek... A csónak azóta is vízen van és nem szivárog sehol sem...

  • @laszlokozma6500
    @laszlokozma6500 2 роки тому +2

    Nagyon remekek a videói!
    A zenék amiket alkalmazó azok meg még jobbak!
    Kik ezek a zenei elóadók, ha érdeklődhetek?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +3

      Köszönöm! Van (vagy volt) egy Blues Man Chanel nevű netrádió, akiknek van egy 300 albumnyi blues válogatásuk. Nagyon sok kevésbé ismert előadó is szerepel rajta 1-2 számmal. Erről származnak a zenék.

    • @laszlokozma6500
      @laszlokozma6500 2 роки тому +1

      @@rackaandroll köszönöm szépen a v@laszod

    • @bbarna8917
      @bbarna8917 2 роки тому +1

      Itt most James Harman nyomja a bluest:)

  • @Jns0902
    @Jns0902 2 роки тому

    Üdv. Egy mma gép esetében milyen hegesztés külömbség van a forditott polaritás és nem forditott polaritás közt?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Ezzel kapcsolatban nincs személyes tapasztalatom.

  • @gaborpataki7995
    @gaborpataki7995 2 роки тому +2

    Szia ! igazság gyerekoromban csak álmodni mertünk cO hegesztésről mert ritkaság számba ment. A nehéz Hetra trafó volt. örültem mikor invertert lehetett venni megfűzethető áron. Tavaly vettem egy Hunyadi MIG 140 1 KG porbeles után meg is vettem védőgázt. Én nem hegesztek sokat ezért sima cO2 gázzal használom. 10 KG palackom van és saját nem bérpalack. Alfaweld hegesztés technikába vettem.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Hát igen, nem véletlenül hegesztenek általában gázzal az iparban is.

  • @tothkrisztian8658
    @tothkrisztian8658 2 роки тому

    Üdv ampert mennyire kell állítani? Vagyis hogyan tudnám megállapitani milyen anyaghoz mennyi amper szükséges

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Itt pl. elég jól leírják, hogy milyen hibák lehetnek az áramerősség és a feszültség beállításánál: heginfo.hu/egyeb/fogyoelektrodas-vedogazas-ivhegesztes-soran-elofordulo-hibak-es-kikuszobolesuk/

  • @istvanszeghalmi7740
    @istvanszeghalmi7740 2 роки тому

    Szia nekem az lenne a kérdésem ,hogy a nagyobbik Gorilla gépeddel lehet-e 8-10 mm vastagságú acél lemezeket is egészíteni, (MIG porbeles) vagyis, hogy bírja-e gép? köszi

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Az én gépem max. 200 Ampert tud elvileg. Annak bőven elégnek kell lennie a 10 mm-es lemezhez is. A kérdés inkább az, hogy folyamatosan meddig bírja maxon. Ezt nem tudom, mert nem próbáltam.

    • @istvanszeghalmi7740
      @istvanszeghalmi7740 2 роки тому

      @@rackaandroll Köszi a választ nagyon jók a videók👍

    • @janostakler7914
      @janostakler7914 2 роки тому

      meg kell nézni a gép adatlapját amin rajta van %os arányban a bekapcsolási idő % / amper

  • @davidsimon40
    @davidsimon40 2 роки тому

    Sziasztok. Nekem lenne egy kérdésem adott egy pocketmig 185 aluflux gép. Aminek az adatlapja szerint az ajánlott MIG munkakábel hossza 3m, az azt jelenti hogy ha 4 vsgy 5m kábellel veszek akkor nem fog működni? A dobozba gyárilag 2.5m-es van egyébként.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Ezt nem tudom. Érdemes lenne a gyártónak írni.

    • @davidsimon40
      @davidsimon40 2 роки тому +2

      @@rackaandroll Rendben. Most egyelőre a boltnak írtam, ha nem jutok dűlőre akkor írok az iweldnek.
      Aztán ha érdekel titeket is akkor megosztom mi volt a válasz.

    • @davidsimon40
      @davidsimon40 2 роки тому +1

      Hi. Azt mondták hogy 3 vagy 4 vagy max 5 méteres munkakábelig oké a dolog. Attól hosszabbal gyűrné a huzalt.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      @@davidsimon40 Szia! Köszi, hasznos infó.

  • @arpadbiro2820
    @arpadbiro2820 2 роки тому

    Szia Racka! Mennyire vált be ez az iweld hegesztőgép, teljesen meg vagy elégedve vele?
    Most is ezt a típust vennéd, vagy inkább egy digitálisat, esetleg egy drágább gépet? Fontolgatom a megvételét,azért kérdezném. Köszönettel: Árpi

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      Szia! Nem volt előtte más gázos gépem, ezért nem tudom máshoz hasonlítani. Én elégedett vagyok vele. Nekem a tudása is elég. De valószínűleg ugyanennyiért egy ugyanezt tudó Panelektrode gép is ugyanígy megfegelne. Persze napi 8 órás használatra mondjuk egy (sokkal többe kerülő) Esab gépet vennék, mert azért szerintem ezek az olcsóbb gépek nem "ipari" mennyiségű használatra vannak tervezve.

    • @arpadbiro2820
      @arpadbiro2820 2 роки тому

      @@rackaandroll Szia!
      Hasonló felhasználásra venném, mint ahogy nálad látni, ház körüli melókhoz, időnként ismerősöknek besegítéshez...(Az előtető bemutatásra továbbra is kíváncsi vagyok! q:-D
      Köszi a választ, gondolom ezidáig hiba nélkül működött, segítettél dönteni üdv.:Árpi

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому +1

      @@arpadbiro2820 Nem volt vele semmi gond eddig.

  • @user-cf3ir1hp3e
    @user-cf3ir1hp3e 6 місяців тому

    Szia.
    Nekem is ilyen gépem van.
    Porbelesről szeretnék pálcàsra átszerrlni.
    polaritást ebben az esetben kell váltani?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  6 місяців тому +1

      Szia! Porbelesnél mindig fordított polaritást alkalmazunk (a munkakábel a negatív). Ez a legtöbb esetben a bevont elektródához is megfelelő.

    • @user-cf3ir1hp3e
      @user-cf3ir1hp3e 6 місяців тому +1

      ​@@rackaandrollKöszönöm.
      Jó egészséget

  • @kittyvona3886
    @kittyvona3886 5 місяців тому

    Szia milyen vastag huzalt javasolsz másfeles falvastagságú zárt szelvényhez?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  5 місяців тому

      Szia! A 0.9 mm-es huzal szerintem megfelelő.

  • @piros36
    @piros36 2 роки тому

    Lesz awi bemutató?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Ahoz sajnos (még) egy kicsit sem értek. :-)

  • @zsoltkovacs5328
    @zsoltkovacs5328 2 роки тому

    Írj számokat milyen vasat tudsz taknyol I

  • @laszlokiss9448
    @laszlokiss9448 4 місяці тому

    Tudnál esetleg abban segíteni hogy a burn back az neked hova van állítva és mit állít pontosan?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  4 місяці тому +1

      Szia! Azt állítja, hogy amikor elengeded a gombot a pisztolyon, a huzal megállásához képest mennyivel később szűnjön meg az áram. Ezzel lehet beállítani, hogy a huzal vége ne is ragadjon bele a varratba, de ne is olvadjon vissza az áramátadóig.

    • @laszlokiss9448
      @laszlokiss9448 4 місяці тому

      @@rackaandroll köszönöm szépen!

  • @stefan75075
    @stefan75075 11 місяців тому

    Szia. Fogyó elektrodával már szépen lehet akár vékony lemezt is hegeszteni? Köszönöm

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  11 місяців тому +1

      Szia! Igen, könnyebb vele vékony lemezt hegeszteni, mint bevont elektródával. De persze itt is sok múlik a beállításokon és a gyakorlottságon.

    • @stefan75075
      @stefan75075 11 місяців тому

      @@rackaandroll köszönöm. Hát szeretnék már szebb varatokat meg nem szeretem ha a bevont elektrodás hegesztés után salak keletkezik .

  • @zsoltaranyi7043
    @zsoltaranyi7043 Місяць тому

    Szia!!
    Több videódat is megnéztem.
    Általánosságban jók, de nem csak nálad, szinte mindenkinél azt látom, a hegesztő huzal befűzésénél, a túlfutó 4-5 cm-t, levágjátok.
    Mi lenne ha a huzal zovábbítót kioldva, VISSZATEKERNÉTEK???
    De ez még csak ok. viszont amikor kicseréled a huzalt, KIDOBSZ 2,5-3m-t??????
    Ilyenkor kellene 4-5mm-t lecsípni, hogy vissza bírd tekerni!!!!
    Lehet akkor szét sem ugrana a huzal a kezedben.
    Ez nem csak neked szól, mindenkinek aki lusta visszatekerni.
    Én 1997-ben vettem az első Trakis, Mig 160-as trafómat, de soha nem vágom le, visszatekerem. 😢😢😢😢

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Місяць тому +1

      Szia! Egyrészt nem lenne nagy veszteség a pár méter huzal, de nem is dobom el. Jó például kis kampókat szoktam belőle csinálni, ha festeni kell valami apró dolgot... Ettől függetlenül persze valóban a visszatekerés a leggazdaságosabb.

  • @mooncake44
    @mooncake44 10 місяців тому

    Szia, lehetseges-e ezzel a gepel az awi heggesztes?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  10 місяців тому

      Szia! Igen, ha veszel hozzá egy megfelelő, külön gázszelepes AWI pisztolyt, és argon gázt.

    • @mooncake44
      @mooncake44 10 місяців тому

      @@rackaandroll Koszonom, a gyors valaszt!

  • @gergelytoth5055
    @gergelytoth5055 2 роки тому +1

    A pajzsra kitérve, ha már tényleg sokat hegesztesz, akkor ne automatát használj. A szemed meg fogja köszönni.👍

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому

      Szia! Azóta lett egy ESAB Savage. Kényelmesebb és jobban is látni benne. Azért én nem hegesztek napi, de még gyakran heti 8 órában sem.

    • @zsoltaranyi7043
      @zsoltaranyi7043 Місяць тому

      Az autómatából is van jó!!
      Csak az nem 6990Ft. 😂😂

    • @gergelytoth5055
      @gergelytoth5055 Місяць тому

      @@zsoltaranyi7043 ami az én szememet cseszte el az rohadt drága volt , 1700€ és 2018- at írtunk. Ez azért elég drága volt nem? Az óta nem látok a hirtelen fényerő változáskor . Más nem romlott , még ma is élesen látok stabil fény mellett , de hegesztés közben már nem az igazi.

  • @norbim.7752
    @norbim.7752 Рік тому

    Üdv! Nincs ötlete valakinek mitől jegesedik a co2 reduktorom ha hegesztek?

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому +1

      Szia! "A cseppfolyós szén-dioxid hirtelen nyomáscsökkenésekor történő gyors párolgás (párolgáshő) annyira lehűti az anyagot, hogy az megfagy, és szárazjég keletkezik." De hegesztés közben elvileg nem csökken olyan gyorsan a nyomás, hogy ez a jelenség előforduljon! Milyen és mekkora palackod van? Mekkora gáz mennyiség van beállítva a reduktoron?

    • @norbim.7752
      @norbim.7752 Рік тому

      @@rackaandroll köszönöm a válaszod!
      Egy sima 5 kg-os co2 palack,reduktoron 18 liter/perces mennyiség van beállítva. Próbálkoztam kevesebbel,illetve többel is. Másik reduktor is képes lefagyni és a mennyiség eltolódik az abszolút maxba. Szóval izgalmas. Omnireg reduktorom van amúgy.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому +2

      A corgon palackon nekem is olyan reduktor van. 8-10 l/perc mellett még csak le sem hűl. Nem tudom nálad mi lehet a gond.

    • @norbim.7752
      @norbim.7752 Рік тому

      @@rackaandroll én sem értem. Holnap egy barátom hoz egy másik palackot,aztán megnézzük annak a tartalmával mit művel. Nagyon köszönöm ,hogy segíteni próbáltál. Holnap még jelentkezek mire jutottunk,hátha rájövünk valamire.

    • @norbim.7752
      @norbim.7752 Рік тому

      @@rackaandroll üdv! Szóval a következő a helyzet: hoztunk egy 20kg-os co2 palackot,amin huzamosabb hegesztés után a reduktor csupán csak lehült,de le nem fagyott,szóval az én palackommal van valami,illetve annak tartalmával. De hogy mi lehet a gond .. .. ki tudja..

  • @fesusno
    @fesusno Рік тому

    Na, vettem én is egy felsó árkategóriás mig mag mma hegesztőt. Holnap jön meg.
    Megpróbálom a videóid alapján megtanulni a használatot

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому +1

      Szia! Hajrá! A közeljövőben lesz is egy új MIG/MAG hegesztős videó, mert lett egy olyan munkám, és akkor már mutatok pár dolgot...

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому +1

      Amúgy milyen gépet vettél? Ha már lesz vele tapasztalatod, írd meg itt, hátha mást is érdekel.

    • @fesusno
      @fesusno Рік тому

      @@rackaandroll Szia Racka&Roll. Okés, írhatok róla. Ha végre lesz időm kipróbálni, sajna én nem a magam ura vagyok. Nem találok videót, hogyan lehet lyukat behegeszteni. Én esetemben kb 6os furatot kerítéstartóoszlopon, ergo "vas" 😀

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому +1

      Ha tiszta a fém (nem festett, vagy rozsdás), akkor egy akkora lyukat könnyen be tudsz hegeszteni (főleg huzallal). Egyszerűen csak befelé haladva körben fel kell rakni annyi réteget, hogy eltűnjön a lyuk.

    • @fesusno
      @fesusno Рік тому

      @@rackaandroll köszönöm. Veszek pár darab vasat és gyakorlok.

  • @greenseamussel8018
    @greenseamussel8018 9 місяців тому

    Van infója valakinek arról, hogyha nem tudom kicserélni a recézett huzaltovábbító görgőt simára, mert nincs a géphez olyan, akkor a sima CO huzalt a recézett görgő ugyanúgy továbbítja-e, mint a porbeles huzalt? A görgő 2 vágattal rendelkezik, 0,8 és 0,9. Megfordítható a tengelyen. Eddig 0,9-es recézett oldalával porbeles huzalt továbbított, most pedig 0,8-as recézett oldalával továbbítana 0,8-as sima CO drótot.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  9 місяців тому

      Ha nem adtak a géphez, lehet venni sima görgőt szaküzletben.

    • @greenseamussel8018
      @greenseamussel8018 9 місяців тому

      @@rackaandroll Sajnos az IWELD Gorilla Microflux 131 Nogas-hoz nincs nem recézett görgő, ami 0,8-as. Csak récézett, ami 0,8-as és 0,9-es egyszerre, két méretet visz megfordítva. A görgő mérete egyedi, 25 mm az átmérője, 7x7 mm a felfogatási tengely mérete. 8 mm széles. Nem találtam ilyet a neten nem recézett kivitelben. Szóval marad a CO sima fogyóelektródás huzal továbbítása recézett görgővel.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  9 місяців тому

      Nyilván viszi amúgy. Csak ne húzd nagyon szorosra, hogy ha elakad a huzal a pisztolyban, el tudjon forogni a görgő a huzalon. Különben felgyűri a huzalt a munkakábel belsejében. Ezért jobb a sima görgő.

    • @greenseamussel8018
      @greenseamussel8018 9 місяців тому

      @@rackaandroll Igen, ez jó ötlet. Eleve valaki tudja, hogy miért kell recés görgő a porbeles továbbítására? Talán mert "lyukas" a belseje, azaz porral van kitöltve és a recés görgő megbízhatóbban továbbítja, nem roppan össze a nyomástól, mert a rece által jobban tapad rá a görgőre kisebb leszorítóerő mellett? Egyszer készíthetnél egy videót arról, hogy mégis mennyire kell lehúzni a huzaltovábbító feszítőjét, mert erre sehol nincs adat. Nyilván nem Nm-ben megadva, de azért mégis. Mindig bizonytalan vagyok e téren, hogy mennyire húzzam le.

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  9 місяців тому

      Pontosan azért van a recés a porbeleshez, amit írtál. Az előző hozzászólásban leírtam, hogy mennyire kell lehúzni. Ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy a hzalt megfogod a pisztoly elejénél, hogy ne tudjon jönni kifelé. Ha ilyenkor elforog a görgő, akkor jó, ja tolja a huzalt, akkor lazítani kell a görgőn.

  • @jozsefszasz6140
    @jozsefszasz6140 10 місяців тому

    Nem kellett volna elvágni mikor huzalt cserélsz simán tekerd vissza ami a pisztolyig van.

  • @karolymajlath9761
    @karolymajlath9761 2 роки тому

    Awinál azért,elfér a tiszta Argon,vagy ha Al,akkor AlHe keverék méginkább,de Mig-Mag eljárásnál nem ajánlott!Afi(fogyós alu)ott is az argon,hélium,hidrogén,és ezek keverékei jók,csak rohadt drága!!🙄

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  2 роки тому

      Szia! Igen. Én ezekre az eljárásokra nem is tértem ki, mert a hobbi barkácsolók nem nagyon találkoznak vele.

  • @kogyenge9550
    @kogyenge9550 Рік тому

    A porbelest ki is dobhatod, semmire nem való én is megjártam vele 🎃🎃🎃

    • @rackaandroll
      @rackaandroll  Рік тому

      Hát igen, ha van gáz, akkor nem a porbeles a nyerő.