Добрий день Вікторія! Яка ви молодщина за такі відверті, живі, прості і невимушені відео👍👍Яка у нас природа!Люди! Живі емоції- найцінніше, що може бути. Бажаю вам наснаги і цікавого контенту надалі💝💯
Бував багато разів в Зарічево, Дубриничі, Перечин, В.Березний, М.Березний, Чорноголова(робота-відрядження), гарний нарід, гостьовитий. Привіт з Рівного.
Версія про походження "фаріон " від працівника фари чи жителя -сусіда біля фари цілком реалістична. Найвірогідніша.Правда сам термін "фара" з"явився порівняно недавно,за чехів.Тут не без гумору обійшлося ,мовляв ,десь там далеко колись був фараон,а у нас на фарі фаріон .
Не буду заглублятися з поняттями "русини", "лемки". Хочу пояснити, що таке "фаріони". Це нічого особливого як просто такі собі називки і прозвища між селами. Багато сіл Перечинщини мають а-ля прізвиська. Дубриничі - кобиляни, Малий Березний - нінькоші. Тому не варто обкладати легендами банальні називки. Ще можу додати, що слово "фаріон" (переважно частина тої території, яку називають Бойківщина) інтерпретують як обманщик, крутій. Можливо тому і фаріони, бо крутії)))
@@andrusivvictoria я вам більше скажу, тут навіть більшість не знає, що їх називають лемками або ж русинами. Говорила колись з бабусею, їй років зараз 85, вона і гадки не мала особливої, що ми якісь там типу русини. Ще менше людей знають тут, що вони якісь там лемки. Прихід радянської влади мав свій вплив. Та й історія з лемками це тема, яку почали розкручувати в СССР.
Білі хорвати мандрували через Угорщину, багато з них залишилися там (прізвище Хорват), потім через Воєводину в сучасній Сербії (Ікавці), через Боснію, також Ікавці з безліччю топонімів і гідронімів, нарешті вони досягли Далмації в Хорватії, де є ще діалект тих самих слів лемківської та української мови....... сусід, чорв, стегна, обід, юха, цукор, стегна, звірі, біжати, Хріпат, віра, літо, тило, біла, світ, неділя. , потрібен, кіно, лікар, діло, успіх........ Привіт з Адріатики...........Слава Україні............ 💛💙
@@andrusivvictoria Топоніми, гідроніми та ороніми з України, занесені на територію, де проживають хорвати.......Кієво, Вішково, Растоке, Дубравка, Роч, Бар, Добринь, Долина, Дубрава, Іванці, Ясениця, Поляна, Ямніца, Трпіня, Завидовичі , Самбор, Загвоздь, Верховине, Виніца,Річка Неретва,Чорногірський хребет Є також Ховратка - річка в Україні, у Васильківському районі Київської області, права притока Стугни (басейн Дніпра). Іван Франко лікувався в Хорватії (є пам'ятник), а Євген Миколайович Пашенко про все написав................ Ранньосередньовічне місто Стільсько на верхньому Дністрі .....SPADOK.ORG.UA
Жили люди бедно, с соломенными хатами, пришла Советская власть, не сразу, но села поднялись, после войны, стали ездить по заработкам по всему Советскому союзу, к нам в деревню, в Беларусь приезжали каждое лето, платили им очень хорошо, отстроились богато и всё,пришла Европа и все стали ненавидить соцстрой, Россию, сколько вы денег потеряли, когда отвернулись от России, сколько было бы туристов, в ваши края, сколько могло прийти денег в ваши края, в те же экологические эко -фермы, спросите у белорусов, сколько туристов из России приезжают к ним, какие слова Россияне говорят о Беларуси, знаю, что скажете, ничего хорошего, но при новых хозяевах с Запада, при советах вы были хозяевами своей земли, а вот придут те кто считают вашу землю своей Польша, Румыния, Венгрия, это уже будет не ваша земля, а их и будете приживалами на своей земле!! Лучше быть гостеприимным хозяином, чем квартирантом!!!
@@ЕлегнБатаева Про россию я не сомневаюсь.Но у русских лишняя хромосома.А белорусьі-славяне,родственньій нам народ!До чего Лукашенко искалечил людям головьі!
Не факт, що той чоловік - лемко. Швидше за все він приїжджий. Його мова відрізняється від місцевої говірки, якою розмовляє інший чоловік (електрик), який про річки розповідав - от у того автентична вимова, інтонації, темп мовлення. Прислухайтеся, різниця дуже велика.
На бойківщини мені пояснювали , що лемки - то УКраінці польського походження . Самбірщина на Львівщині рахується лемківщиною , а ось Турківщина це вже бойківщина . Там поляки селитись не хотіли , через жорсткіші умови гірського проживання та бідні гірські грунти . При сталінські переселені Самбірщина втратила багато населення , на їхнє місце поселялись вигнанці з Польської територіі . Вірніше з тих територій які Сталін віддав полякам .
Ви маєте рацію. Моє дівоче прізвище Лендєл,по-угорськи поляк ,lengyel. Найбільше їх у Мукачівському районі. Найуживаніших частка лем. Дай лем,пой лем і т.д.
Здається, авторка не ставила перед собою таку мету :))) Насправді це треба було б провести серйозне дослідження. Там вище хтось пише, що "фаріонами" мешканців цього села прозвали в сусідніх селах, бо такі там звичаї. Утворити це прізвисько могли або від словацького "fara" (парафія, церковне землеволодіння ) або ж використали говіркове "фаріон", що означає "крутій". На відео чуємо, що пан електрик схиляється до першої версії. Історично назва "лемки" також не була самоназвою, а прізвиськом, яке сусіди-бойки дали носіям говірок, де існує слово "лем" зі значенням "тільки, лише, але", споріднене зі словацьким len. На початку назвою послуговувалися етнографи та діалектологи для опису цієї етнографічної групи, далі воно потрапило на сторінки преси. У міжвоєнній Польщі виходили аж два часописи: "Лемко" та "Наш Лемко". Фактично у тому селі потрібно було б зʼясувати, на якому етапі мешканці почали ідентифікувати себе лемками. Чи дійсно у всіх є така ідентифікація? Чи мало на це вплив відкриття "лемківського музею" наприкінці 1980-х чи якісь інші фактори, напр. контакти з лемками, переселеними з Польщі? Але у дядьків на сільській вулиці таку інформацію точно не отримаєш.
@@natalyakostyak7133 дякую за цікаве роз'яснення. Авторка каналу точно не мала на меті щось пояснювати. Тоді яка мета ролика? Погода, природа? Такі от краєзначо- етнографічні ролики, хай хоч і аматорські все одно повинні щось роз'яснювати, тим більш, що авторка на початку ніби як заінтригувала цими фаріонами. Я раніш чув це слово у контексті покійної нині Ірини Дмитрівни ( нехай Господь упокоїть її душу), тому вважав що вона походить з якогось іноземного народу. А виявляється, що це слово виникло на українському грунті, хоч і діалектному.
Шо ти верзеш, які клепки, яка Австроугорщина в 1957р.. Ну явно клепки не вистачає! Людей до цього перевозив не на лодці, а на човнові за допомогою линвы Скубеніч, отиць доктора наук Василя. Із-за великої фары і стали заричувчане фаріонами, а дубриничане кобыляне бо у них кобілка, а у заричувчан тайстринка. Лемки одне з русинських племен, русин як словянин поняття збірне. Пані, в якій Австрії вчився Ваш батько!?. Отак і гуляє всяка химера інтернетом, а для багатьох це основне джерело інформації!.
@@laptestankirdik Так лаптестан то это вы . на Волыни - лапти- лычаки до 1940 годов носили . а хохлушки вообще босиком ходили . даже на картинах тех лет видно .И кердык то вам настаёт . причём сами себя скоро жрать будете изнутри . как пауки в банке . у вас на Украине такое было уже 105 лет назад . А сейчас свыше 5 млн . стволов на руках .Так что скоро сами и развалитесь . а кто то остатки ваши и приберёт . Польша .Венгрия . Румыния . ну и Россия ...и опять вы в лаптях окажетесь щирые ...
@@laptestankirdik Чекай она с бандерой в котле варится уже . этв ведьма фашисткая . не обчекайся в шаровары только . чекальщик . пока кто то тебе в дупу не зачекалил что то .
Добрий день Вікторія!
Яка ви молодщина за такі відверті, живі, прості і невимушені відео👍👍Яка у нас природа!Люди! Живі емоції- найцінніше, що може бути. Бажаю вам наснаги і цікавого контенту надалі💝💯
дуже дякую)
І цей цікавий континент де він 8 чи 9?..
Дуже цікаво.ПАНІ- музикантці- моє шанування!!!!❤
Дякую, файне село! Люди шири та Добри.
Коли дивлюсь ваші відео так приємно серце завмирає! Красота! Приємні милі люди! І головне мова! Дякую!
Дуже цікаві ваші відео,постійно з вами подорожую😊,приїздіть до кожного села Березнянщини!Буде цікаво
Да,правда,дуже цікаво.👍Дякуємо🌻
Я чека про село вышка в.березнянського р-н.а зарычевл теж знаю дуже гарне село.дуже гарно дякую за такую ностальгию
Вишку ми вже відзняли. Скоро буде😊
Люблю дивитися Вас. Подорожую разом з вами по Закарпатті. Люди прекрасні,прості.
Дякую за в1део ❤️ 💛 💙
Дякую, дуже цікаво знати !!!
Бував багато разів в Зарічево, Дубриничі, Перечин, В.Березний, М.Березний, Чорноголова(робота-відрядження), гарний нарід, гостьовитий. Привіт з Рівного.
Фара це попівське угіддя! В Туриці стара початкова школа в центрі це була попіська фара
Дякуємо за людей та за гарний настрій!🎉
13.07.2024
Дякую вам Вікторія за інтересне відео.
Добри люди! Хай растить!
..."растить"?!
Дуже цікаво! ДЯКУЮ (у)😂
Можливо слово фаріон походить, від робітника, який працював на фарі. Бо обійстя священика називалася фара.
Нарешті пояснили. Бо з ролика це не випливає. Дякую.
@@ВадимКороп-д1ы
Обійстя священника називається Плебанія.
Звідти прізвища Плебанський, Плебанович
@@Dani-ob2ri в різних регіонах по різному називається. В нас просто називається - дім священника(батюшки).
Я з зарічова, у нас так людей просто називають фаріони, сусіднє село кобиляни і так далі
@@DmytroFurdanych бачте яка діалектна різноманітність існує в Україні. І це, зрештою, збагачує нашу мову.
Ничего не понял Кто есть кто . Но очень интересно .
Версія про походження "фаріон " від працівника фари чи жителя -сусіда біля фари цілком реалістична. Найвірогідніша.Правда сам термін "фара" з"явився порівняно недавно,за чехів.Тут не без гумору обійшлося ,мовляв ,десь там далеко колись був фараон,а у нас на фарі фаріон .
мені також ця версія здалася найправдоподібнішою.
@@andrusivvictoria Так тогда фарионка не украинка вовсе .а русинка или еврейка . как и бандера . ???
Ти п'яний?Чи московит?@@НиколайМешков-х8л
А мені дуже всьо було цікаво. Завітайте до нас, у Чорнотисово, там послухайте, як ми говориме.
завітаємо. це десь біля Виноградова?
@@andrusivvictoria так, будемо вам дуже раді.
👍❤️👍❤️👍❤️👍❤️👍❤️👍❤️👍❤️
Ок🎉
Ну що тітка , коли зробити мени видео про Рогатин Франківськ області, дякую
Дякую! Завжди цікави ваші відео!
Но пак айно, як ми жили видко по вилицях, но а фаріони то хочуть упувісти фараонами.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🥰❤️💐😘👍
Не буду заглублятися з поняттями "русини", "лемки".
Хочу пояснити, що таке "фаріони". Це нічого особливого як просто такі собі називки і прозвища між селами. Багато сіл Перечинщини мають а-ля прізвиська. Дубриничі - кобиляни, Малий Березний - нінькоші.
Тому не варто обкладати легендами банальні називки.
Ще можу додати, що слово "фаріон" (переважно частина тої території, яку називають Бойківщина) інтерпретують як обманщик, крутій.
Можливо тому і фаріони, бо крутії)))
Цікаво було, що самі селяни скажуть. Вони ж в курсі, що їх так називають. Але походженням прозвиська не надто переймаються.
@@andrusivvictoria я вам більше скажу, тут навіть більшість не знає, що їх називають лемками або ж русинами. Говорила колись з бабусею, їй років зараз 85, вона і гадки не мала особливої, що ми якісь там типу русини.
Ще менше людей знають тут, що вони якісь там лемки.
Прихід радянської влади мав свій вплив.
Та й історія з лемками це тема, яку почали розкручувати в СССР.
@@гогігогі-ж8н та ні. в цьому селі всі, кого ми зустріли, переконані у своєму лемківському походженні.
@@andrusivvictoria вони чули, що їх так називають.
Якогось самоідентифікаційного моменту не має
@@гогігогі-ж8някщо не знали,то чому самі себе лемки називають лемаки? Раз є слово значить було й усвідомлення,що воно означає.
Згідно дослідів є теорія, що лемки це прямі нащадки білих хорвaтів, про яких згадується у Руським літописах
Тут всюди нащадки білих хорватів, позаяк вони населяли обидві сторони Карпат.
Білі хорвати мандрували через Угорщину, багато з них залишилися там (прізвище Хорват), потім через Воєводину в сучасній Сербії (Ікавці), через Боснію, також Ікавці з безліччю топонімів і гідронімів, нарешті вони досягли Далмації в Хорватії, де є ще діалект тих самих слів лемківської та української мови....... сусід, чорв, стегна, обід, юха, цукор, стегна, звірі, біжати, Хріпат, віра, літо, тило, біла, світ, неділя. , потрібен, кіно, лікар, діло, успіх........
Привіт з Адріатики...........Слава Україні............
💛💙
@@malimate2660 корисна інформація, дякую😊
@@andrusivvictoria
Топоніми, гідроніми та ороніми з України, занесені на територію, де проживають хорвати.......Кієво, Вішково, Растоке, Дубравка, Роч, Бар, Добринь, Долина, Дубрава, Іванці, Ясениця, Поляна, Ямніца, Трпіня, Завидовичі , Самбор, Загвоздь, Верховине, Виніца,Річка Неретва,Чорногірський хребет
Є також Ховратка - річка в Україні, у Васильківському районі Київської області, права притока Стугни (басейн Дніпра).
Іван Франко лікувався в Хорватії (є пам'ятник), а Євген Миколайович Пашенко про все написав................
Ранньосередньовічне місто Стільсько на верхньому Дністрі .....SPADOK.ORG.UA
приїзжайте у с.Забрідь
В 70годах на танцы бегали с перечина
Цікаві факти про все!
Жили люди бедно, с соломенными хатами, пришла Советская власть, не сразу, но села поднялись, после войны, стали ездить по заработкам по всему Советскому союзу, к нам в деревню, в Беларусь приезжали каждое лето, платили им очень хорошо, отстроились богато и всё,пришла Европа и все стали ненавидить соцстрой, Россию, сколько вы денег потеряли, когда отвернулись от России, сколько было бы туристов, в ваши края, сколько могло прийти денег в ваши края, в те же экологические эко -фермы, спросите у белорусов, сколько туристов из России приезжают к ним, какие слова Россияне говорят о Беларуси, знаю, что скажете, ничего хорошего, но при новых хозяевах с Запада, при советах вы были хозяевами своей земли, а вот придут те кто считают вашу землю своей Польша, Румыния, Венгрия, это уже будет не ваша земля, а их и будете приживалами на своей земле!! Лучше быть гостеприимным хозяином, чем квартирантом!!!
Поцелуй россию под хвост!
И много в Беларуси таких,как тьі?
@@ВасильКудря-г9е очень много, а в России ещё больше!!
Вот когда отделились и настроили большие и современные дома,потому что смогли свободно ездить в Европу
@@ЕлегнБатаева Про россию я не сомневаюсь.Но у русских лишняя хромосома.А белорусьі-славяне,родственньій нам народ!До чего Лукашенко искалечил людям головьі!
😂Каже лемко, були комуністи, були голодоморчики, а тепер шо...
Не факт, що той чоловік - лемко. Швидше за все він приїжджий. Його мова відрізняється від місцевої говірки, якою розмовляє інший чоловік (електрик), який про річки розповідав - от у того автентична вимова, інтонації, темп мовлення. Прислухайтеся, різниця дуже велика.
Но нет асфальта. Но дома выглядят лучше чем в восточной Украине и России.
На бойківщини мені пояснювали , що лемки - то УКраінці польського походження . Самбірщина на Львівщині рахується лемківщиною , а ось Турківщина це вже бойківщина . Там поляки селитись не хотіли , через жорсткіші умови гірського проживання та бідні гірські грунти . При сталінські переселені Самбірщина втратила багато населення , на їхнє місце поселялись вигнанці з Польської територіі . Вірніше з тих територій які Сталін віддав полякам .
Як все коротко і ясно написано!З приводу грунтів хочу написати,що на Самбірщині земля не дуже родюча - чернозему мало,майже один пісок.
Ви маєте рацію. Моє дівоче прізвище Лендєл,по-угорськи поляк ,lengyel. Найбільше їх у Мукачівському районі. Найуживаніших частка лем. Дай лем,пой лем і т.д.
Ні,лемки то лемки,у нас і прізвища більше схожі на сербські,що закінчуються на "ич"
@@ТетянаЦіні
@@ТетянаЦіні😢
Лемки не можуть бути фарійонами! Фарійони жили в дрєвності в Єгипетах і з них готовили ценний продукт-мумійо.
Юморист!
Фаріон від слова ,що була збудована велика в цьому селі фара ,це церковна будова ❤
А де живе Бабинець-фараон.
Тротуара нет, заборы у дороги.. Все не нахапаются этих клочков. Где людям ходить.?
а вам яка різниця?ті, люди,які там живуть-знають , як ходити там.Ви ходіть по своїх тротуарах. 😮
А сама Фараон була 🕎🕎🕎🕎
Зарічча а не зарічево!!!!!
Так чому фаріони? Тому що горді? А чому лемки? Тому що лемкають? Нічого так і не пояснено. Вірніше пояснення - якась дурня!
Здається, авторка не ставила перед собою таку мету :))) Насправді це треба було б провести серйозне дослідження. Там вище хтось пише, що "фаріонами" мешканців цього села прозвали в сусідніх селах, бо такі там звичаї. Утворити це прізвисько могли або від словацького "fara" (парафія, церковне землеволодіння ) або ж використали говіркове "фаріон", що означає "крутій". На відео чуємо, що пан електрик схиляється до першої версії. Історично назва "лемки" також не була самоназвою, а прізвиськом, яке сусіди-бойки дали носіям говірок, де існує слово "лем" зі значенням "тільки, лише, але", споріднене зі словацьким len. На початку назвою послуговувалися етнографи та діалектологи для опису цієї етнографічної групи, далі воно потрапило на сторінки преси. У міжвоєнній Польщі виходили аж два часописи: "Лемко" та "Наш Лемко". Фактично у тому селі потрібно було б зʼясувати, на якому етапі мешканці почали ідентифікувати себе лемками. Чи дійсно у всіх є така ідентифікація? Чи мало на це вплив відкриття "лемківського музею" наприкінці 1980-х чи якісь інші фактори, напр. контакти з лемками, переселеними з Польщі? Але у дядьків на сільській вулиці таку інформацію точно не отримаєш.
@@natalyakostyak7133 дякую за цікаве роз'яснення. Авторка каналу точно не мала на меті щось пояснювати. Тоді яка мета ролика? Погода, природа? Такі от краєзначо- етнографічні ролики, хай хоч і аматорські все одно повинні щось роз'яснювати, тим більш, що авторка на початку ніби як заінтригувала цими фаріонами. Я раніш чув це слово у контексті покійної нині Ірини Дмитрівни ( нехай Господь упокоїть її душу), тому вважав що вона походить з якогось іноземного народу. А виявляється, що це слово виникло на українському грунті, хоч і діалектному.
А прийідьте в село Новоселиця заново би і мене в інтерв'ю добавити будь ласка прошу
Предлагаю всем картавым объединиться в отдельный этнос
Шо ти верзеш, які клепки, яка Австроугорщина в 1957р.. Ну явно клепки не вистачає! Людей до цього перевозив не на лодці, а на човнові за допомогою линвы Скубеніч, отиць доктора наук Василя. Із-за великої фары і стали заричувчане фаріонами, а дубриничане кобыляне бо у них кобілка, а у заричувчан тайстринка. Лемки одне з русинських племен, русин як словянин поняття збірне. Пані, в якій Австрії вчився Ваш батько!?. Отак і гуляє всяка химера інтернетом, а для багатьох це основне джерело інформації!.
Скоріше всього вчився в Чехії,або Словакії,бо Австро-Угорщина😮 була до 1914 року.
Электрик,на шевронах 2молнии😅.Короче ССовец
Зарічево це хіба не на московський манір, Зарічеве - це нам властиве
На вказівнику написано Зарічево.
То може там вже побували асвабадітєлі -е на -о, -і на -и
Не псуйте настрій людям ! До чого ці ваші злісні закиди ! Заспокійтесь
Заричово
А шо . фашистка Фарион тоже из лемков была ??
А фашист мешков тоже финноугр?
хай від сох не твій поганський язьік
чекай... прийде за тобою пані Ірина... 💀
@@laptestankirdik Так лаптестан то это вы . на Волыни - лапти- лычаки до 1940 годов носили . а хохлушки вообще босиком ходили . даже на картинах тех лет видно .И кердык то вам настаёт . причём сами себя скоро жрать будете изнутри . как пауки в банке . у вас на Украине такое было уже 105 лет назад . А сейчас свыше 5 млн . стволов на руках .Так что скоро сами и развалитесь . а кто то остатки ваши и приберёт . Польша .Венгрия . Румыния . ну и Россия ...и опять вы в лаптях окажетесь щирые ...
@@laptestankirdik Чекай она с бандерой в котле варится уже . этв ведьма фашисткая . не обчекайся в шаровары только . чекальщик . пока кто то тебе в дупу не зачекалил что то .
Лемки це Українці.
Ніколи не були українцями
Это украинцы?Шевченко про них ничего не писал.Видимо это венгры,румыны еще кто-то но не украинцы.
наверняка евреи... нехош асвабадить?