Sziasztok! Újabb és újabb témákat is hozunk nektek. Írjátok meg kommentbe, hogy milyen más témában kérdezzünk meg szakértőket, vagy készítsünk tényfeltáró, világmagyarázó videókat? Ezt meg osszátok meg, küldjétek el minél több ismerősötöknek. 😍
Kínában dolgoztam 2001-2010 között. Ezalatt a idő alatt gyáruk volt Kínában az öaazes német, amrikai, japán, koreai autógyárnak. Én is ilyen autót kaptam használatra a munkahelyemen. Kínaiak megtanultak jó autót gyártani, de látták, hogy az elektromobilitásé a jövó. Legalább 15-20 év előnyük van a nyugathoz képest. Ez az előny csak nőni fog!!!!! Szerintem a plug-in (benzinmotor+akku) és a hibrid megoldés is sokáig velünk marad.
Minden rosszról a baloldal tehet és minden jóról a jobb... ugye? Megsúgom: ahhoz, hogy most itt tart az európai autóipar arról maga az európai autóipar tehet elsősorban. 130 éve gyártják a környezetszennyező, guruló kazánokat, a fejlesztést már legalább 50 éve el kellett volna kezdeniük. Nem tették. Most ennek isszák meg a levét. Köze nincs a pollitikához az egésznek.
@robertnagy2456 Arról, hogy Európa itt tart a 30 éve hatalmon lévő balliberális kurzus, és a válságokra, kihívásokra adott téves válaszai tehetnek. Migráció, háború, gazdasági válság, járvány : minden téren leszerepelt. Ahogy Magyarországot is gazdasági csődbe vitte a balliberális oldal, csak ehhez elég volt 8 év, mert pici ország vagyunk. Az únióhoz több idő kellett, de végül sikerült az elvtársaknak megoldani. Itt az ideje, hogy a leszerepelt libsiket eltakarítsuk, és adjunk esélyt a másik oldalnak is egyszer.
@@robertnagy2456Hagyd már ezt a környezetvédelmi blablát.Már nehogy a belső égésű motorok miatt izzadnának a jegesmedvék.A vízgőz ugyanolyan üvegházhatású mint a széndioxid.A széndioxid szint messze alatta van a növény világ által feldolgozható mennyiségnek.Ha van probléma az az erdők felelőtlen kivágásában keresendő.
Végre valaki ki merte mondani, hogy nagy szerepe van az európai autógyártás hanyatlásában a német politikusoknak! Aki nem ismeri Kínát, csak az állítja, hogy uralkodni akar. Kína bárhol tud üzletelni, soha nem szól bele a Kínán kívüli politikai csoportok politikájába.
Már kb 10 évvel ezelőtt Németország kifogyott az autószerelőkből, akik a szervizekben dolgoztak.. Gondoltàk, hogy majd gyorstalpalókat indítanak a képzésre.. 😅😅. Kiderült, hogy minimum 5éves egyetemi szintű képzés kell ahhoz, hogy valaki egyáltalán hozzá tudjon szagolni az autókhoz.., hiszen elég csak a fékrendszerek trükkös megoldásaira gondolni, ugyanis szinte ahány tipusú autó, majd' mindnek más és más a fékrendszere.. , amihez "nem lenne gond, ha értene is valaki".. , mert meg is kell állni azokkal az autókkal, teherautókkal, buszokkal, munkagépekkel, biciklitől motorkerékpáron át a repülőgépek ezernyi fékrendszereinek karbatartása, diagnosztizálása, javítás és csere már egy külön tudomány lassan.. ,és ez csak a fék..!! Kérem tisztelettel..! Nem fogja magát kicserélni.., megjavítani..! Csak max villog a lámpa a műszerfalon, hogy fék problema adódott valahol, valamivel.. A laptop nem cseréli ki..! 😅😅
@@istvanszekely4842 A szakemberek nem azért fogynak kia szervizekből, mert nincsenek, hanem azért, mert önálló vállalkozásba kezdenek, hiszen úgy jobban megéri nekik. Sehol sincsenek elég jól megfizetve a szakemberek. A kapitalizmusban a munkavállaló csupán egy értéktelen rabszolga, politikától függetlenül is.
@@tamassollei4473 A vas nem hal meg. Amíg gyártanak olyan alkatrészeket, addig mindig lesz olyan ember, akinek megfelel a javított, karbantartott is, amíg az megfizethető számára.
@istvanszekely4842 a vas valóban nem,de nem csak abból áll műanyag és gumialkatrészek. Az új autók szinte mind feltöltött motor (turbós) az alkatrész és munkadíj több százezer,nem egy szimpla olajcsere
Az egyik korea akkumulátor gyárban dolgozok Magyarországon, itt nincs kutatás fejlesztés. A magyarok még csak a gyártási folyamatokba sem szólhatnak bele, itt a magyarok semmi mást nem csinálnak operátori szinten mint, hogy "etetik" a gépsorokat alapanyaggal. Még összeszerelésről sem beszélhetünk esetükben mert azt egy automata gép sor csinálja. Mérnöki szinten sincsenek bele vonva a fejlesztésekbe de még csak az optimalizálásokba sem. Arról már nem is beszélve, hogy az összeszerelő sorokon egyre több a külföldi munkavállaló. A más kultúrából jött emberek és a nyelvi nehézségek miatt, minden egyes nap "kihívással" teli. A többi az stimmel. Tisztelettel!
6:14 Elég nyilvánvaló a logika mögötte: ha 5 dologba kezdek egyszerre, akkor egyikre sincs elég időm, erőforrásom, el is bukok mindben, ha viszont egyszerre egy projekttel foglalkozom, mindenbfigyelmem és időm arra szánom, akkor elég jó esélyeim vannak a sikerre. Ez a logika nem csak saját élettapasztalatom, hanem az egységes irány kijelölésével együtt közzétett indoklás, nyilvánvaló tehát, hogy Várkonyi Gábor is tisztában van ezzel az érvvel, így az a kommentárja, hogy nincs benne logika pusztán azt árulja el, hogy tudatosan tagadja a fenti logika létét, azaz érvek nélkül van más állásponton, ami egy szakértő esetében az elképzelhető legnagyobb probléma. 11:49 Nagyon vártam, de hiába, hogy kifejtse, hogyan másképp lehet még a lokális emissziómentességet elérni, hiszen az elektromos autók kizárólagosságán kívül jelenlegi tudományos ismereteink szerint erre egyedül a villamos, metró, troli kizárólagosságával van lehetőség, de a kedves szakértő nyilvánvalóan nem erre gondolt.
Való igaz, hogy az sem elhenyagolható kibocsátás, de azért azt illetően vannak kétségeim, hogy az lenne a nagyobb rész, elvégre a tüzelőanyag hamarabb szokott elfogyni, mint a gumiabroncs. De az kétségtelen, hogy nem elhanyagolható a kopás, tehát tulajdonképpen jelenleg a villamos, metró kettőse az egyetlen mód a (kvázi) kibocsátásmentesség megteremtésére.
@@Zilahi-Branyi_Laszlo Az mindegy, hogy mit hiszel, ugyanis az elégetett benzinből szén-dioxid lesz és vízgőz. A CO2 nem mérgező és nem is lokális szennyező, a vízgőz meg nem szennyez. Nézd már meg, hogy ezen kívül mit és mennyit bocsáthat ki egy Euro 6-os gépkocsi, közelében nincs a szállópornak, és abból a villanyautó többet termel, mivel nehezebb.
Végig hallgatva nagyon elgondolkodtató kérdésre jutottam. Élelmiszer feldolgozó üzemeket be egyidej6 miért nem építettek hasonló módon hazánkban , persze ami magyar tulajdonban lenne?? Nincs erős magyar befektető? Közlekedni lehet mással is. Megenni az autókat nem lehet...... Élelmiszerre mindig igény van!! Ha valami elsődlegesen eladható, az é lelem.
Kína már sokkal előbbre van a zöldítésben, úgyhogy nem túl sok a zöldítés, hanem túl kevés.Legalább a duplája a részesedése az elektromos autóknak, Kínában, mint az EU-ban, a fejlesztések elmaradása, és a feleslegesen túlbonyolított autók okozzák a bajt, amit nem képesek versenyképes áron legyártani, és árulni, plusz a tiszta, és olcsó atomenergia kivezetése is egy végzetes hiba volt a németeknél.
Ritkán hangzik el, de egy jó hasonlat, hogy mi itt a lovaskocsikat védjük a FORD T modellel szemben. Ha ennek szellemében hallgatod végig az előadást meglepően érdekes lesz. Igen vannak jó hintógyártóink , meg meg van a beszállítólánc, de a matekkal nem túl jó vitatkozni hosszútávon, (megpróbáltuk MO a szén és acél országa lenni ...) Ha a cégek nem hajlandóak fájó döntésekkel a hatékonyabb megoldás felé haladni, mert nem érdekük a meglévő technikájukat lecserélni le fognak maradni a mostaninál is sokkal jobban ( lásd Kodak sztori). Nem értem a riportban most akkor baj, vagy nem baj az állami beavatkozás. Hisz a PATRIÓTA német tartományi vezetés nem engedte a WW borzasztóan költséges gyárait racionalizálni (és vagy bezárni). Ők PATRIOTÁK akkor ez most ... ??? 2 . Szerintem tetszik vagy sem, nagy léptékben nem mindegy hogy 1km útnak mennyi a költsége. Nem 5-10 % beszélek, de ha villannyal 50% olcsóbb és éves szinten az EU ban megyünk 5000 milliárd KM na akkor már nagyon nem mindegy a piaci versenyképesség szempontjából. 3. És elég fontos csak nem beszélnek róla . Szidják Brüsszelt meg minden Eu-s vezetőt, pedig azt még az alacsonyabb ételmű hallgató is beláthatja, hogy kb 100 több információjuk van nekik mint itt akár a szakértőknek is. pl egy gyors számolás Eu 2023 ban járművek hajtására. KB 60 mill tonna benzint 180 mill tonna gázolajat használt. Ezt 40% kihozatallal számolva kb 600 millio tonna olajra van szükség . Ennek az ára kb: 360- 380 milliárd euró csak viszonyításképpen a Magyar költségvetés 2023 ban kb 75 milliárd euró volt. Na ha ennek az 40-50% -t egy belátható 10 év alatt át tudnánk rakni villanyra akkor ezt nem az Oroszoknak vagy a jófej Araboknak fizetnénk ki. Akkor az a vezető aki ebbe az irányba tolja a dolgokat az most hülye vagy ő is észrevette, hogy az EU nak nincs olaja , (saját kitermelés a teljes fogyasztás kb 5%) 10 év alatt a közlekedés 50% elektromosítása nem egy lehetetlen feladat. De pont az a gond, hogy sokan saját érdekeik miatt ragaszkodnak a lovaskocsihoz és mindenhez ami ahoz tartozik ...( tehát a sokat futó, és napi használatú autókat kellene 10 év alatt lecserélni DeLorean DMC-12 marad ! )
Az európai autóipar azzal vágta magát a szakadék szélére, amikor 2005 környékén felrúgta a konszenzust a fogyasztókkal szemben. Addig jó és tartós autókat gyártottak! De hát van olyan eset, hogy a tőkéseknek az Isten pénze sem elég! Aztán 2005 környékén összeültek, és abban egyetértettek, hogy nekik nem annyira jó, hogy egy autót a tulajdonosa 15-20 évig (vagy még tovább) tud használni. Abban maradtak, hogy olyan autókat kell gyártani, amelyek 100-150 ezer km-ig problémamentes, viszont utána lehet a tulajdonosoknak locsolni a pénzt a járművekre, mert az igazi nagy profit az alkatrész kereskedelemben van.
Nagyon jó műsor volt de azt sem felejtsük ki miért kell át állni. Sokan azt hiszik hogy politikai kérdés sajnos nem csak. Nem sokára meg áll az észak atlanti áramlat. Úgy meg fog változni az időjárás hogy nem lesz hol kocsikázni.
Mindenki gyártson magának autót. A kínaiak maradjanak Ázsiában, az európai gyártók gyártsanak az európai piacra. Amerikai autók dettó. Probléma megoldva 😊
2015-ben történtek érdekes dolgok. Merkel "wir schaffen", de előtte valahogy kirobban a dízelbotrány. Mindenki tudta, hogy csalnak, minden autógyár csalt, de valahogy csak a VW-t kezdték el kúrogatni.
5 évnél hosszabb védelmet semmire, semmiféle szabadalomra, technológiára, módszerre, design-ra, szoftverre, szerzeményre, alkotásra stb. sem szabadna adni. Aki ezeket 5 éven belül, bármilyen módszerrel le tudja másolni, hát ez van, nem védték eléggé vagy nem volt valami nagy dolog. A fejlődés és nem a gazdasági növekedés a fontos.
Rohadt sokat köszönhet Magyarország a németeknek (is), de lehet nyugodtan köpködni, nézzük meg, mire megyünk egyedül a Kárpát-medenc közepén, magunkra hagyva.
@@jozsefzatyi131 Egyik háborúban sem kellett volna rossz oldalra állni, ez a mindenkori magyar politika bűne. Lehettünk volna simán megszállva, mint pl. Lengyelország meg Franciaország, stb... De Mo. bizony teljes elszántsággal állt mindig a rossz oldalra, ahogy most is az oroszok mellé...
@@robertnagy2456 Nem álltunk a rossz oldalra ki kell dobni a régi komcsi történelem könyveket. 1914 ben egy korlátozott szuverenitású állam lépett hadba az Osztrákokkal. Vagy maga mire emlékszik? Közös a hadügy a külügy és a pénzügy....nem? Tessék lehet dönteni ... Csak kettő db szabadságharcot vesztettünk el egy rohadt kiegyezést is elérni. 1703-11, 1848-49. 1902 ótA bojkottálta marha nagy most kritikus baloldal a Véderő törvényt a parlamentben. Ebben a Habsburgok eszközt láttak és akadályozták a Magyar önálló honvédség megelakítását. Miközben a Román fenyegetést folyamatosan érzékerlték Tiszáék. Mire engedték az Osztrákok már csak arra lett jó hogy a háborúba elmenjen az Olasz meg az Orosz frontra és pont 1916-ben meg is támadtak azok a románok akinek hadba lépséért ,még a központi hatalmak oldalén a maga csaodás németjei Erdélyt ígéregették a románoknak! Nem az osztrákok hanem II Vilmosék! 1913 ban! És 14 ben is. Na mllyen rossz oldalon álltunk mi 1914-ben egy fél megszállással? És mit katptunk a németektől? Aki nem érti azt a kort mi miért volt ,az nem érti ezt se ami most történik. A mostani programot akkor indították. Az 1939- 46 ös eseményeket sokkal könnyebb az eredmény felől magyarázni. Egyrész mi ott a maga csodás németjeivel voltunk ismét tehát máris cáfoltam a mit kaptunk mi a németektől első kérdést. Eredmény két megszállás a második 40 év kommunizmussal. Állítólag azért mert megtámadtuk őket. Tényleg? És akkor a Bolgárokat miért szállték meg? Szintén német szövetséges volt de nem állt hadban a CCCP vel....Amikor azok 44-ben a bolgár határt elérték a Bolgárok kijelentették hőgy ők nem állnak hadban a CCCP vel. Erre a CCCP hadat üzent....tessék Titóék nyugati támogatással magukat szabadították fel mire megjött a Szovjet. El kell olvasni Milovan Dilas Találkozások Sztálinnal c könyvét talán 1962-ből.Tito fő ideológisa volt majd kritikusa, ellenzéke. A 3 ik katonai misszió Sztálinnál könyörgött hogy a Szovjet hadsereg menjen már tovább Jugoszlévból és hagyják abba a nők tomeges erőszakolását mert rosszul jön ki szövetség és komcsi ügy oldaláról. Sztálin csak röhögött az egészen...Végül Titoék kényetelnek voltak szembe megomdani hogy ha nem mennek ki szovejetek nos épp mst verték ki a németeket onnan.....miért is? Jugoszlávia a háború áldozata akár a Lengyelek, akár a Csehek, akár a Finnek. Végig meg voltak szállva míg a szovjet oda nem ért. A szovejetek legjobb esetben is csak hozzájárultak a németek kiveréséhez a munkát Titoék végezték el. Miért kellett akkor megszállni őket és nyílt szakításig eljutni? Aztán nem hogy megtámadta, de egyenesen a III Birodlalom része volt az Osztrák társulat. Őket miért nem szállták meg a szoveetek csak 1955-ig? Vagy a Lengyelek 1920 óta nyugatiakat támogatták a II VH győztes állama. Ugyanazt kapta jutlamul amit mi büntetásül... A cseheket egyértelműen megszállja a III Birodalom miért kerül szovjet megszállás alá? Mi köze a Csehelnek a szlovák Tiso féle fasiszta szarhoz? A Finneket megtámadták 1939-ben és 1940-ben is. Erre ők 1941 ben német szövetségben szintén támadtak mint az osztrákok vagy mi. Őket miért nem szállták meg 45 után? Ja mert Mennheimerék kiénelkeltek 44 végén elég páncéltörő eszközt Hitlerből hogy ne legyen a szovejtnek elég kedve egy 3-ik pofára eséshez is... Parancsoljon keressen igazságot a két Vilégháború folyásában és eredményeiben! Sok sikert hozzá hol volt a jó oldal, meg kit miért szálltak meg vagy nem.
@@istvanszekely4842 Ahhoz komoly szerszámok kellenek. Sablonok ami alapján pl le gyártják magát a tetőt. A másik géphez megint egy sablon amibe belekerül a tető,majd a kárpitot behúzza a gép. Hosszú ezt így le írni. Nagyüzemben nem úgy megy pl a kárpitozás mint egy kis vállalkozás műhelyében.
@@Balazs04 Semmit nem tudok az ottani munkakörülményekről csak ötlet a következő. Piackutatás a nulladik lépés. A következő a kiválasztott típusok adatfelvétele. Láttam már hirdetésekben olyan kézi eszközt, amellyel az adott felületet megvilágítva annak felületét fel lehet térképezni. Aztán 3D nyomtatással az általad említett sablonokat elkészíteni és....Szóval valahogyan univerzálissá, adaptívvá tenni a gyártást.
5 днів тому
És még mindig tév úton! borzasztó. Europa halott, öngyilkos lett... :D És még csak most kezdjük felfogni, nem csak az autóipar, minden ugyan így járt.... Kretén módon tólszabályoztunk mindent, és mindenből pont az ellentkezője lett, mint amit akartunk..
Mindez a mi szemszögünkből jónak hangzik, de mire eljut a világ addig a pontig, ami ésszerű a zöldítés kapcsán, addig is túl kéne élni. Sajnos a magyar gazdaság teljesen kitett a külföldi gazdaságnak. Nincs elegendő hazai termelő.
Kína egyenlő a Geely-vel? És a többi kb. 150 gyártóval mi van? A BYD mit vett meg? A Li Auto mit vett meg? A Dongfeng mit vett meg? Ja, és azzal mi van, amikor európai gyártó vesz részesedést egy kínaiban?
Mi a baj az autóiparral? Kicsit túlzó. -Túl sokat gyártanak -Túl gagyi minőségben -Túl drágán -Túl nagy autoritás lett megengedve az ágazatnak és mindez túl át van politizálva
az az autogyarto ceg , aki egy szemelyautoba turbos kompresszoros motort rak , az amelyik olajban futo vezermuszijjal tervezi es engedelyezi a motort , az bizony pusztuljon el
Gyere haza, itt a tuti. Ne maradj a hanyatló nyugaton, hisz annak vége. Itt simán megkereshetsz 1200 euronyi értékes magyar forintot is ha szerencséd van.
Végül is teljesen mindegy, hisz a szakértők, tudósok, klimakutatók, klimaszakértők, stb. szerint bukik a civilizáció 2040 re, a 2050 -et meg úgyis kevesen érik meg. Addig meg kitart az a sok hulladék autó amit behurcoltak az országba. Legalább tovább gazdagodnak az arabok. Mert ugye milyen jó lenne ha itt maradna az a tömérdek mennyiségű pénz !
@istvanszekely4842 4 éve (2 év fúj atom, 2 év fúj orosz) csak az akadájokat csinálják meg a dezinformációt pl. engedéj mai sláger amit 1 mondattal meg lehet magyarázni, milyen figyelem felhívó az aki 1 mondatnál sem lát tovább? Mennyi lenne az áram Paks2-vel?
Hónapok óta arról beszél többek között Orbán is, hogy Európa versenyképessége romokban van és sürgősen gatyába kéne rázni, mielőtt végleg lehagy az Államok és Kína. Ha így haladunk, az egyetlen muníciónk az arrogancia lesz...
Reszelgethetik az europai mérnökök tovább a belsőégésű technológiát, de előbb utóbb kiìrják magukat a piacról. Nokia esete jut eszembe, aki nem hitt/fejlesztett/váltott az újban.
Kár, hogy a hidrogénkutak nincsenek. Meg az is kár, hogy 1 hidrogénkút árából kb 100 elektromos töltő oszlopot lehet lerakni. Ha tényleg működik a 0 ponti energia, akkor miért nem terjeszti?
Egyelőre a hidrogén életveszélyes. Senki se akar felrobbanni. Van már kutatás "szilárdtest" hidrogénes rendszerre, de az erőművi megoldás (energiatárolás), nem autózáshoz lesz alkalmas
A hidrogénre elsősorban a Toyota épít hosszú távon a legjobb technológia csak még drága. Ami a robbanás veszélyt illeti a benzin is elég lobbanékony , és ne tessék elfelejteni hogy ma is vannak gáz üzemű autók forgalomban, Akus elektromos autó csak egy kérdés a zöldekhez: valaki bele gondolt mi lesz azzal a rakst használt akkumulátorrral? A null-ponti energia egyenlőre inkább sci-fi sem mint valós megoldás.
@@attila1312belegondoltak. Újra fogják hasznosítani őket csak nincs mit. Kiderült, hogy alaphangon 15 èv egy akku, ezèrt a fedolgozò startup cègek nem működnek, egyenlőre gyártási selejtet tudnak csak újrafeldolgozni
@@attila1312 : csakhogy a mai gázüzemű autók tárolóképessége megoldott, a hidrogén viszont minden tartályfalon átmegy, nem lehet gáztömör megoldást találni. Egyszerűen a hidrogén molekulája túl kicsi. Mélygarázsokba a mai gázüzemű autókkal is tilos beállni, a hidrogénessel még inkább tilos lenne. Ez se biztató.
Az a vicces, hogy az emberek pénztárcája tudja tökre tenni a cégeket, semmi más. Az a baj, hogy idiótának nézitek az embereket, mert azok, de erről nem kell beszélni, mivel csak azok az emberek idióták, akiket annak lehet nézni.
Kínaiból és vendégmigrácsból áll majd az egész ország, szétszennyezett földekkel, de legalább "profitálunk" belőle. Röhög a vakbelem b+. Kínának csak egy gyár- és lakótelepnek kellünk az unión belülre, és mi örömmel teljesítjük vágyaikat.
Ezamit elveszettnek a német Ottó gyárak és üzemek, nehezen lehet lesz vissza kapa'lozni, mint a Wolssvagen Ottó gyár elveszt, Köszönöm a beszélgetést!❤
Kina nem lopot tudast europatol felre beszelsz.kinaiak Mar akkor elektromos autot gyartotak Mikor nemet cegek 1et se,mercedesznel dolgozok,nem tudnak egy rendes alektromos autot gyartani.
Eleve nem lehet lopásról beszélni, ha joint venture-ök létrehozására kötelezték a nyugati cégeket. Az azt jelenti, hogy Európa vállalta, hogy a tudást megosztja Kínával, ez a deal része volt.
Azért a Saic MG 3-ban lévő 1.5-ös 41% hatásfokú motorja után nem mondanám, hogy le vannak maradva robbanó motorok terén... Ezt rosszul tudja a szakértő. Max dizellel nem foglalkoznak.
Érdekes lenne egy kínai, személyautóba is építhető dízel... Kár, hogy erről lemarad(t)unk. Bár logikus, tekintve, hogy dízelmánia csak Európában van a világon...
@@anonymus4079 Nem értetted, amit írtam. A dízel csak Európában népszerű, a részaránya az összes többi kontinensen elhanyagolható. Ezért nincs dízele pl. a Suzukinak, a Mitsubishi a VW-től vette, 2000 köbcenti alatt a Nissan is a Renault-tól vette, a három koreainak az AVL tervezte, a Hondának sokáig a Rover, stb... Nekik ebben nincs üzlet, hogy CSAK Európának fejlesszenek valamit, ami sehova máshova nem jó. A hibridre feküdtek rá, már régóta látszott, hogy a dízel zsákutca és ők ezt idejében felismerték.
@@tiborsztancs4779 OK most már értem.Azért megjegyzem a Diesel nem zsákutca.Abban igazad van hogy a Kínaiaknak igen. 1.Nincs nekik kifejlesztve s nem is akarjak 2.Szennyezett a levegőjük Amúgy egész ázsiånak szenyezett a levegője ezért az egyedüli út nekik az elektro, vagyis 0 emisszió.
Most ezzel mi a baj? Vagyis én értem, ez nyilván probléma. Dehát a kínai autók olcsóbbak, és kb ugyanolyan jók. Az emberek olcsó autót akarnak. Nyilván azt veszik.
Tiszteletem a műsorkészítőknek, nagyon jó a téma! (Szívesen hallgatnék ilyet témát, akár a hidrogénátállással kapcsolatosan is.) Csak azt nem értem, hogy ezek az autógyártók, miért nem pörgették fel időben a hibrid autók gyártását. még mindig megtehetnék, nyilván némi eu-s támogatással. A politikusok meg serkentenék az e-autók töltési infrastruktúráját. És javulna a versenyképesség is + az e-átállás is könnyebb lenne. 2035re végre jó (jobb) levegőt szívhatnánk a városokban. Tetszett amúgy a műsor vége, a magyar lehetőségekkel. ❤❤ - Az még eszembejutott, hogy a jövőbeli szilárdtest akksis technológiával javulhatna-e az európai versenyképesség.-
Miért bukik a NÉMET autóipar? Nem olyan bonyolult ez a tulajdonosi kör, a menedzsment, a befektetők olyna káprázatos összegeket tesznek zsebre, hogy azt képtlenség kitermelni. A Német kormánynak volt is egy szabályzási terve, de nem járt sikkerrel.
Aham, iparági elemzőnk megfejtését olvashattuk. Biztos a menedzsment a baj, nem az, hogy a VW 680 ezer dolgozóval kevesebb autót gyárt, mint a Toyota 360 ezerrel. Amúgy akkora a baj, hogy idén 9 hónap alatt 12,9 milliárd dollár üzemi eredményt takarított be a VW.
@@Gothard89 A kínai azért olcsó, mert "csomagokba" rendezve építik be a részegységeket az autókba. Várkonyi cikkezett róla pár napja. Európában, Amerikában, Japánban meg egyenként szerelgetnek be mindent, jóval időigényesebben. Pont a japók voltak, akiket ez a "csomagos" összeépítési módszer lesokkolt...
@@tiborsztancs4779 Nem. A kínai azért olcsó, mert az állam ipari mennyiségű pénzt tolt az ágazatba, ennek okán hatalmas fölös kapacitások alakultak ki. Továbbá a munkaerő költsége nagyon sokkal alacsonyabb az európainál, és némiképp lazábbak az előírások nagyjából minden téren.
@@Gothard89 Az ilyen "fotelból megmondom, milyen Kína, úgy, hogy sosem jártam ott" típusú baromságokkal sosem foglalkoztam. A Renault-t is dotálja a francia állam, mégsem olcsók. Várkonyit sem tartom sokra, de azért még mindig neki hiszek, mint egy tucatnyi nicken futó bolondnak.
@@tiborsztancs4779 Kétszer jártam Kínában, bár az elég régen volt. Fingom sincs, kire gondolhattál, aki úgy okoskodik, hogy a megyét nem hagyta még el, helyben copja fel a Ladát, meg mindent, ami nem európai. Neked az a bajod, hogy a tanyán kívül még nem jártál, vagy mi? "A világ egyik legtekintélyesebb agytrösztje, a Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központja (CSIS) a minapi jelentésében döbbenetes számokat tett közzé. Az elemzés szerint 2009 és 2023 között az autóiparba tolt kínai állami támogatás mértéke elérte a 230,8 milliárd dollárt. Ez az összeg egy ötágú támogatási struktúrába folyt, amely lefedte a vásárlói támogatásokat, a 10 százalékos forgalmi adó alóli mentességet, az elektromos töltő-infrastruktúra kiépítését, a K+F-projektek finanszírozását a gyártók számára, valamint az elektromos járművek állami beszerzését hatalmas darabszámban. A CSIS elemzője szerint a 15 év állami támogatás hatásai sokkal tovább tartanak, mint a tényleges finanszírozás. Ezért történhet meg, hogy Kínában a piaci farkastörvények ellenére még mindig 200 elektromosautó-gyár van, amelyek együttesen felelnek a Nyugat által negatív érvként hangoztatott túltermelésért, ami viszont a nyomott árakért és az export felpörgetéséért okolható. Az összhatás nem maradt el: a fenti okok miatt Kínában valójában kevés az olyan gyártó, amely nyereséges, a támogatási rendszer gyűrűző hatásai azonban még mindig görgetik előre a termelést és késleltetik a „hulljon a férgese” elv érvényesülését, ezáltal kialakul egy gazdasági 22-es csapdája, így a piac nem jut levegőhöz." A Renault nem olcsó? 8 949 000 Ft-ért Megane Grandtour kapható, automata váltóval, te bohóc. A másfél számmal kisebb BYD Dolphin 12 624 900 pénz. Le kéne jönnöd a szerről.
Pont, hogy vissza felé sült el ez is, csak úgy, mint a szankciók.. 😢😢. Normális gazdasági szakember ezzel előre tisztában volt, tehát ez is egy lépés volt Európa tönkretételében a tengerentúli birodalmi ambíciók között..!!!
@@robertpopradi5020 De ismereteim szerint még azangela korszakban az USA elkezdett építeni egy elektromos autógyárat a németek házatáján.... Mintha tudták volna.
@@jozsefsalagvardi7694 Mert akkor még megérte.. Olcsó gáz, olcsó munkaerő még éppen hogy csak akadt akkor.. Mindez sajnos a múlté.. Ha lenne még olcsóbb áram és gáz, akkor a szakemberek hiánya miatt aggódhatnának.. A dolgozók így is lengyel, orosz, román, magyar, szerb, stb.. , mert nekik fele annyit sem kellett fizetni.. Nagyrészük még ott tengődik, de a többiek hazajöttek.. inkább vállalkoznak valamit.. ugyanis elkezdték csökkenteni a fizetéseiket.. Elképesztő, de sok helyen még a felét sem kapták meg, mint évekkel ezelőtt.. Van német rokonom, 3500 Euró havi nettó bért kap, mint összeszerelő munkás.. a magyar rokonom eljött onnan, mert már csak 860 Eurót kapott napi 12 órában.. Ez komoly..! Közel 2000 Euróval kezdett el dolgozni évekkel ezelőtt.. Nem kis különbség..!
A szakértő általánosságban egy olyan ember, aki megfelelő alaptudás birtokában valakitől azért kapja a fizetését, hogy egy adott terület állapotát, változásait, jövöjét kutatja, elemzi, értékeli. Erre egy bármilyen más embernek nincs ideje, mert el van foglalva mással. Tehát szükség van szakértőkre, akik a világban felhalmozott tudást képesek összegezni, és a döntéshozóknak, ill. a társadalomnak bemutatni.
Közlekedésgépész mérnök nem egy újszerű találmány, hiszen több, mint 100éve létezik.. Sőt gépészetből doktorálni lehet.. Nem könnyű feladat, mert városonként is csak néhány embernek van gépészmérnök doktorija.. Aki nem hiszi, járjon utána.. Tisztelettel.! 😊
Sziasztok, A legtöbb német (daimler , volkswagen.stb..) tulajdonosának a fia , ukrán nőt vett el feleségül(instán,facebookon és egyéb social platformon simán utána tudtok nézni) ,és azóta lobbiznak ,hogy ne itt Magyarországon legyen az autóalkatrész gyártás hanem ukrajnában
Total kar az egész indusztriaban! Vendég melósok szép lassan mennek haza ! Egy darabig meg munkanélküli segély aztán vége ! Lehet előre gondolni kint elő magyarok !
Sziasztok! Újabb és újabb témákat is hozunk nektek. Írjátok meg kommentbe, hogy milyen más témában kérdezzünk meg szakértőket, vagy készítsünk tényfeltáró, világmagyarázó videókat? Ezt meg osszátok meg, küldjétek el minél több ismerősötöknek. 😍
leragott csont hol van itt az uj informacio????
Nagyon jó adás volt, köszönöm!!!
Nagyon érdekes interjú!!
Kínában dolgoztam 2001-2010 között. Ezalatt a idő alatt gyáruk volt Kínában az öaazes német, amrikai, japán, koreai autógyárnak. Én is ilyen autót kaptam használatra a munkahelyemen. Kínaiak megtanultak jó autót gyártani, de látták, hogy az elektromobilitásé a jövó. Legalább 15-20 év előnyük van a nyugathoz képest. Ez az előny csak nőni fog!!!!! Szerintem a plug-in (benzinmotor+akku) és a hibrid megoldés is sokáig velünk marad.
Mit dolgoztál kinában ?
@@sandor686 Erőművek hűtőrendszerei 2x300 és 2x66 MW teljesítménnyel.
2x600 MW
@@sandor686 Erőmművi Hűtőrendszereket 2x300 és 2x600 MW teljesítménnyel
Tisztelettel üdvözlöm a Mátrai Erőműből. Bizonyára izgalmas szakmai kihívás volt.
Ha valakire érdemes hallgatni, akkor Gáborra igen.
Ez remek volt🎉
Köszönjük ballibsik.
Minden rosszról a baloldal tehet és minden jóról a jobb... ugye? Megsúgom: ahhoz, hogy most itt tart az európai autóipar arról maga az európai autóipar tehet elsősorban. 130 éve gyártják a környezetszennyező, guruló kazánokat, a fejlesztést már legalább 50 éve el kellett volna kezdeniük. Nem tették. Most ennek isszák meg a levét. Köze nincs a pollitikához az egésznek.
@robertnagy2456 Arról, hogy Európa itt tart a 30 éve hatalmon lévő balliberális kurzus, és a válságokra, kihívásokra adott téves válaszai tehetnek. Migráció, háború, gazdasági válság, járvány : minden téren leszerepelt. Ahogy Magyarországot is gazdasági csődbe vitte a balliberális oldal, csak ehhez elég volt 8 év, mert pici ország vagyunk. Az únióhoz több idő kellett, de végül sikerült az elvtársaknak megoldani.
Itt az ideje, hogy a leszerepelt libsiket eltakarítsuk, és adjunk esélyt a másik oldalnak is egyszer.
@@robertnagy2456Hagyd már ezt a környezetvédelmi blablát.Már nehogy a belső égésű motorok miatt izzadnának a jegesmedvék.A vízgőz ugyanolyan üvegházhatású mint a széndioxid.A széndioxid szint messze alatta van a növény világ által feldolgozható mennyiségnek.Ha van probléma az az erdők felelőtlen kivágásában keresendő.
@@robertnagy2456buta vagy, csak hangos!!!!
@@pmiki Vannak buták, meg hülyék, én büszke vagyok a butaságomra.
Kedves riporter úr! Ne szakítsa félbe a válaszadót, értelmetlen okoskodásaival!!!!
Ezt sok előadásban megírja valaki, de a fickó nem tanul. Nem képes leállítani az elméjét. Nagyon zavaró és udvariatlan is. Remélem egyszer felébred.
Talán meg kéne kérdezniük az embereket, hogy mit és mennyiért szeretnének vásárolni és nem a TRENDEK után kullogni.
Mondjuk nem ártana,úgyan is még néhány év,és a levegőbe emelkedik a közútforgalom. Megérne egy misét egy ilyen irányú fejlesztés. 😁 😅
@@laszlotanko5462 Én földhöz ragadtabb dolgokra gondoltam.
Például megfizethető minőség és praktikum a parasztvakítás jó drágán hozzáállás helyett.
Nagyon jól látod, de ez a tanultakat nem érdekli.
@@opsitosistvan1774 Jobb lett volna stadionok helyett ilyesmibe invesztálni. 🥴
Végre valaki ki merte mondani, hogy nagy szerepe van az európai autógyártás hanyatlásában a német politikusoknak!
Aki nem ismeri Kínát, csak az állítja, hogy uralkodni akar. Kína bárhol tud üzletelni, soha nem szól bele a Kínán kívüli politikai csoportok politikájába.
Ez volt az ok. Gázvezeték robbantás.🥴
Nem az volt az ok. Az csak egy, a gazdaságellenes intézkedések közül amit a szélső baloldali "lámpa" koalíció művelt Németországban.
❤A műsort!
Már kb 10 évvel ezelőtt Németország kifogyott az autószerelőkből, akik a szervizekben dolgoztak.. Gondoltàk, hogy majd gyorstalpalókat indítanak a képzésre.. 😅😅. Kiderült, hogy minimum 5éves egyetemi szintű képzés kell ahhoz, hogy valaki egyáltalán hozzá tudjon szagolni az autókhoz.., hiszen elég csak a fékrendszerek trükkös megoldásaira gondolni, ugyanis szinte ahány tipusú autó, majd' mindnek más és más a fékrendszere.. , amihez "nem lenne gond, ha értene is valaki".. , mert meg is kell állni azokkal az autókkal, teherautókkal, buszokkal, munkagépekkel, biciklitől motorkerékpáron át a repülőgépek ezernyi fékrendszereinek karbatartása, diagnosztizálása, javítás és csere már egy külön tudomány lassan.. ,és ez csak a fék..!! Kérem tisztelettel..!
Nem fogja magát kicserélni.., megjavítani..! Csak max villog a lámpa a műszerfalon, hogy fék problema adódott valahol, valamivel.. A laptop nem cseréli ki..! 😅😅
Pontosan.
@@istvanszekely4842 A szakemberek nem azért fogynak kia szervizekből, mert nincsenek, hanem azért, mert önálló vállalkozásba kezdenek, hiszen úgy jobban megéri nekik. Sehol sincsenek elég jól megfizetve a szakemberek. A kapitalizmusban a munkavállaló csupán egy értéktelen rabszolga, politikától függetlenül is.
ezért terveznek olyan autókat,ami 150000 után kuka,ennyi a futásteljesítmény ennyi az élettartama,lehet vinni keletre
@@tamassollei4473 A vas nem hal meg. Amíg gyártanak olyan alkatrészeket, addig mindig lesz olyan ember, akinek megfelel a javított, karbantartott is, amíg az megfizethető számára.
@istvanszekely4842 a vas valóban nem,de nem csak abból áll műanyag és gumialkatrészek. Az új autók szinte mind feltöltött motor (turbós) az alkatrész és munkadíj több százezer,nem egy szimpla olajcsere
Nem vagyok Patrióta-fan, de Várkonyi Gábor a leghitelesebb és objektívebb szakértők közé tartozik.
Már rég meghalt.
Remek műsor, Gábort mindig érdemes meghallgatni.
Varkonyi Gábor 🚗 szakértő.
Köszönjétek URSULÁNAK ÉS OLAF S !! EZ A BALOLDAL !!!
Jaj te agyon iskolázott... a jobb és balkezed sem tudod megkülönböztetni.
Talán meg kéne kérdezniük az embereket, hogy mit és mennyiért szeretnének vásárolni és nem a TRENDEK után kullogni.
@istvanszekely4842 EBBEN IS VAN IGAZSÁG.
Ez az a jól belengetett
“ Reset “ most kezdofik csak Igazan !
@@janospajer5123 Nem, ez az egyedüli igazság.
Hajra patriota!👌
Durva, hogy ha nem látom olyan, mintha a Pogátsa Zoltán hangját hallanám. :)
20:16 "Ez egy mélységesen átpolitizált és átideologizált kérdés lett, miközben ez alapvetően egy mérnöki vagy gazdasági kérdés kéne hogy legyen."
Nem gond, megyünk kapálni biciklivel.. ha lesz mit kapálni..
Megolték.....
Az egyik korea akkumulátor gyárban dolgozok Magyarországon, itt nincs kutatás fejlesztés. A magyarok még csak a gyártási folyamatokba sem szólhatnak bele, itt a magyarok semmi mást nem csinálnak operátori szinten mint, hogy "etetik" a gépsorokat alapanyaggal. Még összeszerelésről sem beszélhetünk esetükben mert azt egy automata gép sor csinálja. Mérnöki szinten sincsenek bele vonva a fejlesztésekbe de még csak az optimalizálásokba sem. Arról már nem is beszélve, hogy az összeszerelő sorokon egyre több a külföldi munkavállaló. A más kultúrából jött emberek és a nyelvi nehézségek miatt, minden egyes nap "kihívással" teli. A többi az stimmel. Tisztelettel!
6:14 Elég nyilvánvaló a logika mögötte: ha 5 dologba kezdek egyszerre, akkor egyikre sincs elég időm, erőforrásom, el is bukok mindben, ha viszont egyszerre egy projekttel foglalkozom, mindenbfigyelmem és időm arra szánom, akkor elég jó esélyeim vannak a sikerre. Ez a logika nem csak saját élettapasztalatom, hanem az egységes irány kijelölésével együtt közzétett indoklás, nyilvánvaló tehát, hogy Várkonyi Gábor is tisztában van ezzel az érvvel, így az a kommentárja, hogy nincs benne logika pusztán azt árulja el, hogy tudatosan tagadja a fenti logika létét, azaz érvek nélkül van más állásponton, ami egy szakértő esetében az elképzelhető legnagyobb probléma.
11:49 Nagyon vártam, de hiába, hogy kifejtse, hogyan másképp lehet még a lokális emissziómentességet elérni, hiszen az elektromos autók kizárólagosságán kívül jelenlegi tudományos ismereteink szerint erre egyedül a villamos, metró, troli kizárólagosságával van lehetőség, de a kedves szakértő nyilvánvalóan nem erre gondolt.
A villanyautó nem mentes a lokális emissziótól, mivel annak nagyobbik részét a gumi és az aszfalt kopása okozza.
Való igaz, hogy az sem elhenyagolható kibocsátás, de azért azt illetően vannak kétségeim, hogy az lenne a nagyobb rész, elvégre a tüzelőanyag hamarabb szokott elfogyni, mint a gumiabroncs. De az kétségtelen, hogy nem elhanyagolható a kopás, tehát tulajdonképpen jelenleg a villamos, metró kettőse az egyetlen mód a (kvázi) kibocsátásmentesség megteremtésére.
@@Zilahi-Branyi_Laszlo
Az mindegy, hogy mit hiszel, ugyanis az elégetett benzinből szén-dioxid lesz és vízgőz. A CO2 nem mérgező és nem is lokális szennyező, a vízgőz meg nem szennyez. Nézd már meg, hogy ezen kívül mit és mennyit bocsáthat ki egy Euro 6-os gépkocsi, közelében nincs a szállópornak, és abból a villanyautó többet termel, mivel nehezebb.
Végig hallgatva nagyon elgondolkodtató kérdésre jutottam. Élelmiszer feldolgozó üzemeket be egyidej6 miért nem építettek hasonló módon hazánkban , persze ami magyar tulajdonban lenne?? Nincs erős magyar befektető? Közlekedni lehet mással is. Megenni az autókat nem lehet...... Élelmiszerre mindig igény van!! Ha valami elsődlegesen eladható, az é lelem.
Milyen szép cuki csajszi van a képen...
Hajrá magyar okos emberek
Kína már sokkal előbbre van a zöldítésben, úgyhogy nem túl sok a zöldítés, hanem túl kevés.Legalább a duplája a részesedése az elektromos autóknak, Kínában, mint az EU-ban, a fejlesztések elmaradása, és a feleslegesen túlbonyolított autók okozzák a bajt, amit nem képesek versenyképes áron legyártani, és árulni, plusz a tiszta, és olcsó atomenergia kivezetése is egy végzetes hiba volt a németeknél.
Ritkán hangzik el, de egy jó hasonlat, hogy mi itt a lovaskocsikat védjük a FORD T modellel szemben.
Ha ennek szellemében hallgatod végig az előadást meglepően érdekes lesz. Igen vannak jó hintógyártóink , meg meg van a beszállítólánc, de a matekkal nem túl jó vitatkozni hosszútávon, (megpróbáltuk MO a szén és acél országa lenni ...) Ha a cégek nem hajlandóak fájó döntésekkel a hatékonyabb megoldás felé haladni, mert nem érdekük a meglévő technikájukat lecserélni le fognak maradni a mostaninál is sokkal jobban ( lásd Kodak sztori). Nem értem a riportban most akkor baj, vagy nem baj az állami beavatkozás. Hisz a PATRIÓTA német tartományi vezetés nem engedte a WW borzasztóan költséges gyárait racionalizálni (és vagy bezárni). Ők PATRIOTÁK akkor ez most ... ???
2 . Szerintem tetszik vagy sem, nagy léptékben nem mindegy hogy 1km útnak mennyi a költsége. Nem 5-10 % beszélek, de ha villannyal 50% olcsóbb és éves szinten az EU ban megyünk 5000 milliárd KM na akkor már nagyon nem mindegy a piaci versenyképesség szempontjából.
3. És elég fontos csak nem beszélnek róla . Szidják Brüsszelt meg minden Eu-s vezetőt, pedig azt még az alacsonyabb ételmű hallgató is beláthatja, hogy kb 100 több információjuk van nekik mint itt akár a szakértőknek is. pl egy gyors számolás Eu 2023 ban járművek hajtására. KB 60 mill tonna benzint 180 mill tonna gázolajat használt. Ezt 40% kihozatallal számolva kb 600 millio tonna olajra van szükség . Ennek az ára kb: 360- 380 milliárd euró csak viszonyításképpen a Magyar költségvetés 2023 ban kb 75 milliárd euró volt. Na ha ennek az 40-50% -t egy belátható 10 év alatt át tudnánk rakni villanyra akkor ezt nem az Oroszoknak vagy a jófej Araboknak fizetnénk ki. Akkor az a vezető aki ebbe az irányba tolja a dolgokat az most hülye vagy ő is észrevette, hogy az EU nak nincs olaja , (saját kitermelés a teljes fogyasztás kb 5%)
10 év alatt a közlekedés 50% elektromosítása nem egy lehetetlen feladat. De pont az a gond, hogy sokan saját érdekeik miatt ragaszkodnak a lovaskocsihoz és mindenhez ami ahoz tartozik ...( tehát a sokat futó, és napi használatú autókat kellene 10 év alatt lecserélni DeLorean DMC-12 marad ! )
Az európai autóipar azzal vágta magát a szakadék szélére, amikor 2005 környékén felrúgta a konszenzust a fogyasztókkal szemben. Addig jó és tartós autókat gyártottak! De hát van olyan eset, hogy a tőkéseknek az Isten pénze sem elég! Aztán 2005 környékén összeültek, és abban egyetértettek, hogy nekik nem annyira jó, hogy egy autót a tulajdonosa 15-20 évig (vagy még tovább) tud használni. Abban maradtak, hogy olyan autókat kell gyártani, amelyek 100-150 ezer km-ig problémamentes, viszont utána lehet a tulajdonosoknak locsolni a pénzt a járművekre, mert az igazi nagy profit az alkatrész kereskedelemben van.
Miféle pénzt kell locsolni 100-150 ezer km után egy VW Golfra?
@@Gothard89 szép, színes bankjegypapírra nyomott pénzt.... 🙂
@@FerencKovács-e9d
200 000 km a garancia, te félkegyelmű.
Nagyon jó műsor volt de azt sem felejtsük ki miért kell át állni. Sokan azt hiszik hogy politikai kérdés sajnos nem csak. Nem sokára meg áll az észak atlanti áramlat. Úgy meg fog változni az időjárás hogy nem lesz hol kocsikázni.
Mindenki gyártson magának autót. A kínaiak maradjanak Ázsiában, az európai gyártók gyártsanak az európai piacra. Amerikai autók dettó. Probléma megoldva 😊
BRIKS az EU-nak ámen.
BRICS
Gratulálok YT!
Megint sikerült láthatatlanná tenned a hozzászólásomat. Az időrendit a kutya sem nézi.
Vége a németeknek mert az orosz olcsó nyersanyag megszunt😮
Az a ruszkiknak jobban fáj, vatnik.
A németek elrontottak mindent azzal hogy bezárták az atomerőműveiket....
2015-ben történtek érdekes dolgok. Merkel "wir schaffen", de előtte valahogy kirobban a dízelbotrány. Mindenki tudta, hogy csalnak, minden autógyár csalt, de valahogy csak a VW-t kezdték el kúrogatni.
Mondjuk a kezdő grafikonon pont az van, hogy a főbb német gyártók növekedtek és a tesla csökkent a tavalyi adathoz képest.
5 évnél hosszabb védelmet semmire, semmiféle szabadalomra, technológiára, módszerre, design-ra, szoftverre, szerzeményre, alkotásra stb. sem szabadna adni. Aki ezeket 5 éven belül, bármilyen módszerrel le tudja másolni, hát ez van, nem védték eléggé vagy nem volt valami nagy dolog. A fejlődés és nem a gazdasági növekedés a fontos.
AZT NE AMIT A NÉMETEK!!! Bármit csak azt ne! Ha holnaptól az összes autót kékre festik a németek akkor mi fehérre.....
Rohadt sokat köszönhet Magyarország a németeknek (is), de lehet nyugodtan köpködni, nézzük meg, mire megyünk egyedül a Kárpát-medenc közepén, magunkra hagyva.
@@robertnagy2456 Ja 2 Vilégháborút egy megszállást pl...
@@jozsefzatyi131 Egyik háborúban sem kellett volna rossz oldalra állni, ez a mindenkori magyar politika bűne. Lehettünk volna simán megszállva, mint pl. Lengyelország meg Franciaország, stb...
De Mo. bizony teljes elszántsággal állt mindig a rossz oldalra, ahogy most is az oroszok mellé...
@@robertnagy2456
Nem álltunk a rossz oldalra ki kell dobni a régi komcsi történelem könyveket.
1914 ben egy korlátozott szuverenitású állam lépett hadba az Osztrákokkal.
Vagy maga mire emlékszik?
Közös a hadügy a külügy és a pénzügy....nem? Tessék lehet dönteni ...
Csak kettő db szabadságharcot vesztettünk el egy rohadt kiegyezést is elérni. 1703-11, 1848-49.
1902 ótA bojkottálta marha nagy most kritikus baloldal a Véderő törvényt a parlamentben. Ebben a Habsburgok eszközt láttak és akadályozták a Magyar önálló honvédség megelakítását.
Miközben a Román fenyegetést folyamatosan érzékerlték Tiszáék.
Mire engedték az Osztrákok már csak arra lett jó hogy a háborúba elmenjen az Olasz meg az Orosz frontra és pont 1916-ben meg is támadtak azok a románok akinek hadba lépséért ,még a központi hatalmak oldalén a maga csaodás németjei Erdélyt ígéregették a románoknak! Nem az osztrákok hanem II Vilmosék! 1913 ban! És 14 ben is.
Na mllyen rossz oldalon álltunk mi 1914-ben egy fél megszállással?
És mit katptunk a németektől?
Aki nem érti azt a kort mi miért volt ,az nem érti ezt se ami most történik. A mostani programot akkor indították.
Az 1939- 46 ös eseményeket sokkal könnyebb az eredmény felől magyarázni.
Egyrész mi ott a maga csodás németjeivel voltunk ismét tehát máris cáfoltam a mit kaptunk mi a németektől első kérdést.
Eredmény két megszállás a második 40 év kommunizmussal. Állítólag azért mert megtámadtuk őket.
Tényleg? És akkor a Bolgárokat miért szállték meg? Szintén német szövetséges volt de nem állt hadban a CCCP vel....Amikor azok 44-ben a bolgár határt elérték a Bolgárok kijelentették hőgy ők nem állnak hadban a CCCP vel. Erre a CCCP hadat üzent....tessék
Titóék nyugati támogatással magukat szabadították fel mire megjött a Szovjet. El kell olvasni Milovan Dilas Találkozások Sztálinnal c könyvét talán 1962-ből.Tito fő ideológisa volt majd kritikusa, ellenzéke.
A 3 ik katonai misszió Sztálinnál könyörgött hogy a Szovjet hadsereg menjen már tovább Jugoszlévból és hagyják abba a nők tomeges erőszakolását mert rosszul jön ki szövetség és komcsi ügy oldaláról.
Sztálin csak röhögött az egészen...Végül Titoék kényetelnek voltak szembe megomdani hogy ha nem mennek ki szovejetek nos épp mst verték ki a németeket onnan.....miért is?
Jugoszlávia a háború áldozata akár a Lengyelek, akár a Csehek, akár a Finnek. Végig meg voltak szállva míg a szovjet oda nem ért.
A szovejetek legjobb esetben is csak hozzájárultak a németek kiveréséhez a munkát Titoék végezték el.
Miért kellett akkor megszállni őket és nyílt szakításig eljutni?
Aztán nem hogy megtámadta, de egyenesen a III Birodlalom része volt az Osztrák társulat. Őket miért nem szállták meg a szoveetek csak 1955-ig?
Vagy a Lengyelek 1920 óta nyugatiakat támogatták a II VH győztes állama. Ugyanazt kapta jutlamul amit mi büntetásül... A cseheket egyértelműen megszállja a III Birodalom miért kerül szovjet megszállás alá? Mi köze a Csehelnek a szlovák Tiso féle fasiszta szarhoz?
A Finneket megtámadták 1939-ben és 1940-ben is. Erre ők 1941 ben német szövetségben szintén támadtak mint az osztrákok vagy mi. Őket miért nem szállták meg 45 után? Ja mert Mennheimerék kiénelkeltek 44 végén elég páncéltörő eszközt Hitlerből hogy ne legyen a szovejtnek elég kedve egy 3-ik pofára eséshez is...
Parancsoljon keressen igazságot a két Vilégháború folyásában és eredményeiben! Sok sikert hozzá hol volt a jó oldal, meg kit miért szálltak meg vagy nem.
Észre vettem én is a munkahelyemen. (Autó alkatrész) Alig van munka...😐 Német gyáraknak szállít be a mi gyárunk is.
Mitek van egyes Puntóhoz?
@@istvanszekely4842 Új autókhoz gyártunk. Kárpitozott dolgokat beltérre.
@@Balazs04 Talán lehetne régiekhez is. Ki tudja? Tetőkárpit például nálam esedékes volna így 25 év távlatában. Ajtókárpitok szintén.
@@istvanszekely4842 Ahhoz komoly szerszámok kellenek. Sablonok ami alapján pl le gyártják magát a tetőt. A másik géphez megint egy sablon amibe belekerül a tető,majd a kárpitot behúzza a gép. Hosszú ezt így le írni. Nagyüzemben nem úgy megy pl a kárpitozás mint egy kis vállalkozás műhelyében.
@@Balazs04 Semmit nem tudok az ottani munkakörülményekről csak ötlet a következő.
Piackutatás a nulladik lépés. A következő a kiválasztott típusok adatfelvétele. Láttam már hirdetésekben olyan kézi eszközt, amellyel az adott felületet megvilágítva annak felületét fel lehet térképezni. Aztán 3D nyomtatással az általad említett sablonokat elkészíteni és....Szóval valahogyan univerzálissá, adaptívvá tenni a gyártást.
És még mindig tév úton!
borzasztó.
Europa halott, öngyilkos lett... :D
És még csak most kezdjük felfogni, nem csak az autóipar, minden ugyan így járt....
Kretén módon tólszabályoztunk mindent, és mindenből pont az ellentkezője lett, mint amit akartunk..
Mindez a mi szemszögünkből jónak hangzik, de mire eljut a világ addig a pontig, ami ésszerű a zöldítés kapcsán, addig is túl kéne élni. Sajnos a magyar gazdaság teljesen kitett a külföldi gazdaságnak. Nincs elegendő hazai termelő.
A' mánn rég meghót.
Pusztulatok
A dízeles kavarás meg csak egy csel volt. "botrány"... Dízel: erős, keveset fogyaszt, és kormol. Akkor mi is volt a baj? Így működik a dízel.
Úgy hagyott le kína hogy megvette pl a Volvo céget...
A Fordtól. És nem a Volvo céget, hanem a Volvo Cars részvényeinek többségét.
Kína egyenlő a Geely-vel? És a többi kb. 150 gyártóval mi van? A BYD mit vett meg? A Li Auto mit vett meg? A Dongfeng mit vett meg? Ja, és azzal mi van, amikor európai gyártó vesz részesedést egy kínaiban?
Baromság hogy az elektrmosság zöld energia😂
Mi a baj az autóiparral? Kicsit túlzó.
-Túl sokat gyártanak
-Túl gagyi minőségben
-Túl drágán
-Túl nagy autoritás lett megengedve az ágazatnak és mindez túl át van politizálva
az az autogyarto ceg , aki egy szemelyautoba turbos kompresszoros motort rak , az amelyik olajban futo vezermuszijjal tervezi es engedelyezi a motort , az bizony pusztuljon el
Az olajban futó szíj a VW-ekben remekül működik. Az elv jó, a Stellantis a szíj anyagát baxta el...
Sholz nem való erre a pozícióra, Amerikai érdeket képvisel. Én itt élek Németországban már 10 éve SAJNOS!
Gyere haza, itt a tuti. Ne maradj a hanyatló nyugaton, hisz annak vége. Itt simán megkereshetsz 1200 euronyi értékes magyar forintot is ha szerencséd van.
Ez komoly műsor volt köszönöm 😊Gábor nak ittam a szavait el szörnyedve....fuking Brüsszel 😮
Végül is teljesen mindegy, hisz a szakértők, tudósok, klimakutatók, klimaszakértők, stb. szerint bukik a civilizáció 2040 re, a 2050 -et meg úgyis kevesen érik meg. Addig meg kitart az a sok hulladék autó amit behurcoltak az országba. Legalább tovább gazdagodnak az arabok. Mert ugye milyen jó lenne ha itt maradna az a tömérdek mennyiségű pénz !
Miért vannak Paks 2 projekt bizotságában olyanok akik az elejétől fogva el akarják gáncsolni?
Az akadékoskodók hívják fel a figyelmet a felmerülő, lehetséges problémákra. Ellensúlynak hívják az ilyet.
@istvanszekely4842 4 éve (2 év fúj atom, 2 év fúj orosz) csak az akadájokat csinálják meg a dezinformációt pl. engedéj mai sláger amit 1 mondattal meg lehet magyarázni, milyen figyelem felhívó az aki 1 mondatnál sem lát tovább?
Mennyi lenne az áram Paks2-vel?
A " brüsszelezéssel" nem lehet szakmai problémákat
megoldási,de megérteni sem.
Ez a divat erre lehet hivatkozni allandoan😢
A belsőégésű úgy fog leépülni /eltünni/, mint a drótos telefon, doboz TV, doboz monitor + mint az üveges Tej. Kb.
Mert nem jo kocsit gyártanak egy a másik drága es olcsóbb jobb kocsik jönnek piacra,
👍❤
Greta thunberg kinyírta a volkswagent😅
Az is csak egy bábfigura!
👍
Győri Audival mi a helyzet?
Nem csak az autóiparban húzott el Kína. A technológiai fölény egy pár éve már odaát van.
Hónapok óta arról beszél többek között Orbán is, hogy Európa versenyképessége romokban van és sürgősen gatyába kéne rázni, mielőtt végleg lehagy az Államok és Kína. Ha így haladunk, az egyetlen muníciónk az arrogancia lesz...
Vázolnád a technológia szó jelentését?
Reszelgethetik az europai mérnökök tovább a belsőégésű technológiát, de előbb utóbb kiìrják magukat a piacról. Nokia esete jut eszembe, aki nem hitt/fejlesztett/váltott az újban.
én értem a logikát, a kínaiak megvették kilóra a német politikusokat...
AZ eu CSAK BUNTETNI TUD DE SEMIT AMI VALAMIT SEGIT.
Itt a hidrogén autó .Itt van a 0 - ponti energia .No de azon nem nagyon lehet keresni . A sülyesztőben tartják .Meg kell hallgatni Egeli Györgyöt .
Kár, hogy a hidrogénkutak nincsenek. Meg az is kár, hogy 1 hidrogénkút árából kb 100 elektromos töltő oszlopot lehet lerakni.
Ha tényleg működik a 0 ponti energia, akkor miért nem terjeszti?
Egyelőre a hidrogén életveszélyes. Senki se akar felrobbanni. Van már kutatás "szilárdtest" hidrogénes rendszerre, de az erőművi megoldás (energiatárolás), nem autózáshoz lesz alkalmas
A hidrogénre elsősorban a Toyota épít hosszú távon a legjobb technológia csak még drága.
Ami a robbanás veszélyt illeti a benzin is elég lobbanékony , és ne tessék elfelejteni hogy ma is vannak gáz üzemű autók forgalomban,
Akus elektromos autó csak egy kérdés a zöldekhez: valaki bele gondolt mi lesz azzal a rakst használt akkumulátorrral?
A null-ponti energia egyenlőre inkább sci-fi sem mint valós megoldás.
@@attila1312belegondoltak. Újra fogják hasznosítani őket csak nincs mit. Kiderült, hogy alaphangon 15 èv egy akku, ezèrt a fedolgozò startup cègek nem működnek, egyenlőre gyártási selejtet tudnak csak újrafeldolgozni
@@attila1312 : csakhogy a mai gázüzemű autók tárolóképessége megoldott, a hidrogén viszont minden tartályfalon átmegy, nem lehet gáztömör megoldást találni. Egyszerűen a hidrogén molekulája túl kicsi. Mélygarázsokba a mai gázüzemű autókkal is tilos beállni, a hidrogénessel még inkább tilos lenne. Ez se biztató.
Az a vicces, hogy az emberek pénztárcája tudja tökre tenni a cégeket, semmi más.
Az a baj, hogy idiótának nézitek az embereket, mert azok, de erről nem kell beszélni, mivel csak azok az emberek idióták, akiket annak lehet nézni.
Eloszor a premiumok kifizeteset kellett volna megvagni a vezetosegnel
A prémiumokat nyereséghez szokás kötni. A VW idén 9 hónap alatt 12,9 milliárd EUR üzemi eredményt ért el.
A magas bèrek viszik el a hasznot Nèmeth orszàgban meg Austriàban is.
Nem Európától Japántól van az akku technológia!
Magyar trakrorral egeszseges elelmiszerekert , vedett magyar turorudiert , es mas mindenki altal kedvelt magyar finimsagokert !
Kínaiból és vendégmigrácsból áll majd az egész ország, szétszennyezett földekkel, de legalább "profitálunk" belőle.
Röhög a vakbelem b+. Kínának csak egy gyár- és lakótelepnek kellünk az unión belülre, és mi örömmel teljesítjük vágyaikat.
Mi torten? Az autoipar minden profitot kiszipolyozott a rendszerbol.. mert a profit fontosabb barminel..
Szerencsére minket ez nem érint. Orbán megmondta, hogy Magyarország a fejlődés kapujában áll, valamint 2025 fantasztikus év lesz.
Helye bolsevik! Húzz a 444re az a te világod!!!!!
@@pmiki Ezek szerint nem értesz egyet a kolostormalaccal? Nem bízol a fényes jövő évi eredményekben?
Várkonyi úrat még hívjátok autós témában mert még sok jó gondolata van.
Sok jó, de mellette meg sok marhaság - sajnos...
Érdekes dolgok hangzottak itt el. Pont mint egy álom.
De az senkit nem zavar hogy zuhan az elektromos autók eladása?
Hol zuhan?
Magyarország szavazzon a Mi Hazánkra. 😉
Majd ha érdemes lesz! Addig tilos...
@Balumacci maradj a fityesznél, kancsó!
@@Balumacci Ezért most majdnem beszóltam egy két s-est neked. 😆
@@raoulsilaghi2504 kis kocsog
@geminike3 hopp, egy szopófantom
Ezamit elveszettnek a német Ottó gyárak és üzemek, nehezen lehet lesz vissza kapa'lozni, mint a Wolssvagen Ottó gyár elveszt, Köszönöm a beszélgetést!❤
Ez milyen nyelven van?
@@Gothard89 Kínai🤣
Kina nem lopot tudast europatol felre beszelsz.kinaiak Mar akkor elektromos autot gyartotak Mikor nemet cegek 1et se,mercedesznel dolgozok,nem tudnak egy rendes alektromos autot gyartani.
Eleve nem lehet lopásról beszélni, ha joint venture-ök létrehozására kötelezték a nyugati cégeket. Az azt jelenti, hogy Európa vállalta, hogy a tudást megosztja Kínával, ez a deal része volt.
Azért a Saic MG 3-ban lévő 1.5-ös 41% hatásfokú motorja után nem mondanám, hogy le vannak maradva robbanó motorok terén... Ezt rosszul tudja a szakértő. Max dizellel nem foglalkoznak.
Nem okoskodás .Ha megnézed a fogyasztást ezeknek a Kínai márkáknak amit említesz ELÁJULSZ.🤗🤗
Érdekes lenne egy kínai, személyautóba is építhető dízel... Kár, hogy erről lemarad(t)unk. Bár logikus, tekintve, hogy dízelmánia csak Európában van a világon...
@@tiborsztancs4779 A Dieselfejlesztésről a Kínaiak maradtak le.Másképp mondva nem akarták még 20 évig lopkodni a Dieselfejlesztést.😁😄
@@anonymus4079 Nem értetted, amit írtam. A dízel csak Európában népszerű, a részaránya az összes többi kontinensen elhanyagolható. Ezért nincs dízele pl. a Suzukinak, a Mitsubishi a VW-től vette, 2000 köbcenti alatt a Nissan is a Renault-tól vette, a három koreainak az AVL tervezte, a Hondának sokáig a Rover, stb... Nekik ebben nincs üzlet, hogy CSAK Európának fejlesszenek valamit, ami sehova máshova nem jó. A hibridre feküdtek rá, már régóta látszott, hogy a dízel zsákutca és ők ezt idejében felismerték.
@@tiborsztancs4779 OK most már értem.Azért megjegyzem a Diesel nem zsákutca.Abban igazad van hogy a Kínaiaknak igen.
1.Nincs nekik kifejlesztve s nem is akarjak
2.Szennyezett a levegőjük
Amúgy egész ázsiånak szenyezett a levegője ezért az egyedüli út nekik az elektro, vagyis 0 emisszió.
Most ezzel mi a baj? Vagyis én értem, ez nyilván probléma. Dehát a kínai autók olcsóbbak, és kb ugyanolyan jók. Az emberek olcsó autót akarnak. Nyilván azt veszik.
Lovaskocsi😂
Tiszteletem a műsorkészítőknek, nagyon jó a téma! (Szívesen hallgatnék ilyet témát, akár a hidrogénátállással kapcsolatosan is.)
Csak azt nem értem, hogy ezek az autógyártók, miért nem pörgették fel időben a hibrid autók gyártását. még mindig megtehetnék, nyilván némi eu-s támogatással. A politikusok meg serkentenék az e-autók töltési infrastruktúráját. És javulna a versenyképesség is + az e-átállás is könnyebb lenne. 2035re végre jó (jobb) levegőt szívhatnánk a városokban. Tetszett amúgy a műsor vége, a magyar lehetőségekkel. ❤❤
- Az még eszembejutott, hogy a jövőbeli szilárdtest akksis technológiával javulhatna-e az európai versenyképesség.-
A hidrogén már rég lejárt lemez.
Dollár milliárdokat költöttek rá.
Nagyon sokba kerül és semmit sem ér a modern elektromos autók mellett.
nem baj felujittatom azolasz dizelemet!!!
Én meg éltetem az olasz benzingázosomat.
Bosch -3000 munkahely.
Az elektromos autóknak nagyobb a klíma lábnyoma.
Miért bukik a NÉMET autóipar? Nem olyan bonyolult ez a tulajdonosi kör, a menedzsment, a befektetők olyna káprázatos összegeket tesznek zsebre, hogy azt képtlenség kitermelni. A Német kormánynak volt is egy szabályzási terve, de nem járt sikkerrel.
Aham, iparági elemzőnk megfejtését olvashattuk.
Biztos a menedzsment a baj, nem az, hogy a VW 680 ezer dolgozóval kevesebb autót gyárt, mint a Toyota 360 ezerrel. Amúgy akkora a baj, hogy idén 9 hónap alatt 12,9 milliárd dollár üzemi eredményt takarított be a VW.
kina, tesla tud sikeresen elektromos autot gyartani, sot, lassan olcsobban, mint benzineset, csak akarni kell.
A Tesla drága, a kínai meg azért olcsó, mert az állam ezerrel dotálja.
@@Gothard89 A kínai azért olcsó, mert "csomagokba" rendezve építik be a részegységeket az autókba. Várkonyi cikkezett róla pár napja. Európában, Amerikában, Japánban meg egyenként szerelgetnek be mindent, jóval időigényesebben. Pont a japók voltak, akiket ez a "csomagos" összeépítési módszer lesokkolt...
@@tiborsztancs4779
Nem. A kínai azért olcsó, mert az állam ipari mennyiségű pénzt tolt az ágazatba, ennek okán hatalmas fölös kapacitások alakultak ki. Továbbá a munkaerő költsége nagyon sokkal alacsonyabb az európainál, és némiképp lazábbak az előírások nagyjából minden téren.
@@Gothard89 Az ilyen "fotelból megmondom, milyen Kína, úgy, hogy sosem jártam ott" típusú baromságokkal sosem foglalkoztam. A Renault-t is dotálja a francia állam, mégsem olcsók. Várkonyit sem tartom sokra, de azért még mindig neki hiszek, mint egy tucatnyi nicken futó bolondnak.
@@tiborsztancs4779
Kétszer jártam Kínában, bár az elég régen volt. Fingom sincs, kire gondolhattál, aki úgy okoskodik, hogy a megyét nem hagyta még el, helyben copja fel a Ladát, meg mindent, ami nem európai. Neked az a bajod, hogy a tanyán kívül még nem jártál, vagy mi?
"A világ egyik legtekintélyesebb agytrösztje, a Stratégiai és Nemzetközi Tanulmányok Központja (CSIS) a minapi jelentésében döbbenetes számokat tett közzé. Az elemzés szerint 2009 és 2023 között az autóiparba tolt kínai állami támogatás mértéke elérte a 230,8 milliárd dollárt. Ez az összeg egy ötágú támogatási struktúrába folyt, amely lefedte a vásárlói támogatásokat, a 10 százalékos forgalmi adó alóli mentességet, az elektromos töltő-infrastruktúra kiépítését, a K+F-projektek finanszírozását a gyártók számára, valamint az elektromos járművek állami beszerzését hatalmas darabszámban.
A CSIS elemzője szerint a 15 év állami támogatás hatásai sokkal tovább tartanak, mint a tényleges finanszírozás. Ezért történhet meg, hogy Kínában a piaci farkastörvények ellenére még mindig 200 elektromosautó-gyár van, amelyek együttesen felelnek a Nyugat által negatív érvként hangoztatott túltermelésért, ami viszont a nyomott árakért és az export felpörgetéséért okolható. Az összhatás nem maradt el: a fenti okok miatt Kínában valójában kevés az olyan gyártó, amely nyereséges, a támogatási rendszer gyűrűző hatásai azonban még mindig görgetik előre a termelést és késleltetik a „hulljon a férgese” elv érvényesülését, ezáltal kialakul egy gazdasági 22-es csapdája, így a piac nem jut levegőhöz."
A Renault nem olcsó? 8 949 000 Ft-ért Megane Grandtour kapható, automata váltóval, te bohóc. A másfél számmal kisebb BYD Dolphin 12 624 900 pénz.
Le kéne jönnöd a szerről.
Egyetemista srác tette tönkre
A csoport nem AKI HANEM AMI!!!
Ah be fajlalom...
Érdekes hogy a kínai autók büntetővámja pont ezen a helyzeten javítana amit vajon megint kik elleneznek...
Pont, hogy vissza felé sült el ez is, csak úgy, mint a szankciók.. 😢😢.
Normális gazdasági szakember ezzel előre tisztában volt, tehát ez is egy lépés volt Európa tönkretételében a tengerentúli birodalmi ambíciók között..!!!
Faszságot írsz. A VW, BMW, Renault autóinak egy része Kínában készül és készült(a kisebb modellek). Ezekre is vonatkozik a nagyobb vám.
a bűntetővámot mindig a gyengébb fél alkalmazza, de még soha senki nem tudott megerősödni belőle.
@@robertpopradi5020 De ismereteim szerint még azangela korszakban az USA elkezdett építeni egy elektromos autógyárat a németek házatáján.... Mintha tudták volna.
@@jozsefsalagvardi7694 Mert akkor még megérte.. Olcsó gáz, olcsó munkaerő még éppen hogy csak akadt akkor.. Mindez sajnos a múlté..
Ha lenne még olcsóbb áram és gáz, akkor a szakemberek hiánya miatt aggódhatnának.. A dolgozók így is lengyel, orosz, román, magyar, szerb, stb.. , mert nekik fele annyit sem kellett fizetni..
Nagyrészük még ott tengődik, de a többiek hazajöttek.. inkább vállalkoznak valamit.. ugyanis elkezdték csökkenteni a fizetéseiket.. Elképesztő, de sok helyen még a felét sem kapták meg, mint évekkel ezelőtt.. Van német rokonom, 3500 Euró havi nettó bért kap, mint összeszerelő munkás.. a magyar rokonom eljött onnan, mert már csak 860 Eurót kapott napi 12 órában..
Ez komoly..! Közel 2000 Euróval kezdett el dolgozni évekkel ezelőtt..
Nem kis különbség..!
autoipari szakerto?ilyen foglalkozas is van??es ha igen.mi haszna,mi ertelme van ennek a potolhatatlan foglalkozasnak???
....nem autóipari, hanem autópiaci...
😂😂😂
A szakértő általánosságban egy olyan ember, aki megfelelő alaptudás birtokában valakitől azért kapja a fizetését, hogy egy adott terület állapotát, változásait, jövöjét kutatja, elemzi, értékeli. Erre egy bármilyen más embernek nincs ideje, mert el van foglalva mással. Tehát szükség van szakértőkre, akik a világban felhalmozott tudást képesek összegezni, és a döntéshozóknak, ill. a társadalomnak bemutatni.
Közlekedésgépész mérnök nem egy újszerű találmány, hiszen több, mint 100éve létezik.. Sőt gépészetből doktorálni lehet.. Nem könnyű feladat, mert városonként is csak néhány embernek van gépészmérnök doktorija..
Aki nem hiszi, járjon utána..
Tisztelettel.! 😊
Csak tessék.., utána lehet nézni, hogy hány magyar gépészmérnök végzett a BME-n amióta létezik..!
Meg fog lepődni..
Tisztelettel.! 😊
@@robertpopradi5020 A csak tessék kinek szólt?
Sziasztok, A legtöbb német (daimler , volkswagen.stb..) tulajdonosának a fia , ukrán nőt vett el feleségül(instán,facebookon és egyéb social platformon simán utána tudtok nézni) ,és azóta lobbiznak ,hogy ne itt Magyarországon legyen az autóalkatrész gyártás hanem ukrajnában
Szellemi fogyatékkal élsz, te húgyagyú. Vezesd már le nagy vonalakban a Daimler és a VW tulajdonosi szerkezetét.
Agenda 2030 bérencek
Ki ez a legújabb mesemondó?
te barom
Total kar az egész indusztriaban! Vendég melósok szép lassan mennek haza ! Egy darabig meg munkanélküli segély aztán vége ! Lehet előre gondolni kint elő magyarok !
3 év alatt annyit kerestem mint te 12 év alatt 😂
Na akkor Orbánnak reszeltek.