Ezek szerint én vagyok az a ritka kivétel, aki, bár olvastam a könyveket és végig toltam a játékokat is, mégis élvezni tudom a sorozatot. Nincsenek elvárásaim, hogy a könyvet, vagy a játékot kapjam vissza a képernyőn, azt már láttam, illetve olvastam. Bőven elég, ha tudom, hogy kik a szereplők. Nekem ami igazán fontos egy ilyen alkotásnál, az az atmoszféra, az pedig hibátlan! A pc elemek sem igazán érdekelnek, örülök neki. Ha azt a Trisst akarom látni, akire én emlékszem, akkor előkapom a játékokat, de így legalább biztos lesz egy Jamal New Ark-ból, akinek be fog jönni a félvér Triss :D Szóval ezeken én nem szoktam felháborodni. Igazából az egyetlen ami nekem nagyon fura volt és tényleg kizökkentett, az Eskel karaktere, vagy épp karakteridengensége és az általa szervezett orgia Kaer Morhenben, az tényleg gáz volt és ott engem is kidobott a világ. És talán Dandelion második fellépése :D
Sajnos ebben a sorozatban 90% -a karakter idegen, ráadásul a 2. évadban szinte semmit sem adaptáltak. Ha szerencsénk van a 3.évad után, törlik a francba ezt a szemetet. És igen, ha egy elve megírt világot akarna filmere vinni, akkor számolni kell, hogy a többség igen is azokat a karakterke akarja viszontlátni mint a könyvekben szereplők. Ráadásul teljesen kiforgatják a könyvek történetei és már a játék karaktereit is be hozzák a történetbe. De nem is várok semmit egy olyan rendezőgardától akik szó szerint azt mondták, "hogy a könyvek túl hímsoviniszták és, hogy utálják a könyveket". Számomra ez a sorozat a könyvek meggyalázása. Nálam ott telt be a pohár, amikor bordélyházat csináltak Kaer Morhen-ből, az 1.évad Dryad-rol meg ne is beszeljünk. A 3.évad-rol mit gondolsz?
A Wild Hunt történései nem lesznek benne a sorozatban, mert alapvetően a könyvek alapján megy. Az más kérdés, hogy a könyvek történéseit is megváltoztatják, minden esetben rossz irányba. Aki olvasta a könyveket és játszott a játékokkal is, azoknak nagy csalódás a sorozat, mert meggyalázza az egészet (talán Geralt és Ciri kivételével). Aki nem ismeri mélyebben a lore-t, annak a sorozat is jobban bejön.
Kíváncsi voltam, hogy mit gondolnak a sorozatról “laikusok” (mármint akik nem olvasták a könyveket). Én pl olvastam és fizikailag rosszul voltam miközben néztem a részeket. Látványvilágában szép produkció, meglátszik rajta a büdzsé növelés. Vannak bizonyos jó elemek, amik nem elvitathatók, de összességében mindent elrontott ez az évad, ami a Witcher szíve lelke. Elveszik a világ komplexitása, jók és rosszak vannak és iszonyatosan érződik a hollywoodi politikai szélsőbalos szemlélet. Ennek a történetnek egy erős komplex férfikarakter a főszereplője, mindent az ő szemén keresztül látunk, és a sorozat mellékszereplőt csinált belőle azért, hogy mindennek a közepébe egy szánalmas, hisztis, minden eleganciát nélkülöző Yennefer legyen a középpontban. Az eredeti alapanyagban egyébként is rengeteg komplex erős női karakter volt, ha csak azt átültették volna autentikusan, akkor tökéletesen passzolt volna a hollywoodi hangulatba. Az átpolitizáltságot a rasszizmus középpontba állításánál éreztem erősen, ami szintén jelen van az eredeti alapanyagban, de az is sokkal komplexebb. Nincsenek áldozatok, jók és rosszak, a tündék szintén szörnyű dolgokat elkövettek, szemben a sorozat ábrázolásával. A legnagyobb bűnt viszont a karakteridegenségben érzem. Yennefer egész íve arról szólt, hogy mennyire szeretne anya lenni, és az első dolog amit most tesz, hogy feláldozna egy kislányt?? A könyvekben ez elképzelhetetlen lenne. Vesemir sose veszélyeztette volna Cirit, Geraltot fiaként, Cirit pedig unokaként szerette. A változtatásokról regényeket lehetne írni, és nem is az a bajom hogy voltak változtatások, hanem az, hogy mindez egy sokkal lelketlenebb, rosszabb irányba fordította a történetet. Rendesen lesújtott, hogy ezt tették ezzel a történettel...
Én sem olvastam a könyveket és nekem olyan volt ez az évad, mint a trónok harca utolsó két évada. Buta cselekmények és történések, a karakterek nem ugyanúgy viselkedtek és ezt onnan tudom, hogy én imádtam Yennefert az első évadban. Itt nem. A jelenetek 1 perc után lévő átvágása egy másik jelenetre is nagyon rossz. Sajnos ez a második évad személy szerint nekem még unalmas is volt pedig ezer és ezer filmet, sorozatot láttam már. Ráadásul kevés a rész és az a dolog hiányzik belőle, amit a trónok harcában és a gyűrűk urában is imádtam. Az ÚT.
Nekem nagyon tetszik a Vaják elnevezés és amúgy sem szeretem ezt a manapság divatos erőltetett angol nyelv imádatot. Hallottam, hogy ebben az évadban rettenetesen eltértek a könyvektől, így megértem, ha valakit, aki ismeri az irodalmi alapanyagot ez kiakaszt, de én, aki sosem olvastam őket, nagyon szórakoztatott a sztori. Az első évadot többször érte kritika, hogy az eltérő idősíkok miatt nehezen volt követhető, hát ilyesmi fel sem merülhet az új évad kapcsán, mert hagyományos cselekményvezetést kapunk, könnyen érthetően van elmondva minden, még az is, hogy a szörnyek miként bukkantak fel a Kontinensen (szférák ütközése). A karakterek szintén jók, természetesen a címszereplő és Ciri viszik hátukon az egészet (Henry Cavill és Freya Allan párosa remek) és nekem a többi Vajákkal sem volt problémám, sőt, külön tetszett, hogy amint Geralt elhozza a lányt Kaer Morhen-be mindenki tök pozitívan és védelmezően viszonyul hozzá. Lehet rám köveket dobálni, de nekem Kökörcsin is tök szimpatikus, tipikusan a néha idegesítő, ám aranyszívű tagja a csapatnak, aki lehet, hogy néha kiakaszt, de sosem támad majd hátba. A zenéjét meg a szöveg miatt szeretem: a dala, amiben Geraltot savazza, meg mikor a sitten mocskolja az őrt, hát mindkettőnél nagyokat röhögtem. Ami kevésbé tetszett viszont az Yennefer egész évadon át tartó önsajnáltató vergődése, hogy jaj, elvesztettem az erőmet. Na, az idegesített egy kicsit. Külön kiemelném még a látványvilágot, ami óriási előrelépés az első évadhoz képest. Ott voltak nagyon jól sikerült effektek és voltak igen gyengén sikerültek is (mint például a sárkányok). Itt nagyon nagy fejlődés ment végbe, az összes szörny valami fenomenálisan néz ki, abszolút mozifilm szintű minőség. Ami nekem itt továbbra is negatívum az a blackwashing meg ez a középkori fantasy világba beleerőszakolt sokszínűség, illetve a tündék kapcsán behozott rasszizmus témaköre, ami annyira erőltetett, hogy csak a fejemet tudtam forgatni rajta. Még annyit, hogy engem összességében tud zavarni a rengeteg káromkodás, illetve egy cseppet sem hiányzik, hogy lépten-nyomon pucérkodjanak benne. Engem a Gyuri által említett Spartacus sorozatban is zavart, ordított az egészről, hogy csak azért van benne, hogy eladják annak, aki erre akar hokizni. Már bocsánat, de én a karakterek és a történet miatt nézek minden filmet, vagy sorozatot és baromira nem attól lesz jó, hogy kétpercenként van-e benne csöcs vagy segg. A káromkodás meg szimplán alpári. Értem, hogy bizonyos helyzetekben káromkodik az ember, vagy van olyan karakter, akihez ez illik (mint itt a címszereplő), de mikor minden helyzetben mindenki tolja a "fuck"-ot, baromira irritáló. És nem csak ennél a sorozatnál, hanem számomra bárhol. Ez se nem kemény, se nem menő, hanem szimplán tahó és alpári. Minden hibája ellenére ez a sorozat engem eddig nagyon szórakoztat, így a harmadik évadot is várom.
A barátotoknak igaza van, az alapmű valóban meg van gyalázva. Pontosabban, a sorozat annyira kajla irányba indult el, hogy a saját elemei valami gagyi fércnek tűnnek az alapművekhez (és akár a játékokhoz) képest. Ami a sorozatban jó, az a hangulat, több igen jó színészi alakítás (Cavil különösen), a visual egy része, ahol még maradt rá energia (főleg az első epizódban), illetve a sorozat saját zenéi... még az első évadból. Sajnos a zeneszerző párost speciel a második évadra lecserélték, én érzem is az esést ezen a fronton (nagyon látszik a különbség, amikor egy első évados zene tér vissza a második évad zenéi között). Némi spoilerrel. A Witcher 3: The Wild Hunt játék cselekménye az a könyvekhez képest jóval hátrébb járna. Van 8 Vaják könyv (ebből a 8. az előzmény, tehát a 7. időben az utolsó), a sorozat most úgy kb. a 3. könyv eseményeinél jár. A Witcher 3 játék pedig a 7. könyv után "úgy kb." veszi fel a fonalat. De a sorozat nagyon sok dolgot máshogy csinál. Emhyr császár "leleplezése", hogy ő Cirinek kicsoda, például a könyvben jóval később történik meg. De például ez a "halhatatlan anya", aki a 2. évadban itt a boss, ő eredetileg nem is létezik. Éppen ezért, ha srácok, titeket érdekel ez a sztori, akkor nyugodtan olvassátok el a könyveket vagy nézzetek videókat, wiki oldalakat, vagy olvasgassátok az infó morzsákat a Witcher 3-ból, mert a sorozat legalább 50%-ban teljesen másfelé viszi a fonalat. Egyébként Wun-Wun videói a legjobbak, de egy jó ideje szegény már nem tud mással foglalkozni, minthogy elmondja az epizód kibeszélőkben, hogy hogyan van ez eredetileg a rendes történetben normálisan. Hogy milyen nagy világokért lehet még rajongani? :) Amit említettetek, a Narnia krónikái, az C. S. Lewis világa. Ő Tolkien barátja volt egyébként Oxford környékén, és a Narnia világ is kb. hét kötetes. Mivel szeretitek a Sci-Fi-t, ezért a Star Wars, Középfölde, Dűne, Harry Potter, Vaják világon kívül (amúgy ebben is van egy hangyalábnyi sci-fi elem később, nem véletlen ez a mutagénes duma), egy nagy világot tudok még ajánlani, ami ALAPMŰ: Asimov: Foundation, magyarul az Alapítvány. Ami igazából az Alapítvány és a teljes Asimov robot univerzum egyben, de az Alapítvány könyvek önállóan is olvashatók (annyi, hogy papíron ugyanabban az alternatív jövőbéli történelemben játszódnak, ahol mondjuk a talán ismerős 'Én a robot' is, de több ezer évvel később, pár apró kapcsolattal). Egyébként Asimov ugyanabban az évben született, mint a Dűnét jegyző Herbert. Kedvcsinálónak: a Foundation volt az a könyvsorozat, ami anno legyőzte a Gyűrűk Urát a Hugo-díj egyetlen egyszer kiosztott Best All-Time Series kategóriájában, amit a legjobb folytatásos regényfolyamnak ítéltek oda 1966-ban.
Nincs baj azzal, hogy mély háttérismeret nélkül véleményez valaki egy sorozatot. A sorozatnak úgy kéne működni, hogy ha most hallod életedben először hogy witcher, akkor is értsd a történetet,és jól szórakozz. És meg is érkeztünk az adaptációk nagy rákfenejehez. Vagy nagyon jól ültetsz át egy könyvet mozgóképre, vagy nagyon rosszul. Csak addig van köztes állapot, amíg nem ismeri a néző a könyvet (vagy a játékot,ami nagyon jól lett adaptalva). Az első évadnal az volt az érzésem,hogy jó a történet,de valahogy valami hiányzik. Utánna elolvastam a könyveket, játszottam a játékkal is. Azokkal szemben a sorozat gyenge. És úgy, hogy egyébként a második évad egyértelműen jobb ,mint az első, a könyvek és a játék után sokkal jobban utálom a második évadot mint az elsőt... Érdekes..
Üdv! Mivel nagyon nagy fanja vagyok a witcher világnak és nyitott voltam a sorozatra (a második évad ötödik részéig láttam eddig) gondoltam megosztom én is a véleményem. Valójában a történet a könyveket veszi alapjául (elviekben). Sajnos azonban kicsit kuszán bele-bele vesz a játékokból akár karaktereket, akár külső megjelenéseket, történéséket (akár a tündék szöktetése Novigrad városából, hasonló, mint a játék sorozat harmadik részében lévő). Maga a cselekmény szál viszont így a 2-5 rész között kb. kezdi teljesen elengedni a részleteit a fő szálnak, ami végülis nem probléma, csak kérdés hogy akkor minek építik elviekben a könyvekre, miért nem képesek akkor egy teljesen saját világot felépíteni. A sorozat helyenként tényleg tud érdekes mozzanatokat, csavarokat berakni, illetve a helyszín, akár a redán központ, mint az erdélyi Segesvár (legalábbis biztosan erdélyi település) illetve páncél valódi középkori megjelenése némelyik városi őrön kifejezetten üdítő érzés volt számomra. A tündékkel és más karakterekkel kapcsolatban kifejtett nézeteitek, hogy elég vulgárisak. Ez való igaz, a Yennefer viselkedése néha már kifejezetten irritáló tud lenni, de a könyvek vagy akár a játék sorozatnál is nagyon gyakori az egyszerű naturalista, mondhatni vulgáris viselkedés, a káromkodás az ocsmány „emberi” viselkedés akár az egyszerűbb tündéknél, mint az embereknél és törpöknél is. Az író is kicsit talán ebben akarta közelebb hozni ezeket a különböző népeket egymáshoz, ami szerintem a sorozatban is alapvetően elfogadhatóan működött. Ami talán nagy hiba és érezhető, az a PC vonal megjelenése. Ami kifejezetten nevetséges, tekintve a könyv egy sor erős női karaktert vonultat fel, úgy hogy nem próbál elnyomni vagy bagatelizálni férfi karaktereket, és vannak utalások akár távoli (Afrikai-arab világ jellegű) vidékekre, mégis nagyon durván próbálják beleszuszakolni a férfi és női vonalon is ezeket a torzításokat, ami szerintem sajnálatos. Nem kéne a politikát belevinni egy sorozatba. Sajnos van benne valami, amit sok korábbi fan érezhet, hogy kicsit olyan mintha tönkre tennék a világát, de szerintem ettől függetlenül kell ezt nézni és látni a pozitív igyekvéseket próbálkozásokat, illetve mosolyogni a sorozat gyengeségein. Remélem nem túl összeszedetlen a kommentem, csak gondoltam megosztom amiket így az eddigi tapasztalataim sugallnak. Klassz a csatorna csak így tovább srácok!
Sziasztok! 47 éves fantasy kedvelőként, mindig a Conan a barbár, és a "B" kategóriás Vadak urát keresem az új filmekben, sorozatokban is. Azok a karakterek nagyon megalapozták számomra a műfaj szeretetét. Valahogy a mai filmek, sorozatok nem adják vissza azt a "vadnyugati" hangulatot. És itt jön Gyuri meglátása. Aki lila köpenyben próbál bújkálni, az hülye! Ilyen nincs, semmilyen dimenzióban, csak Lilaországban. Kizökkent, ez így van. Minden jót.
Köszönöm, köszönöm, köszönöm! Azt hittem csak engem idegesít, hogy 8 részes egy évad. Az első évadban még lenyeltem, mondván, nem biztos, hogy bejön a népnek a sorozat, nem akarnak kockáztatni. De a második évadban, hogy megint 8 részből akarják megúszni. Persze, ez netflix találmány, minden - szinte minden - sorozatuk 8 résszel operál évadonként. Komolyan? 8 részből akarnak karaktert, világot és történetet építeni egyszerre? Szerintem elcseszték ezt a sorozatot. Helyenként szar a cust, nagyon rosszul sikerült átültetni a regényt sorozatba. Az adatpáció itt megbukott. Nyilván a regény mindig jobb, mint bármilyen sorozat vagy film. Ez mindig igaz. De azért a Trónok harca regényeit - amíg könyvekből dolgoztak - nagyon jól sikerültek adaptálni. Kár érte, én nagyon akartam szeretni ezt a sorozatot.
Szerintem a Vaják név ( bocsi Gyuri) nem rossz és valamilyen szinten visszakapcsol a Gyógyfüvek próbájára, De azonkívül az elhangzottakkal teljesen egyetértek köszi tetszett :D
Teljesen jó a magyar Vaják név. Egy eredetileg lengyel regényfolyamról van ugye szó, ahol az eredeti név Wiedzmin, ami németül például Hexen-nek lett lefordítva. Még a boszorkánymester lenne a legitim megnevezés, de a vaják/vajákos is lényegében ugyanezt jelenti. Aki ismeri jobban a könyvek és játékok világát, az tudja is, hogy az ő eszköztárukban a jelek, az alkímia és a herbalizmus igen fontos szerepet jásztik. Plusz mindegyik vaják egyben egy szörnyhatározó is. A képzésük nagy része a szörnyek biológiájával, szokásaival, gyenge pontjaival, a kapcsolódó átkok ismeretével foglalkozik. Az az extra faktor, hogy amúgy a füvek próbájának hála fizikailag baromi erősek, kiváló kardforgatók és kígyószemük is van. Ráadásul a füvek próbájának, amikor a képességeik nagy részét megkapják, pont az az egyik szerepe, hogy hozzáedződjön a szervezetük a klf. betegségek, mérgek és főzetek káros hatásaihoz. Például egy fehér sirály vagy egy arany oriole az átlagembert leginkább megölné vagy kegyetlenül meghánytatná, ők meg adott szintig elviselik és még akár gyógyulhatnak is tőle.
A könyvet nyomokban tartalmazza. Olvasom a könyvet, abban sokkal érdekesebb dolgok is vannak amit egy az egyben kihagytak. Bár lehet hogy benne lesz még mert az időrend sem követi a könyv fejezeteit. Yennefer szerepében jobban örültem volna Eva Green-nek.
Nem olvastam a könyvet és nem játszottam a játékkal. Gondolom ennek köszönhető, hogy tetszik a sorozat. Érdekes, hogy így laikusként engem is főként azok a dolgok zavarnak meg, mint a srácokat. A fuck-ozás túlzottan nem zökkent ki, de bárd szerintem is irritáló (Disney rajzfilmeket se bírom, ha kornyikálnak bennük), és a kevésbé korhű dolgok is néha ki tudnak zökkenteni. Most a 2. évadban ezek a dolgok kezdtek megszokottá válni számomra, tehát a 3. évadnál már nagy eséllyel úgy tudom majd kezelni, hogy ez a sajátossága a sorozatnak. Yennefer-en tényleg túl sok volt a ruha, ez engem is teljesen kiborított. Mi az, hogy ezt a kicsike szoftpornót is elveszik tőlünk a sorozat készítői?! Felháborító! :)) Az első évad majdnem minden része után rámentem az asszonyra. :)))) Az apa - lánya kapcsolat se volt rossz, de engem nem érintett meg, mint Ábit, pedig nekem is tavaly született meg a kislányom. Lehet azért nem hatott meg annyira, mert nálunk rá néhány perccel egy fiúcska is előbukkant. :) Apropó, babázás. Egy ezzel kapcsolatos content is jöhetne a csatornára. Ábi miként éli meg ezt az egészet, így több hónap után, milyen megható és milyen vicces pillanatok voltak/vannak stb... De természetesen a "Magyarország legőszintébb csatornája" stílusban. :)
Majd április környékén jön a House of the dragon (trónok harca előzmény sorozat) Ha ott minden részről csinálnátok kibeszélőt az megdobná a csatornát Én még anno a trónok harcával kerültem erre a csatornára
Három játék és az összes könyv után újat nem talál az ember, ha nem gondolkodsz az összefüggéseken, csak bambulsz, egész élvezhető, vizuálisan meg nagyon megnyerő.
Én laikusként nézem, és az első évad pont a szörnyvadászos részek miatt jobban tetszettek. Kell persze a történetvezetés, de jó volt nekem nézni a mostás részeket, mivel szörnyimádó vagyok. :) A mostani évad menekülős részekből nekem is nagyon szemet szúró volt Yennefer lila selymes ruhája. Ennyi erővel ki is írhatták volna magukra, hogy menekülünk, kapjatok el. :)
Sziasztok! Alapvetően egyetértek Gyuri meglátásaival. Nekem is feltűnt, hogy valahogy nem sikerül visszaadni, a különböző népek/fajok viselkedésében, beszédében a különbségeket. Sajnálom, hogy kizökkentőek ezek a dolgok, mert amúgy nagyon tetszett ez a második évad. Király, hogy végre bejön a képbe a szarkavarás, a különböző hatalmi csoportok és egyének ármánykodása, összeütközése. Ez a Trónok harca sikerének is egy fontos eleme volt. Jó irányba mozdult el a sorozat, remélem, a harmadik évad még jobb lesz. Amúgy nem volt valami olyan mondás, hogy 7 évadra terveznek?
én nem olvastam a könyvet és a jàtékkal se játszottam, de arra jó volt a sorozat hogy végre nézhettem 1 jó vilàgú fantasyt, nekem a hibáival együtt tetszett, a szörnyek, a vilàg ez a sötétes komorság, nem értettem miért húzzàk le annyian, azóta làttam wun-wun videóját aki kb akkora fan mint a Lipi és ő részletesen kifejti, azóta megértem a vilàg ismeröit hogy miért utàljàk de én szerencsére nem ismertem előtte és így teljesen okés sorozat, plàne a netflixes felhozatalhoz képest
A 2. évad után kaszáltam a sorozatot. Olvastam a könyveket, a közelében nincs minőségben. Borzasztó a forgatókönyv, borzalmas a casting. Csupa ismeretlen, amatőr színész. Tele pakolták feketékkel/félvérekkel akiknek semmi keresni valójuk nem lenne ebben a világban. Henry Cavill tényleg jól hozza a figurát, de egyedül meg nem tudja elvinni a hátán a sorozatot. Még mindig látszik az olcsóság az egészen. Andrzej Sapkowski írót sem értem hogy engedhette képernyőre ezt a förmedvényt. Értem én hogy van az a pénz, na de ez gyalázat! Leköpték a könyveket.
Sapkowski miután megírta a könyveket,csak rossz döntéseket hozott a jogokkal kapcsolatban. Először csináltak egy botrányosan szar lengyel sorozatot,ami megbukott. Aztán apro pénzért adott jogokat a játék készítőinek, ami igencsak nagy siker lett,mindhárom rész. Ekkor elkezdett igen bicskanyitogató interjúkat adni,hogy át lett verve, több pénz járna neki stb.. (Szinte biztos vagyok benne hogy a játékok nélkül kb fele ennyien se ismernék a könyveket se....) Most meg egy rakás pénzt kaszál az öreg,csak közben teljesen lejáratják a Witcher címet,főleg a rajongók előtt...
A sorozat konkrétan kilúgozta az egész könyvet a második évadban. Egy-két dolog ha egyezik, így ezt nem nevezném adaptációnak. A black washing eleve elrontja a sorozat hangulatát, de erre rátesz egy lapáttal a kidolgozatlan karakterek, amik a könyvben ki vannak dolgozva. Vesemirt konkrétan elrontották, sosem tett volna ilyet Cirivel, sosem engedett volna meg egy orgiát Kaer morhenben, mikor az a lényege az egésznek, hogy csak a beavatottak tudják, hogy hol van, mert az emberek és varázslók (pont Vesemir szeme láttára) egyszer már elpusztították. Erre most van egy csapat kurwa akik tudják, hol van... Az Arathusa varázslós szálat is nagyon nem sikerül adaptálni, Vilgefortz-nál és Tissaia-nal idegesítőbb pár nem létezik. Stregobor viszi a hátán a jeleneteit, aki egyébként a könyvbe itt már szóban sincs, de ez egy jó változás, mert neki legalább van karaktere. Az első rész engem meg megpofozott. Nivellen története volt a kedvenc novellás részem, erre itt magával a karakterrel mondatják ki a lényeget... A káromkodással egyetértek. A varázslóknak nagyképű köcsögöknek kellene lenniük, akik folyton nagyzolnak, páváskodnak a szépségükkel és fennsőbbségeskednek. A Tündék pedig egy nemes faj, ők konkrétan abból élnek(vagy halnak ki), hogy nem művelnek földet, mert ők nem így nőttek fel. Ne is beszéljünk náluk a blackwashingról mert borzasztó. Egyetértek Lipi álláspontjával, konkrétan megerőszakolta a sorozat a könyveket.
Yennefer meztelenségét én is hiányoltam a 2.évadból. :( Ha már úgyis most megy a Book of Boba Fett, illetve a Mandaloriant is ide kapcsolnám, a Geralt-Ciri viszony nekem kicsit olyan, mint Mando és Grogu kapcsolata.Kökörcsin picit olyan volt, mint Solti Ádám (ő ugrott be mimika végett) és a néhai Benkő Dániel szerelem gyereke. Szerintem a PC-ség ebben az évadban nagyon megjelent.
A tündék talán azért viselkednek emberien gyarlóan, mert le vannak csúszva. Az egész nép száműzött és nincsenek gyökereik, de engem is kicsit kizökkent ez az ábrázolás. Nekem a tündék mindig is egy nemes és tartásos nép minden körülmények között. A Kökörcsin egy kísérletező, haladó szellemű művész, talán ezért tűnik modernebb hangzásúnak a zenéje. 😄
offtopik, de lehetne egy linkajánló, "Asimov Teljes Alapítvány, Birodalom, Robot, Univerzuma Hangoskönyvek" ua-cam.com/play/PL9y4UxMWALqXsV49F_ACAfvx6kLmQJIur.html ne véletlenül találjunk már ilyeneket, ill. Gépész úrral is lehetne interjú hamár homár :)
Sziasztok:) Az Apple Tv+-os Invasion (2021) c. sorozatról várható esetleg kritika ? (Nekem nagyon jól indult aztán borzalmasan rossz lett) Előre is köszönöm:)
Én is keveselltem a 8 részt, de a 22 sok lett volna. Szerintem a 13 még nem túl sok, de épp elég, egy ilyen sorozatnál. A Herkules más volt, általában annyira laza, és könnyed, azoknak jobban áll a sok rész. Engem a könyvek közül Robert E. Howard univerzuma fogott meg, az volt az etalon, pedig sokan kevésbé becsülik a sword and magic fantasyt. A filmek közül meg nem nehéz kitalálni na...
Nem kötekedésből, de a sorozat nem a játékokat követi, hanem a könyveket. Bár ebben az évadban maximum nyomokban vették figyelembe a könyvek történetét, ami sajnos meg is látszódott a minőségen. Egyébként abszolút egyetértek Gyurival abban, hogy a Witcher 3-ban szereplő banyák ( The Crones) is fényévekre jobbak voltak, mint amit ebben az évadban kitaláltak.
Nekem tetszett ez az évad. Kicsit tényleg rövid volt meg tényleg a side questek háttérbe kerültek (sajnos). Nekem a többi Witcher nem volt valami erős. Nekem nagyon tetszettek hogy az érdekek hogyan alakultak a birodalmaknál. Nekem más nagy problémám nem volt. Kiváncsi leszek a 3. évadra meg az előzménysorozatra.
Szerintem elég nyilvánvaló ( de ha nem javítsatok ki ) a Yennefert játszó színésznő Anya Chalotra a sikeres első évad után nem akar már hasonló szexjelenetekbe belemenni ahol hosszú másodpercekig látszódnak a mellei, ezt mindenki döntse el magának hogy helyes-e. Persze a fanok és sorozatnézők köztük én is nyilván helyeselném hogy igen is merjen hasonlókat mutatni a 3.évadban majd de elég csekély rá az esély. Nekem amúgy az 1.rész kifejezetten tetszett, ha az egész 2.évad ilyen darkos, horrorisztikus szálat vesz fel mennyivel jobb lett volna. Kökörcsin kifejezetten idegesítő egy karakter, amit meg leművel ott a pataknál az a tipikus " oké, adjunk a női nézőknek is egy szép látványt " effektus már sok.
Én úgy emlékszem a sorozat és a játékok egy idővonalon vannak, de a sorozat a könyveket kezdte adaptálni (bár már inkább csak alapszik rajtuk) amik a játékok előzményei. Lehet rosszul tudom, nem régóta vagyok benne ebben a világban.
Sziasztok! Újra megosztom ezeket a dalokat, hátha valaki kimaradt... :) ua-cam.com/video/bS4Q-WWyl3Q/v-deo.html és van új is: ua-cam.com/video/xGGZ5XZLxTk/v-deo.html&start_radio=1 !!! Szerintem zseniális!
Nekem, aki nem ismerte a Witcher világát a sorozat előtt, sokszor egy oltári nagy katyvasz volt az egész. Szeretem, ha kell gondolkodni, ki mit miért tesz, mi a motivációja és célja...de mikor már konkrétan követni is alig tudom mi miért történik, ez a tag hogy kerül ide és mit akar, az elvesz az élményből. Nekem az első évad jobban tetszett, itt túl sok dolgot próbáltak belesűríteni abba a 8 részbe. Graham McTavish egyébként az Outlander c. sorozatban is szerepel, amit meleg szívvel ajánlok nektek, főleg a történelmi szál miatt Ábelnek.
Sziasztok Pimp Thy Mind először is szeretném leszögezni hogy a Witcher könyvek a Witcher játékok előtt játszódnak a hetedik Witcher könyv a Witcher 1 játék előtt játszódik 5 évvel vagy hónappal már meg nem mondom de összefüggő történetről beszélünk a könyvek és a játékok között és a Vaják könyvek és a játékok rajongójaként ez az évad a könyvek történetének szemszögéből szinte nézhetetlen volt . Az első évad valóban az első két könyv eseményeit dolgozta fel bár az első könyvben Gerált szinte végig Melitele szentélyében lábadozott és egy ott tanuló lánnyal Iólával természeten össze is fekszik és beszéli meg az első könyv eseményeit . De a második évad szinte teljesen szakít a könyvek történéseivel mivel Yennefer nem lesz szökevény a könyvekben meg nem menti meg Cahirt meg Cahir nem lesz vallásos Emir császár felé meg Cahir nem is vallja magát Nilfgaardinak mert az ő országát is Nilfgaard foglalta el és a családja is a túszuk lett Cahir Geráltott na meg Cirit követi végig a könyvekben de nem azért mert bántani akarja Cirit hát a hetedik kötetre többször együtt harcol Gerálttal a Nilfgaardiak ellen . Meg a Witcher - ek a Kaer morhen - ben nem fogadnak kur@vákat mert nekik ez egy megszentelt hely és sírbolt is egyben meg nem isznak össze vissza mert nekik van méltóságuk meg Eskell nem egy gonosz ember ajjjj meg egyszerűen nincsenek Ázsiai Witcher - ek mert igaz hogy Witcher világán vannak Keleti emberek de azok baromi messze vannak az Északi királyságokhoz képest ugyanez van a feketebőrű Witcher - ekkel is mert Zerikánia az Északi királyságoktól is jóval északabbra található és nem fog onnan egy random gyerek az Északi királyságok közepében felbukkanni csak azért hogy Káer morhen - ben tanuljon. Aztán ott a mágia használata a könyvekben na hát a könyvekben azért hogy te mágiát használhass nem kell életerőt feláldozni érte meg nincsen szó semmiféle Káoszról ! Hát jó hogy nem már a Warhammer 40.000 vagy a Wahammer Fantasy - ból is ismert sötét káoszisteneket hozzák be Witcher sorozatba . Jó hogy nem Geráltnak már Nurgle meg Szlanes hívőkkel kell megküzdenie majd a harmadik évadban . Meg nincsen elítélve az a mágus aki tűzmágiát használ . Meg a démon aki a tündéket meg Yennefert is befolyásolja az évadban nincsen jelen a könyvekben ez a Netflixnek a saját oda nemillő hülyesége ! Aztán ott van Vilgefortz karaktere is hát ő basz@d meg ő a könyvekben egy 40 éves fehérbőrű sportos csávóka nem egy Latinó vagy Indai és neki lesz összeégve az arca baromi csúnyán nem Riencének ajjj istenem nem fogom nézni a harmadik évadot pedig a Netflix annyira jó animéket csinál feltudnék legalább 10 - et sorolniLipi nagyon jól járt hogy nem nézte meg a második évadot !
többféle főzet van könyv meg játék szerint,de itt nincs kiemelve..ezek a löttyök felboostolják a képességeiket amiket a vajákká válás útján szereztek(pl gyorsabbak lesznek,erősebbek ellenállóbbak stb) a regények második felében már nem nagyon fog ilyen cuccokat inni Geralt mert nem lesz hozzá alapanyaga. a játékban meg van kb 25 fajta ott mindegyiknek más a képessége plusz még rájönnek az olajok amiket a kardra tehetsz amik pluszt adnak.
Én nem olvastam a könyvet és a játékkal sem játszottam. Szerintem ez a sorozat önmagában élvezhetetlen gagyi, Cavillt leszámítva nagyon rossz színészekkel gyenge sztorival. Egyedüli pozitívumnak a szörnyek kinézetét mondanám! Meglepődtem hogy ti ennyi pozitívumot össze tudtatok szedni ! :)
Ne vajákozzatok, az wiedzmin :-) Yennefer vetkőzése engem nagyon nem érdekelt, mert a színésznőt nem tartom szépnek. Katee Sackhoff már jobb bőr volt az Another Life sorozatban. Mondjuk ha Yennefert egy valóban olyan bombázó alakította volna, mint ahogyan a Witcher 3 PC-játékban megjelenítették, akkor más lenne a véleményem. Idősebb, magas, atletikus, határozott arcélű szereplő helyett kaptunk egy alacsony, vézna, határozatlan, fiatal, babaarcú színésznőt. Nézzétek meg a sok interjút és beszélgetést a színészekkel. A könyvben Yennefer egy olyan karizmatikus szereplő, hogy még Geraltot is lenyomja. Ezt némileg a videojátékok is átadják. De ez a színésznő olyan vékonyka, önbizalomhiányos lányka Henry Cavill mellett, mintha az első szellő elfújná. Színészként is akkora karizmával kellene rendelkeznie, mint Henry Cavillnek, akkor jó párost alakítottak volna a filmben.
Nekem nem igazán tetszett a sorozat , több okból is. Igen, olvastam a könyveket, és persze teljes mértékben megértem, nem lehet 100%ban adaptálni egy könyvet! Ki kell hagyni dolgokat, át kell írni dolgokat, mert amai könyvben jó, az a film vásznon nem jó. Ezt értem, de olyan dolgokat változtattak meg ami nem indokolt, de legalább elszarta az egészet. Már az első évadban rettentő furcsa volt, hogy az alakváltó lény, egy szadista sorozatgyilkos, miközben ez a faj csak békés tud lenni! Miért kellet átírni? Jó oké, ezt valahogy lenyeltem. Aztán ez a boszorkány történet ami van a második évadban, amiről ti is beszéltek: ez abszolút nincs a könyvben! Nincs semmiféle még csak hasonló karakter vagy történet! Yeneffer nem veszíti el a varázserejét Vesemir se akar Ciriből witchert csinálni. Djisktra karaktere se működik, hiába jó a színész. itt nem működik, Ja , eskel nem hal meg, és még csak nem is hasonlít a karaktere a könyvbélire Kurvákat pláne nem visznek bulizni Kaer Morhen be, mert annak a helye is titok és a közelben nincs település, ahonnan kurvákat lehetne vinni! A legnagyobb baj, az egéssszel Yen és Ciri kapcsolata. A könyvben ez a harmadik kötet, a leglényegesebb dolog, hogy ők Geraltal hogyan találnak egymásra és hogyan lesznek egy ilyen fura család szerű valami Pl hogyan ébrednek fel lassan Yen ben az anyai ösztönök, milyen jellemfejlődést mutat be, ez egy nagyon szép és remek történet. Itt meg felakarja áldozni. Pont a lényeg veszik el, pont a lényeget írták át. Ez kb olyan mintha a Gyűrűk Urát úgy vitték volna filmre, hogy teszem azt Gimli megöli Legolast, és nem lesznek barátok, Aragonrró kiderül, hogy Szauront szolgálja . Faszság? Az. Mint amit a Netflixre kitaláltak Fő szereplők egymással való fontos kapcsolatát nem lehet átírni ,mert a történet lényege veszik el! A Gyűrűk Urából nem baj hogy Bombadil Toma kimaradt, mert lényeges, nem baj Arwen szála hangsúlyosabb, mert ez nem vesz el a történetből, azért ezt a filmet mondom példának, mert Gyűrűk Uránl sikertül jól megfelelő mértékben átírni a könyvet filmre.
Reflektálva arra hogy a Yennefer fel akarja áldozni a Cirit és hogy ez mennyire karakter idegen erre szerintem nem a Gyűrűk urás példád a legjobb hanem az új Star Wars ahol a Luke Skywalker látja a sötétet a Kylo Renben és álmában meg akarja gyilkolni. Érted a nagy Jedi mester álmában meg akarja ölni az egyetlen testvére fiát illetve a legjobb barátjának a fiát.
Fu gyerekek, a Wild Hunt sztorijára még várhattok jó pár évadot, annyi cselekményt kell még előtte bemutatniuk, plusz az nincs is benne a könyvekben, csak a játékban. Eltelt 2 évad és még szinte semmi nem történt. Csalódás volt ez a 2. évad, főleg a boszorkány, ez csak egy kitalált gonosz volt a producerek részéről, pedig lett volna helyette más, akivel harcolhatnának. Ja és persze ez az indokolatlan PC zuhatag, amitől én hányok, hogy teletolják feketékkel és félvérekkel ezt a világot. Holott aki ismeri a háttérvilágot tudja, hogy nincsenek benne ezek.
Ezek szerint én vagyok az a ritka kivétel, aki, bár olvastam a könyveket és végig toltam a játékokat is, mégis élvezni tudom a sorozatot. Nincsenek elvárásaim, hogy a könyvet, vagy a játékot kapjam vissza a képernyőn, azt már láttam, illetve olvastam. Bőven elég, ha tudom, hogy kik a szereplők. Nekem ami igazán fontos egy ilyen alkotásnál, az az atmoszféra, az pedig hibátlan! A pc elemek sem igazán érdekelnek, örülök neki. Ha azt a Trisst akarom látni, akire én emlékszem, akkor előkapom a játékokat, de így legalább biztos lesz egy Jamal New Ark-ból, akinek be fog jönni a félvér Triss :D Szóval ezeken én nem szoktam felháborodni. Igazából az egyetlen ami nekem nagyon fura volt és tényleg kizökkentett, az Eskel karaktere, vagy épp karakteridengensége és az általa szervezett orgia Kaer Morhenben, az tényleg gáz volt és ott engem is kidobott a világ. És talán Dandelion második fellépése :D
Sajnos ebben a sorozatban 90% -a karakter idegen, ráadásul a 2. évadban szinte semmit sem adaptáltak. Ha szerencsénk van a 3.évad után, törlik a francba ezt a szemetet. És igen, ha egy elve megírt világot akarna filmere vinni, akkor számolni kell, hogy a többség igen is azokat a karakterke akarja viszontlátni mint a könyvekben szereplők. Ráadásul teljesen kiforgatják a könyvek történetei és már a játék karaktereit is be hozzák a történetbe. De nem is várok semmit egy olyan rendezőgardától akik szó szerint azt mondták, "hogy a könyvek túl hímsoviniszták és, hogy utálják a könyveket". Számomra ez a sorozat a könyvek meggyalázása. Nálam ott telt be a pohár, amikor bordélyházat csináltak Kaer Morhen-ből, az 1.évad Dryad-rol meg ne is beszeljünk.
A 3.évad-rol mit gondolsz?
A Wild Hunt történései nem lesznek benne a sorozatban, mert alapvetően a könyvek alapján megy. Az más kérdés, hogy a könyvek történéseit is megváltoztatják, minden esetben rossz irányba. Aki olvasta a könyveket és játszott a játékokkal is, azoknak nagy csalódás a sorozat, mert meggyalázza az egészet (talán Geralt és Ciri kivételével). Aki nem ismeri mélyebben a lore-t, annak a sorozat is jobban bejön.
Fasza lett az új intro.
Többször előkerült Merigold.
Merigold a könyvekben nem vörös, hanem gesztenyebarna a haja.
teljesen egyetértek Ábival, baromira zavart a női meztelen mellek hiánya
Kíváncsi voltam, hogy mit gondolnak a sorozatról “laikusok” (mármint akik nem olvasták a könyveket). Én pl olvastam és fizikailag rosszul voltam miközben néztem a részeket. Látványvilágában szép produkció, meglátszik rajta a büdzsé növelés. Vannak bizonyos jó elemek, amik nem elvitathatók, de összességében mindent elrontott ez az évad, ami a Witcher szíve lelke. Elveszik a világ komplexitása, jók és rosszak vannak és iszonyatosan érződik a hollywoodi politikai szélsőbalos szemlélet. Ennek a történetnek egy erős komplex férfikarakter a főszereplője, mindent az ő szemén keresztül látunk, és a sorozat mellékszereplőt csinált belőle azért, hogy mindennek a közepébe egy szánalmas, hisztis, minden eleganciát nélkülöző Yennefer legyen a középpontban. Az eredeti alapanyagban egyébként is rengeteg komplex erős női karakter volt, ha csak azt átültették volna autentikusan, akkor tökéletesen passzolt volna a hollywoodi hangulatba. Az átpolitizáltságot a rasszizmus középpontba állításánál éreztem erősen, ami szintén jelen van az eredeti alapanyagban, de az is sokkal komplexebb. Nincsenek áldozatok, jók és rosszak, a tündék szintén szörnyű dolgokat elkövettek, szemben a sorozat ábrázolásával. A legnagyobb bűnt viszont a karakteridegenségben érzem. Yennefer egész íve arról szólt, hogy mennyire szeretne anya lenni, és az első dolog amit most tesz, hogy feláldozna egy kislányt?? A könyvekben ez elképzelhetetlen lenne. Vesemir sose veszélyeztette volna Cirit, Geraltot fiaként, Cirit pedig unokaként szerette. A változtatásokról regényeket lehetne írni, és nem is az a bajom hogy voltak változtatások, hanem az, hogy mindez egy sokkal lelketlenebb, rosszabb irányba fordította a történetet. Rendesen lesújtott, hogy ezt tették ezzel a történettel...
Én sem olvastam a könyveket és nekem olyan volt ez az évad, mint a trónok harca utolsó két évada.
Buta cselekmények és történések, a karakterek nem ugyanúgy viselkedtek és ezt onnan tudom, hogy én imádtam Yennefert az első évadban. Itt nem.
A jelenetek 1 perc után lévő átvágása egy másik jelenetre is nagyon rossz.
Sajnos ez a második évad személy szerint nekem még unalmas is volt pedig ezer és ezer filmet, sorozatot láttam már.
Ráadásul kevés a rész és az a dolog hiányzik belőle, amit a trónok harcában és a gyűrűk urában is imádtam. Az ÚT.
Nekem nagyon tetszik a Vaják elnevezés és amúgy sem szeretem ezt a manapság divatos erőltetett angol nyelv imádatot.
Hallottam, hogy ebben az évadban rettenetesen eltértek a könyvektől, így megértem, ha valakit, aki ismeri az irodalmi alapanyagot ez kiakaszt, de én, aki sosem olvastam őket, nagyon szórakoztatott a sztori. Az első évadot többször érte kritika, hogy az eltérő idősíkok miatt nehezen volt követhető, hát ilyesmi fel sem merülhet az új évad kapcsán, mert hagyományos cselekményvezetést kapunk, könnyen érthetően van elmondva minden, még az is, hogy a szörnyek miként bukkantak fel a Kontinensen (szférák ütközése).
A karakterek szintén jók, természetesen a címszereplő és Ciri viszik hátukon az egészet (Henry Cavill és Freya Allan párosa remek) és nekem a többi Vajákkal sem volt problémám, sőt, külön tetszett, hogy amint Geralt elhozza a lányt Kaer Morhen-be mindenki tök pozitívan és védelmezően viszonyul hozzá. Lehet rám köveket dobálni, de nekem Kökörcsin is tök szimpatikus, tipikusan a néha idegesítő, ám aranyszívű tagja a csapatnak, aki lehet, hogy néha kiakaszt, de sosem támad majd hátba. A zenéjét meg a szöveg miatt szeretem: a dala, amiben Geraltot savazza, meg mikor a sitten mocskolja az őrt, hát mindkettőnél nagyokat röhögtem. Ami kevésbé tetszett viszont az Yennefer egész évadon át tartó önsajnáltató vergődése, hogy jaj, elvesztettem az erőmet. Na, az idegesített egy kicsit.
Külön kiemelném még a látványvilágot, ami óriási előrelépés az első évadhoz képest. Ott voltak nagyon jól sikerült effektek és voltak igen gyengén sikerültek is (mint például a sárkányok). Itt nagyon nagy fejlődés ment végbe, az összes szörny valami fenomenálisan néz ki, abszolút mozifilm szintű minőség.
Ami nekem itt továbbra is negatívum az a blackwashing meg ez a középkori fantasy világba beleerőszakolt sokszínűség, illetve a tündék kapcsán behozott rasszizmus témaköre, ami annyira erőltetett, hogy csak a fejemet tudtam forgatni rajta.
Még annyit, hogy engem összességében tud zavarni a rengeteg káromkodás, illetve egy cseppet sem hiányzik, hogy lépten-nyomon pucérkodjanak benne. Engem a Gyuri által említett Spartacus sorozatban is zavart, ordított az egészről, hogy csak azért van benne, hogy eladják annak, aki erre akar hokizni. Már bocsánat, de én a karakterek és a történet miatt nézek minden filmet, vagy sorozatot és baromira nem attól lesz jó, hogy kétpercenként van-e benne csöcs vagy segg. A káromkodás meg szimplán alpári. Értem, hogy bizonyos helyzetekben káromkodik az ember, vagy van olyan karakter, akihez ez illik (mint itt a címszereplő), de mikor minden helyzetben mindenki tolja a "fuck"-ot, baromira irritáló. És nem csak ennél a sorozatnál, hanem számomra bárhol. Ez se nem kemény, se nem menő, hanem szimplán tahó és alpári.
Minden hibája ellenére ez a sorozat engem eddig nagyon szórakoztat, így a harmadik évadot is várom.
A barátotoknak igaza van, az alapmű valóban meg van gyalázva. Pontosabban, a sorozat annyira kajla irányba indult el, hogy a saját elemei valami gagyi fércnek tűnnek az alapművekhez (és akár a játékokhoz) képest. Ami a sorozatban jó, az a hangulat, több igen jó színészi alakítás (Cavil különösen), a visual egy része, ahol még maradt rá energia (főleg az első epizódban), illetve a sorozat saját zenéi... még az első évadból. Sajnos a zeneszerző párost speciel a második évadra lecserélték, én érzem is az esést ezen a fronton (nagyon látszik a különbség, amikor egy első évados zene tér vissza a második évad zenéi között).
Némi spoilerrel. A Witcher 3: The Wild Hunt játék cselekménye az a könyvekhez képest jóval hátrébb járna. Van 8 Vaják könyv (ebből a 8. az előzmény, tehát a 7. időben az utolsó), a sorozat most úgy kb. a 3. könyv eseményeinél jár. A Witcher 3 játék pedig a 7. könyv után "úgy kb." veszi fel a fonalat. De a sorozat nagyon sok dolgot máshogy csinál. Emhyr császár "leleplezése", hogy ő Cirinek kicsoda, például a könyvben jóval később történik meg. De például ez a "halhatatlan anya", aki a 2. évadban itt a boss, ő eredetileg nem is létezik. Éppen ezért, ha srácok, titeket érdekel ez a sztori, akkor nyugodtan olvassátok el a könyveket vagy nézzetek videókat, wiki oldalakat, vagy olvasgassátok az infó morzsákat a Witcher 3-ból, mert a sorozat legalább 50%-ban teljesen másfelé viszi a fonalat. Egyébként Wun-Wun videói a legjobbak, de egy jó ideje szegény már nem tud mással foglalkozni, minthogy elmondja az epizód kibeszélőkben, hogy hogyan van ez eredetileg a rendes történetben normálisan.
Hogy milyen nagy világokért lehet még rajongani? :) Amit említettetek, a Narnia krónikái, az C. S. Lewis világa. Ő Tolkien barátja volt egyébként Oxford környékén, és a Narnia világ is kb. hét kötetes. Mivel szeretitek a Sci-Fi-t, ezért a Star Wars, Középfölde, Dűne, Harry Potter, Vaják világon kívül (amúgy ebben is van egy hangyalábnyi sci-fi elem később, nem véletlen ez a mutagénes duma), egy nagy világot tudok még ajánlani, ami ALAPMŰ: Asimov: Foundation, magyarul az Alapítvány. Ami igazából az Alapítvány és a teljes Asimov robot univerzum egyben, de az Alapítvány könyvek önállóan is olvashatók (annyi, hogy papíron ugyanabban az alternatív jövőbéli történelemben játszódnak, ahol mondjuk a talán ismerős 'Én a robot' is, de több ezer évvel később, pár apró kapcsolattal). Egyébként Asimov ugyanabban az évben született, mint a Dűnét jegyző Herbert. Kedvcsinálónak: a Foundation volt az a könyvsorozat, ami anno legyőzte a Gyűrűk Urát a Hugo-díj egyetlen egyszer kiosztott Best All-Time Series kategóriájában, amit a legjobb folytatásos regényfolyamnak ítéltek oda 1966-ban.
Nincs baj azzal, hogy mély háttérismeret nélkül véleményez valaki egy sorozatot. A sorozatnak úgy kéne működni, hogy ha most hallod életedben először hogy witcher, akkor is értsd a történetet,és jól szórakozz. És meg is érkeztünk az adaptációk nagy rákfenejehez. Vagy nagyon jól ültetsz át egy könyvet mozgóképre, vagy nagyon rosszul. Csak addig van köztes állapot, amíg nem ismeri a néző a könyvet (vagy a játékot,ami nagyon jól lett adaptalva). Az első évadnal az volt az érzésem,hogy jó a történet,de valahogy valami hiányzik. Utánna elolvastam a könyveket, játszottam a játékkal is. Azokkal szemben a sorozat gyenge. És úgy, hogy egyébként a második évad egyértelműen jobb ,mint az első, a könyvek és a játék után sokkal jobban utálom a második évadot mint az elsőt... Érdekes..
Üdv!
Mivel nagyon nagy fanja vagyok a witcher világnak és nyitott voltam a sorozatra (a második évad ötödik részéig láttam eddig) gondoltam megosztom én is a véleményem. Valójában a történet a könyveket veszi alapjául (elviekben). Sajnos azonban kicsit kuszán bele-bele vesz a játékokból akár karaktereket, akár külső megjelenéseket, történéséket (akár a tündék szöktetése Novigrad városából, hasonló, mint a játék sorozat harmadik részében lévő). Maga a cselekmény szál viszont így a 2-5 rész között kb. kezdi teljesen elengedni a részleteit a fő szálnak, ami végülis nem probléma, csak kérdés hogy akkor minek építik elviekben a könyvekre, miért nem képesek akkor egy teljesen saját világot felépíteni. A sorozat helyenként tényleg tud érdekes mozzanatokat, csavarokat berakni, illetve a helyszín, akár a redán központ, mint az erdélyi Segesvár (legalábbis biztosan erdélyi település) illetve páncél valódi középkori megjelenése némelyik városi őrön kifejezetten üdítő érzés volt számomra. A tündékkel és más karakterekkel kapcsolatban kifejtett nézeteitek, hogy elég vulgárisak. Ez való igaz, a Yennefer viselkedése néha már kifejezetten irritáló tud lenni, de a könyvek vagy akár a játék sorozatnál is nagyon gyakori az egyszerű naturalista, mondhatni vulgáris viselkedés, a káromkodás az ocsmány „emberi” viselkedés akár az egyszerűbb tündéknél, mint az embereknél és törpöknél is. Az író is kicsit talán ebben akarta közelebb hozni ezeket a különböző népeket egymáshoz, ami szerintem a sorozatban is alapvetően elfogadhatóan működött. Ami talán nagy hiba és érezhető, az a PC vonal megjelenése. Ami kifejezetten nevetséges, tekintve a könyv egy sor erős női karaktert vonultat fel, úgy hogy nem próbál elnyomni vagy bagatelizálni férfi karaktereket, és vannak utalások akár távoli (Afrikai-arab világ jellegű) vidékekre, mégis nagyon durván próbálják beleszuszakolni a férfi és női vonalon is ezeket a torzításokat, ami szerintem sajnálatos. Nem kéne a politikát belevinni egy sorozatba. Sajnos van benne valami, amit sok korábbi fan érezhet, hogy kicsit olyan mintha tönkre tennék a világát, de szerintem ettől függetlenül kell ezt nézni és látni a pozitív igyekvéseket próbálkozásokat, illetve mosolyogni a sorozat gyengeségein. Remélem nem túl összeszedetlen a kommentem, csak gondoltam megosztom amiket így az eddigi tapasztalataim sugallnak.
Klassz a csatorna csak így tovább srácok!
Sziasztok!
47 éves fantasy kedvelőként, mindig a Conan a barbár, és a "B" kategóriás Vadak urát keresem az új filmekben, sorozatokban is.
Azok a karakterek nagyon megalapozták számomra a műfaj szeretetét.
Valahogy a mai filmek, sorozatok nem adják vissza azt a "vadnyugati" hangulatot.
És itt jön Gyuri meglátása. Aki lila köpenyben próbál bújkálni, az hülye! Ilyen nincs, semmilyen dimenzióban, csak Lilaországban.
Kizökkent, ez így van.
Minden jót.
Köszönöm, köszönöm, köszönöm! Azt hittem csak engem idegesít, hogy 8 részes egy évad. Az első évadban még lenyeltem, mondván, nem biztos, hogy bejön a népnek a sorozat, nem akarnak kockáztatni. De a második évadban, hogy megint 8 részből akarják megúszni. Persze, ez netflix találmány, minden - szinte minden - sorozatuk 8 résszel operál évadonként. Komolyan? 8 részből akarnak karaktert, világot és történetet építeni egyszerre? Szerintem elcseszték ezt a sorozatot. Helyenként szar a cust, nagyon rosszul sikerült átültetni a regényt sorozatba. Az adatpáció itt megbukott. Nyilván a regény mindig jobb, mint bármilyen sorozat vagy film. Ez mindig igaz. De azért a Trónok harca regényeit - amíg könyvekből dolgoztak - nagyon jól sikerültek adaptálni. Kár érte, én nagyon akartam szeretni ezt a sorozatot.
Szerintem a Vaják név ( bocsi Gyuri) nem rossz és valamilyen szinten visszakapcsol a Gyógyfüvek próbájára, De azonkívül az elhangzottakkal teljesen egyetértek köszi tetszett :D
Teljesen jó a magyar Vaják név. Egy eredetileg lengyel regényfolyamról van ugye szó, ahol az eredeti név Wiedzmin, ami németül például Hexen-nek lett lefordítva. Még a boszorkánymester lenne a legitim megnevezés, de a vaják/vajákos is lényegében ugyanezt jelenti. Aki ismeri jobban a könyvek és játékok világát, az tudja is, hogy az ő eszköztárukban a jelek, az alkímia és a herbalizmus igen fontos szerepet jásztik. Plusz mindegyik vaják egyben egy szörnyhatározó is. A képzésük nagy része a szörnyek biológiájával, szokásaival, gyenge pontjaival, a kapcsolódó átkok ismeretével foglalkozik. Az az extra faktor, hogy amúgy a füvek próbájának hála fizikailag baromi erősek, kiváló kardforgatók és kígyószemük is van. Ráadásul a füvek próbájának, amikor a képességeik nagy részét megkapják, pont az az egyik szerepe, hogy hozzáedződjön a szervezetük a klf. betegségek, mérgek és főzetek káros hatásaihoz. Például egy fehér sirály vagy egy arany oriole az átlagembert leginkább megölné vagy kegyetlenül meghánytatná, ők meg adott szintig elviselik és még akár gyógyulhatnak is tőle.
A könyvet nyomokban tartalmazza. Olvasom a könyvet, abban sokkal érdekesebb dolgok is vannak amit egy az egyben kihagytak. Bár lehet hogy benne lesz még mert az időrend sem követi a könyv fejezeteit. Yennefer szerepében jobban örültem volna Eva Green-nek.
Eva és Yen ? Valóban !
Graham McTavish az Outlander sorozatban is nagyot alakított. Üde színfolt volt újra látni őt a Witcher-ben. :)
Jobb lett mint az 1. ávad. Ciri felépítése kifejezetten tetszett
Nem olvastam a könyvet és nem játszottam a játékkal. Gondolom ennek köszönhető, hogy tetszik a sorozat. Érdekes, hogy így laikusként engem is főként azok a dolgok zavarnak meg, mint a srácokat. A fuck-ozás túlzottan nem zökkent ki, de bárd szerintem is irritáló (Disney rajzfilmeket se bírom, ha kornyikálnak bennük), és a kevésbé korhű dolgok is néha ki tudnak zökkenteni. Most a 2. évadban ezek a dolgok kezdtek megszokottá válni számomra, tehát a 3. évadnál már nagy eséllyel úgy tudom majd kezelni, hogy ez a sajátossága a sorozatnak.
Yennefer-en tényleg túl sok volt a ruha, ez engem is teljesen kiborított. Mi az, hogy ezt a kicsike szoftpornót is elveszik tőlünk a sorozat készítői?! Felháborító! :)) Az első évad majdnem minden része után rámentem az asszonyra. :))))
Az apa - lánya kapcsolat se volt rossz, de engem nem érintett meg, mint Ábit, pedig nekem is tavaly született meg a kislányom. Lehet azért nem hatott meg annyira, mert nálunk rá néhány perccel egy fiúcska is előbukkant. :)
Apropó, babázás. Egy ezzel kapcsolatos content is jöhetne a csatornára. Ábi miként éli meg ezt az egészet, így több hónap után, milyen megható és milyen vicces pillanatok voltak/vannak stb... De természetesen a "Magyarország legőszintébb csatornája" stílusban. :)
Majd április környékén jön a House of the dragon (trónok harca előzmény sorozat)
Ha ott minden részről csinálnátok kibeszélőt az megdobná a csatornát
Én még anno a trónok harcával kerültem erre a csatornára
Az is csak valami agyatlan PC crap dömping lesz.
Három játék és az összes könyv után újat nem talál az ember, ha nem gondolkodsz az összefüggéseken, csak bambulsz, egész élvezhető, vizuálisan meg nagyon megnyerő.
Zseni az intro uraim!
Én laikusként nézem, és az első évad pont a szörnyvadászos részek miatt jobban tetszettek. Kell persze a történetvezetés, de jó volt nekem nézni a mostás részeket, mivel szörnyimádó vagyok. :) A mostani évad menekülős részekből nekem is nagyon szemet szúró volt Yennefer lila selymes ruhája. Ennyi erővel ki is írhatták volna magukra, hogy menekülünk, kapjatok el. :)
Sziasztok! Alapvetően egyetértek Gyuri meglátásaival. Nekem is feltűnt, hogy valahogy nem sikerül visszaadni, a különböző népek/fajok viselkedésében, beszédében a különbségeket. Sajnálom, hogy kizökkentőek ezek a dolgok, mert amúgy nagyon tetszett ez a második évad. Király, hogy végre bejön a képbe a szarkavarás, a különböző hatalmi csoportok és egyének ármánykodása, összeütközése. Ez a Trónok harca sikerének is egy fontos eleme volt. Jó irányba mozdult el a sorozat, remélem, a harmadik évad még jobb lesz.
Amúgy nem volt valami olyan mondás, hogy 7 évadra terveznek?
Vicser vagyok ! Felváltalak kétszáz orenért !
Gyökerek sorozatrol lesz kibeszèlö?
kijött a Witcher Origin of Blood, egy négyrészes minisorozat (nem tudom mikor, én most akadtam rá) lesz róla video?
Nem hiszem. Láttam de annyit nem ér hogy videó készüljön róla.
én nem olvastam a könyvet és a jàtékkal se játszottam, de arra jó volt a sorozat hogy végre nézhettem 1 jó vilàgú fantasyt, nekem a hibáival együtt tetszett, a szörnyek, a vilàg ez a sötétes komorság, nem értettem miért húzzàk le annyian, azóta làttam wun-wun videóját aki kb akkora fan mint a Lipi és ő részletesen kifejti, azóta megértem a vilàg ismeröit hogy miért utàljàk de én szerencsére nem ismertem előtte és így teljesen okés sorozat, plàne a netflixes felhozatalhoz képest
Gyűrűk ura aréna játék és a film kibeszélő mikor jön?
Mikor tudok Pimpes bögrèt rendelni?🤔🙃
Rajta vagyunk, nem egyszerű a téma, de nyerni fogunk:)
Okès,már rágom a küszöböt 😁
A 2. évad után kaszáltam a sorozatot. Olvastam a könyveket, a közelében nincs minőségben. Borzasztó a forgatókönyv, borzalmas a casting. Csupa ismeretlen, amatőr színész. Tele pakolták feketékkel/félvérekkel akiknek semmi keresni valójuk nem lenne ebben a világban. Henry Cavill tényleg jól hozza a figurát, de egyedül meg nem tudja elvinni a hátán a sorozatot. Még mindig látszik az olcsóság az egészen. Andrzej Sapkowski írót sem értem hogy engedhette képernyőre ezt a förmedvényt. Értem én hogy van az a pénz, na de ez gyalázat! Leköpték a könyveket.
Sapkowski miután megírta a könyveket,csak rossz döntéseket hozott a jogokkal kapcsolatban. Először csináltak egy botrányosan szar lengyel sorozatot,ami megbukott. Aztán apro pénzért adott jogokat a játék készítőinek, ami igencsak nagy siker lett,mindhárom rész. Ekkor elkezdett igen bicskanyitogató interjúkat adni,hogy át lett verve, több pénz járna neki stb.. (Szinte biztos vagyok benne hogy a játékok nélkül kb fele ennyien se ismernék a könyveket se....) Most meg egy rakás pénzt kaszál az öreg,csak közben teljesen lejáratják a Witcher címet,főleg a rajongók előtt...
A sorozat konkrétan kilúgozta az egész könyvet a második évadban. Egy-két dolog ha egyezik, így ezt nem nevezném adaptációnak.
A black washing eleve elrontja a sorozat hangulatát, de erre rátesz egy lapáttal a kidolgozatlan karakterek, amik a könyvben ki vannak dolgozva.
Vesemirt konkrétan elrontották, sosem tett volna ilyet Cirivel, sosem engedett volna meg egy orgiát Kaer morhenben, mikor az a lényege az egésznek, hogy csak a beavatottak tudják, hogy hol van, mert az emberek és varázslók (pont Vesemir szeme láttára) egyszer már elpusztították. Erre most van egy csapat kurwa akik tudják, hol van...
Az Arathusa varázslós szálat is nagyon nem sikerül adaptálni, Vilgefortz-nál és Tissaia-nal idegesítőbb pár nem létezik. Stregobor viszi a hátán a jeleneteit, aki egyébként a könyvbe itt már szóban sincs, de ez egy jó változás, mert neki legalább van karaktere.
Az első rész engem meg megpofozott. Nivellen története volt a kedvenc novellás részem, erre itt magával a karakterrel mondatják ki a lényeget...
A káromkodással egyetértek. A varázslóknak nagyképű köcsögöknek kellene lenniük, akik folyton nagyzolnak, páváskodnak a szépségükkel és fennsőbbségeskednek. A Tündék pedig egy nemes faj, ők konkrétan abból élnek(vagy halnak ki), hogy nem művelnek földet, mert ők nem így nőttek fel. Ne is beszéljünk náluk a blackwashingról mert borzasztó.
Egyetértek Lipi álláspontjával, konkrétan megerőszakolta a sorozat a könyveket.
Yennefer meztelenségét én is hiányoltam a 2.évadból. :( Ha már úgyis most megy a Book of Boba Fett, illetve a Mandaloriant is ide kapcsolnám, a Geralt-Ciri viszony nekem kicsit olyan, mint Mando és Grogu kapcsolata.Kökörcsin picit olyan volt, mint Solti Ádám (ő ugrott be mimika végett) és a néhai Benkő Dániel szerelem gyereke. Szerintem a PC-ség ebben az évadban nagyon megjelent.
7 évadosra tervezik a sorozatot!
hát az első évad után még nem mertem megnézni!! ... A video tetszett viszont ! 😁
szörnyen sajnáltam h. Yennefer nem vetkőzött, nézem is vissza az első évadot!
A tündék talán azért viselkednek emberien gyarlóan, mert le vannak csúszva. Az egész nép száműzött és nincsenek gyökereik, de engem is kicsit kizökkent ez az ábrázolás. Nekem a tündék mindig is egy nemes és tartásos nép minden körülmények között.
A Kökörcsin egy kísérletező, haladó szellemű művész, talán ezért tűnik modernebb hangzásúnak a zenéje. 😄
Sőt, az talán nem nagy spoiler, de elő fognak jönni a másvilágban lakó tündék, akik kb. olyan g*cik, mint a waffen-ss.
offtopik, de lehetne egy linkajánló, "Asimov Teljes Alapítvány, Birodalom, Robot, Univerzuma Hangoskönyvek" ua-cam.com/play/PL9y4UxMWALqXsV49F_ACAfvx6kLmQJIur.html ne véletlenül találjunk már ilyeneket, ill. Gépész úrral is lehetne interjú hamár homár :)
Sziasztok:)
Az Apple Tv+-os Invasion (2021) c. sorozatról várható esetleg kritika ?
(Nekem nagyon jól indult aztán borzalmasan rossz lett)
Előre is köszönöm:)
Akkor nem lesz:) de amúgy ezt mi nem követtük sajnos
Jaja, jó a Wicher, de ahogy Kőszegi Ákos megszólal a főcímben, az valami embertelen! Ő az, aki ha mond valamit, az úgy van, és kész!
És a legdurvább, ha véletlenül reklámblokkoló nélkül nézel egy videót, ami előtt szintén Kőszegi Ákos hangjával megy a politikai kontent/hirdetés.
Én is keveselltem a 8 részt, de a 22 sok lett volna. Szerintem a 13 még nem túl sok, de épp elég, egy ilyen sorozatnál. A Herkules más volt, általában annyira laza, és könnyed, azoknak jobban áll a sok rész.
Engem a könyvek közül Robert E. Howard univerzuma fogott meg, az volt az etalon, pedig sokan kevésbé becsülik a sword and magic fantasyt. A filmek közül meg nem nehéz kitalálni na...
Nem kötekedésből, de a sorozat nem a játékokat követi, hanem a könyveket. Bár ebben az évadban maximum nyomokban vették figyelembe a könyvek történetét, ami sajnos meg is látszódott a minőségen.
Egyébként abszolút egyetértek Gyurival abban, hogy a Witcher 3-ban szereplő banyák ( The Crones) is fényévekre jobbak voltak, mint amit ebben az évadban kitaláltak.
Geralt: Ciri! Tedd ezt és ezt, hogy ne dögölj meg!
Ciri: Nem!
😅
Nekem tetszett ez az évad. Kicsit tényleg rövid volt meg tényleg a side questek háttérbe kerültek (sajnos). Nekem a többi Witcher nem volt valami erős. Nekem nagyon tetszettek hogy az érdekek hogyan alakultak a birodalmaknál. Nekem más nagy problémám nem volt. Kiváncsi leszek a 3. évadra meg az előzménysorozatra.
Az első évad nem volt jó de a második szerintem felháborító.Ez persze csak egy vélemény.A kollégámnak például tetszett.
Szerintem elég nyilvánvaló ( de ha nem javítsatok ki ) a Yennefert játszó színésznő Anya Chalotra a sikeres első évad után nem akar már hasonló szexjelenetekbe belemenni ahol hosszú másodpercekig látszódnak a mellei, ezt mindenki döntse el magának hogy helyes-e. Persze a fanok és sorozatnézők köztük én is nyilván helyeselném hogy igen is merjen hasonlókat mutatni a 3.évadban majd de elég csekély rá az esély.
Nekem amúgy az 1.rész kifejezetten tetszett, ha az egész 2.évad ilyen darkos, horrorisztikus szálat vesz fel mennyivel jobb lett volna. Kökörcsin kifejezetten idegesítő egy karakter, amit meg leművel ott a pataknál az a tipikus " oké, adjunk a női nézőknek is egy szép látványt " effektus már sok.
Én úgy emlékszem a sorozat és a játékok egy idővonalon vannak, de a sorozat a könyveket kezdte adaptálni (bár már inkább csak alapszik rajtuk) amik a játékok előzményei. Lehet rosszul tudom, nem régóta vagyok benne ebben a világban.
a játék a könyv után játszódik
@@orszagmihaly7752 Ezt mondtam én is nem? :D
cső fiúk, a Yellowjackets-ről lesz kritika?
Sjnos az még előttünk áll..
@@csendler Csak 10 rész, nem a világvége :)
CALL OF DUTY: MODERN WARFARE-ban Barry Sloane (Six sorozat) szerepel mint captain Price.
Sziasztok! Újra megosztom ezeket a dalokat, hátha valaki kimaradt... :) ua-cam.com/video/bS4Q-WWyl3Q/v-deo.html és van új is: ua-cam.com/video/xGGZ5XZLxTk/v-deo.html&start_radio=1 !!! Szerintem zseniális!
Nekem, aki nem ismerte a Witcher világát a sorozat előtt, sokszor egy oltári nagy katyvasz volt az egész. Szeretem, ha kell gondolkodni, ki mit miért tesz, mi a motivációja és célja...de mikor már konkrétan követni is alig tudom mi miért történik, ez a tag hogy kerül ide és mit akar, az elvesz az élményből. Nekem az első évad jobban tetszett, itt túl sok dolgot próbáltak belesűríteni abba a 8 részbe. Graham McTavish egyébként az Outlander c. sorozatban is szerepel, amit meleg szívvel ajánlok nektek, főleg a történelmi szál miatt Ábelnek.
Nekem Vesemir egyenlő Hulk Hogan.
Nagy kis Hulk Hogan ő
Sziasztok Pimp Thy Mind először is szeretném leszögezni hogy a Witcher könyvek a Witcher játékok előtt játszódnak a hetedik Witcher könyv a Witcher 1 játék előtt játszódik 5 évvel vagy hónappal már meg nem mondom de összefüggő történetről beszélünk a könyvek és a játékok között és a Vaják könyvek és a játékok rajongójaként ez az évad a könyvek történetének szemszögéből szinte nézhetetlen volt . Az első évad valóban az első két könyv eseményeit dolgozta fel bár az első könyvben Gerált szinte végig Melitele szentélyében lábadozott és egy ott tanuló lánnyal Iólával természeten össze is fekszik és beszéli meg az első könyv eseményeit . De a második évad szinte teljesen szakít a könyvek történéseivel mivel Yennefer nem lesz szökevény a könyvekben meg nem menti meg Cahirt meg Cahir nem lesz vallásos Emir császár felé meg Cahir nem is vallja magát Nilfgaardinak mert az ő országát is Nilfgaard foglalta el és a családja is a túszuk lett Cahir Geráltott na meg Cirit követi végig a könyvekben de nem azért mert bántani akarja Cirit hát a hetedik kötetre többször együtt harcol Gerálttal a Nilfgaardiak ellen . Meg a Witcher - ek a Kaer morhen - ben nem fogadnak kur@vákat mert nekik ez egy megszentelt hely és sírbolt is egyben meg nem isznak össze vissza mert nekik van méltóságuk meg Eskell nem egy gonosz ember ajjjj meg egyszerűen nincsenek Ázsiai Witcher - ek mert igaz hogy Witcher világán vannak Keleti emberek de azok baromi messze vannak az Északi királyságokhoz képest ugyanez van a feketebőrű Witcher - ekkel is mert Zerikánia az Északi királyságoktól is jóval északabbra található és nem fog onnan egy random gyerek az Északi királyságok közepében felbukkanni csak azért hogy Káer morhen - ben tanuljon. Aztán ott a mágia használata a könyvekben na hát a könyvekben azért hogy te mágiát használhass nem kell életerőt feláldozni érte meg nincsen szó semmiféle Káoszról ! Hát jó hogy nem már a Warhammer 40.000 vagy a Wahammer Fantasy - ból is ismert sötét káoszisteneket hozzák be Witcher sorozatba . Jó hogy nem Geráltnak már Nurgle meg Szlanes hívőkkel kell megküzdenie majd a harmadik évadban . Meg nincsen elítélve az a mágus aki tűzmágiát használ . Meg a démon aki a tündéket meg Yennefert is befolyásolja az évadban nincsen jelen a könyvekben ez a Netflixnek a saját oda nemillő hülyesége ! Aztán ott van Vilgefortz karaktere is hát ő basz@d meg ő a könyvekben egy 40 éves fehérbőrű sportos csávóka nem egy Latinó vagy Indai és neki lesz összeégve az arca baromi csúnyán nem Riencének ajjj istenem nem fogom nézni a harmadik évadot pedig a Netflix annyira jó animéket csinál feltudnék legalább 10 - et sorolniLipi nagyon jól járt hogy nem nézte meg a második évadot !
Most első sorban a The Witcher rajongóktól kérdezem: mit isznak a "vajákok" harc előtt, amitől a szemük feketébe borul?
többféle főzet van könyv meg játék szerint,de itt nincs kiemelve..ezek a löttyök felboostolják a képességeiket amiket a vajákká válás útján szereztek(pl gyorsabbak lesznek,erősebbek ellenállóbbak stb) a regények második felében már nem nagyon fog ilyen cuccokat inni Geralt mert nem lesz hozzá alapanyaga. a játékban meg van kb 25 fajta ott mindegyiknek más a képessége plusz még rájönnek az olajok amiket a kardra tehetsz amik pluszt adnak.
Én nem olvastam a könyvet és a játékkal sem játszottam. Szerintem ez a sorozat önmagában élvezhetetlen gagyi, Cavillt leszámítva nagyon rossz színészekkel gyenge sztorival. Egyedüli pozitívumnak a szörnyek kinézetét mondanám! Meglepődtem hogy ti ennyi pozitívumot össze tudtatok szedni ! :)
Ne vajákozzatok, az wiedzmin :-)
Yennefer vetkőzése engem nagyon nem érdekelt, mert a színésznőt nem tartom szépnek. Katee Sackhoff már jobb bőr volt az Another Life sorozatban. Mondjuk ha Yennefert egy valóban olyan bombázó alakította volna, mint ahogyan a Witcher 3 PC-játékban megjelenítették, akkor más lenne a véleményem. Idősebb, magas, atletikus, határozott arcélű szereplő helyett kaptunk egy alacsony, vézna, határozatlan, fiatal, babaarcú színésznőt. Nézzétek meg a sok interjút és beszélgetést a színészekkel. A könyvben Yennefer egy olyan karizmatikus szereplő, hogy még Geraltot is lenyomja. Ezt némileg a videojátékok is átadják. De ez a színésznő olyan vékonyka, önbizalomhiányos lányka Henry Cavill mellett, mintha az első szellő elfújná. Színészként is akkora karizmával kellene rendelkeznie, mint Henry Cavillnek, akkor jó párost alakítottak volna a filmben.
Vicser vagyok ! 😃
Nekem nem igazán tetszett a sorozat , több okból is. Igen, olvastam a könyveket, és persze teljes mértékben megértem, nem lehet 100%ban adaptálni egy könyvet! Ki kell hagyni dolgokat, át kell írni dolgokat, mert amai könyvben jó, az a film vásznon nem jó. Ezt értem, de olyan dolgokat változtattak meg ami nem indokolt, de legalább elszarta az egészet.
Már az első évadban rettentő furcsa volt, hogy az alakváltó lény, egy szadista sorozatgyilkos, miközben ez a faj csak békés tud lenni! Miért kellet átírni? Jó oké, ezt valahogy lenyeltem.
Aztán ez a boszorkány történet ami van a második évadban, amiről ti is beszéltek: ez abszolút nincs a könyvben! Nincs semmiféle még csak hasonló karakter vagy történet! Yeneffer nem veszíti el a varázserejét
Vesemir se akar Ciriből witchert csinálni.
Djisktra karaktere se működik, hiába jó a színész. itt nem működik,
Ja , eskel nem hal meg, és még csak nem is hasonlít a karaktere a könyvbélire
Kurvákat pláne nem visznek bulizni Kaer Morhen be, mert annak a helye is titok és a közelben nincs település, ahonnan kurvákat lehetne vinni!
A legnagyobb baj, az egéssszel Yen és Ciri kapcsolata. A könyvben ez a harmadik kötet, a leglényegesebb dolog, hogy ők Geraltal hogyan találnak egymásra és hogyan lesznek egy ilyen fura család szerű valami Pl hogyan ébrednek fel lassan Yen ben az anyai ösztönök, milyen jellemfejlődést mutat be, ez egy nagyon szép és remek történet.
Itt meg felakarja áldozni. Pont a lényeg veszik el, pont a lényeget írták át.
Ez kb olyan mintha a Gyűrűk Urát úgy vitték volna filmre, hogy teszem azt Gimli megöli Legolast, és nem lesznek barátok, Aragonrró kiderül, hogy Szauront szolgálja . Faszság? Az. Mint amit a Netflixre kitaláltak
Fő szereplők egymással való fontos kapcsolatát nem lehet átírni ,mert a történet lényege veszik el!
A Gyűrűk Urából nem baj hogy Bombadil Toma kimaradt, mert lényeges, nem baj Arwen szála hangsúlyosabb, mert ez nem vesz el a történetből, azért ezt a filmet mondom példának, mert Gyűrűk Uránl sikertül jól megfelelő mértékben átírni a könyvet filmre.
Reflektálva arra hogy a Yennefer fel akarja áldozni a Cirit és hogy ez mennyire karakter idegen erre szerintem nem a Gyűrűk urás példád a legjobb hanem az új Star Wars ahol a Luke Skywalker látja a sötétet a Kylo Renben és álmában meg akarja gyilkolni. Érted a nagy Jedi mester álmában meg akarja ölni az egyetlen testvére fiát illetve a legjobb barátjának a fiát.
@@magasigeri9195 Hát az új Star Wars se lett jó...
Fu gyerekek, a Wild Hunt sztorijára még várhattok jó pár évadot, annyi cselekményt kell még előtte bemutatniuk, plusz az nincs is benne a könyvekben, csak a játékban. Eltelt 2 évad és még szinte semmi nem történt. Csalódás volt ez a 2. évad, főleg a boszorkány, ez csak egy kitalált gonosz volt a producerek részéről, pedig lett volna helyette más, akivel harcolhatnának. Ja és persze ez az indokolatlan PC zuhatag, amitől én hányok, hogy teletolják feketékkel és félvérekkel ezt a világot. Holott aki ismeri a háttérvilágot tudja, hogy nincsenek benne ezek.