Mivel fűtsek? - Melyik a jobb fűtéstípus? - Mivel fűtsünk a hagyományos kazánok betiltása után?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 65

  • @ferenctoth6217
    @ferenctoth6217 8 років тому +11

    Egy korabeli B30 típusú téglából épült ház szigetelés nélkül, a kondenzációs rendszer nagy anyagi beruházás, nulla megtérülés az épület hőháztartásának is, megfelelőnek kell lenni, hogy nyereség képződjön.

  • @zoltanherenyi4139
    @zoltanherenyi4139 8 років тому +12

    Szerintem 4 perc alatt letudni ezt a témát bizony nagyon szűk, de azért köszönjük szépen, mert szépen össze van szedve pár dolog. Én éppen építkezek és ez volt az egyik legnagyobb kérdés, hogy mivel fűtsünk és hogyan. Itt az EU-s direktívákról szó esett, de az épület kritériumok valahogy kimaradtak (null energetikás ház és társai, ami a nem túl távoli jövő szabványa lesz). Nekem PHPP szerint rosszabbik esetben 35kWh/nm/év lesz a fűtési igény (jobbik esetben megcsípem a passzív ház szintet, 14,85kWh/nm/év), a ház 103,5nm nettó. Ez ugye éves szinten 3622,5kW rosszabbik esetben, gázban kb. 55e HUF/év jelenleg. A kondenzációs csoda kiépítése 350e körül van plusz a kazán - ami mennyi is? Még 250e minimum? A mostani turbó cirkó ami a lakásban van, mérés szerint 93,5%-os hatásfokú - a leggyökérebb Saunier Duval-ról beszélünk, ami ugye már nem kapható, mert ugye "gyenge a hatásfoka", cserébe olyan 80e körül lehetett utoljára kapni talán egy éve. Mennyi egy kondenzációs kazán hatásfoka? 97%? Akkor az olcsó turbós kazánhoz képest 1900HUF/év a különbség gázban. Eeeeeeeeez aztán környezetvédelmi csúcs! 20 köbméter gáz évente juhéj!!! Megtérülés 120 év?!?! Gratula az uniónak és köszönet is egyben...
    Mellesleg padlófűtéssel lesz ion kazánom és hálózatra visszatápláló napelemem. Cserébe 1 szolgáltatót kizárok és megfelelő méretezéssel még a világítás és egyéb áramfogyasztó kütyük fogyasztásáért se fogok fizetni. A hálózatra visszatáplálós rendszerek amúgy meg 8-10 év alatt megtérülnek. A napenergia pedig nem egyenlő a napkollektorral!!! Tessék ezt végre elfelejteni!!! Mindenki a napkollektorra gondol, ha napenergiáról beszélek - szerintem itt is arra gondoltak az urak... A napkollektor se és a napelem se termel pont akkor, amikor szükség lenne rá. De a hálózatra visszatáplálós rendszernél a nyáron megtermelt energiát télen kivehetem a rendszerből - éves elszámolás van ugyebár...
    És jöjjön a hőszivattyú, ami majdnem megetetett. A rendszer másfél millió alatt nem létezik. Maga a hőszivattyú az csak egy dolog, a sok-sok körítés még egy valag pénz. A levegős hőszivattyú a napelem/napkollektorhoz hasonlít, akkor nem fűt, amikor igazán kéne. De a föld szondás/föld kollektoros nem szenvedi el ezt a bajságot. Cserébe durva pénztárca nyitás van a fúrásért vagy a földmunkáért. No ezért maradt a napelem, mert a hőszivattyús rendszer árából kijön a hálózatra visszatáplálós - ez ugye karbantartás mentes. Azt se felejtsük el, hogy a hőszivattyú egy nagy hűtőgép és bizony vannak karbantartási költségei, nem is kicsik. Egy kis energiaigényű házban ez is a soha meg nem térő kütyük közé tartozik, pedig pont a passzív házakban szokott megjelenni.
    Jöhetne a "kit érdekelnek az alacsony fűtés igényű házak, mert abból nem sok van", de ha valaki 10cm szigetelést és 3 rétegű ablakot tesz egy régi szoci épületre, már akkor is érdemes elővenni egy komolyabb kalkulátort, mint amilyen a PHPP. Csúnyán le tudja leplezni a valóságot - meg önmagát is... Aki esetleg nem tudja, a PHPP a Passive House Project Planning rövidítése, a passzív házak építéséhez használt kalkulátor. Vegyék, vigyék, használják vagy olyantól kérjenek tanácsot, aki használja. Ma már a hasraütés és az ökölszabály nem működik az energetikában. Utólag megéri a ráfordított idő és pénz. Ami ebben a videoban elhangzik az az egyik helyen igaz, a másikon elbukik. Nálam speciel elbukik...

    • @MrBazsi888
      @MrBazsi888 5 років тому +1

      egyvalamit felejtesz el... az energia visszaszolgálósdi az EON-nak évről évre óriási pluszköltséget jelent, amit végül a fogyasztók fognak megfizetni... + ha h idén mennyiért vesznek vissza áramot és mennyit az egy dolog, de németeknél ez a rendszer kezd bebukni és lassan a körülményes tárolás miatt üzemzavar lép fel. az EON sem varázsló, hogy a nyári hőségben termelt napenergiádat majd télig szépen elraktározza valami akksiban. amíg nincs megfelelő akkumulátor technológia addig ez az úgy sem járható, de hát van 40évünk a földgáz tartalékaink miatt. mondjuk ebből 20-30év az ami nagyobb áremelkedés nélkül működhet. aztán, ha eljön az ideje majd lesz szigetüzem mindenhol, de még nagyon nem tartunk itt. kondenzációs kazán nem csak hatékonyabb miat a klasszikus nyíltégésterű hanem biztonságosabb, ami nem mindegy szerintem. ne felejtsd el, hogy a megújuló energiára építő németországban jóval drágább az energia miatt mint az atombiztos franciáknál. a zöldenergia egyelőre nem járható út, ahhoz a lithiumionnál komolyabb fejlesztésre lesz szükség. a szélenergia még gázabb... de nem is háztartások szigetüzemére van kitalálva.

    • @danf2866
      @danf2866 5 років тому +5

      @@MrBazsi888 A visszatáplált energiát nem tárolják sehol, amit te visszatáplálsz azt a szomszádod elfogyasztja. Télen pedig ha rá kell segíteni a rendszeredre paksot kicsit feljebb tekerik. Sajnos az a probléma hogy a nagy kazános cégek átverik az embereket, azt mondják hogy a villanyfűtés nem hatékony. 7 éve van napelemem, tökéletesen hibamentesen működik. Évek óta nem fizettem villanyszámlát, pedig a fűtésem is elektromos. Ti meg csak vegyetek gázkazánt.

  • @gaborugrics2358
    @gaborugrics2358 5 років тому +5

    Egy valami biztos, ha véletlenűl nincs áram napokig, akkor fűtés sincs,ha csak nincs a házon napelem. Viszont a jó öreg kályhába, vagy kandallóba, még egy több napos áramszünet esetén is be lehet gyújtani,ha van másodlagos fűtési lehetőség. 😉 Sose lehet tudni mikor lesz egy komolyabb áramszünet, a tél kellős közepén. 😉

    • @TheBlacktom
      @TheBlacktom 4 роки тому +2

      Alap esetben ha áramszünet van akkor a napelemes rendszer is lekapcsol (hogy védje a pózna tetején dolgozó szerelőket), legalább is Magyarországon a legtöbb rendszer nem szigetüzemű és nem hibrid inverteres. Persze van mód megvariálni, vagy direkt olyan rendszert kiépíteni, de nem az a jellemző.

  • @istvanfarkas8200
    @istvanfarkas8200 5 років тому +30

    Azért kivàncsi lennék, hogy a vidèki hàzak fűtésèt, ott ahol fàval fűtenek, na azt hogy szeretnék szabàlyozni?
    Üres szájkarate, csak nèpriogatás.

  • @stihlus91
    @stihlus91 4 роки тому +5

    Nagyon le van húzva a klímával való fűtés......pedig nem kellene.. H-tarifával 4.6SCOP értékkel szerintem nem olyan rossz. :) Ja,és -20 fokig simán üzemel... 1 klíma 28négyzetmétert képes befűteni. Jövőre 3db klímát vásárolok. Akinek milliói vannak az vegyen hőszivattyút.

  • @tehtube
    @tehtube 8 років тому +2

    A levegő-víz hőszivattyúnál hogy a gáznál kevésbé hatékony, az -8, -10 fok alatt van (

  • @gaborl.1907
    @gaborl.1907 8 років тому +28

    Sajnos nem esik szó a folyamatos karbantartási költségekről. Egy régebbi típusú akármilyen kazán évekig elműködött anélkül hogy hozzányúltak volna. (Persze van amelyik meghálálja a gondoskodást). A kondenzációs kazánok viszont TÉNYLEG HAMAR TÖNKREMENNEK évenkénti karbantartás nélkül, sőt ennek ellenére tuti hogy hamarabb tönkremennek mint a régiek. A karbantartás évi minimum 20 ezer Ft, de a hőcserélő lerakódásait sosem lehet tökéletesen kitisztítani, tehát biztosan tönkre fog menni!!! Azt szoktam mondani, hogy a fogyasztói társadalom begyűrűzött a kazánok piacára. (Értsd: "nem érdemes tartós termékeket gyártani, mert miből fogunk megélni aztán"). Ezt az egyik gyártó képviselője is elismerte. Szóval a konklúzió: jó a technológia, valóban lehet vele gázszámlát csökkenteni, de NE DŐLJETEK BE a marketingmaszlagnak, beszéljetek olyan gázkészülék-szerelővel, aki már több típust látott belülről, és nem érdekelt egyik fajta eladásában sem. Leegyszerűsítve: 10 évnél tovább egyik sem fog működni nagygenerál nélkül, így én egy olcsóbb típust javaslok, amelyiknél nem dőlsz a kardodba, ha ki kell dobni 10 év múlva!!

    • @jutka19550603
      @jutka19550603 5 років тому +8

      ÖV Color magyar kazánom 20 éve üzemel mindenféle karbantartás nélkül............. 1 ft kiadásom nem volt rá. Kondenzációsra cserélés kb 700.000 ft ,12 év az élettartama kb. szervíz közben ki tudja mennyi., mikor térül meg a beruházás .Soha. Szig. családi házam éves gázszámla :300.000 ft.(150 nm)Ha 10 % ot megtakarítok akkor mi van ?

    • @bh25jay
      @bh25jay 5 років тому +3

      @@jutka19550603 nekem Buderus Logamax kondenzációs gázkazábom van 200k ft volt tavaly.
      10kért pluszba kaptam hozzá 4 év garanciát.
      Nekem 1 év alatt 150k ft gázszámlám volt, ugy hogy 110nm fűtök be 23 fokra.

    • @horvathnorbert9339
      @horvathnorbert9339 2 роки тому +1

      Így van.

  • @egergeppontgepkolcsonzoesw6673
    @egergeppontgepkolcsonzoesw6673 6 років тому +6

    Szerintem a legjobb megoldás kimaradt! Elektromos kazán + Napelem!!! Kényelmes, biztonságos, halk, nem kell gáz és nincs havi számla (a nyári többletet elhasználod télen)! Ha új házat építesz a gáz bevezetés, tervezés, kivitelezés költségén ez is megvalósítható!!!

    • @petervladar1393
      @petervladar1393 4 роки тому +2

      A hőszivattyú 4-es COP-vel negyed annyi napelemet igényel mint az elektromos kazán. Ha a kettőt leköltségeled 80 m2-es ház fölött biztosan a hőszivattyú irányába billen a mérleg, akár több millióval. Ezért nem találsz passzívházakban sem elektromos kazánt, hőszivattyú+napelem+hővisszanyerős szellőztetés, ez a legolcsóbb megoldása egy nullás háznak.

    • @egergeppontgepkolcsonzoesw6673
      @egergeppontgepkolcsonzoesw6673 4 роки тому

      @@petervladar1393 Legolcsóbb??? :) Figyeld a napelem árak és teljesitmények alakulását!!! Ha bőven van helyed napelemnek, akkor így sokkal egyszerűbb lesz a rendszer és nemsokára olcsóbb is!

    • @petervladar1393
      @petervladar1393 4 роки тому

      @@egergeppontgepkolcsonzoesw6673 ez a szakmám figyelem köszi 😁 ha egy hőszivattyús fűtés, hűtés,hmv rendszer kiváltásához 5 kWp napelem szükséges, akkor ugyanaz elektromos kazán, fűtőpatronos hmv ellátással minimum 20 kWp (4-es SCOP ugye kijön 😉), a különbség 15 kWp (de még inkább ennél is több). Ez 50 db 300 wattos napelem, egy ekkora teljesítményű napelem olyan 60 ezer forint 1 db. Plusz több szerelés, megerősített tetőszerkezet, nagyobb elektromos hálózat, nagyobb inverter és szinte biztosra veszem, hogy nem is lesz annyi tető felületes. Ez mellé persze az elektromos kazán sincs ingyen, sem a bojler, nah akkor számold össze mi a drága, aztán mond a passhivházasoknak, hogy tévúton járnak 😂

  • @geresics
    @geresics 8 років тому +5

    Üdv,
    mi a helyzet az infrafűtéssel?
    Egy ismerősöm 300nm-es házat fűt (drága, minőségi, német) panelekkel. Amikor megkérdeztem, hogy ha most építkezne, akkor mit változtatna, és azt mondta, hogy a paneles helyett a padlófűtést választaná, de azt is infra-fűtéssel.
    Egy órát beszélgettünk a házban, és elég meggyőző, bár amikor takarásban volt a lábam (a panel felől nézve), akkor fázott a lábam. Gondolom erre jó megoldás az infra-filmes-padlófűtés. Mi a véleményetek?

  • @turanigabor3806
    @turanigabor3806 5 років тому +2

    Kondenzációs fog elterjedni... sajnos nekem is azt kellett felraknom, de visszasírom még a FÉG konvektort.... "...... condens 3000..." 7 hét egy évben 270E számla!! Megéri megfagyni mellette???

  • @21szazalek
    @21szazalek 4 роки тому +5

    Ez egy 2015-ös video.Szerencsére azokból amelyek elhangzottak a klímákkal kapcsolatban azokból ma már egy szó sem igaz.

  • @laszlosoczo6809
    @laszlosoczo6809 8 років тому

    Jó kis videók amiket készítetek, de legyetek szívesek a hangminőségen javítani. Üdv. Soczolaci

  • @justchris1318
    @justchris1318 3 роки тому +1

    Klímával fűtök, 4 darab Daikinem van és 19db-en mennek a beltériek, nagyon csendesek, -20 ig lehet vele gazdaságosan fűteni, utána is fűt, de romlik a hatásfok, de mivel nekem direkt emiatt lett túllőve a rendszer mérete, így nem probléma. 70 m2-es ház, bojler, villanysütő, villany főzőlap, mosógéppel együtt 20 ezer a villanyszámla átalánya és ebben benne a hűtés is nyáron. megéri e? rohadtúl. már csak a H tarifa kéne és napelem ( ami lesz nemsokára) és akkor 0 ft lesz a fűtés.

    • @waveson24
      @waveson24 3 роки тому

      Milyen Daikined van?

  • @puppisteve
    @puppisteve 4 роки тому

    De a biomaszafűtő kályhát(természetes anyagok égetése pl.fa,levelek,stb.) kihagytad
    Előnyei környezetbarát,olcsó,energia takarékos
    Hátránya folyamatos kéménytisztítást igényel amely anyagi költséges, rosszabb bekötésnél füstszivárgás és rosszabb esetben ház tűzhöz vezethet

  • @VGFhomeotthon
    @VGFhomeotthon  9 років тому +3

    Melőtt bárki megkérdezné, miért hagytuk ki a napenergiát. NAPENERGIA:
    1. előnye: környezetbarát
    2. hátránya: Rásegítésnek jó, de otthonokban önálló fűtéstechnikaként nem állja meg a helyét. Nagy a beruházási költség, drága a telepítés nem térül meg.

    • @amiwhand1138
      @amiwhand1138 7 років тому

      Nem térül meg? lol csak az ami megtérül valóbam mert megújuló energia, egyszeri befektetés azért megnézem a gázfütést 30-50 100 év múlva amikor már nem lesz gáz és egy köbméter ára csillagászati lesz a napenergia ugyanannyiba fog kerülni 0 ftba

    • @MrKringon
      @MrKringon 7 років тому +1

      Ne legyél te abban olyan biztos, hogy a napsütésért nem fogsz majd fizetni :D

    • @danf2866
      @danf2866 5 років тому

      Nem térül meg? Na ne vicceljetek. 7 éve csináltattam napelemet a tetőre, 18 kilowattos rendszer, nem fizetek egy fillért sem az e-on felé, pedig az egész házban elektromos fűtőpanelek vannak. Hülyeséget ne beszéljetek.

    • @bettinakovacs1255
      @bettinakovacs1255 5 років тому +1

      @@danf2866 Szia! Mi is most szeretnénk napelemes rendszerre átállni de annyi mindent olvasok hogy nem tudom eldönteni melyik opció lenne a legkedvezöbb , költség hatékonyabb füttési megoltás számunkra. Válaszodat köszönöm

    • @laszlohajdu742
      @laszlohajdu742 5 років тому

      @@bettinakovacs1255 Nincs válasz.

  • @szekeresakos01
    @szekeresakos01 8 років тому +4

    Annyi kérdésem lenne, hogy egy kb 1,2 milliós beruházással kondenzációs kazánra cserélek, a mostani nem gazdaságos 15000/hó gázszámlámból mikorra fog ez megtérülni? Kb 15 év?

    • @szekeresakos01
      @szekeresakos01 8 років тому +1

      +Ákos Szekeres Jelenleg 170 nm-t fűtök, mészkő-tégla épület 5 cm külső, 20 cm tető szigeteléssel, 2 oldalon össze vagyok építve másik házzal.

    • @laszlosztruhar3716
      @laszlosztruhar3716 7 років тому +1

      Az a gázszámla ugye átlag 15 ezer minden hónapban? Talán úgy hihető... Nekünk 75m2 a felületünk, 3m belmagassággal, a téglaház '55-ben épült sehol semmilyen szigetelés nincs, van 4db gázkonvektorunk amivel átlag 21-22 fokot tudunk összehozni, na erre fizetünk átalány 15 ezret! (meleg víz: villanybojler, illetve a sütőnk is légkeveréses-elektromos, egyedül a főzőlapok gázégősek, ill. a fürdőnkben törölköző szárítós csőradiátor van elektromos fűtő patronnal, csak hogy teljes legyen a kép).

    • @jutka19550603
      @jutka19550603 6 років тому +1

      Soha.

    • @csicsorobi
      @csicsorobi 6 років тому +2

      Min. 22 év (a legdurvább -30%-os becsléssel), ha addig nem kell szervizelni vagy egy hiba miatt cserélni. Az kitolja egy távolabbi időpontra, ami azt jelentheti, hogy nem éled meg a megtérülését.

    • @jutka19550603
      @jutka19550603 5 років тому +1

      @@csicsorobi 22 évig nem fog elmenni az a kazán , jó ha 12 -ig. Tehát : Soha nem térül meg.

  • @molnarriki4876
    @molnarriki4876 4 роки тому +1

    Tévedtek...

  • @21szazalek
    @21szazalek 4 роки тому +2

    1:30: Érdekes látni hogy mennyit változik a technológia mindössze 5 év alatt.Akkor negatív...ma meg pozitív véleménnyel vannak a klímás fűtésről.Nagyon érdekes látni hogy itt még arról van szó hogy nagy hátránya hogy nulla fok alatt már nem jól használható....ma meg akár -30 fokban is befűti a házat.

    • @petervladar1393
      @petervladar1393 4 роки тому +1

      5 éve nem hőszivattyús elven működő klímákat forgalmaztak, ma meg COP=4-4,5 ös igazávól levegő-levegő hőszivattyúkat (inverteres split klíma), így gyakorlatilag negyed annyiba kerül vele a fűtés.

    • @21szazalek
      @21szazalek 4 роки тому

      @@petervladar1393 Biztos hogy jól írod?Nézz utána.2015-ben már voltak hőszivattyús klímák de lehet hülyeségeket beszélek(vagyis írok:)) Márc.-ban szereltek fel Gree Ambert.Lebeszéltek a komolyabb árkategóriába tartozó pl Daikin klímáról mert azt mondta a cég hogy ha fűtésre akarok klímát azzal magas lesz a fűtésszámla mert csak 0 fokig jó.Igaz hogy -15 fokig írják de a japánok nem használnak klímakompresszornál karterfűtést ezért valami plusz fűtőszálat kell beépíteni.Lesz meleg de lesz komoly villanyszámla is.Ezt én is csak márc.óta tudom.

    • @petervladar1393
      @petervladar1393 4 роки тому

      @@21szazalek lehet volt 2015-ben, de elterjedve biztosan nem volt, most meg már mást fel se szerelnek. Lehet van benne elektromos futőszál amit kb -20 nál kezd el használni (ki látott már olyan időt Magyarországon?), A lényeg az SCOP ami pedig mindenképpen 3 fölött van, így egy normál elektromos fűtés harmada, de inkább negyede a felhasznált energia, ez pedig már a kondenzációs kazánnál is gazdaságosabb. Persze vannak hátrányai, helyiségfűtő, zaj, légáramlás, aminek egy része VRF rendszerben kivehető, de a legoptimálisabb egy levegő-viz hőszivattyú.

    • @21szazalek
      @21szazalek 4 роки тому

      @@petervladar1393 Ez sem az én tudásom de a klímás cégnél azt mondták hogy ha én ragaszkodok pl a Daikin-hoz....ami valóban egy veszett jó "örök élet meg egy nap" kategóriás cucc...akkor ők örömmel felszerelik.Ha viszont fűtésre is szeretném télen használni akkor kell az a plusz fűtőszál és mivel nem gyárilag szabályozható gyári kiegészítő berendezésről van szó így ez a fűtőszál nulla fok alatt óránként be fog kapcsolni sok percre.Így lesz végül olyan költségű a fűtés mintha gázzal fűtöttem volna.Az SCOP az bizony már 4 fölött van tehát kíváncsi leszek a téli energia számlára.Biztos igazad van a levegő-víz hőszivattyúban is de hogy néz ki az ár/érték arány?Ha jól tudom az nem jön ki 300e ft-os költségből és 1-1.5 órás munkából.Persze valóban vannak hátrányai is a klímának amiket írtál.Az tény hogy most a 30fok feletti melegben a 4 helyiséget meg a 60m2-t úgy lehűtötte fél óra alatt mint
      annak a rendje.A tél meg majd kiderül.Aztán felmegy a házra egy jól kitalált és megfelelően méretezett napelem és kész a nulla rezsis ingatlan.

  • @83kaszas
    @83kaszas 4 роки тому

    Valaki meg tudna mondani,Pellettes kazannal megeri-e futeni most 2020-ban?

  • @tiborkiss9186
    @tiborkiss9186 5 років тому

    Infrafutesrol miert nem esik szo? alacsony bekerulesi koltseg, zero karbantartasi igeny, kis helyigeny, kis lakasban idealis .

    • @marcelldrabik5660
      @marcelldrabik5660 5 років тому +1

      Nem biztos, hogy egészséges.

    • @tiborkiss9186
      @tiborkiss9186 5 років тому +1

      @@marcelldrabik5660 probalj rakeresni a neten - nem talasz karos tulajdonsagot. Probald ugyanezt a klimara - oldalakon at irnak a negativ hatasairol.
      Az infra nem biztos hogy egeszseges - a klima biztos hogy nem egeszseges.

  • @gyorgyszekely2048
    @gyorgyszekely2048 8 років тому

    Hónapok óta rengeteg cikk jelenik meg a témával kapcsolatban, azonban egyikben sem olvastam arról, hogy mi a helyzet a nem kondenzációs, de zárt égésterű kazánokkal?

    • @VGFhomeotthon
      @VGFhomeotthon  8 років тому

      +György Székely a témafelvetésed nagyon jó. sokan félreértik a szabályozást, és úgy gondolják, hogy csak a nyílt égésterűekre vonatkozik a törvény.
      az EU-szabályozás nem arról szól, hogy nyílt égésterű kazán üzemelését nem lehet engedélyezni, hanem arról, hogy bizonyos hatásfokú készülékek nem üzemelhetnek háztartásokban (mint annó a kétütemű autóknál - nemtom jól emléxem-e).
      Mivel a zárt égésterű, turbós kazán sem üzemel kellő hatásfokkal, így 2016 07 01-től ezek felszerelését sem fogják engedélyezni.

    • @TheKunLaszlo
      @TheKunLaszlo 3 роки тому

      @@VGFhomeotthon Hat mukodnek. 95+...

  • @Attila880805
    @Attila880805 2 роки тому

    És a pellet kazán?

    • @Sapperofdemolution
      @Sapperofdemolution 2 роки тому

      nem rossz automatizálás szempontjából, ha:
      1 olcsóbb a pellet mindennél.
      2 nem a negyediken laksz egy lakótelepen.
      3 ha normális automatika van hozzá.
      4 a jóval drágább beruházási költsége nem zavar.
      Amúgy jó, puffer felesleges hozzá, lévén, teljesítménye automatikus szabályzású, szépen elduruzsol magában.

  • @gyoriilona4960
    @gyoriilona4960 8 місяців тому

    Ezt nem tiltják be a gondenzàcios kazànt

  • @VGFhomeotthon
    @VGFhomeotthon  9 років тому +1

    a kalkulátor linkje: www.ariston.com/hu/valassza_on_is_a_kondenzaciot#gazz-spor-szamlalo

    • @napraforgo0918
      @napraforgo0918 8 років тому +1

      +VGF HOME
      No, no, de ennyire nyomni az Aristont?? :):)

  • @MozsonyiDominik
    @MozsonyiDominik 8 місяців тому +1

    Akor ezt nem tiltjákbe

  • @gyorgyvarga3275
    @gyorgyvarga3275 4 роки тому

    www.klimaszerelés-tisztitás.hu/