Subskrybowałem Twój kanał już jakiś czas temu, bo ciekawy, mądry itp., a ja lubię wiedzieć więcej. Jeszcze nie podziękowałem Tobie za to, więc zrobię to teraz: DZIĘKI. Życzę sukcesów w tym, co robisz i ... ogólnie trzymaj się.
Ciekawy program. Oglądam dziś kolejny odcinek i nie mogę przestać. Ciekawie prowadzisz, masz dobry głos i przyjemnie się słucha. Dodatkowo lubię taką wiedze jaką udostępniasz krótki filmik ale najważniejsze powiedziane. Kilka tematów mnie już zainteresowało i poszukałem sobie materiałów książkowych żeby poczytać i uzupełnić. Sub jest :)
Bardzo ładne, lekkie, niedłużące się filmy. Moim zdaniem zasługujesz na znacznie więcej subów. Fajnie by było, jakbyś w opisie podawał źródła, choćby takie coś jak robi Naukowy Bełkot.
Jestem tutaj pierwszy raz, obejrzalem z 5 Twoich filmow i naprawde jest super ;) zostawiam suba bo sa tutaj informacje, ktore mnie interesuja ;) Tylko jedna mala uwaga, zmien oswietlenie , bo Twoja twarz jest zawsze taka zółta.. : P i bedzie git ;)
Ogólnie fajnie się ciebie słucha, fajne info, popracuj troszke tylko nad dykcja zeby nie brzmialoi to tak jakbys czytal z kartki pozdro, łapka i subik ;)
A tam pierdolisz że Ziemia zamarzła od zmniejszenia ilości dwutlenku węgla, każde dziecko wie że to Arktos zamienił Ziemię w śnieżkę a to że teraz Ziemia jest normalna zawdzięczamy Tabaludze który pokonał Arktosa.
Jarema123 no a jak a on zdobył kamień gulugy i zastał w ekosferze i tam jest jego smok tabalus syn tabalugi i jego cioci ze strony wujka jego starszego brata ze strony pierwszej babci co najważniejsze polu w nosie dlubie
Naukowcy powszechnie zgadzają się, że ważnym czynnikiem określającym temperaturę na Ziemi jest ilość dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze[potrzebny przypis]. Wzrost poziomu CO2 powoduje wzrost średnich temperatur na całej planecie. Zjawisko to nosi nazwę efektu cieplarnianego. W sytuacji ubytku gazów cieplarnianych cała planeta może się znacznie oziębić[potrzebny przypis]. Być może erozja krzemianów może doprowadzić do szybszego niż zwykle wiązania dwutlenku węgla w glebie[potrzebny przypis]. Dodatkowo 750 mln lat temu na Ziemi istniały już zdolne do fotosyntezy bakterie. One również są w stanie wiązać CO2, produkując związki organiczne. Nagły wzrost aktywności takich organizmów oraz pochłaniania gazów cieplarnianych przez glebę mógł spowodować tak silny spadek sprawności efektu cieplarnianego, że średnie temperatury na całej planecie znacznie się obniżyły. Powstający lód spowodował jeszcze większe obniżenie temperatury (albedo Ziemi wynosiło prawie 1) i w końcu cała Ziemia zamarzła. Podczas gdy w czasie ostatnich epok lodowych temp. obniżała się o ok. 3 - 12 °C, to po zamarznięciu całej planety jej średnia temperatura mogła wynosić nawet -50 °C[6]. Rozmarznięcie Zależności matematyczne opisujące proces zamarzania Ziemi dają bezwzględny obraz zakutej w lód planety. Jeżeli cała powierzchnia Ziemi zostałaby pokryta lodem, to temperatury stałyby się niższe od największych mrozów znanych człowiekowi. Wyliczono, że efekt cieplarniany może zrównoważyć podwyższenie przez lód albedo Ziemi, gdy dwutlenku węgla jest w atmosferze 350 razy więcej niż obecnie. Wydawało się niemożliwe, aby tak wiele tego gazu mogło się nagle pojawić. Jednak dokładniejsze analizy wykazały, że zamrożenie całej planety ma pewne dodatkowe skutki. Wytwarzany dziś dwutlenek węgla rozpuszcza się w ogromnych ilościach w oceanach, gdzie pochłaniają go glony. Jednak pokrycie oceanów lodem zablokowało kontakt atmosfery z hydrosferą. Każda ilość CO2 wyrzucona do atmosfery musiała tam pozostać. Na lądach lód zalegał w jeszcze większych ilościach niż w wodzie i prawdopodobnie całkowicie zasłonił cały grunt. Reakcja skał z dwutlenkiem węgla stała się całkowicie niemożliwa. Przez wiele tysięcy lat cały dwutlenek węgla wyrzucany co jakiś czas przez wulkany pozostawał w atmosferze. Efekt cieplarniany stał się tak silny, że okowy lodu puściły. Jeżeli niewielki fragment oceanu uwolnił się od białej pokrywy, to zaczął przyjmować coraz więcej słonecznego ciepła. Pojawiło się dodatnie sprzężenie zwrotne, które w bardzo krótkim (w skali geologicznej) czasie - rzędu jednego tysiąca lat - mogło uwolnić całą planetę od lodu. Ziemia-śnieżka zamieniła się w glob podobny do dzisiaj nam znanego. Rozumowanie to nie wyjaśnia długości trwania epoki lodowej oraz występowania okresów ocieplenia - interglacjałów.
To był bardzo stary odcinek i trochę słaby (jeden z pierwszych filmów). Planuję serię dotyczącą każdej ery i okresu w historii Ziemi (tylko muszę na nią znaleźć więcej czasu).
Kolejny świetny film! Ciekawe jakby dziś coś takiego się wydarzyło. Życie prawdopodobnie znowu wróciłoby do stanu sprzed kilkuset milionów lat. Myślicie, że jakieś zwierzęta miałby szanse to przeżyć? Wyewoluowały by? Prawdopodobnie zmianie uległaby też atmosfera. W końcu cała roślinność została by zmieciona z powierzchni planety. Oczywiscie nie wspominam o ludziach. Taki proces to miliony lat. W takim czasie albo byśmy się do tego przygotowali bądź po prostu wygineli. ;)
Jgfjj Lfkljdsf taki proces trwa miliony lat. przez ten czas ludzie zdazyliby sterraformowac wszystkie planety skaliste z ukladu slonecznego. z resztą - wystarczyloby dolozyc gazow cieplarnianych do atmosfery co jest banalnie proste i nawet oplacalne (elektrownie cieplne). nie ma w tej chwili mozliwosci zaglady ludzkiej cywilizacji. nawet gdyby ogromna asteroida miala uderzyc w ziemie gatunek by przetrwal w zbudowanej przez NASA bazie na Marsie
Mateusz Jaworek bazie? jakiej bazie? :-) nic takiego przecież nie istnieje. jako cywilizacja raczkujemy. jesteśmy zależni od naszej planety . zetrzeć nas może mnóstwo czynników- zagrożenia kosmiczne, zmiany klimatu, jakaś pandemia i nasza własna głupota. trzeba wielu setek, tysięcy lat żebyśmy mogli jako gatunek czuć się pewni przetrwania
Jgfjj Lfkljdsf jak zauwaza taka duza planetoide ktora moze zagrozic cywilizacji to bedzie to pewnie kilkadziesiat lat naprzod. Zdążą. Nie uratują mieszkancow ale sam gatunek tak
a co jest niby takiego trudnego w życiu w kosmosie będąc grawitacyjnie przywiązanym do Ziemi ? Żywność już teraz można produkować na statkach kosmicznych.
teraz jest przystosowana do tego żebyś relatywnie komfortowo na niej egzystował czego dowodem jest właśnie to że na niej egzystujesz i 7 miliardów innych przedstawicieli gatunku ludzkiego którzy ewoluowali w zupełnie innych warunkach niż ziemia 800 milionów lat temu...trudno nawet sobie wyobrazić jak ogromna ilość czasu dzieli nas od tamtej epoki...1000 czy nawet 10,000 lat to ogromny okres czasu a jest tylko znikomą cząstką w porównaniu do 800 milionów lat...ziemia musiała wtedy wyglądać jak zupełnie inna planeta...niebo wyglądało zapewne zupełnie inaczej ze względu na odmienny skład chemiczny atmosfery, zwiększoną aktywność słońca, i szereg innych czynników...a propos nieba, to księżyc 800 milionów lat temu był znacznie bliżej ziemi co zapewne miało wpływ na to że doba była krótsza o jakieś 4-5 godzin od obecnej, układ planet i gwiazd był też zapewne zupełnie inny...no i ląd, a raczej jego brak, wszechobecny śnieg i lód gdziekolwiek nie spojrzysz, tam gdzie ląd jeszcze nie był skuty lodem to krajobraz musiał faktycznie przypominać bardziej Marsa niż obecną ziemię
Well, for a better perception and deeper understanding the presentation , give us a bit more time. Also, provide us with more sources of evidences. Thanks !
A jaki był wtedy poziom CO2 ? w porównaniu z dziś oraz jak zmieniał się na przestrzeni dziejów czy za czasów największych gadów nie był znacznie większy niż dziś ?
Dokładnie :) A obiekt, który widać za mną (ten z kontynentami na równiku) to Ceres :P przeszukałem pół Układu Słonecznego w poszukiwaniu planety/księżyca itp. która po zalaniu wodą będzie tak wyglądać. :)
1:36 Ominąłeś prądy morskie rozłączanie lądów musiało w nich mieszać różnica w klimacie podobnie z jednym kontynenetem oznacza inne prądy 2:36 to że zmieniło się środowisko i wymarła większość gdzie częśc uchowała się w okolicach środowiskowo przystępnych mogło stworzyć gałąź w historii życia, podobnie spłycanie się wód, różnica w przypływach ze względu na inną prędkość księżyca
Bo ten odcinek powstał zanim pojawiła się seria Historia Ziemi. Jednak jest doskonałym uzupełnieniem do proterozoiku (w odcinku o proterozoiku tylko wspomniałem o Ziemi Śnieżce).
+Okti Nowy taka seria na pewno bedzie ale musze najpierw duzo pozmieniac w moim zyciu (zeby miec czas na ogarniecie tego wszystkiego). Suba mozesz zostawic - bede wdzieczny ;-)
Myślałem, że obejrzałem już w necie wszystko popularno-naukowego. A tutaj taki kanał i co chwilę odcinek do którego zamieram z ciekawości
tak powinno się prowadzić lekcje w podstawówce !!! super przekaz wiedzy
Subskrybowałem Twój kanał już jakiś czas temu, bo ciekawy, mądry itp., a ja lubię wiedzieć więcej. Jeszcze nie podziękowałem Tobie za to, więc zrobię to teraz: DZIĘKI. Życzę sukcesów w tym, co robisz i ... ogólnie trzymaj się.
Po raz kolejny napisze ,ze ten kanał jest zajebisty. Życzę Ci żebyś go rozwijał w dalszym ciągu.
Dzięki :) staram się i na pewno będę kanał rozwijał
Ciekawy program. Oglądam dziś kolejny odcinek i nie mogę przestać. Ciekawie prowadzisz, masz dobry głos i przyjemnie się słucha. Dodatkowo lubię taką wiedze jaką udostępniasz krótki filmik ale najważniejsze powiedziane. Kilka tematów mnie już zainteresowało i poszukałem sobie materiałów książkowych żeby poczytać i uzupełnić. Sub jest :)
1:06 "sprawiały że skały szybciej wietrzały" zdolny prowadzący bywa rymujący, a ten tekst jest dla skał żrący. Uśmiałem się ciekawy film :)
Porządne żródło wiedzy. Szkoda, że trochę przykrótko. Wielkie dzięki za taka potrzebną pracę.
Super nagrywasz, daję suba i czekam na więcej :)
Bardzo ładne, lekkie, niedłużące się filmy. Moim zdaniem zasługujesz na znacznie więcej subów.
Fajnie by było, jakbyś w opisie podawał źródła, choćby takie coś jak robi Naukowy Bełkot.
Dzięki za miły komentarz. Widzę już drugą prośbę o podawanie źródeł. Obiecuję, że z czasem uzupełnię opisy filmów o źródła.
Bibliografia do tego filmu została dodana
Oglądam Cię chyba rok lub dwa i te filmy są serio super.
Super, bardzo ciekawe, idę oglądać inne twoje filmy bo widzę naprawdę warto :)
Jestem tutaj pierwszy raz, obejrzalem z 5 Twoich filmow i naprawde jest super ;) zostawiam suba bo sa tutaj informacje, ktore mnie interesuja ;) Tylko jedna mala uwaga, zmien oswietlenie , bo Twoja twarz jest zawsze taka zółta.. : P i bedzie git ;)
Cieszę się, że moje filmy Ci się podobają. Z oświetleniem stale kombinuję i wiem, że żarówki są do wymiany ;)
oświelaj po porostu ledami xd
Bardzo dobry materiał.
Dzięki :)
Super odcinek . Pozdrawiam serdecznie :)
Bardzo ciekawe, dziękuje. Łapka w górę oczywiście :)
No podobają mi się tego typu filmy :) łapka w górę
świetny film. Pozdrawiam
dzięki, również pozdrawiam
Super !
Super
Fajny filmik. Pozdrawiam.
Ogólnie fajnie się ciebie słucha, fajne info, popracuj troszke tylko nad dykcja zeby nie brzmialoi to tak jakbys czytal z kartki
pozdro, łapka i subik ;)
Super film! ;) Dawaj zrób coś o np. o powstaniu tego ogromnego kontynentu z okresu permu, triasu nazwa wyleciala mi z głowy :p pozdrawiam
Pangea?
dokładnie XD
Witam serdecznie
Nakrec prosze odcinek o tym jak stworzono ludzi na ziemi i mniej wiecej kiedy. Pozdrawiam.
3:43 między 720, a 580 (w filmie jest 740-580) Fajny film :)
Zbędny przecinek, brak kropek.
Zarąbisty film. Pozdro
Potop! Koniecznie o wielkim potopie, który opisany jest w kilku mitach i w biblii.
Kusi mnie taki materiał: Biblijny potop - poważna analiza :D Zobaczymy - może kiedyś powstanie.
@@NaukowoTV Czytałam świetną książkę "Potop Noego" (niebieska okładka) Pitman i Ryan, traktująca naukowo temat (badania geologiczne).
@@NaukowoTVdlaczego spłaszczać tylko do Biblii? Wszystkie kultury globalnie pisały o potopie, więcej faktów do materiału
Super film!
A tam pierdolisz że Ziemia zamarzła od zmniejszenia ilości dwutlenku węgla, każde dziecko wie że to Arktos zamienił Ziemię w śnieżkę a to że teraz Ziemia jest normalna zawdzięczamy Tabaludze który pokonał Arktosa.
XS
*XD
xD
Jarema123 no a jak a on zdobył kamień gulugy i zastał w ekosferze i tam jest jego smok tabalus syn tabalugi i jego cioci ze strony wujka jego starszego brata ze strony pierwszej babci co najważniejsze polu w nosie dlubie
Jarema123 dobre 👍
Historia stali ❤
fajny materiał
Naukowcy powszechnie zgadzają się, że ważnym czynnikiem określającym temperaturę na Ziemi jest ilość dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze[potrzebny przypis]. Wzrost poziomu CO2 powoduje wzrost średnich temperatur na całej planecie. Zjawisko to nosi nazwę efektu cieplarnianego. W sytuacji ubytku gazów cieplarnianych cała planeta może się znacznie oziębić[potrzebny przypis]. Być może erozja krzemianów może doprowadzić do szybszego niż zwykle wiązania dwutlenku węgla w glebie[potrzebny przypis]. Dodatkowo 750 mln lat temu na Ziemi istniały już zdolne do fotosyntezy bakterie. One również są w stanie wiązać CO2, produkując związki organiczne. Nagły wzrost aktywności takich organizmów oraz pochłaniania gazów cieplarnianych przez glebę mógł spowodować tak silny spadek sprawności efektu cieplarnianego, że średnie temperatury na całej planecie znacznie się obniżyły. Powstający lód spowodował jeszcze większe obniżenie temperatury (albedo Ziemi wynosiło prawie 1) i w końcu cała Ziemia zamarzła. Podczas gdy w czasie ostatnich epok lodowych temp. obniżała się o ok. 3 - 12 °C, to po zamarznięciu całej planety jej średnia temperatura mogła wynosić nawet -50 °C[6].
Rozmarznięcie
Zależności matematyczne opisujące proces zamarzania Ziemi dają bezwzględny obraz zakutej w lód planety. Jeżeli cała powierzchnia Ziemi zostałaby pokryta lodem, to temperatury stałyby się niższe od największych mrozów znanych człowiekowi.
Wyliczono, że efekt cieplarniany może zrównoważyć podwyższenie przez lód albedo Ziemi, gdy dwutlenku węgla jest w atmosferze 350 razy więcej niż obecnie. Wydawało się niemożliwe, aby tak wiele tego gazu mogło się nagle pojawić.
Jednak dokładniejsze analizy wykazały, że zamrożenie całej planety ma pewne dodatkowe skutki. Wytwarzany dziś dwutlenek węgla rozpuszcza się w ogromnych ilościach w oceanach, gdzie pochłaniają go glony. Jednak pokrycie oceanów lodem zablokowało kontakt atmosfery z hydrosferą. Każda ilość CO2 wyrzucona do atmosfery musiała tam pozostać. Na lądach lód zalegał w jeszcze większych ilościach niż w wodzie i prawdopodobnie całkowicie zasłonił cały grunt. Reakcja skał z dwutlenkiem węgla stała się całkowicie niemożliwa. Przez wiele tysięcy lat cały dwutlenek węgla wyrzucany co jakiś czas przez wulkany pozostawał w atmosferze. Efekt cieplarniany stał się tak silny, że okowy lodu puściły. Jeżeli niewielki fragment oceanu uwolnił się od białej pokrywy, to zaczął przyjmować coraz więcej słonecznego ciepła. Pojawiło się dodatnie sprzężenie zwrotne, które w bardzo krótkim (w skali geologicznej) czasie - rzędu jednego tysiąca lat - mogło uwolnić całą planetę od lodu. Ziemia-śnieżka zamieniła się w glob podobny do dzisiaj nam znanego. Rozumowanie to nie wyjaśnia długości trwania epoki lodowej oraz występowania okresów ocieplenia - interglacjałów.
Przerób całą historie ziemi na filmach :D
Był jeden odcinek w skrócie o historii Ziemi.
To był bardzo stary odcinek i trochę słaby (jeden z pierwszych filmów). Planuję serię dotyczącą każdej ery i okresu w historii Ziemi (tylko muszę na nią znaleźć więcej czasu).
+NaukowoTV Jak coś to ja mogę pomóc. Przynajmniej będziesz miał trochę więcej czasu. ;)
O właśnie .nie chodzi mi o jeden odcinek tylko o całą serie :D
Paleontologia TV Bardziej miałem na myśli rezygnację z pracy na rzecz YT :) ale to jeszcze trochę czasu musi minąć.
super film :D
Ja mam to w piździe kurwa.
Witam, czy możesz zrobić film o tzw. "małej epoce lodowcowej" w XVII weku, pozdrawiam
Ciekawe 🤓👏
Mnie ciekawi jak będą wyglądać kontynenty w przyszłości
Bardzo fajnie potrafisz przekazać wiedzę 🙂 nawet jeżeli czytasz że ściągi to nie ma to znaczenia
Dziękuję :) Nie czytam :) lekko wspomagam się zawieszonym pod aparatem scenariuszem, ale w większości znam tekst na pamięć :)
sub i łapka jest
Wszystko się zgadza tak jak mówisz.
Kolejny świetny film!
Ciekawe jakby dziś coś takiego się wydarzyło. Życie prawdopodobnie znowu wróciłoby do stanu sprzed kilkuset milionów lat. Myślicie, że jakieś zwierzęta miałby szanse to przeżyć? Wyewoluowały by? Prawdopodobnie zmianie uległaby też atmosfera. W końcu cała roślinność została by zmieciona z powierzchni planety.
Oczywiscie nie wspominam o ludziach. Taki proces to miliony lat. W takim czasie albo byśmy się do tego przygotowali bądź po prostu wygineli. ;)
Jgfjj Lfkljdsf taki proces trwa miliony lat. przez ten czas ludzie zdazyliby sterraformowac wszystkie planety skaliste z ukladu slonecznego. z resztą - wystarczyloby dolozyc gazow cieplarnianych do atmosfery co jest banalnie proste i nawet oplacalne (elektrownie cieplne). nie ma w tej chwili mozliwosci zaglady ludzkiej cywilizacji. nawet gdyby ogromna asteroida miala uderzyc w ziemie gatunek by przetrwal w zbudowanej przez NASA bazie na Marsie
Mateusz Jaworek bazie? jakiej bazie? :-) nic takiego przecież nie istnieje. jako cywilizacja raczkujemy. jesteśmy zależni od naszej planety . zetrzeć nas może mnóstwo czynników- zagrożenia kosmiczne, zmiany klimatu, jakaś pandemia i nasza własna głupota. trzeba wielu setek, tysięcy lat żebyśmy mogli jako gatunek czuć się pewni przetrwania
Jgfjj Lfkljdsf jak zauwaza taka duza planetoide ktora moze zagrozic cywilizacji to bedzie to pewnie kilkadziesiat lat naprzod. Zdążą. Nie uratują mieszkancow ale sam gatunek tak
a co jest niby takiego trudnego w życiu w kosmosie będąc grawitacyjnie przywiązanym do Ziemi ? Żywność już teraz można produkować na statkach kosmicznych.
Plis wstawiaj częściej filmy np. o Efekcie Mpemby'iego
Powiedz coś o wychodzeniu życia na ląd.
Polecam basen.
Jak pojedziesz na baseny do Uniejowa, to zobaczysz 😁
0:59 Można prosić o tytuł muzyki w tle?
Materiał dobry, jakby przedstawił go Scifun albo Naukowy Bełkot to zagościłbym na dłużej.
"800 milionów lat temu nasz planeta była dziwna". A teraz jaka jest?
Chodziło ,że zupełnie inna niż współcześnie.
Paleontologia TV jak nie łapiesz, to nie odpowiadaj
Jarema123 normalna XDD
Poebana
teraz jest przystosowana do tego żebyś relatywnie komfortowo na niej egzystował czego dowodem jest właśnie to że na niej egzystujesz i 7 miliardów innych przedstawicieli gatunku ludzkiego którzy ewoluowali w zupełnie innych warunkach niż ziemia 800 milionów lat temu...trudno nawet sobie wyobrazić jak ogromna ilość czasu dzieli nas od tamtej epoki...1000 czy nawet 10,000 lat to ogromny okres czasu a jest tylko znikomą cząstką w porównaniu do 800 milionów lat...ziemia musiała wtedy wyglądać jak zupełnie inna planeta...niebo wyglądało zapewne zupełnie inaczej ze względu na odmienny skład chemiczny atmosfery, zwiększoną aktywność słońca, i szereg innych czynników...a propos nieba, to księżyc 800 milionów lat temu był znacznie bliżej ziemi co zapewne miało wpływ na to że doba była krótsza o jakieś 4-5 godzin od obecnej, układ planet i gwiazd był też zapewne zupełnie inny...no i ląd, a raczej jego brak, wszechobecny śnieg i lód gdziekolwiek nie spojrzysz, tam gdzie ląd jeszcze nie był skuty lodem to krajobraz musiał faktycznie przypominać bardziej Marsa niż obecną ziemię
Jeee nasz mądrala .... :)
+NaukowoTV Może coś o grawitacji lub co znajduje się pod skorupą Ziemską (Chodzi mi o jakieś ciekawostki).
Magma, magma, diamenty, magma.. i zapewne jakieś bakterie. xD
Może coś o faunie edikariańskiej ( chyba dobrze napisałem) lub eksplozji kambryjskiej?
Jestem za
Jura!
Kurde ale mądry Gość!
Hmmm nigdy nie słyszałam że było ich kilka zaraz doczytam, czy warstwa ozonowa nie wytworzyła się dzięki temu?
Well, for a better perception and deeper understanding the presentation , give us a bit more time. Also, provide us with more sources of evidences. Thanks !
Życie w permie
zrób odcinek o kangurach polarnych
a takie w ogóle istnieją!?
Razem z źyrafą syberyjską i pingwinem saharyjskim
Łał kto widział to ten jest najlepszy i Najbogatszy
A może coś o późniejszych zlodowaceniach .
Myślę, że kiedyś w przyszłości poruszę temat epoki lodowcowej ;)
Występowałeś w którymś z filmów na kanale "KPINERS"?
Chciałbym zobaczyć obecne rzeczy w porównaniu do tych co mieliśmy w przeszłości :)
Tzn co dokładnie? Układ kontynentów? Zawartość tlenu w atmosferze?
NaukowoTV Układ kontynentów, fajny pomysł
+ NaukowoTV To można by było pewnie np. zrobić z jakąś serią, o którą już tutaj pytano, czyli każdy okres w jednym odcinku wymienić.
Paleontologia TV Jeszcze lepszy pomysł :D
Powiedz coś o arce Noego. Ilu było na niej aborygenów i Indian. Czy w czasie potopu utopiły się wszystkie ryby ?
Zrobisz teorie o posagach z Wyspy Wielkanocnej? Proszę (chyba że już robiłeś albo masz inny pomysł to spk)
Było. Dawno, ale było: "Wyspa Wielkanocna - jak pomniki Rapa Nui przyczyniły się do upadku całej społeczności"
:)
Skąd wiemy jak wyglądały te pierwsze, pradawne kontynenty?
Zrobiłbyś film na temat potwora z Loch Ness?
Kryptozoologią się raczej nie zajmuję (za mało wiarygodnych danych). :) Pozdrawiam
może o odchodzącej i wracającej epoce lodowcowej i o potopie świata
Proponuję odcinek o Teorii Jednej Ziemi lub ewentualnie o Paradoksie Fermiego.
Ciekawy temat, dzięki za pomysł ;) przemyślę to.
Wielkie wymierania bardzo by zaciekawiły
A jaki był wtedy poziom CO2 ? w porównaniu z dziś oraz jak zmieniał się na przestrzeni dziejów czy za czasów największych gadów nie był znacznie większy niż dziś ?
Super opowiadasz, uczysz geografi? Czy taki dobry w opowiadanu jestes?
Jestem inżynierem środowiska i nigdy nie uczyłem w szkole. Jestem pasjonatem nauk o Ziemi.
Może odcinek o teorii wielkiego zderzenia?
Było :) Oglądnij film "Skąd na Ziemi wzięło się życie", a uzupełnieniem do tego jest film "Dlaczego Księżyc oddala się od Ziemi".
A to wybacz. Jeszcze nie obejrzałem wszystkich odcinków :)
NaukowoTV Mam pytanie czy pluton naprawdę jest planetą?
Co sądzisz o filmie pojutrze
Może zrób film o faunie edikarańskiej.
będzie przy okazji serii Historia Ziemi
Dobry z ciebie grubasek :D
,,o jakim epizodzie ziemi chciałbyś usłyszeć,,
o wszystkich
o wszystkich
+dawid sroka dlatego powstała seria historia Ziemi. Do tej pory omowilem w 4 odcinkach czas do Kambru.
Wszystko fajnie tylko czy mugłbyś muwić mniej naukowo ?
Lubię Naukowo ale zbyt krótkie.
zgaduje ze animcja w tle z universe sandbox 2 :p
Dokładnie :) A obiekt, który widać za mną (ten z kontynentami na równiku) to Ceres :P przeszukałem pół Układu Słonecznego w poszukiwaniu planety/księżyca itp. która po zalaniu wodą będzie tak wyglądać. :)
+NaukowoTV :)
1:36 Ominąłeś prądy morskie rozłączanie lądów musiało w nich mieszać różnica w klimacie podobnie z jednym kontynenetem oznacza inne prądy 2:36 to że zmieniło się środowisko i wymarła większość gdzie częśc uchowała się w okolicach środowiskowo przystępnych mogło stworzyć gałąź w historii życia, podobnie spłycanie się wód, różnica w przypływach ze względu na inną prędkość księżyca
🤞🏻👍🏻✌🏻
Dlaczego ten odcinek "Historii Ziemi" nie ma numeru?
Bo ten odcinek powstał zanim pojawiła się seria Historia Ziemi. Jednak jest doskonałym uzupełnieniem do proterozoiku (w odcinku o proterozoiku tylko wspomniałem o Ziemi Śnieżce).
chcial bym zebys powiedzial nam o londolodzie
chyba o lądolodzie :p
wojtek gawel hahaha
2:55 rurkowce
naukowo tv zróp o zwierzętach które żyły w epoce lodowcowej:)
Młody 10/10 ,ile jest tych hipotez ?
naukowo pamiętasz ten odcinek z walkom rexa i spinozaur To spinozaur go przydszmał go za szyję i go zadrapał go na śmierć
A moja dziewczyna myśli że ziemia śnieżka to teoria... Omg
O Wędrówce kontynentów
Chciałbym usłyszeć całą historie er dinozaurów czy jura trias i kreda. Jak to przebiegało.
Jak będę miał więcej czasu (może to kiedyś nastąpi) to planuję zrobić serię o dziejach Ziemi - każdy okres po kolei :) Więc mezozoik też będzie
NaukowoTV Będę czekał
NaukowoTV Też bym chciał usłyszeć o dinozaurach które żyły w kredzie i juże.
+NaukowoTV jak nedzie taka seria to leci sub z automatu ;)
+Okti Nowy taka seria na pewno bedzie ale musze najpierw duzo pozmieniac w moim zyciu (zeby miec czas na ogarniecie tego wszystkiego). Suba mozesz zostawic - bede wdzieczny ;-)
Ziemia śmieszka była 2 razy bo za trzecim był odstęp między równikami.
wie ktoś gdzie jest ziemia śnieżka w układzie słonecznym plis szybko bo na lekcje potrzebuje zadanie na 6
Ej właśnie wie ktoś
Bo za chuj nie umiem znaleźć
Właśnie wie ktoś
może o epoce człowieka xD
powiedz o okresie zaraz po wyginięciu dino(nie 3-rzęd tylko wczesniej)Opowiedz co sie działo po ich wyginięciu
Trzeba koniecznie puścić film Grecie 😊
Życie przetrwało dzięki ru ru ru rurkowcą
idę zrobić wehikuł czasu, a później wam powiem jak było naprawde
Przesmyk panamski :)
Będzie. Szykuje w bliżej nieokreślonej przyszłości film o historii i zasadzie działania kanału panamskiego ;)
co ty na to aby robić odcinki o astronomii. układ słoneczny itp rzeczy związane z nim
Chciałbym usłyszeć o zderzeniu ziemi z planetą Thea
Było. Zobacz film "Skąd na Ziemi wzięło się życie"
Tak ale kto stworzyl ludzi ?
Ewolucja
@@ElBiałogarda kto stworzył ewolucję?
jakie organizmy wigineły np.800 milonów lat temu
fejk info jest karalne
Titan
Hadeik
Chciałbym epizod o tym kiedy Krzysztof Kolumb odkrył Ameryke aby to zawierało z kąd popłyną ile razy płyną i ile czasu zajeło zaludnianie Ameryki
Paskal 2007 dobry pomysl, chujowa ortografia
weź epapierosa i dym wdmuchuj do balona efekt murowany
BOXDEL MARATON FILMIKOW CO 10 TYSIECY LAPEK KOLEJNY ODCINEK JEBAC BOXDELA
Groznie gimbusie