Kon-TEC - Jedyni, którzy nie bali się dać mi MAGAZYN ENERGII do testów.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 сер 2024
  • Kon-TEC - The Fearless Providers of the ENERGY MAGAZINE for Testing.
    The manufacturer Kon-TEC provided me with its energy storage for testing. I will check them in the NET-BILLING system and their cooperation with the Deye hybrid inverter.
    kon-tec.eu
    @kontec213
    @Photovoltaic panels
    #advertisement
    #photovoltaicpanels
    #photovoltaics
    #kon-tec
    / @panelefotowoltaiczne
    www.youtube.co...
    www.youtube.co...
    Kon-TEC - The Fearless Providers of the ENERGY MAGAZINE for Testing.

КОМЕНТАРІ • 87

  • @cyklista7774
    @cyklista7774 Рік тому +12

    Ja powiem to samo co już wiele razy mówiłem. Niech Ci co mówią że to 3x za drogie sprzedadzą mi produkt o tych parametrach na fakturę vat z 10 letnią gwarancją tych parametrów. I prowadzą swoją firmę te 10 lat a nie sprowadzą kontener badziewia, sprzedadzą w ciągu 3 miesięcy i się potem likwidują. Niestety każda firma zapłaci nawet 10 razy więcej za gwarancję działania i odpowiedni serwis tego przez lata. Prywatnie to sobie można samemu zrobić i potem samemu serwisować.

    • @dejavujanus
      @dejavujanus 9 місяців тому +1

      Ja jako net-meteringowiec powiem, ze to jest 3x za drogie. Nie dlatego, ze chce chinskie po taniosci, a producent chce mnie wycyckac tylko, ze technologia jest za droga. To sie zmienia bo zmieniaja sie tez ceny energii i to rozumie ale tu i teraz jest dla mnie za drogo. Jak pojawia sie aku ze stalym elektrolitem, nizsza cena(choc to nie jest pewne) i zywotniejsze to mozemy zaczac rozmawiac. Wiele firm juz laduje w R&D tego typu aku miliony bo widzi, ze na to czeka rynek.
      Ja osobiscie zamiast gromadzic kWh wolalbym H2 bo mozna to latwo dystrybuowac na rynku i nie trzeba bardzo drogiej infrastruktury. H2 robisz z PV, ladujesz do banki, potem przyjezdza beczkowoz, odbiera i wiezie na stacje "benzynowa". Mozesz tez zainwestowac w wieksza banke i stac sie samowystarczalny ale zanim swiat skonczy sie podniecac voltami i zauwazy H2 uplynie troche czasu. Z calym szacunkiem dla voltow te technologie moga sie uzupelniac, a dzieki temu dadza Polsce wieksza niezaleznosc od sprowadzanych weglowodorow.
      Pozdrawiam firme z filmu bo robia dobra robote i przecieraja rynek. Dla nich przejscie na nowe aku to bedzie pstrykniecie palcem ale na ich miejscu juz bym szukal dostawcow nowego typu baterii.

  • @marcinchojnacki8248
    @marcinchojnacki8248 Рік тому +3

    Do odważnych swiat należy ALE jak przejdzie ten test POZYTYWNIE czego życzę ❤ to reklama tez micna będzie. Barwo za odwagę i trzymam kciuki 🙂

  • @ketiow09
    @ketiow09 Рік тому +6

    W magazynie energii najważniejsze jest to na jakich ogniwach został zrobiony magazyn i jakiej firmy jest BMS. Reszta to dodatki takie jak obudowa itp. Poza tym złącze przykręcane na porządną mosiężną śrubę jest zdecydowanie lepsze. Jak się zacznie coś grzać to można wymienić, sprawdzić, poprawić styk. A w takim rozwiązaniu trochę kiszka jak się coś upali po latach użytkowania to gdzie takie złącze znaleźć? A jak np. się pogorszył styk na tym wtyku? Jak by był wyświetlacz w baterii to można by podejrzeć jaki jest aktualnie prąd ładowania lub rozładowywania lub stan poszczególnych ogniw. Jak by duża była różnica to się szuka a w takim rozwiązaniu to nic nie widać. Kolejnym mankamętem jest to że tylko dwa złącza do komunikacji są. Jak są spięte baterie komunikacją między sobą to nie można podłączyć kompa by coś sprawdzić. Fajnie by było pokazać jak jest w środku taka bateria zrobiona. Czy ogniwa są skompresowane blachami czy taśmą klejącą bo takie rozwiązania są na rynku. Jakiej grubości są w środku kable do konektorów. Czy ogniwa są ze sobą zespawane czy skręcone śrubami. Przy jakim max napięciu BMS odcina łądowanie? To wszystko ma znaczenie w długim użytkowaniu. Pokazać kod QR ogniw. To po prostu jest film reklamowy dla ludzi co się nie znają nic a nic i jak się zareklamuje to może ktoś kupi.

    • @PaneleFotowoltaiczne
      @PaneleFotowoltaiczne  Рік тому +5

      Dziękuję za konkrety.
      Postaram się rozkręcić i pokazać co jest w tym magazynie energii, kod QR ogniw. Co do BMS też zrobię próby, tylko nie wiem czy sobie z falownikiem Deye poradzę by zasymulować mu zbyt wysokie napięcie ładowania.

    • @dancolombo6050
      @dancolombo6050 Рік тому +1

      Daje kciuka za "mankamęt" 😊

  • @Macharadza796
    @Macharadza796 Рік тому +5

    Może tez ile taki zestaw co masz razem z podłączeniem będzie kosztował ?

  • @Lenkoff
    @Lenkoff 11 місяців тому +2

    Gdyby cały rozwój produktu i oprogramowanie były polskie, a produkcja w Chinach, to moglibyśmy być dumni. W tym przypadku jest to po prostu kupienie chińskiego OEM z dodaniem własnej naklejki i reklamowanie go jako własnego produktu. P.S. Jako dobry przykład podam firmę Zamel lub F&F z dobrym produktem, który jest chwalony nawet w Niemczech.

  • @rdcabal
    @rdcabal Рік тому +3

    Już mialem pisać, że przerażony byłem gdy dwie osoby na baterię akumulatorów mówiły -falownik-, ale dalej się poprawiły.

  • @maciek.b
    @maciek.b Рік тому +2

    Jeden robi jak się patrzy reszta patrzy jak się robi :-)

  • @z3brox254
    @z3brox254 Рік тому +1

    Bardzo dobra firma rzetelna pelny serwis polecam !

    • @MariuszK-sp1dj
      @MariuszK-sp1dj 10 місяців тому

      Pełny serwis? Przecież to OEMy z Chin i to nie wiadomo czy nie robią wała z polskich importerów wkładając ogniwa Grade B

    • @z3brox254
      @z3brox254 10 місяців тому +1

      @@MariuszK-sp1dj robia caly pelny serwis bo bralem i serwisowalem Sa przeciez filmy i wszystko ocb ?

  • @SOMEONE-ME
    @SOMEONE-ME 6 місяців тому

    Cena jest dość wysoka i taki Huawei bije to na głowę technologia, ilością zabezpieczeń itp. Nowa seria 12000 cykli i 15 lat gwarancji z wymianą produktu na nowy ( nie naprawiają). U nich poszczególne moduły mają optymalizatory i pojemność zawsze się sumuje nawet jak jeden moduł szwankuje. Nie ma problemu ‚wyrównywania’. Poza tym mają bardzo zaawansowane zabezpieczenia włączając ‚poduszki gaszące’ które działają jeszcze wewnątrz obudowy. Niech się firma rozwija, ale łatwo nie będzie bo konkurencja duża. Przy tych cenach to jednak wolę sprawdzone firmy przy których ryzyko zniknięcia za 10 lat jest znikome. Magazyny to zbyt drogi i delikatny produkt żeby cwaniakować i oszczędzać na siłę.

  • @Kazimierz_Sobczak
    @Kazimierz_Sobczak 11 місяців тому +2

    Firma Kon-Tec nie jest producentem magazynów energii, ani akumulatorów. Wprowadzacie ludzi w błąd. Kontec jest importerem gotowych rozwiązań OEM z Chin. Ich dostawcą jest chińczyk Top Band battery. Na stronie chińczyka znajdziecie te same produkty co ma Kontec. Po co okłamywać ludzi i tracić wiarygodność? Bez sensu

  • @marcinmotylinski1796
    @marcinmotylinski1796 Рік тому

    Te przewody wciśnięte między dwa racki to tak na poważnie? Taki mały tip panie Sławomirze, obejrzyj sobie kilka filmów z montażu Piotra Eko Niezależnego, jak to powinno być poprowadzone w torach kablowych.

  • @ukasztylkowski7776
    @ukasztylkowski7776 Рік тому +3

    Na ali znalazłem łudząco podobny magazyn tej samej pojemnosc ale za polowe ceny .

    • @PaneleFotowoltaiczne
      @PaneleFotowoltaiczne  Рік тому +2

      Proszę podaj link, może komuś się przyda i skorzysta. Jakby nie wpuszczał linku UA-cam, to daj spacje zamiast kropek. Pozdrawiam

    • @kontec213
      @kontec213 Рік тому

      Tak, zgadzam się... Obudowy wszystkich magazynów energii są łudząco podobne. Jednak ja mam kilka porozcinanych i przetestowanych akumulatorow i magazynów energii innych firm i wiem że na tym podobieństwa się kończą. Poza tym jak urząd celny doliczy VAT 23% to już się robi tylko 30% różnicy w cenie. Bez żadnej gwarancji... chyba jednak trochę słaba ta cena na aliexpress

    • @leszekbrzostowski38
      @leszekbrzostowski38 Рік тому

      Dodaj 30% na transport, 3% na ubezpieczenie, 10% cła w Polsce od cena+transport, koszt kredytu, marża sprzedawcy pewnie ze 30% oraz 23% Vat od wszystkiego i wyjdzie 2 razy tyle, a jeszcze Chińczyk kapryśny i chce od razu sprzedać 50 kontenerów i detal go nie interesuje. To co Chińczycy wypisują w ofercie ma się nijak do ceny faktycznej z kontraktu.

  • @diana7421
    @diana7421 Рік тому

    Dr Arman polecam oglądnąć komentarz o tych magazynach a nie słuchać naganiacza

  • @thomas000028
    @thomas000028 Рік тому +7

    Ale belkot reklamowy. Typowy produkt zamówiony w chinach, tyle ze bardzo drogi bo firmowany przez kogoś z Polski. Ale chętnie zakupie jak mi dadzą 80 procent dofinansowania.

    • @forpit3120
      @forpit3120 Рік тому

      I tu do końca nie masz racji

    • @kontec213
      @kontec213 Рік тому

      Co to znaczy typowy Chiński produkt? W typowej obudowie chciał Pan powiedzieć. Nie ma czegoś takiego jak typowy Chinski produkt, tak jak nie ma czegoś takiego jak typowy Polski produkt. W Chinach jest kilkadziesiąt firm robiących ogniwa różnej klasy i do różnych zastosowań i kilka tysięcy montowni i firm produkujących elektronikę BMS. Każdy z tych produktów znacząco się różni designem, skladem chemicznym i jakością wykonania i wieloma innymi niuansami technicznymi. Ale jak obudowa jest podobna albo na ogniwach jest ta sama niebieska folia to na bank wszystko w jednej fabryce składali... hahaha 😅

    • @thomas000028
      @thomas000028 Рік тому +2

      @@kontec213 No dokładnie w chinach jest kilka firm, a Twoje know how jak to pięknie mówisz to naklejka na produkcie i marza stad cena kosmiczna, wiadomo ze każdy podłączy to coś pod chiński falownik który nigdy nie trzyma parametrów i na logach wyjdzie ze i tak gwarancji uznać nie będzie trzeba. I coraz kolejny bełkot akwizytora, choć bardziej świadka jehowa bo to juz abstrakcja.

    • @kontec213
      @kontec213 Рік тому

      ​@@thomas000028Kilkadziesiąt to jest samych producentów ogniw. Potem kilkaset mniejszych lub większych montowni. Mój Know How to znajomość z wieloma Chińskimi dostawcami i ich nazwijmy to potencjałem technologicznym. Przez co mogę wybrać najlepszych dostawców komponentów z których są wytwarzane nasze produkty. Ale też budujemy przemysłowe magazyny energii w Polsce od podstaw z własnym systemem BMS, mamy projektantów elektroniki, programistów, automatyków, linię produkcyjną etc. Więc know how to akurat mamy jeden z lepszych w Polsce.

  • @piotrkrasowski6916
    @piotrkrasowski6916 Рік тому

    Jeden z wielu magazynów niskonapieciowych. Takie rozwiązanie jest primo materiałochłonne, secundo generuje wieksze straty i niższą sprawność od magazynu wysokonapięciowego np. 250V.
    Co do ceny w Chinach to są porównywalne. Trudniej jest jednak znaleźć firmę na tyle obeznaną z tematym by odważyła sie na konstrukcję wysokonapięciową.

    • @leszekbrzostowski38
      @leszekbrzostowski38 Рік тому

      Przecież była informacja marketingowca, że jest wysokonapięciowy.

    • @piotrkrasowski6916
      @piotrkrasowski6916 Рік тому

      @@leszekbrzostowski38 gupka to oni mogą robić z siebie. 48V napięcia znamionowego (51,4 w trakcie ładowania) to wysokie napięcie?

    • @leszekbrzostowski38
      @leszekbrzostowski38 Рік тому

      @@piotrkrasowski6916 Dlatego napisałem "marketingowiec".

    • @chwilamoment3537
      @chwilamoment3537 Рік тому

      ​@@piotrkrasowski6916dla marketingowca bardzo wysokie ale dla wszystkich bezpieczne :)

    • @marcinkontek7941
      @marcinkontek7941 Рік тому

      51,2V napięcie znamionowe, 56V napięcie ładowania, w ofercie mamy magazyny domowe wysokonapięciowe do 500V , a przemysłowe robimy do 1000V. Te historie o stratach na niskonapięciowych magazynach to bzdury, straty na przeksztaltnikach (modułach mocy) procentowo są porównywalne, a straty jałowe wysokonapięciowe falowniki mają w praktyce wyższe. Więc wychodzi podobnie albo z przewagą falowników niskonapięciowych

  • @PolandRepublicOf
    @PolandRepublicOf Рік тому

    Panowie z Kontec Rzeszów, te swoje ceny podzespołów na stronie, to mają chyba razem montażem

    • @marcinkontek7941
      @marcinkontek7941 Рік тому

      Z reguły można kupić nasze produkty nieco taniej poprzez naszych dystrybutorów.

    • @PolandRepublicOf
      @PolandRepublicOf Рік тому

      @@marcinkontek7941 to dla kogo te ceny w internecie? To Wam nie pomaga w sprzedaży

  • @kamilsitek6727
    @kamilsitek6727 Рік тому +4

    typowy "polski biznes" sciaganie z chin za połowe i mowienie jaki to ma sie dobry produkt :) ehhh czego to ludzie nie zrobia dla pieniedzy... dla glupiego rabatu dac sb wciskac taki kit . Ta gwarancja jest genialna , pracuja przez kilka lat i pozniej cyk bankructwo firmy i w dupie maja gwarancje produktow ktore sprzedali a ty sie bujasz ze złomem :)

    • @michail3021
      @michail3021 Рік тому +2

      Może nie do końca jesteś zorientowany w temacie, Chiny odpowiadają za 97% światowej produkcji wafli krzemowych z których wytwarza się moduły fotowoltaiczne, podobnie jest z wieloma innymi rzeczami do OZE. Chiny dominują technologicznie bodajże w 42 z 47 kluczowych branż technologicznych na świecie tak więc chyba myślisz chińszczyznę z wyrobami chińskimi.

    • @michail3021
      @michail3021 Рік тому

      @@hublanek A o co? Gość pisze że polskie cwaniactwo pokefa na zachwalaniu taniego produktu z Chin, ale czasem nie ma innych jak chińskie.
      Natomiast import na własny rękę nie zawsze jest opłacalny gdyż trzeba się pogodzić z tym że w przypadku problemów z adaptacją systemu hybrydowego pojawiący się problem trzeba rozwiązać samemu. Kupując w PL masz instalację, support, gwarancję itd. No chyba że ktoś ma faktycznie wiedzę na ten temat i chce zaoszczędzić cebulionów to można.

    • @michail3021
      @michail3021 Рік тому

      @@hublanek kupuj i montuj zatem. Ze swojej strony wiem czym pachnie adaptacja hybrydy gdyż mam to już za sobą oczywiście przez wykwalifikowanego instalatora i wiem że nie jest to prosta sprawa.

    • @kontec213
      @kontec213 Рік тому

      ​@@hublanekCena w Polsce te to wyobraź sobie że zawiera podatki, cło,VAT,dochodowy od zysku. Ze 30% ostateczne ceny? Jak zamówisz od Chińczyka to Ci też na celnym doliczą podatki, wtedy zobaczysz realną różnice w cenie i gwarantuje że nie jest aż tak duża

    • @kontec213
      @kontec213 Рік тому

      Tak dokładnie, ma być... tanio, (najlepiej za darmo), support techniczny i gwarancja najlepiej dożywotnią. Takie są wymagania Polskiego konsumenta. Nic dziwnego że na końcu dużo firm robi wyjebke. Dlatego my cen nie obniżamy i sprzedajemy tylko wysokiej klasy produkty. Pozatym z nami jest taki problem że już w tym 7 lat siedzimy i nie mieliśmy za wiele zgłoszeń gwarancyjnych a sprzedaliśmy już na naszych ogniwach i BMSach kilka tysięcy akumulatorów LiFEPO4 12V. Mamy swój serwis więc możemy większość rzeczy naprawić także po upływie gwarancji. I nazwałem firmę od swojego nazwiska a nie kurwa "Schuman und Hackman Elektronische GmBH" albo inne pseudoniemieckie brednie z Polskim prezesem, spotykane na Polskim rynku.

  • @tade769
    @tade769 Рік тому +3

    Hmm, 5120 W za 10.000 zeta , "Ponad 10 letnia żywotność bez istotnej zmiany parametrów ogniw, 6000 cykli lub więcej" , wszystko z Chine i nawet nie ma wyświetlaczy na modułach o ich stanie, osobiście nie mam do tego zaufania a szczególnie ich żywotności...

    • @PaneleFotowoltaiczne
      @PaneleFotowoltaiczne  Рік тому +1

      Mam zaufanie do firmy Kon-TEC. Marcin Kontek jest z Rzeszowa, dość dobrze znany od wielu lat w biznesie. Uczciwy człowiek i sprowadza bardzo dobre jakościowo akumulatory. Sam fakt, że swoim nazwiskiem nazywa firmę i ma świadomość, że będzie ona zawsze kojarzona z nim, pokazuje, że poważnie podchodzi do biznesu.

    • @tade769
      @tade769 Рік тому +2

      @@PaneleFotowoltaiczne dopiero po kilku latach używania sam ocenisz czy można liczyć na "jego" sprzęt...

    • @111KIEROWNIK
      @111KIEROWNIK Рік тому +1

      Za te 10 tyś zł ( DDP ) to już do mnie płynie też z Chin magazyn o pojemności 14,3kWh. Wiadomo ja mam "teoretyczną" gwarancję w Chinach , a Sławek ma w Rzeszowie pod "nosem"... Coś za coś...

    • @ekologwroclaw
      @ekologwroclaw Рік тому

      @@PaneleFotowoltaiczne Takie firmy jak Sony czy Volkswagen gwarantowały jakość a potem się okazywało że wada dotyczyła milionów produktów, bo już tak jest, że wady wychodzą po czasie.No i są firmy które stać ponieść koszty takiej wpadki z innej produkcji ale zawsze część klientów nie zauważy czy nie wyegzekwuje konieczności wymiany. Żadna technologia nie jest tak wadliwa i niepewna jak akumulatory.
      Tylko że akumulatory to zwykle tylko drobna część drogich urządzeń, które zasilają, dlatego akumulatory nie murza być ekonomiczne czyli nie muszą się zwracać przez wartość energii jaką magazynują a urządzenie jako całość zarabia na wszystkie straty
      Dlatego np UE wkroczyła i nakazała aby od 2027 akumulatory w komórkach były łatwo wymienne przez użytkowników,
      Firma odpowiada tylko do ukończenia gwarancji te trwały rok a gwarancje na akumulatory były na 6 miesiecy.
      I tu znów UE wkroczyła i wydłużyła gwarancje do 2 lat, bo producenci robili taki chłam, który był zaprojektowany na rok trwałości a część tego nie wytrzymywała ale stanowiło to taki % produkcji że się finansowało z zysków z całości.
      Tak już jest że na rynek wprowadza się technologie niedopracowane aby w wyprzedzić konkurencję. Do tego dochodzi zaniżanie trwałości zgodnie z teorią "postarzania części" . Z mojego doświadczenie z róznymi formami wynika wprost że obniżanie kosztów polega na doborze takich surowców aby wytrzymały gwarancję.

    • @ekologwroclaw
      @ekologwroclaw Рік тому +3

      @@PaneleFotowoltaiczne
      Dobry producent by splajtował gdyby jego produkty pracowały 10-20 lat gdy z konkurencja by więcej swoich awaryjnych urządzeń sprzedawała i nawet sprzedajac tanie zysk ciagniony miały dużo wyzszy.
      Dziś s praktyce nie produkuje sie urzadzeń na pokolenie a wprowadzając nowinki elektroniczne jest wymówka ze przecież sprzęt i tak jest wymieniany co 1,5 roku bo jest szybki postęp to po co produkować trwale?
      I teraz bardzo dziwne jest, że tyle osób wierzy w gwarancje 10 letnie czy trwałości jeszcze większe skoro podobny sprzęt jest produkowany od dawna i nikt się tak długich gwarancji nie odważył dać.
      Mógłbym tu wymienić całą masę urządzeń gdzie producenci oraz sprzedawcy czy serwisy przez nich prowadzone odmawiały wywiązania się z gwarancji.
      Spor takiego sprzetu naprawiałem i często były to błahe usterki stad mam sporo wiedzę ile firm nawet uznanych oszukuje ludzi np. wmawiając im że przyczynili się do awarii np rozmawiali przez komórkę w trakcie deszczu.
      Tymczasem z gwarancji wyłącza sie zwykle uszkodzenia mechaniczne, termiczne, chemiczne. Wystarczy poparzyć na producentów paneli ile z tych firm upadło czy zostało wykupionych przez konkurencję, a większosć jest młodsza niż gwarancje jakie dają.
      1,3 mln prosumentów kupiło PV ale mało kto z nich zna swoje prawa gwarancyjne tzn czy odpowiada producent, importer czy instalator.
      I mimo że u nas jest 1,3 mln prosumentów a w innych krajach jeszcze więcej ,nie nie znam badań instytutów jakości na temat trwałości i gwarancji tak jak jest dla np rynku producentów aut.
      Banki energii są stosowane od lat czy to na centralach telefonicznych, na kolei, w wojsku, w łączności. Żadna technologia akumulatorów nie sprawdziła sie pod względem trwałości. Tylko ze te instytucje są tak bogate ze z tego nie robiły problemu
      Sam wyrzucałem koszmarnie drogie akumulatory srebrowe, częściej niż co 6 miesięcy

  • @MrZiemwit
    @MrZiemwit Рік тому +2

    nowoczesny dom ale bez cudow
    200kwh miesiecznie idzie na zycie i cwu
    przychodzi zime i lubudu nagle
    800kwh miesiecznie bo dochodzi CO
    od wiosny do jesienie magazyn sensu nie ma bo zuzycie idzie na biezaco, w zime sensu nie ma bo nie ma produkcji a pompa chce tyle energii ze magazyn musialby byc w cenie dobrego mercedesa ale i tak stalby pusty
    czekam az autor zrobi fikolki zeby jakos reklamodawcy nie zrobic przyktosci przy ocenie tego ;)
    sprzet wyglada ladnie i zacnie, polski soft, kontrola jakosci, wszystko jest ok oprocz pewnie sensu zarowno ekonomicznego, oraz sensu logicznego

    • @michail3021
      @michail3021 Рік тому

      Chciało Ci się takie głupoty pisać?

    • @Krait17
      @Krait17 Рік тому

      Wychodzi że nie masz doświadczenia w tym temacie ;) DOBRZE DOBRANY magazyn będzie miał (jak cena skoczy w okolice 1,5pln za kwh) sens właśnie od wiosny do jesieni bo nie ma czegoś takiego że "idzie na bieżąco" w normalnym domu.

    • @MrZiemwit
      @MrZiemwit Рік тому

      @@michail3021 chcialo ci si odpowiadac nie wykazujac bledow albo piszac swoje zdanie, no chcialo?

    • @MrZiemwit
      @MrZiemwit Рік тому

      @@Krait17
      w sensie jak na wiosne dziennie zuzywam miedzy 8 a 20 5kwh a robie 50kwh w tym samym czasie to twoj prad idzie z elektrowni, smutne, bo moj idzie z paneli i mam bilansowanie miedzyfazowe
      a co bedzie jak bedzie 2zl tego nie wiem jeszcze dwa lata temu pompa ciepla byla wspanialym wynalazkiem przy 60gr za kwh a dzis jest wielkim drogim gownem przegrywajacym z chrustem z lasu :) a nawet z gazem
      magazyn zwalaszcza bez dotacji to tak duzy koszt ze nie zwroci sie przed zuzyciem cell trzeba by brac 10-20kwh i jeszcze rozladowywac do 30 i ladowac do 70, dbac jak sie da

    • @Mariusz-bk5gd
      @Mariusz-bk5gd Рік тому

      @@MrZiemwit Nawet jeśli Twoja instalacja PV w dzień wyprodukuje 100kWh, to jest jeszcze noc kiedy pobierasz energię z sieci (ok. 40-50% dziennego zużycia), zimą magazyn ładuje się w tańszej taryfie i kiedy jest droższa korzystasz z energii z magazynu (oszczędność na różnicy taryf 27%, wliczając 20% straty magazynu).
      A czemu nie korzystać z dotacji na magazyn (do 15tys.zł), mnie rok temu PC kosztowała 19,5tys.zł dzięki temu że skorzystałem z dotacji i ulg.
      I jeszcze koszt ogrzewania PC (mówię o swoim domu) z ostatni sezon to 3250zł(gdybym nie miał PV), gazem kosztowało by mnie 4400zł, a węglem od 4300-10000zł zależy w jakiej cenie bym go kupił.
      I na koniec odnośnie magazynów energii mówię głównie o osobach które są w systemie net-billingu, bo w net-meteringu wirtualny magazyn mamy w ZE.

  • @paweljandobruk1791
    @paweljandobruk1791 Рік тому +1

    Oj 25 mm2 i 100 a na bank będą się grzać . Lub wyłączać panu wyłącznik. Ostrożnie . Mam aku co max mogę do 32 szt i poprosiłem o kable 50 mm2 laczeniowki . Proszę tych dżentelmenów . Aby wyjaśnili jaki jest optymalne zabezpieczenie pomiędzy falownikiem a aku . Dziękuję

    • @kontec213
      @kontec213 Рік тому +1

      Kabel od każdego modułu 5kW mocy max 25mm2, maksymalny prąd ciągły 100A , od szyny do bezpiecznika i od bezpiecznika do falownika 50mm2 , max prąd ciągły 4A/1mm2 . W czym jest problem bo nie rozumiem... ?!

    • @Mariusz-bk5gd
      @Mariusz-bk5gd Рік тому +1

      @@kontec213 Problem w tym że max prąd roboczy dla przewodu 25mm2 to 70A, przy 100A przewód powinien mieć 50mm2.

  • @romanroman3022
    @romanroman3022 Рік тому +2

    Dobrze powiedziane - O ile wzrośnie autokonsumpcja po montażu magazynu energii?
    link ua-cam.com/video/s_ygLrzW-pU/v-deo.html

  • @rafakoscioek6206
    @rafakoscioek6206 Рік тому

    Czy taki magazyn współpracuje tylko z hybrydowym falownikiem czy przy zwykłych tradycyjnych da się spiąć ?

    • @michail3021
      @michail3021 Рік тому

      Zwykły inwerter on-grid nie będzie działał z magazynem energii, tylko hybryda lub typowy off-grid.

    • @rafakoscioek6206
      @rafakoscioek6206 Рік тому

      @@michail3021 dziękuję

    • @PaneleFotowoltaiczne
      @PaneleFotowoltaiczne  Рік тому +2

      Musi być hybryda lub off-grid

  • @cattledogpl
    @cattledogpl Рік тому

    da sie podlaczyc ten magazyn do easuna? 48v 5kw?

    • @PaneleFotowoltaiczne
      @PaneleFotowoltaiczne  Рік тому

      Oczywiście. Tylko czy ma on komunikację po RS ? Mój Easun 24V nie ma i wtedy lepiej mieć magazyn z własnym wyświetlaczem, by móc go na bieżąco kontrolować.

  • @Anatol.Junior
    @Anatol.Junior Рік тому

    Drogo

  • @miroslawjaroszek3843
    @miroslawjaroszek3843 Рік тому +4

    Za darmo to dobra cena nawet można z siebie zrobić idiotę i mówić że to jest zajebiste ,31 193,69 zł nic tylko brać po wypłacie kupię sobie 8 zestawów a we wrześniu kolejne 8 i wydymam PGE taka to będzie historia .

    • @PaneleFotowoltaiczne
      @PaneleFotowoltaiczne  Рік тому +1

      Przecież nie mówię, że jest zajebistę tylko, że zobaczę, czy jest przydatne dla tych pechowców, którzy są w net-billingu. Oczywiście teoretycznie mam to wyliczone w Excelu ale jeżeli mam okazję mieć, swoje własne dane, dane, którym mogę ufać w 100% to czemu mam tego nie sprawdzić. 8 lat temu jak zakładałem Froniusa, to wielu pisało mi, że on wytrzyma 2 lata, do końca gwarancji. Miałem go 8 lat i nie było ani jednej awarii. Drugi chodził bez czyszczenia na produkcji przez 5 lat, aż zakleiły się wentylatory i musiałem go wyczyścić. A co do ceny magazynów. To nie są tanie rzeczy. Ale jak pojawiły się smartfony i komórka przestała kosztować 500-700 zł a 2000 zł to też pisano, że mało kto to kupi w tej cenie. Dziś cena za telefon komórkowy 4 tys zł nie robi już wrażenia. Dziś nawet Tesla za 200 tys zł nie jest już autem dla milionera, jak mówiono 5 lat temu. Na magazyn energii nie każdego stać, zwłaszcza że wcześniej musi sobie dom kupić :)

    • @miroslawjaroszek3843
      @miroslawjaroszek3843 Рік тому

      @@PaneleFotowoltaiczne bez czekania na wyniki mogę domyślić się opinii

    • @michail3021
      @michail3021 Рік тому

      ​@@miroslawjaroszek3843 widzisz, mam w domu 75 kWh w lifepo4 i jak bym miał podjąć drugi raz decyzję o zakupie to zrobił bym to bez wahania.

    • @kontec213
      @kontec213 Рік тому

      Hmmm... już gdzieś takie gadki słyszałem. Aha tak mówili ludzie o inwestycji w panele fotowoltaiczne w 2018 roku. To się nie opłaca, to się nigdy nie zwróci. Mamy 2023 rok i ja mam pytanie. Kto wtedy robił z siebie idiote?

    • @miroslawjaroszek3843
      @miroslawjaroszek3843 Рік тому

      Kupuj śmiało ja biorę 8 zestawów po wypłacie tak jak pisałem po co mam czekać na wyniki testów przecież są już znane

  • @raven6767
    @raven6767 10 місяців тому

    cena razy 2 chińskiego

  • @marektee6484
    @marektee6484 Рік тому +1

    Czy można montować w kamperze???