Романе, привіт. Прослухав ще одну менторську сесію. Дуже гарні від тебе поради менті. До речі, можу писати тобі на ти? Цікаво, чи потрапив менті в ІТ. Виглядало, що він зацікавлений сферою, але в той самий час не до кінця знає, чим хоче займатись (вчив пайтон, вчив джаву, дата аналіз, дата саєнс). Ще раз дякую за відео і за роботу, обовʼязково ще буду дивитись інші.
Привіт, Василю. Так, звісно. Я тільки за щодо звертання на ти. Щодо Івана, то більше не зустрічалися з того часу. Востаннє отримував від нього повідомлення у березні, вчив SQL.
@@romanpovzyk дякую за віповідь. Протягом відео відчувалось, що Іван дуже хотів кнута, а не пряника. Кілька разів тебе запитував, чи ти будеш його контролювати, скільки часу треба на домашнє завдання і так далі. Трохи нагадує мене, я пам'ятаю, як мені важко було змінити роботу, з однієї сторони хотілось в ІТ (бо тут великі зарплати в порівнянні з іншими сферами, прив'язка до долара і так далі), а з другої страшно йти на джуніор позицію, бо це на якийсь час втрата в доходах, а є сім'я, діти, обов'язки і так далі. А ще якщо дод того додати, що треба багато всього нового вчити, а не факт, що швидко отримаєш офер, то після кількох спроб легко можна здатись.
@@ВасильГерман-щ7з Та я нікого не контролюю. Якщо до мене немає запиту у менті опісля - не напрошуюся. Щодо того, що буде падіння доходу при переході на джун-позицію: це само собою і я через це проходив. Але з перспективи кількох років це було вдале рішення, бо дохід вдалося повернути менш ніж за рік і далі зростати.
Дуже корисне відео! Ви розглядали варіант релокації, якби не не знайшли віддалену роботу? Бо в Полтаві дуже мало вакансій аналітика даних (сама працюю аналітиком в Полтаві віддалено).
Доброго дня, дякую, приємно чути, що сподобалася ця розмова. А я і не знайшов віддалено. Перші півроку їздив щотижня з Полтави до Харкова, а на вихідні повертався додому. Дружина поставилася з розумінням. А вже з початком повномасштабного вторгнення компанія стала remote-only.
Доброго дня. Дякую вам, що дивитеся ці відео) Далі робити проєкти з цими технологіями (аналізувати датасети, використовуючи ці мови й програми). Крім того, вивчити ВІ-системи (і зробити дашборди для портфоліо), розібратися у статистиці та АВ-тестах, продуктових метриках. Потренувати себе на імітаційних співбесідах (знайти кількох колег-початківців для цього). Ну і починати подаватися на співбесіди, щоб зрозуміти ваш рівень знань всього, що перелічили вгорі.
@@anykucherenko Найпростіший варіант - Kaggle (там розділ Datasets). Варіант поскладніше - спарсити дані з якогось сайту. Але радив би починати з Kaggle. Головне - визначити тему для аналізу. dou.ua/forums/topic/43889/ - тут трішки детальніше описував цей процес.
Що таке Julia? Може Jupyter? Я раджу вивчати Python лише коли ви отримаєте відмову після якоїсь співбесіди через незнання цієї мови. Як на мене, SQL, BI-системи, статистика, продуктові метрики, англійська для початківця мають більше значення.
Дякую, Роман, за відео. Також вирішив розпочати навчання на Дата Аналитика. По вашим відео зрозумів з чого розпочинать, але не можу визначитися де. В цьому відео ви казали, що десь уже називали свої навчальні ресурси, але я передивився майже всі ваши відео але не знайшов посилань. Скиньте, будь-ласка, посилання. Ще хотів запитати, чи не має у вас телеграм каналу, гадаю було б зручно там комунікувати. Гарного дня
Привіт. Дякую, що дивитеся і коментуєте. У цьому відео в описі є всі посилання, які нині даю початківцям для ознайомлення перед менторською сесією. Серед них і стаття на DOU, де збирав ресурси, які допомагали мені (курси, відео, книги). Мені зручніше комунікувати через Лінкедін, бо в Телеграмі відключені сповіщення і багато чого там швидко назбирується, можу загубити. Натомість у Лінкедіні лише переписки щодо аналітики. Лінк на Лінкедін теж є в описі цього відео. Як будете подавати запит на коннект, то додайте маленьке повідомлення.
А чому на залишати на вихідні? Для мене, наприклад, це дієвий спосіб навчання) на відміну від навчання в будні, голова не завантажена тим, що пройшло за день, легше сприймати інформацію, більше часу розібратись в темі глибше
Привіт, Ольго. Не сильно уже пам'ятаю, у якому контексті говорив це рік тому. Для мене нині вихідні - це теж більш ефективніший час для навчання, ніж ранок чи вечір у будні. Але при цьому, якщо проходиш щось масштабне, то від неділі до суботи буває, що втрачається контекст і доводиться витрачати час на те, щоб заново в'їхати у предмет і конкретну тему, яку полишив тиждень тому. Коли таких довгих пауз немає, то легше входити у стару тему.
Хм, навіть не думав про себе як про інтерв'юваного. В так дійсно і є. Дякую за заувагу. Насправді, не знаю, чи є така можливість у софту, який використовую. Потестую 😊 А в цілому як відео?
А що вас стримує? dou.ua/forums/topic/40265/ - спробуйте почати з цих ресурсів. Також DataCamp зараз відкриває доступ для українців. Можна заповнити форму і через певний час отримати доступ до їхніх курсів з різних дисциплін у аналітиці даних. Я почав проходити, дуже якісні: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSds-wwNvVd5V69XJIHAwIpHPoscEgFCpsd3I42MuzSdGM7_GQ/viewform.
Романе, привіт. Прослухав ще одну менторську сесію. Дуже гарні від тебе поради менті. До речі, можу писати тобі на ти?
Цікаво, чи потрапив менті в ІТ. Виглядало, що він зацікавлений сферою, але в той самий час не до кінця знає, чим хоче займатись (вчив пайтон, вчив джаву, дата аналіз, дата саєнс).
Ще раз дякую за відео і за роботу, обовʼязково ще буду дивитись інші.
Привіт, Василю.
Так, звісно. Я тільки за щодо звертання на ти.
Щодо Івана, то більше не зустрічалися з того часу. Востаннє отримував від нього повідомлення у березні, вчив SQL.
@@romanpovzyk дякую за віповідь. Протягом відео відчувалось, що Іван дуже хотів кнута, а не пряника. Кілька разів тебе запитував, чи ти будеш його контролювати, скільки часу треба на домашнє завдання і так далі.
Трохи нагадує мене, я пам'ятаю, як мені важко було змінити роботу, з однієї сторони хотілось в ІТ (бо тут великі зарплати в порівнянні з іншими сферами, прив'язка до долара і так далі), а з другої страшно йти на джуніор позицію, бо це на якийсь час втрата в доходах, а є сім'я, діти, обов'язки і так далі. А ще якщо дод того додати, що треба багато всього нового вчити, а не факт, що швидко отримаєш офер, то після кількох спроб легко можна здатись.
@@ВасильГерман-щ7з Та я нікого не контролюю. Якщо до мене немає запиту у менті опісля - не напрошуюся.
Щодо того, що буде падіння доходу при переході на джун-позицію: це само собою і я через це проходив. Але з перспективи кількох років це було вдале рішення, бо дохід вдалося повернути менш ніж за рік і далі зростати.
33:00 золоті слова👍
Не зовсім зрозумів про що саме? Зміну ринку?
Дуже корисне відео!
Ви розглядали варіант релокації, якби не не знайшли віддалену роботу? Бо в Полтаві дуже мало вакансій аналітика даних (сама працюю аналітиком в Полтаві віддалено).
Доброго дня, дякую, приємно чути, що сподобалася ця розмова.
А я і не знайшов віддалено. Перші півроку їздив щотижня з Полтави до Харкова, а на вихідні повертався додому. Дружина поставилася з розумінням.
А вже з початком повномасштабного вторгнення компанія стала remote-only.
Доброго дня, дякую за ваше відео та роботу. Працюю бухгалтером, хочу перейти в дата аналітику.
Знай python, sql, excel, які подальші кроки?
Доброго дня.
Дякую вам, що дивитеся ці відео)
Далі робити проєкти з цими технологіями (аналізувати датасети, використовуючи ці мови й програми).
Крім того, вивчити ВІ-системи (і зробити дашборди для портфоліо), розібратися у статистиці та АВ-тестах, продуктових метриках.
Потренувати себе на імітаційних співбесідах (знайти кількох колег-початківців для цього).
Ну і починати подаватися на співбесіди, щоб зрозуміти ваш рівень знань всього, що перелічили вгорі.
@@romanpovzyk Підкажіть де можна взяти дані для дата сету?
@@anykucherenko Найпростіший варіант - Kaggle (там розділ Datasets). Варіант поскладніше - спарсити дані з якогось сайту. Але радив би починати з Kaggle.
Головне - визначити тему для аналізу.
dou.ua/forums/topic/43889/ - тут трішки детальніше описував цей процес.
Обязательно ли python
Julia проходит?
Що таке Julia? Може Jupyter?
Я раджу вивчати Python лише коли ви отримаєте відмову після якоїсь співбесіди через незнання цієї мови. Як на мене, SQL, BI-системи, статистика, продуктові метрики, англійська для початківця мають більше значення.
В DanIT курс BI триває пів року по 3 заняття на тиждень. Для мене це вийшло занадто інтенсивно. Наздоганяю вже без групи 😢
Якщо з самодисципліною все добре, то навчатися без курсів не буде проблемою.
Дякую, Роман, за відео. Також вирішив розпочати навчання на Дата Аналитика. По вашим відео зрозумів з чого розпочинать, але не можу визначитися де. В цьому відео ви казали, що десь уже називали свої навчальні ресурси, але я передивився майже всі ваши відео але не знайшов посилань. Скиньте, будь-ласка, посилання. Ще хотів запитати, чи не має у вас телеграм каналу, гадаю було б зручно там комунікувати. Гарного дня
Привіт. Дякую, що дивитеся і коментуєте.
У цьому відео в описі є всі посилання, які нині даю початківцям для ознайомлення перед менторською сесією. Серед них і стаття на DOU, де збирав ресурси, які допомагали мені (курси, відео, книги).
Мені зручніше комунікувати через Лінкедін, бо в Телеграмі відключені сповіщення і багато чого там швидко назбирується, можу загубити. Натомість у Лінкедіні лише переписки щодо аналітики. Лінк на Лінкедін теж є в описі цього відео. Як будете подавати запит на коннект, то додайте маленьке повідомлення.
@@romanpovzyk можна посилання на ваш профіль в лінкедн
@@anykucherenko www.linkedin.com/in/romanpovzyk/ - ось, тримайте.
Продовження🤩
Маєте на увазі, що чекаєте продовження? Іван нині навчається у своєму темпі, списуємося час від часу.
А чому на залишати на вихідні? Для мене, наприклад, це дієвий спосіб навчання) на відміну від навчання в будні, голова не завантажена тим, що пройшло за день, легше сприймати інформацію, більше часу розібратись в темі глибше
Привіт, Ольго.
Не сильно уже пам'ятаю, у якому контексті говорив це рік тому. Для мене нині вихідні - це теж більш ефективніший час для навчання, ніж ранок чи вечір у будні.
Але при цьому, якщо проходиш щось масштабне, то від неділі до суботи буває, що втрачається контекст і доводиться витрачати час на те, щоб заново в'їхати у предмет і конкретну тему, яку полишив тиждень тому. Коли таких довгих пауз немає, то легше входити у стару тему.
Було б добре інтерв'юера поставити з лівого боку, а людину яка дає Інтерв'ю з правого. Я тільки на 25 хвилині зрозуміла хто в кого бере інтерв'ю 😅
Хм, навіть не думав про себе як про інтерв'юваного. В так дійсно і є.
Дякую за заувагу. Насправді, не знаю, чи є така можливість у софту, який використовую. Потестую 😊
А в цілому як відео?
Дякую дуже! Хочу теж знайти де можно почати вивчати.
А що вас стримує?
dou.ua/forums/topic/40265/ - спробуйте почати з цих ресурсів.
Також DataCamp зараз відкриває доступ для українців. Можна заповнити форму і через певний час отримати доступ до їхніх курсів з різних дисциплін у аналітиці даних. Я почав проходити, дуже якісні: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSds-wwNvVd5V69XJIHAwIpHPoscEgFCpsd3I42MuzSdGM7_GQ/viewform.