[UA] Тестова співбесіда Junior Data Analyst: логіка, SQL, Google Sheets, метрики, ідеї для АВ-тестів

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 27 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 593

  • @misskisulkens8075
    @misskisulkens8075 9 місяців тому +43

    А мені особисто все зайшло - для Junior спеціаліста це гарна підготовка до можливих співбесід. Бо можна бути неймовірно розумним і класним, але це не значить, що всі інші люди будуть поводитися так, як тобі подобається. І питання, і завдання будуть траплятися різні. В тому числі і такі. Я коли була Junior то теж вирішувала логічні всілякі задачки на співбесідах. Навіть зараз трапляється подібне. Бо всі люди різні, у всіх свої підходи до пошуку ідеального кандидата.
    Дівчина просто 🔥 Навіть страшно, що зараз такі джуни грамотні. Її з руками та ногами треба забирати ❤️‍🔥

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому +17

      Дякую) Так, згоден, що логічні задачі таки трапляються і треба бути до них готовими.
      А Єлизаветі запропонували офер наступного дня після проведення співбесіди 😊

    • @betoo7000
      @betoo7000 9 місяців тому +1

      Доброго дня. Як саме їй запропонували? Бачу ваший канал вперше й багато чого невідомого для мене. Я сам навчаюсь дата-аналітиці й шукаю різні методи для навчання - зустрів вас. Чи можете підказати, яким саме чином дівчині запропонували офер? Після завантаження відео на ютуб? Чи Ви проводите співбесіди і потім даєте рекомендацію рекрутерам?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому +4

      Привіт.
      Це не пов'язані між собою події: у день, коли проходила співбесіда, Єлизавета вже чекала на рішення від компанії (попередньо пройшовши ряд співбесід та тестове там). І наступного дня після цього запису й отримала офер.
      Якщо я бачу, що людина сильно вклалася у свою самоосвіту, пет-проєкти, софт скіли, то я раджу її знайомим рекрутерам чи менеджерам, які шукають аналітика. Далі вже все залежить від кандидата та його чи її підготовки.

    • @lizashtonda8508
      @lizashtonda8508 8 місяців тому

      Дякую за розгорнутий фідбек☺️

    • @ЖенечкаУтина
      @ЖенечкаУтина 8 місяців тому +1

      Кстате мое решение задачи с цифрами математическое
      6-4=2 нули игнорируем так как ноль 1-4=3 и 3-5=2 итого 2581-2
      Ну и ваше решение кружочки это детское решение😊

  • @klobudsky
    @klobudsky 2 дні тому +2

    Задачка з патерном на ПІН-кодах геніальна))

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  2 дні тому

      Дякую, теж дуже її люблю. Нікого не залишає байдужим: або дуже подобається, або дуже ні.

  • @artempohribnyi
    @artempohribnyi 9 місяців тому +8

    А мені сподобалось. Дівчина молодець👍 Додав парочку пунктиків до навчального плану. Дякую, пане Романе.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому +1

      Будь ласка. Радий, що відео допомогло тобі у коригуванні плану. Для того і публікував ☺️

  • @ozzless
    @ozzless 8 місяців тому +15

    Как System Architect в неплохой компании, могу сказать что такое собеседование это издевательство над кандидатом. После 3-го вопроса было ясно, что она толковая и на роль джуниора больше нет смысла ее насиловать.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +3

      Не погоджуся щодо того, що варто було зупинитися.
      Те, що людина розібралася з задачами на логіку та математику не означає, що вона знає SQL, продуктові метрики, основи роботи з АВ-тестами тощо. А компанія все ж шукає початківця уже з цими, хоча б теоретичними, але знаннями.
      Ну і крім того, це ж була тестова співбесіда, ініціатором якої була сама Єлизавета, щоб перевірити свої знання. Тому було б дивно, якби ми зупинилися на 15-ій хвилині (чи скільки там пішло на перші три питання).

    • @ozzless
      @ozzless 8 місяців тому +7

      @@romanpovzyk Вы джуниора ищите или сеньора, который будет держать ваш проект ? Ведь ясно же, что если джуниора то ей так и так пропишут 2 месяца онбординга, где будут учить все что нужно. У каждого конечно своя методика, но такое интервью ну уж очень выматывает и явно просто идет по написанному сценарию вместо того, чтобы быть гибкими, когда видно что уже и так все понятно.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      Я нікого не шукаю, я допомагаю початківцям знайти першу роботу в аналітиці даних. І коли кандидатів на посаду багато, то джуни будуть проходити подібні співбесіди, де їм варто виділятися знаннями на фоні інших.

    • @IUnknown984
      @IUnknown984 8 місяців тому +7

      Повністю з вами згоден, як IT інженер з багаторічним досвідом у глобальній компанії в ЄС. Замість того, щоб самостверджуватися на інтервю, було би корисно подумати, як себе почуває кандидат. У мене би вже в голові виникали думки, час пошвидше розпрощатися і ніколи не мати справи з такою компанією і такими мудаками.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      У описі до відео було вказано, що це тестова співбесіда.
      У цього відео було дві мети:
      1) перевірити знання Єлизавети.
      2) дати можливість початківцям в аналітиці даних побачити, як проходять подібні технічні співбесіди + «спалити» кілька питань. Технічні співбесіди для аналітика-початківця проходять саме так. Ніхто не зупиняється після трьох простих питань зі словами «Прийняті».

  • @Oleksii_Haivoronskyi1301
    @Oleksii_Haivoronskyi1301 9 місяців тому +9

    Дуже круто. Дякую Романе! Ще, ще і ще такого контенту:))

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому +1

      Дякую, старатимуся.
      Головне, щоб були бажаючі. Питання для співбесід завжди знайдуться ☺️

  • @ВасилийГоловко-д9и
    @ВасилийГоловко-д9и 7 місяців тому +5

    Мне как java разработчику ваше собеседование понравилось. Не понимаю, почему столько негатива в комментариях. Я так понимаю, начали с простых задач, чтобы оценить математические знания, в собеседование увидели умения пользоваться различными инструментами и реально практические задачи. Девушка вообще молодец, если учесть, что любое интервью это стресс. Достаточно быстро все решала и параллельно рассуждала. Я сам очень много собеседований за свои 20 лет опыта провел и был тоже уже и не сосчитать на скольких - ваше собеседование супер, хоть не из моей сферы. Сейчас работаю на финансовом проекте - онлайн кредитование, даже не знаю есть ли у нас на проекте дата аналитики. Надо будет почитать кто такие дата аналитики) Дума у нас бы на проекте пригодились хорошие дата аналитики, так как у нас уж очень много всего и по рискам и по стратегии

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Дякую за ваші теплі слова.
      Негатив доволі різний: комусь перші задачі здалися вкрай важкими, комусь надто легкими, хтось подумав, що це справжня співбесіда, хтось взагалі критикує потребу працювати на когось, хтось вчепився за мою бороду. Люди різні.
      З іншого боку, така кількість коментарів призвела до того, що відео отримало просто шалену кількість переглядів для цього жанру. Не знайшов в українському Ютубі жодної технічної співбесіди, де було б більше переглядів. А менті бронюються на понад два тижні наперед.
      Так, зазвичай на подібних проєктах мають бути дата аналітики і навіть дата саєнтисти (прогнози по виплаті кредиту перед його наданням, боротьба ж фродом тощо). Інакше рішення прийматимуться не на основі даних, а на інтуїції найстатуснішої людини у команді.

    • @ВасилийГоловко-д9и
      @ВасилийГоловко-д9и 7 місяців тому +1

      @@romanpovzyk да у нас есть рисковики и очень много правил на проекте, тем более кредиты онлайн. Множество интеграций с разными системами от aws detected, УБКИ. Пару лет приходилось мне делать отчеты, так что SQL тогда тоже прокачал так нормально. Мне понравились задания, что они практические, без всякой банальщины, ну и вы приятно ведете собеседование, что о многом говорит. Жаль, пока не нашел такого канала с собеседованиями в моем сфере. А то вопросы чем отличается абстрактный класс от интерфейса - то можно с такого собеседования сразу уходить) С меня подписка - за продвижение украинского канала. Хоть не моя сфера, но буду ждать ваши видео. У вас еще разговорный английский хороший. Тоже было бы неплохо - пару видео про это)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Дякую, дуже приємно чути такі теплі слова.
      Ще тільки вчуся проводити подібні співбесіди. Сподіваюся, з часом буде ще краще.
      І окремо дякую за комплімент про англійську. Сприйму авансом, бо ще чую помилки, коли переслуховую. Але працюю над цим.
      Планую наступного тижня опублікувати ще одну співбесіду. Сподіваюся, теж сподобається.

  • @nataliiapatereu2590
    @nataliiapatereu2590 8 місяців тому +2

    Дякую за такий спокійний і розслаблений ефір, відволікає😊. Залипла... війна нібито десь далеко... Будьте всі живі!❤

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Радий, що вдалося відволікти хоча б на цю годину з хвостиком. Війна поруч, але разом з тим, людям потрібна робота. І тому радий, що вдається декому допомогти отримувати її в аналітиці даних.

  • @menstargan3238
    @menstargan3238 3 місяці тому +2

    Я не помню коли знайшов цей канал, але пам'ятаю давно переглянув ваші співбесіди. Кароче, я тільки зараз почав учити пітон, sql вже знаю на достатньому рівні запиту.
    І я думаю цей канал зіграв значну роль в тому, що я почав шевелити дупою, та обрав шлях дата.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  3 місяці тому +1

      Дякую, надзвичайно приємно читати такі коментарі.
      Тільки все ж, якщо плануєте рухатися в аналітику даних, вкладати час у Пайтон я б не радив: зазвичай це додатковий плюс, але не суттєвий. ВІ-системи та статистика важать більше.
      Якщо на шляху до кар'єри аналітика виникнуть труднощі чи питання - звертайтеся (в описі є мій Лінкедін).

  • @volodymyrstepovyk9335
    @volodymyrstepovyk9335 8 місяців тому +1

    Романе, це бестселер! Суперове відео. Я в захваті, як Єлизавета вирішує завдання, вона крута. Дякую за цю технічну співбесіду, дуже повчальна

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, згоден. Тепер челендж наступних співбесід полягатиме у тому, щоб перевершити цю. Бо я щодо минулої співбесіди на 2к переглядів думав, що то успіх.
      А Єлизавета дійсно крута. Впевнений, що ще не раз почуємо про неї в аналітичній спільноті.

  • @susannasalata9003
    @susannasalata9003 8 місяців тому +2

    Дуже корисне відео і цікава співбесіда. Задачку про нулики я знала, а от зі стрибунцем я здивувалась, коли почула відповідь бо розв'язала в 7 кроків, бо на слух було озвучено про 7 кроків, а в завданні "до 7ми". Дівчинка настільки мила і розумна, що прямо хочеться з нею працювати! Дякую, Романе, за такий формат відео!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Будь ласка) Радий, що вам сподобалося. Плануватиму і надалі щось подібне, якщо будуть бажаючі спробувати себе.
      Якщо подаватиметеся в Appflame, то незабаром буде можливість попрацювати з Єлизаветою 😊

    • @lizashtonda8508
      @lizashtonda8508 8 місяців тому

      дякую за фідбек)

  • @АнтонСорокін-п5ъ
    @АнтонСорокін-п5ъ 8 місяців тому +1

    Рома, молодець!!!! Я дуже радий!! Ти надихаєшь людей вірити і робити це!!!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Дякую, Антоне, дуже приємно чути.
      Та і самі люди, з якими тут спілкуюся, надихають 🙂

  • @George-xs5ht
    @George-xs5ht 8 місяців тому +2

    дякую за матеріал, було цікаво та пізнавально

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Дякую вам, що дивитеся. Дуже приємно, що вам сподобалося.
      Планую, що за два тижні буде відео з новою співбесідою. Тож підписуйтеся, щоб не пропустити.

  • @yurizhdanov
    @yurizhdanov 7 місяців тому +2

    дякую за відео, було дуже цікаво . успіхів!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Дякую, що дивитеся і коментуєте. Радий, що вам сподобалося 😊

  • @Shape890
    @Shape890 8 місяців тому +6

    Ніколи не чув про поняття "джуніор дата аналітик".
    Приставка "джуніор" - це виправдання для того, щоб недоплачувати людині)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ми живемо на вільному ринку праці. Якщо людина вважає, що компанія їй не доплачує, вона вільна піти в іншу.
      Джуніор дата аналітик - цілком нормальне поняття, яке показує рівень кандидата і добре корелює з досвідом.

  • @ethanblackthorn3533
    @ethanblackthorn3533 8 місяців тому +1

    Топове відео, і вітаю з найпопулярнішим відео на каналі та першою тисячею підписників!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Дякую) Так, не думав, що аналітична співбесіда може набрати 7к переглядів за менше, ніж тиждень. Приємно здивований ☺️

  • @sergiigordiienko2494
    @sergiigordiienko2494 8 місяців тому +4

    Загалом дуже прискіпливе ставлення до співбесіди в плані отримання результатів, видно що кандидат володіє інструментом на високому рівні, навіщо ще доскіпуватися для отримання точної цифри. Наче потім з цим результатом працюють, якось аналізують. Виглядає так як просто позадовбувати, додати більше стресу до співбесіди, що десь помилився. На роботі тих помилок десятки за день, але це виправляється в спокійному темпі.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Ну так володіння інструментом на високому рівні якраз і допомагає отримати однакові відповіді обома інструментами. Якщо іншим інструментом отримується інша відповідь, то щось не так.
      Взагалі не помітив, щоб Єлизавета десь стресувала. І не ставив собі за ціль викликати у неї стрес.

    • @sergiigordiienko2494
      @sergiigordiienko2494 8 місяців тому +3

      @@romanpovzyk все індивідуально. Але більшість кандидатів особливо початківці стресують на співбесіді, це загальновідомі речі.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Я старався зробити максимально доброзичливу атмосферу, щоб уникнути стресу. Ну і це ж не прямий ефір був, тому не було відчуття, що інші дивляться. Аудиторія з'явилася вже опісля)

  • @menstargan3238
    @menstargan3238 3 місяці тому +1

    Повертаюсь до перегляду відео уже декілька разів.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  3 місяці тому +1

      На цьому каналі є ще чотири співбесіди, якщо що. Їх теж переглядали?

    • @menstargan3238
      @menstargan3238 3 місяці тому +1

      @@romanpovzyk Звісно, просто чогось мені постійно це відео попадається в рекомендації. І у мене починається цикл

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  3 місяці тому +1

      @@menstargan3238 Мабуть, бачить, що ви на нього добре реагуєте своїми кліками та переглядом) Вічна петля.
      Бо «золотий час» цього відео вже пройшов)

  • @hgdhklugfcsd
    @hgdhklugfcsd 8 місяців тому +2

    Круто, дякую!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Будь ласка. Радий, що вам сподобалося. Старатимуся ще робити подібні співбесіди, то ж підписуйтеся на канал)

  • @nojik-ejik
    @nojik-ejik 7 місяців тому +3

    Пару раз посещал подобные онлайн собеседования и понял что фрилансером быть лучше

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      У продуктовій аналітиці, як на мене, складно бути фрілансером, оскільки потрібно дуже добре бути знайомим з конкретним продуктом. Ну і продуктові команди націлені на те, щоб постійно, а не разово покращувати свій додаток / сайт / утиліту тощо.
      Не знаю успішних прикладів продуктових аналітиків-фрілансерів.
      А що у вас за спеціальність? І скільки років досвіду?

    • @nojik-ejik
      @nojik-ejik 7 місяців тому +1

      @@romanpovzyk я фронтенд, 8 лет

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Ну в такому разі, звісно, легше говорити про фріланс, ніж людині, яка тільки починає кар'єру в ІТ.

    • @nojik-ejik
      @nojik-ejik 7 місяців тому +1

      @@romanpovzyk я о том, что я самоучка и многой терминологии не знаю но могу реализовать на практике, поэтому валю любые собесы, т.к. много лишней и странной там информации. А так же ждя новичков it сфера суровая, для джуна требования такие что я даже многого не знаю а предлагают платить в разы меньше чем приносит фриланс

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Добре, що ви знайшли свій шлях і підхід, який подобається. А щодо самоучок - як на мене в ІТ немає системної освіти, ти весь час маєш вчитися і вихоплювати нове частинками. Але інколи цікаво поговорити з колегами, не знаю, як це серед фрілансерів реалізується.

  • @Denys2616
    @Denys2616 8 місяців тому +7

    Я думал это ПОП тест на работу в Епархию проводит. И девушка выглядит так, что если платок одеть, то на Матушку згодится😂😂😂

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      Ех, щоб ми робили без цього вашого коментаря 🙂 Не знав взагалі, що коти вміють писати коментарі.

    • @Denys2616
      @Denys2616 8 місяців тому

      @@romanpovzyk долгие годы упорных тренировок, дают плоды 😉

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Бережіть лапки, не навантажуйте їх так 🐱

    • @v1nceNtbrc
      @v1nceNtbrc 8 місяців тому

      Я буду кращім за твоїх батьків, я скажу тобі прямо, ти - довбойоб. Не дякуй. Потім подякуєш, коли подорослішаєш або ні.

  • @GrygoriiP
    @GrygoriiP 7 місяців тому +3

    Про задачу №2 (пін-код) - десь читав (не стверджую, що правда - підтверджень немаю), що діти, які не знають, як "читаються" цифри, але вміють лічити, дость легко з нею справляються.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Цікавий інсайт. Звучить доволі логічно, враховуючи, що дехто у коментарях заміняв цифри на фрукти 😊

  • @prevaprevaa4114
    @prevaprevaa4114 4 місяці тому +5

    Вже зараз видно, що джуном вона пробуде недовго 😅

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  4 місяці тому +2

      Теж у цьому впевнений.
      Хоча це по-своєму хороший час: менше відповідальності, все нове і здається, що швидко прогресуєш у знаннях та навиках. Далі вже так не буде)

  • @sergiigordiienko2494
    @sergiigordiienko2494 8 місяців тому +3

    Друга задача з якогось гуманітарного курсу.
    Задача сформульована не повно, здогадайся коли тобі дають числа що мова йде про візуальний патерн )).
    Наприклад, якщо записати ті числа в інших системах відліку: двійковій, трійковій і тд можна дійти в решті решт коли кількість відповідей буде більше однієї.
    Або можна сконструювати хеш функцію яка даватиме той самий результат що і на слайді, але для запитуваного числа видасть відповідь відмінну від двійки ))
    P.S. Аж палає від цієї задачі, уявляю, дають на роботі проаналізувати масив чисел (наприклад DAU), погрупувати. І хтось такий з команди BDA встає і на повному серйозі пропонує "давайте по заокругленням погрупуємо" )))

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      З допомогою цієї задачі хотілося подивитися як мислить Єлизавета, як перебирає варіанти. Комусь задача сподобалася, комусь ні. Але я планував її просто для розігріву, щоб перейти далі до більш предметніших завдань.

    • @sergiigordiienko2494
      @sergiigordiienko2494 8 місяців тому +2

      @@romanpovzyk Для розігріву, може краще запитати кандидата про його досвід, задачі які його цікавлять і тд?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      У мене була менторську сесія з Єлизаветою до цієї співбесіди. Тому я знав досвід менті та те, з чим вона раніше працювала.

  • @DzyunyakVasiliy
    @DzyunyakVasiliy 7 місяців тому

    класс! від теми аналітики максимально далекий але сприйняв як виклик і сидів тестив в режимі реального часу чи зміг би пройти співбесіду з джп, в більшості питань так) за відео лайк і дяка за контент, дівчинка молодець!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Дякую за залученість. І радий, що вам сподобалося.
      Так, думаю, що ці питання цілком під силу LLM 😊

  • @NickModeewine
    @NickModeewine 8 місяців тому +1

    Дівчина молодець! Розумна. Далеко піде.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Згоден 🙂. Мені ще було приємно знати, що вона з Полтави, як і я)

    • @lizashtonda8508
      @lizashtonda8508 8 місяців тому

      дякую за фідбек)

  • @ipongnusmas9169
    @ipongnusmas9169 7 місяців тому +3

    задача з патерном - цифри зліва мають інші значення - 1111=0, якщо прийняти 1=0, то сума 0+0+0+0 =0, так само 2,3,5,7 вони теж =0, аналогічно маємо 6,0,9 = 1 , підствляємо в перший пін - маємо 8=2, звідси відповідь=2. можете підставити в будь-який пін - все сходиться

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Так, цілком адекватне рішення, ще й підкріплене аналітикою. Нині воно виглядає краще за рахування замкнених округлостей, як було в мене, коли обирав цю задачу.

    • @Endurance.
      @Endurance. 7 місяців тому +1

      Так само думав, надав «вагу» кожній цифрі і перевірив

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Тоді чудово справилися із завданням 😊

  • @taras_anichyn
    @taras_anichyn 9 місяців тому +3

    Цікаві питання. Дівчина молодець) Правда з другим питанням требу бути Шерлоком щоб побачити:)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому

      Ну у роботі аналітика час від часу і треба бути Шерлоком. Наприклад, у тебе впала конверсія на продукті, і треба зрозуміти чому це сталося: багато органічного трафіку через фічер, почалася закупка користувачів, баг на меню чи ще десяток інших можливих факторів. Тому вміння шукати паттерни швидко - цілком корисна навичка у таких ситуаціях.

  • @inna_b_26
    @inna_b_26 9 місяців тому +4

    Дякую! Дуже корисне відео!
    Задачу про піцу я не змогла б розв'язати без гугла, бо останній раз розраховувала площу кола в школі, а за 7 років роботи аналітиком жодного разу не довелось примінити ці знання)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому +1

      Дякую, приємно чути.
      Нічого страшного, що без гугла не змогли. Не обов'язково знати формулу площі кола на пам'ять. Головне - розуміти, що тут вона стане у нагоді і її варто пошукати. Тому все норм)

  • @olehdanyliv7551
    @olehdanyliv7551 8 місяців тому +6

    Та то капець якись. Яка розумна дівчина! Шо ти над нею сі здіваєш? Шо не бачиш, що розумна? Дав 2-3 запитання і так усе зрозуміло.
    Я тут пів життя працюю як quant developer, над деяуими задачами плакав.
    Зто зараз SQL пише? Нарід в пітоні сидит. До кінця не додивився: стало страшно за себе.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      Так се ж мала бути тестова співбесіда. 2-3 питань було б замало.
      Пітоном з BigQuery дані не витягнеш, все ж SQL варто знати. Тому її обов'язково варто перевіряти для аналітика.
      Не чув по таку спеціалізацію, як квант розробник, треба буде погуглити.

    • @olehdanyliv7551
      @olehdanyliv7551 8 місяців тому +1

      Жартуєте, шановний. Quants - це ті хто розробляють моделі для банків та різних фондів.
      Я вчора трохи позловтішався, але радий що не викликав негативної реакції. Насправді інтерв'ю суттєво відрізняється від західних. Там, як правило, дають одну-дві задачки. Зараз стає популярним прислати людині домашню роботу, щоб одразу відсіяти малокваліфікованих.
      Гарний контент. Удачі!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      Ну про квантів читав у «Грі на пониження» та в «Going Infinity» Майкла Льюїса, але прямо про квант-розробників чесно не чув. Тепер точно подосліджую)
      Ну тестове завдання може бути на будь-якому етапі процесу. І його все ж треба перевіряти, що все одно навантажує менеджера.
      Ціль відео була показати саме процес співбесіди, без різниці на якому етапі вона буде.

    • @jr_ferrero
      @jr_ferrero 7 місяців тому

      Розумна? задачу з гусями зробити з помилками... це задача рівня школяра 5 класу

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Ви ніколи не помиляєтеся у роботі чи поза нею?

  • @Strudel_plum
    @Strudel_plum 8 місяців тому +4

    Що я тут роблю )) але всі перші задачки розв‘язала, поки не почалась 18а хвилина, там я нічогісінько не розумію 😂

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Радий, що вам сподобалися перші 18 хвилин.
      Відео стало надто популярним для тестової співбесіди лише для аналітиків і полізло у рекомендації до людей, для яких аналітика даних, мабуть, не є предметом зацікавлення.

  • @vityaost
    @vityaost 9 місяців тому +2

    Оо, розмовляв з Андрієм Лузаном про задачку з піцою кілька місяців тому. Дуже крутий інженер )

    • @vityaost
      @vityaost 9 місяців тому

      Я, до речі, з першого разу не вирішив. Чи то хвилювався, чи то просто машинально неправильні числа поділив)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому

      @@vityaost Згоден з вами. Слухав його лекцію з продуктової аналітики на Genesis Product School, дуже сподобалося.

    • @uproject1885
      @uproject1885 8 місяців тому +2

      я не знав шо Андрій Лузан займається аналітикою даних. Ох ці корейці - все знають і всюди встигають

    • @vityaost
      @vityaost 8 місяців тому +1

      @@uproject1885 трохи не той Андрій)) Але теж Лузан )

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      До речі, дотепно, що Єлизавета, яка відповідає на задачку Андрія Лузана у цьому відео, отримала офер саме від Appflame.
      І воно так не навмисно співпало: я б її задав будь-якому наступному менті, з ким би проводив публічну співбесіду.

  • @Zeworkicz
    @Zeworkicz 8 місяців тому +1

    Kiitos paljon videosta!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Thank you for watching and commenting.
      Unfortunately, I don't speak your language, so I'm writing in English.

  • @alpha_17x
    @alpha_17x 8 місяців тому +1

    Дуже толково

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Питання, відповіді чи і те, й інше?

    • @alpha_17x
      @alpha_17x 8 місяців тому +1

      @@romanpovzyk все. Сподобався рівень знань кандидатки, але я не в "темі")

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Круто, дякую) Радий, що вам сподобалося.
      Співбесіда розраховувалася більше на аналітиків-початківців. Але алгоритми UA-cam та коментарі глядачів рознесли це відео поза межами цільової аудиторії.

  • @serhiipavlenko9024
    @serhiipavlenko9024 8 місяців тому +2

    Цікаві завдання. Друге трохи дивне і не думаю, що десь таке побачу, але знайшов рішення за хвилини 2. В цілом відео сподобалось

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Трапитися можуть і не такі задачі на логіку)

  • @dezelvol
    @dezelvol 7 місяців тому +4

    Випадково попав на відео. Бачу, що ви читаєте коментарі, то поділюсь висновками з побаченого, відносно власного досвіду проведення співбесід. Напишу пунктами, без будь якого порядку чи логіки, виключно для зручності сприйняття:
    1. Хіба в професії Data Analyst нема теоретичної складової? Не дивився всього але пробував знайти питання по теоретичній частині проклікуванням, і не вдалось. Як мінімум, це дивно.
    2. На мою думку, першої задачі, на вираховування гуся через простеньке рівняння більш ніж достатньо, що б перевірити знання базової математики. Логіку математичні задачі не перевіряють! Якщо людина добре розв'язує математичні задачі, то вона має досвід розв'язування математичних задач. Та й все.
    3. Практичні задачі краще залишати на кінець. Крім випадків, коли акцент на стресостійкість. Інтенсивність співбесіди значно перевищує середньостатистичну робочу активність і після декількох практичних задач, кандидати відчутно втомлюються і починають тупити. Не залежно від рівня знань/вмінь.
    4. Можна перевірити значно більше, якщо в першій частині співбесіди зробити акцент на теорію. Таким чином кандидат свіжіший до кінця співбесіди і буксувати починає тільки під кінець.
    5. Ще про теорію. От мені не зрозуміло, чи кандидат знає що таке join, чи noSQL. А який зміст в SQL без join... З мого досвіду часто важливіше розуміння загальних концепцій і теорії, ніж можливість розв'язування задач на співбесіді. Був свідком, як люди зависали на питаннях в стилі "відсортувати масив" маючи досвід розробки архітектури високонавантажених систем. Просто через тиск і часові обмеження.
    Це чисто суб'єктивні спостереження. Можливо, хибні.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Привіт. Дякую за такий глибокий зворотній зв'язок, дуже приємно, що відео не залишило байдужим.
      1. Розуміння теорії я бачу під час практичних питань. Те ж розуміння тих чи інших команд, знання метрик, теорії АВ-тестів тощо. Ну і варто враховувати, що з менті я вже бачився раніше і знаю її хорошу теоретичну підготовку.
      2. Там насправді задачі умовно логічні. Всі чотири можна розв'язати математикою. І вони слугують розігрівом перед аналітичними завданнями.
      3. Після логічних задач я більшість завдань вважаю практичними.
      4. Так, думаю, що додам далі більше теорії. Але наступні дві співбесіди на цьому каналі вийдуть ще у старому форматі, бо одна вже записана, а на іншу вже підготував питання.
      5. Про Join теж згоден, але не знаходив датасету під це адекватного з Kaggle. Тому пішов без нього.
      У цілому дуже вдячний за коментар. Постараюся врахувати й додавати більше теорії. Бачив у Сергія Бабіча як це класно працює. Вчуся.

    • @dezelvol
      @dezelvol 7 місяців тому +1

      @@romanpovzyk за join я мав на увазі, що можна було просто запитати. Якщо людина може чітко відповісти на питання, то можна не тратити час на практичну перевірку. Маючи розуміння суті людина з гуглом з таким розбирається на ходу, навіть якщо знання не повні.
      Таки не врахував, що ви знайомі. Сумарно співбесіда приємна, а це головне, щоб не відбити бажання працювати в компанії ще при першому знайомстві з нею.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      @@dezelvol клас, дуже радий, що вам сподобалося.
      Та сумніваюся, що знайду початківця в аналітиці, який уже готовий до співбесід внутрішньо, але не знає Join. Або ж можна сказати, що знаєш і пояснити, але на практиці зробити помилку. Всяке буває, особливо, якщо не врахуєш дублікатів по тому, чому джойниш.

  • @АльвинаРоманенко-з9е
    @АльвинаРоманенко-з9е 7 місяців тому +2

    Цікаво. Перший раз таке дивлюсь) оригінально

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +2

      Якщо про публічні співбесіди, то це ідея, яку я запозичив у влогера-фронтендера, який і сам її запозичив. Тому тут оригінальності мало.
      Але в аналітиці даних такі співбесіди в Україні публічно не проводили, тому тут таки першість)

  • @eugeneernest7592
    @eugeneernest7592 7 місяців тому +7

    Розумна і дуже гарна дівчина.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +2

      І смілива, враховуючи, що не побоялася прийти на подібну співбесіду під запис 😊

  • @ElKarapuz
    @ElKarapuz 8 місяців тому +2

    2 задачу разгадал сразу же после подсказки не обращать внимания на арифметику, до этого минут 5 ломал голову. Забавная задачка из разряда think outside the box.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, мені теж сподобалася, тому і взяв її для розігріву. Але тут у коментарях уже не раз проскакувало й аналітичне рішення: дати вагу цифрам. Ця вага по суті відповідає кількості кружечків. Теж вірний підхід, який дає правильну відповідь.

  • @cs-study-ua
    @cs-study-ua 8 місяців тому +2

    Ще все відео не подивився.
    А вже цікаво.
    Рішення на SQL вимагає великої практики.
    Таке не напише людина без великого і тривалого досвіду .
    Хоча б навчального

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ну так ніхто ж не чекає, що на співбесіду прийде людина взагалі без досвіду, хоча б навчального. Чим більше пишеш запитів - тим краще це робиш.
      Чекатиму на зворотній зв'язок від вас опісля перегляду.

  • @blick3
    @blick3 8 місяців тому +1

    Я зрозумiв 2 задачку моментально, пiсля того, як сказали, щоб не звертити уваги на арифметику.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, то була підказка 😊

  • @georgyfrolov4036
    @georgyfrolov4036 8 місяців тому +6

    З PIN-ом реально задача "мимо кассы", очевидно що мозок дорослої людини працює на автоматі і шаблонами, енергетично це більш вигідно, і "оп" - треба побачити кружечки (Епік) це з ходу можуть робити тільки діти, з ненатренованими логічними зв'язками. "Из форточки дуло, Штирлиц закрыл форточку и дуло исчезло" якось так )

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ну не зовсім. Тут у коментарях уже не раз проскакувало більш аналітичне рішення: давати вагу цифрам. Ця вага по суті так само відповідає кількості кружечків у цифрі. Тому можна було й аналітично дійти до правильної відповіді.

    • @friedbearsburninhell2022
      @friedbearsburninhell2022 8 місяців тому +1

      Цю задачу дорослий вирішить коф. вагою. Ітеративно пройти і виставити вагу кожної цифри, тому що, задача дисткретна - досить проста, просто дорослому треба більше часу на еврістичний аналіз

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, цілком аналітичний підхід. І навіть краще, ніж відповідь з кружечками. Хоча обидва підходи дають правильну відповідь.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Але частково завдяки цій задачі і коментарям щодо неї відео уже досягло 32к переглядів і продовжує рости. Тож добре, що включив її і є люди, які нею не задоволені.

    • @georgyfrolov4036
      @georgyfrolov4036 8 місяців тому

      @fight9526 потешил свое самолюбие, мамкин гений ?)

  • @АнастасіяІгнатьєва-ж2э
    @АнастасіяІгнатьєва-ж2э 6 місяців тому +2

    Поки що подивилась до другої задачі. Зупинила, перебрала, мабуть, близько 20 теорій (арифметичних), поки не знайшла закономірність.
    Цікаво, яку кількість варіантів в середньому дають кандидати поки не знайдуть правильний? Що вважається нормою? Враховуючи, що подібні задачки не вирішувала кілька років, і робота не пов'язана з аналітикою.
    Дякую за відео, іду дивитись далі😊

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  6 місяців тому

      Та не аж ніякої норми.
      Мені цікаво було послухати гіпотези і побачити, як людина їх генерує. Це задачка для розігріву, її неправильне вирішення не впливало б на оцінку.

  • @n4trojan
    @n4trojan 7 місяців тому +5

    ChatGPT знайшов паттерн в PIN кодах - кількість кругів в числі. Тобто 0 - має один круг, 8 - два, 6 - один.
    Я програміст, а не аналітик, але я б від такої задачі здурів. Можливо у них такі задачі - норма.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Там можна було присвоювати цифрам певну вагу. Тоді б цифри типу 6, 9, 0 мали б вагу 1, 8 - два, а решта нуль. По суті те ж саме, що й з округлостями.

    • @YuriyShalak
      @YuriyShalak 7 місяців тому

      Програміст (ну, принаймні - в моїй особі) просто підходить до такої задачі по-іншому: значення PIN від наявності певних символів кодується в таблиці. А вже той факт, що залежність співпадає з кількістю кілець - просто додаткове підкріплення теорії.
      До речі, саме такий підхід був використаний при першому зломі "Енігми" польською розвідкою в 1930-х - як я нещодавно дізнався.

  • @nikitatimoshenko2991
    @nikitatimoshenko2991 8 місяців тому +1

    кайф!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Дякую, радий, що сподобалося 😊

  • @denverkolom
    @denverkolom 8 місяців тому +1

    Супер

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Дякую, дуже приємно чути, що вам сподобалося 😊

  • @yulyanovikova8643
    @yulyanovikova8643 8 місяців тому +3

    Завдання з пінкодами нагадало задачку з дитинства. У корови їх дві, у вовка одна, а у півня нема )))

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Хехе, не гуглив, але маю припущення, що мова про літеру К. Правильно?

    • @mmiro
      @mmiro 8 місяців тому +1

      ​@@romanpovzykце як?
      Короква? Чи може кокова?😮

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ахаха, провтикав і не передивився.
      Мав на увазі О. Але дотепно вийшло 😊

  • @oksanapovkh5407
    @oksanapovkh5407 8 місяців тому +2

    Сподобалася 2-га задача. Цікаво, що я поставила відео на пуазу та вирішувала завдання більш математичним шляхом. тепер як її вирішувала я. 1) прошйлася по усіх рядочкам з однаковими цифрами. вирізняються з ряду 0000, 9999 та 6666, усі = 4. так як цифр всього чотири, припустимо кожна з цих цифр = 1, всі решта згаданих 4-х однакових = 0. Далі просто проходимо по решті та ПІНів, шляхом підставляння уже відомих цифр розуміємо що 8 = 2. Отже, фінальна відповідь 2581 = 2. Власне, і візуалу не треба😉

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, цілком аналітичний підхід.
      Тільки чому 2581 = 3, якщо і за цим підходом теж має бути 2?

    • @oksanapovkh5407
      @oksanapovkh5407 8 місяців тому +1

      @@romanpovzyk випадково написала, але відразу поправила. рефрешніть сторінку)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Тоді все точно вірно)
      Радий, що вам було так цікаво, що аж зупинилися 😊 Приємно було почути)

  • @johny.untrained
    @johny.untrained 8 місяців тому +1

    Ніякого відношення до цього не маю, до того ж, неуч в математиці, але було дуже цікаво))

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Дякую, дуже приємно чути.
      Можливо, задумаєтеся про рух в аналітику даних? Це потужна сфера, яка досі має попит.

  • @Николай-л8ч8е
    @Николай-л8ч8е 8 місяців тому +6

    Людей дивуэ складнicть? Та пройде 20 рокiв i такi завдання будуть давати на вступ до школи в 1й клас)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      З тим, як зростає кількість бажаючих потрапити в аналітику даних, такі задачі уже скоро здаватимуться дуже дитячими.

    • @VeryWorried
      @VeryWorried 8 місяців тому

      Вони і є дитячими.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ну так. Я і брав дві задачі з цієї співбесіди зі статті про 100 задач на логіку та кмітливість для дорослих та дітей.

    • @stor_kampe
      @stor_kampe 8 місяців тому

      не пиши хєрню)) чи може рівень інтелекуту, знань математики, логіки виріс у першачків за минулі 20 років?

  • @NotPolitcorrect
    @NotPolitcorrect 4 місяці тому +2

    Ахах, я другу задачу вирішив трішки по другому, а як глянув відповідь, то зрозумів, що ті значення, які я присвоїв числам, відповідають кількості округлостей в них😂 А я на округлості й уваги не звернув

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  4 місяці тому +1

      Можна хоч так, хоч так. Все одно відповідь буде однакова)

  • @iramishura
    @iramishura 2 місяці тому +1

    дякую, бустанули мою самооцінку за перші три хвилини, бо я поставила на паузу, скоро вирішила і аж здивувалася, що ще пам'ятаю то все😄 upd: на 15-тій хвилині я забула, що свято вірила в свою гуманітарність

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  2 місяці тому +1

      Клас, радий, що допоміг підняти настрій та самооцінку. Плануєте рухатися в аналітику даних?

    • @iramishura
      @iramishura 2 місяці тому

      @@romanpovzyk в принципі планую рухатися в сторону більшої зп) але я ще помітила, що на своїй роботі я все класно організовую і систематизую, тому та, треба це виводити на інший рівень)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  2 місяці тому +1

      Класно сказано щодо першої фрази, треба буде запам'ятати.
      Так, впевнений, що навики аналітики допомагають на будь-якій роботі і ніколи не будуть зайвими)

  • @viktoriiatkachova5721
    @viktoriiatkachova5721 8 місяців тому +1

    Теж трішки помучилася із завданням на паттерн, та все ж таки додумалася обрахувати кругляшки до відповіді інтервьюєра. Якби не листочок й ручка, напевно точно б не вклалася в виділений час для надання відповіді

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Радий чути.
      Ну у вас все таки була перевага: можна зупинити відео і подумати, скільки потрібно. У Єлизавети під час запису такої можливості не було.
      Ви намагалися паралельно на все відповідати, що було у співбесіді?

  • @jambaraz7641
    @jambaraz7641 3 місяці тому +5

    короче я бы знатно обосрался))

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  3 місяці тому +2

      Тому і роблю подібні співбесіди, щоб майбутні аналітики підготувалися у безпечних умовах.

  • @Alex-ms9bi
    @Alex-ms9bi 8 місяців тому

    Про коника :
    3 - рази в перед
    1 - раз назад
    1 - раз вперед
    2 - рази назад
    І того 7 стрибків та відстань від початкової точки 1.7 )

    • @Pixel10Bro
      @Pixel10Bro 8 місяців тому

      треба менш ніж за 7 стрибків

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так треба, щоб було менше семи спроб. Тому варто шукати інше розв'язання.

    • @olenahavrylova6880
      @olenahavrylova6880 8 місяців тому +1

      А наши так складно? 4 назад, 1 вперёд і 1 назад, всьо

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Те саме, що 5 разів назад і один раз вперед, як і прозвучало у цьому відео 😊

  • @vladbojkiv3895
    @vladbojkiv3895 8 місяців тому +3

    З другою задачею я би не впорався навіть якби в моєму розпорядженні була ціла вічність

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      У такому випадку краще одразу сказати про це і рухатися далі питаннями.

  • @oleksandrkryvenkyi2213
    @oleksandrkryvenkyi2213 8 місяців тому +2

    Друге питання по BQ немаю сеснуб бо до того дівчина перевірила ци дублікати userId і якщо нема дублікатів id нема сесну шукати дублікати на іньши поля

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, тепер уже розумію, що не було сенсу. Але після робочого дня ввечері ця думка не прийшла одразу.

  • @prayd1414
    @prayd1414 8 місяців тому

    цікава задачка 3. 7 стрибків. в перед довжина 80, назад 50см. якщо стрибнути вперед і потім назад. від початкової точки буде рух у перед 30 см. таких маніпуляцій може бути 3. тому рух в перед за 3 маніпуляції 90 см. і залишається ще один стрибок. робимо його у перед. і отримуємо рівно 1м 70см. виходить що МЕнш ніж за 7 не може.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Стрибки не обов'язково по черзі робити вперед-назад. Можна по кілька разів рухатися в той чи інший бік.
      Назад-назад-назад-назад-назад-вперед дасть якраз потрібні 170 сантиметрів.

  • @Elena-s9r9q
    @Elena-s9r9q 7 місяців тому +1

    "Не бачу, бо шерю свій екран". Сидіть в зумі - будете бачити. Ага, ага. 36 гусей (я на 1:57 відео, відповідь ще не чула). Про кружечки теж відгадала! От був би це стрім... ееххь... люблю таке.. Треба йти в айті)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Зум не дозволяє робити запис, де б екран був розділений так, щоб бачити обидвох спікерів. Хоча, може я погано розбирався, але використовую інший сервіс.
      Радий, що вдалося справитися з першими задачами)
      Все ж таки, простіше робити запис, а не стрім, бо так хвилювання менті менше і можна не переживати у разі технічних труднощів, шеру особистих переписок під час співбесід тощо.

    • @Elena-s9r9q
      @Elena-s9r9q 7 місяців тому

      @@romanpovzyk в зумі в режимі "галерея" видно всіх учасників конференції )

  • @user-Anna_Ra
    @user-Anna_Ra 8 місяців тому +1

    Триндець. Купила курс на Дата аналітика після проходження одного триденного марафону ( сама за освітою юрист, але зараз хочу змінити свій рід діяльності). На марафоні все було досить зрозуміло та легко. Вони презентували цю професію, як щось, що можна вивчити, якщо працювати, бути уважним і т.д. Але ці питання для Джуна….. це якась вища математика ( як на мене). От сиджу і думаю -це гроші на вітер???

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Привіт, Анно.
      Не хочеться вас засмучувати, але це цілком нормальні питання для подібних співбесід.
      А які саме завдання здалися надто складними? Вища математика - це більше про Data Science. В аналітиці все ж простіші задачі.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      І ще момент: чи уточнювали ви, який відсоток студентів після цього курсу отримав роботу? І чи спілкувалися з кимось з цих успішних випускників?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      dou.ua/forums/topic/46702/
      Отут раджу заповнити форму, щоб отримати доступ до безкоштовних курсів на DataCamp. Дуже якісні, як на мене.

    • @user-Anna_Ra
      @user-Anna_Ra 8 місяців тому

      @@romanpovzyk питання про піццу та сто гусей змусили мене плакати🫣
      На вебінарі ставили питання, щодо кількості успішних кейсів переходу в цю професію. Відповідь була досить оптимістична, типу хто навчається - той переходить, що навіть в 40+ це реально. Також було відео з хлопцем, який вже пройшов навчання і працює. Загалом, склалося враження, що наполегливість - це найважливіше😂😂😂
      Курс придбала, починаю в червні. Дякую за безкоштовний матеріал, буду готуватись.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ну про гусей, то більше розігрів. А щодо піцци, то все таки реальне питання, яке було на співбесіді у одного з менті.
      Тобто вам показали один успішний приклад випускника і просто сказали, що всі інші теж отримують роботу і ви повірили без додаткових доказів?
      Я б радив би не чекати до червня, а вже вчитися і пробувати подаватися. До червня курси випустять ще кілька сот аналітиків-початківців і отримати офер буде ще складніше.
      Можете ще глянути посилання у описі до цього відео - це те, що зазвичай даю менті перед менторською сесією, щоб завчасно зняти частину їхніх питань.

  • @veniaminnelin8444
    @veniaminnelin8444 8 місяців тому +1

    Найбільше сподобався початок - задачки на логіку, сам би з задоволенням годину такі розвʼязував(мені це здається набагато легше і цікавіше ніж технічні завдання)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, теж їх люблю. Але в роботі аналітику з допомогою логіки дані з SQL-бази не витягнеш і АВ-тест не проаналізуєш. Тому технічних задач на таких співбесідах ніяк не уникнути.

  • @ilonabulbakh6933
    @ilonabulbakh6933 8 місяців тому +1

    корисно, дякую. а чому тут немає теми візуалізації даних? бо часто в вимогах для джуна це прописано та й використовується. якщо говорити саме про дата аналітика

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Не стикався ще, щоб під час технічної прямо робили дашборди. Швидше за все це дають як частину тестового додому.
      Хіба що швидко щось візуалізувати в Google Sheets. Думав про це, можливо, в одній з наступних співбесід щось таке спробуємо.

  • @myroslavamrochko1908
    @myroslavamrochko1908 8 місяців тому +1

    Щодо завдання #1 з патернами. Там є ще один патерн окрім того що прозвучав. Відсутність у паролях 4. Це б не допомогло розв'язати завдання, але всеодно цікаво. Наш мозок працює так, що легше знайти схожість між тим що є, а не того що відсутнє.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Прикольно, я й не помітив.
      Зазвичай, коли я презентую результати якогось ресьорчу, то такі спостереження приправою словами «що цікаво...». Але все ж це дійсно не допоможе у розв'язанні. Хоча плюс за спостереження паттерну можна отримати)

    • @myroslavamrochko1908
      @myroslavamrochko1908 8 місяців тому +1

      ​@@romanpovzyk я б раніше теж не звернула уваги. Проте після прочитання книжки The art of thinking clearly, я почала звертати на це увагу. Автор в одному з розділів прописав цю властивість нашого мозку, що називається feature-positive effect. Відсутність набагато важче розпізнати чим присутність. Просто цікаво скільки всього прихованого від нашої уваги 😊

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Дякую за рекомендацію, запишу собі назву книги, гляну 😊

    • @semitiksemit2357
      @semitiksemit2357 8 місяців тому +1

      Так, теж це помітив, відразу подумав, що все вірно в написанні завдання: замкнутий простір четвірки при написанні "друкованим" числом людина може сприйняти , як презентацію того самого "кружечка" для нулів чи дев'яток і внести розбрат у поясненні та розумінні задачі. Тому що один може думати про замкнутий контур, інший про саме форму. А коли прибрати 4, питання не виникнуть.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Під таким кутом зникнення четвірок отримує новий сенс. Цікаве розслідування 🔎

  • @Akeiro777
    @Akeiro777 8 місяців тому

    Взагалі, вже як би не 19 сторіччя, щоб загадувати задачі про коників, мотузки і будь яку іншу фігню, якої в природі не існує, вже можна подорослішати і розглядати кейси з реального життя і проектів

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Це ж задачі для розігріву, щоб далі переходити до більш предметних речей. Мені й моїм менті не раз такі траплялися на співбесідах.
      Можна було б визначати кількість вагонів метрополітену Києва.

  • @dmytrogoncharuk6710
    @dmytrogoncharuk6710 8 місяців тому +5

    це точно на джуна?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, цілком нормальні питання для початківця в аналітиці даних. Сам мав подібні, і менті, яким допомагаю, теж розповідають про схожі завдання.
      А що саме вас дивує? Складність?

    • @friedbearsburninhell2022
      @friedbearsburninhell2022 8 місяців тому +1

      це просто спреціфіка ринку з нас "таке" зробила =)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      А у чому ця специфіка?
      Як на мене, ІТ - наймеритократичніша сфера. Твоя наполегливість та таланти забезпечують тобі якісне життя. Тому потрібно показати на співбесіді, що ти переважаєш інших кандидатів.

    • @friedbearsburninhell2022
      @friedbearsburninhell2022 8 місяців тому +2

      @@romanpovzyk я мав на увазі трішки інше - зворотню медаль українського outsource і outstaff, яка нажаль впливає на процесс найму спеціалістів. Це дуже тонка тема, але багато людей вже достатьно її розкрили за приблизно 15-20 років евлюції індустії в країнах пост радянського простору. На Заході engineering excellence по хард скілам має зовсім інші тенденції. Тому люди і дивуються, чого у "нас" до джунів такі вимоги - на все є своя відповідь =) Одразу передбачу можливий коментар: я не стверджую, що джун має знати мало, але це як раз про те, що в нас намає визначення, що саме має знати джун і все, що звідси в перпективі витікає... а вітікає дуже багато наслідків =)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Хтозна, мені подобаються високі вимоги до джунів: сам проходив через це. Ці вимоги мотивували більше вчитися і не зупинятися на досягнутому.
      З тих спеціалістів, які зараз отримують свої перші офери, будуть класні фахівці. Бо пройшли серйозні випробування і конкуренцію.

  • @patecreighton7585
    @patecreighton7585 7 місяців тому +2

    Питання: де ця дівчина-молодець тренувала sql?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Тут у закріпленому коментарі є її коментар. Можете спитати у неї щодо її досвіду вивчення і ресурсів.

  • @RuSSLanUA
    @RuSSLanUA 9 місяців тому

    3. задача про прижки. Дівчина не правильно порахувала.
    По її логіці. 5 по 50 (прижки назад) = 250см, а далі 1 прижок в перед це типу -80. 250-80 = 170см. Але стрибків зробили 6.

    • @RuSSLanUA
      @RuSSLanUA 9 місяців тому +1

      все побачив що там умова менше 7. Ок не долгледів

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому

      Так, тільки хотів написати, що якраз в умові менше 7 😊

  • @rockgora
    @rockgora 8 місяців тому +2

    Дякую за відео. Але чомусь виникає сумнів стосовно завдань для Data Analyst. Таке відчуття що трохи "ногою ступали на город" бізнес аналітика, трохи тестувальника і трохи юх дизайнера. Поправте мене якщо я не правий. Буду радий конструктивній критиці. Дякую.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Можете дати якісь приклади, які з цих задач, на вашу думку, взагалі не стосуються аналітика даних, а є повністю відповідальністю тестувальника, UX-дизайнера чи бізнес-аналітика?

  • @KatyaMoroz...
    @KatyaMoroz... 8 місяців тому +1

    Ще є книга" розважальна математика" Перельмана.

    • @KatyaMoroz...
      @KatyaMoroz... 8 місяців тому +1

      Там хоч здоровий глузд.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Я власне цю брав зі статті 100 задач на логіку та кмітливість для дітей та дорослих 😊

  • @ilonabulbakh6933
    @ilonabulbakh6933 8 місяців тому +1

    цікаво, чому багатьом формули простіше за півот. він якийсь не дуже поширений в інфо просторі навчання чи що, я теж спочатку вчила ті формули і лиш потім дійшла до півота й він змінив життя на краще

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Згоден, теж здебільшого півотами все швидко дивлюся. Але кому як зручніше.

  • @a_gassi
    @a_gassi 8 місяців тому +1

    00:20:41 "селект каунт мінус селект дістінкт каунт": якщо ==0 - немає дублікатів )

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Так, згоден, цілком робочий варіант. Працюєте з SQL на роботі?

    • @a_gassi
      @a_gassi 8 місяців тому +1

      @@romanpovzyk працюю із Ораклом, аж гай шумить )

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Клас, тоді вам дійсно просто було це вирішувати.

  • @volodymyrisakov1872
    @volodymyrisakov1872 7 місяців тому +1

    Хм. Послухав відповідь, я виразив числа у вигляді літер, потім вирішував систему рівнянь по суті. 6=1, 7=0, 9=1… відповідь 2 вийшла. Перевірив на інших, працює

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Так, цим підходом теж можна було скористатися. По суті ваші цифри, це кількість цих округлостей. Тому і результати сходяться.

  • @ue5nanite
    @ue5nanite 8 місяців тому

    FYI Эпл может забанить если уменьшить шрифт цены после триала. У меня было такое. 3 дня триала - у них пунктик по этому поводу. Аргументация - типа - введення в оману. Поэтому будте аккуратней с "рекламкой" триала.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ну, якщо не хочеться ризикувати, то можна увімкнути такий дизайн на етапі рев'ю версії і у разі чого отримати реджект. Це означатиме, що такий варіант не вийде протестувати.

  • @menstargan3238
    @menstargan3238 7 місяців тому +1

    дядя, де пройти ці курси на ваші дата сєнси? Я за неділю всю цю програму вашу можу вивчити. Готовий працювати за корка хліба і місто ліжко в офісі!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +4

      Привіт.
      dou.ua/forums/topic/40265/ - тут збирав і описував ресурси, які 2,5 роки тому допомагали мені на шляху до оферу.
      dou.ua/forums/topic/46702/ - тут можна отримати безкоштовний доступ до платформи DataCamp з її понад 400 курсами в аналітиці даних. Наврядчи вийде за тиждень все вивчити, але хард-навички допоможе добре прокачати.

    • @menstargan3238
      @menstargan3238 7 місяців тому

      @@romanpovzyk ❤️❤️❤️❤️❤️

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +4

      @@menstargan3238 www.theways.io/mentors/roman-povzyk - ще тут можна записатися до мене на менторську сесію.
      Якщо зараз не маєте роботи та доходу, то сесія буде безкоштовною. Але із записом та подальшою публікацією на UA-cam (щоб інші початківці в аналітиці даних отримали користь від нашої розмови).

  • @user-ll2ls8yu3o
    @user-ll2ls8yu3o 8 місяців тому +1

    про коня очевидно же. вопрос может ли он? и стоит или. значит может и просто вперед скакать не возвращаясь. итог: да, может. что тут думать?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Треба було, щоб він перемістився саме на відстань 1 метр і 70 сантиметрів - не більше, не менше. Тому просто відповідь «зможе» була б не зовсім доцільною.

  • @5vFreeNz
    @5vFreeNz 8 місяців тому +1

    А де pandas, matplotlib, seaborn і решта солоденького з пайтона?)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Для початківця в аналітиці це зазвичай додаткові плюси, а не прямо обов'язково знати. Далі вже з ростом досвіду важливість знання Python буде зростати. Але на старті кар'єри задач, які можна буде вирішити тільки через цю мову, наврядчи буде багато.
      jobs.dou.ua/companies/appflame/vacancies/253819/ - ось для прикладу позиція джуна-аналітика в Appflame.

  • @UAInf
    @UAInf 8 місяців тому +2

    12:01 вартУють вартові на варті.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ага, помилився з наголосом трішки 😊

  • @АртемТерещенко-ц4э
    @АртемТерещенко-ц4э 8 місяців тому +2

    Вы случайно не были поэтом когда то давно
    году в 2012-14
    мы вместе еще частенько выступали с Андреем Коноваловым, Ромой Коржиком и другими полтавскими поетами
    я тогда еще совсем малой, играл в группе был и почему то запомнил именно вас и еще девушку Анну, забыл фамилию
    или я что то уже совсем попутал и это совпадение

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Привіт, Артеме.
      Так, все вірно, був такий період у житті) Радий, що запам'ятався вам.
      Щодо Анни, то це або Єгорова, або Ютченко, так?

    • @АртемТерещенко-ц4э
      @АртемТерещенко-ц4э 8 місяців тому +1

      @@romanpovzyk точно, так!

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Дякую, що нагадали про цей час) Посміхнуло від ностальгії)

    • @АртемТерещенко-ц4э
      @АртемТерещенко-ц4э 8 місяців тому +1

      @@romanpovzyk мир тесен, кто бы мог подумать что я на вас наткнусь спустя столько лет
      я работаю разработчиком года с 2016го, конечно не Data Science но ютубу виднее, какие рекомендации мне кидать
      хорошие тогда были времена, и вам спасибо
      было приятно с вами разделить сцену)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Так, Ютуб робить світ тіснішим.
      Та з огляду, що це відео потрапило у рекомендації майже 800 тисяч разів, то не обов'язково бути дата-фахівцем, щоб отримати цю рекомендацію)
      Я тільки з 2021-ого року почав працювати в ІТ, до того більше цікавили медіакомунікації.
      Теж радий був розділити сцену з вами і багатьма цікавими митцями.

  • @alexk8343
    @alexk8343 7 місяців тому +1

    Стільки років працюю аналітиком у Німеччині і жодного разу нічого навіть схожого на використані задачки не було. Вибачте, але я з власного досвіду не вважаю їх показником фаховості аналітика.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      А який у вас технічний стек та продукт, з яким працюєте? Ви продуктовий, маркетинговий чи якийсь інший аналітик?

    • @alexk8343
      @alexk8343 7 місяців тому +1

      @@romanpovzyk фінансовий

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Тоді згоден, що з такими задачами ви у роботі не стикатиметеся. Ні з продуктовими метриками, ні з АВ-тестами, ні з прогнозом підписок. Думаю, що SQL не використовуєте. Але можу помилятися.
      У продуктовій аналітиці це нормальні задачі, з якими майбутній початківець регулярно матиме справу.

    • @alexk8343
      @alexk8343 7 місяців тому

      @@romanpovzyk Використовую PowerBi, Python, SQL, M Code, DAX, Fiori Embedded Analytics, BW, MIS, SAP etc:))

    • @alexk8343
      @alexk8343 7 місяців тому

      Я мав на увазі саме логічні задачки. Про гусей чи овали/заокруглення:) Я особисто не брав би їх на співбесіду:)

  • @MytryKHOVANSKY
    @MytryKHOVANSKY 7 місяців тому +1

    Интересное собеседование на фоне бабушкиных обоев😂😅

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +1

      Шпалери не впливають на якість співбесід. Але планую незабаром подумати про кращий фон 😊

    • @andrew3amb
      @andrew3amb 7 місяців тому

      нецікавий комент, ще й вузькОю язИкою...

  • @yaroslavvolochiy622
    @yaroslavvolochiy622 8 місяців тому

    Головне питання 🫵зарплата🗣️яка🫵

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Залежить від компанії та того, як людина зможе показати себе на співбесідах.
      У зарплатній аналітиці DOU за червень 2023 є 36 анкет аналітиків даних, які мали до 1 року досвіду та Intermediate і вище англійську. Медіана їхніх зарплат складала 800 доларів.

  • @mmiro
    @mmiro 8 місяців тому +3

    Задача про піцу не така вже й проста, врахуйте, що в першій піці більше несмачної скоринки, а значить у другій більше начинки)😂

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Хехе, треба було б тоді ще задати товщину сирних бортиків 🍕🍕🍕

    • @ihorkovryhin1767
      @ihorkovryhin1767 8 місяців тому +1

      @@romanpovzyk Правильный ответ не парить себе мозг и заказать целую пиццу.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Не завжди в житті є ресурси, щоб не приймати вибір.

  • @oksanapovkh5407
    @oksanapovkh5407 8 місяців тому +1

    по третій задачці у дівчинки був гарний хід думок про скачки вперед-назад на 30см, якби вона згадала що перший крок на 80, то порахувала б ще швидше.
    по обчисленню: 170-80 (1-й крок) = 90, 90/3 = 3, тобто 6 кроків вперед-назад

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Але ж для цього вам знадобиться сім кроків, хіба ні?
      А в умові задачі треба відповісти, чи можливо це зробити за менше, ніж сім кроків.

    • @ihorkovryhin1767
      @ihorkovryhin1767 8 місяців тому +2

      У нас же айти собеседование ... открываем эксель или гуглщит. по вертикали от 0 до 6 цифры по горизонтали тоже в середине формула верхняя цифра *80 - левая * 50. если в левой верхней части таблице есть 170 или -170 = Профит и ответ1 * 80 - 5 * 50

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так, можна було і такий підхід використати. Я так і пробував перебором. Але у даному випадку вдалося розв'язати усно.

  • @riendlyf
    @riendlyf 8 місяців тому +1

    Чи буде співбесіда сеньйорів? Томущо якщо що я вже підписався

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      На жаль, найближчим часом не планую. У мене нині ще й 2,5 років досвіду немає. Співбесіду такого рівня не потягну.
      Але досвід з часом та задачами виростає. Тому все може бути.

  • @ihorkovryhin1767
    @ihorkovryhin1767 8 місяців тому +1

    т.е вас не смущает что формула экстраполирования зависит от номерации месяца? ;)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      А що не так? Перший місяць від старту підписки, другий, третій і так далі. Прогнозування ж робилося для певної когорти.

    • @ihorkovryhin1767
      @ihorkovryhin1767 8 місяців тому +2

      ​@@romanpovzykте що коли ви нумеруєте з 0 чи з 1 получаєте різні резудьтати, хоча на справді номер місяцю не є частиною данних. Наприклад якби місяці були вказані в данних і нумерувались з 6 то ви б отримали третю формулу. Також з таким підходом ви взагалі могли не дійти до 0. Тобто ви аналізуєте данні взагалі видкидуючи їх значення. Тобто нам потрібна хоч якась модель перед тим як аналізувати. Наприклад сама проста що ми кожен місяць теряємо якийсь процент тощо.

    • @ihorkovryhin1767
      @ihorkovryhin1767 8 місяців тому +1

      Наприклад 100 50 20 10 ... Так як ви перебирали всi пiдряд формули ви получили б 10x^2 - 60x + 10, R^2 = 1 прям все круто i на 10 мiсяць в нас буде 500 пiдписникiв прям "поперло поперло".

  • @ivantsybulin8328
    @ivantsybulin8328 7 місяців тому +1

    logic is must ..

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Так, згоден. Тому і даю логічні задачі на початку співбесід.

  • @uasatilizer.7767
    @uasatilizer.7767 8 місяців тому

    коли буду на співбесіді на позицію Junior SE - там такий же рівень складності буде, чи ще страшніше?)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому +2

      Щодо цього краще проконсультуватися з менторами, які працюють у цій сфері. Я знаю лише щодо аналітики даних.
      Співбесіда - доволі суб'єктивна річ. Менеджер підбирає людину собі у команду під задачі та продукт певної компанії. Тому і рівень, і завдання можуть дуже відрізнятися від співбесіди до співбесіди.

  • @maksd.4341
    @maksd.4341 8 місяців тому

    То же затормозил на условии к задаче с гусями. На мой взгляд нужно убирать первое сколько.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Ну вже ж відео назад не перезапишеш 😊 А що по решті запитань?

  • @natalinatalitahere
    @natalinatalitahere 7 місяців тому +1

    О, я такі задачки люблю, то мені йти в дата-аналітики?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  7 місяців тому

      Всі, що були у відео сподобалися чи тільки перші чотири?

  • @БогданБондар-з4у
    @БогданБондар-з4у 8 місяців тому +3

    Як на мене, це не завдання для junior..

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +3

      Не згоден. Джуніор має вміти вирішувати такі проблеми. І на співбесідах на джуна такі питання - звична справа.
      Чим більша конкуренція на ринку, тим зростає складність питань.

    • @KuS-ab
      @KuS-ab 8 місяців тому

      @@romanpovzyk Це задачі для дитини класу 8. На їх вирішення йде в середньому 1 хвилина і то в умі, бо вони усні

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +3

      Одні люди пишуть тут, що це вкрай складні задачі для джуна. Інші пишуть, що вкрай легкі, ледь не дитячі.
      Як на мене, задачі звичайні. Такі запросто можна зустріти на співбесіді для аналітика-початківця.

    • @KuS-ab
      @KuS-ab 8 місяців тому

      @@romanpovzyk Такого початківця можливо і в школі знайти. Які йому задачі давати? Чим його потім вантажити? А не платити - не по людськи

    • @stor_kampe
      @stor_kampe 8 місяців тому

      чого ти вознікаєш? ти взагалі з себе нічого не представляєш@@KuS-ab

  • @W1ZuZ
    @W1ZuZ 8 місяців тому +2

    не додаток, а застосунок)

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Коли пишу таймкоди до відео і переслуховую свої репліки, то часом стає соромно за суржик чи русизми. Але працюю над собою і чистотою мови. Дякую за заувагу 🙂, лупаю сю скалу.

  • @anykucherenko
    @anykucherenko 8 місяців тому

    Підкажіть в якій середі аналізуютьчя данні sql, чи є безкоштовна середа?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      Так, цілком.
      Я раджу відразу починати з Google BigQuery, як у цьому відео. Гугл дає безкоштовний акаунт з великими лімітом на розмір даних.

    • @anykucherenko
      @anykucherenko 8 місяців тому

      @@romanpovzyk дякую пробую

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Будь ласка) Звертайтеся, якщо ще будуть питання з цієї теми.

  • @8891gelo
    @8891gelo 9 місяців тому +2

    2га задачка, навіть не думаючи про округлості згідно таблиці співставляючи можно легко розрахувати

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  9 місяців тому

      Коли знаєш відповідь, то вона здається дуже простою. Але, коли вперше бачиш, то складнішою 🙂

  • @gruzik92
    @gruzik92 8 місяців тому +1

    А ви вчите з нуля? І яка вартість навчання?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      З нуля не навчаю, бо вже є купа безкоштовних ресурсів, де можна вивчати аналітику даних. В описі до цього відео є стаття, де я зібрав всі ресурси, з допомогою яких вчився на аналітика.
      Але я допомагаю, коли людина вже на етапі пошуку першої роботи і має якісь складнощі на шляху до оферу.
      Якщо у людини нині є робота, то менторська сесія коштує 650 грн. Якщо ж людина нині без роботи, то сесія буде безкоштовна, але із записом на UA-cam.
      www.theways.io/mentors/roman-povzyk - тут можна забронювати час із вільних дат.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      dou.ua/forums/topic/46702/ - радив би ще податися тут на безкоштовний доступ до DataCamp. Як на мене, чудовий ресурс для вивчення аналітики. Уже майже 500 українців навчаються там безкоштовно.

    • @gruzik92
      @gruzik92 8 місяців тому +1

      @@romanpovzyk тобто якщо я вивчу sql, power bi (що ще?), то можна буде до вас звернутися для підтягнення навичок і підготовки до співбесід по пошуку роботи?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Так, звісно. Можна буде навіть таку ж співбесіду спробувати пройти. Тільки питання уже будуть інші 😊

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Подивіться там у статті в описі #4, там перелік дисциплін, які б вартувало знати перед співбесідою.
      І в #8 збирав 250+ питань до співбесіди.

  • @doslidnik1
    @doslidnik1 8 місяців тому

    Цікаво скільки часу треба вчилась дівчинка до цього рівня?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      Якщо чесно, то не знаю. Її коментар є у закріпленому тут коментарі (Єлизавета), тож можете запитати.
      У мене від старту навчання до оферу пішло три місяці навчання по 6-7 годин. В цілому витратив майже 500 годин. Але це було літо 2021-ого, коли ситуація на ринку була набагато кращою, ніж нині.

  • @grayaudio8657
    @grayaudio8657 8 місяців тому +2

    Блін, я відповів на декілька всі питання. Це все, що треба, щоб взяли на роботу?

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      «Декілька всі» - це як?
      Технічна співбесіда - лише один з етапів на шляху до оферу. Ще є скрінінг (поведінкове інтерв'ю), тестове завдання, бар рейзинг або зустріч з командою, можливо, інші етапи. Тому якісно пройдена технічна співбесіда лише підвищує шанси на офер, але не гарантує його.

    • @grayaudio8657
      @grayaudio8657 8 місяців тому

      @@romanpovzyk баг😁

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +2

      Так всі чи декілька?

    • @grayaudio8657
      @grayaudio8657 8 місяців тому

      @@romanpovzyk Додивився до 40хв. І протягом цього часу, відповів на питання.

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Знання SQL уже були раніше? Ким працюєте?

  • @ukrlan_channel
    @ukrlan_channel 8 місяців тому

    дивлюсь післ 38к переглядів

  • @nataliiapatereu2590
    @nataliiapatereu2590 8 місяців тому +1

    Другої задачки рішення тільки після підказки про "забудь про числа" змогла "побачити 😂

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      На те вона і підказка, щоб після неї ставало трішки простіше)

  • @ВячеславКочубей-о5ъ
    @ВячеславКочубей-о5ъ 8 місяців тому +1

    Паттерн 2

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому

      Так і є)
      Вдячний, що дивитеся і коментуєте.
      А інші питання як вам?

  • @konstantinder9262
    @konstantinder9262 8 місяців тому

    це дивчина з картини "Катерина"

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      Зовнішність людини не обговорюю.

  • @bogdan_degtyarev
    @bogdan_degtyarev 8 місяців тому +2

    з пін-кодами легко - секунд 40. це подібно до IQ тестів, що проходились по 2-3 години

    • @romanpovzyk
      @romanpovzyk  8 місяців тому +1

      По-різному. Тут у коментарях комусь було легко, комусь складно.