Купити хату в селі чи побудувати нову; Що Вибрати - Готову Хату в Селі або Новий Будинок?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 січ 2024
  • У цьому відео ми розглядаємо важливе рішення, з яким може зіткнутися кожен в пошуках ідеального житла - купівля готового будинку в селі проти будівництва нового будинку з нуля. Ми обговорюємо переваги та недоліки кожного варіанту, включаючи витрати, часові рамки, особливості планування та багато іншого. Дізнайтеся, що краще відповідає вашим потребам у житлі: чарівність сільського життя з його природою та спокоєм чи можливість створити власний дім мрії з нуля. Відео містить поради від експертів, реальні приклади та ключові фактори, які допоможуть вам зробити інформований вибір. Підписуйтесь на наш канал для більш детальної інформації про житло та нерухомість! #купівляVSбудівництво #нерухомість #життявселі
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 133

  • @user-pl4rb4kd8v
    @user-pl4rb4kd8v 3 місяці тому +25

    Я відновлюю старий будинок мого діда .Міняю все,але грошей не шкода.Це будинок моїх предків

  • @lusien9263
    @lusien9263 4 місяці тому +50

    Ми 1,5 року шукали хату у Дьвівській області. Ох і змучилися. Ціни все росли. Залізли в борги. Ще й аренду платимо. Як щось більш менш знаходили, то не було документів у людей. Махали руками- моя нотаріус і иак на вас переоформить. Вже дивились і старі під ремонт, і дерев'яні з ремонтом. Але наважитись не могли. Бо дерев'яні обшиті гіпсокартоном і втеплені пінопластом на землях з високими грунтовими водами- ще та лотарея. Або добротний з першого погляду, а за вугол зайдеш, а там стіна відвалюється, діра в стіні з кулак. Або фундамент вже тріснув. Ще та задачка. Будувати взагалі важко було уявити. Грошей вистачало тільки на ділянку і коробку. А якщо ділянка з комунікаціями, то грошей тоді тільки на ділянку.😊Попоїздили ми, змучилися. А потім в одному селі за 30 км від Львова один добрий чоловік хподобав в нас собі сусідів і запропонував купити будинок на ділянці 20 соток. Коробка поштукатурена всередині. Добротний триповерховий з білої цегли, навіть вентканали є. І центральна каналізація, і централізована вода біля двору , і шаз. Стоїть він такий недобудований вже 20 років. Чоловік помер, а будинок залишив дружині хворій з донькою, котрі не могли дати йому ради. Дуже довго чекали ми, зоб вона зробила документи на нього. Але дочекалися і 29 грудня купили, слава Богу. Залишились ще грошенята і на ремонт найнеобхідніший. Так веду все це до того, що були будинки і старенькі, але якісь приємні. Дуже багато залежить від того, хто там жив і як. А й надивилися гидотного, або хороший будинок в поганому місці, де гидко буде жити. То вибирати дуже важко, коли грошей замало. І вирішувати треба вже тільки з цієї точки зору. А от що прийдеться працювати хоч в новому, хоч в старому- то факт. А по Україні багато будинків продається. І ціни є й невеликі. Але як жити, коли кругом війна, оце найскладніше питання.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +11

      Дякую за поділ вашого досвіду в пошуку та купівлі будинку. Ви описали дуже реалістичну картину тих викликів, з якими стикаються багато людей під час пошуку ідеального дому, особливо в умовах обмеженого бюджету та нестабільної ситуації, як це зараз в Україні.
      Ваша історія є свідченням того, що терпіння та наполегливість можуть врешті-решт привести до успішного результату. Ви знайшли будинок, який, здається, відповідає багатьом вашим вимогам, і це чудово.
      Також важливим є ваше спостереження, що стан та атмосфера будинку багато в чому залежать від тих, хто там жив раніше. Іноді навіть старіший будинок, який був побудований з любов'ю та доглядався протягом багатьох років, може виявитися кращим варіантом, ніж новий, але бездушно збудований будинок.
      Що стосується життя в умовах війни, це, безумовно, додає величезну невизначеність і складність до будь-яких рішень, пов'язаних з нерухомістю. Важливо залишатися міцними, підтримувати одне одного і вірити в краще майбутнє.
      Бажаю вам, щоб ваш новий дім був місцем щастя, спокою та безпечного притулку. Нехай він стане осередком приємних спогадів і радісних моментів для вашої родини.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +3

      Мої вітання. Гарна історія і гарний приклад!

    • @user-kj1ty4dp5u
      @user-kj1ty4dp5u Місяць тому

      Дуже дякую за ваш відгук. Чи можна якось з Вами зв'язатися? Дуже потребую Вашої поради.

    • @user-qx3dy2tu2k
      @user-qx3dy2tu2k 26 днів тому

      это всё от нашей нищеты,,ибо если бы были деньги - то понятное дело лучше бы построить новый дом, он и запахом не пропитан ни каким, и трескаться не будет по началу по крайней мере, и полы новые будут и всё остальное,,,я хоть и сам в селе живу и дом родители мне завещали - но я наверное планирую купить себе небольшой домик, только хочу в лесу по дальше от люду, чтобы ни каких соседей и дорог, и чтобы под речкой, а ещё если и лес рядом - то вообще хорошо,,люблю тишину и покой.🙂

  • @user-uz8dm1vu9l
    @user-uz8dm1vu9l 4 місяці тому +28

    Ви чудовий розсудливий господар.З Вами не можливо не погодитись.Здоров'я Вам.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +4

      Дякую за ваші теплі слова! Я радий, що міг бути вам у нагоді. Якщо у вас з'являться ще питання або потребуватимете додаткової інформації, завжди буду радий допомогти. Бажаю вам міцного здоров'я та всього найкращого! 🌟

  • @kamradbogdan4051
    @kamradbogdan4051 4 місяці тому +11

    Розумні думки, все розкладено по поличках. Дякую!

  • @user-ie1ds8ss4g
    @user-ie1ds8ss4g 4 місяці тому +21

    Можна купити старий будинок в якому буде газ, вода світло. І робиться реконструкція. Дальше по ситуації. З нашими бюрократам це значна економія нервів і грошей

    • @VladTumko
      @VladTumko 4 місяці тому

      Так родичи просили допомогти з ремонтом в одній своїй хаті, де не жили 20 років. Сказав що з їхніми збереженнями краще купити іншу. Що і зробили. Вистачило з більшим городом, газовим опаленням, водою в будинку і септиком. Ще й нова криша.
      А там де умовно хата була на шару, то за ті гроші не можливо було отримати того, що купили відразу.
      В Україні зараз дуже багато хат, дешевше ніж будівельні матеріали та дозволи.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      якими бюрократами? я робив всі проекти сам і те вартувало аж... нічого, платив лише офіційні платежі. і паспорт забудовника, будівельний паспорт, проект, ескіз, світло, газ. треба просто не лінуватися, все є доступне зараз а частину вже і онлайн можна зробити. за одну зиму я фактично закрив 90% всіх паперів і вже навесні було навіть світло на ділянці.

    • @VladTumko
      @VladTumko 3 місяці тому +1

      @@ruslanwel і скільки тисяч для Вас аж ні чого?

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      @@VladTumko ніскільки, я ж написав, чи до чого ви про бюрократію написали? ви мали на увазі хабарі? чи офіційні платежі ? якщо кіловат підвести коштує офіційно 1,5 тис грн то яка тут бюрократія? пішов і заплатив. а от якщо можна не проект а ескіз і самому зробити і не наймати проектанта то взяв і зробив. до чого тут бюрократія я не розумію?

    • @VladTumko
      @VladTumko 3 місяці тому

      @@ruslanwel
      По перше не писав про бюрократію. По друге - почали їлозити. Написавши лише одну цифру 1500 за квт. А стовпи, а лічильник.
      А перевищення квт.
      Газ там така виделка можлива, що на максимумі по закону, можливо пелетою опалювати 25 років.
      Вже не кажу про дороги, дерева, сусідів котрих ще нема і не відомо коли будуть.
      Знайомі побудувалися. Потім викупили участки інші будівельники і вони як в зоопарку, навколо іх двору стоять багатоповерхівки )))
      То біля Боярки.
      Ті що далі побудували, раніше був з двору гарний вид, зараз забор і хата сусіда. По даху висота його як хрущівка.

  • @user-ut9pt5yl6o
    @user-ut9pt5yl6o 4 місяці тому +21

    Купить хату стару в селi,найти глечик монет в печi,i побудувать новий будинок😊

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +3

      Згоден, тоді можна побудувати новий гарний з усіма умовами будинок в селі...

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +1

      @@optimistt І забути про стару хату, яка той глечик дала... це мені нагадує "бізнесменів" які купують старі глиняні хатки в по селах де ще більш менш нормальна мережа і ставлять там сонячні панелі. і мені так шкода ті хатки. все запущено, розвалюється, ні пообкошувано. воно ж приносить гроші, чому там не навести лад щоб туди приємно було приїхати для мене загадка про таких людей.

    • @user-xj2nr5mi2m
      @user-xj2nr5mi2m 3 місяці тому

      Дядя Фьодор , етА ти ?

  • @slavyan1890
    @slavyan1890 4 місяці тому +9

    Дуже все доступно, любою такий формат відео. Дякую.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +1

      Словян дякую

  • @baskevich
    @baskevich 4 місяці тому +11

    Привіт, пишу коментар перед переглядом. Однозначно новий будинок. Старе вже віджите, і завжди буде щось валитись

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +5

      Згоден Андрій, але не у Всіх є гаманець...

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +3

      А у новому ще довго будуть валятись залишки будматеріалів і інструменту. Ще не скоро той гараж звільнять :)))

  • @aleksandrtarapon5394
    @aleksandrtarapon5394 2 місяці тому +2

    Краще будувати з нуля, буде дорожче але зате те що ти хочеш. Наприклад можна відразу будувати будинок з підвалом де буде і гараж і котельня і якась майстерня і погріб, а коли купив готовий будинок то це все треба будувати окремо, і навіть якщо збудуєте, всеодно коли це в підвалі це краще ніж по двору розкидане

  • @user-rn9wv8mu4v
    @user-rn9wv8mu4v 4 місяці тому +8

    Якщо ви розумієте в будівництві то будуйте самі . Будуйте виходячи з реальності вашого гаманця та розуму - одноповерховий будинок такої площі на якій ви будете реально проживати . Знаю точно про що пишу . Пропрацював будівельником більше 25 рокіа , і знаю - ремонт старої хати можливий і раціональний в тому випадку коли все міцне та надійне .

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Дякуємо за вашу пораду та поділ з досвідом! Ваша пропозиція будувати будинок, виходячи з реальних можливостей та потреб, є дуже цінною. Справді, важливо враховувати як фінансовий аспект, так і практичність у виборі площі та конструкції будинку. Також цінним є ваше зауваження щодо ремонту старої хати - це дійсно може бути раціональним рішенням, якщо структура будинку міцна та надійна. Ваша експертиза та багаторічний досвід безсумнівно допомагають людям зробити обдумане рішення щодо свого майбутнього житла.

  • @Ivan_KO
    @Ivan_KO 4 місяці тому +10

    Купити хату в селі чи побудувати? Все залежить від преса грошей, якщо є грошей велика котлета, то можна і будуватися. Загнати бульдозера із манітушкою, розрівняти і з нуля забабахати. А так як золотого запасу в притик, то краще підібрати аби був верх , стіни, і господарська частина жива і потихесеньку полегесенько приводити все в порядок! Гарне відео, і правильна позиція 👍👍👍👍

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +2

      Дякую за коментар.

  • @user-qi3iy5ws1f
    @user-qi3iy5ws1f 4 місяці тому +13

    Якщо фінанси не співають романси) то 💯 % новий будинок 🏡! А можна віднайти простеньку хатку і помаленьку творити свою мрію, своїми руками...☝️, буде більш економічно!)
    Головне бажання, і буде багато інженерного досвіду)

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +2

      💯 % новий будинок 🏡!

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +1

      А ви знаєте хоч одну людину, яка побудувала сама будинок і на 100% задоволена :)?

  • @user-cj1zp3us9l
    @user-cj1zp3us9l 2 місяці тому +3

    Якщо село перспективне і розташоване біля великого міста особливо обласного центру з хорошою інфраструктурою, то в такому селі будинки дуже дорогі, мабуть краще понести трохи більші затрати і побудувати власний будинок по сучасному, тобто для комфортного проживання. Якщо село знаходиться на периферіі будинки там дешеві, можна підібрати підходящий будинок, трохи вкласти в нього і жити в ньому, а можна і побудувать , але це буде в декілька разів дорще ніж купити, і якщо ви не захочете жить в даному селі, то ви не зможете продать будинок за ті кошти, що потратили на будівництво.

  • @user-vl5vv4bf5t
    @user-vl5vv4bf5t 4 місяці тому +2

    Отличное сравнение. Спасибо

    • @optimistt
      @optimistt  3 місяці тому

      Спасибі за ваш коментар і висловлену думку!

  • @oftergood3676
    @oftergood3676 22 дні тому +1

    Ох і напрасно ви купили тую хату. Треба було купувати щось схоже на того хліва. Вигорнув-і забув. Та діло хазяяче. Хочеш по... помучитись-вперед!

  • @vasylvasylenko2030
    @vasylvasylenko2030 4 місяці тому +1

    Пане Олександре дякую! З доброю і розумною людиною приємно спілкуватися.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      "Щиро дякую за ваші добрі слова, це дуже важливо для мене! Радий, що відео було корисним і сподіваюся, що воно допоможе вам у прийнятті важливого рішення щодо купівлі чи будівництва хати. Успіхів вам і вдалих рішень!

  • @TheSmykivzi
    @TheSmykivzi 3 місяці тому +3

    Я б купляв коробку під дахом і вже б оздоблював під свій смак...

  • @Yuriy_Serbin
    @Yuriy_Serbin 4 місяці тому +8

    Цікаві у Вас відео, дивимось із задоволенням 👍

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Юра дякую приємно бачити тебе у нас на каналі..Юра я на тебе підписаний і дивлюсь твої відео. У тебе дуже гарний контент….

  • @yevhensoikin478
    @yevhensoikin478 3 місяці тому +1

    Сам зараз перед таким вибором. Схиляюся до купівлі будинку в селі. Є додаткові важливі фактори:
    1. Як швидко треба заїхати в будинок?
    2. Якість того будинку, який розглядаєте придбати?
    3. Порівняння сум грошей, які необхідно вкласти, щоб вважати будівництво чи ремонт завершеними в обох випадках. Сюди враховуємо і питання комунікацій.
    4. Чи є в наявності вся сума, необхідна для будівництва?
    5. Чи маєте час, щоб бути присутніми на будівництві? (бо без постійного контролю вам таке набудують...)
    Я для купівлі старого будинку шукаю варіант з наявною літньою кухнею в доброму стані конструкцій, щоб її невеликими коштами швидко довести до пристойного стану і починати там жити, поступово роблячи ремонт в будинку поруч.
    Минулого року ще думав, що буду будувати новий, але є відчуття, що до наступної зими з будівельними роботами можу не вкластися, бо робота забирає багато часу. А ще більше року жити по зйомних хатах вже щось не хочеться. Та й не виключена мобілізація до війська, то в своїй хаті хоч можна розраховувати що майно не піде по вітру - поставити гратки, охоронну сигналізацію і вже більш-менш захищено.

  • @user-jw2cm3qf3i
    @user-jw2cm3qf3i 2 місяці тому +1

    В кого є постійна робота і хоч якась впнвненість в завтрашній день може розглянути варіант придбання житла по держ.програмі є-оселя.Там умови 7% і 20% перший внесок і житло не старше 10 років.Якщо порахувати ,тр можна платити внески по програмі 12-15 тис,або за ті ж кошти оплачувати зйомну нерухомість.(а для пільгових категорій взагалі є ставка 3 %).

  • @ruslanwel
    @ruslanwel 3 місяці тому +3

    Я би вибирав від того чи грошей немає чи взагалі немає. Якщо просто немає грошей то можна будувати. Зробити одну чи як є малі діти то дві кімнати, прикрутити унітаз, якусь плиту, балонний газ і якщо дуже хочете жити в хаті то можна.
    Але рахуйте що таке життя, як ви сказали, "в кредит" ви доробляти будете ще дуже і дуже довго. Одне діло коли ви там не живете і роблять будівельники. Інше діло коли ви живете. Ви наче і можете самі те зробити і чужих людей не хочеться пускати щоб вони штукатурили там ті стіни чи робили поли а з іншого боку - нереально зробити все самому, це розтягується на роки! І тоді радість стає вже в нерадість.
    А от якщо грошей взагалі нема тоді і вибирати не доводиться.

    • @optimistt
      @optimistt  3 місяці тому

      Ви правильно відзначили, що вибір між будівництвом власного будинку і купівлею готового може залежати від наявних фінансових можливостей та інших обставин. Якщо грошей немає, то будівництво може бути більш доступним варіантом, але вимагатиме багато власної праці та часу.
      Однак, важливо також враховувати фінансові обмеження та можливості, які можуть виникнути під час будівництва. Ремонт та оновлення будинку можуть коштувати більше, ніж ви спочатку планували, тому важливо бути готовим до непередбачених витрат.
      Завжди варто розглядати обидва варіанти та аналізувати їх відповідно до ваших потреб та обставин.

  • @ruslanwel
    @ruslanwel 3 місяці тому +2

    Якщо ви хочете купити нову хату то розглядайте можливість купити нову від забудовника. Не думайте, що на продаж будують аби як. Біля мене побудували 4 будинки на продаж і побудовані вони достатньо якісно, я не знайшов до чого докопатись хоча будівництво у мене було під носом. Вони апріорі виходять деше просто тому, що для забудовника це вже відкатана програма і він все робить чітко і зі своїми підрядниками. А ви привезли арматуру - взяли більше бо доставка, привезли цементу - дали більше, опалубку зробили - дошки лишились, треба інструмент - поїхали купили чи взяли в оренду. І лиш на цьому вже можна добре заощадити.

    • @optimistt
      @optimistt  3 місяці тому +1

      Ви правильно зауважили, що покупка нового будинку від забудовника може бути вигідною і має свої переваги. Такі будинки зазвичай будуються з дотриманням стандартів якості та будівельних норм, і вони мають всі необхідні комунікації та зручності. Для багатьох це може бути зручним варіантом, оскільки вони не мають бути активно втягнуті в процес будівництва.
      Проте, будівництво власного будинку також має свої переваги, включаючи можливість створити дизайн та планування, які відповідають вашим потребам та бажанням, а також контроль над процесом будівництва та можливість внести зміни під час робіт. Також, ви можете вибирати матеріали та обладнання відповідно до вашого бюджету та смаку.
      Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки, і вибір залежить від ваших потреб, можливостей і власних вподобань.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +1

      ​@@optimistt створити дизайн і планування можна лише якщо це вже не перший ваш будинок. у першому це зробити нереально. навіть, якщо вам буде допомагати два проктувальника і архітектор. просто тому, що людина насправді не дуже знає, що вона хоче. а особливо якщо будувати вона буде кілька років і за ті кілька років уподобання зміняться.
      тому це міф, що треба будуватись самому по власно розробленому проекту і тоді точно точно отримаєте те, що задовільнить вас.
      от я купив старого опеля, якому 20 років він на газу і на автоматі. і до нього у мене взагалі ніяких питань. просто тому, що він якщо їде то це вже за щастя. а якщо там щось відпаде то я за дві копійки в гаражі його молотком назад поправлю.
      а от маючи нове авто у мене стільки претензій і розчарувань. просто тому, що воно нове з салону.
      от так само буває і з будинком.
      це як із кухнею-студією у сусіда. це гарно, тому, що ви туди ходите в гості. але якщо ви багато готуєте і у вас діти і іноді навіть не дай боже непомитий посуд то таке планування вас дуже скоро розчарує.
      так само і вікна до підлоги або сауна в підвалі.
      і таких нюансів повно. а особливо, якщо ще трошки зекономити то тоді взагалі може вийти, що по власному проекту за власні гроші ви побудуєте будинок, в якому вам же і не комфортно жити.

  • @ruslanwel
    @ruslanwel 3 місяці тому +3

    Якщо ви думаєте, що з першого разу побудуєте "те, що ви мріяли" то ви глибоко помиляєтесь :) Для цього треба побудувати другу або і третю хату :). Навіть якщо все життя жили в селі і в хаті і ніби всі нюанси що ви хочете знаєте. Більше того і мрії змінюються.
    Наприклад я ще ніколи не зустрічав людину, яка побудувала хату і вона виявилась замала. Всі 100% будують набагато більшу, ніж потрібно, різниця лиш в тому "набагато". Притому, що я значи це врізав 1/3 площі просто по проекту все одно зараз будував би меншу :)

    • @optimistt
      @optimistt  3 місяці тому

      Ви правильно відзначили, що вибір між будівництвом власного будинку і купівлею готового може залежати від наявних фінансових можливостей та інших обставин. Якщо грошей немає, то будівництво може бути більш доступним варіантом, але вимагатиме багато власної праці та часу.
      Однак, важливо також враховувати фінансові обмеження та можливості, які можуть виникнути під час будівництва. Ремонт та оновлення будинку можуть коштувати більше, ніж ви спочатку планували, тому важливо бути готовим до непередбачених витрат.
      Завжди варто розглядати обидва варіанти й аналізувати їх відповідно до ваших потреб та обставин.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      ​@@optimistt "важливо бути готовим до непередбачених витрат" - це одне з найважливіших моментів. непередбачувані витрати, особливо якщо ви не будівельник і це не ваша десята хата, ЗАВЖДИ будуть. і вони можуть буде дуууже великі. не дарма кажуть, що треба множити ціну на два в деяких випадках.

  • @user-rn4km3rx3i
    @user-rn4km3rx3i 4 місяці тому +4

    Це питання філософське можна вічно спорити.Але на согоднішній день строїтись .Як шо все наймати і нічого не робити самому.То дешевше купити новий будинок готовий.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +2

      Згоден, що на согоднішній день строїтись важко, але стара хата стане то саме, що і нова., тільки в кредит

    • @user-rn4km3rx3i
      @user-rn4km3rx3i 4 місяці тому +1

      Я маючи на увазі за нові сучасні хати.Якшо подивитись ринок люди зїжають .хати в 100 тис доларів там наприклад до 150 тис доларів.то шо вони продають.ви ні коли за ці грош такого і непобудуете.заход і живи.зовсім вже все омебльоване.обгороджене як в казці. Я тамтого року був на стройці.Сусід продае шекарну хату вже є все.100 тис доларів.а ми по сусідству в межу робити роботи.то в того шо ми робили вже більше потратив.чим той шо в межу продае.Хату сучасну.І ше кінця краю Не видно.І як шо добудуе все всеодно в порівняння нестане.

    • @user-rn4km3rx3i
      @user-rn4km3rx3i 4 місяці тому

      Я купив гаус мд версія про за 10 000 гр З рук стан нового на гарантій.Камрад може один вихід зробив.і все прибор без глюків.хожу довольний.Який мені сенс купляти в магазині шоб ше раз так переплатити. Якщо на ринку можна було купити.А людина втратила.то саме з будинком.наразі такі тенденції.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      нехай Вам служит красень добре..😀

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      ну це якщо є вся сума одразу і вона покриває апетит. а якщо є 100 тис а хочеться в місці, де ділянка коштує 40 то тут треба вже чимось жертвувати, або далі від міста і готова хата і думай чим добратись на роботу або в передмісті і будуєш сам, як сказав Саша, "в кредит" :)

  • @user-nk1ez1ob5h
    @user-nk1ez1ob5h 4 місяці тому +1

    Ви справжній господар .

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Дякую за ваше визнання! Я завжди готовий допомогти інформацією та порадами, щоб ви могли прийняти найкраще рішення. Якщо у вас є ще питання або потрібна додаткова інформація, не соромтеся звертатися!

    • @user-nk1ez1ob5h
      @user-nk1ez1ob5h 4 місяці тому

      @@optimistt Дякую за відповідь.Є питання.
      Як рятували хату,там де щілина від верху і донизу?
      Така сама проблема.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +1

      віранда піде під розборку повністю, потім новий фундамент і стіни

  • @olehklimovich4499
    @olehklimovich4499 4 місяці тому

    👍

  • @bogdandzenkiv5481
    @bogdandzenkiv5481 4 місяці тому

    Погоджуюся на всі 100%

  • @user-ie1ds8ss4g
    @user-ie1ds8ss4g 4 місяці тому

    Ок

  • @user-jn1oh3by2r
    @user-jn1oh3by2r 4 місяці тому

    🎉

  • @user-ii4yb1xn2f
    @user-ii4yb1xn2f 2 місяці тому +3

    Побудувати дім в селі в наш час не реально, якщо ти не мільйонер. Реальніше побудувати в місті. Вийде в 1.5 - 2 рази дешевше тільки за рахунок економії на доставці матеріалів.

  • @user-tj3uj4zd1z
    @user-tj3uj4zd1z 2 місяці тому +1

    Старе нікому не потрібне гроші є строй нове і буде до душі

  • @user-lx2fd5bx7m
    @user-lx2fd5bx7m 4 місяці тому +4

    Наверное ещё очень важно что все современные Стройматериалы крайне токсичны для здоровья человека любого возраста! А купив дом которому 25+ лет вы получаете намного лучшую химическую составляющую вашей жизни 😊 с уважением 🤝

    • @melfbg5174
      @melfbg5174 4 місяці тому

      Особенно деревянный. Я купила такой, но никакие полы срывать я не буду, ремонт по минимуму. Чтоб сохранить первобытность дома. Насчёт окон - подумаю, может просто поменяю на деревяные.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +5

      Ваш коментар піднімає дуже важливе питання про вплив будівельних матеріалів на здоров'я. Дійсно, деякі сучасні будівельні матеріали можуть містити хімічні речовини, які потенційно можуть бути шкідливими. Однак, важливо враховувати кілька аспектів:
      Технологічний Прогрес: З розвитком технологій багато виробників прагнуть виготовляти більш екологічно чисті та безпечні для здоров'я матеріали. На ринку з'являються матеріали з низьким вмістом летючих органічних сполук (ЛОС) та інші екологічно чисті опції.
      Старі Будинки: Хоча старі будинки можуть мати "відстояну" хімію, вони також можуть містити інші потенційні проблеми, такі як свинцеві фарби, азбест та інші застарілі матеріали, які в сучасному будівництві вже не використовуються через їх шкідливість.
      Вентиляція: Сучасні будинки часто будуються з кращою вентиляцією та системами клімат-контролю, що може сприяти кращій якості внутрішнього повітря.
      Свідомий Вибір Матеріалів: При будівництві нового будинку у вас є можливість вибрати менш токсичні, екологічно чисті матеріали. Це може включати натуральну деревину, нетоксичні фарби, екологічно чисті ізоляційні матеріали тощо.
      Ремонт та Оновлення: У старих будинках може знадобитися значний ремонт, і під час цього процесу також можуть бути використані сучасні матеріали.
      Купівля старого будинку або будівництво нового - це рішення, яке залежить від багатьох факторів, включаючи особисті переваги, бюджет, розташування та бажані характеристики житла. В будь-якому випадку, вибір екологічно чистих та безпечних для здоров'я матеріалів - це важлива складова, яку варто враховувати. 🤝

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +2

      ага, особливо цвіль, під підлогою в старих хатах дуже корисна для здоров'я
      на кожен гаманець і бажання і раніше і тепер є свої матеріали. що зараз немає соснової дошки пола чи глини чи перліту? треба бажання розбиратись, не завжди кращі рішення лежать на поверхні

    • @melfbg5174
      @melfbg5174 3 місяці тому

      @@ruslanwel Чому має бути цвіль в сухому дерев'яному будинку?

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      @@melfbg5174 я про те, що те, що просто "раніше будували" і просто "25+ лет" воно абсолютно ні про що не говорить і раніше матеріали були нічим не кращі а от вибір їх був набагато гірший і не треба себе обманювати, що стара хата екологічніша. що зараз дошок нема чи чим гірше.
      ба навіть більше, якби ви знали чим часом обробляли ті дошки аби вони не гнили... зараз набагааато жорсткіші вимоги до будматеріалів. але звісно, якщо ви покладете ламінат за дві копійки то шо від ньго хотіти в плані екології, це просто дешевий ламінат. так само дешеві меблі, ви ж не хочете неіснуючий Е0 від шафи за 5 тис грн. хочете екологію - або робіть самі або платіть... а вибір є

  • @olehmarchenko1822
    @olehmarchenko1822 4 місяці тому +2

    В мене старий будинок і дуже речей я зробив сам , тому трохи дешевше . Але будуєш новий дім або робиш ремонт думаєш що маю гроші і отримаєш якісь , але це так не працює . Бо мусиш дуже знати сам як і що ! Кожний майстер хоче тебе надурити зробити не якісно та взяти гроші . Кожен тобі оповядає байки що він найкращий а він рукожоп , і власне ти потім зрозумієш коли він тобі наробить шкоди та ще буде тобі в очі казати що ти дурень і це так криво так має бути😊

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +2

      Дякую за поділення Вашого досвіду. Ви підняли дуже важливу тему, яка стосується ремонту та будівництва, особливо коли йдеться про власноручне виконання робіт або залучення сторонніх майстрів.
      Ви абсолютно праві, що в процесі будівництва чи ремонту важливо мати певні знання або хоча б базове розуміння процесів, щоб уникнути обману або недобросовісної роботи. На жаль, не всі майстри працюють чесно, і це може призвести до додаткових витрат та непотрібних стресів.
      Ваша історія показує, наскільки важливо ретельно вибирати професіоналів для роботи та не боятися ставити питання або вимагати деталей щодо процесу виконання робіт. Крім того, власне знання процесів та уміння щось робити самостійно можуть значно допомогти у контролі якості та витрат.
      Ваш досвід дуже цінний для тих, хто розглядає можливість ремонту чи будівництва, особливо в ситуаціях, коли ресурси обмежені, а очікування від результату високі. Ще раз дякую за вашу відвертість та корисні поради!

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +1

      ну власне це одна з причин, чому люди і будуть самі і сир готують і хліб печуть і майонез роблять. бо як я маю стояти над головою у плиточника то я вихідними сам покладу ту плитку.

  • @Vasyl__ua
    @Vasyl__ua 4 місяці тому +5

    Гроші грошима, але не маловажним фактором зостається: дотримування технологічної послідовності і правильних сроків для наступної технологічної роботи! Бо як не висохне добре пол наприклад , а потім постелять паркет і т п., то недотримання технологічних термінів може призвести до незапланованих більших затрат!

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +1

      згоден з Вами

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      То таке, як не зроби все одно переробляти.

  • @user-rg9sh2md2v
    @user-rg9sh2md2v 4 місяці тому +1

    Доброго ранку, Саня все ви сказали добре, але якщо розібрати все по полицях то до кінця потрібно. Ви в кінці відео сказали що потрібно великі гроші... То скільки 5 тис дол чи 20, плюс мінус потрібний, купити будинок за 10 тис дол і вкинуть в ремонт ще 3-4 тис дол, чи зробити з ноля в 30 чи 20 ато і більше дол. Тут потрібно людям прикинуть вигоду не всі можуть розраховувать на велики гроші. Зрозуміло і так якби що з нуля краще зробить все.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +1

      Вартість будівництва будинку площею 100-120 квадратних метрів може суттєво варіюватися залежно від багатьох факторів. Ці фактори включають регіон, вартість будівельних матеріалів, складність дизайну, вибір внутрішніх та зовнішніх фінішних матеріалів, інфраструктурні потреби (електрика, водопостачання, опалення), а також вартість роботи.
      Загалом, вартість будівництва може коливатися від досить бюджетних опцій до дуже високих, якщо вибирати преміальні матеріали та складні архітектурні рішення. Наприклад, у деяких регіонах ціна може стартувати від $500-$800 за квадратний метр, але для більш дорогих проектів ціна може сягати $1500-$2000 за квадратний метр або й вище.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      Так "великі гроші" то для всіх різне як його можна визначити? За 10 тис побудувати будинок теж можна якщо ділянка дешева чи вже є. А можна ділянку за 30к купити.

  • @user-hn2wn8fb3z
    @user-hn2wn8fb3z 4 місяці тому +1

    при будівництві головне знайти порядних і кваліфікованих будівельників. всі "профі" ціни луплять як начебто будують у каліфорнії десь...а результат - куча нервів і переробка після " профі". мені повезло з хлопцями які робили фундамент та коробку, з майстром по даху, а ось по внутрянці мав клопоту 😢, поли домовлялися одну товщу , робили в 3 р тонкішк. ( переробляли) по штукатурці двох " майстрів" нагнали ( примудрилися на рвіних стінах зробити перепади в 1,5 см по площі, звісно переробляли а звідси і росхід матеріалу.) всі "майстри " були не з об'яв а по рекомендаціях, дякую богові знайшли третіх ( в розмові з друзями по їх рекомендації) дійсно майстрів !!!!, переробили за попередніми, не дешево але тепер я трохи заспокоєний , тож тут таке... залежить від місця де хочеш будувати/ купувати, і багато багато різних але.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +3

      Дякуємо за поділ вашого досвіду! Ви абсолютно праві, знаходження кваліфікованих та порядних будівельників є ключовим аспектом успішного будівництва.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      я всіх толкових майстрів на внутрішні роботи знаходив на ОЛХ. а тих, що радили ніхто не сподобався але гроші брали гарні і я теж думав, що як майстер дорогий то він принаймні повинен після себе прибрати.

  • @user-lw9xc4ne5s
    @user-lw9xc4ne5s 4 місяці тому +1

    Я вважаю що є гроші - будуємо новий, немає - купуємо старий і по тихеньку приводимо до ладу. Ще хороший варіант, яким ми скористалися. Купили старенький будинок (в гарному стані) і починаємо будувати новий. Перевага в тому, що на час будівництва є де жити, бо на голу ділянку не наїздися. Строки вже не тиснуть можна по трохи робити щось виходячи з фінансових можливостей. Я, наприклад, вмію рівняти стіни, шпаклювати, клеїти обої тощо, чоловік кладе плитку, вкладає підлогу та ін, а от стіни зводити, нажаль, не вміємо. Тому щось робимо самі, щось майстри і так вже щось вималювується і маємо значну економію, адже тільки провести світло на нову ділянку + вода, це вже 50 тис+, а в нас ще й газ є, що ще немало вартує на сьогодні. До того ж, літом розберемо стару хату і будемо мати матеріали на літню кухню тощо. Вважаю це вигідним варінтом.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Ваш підхід до вибору між купівлею та будівництвом будинку дійсно цікавий і практичний. Купівля старого будинку з подальшим будівництвом нового - це чудовий спосіб балансувати між негайними потребами у житлі та мрією про новий будинок. Ви правильно зауважили, що це дає можливість жити на місці під час будівництва, а також зменшує тиск через необмежені часові рамки.
      Те, що ви вмієте робити багато робіт самостійно, значно знижує вартість проекту. Ваш досвід може надихнути інших, хто має певні навички, але сумнівається у їх застосуванні при будівництві або ремонті. Крім того, повторне використання матеріалів зі старої хати - це не тільки економічно вигідно, але й екологічно раціонально.
      Цінна інформація про вартість підключення комунікацій також дуже важлива для тих, хто розглядає можливість будівництва з нуля. Ваш досвід демонструє, що планування та гнучкий підхід можуть допомогти значно знизити витрати та зробити процес будівництва менш стресовим.
      Дякую, що поділилися своїм досвідом! Це дійсно цінний приклад для тих, хто вагається між купівлею вже готової хати та будівництвом нової. Ваш підхід показує, що існують гнучкі рішення, які можуть задовольнити різні потреби та бюджети. Бажаю вам успіхів у подальшому будівництві та оформленні вашого ідеального дому!

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      якщо є багато вільного часу то да...

  • @user-hy4uf9ju1g
    @user-hy4uf9ju1g 4 місяці тому

    Якщо є можливість, краще побудувати. В селі жили люди не багато, тому при забудові дотримувались технологій не завжди або вибирали найдешевші, що в подальшому збільшувало експлуатаційні витрати. Більш менш можуть бути будинки 1975-1990 років побудови. А так перебудувати їх може бути технічно неможливим.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Дякую за вашу думку та поради. Ви правильно зазначаєте, що при покупці старого будинку в селі можуть виникнути питання, пов'язані з якістю будівництва та експлуатаційними витратами. Це особливо актуально для старих будинків, де технології будівництва та матеріали могли бути не найкращої якості.
      З іншого боку, побудова нового будинку дає можливість використати сучасні технології, матеріали та енергоефективні рішення, які в довгостроковій перспективі можуть знизити експлуатаційні витрати. Однак це також вимагає значних початкових вкладень та часу.
      Вибір між покупкою старого будинку і будівництвом нового часто залежить від особистих пріоритетів, бюджету та готовності до різних викликів, які можуть виникнути в обох випадках. Ваша порада корисна для тих, хто розглядає ці опції та намагається зробити обдуманий вибір.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +1

      треба завжди дивитись на хату. в усі часи були люди, що мали гроші. і були які зацікавлені і цікавились процесами і робили з розумом. а були ті, кому за гроші і в ті часи будували "спеціалісти". біля мене вулиця, на якій роздавали ділянки лікарям. і ті, хто мали гроші побудували там після 90х будинки. ну але звісно не вони будували а їм. і шо там понабудовували... два і три поверхи, практично всі з силікатної цегли... там просто виставка будівельного жахіття. короч дуже довго потім ті будинки стояли і деякі так і розібрали. ділянка зараз там дорога, будинки здорові і безтолкові. реально немає на вулиці нормальної хати.

  • @user-jq2ps4lj2n
    @user-jq2ps4lj2n 2 місяці тому

    Казати можна,але кожен випадок індивідуальний...

  • @19chief53
    @19chief53 12 днів тому

    👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @user-qx3dy2tu2k
    @user-qx3dy2tu2k 26 днів тому

    это всё от нашей нищеты,,ибо если бы были деньги - то понятное дело лучше бы построить новый дом, он и запахом не пропитан ни каким, и трескаться не будет по началу по крайней мере, и полы новые будут и всё остальное,,,я хоть и сам в селе живу и дом родители мне завещали - но я планирую купить себе небольшой домик, только хочу в лесу по дальше от люду, чтобы ни каких соседей и дорог, и чтобы под речкой,,люблю тишину и покой.

  • @user-gi3oi4ej6t
    @user-gi3oi4ej6t 4 місяці тому +2

    Дивимося по своїх грошах.Але нове є нове!

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Ви абсолютно праві. Важливо завжди виходити зі своїх фінансових можливостей. Будівництво нового будинку дає унікальну можливість створити простір, який повністю відповідає вашим потребам та бажанням, і немає нічого подібного до відчуття, коли ви переступаєте поріг свого зовсім нового дому, який був збудований саме для вас. Однак, це справді вимагає значних вкладень, як фінансових, так і часових. Тому важливо зважити всі "за" і "проти", перш ніж ухвалювати остаточне рішення.

  • @Bond1441
    @Bond1441 3 місяці тому

    То та кухня, де самогон варили?

    • @optimistt
      @optimistt  3 місяці тому

      Так, це та сама кухня.

  • @user-jq2tl3nm8g
    @user-jq2tl3nm8g 4 місяці тому

    купив ділянку з комунікаціями. Хотів і треба був гараж, та так замріявся що будую будинок з гаражам на першому поверсі. Чесно кажучи думав що все буде страшніше по цінам, адже все не прораховував, просто деякі речі прикинув.
    Червона цегла 7.30, приблизно стільки ж її покласти в чорнову, всеодно утеплювати.
    Будуйте, не бійтесь, все вийде.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +1

      Вітаю з придбанням ділянки та початком будівництва будинку! Дуже радий чути, що ви вирішили зробити крок далі від звичайного гаража до будівництва цілого будинку з гаражем на першому поверсі.
      Ціни на будматеріали, звісно, можуть бути викликом, але чудово, що ви зуміли все прорахувати та обрати оптимальний варіант. Ваше рішення утеплити будинок також звучить розумно, оскільки це важливо для комфорту та енергоефективності. Ваша порада "будуйте, не бійтесь" є дуже цінною. Часто ми справді боїмося невідомого або потенційних труднощів, але ваш приклад показує, що з позитивним настроєм та відповідальним підходом можна досягнути чудових результатів.
      Бажаю вам успіхів у будівництві та створенні будинку вашої мрії! Нехай цей процес принесе вам радість і задоволення.

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому +3

      я так само купив ділянку просто як інвестицію :). та й вже живу в хаті тут :) ну не те щоб я не вибирав її як для життя але і будуватись точно не планував. у мене батьки будувались все моє дитинство і у жінки так само. у неї ще і хата для неї в глухому селі збудована. і я собі обіцяв що я ні за що в світі не буду будуватись.
      але якось воно так пішло от є ділянка а давай там поставимо вагончик і будемо на шашлик їздити, а давай туди світло зробимо. а як є вже світло і вагончик а давай там свердловину зробимо щоб і вода була. а як є світло і вода.... ну і так дійшло дуже скоро до хати :)

    • @user-jq2tl3nm8g
      @user-jq2tl3nm8g 3 місяці тому

      @@optimistt дякую вам.
      Ще додам за утеплення. Багато бачив будинків побудованиї раніше з гарною кладкою і не дешевою цеглою, але люди або не достатньо утеплпли або зовсім за це забули. Тепер все зашивається пінопластом.

  • @valeriy_osadchiy777
    @valeriy_osadchiy777 4 місяці тому

    Дійсно є свої плюси і мінуси чи купувати, чи будувати... Але зараз в такий нелегкий час це взагалі дуже складно, все дуже дорого..

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +1

      Валерій ти абсолютно правий, вибір між купівлею готової хати та будівництвом нової - це завжди важливе рішення, особливо в умовах економічної невизначеності та високих цін. Важливо ретельно зважити всі «за» і «проти», включаючи вартість, час, потребу в особистому контролі процесу та можливість адаптувати житло під власні потреби.
      В такі непрості часи, можливо, варто також розглянути альтернативні варіанти, такі як купівля хати, яка потребує невеликого ремонту, що може бути більш економічним рішенням порівняно з повною реконструкцією або новим будівництвом.
      Не забудьте також врахувати додаткові витрати, які можуть виникнути в процесі, та спробуйте розробити гнучкий бюджет. Бажаю тобі удачі та мудрості у прийнятті всіх важливих рішень!

  • @user-bi1sy4fo1z
    @user-bi1sy4fo1z 4 місяці тому

    Саня а коли буде фасад

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +1

      Коли гроші будуть))😀

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      @@optimistt це цікаве питання, а який буде фасад по газоблоку і по силікатній цеглі?

  • @VladTumko
    @VladTumko 4 місяці тому

    Хата ремонт біля 60-70 квадратів своїми рукми - мінімум 3000 баксів підшаманити.
    На мінімум. Вікна, підлога тепла, утеплення. Електрики по мінімуму.
    Весь інструмент вже маєте.
    + 2000 вода, каналізація та санвузол. (Вода пробій від місцевості, може від 600 та вище 3000 тільки пробити, без обвязок)
    Документи - то жах, якщо в полі з нуля. На багато простіше реновацію провести.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +2

      Дякую за цінний коментар! Ваш детальний розгляд витрат на ремонт і вдосконалення хати в селі дуже корисний. Це дійсно показує, що навіть з бюджетом в районі 3000-5000 доларів можна зробити чимало, особливо якщо у вас уже є необхідний інструмент. Ви правильно зауважили про додаткові витрати на організацію водопостачання і каналізації, а також важливість розгляду варіантів водозабору в різних місцевостях. Щодо документації, це справді може бути складним процесом при будівництві з нуля, тому реновація існуючої будівлі часто видається більш привабливим варіантом. Ваш внесок допомагає нашим глядачам зробити більш обґрунтований вибір між купівлею готової хати і будівництвом нового будинку.

    • @VladTumko
      @VladTumko 4 місяці тому

      @@optimistt переробляв бу хати для батьків, та допомогав іншим родичам.
      Як приклад, маємо хату куди родичі хотіли переїхати. Трохи грошей в них було. Порахували і... купили в тому місті іншу хату ))) Там вже був заїзд, город більше, газове опалення, вода в будинку і навіть септик. Криша під новим шифером по нових стропілах і прибудована велика кухня з тамбуром та навісом.
      Так що все потрібно рахувати індивідуально.
      Для прикладу гараж капітальний в Києві, з підвальним приміщенням на ФБ,
      плити перекриття над підвалом та з них дах + електрикою можливо придбати за 5000 зелених.
      Навідь близько 5000 не вистачить такого зараз побудувати самотужки. В моему кооперативі продавали швидко за таку суму з повним оздобленням. Підвал та стіни першого у сучасному кафелі, армстронг стелі, камін і навідь шафа купе виготовленна саме для гаража.
      Ціна оздоблення мабуть дорожча.
      Хоча оздоблення то таке. Знайомі кварти рі ремонт робили, біля 25 000 американців ремонт і меблі. Робили все наймані робіники 3ха новобудова. Гарно, але не "Ах як круто".
      В оздобленні верхньої планки нема.
      Перед 22 шукав собі будинок біля Києва. Бюджетно, для літнього проживання. Майже всі, в середині потрібно винести підлогу, вікна, двері і пройтися по стінах.
      Навідь там, де казали в нас ремонт )) Але різниця з ремонтом і без така, що вистачить на сучасний ремонт самотужки. Якщо брати без ремонту.
      Но то Київська область 🤘

    • @MrYanchik777
      @MrYanchik777 3 місяці тому

      Ахаха, 3 тисячі, ти шо чоловіче, 3 тисячі навіть на одну кімнату не вистачить на ремонт

    • @VladTumko
      @VladTumko 2 місяці тому

      @@MrYanchik777 кімнату не вистачить, якщо надати рівень сучасної квартири. Але тут про хату писав.

  • @olehmarchenko1822
    @olehmarchenko1822 4 місяці тому +1

    Дуже речей потрібно знати таких як ( точка роси) , гидроезоляція , що алюміній не друже з міддю і так далее .

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому +2

      Дякую за ваш коментар та корисні зауваження! Ви абсолютно праві, що при виборі між купівлею готової хати в селі та будівництвом нового будинку існує багато технічних аспектів, на які потрібно звернути увагу.
      Розуміння таких концепцій, як точка роси, є важливим для запобігання проблемам з конденсацією та цвіллю. Гідроізоляція також критично важлива для забезпечення довговічності та комфорту будинку, особливо в сільських умовах, де погодні умови можуть бути непередбачуваними.
      Також важливо знати про взаємодію різних будівельних матеріалів, як, наприклад алюмінію та міді, щоб уникнути корозії та інших проблем у майбутньому з електро проводкою.
      Ваш коментар підкреслює, наскільки важливо проводити глибоке дослідження або консультуватися з фахівцями перед прийняттям рішення про купівлю або будівництво будинку. Це допомагає уникнути багатьох потенційних проблем. Дякую за ваш внесок у цю тему!

  • @user-bx3nd4ge6k
    @user-bx3nd4ge6k 4 місяці тому

    В будинку який більше 30 років не мають фундаменту який відповідає буднормам,все будувалось на економії,зокрема на фундаменті

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Згоден на всі 💯 процентів, що фундамент не відповідає будівельним нормам

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      ​@@optimistt я знаю хороші приклади коли якраз під фундамент викопали екскаватором котлован і отак як викопали і як пообвалювалось в піску залили півтора метра бетону. без армування. бо бетонний вузол був за сосною а арматурного не було. от правда потім цеглу вже на глину з піском клали але то таке.
      та і по правді для одноповерхової хати і якщо вона десь в сухому піску пофіг на той фундамент. він виконує роль "аби миші в хату не лізли"
      а от якщо два чи три поверхи і ше і панелі над головою от то да.

  • @Dkht27272
    @Dkht27272 4 місяці тому

    Я надеюсь, что и в моем поколении будет побольше таких рациональных хозяев.
    А так очевидно, что новое лучше старого, готовое лучше проекта.
    По ситуации под Киевом. Хороший дом построить не меньше 1500$ за квадрат без земли и коммуникаций. В моем случае думаю даже 2000$ квадрат.
    Купить же около 800$ квадрат. Но конечно вопрос в деньгах есть они или нет для покупки.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Дякую за ваш коментар та роздуми щодо вибору між будівництвом нового будинку та купівлею готової нерухомості. Ви правильно зазначили, що це рішення в значній мірі залежить від фінансових можливостей та особистих пріоритетів.
      Справді, будівництво нового будинку часто є більш дороговартісним, особливо якщо враховувати високу якість матеріалів та індивідуальний підхід до проектування. Як ви вказали, вартість може сягати 1500-2000$ за квадратний метр, залежно від багатьох факторів, включаючи локацію, матеріали та складність дизайну.
      З іншого боку, купівля готового будинку може бути більш бюджетним варіантом, але тут також важливо враховувати стан будинку, його розташування та потребу в можливому ремонті або модернізації.
      Бажаю вам удачі!

    • @ruslanwel
      @ruslanwel 3 місяці тому

      так у вашому випадку ціна землі то четвертина вартості, в залежності від апетиту на будинок, тому не показник. завжди те, що краще в кращому місці з комунікаціями і без проблем буде коштувати грошей. а як хочеться дешевше тоді доведеться з чимось обов'язково миритися особливо в новому будинку і особливо якщо це нові забудови навколо.

  • @user-by6vd3wx3q
    @user-by6vd3wx3q 4 місяці тому +1

    Ще б годилося з'ясувати чи не є приглянуте місце геопатогенним!

  • @user-cj1zp3us9l
    @user-cj1zp3us9l 4 місяці тому +1

    З такими ремонтом, як ти говориш, то будуй нову хату. За ті гроші, що ти заплатив за цей будинок ти зможеш побудувати хлів і примітивний гараж.

    • @optimistt
      @optimistt  4 місяці тому

      Ваш коментар підкреслює важливий аспект прийняття рішення між ремонтом існуючого будинку та будівництвом нового. Ось кілька думок, які варто врахувати в цьому контексті:
      Бюджет: Якщо вартість ремонту старого будинку виявляється порівнянною з будівництвом нового, то, звісно, будівництво може бути більш вигідним варіантом. Нове будівництво дає можливість створити будинок, який повністю відповідає вашим потребам та вимогам.
      Потреби та Переваги: Важливо визначити, чи відповідає існуючий будинок вашим потребам. Якщо він потребує значного ремонту або перепланування, можливо, зведення нового будинку буде кращим рішенням.
      Час та Зусилля: Ремонт старого будинку може бути часомістким і вимагати значних зусиль, особливо якщо будівля знаходиться в поганому стані. З іншого боку, будівництво нового будинку також є довгостроковим проектом, але ви маєте повний контроль над процесом та результатом.
      Вартість та Інвестиції: При будівництві нового будинку ви інвестуєте у власність, яка, швидше за все, матиме вищу вартість у майбутньому, особливо якщо вона буде зведена з сучасними матеріалами та технологіями.
      Персоналізація: Нове будівництво надає можливість реалізувати власні ідеї та забажання, створивши унікальний простір, який відображатиме ваші потреби та стиль.
      У будь-якому випадку, важливо провести детальний аналіз ваших потреб, бюджету та довгострокових планів, перш ніж приймати рішення.

    • @user-cj1zp3us9l
      @user-cj1zp3us9l 4 місяці тому

      @@optimistt якби будинок був в райцентрі з хорошою інфраструктурою де перспектива, то я з вами згоден, що новий будинок , або капітальновідремонтований підніметься в ціні набагато, а в селі при продажі нового будинку ви не вернете і половину витрачених коштів на будівництво, або на ремонт. Це наші реаліі, не дуже багато бажаючих жити в селі, особливо тих хто має непогані кошти.. Якщо плануєте жити в селі до скону і є кошти, то бажано зробити так, щоб було комфортно жити.

  • @user-nt1in5fk2s
    @user-nt1in5fk2s Місяць тому

    0:43 робити такий наголос в слові фундамент це у вас сімейне?

    • @liliyaazarenko4987
      @liliyaazarenko4987 Місяць тому

      Вы только на этом заострили внимание,что ударение не правильное или что полезное для себя услышали?

  • @user-tg3sx6ho6d
    @user-tg3sx6ho6d 2 місяці тому +1

    ой ми будувались...жах....це нині взяв гроші і в магазин...і вибір і якість...і є кому підказати...вдачі всім....