Szia! Nagyon ügyes vagy! Jobban jártál volna egy Co géppel! Anyagilag biztosan. Jó minőségű porbeles huzal 1kg 5 - 6000Ft. (ha már ilyen géped van, akkor ezen ne spórolj! Vannak a piacon olcsóbb huzalok is, mint Parkside meg társai, de ezek nagyon szarok!) Az 1 kg porbeles árán 5 kg co huzalt kapsz. Tudom , hogy egy co gépnek a bekerülési költsége nagyobb, de hosszabb távon gazdaságosabb! A varrat minőségéről és esztétikájáról már ne is beszéljünk, ég és föld! A huzal befűzésnél ha az oldalára fordítod a gépet a huzal előtoló nem fog állandóan lecsukódni!😊 A beégési mélységet nem a feszültség határozza meg, hanem az áramerősség! A feszültség változtatásával a varrat magasságát és széllességét változtatod. minél magasabb a feszültség annál szélesebb (elterülőbb) lesz, de a beégési mélységet kisebb lesz adott áramerősség mellett és fordítva. Ez a gép az optimális teljesítményt 18 - 19 v feszültségen adja le ehhez variáld az áramerősséget az anyag vastagság függvényében! És még egy apróság! A porbeles huzalok fokozottan fröcskölnek! Amennyiben az esztétikára is adsz, és nem akarsz túl sok időd a "bolhák" eltávolításával tölteni, használj tapadás gátló spajt! Nem vészes az ára 1000Ft körül mozog. Sok sikert, és jó időtöltést!
Szia! Köszönöm a tanácsokat! Mivel leginkább barkács célokra van, így a Jézuska nem látta értelmét a CO gépnek, de biztosan azzal szebben lehetne dolgozni!
@@lasi85 Persze ez így az elején nagyon szuper! Gyakorlásnak, önbizalom növelésnek, sikerélményekhez tökéletes!! De amikor majd kellően biztos leszel magadban, hogy az egyszerű szerkezeti munkák már nem jelentenek kihívást, és mondjuk az autók felé fordulsz, kelleni fog majd egy komolyabb masina is! Így szokott ez lenni.😊😊😊
Szia! Köszi a hasznos infókat. A tapadásgátló spray használatakor ha rákerül a sprayből egy kis fújás pont a hegesztendő részre, az probléma? Tehát figyelni kell ilyenre? Illetve melyik az a márka, ami jó minőségű porbeles huzalnak számít?
Az Amper feliratú poti szerintem a huzalelőtolás sebességét változtatja MIG hegesztésnél. Az akkor lesz Amper, ha bundással nyomod. Szóval az én elgondolásomban a feszkó az amiről te áramerősségként beszélsz. Plusz fesz esetén jobban beég, plusz drótnál (Amper tekerő) magasabb lesz a varrat.
@@Gyoszor jól mondod megszámlálhatatlan helyen keverik ezeket a dolgokat :(. (Sőt láttam mar olyan olcsó flux core gépet, amin amper volt a feszültség állító poti skáláján.. akkor mar jobb, ha csak számokat, betűket irnak ☺️) a huzalelektrodas hegesztés az CV azaz állandó feszültségű.. akkor is ha vedőgazzal, akkor is, ha anélkül használja az ember. aztán abból majd lesz valamekkora aramerősség, ami függ a huzal vastagsagtol, ív hosszától, pisztoly mozgásától. Es ez mind EGYÜTT határozza meg a bevitt hőt. (En MIG+MMA gépemen pl van egy aramerősség mérő es látni egy adott FESZÜLTSÉG beállításnàl éppen mennyi áram folyik.. nyilván MMA módban meg ugyanez a kijelzés az áram potival beállított érték körül mocorog).. cheers! edit: ennél a gépnél sem értem miért csináltak amper skálát a huzalelőtoló potira... miért nem bíznak annyira a userben, h korrektül mm/s skálát rajzolnak... nem értem..
jó kis videó lett! remélem sokáig hasznát veszed majd a gépnek, elég szimpatikus lehet én is kipróbálom! zárójelben a Hachi gyönyörű, gratulálok hozzá!
Még 1 gondolat! Az előtoló kocsin nem kel vaddisznó módon meghúzni a görgő feszítőt. Mert sérül a drót / a drót az 1 cső és deformálódik/ Ha nagyon meghúzod a görgőt a drót össze vissza fog tekeredni a kábel végén az áram át adónál. Mint 1 kukac úgy mozog, rósz tartani az ívet. Jó munkát, köszi a videót. DL
Szia! Köszi! Próbáltam érzésre nem túl húzni, szerintem könnyen jár... áramátadónál is szépen jön ki! Hamarosan nekiállok zártszelvényből munkaasztal, satupadot készíteni, szerintem zökkenő mentsen fog haladni! :)
@@lasi85 Hegesztés előtt mindig néz rá a fejre, és ha vissza van égve a huzal vágd le. / Elvan színesedve kb 5-8mm/ Figyeld meg általában a ívfogásnál be habosodik a varrat eleje, azért van mert az eléget drótban nincs elegendő porvédő. Ne sportolj vele megéri. Az önvédő folyamatnak csak a kor van értelme ha van mivel védeni. De néz utána , hátha nincs igazam. Ja nekem is ez van csak a 153 . DL
Szia. A gyök hézag 2-2,5 mm kell legyen nem a huzal szélesség a mérvadó. Ha ennél kisebb nem fog át égni a gyököd. Ha át égeti a gyök varratot vegyél vissza az amperból. Gyököt általában 70-80 amperral hegesztjük. 2-3 mm felett gyököt kell előkészíteni 55-60 fokba kell köszörülni és a gyök magasság olyankor 1-1,5 mm. Googleba rá keresel az elméletre és mellé nézel videót sokat tudsz tanulni. Így erősebb és tartosabb varratod lesz. Üdv, egy hegesztő
Köszi a videót,már rég kerestem hasonlót,mert én is ilyen gépet kaptam karácsonyra a nejemtöl.☺️ Én az optimális beállítást nem nagyon tudtam eddig eltalálni. További sok sikert kívánok neked!
Vékony lemezt (mint a karosszéria) "pöttyöygetve" szokás hegeszteni. Varrva egyrészt könnyen átég, másrészt a nagy hő elhúzza a lemezt. Egy fűrészlapnál lehet nem jön elő annyira, de egy nagyobb kasztnilemez hullámosodhat tőle. Amúgy ez az Iweld jó kis gép, nekem a CO2-s nagytesó van (Gorilla Pocketmig 195), nagyon szépen lehet vele dolgozni. Porbelesnél nagyon fontos a huzal minősége, azon ne spórolj. De amúgy lehet vele kasztnizni is, van ismerős, aki ilyennel kezdte.
Szia! Köszi a kommentet! Igazából kiváncsi voltam vékonyabb anyaggal mit kezd, azért húztam végig... de korábban már probáltam informálódni , hogy pl. kaszinzáshoz miként érdemes nekifogni! Huzalból most az van benne amit adtak hozzá a dobozban, nem tudom ez milyen osztályba sorolható minőségileg, szerintem nálam sokáig elég lesz! :D
14:00 az szerintem nem feszültség, hanem előtolási sebesség, 17:45 nem átég, inkább átolvad. vastagabb anyagnál érdemes 45fokban leköszörülni a varrat helyét, hogy szépen beleüljön az olvadék, így amikor simára leköszörülöd a végén a sarokcsiszolóval, sokkal erősebb lesz a kötés.
@@adamtoros8981a legtöbb olcsó gépen csak ez a két potméter van, az egyik az áramerősség, a másik a huzalelőtolás. Oda is van a legtöbbnél rajzolva egy kis piktogramm, ami ennél nincs.
Nem tudom e hogy segítség lehet, de ha pvc csőből levágól egy pár milliméterrel keskenyebb csődarabot, azt az egyik oldalon elvágod, s rápattintod a huzaltartó orsóra akkor nem fog lelazulni, leugrani a huzal. De mellette rendesen fogod tudni befűzni, adagolni a gépbe.
Ha mar karoszériat akarsz hegeszteni akkor inkab vettel volna Iweld 225 gorilla pocket miget. / vagy valami hasonlot/ plus hoza Argon mix- co2 gazat- Idealis a vekonyplehekre .0.8 drótal. Jol hegeszti a vastagot is... Es nagyon szepen hegeszt. na ha a hegeszto nem béna. a te géped a porbeles pedig idealis ha kint vagy a szabadban es keritest akarod vele hegeszteni!!! Fujhat a szél...
@@lasi85 Helló, bocs, de a gáz feladata a levegő káros hatásaitol védeni a varratot ezért kell magadtól el toló mozgásal hegeszteni te pedig huztad magad felé így a gáz nem tudja teni a dolgát. Amúgy profi a felnis melód.
@@peterhorvath1608 Köszi! Így kezdőként minden info hasznos számomra! Bár azt hogy magamtól eltolva kell hegeszteni nagyon új, senkit se láttam még úgy varratot készíteni.
Majd 1-2 db 0,9-es áramátadót szerezz be mert néha beég. Nekem is ez van arra amire te szeretnéd használni használom én is tök optimális. ÁRAMÁTADÓ M6X25-0,9 Jó varrogatást!
Szia! Úgy látom a kommentekből van rá igény, így lehet direkt erre fokuszálva készítek majd egy videót ! Sajna a fejemben nekem sincs benne, ritkán használom
Nekem otthon 10A bizti van. Ha nem megy a házban nagyobb fogyasztó(mosógép,szárító,mosogatógép...stb),akkor elbírja a hálózat. Ha ezek közül valami megy,akkor nincs hegesztés. Vagy a ruhák voltak tiszták vagy az utánfutó lakatolás haladt. :) Hétvégén volt otthon mindenki,akkor volt idő a mosásra,hegesztésre. Volt egy-két csata az asszonnyal. :)
Sziasztok! Nekem is ilyen gépem van! Valaki aki tapasztalt le tudná írni a konkrét beállítási paramétereket 1-2-3mm anyag hegesztésénél sok időt,pénzt, idegbajt spórolnánk vele.Köszi a videót lényegretörő és tanulságos
Nekem egy kicsit nagyobb, 185 Alufluxom van. 1 millis anyaghoz 0,8-as dróttal érdemes próbálkozni. Letekered mindkét beállítást minimum közelébe (12 V, 45 A) és egy próbadarabon kipróbálod, hogy leolvad-e egyáltalán a huzal. Innen lehet 0,5-1 volt + 5 amper lépésekkel feljebb menni, amíg jó lesz. De számítani kell arra, hogy 1 mm-es anyagot legfeljebb 2 centis szakaszokban fogsz tudni hegeszteni.
Ezeknél a beépített pisztolyos gépeknél lehet-e vezetőspirált cserélni? Gondolkodtam rajta, mert elég jó áron adnák, viszont ha 3-4 dob huzal után szétkopik a vezetőspirál, akkor nem sokat ér...a másik kérdés, hogy lehet-e polaritást váltani, pl. bázikus töltetű huzalhoz pozitívra? Vagy ez netán alapból pozitív, mint egy MIG gép?
Szia! Polaritást biztosan nem lehet váltani ! Azt , hogy a vezető spirált lehet e cserélni nem tudom , de ha nagyobb munkára tervezel venni, akkor lehet drágább verziót választanék ... ez kifejezetten hobbi cucc , ház körül gyorsan megpöttyinted amit kell SOS be és nem kell lakatost hivni !
@@lasi85 Hmm, valahogy sejtettem, köszi a választ...bár ki tudja, talán a garancia után valahogy biztosan meg lehet hackelni a pisztolyt egy spirálcserére:)
Szia.Nekem 121 no gas van.Hát elsőre fura befűzni.De legközelebb a gázterelőt vedd le,és az áramátadótis szedd ki ha huzalt cserélsz.Az enyémben 0,8 as áromátadó volt gyárilag,a 0,9es huzal nem jött át.De amúgy tényleg jó kis gép.Dolgozz vele vagy 40 évig.🤣🤣🤣🤣
Én nemrég vettem a 153 as Iweldet, a használati útmutatója tényleg nagyon vérszegény, ahogy az Iweld Fantom 4.6 sisaké is amit vettem hozzá. Lehet, hogy ebben is 0,8 as áramátadó van, mert nem ment át a huzal rajta, és teljesen kezdőként csak két óra kínlódás után jöttem rá, hogy le kell vennem az áramátadót a végén és kézzel kell befüznöm. Háromszor tekertem vissza kézzel a huzalt addig, nem értettem miért nem jön ki a végén, és youtube videót sem találtam róla ami elmagyarázta volna. Még a huzaltovábbító kerék elindítása is nehezen jött össze, mert alapból nem a No Gas- ra volt állítva a gép, és elég sokat szenvedtem vele mire észrevettem azt a pici, egyáltalán nem feltűnő, lapos állító gombot. Az Iweld sisak meg nem összeszerelve jött, és amire kitaláltam, hogy a sok műanyag biszbasz alkatrészt milyen sorrendben kell összerakni, három órát töltöttem el vele, videót sem találtam arról sem. Szégyenpont az Iweldnek a használati útmutatóikért.
Szia! Ez a hegesztő is ívet fog bekapcsolva a gomb nyomása nélkül ha odaérinted a huzalt? Vagy ennél csak akkor van áram alatt a huzal ha a gombot nyomod? Köszi.
Szia! Van valami változtatás a korábbi használathoz képest ? Gondolok itt ilyenre hogy hosszabbítóról használod és esetleg vékony a kábel és gyenge az áramerősség , esetleg test nem tökéletes ?
Ha gépet vennék én biztos nem porbeleset választanék. 5-10 évig használja az ember, és minden varratnál ugyanúgy salakol. Ha nem is a csúcsot akarja valaki szerintem sokkal jobban jár egy mig mag géppel, hiszen abban azért legalább tudja fejlesztgetni a szettet.
Szia! Árukeresőbe beírod a márkát,tipust , kidobja melyik a legolcsóbb hely... sajna nem tudom honnan rendelte párom, én csak leadtam a listát a Jázuskának :D
A porbeles is hasonló elven működik, mint a bevont elektródás, csak itt a védőgázt képző anyag nem az elektróda külső felületén van hanem a huzal belsejében. Semmi nem indokolja, hogy tolni kelljen.
Szia! Nagyon ügyes vagy! Jobban jártál volna egy Co géppel! Anyagilag biztosan. Jó minőségű porbeles huzal 1kg 5 - 6000Ft. (ha már ilyen géped van, akkor ezen ne spórolj! Vannak a piacon olcsóbb huzalok is, mint Parkside meg társai, de ezek nagyon szarok!) Az 1 kg porbeles árán 5 kg co huzalt kapsz. Tudom , hogy egy co gépnek a bekerülési költsége nagyobb, de hosszabb távon gazdaságosabb! A varrat minőségéről és esztétikájáról már ne is beszéljünk, ég és föld! A huzal befűzésnél ha az oldalára fordítod a gépet a huzal előtoló nem fog állandóan lecsukódni!😊 A beégési mélységet nem a feszültség határozza meg, hanem az áramerősség! A feszültség változtatásával a varrat magasságát és széllességét változtatod. minél magasabb a feszültség annál szélesebb (elterülőbb) lesz, de a beégési mélységet kisebb lesz adott áramerősség mellett és fordítva. Ez a gép az optimális teljesítményt 18 - 19 v feszültségen adja le ehhez variáld az áramerősséget az anyag vastagság függvényében! És még egy apróság! A porbeles huzalok fokozottan fröcskölnek! Amennyiben az esztétikára is adsz, és nem akarsz túl sok időd a "bolhák" eltávolításával tölteni, használj tapadás gátló spajt! Nem vészes az ára 1000Ft körül mozog. Sok sikert, és jó időtöltést!
Szia! Köszönöm a tanácsokat! Mivel leginkább barkács célokra van, így a Jézuska nem látta értelmét a CO gépnek, de biztosan azzal szebben lehetne dolgozni!
@@lasi85 Persze ez így az elején nagyon szuper! Gyakorlásnak, önbizalom növelésnek, sikerélményekhez tökéletes!! De amikor majd kellően biztos leszel magadban, hogy az egyszerű szerkezeti munkák már nem jelentenek kihívást, és mondjuk az autók felé fordulsz, kelleni fog majd egy komolyabb masina is! Így szokott ez lenni.😊😊😊
Szia! Köszi a hasznos infókat. A tapadásgátló spray használatakor ha rákerül a sprayből egy kis fújás pont a hegesztendő részre, az probléma? Tehát figyelni kell ilyenre? Illetve melyik az a márka, ami jó minőségű porbeles huzalnak számít?
Az Amper feliratú poti szerintem a huzalelőtolás sebességét változtatja MIG hegesztésnél. Az akkor lesz Amper, ha bundással nyomod. Szóval az én elgondolásomban a feszkó az amiről te áramerősségként beszélsz. Plusz fesz esetén jobban beég, plusz drótnál (Amper tekerő) magasabb lesz a varrat.
@@Gyoszor jól mondod megszámlálhatatlan helyen keverik ezeket a dolgokat :(. (Sőt láttam mar olyan olcsó flux core gépet, amin amper volt a feszültség állító poti skáláján.. akkor mar jobb, ha csak számokat, betűket irnak ☺️) a huzalelektrodas hegesztés az CV azaz állandó feszültségű.. akkor is ha vedőgazzal, akkor is, ha anélkül használja az ember. aztán abból majd lesz valamekkora aramerősség, ami függ a huzal vastagsagtol, ív hosszától, pisztoly mozgásától. Es ez mind EGYÜTT határozza meg a bevitt hőt. (En MIG+MMA gépemen pl van egy aramerősség mérő es látni egy adott FESZÜLTSÉG beállításnàl éppen mennyi áram folyik.. nyilván MMA módban meg ugyanez a kijelzés az áram potival beállított érték körül mocorog).. cheers! edit: ennél a gépnél sem értem miért csináltak amper skálát a huzalelőtoló potira... miért nem bíznak annyira a userben, h korrektül mm/s skálát rajzolnak... nem értem..
jó kis videó lett! remélem sokáig hasznát veszed majd a gépnek, elég szimpatikus lehet én is kipróbálom! zárójelben a Hachi gyönyörű, gratulálok hozzá!
Köszi! 🙂
Még 1 gondolat! Az előtoló kocsin nem kel vaddisznó módon meghúzni a görgő feszítőt. Mert sérül a drót / a drót az 1 cső és deformálódik/ Ha nagyon meghúzod a görgőt a drót össze vissza fog tekeredni a kábel végén az áram át adónál. Mint 1 kukac úgy mozog, rósz tartani az ívet. Jó munkát, köszi a videót. DL
Szia! Köszi! Próbáltam érzésre nem túl húzni, szerintem könnyen jár... áramátadónál is szépen jön ki! Hamarosan nekiállok zártszelvényből munkaasztal, satupadot készíteni, szerintem zökkenő mentsen fog haladni! :)
@@lasi85 Hegesztés előtt mindig néz rá a fejre, és ha vissza van égve a huzal vágd le. / Elvan színesedve kb 5-8mm/ Figyeld meg általában a ívfogásnál be habosodik a varrat eleje, azért van mert az eléget drótban nincs elegendő porvédő. Ne sportolj vele megéri. Az önvédő folyamatnak csak a kor van értelme ha van mivel védeni. De néz utána , hátha nincs igazam. Ja nekem is ez van csak a 153 . DL
😊Köszi a videót! Én is ilyen géppel szemezek!
Szia. A gyök hézag 2-2,5 mm kell legyen nem a huzal szélesség a mérvadó. Ha ennél kisebb nem fog át égni a gyököd. Ha át égeti a gyök varratot vegyél vissza az amperból. Gyököt általában 70-80 amperral hegesztjük. 2-3 mm felett gyököt kell előkészíteni 55-60 fokba kell köszörülni és a gyök magasság olyankor 1-1,5 mm. Googleba rá keresel az elméletre és mellé nézel videót sokat tudsz tanulni. Így erősebb és tartosabb varratod lesz. Üdv, egy hegesztő
Köszönöm! :)
Köszi a videót,már rég kerestem hasonlót,mert én is ilyen gépet kaptam karácsonyra a nejemtöl.☺️
Én az optimális beállítást nem nagyon tudtam eddig eltalálni.
További sok sikert kívánok neked!
Köszi! Majd menet közben ha van időd és nem felejted el, nyugodtan oszd meg a tapasztalataidat ! ;)
Vékony lemezt (mint a karosszéria) "pöttyöygetve" szokás hegeszteni. Varrva egyrészt könnyen átég, másrészt a nagy hő elhúzza a lemezt. Egy fűrészlapnál lehet nem jön elő annyira, de egy nagyobb kasztnilemez hullámosodhat tőle. Amúgy ez az Iweld jó kis gép, nekem a CO2-s nagytesó van (Gorilla Pocketmig 195), nagyon szépen lehet vele dolgozni. Porbelesnél nagyon fontos a huzal minősége, azon ne spórolj. De amúgy lehet vele kasztnizni is, van ismerős, aki ilyennel kezdte.
Szia! Köszi a kommentet! Igazából kiváncsi voltam vékonyabb anyaggal mit kezd, azért húztam végig... de korábban már probáltam informálódni , hogy pl. kaszinzáshoz miként érdemes nekifogni! Huzalból most az van benne amit adtak hozzá a dobozban, nem tudom ez milyen osztályba sorolható minőségileg, szerintem nálam sokáig elég lesz! :D
Milyen huzalt ajánlasz hozzá? Én is ezt a gépet nézegetem, évi 1-2-3 alkalomra kellene, kisebb munkához.
14:00 az szerintem nem feszültség, hanem előtolási sebesség, 17:45 nem átég, inkább átolvad. vastagabb anyagnál érdemes 45fokban leköszörülni a varrat helyét, hogy szépen beleüljön az olvadék, így amikor simára leköszörülöd a végén a sarokcsiszolóval, sokkal erősebb lesz a kötés.
Feszültség az. A huzaleőtolàst az A emelésével automatikusan növeli. (Mint minden màs hasonló gép ahol nincs külön àllìtàsi lehetőség rà.)
@@adamtoros8981a legtöbb olcsó gépen csak ez a két potméter van, az egyik az áramerősség, a másik a huzalelőtolás. Oda is van a legtöbbnél rajzolva egy kis piktogramm, ami ennél nincs.
@@endlosza volt a beégesi mélységre van hatassal az A novelesevel noveli az előtolasi sebességet. Ne beszelj hülyeseget
Szia!
Köszönjük a videót!
Nem tudom e hogy segítség lehet, de ha pvc csőből levágól egy pár milliméterrel keskenyebb csődarabot, azt az egyik oldalon elvágod, s rápattintod a huzaltartó orsóra akkor nem fog lelazulni, leugrani a huzal. De mellette rendesen fogod tudni befűzni, adagolni a gépbe.
köszi! :)
Nagyszerű videót csináltál. Gratulálok. 👍
Örülök ha tetszett!
Köszi a videót! Én is ilyen géppel szemezek! 🙂
Szívesen! Remélem előrébb lettél a döntéshozatalban ! ;)
Ha mar karoszériat akarsz hegeszteni akkor inkab vettel volna Iweld 225 gorilla pocket miget. / vagy valami hasonlot/ plus hoza Argon mix- co2 gazat- Idealis a vekonyplehekre .0.8 drótal. Jol hegeszti a vastagot is... Es nagyon szepen hegeszt. na ha a hegeszto nem béna. a te géped a porbeles pedig idealis ha kint vagy a szabadban es keritest akarod vele hegeszteni!!! Fujhat a szél...
Használd egészséggel, jó kis masinának néz ki! :)
Köszi!
@@lasi85 pályanap idén van tervben?
@@viktorcojp6752 Konkrét nincs, de március , április környékén szokott indulni a szezon ! Addig lesz még idő felkészíteni a gépet! 😃
Heló, co géppel tolni kell, próbáld meg úgy. Üdv.
Szia! Rendben! :D
@@lasi85 Helló, bocs, de a gáz feladata a levegő káros hatásaitol védeni a varratot ezért kell magadtól el toló mozgásal hegeszteni te pedig huztad magad felé így a gáz nem tudja teni a dolgát. Amúgy profi a felnis melód.
@@peterhorvath1608 Köszi! Így kezdőként minden info hasznos számomra! Bár azt hogy magamtól eltolva kell hegeszteni nagyon új, senkit se láttam még úgy varratot készíteni.
Majd 1-2 db 0,9-es áramátadót szerezz be mert néha beég.
Nekem is ez van arra amire te szeretnéd használni használom én is tök optimális.
ÁRAMÁTADÓ M6X25-0,9
Jó varrogatást!
@@ypstone2 Köszi! :)
Szia Tudsz majd adni egy gep bealljtast kipufogo illetve zartszelvenyen hogy a legjobb a beallitas ezen a gepen koszi elore is.
Szia! Úgy látom a kommentekből van rá igény, így lehet direkt erre fokuszálva készítek majd egy videót ! Sajna a fejemben nekem sincs benne, ritkán használom
Rendben van koszonom a valaszod akkor majd nezem a videot ha feltoltod.
Hanyas óra kell hozzá? 10A bizti elbirja?
Nem tudom elbírja e, új építésű ház, minden része túl van méretezve a villamoshálózatra is az esetleges nagy fogyasztók végett !
Nekem otthon 10A bizti van. Ha nem megy a házban nagyobb fogyasztó(mosógép,szárító,mosogatógép...stb),akkor elbírja a hálózat. Ha ezek közül valami megy,akkor nincs hegesztés. Vagy a ruhák voltak tiszták vagy az utánfutó lakatolás haladt. :) Hétvégén volt otthon mindenki,akkor volt idő a mosásra,hegesztésre. Volt egy-két csata az asszonnyal. :)
@@arturbacsika szuper hír hogy elbirja :)
Sziasztok! Nekem is ilyen gépem van! Valaki aki tapasztalt le tudná írni a konkrét beállítási paramétereket 1-2-3mm anyag hegesztésénél sok időt,pénzt, idegbajt spórolnánk vele.Köszi a videót lényegretörő és tanulságos
Szia! Tervezek majd külön videóban végigpróbálgatni! ;)
Nekem egy kicsit nagyobb, 185 Alufluxom van. 1 millis anyaghoz 0,8-as dróttal érdemes próbálkozni. Letekered mindkét beállítást minimum közelébe (12 V, 45 A) és egy próbadarabon kipróbálod, hogy leolvad-e egyáltalán a huzal. Innen lehet 0,5-1 volt + 5 amper lépésekkel feljebb menni, amíg jó lesz. De számítani kell arra, hogy 1 mm-es anyagot legfeljebb 2 centis szakaszokban fogsz tudni hegeszteni.
Ezeknél a beépített pisztolyos gépeknél lehet-e vezetőspirált cserélni? Gondolkodtam rajta, mert elég jó áron adnák, viszont ha 3-4 dob huzal után szétkopik a vezetőspirál, akkor nem sokat ér...a másik kérdés, hogy lehet-e polaritást váltani, pl. bázikus töltetű huzalhoz pozitívra? Vagy ez netán alapból pozitív, mint egy MIG gép?
Szia! Polaritást biztosan nem lehet váltani ! Azt , hogy a vezető spirált lehet e cserélni nem tudom , de ha nagyobb munkára tervezel venni, akkor lehet drágább verziót választanék ... ez kifejezetten hobbi cucc , ház körül gyorsan megpöttyinted amit kell SOS be és nem kell lakatost hivni !
@@lasi85 Hmm, valahogy sejtettem, köszi a választ...bár ki tudja, talán a garancia után valahogy biztosan meg lehet hackelni a pisztolyt egy spirálcserére:)
Szia.Nekem 121 no gas van.Hát elsőre fura befűzni.De legközelebb a gázterelőt vedd le,és az áramátadótis szedd ki ha huzalt cserélsz.Az enyémben 0,8 as áromátadó volt gyárilag,a 0,9es huzal nem jött át.De amúgy tényleg jó kis gép.Dolgozz vele vagy 40 évig.🤣🤣🤣🤣
Én nemrég vettem a 153 as Iweldet, a használati útmutatója tényleg nagyon vérszegény, ahogy az Iweld Fantom 4.6 sisaké is amit vettem hozzá. Lehet, hogy ebben is 0,8 as áramátadó van, mert nem ment át a huzal rajta, és teljesen kezdőként csak két óra kínlódás után jöttem rá, hogy le kell vennem az áramátadót a végén és kézzel kell befüznöm. Háromszor tekertem vissza kézzel a huzalt addig, nem értettem miért nem jön ki a végén, és youtube videót sem találtam róla ami elmagyarázta volna. Még a huzaltovábbító kerék elindítása is nehezen jött össze, mert alapból nem a No Gas- ra volt állítva a gép, és elég sokat szenvedtem vele mire észrevettem azt a pici, egyáltalán nem feltűnő, lapos állító gombot. Az Iweld sisak meg nem összeszerelve jött, és amire kitaláltam, hogy a sok műanyag biszbasz alkatrészt milyen sorrendben kell összerakni, három órát töltöttem el vele, videót sem találtam arról sem. Szégyenpont az Iweldnek a használati útmutatóikért.
Azzal a tapadásgátló spray-el az autót is befújnám! :DD
😆
Szia! Ez a hegesztő is ívet fog bekapcsolva a gomb nyomása nélkül ha odaérinted a huzalt? Vagy ennél csak akkor van áram alatt a huzal ha a gombot nyomod? Köszi.
Szia! Nem fog ívet, csak ha nyomod a gombot !
@@lasi85 Köszi!
A porbeles hegesztést fordított polaritással kell végezni , tehát a test kábelt a + ba kell dugni. Lehet neked ezért volt gyenge a hegesztésed.
Ez a típus fix,gyàri bekötéssel rendelkezik,nem tudod variàlni.
Do you recomand it?
Yes!
Sziasztok, mi lehet a gond, hasonló gépem van, alig van ív tartás, a varrat gyenge, a huzal néha beég az áramátadóba.
Szia! Van valami változtatás a korábbi használathoz képest ? Gondolok itt ilyenre hogy hosszabbítóról használod és esetleg vékony a kábel és gyenge az áramerősség , esetleg test nem tökéletes ?
@@lasi85 Szia, nos igen, hosszabbító most volt legutóbb. de korábban hosszabbitó nélkül se volt jobb a helyzet.
Jó a verdád.
Köszi!
kábel cserénél én mindig leveszem a düzlit mert ugyis elakad xd gondolom nálad is elakadt azért vágtad meg a videot "tapasztalt hegesztő "
legalább napvilágra jöttek a hiányosságok 😃
egyformára álitsd mind a kettő paramétert
Ha gépet vennék én biztos nem porbeleset választanék. 5-10 évig használja az ember, és minden varratnál ugyanúgy salakol. Ha nem is a csúcsot akarja valaki szerintem sokkal jobban jár egy mig mag géppel, hiszen abban azért legalább tudja fejlesztgetni a szettet.
Huzaltól függ. Én Telwint használok. Nem fröcsköl, nagyon jó.
Mit jelent, hogy csapkod? 😂😂😂
Szabadban használva védőgázas gépet, kissé szeles időben mi újság a védőgázzal ???
Magyarán elfújja a szél, elfújja a szél a gázom....
Szia! Kutyakenelt építettem szabadban 40x40 es zártszelvényből, teljesen jól használható volt.
Ezt meg kell venni!! Ez gép és nem szar stromo es társai kopkodo szar :) megtudhatom hogy melyik online boltbol lett rendelve?
Szia!
Árukeresőbe beírod a márkát,tipust , kidobja melyik a legolcsóbb hely... sajna nem tudom honnan rendelte párom, én csak leadtam a listát a Jázuskának :D
Fűzd már be végre🤣 ❗❗🤣🤣☝️☝️
ua-cam.com/video/YSswXI-s5Nk/v-deo.html Azért remélem nem vésődik be ez a mozdulat, hogy odarakod az ujjad. :D
Csak próbáltam stabilan tartani a pisztolyt! :D
Porbelest toljuk nem húzzuk
A porbeles is hasonló elven működik, mint a bevont elektródás, csak itt a védőgázt képző anyag nem az elektróda külső felületén van hanem a huzal belsejében. Semmi nem indokolja, hogy tolni kelljen.
a hegesztő jó, de a kamera gagyi
Miből szűrted le, hogy gagyi a kamera? Egy full HD-s Panasonic, viszont mivel a műhelyben van állandóan, elhasználódik, kapja a port stb....