Komplety dziewiarskie #18

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 лип 2024
  • Dziś Komplety nieco spóźnione, ale niewiele 
    W wakacyjnym klimacie mówię o:
    KSIĄŻKI:
    Antkowiak. Niegrzeczny chłopiej polskiej mody. Jerzy Ankowiak, Agnieszka L. Janas
    Tu, można zobaczyć film o artyście: kinogram.pl/a-jak-antkowiak-w...
    HISTORIE:
    Techniki dziewiarstwa przemysłowego w naszych, ręcznie robionych, wyrobach. Oczko w prawo, oczko w lewo. Gęstość dzianiny, rób, jak czujesz i dla Ciebie jest najlepiej.
    PROJEKTY
    Uparcie wskazuje, że cal to 2,45. Wiem, że 2,54! Mój mózg działa inaczej :)
    „Le pin noire” vel. Sosna. Z czego powstała, jak będzie wyglądać i jakie różnice w wyrobie widać między Pure Silk a Madragoa.
    Wykorzystanie calówki ( Calineczki ) w doborze przędzy innej niż w projekcie. Jak to zrobić i czy to ma sens?
    Rodzaje przędz i ich grubości określone w WPI:
    Takich określeń najczęściej używają prządki.
    Lace - 30 - 40 WPI
    Super fine - 14 - 30 WPI
    Fine 12 - 18 WPI
    Light 11 - 15 WPI
    Medium 8 - 12 WPI
    Bulky 6 - 9 WPI
    Super Bulky 5 - 6 WPI
    Jumbo 1 - 4 WPI
    KONSTRUKCJE SWETRÓW. RAGLAN
    Prezentuję podstawowe informacje o sposobie wyrysowywania linii raglanów. Pokazuję ważne miary. Wskazuję czego na początku lepiej unikać. Ta część nie jest warsztatem o robieniu raglanu - na taki musisz się po prostu zapisać lub kupić książkę o projektowaniu swetrów. Moim celem jest pokazanie, w którą stronę możesz pójść i czym ten raglan po prostu jest.
    Pamiętaj proszę, że Komplety dziewiarskie powstają w moim czasie wolnym. Nikt ich nie sponsoruje i wszystko, co tu prezentuję to moje wybory, moje opinie, moje subiektywne sądy :)
    Mój Instagram:
    / atelier022

КОМЕНТАРІ • 95

  • @83agusia
    @83agusia 20 днів тому

    💚 jak zwykle bardzo ciekawie i dużo fachowej wiedzy 💚💚💚 dziękuję

  • @TheKankanka
    @TheKankanka 16 днів тому

  • @bobbatea4103
    @bobbatea4103 27 днів тому +4

    Basiu, bardzo Ci dziękuję za "przyznanie się" do dziergania metodą wschodnią😊. Ja nie chcę uczestniczyć w gonitwie na udzierg idealny, chociaz uwazam, ze jestem calkiem dobrą i doświadczoną dziewiarką. Od zawsze dziergam metodą wschodnią i wszystko wychodzi dobrze. Nie mam absolutnie żadnych problemów w czytaniu wzorów czy projektow tak, aby pasowaly do mojego sposobu dziergania. Niemniej jednak tu na UA-cam czy na instagramie popularne dziewiarki mocno krytykują tzw niepoprawne metody. Dla mnie najważniejszy jest efekt końcowy i oczywiście sama przyjemność😊 pozdrawiam serdecznie 💕

    • @atelier022
      @atelier022  27 днів тому +1

      Miło mi ogromnie! Ja również nie miałam żadnych problemów. Nawet, kiedy można było już mieć swoje druty z żyłką, kształt oczka pokazywał co robić, żeby było dobrze. Chyba zacznę pokazywać to swoje robienie, bo naprawdę uważam, że każdy sposób jest dobry. Po prostu dziewiarstwo potrzebuje zrozumienia. Jak wszystko. Uściski!

    • @kasiajul65
      @kasiajul65 26 днів тому +2

      Podzielam Twoją opinię , też należę do tej grupy dziewiarek i nie mam z tym żadnego problemu 🩷🩵💙🧡

    • @katarzynajagieo103
      @katarzynajagieo103 23 дні тому +3

      Ja również! Cieszę się, że nie tylko ja dziergania metodą wschodnią, którą nauczyły mnie moja babcia i mama. Patrząc na inne metody,, ta wydaje mi się najprostsza i najbardziej intuicyjna, choć z pewnością wszystko jest kwestią nawyku. Fakt, muszę uważać na naprężenie włóczki, żeby jak najmniej było widać różnicę w wielkości oczek przerabianych na prawo od tych na lewo. Może przy innych metodach ten problem nie występuje, ale nie potrzebuję komplikować sobie dziergania metodami, w których trzeba specyficznie owijać drut wloczką lub trzymać druty zupełnie inaczej niż do tego jestem przyzwyczajona. Obawiam się, że dzierganie nie sprawiałoby już takiej przyjemności i dużo bardziej musiałabym się skupiać na technice przerabiania.
      Ale nie rozumiem dlaczego ktoś uznaje jakaś metoda za nieprawidłową, skoro w efekcie i tak powstają takie same oczka. Wydaje mi się, że bardziej od samej metody, ważniejsza jest umiejętność jak najbardziej zbliżonego napręzania wloczki, żeby oczka wychodziły podobnej wielkości a sama dzianina wyglądała "jednorodnie".
      Pozdrawiam!

  • @izabelahanna4306
    @izabelahanna4306 23 дні тому +1

    Basiu, dziękuję za kolejny film( nie filmik 🙃) i podjęty temat... przerabianie "prawidłowe" oczek, naprężenie prawidłowe nici, prawidłowe oczka po prawej, prawidłowe oczka po lewej stronie. Wszystko jest tak prawidłowe, że aż uszy bolą, bo ma wyglądać jakby maszyna robiła... oczywiście pozwoliłam sobie na sarkazm, przepraszam. Dobrze, że jesteś!❤ Dobrze, że obejrzałam Twój film i dobrze że, nie zwątpiłem w siebie. Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia❤

    • @atelier022
      @atelier022  21 день тому

      Izuniu, bardzo mi miło. Poruszyłam ten temat, bo ostatnio dostawałam wiele pytań jak robię na drutach i czy rzeczywiście trzeba się ćwiczyć w różnych metodach. Ja, nie ćwiczę. Oczywiście, jeśli ktoś czuje potrzebne - zawsze może spróbować, bo dobrze wiedzieć. Natomiast, zupełnie nie zgadzam się, że są metody jedynie słusznie. Podobnie jak Ty, dzieję jedną i wszystko mi wychodzi :) Uściski!

  • @user-wf4hy2fu1m
    @user-wf4hy2fu1m 28 днів тому +1

    Dziekuje za nastepne wyjasnienia I rozjasnienia...Koszulki klasa swiatowa.

  • @grazyna26
    @grazyna26 25 днів тому +1

    Dziękuję bardzo za mnóstwo wiedzy i inspiracji❤❤❤

    • @atelier022
      @atelier022  25 днів тому

      Bardzo mi miło! Dziękuję!

  • @beti16-bozenaszczepanska68
    @beti16-bozenaszczepanska68 24 дні тому +1

    Dzięki za kolejny wspaniały film 👍 pełen wiedzy i inspiracji ❤ Serdecznie pozdrawiam 😀

  • @matyjaszczykmalgorzata
    @matyjaszczykmalgorzata 28 днів тому +3

    Basiu, jak ja się za Tobą stęskniłam! Na razie głowa wokół innych pomysłów, a tu jeszcze trzeba przyswoić sobie wykład o raglanie! Jakże ja na czuja robiłam, a tu tyle wiedzy! Moje oczka wybrały wolność i żyją własnym życiem 🤣 Te jedwabie piękne, eh za mało tego życia!

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Gosiu, nie ma nic piękniejszego jak radość tworzenia. Jeśli oczka chcą być wolne, niech będą. Ściskam mocno!

  • @lilianakisiel2082
    @lilianakisiel2082 25 днів тому +1

    Pure pleasure 😍. Wiedza, inspiracja i konkretne wskazówki 😃. Najpiękniejsze to, że to droga, która ma wiele ścieżek i wiele stopni i płaszczyzn rozwoju☺. A dzięki Tobie Basiu, wzbogacona zostaje o wiele wątków😍

    • @atelier022
      @atelier022  25 днів тому

      Lilu, dziękuję! Cieszę się ogromnie, że wspomniałaś o różnorodności drogi! Tak właśnie jest. I żadna ze ścieżek nie jest lepsza. Po prostu jest. Ściskam :)

  • @milenarovatti2275
    @milenarovatti2275 26 днів тому

    thank you so much!!

  • @ania_knittingnurse
    @ania_knittingnurse 26 днів тому

    Basiu cudownie 😍 kolejny odcinek do którego na pewno będę wracać i z którego czerpać będę wiedzę po raz kolejny. Dziękuję Ci za Twoją opinię dotyczącą perfekcyjnej dzianiny. Teraz mam takie samo podejście i liczę się z tym że nie wszystkie oczka wychodzą idealnie - wcześniej jednak zarzucałam sobie wiele chcąc dorównać pokazywanym w social media dzianinom niemal maszynowym. Nie tędy droga dla mnie i teraz to wiem. Cieszy mnie każde to moje przerobione oczko a że czasem któreś wyjdzie nie takie jak reszta? To tylko dodaje uroku 😂 pozdrawiam cieplutko 😘

    • @atelier022
      @atelier022  25 днів тому +1

      Aneczko, jak mi miło! Dziękuję za odwiedziny. Radość i spokój, to dla mnie część robienia na drutach. Miło jest mieć piękne dzianiny, ale nie za wszelką cenę. A już ściganie się kto lepiej, jest jakimś dziwnym trendem. Ściskam mocno :))))

  • @mariaas9731
    @mariaas9731 29 днів тому +3

    O jak się cieszę. Lajkuję przed obejrzeniem, bo się stęskniłam! ❤

    • @atelier022
      @atelier022  29 днів тому +1

      O jak mi miło! Chciałam wcześniej. Nagranie miałam już w połowie czerwca, ale nie udało mi się tego wszystkiego zmontować 😘

    • @user-tt1sc1si4l
      @user-tt1sc1si4l 29 днів тому

      Cierpliwe zawsze czekam, to uczta Pani filmiki. Siedze w komorze normobarycznej po operacji złamanej ręki na 🚲, miło jest słucham. Do drutów wrócę w ramach.... rehabilitacji.

  • @marzenanawrot362
    @marzenanawrot362 26 днів тому +1

    Bardzo dziękuje za nową porcję wiedzy . Zawsze z utęsknieniem czekam na kolejne spotkanie. Kiedyś wspomniala Pani o krótkim kursie wszywania zamka do dzianiny . Czekam cierpliwie na film .

    • @atelier022
      @atelier022  26 днів тому

      Bardzo mi miło. Jakiś czas temu, na Instagramie zamieściłam zdjęcia i wpis poświęcony wszywaniu zamka. Niestety, nie mam teraz tyle czasu, by zrobić film.

  • @eLeN-rz2nz
    @eLeN-rz2nz 27 днів тому +1

    Dziękuję. Czekałam na kolejny film i nie zawiodłam się. Jak zawsze 🙂

  • @AlexandraFactory
    @AlexandraFactory 29 днів тому +1

    O, jak czekałam na nowe komplety! Robię herbatkę i zasiadam z drutami do oglądania ❤

    • @atelier022
      @atelier022  29 днів тому

      O jak się cieszę! Bardzo mi miło ❤

    • @user-tt1sc1si4l
      @user-tt1sc1si4l 29 днів тому +1

      Ja niestety bez drutów, rękę złamałam na 🚲, już po operacji, do "druciarstwa" powrócę w ramach rehabilitacji 💪

  • @jolantaramel2396
    @jolantaramel2396 28 днів тому +2

    Dziękuję, że poruszyła Pani temat technik przerabiania oczek i wyraziła swoje zdanie o tym dążeniu do wykonania idealnej dzianiny. Słuchając niektórych opinii można się bardzo szybko zniechęcić do dziania. A dla mnie dzianie jest ogromną radością i odskocznią. I cóż z tego, że dzianina nie jest idealna, jest moja. Pozdrawiam serdecznie

    • @atelier022
      @atelier022  27 днів тому

      Lubię ładnie wykonane dzianiny i oczywiście rozumiem, kiedy ktoś po prostu chce takie mieć. Uczy się, szkoli, poznaje różne możliwości. Dziewiarstwo jako hobby, to nie jest jednak wyścig. Nikogo nie trzeba pouczać ani niczego zabraniać. I bardzo dobrze, że dla Pani dziewiarstwo to źródło radości. Tak trzymać.

  •  28 днів тому +1

    Wstalam dziś jakaś taka podenerwowana...... Po obejrzeniu, a raczej po wysłuchaniu Twojego spokojnego głosu, ja też się uspokoiłam. Dzięki Ci za to. ❤
    Jestem totalnym samoukiem, wiele rzeczy robię intuicyjnie. A Twoja opowieść o raglanie uzmysłowiła mi, że ta moja intuicja ma się całkiem dobrze. 🙂
    Pozdrawiam serdecznie! ❤❤❤

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Aniu, sprawiłaś mi wielki komplement. Bardzo dziękuję. Ty ze swoją wrażliwością na kolor, strukturę oraz wiedzą z geometrii, musisz czuć więcej. Nie jestem zdziwiona, że idziesz dobrą drogą. Pozdrawiam ciepło!

  • @kasiajul65
    @kasiajul65 26 днів тому +1

    Basiu, dziękuję za ogrom wiedzy dziewiarskiej i nie tylko która przekazujesz w swoich filmach ❤❤❤. Też należę do dziewiarek wykonujących swoje dzianiny metodą wschodnią i nie uważam że metodą kontynentalną jest jedyną słuszną przy której oczka wychodzą równe 😘. Zauważyłam że na kanałach dziewiarskich tworzą się jakieś mity na temat metody jaką dziergamy. Wiele z omawianych problemów nie pojawia się u mnie mimo że dziergam po heretycku 😘😘😘. Pozdrawiam gorąco i czekam na kolejne odcinki 🩵💙🩷🧡

    • @atelier022
      @atelier022  25 днів тому +1

      Ja również tego nie rozumiem. Uważam to za mnożenie bytów. Oczywiście, warto wiedzieć, że do celu prowadzą różne drogi, ale takie kategoryzowanie jest zupełnie pozbawione sensu. Moja metoda nigdy nie sprawiła mi trudności. Druty po prostu trzeba rozumieć :)

  • @stasiakuswik2228
    @stasiakuswik2228 29 днів тому +1

    Serdecznie dziękuję za dobrą lekcję raglanową, robiłam żle ❤❤pozdrawiam ❤

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Cieszę się, że mogłam otworzyć nowe drzwi. Na wszystko jest czas :)

  • @kamila_m231
    @kamila_m231 28 днів тому +1

    Kolejny wartościowy odcinek. Ja uwielbiam raglany, a mam właśnie szerokie ramiona. Za to okrągłe karczki się z moimi ramionami w ogóle nie chcą zgodzić, więc już ciekawa jestem kolejnego odcinka ☺

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому +2

      Bardzo dziękuję. I zgadzam się w 100% okrągłe karczki są trudne dla szerokich ramion. Sprawdzają się tylko te z wydłużoną pachą, a to nie zawsze jest wygodne.

  • @magorzatamleczak_gogaknit
    @magorzatamleczak_gogaknit 29 днів тому +2

    Zwykle robię raglan od góry. Często dodaję oczka w co trzecim rzędzie, dopiero zbliżając się do pachy dodaję w co drugim rzędzie. Tak jak Ty sugerujesz, zdarza się, że dodaję częściej tam gdzie potrzebuję 😊 Bardzo ciekawy film, dziękuję i pozdrawiam ❤

    • @atelier022
      @atelier022  29 днів тому +1

      Bardzo mi miło! Tak, projekty trzeba dopasować do siebie. Znalazłaś świetne rozwiązanie. Dziękuję za odwiedziny ❤

  • @Yuki-chian
    @Yuki-chian 28 днів тому +1

    Znowu masa wspomnień dla mnie za które bardzo dziękuję. Jerzego Antkowiaka miałam okazję poznać w latach 80, 90 i do dzisiaj na dźwięk tego nazwiska, pojawia się u mnie uśmiech i cudowne wspomnienia.
    To czego Pani dokonuje w swoich filmach, zmienia całkowicie mój sposób myślenia o dzianinach. Niesamowita ilość wiedzy praktycznej, pomaga mi lepiej rozumieć dzianiny i ich nieopanowaną wcześniej dzikość. Teraz jest wszystko jasne i wyraźne, więc moje kolejne dzianiny nie będą już galopowały po mnie jak po łące, tylko będę umiała poprowadzić nitki tak, żeby wskazać im wybieg własnoręcznie zaprojektowany. Bardzo dziękuję za te wartościowe lekcje. Pozdrawiam jak zawsze serdecznie i czekam na kolejny film. ❤❤

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому +1

      Bardzo, bardzo dziękuję za tyle ciepłych słów. J.Antkowiak to kolorowy ptak. Tak o nim myślałam będąc nastolatką. Cieszę się, że uchylam drzwi do świata dzianin i że tak to widzisz. Ściskam serdecznie!

  • @annasz2264
    @annasz2264 28 днів тому +1

    Dziękuję za świetny film. Mnóstwo wiedzy❤. Ja nie widzę tego najazdu technik maszynowy h, bo po prostu mam zbyt mała wiedzę 😂. Ale widzę, że jest tendencja do robienia ubrań według jednego stylu i tak bardzo odtworczo rząd po rzędzie.... Jak w sklepie, niby robione ręcznie ale takie same. Mało jest jednak osób które robią na drutach według własnego pomysłu. Nawet jak robią to o inne to jednak modyfikuja wzory według własnych potrzeb. Bardzo takie projekty(po swojemu) cenie
    A Pani nagrania są chyba najwartosciowsze w całym naszym polskim internecie dziewiarskimBardzo dziękuję ❤

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Bardzo dziękuję. Myślę, że z czasem to się zmieni. Już widzę, że wiele projektantek dopuszcza zmiany w swoich projektach. Niektóre od razu proponują dwie lub trzy wersje. Rok temu było to nie do pomyślenia :)

  • @annapanak4686
    @annapanak4686 29 днів тому

    Dziękuję za kolejny bardzo interesujący i pomocny film ❤

  • @malgoszko
    @malgoszko 28 днів тому

    Jak zwykle bardzo wartościowy film i cała masa cennych wskazówek za które bardzo dziękuję ❤ i czekam na następne 😊

  • @Adrianna_n987
    @Adrianna_n987 28 днів тому

    Dziękuję za kolejną porcję wiedzy. Bardzo ciekawe tematy dla mnie,szczególnie raglan.Ciągle się uczę i potrzebuję nowej wiedzy,ponieważ nie wszystko rozumiem.❤

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Tym bardziej mi miło, że uchylam drzwi do ciekawostek dziewiarskich!

  • @hanna9946
    @hanna9946 29 днів тому

    Ja również bardzo się cieszę na nowy film❤

    • @atelier022
      @atelier022  29 днів тому

      Bardzo mi miło! Ściskam!

  • @JanaJislova
    @JanaJislova 28 днів тому

    dobrý den, děkuji za vaše videa. Děkuji, že se dělíte o své znalosti i o své nápady a zkušenosti.

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Děkuji za váš komentář a návštěvu. Jsem velmi potěšena :)

  • @dziennik.anny.p.
    @dziennik.anny.p. 28 днів тому

    Ile interesujących tematów Basiu 🤩 z wielką przyjemnością wysłuchałam 😊 cześć o raglanie zostawiam sobie na drugą turę 😁 Ja mam do dziewiarstwa podejście bardzo osobiste 😊 w sensie interesuje mnie tylko to aby dzianina podobała się mi 😁i tak robię abym sama była zadowolona 😁 Eksperymentuję, zmieniam, podpatruję, zdecydowanie jest to dla mnie „droga” 😍 Lubię rzeczy schludnie wyglądające i dlatego szukam takich „profesjonalnych wykończeń” aby cieszyły moje oko 😁 nie dążę do maszynowego ściegu ale widzę też że właśnie wraz z doświadczeniem oczka wychodzą równiejsze, co uważam jest naturalne 😊 Już chyba wiem dlaczego, odpukać 😅 nigdy nie miałam problemu z bolącymi nadgarstkami 😁 dzieje luźno i w sumie cała jestem w trakcie bardzo rozluźniona 😁😁😁 Ściskam Cię mocno! I nie mogę się doczekać naszego kursu 😃😃😃

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому +1

      Aneczko, cieszę się bardzo ❤Ja również podchodzę tak do dzianin. Chcę żeby mi się podobały i sporo czasu zajmuje mi szkolenie warsztatu🥰 ale dla mnie to właśnie droga. Zanim zastosuje jakieś rozwiązanie potrafię ćwiczyć je na próbkach i sprawia mi to frajdę 🤩 Tylko tak mogę się czegoś nauczyć. Ja również czekam na nasze spotkanie ❤❤❤

  • @ilonafrankowska4321
    @ilonafrankowska4321 26 днів тому

    Odkryłam ten kanał dość niedawno , i bardzo się z cieszę bo Pani filmiki to klasa mistrzowska jestem zachwycona pozdrawiam

    • @atelier022
      @atelier022  25 днів тому

      Bardzo mi miło i dziękuję!

  • @EWAAMOS
    @EWAAMOS 28 днів тому

    Dziękuję za inspirujący film i tyle nowej dla mnie wiedzy 😊 właśnie ta miarka Calineczka super sprawa przy zamianie włóczek w projektach, nie wiedziałam o tym, a brakowało mi takiego narzędzia porównywania grubości włóczek 😊dziękuję ❤zrobiłam top raglanem 🙈, ale z tą wiedzą udoskonalę swoje umiejętności 😊dziękuję ❤

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому +1

      O "calineczce" niewiele osób w Polsce wie. To narzędzie wykorzystywane przez prządki. Poznałam je wiele lat temu na kursie za granicą i zaczęłam korzystać nie tylko przy przędzeniu, ale ocenie nitek do dzianin i ich zastępowaniu. Mnie to pomaga, więc chciałam by inni wiedzieli. Chyba po raz pierwszy Calineczka pojawiła się to na polskim vlogu ;)

    • @EWAAMOS
      @EWAAMOS 28 днів тому

      @@atelier022 dziękuję ❤️❤️❤️Mi ta wiedza uławi życie 😉

  • @auroraborealis66
    @auroraborealis66 29 днів тому

    OMG, nareszcie! Dawno Cię tu nie było, Basiu ❤️

    • @atelier022
      @atelier022  29 днів тому +2

      😘🤭😘 Tylko miesiąc. Ale za to znowu jest długo 😘

  • @hannawasilkowska6572
    @hannawasilkowska6572 28 днів тому

    Dzień dobry 😊,
    Z ogromnym ( jak zawsze) zainteresowaniem wysłuchałam całości, szczególnie o raglanie. Mam w pamięci bluzeczki i sweterki robione przez Mamę męża w których rękawy były z wyrobionymi główkami i wszywane oczywiście i....to wszystko pięknie leżało. Wykładu o raglanie powinno wysłuchać spore grono projektantek i projektantów ( tych z naszego podwórka również ),którzy sprzedają swoje projekty, a w których sporo się dzieje i marszczy w okolicach pachy...... uświadamiasz nam o tym z ogromnym taktem 🤗Niełatwo jest dopasować grubość włóczki, rozmiar, tak aby całość ładnie się układała.
    Odnoszę wrażenie że w okrągłych karczkach łatwiej jest uzyskać efekt pozbawiony nadmiaru dzianiny pod pachą, no ale....to się okaże przy następnym Twoim Basiu filmiku.😊
    Dziękuję za polecenie książki Ha-Ga obrazki z życia , przeczytałam z ogromną radością, ciesząc się również bogactwem ilustracji i dowcipów.
    ....oj....byłam w grupie Hoff...it'd, a pana Antczaka lubiłam słuchać i oglądać .
    Serdecznie dziękuję za film i gorąco pozdrawiam
    Hania

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Bardzo mi miło i ogromnie dziękuję. Kiedyś było tak, że żeby uczyć innych, trzeba było po prostu się znać. Dziewczyny chodziły na kursy kroju i uczyły się miar, tworzenia wykrojów. Po zdobyciu takiej wiedzy, robienie na drutach było bajką. Dziś, ekspertem zostaje się również dlatego, że ma się wielu obserwatorów. Tym bardziej mi miło, kiedy wiedzę tyle zainteresowanych osób Kompletami. Pozdrawiam gorąco i ja :)

  • @Aga_Zaj
    @Aga_Zaj 27 днів тому +1

    Basiu dzięki za kolejną dawkę wiedzy🙌🙏🏻❤ Znowu mam co analizować. Będę zgłębiała też temat raglanów z tym pagonem u góry. Zaciekawił mnie ten krój. Dzięki za inspirację ❤ 🌸 Pod Twoją rozwagę, jako jeden z tematów do przyszłych kompletów, podsuwam też temat modelowania swetrów rozpinanych, w których to często przody podnoszą się wyżej niż plecy. Ostatnio zrobiłam jeden sweter z gotowego projektu i strasznie mnie to denerwuje. W jaki sposób taki projekt dopasować pod siebie??na co zwrócić uwagę we wzorze?🙏🏻Pozdrawiam cieplutko🌤️🌺✨Aga

    • @atelier022
      @atelier022  26 днів тому

      Bardzo mi miło! Będę jeszcze omawiała konstrukcje nietypowe i to "siodełko-pagon" pojawi się jeszcze. Bardzo lubię wykreślać na nim skosy raglanu, linia się nieco przesuwa, ale wygląda to bardzo ładnie. Projekt powinien zawierać informacje o konstrukcji wraz z podstawowymi miarami. Wtedy warto wyrysować sobie taki projekt choćby na papierze i przyłożyć do swojego podkoszulka. Od razu widać, co poprawić. To tak najogólniej :)

  • @danutamakowska2947
    @danutamakowska2947 29 днів тому

    Witam,cieszę się

  • @annajankowska2751
    @annajankowska2751 29 днів тому

    Dzięki serdeczne za ten raglan! Mam duży biust i żaden gotowy projekt nie leżał. Próbowałam sama "na wyczucie" modyfikować, ale Ty wyjaśniłaś fachowo, na co zwrócić uwagę. Świetny film - jak zawsze! pozdrawiam serdecznie!

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Cieszę się bardzo. Mam nadzieję, że będzie lepiej. Serdecznie pozdrawiam!

  • @ag4247
    @ag4247 29 днів тому

    Basiu Kochana! :) Bardzo Ci dziękuję za te cudowne i zróżnicowane w tematyce "Komplety":* Jeżeli chodzi o trend dziania z efektem, jak z maszyny dziewiarskiej, to ja chętnie bym nawet chodziła w dzianinach z widocznym "artystycznym błędem", jednak po 50-tce mam wrażenie, że ilość błędów w moim DNA utrudnia mi znoszenie widocznych nierówności, stąd neurotyczne dążenie do perfekcji ;) Reglan zaś od pewnego czasu jest według mnie najtrudniejszym sposobem na dzianie swetra- robi się szybko i równie szybko się go u mnie zwykle pruje :P "Calineczka" wydaje się być super przydatna, na pewno zagości w mojej torbie dziewiarskiej :) I gdzież ja pominęłam "Komplety" o burecie? Zaraz pędzę nadgonić ;) Pozdrawiam Cię ciepło! ag

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому +1

      Aguś! Z czasem po prostu wiemy, co lubimy. Umieć powiedzieć, dlaczego coś lubimy, dlaczego zmieniamy, to dla mnie objaw wielkiej dojrzałości. Ściskam mocno!

  • @bozenakrpcova
    @bozenakrpcova 28 днів тому

    Zdravím a děkuji ❤❤❤

  • @2mimoo
    @2mimoo 27 днів тому

    Dziękuję bardzo za wyjaśnienia dotyczące linii raglanu. Niedawno byłam na kalu pewnego sweterka gdzie posypało się sporo uwag do autorki wzoru o nienaturalny kąt w raglanie. Poszłam za Twoimi sugestiami i myślę że będzie dobrze (sweterek czeka na dokończenie i na chłód). Tylko pozostał niesmak po słowach autorki kalu :(

    • @atelier022
      @atelier022  26 днів тому +1

      Jestem przekonana, że u autorki raglan leżał bardzo dobrze. Nie jesteśmy jednak tacy sami, więc bardzo dobrze, że dostosowałaś projekt do swoich potrzeb. Na pewno nie stracił na urodzie, a Ty masz rzecz, którą możesz nosić :)

  • @user-mt4bc6hy7f
    @user-mt4bc6hy7f 27 днів тому +1

    Dzięki za wyjaśnienie. Miałam takie sytuacje że reglany robione z wzorów miały zbyt dużo materiału pod pachą albo z rękawem podnosił się cały sweter - bardzo frustrujące po dużym wysiłku włożonym w dzierganie. Ale prawdę mówiąc wciąż nie wiem jak zrobić te własne wyliczenia - może jakiś praktyczny filmik?;)

    • @atelier022
      @atelier022  27 днів тому +1

      Im więcej rozumiemy, tym łatwiej dopasować nam wzory do swoich sylwetek. Film nie jest instruktażem, a i tak zajął wiele godzin ;) Pokazuje, w którą stronę iść. Jeśli coś miałoby powstać, to raczej płatny kurs. Wymaga to jednak wielu przygotowań i na razie nie jest możliwe.

  • @katarzyna7935
    @katarzyna7935 24 дні тому

    Dziękuję za kolejną część dotyczącą konstrukcji swetrów. Jak zawsze bardzo profesjonalnie. A jakie książki polskojęzyczne w tym temacie Pani poleca?

    • @atelier022
      @atelier022  24 дні тому

      Bardzo dziękuję. Podstaw uczyła mnie mama, która była konstruktorką odzieży. Trzymała swoje szkolne notatki, które wyglądały jak akademickie. Doszkalałam się już w języku angielskim, więc trudno mi odnaleźć coś w pamięci. Szukałabym starych podręczników do szkół zawodowych.

  • @beatacislak8651
    @beatacislak8651 29 днів тому

    Brise już się nosi, czekam na Sosnę❤

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      Cudownie! Jeszcze chwileczkę :)

  • @dominikaleszczynska5165
    @dominikaleszczynska5165 22 дні тому

    Jak zwykle bardzo ciekawy odcinek! Mam bluzkę Cumulus od Petite Knit z Pure Silk od Knitting for Olive, ale nie jestem do niej przekonana i rozważam przerobienie jej na Sosnę. Czy ma Pani jakąś poradę jak wyprostować tą włóczkę? Traktowanie jej parą nad garnkiem wydaje mi się zbyt brutalne 🙈

    • @atelier022
      @atelier022  21 день тому +1

      Dziękuję. Ten jedwab szybko się prostuje. Wystarczy po spruciu, zrobić zwoje i je wyprać.

  • @renwe5104
    @renwe5104 28 днів тому

    Jak to się wszystko zmienia.....Kiedyś w sklepach z odzieżą wisiały swetry, które miały "udawać" te robione na drutach i to nawet grubych drutach - mało włóczki, duże dziury. Teraz dziewiarki robią udziergi, które mają wyglądać jak te fabrycznie zrobione ze sklepu ha, ha Pozostańmy sobą w tym wszystkim, ślepe podążanie za trendami nie zawsze jest dobre ( dla nas). Serdecznie pozdrawiam☀️

    • @atelier022
      @atelier022  28 днів тому

      To prawda! Tak właśnie było. Myślę sobie, choć nie poruszyłam tej kwestii, że upodobanie do rzeczy jak ze sklepu, wynika z lęku, że zrobione domowym sposobem jest oznaką biedy. Wiele osób do dziś tak ocenia, to co robią inni domowymi sposobami. Lęk przed uznaniem, że ktoś może uznać nas za biednych, wiele osób przeraża. Pewnie też stąd panie robiące kapelutki i torby z rafii haftują loga marki, choć widać, że nie zostały tam "wyprodukowane". Bardzo to smutne.

    • @renwe5104
      @renwe5104 28 днів тому

      @@atelier022 Dziękuję za komentarz🙂

    • @izabelahanna4306
      @izabelahanna4306 23 дні тому

      Podsumowanie w punkt😅

  • @user-tt1sc1si4l
    @user-tt1sc1si4l 29 днів тому

    Oj przeCUDne te jedwabne koszulki. 🩵💙💙