Kiderült, hogy Mi Történt az Ősrobbanás után

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 25 лип 2024
  • 14 milliárd évvel ezelőtt a Világegyetem hirtelen a semmiből jelent meg, a tiszta energia apró koncentrációjaként.
    Ezután billiószor billiószorosára bővült egy pillanat alatt, ezt nevezzük ősrobbanásnak.
    A létezés első milliszekundumában az újszülött világegyetem intenzív energiája rengeteg szubatomi részecskét termelt.
    Ezek némelyike összeállt, megalkotva az atommagot, olyan építőköveket, amelyekből a világegyetemben látható összes anyag felépül.
    De a tényleges atomok csak az univerzum kb. 380 ezer éves korában alakultak ki, és csak több száz millió évvel ezután jelentek meg a galaxisok és csillagok.
    Amellett hogy létrehozta az energiát és az anyagot, az ősrobbanás 4 olyan alaperőt is eredményezett, amelyek a világegyetem működését irányítják, a gravitációs erőtől kezdve az atomokat összetartó erőkig.
    Az ősrobbanás óta a világegyetem folyamatosan tágul, és ez valószínűleg örökké tart majd.
    Kiderült, hogy Mi Történt az Ősrobbanás után
    Zene / Music:
    Mysterious Ambient Background Music - The Rake
    Peaceful Ambient Background Music - This Fascinating world
    0:00 A Nagy Bumm
    1:12 Egymilliomod másodperc
    2:04 380 ezer évvel később
    2:36 550-600 millió évvel később
    2:59 5 milliárd évvel később
    3:09 9 milliárd évvel később
    4:38 Bolygók születése
    5:05 Sötét anyag és Sötét energia
    6:26 Az univerzum mérete
    6:53 Mi van az univerzumon túl?
    #huniverzum #univerzum

КОМЕНТАРІ • 403

  • @istvanhangay1643
    @istvanhangay1643 7 місяців тому +53

    A ősrobbanás több kérdést vet fel, mint amennyit megmagyaráz. Túlnyomó részt feltételezés!

    • @nandoriotto
      @nandoriotto 7 місяців тому +4

      Teljes mértékben igaz! Csupán az a probléma, hogy a tudósok ezt a koncepciót igazságértékénél jóval magasabb áron kézbesítik a közvélemény felé. (Valakiknek ez a "jövedelmező".)
      Először az alapfogalmakat kell tisztázni. Ez viszont nem történt meg! A problémák Einstein speciális relativitáselméleténél kezdődnek igazán. Csak az abban rejlő korlátozó kényszert nem könnyű észrevenni és kijavítani. Itt egy teljesen jónak tűnő elméletet kell egy jobb alapokon nyugvó elmélettel felváltani. Pedig ez az elmélet már gyakorlatilag meg is van és több név is kapcsolódik is hozzá.

    • @akoskovacs3486
      @akoskovacs3486 7 місяців тому

      Olyan vegtelen 😂

    • @gachibass3639
      @gachibass3639 5 місяців тому +1

      Hihetőbb mint a vallások.

    • @laszlobizsok26
      @laszlobizsok26 5 місяців тому

      @@nandoriotto ...nem a "specrel" -lel van a baj, hanem az "áltrel" - lel...

    • @nandoriotto
      @nandoriotto 5 місяців тому

      Köszönöm reagálását. Igen, az általános relativitáselmélettel is! @@laszlobizsok26

  • @gyurma7
    @gyurma7 7 місяців тому +41

    Annyira felfoghatatlan, hogy ezek után könnyebb elképzelni, hogy valójában egy szimulációban élünk 😊

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому +7

      Es aki a szimulációdat elkeszitette, azt mi hozta letre? A szimulacio elmelet hivei a magyarazat helyett eltolják a tudas es a megismeres lehetoseget, a tudatlansag miatt. Tévút, bár termeszetesen nem lwhetetlen

    • @goldenfreeze9336
      @goldenfreeze9336 7 місяців тому +3

      Én se hiszek a szimulációs elméletben, de elvileg ha az adott szimulációban elérnek egy olya technológia szintet, hogy tudnának ők is szimulációt csinálni,akkor előbb utóbb ott is elérnek egy olyan szintet,ahol tudnak szimulációt csinálni,és így tovább.Végül pedig olyan mértékben többségben lesz a szimuláció a tényleges valósághoz képest, hogy matematikailag egy entitás csak nagyon kicsi eséllyel jelentheti ki magáról, hogy ő nem egy szimulációban él. Viszont ez elméleti,és vannak buktatói is :)

    • @zoltannagy6663
      @zoltannagy6663 7 місяців тому

      A tudomány mesékkel eteti az embereket. A hollywoodi mesefilmek meg elmondják az igazságot. Nem a teljes igazságot, csak egy részét. A Mátrix című filmben egy számítógépes szimulációban élnek az emberek mely becsapja az elméjüket. A valóság ennél egyszerűbb. Látjuk az igazságot a szemünkkel, mégis kisgyerekkorunktól fogva arra tanítanak, hogy azt fogadjuk el igazságként, amit a politika a tudomány által belénk sulykol. Ezt az ősrobbanás elnevezésű rettenetet egy belga tudós, aki történetesen egy jezsuita pap dolgozta ki 1931-ben és ez a rettenet adott tért a végtelen világegyetem elméletének kitalálásához. Milyen érdekes, hogy Nikolausz Kopernikusz lengyel csillagász, akit joggal mondhatunk a heliocentrikus világkép atyjának jezsuita egyetemen tanult. Ezek a jezsuiták mindig ott sündörögnek a hamis tudomány körül.

    • @eviahun
      @eviahun 7 місяців тому +1

      @@MrBarandi A szimuláció elképzelés nagyon kényelmes. Szimuláció, kész és nincs min gondolkodni. De nem feltétlenül nevezném tudatlanságnak, ahogyan a teremtést sem. Feltételezek egy világunk feletti létezési síkot. De innen bentről soha nem fogjuk megtudni, hogy mi az. Csak sejtéseink vannak, és minden sejtésnek valami aprócska köze van ahhoz a bizonyoshoz. Szükség van némi alázatra (a szó jobbik értelemben) ahhoz, hogy kimondjuk: nem tudjuk. A billió éveket persze hogy nem tudjuk felfogni, de ez engem nem is zavar. Csak gondolkodunk, és néha úgy érezzük, közelebb kerültünk a megfejtéshez.

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому

      @@eviahun A szimulációs elméletet meghagyom a Matrix filmnek. A holografikus univerzum es a multiverzumok sokasága, amibe már a húrelmélet és a hullám tulajdonságú univerzum sztori is eleg jol passzol, az talán jobban kifejezi a valósághoz közelítő megismerést, matematikailag mindenkepp ugy tunik, a fizika tudománya felől is, es a tapasztalati tények felől is, azok szerint a tudósok szerint, akiknek a tudására lehet építeni. Persze vannak szélsőséges elképzelések is, mint pl hogy egyetlen tudat képzeli az egész matériát körülötte, a nagy semmiben, vagyis nincs is itt semmi, csak én/te, és én/te képzelek/képzelsz el minden fizikai valóságot

  • @HunNoob
    @HunNoob 7 місяців тому +20

    Szép elmélet. Ezt azért írtam mert ez is csak egy elmélet aminek egy része talán bizonyítékkal is alá van támasztva de ez sem egy konkrétum. Ettől még a videó nagyon jó lett köszönjük ismét.

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому

      Ezek az elmeletek matematikailag brutalis biztonsaggal alá vannak támasztva.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Hat azert bocs de számtalan bizonyirèk van rá

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому +1

      @@MrBarandi igen bár ez sem a qwanrum vilagra nem igaz sem arra a 2/3ban nem láthato sötèt eneriara sötèt anyagra sem az olyan messzi bolygok esetèn amik olyan távol vannak ès lesznek hogy fènyük nem èr el hozzánk amugy nem 3hanem legalább 13tèrdimeziot ismertek el nem most már nagyon règen

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому

      @@PmisiPmisi sotet anyag, sotet energia, nem is biztos, hogy abban a formában letezik, amit most gondolunk, elmeletileg, ha jol tudom. A kvantummechanika azert eleg jol korbe van járva, és haladnak. Valoszinuleg ott lesz ahová a valószínűsége kiszámolható, illetve a spinje erre, vagy arra mutat, es az alaguton is atmegy, es az alagut nincs is ott, raadasul ha nézem, mérem, akkor anyagi, ha nem, hullám, mert a mérés megzavarja a mért "kvantumokat"...gondolom mondanak ezek valamit neked, termeszetesen. ( tisztelettel irtam, nem okoskodom)

  •  7 місяців тому +1

    Még több hasonlót szeretnék. Köszönöm szépen, csodás munka!

    • @HUNiverzum
      @HUNiverzum  7 місяців тому +1

      Köszönöm! Érkeznek! 🙏🏻

  • @sandorkurucz495
    @sandorkurucz495 7 місяців тому +5

    Megdöbbentő és szinte felfoghatatlan.🤔 Remek tartalom, köszönöm! 🙋🔝👌

    • @HUNiverzum
      @HUNiverzum  7 місяців тому +2

      Köszönöm Sándor! 🙂🙏🏻

  • @sandras1408
    @sandras1408 7 місяців тому +7

    Ez olyan szomorú... Bár minket ez már nem fog érinteni.

  • @ferencmeszaros8385
    @ferencmeszaros8385 4 місяці тому +1

    Nagyon jó lett a videó!
    Felfoghatatlan ez a vèg nèlküli mindensèg.
    Ès hogy mibe tágul bele a fènysebessègnèl gyorsabban...
    Ès hogy ki vagy mi volt a mindensèg tervezője...

  • @jogar33zs
    @jogar33zs 7 місяців тому +5

    Na ezaz. Sokkal több a megválaszolatlan kérdés mint amire tudjuk a választ. Ez egy automatizált rendszer, viszont minden rendszernek van egy értelmes alkotója,ahogy ez kicsibe a földön is jelen van,egy automatikusan működő valamilyen gép esetében. A mindenség is pontosan ilyen. Mivel túl korán meghalsz és a tudósok is meghalnak így nincs idő megválaszolni a megválaszolatlan kérdéseket.

  • @nandoriotto
    @nandoriotto 7 місяців тому +3

    Érdekes kérdés, annak megválaszolása, hogy mi történt egy olyan dolog után, ami egyszerűen nem történt meg. Csak éppen értelmetlen!
    A fizikában egy nélkülözhetetlen tényező hiányzik: az anyag axiomatikus megfogalmazása. Ha ez a fizikusok birtokában lenne, akkor nem állítanának olyan ostobaságot, mint például az ősrobbanás, meg annak összes "következménye". Ideje lenne újra értelmezni és átrendezni eddig megszerzett minden fizikai tudásunkat, mert az van bőven.

  • @gyaresz1973
    @gyaresz1973 7 місяців тому +8

    Csak azt ne felejtsük el, hogy ez egyenlőre csak egy elmélet. Közel sem biztos, sőt nagy valószínűséggel nem így történt. Ott kezdődik az egész, hogy semmiből egyenlőre még sosem keletkezett valami. Tehát ne nagyon találgassunk, mert az ember nincs azon az értelmi szinten, hogy bármit is megérthessen a világegyetemkeletkezéséből.

    • @karolybognar
      @karolybognar 7 місяців тому +1

      Te miért nem kaptál szivecskét a videó készítőétől? Talán mert nem a betanult baromságot mantrázod mint ahogy ő csinálja? Érdekes!

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому +2

      @@karolybognar Megkérdezhetem, hány ezirányú diplomád és mekkora fizikai és matematikai tudásanyagod van, ami alapján marhaságnak titulálod bő száz év kutatási ereményeit?
      ""Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel""

    • @karolybognar
      @karolybognar 7 місяців тому

      @@sziriuszkibernetikaitarsas542 Ilyen ötösöm legyen a lottón. Annyira tudtam, hogy megtalál egy agyoniskolázott barom aki mások által írt faszságokat terjeszt rendkívüli magabiztossággal úgy beállítva, hogy csak is az az igazság és aki kételkedik ne adj Isten másként mer gondolkodni az egy hülye idióta.

    • @nandoriotto
      @nandoriotto 7 місяців тому +1

      @@karolybognar Abban a hozzászólónak igaza van, hogy a "semmiből egyelőre még sosem keletkezett valami". Hozzáteszem: nem is fog.
      Azzal is egyetértek, hogy értelmesen nem lehet beszélni a Világegyetem keletkezéséről. Mivel a Világegyetem valamilyen formában mindig létezett. Ugyanis az anyagmegmarás törvényét nem lehet figyelmen kívül hagyni.
      Abban biztos vagyok, hogy egyszer felfedjük és megértjük a Világegyetem legmélyebb titkait! Értékes felfedezéseink vannak, hála a jelentős tudósoknak. Egy lényeges dolog azonban még hiányzik: az anyag axiomatikus leírása!
      Megkérdezem: Milyen feltételezés alapján gondolják az anyag korlátlan összenyomhatóságát? Ez csak egy gyenge hipotézis, amivel a kozmikus vöröseltolódás univerzális jelenségét akarják magyarázni.
      És mi van akkor, ha valaki azt mondja, hogy az anyag valójában összenyomhatatlan?! Csak az anyagi állapotokat lehet sűríteni, de azokat is csupán bizonyos határig.
      Einstein relativitáselméleteit is felűl kellene bírálni! Ugyanis sántít mind a kettő. A speciális is az általános is. Ezen a téren már egész kiváló tudományos munkák készültek.

    • @nandoriotto
      @nandoriotto 7 місяців тому

      Örülök, hogy egy pszichológus is megtisztelt válaszával! Viszont jobban örülnék, ha például arról beszélgetnénk, hogy miért sántít Einstein speciális relativitáselmélete:
      Kezdjük ott, hogy definiálja nekem az abszolút egyidejűség fogalmát, amit Einstein saját állítása szerint törölt a fizikából. Miközben az abszolút egyidejűség szerint szinkronizált órák rendszere megjelenik az Einstein által szinkronizált, relatív egyidejűséget megvalósító órák rendszerében.
      Amennyiben megadná a két egyidejűséget összekapcsoló képletet, kivívná magas elismerésem!
      Köszönöm reagálását! Egy nagyon egyszerű képletet kérek, ami az Ön magas szellemi színvonalának meg se kottyan. Én csak simán egy átlagos képességű embernek tartom magam, aki nem szereti, ha valótlan állításokkal bombázzák. Még ha tudósnak is nevezik az illetőt.
      Nem várok semmi olyan szöveget, ami az értelmi képességemet vitatná, csupán egy egyszerű képletet!
      Szerintem várakozásom hiábavaló, mert ha Ön ezt a kérdést meg tudná válaszolni, akkor nem tereli a pszichológia felé reagálását.
      Kimagasló öröm lenne számomra, ha tévednék, és mégis kapnék egy (helyes) képletet! Semmi egyéb nem érdekel.

  • @tivcsiszlavitsek8281
    @tivcsiszlavitsek8281 7 місяців тому +3

    Üdv köszönet 🙏

  • @laszlosmotzer3497
    @laszlosmotzer3497 7 місяців тому +3

    Köszönöm szépen, érdekes informativ video téma!!!💖🥰🪐🌍🌞🌗⭐🌛🙋‍♂️👍

    • @HUNiverzum
      @HUNiverzum  7 місяців тому +1

      🙂🙏🏻🙋🏻‍♂️

  • @szekereselektra1253
    @szekereselektra1253 7 місяців тому +25

    *Egy fokkal tovább gondoltam egy korábbi elméletem. Azt írtam, hogy szerintem a másik oldalon még be nem zárult szupernehéz fekete lyukban létezik a mi univerzumunk. Azt is, hogy szerintem a fekete lyukat még tápláló energia az ami a mi univerzumunkat fújja fel egyre gyorsabban, és gyorsabban ahogy a másik oldalon lévő fekete lyuk mérete egyre jobban csökken míg el nem párolog. Ahogy szűkül úgy áramlik át egyre több energia egy megadott "járaton". Mint a lufi esetében. Azért is kezd elpárologni, mert már nincs mit elzabáljon anyag, és minden más nélkül így anyag se érkezik már át rajta. Ellenben ami kicsit új nekem, hogy ez az energia lehet maga a sötét energia aminek köztudottan antigravitációs hatása van. Vagyis növeli a tér nagyságát. Vélhetően kapcsolat lehet a sötét anyag, és közte, mert a kettő egymással arányosan nő. A sötét anyag adja magát a teret amiben vagyunk. Ha ezt valaki le tudná írni kozmológiai egyenletben az vélhetően Nobel díjat kapna. Ismert csillagásznak is lett említve ez a fekete lyuk, és az onnan átáramló energia ami felfújja az univerzum dolgot, és kicsit se tartotta hülyeségnek. Csak a gond, hogy ezt valamilyen szinten, ha más nem egyenletben kéne bizonyítani. A másik elméletem, hogy ahogy a csillagoknál úgy a fekete lyukaknál is az adott tömeg határozza meg, hogy mi lesz a sorsa. Egy csillagnál lehet felfújódás majd végül törpe csillaggá válás. Egy másik nagyobbnál, ha jól tudom szuper nova lesz belőle. Míg egy harmadiknál már akkor a tömeg, hogy a csillag halála után akkora lyukat üt a térben az adott objektum, hogy fekete lyuk lesz belőle. Az utóbbiaknál is a méret lehet a döntő, hogy az adott fekete lyuk által elnyelt anyag, és energia hová áramlik tovább. Ha nem elég nagy akkor szerintem az univerzumok közti térbe áramlik. Ha pedig elég nagy. Pl egy szupernehéz fekete lyuk esetében akkor az egy új univerzumot hoz létre aminek a másik oldalon a fehér lyuk van vagyis az ősrobbanás ami az egyik oldalról beáramló anyagot, és energiát tartalmazza. Ha lassú a gyorsulása akkor visszazuhan önmagába, és a folyamat kezdődik elölről. Ha kellően jó akkor új univerzum lesz belőle. Ha pedig túl gyors... akkor itt már felmerülnek kérdések, de bizonyos, hogy nem lesz belőle normális univerzum ahol bármi is megmaradna amiből lenne akármi is. Igaz nálam még az is kérdés, hogy 2 fekete lyuk összeolvadása után az elnyelt anyag, és energia hová fog áramlani. Főleg, ha mindkettő eltérő helyre vitte, és nem ugyanoda.*
    *Amúgy találtam egy érdekes dolgot. Ez nem más, mint a Matuzsálem csillag aminek a kora idősebb, mint az univerzum keletkezése. 14,5 milliárd évre saccolják. Erre van több ötletem is, hogyan lehetséges. Vagy valamikor az univerzum keletkezésénél jöttre ahol, és amikor az idő, mint olyan másképpen telt, mint most. Netán valahonnan anyagot nyelt el ami lényegében utántöltés lehetett az életciklusa tekintetében. Vélhetően nem csillagot evett meg vagyis olvadt össze, mert akkor a mérete megnőne, és mint tudjuk minél nagyobba méret annál kisebb az életciklusa is egy csillagnak. Legalábbis most még ezt hisszük. Mondjuk vannak totál extrém gondolataim is ennek kapcsán. Nem az, hogy elnézték az életkorát, hanem az, hogy nem is csillag. Lehet egy fekete lyukból áramló anyag, és energia ami a másik oldalról jön. Kellően nagy, hogy csillaggá formálja méretben, de a nem elég nagy, hogy óriássá nőjön. A két oldal közti energia egyensúly miatt itt csillagnak látjuk. Ahogy említettem az univerzum keletkezésénél, ha nincs elég gyorsulás akkor visszazuhan önmagába. Itt is ez lehet csak egy pontról nem megy sehová. A fekete lyuk másik irányába nem tud menni, és elég energiája sincs tovább haladni. Mint egy kis buborék a mi nagy buborékunkban. Amikor felbomlik az egyensúly akkor robbanhat fel a csillagnak vélt valami. Mondjuk az igen pusztító hatást eredményezne. Persze full hülyeség, de az én fejemben akár ez is lehetséges lehet.*

    • @nyirigabor621
      @nyirigabor621 7 місяців тому +7

      Nekem sosincs energiám lepötyögni ezt az egészet, de mintha magamat hallanám vissza az irományodban! Szerintem mi jókat tudnánk dumálni! 🤜🤛🙂

    • @martonziegler2181
      @martonziegler2181 7 місяців тому +3

      Őrizkedjünk az elmészkedéstől!
      A fekete lyukakat és az univerzumot egészen más egyenletek írják le!
      Komoly matematikai megalapozás nélkül pedig elmélet nincs, csak csapongó fantázia!
      Érvényes elmélet megalkotásához sok évtizedes szakirányú tanulás, szakmai tapasztalat és elképesztő mértékű matematikai tudás kell...

    • @danielkovacs3087
      @danielkovacs3087 7 місяців тому

      @@martonziegler2181minden komoly felfedezés egy őrült elméletből indul

    • @martonziegler2181
      @martonziegler2181 7 місяців тому

      @@danielkovacs3087
      Ha ilyen elméleteket gyártasz az feltételezi hogy tudományos alapossággal-anyanyelvi szinten érted a fizikát, annak összes levezetésével és részletével, az analízist és a magasabb matematikát...
      Ha ez valóban így lenne akkor olvashatnék az elméleteidről nemzetközi tudományos fórumokon, például a Phisycal lettersben vagy a Nature folsóiratban és thivatkozásokat találnék rájuk a nemzetközi tudományos publikációkban.
      Az a dolog, hogy hogy ilyen dolgokról fantáziálunk itt a youtube komment szekcióban a légyfingnál is jelentéktelenebb és tudományos szempontból teljesen elhanyagolható!
      Ilyen alapon a matyóhímzésről is társaloghatnánk...

    • @kistinka
      @kistinka 7 місяців тому +1

      Vagy meditálás

  • @StefaNickBiG
    @StefaNickBiG 7 місяців тому +12

    oké, de mivolt a nagy BUMM előtt :) érről szeretnék egy videót :)

    • @laszlobota187
      @laszlobota187 7 місяців тому +1

      Ez sokunkat érdekel 🙂, de ez az amit sose fogunk megtudni 😅 az a "semmi" miből lett? 🤷

    • @9zfj
      @9zfj 7 місяців тому +3

      Bableves. Tùl finom volt és utàna jött a nagy Bumm.Azòta érezzük a szagàt.Az autók is ìgy készülnek.Van egy nagy robbanás a gyárban és a végén kigurul az üzemből egy Ferrari vagy csòròknak egy Porsche.

    • @nemodabuda4817
      @nemodabuda4817 7 місяців тому +3

      Engem az is nagyon érdekelne, hogy az a végtelen mennyiségű anyag, ami felrobbant akkor (és amiből lett ugyebár ez a végtelen Világgyetem!) az honnan/hogyan került oda?

    • @Scourge1876
      @Scourge1876 7 місяців тому

      ​@@nemodabuda4817🤔🤔🤔🤔

    • @rvoros
      @rvoros 7 місяців тому +1

      Penrose bacsinak van egy tetszetos elmelete errol. CCC (Conformal cyclic cosmology)

  • @csillacsondes-papp4251
    @csillacsondes-papp4251 7 місяців тому +3

    Szép munka gratula

  • @tboy1974
    @tboy1974 7 місяців тому +2

    Azt hittem lemaradtam valami újról de ezek szerint még mindig minden ugyanaz ami sok éve volt.Nem szeretem a félre vezető cimeket.

  • @borbalabuczko613
    @borbalabuczko613 7 місяців тому +4

    Van néhány más elmélet is. 😊

  • @sakkmatt
    @sakkmatt 7 місяців тому

    Energiából anyag lett? És még is mennyi energia maradt? Mozgási, statikus, lendületi, hő, fény, nukleáris, kinetikus, stb. Ezekből mikor lesz anyag?

  • @yamergrivers7478
    @yamergrivers7478 7 місяців тому

    Sok sok nagyon sok kérdést tesz fel de van amit meg is válaszol (legalábbis nekem)

  • @mihalypelyhe9819
    @mihalypelyhe9819 7 місяців тому +2

    zseniàlis videò! bàr én nem hiszek benne tōbb kérdést felvet mint megvàlaszol kōszi a videòt!

    • @HUNiverzum
      @HUNiverzum  7 місяців тому

      🙏🏻

    • @mihalypelyhe9819
      @mihalypelyhe9819 7 місяців тому +1

      @@HUNiverzum pontosan☺️kellett az ōreg szakàllas!pont ma olvastam hogy az ōsrobbanàskor 3*gyorsabban tagult az univerzum mint a fény és most is gyorsabban tàgul igazàbol nem kellene làtnunk semmit mert a fény nemtudna eljutni hozzànk!

  • @norbitausz9690
    @norbitausz9690 7 місяців тому +3

    Találtak videót róla vagy mi? Ugye nem gáz ha egy ilyen témát kétkedve fogadok?

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Számtalan van meg van olyan is ahol a hur elmèlet van

  • @76kite
    @76kite 7 місяців тому +5

    Na igen.Mi volt a nagy bumm előtt?Honnan termett oda az a kis picike energiamag??Miért épp ott van a Nap ahol van stb stb stb.. Szerintem soha nem lesznek mindenki által elfogadott magyarázatok.

    • @HUNiverzum
      @HUNiverzum  7 місяців тому +1

      Talán egyszer 🙏🏻

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 5 місяців тому

      Ezt már leírtam mi volt a bumm elött energiahullam.ami.energiakbol.jött letelre az elsö elem energia Nyílvanvaloan spontán jött létre.

    • @76kite
      @76kite 5 місяців тому

      @@PmisiPmisi Ja bocs nem láttam.Gondolom olvastad valahol :D Ne legyél már biztos valamiben,amit még a legnagyobb tudósok sem tudnak biztosan....

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 5 місяців тому

      @@76kite Tudod ennyi erővel akkor csak 2biiztos.pont van az èletben tudod van az a vicc hogy csak 2dolog biztos ,Az adó ès halál 🤣😂 amúgy logika puszta józan logikával olyan hogy valami mindig is volt olyan màt csak azért se lehetett mert idő sem volt mindig ebből pedig az következik hogy ideje sem volt arra bárminek hogy mindig is lètezzen az idö elött sem józan paraszti èsz hogy a minden elött volt egy olyan pont mrtt lennie kellet amikor csak lègüres tér volt majd megjelent az első energia abból energia hullám lett majd az tulgyült az volt az Ősrobbanás persze ezt így most rendkívül mód leegyszerűsítve....hogyan lesz a semmiből valami spontán különböző szavak hogy fluktuacio ellenszublimácio stb vannak rá.... ez olyasmi mint az első infórmàció S legelső az atom ato.rèszreit hiába bontjuk tovább meg mèg tovább nyilvánvaló hogy az első legapróbb egysèg nem egy tetemtő által ès nem is az Ősrobbanás által jött lètre ahogy az idő sem mert ha az idő az hogy egyik esemèny beindít egy másikat akkor is logikusan lennie kellet olyan pontnak amikor a legrlsőt nyilván valóban önmaga indította be megmondom mièrt mert ha nem így lett volna sose jött volna lètre maga az első esemèny az első idő pillanat sem----a logika azt is diktálja hogy ha van eleje akkor van vège is itt viszont azt hazudták hogy örökké tágulni fog az Univerzum ----ez egy tèveszme fogalom ugyanúgy mint a vègtelen Univerzumunk már ami látható 40-80milliard fènyèv ès ennek bármrnnyszerese ami nem látható az sem vègtelen ès mivel a tèr ès idő nem választo szèt az idő vège is akkor lesz amikor a tèrben minden vèget èr...Az utolsó fekete lyuk ami már mindent magába szippantott ami megmaradt annak halálának idelye Lesz a vèg amikor az utolsó gamma sugárzással az utolsó dolog is kileheli a lelkèt hogy ez mikor lesz nos csak saccolni tudjuk jelen ismereteim szerint mert rengeteg ilyen tudományos filmet nèztem ezt kb 100 trillio ès 100ezet trillio közti èvre becsülik ès jelen pillanatban utóbbi valószínűsège nagyobb....csakhogy van itt egy Univerzális bökkenő amit úgy neveznek hogy fázis eltolodás akár sokkal hamarabb is akàr mindent elenyèszhet....xd

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 5 місяців тому

      @@76kiteVan egy univerzális törvèny amit elvileg elfogadtak az azt mondja ki hogy az Univerzumunk információinak csak ,80-99,9%ismerhető meg ez az infloládási törvènynek nevezik ha jól emlékszem ---a soha szót èn azért ettől függetlenül nem használnàm de egy a bökkenő nem lesz aki megismerje ugyanis az utolsó fekete lyuk gamma kibocsátás utàn szabadulna fel minden információ de mint tudjuk azt már semmi ès senki sem követi sőt már jóval elöbb sem xd

  • @gig70able
    @gig70able 7 місяців тому +1

    6:23 Nyaklanc kod csillagkep

  • @MrJkey
    @MrJkey 7 місяців тому +2

    Honnan jött az energia, mitől kezdett el tágulni, hogyan alakultak ki a természeti törvények? stb.

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Az energia gravitonsugárzás elemi részecske páros, örökmozgó, végtelen mennyiségű, horribilis nyomóerejű, nagyon nagysebességű sugárzás. Ezzel lehet repülni a csillagok között. A másik elemi részecske az elektromos töltés. Ezek ketten alkotják az anyagot. A gravitonsugárzás nyomja össze az anyagot és az is robbantja fel, ekkor lesz az Ősrobbanás, egy új ciklus. A kozmológia totálkáros.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Az energia maga a lègüres tèrböl spontán jön jött lètre ugy kèpzeld el mint egy lègmentesen lezárt tasakban is a elöbb utobb megjelennek lèg viz buborèkok maguktol de jobb pèlda a termèszet

  • @istvancsirke2932
    @istvancsirke2932 7 місяців тому +2

    Maga az anyag ami létrehozta a világegyetemet honnan van? Mi hozta létre?

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому +1

      Semmi. Az anyag örök, nem keletkezik és nem semmisül meg. Csak átalakul.

  • @gergopapp5114
    @gergopapp5114 7 місяців тому +2

    Én mindent is értek meg elfogadom. De azt mondja meg nekem valaki, hogy mi hozta létre azt az energiát ami az ősrobbanást okozta. Vagy mi volt előtte? Mert a semmiből nem jön létre egy ősrobbanás.

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 6 місяців тому

      Kettő elemi energiarészecskéből áll az anyagi világunk. Ez a kettő kvantum örök, nem jön létre és nem semmisül meg, a mennyiségük végtelen. Végtelen sok Világegyetem van és végtelen sokszor összezuhantak és felrobbantak egy-egy Ősrobbanással. A két elemi részecske a graviton és az elektromos töltés. Mindkettőnek van egy szerkezeti tükörpárja. Ezek négyen alkotják a fény kvantumát, a fotont. A két graviton tükör egymással kapcsolódva képezi a gravitonsugárzást, ami a kérdezett hajtóerő. A nyomóereje hihetetlenül nagy, 10^44 newton. A graviton örökmozgó, a sebessége nagyon nagy, a fénysebesség legalább milliószorosa, becslés. Emiatt képes a galaxisokat és a galaxis klasztereket egybegyűjteni.
      Tehát az Ősrobbanás előtt egy másik, előző Világegyetem omlott össze egy nagy fekete lyukká, ami egy neutroncsillag és ebbe zuhant bele az előző Világegyetem. A hajtóerő a gravitációs sugárzás és az is robbantja fel. Nem a semmi robbant fel, csak nem látható ez a csillag, mert a Master fekete lyuk eltakarja.

  • @zoltancseko1099
    @zoltancseko1099 7 місяців тому +5

    Sokszor hallani, hogy az univerzum gyorsabban tágul, mint a fény sebesség, illetve azt is, hogy a fénynél semmi sem gyorsabb.. ez nekem teljesen ellentmondásos, de még sehol nem találkoztam erre magyarázattal.

    • @kakamaka9215
      @kakamaka9215 7 місяців тому +3

      Pont erről szól Einstein speciális relativitáselmélete, hogy a fénysebesség állandó a téridő viszont nem. Tehát valószínűleg az univerzum szélén ahol ritkább a gravitáció ott gyorsabban telik az idő. Így lehetséges, hogy neked gyorsabban mennek a fénynél, de ott a helyszínen már nem. Na mindegy ez tényleg elég agyfasz, de tudományos tény.

    • @rvoros
      @rvoros 7 місяців тому +2

      Az okosok azt mondjak, hogy az elmelet szerint anyag / hullam nem mehet gyorsabban, de mivel a terido egyik sem, igy arra nem vonatkozik.

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому +2

      Semmi nem haladhat elmeletileg gyorsabban a fenynel, viszont a tér, tágulhat gyorsabban.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      ​@@kakamaka9215ez abszolut nem egeszen igy a ter valoban gyorsabban terjed a fènynèl ez nevrzik felfujodás illerve inflácios elmèletnek

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      ​@@kakamaka9215ahol a kozmolgiai állando sem állando? Hagyjuk mar xd

  • @user-wn7jx8qz3r
    @user-wn7jx8qz3r 7 місяців тому +2

    Vajon mitől keletkezett az Ősrobbanás...??

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Az Ősrobbanás egy előző Univerzum hirtelen összeroskadása után jön létre. Ehhez a gravitációs sugárzásnak fel kell pumpálnia a létrejövő Master fekete lyukat. A gravitációs sugárzás végtelen mennyiségű, kb 1Mc sebességű, horribilis nyomóerejű sugárzás. Ez a gravitonsugárzás a mozgató energia, működteti és alkotja is az anyagi világot.

  • @PmisiPmisi
    @PmisiPmisi 7 місяців тому +2

    Elmondom mi vot egyszer a semmi unatkozott es lett valami😂

  • @erdekesvideok8216
    @erdekesvideok8216 2 місяці тому +1

    A Föld történetéről is tudnál készíteni videót?

  • @istvangranicz5082
    @istvangranicz5082 7 місяців тому +4

    Érdekes hogy még mindig mennyire ragaszkodunk az ősrobbanás elméletéhez miközben a JWST naponta szolgáltat olyan adatokat amik azt mutatják hogy jó eséllyel hibás az elmélet... 🤔

    • @nandoriotto
      @nandoriotto 7 місяців тому

      Valóban így van. Ezt a blőd ostobaságot már régen ideje lenne kiiktatatni a fizikából. Egyébként megvan az új elmélet, ami reális talajon áll.

  • @norkos666
    @norkos666 7 місяців тому +3

    De a semmi ha sűrű is, mégiscsak semmi...

  • @iccakailovag5422
    @iccakailovag5422 5 місяців тому

    Khmm....
    Maradjunk annyiban, hogy a legközelebbi égitestről: Hold, is csak elméleti feltételezések vannak.

  • @imrereinitzer9023
    @imrereinitzer9023 7 місяців тому +1

    Minden évben kiderült.

  • @imrekiss1382
    @imrekiss1382 5 місяців тому

    Miért kétirányu és nem gömbhéjszerű a robbanás?

  • @sandortamas172
    @sandortamas172 7 місяців тому +2

    Az ősrobbanás, és a táguló tér elmélete nagy melléfogás a kozmológiában !!!!

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Ez két teljesen különböző dolog.
      - Az Ősrobbanás egy olyan esemény ami végtelenszer megtörtént már.
      - Ellentétben a táguló térrel ami valóban melléfogás, mivel tér nem létezik a valóságban, tehát nem tud tágulni. Annális inkább mert a fizikus téridővel számol, ami még hajmeresztőbb dolog, de a fizikusok imádnak hajmeresztő dolgokat kitalálni, talán mert az jobban fizet.

  • @bodri75
    @bodri75 7 місяців тому +5

    Gyorsabb a fénynél?
    Lemaradtam valamiről 😊

    • @tomaslorincz3583
      @tomaslorincz3583 7 місяців тому +1

      Igen ez a mondat engem is elgondolkdtatott. Azt hittem a fénysebessegnél nem létezik nagyobb sebesség. #IAmConfused

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      A fizikaóráról maradtál le. Egy bicikli tud menni százzal? Tud. Ha egy gyorsvonaton van. Kissé hasonló a helyzet a fénysebesség feletti tágulásnál is.

    • @gaborvaras1347
      @gaborvaras1347 7 місяців тому

      Ősrobbanás után a fénysebességnél gyorsabban tágult a világegyetem . Jelenleg a legtöbb tudós ezzel egyetért . De ki tudja ?!!

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Le bizony! A térben nem mehet semmi gyorsabban a fénynél, viszont maga tér tágulhat gyorsabban mint a fény, ebben a pillanatban is ezt teszi!

  • @jozseffodor729
    @jozseffodor729 5 місяців тому

    Az EPR jelenséget leírta a három nagybetűs tudós amely bizonyítja a fénysebességnél gyorsabb tejedést. Még nem közismert a tudomány berkeiben de lehet,hogy csak agyon akarják hallgatni Kisfaludy György tanítását mely szerintem közelebb áll az igazsághoz!

  • @janostakler7914
    @janostakler7914 7 місяців тому +1

    Szóval egy mondaton belül “a világegyetem 14 milliárd éves de az ennél távolabbi fénynek még nem volt ideje elérni ide…. Ergo az univerzum nem 14 milliárd éves…. Ezt az ősrobbanás dolgot is kár erőltetni én csak reménykedem benne hogy még a mi életünkben lesz egy ennél helytállóbb elmélet az univerzum keletkezésére…. Ami talán mindig is létezett….

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Az Univerzum nem létezhetett mindig, mert az Univerzum fejlődik. Csillagok alakulnak ki, galaxisokká csoportosulnak, majd ezek klaszterekké, valamint csillagok felrobbannak, fekete lyukká alakulnak. A galaxisok központi fekete lyuka már óriásira hízott és ezek is összeolvadnak. Ha erre végtelen ideje lenne, akkor a galaxisok mindegyike már egy ilyen óriás fekete lyukban végezte volna, de nem. Még léteznek a galaxisok, mozognak és összeütköznek.
      Az Univerzumnak folyton újra kell keletkeznie kézenfekvően egy Ősrobbanással. Ami mindigis létezett az a Világmindenség, végtelen számú Univerzummal. A Világmindenség (az EBE3 megfogalmazásában Existence) egy forrásban lévő vízhez hasonlítható ahol a buborékok keletkeznek, nőnek, majd a felszínen kipukkadnak (a buborékok itt a Világegyetemet jelentenék). A kipukkadás hirtelen folyamat.

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Nagyon sok minden utal arra, hogy volt ősrobbanás, pici a valószínűsége, hogy valami egész más volt, mert annyi minden borulna akkor amit nehéz lenne megmagyarázni. Ilyen pl. a háttérsugárzás egyenletessége ami egyértelműen feltételezi azt, hogy eredetileg közeli részeknek kellett lennie a ma bármerre is látható térnek, ilyen az univerzum egyértelmű tágulása és még lehetne folytatni.

  • @PmisiPmisi
    @PmisiPmisi 7 місяців тому +1

    En mar olyat is lattam mi volt ugymond elötte valami energia hullamok voltak elötte egy energia folyam de hogy az hogyan jött spontan lètre azt már nem mutatták xd

    • @istvancsirke2932
      @istvancsirke2932 7 місяців тому

      Így van. Maga az anyag amiből a világegyetem létrejött honnan van?

  • @StewenSt
    @StewenSt 7 місяців тому +2

    nem tudjátok szilveszterkor hány percig kell sütni a malacot?

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      Nem eszem döglött kölyökmalacot, de 6-7 óra alacsony hőfokon, majd fél óra 170 fokon.

    • @StewenSt
      @StewenSt 7 місяців тому

      @@sziriuszkibernetikaitarsas542 köszönöm szépen. döglött kölyökmalacot én se eszem, de ropogosra sültet már igen. párolt káposztával, köszönet érte az ösrobbanásnak meg mindennek. 🐖

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      @@StewenSt A lényeget elfelejtettem, időnként sörrel kell szegényt locsolni. Nálunk vagy hagymásbab lesz, vagy krumplishal...

    • @StewenSt
      @StewenSt 7 місяців тому

      @@sziriuszkibernetikaitarsas542 ezt is köszönöm, de saját elhatározásból nem fogyasztok gabonapárlatot, sem szőlőt vagy gyümölcsöt.

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      @@StewenSt Helyes, az árokban fetrengő mélyalkeszek is egy sörrel kezdték. De esetünkben a sört a sütőben kell a malacra önteni, az elpárolog és karamellizálódik, attól lesz barna és ropogós.

  • @fr4z13r
    @fr4z13r 6 місяців тому

    elsőre is megcsapta a fülemet az "örökké" szó használata, hát még másodjára :)

  • @imrekiss1382
    @imrekiss1382 5 місяців тому

    A hidrogénben nincs neutron! Miért csomósodtak és kezdtek el forogni? Ritka anyagfelhőkbe ütköztek (amik már előtte ott voltak)?

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 5 місяців тому

      Egyetlen atommagban sincs neutron ! A kvarkos neutron nem létezik. Gluonok sincsenek. Nincs 4. fajta magerő sem.
      Az atommagban kötőelektronok vannak, ezek biztosítják a magerőt. Azért ilyen erős a magerő mert az elektromos erők nagyon szoros közelségben vannak egymáshoz, ugyanis a protonok a magelektronok belsejében vannak. Így a neutronoknak vélt részecske mindig egy proton-elektron páros, de nem is bomlik másra, a bomlástermék proton és elektron.
      A csomósodást a gravitációs sugárzás okozza, ami elképzelhetetlenül erős nyomóerőt képvisel, 10 és még 43 nulla newton. Gravitonpárokból áll, ez okozza a gravitáció jelenségét a tömegek közelében.
      Ha csomósodnak akkor az azt jelenti, hogy már ott vannak. A jelenlegi Univerzum kezdetén, a kis tömegszámú stádiumban is voltak egyenetlenségek és a végtelenből érkező gravitációs sugárzás préselte össze a hidrogént gázfelhőkké és csillagokká.

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Oh, dehogy nincs! Igaz csak az izotópjában, de azért ne feledkezzünk el a deutériumról és a tríciumról!

  • @krisztiankeresztes574
    @krisztiankeresztes574 7 місяців тому +2

    A semmiből keletkezett.oké itt lettek anyagok na de ez az egész is valamiben keletkezett. Az mi? :D És az az "az ami "miben van?

  • @ngyuri86
    @ngyuri86 7 місяців тому +6

    Ilyen alapon a teremtés ugyanúgy hihető történet! Mert semmivel sem hihetetlenebb, mint hogy egy gombostű fejénél kisebb dologból kirobbant minden. Hit és hit kérdése. Ez nem tudomány, csak annak van beállítva!

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Hat azerr nem erre azert vannak kimutatasok kutatasok mèrèsek srb a hittanira nincs

    • @ngyuri86
      @ngyuri86 7 місяців тому

      @@PmisiPmisi Attól, hogy valami elmélet. Mint az ősrobbanás, miközben vannak ellentétes irányban haladó galaxisok (amit ilyenkor elkussolnak) az nem tudomány. Ugyanúgy hit kérdése!

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      @@ngyuri86 attol mert az egyik dologrol nem derül fèny rá attol mèg az hogy nem zuhanok le a bolygorol ès nem porladok szèt a napsütèstől az mèg tudomanyos tèny marad hogy mitől nem...

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      @@ngyuri86 akkor azt is kèpzelem hogy veled irogatok csak elmèlet az a baj te nem.tudod bizonyitani az elhangzottak ellenkezöjèr a ellentètes irányban halado galaxisokrol en sem tudok de nyilvan azok akkor antianyagban haladnak antigracitácios tèrben stb

    • @ngyuri86
      @ngyuri86 7 місяців тому +1

      @@PmisiPmisi Én nem korlátozlak a hitedben drága! Minden jót! Kezdetben Isten megteremtett mindent!

  • @zsoltlajosatkari573
    @zsoltlajosatkari573 7 місяців тому +2

    Ősrobbanás előtti pillanapban, abból a pici valamiből, vajon hogy lett ennyi minden?

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Az a pici valami nem is volt pici soha azt állitják hisz vègtelen volt a sürüssège nekem az is sántit az egèszben hogyha már az vègtelen volt akkor az már hová a gyászba tudna tovább nöni ha már vègtelen???? Èpületes baromság ugy ahogy van pont olyan mint a darwini evulucios elmèlet

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Vagy csak nem olvastál még eleget! Szerencsére a tudomány picit komolyabb érvekre épít mint az "épületes baromság" kifejezés, ami valljuk be őszintén viszonylag kevés tényt, annál több érzelmi kifejezést tartalmaz, azaz teljesen tudománytalan!@@PmisiPmisi

  • @NorbertLakatos-wc9fg
    @NorbertLakatos-wc9fg 7 місяців тому

    Tetszett a video , bár az univerzum a feny sebessegenel nem tagulhat gyorsabban ,mivel semmi nem haladhatja meg a feny sebesseget

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Nem kell minden butaságot elhinni, a legtávolabbi megfigyelt kvazárok kb 10c sebességgel távolodnak tőlünk. A fizikusok persze igyekeznek ezt a sebességet visszagyömöszölni a fénysebesség alá a relativisztikus sebességképlettel a matematikát is megcsúfolva, miszerint az 1+1=1. De szerintük az 1+10 is = 1. Kegyes hazugságok Einstein védelmében.

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      A térben nem mehet semmi gyorsabban a fénynél, a tér viszont tágulhat gyorsabban, mint ahogy ebben a pillanatban is tágul gyorsabban!

  • @zsoltbiro5522
    @zsoltbiro5522 7 місяців тому +1

    Oké rendben, tegyük fel,hogy volt egy robbanás ami létrehozott MINDENT. A kérdés az,akkor hol volt a robbanás? :D

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Igazából nem robbanás volt, mert az nem is így néz ki és az egy pontból történik, itt inkább a tér hihetetlen tágulása volt, minden mindentől tágult egyszerre így nem beszélhetünk középpontról.

  • @zoltanbarabas8108
    @zoltanbarabas8108 6 місяців тому

  • @csabikabiro6881
    @csabikabiro6881 7 місяців тому +1

    Mikor lesz face reveal?

  • @21szazalek
    @21szazalek 5 місяців тому

    Vajon honnét lett az az anyag amiből az ősrobbanás elindult? Vajon mi az hogy tágul az univerzum? Meddig? Merre? Létezik határa? Mi volt az ősrobbanás előtt? Mekkora vajon az univerzum?

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 5 місяців тому

      Az anyag örök. Nem semmisül meg és nem keletkezik. Kettő féle elemi energiarészecskéből épül fel, mindkettő mennyisége végtelen. Ezek a kvantumok. Az egyik a graviton örökmozgó, a másik pedig elektromos töltésrészecske, tömegük nincs. Mindkettőnek van szerkezeti tükörképe és így ez a négy elemi részecske kombinációi alakítják ki az általunk ismert anyagi világot, az atomokat, sugárzásokat és a sokféle nemstabil részecskét. Tehát az anyag csak átalakul és nem keletkezett az Ősrobbanással.
      A Világegyetemek ciklusos működésűek, összezuhannak és felrobbannak. Végtelen számú Univerzum létezik és már végtelenszer felrobbantak. A mienk most tágul, nem gyorsul a tágulás, mert ez mérési hiba volt. Lassulva tágul. Ha a Földön feldobsz egy követ az lassul. Ha a Világegyetem galaxisai az Ősrobbanás hatására szétrepültek akkor ugyanúgy lassulnak mint a feldobott kő.
      A hajtóerő a gravitációs sugárzás ami gravitonpárokból áll, óriási a nyomóereje. Visszanyomja a követ a földre és a galaxisokat a Világegyetem tömegközéppontja felé.
      Téridő nem létezik, mert az egy matematikai objektum. A leírására szolgáló egyenletek félremagyarázása okozza a görbülő tér félreértést.
      Meddig? - Nem várja meg az Univerzum, hogy nullára fékeződjön a tágulás, mert közben a csillagok és a galaxisok rendeződnek, majd fekete lyukakba gyűlnek össze, amelyek összeolvadnak és végül egyetlen, master fekete lyukban kötnek ki. A folyamat a végére begyorsul és az Univerzum galaxisait a gravitonsugárzás sebességével besöpri a Master fekete lyuk, ami egy óriási neutroncsillag az eseményhorizontja alatt. Ez a neutroncsillag robban fel egy újabb Ősrobbanással.
      Nincs semmiféle felfújódás és szingularitás sem létezik, mert minden test középpontja felé közelítve a gravitáció a nullához tart és semmiképpen nem tart a végtelenhez.
      Az Ősrobbanás előtt tahát egy előző Univerzum volt.
      Mekkora? Hát elég nagy :) Nincs éles határa de gömbszerűnek tekinthetjük első közelítésben.

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Az. univerzum tud kölcsönvenni a "semmiből" energiát és így létrejöhet anyag és antianyag amelyek találkozva megsemmisülnek és így visszaáll az eredeti helyzet. A kérdés inkább ezért, ha ezeknek szimmetrikusan kellett megjelennie akkor miért csak anyagot látunk és antianyagot meg nem? A tágulás 2 dimenziós leírása olyan mint a lufi amit felfújunk, minden pontja egymástól távolodik. Elvileg nem görbül az univerzum (pont annyi anyag van benne amitől sem nem pozitív, sem nem negatív görbülete nincs, így térben végtelennek tűnik. Az ősrobbanás előtt nem volt semmi, a tér és idő szétválaszthatatlan, így amíg nem volt tér idő sem volt.

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 4 місяці тому

      ​@@SmokeandShisha A semmiből nem lehet kölcsönvenni. Ezt a széles körben elterjedt butaságot bátran elfelejtheted, a Dávid gyula is ilyen hülyeséget terjeszt. Nagyon sokminden félre van értve és csak az egyik az antianyag keresése. Az antianyag itt van a szemünk előtt, ezért nem találjuk, mármint a tudósok.
      Nincsenek kvarkok, ez az oka, ezért nem találják az antianyagot. Ugyanis az elektron két alkotórészből áll, az egyik a graviton, a másik az elektromos töltés, mindkettő elemi energiarészecske, tömegük nincs.
      De ez a kisebbik baj, mert a proton ugyanígy épül fel, ugyanezen kettő alkotórészből de ezek szerkezeti tükörképéből, tehát egy tükörkép gravitonból és egy tükörkép elektromos töltésegységből (kvantum) amit jelöljünk pozitív töltésnek, míg ami az elektronban van azt jelöljük negatív töltésnek.
      Ezek ketten ketten alkotják az elektront és a protont, mindketten tórusz pályára álltak. A gerinc a graviton (kering) amely körül spirálozik az elektromos töltés.
      Az elektron-pozitron energiánál a graviton éppen körbe tud záródni, ezért itt egy stabil részecske tud kialakulni. Ha kisebb vagy nagyobb a frekvencia, akkor a részecske nem tud stabilizálódni és ez a részecske 'elspirálozik'. A részecske pont azért stabil mert egyhelyben pörög és nem megy sehova.
      Egy ettől 1830-szor nagyobb energiánál szintén lehetőség van körpályára állni és ekkor az előbbi két stabil részecske helyett antiproton és proton tóruszok alakulnak ki, amiből nyilvánvaló, hogy az elektron és az antiproton ugyanaz az anyag. Ugyanígy a pozitron és a proton szintén ugyanaz az anyag, csupán frekvenciában különböznek.
      Következésképpen az elektronnak nemcsak a pozitron az antianyaga hanem a proton is az !!!
      Ezért nem találják az antianyagot amit keresnek. Viszont az elektron nem tud felszállni a protonra annihilációval, hiszen durván különböző az energiájuk, = a frekvenciájuk. Szerencsére, mert ha fel tudna szállni akkor az Univerzum egy pillanat alatt szétsugárzódna.

    • @laszlotanko5462
      @laszlotanko5462 Місяць тому

      Megiszol egy fél liter vodkát,és mindenre választ kapsz.😂

    • @laszlotanko5462
      @laszlotanko5462 Місяць тому

      ​@@ipsziloniksz2970Néhány megjegyzés.Az idő fogalmával az ember kalkulál és méréseket végez.A világegyetem nem időre müködik.Én bár kifelé is teszek egy lépést azt nem az időben teszem hanem a térben.Filozofus ki talál elméleti fizikus kalkulál és a gyakorlat produkál.Einsten is megjegyezte,hogy minden ami megtörténhet,meg is fog történni.Célzások voltak arra vonatkozóanis,hogy egy másik univerzumban teljesen más fizikai törvények uralkodnak.Fizikusaink a tér müködésével kapcsolatban sem látnak mindent,és tulajdonságaival sincsenek tisztában.Minden ami az univerzumban létezik,tulajdonsággal bír úgy az anyag mint a tér.A fényutját sem a gravitáció változtatja meg,hanem a térben elhelyezkedő objektum mérete.

  • @hazafi07
    @hazafi07 7 місяців тому +2

    Nem értem? A semmiből hogy lesz valami !

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Sehogy. Sok hűhó a semmiért. Az Univerzumok ciklusosak. A működést a gravitációs sugárzás biztosítja ami végtelen mennyiségű, a sebessége kb millió c és örökmozgó gravitonok alkotják. A nyomóereje 10 a negyvennegyediken newton. Einstein és Michelson megbénították a fizikát, persze voltak segítőik például Eötvös, vagy Bohr.

  • @tamascsuhaj4506
    @tamascsuhaj4506 7 місяців тому +4

    Szerintem meg nem "robbanás " történt, hanem egy csodálatos keletkezés, amiből egy élhető Univerzum fejlődött ki, és ami egyre jobb hely lesz a jövőben! Hagyjuk már a negatív jövőjóslatokat, mindenfelől csak azt hallani!

    • @gabibojtos
      @gabibojtos 7 місяців тому +1

      Szerintem is manifesztálódott egy felsőbb dimenzióból. Mivel semmi sem jön létre a semmiből, főleg nem robban. Ez az elmélet is csak az emberek butitásárol szól.

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому +2

      A genfi hadronutkoztetoben a semmibol anyagot hoztak letre, icipici anyagbol, sokat. Fejlesztsd a tudasod

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому +2

      Ez tudomany, nem kivansagmusor 😇👍

    • @gabibojtos
      @gabibojtos 7 місяців тому +2

      @@MrBarandi Magyarázd el akkor ha ilyen informált vagy, hogy lehet a semmiből valamit létrehozni. Ezt Te beveszed de én nem. Fejleszd a tudásod - akkor nézzél Kisfaludy Györgyöt, ő 50 éve ilyen dolgokkal foglalkozik.

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      Nem, nem lesz egyre szebb hely. Vagy örökké tágul, míg megfagy, vagy önmagába hull és megsül, vagy felszakad a tér hamisvákuum szövete és az egész semmivé hullik.

  • @gaborpalmai1027
    @gaborpalmai1027 5 місяців тому

    Azt ebben mi volt az új infó?

  • @user-ui2fh1td6w
    @user-ui2fh1td6w 5 місяців тому

    Szép modern mese...Andersen...a fasorba sincs !!!Inkább ,csak legyen már béke az emberek között....sokkal előbbre vinné ezt a kis porszemnyi létemet milliárdnyi embertársammal egyetemben.Amen

  • @tivcsiszlavitsek8281
    @tivcsiszlavitsek8281 4 місяці тому +1

    Üdv 2024.03.23.köszönet.

  • @martinsantoro3241
    @martinsantoro3241 7 місяців тому

    Mi a bizonyíték ezekre az allitasokra

  • @IboRrrr
    @IboRrrr 7 місяців тому +1

    Azt lehet tudni , hogy az univerzumnak hol a közepe, hol történt az a bumm? Messze vagyunk mi attól?

    • @martonziegler2181
      @martonziegler2181 7 місяців тому

      Az univerzumnak nincs közepe, vagy jobban mondva minden pont a közepe.
      Az "ősrobbanás" rossz szó amelnak az eredetijét a "BIg Bang" kifejezést Fred Hoyle csillagász és sci-fi író alkotta meg gúnyból, mert ő a végtelen ideje létező állandó univerzumban hitt.
      Nem történt robbanás, hanem egy végtelen energiájú pont teret generált, amely folyamat még ma is tart. Ahogy ez a tér egyre növekedet, az energia hígult, vagyis a hőmérséklet csökkent.
      A kezdeti nulla időpont óta a sugárzás hőmérséklete mára 2,725 Kelvin fokra csökkent, vagyis kevesebb mint három fokkal van az abszolút nulla fok fölött.

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      Mi vagyunk a közepén. Bárhol és bármelyik megfigyelő úgy érzi, hogy ő van a közepén. Ki van ez találva...

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      ​@@sziriuszkibernetikaitarsas542hat nem a saját galaxisunk szèle felè vagyunk ami halad egy nagyobb galaxis csoportusulás felè amin csak parányi rèsze a lokal halmaznak ami is csak pici rèsze a szuper halmazbak ami is csak picike rèsze a eddig felfedezett egèsznek ami is valoszinüleg sokkal nagyobb egysèg rèsze a multiverzum is valojában nagyon picike rèsze az egèsznek amugy tudtad hogy már 1980ota elismerten 13tèrdiemziot fogadtak el? Nos mèg a negyedik tèrdiemzios hipet kockát se sikerült lètrehozni igy nehèz ügy...

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Millyen messze vagyunk attol a mi szemszögünkböl nèzve pont 13,8milliárd fènyèvre ha közelebb lettünk volna lehet szèrszakadrunk volna ha meg messzebb akkor már egyerlen csillagot se látnánk vagy legalábbis azt a 1/3ot nem amit most ès azt a 2/3ot látnánk ami a 13,8milliárd fènyèven tul van😊

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      közepe sose volt ahogy az atoszetumos rèszt is tovább lehet bontani

  • @tamasblank5008
    @tamasblank5008 7 місяців тому +2

    Lehet a nagy bumm elött nem volt semmi ezen a helyen és egy másik univerzumból egy idegen faj hozta ezt össze. Bármi elképzelhető :)

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому +1

      🤣🤣🤣 jo kis eltusolasa a tudomanyos ismeretek befogadasara.

    • @tamasblank5008
      @tamasblank5008 7 місяців тому

      @@MrBarandi Mire gondolsz? Vagy szimplán gyökér vagy? 😅

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Ha elfogadjuk hogy volt eleje akkor az energia a semmiböl jött lerre abbol az idegenek is de ha nem fogadjuk el nem tudunk az energianál kisebbet kitalalni

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому

      @@tamasblank5008Ez milyen intelligens hozzaszolas, öregem?! : " mire gondolok, vagy csak szimplán gyökér vagyok?" - - arra gondolok, hogy anyád nem nevelt meg, es még arra, hogy ilyen stílusban kérdezd meg őt (anyukádat) hátha tudja a sík buta kerdesedre a valaszt, ne tőlem, ugyanis éntőlem megjalhatsz úgy, hogy azt gondolod, hogy a vilagegyetemet, egy idegen faj hozta letre egy masik univerzumbol 🤣🤣🤣 te szerencsetlen tudatlan kisöcsi 🤣🤣🤣

  • @lionheart9188
    @lionheart9188 7 місяців тому +2

    380.000 év, persze...

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Sajnos nem volr ki lemèrje akkor legalábbis mi nem más fejlerebb civilizácio bizros sokkal.pontosabban tudja

  • @gothicurefilm
    @gothicurefilm 7 місяців тому +2

    :-D ennyi ostobaságot honnan szedtél őssze cimbora?

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      1960as elv de ha tudsz jobban akkor kritizáld

    • @gothicurefilm
      @gothicurefilm 7 місяців тому

      @@PmisiPmisi szóval te azt állítod, hogyha senki nem tud megcáfolni tudományosan egy olyan nyilvanvaló ostobaságot, ami csak és kizárólag feltételezéseken alapul, akkor arra az ostobaságra igazságként kellene tekintenie az emberiségnek?

  • @ipsziloniksz2970
    @ipsziloniksz2970 5 місяців тому

    @imrekiss1382 Ezt úgy érted, hogy csak két ellenkező irányban látunk galaxisokat? Vagy hogy? Miből gondolod, hogy csak két irányban terjedt az ősrobbanás? Mert ez elég nyilvánvalóan nem igaz.

  • @gachibass3639
    @gachibass3639 4 місяці тому

    Ateista vagyok de mégis felvet egy kérdést, mi volt a robbanást előtt?

    • @tothgabor100
      @tothgabor100 4 місяці тому

      Könnyű kérdés de nehéz a felelet. Elképzelni sem tudjuk (jelenleg).

    • @laszlotanko5462
      @laszlotanko5462 Місяць тому

      Felkészülés a robbanásra.😂😅

  • @carlosfeher4292
    @carlosfeher4292 5 місяців тому

    a tiszta energia annyira koncentrált volt, hogy még az elmélet kitalálói is úgy jellemzik hogy HIHETETLEN..... szerintem is az. De ha mégis igy volt, akkor ez a tiszta energia honnan jött??

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 5 місяців тому

      A Világegyetemeket kettő féle elemi részecske építi fel, mindkettő végtelen mennyiségű és végtelen számú Univerzumot működtetnek. Az egyik a graviton, ez a hajtóerő, a mozgató, örökmozgó. Párban a gravitációs sugárzást alkotja. Ez az a tiszta energia. Ezzel lehet utazni a csillagok között. A másik elemi energiarészecske (kvantum) az elektromos töltés.
      A gravitációs sugárzás nyomóereje horribilis, képes összeterelni a galaxisokat. Az Univerzum galaxisait. A végén csak egy maradhat, egy óriási, kristályosodott neutroncsillag, természetesen az eseményhorizontja alatt. Ebben a master fekete lyukban koncentrálódik a tiszta energia, a gravitonsugárzás. És ez robbantja fel. Már végtelenszer megtörtént.
      A kérdésedet ilyen értelemben gondold át (a jelenlegi kozmológia, hogy finoman fogalmazzak totálkáros).

  • @MrLotsie
    @MrLotsie 7 місяців тому +2

    Ok, és akkor a "Tér az miből van?

    • @imrereinitzer9023
      @imrereinitzer9023 7 місяців тому +4

      Nem tudjuk, de nem is baj. Orbán azt is megadóztatná.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      A ter is egyfajra energia ami önmagát hozta lètre kèpzeld el a kámfort maj fordutsd meg a folyamatot a lègböl egyszer csak lesz valami gyakorlatilag valaminek azaz a semminek önmagával is kölcsönhatásva kell lèpnie hogy lehessen valami

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Semmiből se, a tér egy definíció, egy matematikai objektum, ami a valóságban, a természetben nem létezik. De a fizikus nem is a térről beszél hanem a téridőről, ami még nyilvánvalóbban csupán egy egyenlet rendszer, amit nem lehet felfújni, görbíteni, az nem keletkezett, mert mi találtuk ki.
      A Világegyetemek összesen kettő alkotórészből épülnek fel, ez két elemi energiarészecske, tömegük nincs. Ez maga az anyag. Nem keletkezik, nem semmisül meg. Csak átalakul. Mindkét összetevő végtelen mennyiségű, az egyik a graviton, a másik az elektromos töltés.
      Az Univerzumok ott vannak ahol az elektromos töltések koncentrálódnak. Az Ősrobbanás előtt ezek összezuhannak egy Master fekete lyukba, ami egy óriási, globális neutroncsillag. Ezt a gravitonsugárzás tovább pumpálja és végül felrobban. Nincs semmilyen szingularitás butaság.

  • @user-mt5bl2fz8e
    @user-mt5bl2fz8e 6 місяців тому

    Mi az a semmi amiből lett minden?
    Utazàs a vilàgegyetem szélére..
    Ha valami végtelen akkor,hogy lehet tudni hol a széle?

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 6 місяців тому

      Az a semmi egy előbbi Világegyetem. A Világegyetemek ciklusos működésűek és a gravitációs sugárzás ami az anyagi világunkat működteti (és alkotja is). Ha képzeletben a Föld helyére a Világegyetemet helyezzük, akkor talán könnyebben érthető lesz a a gravitáció működése, bár természetesen a kettő között jelentős különbségek vannak. Ha a Földön fellősz egy ágyúval, akkor a golyóbis lelassul, majd visszaesik. Az Ősrobbanás szétlőtte a "golyóbisokat" vagyis a galaxisokat és azok per pillanat nagyon lassan fékeződnek. Elméletben eljöhetne az idő amikor a Világegyetem tágulása megáll és visszafordul, de véleményem szerint a galaxisok csoportosulása és összeolvadása miatt ez a Nagy Recsnek elnevezett alternatíva nem valósul meg, mert hamarabb kialakulnak olyan óriási fekete lyukak amelyek egymással fognak versenyezni ki legyen a legnagyobb. Csak egy maradhat és ha sikerül átlépni egy határt akkor ez a legnagyobb megszalad és egyre gyorsuló sebességgel elnyeli a szomszédait. A hajtóerő a gravitációs sugárzás, ami elképzelhetetlenül nagy nyomóerőt képvisel. Mivel a gravitonok sebessége legalább 5-6 nagyságrenddel meghaladja a fénysebességet, így az összeomlás hirtelen lesz.
      A végén az Univerzumból már semmi sem marad és a teljes anyagi világunk beleesett ebbe a kialakult Master fekete lyukba.
      A fekete lyuk nagyon félre van értve, abban nincs szingularitás, mert ez csak a relativitáselmélet butasága. A fekete lyukakban egy sűrű, kristályos neutroncsillag ül. Minél nagyobb annál sűrűbb, ahogy a neutronláncok rendeződnek. Ezt a Master neutroncsillagot a végtelen gravitációs sugárzás tovább pumpálja és a végén felrobbantja. Ez lesz egy újabb Ősrobbanás.
      Az Univerzum nem végtelen. Végtelen a Világmindenség végtelen számú Univerzummal, amelyek már végtelenszer felrobbantak. Ennek nincs széle. Ha némileg leegyszerűsítjük, akkor az Univerzumoknak el lehet képzelni valamiféle szélét, de mint például a Napnak sincs határozott széle, úgy az Univerzumnak is elmaszatolódik a széle.
      A Master neutroncsillagnak könnyebben értelmezhető a széle, mert az egy szilárd test. Nagyon szilárd. Az átmérője sok fényév.

    • @akosgyulai
      @akosgyulai 5 місяців тому

      @@ipsziloniksz2970 Ez a ciklikusság azért jó, mert emögött ott van az akkor még csaknem tudatlan ember lélekvándorlási hite, bizony ez sem valami eredeti tudományos gondolat. A másik, hogy a háttérsugárzásban ennek nyomát csak ki kellene mutatni.Ez persze az egyetlen robbanásra is vonatkozik.

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 5 місяців тому

      @@akosgyulai
      1. Hol látsz kapcsolatot a ciklikus Univerzumok és a nemlétező lélekvándorlás között?
      2. Miért pont a háttérsugárzásban keresnél nyomot? Maga a háttérsugárzás lenne a nyom a tud. elképzelés szerint.
      Itt van inkább egy nyom ami sokkal inkább utalhat egy másik Univerzum keletkezésére esetleg , ultranagy energiájú részecskezápor, akár egy idegen ősrobbanásnak megfelelő energiákon: APOD: 2023 December 5

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Tyú ez nagyon zavaros lett nekem. Először is, egyelőre úgy tűnik az univerzum tágulása nem fog megállni (ez persze tényleg változhat még, de most semmi sem utal rá). Az ősrobbanás nem lőtte szét a galaxisokat, pont a videóban is benne van, hogy 380.000 év kellett az első atomokhoz, addig csak atommagok jöttek létre. A grafiton puszta feltételezés, egyelőre nyoma sincs. Ugyanakkor a gravitációs hullámok sebessége is fénysebesség, sőt igazából mivel az a tér hullámzása, így a fénynek van gravitációs hullám sebessége, ami a maximum. Így a gavitonok nem valószínű, hogy 5-6 nagyságrenddel gyorsabbak lennének, mint a fény sebessége. A feketelyukban nincs neutroncsillag, ezt csak néhány kóbor fizikus mondja, de ennek elég sok minden ellentmond. A világmindenség végtelensége még nem jelenti azt, hogy az univerzumunk nem lehet végtelen, ha foglalkoztál a végtelen fogalmával akkor gondolom ez evidens is. Na bocsánat, csak ez nagyon tudománytalan volt. @@ipsziloniksz2970

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 4 місяці тому

      Ok, nyilván zavaros lett neked, hiszen amit írtam az nem wikipédia.
      1. Az univerzum tágulása szerintem sem fog megállni, bár lassul, de egyszerűen nem lesz rá ideje, mert a galaxisok összeolvadása klaszterekké sokkal gyorsabban elvezet az összeroskadáshoz. Tehát nem egy lassú fékeződés lesz a végkifejlet, hanem egy hirtelen folyamat amint egy óriás fekete lyuk olyan nagyra nől amitől a szomszédokat a sebességvektortól és impulzustól függetlenül besöpri magába. A hajtóerő a gravitációs sugárzás ami gravitonpárokból áll, ne keresd a wikipédiában.
      2. Persze, hogy nem a kész galaxisokat lőtte szét az ősrobbanás, az anyagukat lőtte szét.
      3. A graviton elemi energiarészecske feltételezés, de enélkül nem lennének képesek idejönni az ebek. Itt vannak, millió megfigyelés, elrablás, beavatkozás támasztja alá.
      4. A gravitációs hullámokról amit írtál az a tudományos tévedések sorozata.
      5. A tér hullámzása: na itt álljunk meg. Tisztában vagy azzal, hogy mi a tér? A fizikusok félrevezetnek, mert tér fizikailag nem létezik, mert az egy elméleti konstrukció. Ezért nem tud hullámzani. Amíg ezt vitatod nem tudunk továbbmenni.
      6. Amit a LIGO érzékel az a gravitációs sugárzás parányi csökkenése és erősödése a napfogyatkozáshoz hasonló módon, ugyanis fekete lyukak (= óriás neutroncsillagok) egyre gyorsulva keringenek egymás körül és mindkettő kitakar egy kis részt a háttér gravitációs sugárzásból. Amikor számunkra egyvonalba esnek (= fogyatkozás) akkor a távolabbi kitakarja a maga részét és így a közelebbinek kevesebb háttérsugárzás jut, tehát ő kevesebbet takar, mint amikor egymás mellett látszanak. Ez okozza a gravitációs hullámzásnak vélt megfigyelést.
      7. A gravitonok 5-6 nagyságrenddel gyorsabbak mint a fény, lásd ebek.
      8. A feketelyukban neutroncsillag ül, ennek semmi nem mond ellent. A fekete lyukban szingularitás nincs, mert ez a relelm butasága. Kérlek mondd el mire gondolsz ami ennek ellentmond.
      9. A világmindenség végtelen és végtelen számú Univerzumot foglal magába. A mi univerzumunk nem végtelen kiterjedésű. Egyik sem az. Végtelen viszont a gravitációs sugárzás, ami örökmozgó elemi energiakvantumokból áll, ezek a gravitonok.
      Kösz a bejegyzésedet, ha érdeklődnél örömmel válaszolok és segítek megérteni miről van szó.
      @@SmokeandShisha

  • @Raketa6
    @Raketa6 5 місяців тому

    "Hirtelen a semmiből jelent meg..." Ez nem definiálható fogalom. Az anyag nem vész el csak átalakul. De kezdetnek nyilván lennie kellett csak a jelenlegi tudomány még nincs azon a szinten, hogy rájöjjön.

  • @gezakiss1104
    @gezakiss1104 6 місяців тому

    Tartály nélkül nincsen nyomás. Nyomás nélkül nincsen robbanás

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 6 місяців тому

      Nyomóerő van, ahhoz nem kell tartály. Ha ráállok a kisujjadra akkor érzed a nyomóerőt.
      Az ősrobbanásoknál az a nagyon nagy csillag a tartály amely összegyűjtötte egy előző világegyetem összes anyagát. Ez egy nagyon erősen összepréselt neutroncsillag, ami az összes elérhető anyag benyelése után továbbra is nyeli a nyomóerőt okozó (gravitációs) sugárzást. Ez egy irdatlan erő ami felpumpálja a tartályodat. Ez veti szét a csillagot, okozva egy újabb Ősrobbanást. Természetesen az őscsillag nem látszik mert a tömeggel együtt növekvő nyomóerő visszafújja a fényt, így csak egy fekete lyuknak látszik az objektum és a fizika tudomány ezt erősen félreérti, szingularitást vízionálva neutroncsillag helyett. Viszont téridő nem létezik, ezért az nem görbíthető és nem is okozhat semmit.
      A leíró egyenletek vannak félreértve és olyan körülményekre túlextrapolálva amelyre már a relativista egyenletek nem értelmezhetők, mert hülyeségekre vezetnek.

    • @laszlobizsok26
      @laszlobizsok26 5 місяців тому

      ...ezek csak fantáziálnak, nem ismerik a fizikát... de recepteket álmodnak félálomban...

  • @PROMETHEUS2083
    @PROMETHEUS2083 5 місяців тому

    Lenne egy kérdésem a SEMMI hogy tud felrobbanni??? :D

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 5 місяців тому

      Sehogy. Nem a semmi robbant fel, hanem egy előző Univerzum amit összepréselt a végtelen gravitációs sugárzás egy nagy, master fekete lyukba. Amikor ezzel kész lett akkor még tovább pumpálta és ettől robbant fel. Ez a gravitonsugárzás a mozgató, örök és örökmozgó elemi energia, a nyomóereje 10^44 newton. Ez a nyomóerő nyomja a fejed atomjait, minden oldalról, ezért nem érzékeled. Alulról egy hangyányival kevesebbel nyomja, ez okozza a gravitáció jelenségét.
      Sajnos a tudományos közösség olyan 70 nagyságrendet téved a gravitáció megitélésében. Nem is tudom lehet e ennél nagyobbat tévedni valaha is. Ha igaz lenne amit a tudósok a gravitációs erőhatás nagyságáról állítanak (kb 30 nagyságrenddel kisebb mint az elektromágneses erőhatás) akkor a gravitáció már pikométeres távolságban is elenyészne.
      De nem teszi, ellenben galaxisokat képes összetartani.

  • @tiborkovacs8628
    @tiborkovacs8628 7 місяців тому +1

    A tudomány korunk hite!

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Ez nem van Tudomány már nagyon règota van szerencsère

    • @akosgyulai
      @akosgyulai 7 місяців тому

      Nem egészen, a természettudomány az természettudomány, amelyben léteznek törvények határfeltételekkel és peremfeltételekkel. a határ átléphető tudományosan a perem nem, Ami a peremig érvényes, azon túl már nem. Az univerzumunk véges, a "0" tér-időben nincs értelmezve. Ha nincs értelmezve nem is lesz, akármennyire fejlődik a tudomány. Bár a 4 féle erőből az elektromágnesség és a gravitáció potenciáltér, a 0 perem és a végtelen nincs értelmezve, de a végtelenben 0, mert úgy definiálták(az ember). Az áram( a legegyszerűbb az egyenáram:Laplace U=0 differenciál egyenlettel írható le, amelynek más más a megoldása pontforrás, vonalforrás(nyelő esetén). Mondjuk egy viszonylag egyszerű megoldásnál , néhány megjegyzéssel úgy 100 oldalas dolgozatban., mondjuk két határfeltétellel és két át nem léphető peremfeltétellel. A forrás és a nyelő közötti rész potenciáleloszlása számítható ritkán analóg módszerrei, majdnem mindig bonyolúlt számítógépi NUMERIKUS megoldással. Viszont sem a forrásbeli eloszlás, sem a nyelőbeli eloszlásra, nem érvényes ez a törvény, csak a peremig, a forrástől néhány mikrométerre igen, de a forráson belül már nem. Ahhoz a forrást, a 0 pontot kellene más módszerrel vizsgálni és benne a forrásban a 0 pontban.(de a benne szó is marhaság, itt, vagy ott, vagy mikor ugyanúgy az. Ezt olyan ügyesen kerülik meg mint a bűvész teszi, amikor varázsol. Nos az univerzum 0 pontja vizsgálható lenne , ha bele tudnánk menni. De nincs 0 pontja sem időben sem térben, nem tartozik bele az UNIVERZUMBA, ANNAK CSAK A PEREME. MÁR PEDIG AZ ŐSROBBANÁS ITT VOLT(A PEEREMEN KÍVÜL),, DE HOGY EZ PEREM AZ BIZTOS, MÉG HA EGYES TUDÓSOK, VAGY BÖLCSELKEDŐK ERRŐL NEM VESZNEK TUDOMÁST. A csillagtörténetekből lehet képzelődni, csak ott mindig van valami, amivel történik valami. Igen, az oxigénből és hidrogénből víz lesz. Nos , mi volt ez a valami, AMIBŐL A VÉGES UNIVERZUM KELETKEZETT arra nincs TUDOMÁNYOS jogunk és nem is lesz tudományos válaszunk. Ahol egy tér -idő függvény nincs értelmezve, ott nincs értelmezve , ezt ma már egy felsős iskolás is tudja, ott nincs tudomány. Ennyire egyszerű! EZ HIT KÉRDÉSE VOLT, VAN ÉS MARAD IS.(vagy ateista hit, vagy Istenhit, nincs más választás, kár hitegetni magunkat.) A KELETKEZÉST NEM SZABAD A FEJLŐDÉSSEL ÖSSZEKEVERNI, ANNÁL IS INKÁBB, MERT A TEREMTÉS-ELMÉLET IS FEJLŐDÉST ÍR LE AZ AKKORI KORNAK MEGFELELŐEN. Miért nem úgy írták le, mint ahogy a bűvész huzza elő a nyulat a kalapból? Aki tud teremteni egy egész holt és élő világot, miért kell azzal napokig "nyavajogni", miért nem hókusz-pókusz? A VÉGTELEN KIS PONTRÓL NEM BESZÉLEK., A VÉGTELN SE NEM KICSI SE NEM NAGY, HANEM VÉGTELEN. A KVANTUMELMÉLET AD NÉMI MAGYARÁZATOT, CSAK SZERINTEM AZ VESZÉLYESEBB AZ ATEIZMUSRA, VAN VÉGTELEN, VAN IDŐTLENSÉG(ÉS ÖRÖK ÉLET?), TÖBB UNIVERZUM IS VAN, VAN TÚLVILÁG?, ÉS AHÁNY UNIVERZUM ANNYI FÉLE ÉLET??? ÉS BIZTOSAN VAN ISTEN, CSAK KICSIT MÁS, MINT AMIT A VALLÁS HIRDET.? EGY DOLOG NINCS, A PEREM, TEHÁT A MATEMATIKUSOK EZZEL CSAK HÜLYÉSKEDNEK?!

  • @gheorghegalsan5743
    @gheorghegalsan5743 7 місяців тому +1

    ŐSROBBANÁS ?:::után?....hát a fosás...BLA---BLA--BLA--------BUMMMM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • @gyurma7
    @gyurma7 7 місяців тому +4

    Az utolsó mondatba az univerzum helyett tedd be magyarországot, úgy még életszerűbb 😅

    • @roffroff1655
      @roffroff1655 7 місяців тому +1

      Nem "mondatba", hanem: mondtaban és Magyarországot, nagybetűvel írjuk, mert tulajdonnév! Még mielőtt teljes lesz a sötétség, hoztam egy kis fényt.

  • @botondlitkey8071
    @botondlitkey8071 7 місяців тому +3

    Nagyon szép ez az ősrobbanás elmélet ( és simán lehet igaz is ) , de én azt mondom előbb csináljon nekem egy matematikai képletet arról , hogy mi fog történni pontosan, azzal a 90 golyóval, amiből holnap kihúzzák a lottó ötöst ,ha ezt az időben nem túl távoli dolgot, pontosan kiszámolja nekem , akkor elfogadom azt a magabiztos előadási módot , ahogyan egy 14 millárd évvel ezelőtti dologról a másodperc töredékéig lebontva beszél..,

    • @rvoros
      @rvoros 7 місяців тому

      Igen, ez engem is zavar.
      Fontos az ertelmezes. Mindig oda kene mondani, hogy "ez nem a valosag, de ezen model alapjan szamolva ez meg ez meg ez lenne akkor".
      Es mivel a papir mindent elbir, hat behelyettesitenek nagyon kis idoket is.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      A lottot viszont 44-45millio az esèlyel huzzák ha a teli találatos 5ös lotott veszük ha azokat a földhöz ragadt maradi feltèteleket vesszük sorra akkor hány milliard billio billiatd vagy trillio az 1hez az esèly ----de mint tudjuk mèg ebben a rendszerben is több találat lehetsèges 1 azaz egyetlen èvben csakhogy mint tudjuk nem egyetlen èv áll rendelkezèsre csak a beláthato èv/tèr 13,8milliárd fènyèv a nem beláthato ovatos becslès szerint is minimum ennek 2xese most vegyük csak a beláthatot de nem ilyen egyszerü mivel mint tudjuk nem egy sik lap van es es a sik ember kereshet nem is egy sik ember bal jobb fel le iránnyal itt vannak tèrdiemziok ès itt jön az a kèpbe hogy a 1980as èvekben is elfogadottá tettèk hogy nem "csak" 3 tèrdimzio van hanem legalább 13 ès akkor mèg az idö diemnziokrol szo se eset. Mindegy lehet mèg tovabb mèg tovább ès mèg tovább bontani nem ragozom tovább. Az elhibázott ötös lotto elmèlet amugy meg azert sem helyes mert ha csak egyetlen èlölèny is megèl máshol ahol semmi más akkor már nem.igaz mint tudjuk a bakteriumok ès virusok melett van a medve állatka ami minden lètezö tèzis ellenkezöje körülmèny ellenère is nem hogy èl szaporodik ès neki nem kell sem ruha sem semmilyen technologia hozzá de most adhunk neki ahogy az embernek 30000-60000èvet.….ha már most mindenhez tud alkalmazkodni mi lesz 30-60ezer èv mulva?

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      @@rvoros a legnyilvanvalobb ellenpèlda a medve állatka minden dacára èl is virul szaporodik stb ha már most kèpes erre mire lesz kèpes akár30-60ezer èv mulva? Ez olyan mintha egy paklibol kivennènk a jokereket azok a civilizáciok csak tudasan kivettèk öket a ezert tartunk ott hogy mèg mindig nncs ingyenes nap energia vákum engia ingyen ihato viz vagy hova tovabb a legtöbb helyen ingyenes elekromos vagy más jármü töltès siman lehetne

  • @matebauer7387
    @matebauer7387 7 місяців тому

    Sok mindent rosz ebben videoban kicsit nagyobb utanajárás kéne😂

  • @ferencuzsoki1069
    @ferencuzsoki1069 7 місяців тому +1

    A semmiből nincs semmi! Honnét jött az energia? A semmiből?!

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Ha ezt felfognák a fizikusok az sokat segíthetne a valóság megismerésében, de az eltévelyedett fizikus csak számol, csak számol és számol.
      Az energia adott és örök. Végtelen mennyiségű és kiterjedésű, amit örökmozgó elemi graviton energiarészecskék, kvantumok alkotnak és párban a gravitációs sugárzást képezik. Ez a végtelen gravitonsugárzás tenger a létezés alapja. Egy másik fajta energiarészecske is létezik, ez az elektromos töltés. Ezek ketten építik fel az általunk ismert anyagi világot. Nincs 150 féle elemi részecske, csak ez a kettő. De mindkettőnek van egy szerkezeti tükörpárja, így vannak összesen négyen. Ez az anyag, tömegük nincs. Ez az anyag örök, nem keletkezik és nem vész el, csak egymással kapcsolódva átalakul, létrehozva a tévesen elemi részecskéknek gondolt de összetett részecskéket, így a stabil elektront, pozitront, protont, antiprotont, fotont és a graviton párokat ami a gravitáció jelenségét okozza.
      Tehát az energia a létezés attribútuma, nem jön semmiből hanem van. Ő a mozgató, működteti a fényt, az elektronokat és a protonokat, mivel részt vesz a felépítésükben. A graviton nem veszít energiát, örökmozgó.

  • @Atti366
    @Atti366 6 місяців тому

    Valahogy nem tudom elképzelni ezt az ősrobbanás dolgot, a semmiből lesz valami ??

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 6 місяців тому

      A semmiből nem lesz semmi. Az anyag örök, nem keletkezik és nem semmisül meg. Csak átalakul.
      Bővebben nézd meg az SZ -nek adott választ.

    • @Atti366
      @Atti366 6 місяців тому

      @@ipsziloniksz2970 Mi az hogy nem keletkezik , valahogy létre jött

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 6 місяців тому +1

      Tekintsük axiómának. Egy csomó sztereotípiával van megtűzdelve a gondolatvilágunk. A fizikusok elégedettek a nemlétező tér vagy a téridő hajlítgatásával például. Az Univerzum keletkezése annyit tesz, hogy egy előző Univerzum anyagából szerveződik újjá az Ősrobbanással. De az anyaga nem keletkezik hanem durván átalakul. Az anyag maga csupán kettő féle elemi energiarészecske, ez a kettő az örökéletű, végtelen mennyiségű, soha nem keletkező és soha meg nem semmisülő anyag. Ezek végtelen számú Univerzumot alkotnak.
      Az egyik a graviton, amelynek szerkezeti tükörpárja is létezik. Párban alkotják a gravitációs sugárzást, amelynek hatalmas a nyomóereje. Erre szükség is van, különben nem alakulnának ki csillagok, galaxisok vagy galaxis klaszterek.
      A másik az elektromos töltésrészecske, szintén tükörpárral, pozitív és negatív jelűek.
      A kétfajta tükörpár, mind a négy megtalálható a fotonban. Ha a foton megáll akkor kettéhasad és a két két részecskepár kialakítja a normál, barionos anyagot, az elektront és a protont. Ezek tóruszok. Így alakul ki a megszokott világunk. Nem a semmiből. Az anyaga nem jött létre, csak átalakult. Az energiarészecskék egymással kapcsolódva körpályára álltak és ekkor alakult ki az anyag tömeg tulajdonsága, ugyanis a két elemi részecskének nincs tömege. A körpályán fénysebességgel keringő energiarészecskék tehetetlensége okozza a tömeg illúziót.
      Tehát az anyagi világ van. Nem keletkezik csak átalakul. Ezt nem vitatni kell hanem szokni, ennyit tudok hozzátenni. Ha további kérdésed lenne tedd fel bátran.
      @@Atti366

  • @PmisiPmisi
    @PmisiPmisi 7 місяців тому

    A ter is egyfajra energia ami önmagát hozta lètre kèpzeld el a kámfort majd forditsd meg a folyamatot a lègböl egyszer csak lesz valami gyakorlatilag valaminek azaz a semminek önmagával is kölcsönhatásva kell lèpnie hogy lehessen valami

  •  Місяць тому

    Az univerzum nem tud gyorsabban tágulni mint a fény seebssége. Ez fizikailag nem értelmezhető feltevés. Azt viszont el tudom képzelni, hogy olyan gyorsan tágul, hogy már nem csak a vörös színben látszik hanem más frekvencián amit mi nem tudunk még detektálni, például a fekete színt sem tudjuk.

  • @richardtorok8345
    @richardtorok8345 7 місяців тому +1

    Nem hiszem el!!

  • @attilapapp4464
    @attilapapp4464 7 місяців тому +3

    Olyan elméletet is hallottam, hogy a folyamatosan táguló univerzum egyszer eléri határait és magába zuhan, ami egy újabb ősrobbanáshoz vezet. Így újra és újra kezdődik minden, más más lehetőségekkel.

    • @MrBarandi
      @MrBarandi 7 місяців тому +2

      Azt az elmeletet nehany eve a tudomany kizarta.

    • @attilapapp4464
      @attilapapp4464 7 місяців тому +2

      @@MrBarandi Köszönöm, ezt nem tudtam. Azért érdekes.

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Ez a jó verzió. A galaxisok láthatóan szerveződnek, egymásba olvadnak. Hatalmas, gravitációsan kötött rendszerek jönnek létre. Mi a Virgo klaszterhez tartozunk ami a szomszédainkkal a Nagy Vonzónak nevezett objektumhoz kötött.
      Ezek a galaxiscsoporok aztán a Shapley szuperklaszterhez vannak kötve etc.
      A Nagy Falnak nevezett csoportosulás meg már a fél Univerzumot átíveli.
      A gravitáció teljesen félre van értve, az nem a leggyengébb, hanem a legerősebb hatóerő, a tudomány itt kb 70 - 80 nagyságrendet téved, hála Einstein munkásságának és a műve félreértelmezésének, mert téridő nincs a természetben, így ennek a fogalomnak a gravitációhoz értelemszeűen semmi köze sincsen.

    • @gaborvaras1347
      @gaborvaras1347 7 місяців тому +1

      Ez volt pár éve a hivatalos elmélet . De már ezt is kezdik egyre többen elvetni

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 5 місяців тому

      A nagy recs elmèlet volt de hogy újra kezdödne minden utána arról szó sem volt anno....

  • @mihalykis3482
    @mihalykis3482 7 місяців тому +3

    Ennyi baromságot rég hallottam!

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Akkor mondj jobbat ha se a hittan se ez nem tetszik kivancsi vagyok hogy az energia hogyan lesz meg ablok minden ha nem igy xd

  • @urszinsandor
    @urszinsandor 7 місяців тому

    "Létre jött a tér" - ez is ellentmond a józan észnek. A tér független az anyagtól.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Független is meg nem is mert lègüres tèr amiben az energia uszott mindig volt de a mi felfigásunk szerint az is semmi meg minden amit semnilyen spektrumban gamma mod sem èrzèkelübk.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Nem egeszen mert az anyag is energia a tèr mèg a lègüres tèr is tele vakum energiaval tulajdonkeppen a lègüres ter is valami energia vibraciok összesège

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      A ter az anyag de idö is ezek szorosan összefüggenek egy egy folyamatot annak lezajlását lehet idönek nevezni de ezek már a plank idö alatt zajlottak le...

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      Nem, nem független.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      @@sziriuszkibernetikaitarsas542 igy van a ter az anyag az energia egy ès ugyanaz

  • @stanoli1
    @stanoli1 7 місяців тому

    Nagyon rossz a cím,ugyanis nem derül ki semmi a filmedből ami újdonság ,a kérdés az az hogy mi volt az ősrobbanás előtt ,és nem az ősrobbanás után

  • @sheekerz
    @sheekerz 7 місяців тому

    Az Ősrobbanást nem egy keresztény pap találta ki...?? 🤔
    A gyorsuló tágulást meg tudták magyarázni azóta...?🤔

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      A gyorsulva tágulás egy elkapkodott hírverés volt, egyetlen nagyon távoli szupernova megfigyelése alapján, amelynek a hibatűrése óriási volt. Azóta tíznél több ilyen nagyon távoli robbanás vizsgálatával kiderült, hogy semmiféle gyorsulás nem állapítható meg. Nature cikk a forrás. Ezt nem nagyon verik nagydobra, mert elég égés. Sajnos több hasonló melléfogás van a Nobel díjakkal, ilyen például a Higgs bozonos is.

    • @SmokeandShisha
      @SmokeandShisha 4 місяці тому

      Lemaitre -re gondolsz és ő tényleg leírta, hogy az univerzum egy öklömnyi "ősatomból" indult el ( ő hívta ősatomnak). De, természetesen nem volt vele egyedül, Friedmann is levezette az einsteini egyenletekből, hogy egy pontból kellett elindulnia az univerzumnak. Lemaitre neve azért maradt fent, mert ennek az egyház tényleg örült, abban a korban amikor a tudomány kezdte megcáfolni Isten létét, akkor jól jött a teremtés teória, hogy a világ nem mindig volt, hanem teremtődött.

  • @kuti841204
    @kuti841204 7 місяців тому +1

    380 ezer év, de honnan lehet ezt tudni??? Miért nem mondjuk 275500 év múlva..ilyen pontos számokat mondani egyszerűen hülyeség, hihetetlen..de mindegy persze ez nem a te hibád..

    • @bencejuhasz6585
      @bencejuhasz6585 7 місяців тому +2

      a kb. 380.000 év az mióta pontos szám? 🤔

    • @kuti841204
      @kuti841204 7 місяців тому

      @@bencejuhasz6585 ohh de okos vagy te is ba@meg.. hadj mát békén minek írsz ki vagy te mi??

    • @kissbela7409
      @kissbela7409 7 місяців тому

      @@bencejuhasz6585
      Marhára nehéz megérteni tényleg, hogy mit akar mondani, de tegyél mögé ilyen qrva okoskodó smile-t, mert attól te aztán vagy valaki.

    • @bencejuhasz6585
      @bencejuhasz6585 7 місяців тому

      @@kissbela7409 🤓

  • @matebauer7387
    @matebauer7387 7 місяців тому

    26,8 miliard évvel ezelött nem 13...

  • @SteveO91
    @SteveO91 7 місяців тому +2

    0:08 mi az, hogy a semmiből? A semmiből nem lesz valami, na ezért zavaros ez az egész.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      De lesz a lègüres tèrben is lesz

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 5 місяців тому

      Amennyiben a.teljesen lègüres tèr amiben nincs semmi kezdetben lesz valami akkor az a semmiből lett ès pont spontán

  • @GaborBekkerbboytr1ck2g
    @GaborBekkerbboytr1ck2g 7 місяців тому +1

    a semmibol nem lesz minden.. csak az osrobbanas ilyen

  • @Maci-Laci
    @Maci-Laci 6 місяців тому +1

    aki ismeri magàt ismer mindent de azt szavakba önteni lehetetlen. nézz magadba s tedd fel a kérdést: MI EZ?
    A VÀLASZ OTT VAN. CSAK SOHA NE FELEDD A KÉRDÉST. amely vàlasz nem jön és megy az a vàlasz az IGAZSÀG. Tartsd a kérdést s a vàlasz magàtól megjelenik.A vàlasz nem szavak formàjàban érkezik. Az csak a szinapszisok jàtéka. Tehàt a lényeg nem a vàlasz hanem a kérdés. A kérdés kinyit. A vàlaszok bezàrnak. Nyitsd meg az elméd s a vàlasz ott van. ❤

  • @urszinsandor
    @urszinsandor 7 місяців тому +2

    Ez az elmélet egy hatalmas marhaságnak tűnik. Ezzel az erővel a bibliai teremtésben is hihetnénk. Ott is a semmiből lesz valami.

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      De ha sem ez es sem a hittan akkor is a semmiböl hisz sem az egyikböl sem a másikbol....

  • @tamasgardonyi693
    @tamasgardonyi693 7 місяців тому +1

    Ha feltalájuk egyszer a térhajtóművet, az univerzumon túl is tudunk menni(remélem).

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      Mèg ez sem okvetlen kell talan sok eserben elèg almodni

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      A helyzet az hogy 1926tol minimum már használták sőt....

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Az idegenek ezzel közlekednek. A gravitációs sugárzást manipulálják ügyesen, a 115-ös elem segítségével. 3 reaktort szembefordítanak egy egyenlő oldalú háromszög sarkain. Ekkor nem történik semmi. Viszont ha a síkból kifordítják, tölcsérszerűen, akkor a menetiránybl elfókuszálják maguk elől a gravitonsugárzást. A gravitonsugárzásnak horribilis nyomóereje van, így a hátulról érkező sugárzás a fénysebesség sokezerszeresére gyorsít azonnal. Ezt meg tudják tenni másodpercenként hússzor. Ajánlom Bob Lazar munkáját.
      Nem lesz belőlük palacsinta mert ez szabadesés. Egy közeli csillag 20 perc.

  • @evamezo4850
    @evamezo4850 7 місяців тому +2

    Már meg sem néztem,gondolom az isten szó nem hangzott el a videóban.Mégis mi robbant fel. A semmi?

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      A Világegyetem robbant fel ami előzőleg összezuhant egy hatalmas neutroncsillaggá, amelyet nem láthatnánk mert elbújik az eseményhorizontja mögé, alá. A fekete lyukakban nincs szingularitás természetesen.

    • @evamezo4850
      @evamezo4850 7 місяців тому

      @@ipsziloniksz2970 Köszi a választ,de még mindig nem tudom mi robbant fel,mi az a világegyetem,miből lett,hogyan keletkezett,ami felrobbant?Amugy nem hiszem,hogy erre bárki tudna válaszolni,azért köszi❤

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Végtelen számú Univerzum van és ezek már végtelenszer felrobbantak. Az anyagi világot kettő féle elemi energiarészecske építi fel és alkotja. Az egyik a graviton, a másik az elektromos töltés. Mindkettőnek van szerkezeti tükörpárja. Két tükörgraviton alkotja a végtelen mennyiségű gravitációs sugárzást, ami az anyagi világ motorja, hatalmas nyomóerőt képvisel. Ez okozza a gravitáció jelenségét tömegek közelében.
      Figyelj, mert most válaszolok a kérdéseidre. Az általunk ismert anyagi világ ebből a két elemi részecskéből épül fel. A fény foton tartalmazza mind a négy elemi részecskét, ami a kétféle graviton és a kétféle elektromos töltés. Vehetjük úgy, hogy a fotonból keletkezett az anyagi világunk. Ha a foton megáll (atommagba ütközik) akkor kettéhasad. Ha megfelelő a foton frekvenciája akkor a két rész körpályára áll és egy tóruszt alkot, ez lesz az elektron (és a pozitron). A tórusz gerince a graviton amely körül spirálozik a negatív elektromos töltés, amely így kialakítja a tórusz felszínét. A proton ugyanígy keletkezett egy sokkal nagyobb frekvenciájú fotonból. Ne hidd el a kvarkos butaságot, kvarkok nincsenek. Kérdezz bátran, örülök neki.@@evamezo4850

  • @ssdartking113
    @ssdartking113 7 місяців тому +3

    első komm :D

  • @deniliptai-hi5gk
    @deniliptai-hi5gk 2 місяці тому

    Ez is vicc?

  • @csoszke00
    @csoszke00 7 місяців тому +4

    első

  • @lovasjanos9425
    @lovasjanos9425 6 місяців тому +1

    Az hagyán! DE előtte mi volt.

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 6 місяців тому

      Előtte egy másik Univerzum volt amelyik éppen összeomlott egy nagy, Master fekete lyukba. Az összeomlást a gravitációs sugárzás idézte elő és amint az előző Univerzum teljes anyaga beleesett, a gravitációs gravitonsugárzás felpumpálja a lyukban ülő óriás neutroncsillagot és az felrobban. Ez volt az Ősrobbanás.
      Végtelen számú Univerzum van és már végtelenszer felrobbantak. Az összeomlás hirtelen folyamat, mert a gravitonok sebességével érkezik, ami legalább 1Mc, ahol c a fénysebesség. A feltételezett sebességgel számolva az összeomlás olyan tízezer év alatt lezajlik. A gravitonsugárzás nyomóereje 10^44 newton. Ez az erő elegendő galaxisok besöpréséhez.
      A gravitáció teljesen félre van értve, a nemlétező téridő térgörbítéses butasága beleivódott a fizikus lelkekbe.
      Az említett hatalmas nyomóerő a tömegek közelében nyilvánul meg és tömegfüggő. Minél nagyobb a tömeg annál nagyobb rész árnyékolódik ki a sugárzásból. Az elnyelődés gyenge és ezért gondolják a fizikusok a gravitációs erőt olyan rettenetesen gyenge kölcsönhatásnak, 10^-30 nagyságrenddel kisebbnek mint az elektromos kölcsönhatás.
      De ez fatális tévedés, mert így a gravitációs erő akár pikométeres tartományban is elenyészne. Csak a nyomó gravitáció képes millió fényévekre is hatékonyan működni és akár galaxisokat is szoros kötelékben tartani.

  • @fortuna7301
    @fortuna7301 Місяць тому

    Kiderult 🤣🤦🤦🤦🤦

  • @user-bj6zt4ln1k
    @user-bj6zt4ln1k 7 місяців тому +1

    Eszt senki se hiszi el

  • @karolyorosz3396
    @karolyorosz3396 7 місяців тому +2

    Mintha egy hideg zord temetőben lene a univerzumink,ahova a levelek soha nem érkeznek meg,és mi soha nem küldhetünk onnan levelet.....!

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 7 місяців тому

      De min tudjuk a szellemek is atjárnak szoval inentől fogva az átjárhatatlanság nem igaz

    • @sziriuszkibernetikaitarsas542
      @sziriuszkibernetikaitarsas542 7 місяців тому

      Egy zord temető semmi az éjjeli Karácsony Sándor utcához képest. Ott nem a leveled, hanem a saját kijutásod a kétes :))

  • @horvathferenc3055
    @horvathferenc3055 7 місяців тому

    Én nem értek hozzá, de szerintem senki. Itt annyi hülyeséget hallottam, hogy csuda, mert hogy bizonyíték nincs semmire az is biztos! Ki ne találjátok hogy milliár évekkel ezelőtti történésekről itt bárki tud valamit. Úgy látom hogy ezt a témát el kéne engedni! Ne etessük itt egymást külömböző elméletekkel!😮

    • @ipsziloniksz2970
      @ipsziloniksz2970 7 місяців тому

      Engedd el, nem neked való.

    • @horvathferenc3055
      @horvathferenc3055 7 місяців тому

      @@ipsziloniksz2970 te viszont biztos valami nagyon okos figura lehetsz! XY!

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 5 місяців тому

      Jól van itod nem értesz hozzá ha nem értesz hozzá honnan veszed hogy az egész nettó hülyeség???

    • @PmisiPmisi
      @PmisiPmisi 5 місяців тому

      Ha elengednek mindent amit nem ertünk akkor sose.jutnank semmire