ГОДОВАНЕЦЬ | Український бестіарій

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 лют 2025
  • Так, ми нарешті зробили відео про годованця. Ні, не довго збиралися. Майже.
    ☑️Підтримати Гуманітарку:
    Патреон: / undergroundhumanities
    PayPal: yourhumanities@gmail.com
    4731 1856 1570 5263
    Твоя Підпільна Катеринка:
    Настоянки "Бестіарій": / bestiariy.craft
    Сергій Горбаненко. Побутова магія східних слов'ян за археологічними даними
    Володимир Галайчук. Українська міфологія
    Володимир Гнатюк. Нарис української міфології
    Хриснаф Ящуржинський. Про перевтілення у малоросійських казках
    Василь Милорадович. Нотатки про українську демонологію

КОМЕНТАРІ • 595

  • @pidpilnahumanitarka
    @pidpilnahumanitarka  3 роки тому +53

    ☑️Підтримати Гуманітарку:
    Патреон: www.patreon.com/undergroundhumanities
    ПриватБанк: 5168 7573 3271 2670
    Твоя Підпільна Катеринка І СВЯТКОВИЙ СТРІМ!: ua-cam.com/channels/_CpYaZN-UUjoMc2p4X152g.html
    Настоянки "Бестіарій": instagram.com/bestiariy.craft/

    • @alpha_zhest
      @alpha_zhest 3 роки тому +1

      Лінк на наливки не працює (

    • @pidpilnahumanitarka
      @pidpilnahumanitarka  3 роки тому +2

      @@alpha_zhest Виправили!

    • @Женщина-скандалъ
      @Женщина-скандалъ 3 роки тому +4

      Добрий день! Мене звати Юлія. У мене є свій канал,я там можу розповісти про домовика. Тим паче що жінки нашого роду мають екстросенсорні здібності. Як що не побоїтеся відьми,з окупованої території то заходьте 😉

    • @antonmalinovski209
      @antonmalinovski209 3 роки тому +6

      Вялике дякую за працу канала.Прывiтанне з Беларусi

    • @JakPaganel
      @JakPaganel 3 роки тому +3

      Не підкажете де саме на Старобільщині записано історію про годованця?

  • @Evirith
    @Evirith 3 роки тому +6

    Кльова тема. Мені про годованця бабця розповідала. Я теж завжди вважала, що подібні плітки - фантазії заздрісних сусідів. Але живучий забобон: навіть в середині 60-х у військовому містечку, де я живу (здавалося б, осередок атеїстів :-)) ходили такі чутки про одну жіночку, якій просто самотужки вдавалося давати раду з невеликою господаркою. Вона умудрялася і працювати, і город в ідеальному порядку тримати. В тих, хто намагався той город "віджати", починалися всякі негаразди в житті. А коли та жінка виїздила з частини, то сама запропонувала моїй бабці той город забрати - і все ок, нічого не сталося. Просто ділянка була ретельно удобрена і завжди вчасно оброблена. Але людям простіше списати все на "хованця".

  • @КонстантинЖмурко
    @КонстантинЖмурко 3 роки тому +1

    Курка з двома головами, щось мені це нагадує. Дякую за цікаве відео.

  • @ДенисШевченко-ч9о
    @ДенисШевченко-ч9о 3 роки тому +11

    Ще зустрічав варіант неусвідомленого набуття годуванця через купівлю. Зазвичай продавець який хоче спродати годуванця без "палєва" використовує фразу "Та бери зо всім". Купляючи таким чином коня , корову чи будь який інший товар можна було отримати бонусом собі годуванця. І думаю, що окрім заздрості причиною появи міфу про годуванця може бути людська обмеженість. Тобто коли бідовий газда не може (не хоче) зрозуміти, шо аби файно газдувалось то треба від рання до ночі гарувати, та ше й з головою до діла підходити. Дякую, Євгене за чудове видиво. Дочекався)))

  • @kovalyurii7278
    @kovalyurii7278 3 роки тому +261

    Треба спробувати перенести МВС в іншу будівлю. Можливо Арсен Борисович не зможе переїхати)

  • @maghdean
    @maghdean 3 роки тому +245

    У цей буремний час ви так тонко, ніби мимоволі, але дуже влучно вставляєте політичні коментарі, що і боляче, і радісно - дякую вам.

  • @White777Rabbit
    @White777Rabbit 3 роки тому +38

    Прабабця розказувала про годованця. Що аби його отримати треба носити дев'ять днів зносок під пахвою. Пам'ятаю як дід перекидав таке яйце через хату. Розказували про жінку з хутору, що вона його завела. Сама жила в горах в лісі, далеченько від села і тримала велику господарку, яку переважно ж сама й тягнула. Навіть наш молодий сусід який орав її поле, кожного року розказував як там моторошно і то про миску з молоком, хоч кота не бачив, то про зарубану курку біля хати, яку хазяйка не патрала. А ще біля бабці була "нечиста" хата, яка пустувала вже років 40, бо колись, ще при мадярах, хазяїн завів нечистого, але потім все що нажив - пропало, не залишилось нікого з родини і бажаючих зайняти дім в хорошому місці. Нас застерігали не наближатись до будинку вдень, і ходили моторошні історії про те як там вночі біснується нечистий. Завдяки цьому випуску почала згадувати те, що вже почало замулюватись з мого чудового дитинства в гірському селі) Дякую!

  • @lusiennn
    @lusiennn 4 місяці тому +1

    Так хочу більше ваших відео по бестіарію. Мені дуже цікава ця тема але не знаю кому вірити і де шукати інформацію бо повно усілякого непотребу

  • @джаламбай
    @джаламбай 3 роки тому +11

    Раніше я жив у селі, в двоповерховому багатоквартирному будинку. В нас по сусідстві жило літнє подружжя, котрих зараз уже немає в живих. Жінку в селі багато хто називав відьмою, а один із сусідів узагалі завжди кепкував над нею, називаючи хвостатою чи просивши показати хвоста. Коли я ще був молодшим, то чоловік цієї жінки приходив до мого батька, щоб запропонувати комору "зі всім", маючи на увазі зовсім не приладдя, реманент тощо. Мені дуже врізалось в пам'ять, як батько наголосив на тому, що "комора зі всім" йому абсолютно непотрібна :)

  • @angelinaluib5616
    @angelinaluib5616 3 роки тому +23

    Дякую, Євгене, за цікаву розповідь!
    Не знаю чи то був годованець, але у моєї прабабусі в Чернігівській обл. був ось такий мешканець. І однієї ночі він прийшов і душив її і вона відчула що він волохатий. І вона згадала, що в такому разі треба спитати, що мене чекає. І коли бабуся спитала, то він сказав:"нова хата". Тож незабаром бабуся збудувала сама нову хату. А коли вона померла, то всі хто ночував у тій хаті чули, як хтось стукав по швейній машинці і розлетілась по підлозі купа фото. А потім бахнув кімнатними, а потім і вуличними дверима і пішов. А на ранок побачили, що фотографія з моєю бабусею зникла. Десь років тридцять по тому я з дітьми ночувала у цій хаті. І рано, коли світало, я почула у передній як бігають дитячі ніжки. В залі всі спали і це не міг бути хтось з наших.
    А ще з тією ж прабабусею була історія. У неї за три хати сусідка завжди любила, щоб до неї приходили бабусі і сиділи за розмовами чи довгенько була на вулиці, а заходила до хати завжди після 12 ночі. І якось попросила сусідка мою бабусю поночувати в тій хаті, бо та виїзджала десь на тиждень. А інша сусідка каже: -дивись, щоб не було як мені минулого разу. А та що просила, каже:- не вигадуй дурниц.Так от приходить моя бабуся ночувати в ту хату і лягає в передній, а зал був замкнений. І десь об одинадцятій вночі вона чує багацько музик: грають скрипки, бубни ціле весілля, купа голосів і вони кажуть "Ми ідьом к тєбє" відчиняється защепка і двері в залу відчиваються. Бабуся ледве встигла вскочити у чоботи і втікла звідти. Вона попросила потім мого дідуся (сина моєї прабабусі) там ночувати. Він був ще молодий тоді приходив з клубу після дванадцятої в той час нічого вже не відбувалось і він спав спокійно до ранку. Кажуть що то була погана не чиста хата, що там збирались у давнину злодії, які грабували людей і можливо там навіть когось убили чи щось таке. Зараз та хата стоїть пуста і занедбана. Цікаво, чи були такі десь випадки і як їх можна назвати?

  • @nataliiatuhai6366
    @nataliiatuhai6366 3 роки тому +14

    Ми жили в старовинному будинку в центрі Львова і мені в дитинстві приснився сон як діти ображають дивне створіння схоже на мову але з руками і у ві сні я його забрала додому і він оселився в кутку в годиннику з зозулею. Я нікому про це не говорила але коли щось губила то несла йому в той кут цукерку і річ знаходилась. А потім моя менша сестра сказала що бачить того, хто там сидить і описала його точно так, як я його бачила. Ми цю квартиру продали і там тепер магазин і в цьому кутку у них стоїть касовий апарат і справи ідуть добре. А ми забрали цей годинник і він перестав ходити. Тобто домовик там залишився і йому там добре

  • @irtsia
    @irtsia 3 роки тому +99

    Раз в житті я чула історію про годованця, тільки його називали ВиховАнок (Львівщина, тут так кажуть на це)
    Коли ще була дуже мала, в будинку моєї пра-баби по вечорах часто збиралися сусідки і родички, різні старші баби і собі балакали, різні чутки-плітки, спогади. Нас, дітей, до тої розмови особливо не допускали, відправляли десь окремо бавитися або взагалі залишали вдома)) але я частенько зі своєю бабою туди попадала і одного разу чула історію, яку розказували пошепки, мені тоді волосся дибки ставало і дуже боялася зайвого руху десь вночі в хаті))
    Тоді зайшла була мова про одну сім'ю - двох братів та сестри, яким на той час було десь по 45-50 років і всі були неодружені, жили всі в батьківському будинку. Ото ж історія про те, що їхня мама якось образила жінку, яка мала вихованка, і так їм той вихованок поробив, що старі скоро повмирали, а молоді лишилися самі, та ніхто пари собі не знайшов.
    Розказували, як на власні очі бачили, як на колгоспному полі всі збирали якийсь врожай і клунками його кудись переносили. То та жінка, що мала вихованка, завжди набирала найбільший клунок, такий, що навіть найсильніший хлоп з місця зрушити не міг, вовтузилася над тим клунком, шось там говорила, тоді ніби яку пірїнку закидала собі на плечі і рівненько несла куди треба (типу вихованок їй навіть в фізичній праці помагав)

    • @lesyatershak7375
      @lesyatershak7375 3 роки тому +26

      Я також з Львівщини. Коли була дитиною, як і ви, слухала та підслуховувала історії про вихованків. Також чула вживання слова годованець. Почувши цю інфо сьогодні та прочитавши ваш коментар, наче потрапила в дитинство, в якому була присутня різного роду містика в розповідях старших людей. Тоді це і манило і лякало. Сьогодні це теплі та приємні спогади.

    • @irtsia
      @irtsia 3 роки тому +12

      @@lesyatershak7375 так, це гарні спогади, вже й багатьох тих людей нема, але згадуєш - ніби переносишся в той момент і згадуєш ті емоції і той переляк від почутого)))

    • @edelvejser
      @edelvejser 3 роки тому +8

      Так. На Поділлі теж часто вживають "вихованець".

  • @gveregregor9965
    @gveregregor9965 3 роки тому +155

    Ти ба ніскільки різноманітний український бестіарій! З вами стільки всього дізнався, спасибі!

  • @Roman_H7
    @Roman_H7 3 роки тому

    Коментар для просування відео.
    Дякую за цікаву розповідь.

  • @ТаняПриймич-и6с
    @ТаняПриймич-и6с 3 роки тому +50

    Я виросла в гірському селі на Воловеччині. Коли я була мала, то в нас була курка, яка постійно несла зноски (яйця без жовтка), і тато кожен день перекидав це яйце через дім, бо так треба робити, щоб зносок ( в розумінні істота) не вилупився і не жив в нас. Мій молодший двоюрідний брат навіть забрав собі яйце і пробував виносити, але ми, решта дітей, дізналися і розбили йому те яйце під пахвою.

  • @soloway-l1o
    @soloway-l1o 2 роки тому +1

    Кажуть: "продав хату разом з дідьком" Тепер цей вислів для мене звучить зовсім інакше. :)

  • @yaroslavkoval6744
    @yaroslavkoval6744 2 роки тому

    Спасибо огромное! Очень интересно!

  • @БілийГорват
    @БілийГорват 3 роки тому +173

    Кумедно, та в мого кума прізвище Годованець ))) .Згодом перекину йому цей відосик ) ...

  • @akjeress
    @akjeress 3 роки тому +113

    Дуже цікаво про уявлення годованця як курки із двома головами. Вона (він) назовні дає своїй жертві усе для добробуту (навідь потрібних гостей, що не ходять до церкви, бо немає Томосу і то не церква), а натомість забирає собі здоров‘я, і зрештою душу жертви.
    Вітаннячко авторам від слобожанців!

    • @tatvynry6978
      @tatvynry6978 3 роки тому +15

      Тонко) Лайчище вам))

    • @АлексСлободян-г1м
      @АлексСлободян-г1м 3 роки тому +3

      А ведь правда! Может, оно там и на самом деле рулит. Прежний контрактник, скажем, сдох, его вид приняло, и панствует у всех за спинами...
      Кто в истории силен, когда на рашковском гербе сей пернатый символ шизофрении появился?

  • @KvectMag
    @KvectMag 3 роки тому +1

    Ваші розповіді про наше потойбіччя дуже цікаві, дякую за рекомендації наливок

  • @АннаШишкін
    @АннаШишкін 3 роки тому +63

    Я із Покуття. Моя прабабуся розказувала саме таку історію як дідька добути( про годуванця ніколи не чула, щоб в селі говорили, але його роль і можливості чітко підходить до годуванця). Правда його виносити могла тількі жінка. А віддати може може будь який член родини. Суть передачі полягала в тому, що треба в голос проговорити кого ти віддаєш, а людина має забрати добровільно, навіть не здогадуючись що соме вона бере . При цьому можна іти на хитрощі , коли проговорюєш то можеш назвати його не конкретно дітьком , а завуальовано .Вона розказувала оду історію. Одна сім’я мала дітька, і розкаялася, з ним договорилася ,що віддасть його. Пішли на базар продавати корову а до неї бука взяла ( дітько на нього перетворився ). Прийшли купці, корову купили. А вони й говорять. Раз купили корову то беріть і пастуха. І віддали бук. Люди забрали не здогадуючись що взяли.
    А через тиждень приходять тай питають, чи не має у вас ще одного пастуха для сестри?
    В нас не прийнято, щось брати задурно, бо можуть підсунути дітька)))) За все має бути плата! Так він до тебе не вчепиться.

    • @_MinUk_
      @_MinUk_ 3 роки тому +9

      Не знаю з чим пов'язана, але чув що треба хоча б копійку дати за річ, щоб не брати безкоштовно

    • @evdokiiareshetnik4868
      @evdokiiareshetnik4868 3 роки тому +9

      Як на мене, на і нині живий звичай з того ж ряду, що за все треба плату - це заборона брати живці, паростки, насіння чи якусь рослину на розсаду не заплативши хоч копійку. Бо "рости не буде ні в нас, ні у вас".

    • @White777Rabbit
      @White777Rabbit 3 роки тому +1

      @@evdokiiareshetnik4868 Так)

    • @nataliakravchuk7851
      @nataliakravchuk7851 3 роки тому +5

      У нас теж є таке повір'я, якщо тобі щось дають/продають і кажуть :"Беріть зі всім", то треба сказати :" Не треба зі всім, мені лиш .. і назвати ту річ чи тварину що там купуєте/берете", бо "зі всім" - означає - з нечистим

  • @alexandrseliscev7188
    @alexandrseliscev7188 3 роки тому +10

    Vřele děkuji za práci.

  • @vladaivankiv3111
    @vladaivankiv3111 3 роки тому +4

    неймовірно круте відео, спасибі вам!
    щодо досвіду: годованців не бачили, проте у сім'ї є дивна річ, яку моя бабуся (її батьки родом з Лемківщини) робить. щоразу, коли щось зникає, вона перевертає порожню склянку і промовляє : "віддай, дідьку, мою шкоду, бо ся друлю з моста у воду".

  • @sofiya_vynnytska
    @sofiya_vynnytska 3 роки тому +1

    Бррр... мурашки по тілу.... нагнав страху

  • @aleksandrzharok2230
    @aleksandrzharok2230 3 роки тому +7

    Перше це голос. Євген має голос, який саме має бути для подібних розповідей. І так,він,цей голос,мені дуже подобається. Друге це гумор тут і зараз. Третій плюс це оформлення. Дяка вам!

  • @edelvejser
    @edelvejser 3 роки тому +82

    Зносок - яйце без жовтка. Деколи кури несуть такі безплідні, розміром з голубине яєчки. Дуже сильний ресурс (амулет, засіб) для великої кількості різних магічних діянь Їх використовують у чорній ворожбі, поробу на смерть і для виношення годованців. Якщо яйце -символ життя, зносок символ антижиття, смерті, обману. Щоб виносити годованця, одинока жінка 13 днів носить зносок за пазухою. Тоді вилупиться годованець який вночі допомагає по господарству і задовольняє господиню як чоловік. І ще відганяє від обістя іншу нечисту силу, пильнує свою територію. Щоб позбутися, нейтралізувати зносок, його треба перекинути через хату стоячи до неї спиною). Поділля центральне.

    • @olesyakapustyanyk153
      @olesyakapustyanyk153 3 роки тому +9

      Була свідком нейтралізації зноска) Власне десь на початку 90-х років мій тато зі словами: "Ади! Дідькове насінє!" - перекинув його через хату, стоячи до неї спиною. Західне Поділля.

    • @ОЛесяКиянка
      @ОЛесяКиянка 3 роки тому +1

      А як люди бачать відсутність жовтка в цілому яйці?

    • @НастяПлахотня
      @НастяПлахотня 3 роки тому +3

      @@ОЛесяКиянка на просвіт

    • @ОЛесяКиянка
      @ОЛесяКиянка 3 роки тому +5

      @@НастяПлахотня Ага! Дякую, все дитинство провела в селі, але вже забула про таку "експертизу".☺

    • @halynapross6096
      @halynapross6096 3 роки тому +19

      Ха, сама в дитинстві перекидала зноски через хату))). Моя бабуся розповідала історію про якусь жінку з їхнього села, що носила зносок під пахвою, поки вилупився дідько ( точніше, дітко - так вимовляли). Через якийсь час вона хотіла його позбутися, та не знала як. То вона підпалила хату, сподіваючись, що він там згорить, і кинулася навтьоки. Аж бачить, той дітко поруч біжить і каже: Дивіться, мамо, як хата горить, добре, що ми врятувалися.

  • @dashakoverdiuk6630
    @dashakoverdiuk6630 2 роки тому

    Нещодавно зайшла Ваш канал та дуже зацікавив. Дякую за якісний україномовний контент))) Щодо домашньої нечисті (це радше про домового духа), в моїй родині прийнято з нею вітатися коли заходиш у оселю, щоб не бешкетувала. "Здоров'я нашій хаті. Домовичку, вітаю/привіт. Я повернулася(вся)/вдома". А також, коли приходиш в гості до будь-кого "Здоров'я Вашій хаті та її хазяїну (мається на увазі домовий дух, а не господар оселі)". Я помітила, що коли не вітаюсь з домашньою нечістю, трапляється щось не дуже приємне, то тарілка зі столу впаде, то потрібна річ, що впала на підлогу, не може знайтись, як на мить відвернусь від неї, а потім з'являється на столику з дрібницями (хоча я живу сама зараз).

  • @keetten
    @keetten 3 роки тому +1

    У мене була трагічна історія із вірою в годованця. Коли я була підлітком, наша кішка час від часу падала на підлогу, дивилася в одну точку та неприродньо гарчала. Батьки казали: годованця бачить. Через кілька років виявилося, що то була епілепсія. Але уже було пізно, жодні ліки в цьому стані вже не допомагали. Коли її присипляли, я ридала. Досі важко себе простити за те, що через забобони батьків у такий жахливий спосіб втратила друга.

  • @creatogen
    @creatogen 3 роки тому +56

    Круто, підпільна гуманітарка буквально творить сучасну українську культуру. Далі будуть ляльки попс у вигляді істот бестіарію.

  • @ВікторіяДаценко-ш4ъ

    Дякую. Дуже цікаво

  • @Soul_In_Tears777
    @Soul_In_Tears777 3 роки тому +3

    Прикольний випуск. Живий і цікавий. Продовжуйте в цьому ж напрямку.

  • @ЕдуардДзюба
    @ЕдуардДзюба 3 роки тому +3

    Дякую, приємно було згадати Мертвий півень. Одеситам - респект. Аваков- ЧОРТ... Наснаги.

  • @ЕвгенійБойко-ф1и
    @ЕвгенійБойко-ф1и 3 роки тому +2

    Дякую за етер.

  • @Olia_Bila
    @Olia_Bila 3 роки тому +23

    Фух, заходжу до вас і трішки відпочиваю від усього трешу який несеться звідусіль...💚

  • @grendach
    @grendach 3 роки тому +3

    Дякую. Дуже цікаво. Ніколи не чув про годованця.

  • @БеднарчукВолодимир

    Величезна дяка за якісний контент про міфологію!

  • @user-creator25
    @user-creator25 3 роки тому +2

    Прекрасна тематика!!! Прошу, знімайте більше!! У нас така бомбезна фолькльористика!!! А за біганину кота - спасибі!! Я й так ночами через нього не сплю, бо гонить, як шалена! Низький Вам уклін, тепер знатиму причину!! 🙈😂🇺🇦

  • @ОлексійГригорєв-р4я
    @ОлексійГригорєв-р4я 3 роки тому +31

    Мені бабуся розповідала про чорта, якого не хтів приймати в спадок мій прадід, який вирішив стати священником. Прадід ніби в голос сперечався з ним, що не хоче мати з ним справ, а той в нього на подвіррі кидався предметами побуту. Завдяки Вам згадав цю історію, яка викликала містичний жах у дитинстві. Дякую

  • @eneifongura8398
    @eneifongura8398 3 роки тому +2

    Вітаю!
    Велику справу робиш!

  • @Smoulderingmel
    @Smoulderingmel 3 роки тому +1

    Дякую. Дуже доречно казати про наших чортів.

  • @Оленка-ь3п
    @Оленка-ь3п 3 роки тому +4

    Дякую, одне з найцікавіших відео з Бестіарію (після Мавки, звичайно).
    А сонний параліч якось раз був, бачила як тінь людини йшла кімнатою (спочатку тільки чула кроки, бо був поза моїм полем зору) а коли опинився перед мною повернувся до мене обличчям я побачила свого чоловіка (який мирно спав в мене за спиною), тільки тоді змогла рухатись і щось говорити, розбудила чоловіка і ще довго не могла заспокоїтись. Знаю що таке сонний параліч але тоді було дууже страшно)

  • @ЯнаЛисак-ь6ц
    @ЯнаЛисак-ь6ц 3 роки тому +19

    В дитинстві з сестрою начитались казок про домовика. Сестрі так сподобалось, що почала його підгудовувати. То молоко в мисці зоставить, то печево, то солодощі, кожен день щось ставила біля пічки. Десь через тиждень забава набридла. А ще через тиждень, сестра почала плакати в ночі, так лякалася що ледь не на стіни лізла. Тільки на годинику світилося 00:05 кричала, видиралась, плакала так ніби її ножем різали, а на ранок нічого не пам'ятала. В різні забобони батьки не вірять, тому відвели її до лікарів. В Києві на них дивились як на божевільних, вона ж бо здорова. Нормальна дитина.
    Методом спроб і помилок виявили що сестра плаче тільки в бабусеному будинку.
    Через пів року мої батьки ледь не посивіли. Але знайшли рішення. Вона спала на всіх ліжках по черзі (так домовик шукає де вона і в потрібний час не знаходить)
    Зараз все добре. Сестра не лунатить. Здається

    • @ОЛесяКиянка
      @ОЛесяКиянка 3 роки тому +1

      Яка жахлива історія! Як ви вижили за ті кошмарні пів року?

  • @ЧорнийБай
    @ЧорнийБай 3 роки тому +5

    Люблю всяку чортівню фольклорну ,дякую за роботу )

  • @tetianaadamska177
    @tetianaadamska177 3 роки тому +2

    ЦІкава історія! Про домовичка, знали всі, бо вважалоя ,що то добре, коли в хаті живе домовик..., а от про годованця, чую вперше.... Дякую за чудову лекцію!

  • @serhiik5354
    @serhiik5354 3 роки тому +1

    Дякую за цікаву лекцію! Я в захваті від перегляду!

  • @poglyad2
    @poglyad2 3 роки тому +8

    Пишу, щоб бачили це всі!
    Дякую за вашу роботу!!!

  • @mariorossi1360
    @mariorossi1360 3 роки тому +6

    Випуски стають все цікавіше. Дякую за роботу.

  • @fritzmortadella938
    @fritzmortadella938 3 роки тому +1

    Класна рекламна інтеграція, Євгене, продовжуйте, будь ласка!

  • @Венера-в9я
    @Венера-в9я 3 роки тому +3

    Дякую за чудове, інформативна відео. І вітаю, хоч із запізненням, з Днем народження! Многая літ!

  • @learning_with_rj
    @learning_with_rj 3 роки тому +62

    Наша зброя в цей момент - вподобайка на комент!

    • @antonmalinovski209
      @antonmalinovski209 3 роки тому +8

      Кожному воздасця по лайках iого

  • @Svitlanas3774
    @Svitlanas3774 3 роки тому +29

    Дякую за цікавий контент чудовою українською мовою! 😘👍🇺🇦

  • @Ol_Veryta
    @Ol_Veryta 3 роки тому +2

    Дякую за чудове відео!

  • @liudmylasa9248
    @liudmylasa9248 3 роки тому +2

    Для мене перший випадок, коли перечитала всі коменти під відео: цікаві та моторошні історії !

  • @stukanov718
    @stukanov718 3 роки тому +4

    Радий бачити.

  • @lecter100
    @lecter100 3 роки тому +2

    Вподобайка! Хороша аналогія із сучасними чортами!

  • @valentinakulik2775
    @valentinakulik2775 3 роки тому +2

    Дякую Цiкаво.

  • @Уляна-ч7ц
    @Уляна-ч7ц 3 роки тому +60

    Гадзвичайно цікаво, Гоголь тільки малу краплину нашого світу духів описав і то став відомий на увесь світ. Тут роботи для письменників непочатий край! А то ельфи, феї, гобліни, дракони і все не наше. Популяризуйте своє!!!😇

  • @ksushavit
    @ksushavit 3 роки тому +1

    Дякуємо, дуже цікаво! Як багато ми насправді не знаємо!👍

  • @olehpetraniuk6277
    @olehpetraniuk6277 3 роки тому +1

    Класний випуск! Лойк))

  • @gveregregor9965
    @gveregregor9965 3 роки тому +22

    Ніколи не чув про годованця! Дякую за випуск!

  • @ianbo1501
    @ianbo1501 3 роки тому +14

    Було в мене, років з 10 назад, таке, що сонний параліч ніч у ніч траплявся! Такого надивився... Зазвичай, це були постаті в темних,напівпрозорих, одіяннях, котрі стояли наді мною і голосно дихали. Одного разу, був великий чорний Губка Боб.) Звучить смішно, але в той момент це ні трохи не веселило!))
    Тепер, коли зрідка і трапляється сонний параліч, то вже нікого/нічого не бачу! І добре, бо це дико страшно!

    • @iren8989-m9w
      @iren8989-m9w 3 роки тому

      А якісь речовини приймали супутньо, які підсилюють галюцинації? ))
      А якщо серйозно, то теж часто стикалась із цим ефектом. Цікаво, що лікарі пояснюють цей ефект з точки зору медицини - нічого містичного. А от священники вважають, що це демони так над праведною душею знущаються

  • @НатальяЛотоцкая-з1и

    Стільки цікавої інформації з класним гумором та під неповторний баритон-ну просто розширення свідомості !

  • @sonosnoopy2948
    @sonosnoopy2948 3 роки тому +8

    Тричі ловив себе на думці, що то сурйозна оповідь (ти нє повєрішь....) Шикарно

    • @jimboprosto4149
      @jimboprosto4149 3 роки тому +1

      Це нас ще трохи з дитинства не відпускає))

  • @ТетянаБрова-т3р
    @ТетянаБрова-т3р 3 роки тому +9

    велика вам дяка з Криму. В нас про годованця не говорили, але знали що можна вколоти голку над дверима, й той, хто живе в хаті змарніє. А про домового прабаба казала так - не можна хліб на столі перевертати, має стояти як в печі. Також не можна стіл лишати не прибраним після їжі навіть ненадовго, бо домового розлютиш. Пошепки казали, що оті сусіди навіть домового позбулися, тепер в них все буде погано.

  • @ІванПолтавець-з5с
    @ІванПолтавець-з5с 3 роки тому +16

    Чудово! Обожнюю бестіарій.

  • @olozynska
    @olozynska 3 роки тому

    Мене коженого разу ці істоти трішки лякають. Тому не переглядаю бестіарії перед сном. Але захоплення від таких зібраних образів величезне. Найбільше боялась дивитись про Вія. Яке ж здивування було, коли виявилось, що він "вигаданий", не "справжній". Дякую!

  • @АндрійСтрийко
    @АндрійСтрийко 3 роки тому +3

    подяка за роботу та просвіту
    Уподобайка!

  • @olenkaolenka1320
    @olenkaolenka1320 3 роки тому +30

    Як же я обожнюю ваші бестіарії!!

  • @olexandrbravada6300
    @olexandrbravada6300 3 роки тому +1

    Ого! Така батарея наливок! Вітаю!
    Треба підтримати цю ініціативу одиситів ))

  • @music6244
    @music6244 3 роки тому +33

    Український бестіарій повернувся уррраа) Дякую за дуже цікаве і пізнавальне відео.

  • @ВячеславКо-ш4к
    @ВячеславКо-ш4к 3 роки тому +4

    Чудово, що повернулись до бестіарію ! Доброго ВАМ здоровля ! Дякую за роботу!

  • @orlova-daria
    @orlova-daria 3 роки тому +2

    Вдячна, бо багато про що з цього не знала зовсім, а дуже хочеться!💙💛

  • @observerUA
    @observerUA 3 роки тому +56

    Який багатий світ української міфології. Захоплює. Дякую за сюжет!

  • @ДінаБучацька
    @ДінаБучацька 3 роки тому +3

    Рада Вас бачити і чути. Дякую за Вашу роботу.

  • @akjeress
    @akjeress 3 роки тому +16

    а про найвищу цінність кожного ураїнця - гранітну плиту - окрема повага і респект

  • @kaladore6798
    @kaladore6798 3 роки тому +57

    у мене на селі була історія. якось господарі поїхали у львів, а сусідка крім догляду за обістям мала ще й варити кашу та головне її не солити, після чого відносити на дах. друга історія, теж з цим подвір'ям. якось хлопці з села вирішили накрасти грушок, але коли це зробили то їх вчепився блуд, та не могли вийти з садка до кінця дня

    • @kaladore6798
      @kaladore6798 3 роки тому +9

      Радехівський район, село Сморжів. енографічна Волинь

    • @Evirith
      @Evirith 3 роки тому +7

      Овва, я якраз хотіла глянути, звідки ви, бо подібну історію мені розповідала бабця, але місце дії Старосамбірський рн Львівщини.

  • @marichkanet
    @marichkanet 3 роки тому +2

    Дякую за працю , тема українського бестіарію страшенно цікава , навіть якщо не віриш у містику)))

  • @olegzahorodnii7986
    @olegzahorodnii7986 3 роки тому +9

    Гречно дякую. І Вітання з рочком. Успіху й наснаги.

  • @ilisvidess
    @ilisvidess 3 роки тому +2

    Дуже цікаве відео! Окрема подяка за джерела!)

  • @Mnemosinamarina
    @Mnemosinamarina 3 роки тому +42

    Краща рубрика, просто обожнюю ваші історії))
    От би екранізували таке. А то Веном, всякі василиски і Джони Константини - нащо, коли можна завести Годованця?))

  • @DariaMatiukhina
    @DariaMatiukhina 3 роки тому +1

    прекрасний гумор, ну а розповідь як завжди змістовна і цікава

  • @K.M.I
    @K.M.I 3 роки тому +9

    Можна багато серіалів типу Салему зробити за мотивами нашої міфології. Перша інтеграція це супер!

  • @olena.s
    @olena.s 3 роки тому +9

    Як цікаво, який багатющий наш епос! Дякую дуже каналу за цікаву розповідь.

  • @МихайлоДорунда
    @МихайлоДорунда 3 роки тому +5

    ДЯКУЮ за дуже цікаву інф.
    Ваш канал - СУПЕР!!!
    Ви просто нереально розширюєте межі мого пізнання про наших бестіаріїв.

  • @berezun
    @berezun 3 роки тому +12

    Мій дідо розповідав, що колись на території Румунії було одне село, де можна було купити у пляшці дітька. Правда дітьки, яких продавали - спеціалізувалися на допомозі у різних сферах господарювання, наприклад, одні допомагали в розведенні та примноженні худоби, інші - в продажі краму на ярмарках і т.д..

  • @yelyzavetalubenets4055
    @yelyzavetalubenets4055 3 роки тому +15

    Дякую вам величезне за те, що робите) Якщо матимете нагоду, то запишіть, будь ласка, відео про потерчат)
    Я пам'ятаю, як у 6 класі якийсь твір на українській літературі про них настільки вразив, що я навіть через багато років не можу забути)

  • @himarsOne
    @himarsOne 2 роки тому

    Дякую, що розповіли про сонний параліч. Підтверджую. Таке дійсно було. І це не приємно. Ти хочеш прокинутися, вірніше ти начеб то вже прокинувся, але тіло спить і відчуття страху . Хтось є поруч, але ти нікого не бачиш. Не можеш ворухнутися. 😱
    Коротше кажучи, було таке частенько поки кота не завели. Тепер це вже його справа. Ганяє постійно когось.

  • @IhorW
    @IhorW 3 роки тому +47

    Подяка за працю! Цікаво почути про найбільш відомих Українців у прив’язці, звісно у прив’язці до містичного аспекту.

  • @RostSova
    @RostSova 3 роки тому +4

    Дякуємо з Одеси!!!

  • @nata_holinei
    @nata_holinei 3 роки тому +12

    вітаю з вашим першим днем народження! дякую вам за вашу працю!

  • @s.s.450
    @s.s.450 3 роки тому +2

    Гумор відмінний! "Відпадає питання, чи треба заводити. З'являється питання, як.))))

  • @olgaboyko4790
    @olgaboyko4790 3 роки тому +12

    Рада зустрічі, дякую за випуск, тримаймося разом, Україно !

  • @yv4168
    @yv4168 3 роки тому +15

    ЗАВЖДИ Дуже цікаво Вас слухати, а саме: розповіді, про походження, значення- багатьох забутих тлумачень і значень українських слів, згадування традицій, і пояснення походження значення слів з обрядів, міфології; про семантику слів, з щоденного використання ).

  • @Zustri4nyk
    @Zustri4nyk 3 роки тому +8

    Ще в дитинстві чув, що у людини що має нечистого якого виносив з яйця під плечем на поді постійно світить світло (електрика) і щотніби він не дає господарю відпочивати змушуючи постійно працювати. Якось так, то дуже давно було і чув один раз, та якось запам'яталося.

  • @brovchenkoalex8659
    @brovchenkoalex8659 3 роки тому +5

    Дякую👏👏👏👍👍👍✌Успіхів✌🇺🇦

  • @rocketPower111
    @rocketPower111 3 роки тому +3

    Дякую дуже цікаво!! Ще Khors!!🤟🇺🇦

  • @npav641
    @npav641 3 роки тому +3

    Дякую! Не знаю, що то було, чи годованець, чи чорт... але пережила такий напад пiд час сну. Воно сiло на плечi, так само, як було колись з гоголiвським Вакулою... Ступiнь страху та омерзiння словами не передати. Останiм зусиллям волi ледь звела руку, прехрестилася три рази I воно пропало.

  • @OS3spys
    @OS3spys 3 роки тому +5

    Дякую, чудовий випуск!😚 Заінтригували щодо 31го😊
    ps: дочитую, нарешті, Бабая - є там противні якісні речі, що аж моторошно уявляти. Як на мене це потенційно прикольна збірка горор-шортмуві🤔

  • @СвітланаХоменко-ю2з

    Дуже цікаво дякую за відео

  • @PrototypUa
    @PrototypUa 3 роки тому +7

    Як я скучив за бестіарієм, моя улюблена рубрика. Думав, що вже закінчилися)