Тоді додам: куліч/паска щось дуже нагадує - це високий круглий хлібний виріб, висота якого значно більша за діаметр, в якого є голівка пофарбована в білий колір товстим шаром крему. Подається до столу на одному блюді з вареними яйцями. Думаю зрозуміло що він насправді символізує.
Вітаю! Хотілося б дізнатися чому Емірати об'єднані, а Штати сполучені? Адже в обох випадках вони Юнайтед. І чому українці не вживають природний прикметник "совєцький", а вживають недолугу спробу перекладу на укр. мову - "радянський"? Адже політичні органи управління "совєт" і "рада" - це суть різні речі. Дякую.
Дякую за цікавенне дослідження! Бачила в Німеччині в період святкування Великодня стада живих зайців просто середд міста і вже тоді зрозуміла, звідки вуха ростуть.
Дякую за цікаву інформацію!!! Більшість людей дотримуються традицій не усвідомлюючи з чим вони пов'язані ... вважають себе християнами , хоча поглинуті язичницькими обрядами!!!
@@horishok_voloskiy У них просто образ жизни в одном принципиально различается: кроли роют норы, зайцы -- нет. А так -- не зная нюансов, в природе их легко перепутать. Потому и интересуюсь: в нашем регионе кроли водились, или нет.
Остапе,зроби,будь ласка, відео про одеську мову,кубанську та терські балачки,що таке мікромова та русинська мова(я її називаю етнодіалект української),й бестіарій про потерчат та чеберяйбиків
Російська в Одесі відрізняється від російської значно менше ніж російська в росії в певних регіонах. Кубанці, говорять південно східним(степовим) наріччям української мови.
Щодо зайців,точніше ,таки кроликів,також можна прослідкувати прямий зв'язок з особливостями весняного землеробства. Кролі,впродовж року,важкодоступні для вилову через глибокі й розгалуджені нори.І ці нори вони роблять не на оброблюваних полях,бо їх принаймні двічі на рік орють.Весняні ж паростки злакових на полях приваблюють як кролів так і зайців на доступні тучні пасовиська. Я сама спостерігала засилля зайців на весняних полях-одночасно можна десятка два побачити... За сільськогосподарським "графіком" таке вікно можливостей для зайців і людей відкривається якраз у квітні. Коли сніг зійшов,оголивши озимі паростки,або коли земля уже розмерзлася і була поорана,засіяна і уже зійшли ярові. А рятівні нори залишаються далеченько...Потім уже пізно буде на кролів полювати з легкістю-піде інша трава й бур'яни й кролі звалять у затишніші і безпечніші місця. Тож кролятина,дуже не довго,ставала особливо легкодоступною для людей і,певне,мала надвелике значення у весняному раціоні поряд з яйцями і рибою.
Нещодавно обговорювали із друзями цю тему на кухні і ніхто із нас не міг дотямити, звідки взялась ця традиція, тому ми зійшлись на думці, що це баптисти із США завезли))))
Всім, хто побачить це відео. Дмитру можна допомогти. Його реально вилікувати, якщо вчасно зібрати необхідну суму. Пишу, бо може для когось важливо знати, що дитина не просто буде жити, а має шанс після дуже дорогого щеплення жити абсолютно звичайним життям, як і більшість його однолітків. І єдиним бар'єром між повноцінним життям і ... (не хочу думати про погане) є велечезна сума грошей.
Дозвольте внести корективи щодо справжньго сенсу крашених яєць. Сільське ізольоване життя чітко підпорядковане вимогам землеробства і порушення правил тягне за собою голод у сім'ї. Саме такими села були спокон віків. Корову старалися спарювати так щоб теля народилося ще у березні-початку квітня. Воно мало ссати молоко впродовж місяця і потім бути готовим до пасовиська якраз на першу траву. Якщо корову не припинити доїти за два місяці до отелу,то її молочна продуктивність падала наступного сезону-звідси піст на молочні продукти. Попередні виводки птиці старалися порізати-з'їсти ще до Різдва,лишаючи лилше "материнське" поголів'я,бо кожен зайвий рот треба годувати,а для цього більше працювати у полі-не раціонально. Звідси піст на м'ясо. Кури,за. звичайних сільських умов взимку не несуться. Звідси зстяжний піст на яйця.Нестися вони починають активно в кінці березня-початку евітня. І ці яйця заборонено їсти бо вони-наступне покоління курей! З'їси яйця і нічого буде закласти під квочку. Усі можливі квочки всідаються на яйця якраз до Великодня-так як і вони керуються місячним циклом і початком сталого тепла. От тільки тоді з'являється надлишок першого доступного протеїну і його можна їсти! Проте тут нова халепа:одразу після Великодня починаються польові роботи. Так як закінчується загроза нічних приморозків. У пекельному темпі. Хто не встиг-лишиться голодним на зиму. Навіть готувати особливо ніколи,та й майже ні з чого...Ловити рибу,хіба що-тому рибу можна й у піст. Яйця ж у надлишку і їх можна наварити цілий казан,проте вони швидко псуються вареними,а кожного дня піч топити уже ніколи. Але,яйця,варені у цибулячому лушпинні,не псуються тижнями! Лушпиння має сильний консервуючий і антибактеріальний ефект і перетворює яйця у найшвидші і найпростіші консерви у власній упаковці,які легко брати з собою на цілий спекотний день у поле. Та ж історія і з хлібом-паскою. її рецепт з великою кількістю яєць і сиру продиктований можливістю напхати хліб доступним протеїном і "законсервувати". Правильна паска не черствііє з тиждень.А сир до цього часу уже доступний для господарів). Ото й увесь секрет великодніх страв. Звісно,церква,як завжди ,скористалася уже існуючими сталими землеробськими традиціями і радісно на них натягнулася,проте це уже інша історія...
Дуже цікаво. особливо аналогія з трієцею. От тільки, а що якщо ціх кровожерливих зайців-кроликів порівняти з інквізицеєю. Сірі ченці, сірі зайці, ну і т д.
Остапе, потрібно пояснити людям, що в основі світогляду древніх були (і залишаються) богиня Луни, як Богиня Молитви (Артеміда - Софія), Провідної зорі (Гестія - Одигітрія - Варвара) і Землі (Рода - Гея, Апі). Атрибутами Землі-Роди виступають дикий кабан (Verres, Eber, Вепр) - символ розмноження. Ви можете знайти ці символи в топоніміці Німеччини, Австрії (Еберсбах - 25 назв)України (Вепренка, або Вереси), а також на Великодних листівках (яйця, писанкт, ккрашанки та зайчик).
Реквізити для допомоги Дмитрові:
Свічинський Віталій:
Приватбанк
5168 7450 2036 8665
Монобанк
5375 4141 0117 0842
Ощадбанк
5167 8199 9813 3418
Чим міг. Тримайся, теско.
є. здоров'я родині!
Підтримано
Підтримав, і всіх теж закликаю підтримати!
Підтримаємо
слайди із зайцями під епічну музику - це те, що зробило мій день!!!! як я ржу
Ахахахаха вставка з кровожерливими зайцями супер 👏
Монті Пайтон🤟
Дякую за цікавий сюжет і за те, що даєте змогу допомагати тим, хто цього зараз дуже потребує!
Закинула трохи на карту, сподіваюсь, що Дмитро одужає!
Страшенно цікавий випуск! Хочу ще чогось подібного про традиційні святкові символи.
Тоді додам: куліч/паска щось дуже нагадує - це високий круглий хлібний виріб, висота якого значно більша за діаметр, в якого є голівка пофарбована в білий колір товстим шаром крему. Подається до столу на одному блюді з вареними яйцями. Думаю зрозуміло що він насправді символізує.
@@avotaramoja2937 Ви шанувальник Фрейда? Тоді я вас не вітаю: його вчення давно спростоване і є сублімацією його власних відхилень
Тема супер цікава!💪👏 Дивимось, поширюємо, лайкаємо! І дитині допоможемо, хай одужує!
Чим би зайці не бавилися - лиш би голови не рубали 🐰
І діда не палили, але то вже зовсім інша історія...😅
Дотепно )
Бо у зайця вони э.
Дуже круто і цікаво! Я вже не уявляю собі як можна жити без цього каналу)))
Дуже цікаві факти, дякую за вашу працю
Лайковского не глядя. Люблю ваш канал, спасибо. Слава Украине!
Дякую за мову, культуру та знан'я для слухачiв
Вже четвертий раз дивлюсь це відео. Мабуть це мій улюблений випуск бестіарію.
Зайці з секирами - нова ідея для писанок 🤩
В дитинстві ніколи не розуміла звідки той заєць)) Дякую за відео!
Дякую дуже за гарну розповідь, подальших успіхів та нових досягнень чудовому каналу.
Я з Одеси. Така дитина, дійсно, живе в нашому місті і терміново потребує ліків. Люди, не будьте байдужими. Родина буде вдячна за будь-яку суму.
Новий погляд на зайця, хоча думала, що має бути кролик. Долучилась до допомоги. Дякую за Вашу працю 😊
Відірвана кроликом людська голова - ТОП!
Пояснення зрозуміле і доволі логічно!
Дмитрика підтримав, родині сил і терпіння!
2:04 вся справжня природа милих зайчиків
P.S. спасибі, що не байдужі
Дякую за просвіту.
Дуже крутий випуск! Розвеселили 😂
Була завжди цікава ця традиція, але якось руки не доходили з тим розібратися, тому величезне дякую
Дякую за працю, і справді на уроках німецьку мови тема : Ostern und Osterhase була тісно пов'язана , великодній кролик , оригінально ✨✨
2:07 шедевр
Дякуємо!.. Потрясаючий темат!..
"Як крім святого духа це можна пояснити?!" - You made my day!)))
Хула на духа святого вечная смерть! Так говорит Господь. В данноммвидео нет ни капли того что можно подтвердить Святым писанием.
Дуже цікаво, дякую!
Успіхів вам!
Діти прибігли дивитись, що це звуки в мене зранку і чого я ржу? )
Діти, то головне.
Дякую за відео.
Дякую,отримала відповідь на своє запитання.Вподобайка,та підписка.
Коментар і вподобайка для просування україномовного контенту.
Вітаю! Хотілося б дізнатися чому Емірати об'єднані, а Штати сполучені? Адже в обох випадках вони Юнайтед. І чому українці не вживають природний прикметник "совєцький", а вживають недолугу спробу перекладу на укр. мову - "радянський"? Адже політичні органи управління "совєт" і "рада" - це суть різні речі. Дякую.
Юнайтід Араб Емірейтс - це ж англійський переклад, так? Може, самі еміратці теж свою сполученість і штатівську якось розрізняють?
О, дякую, несподівано отримала відповідь на питання, що виникло у мене саме цієї весни.
Дякую за відео. Тепер середньовічні зображення зайця ще довго являтимуться мені у сні.
Чому явлеєшся мені у сні?...🤣
@@AlexAlex-dk9ln Чом вишкіряєш ти до мене , білющі зуби гострі ті ... ? :-)
Дякую за прекрасний випуск!
Перше відео яке дивлюсь на цьому каналі і маса задоволення)) Вподобайка і підписка одразу!)
Чудовий випуск, дякую :)
Дякую! Завжди викликало здивування присутність зайця у великодніх мотивах.
Vřele děkuji za práci.
Було дуже пізнавально.
Дякую за ваші відео, дуже цікаво
Дякую за цікавенне дослідження! Бачила в Німеччині в період святкування Великодня стада живих зайців просто середд міста і вже тоді зрозуміла, звідки вуха ростуть.
Вітаю християн західного обряду зі святом Великодня!
До Різдва маємо дотиснути до першої сотні тисяч підписників:)
Я від вставки із Монті Пайтона, вже почав шукати свою Святу Антіохійську гранату.
Там до неї є інструкція...
Дяка за цікаве пізнавальне відео!
Остапе, ще 10 місяців тому ви обіцяли розповісти нам про так званий спонтанний або трудовий спів. Було б цікаво послухати про нього)
Відео супер✨
Премного вподобайок!!!.
Заволав з «тікай з городу» 😂
Попіл попіл попільниця прилетіла зозулиця.Понад морем політала сивим оком покивала.А ти кива не кивай а ти з города тікай.
Дякую за цікаву інформацію!!!
Більшість людей дотримуються традицій не усвідомлюючи з чим вони пов'язані ... вважають себе християнами , хоча поглинуті язичницькими обрядами!!!
Класний випуск! Дякую за корисну інформацію
Дякую за випуск! Справді цікава тема!
Дякую!
Ахаахахахахха, із зайця вийде класний мем) Я ржав, як дика коняка 😅
Дякую цікавий випуск.
Дякую.
Щось цього раз звук поганенько записався, чи то лише в мене вельми тихо ?
Ні, не тільки в вас тихо.
+ шуми
Нормальний звук, як завжди
Нормальний звук
Теж тихо
Дякую, викращі.
Дякую, за цікавий сюжет.
Дякую за неймовірно цікавий випуск!
Super!
2:22 милий кролик)))
Запатреонилась з вами. Дякую за вашу справу!
Дуже пізнавально, дякую!
Дякую за чудову тему, дуже цікаво!!
Я теж ставив собі це питання. Тепер знаю) Дякую!
Остап: Зайців і кролів часто не розрізняли.
Теж Остап: увесь випуск називає кролів на картинках зайцями.
Ага))
Интересно, ведь вроде бы на территории бывшего СНГ только зайцы вроде водятся, а кроли -- только в неволе. Или я не прав?
Послідовний.
@@АлексСлободян-г1м ні, кролі і зайці - то обидва дикими були, просто зайці більш пруткіші, кролів легше зловити і м'ясо м'якіше
@@horishok_voloskiy У них просто образ жизни в одном принципиально различается: кроли роют норы, зайцы -- нет. А так -- не зная нюансов, в природе их легко перепутать. Потому и интересуюсь: в нашем регионе кроли водились, или нет.
Дякую, як завжди цікаво.
Дякую, дуже цікаво
Остапе,зроби,будь ласка, відео про одеську мову,кубанську та терські балачки,що таке мікромова та русинська мова(я її називаю етнодіалект української),й бестіарій про потерчат та чеберяйбиків
Російська в Одесі відрізняється від російської значно менше ніж російська в росії в певних регіонах. Кубанці, говорять південно східним(степовим) наріччям української мови.
@@glack1390 ну,одеська мова це взагалі каша-малаша з усіх мов Європи
Якщо в армії на питання "Можна?", відповідають "Можна зайця за яйця!" - значить скоро весна.
А там Машку за ляшку .
Дякую дуже цікаво. Буквально кілька днів тому з знайомою говорили, звідки взявся. Заяць на Великдень))
Треба показати цей випуск своєму відділу експорту цукерок, перед початком наступного року у період підготовки
дякую
Дякую, дуже цікаво! Вуха зайців мені схожі на свастичний, солярний знак, який перейшов у християнство з арзаїчних часів.
Щодо зайців,точніше ,таки кроликів,також можна прослідкувати прямий зв'язок з особливостями весняного землеробства. Кролі,впродовж року,важкодоступні для вилову через глибокі й розгалуджені нори.І ці нори вони роблять не на оброблюваних полях,бо їх принаймні двічі на рік орють.Весняні ж паростки злакових на полях приваблюють як кролів так і зайців на доступні тучні пасовиська. Я сама спостерігала засилля зайців на весняних полях-одночасно можна десятка два побачити...
За сільськогосподарським "графіком" таке вікно можливостей для зайців і людей відкривається якраз у квітні. Коли сніг зійшов,оголивши озимі паростки,або коли земля уже розмерзлася і була поорана,засіяна і уже зійшли ярові. А рятівні нори залишаються далеченько...Потім уже пізно буде на кролів полювати з легкістю-піде інша трава й бур'яни й кролі звалять у затишніші і безпечніші місця. Тож кролятина,дуже не довго,ставала особливо легкодоступною для людей і,певне,мала надвелике значення у весняному раціоні поряд з яйцями і рибою.
Було доволі весело спостерігати за середньовічними зображеннями зайців)))
Нещодавно обговорювали із друзями цю тему на кухні і ніхто із нас не міг дотямити, звідки взялась ця традиція, тому ми зійшлись на думці, що це баптисти із США завезли))))
Лайк за вставку з Монті Пайтон
Ще у бестіарії заєць асоціюється з особою, що уникає плати за проїзд 😊
Особливо тренований до маскувань вид.
уподобайка!
Коні, люди, зайці, яйця. Все змішати, присипати янголятками)) Пасха з паскою подана
Всім, хто побачить це відео. Дмитру можна допомогти. Його реально вилікувати, якщо вчасно зібрати необхідну суму. Пишу, бо може для когось важливо знати, що дитина не просто буде жити, а має шанс після дуже дорогого щеплення жити абсолютно звичайним життям, як і більшість його однолітків. І єдиним бар'єром між повноцінним життям і ... (не хочу думати про погане) є велечезна сума грошей.
Печерний заєць - звір страшний!
Дякую, що пояснили чому заєць носить яйця 🙃
Дякую !
Цікава інформація .
Therion - O fortuna просто канонічно , що свята інквізиція , що заєць-месник ... Тепер бачу де черпав натхнення Менсон Мерлін
Автор кантати Карл Орф
@@marybrusilovska саме цей гурт виніс на осуд загалу цю композицію
Класний матеріал!
Дякую! 💙💛🔥🇺🇦
Дозвольте внести корективи щодо справжньго сенсу крашених яєць. Сільське ізольоване життя чітко підпорядковане вимогам землеробства і порушення правил тягне за собою голод у сім'ї. Саме такими села були спокон віків. Корову старалися спарювати так щоб теля народилося ще у березні-початку квітня. Воно мало ссати молоко впродовж місяця і потім бути готовим до пасовиська якраз на першу траву. Якщо корову не припинити доїти за два місяці до отелу,то її молочна продуктивність падала наступного сезону-звідси піст на молочні продукти. Попередні виводки птиці старалися порізати-з'їсти ще до Різдва,лишаючи лилше "материнське" поголів'я,бо кожен зайвий рот треба годувати,а для цього більше працювати у полі-не раціонально. Звідси піст на м'ясо. Кури,за. звичайних сільських умов взимку не несуться. Звідси зстяжний піст на яйця.Нестися вони починають активно в кінці березня-початку евітня. І ці яйця заборонено їсти бо вони-наступне покоління курей! З'їси яйця і нічого буде закласти під квочку. Усі можливі квочки всідаються на яйця якраз до Великодня-так як і вони керуються місячним циклом і початком сталого тепла. От тільки тоді з'являється надлишок першого доступного протеїну і його можна їсти! Проте тут нова халепа:одразу після Великодня починаються польові роботи. Так як закінчується загроза нічних приморозків. У пекельному темпі. Хто не встиг-лишиться голодним на зиму. Навіть готувати особливо ніколи,та й майже ні з чого...Ловити рибу,хіба що-тому рибу можна й у піст. Яйця ж у надлишку і їх можна наварити цілий казан,проте вони швидко псуються вареними,а кожного дня піч топити уже ніколи. Але,яйця,варені у цибулячому лушпинні,не псуються тижнями! Лушпиння має сильний консервуючий і антибактеріальний ефект і перетворює яйця у найшвидші і найпростіші консерви у власній упаковці,які легко брати з собою на цілий спекотний день у поле. Та ж історія і з хлібом-паскою. її рецепт з великою кількістю яєць і сиру продиктований можливістю напхати хліб доступним протеїном і "законсервувати". Правильна паска не черствііє з тиждень.А сир до цього часу уже доступний для господарів). Ото й увесь секрет великодніх страв. Звісно,церква,як завжди ,скористалася уже існуючими сталими землеробськими традиціями і радісно на них натягнулася,проте це уже інша історія...
Дякую за розповідь
Как увлекательно и интересно!
Ох, як я чекала кровожерливих зайців. Дякую.
Навала зайців під Карла Орфа це 🔥🔥🔥🔥
Неожиданно и интересно. Подписка)
Круто, великодній яйкокріль тепер назавжди.
Дуже цікаво. особливо аналогія з трієцею. От тільки, а що якщо ціх кровожерливих зайців-кроликів порівняти з інквізицеєю. Сірі ченці, сірі зайці, ну і т д.
9:40 Зазначу, що не тільки зайці зображувались таким чином, але й риби. Причому, в різних культурах.
Остапе, потрібно пояснити людям, що в основі світогляду древніх були (і залишаються) богиня Луни, як Богиня Молитви (Артеміда - Софія), Провідної зорі (Гестія - Одигітрія - Варвара) і Землі (Рода - Гея, Апі). Атрибутами Землі-Роди виступають дикий кабан (Verres, Eber, Вепр) - символ розмноження. Ви можете знайти ці символи в топоніміці Німеччини, Австрії (Еберсбах - 25 назв)України (Вепренка, або Вереси), а також на Великодних листівках (яйця, писанкт, ккрашанки та зайчик).
Заєць ніби намагається перетягти на темний бік😏 дякую і лайк!
2:47 Ахах. Але в нас це не поширено, я взагалі не знав що кролик приносить яйця на паску, доки не побачив американський мультфільм колись
Нагадалося, в дитинстві завжди дорослі приносили дітям смаколики 'від зайчика'.
Медієвістика, ура!