En magam is tobbszor atmentem ott a 80-as evekben akkor egyenruhasok vedtek a vizmuvek kutjait a szentendrei szigeten a also vegetol a fefsoig .. es a vizcsovek mellett volt boven hely gyalogjardanak ... eloszor azert kicsit "izgalamas" volt
Ez mióta titkos? Amúgy itt tényleg nem volt jó helyen egy erőmű, de duzzasztókra szükség lenne a Dunán és a Tiszán egyaránt az öntözés miatt. Azóta ezen prójektek jegelve vannak. Látjuk, hogy mennyi víz érkezik és távozik az országból és az aszály is mekkora próbléma.
Öntözni kellene de nem kutakból hanem csatornákból amit a Dunából és a Tiszából táplálnak vizzel.{szivattyúkkal Paksi éjjeli árammal vagy nappalival napelemmel mindegy csak legyen megoldva} Felénk a mocsárikőrisek kiszáradnak és kidőlnek, abban az elvezető árokban amibe 40 éve ponty csuka stb volt, nem csak most száraz , itt ott még a békák megtalálhatóak. De lessz itmég sej haj dödlöttbéka nedves parton-- {vagy mederben} . FŐ A KÖRNYEZET VÉDELEM. 😢😢😢 A HA! Pedig ha abban az árokban nemlessz víz, abból még lesznek bajok. Majd tevék is nevezhetnek a nemzeti vágtán talán. 😢 Az ideális vízellátás A Zőld környezet elősegíti a szaporodást is. 3gyerek 4kerék stb. Ennek ellenére jobb oldalinaktartom magam!!
Köszi a bemutatót, tetszett! TL;DR: Az epilógusodhoz annyit szeretnék fűzni, hogy az élővilág védelme fontos, de a fejlettebb országok lélekszámának megőrzése is fontos lenne, valamint az áruszállítás racionalizálása és a sivatagosodás elkerülése is. Szóval egy sivatagban lehet hogy lenne teve meg skorpió, de mérsékelt övi jószág nem sok. (Példaként a mesterséges Tisza-tó egész jól hozzáad a növények és vadon élő jószágok létszámához és diverzitásához is) ;)
Nagyon köszi ezt a példát! Másnak is épp erről írtam kommentben, hogy a Tisza vízlépcsőt érdemes megnézni, ami ugye 3 felépített gátból áll. A tervezetthez képest mégis csak az ország áramigényének alig 5%-át tudja előállítani, tehát nem érte meg a beruházás. Ráadásul a környező földeket sem tudják ott öntözni, ahogy az az ígéretekben volt és sivatagosodik az Alföld. Tehát ez egy jó példa, hogy Bős-Nagymaros sem lehetett volna sikersztori.
@@pitz.daniel Az 5%-ot ne becsüljük azért alá :), illetve fejlesztéseket sem látni nagyon vele a 70-es évek óta, nincs a korábbi kotrás, valamint, ahogy írtad is, több projekt nem készült el vele kapcsolatban! Ja, kicsit északabbra a tiszalöki erőmű is szépen duzzaszt ám! A Tiszán a bokros-i vízlépcső sem készült el, ami ismét segítene pl. a Duna-Tisza csatornában (és a kiskörei alatti talajvíz vízállásokban), ami plusz a Kiskunságot öntözné. A Duna-Tisza Ferenc csatorna viszont elkészült Délvidéken, és a tiszai 85-ös becsei erőműnél csatlakozik be, és sok területet vízzel látnak el. Szóval... :)
A Bősi erőművel nem került veszélybe a Duna élővilága? ilyen hangzatos ál-érvek miatt nem épült meg az erőmű. Szakemberként azt mondom: jó lett volna az oszágnak, ha megépül. Csak erős az az éedekcsoport, akik mindent megtesznek, nehogy valami jó legyen itt. Nekik úgy gondolják valami minél rosszabb, nekik annál jobb.
@@gyulacsakai164 ha annyira jó a vízlépcső, akkor a Tiszán megépített 3 fokozatú vízlépcső miért csak az ország energiaigényének 5%-át tudja biztosítani, ami töredéke a tervezettnek? Ott a példa: megvalósult, de nem jött be.
@@pitz.daniel Honnan az információ ami alapján a véleményét tényként közlii? A tiszai erőmű 4 darab 215MW-os blokkból áll, amit feljavítottak 225MW-ra, 4*225=900MW, ez majdnem 2 paksi reaktorblokk teljesítményével egyenlő. Azért mert nem tudja kielégíteni az ország energiaigényét, ami mellesleg évről évre növekszik, még nem jelenti azt hogy ,, nem jött be". Lett egy csodálatos tavunk, ami új élőhelyeket biztosít, miatta könyebben szabályozható az ott lezajló árhullám, és a tó a turizmusnak is jót tett. De nem ez a lényeg, hanem az hogy jelenleg a legtisztább és legstabilabb energiatermelők a vízerőművek. Valóban megváltoztatják a mikro ökoszisztémát, de ha az ország egészét nézzük akkor hasznára válik. A telkeket amik a helyszínhez kellettek egyébkén még akkor kisajátitották, ezt megint lehet szőrszálhasogatni hogy kaptak kárpótlást az érintettek... mi konkrétan a piaci ár felét kaptuk. Egyébkén pár km-el feljebb a szlovákok megépítették a maguk erőművét ami 800Mw, az itteni 500as lett volna, viszont az egyezmény alapján kaptunk volna a másik erőmű termeléséből is, ami megint csak nem kis teljesítmény összességében. Környezeti károk tekintetében meg javaslom figyelmébe, hogy jelenleg az atomenergia mellett a villamosenergiát fosszilis erőművekben állítjuk elő. Amit nevezhetünk nagyon fancy néven biomasszának, az magyarul akkor is azt jelenti, hogy fákat égetünk el. Ami sokkal több károsanyag kibocsájtással jár. Nem kioktatásnak vagy kötekedésnek szántam a kommentem, csak bűnösök közt cinkos aki néma elven, villamosmérnőkként, kötelességemnek érzem, hogy felhívjam a figyelmet erre a problémára, hogy a laikusokanak elmagyarázzam és felnyissam a szemét arról, hogy miért is lenne fontos konkrétan ennek az erőműnek a megépítése.
6:50 Itt jól fogalmaz a kedves vlogger, h az élővilágban valóban nagy pusztítás ment végbe MIUTÁN a magyarok felrúgtak egy élő szerződést és a szlovákok a 90%-ig elkészült erőművűket, hogy-hogy, hogy nem szerették volna befejezni és üzembehelyezni; ezért elterelték a Dunát. Tehát összefoglalva: A magyarok a félkész nagymarosi és Dunakiliti építkezéseket leállították, kártalanították a befektetőket, a felvett hiteleket kamatostúl visszafizették, helyreállították a tájat és egy 1kv áramot nem termeltek. Ez többe került lényegesen, mintha beindították volna az erőművet ergo: Kiadtunk a semmire miliárdokat és a környezeti kár ugyanakkora vagy nagyobb lett, mintha megépült volna teljesen. Más vizierőművekkel nem igazán érdemes összehasonlítani Nagymarost, mert itt nemcsak az ott megtermelt árammal kell számolni, hanem a bősi erőműből kapottal is, illetve a hajózható Dunából és az árvízvédelemből képződő haszonnal is.
Érdekes nem hallottam még róla jó hogy feltettétek a videót. Egyébként ma hallottam egy videót arról hogy Kína és Kijev között is húzódik egy titkos alagút. Hát ez is érdekes.
Egy vízierőmű energiatermelése a folyó vízmennyiségétől, és a vízlépcső magasságától függ. Az Alföldön a vízlépcsőt nem lehet nagy magasságra építeni, mert akkor a fél Nyírség víz alá kerüne. A Tisza átlagos vízhozama is jelentősen kisebb. (egynyolcada a Dunáénak). Nagymarosnál a hegyek közé szorult Dunára magasabb vízlépcsőt lehetne építeni. Természetesen ennek az erőműnek az energiatermelése sem lenne elég az egész ország energiaigényéhez képest. De ez egy ingyen kapott földrajzi adottság, amit NEM használtunk ki az elvakult ellenzők hisztériája miatt.
Mélyül a Duna medre, a Duna-Tisza köze elsivatogosodik. A Kvassay zsilipnél új hatalmas szivattyúkat telepítettek, hogy a Soroksári Dunán át vizet adhassanak arra. Ez a buta folyó mindig változik, az unokáink mindig egy másik folyamot kapnak ha tetszik, ha nem. A Bős Nagymaros vízlépcső rendszer elmaradása óriási hiba. Bős csúcserőműnek volt tervezve, ami Nagymaros nélkül nem megy. Átfolyik rajtunk a Duna ingyen, mert mi gazdagok vagyunk. A kihalt Szigetközbe meg el kell menni, aztán kell róla beszélni, mert olyan nincsen, az csak egy urban legend. Építsünk még két Paksot, hogy legyen a szivattyúkba áram, mert mi egy gazdag ország vagyunk.
Kedves Dániel! Én egy öreg villanyszerelő vagyok egy dolgot szeretnék csak megkérdezni tőled aki majdnem az unokám lehetnél! Tiszában vagy e azzal hogy egy áramkimaradásnak mennyi a lélektani határa? Tudod-e, hogy a Dunán hány vízlépcső van, és annak mi a hatása? Magyarországon a Duna szinte hajózhatatlan ezt szakemberek mondják ,és így is van. Az árúszállítás szinte csak ország úton történik. Ebben a pillanatban Magyar országra nem egy ,hanem három vízlépcső is indokolt lenne.
Igen ennel a vizlepcsonel az orosz foldgaz elegetese gazturbinakban sokkal jobb megoldas, es az unokaknak gondolom jobban fog tetszeni a legkorbe belerakott par millio tonna szendioxid.
Kár, hogy nem építettek legalább egy gyalogos-kerékpáros alagutat a két part között, ha már úgyis száraz volt a terület. Sőt, egy személyautóval és motorkerékpárral használható, fizetős alagút is lehetett volna a két főút (11-es és 12-es) között tömeg, magasság és szélességkorlátozással (pl. 2,1 méter szélesség, 1,7 magasság, 2 tonna tömeg), hogy ne menjen át rajta boldog-boldogtalan és bármekkora járművel, de a helyi és környékbeli magánemberek mozgását segítsék. Ez sokkal gyorsabb és környezetkímélőbb megoldás lenne, mint most a komp, és csak ásni kellett volna hozzá, nem fúrni.
Nekünk is van áramunk Paksról, sőt elvileg még több is lesz néhány év múlva. Ha megépült volna az erőmű, nem a szép tájat látnánk, hanem egy hatalmas betonszörnyeteget.
@@laszkov Ez hazugság. Ausztriában is vannak vizierőművek (legalább 10) és mégis gyönyörű a táj. A vizienergia ott az összes szükséglet 48 százalékát fedezi. Itt pedig van szénerőmű helyette, amihez drágán importáljuk a szenet az adófizetők pénzéből. Ez aztán a nagy környezettudatosság.
@@gdocs1307A szénerőműveknek folyamatosan épül le a jelentősége nálunk is, már csak kb.10%-át adják az ország áramellátásának. Az osztrák vízierőművek nélkül a táj ott is még szebb lenne.
A világon az egyetlen ország vagyunk, akik pénz és eneriát teszünk azokba a vizekbe, amellyel együttműködni kellene. Nagymaros egyetlen ok miatt maradt el: az elvtársak nyaralói túlzottan értékesek voltak. Nem volt itt semmiféle környezetvédelni szempont. Akkor és most sem érdekli az elvtársakat a környezetvédelem, de hogy egy klasszikus idézzek: "... annyi közük van a földhöz, hogy rászarnak...". Akkoriban voltam a MAHART kötelékében és nemegyszer akadtunk fel az alacsony vízállás miatt. Azért szögezzünk le valamit! MInden tiszteletem a környezetvédőké és a céloké, amelyekkek óvják, védik és a következő generációt helyezik előtérbe. Vsizont ezt az attitűdöt nem lehet rákényszeríteni senkire, különösen a férgesült, kapzsi politikusainkra. Ha tényegesen szakember hozta volna a döntéseket és nem az elvtársak, akkor a környezetvédelem automatikusan bevonásra kerül, hogy minimalizálják (vagy megelőzzésk, elkerüljék) a katasztrofát...
Ha végig nézted a videót, akkor láthattad, hogy az 1989 júliusi felvételeken már a száraz mederben dolgoztak a munkagépek. A narrációból tehát arra lehet következtetni, hogy 1989-1992 között épült.
Sehol nem az. Kíváncsi vagyok te mit szólnál ha mondjuk a lakásod közepére odatenne valaki egy plafonig érő falat. Viccen kívül tényleg nem az hiszen rengeteg élőhelyet pusztít el építés közben és az állatok, a hordalék stb természetes áramlását, mozgását is korlátozza.
@@mateo130 De azért nem kell eltűnnünk a földről! Az a mintegy nyolcmilliárd ember mennyi élőlényt eszik meg naponta, mennyi CO-t lélegez ki? A napi átlag kilenc metánkibocsájtásról nem is beszélve. De a napi ürülék mennyisége is rengeteg veszélyes anyag. De úgy tűnik, jobb hőerőművet működtetni, pl. a nagyon zöld villanyautók miatt. Mondjuk pl. a tiszatóval, épp létre hoztak megannyi élőhelyet.
@@mateo130 És élőhelyet teremt, pl a halak szerint. És a sok kirándulóhely, többször töltöttem két hetet a Tisza tó partján ladikot bérelve csodás (nem horgászok). Persze értem, természeti katasztrófa a folyam szabályozás, és a folyó duzzasztás is. Ha van sapkája, azért, ha nincs sapkája azért.
@@arpadfabian4513 A terv ilyesmi lett volna, de sajnos, a politika hadszínterévé váltaz egész! Mindegy mibe kerül, de majd mi megmutatjuk. A nép, ami mindenhez is ért, bevadítható, bármire, még az ellenkezőjére is.
@@k0d4x ez azt jelenti, hogy még nem épült mérnökök által olyan építmény, ami félresikerült volna? Egyébként a Tisza folyón megvalósult a 3 lépcsős vízlépcső és a tervezetthez képest a Magyar áramellátás csak 5%-át képes biztosítani.
Leginkább egy csomó politikus/ pártember villája menekült meg ezekkel a tüntetésekkel. Csak jobban hangzik a környezet és állat védelem...!!! Mikor volt érték az emberek joga??? * deviza hitel * kilakoltatások * köz kórházak állapota * hosszú várólisták stb.
Nagyon érdekes volt! 👍
Dunakeszinél is van egy alagút. A túloldalról, a Vízmű őrházában lakó srácok ezt használták iskolábajáráshoz.
En magam is tobbszor atmentem ott a 80-as evekben akkor egyenruhasok vedtek a vizmuvek kutjait a szentendrei szigeten a also vegetol a fefsoig .. es a vizcsovek mellett volt boven hely gyalogjardanak ... eloszor azert kicsit "izgalamas" volt
Köszönjük!
Ez mióta titkos? Amúgy itt tényleg nem volt jó helyen egy erőmű, de duzzasztókra szükség lenne a Dunán és a Tiszán egyaránt az öntözés miatt. Azóta ezen prójektek jegelve vannak. Látjuk, hogy mennyi víz érkezik és távozik az országból és az aszály is mekkora próbléma.
Öntözni kellene de nem kutakból hanem csatornákból amit a Dunából és a Tiszából táplálnak vizzel.{szivattyúkkal Paksi éjjeli árammal vagy nappalival napelemmel mindegy csak legyen megoldva} Felénk a mocsárikőrisek kiszáradnak és kidőlnek, abban az elvezető árokban amibe 40 éve ponty csuka stb volt, nem csak most száraz , itt ott még a békák megtalálhatóak.
De lessz itmég sej haj dödlöttbéka nedves parton-- {vagy mederben} . FŐ A KÖRNYEZET VÉDELEM. 😢😢😢
A HA! Pedig ha abban az árokban nemlessz víz, abból még lesznek bajok. Majd tevék is nevezhetnek a nemzeti vágtán talán. 😢 Az ideális vízellátás
A Zőld környezet elősegíti a szaporodást is. 3gyerek 4kerék stb. Ennek ellenére jobb oldalinaktartom magam!!
Ezt a kérdést is az aljas Politika szörnyeteg alà söpört,mint mindent!!!!!😎😎😎😎😎
Én még anno kábelt is terveztem bele egyik nyomvonaltervnél. Sosem volt titkos.😊
Feljebb és lejjebb is sok működő vízerőmű van a dunán. Csak itt magyarországon okozott volna galibát.Roppant érdekesnek tartottam akkor is és most is!
Külön köszönet a 88-89-es videó- és infórészletért!
Köszi a bemutatót, tetszett!
TL;DR:
Az epilógusodhoz annyit szeretnék fűzni, hogy az élővilág védelme fontos, de a fejlettebb országok lélekszámának megőrzése is fontos lenne, valamint az áruszállítás racionalizálása és a sivatagosodás elkerülése is. Szóval egy sivatagban lehet hogy lenne teve meg skorpió, de mérsékelt övi jószág nem sok. (Példaként a mesterséges Tisza-tó egész jól hozzáad a növények és vadon élő jószágok létszámához és diverzitásához is) ;)
Nagyon köszi ezt a példát! Másnak is épp erről írtam kommentben, hogy a Tisza vízlépcsőt érdemes megnézni, ami ugye 3 felépített gátból áll. A tervezetthez képest mégis csak az ország áramigényének alig 5%-át tudja előállítani, tehát nem érte meg a beruházás.
Ráadásul a környező földeket sem tudják ott öntözni, ahogy az az ígéretekben volt és sivatagosodik az Alföld. Tehát ez egy jó példa, hogy Bős-Nagymaros sem lehetett volna sikersztori.
@@pitz.daniel Az 5%-ot ne becsüljük azért alá :), illetve fejlesztéseket sem látni nagyon vele a 70-es évek óta, nincs a korábbi kotrás, valamint, ahogy írtad is, több projekt nem készült el vele kapcsolatban! Ja, kicsit északabbra a tiszalöki erőmű is szépen duzzaszt ám! A Tiszán a bokros-i vízlépcső sem készült el, ami ismét segítene pl. a Duna-Tisza csatornában (és a kiskörei alatti talajvíz vízállásokban), ami plusz a Kiskunságot öntözné. A Duna-Tisza Ferenc csatorna viszont elkészült Délvidéken, és a tiszai 85-ös becsei erőműnél csatlakozik be, és sok területet vízzel látnak el. Szóval... :)
Wow ezt nem is tudtam, pedig többször jártam ezen a helyen
Köszönöm szépen, nagyon érdekes volt .
Szomorú, hogy az aksigyárak miatt már nem tud ekkora tömeg megmozdulni.
Akkor vedd ki az aksidat a mobilból, dobd a Dunába, magadat utána.
A Bősi erőművel nem került veszélybe a Duna élővilága? ilyen hangzatos ál-érvek miatt nem épült meg az erőmű. Szakemberként azt mondom: jó lett volna az oszágnak, ha megépül. Csak erős az az éedekcsoport, akik mindent megtesznek, nehogy valami jó legyen itt. Nekik úgy gondolják valami minél rosszabb, nekik annál jobb.
Miért lett volna jó nekünk egy erőmű, ami nem ide termeli az áramot?
@@gyulacsakai164 ha annyira jó a vízlépcső, akkor a Tiszán megépített 3 fokozatú vízlépcső miért csak az ország energiaigényének 5%-át tudja biztosítani, ami töredéke a tervezettnek?
Ott a példa: megvalósult, de nem jött be.
@@pitz.daniel Honnan az információ ami alapján a véleményét tényként közlii? A tiszai erőmű 4 darab 215MW-os blokkból áll, amit feljavítottak 225MW-ra, 4*225=900MW, ez majdnem 2 paksi reaktorblokk teljesítményével egyenlő. Azért mert nem tudja kielégíteni az ország energiaigényét, ami mellesleg évről évre növekszik, még nem jelenti azt hogy ,, nem jött be". Lett egy csodálatos tavunk, ami új élőhelyeket biztosít, miatta könyebben szabályozható az ott lezajló árhullám, és a tó a turizmusnak is jót tett. De nem ez a lényeg, hanem az hogy jelenleg a legtisztább és legstabilabb energiatermelők a vízerőművek. Valóban megváltoztatják a mikro ökoszisztémát, de ha az ország egészét nézzük akkor hasznára válik. A telkeket amik a helyszínhez kellettek egyébkén még akkor kisajátitották, ezt megint lehet szőrszálhasogatni hogy kaptak kárpótlást az érintettek... mi konkrétan a piaci ár felét kaptuk. Egyébkén pár km-el feljebb a szlovákok megépítették a maguk erőművét ami 800Mw, az itteni 500as lett volna, viszont az egyezmény alapján kaptunk volna a másik erőmű termeléséből is, ami megint csak nem kis teljesítmény összességében. Környezeti károk tekintetében meg javaslom figyelmébe, hogy jelenleg az atomenergia mellett a villamosenergiát fosszilis erőművekben állítjuk elő. Amit nevezhetünk nagyon fancy néven biomasszának, az magyarul akkor is azt jelenti, hogy fákat égetünk el. Ami sokkal több károsanyag kibocsájtással jár. Nem kioktatásnak vagy kötekedésnek szántam a kommentem, csak bűnösök közt cinkos aki néma elven, villamosmérnőkként, kötelességemnek érzem, hogy felhívjam a figyelmet erre a problémára, hogy a laikusokanak elmagyarázzam és felnyissam a szemét arról, hogy miért is lenne fontos konkrétan ennek az erőműnek a megépítése.
Idióta vagy Gyula
6:50 Itt jól fogalmaz a kedves vlogger, h az élővilágban valóban nagy pusztítás ment végbe MIUTÁN a magyarok felrúgtak egy élő szerződést és a szlovákok a 90%-ig elkészült erőművűket, hogy-hogy, hogy nem szerették volna befejezni és üzembehelyezni; ezért elterelték a Dunát.
Tehát összefoglalva: A magyarok a félkész nagymarosi és Dunakiliti építkezéseket leállították, kártalanították a befektetőket, a felvett hiteleket kamatostúl visszafizették, helyreállították a tájat és egy 1kv áramot nem termeltek. Ez többe került lényegesen, mintha beindították volna az erőművet ergo: Kiadtunk a semmire miliárdokat és a környezeti kár ugyanakkora vagy nagyobb lett, mintha megépült volna teljesen.
Más vizierőművekkel nem igazán érdemes összehasonlítani Nagymarost, mert itt nemcsak az ott megtermelt árammal kell számolni, hanem a bősi erőműből kapottal is, illetve a hajózható Dunából és az árvízvédelemből képződő haszonnal is.
Érdekes nem hallottam még róla jó hogy feltettétek a videót. Egyébként ma hallottam egy videót arról hogy Kína és Kijev között is húzódik egy titkos alagút. Hát ez is érdekes.
😅
Ez állati!!!
Egy vízierőmű energiatermelése a folyó vízmennyiségétől, és a vízlépcső magasságától függ. Az Alföldön a vízlépcsőt nem lehet nagy magasságra építeni, mert akkor a fél Nyírség víz alá kerüne. A Tisza átlagos vízhozama is jelentősen kisebb. (egynyolcada a Dunáénak). Nagymarosnál a hegyek közé szorult Dunára magasabb vízlépcsőt lehetne építeni. Természetesen ennek az erőműnek az energiatermelése sem lenne elég az egész ország energiaigényéhez képest. De ez egy ingyen kapott földrajzi adottság, amit NEM használtunk ki az elvakult ellenzők hisztériája miatt.
Mélyül a Duna medre, a Duna-Tisza köze elsivatogosodik. A Kvassay zsilipnél új hatalmas szivattyúkat telepítettek, hogy a Soroksári Dunán át vizet adhassanak arra.
Ez a buta folyó mindig változik, az unokáink mindig egy másik folyamot kapnak ha tetszik, ha nem.
A Bős Nagymaros vízlépcső rendszer elmaradása óriási hiba.
Bős csúcserőműnek volt tervezve, ami Nagymaros nélkül nem megy.
Átfolyik rajtunk a Duna ingyen, mert mi gazdagok vagyunk.
A kihalt Szigetközbe meg el kell menni, aztán kell róla beszélni, mert olyan nincsen, az csak egy urban legend.
Építsünk még két Paksot, hogy legyen a szivattyúkba áram, mert mi egy gazdag ország vagyunk.
Kedves Dániel!
Én egy öreg villanyszerelő vagyok egy dolgot szeretnék csak megkérdezni tőled aki majdnem az unokám lehetnél!
Tiszában vagy e azzal hogy egy áramkimaradásnak mennyi a lélektani határa?
Tudod-e, hogy a Dunán hány vízlépcső van, és annak mi a hatása?
Magyarországon a Duna szinte hajózhatatlan ezt szakemberek mondják ,és így is van.
Az árúszállítás szinte csak ország úton történik.
Ebben a pillanatban Magyar országra nem egy ,hanem három vízlépcső is indokolt lenne.
Mi a picsa bro
Annyira hajózhatatlan hogy egymást érik az uszályok, szállodahajók
" A bolygónkat úgy kell átadni a következő generációnknak, ahogy mi megkaptuk" mondja ez a túlokos. Ha ez így lenne, még mindig kőbaltások lennénk.
Igen ennel a vizlepcsonel az orosz foldgaz elegetese gazturbinakban sokkal jobb megoldas, es az unokaknak gondolom jobban fog tetszeni a legkorbe belerakott par millio tonna szendioxid.
Kár, hogy nem építettek legalább egy gyalogos-kerékpáros alagutat a két part között, ha már úgyis száraz volt a terület. Sőt, egy személyautóval és motorkerékpárral használható, fizetős alagút is lehetett volna a két főút (11-es és 12-es) között tömeg, magasság és szélességkorlátozással (pl. 2,1 méter szélesség, 1,7 magasság, 2 tonna tömeg), hogy ne menjen át rajta boldog-boldogtalan és bármekkora járművel, de a helyi és környékbeli magánemberek mozgását segítsék. Ez sokkal gyorsabb és környezetkímélőbb megoldás lenne, mint most a komp, és csak ásni kellett volna hozzá, nem fúrni.
nektek megmaradtak a békáitok, a Szlovákoknak meg áramuk lett
Nekünk is van áramunk Paksról, sőt elvileg még több is lesz néhány év múlva. Ha megépült volna az erőmű, nem a szép tájat látnánk, hanem egy hatalmas betonszörnyeteget.
@@laszkov Ez hazugság. Ausztriában is vannak vizierőművek (legalább 10) és mégis gyönyörű a táj. A vizienergia ott az összes szükséglet 48 százalékát fedezi. Itt pedig van szénerőmű helyette, amihez drágán importáljuk a szenet az adófizetők pénzéből. Ez aztán a nagy környezettudatosság.
@@gdocs1307A szénerőműveknek folyamatosan épül le a jelentősége nálunk is, már csak kb.10%-át adják az ország áramellátásának. Az osztrák vízierőművek nélkül a táj ott is még szebb lenne.
1988ban az hangzik el hogy a környezet védelem leginkább politika, 2024ben mi hangzik és látszik? ugyan ez :D xD
A világon az egyetlen ország vagyunk, akik pénz és eneriát teszünk azokba a vizekbe, amellyel együttműködni kellene. Nagymaros egyetlen ok miatt maradt el: az elvtársak nyaralói túlzottan értékesek voltak. Nem volt itt semmiféle környezetvédelni szempont. Akkor és most sem érdekli az elvtársakat a környezetvédelem, de hogy egy klasszikus idézzek: "... annyi közük van a földhöz, hogy rászarnak...". Akkoriban voltam a MAHART kötelékében és nemegyszer akadtunk fel az alacsony vízállás miatt.
Azért szögezzünk le valamit! MInden tiszteletem a környezetvédőké és a céloké, amelyekkek óvják, védik és a következő generációt helyezik előtérbe. Vsizont ezt az attitűdöt nem lehet rákényszeríteni senkire, különösen a férgesült, kapzsi politikusainkra. Ha tényegesen szakember hozta volna a döntéseket és nem az elvtársak, akkor a környezetvédelem automatikusan bevonásra kerül, hogy minimalizálják (vagy megelőzzésk, elkerüljék) a katasztrofát...
Mikor épült az alagut
2-3 napja kb
Ha végig nézted a videót, akkor láthattad, hogy az 1989 júliusi felvételeken már a száraz mederben dolgoztak a munkagépek. A narrációból tehát arra lehet következtetni, hogy 1989-1992 között épült.
Nem titkos. A nagymarosi vízlépcső alapozásában épült be a közműalagút. Évekig évente egyszer nyílt napon bárki végigsétálhatott rajta.
@@gyulacsakai164 ezt mondtam el a videóban 😃
akkor kellett volna hidat építeni
A szigetközi pusztítás megtörtént, csak így áramot nem termelünk, és nem kapunk a szlovákoktól, de a pénzt elköltöttük.
Hungarikum! Még a vizierőmű sem környezetbarát errefelé!
Sehol nem az. Kíváncsi vagyok te mit szólnál ha mondjuk a lakásod közepére odatenne valaki egy plafonig érő falat.
Viccen kívül tényleg nem az hiszen rengeteg élőhelyet pusztít el építés közben és az állatok, a hordalék stb természetes áramlását, mozgását is korlátozza.
@@mateo130 De azért nem kell eltűnnünk a földről! Az a mintegy nyolcmilliárd ember mennyi élőlényt eszik meg naponta, mennyi CO-t lélegez ki? A napi átlag kilenc metánkibocsájtásról nem is beszélve. De a napi ürülék mennyisége is rengeteg veszélyes anyag.
De úgy tűnik, jobb hőerőművet működtetni, pl. a nagyon zöld villanyautók miatt. Mondjuk pl. a tiszatóval, épp létre hoztak megannyi élőhelyet.
@@mateo130 És élőhelyet teremt, pl a halak szerint. És a sok kirándulóhely, többször töltöttem két hetet a Tisza tó partján ladikot bérelve csodás (nem horgászok). Persze értem, természeti katasztrófa a folyam szabályozás, és a folyó duzzasztás is. Ha van sapkája, azért, ha nincs sapkája azért.
@@ferenctamas9661lehetett volna úgy megcsinálni hogy minden jó legyen . Ráadásul regy száraz átkelő is lenne ami azért nem utolsó.
@@arpadfabian4513 A terv ilyesmi lett volna, de sajnos, a politika hadszínterévé váltaz egész! Mindegy mibe kerül, de majd mi megmutatjuk. A nép, ami mindenhez is ért, bevadítható, bármire, még az ellenkezőjére is.
Nem titkos az alagútm ni idősek régen tudjuk.
Mindennap nyitva lenne nem kéne várni a kompra
Akkor nem lenne ilyen tiszta.. A komp munkahelyet ad., vállalkozás,. az még meg van..
@@irmadobi8584 De ez is adhatna munkahelyet
A komplex vízgazdálkodást (duzzasztóművek,víztározók, csatornák a nagy folyóinkat összekötve stb), nem helyettesíti a komplex,társadalmi hülyeség!!!
Több helyen vannak ilyenek az Orsz@gban!
"nem tudok igazságok tenni" ez a baj, hogy nem lehet.
A videón bemutatott alagút érdekes, de nem hiszem hogy rendelkezel mérnöki végzettséggel hogy megítéld mi indokolt és mi nem.
@@k0d4x ez azt jelenti, hogy még nem épült mérnökök által olyan építmény, ami félresikerült volna?
Egyébként a Tisza folyón megvalósult a 3 lépcsős vízlépcső és a tervezetthez képest a Magyar áramellátás csak 5%-át képes biztosítani.
Az hogy mi káros Magyarországnak?! A sok akumlátor gyár és a politíkája!
Valamint - a krajnai Z mintájára "idetett" -, a hazai színes forradalom előkészítésére felfuttatott platóról hergelő tiszapéter
Leginkább egy csomó politikus/ pártember villája menekült meg ezekkel a tüntetésekkel.
Csak jobban hangzik a környezet és állat védelem...!!!
Mikor volt érték az emberek joga???
* deviza hitel
* kilakoltatások
* köz kórházak állapota
* hosszú várólisták stb.
ua-cam.com/video/UwjcQ6UWVGw/v-deo.htmlsi=pc4MQGiwt5oOWSLm. A videot megelőző árvíz reklámhoz !
Bemutattad kattintásvadász módon a semmit!
Jó volt, de amit nem tudsz, arról ne beszélj ilyen sokat.
Nagymaroson élek már egy ideje, de nem tudtam erről.... hogy a f...ba ne tudtam volna...nem titkos sőt ! X'D....
És eddig nem szóltál? 😃 Ha tudsz még ilyet, ne tartsd magadban
Ez sosem volt titkos.
Meg korra árvíz lett volna Budapesten ha nem épül meg a Bősi gát
Ha megépül akkor kisebb.
Mennyire álszent ez a videó is! Kb mint maga az ember...
@@richardvarkonyi5232 én is szeretlek ❤️
..mitől álszent a videó?