jak ROZWINĄĆ pasję, aby ZARABIAĆ na tworzeniu muzyki 😍
Вставка
- Опубліковано 10 лют 2025
- Pytanie brzmi: W jaki sposób rozwinąć swoją pasję, aby móc zarabiać na tworzeniu muzyki.
◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠
〉INSTAGRAM: bit.ly/livegram
〉SUBSKRYBUJ: bit.ly/liveactsub
〉BLOG: live-act.pl
〉GRUPA: bit.ly/grupalive
〉FANPAGE: LiveActpl
〉Moja Muzyka: goo.gl/t8AAjS
◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠
KURSY VIDEO ← więcej poradników
◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠
〉KURSY: bit.ly/kurslive
◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠
〉MOJE SAMPLE: live-act.pl/ku...
◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠
Mastering Przewodnik eBook + Audiobook
〉POBIERZ: masteringprzewo...
◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠◠
Subskrybuj i bądź na bieżąco - Live Act to najpopularniejszy kanał o produkcji muzyki w Polsce. Znajdziesz tutaj poradniki o tworzeniu muzyki, miksie, masteringu i teorii muzyki.
Co do porównywania się do innych artystów to w moim przypadku mnie to motywuje. Myślę sobie "BĘDĘ LEPSZY KURWAWAWA" i włączam fl studio.
Edit: I potem wyłączam, bo okazuje się, że jestem słaby, ale będę lepszy
hahaha mordy wy moje, jebac zycie :D nakurwiajmy ostre fifthy!
Mam tak samo hahah ❤️
Haha to jest prawda
Najlepsze rzeczy wychodzą z przypadku. Tak jest u mnie. Gdy tworzy się z myślą by ta kompozycja była ambitna i niewiadomo na jakim poziomie to nie wyjdzie.
Życie muzyka nie jest łatwe niestety.
W tym roku rozpoczynam studia muzyczne i mam gdzieś to co ludzie mówią.
Chciałam iść na kompozycję, ogólnie kierunek związany z tworzeniem muzyki ale problemy zdrowotne mnie ograniczają.
Super filmik i w ogóle świetny kanał.
Pozdrawiam
tez zawsze siadam i nie planuje niczego.
Uważam że, rozwój jakości zależy od tego, jak bardzo kocha się muzykę, i nie ważne czy to jest praca w programach muzycznych. Wiem po sobie, lata temu grałem na gitarze a z upływem czasu brak strun jakąś pustkę wprowadzał więc teraz jest perkusja, a jakość powinna być dla każdego z nas jednoznaczna z tym że, to co nagramy, zagramy lub mixujemy ma być najlepsze jak tylko potrafimy tzw. dać z siebie 110% to dla mnie jest jakością. Pozdrawiam :)
Mi się udało, wyrzeczenia wyrzeczeniami Piotrek ;) Ważne żeby działać ! Ja robię bity 6/7 lat a kanał prowadzę od końcówki 2014r. :) Czasami jest blok fest, zastój ale wiadomo ! Później wracamy z większą wizją 😀🔥 Jeszcze rok temu miałem tylu widzów co Ty teraz ale powolutku wszystko rosnie:) Pozdrawiam Cie ziomek ! 👊☺
Uwielbiam miniaturki twoich utworów 😍😍 są takie piękne i tematyczne
Martyna Loconte o dziękuję bardzo! 😊 Pozdrawiam 🤙
Tylko ty robisz instrumentale :) Piotrek nagrywa tutoriale po polsku i trafia on tylko do polakow twoja muzyke zrozumie kazdy jezyka polskiego nie rozumie kazdy ;)
Najlepiej jest wpaść do studia z rana😉 przed całą resztą obowiązków się wyszaleć 🐒
Pozdro ze Szkoły Muzyki Nowoczesnej, dobry materiał Piotrek dzięki!
Popełniłem do tej pory około 400 kawałków i ciągle myśle że ten następny to będzie 'to'.A jak nie ... to nic to nie zmienia, i tak dalej będę to robił bo za bardzo to lubie;)
Wlasnie Piotrek 😉Calkiem inaczej myslisz po tych 3 latach.Pozdrawiam✌️
Najważniejsze, żeby robić, co się lubi, reszta sama przyjdzie ;)
Cześć Piotrek jak leci ? Mi udaje się utrzymywać z muzyki i nie jest to jakiś wielki problem ani walka o każdy grosz. Żyje mi się całkiem nieźle. Droga do tego była koszmarnie ciężka nie jest to napewno dla każdego. Wiem, że ogromną rolę w tym odgrywa mój charakter, dyscyplina, samosapracie, dażenie do celu ( nie motywacja - chodzi, o to żeby robić to mimo, że jej nie ma) Żyję muzyką, jest ona ze mną przez cały dzień, ciąglę się uczę i rozwijam, a kązda zmarnowana chwila np przed tv jest dla mnie koszmarem i mam ogromne wyrzuty sumienia potem (bo przecież mogłem w tym czasie coś robić) taki ze mnie wariat.
Strasznie chciałem utrzymywać się tylko z muzyki ale do tematu podszedłem od storny biznesowej, nie zarabiam na moich utworach ale wykonująć zlecenia. Jest to bardzo rozwojowe zajęcie dla mnie i bardzo to lubię. Zarabianie tylko na swoich wydaniach wydaje się o wiele trudniejsze.
Znam wielu muzyków kótrzy tworzą hobbystycznie i tyle, niby chcą zarabiać i żyć z tego ale nie chce im łazić po tych "kolcach" o których mówisz. Moim zdaniem, każdy producent z doświadczeniem 4-5 lat może fajnie zarabiać ale tu nie wystarczy tylko doświadczenie, trzeba poprostu ruszyć dupsko i czasami robić coś czego Ci się nie chce w danej chwili.
Z jednej strony bardzo chciałbym zarabiać na muzyce, wręcz marzę o tym, ale z drugiej nie umiem żyć bez twórczej swobody. Nie wyobrażam sobie tworzyć coś na zamówienie według wytycznych, nie wyobrażam sobie tworzyć coś wbrew sobie, a w zgodzie z trendami, nie wyobrażam sobie tworzyć pod presją czasu, nawet do miksowania się nie nadaję, bo gdy próbowałem poprawić brzmienie utworu znajomego, ostatecznie powstało coś zupełnie nowego. Na domiar złego interesują mnie wyłącznie niszowe gatunki muzyki. Wygląda więc na to, że jeśli chcę spełnić marzenie, pozostaje mi zostać Jacksonem w swojej specjalności, co nie nastraja optymistycznie. Dzięki za filmik.
Najlepiej robi się muzykę gdy robi się ją od "nowa" to znaczy masz już doświadczenie w tworzeniu, ale robisz to inaczej niż do tej pory i pod zupełnie inną kreacją a gdy twoja muzyka osiąga pewien sukces masz dodatkową motywację
Obejrzałem całość materiału i powiem Ci, że zgadzam się z Tobą. Często tworzenie wymaga od nas poświęceń i wyrzeczeń. Tak samo cała droga i rozwój jest nie raz mozolna lecz satysfakcjonująca. Co jeśli chodzi o kasę? Ja póki co nie zarabiam z muzyki, ale konsekwentnie działam i nie zniechęcam się bo kocham rap. Po prostu
Dziękuje za ten odcinek!
Bardzo mądrze mówisz i miło sie słucha
Ważna też jest sieć kontaktów. Jeżeli jakiś zajawkowy producent byłby zainteresowany współpracą zapraszam do mnie :D
Hmmm co masz na myśli mówiąc współpraca 😐 tworzę elektroniczna muzę ale nie mam jak jej pokazać większej liczbie osób
Rapuje, spiewa, i nagrywam to pod bity. Mam pare utworów, ale podobnie jak kolega, nie wiem jak ją pokazać
Co do pytania z piątej minuty, u mnie wygląda to tak, że wyznaczam sobie cel, co mniej więcej chcę osiągnąć, uczę się na ten temat, przeglądam kursy, analizuje co się dzieje co jest dobre a co złe z czasem osiągam to co chciałem i po tym robię przerwę, no a później znowu się czymś podjaram no i znowu mam cel.
Takie interwały twórcze XD
Jest to swego rodzaju regularność, ale nie jest tak że cały czas tworzę
Jak się szczerze lubi robić muzykę to jakie ma znaczenie reszta? Czas doprawi umiejętności.
DOBRA WIEDZA, DZIĘKI!
Bardzo pozytywny filmik !
Piękny Przekaz
Kurde ale trafiłeś z tym filmikiem. Właśnie odpaliłem dzisiaj FL 20 :D pozdrawiam !
ja na razie zajmuję się tworzeniem brzmień na Access Virus TI 2 oraz SNOW (zaczynałam od SNOW. SNOW jakościowo niczym się nie różni, na ten sam silnik brzmieniiwy co TI2 ale jest bardziej kompaktowy, mały, lekki, wszędzie można go zabrać). Ja jestem dopiero początkująca, zabawę z syntezatorami zaczęłam odkąd poznałam mojego narzeczonego, ale dopiero po jakichś 2-3m-cach (czyli bawię się muzyką około 4 miesięcy), który gra i tworzy na Virusie TI2 (tak łącznie mamy 3 virusy bo jesteśmy w nich mega zavirusowani), jak do tej pory udało mi się stworzyć 1 pełen bank czyli 128 brzmień i poprzypisywać do różnych kategorii 😊 kręci mnie to, więc będę nad tym siedzieć, tylko czekam aż się remont mojego pokoju skończy aby mieć gdzie trzymać te 14kg TI2 😂
Super odcinek :)
O siema
W sumie z ta muzyka jest jak z gra. Jesli ktos ma chec siadniecia przy niej, mimo, ze jest trudno. Z czasem wejdzie to w nawyk, a umiejetnosci z czasem. Tak jak super gracze tworza swoje nowe aliasy, tak samo producenci :)) Czas czas czas, wszystko przyjdzie z czasem
Bardzo fajny i dobry film
Świetny film!! Praktyka czyni mistrza! Zgadza się . Pozdrawiam. TMBeats.
Bardzo fajnie mówisz, aczkolwiek narzucaj de esser bo wokal momentami straszy (na telefonie). Powodzenia :)
Może nie jestem producentem, ale gram na gitarze. Nie ćwiczę jakoś super dużo, bo jestem często po prostu padnięty i zastanawiam się czy jest jakiś sposób, żeby np w pociągu, czy gdy czekam na zajęcia mogę się jeszcze jakoś rozwijać. Robię jedno najoczywistsze, czy słucham muzykę. Staram się słuchać i dostrzegać sztukę w wielu rodzajach: jazz, prog rock, metal itd. Ma ktoś może jakieś doświadczenia z samym słuchaniem muzyki jako coś co rozwija? Jakie badania lub własne doświadczenia? Bo zastanawiam ile to mi daje i jak mnie to rozwija, a może prawie w ogóle...
Ja tak właśnie mam proszę ja Ciebie jak zrobię długą przerwę dokładnie jak mówisz 🎹🎸👍😂
Mnie interesuje temat co czytać na co poświęcać swój czas aby się w tym kierunku rozwijać. Czasem mam jakieś pomysły na poznanie nowych rzeczy ale rzadko mi one do głowy przychodzą. Pozdrawiam.
W sporte są psychology. Dla mnie jesteś psychologem w muzyke. Patrzę wewnąsz sobe i uważam jaki popewniam błędy. Djęki ci.
Dzięki Zią!
A co ja mam powiedziec? Własne produkcje robie od 2003 roku, oczywiście jest to moje hobby, lubię po prostu tak spędzać czas. Ale wcale nie jest tak, ze jak cos bedziesz długo robil to reszta sama przyjdzie. Nie pisze tego zeby kogoś zniechęcić, sama muzyka to nie wszystko, trzeba cisnąć, grac gdzies, pisać. Szczęście tez jest potrzebne
Ja tworzę z pasji bo zarabiam i żyję z czegoś innego. Kiedyś starałem się różnymi sposobami ażeby mieć sporo wyświetleń na YT. ALe to była droga donikąd zauważyłem, że YT leci w kulki delikatnie mówiąc. Zobaczyłem, że są tzw. "tuzy", które jak coś wydadzą to od razu mają sporo wyświetleń. Więc nawet jak masz świetny kawałek, który bije na głowę inne znane to i tak nic z tego. Bo YT tego nikomu nie poleci. Nie zapłaciłeś to cię nie ma. Mało tego takim drobnym ciułaczom jak ja odmówiono nawet tych kil;ku dolarów... mimo, że na początku umowa była inna:))) W wielkim skrócie świat jest podzielony i rozdanie co i komu już się dokonało.
Teraz wyszły ACTA2, więc ciągle ci wielcy próbują zagarnąć dla siebie wszystko a reszcie zostawić ochłap:))) więc się tym nie przejmuje.
Robie to co lubię. Ale od czasu do czasu daje wyraz w wyborach temu rozdaniu i zagarnianiu naszych wolnośći:))))
Więc jak chcesz zarobić to musisz zapłacić za promocję kilka tysiaków i będziesz w miarę popularny. Tak to działa - ale o tym sie głośno nie mówi.
Są ludzie nawet tu na tym blogu , którzy mogą zrobić i mają fajne kawałki w różnych stylach muzycznych a nikt o nich nie wie? :)))) Internet powstał właśnie dla takich ludzi, dla rozwoju i zagarnianie tego tylko dla największych pod płaszczykiem "praw autorskich" uważam za nieporozumienie!!!
Pisze tu o tym właśnie w kontekście zarabiania i tzw "sławy" bo to jest wprost ze sobą powiązane. WIelu ludzi myśli, że jak zrobią świetny kawałek i puszczą na YT czy na FB, to już jest spoko. To bzdura i nieporozumienie. W USA są ruchy ażeby te wielkie molochy społeczościowe podzielić bo stają się niebezpieczne dla demokracji. Tak kiedyś zrobiono z liniami telefonicznymi w tymże kraju. Ale to długa droga i na razie dla takich jak my "ulicznych muzykantów internetowych" niewiele się zmieni.
Od czasu do czasu ktoś mówi jak to jest naprawdę "...że trzeba sporo zapłacić za promocję właśnie facebookowi, googlowi..." a cała reszta twórców myśli, że staną się wielcy bo ich kawałki są dobre - to bzdura! Słyszałem kawałki znanych zespołów, które są do d..... a jednak YT je poleca:))))) dlaczego odpowiedzcie sobie sami:)))))
Pozdro dla was i Piotra - zawsze warto robić to co się lubi - to jedyna droga do sławy :)))))
Ziomeczku :) JA NIE PŁACIŁEM NIC
Ja też nie płaciłem i miałem oglądalność. Ale nie przekraczało to pewnego pułapu kilku tysięcy wyświetleń. Z racji wykształcenia a i też pasji troszkę się znam na informatyce i postanowiłem porobić kilka testów:))) Okazało się, że jednak Pan YT leci w "kulki" . Dlatego nie mam ochoty ani czasu na takie zabawy z YT-bem. Wcześniej czy później ten moloch zostanie pocięty na kawałki:)))
Takie zamiary pojawiły sięw USA. Amerykanie tym różnią się od reszty świata - że jak coś mówią to wprowadzają w czyn - nie trzeba długo czekać:)))
Jak kto ma czas na zabawę z YT - to proszę bardzo - ale trzeba wiedzieć, że algorytmy wyszukiwania i podawania informacjii są podrasowane i "ja ani ty" tego nie przewskoczymy - bo tym nie zarządzamy:)))) To musisz wiedzieć. Ja tylko o tym nadmieniam. To taki miraż złudzenie, że jak jesteś na YT to jesteś:))))
Lepsze są serwisy streamingowe, gdzie można płytę, lub singla wydać. Oczywiście troszkę to kosztuje. Ale innej drogi nie ma.
Pozdrawiam serdecznie
Cześć Piotrek! :) W ostatnim QnA powiedziałeś, że warto kupić monitory nawet do niezaadaptowanego pomieszczenia, czy mógłbyś rozwinąć ten temat i podać jakieś swoje typy w stylu top 5 monitorów studyjnych dla początkujących? Cenię sobie Twoją opinie dlatego chętnie poznałbym Twoje rekomendacje :)
Sebastian Krause Jest taki film. „Sprzęt dla początkujących”
mega poradnik
Props.
Muszę dodać ...... :)
Z muzyką jest podobnie jak................ z kulturystyką gdzie 25% to ciężkie treningi na siłowni a 75% to dieta odżywki i koksy ..... z muzyką 20% dobra muza 80% promocja, reklama, lans.... !!!
Sam proces tworzenia jest fajny, a jakże, tyle tylko że z tego się nie wyżyje. Taki ten świat popaprany, że nawet do tego "fajnego procesu tworzenia" trzeba mieć kasę. Na wtyczki, na programy, sprzęty, na totalnie wszystko - nawet na kursy ;-)
A co do tematu tworzenia i uczenia się, to całkowicie masz rację. Żeby osiągnąć zadowalające rezultaty, trzeba się uczyć, i tworzyć codziennie. Mieć jakiś kontakt z muzyką. Choć nie zawsze jest wena i nie zawsze się chce.
Poza tym przerwy i odejście od procesu tworzenia, wcale nie muszą oznaczać całkowitego odcięcia się od muzyki. Kiedy weny brak i się nie chce, warto zwyczajnie wziąć gitarę, zasiąść przed klawiszami albo czymkolwiek innym i po prostu pograć sobie. A nuż nas coś zainspiruje. To wszystko utrwala się w głowie i nie idzie na marne.
Ciekawe jak to jest napisać komentarz, a później zobaczyć odcinek o tym samym tytule.
Witaj. Piotrku dzięki za wszystkie tutoriale, wiele się dzieki Tobie nauczyłem. Ale walczę od pewnego czasu z możliwościà podziału fl 12 na 2 monitory. Czy jest taka możliwość w ogóle ?
Kilka lat nauki muzyki, kilkadziesiąt czy ponad sto godzin przy traku i nawet za jacka mi sie nie zwróciło xD Także jak ktoś chce zarobić to lepiej iść do zwykłej pracy ;)
Pokażesz jakieś te kawałki?
Piotrek trafnie wytłumaczył sprawę , chyba tylko z grzeczności nie dodał :
Należy zadać sobie pytanie dla kogo tworzymy ??? czy dla "branżowców" czy dla ludu ?? Komu ma się podobać wasza muzyka studiom, wydawcom, różnej maści pośrednikom, eksertom , producentom itp. ??? czy odbiorcom ( gościom w aucie ze wzm. 1000W, dziewczynom mażącym o miłości wieczorami , zwykłym słuchaczom)
Cóż w pierwszym przypadku ok 0,05% ogółu wykonanie tech musi być najwyższych lotów zboczenie zawodowe tych gości graniczy z absurdem , na dodatek każdy z nich troszkę inaczej to widzi.........
W drugim przypadku zasada jest prosta , jak w filmie gladiator " spraw by twe utwory pokochał tłum a się wybijesz...................( tylko jak to zrobić??? :)
cyt. "dobra muzyka obroni się sama"-------- GOW.. PRAWDA wystarczy wejść na pewien portal muzyczny i posłuchać sobie tych co tam siedzą po parę lat i mają 500 wyś. zapewniam ze tak co 50 utwór bedzie na poziomie "fade" A.W. ALE BĘDZIE MIAŁ 500 WYŚWIETLEŃ bo stworzył go John Shith :) ................................................
Jak dla mnie morał jest taki że potrzeba coś więcej niż genialna muza , NAWET GENIALNY UTWÓR KTÓRY DOTRZE DO 1000 ODB. BĘDZIE 1000x MNIEJ POPULARNY NIŻ PRZECIĘTNY KTÓRY DOTRZE DO 10 mil. ...........
Wniosek nasuwa sie sam magicznie słowo PROFESJONALNA PROMOCJA
Prawda
muzyka ma mi się podobać przede wszystkim - jeśli spodoba się mi istnieje spora szansa, że komuś innemu również
Mnie najlepiej wychodzi kiedy jestem pod presją, albo kiedy mam mało wolnego czasu.
Dokladnie to samo mam.
Git 😃
Z tego co widze ludzie wybijaja sie na dwa sposoby.Systematycznie wzucaja kawalki az wkoncu jest hit,albo ucza sie i wyskakuja z hitem odrazu.Nie ma tez co wysrubowywac sobie poziom ,bo słuchacze nie sa tak wymagajacy jak nam sie wydaje
Mógłbym gdzieś podesłać swój utwór do oceny? Chciałbym wiedzieć nad czym musze jeszcze popracować oprócz samego brzmienia instrumentów. Od razu mówię, że nie jestem jakiś super początkujący. Zależało by mi abyś doradzil w kwestii doboru instrumentów i sprawdził moj mix. (Myślałem nad czymś co mógłbym kupić, może "kontakt " albo coś podobnego zeby mialo duzo dobrych jakościowo brzmień z orkiestry symfonicznej). Pozdrawiam :)
Dziś miałem blokadę jutro siadam do fl 20
Witam chcialem zapytac czy zrobilbys jakiego cookupa ?
5:53 "stiwen" (;
ty robisz muzyke, a gdzie można tego co stworzyłes posłuchac?
Dobry odcinek, solidnie przemyślany i merytoryczny. Tylko to nie jest Stefan King tylko Steven King
Całe życie myślałem, że to Stefan haha.. dzięki :)
Spoko, człowiek uczy się całe życie :)
Dzień dobry chciałbym zadać pytanie.
Lepiej kupić macbooka pro z 2016 roku bez touch bara czy laptopa dell inspirion 7577 i resztę przeznaczyć na np głośniki. Korzystam z FL STUDIO. Dzięki
Głośniki dadzą zdecydowanie więcej niż modne logo.
"Dobrze" się urodzić ?
A gdzie odp. jak zarabiac na muzyce? 🤔😕
Za do bry kawałek trzeba zapłacić pare tysięcy .
Hej. Mam małe pytanie. Chciałbym zacząć przygodę z fl studio i nwm jakie wtyczki muszę ogarniać. Mógłby mi ktoś wypisać jakie rodzaje wtyczek muszę ogarniać?
Najlepiej te podstawowe w flu:korektor,limiter,reverb,delay.Sylent jest fajny i nexus w sumie.
Wszystko spoko, gdyby nie byly te wtyczki tak drogie. Ostatnio sikdope kupil sobie presety za 900€, a same wtyczki drugie ttle
KMSTRZ niestety są drogie, ale powoli można skompletować jakiś zestaw
😋
Stefan King xd
Tez sie zasmialem jak tak powiedzial :D
czesc powiedz co o tym sadzisz;)? soundcloud.com/magik21/lukasz
Super odcinek ;)