Ловлю себе на тому, що вже чекаю, коли вийде нове відео. Така кількість потрібної інформації, що відразу і не запам'ятаєш. Основне, що все логічно. І дивуєшся, як сама не здогадалася. Дякую Вам.
Вітання з Чернігівщини. Дякую за корисне відео. В посадкову ямку додаю лише яєчні шкарлупки подрібнені. Бо в нас хрущі та слимаки - справжня напасть, чи то допомагає, чи мені здається, але якось так. Вам гарного врожаю та мирного неба 🌱🍅 💙💛
Я садив у грунт розсаду а нервовій атмосфері, поспішаючи. Забув посадити кілька саджанців, просто поклав у лунку...Кілька днів вони пролежали, пов'яли, але коли я отямився, вони прижилися і дали прекрасний врожай))).
У мене цьогоріч валялися залишки у відрі з водою більше місяці. Аби як встромила. Плодоносять. Минулого року загубила дрібну, слабку рослину на межі під сіткою. Плодоносила до морозу. Томати дуже стійкі.
я вважаю, ви все ж недооцінюєте томати! ) Я посадив розсаду ранніх помідорів з базару ще 23-го квітня і зараз вони вже готуються цвісти. А пізні посіяв прямо в лунки 2-го травня. Вже посходили. Це ж вам не огірки! ))) Живу нижче Черкас...на 120 км ))
Добрий вечір, п. Оксано. 1) На 19 хв Ви говорите про настій попелу.Скажіть, будь ласка, як його зробити і у якій пропорції використовувати? 2) Хочу уточнити: від початку цвітіння і до кінця сезону можна удобрювати помідори лише настоєм попелу? (кислі ґрунти) Як часто? Чи можна його змішувати з біопрепаратами? Бризкати по листу, чи з-під низу листки, чи поливати?
З якою метою? Якщо від шкідників і з метою профілактування хвороб - біопрепаратами до або під час посадки. Препарати ті , які вам доступні на основі триходерми, метаризіуму, боверії. Про них я згадувала у відео. Але якщо у вас якісь конкретні проблеми з грунтом - тоді треба їх знати, щоб щось радити.
Ви дуже цікаво розповідаєте, а в якій області ви проживаєте? Бажаю вам успіхів і багато підписників Оксано, ви не подібна на інших ''блогерів'', вас завжди хочеться слухати.
,Слава Україні. Дякую за поради, хочу знати такої поради од Вас: яким саморобним ЕМ препаратом, найкраще, скористатися щоб виготовити бокаші? Ваші роліки про ЕМ -- дуже сподобались і використала на практиці. Будьте здорові, найшвидшої перемоги над рашистами.
Важко заочно радити. Щодо нижнього листя - нестача азотного живлення. Але не поспішайте підживлювати. Прийміть до уваги, що рослина має вкорінитися. Крім того, зараз ще холодні ночі, тому живлення поки не відновилося після визаджування в грунт.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую, я та і думала, та росада що висадженна була раніше в теплиці вже потроху поправляється буде наукою- рано не сіять,якщо нема тепдої теплиці.
Щиро дякую,що ділитесь своїми знаннями, вони для мене безцінні.Знаю, що Ви не довідка, але якщо буде хвилька часу, порадьте. Я зібрала скошену траву в чорний пакет,пролила домашніми мол/кислими бактеріями /по вашому рецепту, бо там було дуже багато відцвівшої кульбаби/ , там все горить. Чи можна цим мульчувати? і коли? Буду дуже вдячна за відповідь
Є любителі мульчувати гарячою травою. Я не прихильник цього. У вас вийде швидкий компост, коли усе це охолоне. Щодо мульчування (коли температура знизиться) - трохи сумнівно, бо міститиме багато азоту. Я б таким не мульчувала, а використала при підготовці грунту восени.
Якщо на нього тривалий час йшли дощі, він втратив багато калію, однак і лужності трохи позбувся. Можна трохи додати, але сенсу у цьому небагато. Помідори полюбляють слабкокислий грунт. До того ж, бажано знати, яка кислотність ваших грунтів.
Томаты сажу так: выкапываю яму глубиной и шириной со штык лопаты, выбранный грунт смешиваю с 0,5 литра золы, засыпаю россаду до верхних листьев. Поливаю водой из травы литр на ведро. Вода жесткая у меня. В землю еще добавляю две больших жмени пескс, потому что земля аосле высыания у меня как бетон. Землю не уплотняю чильно, потом досыпаю еще. После роста томата
Можна. Але це якщо у ваших томатів нема ознак азотного голодування. Бо, у протилежному випадку, за тих п'ять днів, поки відновиться коренева система, вони дуже ослабнуть.
Суперфосфатом не сильно удобрив грядки в теплиці з осені, та перекопав. Перед висадкою весною в лунки підживити фосфатом 13-40-13 розсаду в стаканчиках? Дякую.
Калійне (або калійно-фосфорне, якщо фосфор не вносили перед посадкою) - з моменту формування цибулини. Орієнтовно це середина червня, але треба спостерігати
Дякую за цінну інформацію. Підкажіть будь ласка: при капельному зрощенні достатньо одного рядка стрічки на один радок томатів? На скільки від рослини має лежати стрічка?
Добрий день! Слава Україні! Дякую за пізнавальне відео. Але питання буде не по темі томатів , а смородини. В мене в смородини пожовтіли листочки. Не підскажете в чому може бути причина?
Героям слава. Чи досліджували ви весною свою смородину на наявність вражень склівкою (також брунькова міль може вразити)? Таке може бути саме на таких листках. Хоча, треба бачити характер того пожовтіння
Дякую вам і прошу поради, якщо розсада росте в парничку, чи можна полити її фосфорним добривом, як ви робите в лоточки, чи для парничків є інший метод? І чи не завадить це , якщо одночасно не висадити всю підлиту розсаду?
У вашому випадку краще полити таким добривом (1/4 від норми за інструкцією) одразу після висадки (пролити таким розчином замість чистої води). Тому що розсада, яку не висадите одразу, розвиватиме коріння і буде важче її без травмування у подальшому виривати/викопувати . Хоча інших пересторог нема. Та і ця пересторога відносна - томати швидко відновлять корінь. Хоча затримка у розвитку трохи буде
Раніше перед висадкою томатів всі замочували їх в ядах. Я вже три роки нічого не намочую і не підсипаю в ямки. Одна біда у нас - личинки хруща. Якби ви зробили відео про методи боротьби з ними. Поки що трохи вдається рятувати рослини розчином курячого посліду. А може мені здається що це допомагає... Рятуйте!
Переходьте на біопрепарати (курячий послід може занітрачувати деякі овочі; може й хрущ не витримує тих нітратів))). Препарати Картоплекс, Ентоцид та інші містять спори боверії, метаризіуму - гриб поселяється на личинках і дорослих комахах, жере їх нещадно. Працює 100%.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую. Щойно прочитала про ці препарати. Чи можна ентоцид використовувати зараз? Прочитала що краще перед осінньою чи весняною оранкою. Чи можна пролити ним, наприклад, цибулю?
Теоретично у даному випадку - так. Практично - не має сенсу. Крім того, все залежить від показників жорсткості Вашої води: стимулююча дія на рослини виявляється при концентрації 0,25 г/л води, але чи така кількість пом'якшить воду. Можна протестувати на чайнику з накипом.
Цікавить на рахунок використання браги від перегонки спирту ?????? Вона перекипіла дуже активно спирту в ній практично немає Є якась користь з такого продукту????
Ловлю себе на тому, що вже чекаю, коли вийде нове відео. Така кількість потрібної інформації, що відразу і не запам'ятаєш. Основне, що все логічно. І дивуєшся, як сама не здогадалася. Дякую Вам.
Яка ж ви чудова людина і знавець своєї справи.
Або Ви фахівець висого рівня, або маєте величезний досвід. Таке моє враження.
Плюс -- вміння розповідати.
Лайк, підписка і поширення.
Погоджуюся із коментарем. Кожного разу, коли дивлюся Ваші відео, думаю, що Вашим учням повезло.
Біологиня.
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Вы просто гений науки. Не знаю, что вы заканчивали, но таких глубоких знаний я ещё не читала ни у кого. Огромная вам благодарность🙏🔥👋💯💯💯
Дякую за працю! Коментар для поширення україномовного контенту!
Велика подяка за інформативне і професійне відео🙏❤
Дякую Вам за відгук! Надихаєте.
Велике спасибі, з задоволенням слухаю ваші поради.❤
Дякую за вчасну інформацію.
Вперше натрапила на Ваше відео, дуже цікаво, дякую. Підписалася одразу
Привіт з Черкащини. Зніміть будьте ласкаві відео про посадку перцю. Дякую. МИРУ, добра, щедрих урожаїв!!!
Вітаю. Сподіваюсь, наступне відео буде якраз про перець.
Дякую, вперше чую ,що так треба розкислювати воду !!!!!!!
У нас вода дуууже завапнована. Бо і грунт такий. Навіть є крейдяний кар'єр ( колишній). У будинку фільтри, але й вони швидко заапновуються
Дякую, цікава інформація, якраз своєчасна для мене.
Завжди користуюсь вашими професійними порадами.Дякую ❤❤❤
Дякую, дуже інформативно!
Дякуємо, що ділитись своими знаннями. Буду використовувати ваш опит.
Дякую, як завжди цікаво і зрозуміло ❤ гарного Вам дня :)
Я вклоняюсь Вам , що відкриваєте для нас 1000 Америк, тому, що ви підказуєте нам таке ніби відоме, але з невідомими ракурсами.
Дякую за інформацію.все цікаво.
Ви знову з інформацією, яка допоможе уникнути проблем.Дякую щиро.
Дякую все так толково і понятно підписалися
Дуже вдячна за таке змістовне відео
Вітання з Чернігівщини.
Дякую за корисне відео. В посадкову ямку додаю лише яєчні шкарлупки подрібнені. Бо в нас хрущі та слимаки - справжня напасть, чи то допомагає, чи мені здається, але якось так.
Вам гарного врожаю та мирного неба 🌱🍅
💙💛
Дякую Вам!
Дякую!
Дякую
Я садив у грунт розсаду а нервовій атмосфері, поспішаючи. Забув посадити кілька саджанців, просто поклав у лунку...Кілька днів вони пролежали, пов'яли, але коли я отямився, вони прижилися і дали прекрасний врожай))).
У мене цьогоріч валялися залишки у відрі з водою більше місяці. Аби як встромила. Плодоносять. Минулого року загубила дрібну, слабку рослину на межі під сіткою. Плодоносила до морозу. Томати дуже стійкі.
Дуже дякую. Подобається ваш виважений підхід! Деталізуйте, як саме внести триходерму, метарізіум? Після висадження і і підливу зразу?
Хвилин через 10 - 15, як вода увійде в землю.
❤
я вважаю, ви все ж недооцінюєте томати! ) Я посадив розсаду ранніх помідорів з базару ще 23-го квітня і зараз вони вже готуються цвісти. А пізні посіяв прямо в лунки 2-го травня. Вже посходили. Це ж вам не огірки! ))) Живу нижче Черкас...на 120 км ))
Добре, якщо у вас все так добре). Я вже тричі повторила - томати вибачають усе, навіть таке))
Добрий вечір, п. Оксано.
1) На 19 хв Ви говорите про настій попелу.Скажіть, будь ласка, як його зробити і у якій пропорції використовувати?
2) Хочу уточнити: від початку цвітіння і до кінця сезону можна удобрювати помідори лише настоєм попелу? (кислі ґрунти)
Як часто?
Чи можна його змішувати з біопрепаратами?
Бризкати по листу, чи з-під низу листки, чи поливати?
Доброго дня!!!Дуже актуальне відео.Підскажіть будь ласка,чим обробити землю перед висадкою розсади томатів.Дякую
З якою метою? Якщо від шкідників і з метою профілактування хвороб - біопрепаратами до або під час посадки. Препарати ті , які вам доступні на основі триходерми, метаризіуму, боверії. Про них я згадувала у відео. Але якщо у вас якісь конкретні проблеми з грунтом - тоді треба їх знати, щоб щось радити.
Дякую за відповідь,моє питання мабуть було недоречним,але я все зрозуміла,всього Вам доброго.Завжди слухаю з задоволенням,та чекаю нових відео
Ви дуже цікаво розповідаєте, а в якій області ви проживаєте? Бажаю вам успіхів і багато підписників Оксано, ви не подібна на інших ''блогерів'', вас завжди хочеться слухати.
Дякую. Черкащина.
,Слава Україні. Дякую за поради, хочу знати такої поради од Вас: яким саморобним ЕМ препаратом, найкраще, скористатися щоб виготовити бокаші? Ваші роліки про ЕМ -- дуже сподобались і використала на практиці. Будьте здорові, найшвидшої перемоги над рашистами.
Дякую. Навзаєм! Розсіл з квашеної капусти - найкраще
Пані Оксана,допоможіть розібратися, на росаді жовтіють нижні листя, а на де яких сортах кінчики сохнуть, вже висажені в грунт, верхні листочки дрібні
Важко заочно радити. Щодо нижнього листя - нестача азотного живлення. Але не поспішайте підживлювати. Прийміть до уваги, що рослина має вкорінитися. Крім того, зараз ще холодні ночі, тому живлення поки не відновилося після визаджування в грунт.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую, я та і думала, та росада що висадженна була раніше в теплиці вже потроху поправляється буде наукою- рано не сіять,якщо нема тепдої теплиці.
Щиро дякую,що ділитесь своїми знаннями, вони для мене безцінні.Знаю, що Ви не довідка, але якщо буде хвилька часу, порадьте. Я зібрала скошену траву в чорний пакет,пролила домашніми мол/кислими бактеріями /по вашому рецепту, бо там було дуже багато відцвівшої кульбаби/ , там все горить. Чи можна цим мульчувати? і коли? Буду дуже вдячна за відповідь
Є любителі мульчувати гарячою травою. Я не прихильник цього. У вас вийде швидкий компост, коли усе це охолоне. Щодо мульчування (коли температура знизиться) - трохи сумнівно, бо міститиме багато азоту. Я б таким не мульчувала, а використала при підготовці грунту восени.
👍💪✌
Зичу Вам доброго здоров'я.
Щиро вдячна Вам .
Чи можна додавати в лунку попіл, який збирався на купу довгий час?
Якщо на нього тривалий час йшли дощі, він втратив багато калію, однак і лужності трохи позбувся. Можна трохи додати, але сенсу у цьому небагато. Помідори полюбляють слабкокислий грунт. До того ж, бажано знати, яка кислотність ваших грунтів.
Томаты сажу так: выкапываю яму глубиной и шириной со штык лопаты, выбранный грунт смешиваю с 0,5 литра золы, засыпаю россаду до верхних листьев. Поливаю водой из травы литр на ведро. Вода жесткая у меня. В землю еще добавляю две больших жмени пескс, потому что земля аосле высыания у меня как бетон. Землю не уплотняю чильно, потом досыпаю еще. После роста томата
После роста томата подсыпаю ещё для образования новых корней
Дякую.А можна підготувати томати монофосфатом?
Можна. Але це якщо у ваших томатів нема ознак азотного голодування. Бо, у протилежному випадку, за тих п'ять днів, поки відновиться коренева система, вони дуже ослабнуть.
Суперфосфатом не сильно удобрив грядки в теплиці з осені, та перекопав.
Перед висадкою весною в лунки підживити фосфатом 13-40-13 розсаду в стаканчиках?
Дякую.
Дуже дякую за вашу працю. Підкажіть, коли можна буде використовувати сульфат калію для часнику. Буду вдячна за відповідь
Калійне (або калійно-фосфорне, якщо фосфор не вносили перед посадкою) - з моменту формування цибулини. Орієнтовно це середина червня, але треба спостерігати
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую
Дякую за цінну інформацію. Підкажіть будь ласка: при капельному зрощенні достатньо одного рядка стрічки на один радок томатів? На скільки від рослини має лежати стрічка?
Так. Однієї стрічки достатньо. Відстань від стебла +/- 8-8 см, щоб крапало не під саме стебло, а у кореневу зону.
@@2v4vomelnyk0v2v ДЯКУЮ
Дякую! Рекомендують при посадці в грунт проливати розчином бурштинової кислоти 2 г на 10л.води. Це теж підкислює, вірно?
Таке підкислення дуже незначне. Бо мікроорганізми з'їдять її занадто швидко. Головний ефект бурштинки - стимуляція.
@@2v4vomelnyk0v2v Спасибі за відповідь. 🌷
Добрий день! Слава Україні! Дякую за пізнавальне відео. Але питання буде не по темі томатів , а смородини. В мене в смородини пожовтіли листочки. Не підскажете в чому може бути причина?
Героям слава. Чи досліджували ви весною свою смородину на наявність вражень склівкою (також брунькова міль може вразити)? Таке може бути саме на таких листках. Хоча, треба бачити характер того пожовтіння
Дякую вам і прошу поради, якщо розсада росте в парничку, чи можна полити її фосфорним добривом, як ви робите в лоточки, чи для парничків є інший метод? І чи не завадить це , якщо одночасно не висадити всю підлиту розсаду?
У вашому випадку краще полити таким добривом (1/4 від норми за інструкцією) одразу після висадки (пролити таким розчином замість чистої води). Тому що розсада, яку не висадите одразу, розвиватиме коріння і буде важче її без травмування у подальшому виривати/викопувати . Хоча інших пересторог нема. Та і ця пересторога відносна - томати швидко відновлять корінь. Хоча затримка у розвитку трохи буде
Дякую сердечно, мирного неба і здоров'я.
Раніше перед висадкою томатів всі замочували їх в ядах. Я вже три роки нічого не намочую і не підсипаю в ямки. Одна біда у нас - личинки хруща. Якби ви зробили відео про методи боротьби з ними. Поки що трохи вдається рятувати рослини розчином курячого посліду. А може мені здається що це допомагає... Рятуйте!
Переходьте на біопрепарати (курячий послід може занітрачувати деякі овочі; може й хрущ не витримує тих нітратів))). Препарати Картоплекс, Ентоцид та інші містять спори боверії, метаризіуму - гриб поселяється на личинках і дорослих комахах, жере їх нещадно. Працює 100%.
самий дієвий спосіб - копати і руцями вибирати!
Дуже неефективно
@@2v4vomelnyk0v2v дякую. Щойно прочитала про ці препарати. Чи можна ентоцид використовувати зараз? Прочитала що краще перед осінньою чи весняною оранкою. Чи можна пролити ним, наприклад, цибулю?
Усе можна обробляти цими препаратами. Ефективніше, коли раніше, але і так добре.
Дякую вам, але бентежить чи не принесе Миколай приморозків?
Усе може бути. Треба чатувати. На Кіровоградщині у ніч на 12.05 померзло 10 га полуниці. Не втрачаймо пильність.
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
Привiт з Н.Каховки.
Дякую за роз'яснення🎉
Вподобайка i пiдписка.👋👍.
Нова Каховка - це Україна! Місто Героїв! Бережіть себе і своїх близьких!
А чи можна пом'якшувати бурштиновою кислотою?
Теоретично у даному випадку - так. Практично - не має сенсу. Крім того, все залежить від показників жорсткості Вашої води: стимулююча дія на рослини виявляється при концентрації 0,25 г/л води, але чи така кількість пом'якшить воду. Можна протестувати на чайнику з накипом.
Цікавить на рахунок використання браги від перегонки спирту
??????
Вона перекипіла дуже активно спирту в ній практично немає
Є якась користь з такого продукту????
Нормальне, переважно амінокислотне (від руйнування клітин дріжджів) підживлення. Розвести у 4-5 разів і можна підживити будь-що на початку вегетації.
Наскільки я знаю, магній є в добриві 18-18-18.
У різних виробників магній є у різних добривах