Як я Вам вдячна! Слухаю та вчуся у Вас. Ви для мене справжній скарб! Завжди все розкладете по поличкам. Чітко, ясно, аргументовано. Співоча українська мова і Ви дуже приємна українка. Здоров'я Вам і всім нам миру!
Доброго вечора, шановна пані Оксана! Дякую за гарні поради.Ваші теплі спогади про тата нагадали мені моє дитинство.Ваша праця і ваш канал несе чудовий позитив і впевненість у гарне майбутнє. Дякувати Богові,що він береже нашу країну! Всіх вам благ і Божих благословінь здоров'я і миру!
Приємно відволіктись від болючих новин.Віші відео як антистресова терапія.За тата слухала і думала, шкода, що не встиг скористуватися інтернетом. Моїй мамі майже 85 ..і вона радіє тим можливостям. Дякую, що ділитесь своїми знаннями.
Дякую Вам за відгук. Дуже важливо мати зворотний зв'язок у будь якій справі). Якраз щойно вийшло нове відео. Підпишіться - тоді приходитиме сповіщення). Дякую ще раз.
Дякую вам за ще один інформативний канал українською! Нам їх треба багато і різноманітних за тематиками. Відчувається, що ви маєте професійні знання з грунтознавства і це цікаво. Підписуюся!🌹💙💛
І Вам дякую! Саме це - створення україномовних ресурсі - я і пропагую. Бо у моєму віці це вже не так легко опанувати, усі ці премудрості зйомки, монтажу, самого UA-cam. Але ціль виправдовує усі труднощі). Вагалася, якого змісту створювати канал: люблю різні види рукоділля (скрапбукінг, печворк, шиття, вишивання і ще багато чого). варю сир, люблю читати. Але поки зупинилась на найбільш актуальному - "город Перемоги"))). А далі буде видно. Зберемо врожаї - візьмемось за щось інше.
@@2v4vomelnyk0v2v 😊наші рукоділля співпадають! Та з початком війни з 2014-го все якось зійшло нанівець. Книги обожнюю, читала завжди і багато, але від 24.02.22 не могла сконцентруватися, лише нещодавно з великими потугами вдалося подолати бар'єр бентежних думок. А ще люблю свій огородик, квітникарство - руки чекають з нетерпінням весну! Ну і посильна допомога ЗСУ.
Так само і я. Але ось нарешті спромоглася прочитати " Стріляй як дівчисько" Мері Деннінгз Гагер - за два вечори. Може, тому, що про американських військових).
Скільки ж талантів у Вас, пані Оксано! Де Ви часу берете для своєї діяльності?! Дуже надіюсь, що ми ще побачимо й познайомимося з Вашими правилами й досвідом роботи скрапбукінгу, печворку (особливо б хотілося побачити Ваші роботи), шиття, вишивання та й ще багато чого (дуже хочеться довідатися).@@2v4vomelnyk0v2v
Доброго дня, пані Оксана з містечка М! Слава Україні, її збройним силам і простим Українцям, що люблять рідну землю і мову. Дякую вам за сміливість, впевненість в собі і за РОБОТУ ✊🇺🇦💪🏾‼️ Переможемо, відновимось🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ну, зі сміливістю і впевненістю "не все так однозначно")). Але маю пристрасть опановувати щось нове -малювати, шити, виготовляти сири, альбоми, текстильні панно... І ось дійшла справа до "високотехнологічних" навичок. Новий виклик - як новий плацдарм. Адже повертати мову - це як відвойовувати територію. Дякую Вам за підтримку)!
@@2v4vomelnyk0v2v як же ви праві, справді повертати мову це як відвойовувати територію, в мене боротьба за мову маленької донечки 2.5 роки, тато вчить російської, бо він з Росії, а мама звісно української, доньці важко, але вчиться обох мов, а ще важче татові чути її українську мову, велика війна віддзеркалює маленькі локальні війни
Перепрошую, що не відповіла одразу. Так, це дуже сумно і тривожно, коли у родині так "дзеркалить". Але я захоплююсь Вами, що ви наполягаєте на вивченні донькою обох мов.
Героям слава💙💛. Дякуємо, вам пані Оксано, зрозуміло, змістовно вчасно, а головне рідною мовою, без зайвої мішури.👍🇺🇦. Гарного урожаю вам і всім нам у мирній , переможній Україні.
Дякую за відгук. Заходьте). Ми обов'язково ПЕРЕМОЖЕМО! (Ще 1,5 -2 роки тому подумки посміхалась, коли мама нам з сестрою щодня бажала мирного неба. Тепер нема ні мами, ні і мирного неба...)
Дякую за цікаве відео. Особливо корисно, що є не просто співвідношення компонентів грунту, а і пояснення що для чого додається і яка дія саме цього компоненту 👍 Гарного Вам дня 💛💙
І вам дякую). Головне, не чітко дотримуватись певного складу ( в усіх усе різне), а, використовуючи найдоступніше, зробити суміш з потрібними властивостями. А компоненти можна замінювати. І вам усього найкращого)
Героям слава!Сімбіоз,патогени.біологічна активність,мікориза.азофіксуючі бактеріі,бентонітова глина,рідко в якого блогера почуєш такий опис складників грунтосуміші,дякую за чудове і "грунтовне"пояснення,цікавлюся грунтами давно,але немаю напевне навіть сотої частини ваших знань!💛💙успіхів у блогерстві!
Усі ми - найкращі, бо ми - однодумці: думаємо і діємо в одному напрямку. Але кожен має власний досвід, власну думку і критичне мислення, тому і приймає власні рішення :)
Я таки заперечу Вам, Оксано, що спита кава не закисляє грунт. Минулого року ми взимку викидали кавовi "таблетки" пiд хризантеми та в горщики з ремонтантною полуницею (сорту Клеттер Тонi - чудова рослинка, дає безлiч вусiв, дуже декоративна, дає запашнi солодкi ягiдки до самих морозiв). Так от навеснi наша полуниця та хризантеми дали геть хлорознi пагони - такi нещаснi "скелетики"-листочки. Дуже довго я з тим хлорозом боролася. Почала шукати iнформацiю - саме тi рослинки, якi ми годували кавою, цього й не люблять. То ж треба бути впевненою, що висаджуванi культури толерантнi до кави. Бажаю здоров'я та натхнення!
Ви можете заперечувати скільки завгодно. Кожен має право на власну думку. Я глибоко вивчала це питання і вже 4 роки застосовую каву з кавомашин у величе-е-езних кількостях ( десятками відер). Про це навіть є окреме відео. Найяскравіший приклад - мульчування капусти та перцю. Вони надчутливі до рН грунту. Але ефект мульчування їх кавою можна бачити у відео. Також у розсадний грунт я доаю до 30% спитої кави (дивитись на склад грунту) . До того ж полуниця любить слабкокислий грунт і не могла ослабнути від кави. А от нестача азоту (через часткове "заміщення" грунту кавою), найймовірніше, дала такий ефект. Про толерантність рослин до кави чую вперше. Це звичайна несвіжа органіка з низьким вмістом азоту. Ще надважливо достатня кількість мікроорганізмів, які її перероблять.
Вермикуліт-це частинки коричневого ,жовтого,сріблястого або золотистого кольору.Тому у вас напевно перліт.Слава Господу.Благослови Боже Україну на перемогу.
,Моє вітання.Прошу Вас поділитися інформацією відносно тих препаратів, що кращі за фітоспорін, я цілком підтримую цю Вашу думку, а тепер би хотілося зробити по максимуму для рослин, використовуючи різні засоби по мінімуму.Якось так.Дякую.
Доброго вам ранку. Подивилась тільки перше ваше відео. Я мабуть ваша ровесниця, але тепличку маю другий рік. А розсаду в ній перший рік буду пікірувать. Грунт також сама готую, але компонентів менше додавала. Мені цікаво у вас вчитися! Останнім часом на декілька україномовних каналів підписалась. І на ваш канал також підписуюсь, дякую вам. От де тільки час брати?! …
Мої Вам вітання. Так, часу і я не маю: основну роботу, професійну діяльність ніхто не відміняв. Та і роботи на ділянці вистачає. Але поставила собі за мету ще й таким чином долучитися до боротьби - за мову, за урожай, за майбутнє. Дякую Вам за підписку і за відгук.
А щодо компонентів грунтосуміші, я ж казала, що виходжу з того, що маю. Так і кожна людина, переважно, не повинна ганятися за чітким алгоритмом того чи іншого порадника, а розуміти принципи і виходити з власих обставин і можливостей
@@2v4vomelnyk0v2v Вибачте, мабуть я вас обідила?Бо я вже на пенсії! Я з Київської обл, тож з мовою не маю проблем .Надбавку до пенсії мусимо самі заробляти. Допомогаю донатами, хоч і не великими, і молю бога про Перемогу і життя наших бійців.
Щойно ви сказали про нематод, як я згадала що минулої осені у мене під яблунею було багато ківсяків. Точніше вони набивались у надбиті яблука, які падали. Чи потрібно якось боротись з ківсяками, чи нехай живуть. Раніше їх не бачили.
На мою думку, їхню кількість, як мінімум, треба контролювати. Бо шкода від них може бути значна: пошкоджують пророскти в районі кореневиї шийки. Якщо інших шкідників нема, а ківсяків невелика кількість, то ця шкода може бути малопомітною, а от при збільшенні їх кількості або в умовах конкуренції з іншими шкідниками зростає в рази
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую завдповідь. Можливо ви десь розповідали як саме його в яких пропорціях використовували? які результати? маєте відео про це? чи хоч в двох словах. Всуху додаєте до грунту? в якій пропорції? для розсади чи вже для підрощених рослин в більших контейнерах?
Відео нема (поки)). Для розсади: 1ст.ложку у 0,5л банку, заливаю водою майже до верху. Коли набрякне, додаю у грунтосуміш (літрів на 9-10). Перемішую. Готово. Економлячи гідрогель, цю грунтосуміш не використовувала для присипагння насіння. Присипала іншою, без гідрогелю. Так само і для розсадних стаканів. При висадці у відкритий грунт вже не додаю - дорого. Але і не потрібно: той, що є у грудці з розсадою, працюватиме ще довго.
@@2v4vomelnyk0v2v Чи рівномірно розмішується з грунтом замочений гідрогель? Як вважаєте, можливо сухим краще його добавляти в грунт? а потім при поливі він буде акумулувати воду?
Перепрошую, що затрималась з відповіддю. Якось не помітила Вашого запитання. Мені зручно спочатку намочувати. Змішується нормально. А Ви випрорбуйте і так, і так - як Вам буде зручно
Біопрепарати на основі гриба Артоботріс, гіфи якого проникають у нематоду та живляться нею (Нематодос, Нематофагін) + гірчиця, гірчична макуха, сівозміна (якщо у в/г)
Вітаю. Теоретично - можна. За хімічним складом і фізичними властивостями, як компонент грунту, він схожий на пісок - надає легкості, утримує вологу. Але досвіду такого використання я не маю. До того ж, ймовірно, через його бактерицидні властивості якась частина мікрофлори може пригнітитися (бактерії). І все ж, я б спробувала). У домашньому квітникарстві його використовують широко.
Як я Вам вдячна! Слухаю та вчуся у Вас. Ви для мене справжній скарб! Завжди все розкладете по поличкам. Чітко, ясно, аргументовано. Співоча українська мова і Ви дуже приємна українка. Здоров'я Вам і всім нам миру!
Доброго вечора, шановна пані Оксана! Дякую за гарні поради.Ваші теплі спогади про тата нагадали мені моє дитинство.Ваша праця і ваш канал несе чудовий позитив і впевненість у гарне майбутнє. Дякувати Богові,що він береже нашу країну! Всіх вам благ і Божих благословінь здоров'я і миру!
Навзаєм. Дякую за підтримку).
Приємно відволіктись від болючих новин.Віші відео як антистресова терапія.За тата слухала і думала, шкода, що не встиг скористуватися інтернетом. Моїй мамі майже 85 ..і вона радіє тим можливостям. Дякую, що ділитесь своїми знаннями.
32 роки дача, років 20 вирощую розсаду томатів, але в захопленні від Вашого відео і Ваших порад! Дякую, я в Вашому клубі☺️
Дякую і Вам за відгук. Ласкаво просимо!)
Доброго ранку! Дякую за цікавий та надзвичайно інформативний контент. З нетерпінням чекаю на наступні
Мої вітання! Дякую. Буду намагатись виправдати довіру). Гарного дня!
Дякую. Дуже цікаво і пізнавально.Тепер пошукаю всі Ваші відео і передивлюся. Здоров*я Вам. Всім нам спокою, миру і наснаги!
Дякую Вам за відгук. Дуже важливо мати зворотний зв'язок у будь якій справі). Якраз щойно вийшло нове відео. Підпишіться - тоді приходитиме сповіщення). Дякую ще раз.
Дякую вам за ще один інформативний канал українською! Нам їх треба багато і різноманітних за тематиками. Відчувається, що ви маєте професійні знання з грунтознавства і це цікаво. Підписуюся!🌹💙💛
І Вам дякую! Саме це - створення україномовних ресурсі - я і пропагую. Бо у моєму віці це вже не так легко опанувати, усі ці премудрості зйомки, монтажу, самого UA-cam. Але ціль виправдовує усі труднощі). Вагалася, якого змісту створювати канал: люблю різні види рукоділля (скрапбукінг, печворк, шиття, вишивання і ще багато чого). варю сир, люблю читати. Але поки зупинилась на найбільш актуальному - "город Перемоги"))). А далі буде видно. Зберемо врожаї - візьмемось за щось інше.
@@2v4vomelnyk0v2v 😊наші рукоділля співпадають! Та з початком війни з 2014-го все якось зійшло нанівець. Книги обожнюю, читала завжди і багато, але від 24.02.22 не могла сконцентруватися, лише нещодавно з великими потугами вдалося подолати бар'єр бентежних думок. А ще люблю свій огородик, квітникарство - руки чекають з нетерпінням весну! Ну і посильна допомога ЗСУ.
Так само і я. Але ось нарешті спромоглася прочитати " Стріляй як дівчисько" Мері Деннінгз Гагер - за два вечори. Може, тому, що про американських військових).
Скільки ж талантів у Вас, пані Оксано! Де Ви часу берете для своєї діяльності?! Дуже надіюсь, що ми ще побачимо й познайомимося з Вашими правилами й досвідом роботи скрапбукінгу, печворку (особливо б хотілося побачити Ваші роботи), шиття, вишивання та й ще багато чого (дуже хочеться довідатися).@@2v4vomelnyk0v2v
Дякую Вам за корисні поради та гарно поданий матеріал.
Разом до перемоги.
Слава нашим захисникам України!!!
Одразу підписалась. Дякую за корисне відео.Обов'язково скористаюсь вашими порадами і чекаю наступних цікавинок.
Дякую за відгук. Сподіваюсь і надалі бути Вам корисною).
Дякую за корисне відео, нагадали за кавову гущу, колись збирала і занедбала. Почну знову!
Добрий день ! В останнi днi подписалась много раз именно на наших украинских блогеров - огородников, цветоводов ! Удачи вам дорогие ! Слава Украине !
Героям Слава!
Світла пам'ять Вашому татові 🙏🙏🙏
Доброго дня, пані Оксана з містечка М!
Слава Україні, її збройним силам і простим Українцям, що люблять рідну землю і мову.
Дякую вам за сміливість, впевненість в собі і за РОБОТУ ✊🇺🇦💪🏾‼️
Переможемо, відновимось🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Ну, зі сміливістю і впевненістю "не все так однозначно")). Але маю пристрасть опановувати щось нове -малювати, шити, виготовляти сири, альбоми, текстильні панно... І ось дійшла справа до "високотехнологічних" навичок. Новий виклик - як новий плацдарм. Адже повертати мову - це як відвойовувати територію. Дякую Вам за підтримку)!
@@2v4vomelnyk0v2v як же ви праві, справді повертати мову це як відвойовувати територію, в мене боротьба за мову маленької донечки 2.5 роки, тато вчить російської, бо він з Росії, а мама звісно української, доньці важко, але вчиться обох мов, а ще важче татові чути її українську мову, велика війна віддзеркалює маленькі локальні війни
Перепрошую, що не відповіла одразу. Так, це дуже сумно і тривожно, коли у родині так "дзеркалить". Але я захоплююсь Вами, що ви наполягаєте на вивченні донькою обох мов.
Яка грамотна українська мова і компетентність, дякую!
Дякую! Можливо, з мовою не все так гладенько, бо я родом з Полісся)))
@@2v4vomelnyk0v2v а я з Рівненщини
Героям слава💙💛. Дякуємо, вам пані Оксано, зрозуміло, змістовно вчасно, а головне рідною мовою, без зайвої мішури.👍🇺🇦. Гарного урожаю вам і всім нам у мирній , переможній Україні.
Дякую за інформацію,дуже цікаво,пізнавально та необхідно слухати таку спокійну українську мову від прекрасної української жінки.
Дякую за рафіновану рідну мову та за дуже корисну інформацію. Миру,здоров'я та гарних врожаїв.Слава Україні!
Дякую за те, що ділитися своїми знаннями.
Вітаю. Як завжди дуже цікаво і пізнавально. І ще, тепер музика і розповідь знаходяться в гармонії. Дуже Вам дякую і чекаю наступних відео
Дякую за конструктивні зауваження!)
Дякую за український контент! ❤❤❤
Слава Україні.цікаве відео.
Дуже цікаво і пізнавально. Дякую, буду обов'язково заходити на ваш канал. Слава Україні, Героям Слава, разом до ПЕРЕМОГИ 🙏🙏💛💙
Дякую за відгук. Заходьте). Ми обов'язково ПЕРЕМОЖЕМО!
(Ще 1,5 -2 роки тому подумки посміхалась, коли мама нам з сестрою щодня бажала мирного неба. Тепер нема ні мами, ні і мирного неба...)
Слава Україні та ЗСУ!Як вчасно мені попалося Ваше відео,дякую за поради!
Дякую за цікаве відео. Особливо корисно, що є не просто співвідношення компонентів грунту, а і пояснення що для чого додається і яка дія саме цього компоненту 👍 Гарного Вам дня 💛💙
І вам дякую). Головне, не чітко дотримуватись певного складу ( в усіх усе різне), а, використовуючи найдоступніше, зробити суміш з потрібними властивостями. А компоненти можна замінювати. І вам усього найкращого)
Звісно, що підписка.
Все дуже актуально і розумно.
В мене вже перчик з помідорами сходять.
Гарних врожаїв і Перемоги!
Героям слава!Сімбіоз,патогени.біологічна активність,мікориза.азофіксуючі бактеріі,бентонітова глина,рідко в якого блогера почуєш такий опис складників грунтосуміші,дякую за чудове і "грунтовне"пояснення,цікавлюся грунтами давно,але немаю напевне навіть сотої частини ваших знань!💛💙успіхів у блогерстві!
Дякую! Мабуть, професійна деформація, оті всі терміни. Я - вчитель біології та хімії😊
Ви - найкраща!
Усі ми - найкращі, бо ми - однодумці: думаємо і діємо в одному напрямку. Але кожен має власний досвід, власну думку і критичне мислення, тому і приймає власні рішення :)
Я таки заперечу Вам, Оксано, що спита кава не закисляє грунт. Минулого року ми взимку викидали кавовi "таблетки" пiд хризантеми та в горщики з ремонтантною полуницею (сорту Клеттер Тонi - чудова рослинка, дає безлiч вусiв, дуже декоративна, дає запашнi солодкi ягiдки до самих морозiв). Так от навеснi наша полуниця та хризантеми дали геть хлорознi пагони - такi нещаснi "скелетики"-листочки. Дуже довго я з тим хлорозом боролася. Почала шукати iнформацiю - саме тi рослинки, якi ми годували кавою, цього й не люблять. То ж треба бути впевненою, що висаджуванi культури толерантнi до кави. Бажаю здоров'я та натхнення!
Ви можете заперечувати скільки завгодно. Кожен має право на власну думку. Я глибоко вивчала це питання і вже 4 роки застосовую каву з кавомашин у величе-е-езних кількостях ( десятками відер). Про це навіть є окреме відео. Найяскравіший приклад - мульчування капусти та перцю. Вони надчутливі до рН грунту. Але ефект мульчування їх кавою можна бачити у відео. Також у розсадний грунт я доаю до 30% спитої кави (дивитись на склад грунту) . До того ж полуниця любить слабкокислий грунт і не могла ослабнути від кави. А от нестача азоту (через часткове "заміщення" грунту кавою), найймовірніше, дала такий ефект. Про толерантність рослин до кави чую вперше. Це звичайна несвіжа органіка з низьким вмістом азоту. Ще надважливо достатня кількість мікроорганізмів, які її перероблять.
Дякую за детальну інформацію
Доброго дня! Підписалась,якраз збираюсь робити грунт,дуже цікаво.💙💛
Дякую! Гарних врожаїв!)
Дякую!💙💛
Вермикуліт-це частинки коричневого ,жовтого,сріблястого або золотистого кольору.Тому у вас напевно перліт.Слава Господу.Благослови Боже Україну на перемогу.
Не заперечую. Я кажу і про те, і про інше. А використовую і показую/розказую те, що залишилось - перліт.
Дякую, дуже пізнавально!
Велика подяка за чудове відео.
Дякую за корисні поради успіху вам
Дякую. Навзаєм!)
Дякую за цікавий огляд. 👍💪✌
Дякую за відгук).
,Моє вітання.Прошу Вас поділитися інформацією відносно тих препаратів, що кращі за фітоспорін, я цілком підтримую цю Вашу думку, а тепер би хотілося зробити по максимуму для рослин, використовуючи різні засоби по мінімуму.Якось так.Дякую.
Вітаю. Ок. Найближчим часом зроблю. Наступне відео - про гумати).
Доброго вам ранку. Подивилась тільки перше ваше відео. Я мабуть ваша ровесниця, але тепличку маю другий рік. А розсаду в ній перший рік буду пікірувать. Грунт також сама готую, але компонентів менше додавала. Мені цікаво у вас вчитися! Останнім часом на декілька україномовних каналів підписалась. І на ваш канал також підписуюсь, дякую вам. От де тільки час брати?! …
Мої Вам вітання. Так, часу і я не маю: основну роботу, професійну діяльність ніхто не відміняв. Та і роботи на ділянці вистачає. Але поставила собі за мету ще й таким чином долучитися до боротьби - за мову, за урожай, за майбутнє. Дякую Вам за підписку і за відгук.
А щодо компонентів грунтосуміші, я ж казала, що виходжу з того, що маю. Так і кожна людина, переважно, не повинна ганятися за чітким алгоритмом того чи іншого порадника, а розуміти принципи і виходити з власих обставин і можливостей
@@2v4vomelnyk0v2v Вибачте, мабуть я вас обідила?Бо я вже на пенсії! Я з Київської обл, тож з мовою не маю проблем .Надбавку до пенсії мусимо самі заробляти. Допомогаю донатами, хоч і не великими, і молю бога про Перемогу і життя наших бійців.
Ні в якому разі Ви мене не образили). Ще раз дякую за те, що дивитесь і коментуєте!
Доборо дня! Оксано, чи маєте ви інформацію про можливість застосування при вирощуванні розсади грунту з дубового, кленового лісу? Дякую
Спокійно можете використовувати. Проморозити - позбутися можливих шкідників, і використовувати
Щойно ви сказали про нематод, як я згадала що минулої осені у мене під яблунею було багато ківсяків. Точніше вони набивались у надбиті яблука, які падали. Чи потрібно якось боротись з ківсяками, чи нехай живуть. Раніше їх не бачили.
На мою думку, їхню кількість, як мінімум, треба контролювати. Бо шкода від них може бути значна: пошкоджують пророскти в районі кореневиї шийки. Якщо інших шкідників нема, а ківсяків невелика кількість, то ця шкода може бути малопомітною, а от при збільшенні їх кількості або в умовах конкуренції з іншими шкідниками зростає в рази
@@2v4vomelnyk0v2v дякую
Чи маєте досвід використання гідрогелю в стаканах чи касетах?
Так. Використовувала багато років. У минулому році було не до того. У цьому - не купила (і економлю, і не дойшов хід)
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую завдповідь. Можливо ви десь розповідали як саме його в яких пропорціях використовували? які результати? маєте відео про це? чи хоч в двох словах. Всуху додаєте до грунту? в якій пропорції? для розсади чи вже для підрощених рослин в більших контейнерах?
Відео нема (поки)). Для розсади: 1ст.ложку у 0,5л банку, заливаю водою майже до верху. Коли набрякне, додаю у грунтосуміш (літрів на 9-10). Перемішую. Готово. Економлячи гідрогель, цю грунтосуміш не використовувала для присипагння насіння. Присипала іншою, без гідрогелю. Так само і для розсадних стаканів. При висадці у відкритий грунт вже не додаю - дорого. Але і не потрібно: той, що є у грудці з розсадою, працюватиме ще довго.
@@2v4vomelnyk0v2v Чи рівномірно розмішується з грунтом замочений гідрогель? Як вважаєте, можливо сухим краще його добавляти в грунт? а потім при поливі він буде акумулувати воду?
Перепрошую, що затрималась з відповіддю. Якось не помітила Вашого запитання. Мені зручно спочатку намочувати. Змішується нормально. А Ви випрорбуйте і так, і так - як Вам буде зручно
Усім врожаїв!Скажіть , будьласка,занесла в грунт з біогумосом ,нематоду.Як боротись?
Біопрепарати на основі гриба Артоботріс, гіфи якого проникають у нематоду та живляться нею (Нематодос, Нематофагін) + гірчиця, гірчична макуха, сівозміна (якщо у в/г)
@@2v4vomelnyk0v2v Дуже дякую!Надіюсь ,що позбудуся цієї зарази .Боролася з дроздофілами,а тепер ще нематода🤪
Пані Оксано, а чи можна замість кокосу додавати у грунтосуміш сфагнум з лісу ?
Вітаю. Теоретично - можна. За хімічним складом і фізичними властивостями, як компонент грунту, він схожий на пісок - надає легкості, утримує вологу. Але досвіду такого використання я не маю. До того ж, ймовірно, через його бактерицидні властивості якась частина мікрофлори може пригнітитися (бактерії). І все ж, я б спробувала). У домашньому квітникарстві його використовують широко.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую за відповідь, бажаю всього доброго
Героям Слава!
Скажіть, будь ласка, кава не закислює грунт?
Абсолютно ні! Перевірено! Використовую у надвеликих кількостях.
зникають вподобайки
Я ще багато чого не знаю у цих ютубських справах, тому не розумію, чому(.