teszik szep vasalas nalunk a samlinak ugy mondjak,,, calaret,es a kengyelnek ,,,etrier ,,,azert nezem mindenel ha ramutata a dologra mivel nalunk egesz masepen hivjak majdnem az oszeset romanul kel gondolkodjunk de azert grat a munkajahoz csak igy tovab
Hol van a szükséges hőszigetelés a födém szélén? Sehol, ami nagy baj, hiszen hiába szigetelik a házat egységesen, a vb. mindig sokkal rosszabb hőszigetelő, mint a tégla, így megközelítőleg sem lesz homogén a ház homlokzati hőszigetelése.
No, most már kommentelem én is...sajnos igaz a megállapítás...lehet majd pótolni a homlokzati hőszigetelésben. Elmaradt a hőszig a koszorúból!!
2 роки тому
A "szükséges hőszigetelés" esetleg elhagyható, hogyha a homlokzati szigetelés egy adott mélység felett van? Nekem a passzívház tervezőm nem írta elő a vb-nél, viszont a 25 cm-es grafit homlokzati szigetelést előírt.
@ Természetesen nem dől össze a világ, ha kimaradt a plusz hőszigetelés, de én szakszerűbbnek tartom betenni, főleg, hogy nem nagy költség és nem is sok munka.
Kedves Péter! Egy újabb kérdésem lenne E gerendás födémmel kapcsolatban. December elején készült el nálunk a födém betonozása. A födémben néhány helyen van monolit elem és gerenda is. A kérdésem az lenne, hogy a 28 nap elteltével ezek alól ki lehet-e venni az alátámasztást, vagy érdemes tovább benttartani? Köszönöm és Boldog új évet kívánok!
Idén csodálatos lesz a cseresznyetermés, kitünő idő volt rá. Laikus vagyok de ennyi vas bebetonozva....nem vagyunk földrengés veszélyes hely de ez még atombunkernek is elmegy majd. Ilyen vasárak mellett...gratulálok!
2:59 "... ezáltal ez a külső vasbeton elem, ez nem fogja ide a hőt brutál módon behúzni az épületbe..."!!! 🤔 Ezek szerint, ha jól értem, itt elsősorban a nyári túlmelegedés ellen védekezünk... ;)
@@SzakiEllenor Elhiszem. Azért nézzük, hogy tanuljunk. Azért ez gondolom 200 év múlva is anyag lesz és még a bontása sem lenne egyszerű dolog, hogy szétverem bontókalapáccsal...
@@gabordavid9363 ...az ellen a cseresznyefa lombja által generált árnyék és huzat véd majd...télen pedig a cseresznyéből főzött párlat. Az eleink tudták, hogy mit hogyan kell elhelyezni természetes környezetbe.
Ez a villanyszerelő saját magát is megszívatta, mert ez a gégecső össze fog roskadni ha megtapossa valaki. Amikor meg majd bontják a zsalut, lehet kihúzzák a kábelt is félig, aztán hogy húzza vissza?
Ha megmarad annyi keresztmetszet simán be lehet játszani a kábelt, behúzóval.
2 роки тому+1
Rákerestem erre a kék csőre, azt írják, hogy betonálló. Ettől függetlenül symalent használnék (és a házunknál ezt használtam). Bevált, mert igaz a fektetés szívás, de a kábelhúzás öröm volt a villanyszerelőknek ;)
@ Ott ahol be van fordítva a táblába, és nyakonöntik betonnal ezt a gégecsövet, olyan kis ívben lesz hajlítva, hogy még csáknorisz sem fogja betolni a behúzószálat. Még a Symalen cső is behorpad. Az is egy kérdés, miért MT kábelt húzott be, miért nem 3 MCU-t, de ez már az ő dolga...
Tél elején Nyugat Európában szinte minden ház PASSZÍVHÁZ lesz! Mármint olyan passzívház, ami nulla energiát használ fel, mert nem lesz energia, amit felhasználjon. Se gáz, se villany, se kőolaj,... :)
Szerintem a 10-5x akkor a fizetésükből majd csak eléldegélnek ilyen nehéz időkben és megoldják valahogy csorok. Gondolod hogy ilyen brutál GDP-vel rendelkező országokért nem harcol majd minden kitermelő ország foggal körömmel? Nem kell a rémhír terjesztés.
miért csak a világítási áramköröket csövezték be így? Valóban praktikusabb lett volna dobozokat használni a cső végén. Plusz nagyobb átmérőjű csövek szintén praktikusabbak lettek volna, amiben bármikor ki lehetne később cserélni akár az Mbcu-t is. Különben Péter, van limit abban, hogy mennyi csövet és mekkora átmérőjűt "fektetünk" ilyen módon egy födémbe??
2 роки тому
Ott a pont. :) pl. érdemes a redőnyhöz, az épület sarki lámpákhoz (mbcu) és kamerékhoz (utp) is csövet vezetni a födémben. Én annak idején 20-as (belső 15) csöveket fektettem le és nagy szarban voltam, mert 3 zsaluziának a 12 ér kell és csak ysly 12x1.5 fér bele (13,5mm vastagságával). Szerencsére sikerült, erre utólag jöttem rá, hogy mekkora mákom volt. Ha újra kellene csinálni, akkor a redőnyökhöz vezető "utat" kicsit vastagabb csővel terveztem volna. A lámpadobozok elmaradtak, ahogy Péter mondta a videóban, de az nem csak azért jó, mert szakszerű betonkiszorítás van, hanem azért is, mert lehet menetes szárat rögzíteni bele és így később a lámpát is fel lehet rá fogatni.
Nem véletlenül néz ki szépen. Szabott dróttal van kötve a vas, azaz öreg motoros vasszerelők csinálták. Manapság sajnos a "bal kézre teker és fél csavarás után tőben elcsíp" kötés a divat.
@@SzakiEllenor Én úgy tudom, a hegesztés nem ekvivalens az alapanyaggal. Hegesztés során az acél széntartalma valamilyen szinten kiég. Ez pont elég ahhoz, hogy ne legyen az anyag többé homogén. Jól megfigyelhető ez pl. az autók kipufogóján is, egész máshogy reagál hőhatásra a hegesztés, mint maga a hegesztett anyag. Az is jellemző, hogy hegesztések mentén rohad szét valami. Két különböző anyagot összkötni hegesztéssel pedig további kérdéseket is felvethet, ld. bimetál. Nem vagyok hegesztő szakember, de ők tudnának ezekről a finomságokról precízebb tájékoztatást is adni.
Jók a videók csak lassan tönkremegyünk. Laikusok csak a végösszeget nézik. Közületek meg pláne. Műszaki tartalmat nem is értik nem is érdekli öket. Ez az év megforgat mindenkit... Nem érdeke senkinek a jó szaki. Jó magyar mentalitás ingyen vagy annál olcsóbban aztán sír mert rádöl a ház. Sok éves tapasztalat beszél belőlem...A betonozható doboz födémbe ? Akkor még a szakihoz és az épületvillamosságihoz is lenne kérdés...
Ha leárnyékol az csak jót tesz. A frekvencia áradat ami ér minket cseppet se egészséges, erre elég sok tanulmány van már, csak hát nem verik nagy dobra. Az EU-ban van némi szabályozás, nem véletlen kisebbek a hatótávok nálunk, mint az USA-ban. Egyes emberek pl a 2,4 GHz, magyarán Wifi mellet már nem tudnak jól aludni. Az 5G amiről születik a mindenféle összeesküvés se alaptalanul lett a jelenlegi összeesküvések egyik célpontja, sajnos van amelyik igaz. Ahol erős az ilyen szennyezettség, ott pl. a fák levelei is máshogy hullanak, de a madarakat is megzavarhatja. Az anyag maga is frekvencia, a Földnek is van, mindennek. A Schumann-rezonancia az utóbbi években egyre magasabb, nem véletlen vannak itt érdekes égi jelenségek, de ez már mély víz, ezen vitatkoznak még a szakemberek is. Mellesleg ha már egészség, az embernek a legegészségesebb az lenne, ha sárból, fából épített házakban lakna, abban is csak jóformán aludna, nem erre lettünk kitalálva, hogy hermetikusan lezárt műanyagházakban éljünk, de ez már lehet egy másik csatorna témája lenne, nem véletlen, hogy manapság pl a rák lassan népbetegség, amihez persze sok mindennek köze van, de az egyik a sok közül ez a "modern" építészet.
Hasonló mennyiségű vas van nálunk mind a két födémben, és semmi gond a térerővel. Ne írjunk hülyeséget. Nem faraday kalitka, a falak nagy része tégla, vagy nyílászáró. Az igaz, hogy a wifi nem nagyon megy fel az emeletre, de ekkora házban amúgy is elfér szintenként 1 router. Mesh rendszerben, routerek kábellel összekötve és minden szuper lesz.
teszik szep vasalas nalunk a samlinak ugy mondjak,,, calaret,es a kengyelnek ,,,etrier ,,,azert nezem mindenel ha ramutata a dologra mivel nalunk egesz masepen hivjak majdnem az oszeset romanul kel gondolkodjunk de azert grat a munkajahoz csak igy tovab
Hol van a szükséges hőszigetelés a födém szélén?
Sehol, ami nagy baj, hiszen hiába szigetelik a házat egységesen, a vb. mindig sokkal rosszabb hőszigetelő, mint a tégla, így megközelítőleg sem lesz homogén a ház homlokzati hőszigetelése.
No, most már kommentelem én is...sajnos igaz a megállapítás...lehet majd pótolni a homlokzati hőszigetelésben. Elmaradt a hőszig a koszorúból!!
A "szükséges hőszigetelés" esetleg elhagyható, hogyha a homlokzati szigetelés egy adott mélység felett van? Nekem a passzívház tervezőm nem írta elő a vb-nél, viszont a 25 cm-es grafit homlokzati szigetelést előírt.
@
Természetesen nem dől össze a világ, ha kimaradt a plusz hőszigetelés, de én szakszerűbbnek tartom betenni, főleg, hogy nem nagy költség és nem is sok munka.
Szia,csinálhatnál videót a villanyszerelésekről is.Elektromos készülék beüzemelő ként,sokszor fogom a fejem.
Nekem nagyon tetszett a videó. Kár, hogy csak 10 perc. A sok szörnyű kivitelezés után igazi felüdülés.
Munkavédelmis nem volt az építkezésen? Hol a korlát🤔 Leier előregyártott födém ! Gyorsabb kivitelezés kevesebb anyag
Szép munka💪
Kedves Péter!
Egy újabb kérdésem lenne E gerendás födémmel kapcsolatban. December elején készült el nálunk a födém betonozása. A födémben néhány helyen van monolit elem és gerenda is. A kérdésem az lenne, hogy a 28 nap elteltével ezek alól ki lehet-e venni az alátámasztást, vagy érdemes tovább benttartani? Köszönöm és Boldog új évet kívánok!
Idén csodálatos lesz a cseresznyetermés, kitünő idő volt rá.
Laikus vagyok de ennyi vas bebetonozva....nem vagyunk földrengés veszélyes hely de ez még atombunkernek is elmegy majd. Ilyen vasárak mellett...gratulálok!
Ez nem sok vas . Ekkora fesztav ok vas nélkül hogyan allnanak meg?
Nálam (Velencén) sajnos potyognak le a fárol a mini cseresznyék, sajnos itt aszályos az elmúlt időjárás.
2:59 "... ezáltal ez a külső vasbeton elem, ez nem fogja ide a hőt brutál módon behúzni az épületbe..."!!! 🤔 Ezek szerint, ha jól értem, itt elsősorban a nyári túlmelegedés ellen védekezünk... ;)
@@SzakiEllenor
Elhiszem. Azért nézzük, hogy tanuljunk.
Azért ez gondolom 200 év múlva is anyag lesz és még a bontása sem lenne egyszerű dolog, hogy szétverem bontókalapáccsal...
@@gabordavid9363 ...az ellen a cseresznyefa lombja által generált árnyék és huzat véd majd...télen pedig a cseresznyéből főzött párlat.
Az eleink tudták, hogy mit hogyan kell elhelyezni természetes környezetbe.
Kedves Péter!
Csak részben kapcsolódik a kérdésem ide, de E gerendás födém esetén lehet-e a gerendát vágni? Köszönöm.
e gerendát nagyon korlátozottan csak! a gyári útmutatóban benne van emlékeim szerint
T. Peter , 6:10 -nel az szerelovas, azert nincs toldas.....
hát ha az csak szerelővas, akkor komplett fővas hiányzik...
Igen ott a végén ha a csőben kábelt kellene cserélni nagy szívás lesz ebből a szögből legalább is ezt látni
Ez a villanyszerelő saját magát is megszívatta, mert ez a gégecső össze fog roskadni ha megtapossa valaki. Amikor meg majd bontják a zsalut, lehet kihúzzák a kábelt is félig, aztán hogy húzza vissza?
Ha megmarad annyi keresztmetszet simán be lehet játszani a kábelt, behúzóval.
Rákerestem erre a kék csőre, azt írják, hogy betonálló. Ettől függetlenül symalent használnék (és a házunknál ezt használtam). Bevált, mert igaz a fektetés szívás, de a kábelhúzás öröm volt a villanyszerelőknek ;)
@ Ott ahol be van fordítva a táblába, és nyakonöntik betonnal ezt a gégecsövet, olyan kis ívben lesz hajlítva, hogy még csáknorisz sem fogja betolni a behúzószálat. Még a Symalen cső is behorpad. Az is egy kérdés, miért MT kábelt húzott be, miért nem 3 MCU-t, de ez már az ő dolga...
Ez családi ház lesz?
Tél elején Nyugat Európában szinte minden ház PASSZÍVHÁZ lesz! Mármint olyan passzívház, ami nulla energiát használ fel, mert nem lesz energia, amit felhasználjon. Se gáz, se villany, se kőolaj,... :)
Szerintem a 10-5x akkor a fizetésükből majd csak eléldegélnek ilyen nehéz időkben és megoldják valahogy csorok. Gondolod hogy ilyen brutál GDP-vel rendelkező országokért nem harcol majd minden kitermelő ország foggal körömmel? Nem kell a rémhír terjesztés.
Istenem de buta vagy XD
Csakis nyugaton. Látom bevetted a diktátorod dumáját. Más részét is bevehetnéd.
miért csak a világítási áramköröket csövezték be így? Valóban praktikusabb lett volna dobozokat használni a cső végén. Plusz nagyobb átmérőjű csövek szintén praktikusabbak lettek volna, amiben bármikor ki lehetne később cserélni akár az Mbcu-t is. Különben Péter, van limit abban, hogy mennyi csövet és mekkora átmérőjűt "fektetünk" ilyen módon egy födémbe??
Ott a pont. :) pl. érdemes a redőnyhöz, az épület sarki lámpákhoz (mbcu) és kamerékhoz (utp) is csövet vezetni a födémben. Én annak idején 20-as (belső 15) csöveket fektettem le és nagy szarban voltam, mert 3 zsaluziának a 12 ér kell és csak ysly 12x1.5 fér bele (13,5mm vastagságával). Szerencsére sikerült, erre utólag jöttem rá, hogy mekkora mákom volt. Ha újra kellene csinálni, akkor a redőnyökhöz vezető "utat" kicsit vastagabb csővel terveztem volna.
A lámpadobozok elmaradtak, ahogy Péter mondta a videóban, de az nem csak azért jó, mert szakszerű betonkiszorítás van, hanem azért is, mert lehet menetes szárat rögzíteni bele és így később a lámpát is fel lehet rá fogatni.
De ismerős a táj! 😀 Mintha arra laknék vagy mi!
Ez egy túlzsúfolt vasszerelés,fele anyag lett volna célszerű,a beton nem fogja körbefolyni a vasanyagot annyira sűrű a vasalás!
bizonyára statikus vagy!.-)
Nem véletlenül néz ki szépen. Szabott dróttal van kötve a vas, azaz öreg motoros vasszerelők csinálták. Manapság sajnos a "bal kézre teker és fél csavarás után tőben elcsíp" kötés a divat.
igen, azt utálom én is!
KENGYELvégekhegesztése füzés...
Ez egy kész bunker, wifi vagy térerő lesz vajon 🤔 á ja hogy ez híd? Elment a kedvem az építkezéstől....
A 12 mm-es vas, 20x20 raszterben elég messze van a bunkertől…
Mostanában kezd elterjedni a födémbe épített szellőzőrendszer.
Nem gyengíti ez a födémet?
Köszönöm!
Villanyász hüle.....🙂
De, gyengíti, viszont szakszerűen betervezve, beépítve nincs vele semmi gond.
Én is gratulálok ha még az ácsok nem kajálok még be😁😅
Azok a hegesztések nem törnek majd el idővel? Pláne úgy, hogy bimetál veszi körbe, amik tuti nem egyformán reagálnak a hőmérséklet változásokra.
Acel -acel mindkettő, és rövidke darab a savallo .Kiválóan működik a gyakorlatban
Saválló?? Biztos? Akkor én rosszul tudtam...
@@SzakiEllenor Én úgy tudom, a hegesztés nem ekvivalens az alapanyaggal. Hegesztés során az acél széntartalma valamilyen szinten kiég. Ez pont elég ahhoz, hogy ne legyen az anyag többé homogén. Jól megfigyelhető ez pl. az autók kipufogóján is, egész máshogy reagál hőhatásra a hegesztés, mint maga a hegesztett anyag. Az is jellemző, hogy hegesztések mentén rohad szét valami.
Két különböző anyagot összkötni hegesztéssel pedig további kérdéseket is felvethet, ld. bimetál. Nem vagyok hegesztő szakember, de ők tudnának ezekről a finomságokról precízebb tájékoztatást is adni.
Egy pillérben ha a kengyelek távolabb vannak mint 12 illetve 15 cm ,gyakorlatilag semmit nem ér ,Ez a 40-50 cm távolság csak kontár munka .
Azért ez így nem feltétlen igaz! A pillér méretétől, terhekből is függ .
cseresznyeeeeeeee. :D
Jók a videók csak lassan tönkremegyünk. Laikusok csak a végösszeget nézik. Közületek meg pláne. Műszaki tartalmat nem is értik nem is érdekli öket. Ez az év megforgat mindenkit... Nem érdeke senkinek a jó szaki. Jó magyar mentalitás ingyen vagy annál olcsóbban aztán sír mert rádöl a ház. Sok éves tapasztalat beszél belőlem...A betonozható doboz födémbe ? Akkor még a szakihoz és az épületvillamosságihoz is lenne kérdés...
...cáfolom. Vagyis ez a csatorna cáfolja.
Olcsó húsnak híg a leve.
Egy elcseszett építkezésen ma több tízmillió megy a kukába, szó szerint...
Ebben a Farraday kalitkában se lesz sok térerő :D
Ha leárnyékol az csak jót tesz. A frekvencia áradat ami ér minket cseppet se egészséges, erre elég sok tanulmány van már, csak hát nem verik nagy dobra. Az EU-ban van némi szabályozás, nem véletlen kisebbek a hatótávok nálunk, mint az USA-ban. Egyes emberek pl a 2,4 GHz, magyarán Wifi mellet már nem tudnak jól aludni. Az 5G amiről születik a mindenféle összeesküvés se alaptalanul lett a jelenlegi összeesküvések egyik célpontja, sajnos van amelyik igaz. Ahol erős az ilyen szennyezettség, ott pl. a fák levelei is máshogy hullanak, de a madarakat is megzavarhatja. Az anyag maga is frekvencia, a Földnek is van, mindennek. A Schumann-rezonancia az utóbbi években egyre magasabb, nem véletlen vannak itt érdekes égi jelenségek, de ez már mély víz, ezen vitatkoznak még a szakemberek is. Mellesleg ha már egészség, az embernek a legegészségesebb az lenne, ha sárból, fából épített házakban lakna, abban is csak jóformán aludna, nem erre lettünk kitalálva, hogy hermetikusan lezárt műanyagházakban éljünk, de ez már lehet egy másik csatorna témája lenne, nem véletlen, hogy manapság pl a rák lassan népbetegség, amihez persze sok mindennek köze van, de az egyik a sok közül ez a "modern" építészet.
Hasonló mennyiségű vas van nálunk mind a két födémben, és semmi gond a térerővel. Ne írjunk hülyeséget. Nem faraday kalitka, a falak nagy része tégla, vagy nyílászáró.
Az igaz, hogy a wifi nem nagyon megy fel az emeletre, de ekkora házban amúgy is elfér szintenként 1 router. Mesh rendszerben, routerek kábellel összekötve és minden szuper lesz.
Betonacélt nem hegesztünk!
Nem akarmelyiket l, de lehet!
@@SzakiEllenor Nem értem miért tompahegesztéssel toldják? Úgy sokkal nehezebb.
Az nem elég, ha egymás mellé teszik a két vasat és úgy hegesztik?
@@refse2 Ahogy elhangzott, ez gyári termék, így akadás mentesen át lehet dugni lyukakon utólag is. Iparilag megoldható ez a hegesztés.
@@refse2 Ezeket a hőhídmegszakító elemeket dörzshegesztéssel készítik.
KENGYELvégekhegesztése füzés..