Lata 70 to moje dzieciństwo i młodość w tym moim kochanym mieście.Zdjęcia zrobione są w zimie kiedy jest szaro i smutno, a przecież to miasto zawsze tętniło życiem i co najważniejsze mieszkały w nim najładniejsze Polki👍🥰
Łódź to moje miasto, moje miejsce na ziemi. Tu się urodziłem ,wychowałem, wykształciłem i założyłem rodzinę. Uwielbiam to miasto. Dzięki za ten wzruszający film
Była jaka była, teraz wypiekniała i się bardzo zmieniła. Żeby jeszcze te drogi bo są w strasznym stanie naprawić było by super. Miło popatrzeć na te dawne lata i przypomnieć sobie dziecinne lata
Pamiętam ten szary świat, fabryki pracowały dzień i noc, dym z kominów walił całą dobę, powietrze było ciężkie, rzeki Ner i Bzura niosły ścieki i miały kolory zależne od tego jakiej farby użytkowano w farbiarniach, smród skutecznie odstraszał wszystko co żyje znad wody. Ulice były pełne ludzi pędzących od sklepu do sklepu żeby kupić cokolwiek, samochodów było odczuwalnie mniej, ale puszczały takie chmury spalin że dziś jest to nie do pomyślenia. Piotrkowska była zatłoczona, wieczorem neony dawały taki pokaz kolorów jakiego dziś już się nie widuje. Sąsiedzi się znali i nie tylko mówili sobie dzień dobry, ale i spotykali na wódeczce. Żyło się trudno, ale razem. Dziś Łódź to inny świat, nadal jest wiele szarych zaniedbanych kamienic, ale też widać wiele nowych pięknych budynków. Jest kolorowo, ale chodniki jakby puste, ulice pełne. Piotrkowska umarła, handel wyniósł się do centrów handlowych, knajpy zostały. Gdyby ludzi z tamtych czasów przenieść do dzisiejszej Łodzi to byliby w szoku !
Lata 70. Doskonale pamiętam moje wizyty u prababci na ul. Pojezierskiej. Wujek zabierał mnie czasem na wycieczki po mieście, szczególnie lubiłem jazdę tramwajami, a wujek mówił, że "te warszawskie są szybkie, ale te w Łodzi mają drzwi otwarte".
Tak pamietam moja Lodz 💓 za Komuny 👎 : biedna ,szara , puste ulice ( kto mogl wtedy miec samochod ) Dla mnie byla ona piekna - to byla moja "kolebka "🥰
ja też byłem w łodzi przez kilka lat i nigdzie takiej szarości, syfu i beznadziejnej mentalności ludzkiej nie widziałem. Najbardziej dziurawe drogi na cały kraj i te sebixy i kibole z 20 iq od łks i rts i wiele innych kwiatuszków.
@@bozenasteiner8261 oczywiscie ze duzo osob mialo, widac to na filmie 😊 „Ruch jak na marszalkowskiej” i to ja kie bryki: Syrenki i luksusowe Fiaty 125p.
I co że się zmieniła ( na gorsze). Wszystko obce; sklepy , osiedla, banki itp. Zwykli ludzie do końca życia muszą spłacać kredyty na mieszkanie dla obcych deweloperów. Dlaczego nie ma filmów porównujących czasy przedwojenne a powojenne. Jak wtedy wyglądały miasta a jak za PRL.
Nie, Łódź jest specyficzna. Na filmie nie wygląda źle i nie wygląda zasadniczo inaczej niż dziś. Nadal ludzie defekują do reklamówek w kamienicach i wynoszą na podwórko. Upadł tylko przemysł tekstylny i ubyło 150tys mieszkańców.
@@mourdebarszłoty kalendarz bardzo prawdziwy trzeźwy nie to co reszta ciemnogrodu łódzkim która nie rozumie najprostszych rzeczy niestety. Łódź niestety będzie wyglądać jak cywilizowane miasto za jakieś 20 lat.
@@mourdebars logiczny komentarz na poziomie nie to co ciemnogród Łódzki który nie widzi szeregu problemów w swoim mieście a jak ktoś pisze prawdę to kibole z 20 IQ od łks i RTS i inne patusy się obrażają
Poznaję miejsca jako łodzianin i troszkę mi to wygląda na film stworzony z pomocą SI przy użyciu materiałów z tamtych czasów. Nawet jeśli nie, to jest fajny i z przyjemnością go obejrzałem. Po tych ulicach chodzili moi krewni, czekali na przystankach na czerwone tramwaje, robili zakupy na ryneczku i sprawdzali repertuar w kinie.
wtedy ludzie czytali gazety na przystankach i w parku. Pamietam jak dziadek mnie i siostre do parku zabierał zamiast do koscioła. Czytał gazetę mijała godzina i wracał do domu. Mieliśmy babci nie mówić że nie było nas w Kościele a w parku xD.
Czasy mojej młodości . Urodziłem się wychowałem i mieszkam do tej pory w Łodzi nie zamienię na inne miejsce na ziemii . Wszystkie miejsca pokazane znałem najwięcej pokazanych jest ujęć z Bałut dzielnicy na której się urodziłem . Kochałem kocham i będę kochał moją Łódź .
Film nagrywany w latach 78-84, obstawiam bardziej dokładnie na lata 80-83. Widać poloneza produkowanego od 78, oraz wagon Konstal 803N o numerze 989 na linii nr 1 na Franciszkańskiej. Wagon został wycofany z eksploatacji w 84 roku.
Dzisiaj Miasto Łódź ⛵ Ponownie wraca do życia! Są prace rewatylizacji miasta ❤ Tylko Niestety wiele osób cierpi na uzależnienie od alkoholu ❤ Jak w tym pomóc ludziom?
Jak ktoś pracował kilkanaście lat przy krosnach, jako szwacz lub krawiec / mechanik tekstyliow, to nie było szans na nadwagę. Blisko emerytury to ludzie byli jak śliwki.
Co Ty pierdolisz.Mój ojciec jeździł jako zawodowy kierowca i mu kręgosłup siadł .Choroba nie zna czasu ,tym bardziej zawodowa .To samo u murarzy ,kręgosłup siadał w latach 70-tych i teraz też.
to na pewno nie są lata 70-te- raczej osiemdziesiąte ponieważ widziałem tam samochód polonez a on był produkowany od 1978 roku. Jeśli już to jest sam koniec lat 70-tych i reszta to 80-te
Jakość nagrania znakomita. Gdyby nie samochody, można by sądzić, że to rok 1945. Miasto w rozpaczliwym stanie, dziurawe dachy, brud, bieda i bylejakość. Ludzie nędznie ubrani. A przecież był to silny ośrodek przemysłowy.
Jakość nagrania pewnie poprawiona cyfrowo. Dwa szczegóły świadczą na lata nagrania 1977/78, 2:25 przejeżdżający Polonez, którego produkcja ruszyła w tym czasie, oraz trzyliterowa tablica rejestracyjna na autobusie Sanos, tablice te zaczęły obowiązywać pod koniec 1976. Zadziwiający jest brak nowych wozów tramwajowych typu 105N i Maluchów które w tamtych latach były już zauważalne.
@@krzysiacelia8348 Wtedy ton nadawało zupełnie inne pokolenie, urodzone jeszcze przed wojną, im tych głupot nikt nie próbowałby nawet wmówić, jakie sie serwuje dziś . Pamietam te czasy dobrze.
Ale Lodzi Anię rdzenni ci sami ,wydeptywali te same ścieżki .0d pl Niepodległości do pl Wolności i było super ,po Kościuszki do kawiarni teatr ok ASP tylko cegły umalowane ! No lepsze chodniki ! Park Śledzia Julianów ! Super !
Wytatuowanych swirow w podartych spodniach napierdalajacych przyglupow w telefon chodzacych bez skarpetek smierdzieli w tramwajach i porzadku na miescie bo byla milicja
Wyprodukowano mnie w 72 r i pamiętam jak 1 i 19 jedynka jeździła na ul strykowska - popioły a dziewiętnastka na DĄBROWA STRYKOWSKA/INFLANCKA moja Mama pamiętała przepinanie wagonów na ulicy Widok w Łodzi linii 19 😏😏W kinie Pionier jest Bezdomka ,,Czyli Biedronka "🤣🤣Pamiętam pociąg Gołdap-Suwałki Łódź Fabryczna stara Łódź Fabryczna Moja Łódź 😮💨😮💨Pamiętam linię tramwaju 28 i 15 które jeździły na strykowską 🤥🤥
Mnie się żyło bezpiecznie.Teraz więcej słyszę wrogiego,wschodniego języka,niż polskiego,a przybysze ze wschodu,mieszkający w tej samej kamienicy,piją i szczą na podwórku.
Przestań wstawiać wszędzie politykę.Mnie nadal żyje się bezpiecznie.Mieszkasz w złej dzielnicy.Polacy też potrafią szczać i pić na podwórku.Polacy od czasów rozbiorów zawsze wyjeżdżali,w czasach komuny uciekali i różnie zachowywaliśmy się za granicami naszego kraju więc przestań mieć pretensje do innych,że chcą lepiej żyć.Zapomniał wół jak cielęciem był.
Ja tam widzę tylko w większości tęgie łby polskie w Łodzi które nie potrafią naprawić tego miasta. Nie bredź głupot na wschód bo dzięki ogłupieniu przez PRL polacy do dzisiaj mają wiele złych nawyków i zostawiają smród za sobą w kwestii kultury,pijaństwa ,braku myślenia, beznadziejnej edukacji itd.. a najbardziej to widać właśnie w królestwie Łódzkim gdzie panował największy komunizm i dzięki temu do dzisiaj jest smród, bieda i najgorsza mentalność tutaj.
To musiała być końcòwka l.70, widać Poloneza, którego zaczęli produkować w 1978 roku. Stawiam na rok 1979. Bardzo dobra jakość, czy to nie zdjęcia ekipy filmu Shoah?
Beznadziejne robotnicze miasto bez perspektyw jest nim do dziś wiele się nie zmieniło oprócz tego że zwężają ulicę nic tu ciekawego nie ma dziura na dziurze.
To miasto to jest nadal tragedia... Nadal syf, kiła, szaro, i najbardziej dziurawe drogi w całym kraju xD do tego jeszcze sebixy i inne kibole z 20 iq od rts i łks. Linda czy taki Jacek poniedziałek miał rację. Ale trzeba mieć mózg by zrozumieć proste zdanie. Generalnie łódzkie to jeden wielki grajdołek.
bałuty na których się urodziłem i mieszkałem kino pionier do którego chodziłem Franciszkańska nie opodal której mieszkałem na Harnama pl Kościelny i Bałucki Rynek na który w sobotę się szło na zakupy było biednie , ale żyło się bez pośpiechu codzienną szarość wypełniał szacunek wzajemny ludzi tam mieszkających oczywiście w nocy na Wojska Polskiego można było dostać w trąbę ale przeważnie wszyscy się znali jak ktoś szukał wrażeń to je dostał
@@miskowski1500 Była raczej, ja też byłem przez kilka lat i nigdzie takiej szarości, syfu i beznadziejnej mentalności ludzkiej nie widziałem. Najbardziej dziurawe drogi na cały kraj i te sebixy i kibole z 20 iq od łks i rts i wiele innych kwiatuszków.
Lata 70 to moje dzieciństwo i młodość w tym moim kochanym mieście.Zdjęcia zrobione są w zimie kiedy jest szaro i smutno, a przecież to miasto zawsze tętniło życiem i co najważniejsze mieszkały w nim najładniejsze Polki👍🥰
Masz na myśli żyją?😉
Ja przez kilka lat chodziłem po mieście i znalezienie ładnej kobiety wiązało się z cudem. A jak znalazłeś to tak jakbyś znalazł kwiat na śmietniku
Co racja, to racja.
@@KontoWarcraft Widocznie były Ci pisane same brzydkie he he 🤠
Szkoda że operator skupił się tylko na Bałutach no i w porywie Dworzec Kaliski pokazał.
Super Praca , fajnie że jeszcze ktoś odkopie takie materiały :) dziekuję.
KOCHANA LODZ, DLA MNIE PIEKNA, WZNIOSLYMI, ZA SERCE LAPIACYMI, WSPOMNIENIAMI OTULAJACA 🤗NIEZMIERNA WDZIECZNOSC ZA WGLAD ❤❤❤❤❤❤❤👋!
Beznadziejne poczucie gustu..
Linda miał rację.
Łódź to moje miasto, moje miejsce na ziemi. Tu się urodziłem ,wychowałem, wykształciłem i założyłem rodzinę. Uwielbiam to miasto. Dzięki za ten wzruszający film
Moje miasto Łódź. Moje dzieciństwo młodość i znane mi ulice. Dziękuję cudny powrót do przeszłości ❤
Była jaka była, teraz wypiekniała i się bardzo zmieniła. Żeby jeszcze te drogi bo są w strasznym stanie naprawić było by super. Miło popatrzeć na te dawne lata i przypomnieć sobie dziecinne lata
Dziękuję za wspaniały powrót do młodych lat. Szczególnie wzruszyły mnie zdjęcia dworca Łódź Kaliska. Moja babcia pracowała tam w Kinie Dworcowym.
Dziękuję za świetny filmik o moim szarym mieście, jakie pamiętam z dzieciństwa.
Choć szare zadymione to moje kochane miasto .❤❤❤
Współczuję gustu bo tu nadal jest syf kiła i mogiła..
Jak w piosence Miasto fabryk i kominöw,...., kochana szara Łódź
Gorzko-słodkie wspmnienia, epoka się zmieniła, flagi inne, domy i kamienice wciąż podobne ...
Niezwykla😊
Pamiętam ten szary świat, fabryki pracowały dzień i noc, dym z kominów walił całą dobę, powietrze było ciężkie, rzeki Ner i Bzura niosły ścieki i miały kolory zależne od tego jakiej farby użytkowano w farbiarniach, smród skutecznie odstraszał wszystko co żyje znad wody. Ulice były pełne ludzi pędzących od sklepu do sklepu żeby kupić cokolwiek, samochodów było odczuwalnie mniej, ale puszczały takie chmury spalin że dziś jest to nie do pomyślenia. Piotrkowska była zatłoczona, wieczorem neony dawały taki pokaz kolorów jakiego dziś już się nie widuje. Sąsiedzi się znali i nie tylko mówili sobie dzień dobry, ale i spotykali na wódeczce. Żyło się trudno, ale razem.
Dziś Łódź to inny świat, nadal jest wiele szarych zaniedbanych kamienic, ale też widać wiele nowych pięknych budynków. Jest kolorowo, ale chodniki jakby puste, ulice pełne. Piotrkowska umarła, handel wyniósł się do centrów handlowych, knajpy zostały.
Gdyby ludzi z tamtych czasów przenieść do dzisiejszej Łodzi to byliby w szoku !
Moje młode lata ale się działo p Szpaderski Piotrkowska cola tramwaje handel na ulicach to była Łódź 👍💗🌹
Tragiczne miasto do dzisiaj.
Lata 70. Doskonale pamiętam moje wizyty u prababci na ul. Pojezierskiej. Wujek zabierał mnie czasem na wycieczki po mieście, szczególnie lubiłem jazdę tramwajami, a wujek mówił, że "te warszawskie są szybkie, ale te w Łodzi mają drzwi otwarte".
I gdzieś tam chadzał Leszek z Anią...
I śmigał ogórkiem
Tak pamietam moja Lodz 💓 za Komuny 👎 : biedna ,szara , puste ulice ( kto mogl wtedy miec samochod ) Dla mnie byla ona piekna - to byla moja "kolebka "🥰
Dużo osób miało ,nie plec bzdur
Prawda a do dzisiaj jest wiele ciemnioków którzy woleli by PRL by dalej być pod butem ruskich.
ja też byłem w łodzi przez kilka lat i nigdzie takiej szarości, syfu i beznadziejnej mentalności ludzkiej nie widziałem. Najbardziej dziurawe drogi na cały kraj i te sebixy i kibole z 20 iq od łks i rts i wiele innych kwiatuszków.
@@bozenasteiner8261 oczywiscie ze duzo osob mialo, widac to na filmie 😊 „Ruch jak na marszalkowskiej” i to ja kie bryki: Syrenki i luksusowe Fiaty 125p.
@@bozenasteiner8261 🤢
Wiele polskich miast tak wyglądało. Młodzi powinni obejrzeć tek krótki film, aby przekonać się jak Polska zmieniła się, szczególnie po 2000 roku.
I co że się zmieniła ( na gorsze). Wszystko obce; sklepy , osiedla, banki itp. Zwykli ludzie do końca życia muszą spłacać kredyty na mieszkanie dla obcych deweloperów. Dlaczego nie ma filmów porównujących czasy przedwojenne a powojenne. Jak wtedy wyglądały miasta a jak za PRL.
Nie, Łódź jest specyficzna. Na filmie nie wygląda źle i nie wygląda zasadniczo inaczej niż dziś. Nadal ludzie defekują do reklamówek w kamienicach i wynoszą na podwórko. Upadł tylko przemysł tekstylny i ubyło 150tys mieszkańców.
@@mourdebarszłoty kalendarz bardzo prawdziwy trzeźwy nie to co reszta ciemnogrodu łódzkim która nie rozumie najprostszych rzeczy niestety. Łódź niestety będzie wyglądać jak cywilizowane miasto za jakieś 20 lat.
@@mourdebars logiczny komentarz na poziomie nie to co ciemnogród Łódzki który nie widzi szeregu problemów w swoim mieście a jak ktoś pisze prawdę to kibole z 20 IQ od łks i RTS i inne patusy się obrażają
@@mourdebarsW samo sedno🎉
Poznaję miejsca jako łodzianin i troszkę mi to wygląda na film stworzony z pomocą SI przy użyciu materiałów z tamtych czasów. Nawet jeśli nie, to jest fajny i z przyjemnością go obejrzałem. Po tych ulicach chodzili moi krewni, czekali na przystankach na czerwone tramwaje, robili zakupy na ryneczku i sprawdzali repertuar w kinie.
wtedy ludzie czytali gazety na przystankach i w parku. Pamietam jak dziadek mnie i siostre do parku zabierał zamiast do koscioła. Czytał gazetę mijała godzina i wracał do domu. Mieliśmy babci nie mówić że nie było nas w Kościele a w parku xD.
Co gorsza te domy wciąż tak wyglądają!😭🧓☠️☠️😔😔😬🙆🤦😱🤖👽😥👾🤢😔🤦🙆
Nic się nie zmieniło. Większość wygląda identycznie i dziś.
Co ty opowiadasz ??? Ciemnogród łódzki nadal z różowymi okularami mówi że wszystko jest w porządku xd
Przyjedź, zobacz, a nie pierdolisz głupoty..🤦
Czasy mojej młodości . Urodziłem się wychowałem i mieszkam do tej pory w Łodzi nie zamienię na inne miejsce na ziemii . Wszystkie miejsca pokazane znałem najwięcej pokazanych jest ujęć z Bałut dzielnicy na której się urodziłem . Kochałem kocham i będę kochał moją Łódź .
Film nagrywany w latach 78-84, obstawiam bardziej dokładnie na lata 80-83. Widać poloneza produkowanego od 78, oraz wagon Konstal 803N o numerze 989 na linii nr 1 na Franciszkańskiej. Wagon został wycofany z eksploatacji w 84 roku.
Dzisiaj
Miasto Łódź ⛵
Ponownie wraca do życia!
Są prace rewatylizacji miasta ❤
Tylko
Niestety wiele osób cierpi na uzależnienie od alkoholu ❤
Jak w tym pomóc ludziom?
Jak sobie sam nie pomoże, to nikt nie ma na to wpływu.
Co za głupoty...
Nadal tragedia w tym mieście.
Drogi to największy dramat.
Wraca do życia ?? xDD Raczej za 30 lat
Do dzisiaj łódź i generalnie łódzki to jest wielki grajdołek.
Szaro brudno syf kiła i mogiła.
Ten system nieźle dawał w kość, społeczność ogólnie bez nadwagi, a ortopeda klepał by biedę, bo nie widać aby starszyzna kuśtykała😊
Bo żywność była tylko krajowa i eko bez ulepszaczy
Jak ktoś pracował kilkanaście lat przy krosnach, jako szwacz lub krawiec / mechanik tekstyliow, to nie było szans na nadwagę. Blisko emerytury to ludzie byli jak śliwki.
no coż, wygodnictwo, strute żarcie i super technologia smart zrobiła swoje
Co Ty pierdolisz.Mój ojciec jeździł jako zawodowy kierowca i mu kręgosłup siadł .Choroba nie zna czasu ,tym bardziej zawodowa .To samo u murarzy ,kręgosłup siadał w latach 70-tych i teraz też.
Super filmik
to na pewno nie są lata 70-te- raczej osiemdziesiąte ponieważ widziałem tam samochód polonez a on był produkowany od 1978 roku. Jeśli już to jest sam koniec lat 70-tych i reszta to 80-te
to jest dokładnie 79r
Никогда там не был,но увлекался немного польским языком,miasto город по польски
Jakość nagrania znakomita. Gdyby nie samochody, można by sądzić, że to rok 1945. Miasto w rozpaczliwym stanie, dziurawe dachy, brud, bieda i bylejakość. Ludzie nędznie ubrani. A przecież był to silny ośrodek przemysłowy.
Jakość nagrania pewnie poprawiona cyfrowo. Dwa szczegóły świadczą na lata nagrania 1977/78, 2:25 przejeżdżający Polonez, którego produkcja ruszyła w tym czasie, oraz trzyliterowa tablica rejestracyjna na autobusie Sanos, tablice te zaczęły obowiązywać pod koniec 1976. Zadziwiający jest brak nowych wozów tramwajowych typu 105N i Maluchów które w tamtych latach były już zauważalne.
ale nie mieliśmy tak narąbane w głowach jak teraz się to zdarza!
@@C.tyberiusz Tablice 3 litery+4 cyfry zaczęły obowiązywać od 1 lipca 1976 roku
@@krzysiacelia8348 Wtedy ton nadawało zupełnie inne pokolenie, urodzone jeszcze przed wojną, im tych głupot nikt nie próbowałby nawet wmówić, jakie sie serwuje dziś . Pamietam te czasy dobrze.
Bzduryv
Ale Lodzi Anię rdzenni ci sami ,wydeptywali te same ścieżki .0d pl Niepodległości do pl Wolności i było super ,po Kościuszki do kawiarni teatr ok ASP tylko cegły umalowane ! No lepsze chodniki ! Park Śledzia Julianów ! Super !
Jeden, jedyny plus brak korków na ulicach.
Wytatuowanych swirow w podartych spodniach napierdalajacych przyglupow w telefon chodzacych bez skarpetek smierdzieli w tramwajach i porzadku na miescie bo byla milicja
Marny plus
Było tych plusów o wiele więcej. Z tym, że mam prawo tak mówić, bo to moje czasy :)
Korki były pod sklepami 🤦🏻
Wyprodukowano mnie w 72 r i pamiętam jak 1 i 19 jedynka jeździła na ul strykowska - popioły a dziewiętnastka na DĄBROWA STRYKOWSKA/INFLANCKA moja Mama pamiętała przepinanie wagonów na ulicy Widok w Łodzi linii 19 😏😏W kinie Pionier jest Bezdomka ,,Czyli Biedronka "🤣🤣Pamiętam pociąg Gołdap-Suwałki Łódź Fabryczna stara Łódź Fabryczna Moja Łódź 😮💨😮💨Pamiętam linię tramwaju 28 i 15 które jeździły na strykowską 🤥🤥
Niesamowite zdjecia😢,aż ciarki przechodzą
Było przasnie, biednie ale JAKOS SWOJSKO I CHYBA TROCHE ZAL , TESKNO DO TAMTEJ EPOKI..
Mnie łza się zakręciła...
Dzieki za TE WRZUTKE😂
Na Dąbrowę 16-ka, Kilińskiego dojezdzałam do MDK na Moniuszki
Na popioły jechało 26 do Rzgowa
Ja pamiętam lata Jeździłem tak i nazywaliśmy” Stodoła” Może była szara ,ale życie było więcej kolorowe. Dziś kolory są bezbarwne jak życie w Polsce.
stodoła czyli 44
A teraz ludz jest parkiniem samochodów i nie wspomnę sklepów a przemysłu polsiego zero !!
Zalecam słownik J.polskiego.
To byli lepsze czasy☹️
Za 30 lat Czarek Mończyk zacznie tam rekrutować modelki fotomodelki
No niestety Czarek Jest już w lepszym świecie.
Mnie się żyło bezpiecznie.Teraz więcej słyszę wrogiego,wschodniego języka,niż polskiego,a przybysze ze wschodu,mieszkający w tej samej kamienicy,piją i szczą na podwórku.
Przestań wstawiać wszędzie politykę.Mnie nadal żyje się bezpiecznie.Mieszkasz w złej dzielnicy.Polacy też potrafią szczać i pić na podwórku.Polacy od czasów rozbiorów zawsze wyjeżdżali,w czasach komuny uciekali i różnie zachowywaliśmy się za granicami naszego kraju więc przestań mieć pretensje do innych,że chcą lepiej żyć.Zapomniał wół jak cielęciem był.
Ja tam widzę tylko w większości tęgie łby polskie w Łodzi które nie potrafią naprawić tego miasta. Nie bredź głupot na wschód bo dzięki ogłupieniu przez PRL polacy do dzisiaj mają wiele złych nawyków i zostawiają smród za sobą w kwestii kultury,pijaństwa ,braku myślenia, beznadziejnej edukacji itd.. a najbardziej to widać właśnie w królestwie Łódzkim gdzie panował największy komunizm i dzięki temu do dzisiaj jest smród, bieda i najgorsza mentalność tutaj.
A ja doskonale pamiętam z tych czasów szczających, pijanych łodzian
Miasto mem
i nikogo ze schylonym karkiem w stronę smarfona
to chyba jednak poczatek 80 tych lat
Tak , bo widać kolejki do sklepu . W roku 70 tym nie było kolejek . Kryzys rozpoczął się przed 80 rokiem .
Niezbyt optymistycznie wyglądała.
Do dzisiaj jest tragedia w tym mieście mówiąc w skrócie.
Ale zdrowa i naturalna.W tych latach byłam młodą mężatką,pracowałam i nie było źle bo była praca i był spokój.
A ja pamiętam na mojej ulicy Sienkiewicza kocie łby,kamienista jezdnia i wozy konne.😊
Każde miasto można w ten sposób pokazać, szare brudne, w słotny dzień.
Nie,nie można. Łódź to po prostu nadal największy gniot z którym nie nie zrobiono by wyglądało ładnie. Mieszkańcy to też tragedia w dużej ilości.
Nie, nie można. Łódź jest ,,wyjątkowa'' do dzisiaj. Nadal szaro brudno i beznadziejnie.
A Ty byłeś w Łodzi. Wydaje mi się, że ktoś celowo pokazał Łódź w najpaskudniejszym miesiącu w roku.
@@Jola-f9ybyłem setki razy i bardziej depresyjnego miasta nigdzie nie widziałem w życiu
Nordkorea😮
Raczej poczatek 80-tych. Widać początek nieszczęścia jakie zapoczątkowała kolorowa rewolucja.
Duzo sie nie zmienilo tylko ludzi i samochodow przybylo i dzieki Unii sklepy sie zapelnilo!!
Jeszcze fabryki działaly i cały czas obcy nas okradali.
Nordkoreani 😮 tzadem nie rozesmiany !!
Po prostu za komuny nie remontowano starych domow
To musiała być końcòwka l.70, widać Poloneza, którego zaczęli produkować w 1978 roku. Stawiam na rok 1979. Bardzo dobra jakość, czy to nie zdjęcia ekipy filmu Shoah?
Jaka bieda ,co za bzdury
Beznadziejne robotnicze miasto bez perspektyw jest nim do dziś wiele się nie zmieniło oprócz tego że zwężają ulicę nic tu ciekawego nie ma dziura na dziurze.
Ale syf.
To miasto to jest nadal tragedia... Nadal syf, kiła, szaro, i najbardziej dziurawe drogi w całym kraju xD do tego jeszcze sebixy i inne kibole z 20 iq od rts i łks.
Linda czy taki Jacek poniedziałek miał rację. Ale trzeba mieć mózg by zrozumieć proste zdanie.
Generalnie łódzkie to jeden wielki grajdołek.
bałuty na których się urodziłem i mieszkałem kino pionier do którego chodziłem Franciszkańska nie opodal której mieszkałem na Harnama pl Kościelny i Bałucki Rynek na który w sobotę się szło na zakupy było biednie , ale żyło się bez pośpiechu codzienną szarość wypełniał szacunek wzajemny ludzi tam mieszkających oczywiście w nocy na Wojska Polskiego można było dostać w trąbę ale przeważnie wszyscy się znali jak ktoś szukał wrażeń to je dostał
Wstrętne miasto było i jest, slamsy zakopane rzeki ohyda
dużo się zmienia, ale potrzeba czasu
To jest miasto dla konesera, a Ty jestes zwyklym dyletantem.
@@komandospolski Koneser xDD. Linda mówił prawdę o tym mieście.
@@struspedziwiatr8022 Czasu.... to się dopiero coś zmieni za 25 lat. Żadne miasto nie wygląda tak depresyjnie jak łódź w tym kraju.
@@struspedziwiatr8022 Czasu.... Dopiero za 25 lat to miasto będzie wyglądało tak jak inne bardziej cywilizowane w tym kraju.
Okropne miasto
Sama jesteś okropna!
Przyjedź, zobacz.
Prawdę powiedziała... xD Do dzisiaj smród brud i ubóstwo i mnóstwo kiboli z 20 iq i innych trudnych ludzi.
@@miskowski1500 Była raczej, ja też byłem przez kilka lat i nigdzie takiej szarości, syfu i beznadziejnej mentalności ludzkiej nie widziałem. Najbardziej dziurawe drogi na cały kraj i te sebixy i kibole z 20 iq od łks i rts i wiele innych kwiatuszków.
Jak nie wiesz nie pisz, bo piszesz bzdury
Ile zieleni no no😅
5:02 Gang Olsena przybył na jakąś robotę do Łodzi?? 😂
Eee.
Nie wyglądają
Widać że tam siedzi żyd na żydzie bo tam się nic nie zmieniło