Київське метро - Синдром відкладеного ремонту - Подкаст з Дмитром Макагоном

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 67

  • @trydence
    @trydence 9 місяців тому +28

    На Голосіївській, яку я будував, є підземна річка, яка впадає в озеро, і її шлях проходив просто через нинішню станцію. Рух їй перегородили, але для відведення води була влаштована дренажна система. Імовірно, вона не може впоратися з такою кількістю води. Голосіївська текла одразу. Більше того, хто встиг взяти участь у початку будівництві станції. розповідали, що проєкт довелося змінювати, піднімати станцію на пів метра, бо копати глибше для закладання основи було неможиво. Колеги сходилися на думці, що станцію треба було будувати глибше, в шарі спондилової глини, і закритим способом. Але тоді будівництво вийшло би в рази дорожчим. До того ж, тоді принаймні Васильківську там слід було б так само будувати глибокого залягання. Адже між Голосіївською і Васильківською і зараз максимально можливий похил тунелю/колії.

    • @iplay7878
      @iplay7878 9 місяців тому +1

      А якщо доведеться зводити нові тунелі, наскільки глибокими можуть бути станції? Наскільки це ймовірно? І хотів би ще спитати в вас, як людину яка працювала на тих ділянках, наскільки важкою була задача подолати річку і плавуни, бо постійно чую що це ледь не пекло було для метробудівників, і те що більше 20 років робили тунелі, і таке інше. Дякую

    • @iplay7878
      @iplay7878 9 місяців тому

      А і забув, якщо станцію треба було закладати глибше, то як так сталося що 13 років станції працювали, і не виникало тріщин? І чи можуть бути тріщини за межами Васильківської. Вибачте якщо забагато питань, я не хотів вас роздратувати, просто дуже захоплююсть метро, і хочу отримати об'єктивну думку стосовно ситуації. Дякую.

    • @trydence
      @trydence 9 місяців тому

      @@iplay7878
      - А якщо доведеться зводити нові тунелі, наскільки глибокими можуть бути станції?
      - Не зрозумів запитання. Станції ніхто не буде перебудовувати. Нова оправа тунелю буде на тому самому місці. Можливо, змінять ґрунт навколо, зроблять дренажну систему, подбають про хім. закріплення ґрунтів.
      - І хотів би ще спитати в вас, як людину яка працювала на тих ділянках, наскільки важкою була задача подолати річку і плавуни, бо постійно чую що це ледь не пекло було для метробудівників, і те що більше 20 років робили тунелі, і таке інше.
      - Я ту ділянку так само не будував, але чув ті самі жахи з подробицями від колег. Це дуже складна ділянка. Якісне будівництво в таких умовах можливе, але потребує застосування відповідних технологій, техніки, матеріалів і, відповідно, грошей.

    • @trydence
      @trydence 9 місяців тому

      @@iplay7878
      - А і забув, якщо станцію треба було закладати глибше
      - Ну, не "треба", а краще. Глибина залягання так само різко впливає на вартість і складність, але пролягання тунелів у шарі спондилової глини, яка там є глибше, вирішило би купу питань із водопроникненням до тунелів і непорушенням гідрології ґрунтів. Глина не пропускає воду, це райське місце для тунелю і його експлуатації.
      -, то як так сталося що 13 років станції працювали, і не виникало тріщин?
      - не певен, що тріщини не виникали, і, здається, тунель тік одразу, що логічно, бо навколо пливуни. Думаю, тут питання можуть були і до будіельників (Київметробуду), і до експлуататорів (Киїівського метрополітену). Деталі довго розписувати.
      - І чи можуть бути тріщини за межами Васильківської.
      - До чого тут Васильківська? Це - найсухіша станція, яку можна знайти, вона вище рівня ґрунтових вод.

    • @iplay7878
      @iplay7878 9 місяців тому

      @@trydence Поняв дякую. На рахунок васильківської спитав тому що не знаю яка там геологія, а ви сказали що її теж треба було б будувати глибокою, і + я як питав то побачив статтю де писалось що хотіли аж до виставкового центру будувати глибоким закладанням, тому й спитав. І моє питання "як вона 13 років не текла", я задав тому що не знав чи можна взагалі будувати у водонасиченних ґрунтах, я думав що тоді б вона повина була одразу пливунами затопитися. Але якщо я зараз правильно зрозумів то будувати можна, але такі тунелі не надійні? В будь якому разі це не вартувало б загибелі метробудівників. І якщо ви бачили проект глибоким закладанням, ви пам'ятаєте яка там глибина планувалась? Вибачте що вдруге питаю, просто дуже цікаво. І дякую за відповіді.

  • @BogdanGrishko
    @BogdanGrishko 9 місяців тому +11

    Дякую вам за роботу! Такі питання потрібно піднімати постійно, тому що пересічні пасажири і користувачі різноманітною інфраструктурою цим не цікавляться, бо думають, що все робиться відповідними службами. А виходить, що на це все забивається, в надії на те, що відповідальних осіб не посадять, бо українська феміда найгуманніша феміда в світі

  • @SameWe
    @SameWe 9 місяців тому +13

    Спасибо за видео. Слежу давно за обоими каналами. Побольше бы таких конструктивных диалогов.

  • @samantos
    @samantos 9 місяців тому +1

    Дякую за багатостороннє висвітлення теми!

  • @WakeOfDeath1
    @WakeOfDeath1 9 місяців тому +1

    гарний "спеціаліст" який порівнює по вартості заміну дверей на станції і ремонт мосту, про який перед цим сам же казав що треба закладати 20 лямів на рік...

  • @viktor_1939_
    @viktor_1939_ 9 місяців тому +2

    так і є. ремонт за 100 лямів, популіст виборцю не продасть. а от перерізати червону стрічку то саме те.

  • @BogdanGrishko
    @BogdanGrishko 9 місяців тому +6

    І тому, коли експерти і профільні спільноти піднімають публічну дискусію з приводу от таких проблем - це хоч якось повинно переконати людей, що не клумбами єдиними живе місто

  • @АнтонМельник-э9ф
    @АнтонМельник-э9ф 9 місяців тому +3

    Оце так колаба!

  • @cat81702
    @cat81702 9 місяців тому +3

    от до питаннями утримання, шановні, ми (споживачі) самі винуваті. взяти два чиновника: про якого умовні бабці на лаві будуть мати кращі відгуки? про того хто гарно все підтримує в робочому стані, але ж не видно результату, чи той що гарно працює на імітацію діяльності? от коли буде від громади адекватна оцінка і підтримка, тоді може щось і зміниться в головах чиновників.

    • @Lada_Tiris__UA
      @Lada_Tiris__UA 9 місяців тому

      Я не знаю жодного уродженого киянина, хто б голосував за кличка - ми його знаємо як бандюка із банди Рибки. 
      *Єдиний нормальний мер в Києві - був перший мер, Леонід Косаківський. ⁠*
      Як тільки в 1996‑му кучмівський омельченко зі своїми тітушками влаштували *«Переворот на Хрещатику»* (описано в однойменній книзі Косаківського) - Київ почав помирати… 
      *Косаківський* до партійних посад працював *ІНЖЕНЕРОМ на ЗАВОДІ* «Арсенал». 
      *Омельченко,* з перервою на Афганістан (ніде не сказано в якій якості - але після повернувся на керівні посади!), - був *СОВКОВИМ «БУДІВНИКОМ»‐керівником. ⁠*
      А будівництво в совку - це вам не завод, це вже тоді була *суміш крадівництва і халатності. ⁠* На будівництві вже тоді крали що можна і неможна - усі будівники будували на своїх приватних ділянках із «казених» матеріалів.  І лише комісії прийомки (де часто були інженери) їх якось стримували. 
      А після розвалу совка і паралізації функцій контролюючих структур - деградація відповідальності у будівництві і використанні земельних ресурсів космічно прискорилася, будівна сфера стала бандитською одразу. 

      Звʼязка омельченка з бандитами - підтверджується багатодесятирічними міцними звʼязками з бандюком кличком і вже багатократним намаганням кличка протиснути в Києві неприйнятну _«вулицю омельченка» -_ з багатократним ігноруванням *голосування киян ПРОТИ вшанування вбивці Києва і двічі вбивці людей в ДТП - омельченка! ⁠*

  • @ВолодимирШкарбан
    @ВолодимирШкарбан 9 місяців тому +5

    Недавно дивився блог Павла Авдокушина ,який детально розповів про історію будівництва даної ділянки та проблеми ,які виникали під час побудови тунелю. Основний висновок з того той , що дана ділянка знаходить на заплаві річки Либідь , тому вода там буде постійно , Ділянка в районі Деміївської ( до 30 м.) взагалі копалась вручну , оскільки метробудівники натрапили на потужний плавун і машинами практично неможливо було проводити забір породи. Для подальшої експлуатації даної лінії потрібно все переробити заново , оскільки інша гілка даної лінії розміщена на сотню метрів від цієї таких проблем не має.

    • @Lada_Tiris__UA
      @Lada_Tiris__UA 9 місяців тому

      Авдокушин - сраколиз кличка!  Не чекайте від нього безпристрасної інформації. 
      Авдокушин зробив вигляд, ніби масштабні забудови у наближенні до метро ніякої дії «не мають» - що є брехнею!  Мало того - дружбани‑злобудовники кличка навіть геологорозвідку і обовʼязковий розрахунок навантаження по‑справжньому не роблять - а отримують «липу». 
      Бо справжній розрахунок показав би - що тут немає гранітного щита (де іноді будують хмарочоси), ба більше - тут водонасичені пісчані ґрунти, пливуни - а тому не дозволив би забудову, більшу за 5⁠-⁠6 поверхів - як і було в Голосієві завжди.  А тепер - отримайте змінені підземні течії і ґрунти із втраченою вʼязкістю. 

      Вкупі із суцільно занедбаною кличком системою водного коловороту: 
      • дощоприймальними колекторами для відводу води (вони всі занедбані і забиті тонами сміття); 
      • відкритими ґрунтами для додаткового поглинання зайвої води (їх ліквідовують і закатують в бруківки, бетони, асфальти); 
      • і масова забудова неприйнятної ваги і площі (вона зверху давить на водоносні ґрунти, через що маємо змінені підземні течії і ґрунти із втраченою вʼязкістю). 

  • @BogdanGrishko
    @BogdanGrishko 9 місяців тому +13

    А з іншого боку місцяні самі винуваті, тому що для них робота влади - це коли її видно (парки, клумби, чисті вулиці), а от на капітальні роботи, особливо, якщо їх виконання не видно їм наплювати. І, якщо, прийде до влади мер, який витратить мільярди гривень на ремонт наприклад водогону, каналізації чи тунелей метро, а на клумби і парки грошей майже не залишиться, то такі виборці скажуть, що мер паганий, бо що він робив ці 5 років. А на його виправдання, що я цей час витрачав гроші на закопування їх в землю на десятки років вперед, їх не переконають. Люди безвідповідально хучуть бачити результат тут і зараз!

    • @salatykk
      @salatykk 9 місяців тому +2

      Загалом політики популісти це загальносвітова тенденція. Ось нещодавні вибори в Аргентині тому приклад)

    • @KyivTolik
      @KyivTolik 9 місяців тому +1

      Із іншого боку, масштабне капітальне будівництво теж можна продати виборцям, було б що продавати. Можливо, з коефіцієнтом 0,7 порівняно з парками, але це теж би спрацювало. Особливо під час війни, коли люди більше думають про безпеку, а не про клумби.

    • @KyivTolik
      @KyivTolik 9 місяців тому +2

      Іще додам. Люди не на можуть оцінити те, про що вони не знають, про що їм не сказали чиновники, журналісти, активісти. Якби про цю проблему були раніше резонансні статті чи сюжети, люди були б у курсі й вимагали би від влади якихось дій.

    • @ДмитроБрендак
      @ДмитроБрендак 9 місяців тому +2

      А може було робити метро гарно , а не аби як?

    • @Lada_Tiris__UA
      @Lada_Tiris__UA 9 місяців тому

      ​​@@ДмитроБрендак А можливо кличку та його банді варто було не красти так, наче завтра не настане ніколи? 
      А ще замість піару - варто було займатися утриманням існуючої і востребуваної інфраструктури, - а не маніакальною «розбудовою» нової, тим більше якщо ще не востребуваної. 

  • @vitos4475
    @vitos4475 9 місяців тому +3

    В мене питання?
    Тріснули тюбінги тонеля який розташовано ближче до шляхопровіду! Коли будували колони шляхопровіду, до будівництва тонелю, під час, чи пізніше? Колони на сваях яки забивали в пливун, що приводило до його розпирання і тиску на тонель + вібрація з гідроударами = невеличкі зміщення, чого стало достатньо для того щоб бетон почав тріскати, ще в 2011 році!

    • @ДмитроБрендак
      @ДмитроБрендак 9 місяців тому +2

      Та десь тоді саме і будували

    • @Lada_Tiris__UA
      @Lada_Tiris__UA 9 місяців тому +2

      Ви ролик пошкоджень дивились? 
      Там немає слідів обслуговування, оновлення гідрофобними покриттями. 
      Звичайно, адже ≈10 років тому *кличко незаконно відвоював, щоб метро платило особисто мордорцю фуксу (так само як в ≈2018‑му, попри вирок суду і рішення депутатів Київради - розпорядився борги ахмєтова перекласти на киян)! ⁠*
      Якщо такий складний обʼєкт як метро ще й введуть в тривале критичне недофінансування, розкрадаючи його бандюками‑корешами кличком і фуксом, то від цього недофінансування рано чи пізно може статися катастрофа - як вже в кличка двічі сталося з більш простими спорудами - мостами Шулявським і Дегтярівським (і я боюся думати за ще два - метро і Патона). 
      Та і з метро - судячи із заявлених робіт, на Почайні просіли тюбінги і їх тепер теж треба перевстановлювати (можливо лише підіймати).  Ну, там же на Рибальському кличківський кореш порошенко теж масштабно забудовувався. 

    • @ДмитроБрендак
      @ДмитроБрендак 9 місяців тому +3

      @@Lada_Tiris__UA зайка, шулявский устал еще при Лене-космосе

    • @ДмитроБрендак
      @ДмитроБрендак 9 місяців тому +3

      @@Lada_Tiris__UA зайка, дегтярівський пару лет ростоял и его разобрали . Все в процесі очереди.

    • @ДмитроБрендак
      @ДмитроБрендак 9 місяців тому +3

      @@Lada_Tiris__UA и еще на Почайной снижение скорости еще в 90х бьіло не просто так. Маєш докази , бігом неси в прокуратуру ДБР портнову, хай його посадять

  • @vitos4475
    @vitos4475 9 місяців тому +2

    Що дешевше: підземний метрополітен, чи на естокадах?

    • @June-gh4nl
      @June-gh4nl 9 місяців тому +1

      Нам такий шанхай не треба. Гучніше буде точно.

    • @vitos4475
      @vitos4475 9 місяців тому +1

      @@June-gh4nl чому не Дубай? Де метро теж на естокадах?

    • @vitos4475
      @vitos4475 9 місяців тому +1

      @@June-gh4nl цікаво чим тебе не влаштовує розвиток рейкового транспорту в Шанхаї, чи зашмарклену маршрутку ти не проміняєш ні за що?

    • @Lada_Tiris__UA
      @Lada_Tiris__UA 9 місяців тому

      ​​@@June-gh4nl Що ви верзете!  Ви уявляєте, що за ґрунти в Залізничному і Голосіївському районах Києва??? 
      Там товсті шари водонасичених ле́сових ґрунтів - будь‑які підземні споруди за визначенням потенційно аварійні. 
      Чи ви гадали, що просто так в тих районах забудова в основному обмежувалась 5‑ти поверхівками, навіть притому, що райони наближені до востребуваного центру, навіть коли трохи далі будували 9⁠-⁠16‑ти поверхівки? 
      Вся справа - в ґрунтах. 

      Щоб було не гучно - треба робити: 
      • нормальні рейкові стики; 
      • звуковідбійники; 
      • пускати нормальні сучасні потяги; 
      • можна взяти ідею метротраму (їздить по шляхах як метро - по тонелях і естакадах, так і трамваю на поверхні). 

      А взагалі, пускати по естакаді - треба АВТОМОБІЛІ. 
      Громадський транспорт - треба по максимуму пускати на єдиному рівні з пішоходами (а не змушувати пішоходів на мускульній силі, як сайгаків, стрибати то під землю, то на естакади - в той час, як засоби на електро / механічній силі зайняли пішохідний рівень). 
      Тому Європа повертає і збільшує трамвайні шляхи. 

  • @1983VV
    @1983VV 9 місяців тому

    Говорили балакали😒 я думав справді розслідування якесь буде, а воно якийсь Діма сидить і розказує про свої припущення, можливо оце, а може це...

  • @jamescache1768
    @jamescache1768 9 місяців тому +3

    ПОНТЫ ДОРОЖЕ ДЕНЕГ - така ментальність у країнах колишнього СНД, на жаль. Тому гроші вливають не у дійсно важливі процеси, а у пускання пилу в очі. Ваш гість дуже влучно все описав!

  • @kolikkrikun9468
    @kolikkrikun9468 9 місяців тому +1

    Цікаво почити всі компетентні думки і щоб спеціалісти зробили висновки

  • @Василий-ф9и1ы
    @Василий-ф9и1ы 9 місяців тому +2

    На мою думку, потрібно було спочатку проектувати прокладання тунелю з виходом на поверхню над р. Либідь і над залізницею, щось на зразок мосту біля Берестейської, далі в районі деміївського ринку вниз під землю до станції

  • @vitos4475
    @vitos4475 9 місяців тому +4

    Олег де цього "спеціаліста " взяв?

    • @KyivTolik
      @KyivTolik 9 місяців тому +2

      Він нормальний спеціаліст.

    • @vitos4475
      @vitos4475 9 місяців тому +4

      @@KyivTolik такий як зеленський?

    • @KyivTolik
      @KyivTolik 9 місяців тому +2

      @@vitos4475 Макагон спроєктував не один будинок, а це більше за собачу будку.

    • @Залізнімагістралі.Документальн
      @Залізнімагістралі.Документальн  9 місяців тому +4

      У вас є інші пропозиції?

    • @ДмитроБрендак
      @ДмитроБрендак 9 місяців тому +4

      ​@@KyivTolikпрлектування бужинків, та метрополвтен дві великі різниці

  • @Vanin_Gennadiy
    @Vanin_Gennadiy 7 місяців тому

    Виталя Кличко: "Проезд в метро не подорожает! Он как стоил, так и будет стоить один жетончик"

  • @OLEGYAN34
    @OLEGYAN34 9 місяців тому +2

    ВОДА ТАМ!! ( ИЗ КИНОФИЛЬМА (МЕТРО) ГОРОД МОСКВА Х/Ф) ВСЕ ЗАЛЯТО ИЗ ПОД ЗЕМЕЛЬНЫХ НЕДЕР ЗЕМЛИ И БЕТОННЫХ ПЛИТ ВОЗМОЖИН СКАЧЕК ЦЕН НА ТРАНСПОРТНЫЙ ПОДЗЕМНЫХ

    • @-WhiteEagle-
      @-WhiteEagle- 9 місяців тому +2

      А теперь то же самое на человеческом.

  • @hansdrinke1177
    @hansdrinke1177 9 місяців тому +1

    Дякую за чудового гостя. Слідкую за ним в Ютюбі. Цікаво було б ще послухати Павла Авдокушина, він теж багато крутиться в темі будівництва та має свій канал. Нехай квітне український ютюб!

  • @vitos4475
    @vitos4475 9 місяців тому +2

    Для тонелів в складних умовах використовують чавунні, а в надскладних сталеві тюбінги! Які суттєво дорожчі за бетонні

    • @Lada_Tiris__UA
      @Lada_Tiris__UA 9 місяців тому

      Які вщент проїдаються мікроорганізмами? 
      Вже такі міняли, здається на Берестейській. 
      А чавун - взагалі крихкий. 

    • @vitos4475
      @vitos4475 9 місяців тому +1

      @@Lada_Tiris__UA мадам де ви взяли цю муйню про поїдання металу мікроорганізмами???
      Органічні речовини так їдять і пошкоджують, тому в них вводять отрутні речовини, а метали нищить, або по жіночому вщент проїдає - корозія! Технології захисту чорних металів від корозії існують вже досить давно!
      Чи ви вважаєте що бетон більш стійкіший до грунтових вод?
      Ви ніколи не зустрічали наслідки вилуговування, сульфатації і хлоридизації бетонних споруд?