How to heat the house - gas or electricity?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 18 лют 2024
  • 0:04 - Вступ
    0:22 - Тонкощі роботи газового котла
    1:07 - Реалізація опалення на базі газового конденсаційного котла
    5:56 - Кому підходить газовий конденсаційний котел?
    6:23 - Системи опалення для приміщень площею до 100 м²
    7:01 - Недоцільність газового котла в приміщеннях до 100 м²
    7:31 - Варіанти опалення будинку площею до 100 м²
    10:03 - Що встановити: електричний котел чи тепловий насос?
    10:42 - Опалення, охолодження та ГВП за допомогою теплового насоса
    12:30 - Регулювання системи опалення на базі теплового насоса
    13:20 - Що краще обрати: газ чи електрику?
    14:46 - Висновки
    Ласкаво просимо на канал Alter Air! Сьогодні ми розглянемо питання газового та електричного опалення, розкриємо нюанси їх реалізації та визначимо різницю між ними.
    Почнемо з газу. На сьогоднішній день все більшої популярності набирають газові конденсаційні котли. Вони працюють в низькотемпературному режимі, нагріваючи теплоносій до 55°C, що саме необхідно для процесу конденсації. При температурі вищій за ці показники газовий котел працюватиме як звичайний атмосферний, що, у свою чергу, може призвести до надмірного споживання газу пристроєм.
    Газовий котел може працювати з двома типами опалювальних систем: теплими підлогами (температура подачі для такого приладу становить в середньому близько 38°C) та радіаторами/внутрішньопідлоговими конвекторами (температура подачі - 55°C).
    Тепла підлога - найомфортніший варіант опалення будинку, однак для неї дуже важливо правильно розрахувати необхідну температуру теплоносія, щоб забезпечити нагрів поверхні не вище ніж 26°C.
    Однак, у разі, коли в деяких зонах приміщення використовується дерев'яне, ламінатне та інше покриття, яке має великий тепловий супротив, а також у випадках, коли зовнішні температури схильні опускатися нижче -7°C та тепла підлога не може забезпечити 100% опалення приміщення, використовуються допоміжні прилади (конвектори та радіатори). В такому випадку, насосні групи розподіляють необхідну кількість теплоносія на два типа систем, підтримуючи високий рівень комфорту в усіх кімнатах.
    Крім усього зазначеного, дуже важливо правильно підібрати потужність газового конденсаційного котла. Для цього проводиться теплотехнічний розрахунок, враховуючи зовнішню температуру -22°C і внутрішню +22°C. В іншому випадку існує великий ризик підібрати занадто потужний або недостатньо продуктивний пристрій.
    Також, обов'язковою є наявність модуляції та погодозалежної модуляції потужності в газовому котлі. Ці функції дозволяють оптимізувати роботу котла, уникнути тактування, забезпечити найбільш ефективне опалення та досягти повної автоматизації приладу згідно з погодними умовами. Для позонного контролю обігріву у кожній кімнаті встановлюється термостат, який самостійно підтримує задану температуру.
    Таким чином, ми отримуємо гармонійну систему опалення на базі газового конденсаційного котла.
    Але системи опалення з використанням газового конденсаційного котла підходять для досить великих приміщень. Для менших об'єктів доцільніше вибрати електричне опалення з використанням електрокотла або теплового насоса повітря-вода. В цьому випадку також задіюється тепла підлога та, при необхідності, радіатори.
    Хоча електричний котел коштує менше, його експлуатаційні витрати вищі за витрати теплового насоса, який є енергоефективнішим, але, в той же час, набагато дорожчим. У такому випадку можна спочатку встановити електрокотел, адаптувавши котельню для можливої заміни на тепловий насос. Однак важливо розуміти: якщо ваша будівля не є енергоефективною, встановлення теплового насоса неможливе.
    Встановлення теплового насосу окрім опалення та ГВП також дозволяє забезпечити активне/пасивне охолодження приміщення, яке реалізується через фанкойли та холодну підлогу.
    Регулювання системи опалення на базі теплового насоса відбувається завдяки термостатам, зовнішньому датчику температури та программатору.
    Визначення найкращого джерела енергії (газ, електрика, тепловий насос) є складним завданням, оскільки воно залежить від багатьох факторів, зокрема від конструктиву будинку та його енергоефективності.
    На даний момент, електричний котел має найбільш низьку ціну, за ним йде газовий котел, а потім тепловий насос. Відшкодування витрат на опалювальну систему з тепловим насосом зазвичай займає близько 8-10 років.
    Підбір конкретної системи відбувається індивідуально, враховуючи враховуючи площу будівлі, її енергоефективність та теплотехнічні розрахунки.
    Більше про проєктування газового та електричного опалення компанією Alter Air:
    alterair.ua/otoplenie/gazovoy...
    alterair.ua/otoplenie/elektri...
    alterair.ua/otoplenie/otoplen...
    Слідкуйте за нами в соціальних мережах:
    ➤ FACEBOOK - / alterair.ua
    ➤ INSTAGRAM - / alterair.ua
    ➤TIK TOK - / alter_air_
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 12

  • @user-wx8vc2qk9p
    @user-wx8vc2qk9p 3 місяці тому +1

    Син з невісткою для мене з дружиною побудували двоповерховий будиночок на 60 кВ.м. Опалюється електрокотлом за рахунок масивної теплої акамулюючої підлоги , та батарей на другому поверсі . Включаємо котел тільки на ніч по дешевому тарифу . Затрати електроенергії - 24 кВт в сутки.

    • @alterairkiev
      @alterairkiev  3 місяці тому

      Вітаємо!)
      Якшо 1й поверх у вас 100% тепла подлога, 2й поверх радіатори, то це стандартна гарна система) До речі, туди навіть можна буде поставити тепловий насос в майбутньому)

    • @MrSuperCamicadze
      @MrSuperCamicadze 3 місяці тому

      24 кВт в сутки - Будинок на єкваторі знаходиться

  • @user-hn6bk3hy4e
    @user-hn6bk3hy4e 2 місяці тому

    Дуже гарний матеріал.
    Поясніть для чого потрібен зовнішній датчик температури якщо є регулювання в кожному приміщенні??

    • @alterairkiev
      @alterairkiev  2 місяці тому

      Вітаємо, для забезпечення так званої "погодозалежності"
      Це дозволяє котлу "розуміти" яка температура на вулиці і на, яку потужність йому зараз треба працювати, щоб забезпечити задану температуру в приміщенні.

  • @pawelbezrodnui9067
    @pawelbezrodnui9067 5 днів тому

    будь яке електрообладнання при сьогоднішніх реаліях в Україні - неефективне. Постійні відключення е/е і новий тариф (4.8 грн/квт) робить електрокотли, теплові насоси марні, вже не кажучи за вартість обладнання/монтаж, обслуговування і т.д.

    • @alterairkiev
      @alterairkiev  5 днів тому

      Вітаємо, Ви праві при певних умовах.
      Ситуація з підвищенням тарифа на електроенергію дає ще більше поштовх до розглядуту теплового насоса замість електрокотла.
      Звісно, якщо є газовий котел і якість газу відповідна - то тоді вже на питання дасть відповідь розрахунки.

  • @illumioni
    @illumioni 3 місяці тому

    а чи витримає компресор ТН 8-10 років роботи?

    • @alterairkiev
      @alterairkiev  3 місяці тому

      Вітаємо, розрахунковий ресрус компресора від 10 років

    • @densolo2942
      @densolo2942 Місяць тому

      Правильніше сказати так ! Якщо правильно підібране обладнання. І правильна напруга, робота компресора 20 років

  • @user-nq3sj9uj1u
    @user-nq3sj9uj1u 2 місяці тому

    Нажаль дуже складно і так і не зрозуміло , який котел ставити (

    • @alterairkiev
      @alterairkiev  2 місяці тому

      Вітаємо, зв'яжіться з нами в соціальних мережах або на сайті alterair.ua та наші спеціалісти Вас додатково проконсультують.