Dzieki wielkie za filmik,tyle razy jeżdziłem tą linią, na Jarosław ale niemiałem zielonego pojęcia jej przeznaczenia.Tym bardziej z niedaleko mieszkam.Bardzo ciekawy przekaz ,dzieki wielkie i pozdrawiam.
Pamiętam to miejsce. Jeździłem tamtędy do wojska (TSWL), pociągiem z Krakowa zimą 1979 roku. Nigdy nie zwróciłbym na to miejsce uwagi, gdyby nie fakt, że pociąg prowadzony od Przeworska parowozem Ol-49, wlokącym się niemiłosiernie od stacji Munina, zbliżając się do tej okolicy dostawał takiego przyspieszenia, że nie mogłem się nadziwić, że ten parowóz tyle „wyciąga”. Na dodatek będąc przyzwyczajony do jazdy w kompletnej ciemności dostrzegałem, że nagle na zewnątrz robi się tak jasno, że można było dosłowne znaleźć szpilkę. Trwało to krótko, potem znów ciemno i 30 -40 km/h. Taki scenariusz towarzyszył każdej mojej podróży. Okna wagonów były zazwyczaj skute lodem i nie było mowy o ich otwarciu, albo o znalezieniu większego kawałka niezamarzniętej szyby, ale raz przez dziurkę dostrzegłem sylwetki biegających żołnierzy. Zainteresowało mnie to, bo niby skąd wojsko na tym odludziu, ale za kilka dni znów jadąc tamtędy zobaczyłem na równoległym torze eszelon z masą sprzętu pod brezentem. Nie interesowałem się tym więcej, ale kiedyś będąc jeszcze w armii dowiedziałem się, że te „szalejące” na tym odcinku parowozy mijają stojące obok eszelony gotowe do jazdy na Zachód od razu, bez potrzeby zmiany szerokości toru. Podróżowanie tą linią w tamtym czasie, w zimie stulecia było dużym wyzwaniem, ale wspomina się miło.
Pierwotnie podczas budowy mapy na odcinku Basznia-Horyniec chciałem odtworzyć tę stację przeładunkową. Niestety ze względu na brak informacji i zdjęć z tego miejsca zrobiłem tylko tor do mostu (z szerokim torem). Dla odbiorcy mapy, który zna trochę historię będzie to ciekawe miejsce. Materiał jak zwykle świetny! Cieszę się, że coś związanego z LK101, Pozdrawiam :)
@@KOLEJmirmur2 O świtnie! Mam nadzieję, że będzie coś wspomniane o składach, które jeździły tą linią. Chciałbym umieścić je na swojej mapie tak, aby każdy mógł się takim historycznym pociągiem przejechać, ale słabo z informacjami na ten temat :(
Ile to różnych ciekawych historii kryje się w miejscach, gdzie raczej nikt nie spodziewał by się, że coś w przeszłości tam było. Zastanawia fakt, że tor szeroki ma nowoczesne mocowania szyn, a nie jak wydawać by się mogło , śruby jak to kiedyś było stosowane. Świetnie jak zwykle zrobiony materiał Panie Mirosławie.Oczywiście duży kciuk do góry.👍
@@KOLEJmirmur2 był to zapewne obiekt strategiczny, wiec torowisko widocznie przeszło niedawno jeszcze remont, na takie obiekty wojskowe pieniedzy nie szczedzono. Jesli zrobili remont w latach 80tych np, to przeciez ruskie nie miały pojecia ze za kilkanascie lat beda sie z naszych terenow zwijac. Nikt w latach 80tych nawet nie myslał o tym ze komuna padnie a ZSRR sie rozleci, bardziej prawdopodobna była wojna atomowa w tamtym czasie.
Nikt nie wspomniał, ze pod każdą łapką mocującą tor szeroki są jeszcze grube szerokie, wystające poza całe mocowanie takie kwadratowe gumy grubosci co najmniej 5mm w ksztalcie kwadratu, to po to zapewne, żeby jadący pociąg nie robił hałasu, bo na tym normalnym równoległym torze są tylko śruby i nakrętki, co trzecia do tego jest poluzowana, a podkłady betonowe często są powykręcane zamiast prosto leżeć, o gumowych podkładkach nie ma mowy na linii 101, a tu prosze, pieniedzy nie szczedzili przy budowie szerokiego toru, full wypas. Niech ktos mi powie w jakich latach zostala wybudowana linia nr 116, czyli szeroki tor, od Rawy Ruskiej do rampy Kaplisze, bo tego w Internecie nie znajdzie, kolejna tajemnica
Fajny dokument z technologicznym podkladem muzycznym. Widac u autora umiejetnosc czytania detali terenu itp. Bardzo ciekawy i tajemniczy teren, moze sie tam kiedys wybiore na przejazdzke osobowym jesli jezdza. Podobnego typu obiekty o charakterze infrastruktury militarnej byly rozlokowane w calym kraju. W latach 1995 - 2010 schodzilem wiekszosc zarowno czynnych jak i zamknietych zakladow przemyslowych i duza czesc sieci koleji waskotorowych i piaskowych na Grn. Slasku i tam niemal wszedzie byly pozostalosci po obiektach militarnych, z obiektami obronnymi wlacznie, ale Slask generalnie to byla inna bajka.
Na Podlasiu obok linii kolejowej 37 istniały 2 takie rampy, pozostało jedynie kilka podkładów i rampy z ładnej kostki brukowej, można autem dojechać. Obok jest nieczynna stacja Zubki białostockie z wieżą ciśnień
16:30 są to przytwierdzenia sprężyste SB, stosowane w Polsce od lat .80 poprzedniego wieku, czyli można zakładać, że to w tamtym okresie przeprowadzono modernizację tego odcinka.
Zrobiono to pod koniec lat 90. W Baszni powstał duży skład węgla i miału. Inwestycja upadła ale tor wyremontowano, stąd nowe podkłady, nowy tłuczeń, szyny od Werchraty do składu przed stacją Basznia. Ze starego toru pozostało tyle co w kierunku rampy. Z czasem tory znikały. Jeszcze w 2005 roku oba mosty były do przejścia po torach. Sama rampa wówczas też była pełna torów i urządzeń technicznych, a przez nią samą dało się przejechać samochodem. Dziś to dżungla.
I ten film obejrzałem z zaciekawieniem. Podoba mi się przedstawienie wyrysowania przebiegu linii na poszczególnych odcinkach . Może zaproponuję do nakręcenia filmu o nieistniejącej już bocznicy kolejowej Werbkowice - Tyszowce wybudowanej dla projektowanej cukrowni. Pozdrawiam i leci subik z kciukiem do góry.
Dziękuję za ten odcinek!!! Proszę kontynuować jazdę na wschód. Tam też będą fajne ciekawostki. PS. Pod drugi most (ten z podkładami), można prawie autem dojechać :) Wystarczyło zapytać.
Tomasz Michalski a to możliwe, pewnie jakoś od drugiej strony drogami polnymi, ale ja i tak chciałem tam pochodzić w poszukiwaniu resztek infrastruktury. Cieszę ze się podobało.
Brawo, to miejsce owiane tajemnicą, w środku lasu. Nawet mieszkańcy z pobliskich wiosek niewiele o tym wiedzą, a że to była rampa do celów wojskowych, to im sie nawet nie śniło
Polecam zrobienie materiału o odcinku bylej Lini z Rzeszowa do portu lotniczego w Jasionce, nie dawno się dowiedzialem ze istniała taka linia. Czytałem że jakieś pozostałości w lesie zostały do dziś
Patryk P już mam porobione zdjęcia jest fragment bocznicy biegnącej wzdłuż drogi na Warszawę a w lesie już nie ma torów. Te zdjęcia w ramach filmu rzeszowski węzeł kolejowy
16:50 - 17:15 jedzie skład. mam pytanie czy lokomotywy wpięte po obu końcach pracują razem jako całość lub osobno czy ta z tyłu jest wpięta już na drogę powrotną i jedzie jako "wagon"?
Witam obie jadą w dwie strony tam jest odcinek o kilkunastu promilach nachylenia i potrzebna asekuracja jako popychacz, takie praktyki stosuje się na terenach górskich. Np koło Nowego Sącza jeżdżą składy towarowe z dwóch stron z ET41 co jest w zasadzie widokiem niespotykanym pozdrawiam
@@KOLEJmirmur2 a w przypadku z filmu to jest tak że jeden maszynista ma władze nad dwiema maszynami jednocześnie tak jak to jest gdy lokomotywy sa dwie jedna za drugą czy jest 2 osobnych maszynistów?
@@simon1313ss3 w przypadku kiedy jedzie skład i jest lokomotywa z przodu i na końcu to obie pracują i w dwóch są maszyniści. Jak jest sytuacja, że jedzie skład z dwiema lokomotywami jedna za drugą to jest różnie. Czasem jest tak, jeśli lokomotywa ma gniazda sterowania wielokrotnego to łączy się nimi dwie lokomotywy i jeden maszynista steruje obiema z pierwszej w celu większej mocy jeśli wymaga tego skład. Czasem jadą dwie lokomotywy niemające możliwości sterowania wielokrotnego i w jednej i drugiej jest maszynista, chodzi również o moc dlatego dwie. A niekiedy jest sytuacja że jedzie towarowy i przy okazji na holu biorą do jakiejś stacji lokomotywę i ją tyko transportują
Ciekawostka: jak przyjrzymy się rzutowi z map google widzimy ślady torów: www.google.com/maps/place/Stacja+kolejowa+Kaplisze/@50.1732388,23.2860152,1588m/data=!3m1!1e3!4m12!1m6!3m5!1s0x473b4fc7b80134a1:0xde9fc772acd65a5c!2sKaplisze+dawna+rampa+kolejowa!8m2!3d50.166353!4d23.3040337!3m4!1s0x473b4f1d9e6a8bcb:0x6a8a9d6a05fd6aab!8m2!3d50.1674084!4d23.3021515?hl=pl-PL .
Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy szerokość torów Rosyjskich jest różna od naszych tylko ze względów militarnych czy ma jakieś odniesienie z punktu technicznego dla ich składów (stabilniejsze etc.)?
@@KOLEJmirmur2 dziękuję za odpowiedź, materiał świetny, może kiedyś miałaby Pan możliwość filmowania z drona, zdecydowanie by to urozmaiciło film i pokazało większą perspektywe. Pozdrawiam
podobno sa to zaprzeszłosci jeszcze z okresu caratu, kiedy kupowali maszyny i system kolejowy cały z Anglii. Np Finlandia tez ma tor szeroki na swoich kolejach. Ale strategia militarna tez mogła miec wpływ na to.
Ślad po torowisku i obiektach inżynieryjnych tej bocznicy doskonale jest widoczny na mapach tworzonych przy użyciu technologii LIDAR. Mapy są ogólnodostępne na geoportal.gov.pl należy tylko włączyć cieniowanie rzeźby terenu. Na tej samej linii, za Horyńcem, w stronę Hrebennego, na 64 km jest kolejna taka bocznica z rampą.
Jeszcze tak na marginesie dodam że od Werchraty do Rawy Ruskiej, są jeszcze pozostałosci mostów, niewielkich coprawda ale jednak.Tylko że teren jest dośc bagnisty i mocno zachwaszczony.
Wiesław Grabiec a to dobrze wiedzieć, a ja mam niespodziankę. Skończyłem zdjęcia do filmu linia kolejowa 101 ale trochę zejdzie z montażem, aczkolwiek film będzie na kanale może w tym roku
Owych infrastruktur jest o wiele wiecej i to budowa lata 50-te.Tez jest dziwny rozmiar torowisk i nie sprawdzil sie a nawet w tej tzw.Rosji jest powaznym problemem.Kolejnictwo po wojnie nic nie mialo wspolnego z tzw.polska i terenami.Niemcy wybudowali ogrom lini kolejowych i cala infrastruktura i ona jest do dzisiaj.Panie Romanski,jest pan wspanialy w swych opowiadaniach.
Tajemniczo , i ciekawie
Brawo za kolejny interesujący film ❤️
Witam dzięki
Super wideo!! Pan inżynier powinien pojechać i nakręcić film o starej lini kolejowej Nowy Targ- Jabłonka- Słowacja. Tam też jest historia.
Dzięki coś pomyślę narazie o linii 101 skończyłem zdjęcia
Dzieki wielkie za filmik,tyle razy jeżdziłem tą linią, na Jarosław ale niemiałem zielonego pojęcia jej przeznaczenia.Tym bardziej z niedaleko mieszkam.Bardzo ciekawy przekaz ,dzieki wielkie i pozdrawiam.
Wiesław Grabiec super dzięki za obejrzenie pozdrawiam także
Bardzo interesujący materiał :-)
Świetny film. Aż się czuję jakbym tam był. Chętnie chodzę w takie miejsca.
Pamiętam to miejsce. Jeździłem tamtędy do wojska (TSWL), pociągiem z Krakowa zimą 1979 roku. Nigdy nie zwróciłbym na to miejsce uwagi, gdyby nie fakt, że pociąg prowadzony od Przeworska parowozem Ol-49, wlokącym się niemiłosiernie od stacji Munina, zbliżając się do tej okolicy dostawał takiego przyspieszenia, że nie mogłem się nadziwić, że ten parowóz tyle „wyciąga”. Na dodatek będąc przyzwyczajony do jazdy w kompletnej ciemności dostrzegałem, że nagle na zewnątrz robi się tak jasno, że można było dosłowne znaleźć szpilkę. Trwało to krótko, potem znów ciemno i 30 -40 km/h. Taki scenariusz towarzyszył każdej mojej podróży. Okna wagonów były zazwyczaj skute lodem i nie było mowy o ich otwarciu, albo o znalezieniu większego kawałka niezamarzniętej szyby, ale raz przez dziurkę dostrzegłem sylwetki biegających żołnierzy. Zainteresowało mnie to, bo niby skąd wojsko na tym odludziu, ale za kilka dni znów jadąc tamtędy zobaczyłem na równoległym torze eszelon z masą sprzętu pod brezentem. Nie interesowałem się tym więcej, ale kiedyś będąc jeszcze w armii dowiedziałem się, że te „szalejące” na tym odcinku parowozy mijają stojące obok eszelony gotowe do jazdy na Zachód od razu, bez potrzeby zmiany szerokości toru. Podróżowanie tą linią w tamtym czasie, w zimie stulecia było dużym wyzwaniem, ale wspomina się miło.
Witam bardzo interesujące spostrzeżenia i informacje dziękuje bardzo i pozdrawiam
Super, prosimy o wiecej takich materialow.
Jarek Wojtowicz dziękuje bardzo będzie wiele
Pierwotnie podczas budowy mapy na odcinku Basznia-Horyniec chciałem odtworzyć tę stację przeładunkową. Niestety ze względu na brak informacji i zdjęć z tego miejsca zrobiłem tylko tor do mostu (z szerokim torem). Dla odbiorcy mapy, który zna trochę historię będzie to ciekawe miejsce. Materiał jak zwykle świetny! Cieszę się, że coś związanego z LK101, Pozdrawiam :)
Makro62 dzikeuje bardzo, film o linii kolejowej 101 będzie na kanale
@@KOLEJmirmur2 O świtnie! Mam nadzieję, że będzie coś wspomniane o składach, które jeździły tą linią. Chciałbym umieścić je na swojej mapie tak, aby każdy mógł się takim historycznym pociągiem przejechać, ale słabo z informacjami na ten temat :(
Dzięki za materiał pozdrawiam
Bardzo ciekawy film 👍
Ładna ta linia 😁
Kolej w Polsce dzięki pozdro
Linia 91 - najdłuższa nazwa jaką do tej pory słyszałem :D. Materiał świetny, wart poświęcenia mu czasu i uwagi :)
Kawał dobrej roboty. Muza robi klimat.
Świetnie się oglada Pańskie filmy, muzyka też ciekawa 😊👍👌
Bogdan Trojanowski witam dziękuje bardzo pozdrawiam
Dzień dobry! Obejrzałem od deski do deski
Witam dziękuje
Dzieki za filma na wieczór :) Petarda :) 👍👍👌
Byl conajmej 9 taki tajne stacje/przeladunku. Mam nadzieje ze bedzie kolejne odcinki :)
Ile to różnych ciekawych historii kryje się w miejscach, gdzie raczej nikt nie spodziewał by się, że coś w przeszłości tam było. Zastanawia fakt, że tor szeroki ma nowoczesne mocowania szyn, a nie jak wydawać by się mogło , śruby jak to kiedyś było stosowane. Świetnie jak zwykle zrobiony materiał Panie Mirosławie.Oczywiście duży kciuk do góry.👍
Grzegorz dziękuje bardzo, tak z tymi mocowaniami to mnie zaskoczyło też, pozdrawiam
Dziwne to trochę, że mocowania sprężynowe, bo na lhs są mocowania śrubowe
Grzegorz Ćwik tez mnie to zaskoczyło
@@KOLEJmirmur2 był to zapewne obiekt strategiczny, wiec torowisko widocznie przeszło niedawno jeszcze remont, na takie obiekty wojskowe pieniedzy nie szczedzono. Jesli zrobili remont w latach 80tych np, to przeciez ruskie nie miały pojecia ze za kilkanascie lat beda sie z naszych terenow zwijac. Nikt w latach 80tych nawet nie myslał o tym ze komuna padnie a ZSRR sie rozleci, bardziej prawdopodobna była wojna atomowa w tamtym czasie.
Nikt nie wspomniał, ze pod każdą łapką mocującą tor szeroki są jeszcze grube szerokie, wystające poza całe mocowanie takie kwadratowe gumy grubosci co najmniej 5mm w ksztalcie kwadratu, to po to zapewne, żeby jadący pociąg nie robił hałasu, bo na tym normalnym równoległym torze są tylko śruby i nakrętki, co trzecia do tego jest poluzowana, a podkłady betonowe często są powykręcane zamiast prosto leżeć, o gumowych podkładkach nie ma mowy na linii 101, a tu prosze, pieniedzy nie szczedzili przy budowie szerokiego toru, full wypas. Niech ktos mi powie w jakich latach zostala wybudowana linia nr 116, czyli szeroki tor, od Rawy Ruskiej do rampy Kaplisze, bo tego w Internecie nie znajdzie, kolejna tajemnica
Fajny klimatyczny filmik, jak każdy zresztą, brawo!
Ciekawy materiał 👍👍
Szymon MK - Kolejowe Filmy dzięki pozdrawiam
Dzięki za ten materiał, pozdrawiam serdecznie
Fajny dokument z technologicznym podkladem muzycznym. Widac u autora umiejetnosc czytania detali terenu itp. Bardzo ciekawy i tajemniczy teren, moze sie tam kiedys wybiore na przejazdzke osobowym jesli jezdza. Podobnego typu obiekty o charakterze infrastruktury militarnej byly rozlokowane w calym kraju. W latach 1995 - 2010 schodzilem wiekszosc zarowno czynnych jak i zamknietych zakladow przemyslowych i duza czesc sieci koleji waskotorowych i piaskowych na Grn. Slasku i tam niemal wszedzie byly pozostalosci po obiektach militarnych, z obiektami obronnymi wlacznie, ale Slask generalnie to byla inna bajka.
Ciekawy materiał z ciekawym składem węglarkowym w tle. :)
Na Podlasiu obok linii kolejowej 37 istniały 2 takie rampy, pozostało jedynie kilka podkładów i rampy z ładnej kostki brukowej, można autem dojechać. Obok jest nieczynna stacja Zubki białostockie z wieżą ciśnień
w Polsce tylko rozbierać potrafią ciekawy materiał! Pozdrawiam i oby wiecej takich :)
16:30 są to przytwierdzenia sprężyste SB, stosowane w Polsce od lat .80 poprzedniego wieku, czyli można zakładać, że to w tamtym okresie przeprowadzono modernizację tego odcinka.
No właśnie, kiedy jest ujęcie na przejeżdżający pociąg, to widać ten wąski tor z nakrętkami.
Zrobiono to pod koniec lat 90. W Baszni powstał duży skład węgla i miału. Inwestycja upadła ale tor wyremontowano, stąd nowe podkłady, nowy tłuczeń, szyny od Werchraty do składu przed stacją Basznia. Ze starego toru pozostało tyle co w kierunku rampy. Z czasem tory znikały. Jeszcze w 2005 roku oba mosty były do przejścia po torach. Sama rampa wówczas też była pełna torów i urządzeń technicznych, a przez nią samą dało się przejechać samochodem. Dziś to dżungla.
I ten film obejrzałem z zaciekawieniem. Podoba mi się przedstawienie wyrysowania przebiegu linii na poszczególnych odcinkach . Może zaproponuję do nakręcenia filmu o nieistniejącej już bocznicy kolejowej Werbkowice - Tyszowce wybudowanej dla projektowanej cukrowni. Pozdrawiam i leci subik z kciukiem do góry.
JKM Miasto Grabowiec dziękuje coś pomyślę z tym materiałem sugerowanym pozdrawiam również
Dziękuję za ten odcinek!!!
Proszę kontynuować jazdę na wschód. Tam też będą fajne ciekawostki.
PS.
Pod drugi most (ten z podkładami), można prawie autem dojechać :)
Wystarczyło zapytać.
Tomasz Michalski a to możliwe, pewnie jakoś od drugiej strony drogami polnymi, ale ja i tak chciałem tam pochodzić w poszukiwaniu resztek infrastruktury. Cieszę ze się podobało.
Czyja tam robiłem panoramy ? Jak tak, to przypomnij kiedy to było :)
Witam. Na mostach kolejowych są mostownice, nie podkłady (one mają inne wymiary). Materiał świetny. Pozdrów z Pomorza.
Przemysław X. Aaaa dzięki za sprostowanie, pozdrawiam
Ciekawy materiał. Byłem w czerwcu w tych okolicach od południowej strony. Przez te zarośla niewiele zobaczyłem.
Brawo, to miejsce owiane tajemnicą, w środku lasu. Nawet mieszkańcy z pobliskich wiosek niewiele o tym wiedzą, a że to była rampa do celów wojskowych, to im sie nawet nie śniło
Ciekawy materiał, pozdrawiam serdecznie :)
Patryk P dziękuje bardzo pozdrawiam również
Polecam zrobienie materiału o odcinku bylej Lini z Rzeszowa do portu lotniczego w Jasionce, nie dawno się dowiedzialem ze istniała taka linia. Czytałem że jakieś pozostałości w lesie zostały do dziś
Patryk P już mam porobione zdjęcia jest fragment bocznicy biegnącej wzdłuż drogi na Warszawę a w lesie już nie ma torów. Te zdjęcia w ramach filmu rzeszowski węzeł kolejowy
Suoer ciekawy odcinek,oby tak dalej
Ciekawe tereny, okoliczności przyrody i animacje przebiegu dawnych torów - fajny pomysł.
Super film . Dzięki
Super Ryszard
Witam , bardzo ciekawy filmik 👍🙌
Pan zielonka witam dzięki
Na taki odcinek warto było czekać! Pozdrowienia z Polski Zachodniej!
Dzięki pozdrawiam również
Super.
Bardzo ciekawa opowieść .
MEX witam dziękuje bardzo
16:50 - 17:15 jedzie skład. mam pytanie czy lokomotywy wpięte po obu końcach pracują razem jako całość lub osobno czy ta z tyłu jest wpięta już na drogę powrotną i jedzie jako "wagon"?
Witam obie jadą w dwie strony tam jest odcinek o kilkunastu promilach nachylenia i potrzebna asekuracja jako popychacz, takie praktyki stosuje się na terenach górskich. Np koło Nowego Sącza jeżdżą składy towarowe z dwóch stron z ET41 co jest w zasadzie widokiem niespotykanym pozdrawiam
@@KOLEJmirmur2 a w przypadku z filmu to jest tak że jeden maszynista ma władze nad dwiema maszynami jednocześnie tak jak to jest gdy lokomotywy sa dwie jedna za drugą czy jest 2 osobnych maszynistów?
@@simon1313ss3 w przypadku kiedy jedzie skład i jest lokomotywa z przodu i na końcu to obie pracują i w dwóch są maszyniści. Jak jest sytuacja, że jedzie skład z dwiema lokomotywami jedna za drugą to jest różnie. Czasem jest tak, jeśli lokomotywa ma gniazda sterowania wielokrotnego to łączy się nimi dwie lokomotywy i jeden maszynista steruje obiema z pierwszej w celu większej mocy jeśli wymaga tego skład. Czasem jadą dwie lokomotywy niemające możliwości sterowania wielokrotnego i w jednej i drugiej jest maszynista, chodzi również o moc dlatego dwie. A niekiedy jest sytuacja że jedzie towarowy i przy okazji na holu biorą do jakiejś stacji lokomotywę i ją tyko transportują
Elegancko pokazane. Gdybyś miał drona to byłoby jeszcze lepiej. 👍🏻 Tradycyjnie
Paveł Abcdef 2 myślałem o tym tylko nie wiem czy nie byłoby jaj z lataniem nad terenami kolejowymi
@@KOLEJmirmur2 Jakby ktoś na miejscu to widział to możliwe że byłby
@@KOLEJmirmur2 Czemu masz powyłączne komentarze pod różnymi filmami?
Paveł Abcdef 2 bo mnie ludzie wkurwiają głupimi docinkami ja nie mam czasu się szarpać wystarczy ze mi żona zmarła na raka
@@KOLEJmirmur2 No to w takim razie wyrazy współczucia.
Naprawdę dobry film
10:45 Czy ja tam nie widzę jakiejś betonowej konstrukcji po której można byłoby przejś?
Ciekawostka: jak przyjrzymy się rzutowi z map google widzimy ślady torów: www.google.com/maps/place/Stacja+kolejowa+Kaplisze/@50.1732388,23.2860152,1588m/data=!3m1!1e3!4m12!1m6!3m5!1s0x473b4fc7b80134a1:0xde9fc772acd65a5c!2sKaplisze+dawna+rampa+kolejowa!8m2!3d50.166353!4d23.3040337!3m4!1s0x473b4f1d9e6a8bcb:0x6a8a9d6a05fd6aab!8m2!3d50.1674084!4d23.3021515?hl=pl-PL .
Jest nowa produkcja. Jest dobrze.
Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy szerokość torów Rosyjskich jest różna od naszych tylko ze względów militarnych czy ma jakieś odniesienie z punktu technicznego dla ich składów (stabilniejsze etc.)?
Witam przede wszytkim ze względów militarnych, druga sprawa może teochę tez.
@@KOLEJmirmur2 dziękuję za odpowiedź, materiał świetny, może kiedyś miałaby Pan możliwość filmowania z drona, zdecydowanie by to urozmaiciło film i pokazało większą perspektywe. Pozdrawiam
Bartosz B dzikekuje drona pewnie kupię widzowie sugerowali
podobno sa to zaprzeszłosci jeszcze z okresu caratu, kiedy kupowali maszyny i system kolejowy cały z Anglii. Np Finlandia tez ma tor szeroki na swoich kolejach. Ale strategia militarna tez mogła miec wpływ na to.
Swietny Material
Cool stuff 👍
Ciekawe są resztki bocznicy na stacji w Sobótce pod Wrocławiem.
Świetny materiał. Pozdrawiam
Będzie może odcinek o bocznicy kolejowej od Strażowa do Rzeszów Elektrociepłownia?
Zippo 460 witam dziękuje, tak, będzie film rzeszowski węzeł kolejowy i w ramach niego ta bocznica, zdjęcia już porobione pozdrawiam
@@KOLEJmirmur2 Świetnie to słyszeć. Zatem czekam do premiery odcinka. Pozdrawiam.
Teraz by się przydała do przeładunków kontenerów z Chin.
Super film
Met 742 dziękuje bardzo
A ta lokomotywka z takimi wagonami często w Jarosławiu się pojawia, zostawia wagony i odjeżdża :) dokładnie te dwie sztuki regularnie widuję
Shake94 jeżdżą z gliną na Werchratę
@@KOLEJmirmur2 Dzięki za informacje
Pozdrowienia z Morąga Panie doktorze.
Jarek D. Witam wzajemnie pozdrawiam również
Nagra pan może parę słów o nowych lokomotywach na PKP ?
Krzysiek Gryz coś pomyślimy
@@KOLEJmirmur2 no to się ciesze 😊
Ślad po torowisku i obiektach inżynieryjnych tej bocznicy doskonale jest widoczny na mapach tworzonych przy użyciu technologii LIDAR.
Mapy są ogólnodostępne na geoportal.gov.pl należy tylko włączyć cieniowanie rzeźby terenu. Na tej samej linii, za Horyńcem, w stronę Hrebennego, na 64 km jest kolejna taka bocznica z rampą.
Jeszcze tak na marginesie dodam że od Werchraty do Rawy Ruskiej, są jeszcze pozostałosci mostów, niewielkich coprawda ale jednak.Tylko że teren jest dośc bagnisty i mocno zachwaszczony.
Wiesław Grabiec a to dobrze wiedzieć, a ja mam niespodziankę. Skończyłem zdjęcia do filmu linia kolejowa 101 ale trochę zejdzie z montażem, aczkolwiek film będzie na kanale może w tym roku
Owych infrastruktur jest o wiele wiecej i to budowa lata 50-te.Tez jest dziwny rozmiar torowisk i nie sprawdzil sie a nawet w tej tzw.Rosji jest powaznym problemem.Kolejnictwo po wojnie nic nie mialo wspolnego z tzw.polska i terenami.Niemcy wybudowali ogrom lini kolejowych i cala infrastruktura i ona jest do dzisiaj.Panie Romanski,jest pan wspanialy w swych opowiadaniach.
Do Helu się raz wybierz, tam jest ciekawie :)
GourangaPL w planie
MOje Roztocze
Fajny film zostawiam suba oraz liczę na rewanż
Linia Kolejowa 291 dziękuje ja tez daje suba pozdrawiam
Materiał niezwykle ciekawy, natomiast muzyka jak z horroru, musiałem przewijać film żeby nie oszaleć.