Nagyon hasznosak a videoid, erthetoek a mindennapi ember szamara. Abszolut hianypotlo tartalom a magyar UA-cam-on, barcsak minden hazai tartalomgyarto hasonlo szinvonalu content-et toltene fel.
Ilyen cuki módon beszélni ilyen szörnyű eseményekről és ezt hallani olyan, mint ciánnal mérgezett hígítatlan málnaszörpöt szürcsölni pálinkás pohárból. De ettől függetlenül a videód rendkívül informatív és érthető volt. Szóval ...gratula!
Rodolfo: Nem boszorkányság nem varázslat. Csupán kézügyesség .Felhívom az önök figyelmét arra! Mutatványaim alatt sose a számra figyeljenek hanem a kezemre! ( Ez nem a videót kritizálja, hanem a bankrendszer működését.) Nagyon szeretem a videóidat❤😉
A tényeket nem lehet titkosítani. A dokumentumfilmek is folyamatosan készülnek. Elég ránézni a CHF-EUR-USD-HUF árfolyam diakramokra az elmúlt 25 évben. Akkora kamu a pénzrendszer, hogy öröm nézni a táncát...
Kedves Csenge! Ajánlott egy kisebb, kevésbé visszhangos szobában, vagy egy profibb mikrofonnal (tudom, drága) felvenni a vedeókat. A tartalomhoz gratulálok. További sikereket!
A tökéletes banknak úgy kellene működnie, hogyha kifizetik az összes betétest és az összes számláról kiveszik a pénzt és az összes számlát az ügyfelek bezárják, akkor a bank tulajdonosai (részvényesek, befektetők, cégek, magánszemélyek) állami beavatkozás nélkül nyugisan be tudnák zárni a kaput és eladni az épületet. Ha mindent pontosan kiszámolnának, akkor nem lenne szükség állami közbeavatkozásra. Minden jól menne és a bank bezárása után még vehetnének a bank tulajdonosai maguknak 1-2 autót és lakást is. Hiszen minden ügyfél elégedetten bezárta volna a saját számláját például csak egyszerűen a magas 2000Ft-os számlavezetési díjak miatt.
Hát én nagyon örülök, hogy összevetetted a 2008-as Magyar bankrendszert a 2022-es Magyar bankrendszerrel. Ezzel nekem olyat mutattál, amihez én nem értek. Az álmodózó megélhetés munka nélkül videód után, még arra is gondoltam, hogy lemondom a tagságom. De ezt sikerült meghiúsítanod.
@@azrathael3896 Mármint jelentenem kellett volna őt A Pártnál (Fidesz-nél) Közveszélyes Munkakerők Közössége tartalmú izgatásért ? Igen azt olvasom a KMK mozgalmak 1989-ig bűncselekménynek is számítottak. Most már nem bűncselekmény, de most már ott van A Párt, akinek lehet jelenteni.
Azt érdemes észben tartani, hogy 2008 márciusában a Bear Stearns bedőlésekor a FED-nek volt mozgástere kamatot csökkenteni mert az infláció alacsonyabb volt mint az alapkamat így gond nélkül tudtak élénkíteni, most viszont nem tud lazítani a FED mert az inflációs nyomás nem szűnt meg.
Ha már ilyen részletekbe másztál bele, akkor szerinted mi most Magyarországon az öt fő megoldandó feladata a társadalomnak (jelenleg lakosság) a következő öt évben? Elméleti tudósok helyett szerintem már tettekre van szükség, a Mátrix film se mai jövendölés volt (volt friss tudományos, Nobel díjas alapja annak is). A teljesen fenntarthatatlan gazdaságról, profit- és növekedés mániáról cikkeznek már több mint 50 éve, és alternatív közösségek épülnek/szépülnek világszerte, és igazából már olyan szakembert nem is ismerek, aki még hisz a mai rendszer fenntarthatóságában (akár csak húsz éves távlatban), a többség 2-5 éven belül totális átalakulást jósol (látva 2020-tól az eseményeket már én is ezt érzem reálisnak).
Gábor, ez biztos így volt, de még ha a FED ezt meg is lépi, és hatékonyan, az alapvető probléma, ami egy időzített bomba, maradt volna: - Az akkor már lényegében szabályozatlan, fedezet nélküli, nagy mennyiségű hitelezés, ÉS az úgynevezett "mérgező derivatívák"', valamint ezek tömeges eladása. Ez nem is egy, hanem kettő időzített bomba volt. Ha rendbe is lehett volna hozni ezt, ahhoz a következők kellettek volna: 1, Politikai akarat: ez nem hogy nem volt meg, de pont az ellenkezője: a szövetségi törvényhozásban a többség a dereguláció híve volt továbbra is (naná, másképp ez a helyzet létre se jön...) 2, A pénzintézetek józansága: Na persze. Pont az ellenkezője történt itt is, egyre eszeveszettebb, egyre kockázatosabb termékeket dobtak piacra (még akkor is, amikor már konkrétan elkezdődött a pénzügyi összeomlás, azaz, 2007 elején) 3, Harry Potter varázspálcája felturbózva: csak így lehetett volna a sokmillió, egyenként is katasztrofálisan veszélyes hitelcsomagot és pénzügyi terméket megszűntetni vagy megmenteni belátható időn belül (ezt nem kommentálnám, engedelmeddel...) 4, Még vagy húsz év, mire mindezt rendbe hozzák. Szóval, szerintem bármit is tett volna akkor FED, legfeljebb elodázza a válságot. Kellemes napot, I.
@@janosbiro1803 nekem ezek a számok az éveket nézve nagyon kicsik, és a maguk módján optimisták folyamatos profit növekedésről cikkeznek igen, és az is igaz hogy a Solarpunk és zöld gondolkodás is teret nyer, de 2-5 év? sokan pont abba folynak bele hogy "jaj zöld leszek!" és vesz egy teslát *facepalm, a kapitalizmus sajnos kijátsza őket is, ezek a tetvek (már bocsánat) odafent, kényelmesen vannak, néha tesznek egy-egy zöld mondatot meg gesztust de a gépük meg duruzsol közben ugyanúgy tovább, de mivel a média is úgy van hangolva simán a mosolyuk van előtérbe és nem az hogy magánrepülővel mennek klímatárgyalni... az emberek fosnak attól hogy rossz szóval illessék a milliárdosokat vagy a multikat mert félnek a balos-komcsi jelzőtől a 2-5 az én nézetemben 10-20, de lehet én vagyok végtelenül pesszimista
Valaki nagyon jól járt ,ha olcsóbban megvette az álam kötvényt ,még a kamatot se kellet kifizetni ! Így kell az ingyen pénzből üzletet csinálni ! Mert már a kutyának se kell az usa államkötvények ,így a fed vásárolja vissza jóval olcsóbban !!
Nagyon szuper videó volt mint mindig Csenge. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy a SVB az államkötvényt miért a másodlagos piacon akarta eladni olcsóbban, miért nem kérhette vissza az államtól az addig befektetett pénzt, plusz az időarányos kamatot? Ha jól tudom én mint magánszemély ezt megtehetem, max ha túl korán kérem vissza a befektetésem egy kicsit bukok rajta. Más szabályok vonatkoznak rájuk? Lehet hülyeség amit írtam, akkor elnézést. :D
Nem hülyeség, nem annyira egyértelmű annak aki nem ismeri. Az államkötvénynek árfolyama a piacon folyamatosan változik (itt tipikusan az intézményi államkötvények árfolyamára gondolok, amit a cégek is tudnak venni). Emiatt ha te eladási kényszerben vagy pl. likviditási problémáid vannak, mint a videóban szereplő bankok esetén és a lejárat előtt el kell adnod a kötvényt, akkor bizony azon az áron fogod eladni, amin épp a piac megveszi, azaz futod az árfolyamkockázatot. Ezt senki nem fogja helyetted ingyen kifizetni, mert ez a te rossz kockázatkezelési döntésed miatt jön létre. Amire szerintem te gondolsz azt a lakossági államkötvények esetén lehet megtenni. A legtöbb állam, lakossági kötvényeket is értékesít, amelyet csak magánszemélyek és az ország állampolgárai vehetnek meg (cégek általában nem) emiatt ezek súlya az intézményi papírokhoz képest sokkal kisebb is az ország finanszírozása szempontjából. A lakossági kötvényeket keresztül az állam plusz kedvezményeket is biztosíthat az állampolgárok számára. A magyar lakossági kötvények esetén ilyen kedvezmény pl. az hogy nincs számlavezetési díj a MÁK-nál vagy, hogy vannak olyan papírok, amelyek az infláció feletti hozamot biztosítanak vagy pl. az, hogy árfolyamkockázat ellen biztosított a kötvényed: azaz egy meghatározott visszaváltási díjért cserébe az állam bármikor visszaveszi 100% névértéken a kötvényedet a lejárat előtt. Tehát itt az árfolyamkockázatod át lett konvertálva kvázi egy visszaváltási díjra. Azt azért halkan megjegyzem, hogy ezt a visszaváltási díjat menet közben bármikor módosíthatja az állam, illetve már van arra is természetes felső korlát, hogy egyes lakossági papírokból egy magánszemély mennyit vehet.
@@hamukamu6852 nagyon szépen köszönöm a részletes választ. Így már teljesen világos. Nem tudtam, hogy teljesen más szabályok vonatkoznak az intézményi államkötvényekre és a lakosságira
Jó lett megint, de egy tévedés azért elhangzott. Nagyon is volt most is szabályozási hiányosság. Nevetséges, hogy az amerikai bankoknak névértéken lehet a könyvelésükben nyilvántartani az állampapírjaikat és kötvényeiket. Ez nagyon félrevezető és visszaélésekre ad okot. Ezen remélem változtatni fog az amerikai szabályozó.
Ha nem akarsz nagyon foglalkozni vele, simán 1-2 évre állampapírok, diszkont kincstárjegy. Igaz, akik távlatosabb befektetők azok már most alakítják a pozícióikat a tőzsdéken. Kockázatosabb és sok utánajárást, tanulást igényel, de hosszú távon a részvényekkel lehet csak reálnyereséget generálni. Jó, ott vannak az egyéb eszközök is mint pl ingatlan, nemesfémek, de azok nem annyira likvidek és csak nagyobb vagyon esetén van értelme stabilizálási és diverzifikálási szempontból. Szerintem.
@@nemnemigenigen Ez szerintem a válság előtti időszak. Mindenre megnőtt a kereslet, ezért nőtt az alapanyag ára is. Válság majd akkor lesz, ha mindenki elköltötte az utolsó fillérjét és bezuhantak az árak.
Lessz e pénzügyi válság? Hát hogy a viharba ne lenne. Amíg az alapkamat ilyen magas addig szinte biztosra vehetjük. Ha csak nem csökkentenek hirtelen és jelentősen. De erre az esély szinte nulla. Addig meg csökkenni fog a pénz készlet a hitelezés szinte megáll. Jön a rosszvilág. De a videó jó volt a cukiság meg cukiság marad. 😊
De ha én most veszek mondjuk 14%-on államkötvényt de idő előtt vissza kell váltanom és közben mondjuk felmenne 18%- ra akkor én is veszteséggel tudom csak eladni? Mert ha jól értem az Amerikai Bank esetében ez történt.
Összességében jó videó. Egy dologra figyelj, hogy kicsit az ok, okozat keveredik. Az egy dolog, hogy az SVB elúszott a spreaden, de nem feltétlen lett volna gond, ha nem kényszerítik előtte a betét kiáramlások a veszteség realizálására. Utána már igaz, amit mondasz, amikor már beindult a spriál, és a részvény kibocsájtási szándék rossz szignál volt a piacnak.
Egy irány mutató a rendező akik karmester az infláció és válság létrehozó személyekről...kinek is tartozik az USA és a többi ország?2008.. válság és a többi negatív tranzakció?mint a háború vagy vírus?
Hogy ne lenne. Magas infláció, kevesebb költés. Hozzászoknak a sporóláshoz. Magával húzza a gazdaságot, az meg egy spirálba. Meg a másik ha megnézed a válságok úgyan annyi évenkét bekövetkeznek, ez a folyamatos nővekedés (ami nem létezik) annak a kiigazitása válságokkal.
Szia Csenge! Lenne egy olyan kérdésem, hogyha felvásárolja a jegybank névértéken az állampapírokat, akkor miért nem adja oda az összes bank a hasonlóan alacsony kamatozású állampapírokat és vesz belőle 4%-osakat. Kötelező a "zaciba vágott" értékpapírok visszavásárlása?
Szuper a videó mint mindig. Egy konstruktív kritika: a kék hátterű magyarázó slide-okon nagyon zavaró az ide oda változó háttér, felfordul az ember gyomra :).
"Magyarok! Bankokban tartjátok a pénzetek! Rendben! Mi is Bangkokban tartjuk a pénzetek!" - részlet bénító csuttomini és széfárus lőrinc közös, Bankokrule című tudomoneyos széffoglaló esszéjéből.
Szerintem az egyik legfontossabb, amiért a roham ilyen gyorsan zajlott (az online bankolási lehetőségen túl), hogy egy kommunikációs platformon voltak a befektetők, így mindenki azzonnal értesűlt, és vette ki a pénzét. A másik (ami ugyan futólag elhangzott a végén de nem teljesen jól), hogy könnyítettek a kis és közepes bankok szabályozásána ahhoz képest, amit a 2008-as válságnál bevezettek,
Na meg ugye Amerikai módszer, a fed, ügyes abba hogy korlátlanul állít elő fedezet nélküli pénzt amit aztán kiad hitelre. Egy cseppet se válság okozó a dolog igaz?💸💸🤭 De jó tudni a pénzügyi alapismereteket valóban. Köszönjük
@@EGQP Köszi. De van ilyen. Csak kevés. Egyedül jelenleg Kínába működik olyan gazdaság, Ami a ténylegesen elvégzett munka után állítja elő a lóvét. Megis lehet nézni őket, és a penzhatalmi oligarchiáknak nemis tetszik, mivel nem tarthatják kontroll alatt a rendszert mint az Amcsi Európai rendszert
@@jogar33zs Unalmas már a sok komcsi ostobaságotok. A kínai gazdaság sokkal inkább kamu alapokra épül, mint akármelyik nyugati országé. Például, ha az állami hitelekből felpumpolt építőiparuk egyszer beadja a kulcsot, akkor a GDP-jük 20-25%-kal fog visszaesni.
Nekem még hiányzik egy-két kapocs. Miért KELLETT annyira magas kamattal hitelezniük? Az érthető, hogy magas alapkamat mellett elviekben "nem éri meg" annál alacsonyabb kamattal hitelezniük., viszont ez nem egy "kemény" feltétel, csak egy lehetőség a nagyobb bevételre/nyereségre. Főleg akkor, ha a bank csődjét kockáztatná, ami ugye 0 haszonnal jár. Ez nem volt előre látható? (Egyébként hiába érné meg egy banknak a jegybanknál tartani a pénzét, mint olcsón hitelezni, ezzel elvesztené a bank jellegét/szerepét a bank)
hello NY Wall Street-ről :)) nagyon szépen be vannak hedge-elve az alapok ahhoz, hogy az árfolyam bezuhanjon. Ez nyomja össze a volatilitást, és a Fed-del call opciók eladásaival ez tartja rangbound-ban oszcillálva a piacot. Egyelőre egy több hónapos fake-out lehetséges, és amikor szépen feloldják a gamma és vega hedgingeket, akkor fog az összeomálás jönni
Arra majd kíváncsi leszek, hogy az FDIC "nagylelkű gesztusát", illetve hosszú távon a FED által felajánlott államkötvény névértéken történő visszavásárlást miből fogják fedezni. Feltételezem, hogy ezek az intézkedések a 9%-os inflációt fogják a csillagos ég irányába tolni. Magyarán minden egyes termelő ember fog fizetni ezekért.
Kimaradt a sorból a Deutsche Bank, ami szintén gyengélkedik. Tetszett a videó nagyon jó volt, viszont emlékszem arra, amikor 2008-ban, is azt mondták, hogy nem lesz bankválság. Ma már olyan rendszerek vannak, hogy ez lehetetlen. M.O.-ra, pedig biztos nem terjed át. Ehhez még ott vannak az elmúlt hetekben M. György nyilatkozatai az MNB-ről, és a magyar gazdaságról. Szóval kicsit úgy érzem, mintha a Hurrikánra, egy kicsi összecsukható kínai esernyővel készülne a kormány. Reméljük tényleg nem lesz rá szükség.
Viktor, ezt én azzal egészíteném ki, hogy a bankválság ABBAN A FORMÁBAN, azon okokból nem fordulhat ma elő, ami a 2008- as kirobbanást okozta. Globális bankválságra pedig jelenleg senki nem figyelmeztet, nem úgy - és most jön a lényeg - mint 2008 előtt. Szóval, az egy közkeltű tévedés, hogy "akkor nem figyelmeztetett senki", vagy hogy"akkor is azt mondták, nem lesz válság". Nos, lehet hogy voltak, akik ezt mondták. De vezető, vagy egyéb, befolyásos, nagy nevű közgazdászok, pénzügyi elemzők, sőt, nagybankárok is többen, teljesen nyíltan figyelmeztették a világot (igy az amerikai vezetést is), hogy ebből nagy baj lesz, és azt is megmondták, miért. A legnagyobb (általam tudott) nevek, akik ezt még bőven 2008 előtt megtették: Dominique Strauss- Khan, Christine Lagrade, Raghuram Rajan, Nouriel Roubini, Elliot Spitzer, Bill Ackman, Charles Morris, Robert Gnaizda...mind, részletekbe menően, többen szakirodalmakban is elmagyarázták, mi lesz ebből. Nem hallgatott rájuk senki az usa azon vezetői küzül, akik tehettek volna bármit is, hogy csökkentsék a bekövetkező katasztrófa hatásait. És még ez: 2004- ben egy akkor még titkosított FBI jelentés is készült minderről, de ugyanaz, mint fentebb: a felelős döntéshozók nem vették figyelembe. A többit meg már tudjuk. Szóval, nagyon is mondták, hogy irgalmatlan válság lesz. Az ostobaság, a hozzánemértés, az ignorancia, a feleőtlenség, a pénzügyi dereguláció várható harásainak teljesen téves megítélése az amerikai (és egyéb) törvényhozók részéről, és a végletekig kimaxolt kabzsiság viszont erősebbnek bizonyult. I.
Pityu Cannibal < hát persze ! Mindig a fedezett felső határ alatt 10% , mert ha a bank csődöt mond , az állam fizeti ki , mégha részletekben "is" , de az jobb mint a semmi . STB...
"Egy globális átalakulás szélén állunk. Már csak egy megfelelően nagy válságra van szükség és a nemzetek el fogják fogadni az új világrendet." /David Rockefeller/
Ne legyél ennyire naiv s*gg hülye a 80-90%-uk ! Sz*rnak bele mindenbe mindent csak meg akarnak úszni és azt várják, hogy a nagyszülők dögöljenek már meg, hogy örökölhessenek ! -Nehogy dolgozni kelljen, de legyen pénz ! Fogalmatok sincs róla, hogy mennyire agyhalottak, aljasok, debilek, skizofrének, mocskosok tele rosszindulattal !
Ez tényleg így van vagy csak ezt a mesét adták be hivatalosnak? FED sosem volt Amerikai kézben, Államok felett van és nem is kell magyarázni hogy miért 😁😁
Nekem kicsit furcsa kontextus az elbeszéléses előadás hipercuki üzemmódban ilyen témájú dolgokkal kapcsolatban de mindenesetre képben vagy és felüdülés azok számára akik sok videos hírt néznek ilyen hanglejtéssel hallani a sok bajos hírt 😅😊
Köszönöm a videót, viszont a téma kapcsán továbbra is bennem maradt két kérdés. 1, Ilyen bizonytalan gazdasági napok között, miért lőtt ki a bitcoin árfolyama, ami egy meglehetősen bizonytalan eszköz? 2, Miközben amerikában egy kisebb káosz és rengeteg pénzügyi kérdés merült fel, a dollár hogyan tudott erősödni a forinttal szemben?
1. Az emberek a befektetéseik jelentős részét áttették Bitcoinba, mert az hosszú távon még mindig biztosabb eszköz, mint egy bank, ami 2 nap alatt becsődölhet. 2. A forint egyre erősödött a dollárral szemben az amerikai félidős választások óta elmúlt időszakban, azóta csak egy kis megingása volt néhány napig minden valuta ellenében, de azután visszatért az eredeti trendbe.
@@EGQP A részvények árfolyama is volatilis, hosszú távon mégis biztonságosabb vagyonmegőrzés egy jól diverzifikált részvényportfólióba fektetni, mint bankbetétekbe. A kriptoeszközöknél ráadádul a brókercégek is kiküszöbölhetők, ha saját tárcában tárolod.
1. Bitcoin spekulatív termék, nincs semmi fundamentális alapja, emiatt nem érdemes ok-okozati összefüggést keresni az árfolyamban. Ráadásul nem is eléggé likvid, és nagyon koncentrált a piaci szereplők vagyona. Ha a legnagyobb szereplő úgy dönt, bármikor bedöntheti az árfolyamot. 2. Ha nagy a piaci bizonytalanság , akkor a befektetők kockázatkerülők lesznek és biztonságosabb eszközökbe menekülnek. Ekkor a feltörekvő országok devizáiból a fejlett országok devizáiba/tartalékvalutákba áramlik át a pénz.
@@hamukamu6852 Ezek mind igazak, kivéve az árfolyam ok-okozati összefüggéseit. De mégis vannak olyan előnyei, amik jobb választássá teszik a Bitcoint. 1. Nem kell bankszámlán tartani. 2. Nemzetközileg elfogadott fizetőeszköz, Ezek miatt nem fog elveszni a benne lévő megtakarítás értéke, ha "fent" (bankban, államban) elront valamit - kivéve ha az FTX-en vagy valami hasonló helyen tartod.
Nagyon hasznosak a videoid, erthetoek a mindennapi ember szamara. Abszolut hianypotlo tartalom a magyar UA-cam-on, barcsak minden hazai tartalomgyarto hasonlo szinvonalu content-et toltene fel.
Jól van Pistike, húzd ki a nyelved a csaj seggéből mert nem tud fingani🤡🖕
Magyar youtube ? 🙈🤣
Mit tanultal ?
Minek magyar, ha ilyen jól érted az angol "content"-et is?!
@@MK-oq3hw Content helyett KONTENT. Van K betű még az angolban is még ha hülyén irják is le az angolok.
Köszönöm a történet hátterének részletes bemutatását!
Sokat segít a megértésben.
Köszönöm a korrekt tájékoztatást!
Szívesen hallanák a hitel alapú társadalmak eladosodásárol és az ebből fakadó bank csődőkröl!
Köszönöm szépen a munkád!Minden szavad arany!
Azt kell venni aranyat. En vettem 👍
egy szót sem értettem,de jó volt nézni.nekem az jött le,hogy az emberek vannak a bankokért.
Csenge téged követlek nem a híreket❤❤❤
Köszönöm Csenge az érdekes infot. Nincs közgazdász előéletem, ezért követem a csatornádat. ☺️
Profi!
Csenge ez nagyon jó lett 🤓
Koszi Csenge a nagyon ertheto es tartalmas informaciokat!
Ez igen Csenge! Grat az 50k-hoz! 👍
Nagyon hasznos volt, tetszett a videó!
Ilyen cuki módon beszélni ilyen szörnyű eseményekről és ezt hallani olyan, mint ciánnal mérgezett hígítatlan málnaszörpöt szürcsölni pálinkás pohárból.
De ettől függetlenül a videód rendkívül informatív és érthető volt.
Szóval ...gratula!
nem kell rögtön simpnek lenni azért mert valakinek puncija van
@@FutureDreamingAI Jesszsom.
@@petrovaymihaly571 pedig igaza van...
@@000hero6 akkor fogjatok egymással kezet és veregessétek meg egymás vállát!
@@petrovaymihaly571 "vállát"
Szuper volt!
Isteni fejet vágsz a bemutató képen ❤❤❤❤ imádlak!
🤣
@@000hero6 mit röhögsz hülyegyerek. Nekem tetszik.
Rodolfo: Nem boszorkányság nem varázslat. Csupán kézügyesség .Felhívom az önök figyelmét arra! Mutatványaim alatt sose a számra figyeljenek hanem a kezemre! ( Ez nem a videót kritizálja, hanem a bankrendszer működését.) Nagyon szeretem a videóidat❤😉
Jó volt!
Nem tudunk mindent.
Ötven évre titkosítják a Credit Suisse összeomlásának vizsgálatával kapcsolatos aktákat.
A tényeket nem lehet titkosítani. A dokumentumfilmek is folyamatosan készülnek.
Elég ránézni a CHF-EUR-USD-HUF árfolyam diakramokra az elmúlt 25 évben. Akkora kamu a pénzrendszer, hogy öröm nézni a táncát...
Szívesen meghallgatnám egy értekezésed a CBDC-kel kapcsolatban.
Egyelek meg ez is jó lett! Csak így tovább!
Kedves Csenge!
Ajánlott egy kisebb, kevésbé visszhangos szobában, vagy egy profibb mikrofonnal (tudom, drága) felvenni a vedeókat.
A tartalomhoz gratulálok. További sikereket!
👍👍👍
Esetleg a Questor botranyrol is lehetne egy video
Újabb? Az előző már elmúlt volna? Mikor?
A tökéletes banknak úgy kellene működnie, hogyha kifizetik az összes betétest és az összes számláról kiveszik a pénzt és az összes számlát az ügyfelek bezárják, akkor a bank tulajdonosai (részvényesek, befektetők, cégek, magánszemélyek) állami beavatkozás nélkül nyugisan be tudnák zárni a kaput és eladni az épületet. Ha mindent pontosan kiszámolnának, akkor nem lenne szükség állami közbeavatkozásra. Minden jól menne és a bank bezárása után még vehetnének a bank tulajdonosai maguknak 1-2 autót és lakást is. Hiszen minden ügyfél elégedetten bezárta volna a saját számláját például csak egyszerűen a magas 2000Ft-os számlavezetési díjak miatt.
Hát én nagyon örülök, hogy összevetetted a 2008-as Magyar bankrendszert a 2022-es Magyar bankrendszerrel. Ezzel nekem olyat mutattál, amihez én nem értek. Az álmodózó megélhetés munka nélkül videód után, még arra is gondoltam, hogy lemondom a tagságom. De ezt sikerült meghiúsítanod.
Nem a tagságod kellett volna lemondani, hanem jelenteni őt a Pártnál KMK-s izgatásért.
@@azrathael3896 Mármint jelentenem kellett volna őt A Pártnál (Fidesz-nél) Közveszélyes Munkakerők Közössége tartalmú izgatásért ? Igen azt olvasom a KMK mozgalmak 1989-ig bűncselekménynek is számítottak. Most már nem bűncselekmény, de most már ott van A Párt, akinek lehet jelenteni.
Már régen válság van🤦♂️😆
Csináljuk okosabban, képezd magad, oszd meg, fejleszd az ismereteket!
Azt érdemes észben tartani, hogy 2008 márciusában a Bear Stearns bedőlésekor a FED-nek volt mozgástere kamatot csökkenteni mert az infláció alacsonyabb volt mint az alapkamat így gond nélkül tudtak élénkíteni, most viszont nem tud lazítani a FED mert az inflációs nyomás nem szűnt meg.
Ha már ilyen részletekbe másztál bele, akkor szerinted mi most Magyarországon az öt fő megoldandó feladata a társadalomnak (jelenleg lakosság) a következő öt évben? Elméleti tudósok helyett szerintem már tettekre van szükség, a Mátrix film se mai jövendölés volt (volt friss tudományos, Nobel díjas alapja annak is).
A teljesen fenntarthatatlan gazdaságról, profit- és növekedés mániáról cikkeznek már több mint 50 éve, és alternatív közösségek épülnek/szépülnek világszerte, és igazából már olyan szakembert nem is ismerek, aki még hisz a mai rendszer fenntarthatóságában (akár csak húsz éves távlatban), a többség 2-5 éven belül totális átalakulást jósol (látva 2020-tól az eseményeket már én is ezt érzem reálisnak).
A 2-5 év helyett inkább 2-3 év tűnik reálisabbnak szerintem
@@rgrg77 persze fater vissza a hiánygazdasági időket jegyrendszerrel, KMK-val, szociális háló nélkül.
Gábor, ez biztos így volt, de még ha a FED ezt meg is lépi, és hatékonyan, az alapvető probléma, ami egy időzített bomba, maradt volna:
- Az akkor már lényegében szabályozatlan, fedezet nélküli, nagy mennyiségű hitelezés, ÉS az úgynevezett "mérgező derivatívák"', valamint ezek tömeges eladása. Ez nem is egy, hanem kettő időzített bomba volt. Ha rendbe is lehett volna hozni ezt, ahhoz a következők kellettek volna:
1, Politikai akarat: ez nem hogy nem volt meg, de pont az ellenkezője: a szövetségi törvényhozásban a többség a dereguláció híve volt továbbra is (naná, másképp ez a helyzet létre se jön...)
2, A pénzintézetek józansága: Na persze. Pont az ellenkezője történt itt is, egyre eszeveszettebb, egyre kockázatosabb termékeket dobtak piacra (még akkor is, amikor már konkrétan elkezdődött a pénzügyi összeomlás, azaz, 2007 elején)
3, Harry Potter varázspálcája felturbózva: csak így lehetett volna a sokmillió, egyenként is katasztrofálisan veszélyes hitelcsomagot és pénzügyi terméket megszűntetni vagy megmenteni belátható időn belül (ezt nem kommentálnám, engedelmeddel...)
4, Még vagy húsz év, mire mindezt rendbe hozzák.
Szóval, szerintem bármit is tett volna akkor FED, legfeljebb elodázza a válságot. Kellemes napot,
I.
@@janosbiro1803 nekem ezek a számok az éveket nézve nagyon kicsik, és a maguk módján optimisták
folyamatos profit növekedésről cikkeznek igen, és az is igaz hogy a Solarpunk és zöld gondolkodás is teret nyer, de 2-5 év?
sokan pont abba folynak bele hogy "jaj zöld leszek!" és vesz egy teslát *facepalm, a kapitalizmus sajnos kijátsza őket is, ezek a tetvek (már bocsánat) odafent, kényelmesen vannak, néha tesznek egy-egy zöld mondatot meg gesztust de a gépük meg duruzsol közben ugyanúgy tovább, de mivel a média is úgy van hangolva simán a mosolyuk van előtérbe és nem az hogy magánrepülővel mennek klímatárgyalni...
az emberek fosnak attól hogy rossz szóval illessék a milliárdosokat vagy a multikat mert félnek a balos-komcsi jelzőtől
a 2-5 az én nézetemben 10-20, de lehet én vagyok végtelenül pesszimista
Valaki nagyon jól járt ,ha olcsóbban megvette az álam kötvényt ,még a kamatot se kellet kifizetni ! Így kell az ingyen pénzből üzletet csinálni ! Mert már a kutyának se kell az usa államkötvények ,így a fed vásárolja vissza jóval olcsóbban !!
Köszi a videót. Alapvetően angol tartalmakat nézek, de te simán hasonló színvonalon vagy.
hát igen, az "angol" az köztudottan magas színvonal.
Olvass is néha, ott vannak a kincsek, az AI majd segít mert ilyesmikre ugye nincs már időnk :)
Csalódtam . Vártam a Csoki féle verziót ,de jól van ez így.👍
aranyos ... kinek hasznos filmjeid ??? üdvözlet a Szövetségböl
Tetszett, meg vagy érte locsolva🙃😁 kíváncsi vagyok az első negyedéves jelentésekre, most fognak kijönni
Az ok petró dollár és a lufi-dollár vége . ,teljes csőd a világon.
Már 3,5 fél éve mondják, hogy közeleg a válság, de valójában már 3,5 éve benne vagyunk.
Pontosan. Én is azt érzem, hogy mindenki tagad.
Ha mindig mondják egyszer bejön.
Sőt! Már 2019-ben mondták! Aztán jött a Covid!
Jó reggelt 😂 2 éve benne vagyunk.
Nagyon szuper videó volt mint mindig Csenge. Viszont egy olyan kérdésem lenne, hogy a SVB az államkötvényt miért a másodlagos piacon akarta eladni olcsóbban, miért nem kérhette vissza az államtól az addig befektetett pénzt, plusz az időarányos kamatot? Ha jól tudom én mint magánszemély ezt megtehetem, max ha túl korán kérem vissza a befektetésem egy kicsit bukok rajta. Más szabályok vonatkoznak rájuk? Lehet hülyeség amit írtam, akkor elnézést. :D
Nem hülyeség, nem annyira egyértelmű annak aki nem ismeri. Az államkötvénynek árfolyama a piacon folyamatosan változik (itt tipikusan az intézményi államkötvények árfolyamára gondolok, amit a cégek is tudnak venni). Emiatt ha te eladási kényszerben vagy pl. likviditási problémáid vannak, mint a videóban szereplő bankok esetén és a lejárat előtt el kell adnod a kötvényt, akkor bizony azon az áron fogod eladni, amin épp a piac megveszi, azaz futod az árfolyamkockázatot. Ezt senki nem fogja helyetted ingyen kifizetni, mert ez a te rossz kockázatkezelési döntésed miatt jön létre. Amire szerintem te gondolsz azt a lakossági államkötvények esetén lehet megtenni.
A legtöbb állam, lakossági kötvényeket is értékesít, amelyet csak magánszemélyek és az ország állampolgárai vehetnek meg (cégek általában nem) emiatt ezek súlya az intézményi papírokhoz képest sokkal kisebb is az ország finanszírozása szempontjából. A lakossági kötvényeket keresztül az állam plusz kedvezményeket is biztosíthat az állampolgárok számára. A magyar lakossági kötvények esetén ilyen kedvezmény pl. az hogy nincs számlavezetési díj a MÁK-nál vagy, hogy vannak olyan papírok, amelyek az infláció feletti hozamot biztosítanak vagy pl. az, hogy árfolyamkockázat ellen biztosított a kötvényed: azaz egy meghatározott visszaváltási díjért cserébe az állam bármikor visszaveszi 100% névértéken a kötvényedet a lejárat előtt. Tehát itt az árfolyamkockázatod át lett konvertálva kvázi egy visszaváltási díjra. Azt azért halkan megjegyzem, hogy ezt a visszaváltási díjat menet közben bármikor módosíthatja az állam, illetve már van arra is természetes felső korlát, hogy egyes lakossági papírokból egy magánszemély mennyit vehet.
@@hamukamu6852 nagyon szépen köszönöm a részletes választ. Így már teljesen világos. Nem tudtam, hogy teljesen más szabályok vonatkoznak az intézményi államkötvényekre és a lakosságira
Mondjuk az fel se merülhet, hogy a dolláruralom meggyengült?
@@EGQP A rubel,vagy a jüan. Esetleg a forint.😲
@@EGQP Igen, viccnek szántam. Bocsi.
Jó lett megint, de egy tévedés azért elhangzott. Nagyon is volt most is szabályozási hiányosság. Nevetséges, hogy az amerikai bankoknak névértéken lehet a könyvelésükben nyilvántartani az állampapírjaikat és kötvényeiket. Ez nagyon félrevezető és visszaélésekre ad okot. Ezen remélem változtatni fog az amerikai szabályozó.
Akkor most mit érdemes csinálni a pénzzel?
Gyújtsd be vele 🤣 . Élelmiszeripar , mezőgazdaság , mert enni inni kell .
Add nekem;)
Számtalan pénzügyi videó van a témában, hogy mibe fektess bele, mibe ne vagy kevésbé nézelődj másoknál is, ne csak Csengénél.
Ha nem akarsz nagyon foglalkozni vele, simán 1-2 évre állampapírok, diszkont kincstárjegy. Igaz, akik távlatosabb befektetők azok már most alakítják a pozícióikat a tőzsdéken. Kockázatosabb és sok utánajárást, tanulást igényel, de hosszú távon a részvényekkel lehet csak reálnyereséget generálni. Jó, ott vannak az egyéb eszközök is mint pl ingatlan, nemesfémek, de azok nem annyira likvidek és csak nagyobb vagyon esetén van értelme stabilizálási és diverzifikálási szempontból. Szerintem.
AMÚGY ÜGYES, ÉS OKOS VAGY.
Kíváncsi lennék, hogy a CSOK-okkal mi van, azokat hova lehetne besorolni, mekkora az összeg.
már réges régen benne vagyunk a válságban.... csak nem olyan látványos ahogy 2008ban történt vagy 1929ben...
Milyen újabb.. már évek óta benne vagyunk egy k..va nagyban.. 😉
Akkor miért lehet 2-szer annyiért eladni egy házat mint 2 éve?
@@strobi0001 Infláció, építeni is 2x annyi...
@@nemnemigenigen Ez szerintem a válság előtti időszak. Mindenre megnőtt a kereslet, ezért nőtt az alapanyag ára is. Válság majd akkor lesz, ha mindenki elköltötte az utolsó fillérjét és bezuhantak az árak.
@@strobi0001 Mert államilag fújt ingatlanlufi van, ennyike.
@@TheLambdaTeam melyik állam fújja és mivel?
Érteni sokat nem értettem belőle, de aranyos vagy és jól esett hallgatni a hangod.
Lessz e pénzügyi válság? Hát hogy a viharba ne lenne. Amíg az alapkamat ilyen magas addig szinte biztosra vehetjük. Ha csak nem csökkentenek hirtelen és jelentősen. De erre az esély szinte nulla.
Addig meg csökkenni fog a pénz készlet a hitelezés szinte megáll. Jön a rosszvilág.
De a videó jó volt a cukiság meg cukiság marad. 😊
Raifaissen elemzője júniusban számít rá.
ua-cam.com/video/1oa2vSfgNVk/v-deo.html
A bankrohamról eszembe jut az 1997 február 28-i esemény, nevezetesen a Postabank esete.
Még jó, hogy ma már nincsenek posták.
Ilyenkor van károsúlt, és ha van, kárpotólják őket?
👍
Mi történik akkor, ha shortolnak egy bank részvényeit, de az csődbe megy?
Hogyan zárják a pozícióikat (buy-al / vétellel) a short-sellerek ?
Jaj de aranyos vagy Csenge! Magyarorszagon elsz?
🤯🤯🤯
De ha én most veszek mondjuk 14%-on államkötvényt de idő előtt vissza kell váltanom és közben mondjuk felmenne 18%- ra akkor én is veszteséggel tudom csak eladni?
Mert ha jól értem az Amerikai Bank esetében ez történt.
Közszolgálati tájékoztatás:
Kenyér éves inflációja (2023 január, forrás: eurostat):
Magyarország 81,7%
Euró-zóna átlaga: 17,2%
Éves harmonizált infláció (2023 január, forrás: eurostat):
Magyarország 26,2%
Euró-zóna átlaga: 8,6%
Éves harmonizált élelmiszer-ár infláció (2023 január, forrás: eurostat):
Magyarország 48,2%
Euró-zóna átlaga: 16,6%
Éves harmonizált energia-ár infláció (2023 január, forrás: eurostat):
Magyarország 43,9%
Euró-zóna átlaga: 18,9%
Szia Csenge! Mi az alapkamat és az irányadó kamat között a különbség? Válaszod előre is köszönöm!
@@EGQP És akkor hogy lehet hogy az alapkamatnál nagyobb százalék az irányadó kamat?
@@EGQP Na akkor most ha jól értem akkor az alapkamatot a jegybank dönti elhogy mennyi de az irányadó kamatot pedig a kereskedelmi bankok?
@@EGQP Köszönöm szépen a segítséged azért már némi fogalmam lesz erről.
Szia Csenge!
Remélem látod ezt az üzit. Engem a Blackstone 2 defaultjáról érdekelne a véleményed! Jóval nagyobb vállalat, mint az SVB.
Összességében jó videó. Egy dologra figyelj, hogy kicsit az ok, okozat keveredik. Az egy dolog, hogy az SVB elúszott a spreaden, de nem feltétlen lett volna gond, ha nem kényszerítik előtte a betét kiáramlások a veszteség realizálására. Utána már igaz, amit mondasz, amikor már beindult a spriál, és a részvény kibocsájtási szándék rossz szignál volt a piacnak.
Bla-bla...beszél össze-vissza a sok ostoba meg azt hiszi, hogy ez így megy...Fenét !
Ezeket tudatosan csinálják,,,MINDEN válságot !
@@endreszabo7974 Minnél butább valaki, annál több válságot él meg > a többieknek kihívás.
@@alternativgazdasag Nem egyről beszélünk.
Kisasszony Ön megshortolta" valamelyik bankot esetleg ?
Mo on nem kell agodni , minden rendbe lesz 🤭
Mas problemaival foglalkozok. Igy nem latom az enyemet !)
Az alap ertelmezes, hogy ki az irányító vagyis a film rendezője ez nem derül ki egyetlen videóból sem..ahhoz benn kellene lenned a báró csapatba.
Egy irány mutató a rendező akik karmester az infláció és válság létrehozó személyekről...kinek is tartozik az USA és a többi ország?2008.. válság és a többi negatív tranzakció?mint a háború vagy vírus?
Hogy ne lenne. Magas infláció, kevesebb költés. Hozzászoknak a sporóláshoz. Magával húzza a gazdaságot, az meg egy spirálba. Meg a másik ha megnézed a válságok úgyan annyi évenkét bekövetkeznek, ez a folyamatos nővekedés (ami nem létezik) annak a kiigazitása válságokkal.
😎👌
Ami itt van az hogy tud közelegni??? 40 éve itt van...
Igen...
Ha csődbe mennek bankok, akkor miért is közeleg a válság? Ezt nem igazán értem... most komolyan.... Nem közeleg, hanem benne vagyunk 2 éve!
Az pont hogy pozitív dolog, ha csődbe mennek a bankok.
Hát igen,...a semmiből létrehozott pénz következményei. 😯
szuperek ezek a videok, de lecci ne hasznald a STÁRTÁP szot :D
Szia Csenge!
Lenne egy olyan kérdésem, hogyha felvásárolja a jegybank névértéken az állampapírokat, akkor miért nem adja oda az összes bank a hasonlóan alacsony kamatozású állampapírokat és vesz belőle 4%-osakat. Kötelező a "zaciba vágott" értékpapírok visszavásárlása?
Én a bank helyében nem kérném vissza azt a keveset érő papirt a jegybanktól. Az ottani bankok miért tennék?
Ohh nem csak Svájcban. A Postbank is csődbe ment volna Németországban ha a Deutsche Bank nem vásárolja fel, de ott is rezeg a léc.
Szuper a videó mint mindig. Egy konstruktív kritika: a kék hátterű magyarázó slide-okon nagyon zavaró az ide oda változó háttér, felfordul az ember gyomra :).
UBS eredeti neve Union Banque Suisse. Ezért nem angolosan mondjuk a rövidítését “ju-bi-esz”-nek hanem a francia Ü-bé -esz.
Hmmm... de ez a jelenség nem jelenti azt, hogy a jelen pénzügyi rendszer egy ósdi, szigszalaggal tákolt roncs és nem ártana fejleszteni?
fejleszteni?
Lecserélni
@@minidreschi2 A hirtelen radikális változtatás a pénzügyi rendszerben meglehetősen rázós lenne, ezért használtam a 'fejleszteni' kifejezést.
"Magyarok! Bankokban tartjátok a pénzetek! Rendben! Mi is Bangkokban tartjuk a pénzetek!" - részlet bénító csuttomini és széfárus lőrinc közös, Bankokrule című tudomoneyos széffoglaló esszéjéből.
Hiányzik a videóból néhány fontos részlet, de azért informatív.
Szerintem az egyik legfontossabb, amiért a roham ilyen gyorsan zajlott (az online bankolási lehetőségen túl), hogy egy kommunikációs platformon voltak a befektetők, így mindenki azzonnal értesűlt, és vette ki a pénzét. A másik (ami ugyan futólag elhangzott a végén de nem teljesen jól), hogy könnyítettek a kis és közepes bankok szabályozásána ahhoz képest, amit a 2008-as válságnál bevezettek,
Na meg ugye Amerikai módszer, a fed, ügyes abba hogy korlátlanul állít elő fedezet nélküli pénzt amit aztán kiad hitelre. Egy cseppet se válság okozó a dolog igaz?💸💸🤭 De jó tudni a pénzügyi alapismereteket valóban. Köszönjük
@@EGQP Köszi. De van ilyen. Csak kevés. Egyedül jelenleg Kínába működik olyan gazdaság, Ami a ténylegesen elvégzett munka után állítja elő a lóvét. Megis lehet nézni őket, és a penzhatalmi oligarchiáknak nemis tetszik, mivel nem tarthatják kontroll alatt a rendszert mint az Amcsi Európai rendszert
@@jogar33zs Unalmas már a sok komcsi ostobaságotok. A kínai gazdaság sokkal inkább kamu alapokra épül, mint akármelyik nyugati országé. Például, ha az állami hitelekből felpumpolt építőiparuk egyszer beadja a kulcsot, akkor a GDP-jük 20-25%-kal fog visszaesni.
kezd kicsit sok lenni ezekből a "once in a lifetime" eseményekből
Csináljuk okosabban, > képezd magad, oszd meg, fejleszd az ismereteket!
Nekem még hiányzik egy-két kapocs. Miért KELLETT annyira magas kamattal hitelezniük? Az érthető, hogy magas alapkamat mellett elviekben "nem éri meg" annál alacsonyabb kamattal hitelezniük., viszont ez nem egy "kemény" feltétel, csak egy lehetőség a nagyobb bevételre/nyereségre. Főleg akkor, ha a bank csődjét kockáztatná, ami ugye 0 haszonnal jár. Ez nem volt előre látható? (Egyébként hiába érné meg egy banknak a jegybanknál tartani a pénzét, mint olcsón hitelezni, ezzel elvesztené a bank jellegét/szerepét a bank)
Akármilyen bank is van, mind csaló !!
hello NY Wall Street-ről :))
nagyon szépen be vannak hedge-elve az alapok ahhoz, hogy az árfolyam bezuhanjon. Ez nyomja össze a volatilitást, és a Fed-del call opciók eladásaival ez tartja rangbound-ban oszcillálva a piacot. Egyelőre egy több hónapos fake-out lehetséges, és amikor szépen feloldják a gamma és vega hedgingeket, akkor fog az összeomálás jönni
Ez érdekesen hangzik, le tudnád kérlek írni kicsit kevésbé szakmai nyelven, közérthetőbben? Köszönöm előre is!
@@marcellschnell1578Kotelezo manapsag felig angolul irni, nem keresni a magyar megfelelojet :))
Egyes közgazdászok most pont arra hívják feel a figyelmet, hogy külföldi hitelek olcsóbbak, mint a magyar hitelek.
Jöjön már egy válság hogy tudjak jo áron befektetni
Arra majd kíváncsi leszek, hogy az FDIC "nagylelkű gesztusát", illetve hosszú távon a FED által felajánlott államkötvény névértéken történő visszavásárlást miből fogják fedezni. Feltételezem, hogy ezek az intézkedések a 9%-os inflációt fogják a csillagos ég irányába tolni. Magyarán minden egyes termelő ember fog fizetni ezekért.
újabb? az elmúlt két évben akkor mi volt?
2023.04.11. 23:37
Szerintem téged a gyíkemberek küldtek a megnyugtatásunkra 😡 Csak hülyülök 😅 grat. Szuperül összeszedett anyag 🎉
Skizofrénia aránytalanul gyakori.
ua-cam.com/video/nDc6YvbVDRA/v-deo.html
ua-cam.com/video/icUQZVUei0Q/v-deo.html&pp=ygUMZGF2ZSB2aWzDoWdh
Kimaradt a sorból a Deutsche Bank, ami szintén gyengélkedik.
Tetszett a videó nagyon jó volt, viszont emlékszem arra, amikor 2008-ban, is azt mondták, hogy nem lesz bankválság. Ma már olyan rendszerek vannak, hogy ez lehetetlen. M.O.-ra, pedig biztos nem terjed át. Ehhez még ott vannak az elmúlt hetekben M. György nyilatkozatai az MNB-ről, és a magyar gazdaságról. Szóval kicsit úgy érzem, mintha a Hurrikánra, egy kicsi összecsukható kínai esernyővel készülne a kormány. Reméljük tényleg nem lesz rá szükség.
Viktor, ezt én azzal egészíteném ki, hogy a bankválság ABBAN A FORMÁBAN, azon okokból nem fordulhat ma elő, ami a 2008- as kirobbanást okozta. Globális bankválságra pedig jelenleg senki nem figyelmeztet, nem úgy - és most jön a lényeg - mint 2008 előtt. Szóval, az egy közkeltű tévedés, hogy "akkor nem figyelmeztetett senki", vagy hogy"akkor is azt mondták, nem lesz válság".
Nos, lehet hogy voltak, akik ezt mondták. De vezető, vagy egyéb, befolyásos, nagy nevű közgazdászok, pénzügyi elemzők, sőt, nagybankárok is többen, teljesen nyíltan figyelmeztették a világot (igy az amerikai vezetést is), hogy ebből nagy baj lesz, és azt is megmondták, miért. A legnagyobb (általam tudott) nevek, akik ezt még bőven 2008 előtt megtették:
Dominique Strauss- Khan, Christine Lagrade, Raghuram Rajan, Nouriel Roubini, Elliot Spitzer, Bill Ackman, Charles Morris, Robert Gnaizda...mind, részletekbe menően, többen szakirodalmakban is elmagyarázták, mi lesz ebből. Nem hallgatott rájuk senki az usa azon vezetői küzül, akik tehettek volna bármit is, hogy csökkentsék a bekövetkező katasztrófa hatásait. És még ez:
2004- ben egy akkor még titkosított FBI jelentés is készült minderről, de ugyanaz, mint fentebb: a felelős döntéshozók nem vették figyelembe. A többit meg már tudjuk. Szóval, nagyon is mondták, hogy irgalmatlan válság lesz. Az ostobaság, a hozzánemértés, az ignorancia, a feleőtlenség, a pénzügyi dereguláció várható harásainak teljesen téves megítélése az amerikai (és egyéb) törvényhozók részéről, és a végletekig kimaxolt kabzsiság viszont erősebbnek bizonyult.
I.
Kici, olco ecernyovel. :) Klassz hasonlat!
szja csenge
Érdemes a Pénzt több bankba tartani?
nem
Egyikben sem
Add ide , megőrzésre , majd a háború útán visszaadom a tízszeresét 🤣
Pityu Cannibal < hát persze ! Mindig a fedezett felső határ alatt 10% , mert ha a bank csődöt mond , az állam fizeti ki , mégha részletekben "is" , de az jobb mint a semmi . STB...
Igen
"Egy globális átalakulás szélén állunk. Már csak egy megfelelően nagy válságra van szükség és a nemzetek el fogják fogadni az új világrendet."
/David Rockefeller/
Szia arra gondoltál már hogy Magyar iskolákban a fiatalokat osztályfőnöki órákon oktasd a pénz világáról???
Ő lehet, hogy igen, de a tankerületi vezetők biztos nem!
Ne legyél ennyire naiv s*gg hülye a 80-90%-uk ! Sz*rnak bele mindenbe mindent csak meg akarnak úszni és azt várják, hogy a nagyszülők dögöljenek már meg, hogy örökölhessenek !
-Nehogy dolgozni kelljen, de legyen pénz ! Fogalmatok sincs róla, hogy mennyire agyhalottak, aljasok, debilek, skizofrének, mocskosok tele rosszindulattal !
Most mi az Isten van?
Ez tényleg így van vagy csak ezt a mesét adták be hivatalosnak?
FED sosem volt Amerikai kézben, Államok felett van és nem is kell magyarázni hogy miért 😁😁
Cikizésnek jöhet le kommentben, de tényleg érdekel, és lehet, hogy van oka: Miért nem angolul ejted ki a startup szót?
Nekem kicsit furcsa kontextus az elbeszéléses előadás hipercuki üzemmódban ilyen témájú dolgokkal kapcsolatban de mindenesetre képben vagy és felüdülés azok számára akik sok videos hírt néznek ilyen hanglejtéssel hallani a sok bajos hírt 😅😊
ez aztán egy összetett mondat volt apám :"D
Nem közeleg hanem itt van.
Mások azt mondják sokkal több a csótány most, mint 2008-ban volt. Én nekik hiszek.
Ezek a Mások, ők mindig jobban tudják
Nálunk? Állandóan...
Köszönöm a videót, viszont a téma kapcsán továbbra is bennem maradt két kérdés.
1, Ilyen bizonytalan gazdasági napok között, miért lőtt ki a bitcoin árfolyama, ami egy meglehetősen bizonytalan eszköz?
2, Miközben amerikában egy kisebb káosz és rengeteg pénzügyi kérdés merült fel, a dollár hogyan tudott erősödni a forinttal szemben?
Mindent a zsidó bankármaffia ural , ha azt akarják hogy bedől jön egy bank befog mivel az övék !
1. Az emberek a befektetéseik jelentős részét áttették Bitcoinba, mert az hosszú távon még mindig biztosabb eszköz, mint egy bank, ami 2 nap alatt becsődölhet.
2. A forint egyre erősödött a dollárral szemben az amerikai félidős választások óta elmúlt időszakban, azóta csak egy kis megingása volt néhány napig minden valuta ellenében, de azután visszatért az eredeti trendbe.
@@EGQP A részvények árfolyama is volatilis, hosszú távon mégis biztonságosabb vagyonmegőrzés egy jól diverzifikált részvényportfólióba fektetni, mint bankbetétekbe. A kriptoeszközöknél ráadádul a brókercégek is kiküszöbölhetők, ha saját tárcában tárolod.
1. Bitcoin spekulatív termék, nincs semmi fundamentális alapja, emiatt nem érdemes ok-okozati összefüggést keresni az árfolyamban. Ráadásul nem is eléggé likvid, és nagyon koncentrált a piaci szereplők vagyona. Ha a legnagyobb szereplő úgy dönt, bármikor bedöntheti az árfolyamot.
2. Ha nagy a piaci bizonytalanság , akkor a befektetők kockázatkerülők lesznek és biztonságosabb eszközökbe menekülnek. Ekkor a feltörekvő országok devizáiból a fejlett országok devizáiba/tartalékvalutákba áramlik át a pénz.
@@hamukamu6852
Ezek mind igazak, kivéve az árfolyam ok-okozati összefüggéseit. De mégis vannak olyan előnyei, amik jobb választássá teszik a Bitcoint.
1. Nem kell bankszámlán tartani.
2. Nemzetközileg elfogadott fizetőeszköz,
Ezek miatt nem fog elveszni a benne lévő megtakarítás értéke, ha "fent" (bankban, államban) elront valamit - kivéve ha az FTX-en vagy valami hasonló helyen tartod.
Csenge a svájci és a német bankról is ejtenél egy pár szót ?