Це відео треба показувати всім, хто вважає що фемінізм - це якась бздура. Якщо навіть найпрогресивніші чоловіки себе так проводили по відношенню до коханих жінок, то що вже говорити про інших. Дякую, було дуже цікаво.
Чого ви вирішили, що чоловіки будуть ставити себе на місця жінок?) Це ж абсурд, може із лицемірства, так, на словах і стануть на сторону жінок, але на практиці -- нащо, щоб що?) Безглуздя якесь...
@@ervinalden а я про чоловіків і не писала нічого... Я за рівні права. Якщо я бачу, що до чоловіків ставляться як до витратного матеріалу, то мене це теж обурює.
@@irynaleopold7505 Я теж за рівні права, але у важливих питаннях, не у таких дрібничках як подружня вірність, сімейне життя. Рівні економічні, політичні права, кар'єрні, рівна зарплатня - це важливо.
Мораль: заміжжя може призвести до хвороб та божевілля, що і бачимо на прикладі дружин Куліша та Франка, а подруга Винниченка Катерина взагалі ледь не суїциднулась, за Люсю надзвичайно боляче. Дякую за таке цікаве та змістовне відео!
З моїх спостережень протягом життя, я прийшла до висновку, що одруження для жінки в основному має негативне значення. Майже завжди. Тому я вільна пташечка і мені прекрасно жити без членоносців) Ох, а я любила Франка почитати. Цього місяця буквально перечитувала. Тепер навіть не знаю( Мені, як феміністці, важко тепер буде його читати.
@@ElzaLoti є таке дослідження за підсумками масового опитування. Найщасливішими по життю почуваються:а)одружені чоловіки;б) розлучені жінки;в)заміжні жінки;г)самотні чоловіки.
Мені 73 роки. Звичайно, що в моїй шуільній програмі Пантелеймона Куліша нк було, але його твір "Чорна рада" я прочитала два роки тому. Тому в цьому віці такі важкі твори сприймаються , як геніальні і мені жаль, що шкільна програма совіцької школи не давала школярам фундаментальних знань рідних українських творів. Дуже цікаво було послухати про приватне життя наших знаменитих письменників. Вони теж свичайні козаки українці з гарячим серцем і жагою кохання, щоб писати свої кращі твори❤️💙💛🥰‼️
Серед письменників та художників в усі часи та усіх народах було багато нарцисів, аб'юзерів та соціопатів. Так і в Україні. Це часто бічна сторона таланту
Дякую за вашу роботу. Цікаво було би послухати про письменників, які любили своїх дружин та були їм вірними. Думаю, вони також не менш достойні уваги суспільства. Це біографії, які надихають на гарне сімейне життя.
Дякую за цікаве відео! ❤ на жаль, така доля була у більшості жінок і дружин «геніїв» чоловіків аж до середини 20-го століття, коли почали змінюватися соціальні устрої та погляди щодо гендерної рівності. У чоловіків було більше опцій для саморозвитку та більше свободи. Жінки ж були загнані у рамки, і часто нещасливий шлюб міг просто поставити хрест на їхньому житті та психічному стані. Бо піти від чоловіка, маючи на руках 2-4 дітей для жінки було неможливим випробуванням, хоч чоловік і «надихався» для творчості з іншими жінками. Сексуальні звʼязки на стороні сприймалися як норма, поети та письменники пояснювали це необхідністю у натхненні. Гендерна нерівність у всій своїй красі.
Дуже вдячна! Вчилася у совдепській школі, де навіть своєї думки не можна було висловити - все було у літературній критиці, яка прикладалася до хрестоматії. Кому десь 60 років, той знає. А тепер стільки цікавого пізнаєш, стільки наукового та літературного українського контенту зʼявилося, що не встигаєш дивитися і слухати! Я в захваті!
Мені 60, і на уроках літератури нас вчили думати і аналізувати літературні твори, а не роздивлятися брудну белізну авторів. До того, хрестоматійними послугами користувалися ті,в кого ніколи не було жодної власної думки, і вони могли розраховувати тільки на " трієчку", тому що христоматийні істини нашій вчительці не були цікави.
Я пам'ятаю якщо у творі напишешь про революційний заклик або боротьбу проти когось отримаєш гарну оцінку. В мене були гарні вчителі, але ми знали, що коли застосовуєш підручник з критикою для твору, то це краще ніж коли пишешь свої думки. Не було в нас свободи, тому і не висловлювали те що думали, нажаль.
Дякую, було дуже цікаво. В 10 класі укрліт стала цікавою, бо вчителька розповідала саме про такі аспекти життя письменників. Вона мала велику нелюбов до Франка через його відношення до дружини.
@@roxanatymkiv , як сказати. Жінка яка постійно жила з клеймом меньошовартості, пережила нервовий зрив і могла розраховувати лише на себе... усіх їх шкода... але читала біографію (принаймі те, що знайшла) про Ольгу - мені дуже її шкода... бо якраз вона була геть беззахисна
Вчителька літератури була, мабуть подібної вдачі, як і ця ведуча, позбирала все сміття, замість того, щоб все ж таки оцінити вклад Івана Франка у літературу, і займатися читанням творів, вона копалася у брудній білизні, немов базарна баба.
@@tetianase4657 Завдяки таким історіям класики "оживають", а не сприймаються лише як запилені томи у бібліотеці. Про внесок у світову літературу знає кожен, але від того не додасться бажання прочитати їх. Коротко: ви не праві. Авторка відео молодець. І та вчителька молодець - сподіваюсь, що ви зрозуміли, що ось такими історіями про стосунки у тодішній українській літературній тусовці вона змогла зацікавити десятикласників у літературі. Цінувати твори і при цьому засуджувати якісь вчинки автора це не протиріччя, це нормально, це як раз виховує.
Мені важко гарно відноситись до митців минулих століть і сприймати їх творчість без упередження саме через їх відношення до жінок, до людей, до життя 🫢
Я "Чорну раду" у школі ігнорувала, намагалася читати кілька разів, але перші 50 сторінок були моїм фінішем. Однак це геніальна книга, яка мене вразила, коли нарешті прочитала її. Вартувала усіх страждань!
Я в захваті! Щиро дякую да відео! Дивно: після відео Куліша прямо зневажаю і … сильно тягне його почитати, зануритись у тексти!! Теж саме але меншою мірою і з Франком і Винниченком. Певно це від того, що побачив у них людей, а не образи. Дякую, дякую, дякую! ПіддАний ПодУшка
Дуже цікава інформація)))) Обожнюю Ваш контент))) В школі та коледжі не навиділа літературу через правильність, жертовність та неосяжність українських поетів, єдине що вони робили це страждали і підпільно друкували свої твори, все іншого життя в них не було... але не тепер, дякую що розкриваєте їх))
Неймовірно цікавий контент! А то завжди ми говоримо про талант, визначну постать та твори. А якими вони були людьми - нічого не ясно. А на ділі купу сердець та життів розбили наші визначні постаті.
Ой боже а ваша хюрем яку ви там любили і на неї у турецькому серіалі залипали нагпдай скільки вона людей вбила служниць є внухів і решти людей щоб її син сів на трон, не підкажеш
@@оріанаорі-ы8к Роксоляні навіть пам'ятник в Рогатині поставили. А за що? За те що зрадила Вітчизну, віру. Нікому, навіть своїм дітям не розказала хто вона, звідки вона, справжнє ім'я її ніхто не знає, і звідки точно родом. Ось таке збочення.
Дуже цікава тема, дякую вам))) Пам'ятаю, як колись дивилась про Винниченка і так і не змогла змінити свою думку на краще. Хоча кажуть, що його твори варто хоч раз прочитати. Проте як на мене важко сприймати творчість письменників окремо від їх поглядів на життя🤔
Дякую! З задоволенням послухала про нашу минувшину. Наша класика майже завжди сумна і сувора, але то є наше ,українське. Дякую за гарне читання.Успіхів вам. 💙💛🌹🌹
Це дуже цікаво. У Малера є симфонія про померлих дітей, і яка теж виявилась пророчою. Цікаві дуже такі співпадіння. І взагалі, коли знаєш якісь особисті деталі з життя митців, відчуваєш себе до них дотичними, і більше хочеться читати, вникати і шукати відображення цих переживань у таорах
У школі нам розповідали хіба що про Франка і його жінок, окремо ми готували доповідь про жінок Шевченка, ця тема справді є цікавою і варта уваги. Є моменти, які у школі не зовсім прийнятно подати, добре що є додаткові джерела))Дякую вам за це відео🫶🏻, вам вдалося гарно і делікатно розповісти такі деталі з життя письменників
Набагато краще ніж стендап від Роксани . Щиро радий, що Роксолана все ж таки знайшла себе в ютубі і дарує нам новий погляд на «живих» наших письменників, зшкрібаючи всю бронзу з цих постатей. Підсів на цей контент. Дякую за вашу роботу
@@roxanatymkiv вибачте, що неправильно написав ваше імʼя. Виправив. Коментар суто субʼєктивний. Написав як відчуваю. Не мав на меті образити. Реально дякую за вашу роботу і ваш підхід до того як ви підносите матеріал. Завдяки вам зʼявляється розуміння, що українська інтелектуальна еліта була сучасна і жила цілком звичне життя. Тому що будучи чесним, трохи втомлює умовне сприйняття більшості « хатки мазанки і дівчатка у віночках біля тину». Ви реально показуєте прогресивних , модернових українців .
Ураааа, я дістався найновішого відео, тепер чекаю на нове😊 Можу сказати: такі відео необхідні, не для «повєсточькі» як кажуть на болотах, а для того щоб розуміти суть тих людей, що висять портретами у кабінетах укр. мови/літератури. Аби не робити ідола з людини, бо саме так народжується тоталітаризм. Той самий пушкін, хвалений совковою владою, був ще тим бевзем, а он скільки пам‘ятників натулили, у всіх містах вулиці назвали. От і серед наших є такі, кого в сучасному б світі «закенселили».
Про Пушкіна - влучно сказали, про пам'ятники - особливо. Не було в Україні міста, містечка, навіть смт, без вулиці, площі, бульвара імені цього російського ідола, з пам'ятником або бюстом посередині. От це і була справжня окупація. Не називали ж вулиці на честь лорда Байрона або Вільяма Шекспіра, а от Пушкіна або Лермонтова - куди не підеш, там об ці призвіща перечепишся.
Ще раз переконуюся, що гордість це не гріх, а дуже корисна риса характеру. Вона не дозволить іншим погано ставитись до тебе, вона відсіє з твого оточення людей які не цінують тебе, вона не дозволить тобі принижуватись і терпіти погане ставлення чи абюз. І звичайно мудрість, і це не про кількість інформації в голові, а про життєву мудрість. Наприклад усвідомити те, що якщо чоловік зрадив, покинув, знехтував, збайдужів, принижував, підставив, вдарив.....одну жінку, то він це зробить і з тобою, у свій час. Бо у нас багато жінок включають режим "рятівниці", наївно вважаючи, що з ними так не буде, і що це та інша, якась не така. І ще, теорія моєї мами про "розпусну сучасність і високоморальне минуле" черговий раз розбилася об реальність.
жах просто хочеться помитись після цих деталей знала ті історії, але не настільки детально класно було б на цьому акцентувати під час навчання в школі, щоб дівчата не повторювали чужих помилок
Ви розповідаєте дуже чуттєво й глибоко! Але ця тема вкотре показує, що "It's A Man's Man's Man's World" 😮💨 Та, все ж, дякую Вам за висвітлення і такої сторони українських класиків👍
Роксано, рідко пишу коментарі, але тут не можна промовчати. Дякую за вашу працю і продовжуйте в тому ж дусі! Досить небагато людей здатні презентувати освітню інформацію цікаво, у вас це чудово виходить!
Дякую, дуже цікаво! Продовжуйте й надалі робити щось подібне, бо дуже мало такого цікавого контенту! Особлива подяка за фільм "Емма", бо й не знала що такий існує! Також отримала задоволення від перегляду, дякую Вам дуже!
Серед творчих людей та людей богеми в усі часи та в усіх народів більшість були гульвісами та зраджували дружинам / чоловікам😅 Тому дуже весело виглядають люди, які ніби відкрили для себе цю правду😂 Такі люди, причому і жінки і чоловіки.
Дуже цікаво,про любовні перипетії Франка чула раніше,а от більше про Пантелеймона і Винниченка дізналися тільки з цього відео. Зовсім з іншої перспективи відкриваються ці автори, живі люди,з не ідеальним життям і своїми інтригами
Я так і не зрозуміла, що не так з Винниченком) Він чесно говорив про свою позицію, а коханки його самі фантазували про серйозні стосунки з ним. І показово, що з дружиною він справді жив разом в гарному шлюбі до кінця життя
Шикарно! Скільки дивилася відео, все частіше впевнювалася, що ми давно Європа! Українці - це не тільки жалоба! Було і вирувало життя, вільно подорожували, розважалися і робили помилки і це нормально. З такої точки зору уже себе ототожнюєш з героями цього відео і їх життя спокійно накладається на нашу буденність. Жінка освічена і інтелектуальна, а не оце все клішоване сексистьське л@йно. Класне цікаве відео🎉🎉🎉
"Чорна Рада" є справді за стилем, формою нудним твором. Але, але не за ідеєю, розкриттям ментальних охлократичних рис українців. "Чорна Рада" не тільки історичний роман, але й свого роду пророцтво. Пророцтво 2019 року вибори нового "Брюховецького". Застосовані ті самі технології чорного піару, що й тодішнім Брюховецьким. Це серйозний історико-політичний, історико-філософський твір, який можна зрозуміти у дорослому віці на тлі політичних подій сучасності. До речі, 2019 року було 200 років від народження П. Куліша. Зелена вл апда, яка прийшла до влади проігнорувала цю подію, бо надто себе впізнала у романі "Чорна Рада".
Ще навіть не дивилася, а вже поставила лайк за назву та за тему. Вже те, що ви вирішили розкрити цю тему, розповісти з такого неординарного боку про наших письменників та поетів - це супер крута задумка👏🏻👏🏻дякую на інший бік української літератури!
Дуже цікаве відео, стільки деталей. Вчора дивилась блогера українки, що проживає в Польщі але розмовляє на московській мові. Стільки людей, що живуть в Запоріжжі і ненавидять Україну ,що змінюють там прибирають радянські назви. !!! А те що рашка обстрілює місто кожен день то норм!!!!! З цього моменту ніякого російськомовного контенту
Роксано, прекрасний контент, дуже дякую, от тільки ви чомусь періодично стрибаєте з 19 в 20 століття. Кілька разів в розповіді про Куліша замість 1800-х років з’являються 1900-ті. Розумію, що це випадково, але зверніть увагу)
Це відео треба показувати всім, хто вважає що фемінізм - це якась бздура. Якщо навіть найпрогресивніші чоловіки себе так проводили по відношенню до коханих жінок, то що вже говорити про інших.
Дякую, було дуже цікаво.
Чого ви вирішили, що чоловіки будуть ставити себе на місця жінок?) Це ж абсурд, може із лицемірства, так, на словах і стануть на сторону жінок, але на практиці -- нащо, щоб що?) Безглуздя якесь...
@@ervinalden а я про чоловіків і не писала нічого... Я за рівні права. Якщо я бачу, що до чоловіків ставляться як до витратного матеріалу, то мене це теж обурює.
Це правда, але час такий був
@@irynaleopold7505 Я теж за рівні права, але у важливих питаннях, не у таких дрібничках як подружня вірність, сімейне життя. Рівні економічні, політичні права, кар'єрні, рівна зарплатня - це важливо.
Це означає, що насправді це були не кохані жінки. Якщо людину дійсно любиш - будеш до неї гарно ставитися, незалежно від часу, в якому ти живеш.
Усі письменники були такі, вони мріяли про любов , але самі любили тільки свою мрію і себе!
Але є виключення - Григорій Сковорода
Особливо ми любимо узагальнювати, так ніби жили життя усіх письменників.
Нарешті чудовий жіночій український канал
і свою маму))
БУло цікаво
Мораль: заміжжя може призвести до хвороб та божевілля, що і бачимо на прикладі дружин Куліша та Франка, а подруга Винниченка Катерина взагалі ледь не суїциднулась, за Люсю надзвичайно боляче.
Дякую за таке цікаве та змістовне відео!
😂😂😂
Дуже цікава мораль відео)
Ахахха насмішили, дякую))
З моїх спостережень протягом життя, я прийшла до висновку, що одруження для жінки в основному має негативне значення. Майже завжди. Тому я вільна пташечка і мені прекрасно жити без членоносців) Ох, а я любила Франка почитати. Цього місяця буквально перечитувала. Тепер навіть не знаю( Мені, як феміністці, важко тепер буде його читати.
@@ElzaLoti є таке дослідження за підсумками масового опитування. Найщасливішими по життю почуваються:а)одружені чоловіки;б) розлучені жінки;в)заміжні жінки;г)самотні чоловіки.
Приємно вражена! Так шляхетно, коректно побудовано розповіді, дуже дякую.
Хочу аби вийшов якийсь такий файний серіал про життя та походеньки відомих мистецьких діячів. Оце екшн
Мені 73 роки. Звичайно, що в моїй шуільній програмі Пантелеймона Куліша нк було, але його твір "Чорна рада" я прочитала два роки тому. Тому в цьому віці такі важкі твори сприймаються , як геніальні і мені жаль, що шкільна програма совіцької школи не давала школярам фундаментальних знань рідних українських творів.
Дуже цікаво було послухати про приватне життя наших знаменитих письменників. Вони теж свичайні козаки українці з гарячим серцем і жагою кохання, щоб писати свої кращі твори❤️💙💛🥰‼️
Скажу коротко. Ви молодець!
Серед письменників та художників в усі часи та усіх народах було багато нарцисів, аб'юзерів та соціопатів. Так і в Україні. Це часто бічна сторона таланту
Є таке, але в школі ми про це не говорили. Памʼятаю, як на уроці зарубіжної сказала, що Оскар Вальд бісексуал. Ото вже було)
@@roxanatymkiv 🤭😆
@@roxanatymkivо, то ви такими викриттями зі шкільної парти займаєтесь🤭
Довбойобів тобто!!!
@@roxanatymkiv Блядун тобто був!
Нащо ви нагадали про Федька Халамидника, то моя дитяча травма😅 плакали усім класом)
Вибачте🥲
😭😭😭
Почитайте "Та немає гірш нікому" або "Віють вітри, віють буйні..." Теж ревла
Дякую за вашу роботу. Цікаво було би послухати про письменників, які любили своїх дружин та були їм вірними. Думаю, вони також не менш достойні уваги суспільства. Це біографії, які надихають на гарне сімейне життя.
Дякую за цікаве відео! ❤ на жаль, така доля була у більшості жінок і дружин «геніїв» чоловіків аж до середини 20-го століття, коли почали змінюватися соціальні устрої та погляди щодо гендерної рівності. У чоловіків було більше опцій для саморозвитку та більше свободи. Жінки ж були загнані у рамки, і часто нещасливий шлюб міг просто поставити хрест на їхньому житті та психічному стані. Бо піти від чоловіка, маючи на руках 2-4 дітей для жінки було неможливим випробуванням, хоч чоловік і «надихався» для творчості з іншими жінками. Сексуальні звʼязки на стороні сприймалися як норма, поети та письменники пояснювали це необхідністю у натхненні. Гендерна нерівність у всій своїй красі.
Мене того дуже захоплює Марко Вовчок, дуже вирізняється
@@roxanatymkiv То ніякий не Марко. То Олександра😊)))
P.S. але ні, то все таки справжній Марко Вовк в спідниці 🤣)))
Дуже вдячна! Вчилася у совдепській школі, де навіть своєї думки не можна було висловити - все було у літературній критиці, яка прикладалася до хрестоматії. Кому десь 60 років, той знає. А тепер стільки цікавого пізнаєш, стільки наукового та літературного українського контенту зʼявилося, що не встигаєш дивитися і слухати! Я в захваті!
Та насправді, коли я вчилась, то переважно на уроках було так само
Кому 45, той теж знає(((.
Мені 35 - і я теж знаю! )))
Мені 60, і на уроках літератури нас вчили думати і аналізувати літературні твори, а не роздивлятися брудну белізну авторів. До того, хрестоматійними послугами користувалися ті,в кого ніколи не було жодної власної думки, і вони могли розраховувати тільки на " трієчку", тому що христоматийні істини нашій вчительці не були цікави.
Я пам'ятаю якщо у творі напишешь про революційний заклик або боротьбу проти когось отримаєш гарну оцінку. В мене були гарні вчителі, але ми знали, що коли застосовуєш підручник з критикою для твору, то це краще ніж коли пишешь свої думки. Не було в нас свободи, тому і не висловлювали те що думали, нажаль.
Дякую, було дуже цікаво. В 10 класі укрліт стала цікавою, бо вчителька розповідала саме про такі аспекти життя письменників. Вона мала велику нелюбов до Франка через його відношення до дружини.
Якшо чесно, то порівняно з іншими навіть не так жахливо😅
@@roxanatymkiv , як сказати. Жінка яка постійно жила з клеймом меньошовартості, пережила нервовий зрив і могла розраховувати лише на себе... усіх їх шкода... але читала біографію (принаймі те, що знайшла) про Ольгу - мені дуже її шкода... бо якраз вона була геть беззахисна
@@DABnotPABале вона не він.
Вчителька літератури була, мабуть подібної вдачі, як і ця ведуча, позбирала все сміття, замість того, щоб все ж таки оцінити вклад Івана Франка у літературу, і займатися читанням творів, вона копалася у брудній білизні, немов базарна баба.
@@tetianase4657 Завдяки таким історіям класики "оживають", а не сприймаються лише як запилені томи у бібліотеці. Про внесок у світову літературу знає кожен, але від того не додасться бажання прочитати їх. Коротко: ви не праві. Авторка відео молодець. І та вчителька молодець - сподіваюсь, що ви зрозуміли, що ось такими історіями про стосунки у тодішній українській літературній тусовці вона змогла зацікавити десятикласників у літературі. Цінувати твори і при цьому засуджувати якісь вчинки автора це не протиріччя, це нормально, це як раз виховує.
Так приємно, що на просторах україномовного .тубу є такий корисний та цікавий контент. Вдячна за вашу працю
Дякую🥰✨
Дякую Вам, Вам вдалося їх показати живими людьми, а не статуями ! Реальне життя!
Мені важко гарно відноситись до митців минулих століть і сприймати їх творчість без упередження саме через їх відношення до жінок, до людей, до життя 🫢
Дуже дякую за Вашу роботу! Тепер цікаво було би послухати про щасливі і довгі історії кохання письменників)))
Нікому не цікаво слухати про щасливі стосунки😅
Принаймні мені так здається)
Був би прекрасний приклад для наслідування😅@@roxanatymkiv
@@roxanatymkivнасправді цікаво - красиві щасливі історії кохання надихають
Люблю щасливі історії ❤ Але правдиві. Бо інколи щасливі на показ, а насправді все далеко не так)
@@roxanatymkivлюди цікавляться різним. І добре що Ви розповідаєте про українців. Бо до того часу нам впарювали їб.чих ка.ца.пів.
Я "Чорну раду" у школі ігнорувала, намагалася читати кілька разів, але перші 50 сторінок були моїм фінішем. Однак це геніальна книга, яка мене вразила, коли нарешті прочитала її. Вартувала усіх страждань!
Це дуже гарно, що так сталося)
Не знала,що у нас є такий цікавий формат відео,та ще й про наших чудових українців,а не про закордонне,вауу..дякую
Вам за вашу працю🙌
Дякую за перегляд🥰
Дякую Тампере Фінляндія дивиться вас
Я в захваті! Щиро дякую да відео!
Дивно: після відео Куліша прямо зневажаю і … сильно тягне його почитати, зануритись у тексти!!
Теж саме але меншою мірою і з Франком і Винниченком.
Певно це від того, що побачив у них людей, а не образи. Дякую, дякую, дякую!
ПіддАний
ПодУшка
Дуже цікаво зазирнути в інтимне минуле геніїв))) блискуча розповідь! Дякую!!!!❤
Дуже цікава інформація)))) Обожнюю Ваш контент)))
В школі та коледжі не навиділа літературу через правильність, жертовність та неосяжність українських поетів, єдине що вони робили це страждали і підпільно друкували свої твори, все іншого життя в них не було... але не тепер, дякую що розкриваєте їх))
Дякую🥰
Пані, ви - чудова!
І думаю, що такий підхід у викладанні мав би успіх у школах, бо ніщо не буває поза контекстом
Побільше таких правдивих історій, це цікаво всім👍🏻
Дякую)
Неймовірно цікавий контент! А то завжди ми говоримо про талант, визначну постать та твори. А якими вони були людьми - нічого не ясно. А на ділі купу сердець та життів розбили наші визначні постаті.
Але від цього вони не менш талановиті, але іконізувати нікого не варто)
Ой боже а ваша хюрем яку ви там любили і на неї у турецькому серіалі залипали нагпдай скільки вона людей вбила служниць є внухів і решти людей щоб її син сів на трон, не підкажеш
@@оріанаорі-ы8к Роксоляні навіть пам'ятник в Рогатині поставили. А за що? За те що зрадила Вітчизну, віру. Нікому, навіть своїм дітям не розказала хто вона, звідки вона, справжнє ім'я її ніхто не знає, і звідки точно родом. Ось таке збочення.
@@semjanek5390 ви праві, а ще уродженець Бердянська Володимир Хавкін винайшов ліки від чуми а у його честь вульць не називай памятників не ставлять
Щойно потрапило відео в рекомендації.
Дивуюся, що так мало переглядів, бо канал просто чудовий.
Мене дуже зацікавило, переглядаю всі відео підрід.
Дякую🥰
Канал веду відносно недавно, тому поки на перегляди не жаліюся)
Дуже цікава тема, дякую вам))) Пам'ятаю, як колись дивилась про Винниченка і так і не змогла змінити свою думку на краще. Хоча кажуть, що його твори варто хоч раз прочитати. Проте як на мене важко сприймати творчість письменників окремо від їх поглядів на життя🤔
Я якось розмежовую і Винниченка як автора зі всіх письменників люблю чи не найбільше)
Дякую! З задоволенням послухала про нашу минувшину. Наша класика майже завжди сумна і сувора, але то є наше ,українське. Дякую за гарне читання.Успіхів вам.
💙💛🌹🌹
Дуже цікаве відео. Все це показує, як ми ідеалізували відомих людей, а насправді...... Хочу другу частину!
Ви велика молодець, дуже цікаво, ніколи не задумувалась , над їхнім життям.
Дякую! Дуже цікаво. Завсім не здивована поведінці наших митців, вони й наразі ведуть себе дуже зверхньо, переоцінюючи свою особистість...
Дякую за цікаву розповідь про наших письменників.. Жаль дружин Куліша і Івана Франка.
Дуже гарне та цікаве відео, дякую!
Дуже цікавий випуск, дякую
Вааау, я в захваті!
Випадково натрапила на ваш блог і це просто підпал, дякую ☺️
Прикол😅але Чорна рада стала першою книжкою, яку все-таки прочитала і після неї захопилась укр літ
Дякую за відео, до речі, цікаво❤
Вау!
Дуже цікавий формат!
Підписалась.
Дізналась багато цікавого про наших письменників-класиків.
Дякую! ❤️
Дякую🥰
Яка цікава передача. Дякую
"Чорна рада" - прекрасний роман. Але як не дано зрозуміти, то не дано.
Нічого страшного)
Це дуже цікаво. У Малера є симфонія про померлих дітей, і яка теж виявилась пророчою. Цікаві дуже такі співпадіння. І взагалі, коли знаєш якісь особисті деталі з життя митців, відчуваєш себе до них дотичними, і більше хочеться читати, вникати і шукати відображення цих переживань у таорах
У школі нам розповідали хіба що про Франка і його жінок, окремо ми готували доповідь про жінок Шевченка, ця тема справді є цікавою і варта уваги. Є моменти, які у школі не зовсім прийнятно подати, добре що є додаткові джерела))Дякую вам за це відео🫶🏻, вам вдалося гарно і делікатно розповісти такі деталі з життя письменників
клас) історії, які не розкажуть ніколи в школі, а дарма)
Це супер контент 👌🏻
Вдячність ❤
Набагато краще ніж стендап від Роксани . Щиро радий, що Роксолана все ж таки знайшла себе в ютубі і дарує нам новий погляд на «живих» наших письменників, зшкрібаючи всю бронзу з цих постатей. Підсів на цей контент. Дякую за вашу роботу
За стендап обідно)
За ютуб дякую)
За Роксолану теж трохи прикро) будьте уважні)
@@roxanatymkiv вибачте, що неправильно написав ваше імʼя. Виправив. Коментар суто субʼєктивний. Написав як відчуваю. Не мав на меті образити. Реально дякую за вашу роботу і ваш підхід до того як ви підносите матеріал. Завдяки вам зʼявляється розуміння, що українська інтелектуальна еліта була сучасна і жила цілком звичне життя. Тому що будучи чесним, трохи втомлює умовне сприйняття більшості « хатки мазанки і дівчатка у віночках біля тину». Ви реально показуєте прогресивних , модернових українців .
Вауууу якісний контент 🩷
Дякую 🫶🏻
було б цікаво побачити відео, про гарні історії кохання наших письменників та поетів (наприклад, історія Стусів)
Історія стуса теж трагічна.Тут вже жінка.А син просто віддалився
Коментар на підтримку Вашого каналу, дякую дуже.
Чудове відео! Коли читала Мефістофеля, чітко уявдялв самого Винниченка, прям автопортрет..
Та, вона біографічна, дуже схожа мементо, але тут дитина виживає. Може сподівався шо станеться так як в книжці як це було з мементо
@@roxanatymkivв цвіті яблуні дитина помирає
Це нормально, творчі люди- вони такі... інакше б світ не побачив їх шедеври...
Чорна рада це дуже цікава і повчальна книга, прочиталась легко і швидко, але в кожного свої смаки…
Передивилась із задоволенням, Дякую за таку творчість🎉. Велика праця❤
Дякую🥰✨
Цікаве відео - дякую саме за погляд на наших класиків як на живих людей
🥰🥰🥰
Дуже дякую.Цікаво глянути на життя відомих з іншого боку.
От Куліш і жук, втрутився в стільки сімей🤷🏼♀️. Дякую за роботу, було дуже цікаво!)
Частину фактів знала, про Франка майже все, про Куліша половину, а про Винниченка прямо ексклюзив) Щиро дякую, пласт роботи на добру курсову посягає)
Коли готувала про Куліша, то так себе і почувала, бо готовий статей було дуже мало)
Дуже цікаво! Дякую за це відео
🥰🥰🥰
Ураааа, я дістався найновішого відео, тепер чекаю на нове😊
Можу сказати: такі відео необхідні, не для «повєсточькі» як кажуть на болотах, а для того щоб розуміти суть тих людей, що висять портретами у кабінетах укр. мови/літератури. Аби не робити ідола з людини, бо саме так народжується тоталітаризм. Той самий пушкін, хвалений совковою владою, був ще тим бевзем, а он скільки пам‘ятників натулили, у всіх містах вулиці назвали. От і серед наших є такі, кого в сучасному б світі «закенселили».
Про Пушкіна - влучно сказали, про пам'ятники - особливо. Не було в Україні міста, містечка, навіть смт, без вулиці, площі, бульвара імені цього російського ідола, з пам'ятником або бюстом посередині. От це і була справжня окупація. Не називали ж вулиці на честь лорда Байрона або Вільяма Шекспіра, а от Пушкіна або Лермонтова - куди не підеш, там об ці призвіща перечепишся.
Ще раз переконуюся, що гордість це не гріх, а дуже корисна риса характеру. Вона не дозволить іншим погано ставитись до тебе, вона відсіє з твого оточення людей які не цінують тебе, вона не дозволить тобі принижуватись і терпіти погане ставлення чи абюз. І звичайно мудрість, і це не про кількість інформації в голові, а про життєву мудрість. Наприклад усвідомити те, що якщо чоловік зрадив, покинув, знехтував, збайдужів, принижував, підставив, вдарив.....одну жінку, то він це зробить і з тобою, у свій час. Бо у нас багато жінок включають режим "рятівниці", наївно вважаючи, що з ними так не буде, і що це та інша, якась не така. І ще, теорія моєї мами про "розпусну сучасність і високоморальне минуле" черговий раз розбилася об реальність.
Гордість не гріх, гріх то гординя) Ви праві
жах просто
хочеться помитись після цих деталей
знала ті історії, але не настільки детально
класно було б на цьому акцентувати під час навчання в школі, щоб дівчата не повторювали чужих помилок
Ну відділки і так нікого не слухають і вчаться частіше на власних помилках)
Дуже цікаво !
Дякую !!!❤
Цікавий погляд. Ніколи такого не викладали у школі. Вподобайка авторці!
Це контент, якого мені не вистачало на ютубі! Цікавіше за драми сучасних сєлєб)
Дякую🥰✨
Стосовно "Чорної ради" це ваша суб'єктивна думка.
Для мене,і як я знаю для багатьох моїх знайомих,це дуже цікавий,навіть геніальний роман.
яке цікаве відео 🤩🤩🤩 а якість викладення і монтажу ❤кайф
Дякую!!!
було надзвичайно цікаво слухати ❤ підписуюсь на ваш канал
🥰🥰🥰
00:03 лайк за чорну раду - в школі я читав всі твори за програмою, але за чорну раду гордо отримав двійку, бо це читати неможливо
В мене було таке не тільки з цим твором в школі, але в дорослому віці змінила ставлення до більшості, але Чорну раду таки не зайшла
"Чорна рада" - це жах. Я прочитала її повністю, але не памʼятала нічого вже на наступний день😢
Дивно, а мені нормально було
это норм сочинение, просто нужно шарить за историю и что тогда происходило, Руина как никак
Однозначна підписка
Назвичайно цікаво 😊😊😊
Дякую🥰
Роксано, дякую за Вашу роботу! Дуже цікаво! Не спиняйтесь! Чекаю на нові випуски!
Дякую за перегляд🥰
Ви розповідаєте дуже чуттєво й глибоко! Але ця тема вкотре показує, що "It's A Man's Man's Man's World" 😮💨 Та, все ж, дякую Вам за висвітлення і такої сторони українських класиків👍
Ну був такий світ і зараз ще такого багато, але рада бачити як це змінюється)
ЧОРНА РАДА - ПРЕКРАСНИЙ ТВІР. ЙОГО ПОТРІБНО ПРОСТО ЗРОЗУМІТИ.
Роксано, рідко пишу коментарі, але тут не можна промовчати.
Дякую за вашу працю і продовжуйте в тому ж дусі! Досить небагато людей здатні презентувати освітню інформацію цікаво, у вас це чудово виходить!
Дякую, дуже цікаво! Продовжуйте й надалі робити щось подібне, бо дуже мало такого цікавого контенту! Особлива подяка за фільм "Емма", бо й не знала що такий існує! Також отримала задоволення від перегляду, дякую Вам дуже!
Дякую) я насправді шукала інший фільм «Емма» з Аланом Рікманом, але знайшла новий випадково)
Серед творчих людей та людей богеми в усі часи та в усіх народів більшість були гульвісами та зраджували дружинам / чоловікам😅 Тому дуже весело виглядають люди, які ніби відкрили для себе цю правду😂 Такі люди, причому і жінки і чоловіки.
Дивно чути про Ганну Барвінок як про неосвічену жінку 😳
Тааа, я кілька разів перечитала то речення. Дуже здивувалася, коли Домонтович назвав її неосвіченою)
@@roxanatymkiv Сам Домонтович тайна за семи замками.
Дуже цікаво,про любовні перипетії Франка чула раніше,а от більше про Пантелеймона і Винниченка дізналися тільки з цього відео. Зовсім з іншої перспективи відкриваються ці автори, живі люди,з не ідеальним життям і своїми інтригами
Мені також було цікаво, бо теж не знала всіх фактів
Ви щоо, я обожнюю чорну раду!
Офігенне відео!
Дякую🥰✨
А мені подобалась «Чорна рада» у школі 🥹
Дякую за цікаве відео. Підкажіть, будь ласка, з яких фільмів вирізки у відео?
Про Куліша з фільму Емма 2021 року
Франко - фільм «Толкін»
Винниченко - «Колетт»
Ваші смаки специфічні🌝
@@roxanatymkiv , дякую за фільми🫶🏻
Щодо смаків - є таке😅
чудовий формат, чудова і цікава тематика, ви молодець!❤️
🥰🥰🥰
Дякую
Це дуже цікаве відео! Дякую вам за таку неймовірну роботу!
Дякую🥰
Дякую, цікаво. Чекаю інші історіїї. Хотілось би про Марка Вовчка
На цьому каналі якраз є відео про Марка Вовчка)
Клас! Дякую! 👍
Коли здавала зно, в мій рік 2012, тре було з історії вгадати портрет історичної особистості, і ми знали, що отой гарний, то Винниченко
Супер відео!
Я так і не зрозуміла, що не так з Винниченком) Він чесно говорив про свою позицію, а коханки його самі фантазували про серйозні стосунки з ним. І показово, що з дружиною він справді жив разом в гарному шлюбі до кінця життя
Немає диму без вогню..
Ви молодчинка 👍)
Яке ж це щасливе подружнє життя при наявності коханок?..
Це огидно (
@@Алекса-ц5ж я пропустила, де у відео говорили, що у шлюбі він мав коханок
Цікаво❤ вподобайка!
Топ контент! Сам дивлюсь і мамі скидаю!
Шикарно! Скільки дивилася відео, все частіше впевнювалася, що ми давно Європа! Українці - це не тільки жалоба! Було і вирувало життя, вільно подорожували, розважалися і робили помилки і це нормально. З такої точки зору уже себе ототожнюєш з героями цього відео і їх життя спокійно накладається на нашу буденність. Жінка освічена і інтелектуальна, а не оце все клішоване сексистьське л@йно. Класне цікаве відео🎉🎉🎉
Дуже поділяю Вашу думку насправді. Вони взагалі вели доволі богемне життя і не тільки пасли ягнята за селом)
часи, коли не було радіо, телевізора і соціальних мереж. Як важко жилося людям!
І нудно)
Агов!!!!
Чорна Рада ТОП !!!!!
Чудова та цікава книга!!!
Згодна.
Фигня.
Розповідь цікава, алеж змонтоване відео з фільму "Емма" за романом Джейн Остін якось недоречно...
О боже! Я чекала щоб хтось випустив таке відео, чи можна сподіватися на продовження? Було б цікаво послухати про життя інших письменників.
Сподобалось! Не без гумору і дуже легко викладений матеріал.
Дякую🥰
Надзвичайно цікавий випуск, подача матеріалу не тривіальна. Цінно, що зʼявляється такий контент, дякую за те, що Ви робите
От тому я і не розглядаю чоловіків творчих професій 😌
"Чорна Рада" є справді за стилем, формою нудним твором. Але, але не за ідеєю, розкриттям ментальних охлократичних рис українців. "Чорна Рада" не тільки історичний роман, але й свого роду пророцтво. Пророцтво 2019 року вибори нового "Брюховецького". Застосовані ті самі технології чорного піару, що й тодішнім Брюховецьким.
Це серйозний історико-політичний, історико-філософський твір, який можна зрозуміти у дорослому віці на тлі політичних подій сучасності.
До речі, 2019 року було 200 років від народження П. Куліша. Зелена вл апда, яка прийшла до влади проігнорувала цю подію, бо надто себе впізнала у романі "Чорна Рада".
Ще навіть не дивилася, а вже поставила лайк за назву та за тему. Вже те, що ви вирішили розкрити цю тему, розповісти з такого неординарного боку про наших письменників та поетів - це супер крута задумка👏🏻👏🏻дякую на інший бік української літератури!
Дуже цікаве відео, стільки деталей.
Вчора дивилась блогера українки, що проживає в Польщі але розмовляє на московській мові. Стільки людей, що живуть в Запоріжжі і ненавидять Україну ,що змінюють там прибирають радянські назви. !!! А те що рашка обстрілює місто кожен день то норм!!!!! З цього моменту ніякого російськомовного контенту
Дякую🥰✨
Дякую щиро за невимушену цікаву розповідь. Маленьке зауваження: Хоружинська, не ХоруНжинська.
Дякую за уважність😅
При тому що я під час розповіді кілька раз переглядала, не помогло🥲
треба в такому форматі твори з програми нмт, бо це імбово, дякую.
Програми нмт?)
@@roxanatymkiv національний мультипредметний тест. Типу ЗНО
Роксано, прекрасний контент, дуже дякую, от тільки ви чомусь періодично стрибаєте з 19 в 20 століття. Кілька разів в розповіді про Куліша замість 1800-х років з’являються 1900-ті. Розумію, що це випадково, але зверніть увагу)
Ооо, та) завтра на бай мі е кофі якраз викладаю відео з нарізками невдалих дублів. Там навіть 1600-тий був😅