Знаменитый предатель Мазепа жил со своей малолетней крестницей.,что по канонам церкви- сожительство с собственной дочерью И таскал мазема медаль как хомут- предатель 20кг. И подох весь в гнидах,полоумным.смотри исторические документы.
Цікаво, що юПкою у нас в Україні називали наплічний верхній одяг. А юБка - це стегновий одяг, але у нас він називався інакше - ми називали це "спідниця". Це різні речі. Спідниця поступово замінила плахту після революції 1917 року. Тобто навіть тут ми абсолютно різні....
Це правда! У них і є скурвлення в реаліях. Навіть знаю два випадки, від знайомих росіянців х Московської області. Випадки, які були в їхніх сім'ях, вони ділилися ціїю сторінкою їхнього життя!
Часто згадую мою бабцю з дідом - обидва з сіверщини, зсиротілі й бідні після голодомору… більшого рівноправʼя в родині ніде не побачиш, воно було природнім, поки жінка готувала сніданок, чоловік збирав доньок до школи, коси їм заплетав - це спогади моєї мами… вставав посеред ночі, топив хату, щоб взимку діти не мерзли і було тепло коли зранку встануть. йде з роботи по вулиці й каже, це моя жінка борщу наварила, бо воно йому пахло - ніколи не помилявся 😂 що таке розлучення не знали. Одружувалися у національному українському вбранні що бабуся сама вишили - це моя найулюбленіша фотографія
Супер )) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Як би Ви запитали свою бабусю, вона би Вам відповіла, що в прикордонних з Кацапстаном областях, на Сумщині та Слобожанщині, не знаю про Чернігівщину існували українські та кацапські села... УКРАЇНЦЯМ БУЛО ЗАБОРОНЕНО БРАТИ ШЛЮБИ З КАЦАПАМИ. Тільки при СРСРрі почалося "кровосмєшеніє", звідти походять "какаразніца" та "Крим - нє бутєрброд"
@@frenchpovar дякую. Насправді, їхня доля - це й трагедія українського селянства, зголодомореного, змушеного шукати роботи у місті щоб мати хоча б що їсти. Це були люди, що не уявляли собі життя без праці на своїй землі. Ото й побудували самі маленьку хату на краю міста, що б зранку виходити і відчувати землю під ногами, бо як його жити на тому «етажі». Прості, працьовиті люди, з природнім відчуттям відповідальності за одне одного, за дітей, за землю що обробляли, за худобу що мали. На Паску хата мала бути побілена, вікна вимиті, все мало бути як у віночку до свята. Борщ варився з молитвою отче наш, бо то святе, щоб був як вино до причастя. Пісні співали колишні, на радіо таких ніколи чули 😂
Мегі 74. Я росла у великій сім'ї, де були мама, тато, дідусь їз бабусею, 3 хлопців і ми з сестрою. Хлопців вже не має, а сестрі вже 87. Ми ніколи не чули, як старші сварилися, ні одного матюка я не почула не від кого. Хай спочивають мої померлі рідні вічним сном, світла їм пам'ять, а сестрі зичу здоров'я Дякую за ваші програми. А сьогодні дякую вдвічі. Ця програма яскраво і точно показала різницю між російським і українським народами. Може ми й бунтарі, у якомусь розумінні, але ми не раби. Нам злочині накази не указ. Нам чужого не потрібно, але за своє будемо боротися Слава Україні, слава нації
Мого діда з Винниці совети зіслали до Сибиру, там він одружився, народилася діти, серед них моя мама,яка у 16 років сказала,що хоче повернутися на батьківщину, дякую Богу та моїй героїчній мамі,що вона це зробила,як би не було важко, вона впоралася, завдяки цьому, ми її діти та онуки живимо у прекрасній країні, а не на тих болотах.
@@kulturtriggerІ на одної з картин художник також передав психологічний стан молодиці в червоному, в неї руки схрещені на животі, поза захисту і разгубленості. Дякуємо за такі психологічні полотна, для мене це відкриття. Дуже цікаво Вас слухати.
@@cherducks8851також звернула на це увагу. Не схоже, що вона щаслива чи прихильна до залицяльника. А вигребе вона, якщо що. Бо син на атца руку постремається підняти, а на бабі виплесне свою безпорадність...
@@kulturtrigger В семидесятих роках мій чоловік їздив туди на заробітки. Розказував, що дуже п'ють їхні чоловіки, в сорок років це старі діди, їх дружини потім живуть статевим життям з своїми син очками. Це норма.
@@oksanagerman8433ой. Тут не так. «руський дух» це наше. До речі баба-Яга образ рабзіян, який казав що їй воняє. І який жив в «ізбушкє на курячих ніжках». Бо це собі поховання в іхніх болотах
@@kulturtrigger до речі. Це також цікава тема. Розказали би ви про образ баби-Яги. Він теж широко розкрити в мистецтві. Але зараз (нажаль!) українці зайшлися цю мерзотну істоту називати слідом за рабзіянами ((повитухою)) і ((цилителькою)). Бо всі крім рабзіян вважають це слово найжахливішим жахом, огидною смертю, язвою, прокляттям і нещадну нечисть.
Давно колись читав про цю старовинну скрєпную російську традицію, тому йобнутими вони для мене стали ще до 2014-го року))) Дякую за цікавий контент 👍 Слава Збройним Силам України!
Ага, і цю свою хворобу вони хочуть поширити й на нас, називаючи нас також русскімі, хоть і взбєсівшиміся. І от тепер цікаво хто ж тут збєсілся, з такими традиціями?
Ще для більшого офігівання раджу почитати глубінниє колибєльниє. Що то за вовчок який кусає дитину за бочок і як російська курва чекає, коли буде жерти смачне на поминках своєї замореної дитини. Тому ці тварини зовсім не дивують на інтерв'ю у Золкіна.
Если узнавали об этом грех,то сноху могли убить на месте могли прилюдно. Мазепа- жил со своей крестницей- малолеткой- это грех церковный,как с дочерью- предатель,педофил и развратник. И они нас учат!
Дякую за вашу найціннішу роботу у всесвіті ) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Моя подруга поіхала з нареченим , це був 1998 рік, в російське село ( назву не пам‘ятаю) до батьків нареченого . Так як наречений казав, що його батькі старенькі . Виявилося вони дуже бідні і крім районного містечка ніде не були . З України «наречені» везли повний автомобіль продуктів . Подруга не розуміла , навіщо везти продукти, якщо можливо купити на місті . Приїхавши зрозуміла , одна ізба , ледь дише . Поряд не має магазинів і далеко сусіди . Все заросло травою і одне дерево- груша. Під грушею брудна діжка і в ній бражка. Пьють всі, навіть діти . Привезену їжу швидко розібрали і з’їли . Та страшне почалося вночі . До подруги ліз батько нареченого . Наречений спав(втомився😮). А може робив вигляд . Подруга вибігла на подвір’я і седіла в своїй автівці . А вранці поїхала до дому . Так і закінчилося «кохання».
НАЖАЛЬ ДИКУВАТІСТЬ ОСТАННІ РОКИ ЗАХОПИЛА У НАШ СЕЛЯНСЬКИЙ ЛЮД - ЙОГО ПРОСТО НІХТО НЕ ДОСЛІДЖУВАВ І ВЕЛИ НАС ВСІХ РАЗОМ НА ЦЮ ВІЙНУ, ЯК НА ЗАКЛАННЯ... ТЕПЕР БУДЕМО БОРОТИСЯ ЗА СВОЇ РОДИ - З ЦІЄЮ РФ ОДНА БІДА, АЛЕ МИ ТЕРПЛЯЧІ. ЯКЩО РФ НЕ РОЗВАЛИТЬСЯ - ЦЕ СПІТКАЄ І НАШИХ НАЩАДКІВ.
Про це ми навіть в школі вчили на уроках історії. Правда я не можу сказати, чи було це в програмі навчання чи нам просто пощастило мати чудову вчительку Козак Любов Миколаївну? Але оцю різницю традицій ми відчували ще дітьми в 70-80 роки. А потім я навчалася на Брянщині і до дому могла приїхати 3 рази на рік. Тому поїздила по селам, гостювала у сокурсниць. Вражень хватило на багато років! Не білені хати, витоптані двори без єдиної квіточки, з худоби порося і кілька курок і обов'язкого пес, такий страшний, що обійняти і заплакати. Після таких відвідин мені здавалося, що моя бабуня в селі жила в царському палаці! Скрізь вишиті картини, скатертини, підковдри, рушники. Чисто і квіти до піздньої осені.
Знайома, замолоду, їздила в село росїї до родичів свого другого чоловіка. Дуже не сподобалося що там як у бомжів дім неохайний, городу нема, сараїв нема, дрова по всьому двору весь рік під дощами і снігом, розмови лише про горілку і п'яні "подвиги".
Чорні , дощаті дерев'яні хати бачила у 90-і роки у самому центрі росіі у Тверській області. Була в шоці від цього. Половина цих хат була покинута , а в іншій половині таких же жили місцеві , та різниці між жилими та покинутими не було - все чорне. Також голі двори , доріг нема зовсім. Мабуть вони й зараз так живуть - не здивуюсь , якщо так
10 років тому я гостювала у своїх родичів. Це було якесь село в Іваново, родичі мої досить-таки заможні люди, але все що я бачила за межами їхнього подвіря - це був для мене дуже великий шок. Малесенькі деревяні будиночки, ніде жодної квітки, все якесь чорне, старе і дуже депресивне. Я лише хотіла поскоріше повернутися додому. І бажання знову побувати там в мене ніколи не виникало.
Коли мій тато вчився в інституті,один з його однокурсників- хлопець з Пєрмського краю,яке село не памятаю вже,запросив кількох своїх товаришів на своє весілля. Серед них був і мій тато. Мій наївний ,молодий на той час, тато, їхав на те весілля і сподівався приємно провести час,поїсти смаколиків....Ага...Брага,квашена капуста,картопля в мундирах,шматки смаженого мяса і хліб...Але саме цікаве було потім коли гості всі напилися в хлам і почали " снахачітса" усі з усіма по всіх кутках - дядько з племінницею і т.д. Мій тато якось переночував і вранці втік на першу електричку. Йому зараз за 70,але він досі згадує те все з великою огидою
Мені один чувачок з росії якось розповідав, що дружки з дружками на весіллі також мають переспати і це всі знають. Я тоді в шоці була і не хотіла вірити. Тепер знаю, що не брехав. До речі він був з міста, не села, типу більш цивілізовано наче, не всі з усіма🤦 Хоча хто зна, може не хотів ще більше шокувати. Це було 20 років тому+-
Чудова робота, сміливо зняти покривало і показати симпатикам російської культури сутність московитів - для цього потрібна мужність. Потрібен час. Більшість мого київського оточення не знаходячи аргументів заперечити, замикаються в собі, сприймають як власну образу розвіювання міфів вищості московитів. Дякую автору і наснаги.
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Симпатики російської культури люблять її вибірково, тільки те, що їм дозволялося знати і любити. Вони не знають ані історії, ані культури тієї г!вняної росії. Як би знали, їх би знудило і не точно вже не любили. Ба більше, відхрещувалися і не хотіли б мати з росіянами нічого спільного.
Дуже дякую вам, я знала, що вони звуть невістку сноха, воно мені різало слух, але я не замислювалася і не звʼязувала це слово із сношенієм…. це дикість…. огидно навіть слухати про це! А ще я була дуже збентежена, коли почула, що діти і батьки розмовляючи між собою, матюкаються і не соромляться цього, це для них природньо… мені було так дивно, бо я знаю , що в Україні до батьків звертаються «Ви»- мамо, Ви, тато, Ви! Вони дійсно якісь дикуни! Матінка Божа, допоможи нам позбавитися таких «Православних», бо ж вони не православні, вони дійсно дикуни! Слава Україні!
Щиро дякую за ваш коментар! Підписуйтеся, а головне - дивіться інші наші сюжети, вони нічим не гірші за цей ) А по змозі - купіть нам "книжку" за нашу працю - www.buymeacoffee.com/kulturtrigger ))
@@masia6255Помиляєтеся. Це традиція всіх регіонів проживання українців. Так, на превеликий жаль, ця традиція відходить в небуття. А посприяла початку зникнення цього звичаю - та сама радянщина. Щодо західних регіонів України, то звичай цей (як і багато інших, традиційних українських звичаїв) зберігся завдяки тому, що ці українські землі теріторіально знаходяться подалі від росії. Відповідно вплив всього ганебного, що йде з тієї сторони - найменший.
Привіт, я памятаю коли в 1995 році я попав на службу на корабель яки росіяни передавали Україні, який після ремонту переіменовали з "Измаил" на "Чернігів", то там була команда росіян їх було лише 15 чоловік то нас поселили на катері всіх 30 чоловік лише для того щоб не побилися до того часу поки не закінчится строк служби росіян, вони нас називали хохлами і ставились зверхньо, одного разу на вранішній зарядкі ми зустрілися з ними і почалась бійка наші звістно наваляли, а офіцер з пяну сказав "ви не сильно радуйтесь прийдот время и ми все верном назад" мені так запямятались його слова що вже в 2004 коли почалась газова війна я подумав що ось почалось, але ні початок настав в 2014 з тих пір моя русофобія не зменшилась а в 2022 навіть посилилась, дякую за вашу працю..
А мій двоюрідній брат, теж попав на службу чи то 92, чи то 93 рік, на корабель, де були одні росіяни і один він українець. Йому не пощастило, його били, їсти не давали, знущалися з нього сильно. Він три рази тікав з корабля в плавь, дзвонив з вокзалу нам, а потім його арештовували. Благо, відчим його військовий, поїхали і забрали його з Севастополя. Перевели у Бровари. Почала у нього боліти нога, на рентген - а там остомеліт. Потім його комісували. Зламався він ... А був класним хлопцем.
@@ЮлияКорж-ч4ц співчюваю йому я зараз інвалід не ходжу майже не розмовляю і не працюе ліва рука після мікро інсульту в 2007 році стався тому що багато пив але і е мене зламало лише так хочеться встати і піти але ноги не хотять..😂😇
@@ОлександрДанілов-т5з от і мій брат, залишився в 90, п'є пиво, горілочку. Нічого не заробив у своєму житті. Вічно ниє, як йому пагано. Майже з ним не спілкуюся, бо не має з ним про що навіть поговорити 🤷
Наступного разу, коли якийсь вестерн буде втирати мені про вєлікую руззкую культуру, запитаю його як він ставиться до феномену снохачєства. Дякую Вам за це відео, суперцікаво.
Отож. І детально розкажіть шо це, де це, коли це і як це їх характеризує ) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Мені здається , що від снохачества і пішла дідівщина , коли старший в будинку витворяє , що хоче , а всі інші безправні і мріють коли настане час , щоб стати старшим. Дякую за цікаву оповідь.
Маю 86 років. Народилася в селі Київської обл. В бідній селянській родині в якій було пʼятеро дітей. Покійні батьки були 1900 р н. На їх долю випало так багато нещасть, що страшно уявити, а частина з них і на мою долю . За довге життя батьків ( 87 та 93 роки) між ними існувала взаємоповага, взаємопорозуміння ,допомога один одному і це було прикладом для нас - дітей. В основному такими були відносини в більшості сімей нашого дуже великого красивого села. Повага до жіноцтва проявлялась в багатьох моментах надзвичайно тяжкого життя. Звичаї життя рашки, це якесь дикунство , про яке чула не один раз , спостерігала під час відряджень в глибинку расєюшки, та десь вдавалось щось і прочитати . Киянка , 13 років проживаю в м. Нант Франції
Мне помнится, что я слышала от своих родителей в детстве( они разговаривали между собой) об одной тёте неподалеку жившей от нас, родственницей, что она спала со своим свекром. Это в Беларуси, где-то до войны. Так что мы более "близкий" народ с русским, многие не против теперь в рашку, пропаганда делает свое дело.Видите, пишу по-русски, обучили в школе. Когда-то в 80е ездили с отцом к его другу в Западную Украину на свадьбу, заметила, какое у вас уважительное отношение к женщине и к матери. Очень переживаю за вас теперь.
Була у вас в 1980 р. , бачила , як живуть ваші селяни . Різниця з нашими селами величезна . Це і побут , і спілкування , і відносини у сім'ї . Для мене було справжнє потрясіння .
Моя бабуся родилася 19 січня на водохрещення 1927 року, піп назвав її Софія , так і до самої її смерті ми її назвали Сонічка і внуки і правнуки і пра пра правнучка якій 3 рочки , і пережила вона таке тяжке життя, все і голодомор і холод і голод ,померла вона у жовтні 2023 році і трішки не дожила до 97 років ! Я сама перша її внучка і сама улюблена була ( у неї було 2 сина , всього нас 4 внучки , 3 правнука і одна правнучка ) Розповідала мені з дитинства як з дідом жили бідно і як були у ного одні труси і вона їх стікала звечора щоб були з ранку чисті і сухі , самі розумієте як бідно жили , а ще у війну її спас кум їхньої родини щоб німці не забрали її до Німеччини , а поті той поїзд наші розбомбили бо не знали що там наші підлітки в вагонах ! Але вона вижила і вивчала мене пісень народних коли мені було 3 роки і памʼятаю я ці гарні пісні до сих пір , і співаємо на святах ! Як почалась війна уже 2022 році , бабуся на огороді в свої 95 рочків ще щось садила і копала а я їй казала сирена ховався , але вона уже не реагувала і казала я уже нічого не боюсь , померла вона в своїй чистій і гарній хаті с вишитими квітами подушками у вісні тихо і мирно !
Я згодна. Та тільки не подобається мені слово фобія. Ми їх не боїмося а ненавидим. Це різні речі. Треба утворити нове відповідне слово - русоненавистник.
@@Аша-ч9ьВони московити і до Русі не мають ніякого відношення. Це треба нарешті усвідомити всім українцям. Руські - це ми, бо нащадки русів. Те, що Петро 1 вкрав і перейменував Московію на Росію, не дає їм права називатися руськими. Коли вже закінчиться ця брехня?
Щиро дякую за дууууже цікавий канал!!! Кожного разу дізнаюсь щось нове. Хотілося б зазначити: у 1990 році я зі своїми дітьми та мамою їхали по путівці на оздоровлення до санаторія у Решмі... Це Кінешемський район Іванівська область... Їхали потягом через Москву. Від'їхали від столиці - мама з жахом : "Боже! Доню, куди ми їдимо?!" За вікнами потяга занедбані хати, бур'яни, берези, ялини у "городах-садках"... А ще мене здивувало, що росіяни массово "хворіють" на кліптоманію. Як жалілася кастелянша, тягнули все: рушники, лампочки, сентепон з подушок, радіодеталі з телевізорів... навіть кришталеві підвіски з бра. Дикуни! Росія точно не Україна! Ми різні! Низький уклін всім захисникам нашої Батьківщини на всіх фронтах від цієї навали орків!
Дякую вам за вашу безцінну працю! Отримала багато корисної інформації з цього відео, а також відповіді на свої ще дитячі питання. Моя мама з Києва, і я також, а тато з росії(точніше мої бабуся і дідусь були переселенці з України, з Запоріжжя і Херсону, коли в 33-ті роки був голод, їх вивезли на більш благополучні на той момент землі) Так от, коли ми їхали до них в гості, до батьків мого тата, а це були кінець 80-тих, початок 90-тих років, я будучи маленькою звісно діставала батьків КОЛИ МИ ВЖЕ ПРИЇДЕМО??? ЩЕ ДОВГО?? І ось, будучи малою, але спостережливою, я чітко почала розуміти, де Україна, а де вже росія.. - по вигляду хат, по охайності сіл, які ми проїзжали. Я, будучи дитиною, почала бачити чітку РІЗНИЦЮ між українськими селами, з охайними білими хатинками з квітами у дворі і руссскіє дєрєвні, загиджені болотом ізбушкамі, розбитими дорогами і пʼянющими безхатьками йдущими по тій самій розбитій дорозі.. Ось так 😊 То для мене давно ЄСТЬ РАЗНІЦА. Пишаюсь, що я, хоч і мала родичів на рассєє, все ж немаю ніякого відношення до цих нелюдів.
В чём слава малец? Надеюсь ты хорошо спрятался или спряталась от властей, а то на фронте все ваши персоны (к моему) сожалению очень нужны в качестве мяса
Дякую за працю! Так боляче усвідомлювати, що було таке, і цей огидний велікокультурний народ буде нас навчати і стидити за те, що українці - малокультурні селюки. І їм це вдалося, нажаль. Але в нас є можливість змінити все це, дякую за Вашу просвітницьку діяльність, вона неймовірно важлива для нас!
@@РулонОбоев-л2эПотому макрон сказал,что войска НАТО придут на помощь Украине в войне с фашистами😂😂😂. Думаешь георгиевская ленточка и празднование 9 мая гарантирует Россию от фашизма. Нет... В 21 веке фашизм приехал в Россию. Фашизм всегда ненавидит какую нибудь одну нацию и пытается ее уничтожить. Чем все закончится - все знают.
@@РулонОбоев-л2эт ні, весь світ вже знає, що сросіяни, називаюсь себе антифашистами і є тими самими фашистами, з якими дєди ваєвалі. Тому, посмійтесь із своєї тупості і убогості.
Не знаю як ютуб підсунув мені це відео, але це було ДУЖЕ цікаво! Це, чесно кажучи, було відкриттям, що живопис це так... глибоко і об'ємно інформативно. Дякую Вам за працю! І так, русофобія моя стала значно обгрунтованішою. Ви додали ще трохи натхнення в нашу вимушену працю по дерусіфікації нашої країни! 😉
@@Artyrian_Tylerоце ж вам і генетика: бачили, "що" приперлося до нашої України?(((( упирі, людожери, злодії, ґвалтівники, брехуни, крадії...По-укр.ці назви ще не дуже й гнівні, як би було треба(((
Здається, я почав розуміти, для чого і від кого була збудована Велика китайська стіна. Здається, що її треба добудувати від Азовського до Балтійського...
В далекі 80 - ті роки я зустрічалася з хлопцем, який мав російське прізвище Мєдвєдєв. Ми жили в маленькому містечку на Донеччині, в ті часи не дуже замислювалися , особливо молоді, хто є хто по національності. І от почала я помічати, що батько мого хлопця приділяє забагато уваги мені , особливо, коли мій коханий чимось зайнятий. Далі- більше. Коли мого хлопця призвали до армії, його батько став запрошувати мене то у парк , то до ресторану. Я відсікла всі ці пропозиції, тоді цей чолов'яга став писати моєму хлопцю , що я не варта його уваги , і хай спочатку отримає вищу освіту , а потім може закохатися . Не отримала підтримки від коханого, який вважав , що батько має рацію. Вийшла заміж за іншого і не шкодую про це. Бо невідомо , чим це могло закінчитися
@@dimkarpinsky2850 в селах де вчителювала, то давно було, до речі в такому випадку дівчинку здавали в інтернат по тихому, її наймолодші учениці вже на пенсію збираються.
Якщо сказали А, то кажіть і Б. Що це за дослідник Вова Згінь? Чого українське прізвище і пише не по російськи ? Не тягне на факти, А на звичайну підбірку антирос.пропоганди, нажаль, А це не варте уваги, нажаль .
Колись прочитала, що до приходу союзу, в прикордонні, українці не змішувалися з мокшанами. Могли бути поселення, але вони практично не женихалися між собою. Спочатку мені було дивно, оскільки я живу приблизно 150 км від Польщі і у нас в кожного другого є бабуся чи дідусь етнічні поляки, і так по периметру, окрім параші. Дізнавшись про снохачество, я зрозуміла чому. Який український батько, віддав би свою красуню донечку, якій він тяжко працюючи купляв одяг, вінки, стрічки, намиста, дукати, баламути, і згарди ціною в чотири-пять корів, за московита ? (знаючи про снохачество)
@@виталийкривошеин-е1ы Мій прадідусь був поляком, одружився на молодій вдові українці і разом у них було 15 дітей. Все життя прожив і пропрацював в Україні. Була досить заможна сім'я, незважаючи на багатодітність. Зі сторони батька, теж дідусь був поляком, і в половини моїх знайомих дідусь чи бабуся були поляками. У них же снохачества чи приниження жінки не було як і в українців, то чому б ні?
Підтверджую те , що навіть якщо жили у одному селі-дЄревнЄ, наприклад ЛаптЄвка Бєлгородської області, то навіть село було поділено на дві половили. Там через все село величезний яр. Так ще у сімедисятих роках на одному боку яра була вулиця на якій жили , як там казали, "хохли", а на іншому ....... І жили разом в одному колгоспі, і працювали разом, і на весілля запрошували, але..... :" - Ти на той бік не ходи, онучок, там "хохли" живуть! -Бабуся,а хто такі "хохли"? - Ой, а нащо воно тобі надо? Ти не ходи, та й все!"!))
Це так, і навіть не тільки на порубіжжі, а й глибше в Харківській області, наприклад, поселення росіян і українські села не змішувались, а, як розповідала жінка з тих країв, навпаки, хлопці ходили стінка на стінку.
Раніше навіть не проводила паралелі із "снохою" і його значенням, але це слово завжди викликало якісь неприємні відчуття. Тітка жила у рашці, і казала мені, що невірно казати "нєвєстка", треба казати "сноха", але я все одно казала "нєвєстка". Але зараз, коли зрозуміла, чого саме "сноха".. бррр.... Розумію зараз, згадуючи друзів свого двоюрідного брата, що вони реально такі є, їхні повадки, жарти.... Все на це вказує. Дуже дякую за відео і за вашу просвітницьку роботу
Дякую! Дуже змістовно! Я народилася в Україні. Моїх батьків після війни, як молодих спеціалістів з роzzії, відрядили підіймати промисловість зруйнованої України. Тут вони познайомилися, бо були представниками різних регіонів, тут одружилися, тут народили дітей. Маючи трохи різні типи росіянських родичів я сформувала ще в диинстві суть цієї нації, тому вони мені зрозумілі в аналізі поведінки, але занурення в глибину формування цієї поведінки дуже цікаве! А ще й використання витворів художнього мистецтва з детальним аналізом всіляких дрібниць, як доказ суті наці - це кропіткий труд з неординарним підходом! Дякую вам за вашу працю! Ви надихаєте! Ви закохуєте в Україну! Слава Україні!
Я ще в підлітковому віці, в кінці 80-х читала роман російського письменника, вже на пам'ятаю ні назви, ані прізвища автора, то там вперше узнала про це ганебне явище - снохачество. Події, що описані в романі, відбувалися в Сибіру. Це було дуже поширене явище, особливо, якщо син після одруження їхав десь на заробіткито свекор розвертався на повну, ще й таке було, що декілька синів їхало, лишалися їхні дружини, то й тут свекор до всіх липнув, і діти від нього народжувалися, це жах! Здається, в навіть яких занедбаних і нерозвинених племенах такого ганебного явища не було!
@@ОленаВітренко Так, цей звичай у малолюдних північних племен і народів працює до сих пір. Таким способом, пропонуючи дружину чи доньку гостю, вони захищають свій рід від виродження.
Дзякуй за расповед! Ўзгадаўся маленькі прыклад з жыцця велікаросаў, які аднойчы мне распавяла бабуля. Яна апавядала, што ў сем'ях была вельмі жорсткая дысцыпліна, усе дамачадцы павінныя былі безумоўна слухацца бацьку. Калі ен вяртаўся з поля, прыкладам, нявестка павінна была адразу ж кінуцца яму ў ногі і зняць сапагі. Ніхто не заўважаў яе стану - стомленая яна ці цяжарная, гэта быў яе абавязак. Бабуля не раз назірала, як дзед пінаў нявестку нагою ў сапазе ў цяжарны жывот - таму што яна здымала абутак нязручна для яго... Гэта ўспрымалася як нешта звычайнае. Так, умовы, у якіх жылі простыя расейцы былі вельмі жорскімі і цяжкімі, але дзіўна, што ў іншых народаў, якія часта жылі ў падобных умовах, не было такой жорскасці адно да аднаго. З дзяцінства мая бабуля бачыла толькі гвалт, падман, галечу і вырасла вельмі суровым чалавекам. Мой дзядуля, яе чалавек, быў простым вясковым хлопцам-хахлом. Мяккі, спагардлівы, спачувальны. Ен вельмі пяшчотна любіў бабулю, клапаціўся, каб старыць крэпкую сям'ю. Напачатку яму гэта ўдавалася. Але жорсткасць, засвоенная бабуляй ў дзяцінстве хутка разбурыла іх стасункі і перарасла ў нянавісць. Зло спараджае зло... А шкада...
Мій батько росіянин, хоч і жив в Україні. Я з ним вперше познайомилась в 12 років. Так от він мені розповідав, що донька його друга вичищає кожного дня взуття батька і його друзів, коли ті заходять в гості, і це все робилось якось само собою, як святий обов'язок. Мені то було дивно чути, порахувало рабством.
@@МаринаМарина-л5в8рв мене мій тато, доречі лікар, завідуючий відділення, щовечора начищав взуття собі, мамі, мені і брату, щоб на ранок ми вдягли чисте і сухе(якщо промовили ноги), це для мене було абсолютно в порядку речей, а він так робив, бо так робив і мій дідусь(доречі вчитель математики), він теж чистив взуття щовечора бабусі, тьоті і батьку, бо ж було соромно вийти на вулицю в неочищеному взутті, а жінкам і дітям дихати ваксою шкідливо))) ось тобі і різниця)))
Дуже вдячна за ефір, я вчителька української мови та літератури,хочу сказати,що я вражена та шокована,але ж і заправду ми зовсім не один народ,про ницість росіянців знайомилася в українській літературі,у повному обсязі соціально- психологічного роману,,Хіба ревуть воли, як ясла повні " П.Мирного,ці картини дуже нагадують цей твір.
У них не только снохачество это норма, но и инцест между сыном и матерью. Сыновья насилуют своих матерей, и это у них нормально. Знаю случай из реальной жизни.Женщина со своей матерью и дочкой сбежали в Украину с Урала от отца насильника, который насиловал свою мать.И это было в советское время. Для нас это было дикостью.
Завжди і всюди існує домашнє насильство, на превеликий жаль, але коли це стає « народною традицією» , то це ще жахливіше. Пам’ятаю своїх дідуся і бабусю, працювали важко, багато, бо « асвабадітєлі» звільнили від всього. Ніколи не чула, щоб дідусь піднявтон голосу до бабусі. Завжди вставали дуже рано і завжди разом. Бабуся метушилася біля кухні, дідусь- порався по ґосподарці, всюди вдвох, аж до смерті. Із самого дитинства і до самого кінця пам’ятаю татові слова, кожнісінького ранку: Женю, ти спиш? Вставай, я сніданок приготував. Допоки жив мій чоловік- я НІКОЛИ не готувала ранішню каву, не застеляля сама ліжко, тільки з чоловіком і ще багато можна розказувати про сім’ї , яких знаю. Яка ж велика пропасть між « вєлікімі» і нами.
Вам дуже повезло. А в мене мій батько, щирий українець, кричав майже щодня, міг підняти руку на маму, на мене. По молодості бігав з топором навколо будинку 😣 Потім вже казав, що і його батько так само робив. І взагалі, благополучних сімей мало в моєму оточенні. Якщо не б'ються, не п'ють - то інші таракани, хтось кимсь маніпулює і т.д.
Господи! Как страшно и больно! Я русская по паспорту и обличию. Я выросла в якутской деревне, куда мама сбежала с двумя дочерьми от мужа деспота , хотя его отец,т.е. мой дед был добрейшим человеком,а бабка жестокой . Она издевались над мамой и отец стал вести себя тоже подобным образом. Мне была не понятена неприязнь между русскими и украинцами...мы же одинаково выглядим...я благодаона маме, что она вырвалась из той семьи и я выросла свободолюбивой и независимой. Даже сейчас российские власти не приняли закон против насилия в семье. Многие женщины живут в семейном аду! Мне теперь после просмотра этого видео кое что стало понятнее... Моя свекровь украинка. Она давно уже умерла и мне то уже под 70. Как хорошо, что она не видит этого кошмара. Я не могу спокойно жить, многие из моего окружения точно Тупые - молчаливо поддерживают так называемую СВО. Сыновья покинули РФ. Муж в начале недоумевал:"Что мои сыновья-предатели?" Но сейчас что-то стал понимать...Я плачу и молюсь за вас! Дай Бог вам сил и мужества!
"Однак випробування під час першої шлюбної ночі проходила не лише наречена, а й наречений, який мав продемонструвати свою сексуальну силу, здатність "здобути калину" і, заволодівши дівчиною, показати домінування над нею. Якщо наречений не міг довести свою статеву спроможність і "сходив з дистанції", то таке право надавалося старшому "дружкові" - кровному родичу з боку молодого. Окрім того, "калину" могли добувати й пальцями. Цю процедуру здебільшого проводили "свашки". Отже, можна припустити, що не мало значення, хто буде першим у нареченої - законний чоловік, пан (за правом першої ночі), дружко, чи її позбавлять цноти пальцями; головне - продемонструвати роду чоловіка, що вона цнотлива." Ірина Ігнатенко Кандидатка історичних наук, для ВВС News Україна www.bbc.com/ukrainian/features-56053242
Про снохацтво вперше дізналася з історичного фільму Андрія Смирнова "Жила-была одна баба" (2011рік). І хоча режисер сам росіянин, дуже відверто, натуралістично показав у цьому фільмі жахливість, огидність і ницість життя на їхній дєрєвнє і не тільки на початку минулого століття. Фільм справив на мене гнітюче враження, але така історична правда про наших сусідів, її треба знати...
Я повнистю з вами згидна… Також дывылась цей фильм и була просто в шоци, яки без прав ни и нещасни булы жинкы на великой расее. Слава Украини и весим жинкам Украины!!!
Про снохачєство почула рік тому, була в лютому шоці, що таке дикунство було досить нещодавно. Але мистецькі докази на Вашому каналі - це дещо більш ґрунтовне. Дякую за відео. І окрема подяка за допомогу війську. Переможемо!
Нет в этом смысла. Им пофиг на горе в чужой стране. Вы что считаете что они там часто думают о войне в Украине? Вот вы раньше как часто думали про войну в Афганистане, о том что там люди гибнут, дети гибнут. Как часто вы думали об этом? Чем закончилось эта война? Вы знаете это? А ведь то чем она закончилась частично и есть причина нашей войны. Глупо думать что мир крутится вокруг Украины
У 2014му році я познайомилася з однією сім'єю, яка мене дуже здивувала своїми "порядками". Там жінка шалено ревнувала (!) свою 12річну дочку до свого жениха. Спершу я подумала, що вона оберігає дитину від проблем, але ж ні! Вона явно боялася втратити увагу цього чоловіка. Сама про це говорила. Мовляв, "дочка не так поводиться у його присутності". Це був для мене такий сюр, що я ледве стримувалася, щоб не показати свою гидливість. І лише згодом я довідалася про "снохачєство" та причину її страхів.
Я навіть не очікувала що у світі може існувати такий жах!Це так бридко що навіть у най гірших фантазіях прийти не може .Схоже там знову підтвердили усе що про них думають.Дякую велике за цікаву та шокуючу інформацію💙💛
Неймовірна подяка за просвітництво і поширення нашої української культури. Дякую за це порівняння і демонстрацію прірви між ними і нами Хай вам Бог помагає!
Не пригадую, щоб раніше переглядав якесь із ваших відео, але підписка вже була. Я незрячий з підліткового віку. Як ви розумієте, живописом дуже мало цікавлюсь з об'єктивних причин. Проте зараз було дійсно цікаво та інформативно. Ви досить детально описували кожне полотно, а ще й тема подана так грамотно. Тож чекайте мене у гості ще❤
Про тему «снохачества», я дізнався вперше в період 2014-2015 років, тоді вчився в 11 класі і готував роботу на МАН «права жінки в Київській Русі у 10 12ст». Тоді то, я і був трохи шокований цією темою, адже просто в моїх 17річних мізках це не вкладалось. Може, ще працювали імперські історичні міфи. Але все ж пізніше я все більше розумів, що ментально українці в добу, про яку ви говорите, не дуже сильно змінились з добою розквіту Русі. Кров предків багато вирішує. Вам дякую величезне, ваш контент глибокий та цікавий😊
Мені 70 років. Я із Слобожанщини. Мої батьки про своїх батьків (тобто про моїх дідуся та бабусю), навіть поза очі на " ВИ " говорили. Наприклад: "...батько казали."..., або, ..".мати дуже добрі пиріжки пикли..." Ми, діти, майже ніколи не чули, щоб старші люди при дітях лаялися, а тим більше, щоб матюкалися! Слава захисникам України!!! Смерть рашистським нацистам!!!
Можу підтвердити, що бабуся з дідусем сім'ю оберігали. При онуках (навіть дорослих) не матюкались. І дивлячись на виховання їх дітей-вони займались вихованням і достатньо суворо.
У нашій українській родині важка робота була для чоловіка, а жінка готувала смачні вареники та пекла запашний хліб. Діти росли доглянуті. У хаті було чисто, над образами висіли вишиті красивими орнаментами рушники. Неймовірної краси вишиванки одягалися у неділю до церкви і у великі свята. Горда тим, що я українка!🇺🇦
Чехов приділив увагу цій темі у багатьох своїх творах. І його коробив оцей дикий звичай, який переповзав із селянської хати до т.з."чистого" суспільства, хоч і нечасто. Принаймні приховувалось ретельно. Дякую за увагу до промовистих деталей!
Дуже цікаве відео, вас приємно слухати. Про снохачєство чула вперше, здається, від Маріам Найєм. Були навіть якісь етнографічні дослідження, які показали, що молоді українські родини по можливості відділялись від батьків, що робило їх незалежною самостійною одиницею суспільства. А на росії усі жили в одній великій хаті, в якій підпорядковувалися діду, що й доводило до таких традицій. В Україні також були поодинокі випадки снохачєства, насікльки пам'ятаю, зафіксовані Франком, але це не було нормою. Можливо саме через такий суспільний устрій - в нас свообода, незалежність, право голосу й відносний контроль над власною долею, а в них підпорядковування протягом всього життя одній часто тиранічній людині, яку ти не обирав - й довело до того наскільки фундаментально різними є наші суспільства. Дякую за роботу!
@@ukrkomentar ви цитуєте слова Франка? На Західній Україні живуть відокремленими групами русини, як вони себе називають - карпатороси, і невідомо, що там робиться. Але наскільки мені відомо, зазвичай, там батько за будь-яких умов мав збудувати дочці до заміжжя хату, аби не віддавати її на поталу свекрам. А от у нас на Правобережжі досі є російські села, і там реально робиться казна що.
Мій дідусь Андрій Нечипорович народився в 1903 році одружився на Хевронії і в них народилося троє синів Володимир,Петро,Яків-мій тато,і одна донька Віра,але в сім'ї називали її Соня.Дідусь служив у польському війську всі його сини гарно малювали і по синівській лінії це передавалося далі Моїй доньці від мого тата Якова передався талант до малювання ,а ще моя донька є лівша так само як і мій тато Яків .Дідусь Андрій як і бабуся були віруючими людьми,пам'ятаю як один із чинів дідуся Петро намалював йому картину,вона висіла у нього над ліжком ,на картині було написано :"гукайте Правду і Правда визволить вас".На іншій уартині було написано :"будь вірний аж до смерті".Пам'ятаю,коли я вчила польську мову на курсах при католицькому польському костелі,то ділусь допомагав мені писати короткі тексти Наприклад Na stacji pociagowej.Дідусь Андрій дуже радів,що в своїх 93 роки мав гарну пам'ять і міг ще й онучці допомагати ,він сів за стіл і власноруч написав мені польсько мовою .А коли сердився ,то казав ,а то шо за комедія.Бог дав йому здоров'я,бо дідусь Андрій ьув Богу вірний ,аж до смерті.Зранку він вставав молився і голосно співав Псалми Давида.Найулюбленіший наш з ним Псалм був Христос вийшов з Храму із учениками...Дуже любив мед,бджіл і пасіку,коли див у селі ма 5 гектарів землі.Коли мій тато Яків помер то мені запам'яталися його великі руки,що вміли робити все.Мій тато сам добудував до нашого будинку велику кухню і другу уімнату над кухнею,а оскілтки був художником ,то зробив стіни круглими як в башні ,сам зробив дах ,підлогу ,вставив вікна ,сам зробив вхідні двері,сам зварив забор .А ще мій тато Яків гарно малював портрети людей ,він працював в школі вчителем праці,бо був майстром на всі руки,сам ремонтував машини що були в школі не було такої роботи яку б він не міг зробити.Коли мій тато сердився то завжди казав:"ах ти ж скот ьезрогий"То були найстрашніші слова від нього.Старший син мого дідуся Андрія Володимир теж віруючий ще досі живий його старший син художник скрипач його донька теж скрипачка грає в оркестрі ,вона перша скрипка її чоловік диригент.В мене від тата гарний голос є дине що мені дає наснагу в житті це мої дітки і спів
Був на росії ще один жахливий звичай, особливо у північно-західній її частині. Він існував аж до 30-х років минулого століття. Якщо у сім'ї народжувалися тільки дівчата, невісток бути не могло, і доглядати старих батьків було нікому. В таких випадкам батьки ламали ніжку наймолодшій дочці. Не сильно, щоб могла ходити, але була б кульгава. Навіщо? А кульгаву ніхто заміж не візьме, і вона доглядатиме батьків у старості. Батьківська та материнська любов просто зашкалює!
@@iddqd777 Тобто, раз це українська казка, то ви вирішили що треба втілювати це в життя?! Це ви так старалися украсти і скопіювати все, що є в Україні, і неважливі деталі?! Божевільні
Як завжди дуже цікаво вас дивитись і слухати, дізнаватись багато нового, про що ми навіть не здогадувались. Чим більше дізнаюсь правди про росіянців- тим більше вони визивають у мене огидність і ненависть. А ми ще не розуміємо: Чому вони такі дикі, скажені і страшні збоченці..., а все тому, що у них це у крові вже із покоління у покоління переходить...і ці "снохачества"- інцести...Ніколи ми не були одним народом, і не будемо НІКОЛИ !!! Ми зовсім РІЗНІ...
Моя русофобія не сталі більшою, не стала меньшою. Я маю тата росіянина, то ж і родню на росєє... Тому,я з дитинства ото фсьо піздєцове буття бачила, у Красноярському краю.... Не хочу і згадувати 😞🤦🏼цікаво що перебування тата в Україні,більш ніж 40 років, не зробили з нього українця. Він так і лишився російським лайном. Усі ці ганебні схильності, згадані у відео, були у мого НЕ дорогого татуся. 💔
У мене також росіянин батько і мати українка. Ще за Союзу на Донбас переїхала сім'я батькового брата, там влаштувалися, прийняли все українське. Їх син, мій двоюрідний брат до останнього не вірив, не хотів, що росія нападе.... його замучили.... поранили його дружину... вона помирала три дні... Боги будуть справедливі, є на світі правосуддя.
Жах... Аж невіриться, що таке могло бути. Моїй прабабусі з Пензи пощастило, що вийшла заміж за українця. В наших селах знаю, що була традиція в давнину, що якщо брат помер, а в нього залишилась молода дружина, то інший брат міг запропонувати їй шлюб. Шлюб, а не розпусту. А ще якщо діти залишались сиротами, то про них повинні були дбати хресні батьки. Тому часто брали за кумів родичів чи добрих сусідів. В Львівській області навіть знаю звичай, що хресних батьків обирали одних і тих же для усіх дітей
Враховуючи це знання, багато що став зрозумілим про наших шалених сусідів. Аморальність в багатовікових традиціях руzких пояснює їх злочини проти українського народу.😢 😢
Дякую. Який жах. Вперше приїхала з батьками в росію на два дні у 1983, коли мені було 14 років (моя сестра отримала направлення туди після навчання). По цей день пам'ятаю як у сільських дворах не було туалетів. А ходили в садок чи на город справляти нужду. Це було б смішно, якби не було так сумно і гидко. вЄЛІКАЯ рОСІЯ
А й взаправду, що художники тих часів в своїх полотнах багато чого розповідали з того, що запримічували бо розумом були кмітливими І око мали швидке. Дякую за вашу працю !
Це відео - продукт високої інтелектуальної праці, необхідно перекласти на англійську! Щоб якомога більше людей у світі прозріло. Соссія активно кліпає фейки, гартуючи навколо своїх інтересів світ, то чому б нам не почати перекладати і поширювати якісні дослідницькі роботи, формуючи позитивну думку про все українське
В Україні на той час Жінка мала право законно розвестися! А той і набить Чоловіка, перша зброя була качалка... слухайте дует Одарки та Карася, Гулака-Артемовського. Там Вона чітко попереджує свого Чоловіка, що розведеться з ним. Дуже вдячна Вам за Вашу працю - дослідження... . Це важливо...
Дуже дякую за Вашу працю, такій канал обов'язково треба у нашому суспільстві. Історія України повинні знати у різних сферах, а цей контекст, ще й виявляється цікавим пізнання. ДЯКУЮ
Уявляю, як важко було досліджувати цю тему. В мене ком в горло підходить від самого слова "снохачество". Однак це важливо розуміти різницю між нами і тими ненормальними збоченцями. Дякую вам за цікаве хоч і важке відео. Наснаги вам і натхнення!
Ось воно, звідки "сношаться". Мені ніколи не подобався цей вираз. Тепер зрозуміла чому. Про подібне вже чула, давно. Дякуючи інтернету та тому контенту, яким цікавлюсь. Вам щиро дякую. Миру нашій нації.
Дякую за відео. Чесно кажучи, не знала про таку традицію. Але більше мене вразила історія художника Маковського і тот факт, що українське село тоді порівнювали з італійським, і що у художників була мода на українське, не знала про це
5:04. Так приємно чути слово "брунатний"! Наочно бачити, що я не один! Я його використовую, але у місті Дніпро, мені додатково, після кожного уживання, доводиться додатково пояснювати, що я мав на увазі.
Ваші лекції відкривають очі на багато тем, які були закриті від громадськості, а ви допомагаєте зрозуміти, що ми не один народ і культура у нас інша. Велике вам спасибі
Я завжди знала що ненавидіти треба обґрунтовано. Є! Робота в 10ку! Дякую команді❤ І до художніх виставок тепер ставитимуся по іншому. Задаватиму питання. Дякую, ви зробили мій світ наповненішим
Щиро дякую за чудову лекцію! Глибоко професійно та дуже цікаво! І, головне, що ці історичні знання вкрай необхідно донести кожному українцю! Наснаги Вам і Здоров"я!
Ніколи не цікавився таким. Проте це відео не відпустило аж до самого кінця. Час просто швидко пролетів. Відкрив для себе, щось зовсім нове і дійсно відчув, що торкнувся мистецтва. Дуже дякую.
Бабуся розповідала, що один з наших предків прийшов у її рідне село, бо від нього всі дружини йшли, а одна залишилась, проте розкрила таємницю чому - бо погодилась з його батьком спати і він не вигнав її з ізби. Вгадайте з якого регіону він переїхав…😑
Не зрозуміло до кінця чому йшли жінки? І чому в українському селі йому пішли на зустріч з його збочинською потребою, чи ви не досить зрозуміло описали ситуацію... А те, що потім ці потвори, переїхавши в Україну, почали впроваджувати всі ці збочення видно з того, що всі керівні посади за совка були за кацапами і вони з багатьох українок робили своїх шльондр, особливо через приналежність до комуністичної партії. Цікаво: хоч хтось за часів совка осмілився таких комуністок намалювати... Але саме такі зараз рвуть жопу за минулим, тобто за совком, в якому ТАКІ РОБИЛИ КАР'ЄРУ, щоб жити краще за інших...
Я в шоці від цього. Ми дуже різні з тими безбожними людьми. Українці пішли від трипільців із високою культурою. У нас такого кошмару немає, хати у нас чисті, гарно убрані, у дворах квіти і порядок. Снохачества у нас немає і ніколи не було. Зробіть перевод, нехай всі знають про цих нікчем..
Дуже дякую за випуск 🙏 Ніколи не думала, що слухати про мистецтво може бути так захопливо цікаво)) Це дійсно додатковий доказ того, яка велика та глибока різниця між нами та "братським народом". Дуже чекаю наступні випуски 😉
Це не вiдноситься до мистецтва, але якось дивилась фiльм Кровава бариня, тепер розумiю що таке явище могло бути тiльки на московських болотах. Про снохачество почула перший раз ще в кiнцi 80х в книзi Хмiль, це мене дуже вразило, але я i подумати не могла що це в них так розповсюджено. Це просто жах, добре що я украïнка... слава Украïнi! Слава ЗСУ!.
Була в нашої родини знайома добра жінка, родом була з росії,Воронежскої обл. Борисоглебск.От вона і розповідала мені про снохачество, це були 80 роки, я була молода і в моя голова не могла помістити таку дикість.
Спочатку слухала і дивилися, потім поствила "лайк", а завершилося моє споглядання закінчилося підпискою. Дякую величезне за ваш континент і манеру його подачі! ❤
Дякую за вашу працю. Дуже цікаво слухати і дивитися ваш професійний аналіз. Я помітила вплив вашого контенту на своє сприйняття. Тепер, коли споглядаю якісь твори, якщо щось чіпляє, звертаю увагу і будую гіпотези, ґрунтуючись на отриманому досвіді.
Це жах, це ницість, це повне скурвлення цілої недонації. Тому і живуть заздрістю до усього живого і справжнього.
Дякую. Як завжди чудово і цікаво.
Поширюйте це знання серед друзів та знайомих
Знаменитый предатель Мазепа жил со своей малолетней крестницей.,что по канонам церкви- сожительство с собственной дочерью
И таскал мазема медаль как хомут- предатель 20кг. И подох весь в гнидах,полоумным.смотри исторические документы.
Боже, яка дикiсть!
Цікаво, що юПкою у нас в Україні називали наплічний верхній одяг. А юБка - це стегновий одяг, але у нас він називався інакше - ми називали це "спідниця". Це різні речі. Спідниця поступово замінила плахту після революції 1917 року.
Тобто навіть тут ми абсолютно різні....
Це правда! У них і є скурвлення в реаліях. Навіть знаю два випадки, від знайомих росіянців х Московської області. Випадки, які були в їхніх сім'ях, вони ділилися ціїю сторінкою їхнього життя!
Часто згадую мою бабцю з дідом - обидва з сіверщини, зсиротілі й бідні після голодомору… більшого рівноправʼя в родині ніде не побачиш, воно було природнім, поки жінка готувала сніданок, чоловік збирав доньок до школи, коси їм заплетав - це спогади моєї мами… вставав посеред ночі, топив хату, щоб взимку діти не мерзли і було тепло коли зранку встануть. йде з роботи по вулиці й каже, це моя жінка борщу наварила, бо воно йому пахло - ніколи не помилявся 😂 що таке розлучення не знали. Одружувалися у національному українському вбранні що бабуся сама вишили - це моя найулюбленіша фотографія
Супер )) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Так душевно пишете
Яка красива історія🥹 Мені аж закортілося подивитися на Ваші сімейні фото та повністю відчути цю історію любові ❤
Як би Ви запитали свою бабусю, вона би Вам відповіла, що в прикордонних з Кацапстаном областях, на Сумщині та Слобожанщині, не знаю про Чернігівщину існували українські та кацапські села... УКРАЇНЦЯМ БУЛО ЗАБОРОНЕНО БРАТИ ШЛЮБИ З КАЦАПАМИ. Тільки при СРСРрі почалося "кровосмєшеніє", звідти походять "какаразніца" та "Крим - нє бутєрброд"
@@frenchpovar дякую. Насправді, їхня доля - це й трагедія українського селянства, зголодомореного, змушеного шукати роботи у місті щоб мати хоча б що їсти. Це були люди, що не уявляли собі життя без праці на своїй землі. Ото й побудували самі маленьку хату на краю міста, що б зранку виходити і відчувати землю під ногами, бо як його жити на тому «етажі». Прості, працьовиті люди, з природнім відчуттям відповідальності за одне одного, за дітей, за землю що обробляли, за худобу що мали. На Паску хата мала бути побілена, вікна вимиті, все мало бути як у віночку до свята. Борщ варився з молитвою отче наш, бо то святе, щоб був як вино до причастя. Пісні співали колишні, на радіо таких ніколи чули 😂
Мегі 74. Я росла у великій сім'ї, де були мама, тато, дідусь їз бабусею, 3 хлопців і ми з сестрою. Хлопців вже не має, а сестрі вже 87. Ми ніколи не чули, як старші сварилися, ні одного матюка я не почула не від кого. Хай спочивають мої померлі рідні вічним сном, світла їм пам'ять, а сестрі зичу здоров'я
Дякую за ваші програми. А сьогодні дякую вдвічі. Ця програма яскраво і точно показала різницю між російським і українським народами.
Може ми й бунтарі, у якомусь розумінні, але ми не раби. Нам злочині накази не указ. Нам чужого не потрібно, але за своє будемо боротися
Слава Україні, слава нації
Так можецарІвангрозний убив свого сина за сношеніє з Царською коханкою?
В мене дідусь бабусю називав змія🤣🤣🤣 то реготала пів вулиці😄😄
Смерть ворогам!
дай Боже здоров’я Вам і Вашим близьким♥️
😂🎉😢😮😅 0:04 74
Мого діда з Винниці совети зіслали до Сибиру, там він одружився, народилася діти, серед них моя мама,яка у 16 років сказала,що хоче повернутися на батьківщину, дякую Богу та моїй героїчній мамі,що вона це зробила,як би не було важко, вона впоралася, завдяки цьому, ми її діти та онуки живимо у прекрасній країні, а не на тих болотах.
Та ж саме з моїми батьками повернулися і живуть в Івано-Франківську
Люблю вас, мої співвітчизники. Нехай Господь вас захищає у цей тяжкий час випробувань для нашої рідної неньки рідненької України.
Посмотрим куда тебя глобалисты сошлют.
Як же я вдячна Господу,якщо вiн е, що я украiнка.
Який ти страшний
Дякую Вам. Я вчителька історії, пенсіонерка, але із насолодою слухаю Вас . Здоров'я і натхнення .
Дякую за ваш коментар ) розповідайте про нас друзям ))
@@kulturtriggerІ на одної з картин художник також передав психологічний стан молодиці в червоному, в неї руки схрещені на животі, поза захисту і разгубленості. Дякуємо за такі психологічні полотна, для мене це відкриття. Дуже цікаво Вас слухати.
@@cherducks8851також звернула на це увагу. Не схоже, що вона щаслива чи прихильна до залицяльника. А вигребе вона, якщо що. Бо син на атца руку постремається підняти, а на бабі виплесне свою безпорадність...
@@cherducks8851взяла б то коромисло та по спині старому козлу😡
@@kulturtrigger
В семидесятих роках мій чоловік їздив туди на заробітки. Розказував, що дуже п'ють їхні чоловіки, в сорок років це старі діди, їх дружини потім живуть статевим життям з своїми син очками. Це норма.
Дякую вам за вашу роботу.Ви праві:нічого спільного у нас з росіянцями немає. Тільки повітря,яким ми дихаємо,і то в Україні воно ліпше!
Треба те наше повітря з їхніх глоток виривати
Зіпсують своє повітря "русским духом" і пруться за до інших за свіжим
@@oksanagerman8433ой. Тут не так. «руський дух» це наше. До речі баба-Яга образ рабзіян, який казав що їй воняє. І який жив в «ізбушкє на курячих ніжках». Бо це собі поховання в іхніх болотах
@@kulturtrigger до речі. Це також цікава тема. Розказали би ви про образ баби-Яги. Він теж широко розкрити в мистецтві. Але зараз (нажаль!) українці зайшлися цю мерзотну істоту називати слідом за рабзіянами ((повитухою)) і ((цилителькою)). Бо всі крім рабзіян вважають це слово найжахливішим жахом, огидною смертю, язвою, прокляттям і нещадну нечисть.
Безумовно, що руський - то наш, а от "русский" - то їх. Мабуть ота зайва "с" і смердить :)@@doulaua
Давно колись читав про цю старовинну скрєпную російську традицію, тому йобнутими вони для мене стали ще до 2014-го року)))
Дякую за цікавий контент 👍
Слава Збройним Силам України!
Ага, і цю свою хворобу вони хочуть поширити й на нас, називаючи нас також русскімі, хоть і взбєсівшиміся. І от тепер цікаво хто ж тут збєсілся, з такими традиціями?
Ще для більшого офігівання раджу почитати глубінниє колибєльниє. Що то за вовчок який кусає дитину за бочок і як російська курва чекає, коли буде жерти смачне на поминках своєї замореної дитини. Тому ці тварини зовсім не дивують на інтерв'ю у Золкіна.
Недавно у таджика спитала чи він чув про цю російську традицію, і він сказав що так, чув і в шоці😅
@@kulturtriggerсаме так!💔💔 Господи, Помилуй!💔🙏
Если узнавали об этом грех,то сноху могли убить на месте могли прилюдно.
Мазепа- жил со своей крестницей- малолеткой- это грех церковный,как с дочерью- предатель,педофил и развратник.
И они нас учат!
Для мене не новина про стосунки в сім'ях московитів, але що разу це все більше дно та огида...
Дякую за працю!
Смерть ворогам!
Дно дніщєнське, це факт
@@kulturtrigger
За такое,сноху,если узнавали,то так наказывали.мама не горюй!
@@ЛюдмилаПолякова-л9б чим наказували? Хустку дарували?
Щиро дякую за подання цієї інформації! Ваша розповідь цікава і динамічна! Продовжуйте працювати также натхненно!!! Слався УКРАЇНО!!!
Не убедил в украине тоже есть
Дякую за прекрасний канал і випуски! З кожним разом все цікавіше і цікавіше! Всіх благ! Підтримуємо! Слава Україні!
Куди ж уже цікавіше ))))))
@@kulturtrigger, тема сексу завжди буде цікавити людство!
Героям слава! Ганьба пацакам!
Вітання від хлопців з 46 бригади, дякую Друже.
Дякую за вашу найціннішу роботу у всесвіті ) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Хлопцям Героям Слава! 🙏🇺🇦🔱
Вітання, любов та подяка хлопцям 47 бригади і всім захисникам, які боронили і боронять нашу Україну!
Лишайтеся в НЕУСТАННІЙ Божій Опіці, дорогі лицарі наші!🙏🌹
Благослови вас Боже, дітки!!!!!!
Моя подруга поіхала з нареченим , це був 1998 рік, в російське село ( назву не пам‘ятаю) до батьків нареченого . Так як наречений казав, що його батькі старенькі . Виявилося вони дуже бідні і крім районного містечка ніде не були .
З України «наречені» везли повний автомобіль продуктів . Подруга не розуміла , навіщо везти продукти, якщо можливо купити на місті . Приїхавши зрозуміла , одна ізба , ледь дише . Поряд не має магазинів і далеко сусіди . Все заросло травою і одне дерево- груша. Під грушею брудна діжка і в ній бражка. Пьють всі, навіть діти . Привезену їжу швидко розібрали і з’їли . Та страшне почалося вночі . До подруги ліз батько нареченого . Наречений спав(втомився😮). А може робив вигляд . Подруга вибігла на подвір’я і седіла в своїй автівці . А вранці поїхала до дому . Так і закінчилося «кохання».
😱
Шкода, що продукти без отрути везли
Харчі невелика плата за те, щоб дізнатись, які насправді ті родичі. То ще дешево спекались такої рідні! @@willvandom1325
НАЖАЛЬ ДИКУВАТІСТЬ ОСТАННІ РОКИ ЗАХОПИЛА У НАШ СЕЛЯНСЬКИЙ ЛЮД - ЙОГО ПРОСТО НІХТО НЕ ДОСЛІДЖУВАВ І ВЕЛИ НАС ВСІХ РАЗОМ НА ЦЮ ВІЙНУ, ЯК НА ЗАКЛАННЯ... ТЕПЕР БУДЕМО БОРОТИСЯ ЗА СВОЇ РОДИ - З ЦІЄЮ РФ ОДНА БІДА, АЛЕ МИ ТЕРПЛЯЧІ.
ЯКЩО РФ НЕ РОЗВАЛИТЬСЯ - ЦЕ СПІТКАЄ І НАШИХ НАЩАДКІВ.
Теперь наверное👉 трассу осваивает
Про це ми навіть в школі вчили на уроках історії. Правда я не можу сказати, чи було це в програмі навчання чи нам просто пощастило мати чудову вчительку Козак Любов Миколаївну? Але оцю різницю традицій ми відчували ще дітьми в 70-80 роки.
А потім я навчалася на Брянщині і до дому могла приїхати 3 рази на рік. Тому поїздила по селам, гостювала у сокурсниць. Вражень хватило на багато років! Не білені хати, витоптані двори без єдиної квіточки, з худоби порося і кілька курок і обов'язкого пес, такий страшний, що обійняти і заплакати. Після таких відвідин мені здавалося, що моя бабуня в селі жила в царському палаці! Скрізь вишиті картини, скатертини, підковдри, рушники. Чисто і квіти до піздньої осені.
Аналогично на Нижнем Поволжье.Не белены ,лебеда в зрист хижой.Нет квитив,нет порядка.
Знайома, замолоду, їздила в село росїї до родичів свого другого чоловіка. Дуже не сподобалося що там як у бомжів дім неохайний, городу нема, сараїв нема, дрова по всьому двору весь рік під дощами і снігом, розмови лише про горілку і п'яні "подвиги".
Бо наша жінка своїми руками щось зробить в хаті для краси. Ну хоча б хату вапном вибілить, і квітів біля хати насіє.
Чорні , дощаті дерев'яні хати бачила у 90-і роки у самому центрі росіі у Тверській області. Була в шоці від цього. Половина цих хат була покинута , а в іншій половині таких же жили місцеві , та різниці між жилими та покинутими не було - все чорне. Також голі двори , доріг нема зовсім. Мабуть вони й зараз так живуть - не здивуюсь , якщо так
10 років тому я гостювала у своїх родичів. Це було якесь село в Іваново, родичі мої досить-таки заможні люди, але все що я бачила за межами їхнього подвіря - це був для мене дуже великий шок. Малесенькі деревяні будиночки, ніде жодної квітки, все якесь чорне, старе і дуже депресивне. Я лише хотіла поскоріше повернутися додому. І бажання знову побувати там в мене ніколи не виникало.
Коли мій тато вчився в інституті,один з його однокурсників- хлопець з Пєрмського краю,яке село не памятаю вже,запросив кількох своїх товаришів на своє весілля. Серед них був і мій тато. Мій наївний ,молодий на той час, тато, їхав на те весілля і сподівався приємно провести час,поїсти смаколиків....Ага...Брага,квашена капуста,картопля в мундирах,шматки смаженого мяса і хліб...Але саме цікаве було потім коли гості всі напилися в хлам і почали " снахачітса" усі з усіма по всіх кутках - дядько з племінницею і т.д. Мій тато якось переночував і вранці втік на першу електричку. Йому зараз за 70,але він досі згадує те все з великою огидою
Мені один чувачок з росії якось розповідав, що дружки з дружками на весіллі також мають переспати і це всі знають. Я тоді в шоці була і не хотіла вірити. Тепер знаю, що не брехав. До речі він був з міста, не села, типу більш цивілізовано наче, не всі з усіма🤦 Хоча хто зна, може не хотів ще більше шокувати.
Це було 20 років тому+-
Їх секта "ликовці" мають такий обряд: після церковних пісень і проповідей усі з усіма починають "снохачиствовать". Якоби божа справа.
Шок 😮😮😮😮😮😮😮😮😮
Не зря ведь есть такая поговорка :'Что за кума, что под кумом не была?"
Это из той - же серии.@@jume811
сюжет для порнхаба😂😂😂
Чудова робота, сміливо зняти покривало і показати симпатикам російської культури сутність московитів - для цього потрібна мужність. Потрібен час. Більшість мого київського оточення не знаходячи аргументів заперечити, замикаються в собі, сприймають як власну образу розвіювання міфів вищості московитів.
Дякую автору і наснаги.
Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Симпатики російської культури люблять її вибірково, тільки те, що їм дозволялося знати і любити. Вони не знають ані історії, ані культури тієї г!вняної росії. Як би знали, їх би знудило і не точно вже не любили. Ба більше, відхрещувалися і не хотіли б мати з росіянами нічого спільного.
Як людина з Києва, раджу міняти оточення;)) щось тут не те😅
Дуже дякую вам, я знала, що вони звуть невістку сноха, воно мені різало слух, але я не замислювалася і не звʼязувала це слово із сношенієм…. це дикість…. огидно навіть слухати про це! А ще я була дуже збентежена, коли почула, що діти і батьки розмовляючи між собою, матюкаються і не соромляться цього, це для них природньо… мені було так дивно, бо я знаю , що в Україні до батьків звертаються «Ви»- мамо, Ви, тато, Ви! Вони дійсно якісь дикуни! Матінка Божа, допоможи нам позбавитися таких «Православних», бо ж вони не православні, вони дійсно дикуни! Слава Україні!
Щиро дякую за ваш коментар! Підписуйтеся, а головне - дивіться інші наші сюжети, вони нічим не гірші за цей ) А по змозі - купіть нам "книжку" за нашу працю - www.buymeacoffee.com/kulturtrigger ))
А чому до батьків на Ви не мало хто так говорить
Якщо у ваші сім'ї на "Ви", то не значить, що у всій Україні така традиція є. Здебільшого в селах на західній Україні поширена, але не кругом
@@masia6255Помиляєтеся. Це традиція всіх регіонів проживання українців.
Так, на превеликий жаль, ця традиція відходить в небуття. А посприяла початку зникнення цього звичаю - та сама радянщина.
Щодо західних регіонів України, то звичай цей (як і багато інших, традиційних українських звичаїв) зберігся завдяки тому, що ці українські землі теріторіально знаходяться подалі від росії. Відповідно вплив всього ганебного, що йде з тієї сторони - найменший.
В Сумській області також поширено звертатись до батьків на «Ви». Моя бабуся говорячи про свою матір казала : треба до Їх сходити.
Привіт, я памятаю коли в 1995 році я попав на службу на корабель яки росіяни передавали Україні, який після ремонту переіменовали з "Измаил" на "Чернігів", то там була команда росіян їх було лише 15 чоловік то нас поселили на катері всіх 30 чоловік лише для того щоб не побилися до того часу поки не закінчится строк служби росіян, вони нас називали хохлами і ставились зверхньо, одного разу на вранішній зарядкі ми зустрілися з ними і почалась бійка наші звістно наваляли, а офіцер з пяну сказав "ви не сильно радуйтесь прийдот время и ми все верном назад" мені так запямятались його слова що вже в 2004 коли почалась газова війна я подумав що ось почалось, але ні початок настав в 2014 з тих пір моя русофобія не зменшилась а в 2022 навіть посилилась, дякую за вашу працю..
А мій двоюрідній брат, теж попав на службу чи то 92, чи то 93 рік, на корабель, де були одні росіяни і один він українець. Йому не пощастило, його били, їсти не давали, знущалися з нього сильно. Він три рази тікав з корабля в плавь, дзвонив з вокзалу нам, а потім його арештовували. Благо, відчим його військовий, поїхали і забрали його з Севастополя. Перевели у Бровари. Почала у нього боліти нога, на рентген - а там остомеліт. Потім його комісували. Зламався він ... А був класним хлопцем.
@@ЮлияКорж-ч4ц співчюваю йому я зараз інвалід не ходжу майже не розмовляю і не працюе ліва рука після мікро інсульту в 2007 році стався тому що багато пив але і е мене зламало лише так хочеться встати і піти але ноги не хотять..😂😇
@@ОлександрДанілов-т5з от і мій брат, залишився в 90, п'є пиво, горілочку. Нічого не заробив у своєму житті. Вічно ниє, як йому пагано. Майже з ним не спілкуюся, бо не має з ним про що навіть поговорити 🤷
@@ОлександрДанілов-т5з бажаю вам одужання і сили волі! 🙏
Наступного разу, коли якийсь вестерн буде втирати мені про вєлікую руззкую культуру, запитаю його як він ставиться до феномену снохачєства. Дякую Вам за це відео, суперцікаво.
Отож. І детально розкажіть шо це, де це, коли це і як це їх характеризує ) Щиро дякую за ваш коментар ) Дивіться інші відео на мистецькі теми - у нас їх понад 100, і всі не менш цікаві, ніж це ) І розповідайте про нас друзям ))
Ще коне треба такий контент англійською перекладати.
У вас будет новая традиция👉🌈
У вас, вся госдума геи, во главе с бункерным дедом!😊@@dedMoroz1962
@@dedMoroz1962 у вас?
Мені здається , що від снохачества і пішла дідівщина , коли старший в будинку витворяє , що хоче , а всі інші безправні і мріють коли настане час , щоб стати старшим. Дякую за цікаву оповідь.
Думаю, це прадавні ієрархічні звичаї столітньої глибини
Або навпаки що суті не міняє
Радянські часи принесли дідівщину в суспільство, бо повага до старших дорівнювалв зневага до молрдших
Маю 86 років. Народилася в селі Київської обл. В бідній селянській родині в якій було пʼятеро дітей. Покійні батьки були 1900 р н. На їх долю випало так багато нещасть, що страшно уявити, а частина з них і на мою долю . За довге життя батьків ( 87 та 93 роки) між ними існувала взаємоповага, взаємопорозуміння ,допомога один одному і це було прикладом для нас - дітей. В основному такими були відносини в більшості сімей нашого дуже великого красивого села. Повага до жіноцтва проявлялась в багатьох моментах надзвичайно тяжкого життя. Звичаї життя рашки, це якесь дикунство , про яке чула не один раз , спостерігала під час відряджень в глибинку расєюшки, та десь вдавалось щось і прочитати . Киянка , 13 років проживаю в м. Нант Франції
Дай Боже здоров'я Вам і Вашій родині.
❤❤❤
💖😍👍
Дай Боже здоров'я ❤
Дай Вам Боже здоров'я та довголіття, шановна пані, велика повага Вам, що завжди пам'ятаєте про рідну Батьківщину.
Мне помнится, что я слышала от своих родителей в детстве( они разговаривали между собой) об одной тёте неподалеку жившей от нас, родственницей, что она спала со своим свекром. Это в Беларуси, где-то до войны. Так что мы более "близкий" народ с русским, многие не против теперь в рашку, пропаганда делает свое дело.Видите, пишу по-русски, обучили в школе. Когда-то в 80е ездили с отцом к его другу в Западную Украину на свадьбу, заметила, какое у вас уважительное отношение к женщине и к матери. Очень переживаю за вас теперь.
Була у вас в 1980 р. , бачила , як живуть ваші селяни . Різниця з нашими селами величезна . Це і побут , і спілкування , і відносини у сім'ї . Для мене було справжнє потрясіння .
МолодецьПТАШЕЧКА!
ЩастяЗдоров'яСтаткуНАмногієЛіта!
@@AnnaSnowWhite "хрень" у вашій голові .
Спасибо .
Її мама жила просто в Білорусі, але корені були з рфії.. тому і розповідає вона жахи
Моя бабуся родилася 19 січня на водохрещення 1927 року, піп назвав її Софія , так і до самої її смерті ми її назвали Сонічка і внуки і правнуки і пра пра правнучка якій 3 рочки , і пережила вона таке тяжке життя, все і голодомор і холод і голод ,померла вона у жовтні 2023 році і трішки не дожила до 97 років ! Я сама перша її внучка і сама улюблена була ( у неї було 2 сина , всього нас 4 внучки , 3 правнука і одна правнучка ) Розповідала мені з дитинства як з дідом жили бідно і як були у ного одні труси і вона їх стікала звечора щоб були з ранку чисті і сухі , самі розумієте як бідно жили , а ще у війну її спас кум їхньої родини щоб німці не забрали її до Німеччини , а поті той поїзд наші розбомбили бо не знали що там наші підлітки в вагонах ! Але вона вижила і вивчала мене пісень народних коли мені було 3 роки і памʼятаю я ці гарні пісні до сих пір , і співаємо на святах ! Як почалась війна уже 2022 році , бабуся на огороді в свої 95 рочків ще щось садила і копала а я їй казала сирена ховався , але вона уже не реагувала і казала я уже нічого не боюсь , померла вона в своїй чистій і гарній хаті с вишитими квітами подушками у вісні тихо і мирно !
А не могло бути,що вона завагітніла у ніч його від'їзду,а він телепень не віре або не доганяє,що таке може бути100%😅
Шкода, царствие ïй небесне...😢
Вічна пам'ять бабусі.
@@ЛюдаВолкова-р7чяким боком до написаного вище
Царство небесне вашій бабусі! Світла пам'ять! А вашій родині віка і здоров'я!
Нашої русофобії- ніколи не буде достатньо!!!
Дякую за ваш коментар ) розповідайте про нас друзям ))
100%
Я згодна. Та тільки не подобається мені слово фобія. Ми їх не боїмося а ненавидим. Це різні речі. Треба утворити нове відповідне слово - русоненавистник.
@@Аша-ч9ьВони московити і до Русі не мають ніякого відношення. Це треба нарешті усвідомити всім українцям. Руські - це ми, бо нащадки русів. Те, що Петро 1 вкрав і перейменував Московію на Росію, не дає їм права називатися руськими. Коли вже закінчиться ця брехня?
Фобія , на мій погляд, не завжди позначає страх.Наприклад - арахнофобія- це не стілько страх за павуків. а ненависть , огидлевість до них.@@Аша-ч9ь
Щиро дякую за дууууже цікавий канал!!! Кожного разу дізнаюсь щось нове. Хотілося б зазначити: у 1990 році я зі своїми дітьми та мамою їхали по путівці на оздоровлення до санаторія у Решмі... Це Кінешемський район Іванівська область... Їхали потягом через Москву. Від'їхали від столиці - мама з жахом : "Боже! Доню, куди ми їдимо?!" За вікнами потяга занедбані хати, бур'яни, берези, ялини у "городах-садках"... А ще мене здивувало, що росіяни массово "хворіють" на кліптоманію. Як жалілася кастелянша, тягнули все: рушники, лампочки, сентепон з подушок, радіодеталі з телевізорів... навіть кришталеві підвіски з бра. Дикуни! Росія точно не Україна! Ми різні! Низький уклін всім захисникам нашої Батьківщини на всіх фронтах від цієї навали орків!
а зараз ? у готелях Турціі вже фото в ютубі виставляють, як вони крадуть, подивіться.
@@okowa3866так, є відео, то жах🤣
УКРАЇНА ТОЧНО не московія. Який ЖАХ!
В своїх російських родичів помічала дещо.тепер розумію,чому ра.шисти так себе ведуть.гвалтують,грабують.це в них в крові.
@@okowa3866
Вони не крадуть.
Вони "своє" беруть...
Весь Всесвіт - його (її).
Дякую вам за вашу безцінну працю! Отримала багато корисної інформації з цього відео, а також відповіді на свої ще дитячі питання.
Моя мама з Києва, і я також, а тато з росії(точніше мої бабуся і дідусь були переселенці з України, з Запоріжжя і Херсону, коли в 33-ті роки був голод, їх вивезли на більш благополучні на той момент землі) Так от, коли ми їхали до них в гості, до батьків мого тата, а це були кінець 80-тих, початок 90-тих років, я будучи маленькою звісно діставала батьків КОЛИ МИ ВЖЕ ПРИЇДЕМО??? ЩЕ ДОВГО??
І ось, будучи малою, але спостережливою, я чітко почала розуміти, де Україна, а де вже росія.. - по вигляду хат, по охайності сіл, які ми проїзжали. Я, будучи дитиною, почала бачити чітку РІЗНИЦЮ між українськими селами, з охайними білими хатинками з квітами у дворі і руссскіє дєрєвні, загиджені болотом ізбушкамі, розбитими дорогами і пʼянющими безхатьками йдущими по тій самій розбитій дорозі.. Ось так 😊 То для мене давно ЄСТЬ РАЗНІЦА. Пишаюсь, що я, хоч і мала родичів на рассєє, все ж немаю ніякого відношення до цих нелюдів.
Молодець ПТАШЕЧКА!
ЩастяЗдоров'яСтаткуНАмногієЛіта!
Це жесть, дякую Богу що я Українець !!!
Слава Україні Господь Бог з нами !!!
Дякую Боже, що я не москаль 😄
😂😂😂😂😂😂😂3😂
@@БорисЧеркасский-п7ъ, обкурився
А других наций в Украине нет ,а???????Гитлерёныши
В чём слава малец? Надеюсь ты хорошо спрятался или спряталась от властей, а то на фронте все ваши персоны (к моему) сожалению очень нужны в качестве мяса
Дякую за працю! Так боляче усвідомлювати, що було таке, і цей огидний велікокультурний народ буде нас навчати і стидити за те, що українці - малокультурні селюки. І їм це вдалося, нажаль. Але в нас є можливість змінити все це, дякую за Вашу просвітницьку діяльність, вона неймовірно важлива для нас!
Треба перекладати такі лекції різними мовами, щоб світ знав правду. Дякую за вашу працю💛💙
Начинайте
Ну-ну, перекладайте. Весь мир уже начинает понимать вашу нацистскую суть, а так, ещё быстрее поймёт 😂
@@РулонОбоев-л2эПотому макрон сказал,что войска НАТО придут на помощь Украине в войне с фашистами😂😂😂. Думаешь георгиевская ленточка и празднование 9 мая гарантирует Россию от фашизма. Нет... В 21 веке фашизм приехал в Россию. Фашизм всегда ненавидит какую нибудь одну нацию и пытается ее уничтожить. Чем все закончится - все знают.
Позорисько! Нудить від вас!
@@РулонОбоев-л2эт ні, весь світ вже знає, що сросіяни, називаюсь себе антифашистами і є тими самими фашистами, з якими дєди ваєвалі. Тому, посмійтесь із своєї тупості і убогості.
Не знаю як ютуб підсунув мені це відео, але це було ДУЖЕ цікаво! Це, чесно кажучи, було відкриттям, що живопис це так... глибоко і об'ємно інформативно. Дякую Вам за працю!
І так, русофобія моя стала значно обгрунтованішою. Ви додали ще трохи натхнення в нашу вимушену працю по дерусіфікації нашої країни! 😉
Зовсім не дивно, що вони такі дикі до війни - з такими традиціями. Народ збоченців
Так, в них це аж норма
Збоченці це ще м'яко сказано
Не народ,а зброд🤮
Збоченці це ще нічого, тут питання в майбутній генетиці.
@@Artyrian_Tylerоце ж вам і генетика: бачили, "що" приперлося до нашої України?(((( упирі, людожери, злодії, ґвалтівники, брехуни, крадії...По-укр.ці назви ще не дуже й гнівні, як би було треба(((
Здається, я почав розуміти, для чого і від кого була збудована Велика китайська стіна.
Здається, що її треба добудувати від Азовського до Балтійського...
100%, в яблучко!
Обожнюю ваш канал! З нетерпінням чекаю на ваші нові випуски.
Юхххуу )) розповідайте про нас друзям ))
В далекі 80 - ті роки я зустрічалася з хлопцем, який мав російське прізвище Мєдвєдєв. Ми жили в маленькому містечку на Донеччині, в ті часи не дуже замислювалися , особливо молоді, хто є хто по національності. І от почала я помічати, що батько мого хлопця приділяє забагато уваги мені , особливо, коли мій коханий чимось зайнятий. Далі- більше. Коли мого хлопця призвали до армії, його батько став запрошувати мене то у парк , то до ресторану. Я відсікла всі ці пропозиції, тоді цей чолов'яга став писати моєму хлопцю , що я не варта його уваги , і хай спочатку отримає вищу освіту , а потім може закохатися . Не отримала підтримки від коханого, який вважав , що батько має рацію. Вийшла заміж за іншого і не шкодую про це. Бо невідомо , чим це могло закінчитися
Моя бабуся вчителька....
Так знала багато випадків педофілії, поки свекор до невістки , то батько до доньки молодших класів
@@viktoriyaogievskaya796Боже,які ж вони ви потвори! Виродки!
@@viktoriyaogievskaya796де?
@@dimkarpinsky2850 в селах де вчителювала, то давно було, до речі в такому випадку дівчинку здавали в інтернат по тихому, її наймолодші учениці вже на пенсію збираються.
Якщо сказали А, то кажіть і Б. Що це за дослідник Вова Згінь? Чого українське прізвище і пише не по російськи ? Не тягне на факти, А на звичайну підбірку антирос.пропоганди, нажаль, А це не варте уваги, нажаль .
Колись прочитала, що до приходу союзу, в прикордонні, українці не змішувалися з мокшанами. Могли бути поселення, але вони практично не женихалися між собою. Спочатку мені було дивно, оскільки я живу приблизно 150 км від Польщі і у нас в кожного другого є бабуся чи дідусь етнічні поляки, і так по периметру, окрім параші. Дізнавшись про снохачество, я зрозуміла чому. Який український батько, віддав би свою красуню донечку, якій він тяжко працюючи купляв одяг, вінки, стрічки, намиста, дукати, баламути, і згарди ціною в чотири-пять корів, за московита ? (знаючи про снохачество)
а за поляка?
@@виталийкривошеин-е1ы Мій прадідусь був поляком, одружився на молодій вдові українці і разом у них було 15 дітей. Все життя прожив і пропрацював в Україні. Була досить заможна сім'я, незважаючи на багатодітність. Зі сторони батька, теж дідусь був поляком, і в половини моїх знайомих дідусь чи бабуся були поляками. У них же снохачества чи приниження жінки не було як і в українців, то чому б ні?
@@виталийкривошеин-е1ыяк то кажуть "зрівняв ... з пальцем" 🤦
Серйозно не розумієте різниці між слов'янами і мокшами?
Підтверджую те , що навіть якщо жили у одному селі-дЄревнЄ, наприклад ЛаптЄвка Бєлгородської області, то навіть село було поділено на дві половили. Там через все село величезний яр. Так ще у сімедисятих роках на одному боку яра була вулиця на якій жили , як там казали, "хохли", а на іншому .......
І жили разом в одному колгоспі, і працювали разом, і на весілля запрошували, але..... :" - Ти на той бік не ходи, онучок, там "хохли" живуть! -Бабуся,а хто такі "хохли"? - Ой, а нащо воно тобі надо? Ти не ходи, та й все!"!))
Це так, і навіть не тільки на порубіжжі, а й глибше в Харківській області, наприклад, поселення росіян і українські села не змішувались, а, як розповідала жінка з тих країв, навпаки, хлопці ходили стінка на стінку.
Раніше навіть не проводила паралелі із "снохою" і його значенням, але це слово завжди викликало якісь неприємні відчуття. Тітка жила у рашці, і казала мені, що невірно казати "нєвєстка", треба казати "сноха", але я все одно казала "нєвєстка". Але зараз, коли зрозуміла, чого саме "сноха".. бррр.... Розумію зараз, згадуючи друзів свого двоюрідного брата, що вони реально такі є, їхні повадки, жарти.... Все на це вказує. Дуже дякую за відео і за вашу просвітницьку роботу
Дякую! Дуже змістовно! Я народилася в Україні. Моїх батьків після війни, як молодих спеціалістів з роzzії, відрядили підіймати промисловість зруйнованої України. Тут вони познайомилися, бо були представниками різних регіонів, тут одружилися, тут народили дітей. Маючи трохи різні типи росіянських родичів я сформувала ще в диинстві суть цієї нації, тому вони мені зрозумілі в аналізі поведінки, але занурення в глибину формування цієї поведінки дуже цікаве!
А ще й використання витворів художнього мистецтва з детальним аналізом всіляких дрібниць, як доказ суті наці - це кропіткий труд з неординарним підходом! Дякую вам за вашу працю! Ви надихаєте! Ви закохуєте в Україну! Слава Україні!
Я ще в підлітковому віці, в кінці 80-х читала роман російського письменника, вже на пам'ятаю ні назви, ані прізвища автора, то там вперше узнала про це ганебне явище - снохачество. Події, що описані в романі, відбувалися в Сибіру. Це було дуже поширене явище, особливо, якщо син після одруження їхав десь на заробіткито свекор розвертався на повну, ще й таке було, що декілька синів їхало, лишалися їхні дружини, то й тут свекор до всіх липнув, і діти від нього народжувалися, це жах! Здається, в навіть яких занедбаних і нерозвинених племенах такого ганебного явища не було!
Так и есть у чукчей, нанайцев)
Є фільм-"Угрюм-река"
@@ОленаВітренко Так, цей звичай у малолюдних північних племен і народів працює до сих пір. Таким способом, пропонуючи дружину чи доньку гостю, вони захищають свій рід від виродження.
Дзякуй за расповед! Ўзгадаўся маленькі прыклад з жыцця велікаросаў, які аднойчы мне распавяла бабуля. Яна апавядала, што ў сем'ях была вельмі жорсткая дысцыпліна, усе дамачадцы павінныя былі безумоўна слухацца бацьку. Калі ен вяртаўся з поля, прыкладам, нявестка павінна была адразу ж кінуцца яму ў ногі і зняць сапагі. Ніхто не заўважаў яе стану - стомленая яна ці цяжарная, гэта быў яе абавязак. Бабуля не раз назірала, як дзед пінаў нявестку нагою ў сапазе ў цяжарны жывот - таму што яна здымала абутак нязручна для яго... Гэта ўспрымалася як нешта звычайнае. Так, умовы, у якіх жылі простыя расейцы былі вельмі жорскімі і цяжкімі, але дзіўна, што ў іншых народаў, якія часта жылі ў падобных умовах, не было такой жорскасці адно да аднаго. З дзяцінства мая бабуля бачыла толькі гвалт, падман, галечу і вырасла вельмі суровым чалавекам. Мой дзядуля, яе чалавек, быў простым вясковым хлопцам-хахлом. Мяккі, спагардлівы, спачувальны. Ен вельмі пяшчотна любіў бабулю, клапаціўся, каб старыць крэпкую сям'ю. Напачатку яму гэта ўдавалася. Але жорсткасць, засвоенная бабуляй ў дзяцінстве хутка разбурыла іх стасункі і перарасла ў нянавісць. Зло спараджае зло... А шкада...
Дякую за приємну мову, на диво все зрозуміло!
Мій батько росіянин, хоч і жив в Україні. Я з ним вперше познайомилась в 12 років. Так от він мені розповідав, що донька його друга вичищає кожного дня взуття батька і його друзів, коли ті заходять в гості, і це все робилось якось само собою, як святий обов'язок. Мені то було дивно чути, порахувало рабством.
Бо в московитів було таке :"Бьйот,значіт любіт"!А тут не бив,значить не любив!
Які відношення -насилля !
@@МаринаМарина-л5в8рв мене мій тато, доречі лікар, завідуючий відділення, щовечора начищав взуття собі, мамі, мені і брату, щоб на ранок ми вдягли чисте і сухе(якщо промовили ноги), це для мене було абсолютно в порядку речей, а він так робив, бо так робив і мій дідусь(доречі вчитель математики), він теж чистив взуття щовечора бабусі, тьоті і батьку, бо ж було соромно вийти на вулицю в неочищеному взутті, а жінкам і дітям дихати ваксою шкідливо))) ось тобі і різниця)))
Дуже вдячна за ефір, я вчителька української мови та літератури,хочу сказати,що я вражена та шокована,але ж і заправду ми зовсім не один народ,про ницість росіянців знайомилася в українській літературі,у повному обсязі соціально- психологічного роману,,Хіба ревуть воли, як ясла повні " П.Мирного,ці картини дуже нагадують цей твір.
Ваші культурні аналізи рашенського збоченого побуту просто шедеври! Дякую тобі Боже, що я не московит!
Слава Україні!
да ты нацик обычный
Поцікавтеся українським обрядом "комора". І "вечорницями" теж. Героям слава!
@@andrebyche31не суди по себе
@@user-dana-s это про тебя, наци
@@andrebyche31 нет,я слава Богу не русская чтобы быть такой
Дуже дякую за вашу роботу! Це мають бачити і знати всі! Не дай Бог хтось скаже що ми братній народ.
Ще раз дякую за відео ❤
Снохацтво - одна з духовних скреп.
І фізичних ))))
І ця скрєпа в них і досі живе!
ось і шаман співає "моя кров від батька". хвалиться, що не від діда. сумніваюся, щоб йому хтось розповідав, як там все було насправді.
@@sergejivashchenko3958 😆
У них не только снохачество это норма, но и инцест между сыном и матерью. Сыновья насилуют своих матерей, и это у них нормально. Знаю случай из реальной жизни.Женщина со своей матерью и дочкой сбежали в Украину с Урала от отца насильника, который насиловал свою мать.И это было в советское время. Для нас это было дикостью.
така класна прокачка української ідентичності і несхожості з кцпнею! Дивовижний ефект!
Завжди і всюди існує домашнє насильство, на превеликий жаль, але коли це стає « народною традицією» , то це ще жахливіше. Пам’ятаю своїх дідуся і бабусю, працювали важко, багато, бо « асвабадітєлі» звільнили від всього. Ніколи не чула, щоб дідусь піднявтон голосу до бабусі. Завжди вставали дуже рано і завжди разом. Бабуся метушилася біля кухні, дідусь- порався по ґосподарці, всюди вдвох, аж до смерті. Із самого дитинства і до самого кінця пам’ятаю татові слова, кожнісінького ранку: Женю, ти спиш? Вставай, я сніданок приготував. Допоки жив мій чоловік- я НІКОЛИ не готувала ранішню каву, не застеляля сама ліжко, тільки з чоловіком і ще багато можна розказувати про сім’ї , яких знаю. Яка ж велика пропасть між « вєлікімі» і нами.
Вам дуже повезло. А в мене мій батько, щирий українець, кричав майже щодня, міг підняти руку на маму, на мене. По молодості бігав з топором навколо будинку 😣 Потім вже казав, що і його батько так само робив.
І взагалі, благополучних сімей мало в моєму оточенні. Якщо не б'ються, не п'ють - то інші таракани, хтось кимсь маніпулює і т.д.
@@milenakot3219Знайома ситуація. Звісно все залежить від людини, але на болотах таких нелюдей предостатньо
А у якій області Ви народилися?
@@ringooringoo5069 Івано-Франківщина. Тато з Надвірнянського району, мама з Косівського .
Господи! Как страшно и больно! Я русская по паспорту и обличию. Я выросла в якутской деревне, куда мама сбежала с двумя дочерьми от мужа деспота , хотя его отец,т.е. мой дед был добрейшим человеком,а бабка жестокой . Она издевались над мамой и отец стал вести себя тоже подобным образом. Мне была не понятена неприязнь между русскими и украинцами...мы же одинаково выглядим...я благодаона маме, что она вырвалась из той семьи и я выросла свободолюбивой и независимой. Даже сейчас российские власти не приняли закон против насилия в семье. Многие женщины живут в семейном аду! Мне теперь после просмотра этого видео кое что стало понятнее... Моя свекровь украинка. Она давно уже умерла и мне то уже под 70. Как хорошо, что она не видит этого кошмара. Я не могу спокойно жить, многие из моего окружения точно Тупые - молчаливо поддерживают так называемую СВО. Сыновья покинули РФ. Муж в начале недоумевал:"Что мои сыновья-предатели?" Но сейчас что-то стал понимать...Я плачу и молюсь за вас! Дай Бог вам сил и мужества!
Прекрасна робота. Те що ми різні,бачимо тільки походу війни. Виж показали нашу різницю більш культурну,і наглядно. Дякую за пізнавчий приклад!
Я прозріла😮 : сноха- сношеніє! А про червоний поясок дуууже тонко зауважено😂👏👏👏
Не я зауважив, художник зробив )))
@@kulturtrigger пряме пояснення художника ж відсутнє? Це ж Ваша дотепна інтерпретація !
Або сношеніє - сноха
@@AnnaFursova-j2p як варіант
При всій неприязні від того що я почула у відео. Сноха- не є від слова сношеніє. Це додумка.
Моя русофобія тепер стала ще обґрунтованішою! Дякую
"Однак випробування під час першої шлюбної ночі проходила не лише наречена, а й наречений, який мав продемонструвати свою сексуальну силу, здатність "здобути калину" і, заволодівши дівчиною, показати домінування над нею.
Якщо наречений не міг довести свою статеву спроможність і "сходив з дистанції", то таке право надавалося старшому "дружкові" - кровному родичу з боку молодого.
Окрім того, "калину" могли добувати й пальцями. Цю процедуру здебільшого проводили "свашки".
Отже, можна припустити, що не мало значення, хто буде першим у нареченої - законний чоловік, пан (за правом першої ночі), дружко, чи її позбавлять цноти пальцями; головне - продемонструвати роду чоловіка, що вона цнотлива."
Ірина Ігнатенко
Кандидатка історичних наук, для ВВС News Україна www.bbc.com/ukrainian/features-56053242
Це розйоб, вибачте на слові. Мало такого контенту, де і цікаво, і про мистецтво
Стараємось
От дійсно розйоб. Інакше і не скажеш😁
А менi подобаеться....
Роз...б-це як? Що це?
Вибачте.....Я з вами не згоден....ЦЕ РОЗЙОБИЩЕ
Про снохацтво вперше дізналася з історичного фільму Андрія Смирнова "Жила-была одна баба" (2011рік). І хоча режисер сам росіянин, дуже відверто, натуралістично показав у цьому фільмі жахливість, огидність і ницість життя на їхній дєрєвнє і не тільки на початку минулого століття. Фільм справив на мене гнітюче враження, але така історична правда про наших сусідів, її треба знати...
Я повнистю з вами згидна… Також дывылась цей фильм и була просто в шоци, яки без прав ни и нещасни булы жинкы на великой расее. Слава Украини и весим жинкам Украины!!!
Жахливий фільм...
Також була в шоці
Про снохачєство почула рік тому, була в лютому шоці, що таке дикунство було досить нещодавно. Але мистецькі докази на Вашому каналі - це дещо більш ґрунтовне. Дякую за відео. І окрема подяка за допомогу війську. Переможемо!
Чому нема таких відео на англійській мові, щоб охолоджувати романтизм до "душевних", який зростає на заході??
Нет в этом смысла. Им пофиг на горе в чужой стране. Вы что считаете что они там часто думают о войне в Украине? Вот вы раньше как часто думали про войну в Афганистане, о том что там люди гибнут, дети гибнут. Как часто вы думали об этом? Чем закончилось эта война? Вы знаете это? А ведь то чем она закончилась частично и есть причина нашей войны.
Глупо думать что мир крутится вокруг Украины
У 2014му році я познайомилася з однією сім'єю, яка мене дуже здивувала своїми "порядками". Там жінка шалено ревнувала (!) свою 12річну дочку до свого жениха. Спершу я подумала, що вона оберігає дитину від проблем, але ж ні! Вона явно боялася втратити увагу цього чоловіка. Сама про це говорила. Мовляв, "дочка не так поводиться у його присутності". Це був для мене такий сюр, що я ледве стримувалася, щоб не показати свою гидливість. І лише згодом я довідалася про "снохачєство" та причину її страхів.
Дякую за ваш коментар ) розповідайте про нас друзям ))
А то на Украине нет такого???смотри полицейские сводки.это те факты, что попали в сводки.
@@ЛюдмилаПолякова-л9б в Україні нема такого. Є тільки на росії. Це нам показали у 2022 російські солдати-гвалтівники літніх жінок і дітей під Києвом.
Жах 😰
@@ЛюдмилаПолякова-л9бце канал про культуру , про мистецтво, про відмінність двох народів і культур.
Боже милий , українська дівчина мала право відмовити виносячи гарбуза ,якщо не хотіла заміж за чоловіка і батьки це поважали.
Я навіть не очікувала що у світі може існувати такий жах!Це так бридко що навіть у най гірших фантазіях прийти не може .Схоже там знову підтвердили усе що про них думають.Дякую велике за цікаву та шокуючу інформацію💙💛
Дякую за ваш коментар ) розповідайте про нас друзям ))
Вот именно и в страшном сне не приснится что он несёт.
Що,? Правда очі ріже?
@@ЛіліяЗайченко-б2ю нет очи риже твоя тупость и скудность ума.
@@onohiokn2683, історичний факт.
Це просто жах , в страшному сні це не побачиш. Ось чому їхні нащадки по звірячому поводяться , це їх генетика .
Неймовірна подяка за просвітництво і поширення нашої української культури. Дякую за це порівняння і демонстрацію прірви між ними і нами
Хай вам Бог помагає!
Не пригадую, щоб раніше переглядав якесь із ваших відео, але підписка вже була.
Я незрячий з підліткового віку. Як ви розумієте, живописом дуже мало цікавлюсь з об'єктивних причин. Проте зараз було дійсно цікаво та інформативно. Ви досить детально описували кожне полотно, а ще й тема подана так грамотно. Тож чекайте мене у гості ще❤
Про тему «снохачества», я дізнався вперше в період 2014-2015 років, тоді вчився в 11 класі і готував роботу на МАН «права жінки в Київській Русі у 10 12ст». Тоді то, я і був трохи шокований цією темою, адже просто в моїх 17річних мізках це не вкладалось. Може, ще працювали імперські історичні міфи. Але все ж пізніше я все більше розумів, що ментально українці в добу, про яку ви говорите, не дуже сильно змінились з добою розквіту Русі. Кров предків багато вирішує. Вам дякую величезне, ваш контент глибокий та цікавий😊
Та якраз ми зробили ставку на нуклеарні сім'ї значно раніше, ніж мсклки ))
Мені 70 років. Я із Слобожанщини. Мої батьки про своїх батьків (тобто про моїх дідуся та бабусю), навіть поза очі на " ВИ " говорили. Наприклад: "...батько казали."..., або, ..".мати дуже добрі пиріжки пикли..." Ми, діти, майже ніколи не чули, щоб старші люди при дітях лаялися, а тим більше, щоб матюкалися! Слава захисникам України!!! Смерть рашистським нацистам!!!
ПОДІЛЛЯ.Теж так кажуть.Мама казали, тато прийшли, бабця кличуть, дідусь ідуть.
Можу підтвердити, що бабуся з дідусем сім'ю оберігали. При онуках (навіть дорослих) не матюкались. І дивлячись на виховання їх дітей-вони займались вихованням і достатньо суворо.
Мені 33, сама з Рівного, і батьки теж зверталися на "ви" до моїх бабусь і дідусів.
Вы знаете, мы в семье родителей тоже называли на "ВЫ". Моя мамочка умерла в 2017 году на 92 году жизни. Свет душе её.
Так детально і цікаво показали різницю української і російської культури. Я в захваті 🔥
У нашій українській родині важка робота була для чоловіка, а жінка готувала смачні вареники та пекла запашний хліб. Діти росли доглянуті. У хаті було чисто, над образами висіли вишиті красивими орнаментами рушники. Неймовірної краси вишиванки одягалися у неділю до церкви і у великі свята.
Горда тим, що я українка!🇺🇦
У вашій родині жінки не приймали участь в жнивах, показаних на картинах Пимоненка? Чи для вас це не важка робота?
Це коли таке було щоб жінка в українській родині займалась тільки дітьми та варениками?
А діти і вареники - то легка справа?
@@mattomashiron3608 а прясти ткати шити і тд це хто робив?
@@jackmalfred9279 а ще ж город був) а ще прання і прибирання, до того ж без пральних машин і пилососів..
Чехов приділив увагу цій темі у багатьох своїх творах. І його коробив оцей дикий звичай, який переповзав із селянської хати до т.з."чистого" суспільства, хоч і нечасто. Принаймні приховувалось ретельно.
Дякую за увагу до промовистих деталей!
Ну Чехов з Таганрогу, а це українське місто, наші традиції. Ясно, що русняві його шокували
Дуже цікаве відео, вас приємно слухати. Про снохачєство чула вперше, здається, від Маріам Найєм. Були навіть якісь етнографічні дослідження, які показали, що молоді українські родини по можливості відділялись від батьків, що робило їх незалежною самостійною одиницею суспільства. А на росії усі жили в одній великій хаті, в якій підпорядковувалися діду, що й доводило до таких традицій. В Україні також були поодинокі випадки снохачєства, насікльки пам'ятаю, зафіксовані Франком, але це не було нормою. Можливо саме через такий суспільний устрій - в нас свообода, незалежність, право голосу й відносний контроль над власною долею, а в них підпорядковування протягом всього життя одній часто тиранічній людині, яку ти не обирав - й довело до того наскільки фундаментально різними є наші суспільства. Дякую за роботу!
А можна конкретно, - де саме випадки снохачєства, зафіксовані Франком?
@@lucykolesnikova1460 вже й не згадаю, здається, на західній Україні, але то були поодинокі випадки
@@ukrkomentar ви цитуєте слова Франка? На Західній Україні живуть відокремленими групами русини, як вони себе називають - карпатороси, і невідомо, що там робиться. Але наскільки мені відомо, зазвичай, там батько за будь-яких умов мав збудувати дочці до заміжжя хату, аби не віддавати її на поталу свекрам. А от у нас на Правобережжі досі є російські села, і там реально робиться казна що.
Брехня.
@@МаринаЧерненко-г5цти підпис поставилО, а написати що хотіло?
Дуже класний випуск! І любов до всього українського, і до мистецтва стала ще більшою! Дякую!
МолодецьПТАШЕЧКА!
ЩастяЗдоров'яНАмногієЛіта!
Мій дідусь Андрій Нечипорович народився в 1903 році одружився на Хевронії і в них народилося троє синів Володимир,Петро,Яків-мій тато,і одна донька Віра,але в сім'ї називали її Соня.Дідусь служив у польському війську всі його сини гарно малювали і по синівській лінії це передавалося далі Моїй доньці від мого тата Якова передався талант до малювання ,а ще моя донька є лівша так само як і мій тато Яків .Дідусь Андрій як і бабуся були віруючими людьми,пам'ятаю як один із чинів дідуся Петро намалював йому картину,вона висіла у нього над ліжком ,на картині було написано :"гукайте Правду і Правда визволить вас".На іншій уартині було написано :"будь вірний аж до смерті".Пам'ятаю,коли я вчила польську мову на курсах при католицькому польському костелі,то ділусь допомагав мені писати короткі тексти Наприклад Na stacji pociagowej.Дідусь Андрій дуже радів,що в своїх 93 роки мав гарну пам'ять і міг ще й онучці допомагати ,він сів за стіл і власноруч написав мені польсько мовою .А коли сердився ,то казав ,а то шо за комедія.Бог дав йому здоров'я,бо дідусь Андрій ьув Богу вірний ,аж до смерті.Зранку він вставав молився і голосно співав Псалми Давида.Найулюбленіший наш з ним Псалм був Христос вийшов з Храму із учениками...Дуже любив мед,бджіл і пасіку,коли див у селі ма 5 гектарів землі.Коли мій тато Яків помер то мені запам'яталися його великі руки,що вміли робити все.Мій тато сам добудував до нашого будинку велику кухню і другу уімнату над кухнею,а оскілтки був художником ,то зробив стіни круглими як в башні ,сам зробив дах ,підлогу ,вставив вікна ,сам зробив вхідні двері,сам зварив забор .А ще мій тато Яків гарно малював портрети людей ,він працював в школі вчителем праці,бо був майстром на всі руки,сам ремонтував машини що були в школі не було такої роботи яку б він не міг зробити.Коли мій тато сердився то завжди казав:"ах ти ж скот ьезрогий"То були найстрашніші слова від нього.Старший син мого дідуся Андрія Володимир теж віруючий ще досі живий його старший син художник скрипач його донька теж скрипачка грає в оркестрі ,вона перша скрипка її чоловік диригент.В мене від тата гарний голос є дине що мені дає наснагу в житті це мої дітки і спів
Гидотище і правда...дякую❤
Був на росії ще один жахливий звичай, особливо у північно-західній її частині. Він існував аж до 30-х років минулого століття. Якщо у сім'ї народжувалися тільки дівчата, невісток бути не могло, і доглядати старих батьків було нікому. В таких випадкам батьки ламали ніжку наймолодшій дочці. Не сильно, щоб могла ходити, але була б кульгава. Навіщо? А кульгаву ніхто заміж не візьме, і вона доглядатиме батьків у старості. Батьківська та материнська любов просто зашкалює!
Це ж якась кривеньаа качечка )
Крівенька качечка, це ж українська казка.
@@iddqd777 в українській казці її ніхто не калічив. Такою народилася.
@@iddqd777
Тобто, раз це українська казка, то ви вирішили що треба втілювати це в життя?! Це ви так старалися украсти і скопіювати все, що є в Україні, і неважливі деталі?!
Божевільні
😮😮😮😮😮😮😮
Як завжди дуже цікаво вас дивитись і слухати, дізнаватись багато нового, про що ми навіть не здогадувались. Чим більше дізнаюсь правди про росіянців- тим більше вони визивають у мене огидність і ненависть. А ми ще не розуміємо: Чому вони такі дикі, скажені і страшні збоченці..., а все тому, що у них це у крові вже із покоління у покоління переходить...і ці "снохачества"- інцести...Ніколи ми не були одним народом, і не будемо НІКОЛИ !!! Ми зовсім РІЗНІ...
Моя русофобія не сталі більшою, не стала меньшою. Я маю тата росіянина, то ж і родню на росєє... Тому,я з дитинства ото фсьо піздєцове буття бачила, у Красноярському краю.... Не хочу і згадувати 😞🤦🏼цікаво що перебування тата в Україні,більш ніж 40 років, не зробили з нього українця. Він так і лишився російським лайном. Усі ці ганебні схильності, згадані у відео, були у мого НЕ дорогого татуся. 💔
А що він робить, що він залишився російським лайном?
Дякую, що поділилися. Хоча ж і неприємно було те писати.
Я про це і подумала. Якщо в ті християнські часи вони таку гидоту чинили, то що ж зараз відбувається . Дякую, за ваш досвіт
Жах
У мене також росіянин батько і мати українка. Ще за Союзу на Донбас переїхала сім'я батькового брата, там влаштувалися, прийняли все українське. Їх син, мій двоюрідний брат до останнього не вірив, не хотів, що росія нападе.... його замучили.... поранили його дружину... вона помирала три дні... Боги будуть справедливі, є на світі правосуддя.
Жах... Аж невіриться, що таке могло бути. Моїй прабабусі з Пензи пощастило, що вийшла заміж за українця.
В наших селах знаю, що була традиція в давнину, що якщо брат помер, а в нього залишилась молода дружина, то інший брат міг запропонувати їй шлюб. Шлюб, а не розпусту.
А ще якщо діти залишались сиротами, то про них повинні були дбати хресні батьки. Тому часто брали за кумів родичів чи добрих сусідів. В Львівській області навіть знаю звичай, що хресних батьків обирали одних і тих же для усіх дітей
Враховуючи це знання, багато що став зрозумілим про наших шалених сусідів. Аморальність в багатовікових традиціях руzких пояснює їх злочини проти українського народу.😢 😢
Дякую! Дуже круто! Дізналась багато нового! Ось за що я обожнюю мистецтво, через його призму можна вивчати історію, культуру, традиції, моду зрештою!
Дякую.
Який жах. Вперше приїхала з батьками в росію на два дні у 1983, коли мені було 14 років (моя сестра отримала направлення туди після навчання). По цей день пам'ятаю як у сільських дворах не було туалетів. А ходили в садок чи на город справляти нужду. Це було б смішно, якби не було так сумно і гидко. вЄЛІКАЯ рОСІЯ
А й взаправду, що художники тих часів в своїх полотнах багато чого розповідали з того, що запримічували бо розумом були кмітливими І око мали швидке. Дякую за вашу працю !
Це відео - продукт високої інтелектуальної праці, необхідно перекласти на англійську! Щоб якомога більше людей у світі прозріло. Соссія активно кліпає фейки, гартуючи навколо своїх інтересів світ, то чому б нам не почати перекладати і поширювати якісні дослідницькі роботи, формуючи позитивну думку про все українське
Абсолютно погоджуюсь!!!
В Україні на той час Жінка мала право законно розвестися! А той і набить Чоловіка, перша зброя була качалка... слухайте дует Одарки та Карася, Гулака-Артемовського. Там Вона чітко попереджує свого Чоловіка, що розведеться з ним. Дуже вдячна Вам за Вашу працю - дослідження... . Це важливо...
Дуже дякую за Вашу працю, такій канал обов'язково треба у нашому суспільстві. Історія України повинні знати у різних сферах, а цей контекст, ще й виявляється цікавим пізнання. ДЯКУЮ
Уявляю, як важко було досліджувати цю тему. В мене ком в горло підходить від самого слова "снохачество". Однак це важливо розуміти різницю між нами і тими ненормальними збоченцями. Дякую вам за цікаве хоч і важке відео. Наснаги вам і натхнення!
Объяснение истинно российского явления как снохачество отражено в российской литературе. ru.wikipedia.org/wiki/Снохачество
Ось воно, звідки "сношаться". Мені ніколи не подобався цей вираз. Тепер зрозуміла чому. Про подібне вже чула, давно. Дякуючи інтернету та тому контенту, яким цікавлюсь. Вам щиро дякую. Миру нашій нації.
Як душу гріє розвиток українського ютюбу. Супер круте і інформативне відео, дякую за працю! Успіхів і Слава Україні 💛💙
Така гарна лекція!Як із картини ми дізнаємося багато про колорит і життя народів.Це вражає! Ви молодець. Дякую за вашу працю.Сили і здоровя ❤
Дуже дякую за вашу роботу. Як завжди. Динамічно, зрозуміло, яскраво і приємно слухати.
Дякую за відео. Чесно кажучи, не знала про таку традицію. Але більше мене вразила історія художника Маковського і тот факт, що українське село тоді порівнювали з італійським, і що у художників була мода на українське, не знала про це
А ще мені видається, що прізвище Маковський - українське (від слова "мак").
5:04.
Так приємно чути слово "брунатний"! Наочно бачити, що я не один! Я його використовую, але у місті Дніпро, мені додатково, після кожного уживання, доводиться додатково пояснювати, що я мав на увазі.
Ооо, місто Дніпро!!!))) Розумію Вас!! Зросійщене до неможливості!!(( Плюс кацапського гною туди будо переселено неймовірна кількість, щоб загадити нашу святу козацьку землю!!!((
Що то значить брунатний?
Ваші лекції відкривають очі на багато тем, які були закриті від громадськості, а ви допомагаєте зрозуміти, що ми не один народ і культура у нас інша. Велике вам спасибі
Дякую, пане Богдане!
Вас цікаво слухати!
Вас приємно бачити!
Дякую Вам!
Творчих успіхів!
З повагою та захопленням від вашої праці!
Я завжди знала що ненавидіти треба обґрунтовано. Є! Робота в 10ку! Дякую команді❤
І до художніх виставок тепер ставитимуся по іншому. Задаватиму питання. Дякую, ви зробили мій світ наповненішим
Щиро дякую за чудову лекцію! Глибоко професійно та дуже цікаво! І, головне, що ці історичні знання вкрай необхідно донести кожному українцю! Наснаги Вам і Здоров"я!
Ніколи не цікавився таким. Проте це відео не відпустило аж до самого кінця. Час просто швидко пролетів. Відкрив для себе, щось зовсім нове і дійсно відчув, що торкнувся мистецтва. Дуже дякую.
Дякую за поширення інтелектуального та водночас емоційного контенту у нашому інфопросторі 🙌
Бабуся розповідала, що один з наших предків прийшов у її рідне село, бо від нього всі дружини йшли, а одна залишилась, проте розкрила таємницю чому - бо погодилась з його батьком спати і він не вигнав її з ізби. Вгадайте з якого регіону він переїхав…😑
Це жесть. Що ж тут ще сказати.
Не зрозуміло до кінця чому йшли жінки? І чому в українському селі йому пішли на зустріч з його збочинською потребою, чи ви не досить зрозуміло описали ситуацію...
А те, що потім ці потвори, переїхавши в Україну, почали впроваджувати всі ці збочення видно з того, що всі керівні посади за совка були за кацапами і вони з багатьох українок робили своїх шльондр, особливо через приналежність до комуністичної партії. Цікаво: хоч хтось за часів совка осмілився таких комуністок намалювати...
Але саме такі зараз рвуть жопу за минулим, тобто за совком, в якому ТАКІ РОБИЛИ КАР'ЄРУ, щоб жити краще за інших...
😮
Я в шоці від цього. Ми дуже різні з тими безбожними людьми. Українці пішли від трипільців із високою культурою. У нас такого кошмару немає, хати у нас чисті, гарно убрані, у дворах квіти і порядок. Снохачества у нас немає і ніколи не було. Зробіть перевод, нехай всі знають про цих нікчем..
Українці не пішли від трипільців, і я про це докладно розповідаю в курсі Історія української культури, посилання на який є в описі до відео )
Поки люди жили в печерах, сім'я була груповою. Було многоженство (полігамія) І в деяких випадках многомужество.
@@КлаваКарпеченкови натякаєте, що дехто так і залишився з печерним менталітетом? 😁
@@pokusakasobaka9001У них і зараз право сильнішого, а не сила права.
Чудова лекція! Дякую за якісну роботу. Нехай квітне український ютюб;)
Дуже дякую за випуск 🙏 Ніколи не думала, що слухати про мистецтво може бути так захопливо цікаво)) Це дійсно додатковий доказ того, яка велика та глибока різниця між нами та "братським народом". Дуже чекаю наступні випуски 😉
Дякую за грунтовний культорологічний огляд цієї ганебної традиції московитів.
Українські хати білилися всередині кожного року до Великодня- полтавщина! Під образами завжди горіла масляна лампадка!!
Так, я памʼятаю лампадку і як бабуся молилася щовечора біля неї . А хату білили 2 рази на рік: на Покрови і на Великдень
А піч кожну суботу.
Так,білили 2 рази!з@@НаталіяМатіцо
У моей прабабушки в Воронежской области тоже горела масляная лампадка по вечерам
Не тільки у вас . Мої з Слов'янського району . І різниці нема .
Це не вiдноситься до мистецтва, але якось дивилась фiльм Кровава бариня, тепер розумiю що таке явище могло бути тiльки на московських болотах. Про снохачество почула перший раз ще в кiнцi 80х в книзi Хмiль, це мене дуже вразило, але я i подумати не могла що це в них так розповсюджено. Це просто жах, добре що я украïнка... слава Украïнi! Слава ЗСУ!.
Була в нашої родини знайома добра жінка, родом була з росії,Воронежскої обл. Борисоглебск.От вона і розповідала мені про снохачество, це були 80 роки, я була молода і в моя голова не могла помістити таку дикість.
З величезним задоволенням дивлюся Ваші відео . Приємно бачити у молодих людей такі глибокі знання і такий інтерес до історії
Спочатку слухала і дивилися, потім поствила "лайк", а завершилося моє споглядання закінчилося підпискою. Дякую величезне за ваш континент і манеру його подачі! ❤
Дякую за вашу працю. Дуже цікаво слухати і дивитися ваш професійний аналіз.
Я помітила вплив вашого контенту на своє сприйняття. Тепер, коли споглядаю якісь твори, якщо щось чіпляє, звертаю увагу і будую гіпотези, ґрунтуючись на отриманому досвіді.